انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

خورشید در زمین تخت (توضیح کامل)

دوشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۰۲:۲۲ ب.ظ

خورشید

خورشید یک دیسک محدب است که در ارتفاع حدود 3000 مایلی قرار دارد،قطر خورشید 32 مایل است(این قطرکاملا دقیق نیست)


اثر نور خورشید

منطقه ای که خورشید در آنجا حضور دارد و با نور خود آن جا را روشن میسازد بصورت یک دایره بر روی زمین تخت در نظر گرفته شده است! به عنوان مثال یک فانوس دریایی یا یک لامپ در یک اتاق بزرگ و تاریک که فقط یک قسمت از اتاق را روشن میکند و نور در اطراف آن محدود شده است! نور لامپ یا فانوس دریایی تا فاصله معینی را روشن میسازند و این به این معنی است که خورشید قسمت های خاصی از زمین را در ساعات خاصی روشن میسازد!

متن بالا بصورت ساده توضیح داد که چگونه شب و روز با حرکت خورشید در زمین تخت بوجود می آید، در زیر تصاویری از حرکت خورشید را ببینید:


1-   دایره آبی مسیر حرکت خورشید برای پدید آوردن فصل زمستان است

 

2-   دایره سبز مسیر حرکت خورشید برای پدید آوردن فصل بهار است

 

3-   دایره زرد رنگ مسیر حرکت خورشید برای پدید آوردن فصل تابستان است


خورشید و ماه در مدار دایره ای در بالای زمین تخت حرکت میکنند! مسیر دایره ای خورشید هر روز بسته به زمان بندی مسیر (فصل ها) بزرگتر و کوچکتر میشود! برای مثال در ماه دسامبر مسیر حرکت خورشید در دایره آبی رنگ است که فصل زمستان را بوجود می آورد! در سپتامبر و مارس مسیر حرکت خورشید در دایره سبز است که بهار را بوجود می آورد! در تابستان, در ماه ژوئن مسیر حرکت خورشید در دایره زرد است که تابستان را بوجود می آورد!

تغییرات درجه حرارت

چرا خط استوا از قطب گرم تر است؟هنگامی که خورشید درحال چرخش در مدار های خود است به استوا مستقیم و به قطب مایل میتابد!فاصله تا خورشید

در 21-22 مارس خورشید در استوا بطور مستقیم بالای سر قرار داشت و در 45 درجه در بالای افق و 45 درجه شمال و جنوب عرض جغرافیایی به نظر می رسید،بطوریکه زاویه خورشید در استوا بالای زمین 90 درجه است درحالی که در شمال یا جنوب عرض جغرافیایی 45 درجه است. نتیجه این زاویه های خورشید مثلث زاویه داری است با طول های برابر، فاصله بین استوا و نقطه 45 درجه شمال و جنوب حدود 3000 مایل است بنابر این خورشید باید در فاصله برابری در بالای خط استوا باشد!


اراتوستن و فاصله خورشید

آزمایش چوب اراتوستن نمیتواند درباره اندازه زمین به ما کمکی کند اما میتواند درباره فاصله خورشید به ما کمک کند. در آزمایش اراتوستن زمین یک کره و خورشید میلیون ها مایل دورتر فرض میشود! و محاسبات هم در این باره با فرض کروی بودن و دور بودن خورشید است. با این حال، اگر ما از اطلاعات و داده های اراتوستن با فرض تخت بودن زمین استفاده کنیم میتوانیم فاصله تا خورشید را نشان دهیم که نزدیک به زمین است! (خورشید فاصله اش بسته به مدل زمین فرق میکند)

دانشگاه Millersville  بیش از دو راه برای تفسیر داده ها و اطلاعات اراتوستن دارد.

بخش اول این تفاسیر بر اساس فرض کروی بودن و بخش انتهایی آن بر اساس تخت بودن زمین است!

مدل جایگزین

مدل اراتوستن فرض میکند که زمین یک کره است و خورشید میلیون ها مایل فاصله دارد و بنابراین پرتو موازی از نور را در سراسر زمین پخش میکند.

اگر خورشید نزدیک باشد طول سایه حتی برای یک زمین صاف نیز تغییر خواهد کرد

محاسبه و اندازه گیری فاصله خورشید تا زمین توسط انجمن نجوم زتیتیک:
مدل زمین صاف در زیر رسم شده است:

چوب بلندتر سایه بلند تری ایجاد میکند به طوریکه به سمت چپ حرکت کند.یک مثلثات ساده نشان میدهد:ما وقتی از فلوریدا به پنسلوانیا حرکت میکنیم فاصله ما از خورشید حدود 30 درصد افزایش میابد.

پس اندازه خورشید باید 30 درصد کاهش بیابد و کوچکتر شود! اما ما هیچ تغییر قابل توجهی در اندازه خورشید مشاهده نمیکنیم و نتیجه میگیریم که مدل زمین مسطح و خورشید نزدیک کار نمیکند!

در بالا نویسنده توضیح داد که چگونه فاصله تا خورشید با داده ها و اطلاعات اراتوستن طبق مدل زمین تخت میتواند محاسبه شود. نویسنده موافق فرض اراتوستن از مدل زمین است(زمین کروی)

محاسبات اراتوستن از هر مدل خاصی مهم نیستند و نمیتوانند به عنوان مدرکی برای مدل خاصی به حساب بیایند در واقع این ها بر اساس یک فرض پیش میروند که مدل زمین درست است.

با فرض تخت بودن زمین،خورشید نزدیک به زمین محسابه میشود و با فرض کروی بودن زمین، خورشید بسیار دورتر محاسبه میشود!!

محاسبات و داده های اراتوستن مدرک و دقیق نیستند چون مقدار و محسابه آن بسته به تغییر شکل مدل زمینی است که فرض میکنیم.

در ادامه: در نهایت نویسنده در انتهای مقاله ذکر میکند که مدل زمین تخت کار نمیکند و نادرست است چون قطر قابل مشاهده خورشید تغییری نمیکند! این درست است، هیچ کاهش قطری را مشاهده نمیکنیم! در ادامه توضیحاتی درباره اینکه چرا قطر خورشید کاهش نمی یابد را میخوانید تا متوجه شوید که چگونه است!در ریاضیات،قضیه فیثاغورس یک رابطه در هندسه اقلیدسی در میان سه ضلع یک مثلث راست است.

نقطه S  خورشید را نشان میدهد. با استفاده از قضیه فیثاغورس ما میتوانیم فاصله خورشید را اندازه گیری کنیم.

برای مثال X  و Y  دو شهرستان هستند که از یکدیگر 3000 مایل فاصله دارند!

دو ناظر مختلف از دو شهر زاویه خورشید را محاسبه میکنند.

ناظر X  خورشید را 90 درجه و ناظر Y  خورشید را 45 درجه مشاهده میکند.

بنابر این با استفاده از قضیه فیثاغورس و مقادیر داده شده میتوانیم فاصله خورشید را محاسبه کنیم.

 

خط قرمز در نقطه d  موقعیت واقعی خورشید خواهد بود.

 

پرسپکتیو و دور شدن خورشید

خورشید هیچگاه در زیر انحنا هنگام غروب ناپدید نمیشود بلکه این نشان میدهد که خورشید در حال دور شدن است و به افق چسبیده است.اما این سوال مطرح میشود که اگر خورشید دور میشود آیا نباید اندازه آن تغییری کند و کوچکتر شود؟

خورشید همان اندازه را که در موقع ظهر دارد را هم در موقع غروب نیز دارد و اندازه آن تغییری نمیکند، این به دلیل بزرگنمایی شناخته شده و اثرات ناشی از عبور پرتو های نور خورشید از میان لایه های جوی است.

بخشی از کتاب زمین نه یک کره را از دکتر سموئل برلی روبوتهام در این باره میخوانیم:

این کاملا و به خوبی شناخته شده است که وقتی نور از میان هر محیط متراکم میدرخشد به نظر بزرگ تر میرسد! نور از میان ذرات و لایه های اتمسفر عبور کرده و به ما میرسد،در یک فضای مه آلود و مرطوب. به عنوان مثال ایستادن با فاصله معینی از یک چراغ در خیابان و توجه به اندازه شعله یا نور آن که با دور شدن بزرگتر میشود یا اندازه آن افزایش می یابد زیرا نور از اتمسفر و لایه های بیشتری عبور میکند و این بزرگنمایی به خوبی شناخته شده است. اما زمانی که هوا مرطوب است و بخار آب بیشتر است این پدیده بیشتر قابل توجه است. نور خورشید باید از طول بیشتری از لایه های اتمسفر  در هنگام طلوع یا غروب بگذرد و این عبور نور از لایه های اتمسفر دارای ذرات آب باعث بزرگنمایی خورشید و تغییر رنگ نور آن میشود.

 


در هنگام طلوع و غروب خورشید، خورشید کمی نامعلوم و کدر و مه دار است و در کل کمی نا معلوم و با آن چیزی که در بقیه روز میبینیم متفاوت است! رقیق شده و آبکی با شدت کم تری نسبت به ظهر است، این یک نشانه است از این که نور خورشید در حال عبور از یک لایه جوی افقی و ضخیم است، این پدیده بسیار شبیه به حالت پرتو های نور یک لامپ در خیابانی در فاصله دور است.

 

اگر شما یک شهر را در شب دیده باشید این را هم حتما باید بدانید که منابع نور دورتر، بزرگتر به نظر میرسند چون آن ها از بین یک محیط اتمسفری متوسط درحال عبور هستند. اگر شما حرکت کنید و از منابع نور دورتر شوید آن ها کمی بزرگتر به نظر میرسند! چنانچه شما به سمت منابع نور حرکت کنید، نور کم کم کاهش می یابد و چنانچه دور شوید دوباره اندازه آن افزایش می یابد.

 


شما بلافاصله با نگاه کردن به این تصویر متوجه خواهید شد که نور هایی که فاصله بیشتری دارند درشت تر و بزرگ ترند بخصوص نور ها سفید در بالای تصویر سمت چپ! شما باید این را ببینید که نور هایی که عقب تر هستند نسبت به نور هایی که جلو هستند اندازه بزرگ تری دارند، این کاملا مشخص است.

و این یک مثال عالی از بزرگنمایی است!
برای فهم بهتر از این پدیده اجازه دهید تصور کنیم که ما همراه یک چراغ قوه در یک اتاق تاریک هستیم، ما نور چراغ قوه را بر دیوار میتابانیم و یک حلقه نور مشاهده میکنیم.

اگر ما به سمت عقب حرکت کنیم و از دیوار فاصله بگیریم قطر حلقه نور افزایش می یابد و بزرگ میشود اما وقتی که به سمت دیوار حرکت میکنیم کوچکتر میشود.

همین پدیده درباره خورشید نیز صدق میکند! خورشید هرچقدر هم دور شود اندازه آن تغییری نمیکند زیرا نور آن از لایه جو در حال عبور است و هاله ای دور خورشید ایجاد میکند که تغییری نمیکند و با آزمایشی که در بالا درباره آن توضیح دادیم متوجه خواهید شد که خورشید در سایز هیچ تغییری نمیکند و چون در ارتفاع ثابت قرار دارد و دارای سرعت ثابتی است اندازه آن به هیچ وجه تغییری نمیکند.(نور خورشید در لایه های جو گسترش میابد و هاله از نور ایجاد میکند که اندازه آن به هیچ وجه تغییری نمیکند)


چراغ جلو خودرو ها به عنوان مثال

 


به نور ماشین هایی که به سمت ما می آیند دقت کنید که اندازه آن ها همچنان که به سمت ما می آیند بزرگ میشود( این به علت ایجاد هاله ای اطراف چراغ خودرود است که سایز آن تغییری نمیکند)

این نور شدید از چراغ های جلو برای ایجاد یک بزرگنمایی در جو و فضای بین منبع نور و دوربین گرفتارند.

این بزرگنمایی با فاصله افزایش می یابد و اجازه میدهد چراغ های ماشین هایی که جلوتر هستند هم همان اندازه و بزرگ به نظر برسد.

اما چراغ های قرمز که شدت بسیار کمی دارند و در حال دور شدن هستند اندازه آن ها کوچکتر میشود زیرا کمتر از آن چیزی هستند که اتمسفر بر آن ها تاثیری بگذارد.

 

 

 

 

 

پرسپکتیو و وضعیت خورشید

خورشید در همه زمان ها در بالای سطح زمین در حال چرخش است و در هنگام غروب یا طلوع از قانون پرسپکتیو پیروی میکند. این قانون پرسپکتیو در همه جا قابل مشاهده است.

به عنوان مثال گله ای از پرندگان که در هنگام عبور از شهر یا منطقه ای هستند به نظر میرسد درحال پایین رفتن هستند و اگر گله گسترده ای باشد اولین پرنده پایین تر یا نزدیک تر به افق نسبت به آخرین پرنده به نظر میرسد، اگرچه آن ها در همان ارتفاع ثابت خود از سطح زمین هستند.

وقتی یک هواپیما از یک ناظر دور میشود بدون کاهش یا افزایش ارتفاع به نظر میرسد به تدریج نزدیک به افق میشود.

به عنوان مثال در یک ردیف طولانی از لامپ یا یکسری چراغ ناظری که در آغاز ردیف ایستاده آخرین لامپ را پایین تر نسبت به اولین لامپ میبیند، سوم پایین تر از دوم و چهارم پایین تر و همینطور ادامه می یابد تا آخرین لامپ و به پایان ردیف میرسیم.(دورترین همیشه پایین ترین به نظر میرسد حتی اگر دارای یک ارتفاع مانند بقیه باشد)

این در واقع همان اتفاقی است که برای خورشید رخ میدهد وقتی غروب میکند و در واقع اصلا ربطی به انحنا ندارد.( این قانون پرسپکتیو است) خورشید در نقطه اضمحلال افق نصف میشود و کم کم ناپدید میشود اما حتی زمانی که خورشید ناپدید نیز شده شما میتوانید نور خورشید را در افق مشاهده کنید.مسیر فزاینده خورشید یک خط مماس و نقطه اضمحلال ایجاد میکند تا خورشید در آن ناپدید شود.

معمولا در مدارس این را آموخته اند که نقطه اضمحلال فاصله ای بینهایت دارد بدور از ناظر:


از آنجا که انسان قادر به درک بینهایت نیست با توجه به محدودیت های انسانی خطوط پرسپکتیو در فاصله محدود به دور از ناظر قرار داده شده اند:


این فاصله محدود به نقطه اضمحلال آن چیزی است که باعث میشود کشتی ها در دریا ناپدید شوند در واقع کشتی ها پایین نمیروند.

هر ستاره یا اجرام آسمانی ای که در شب به همین ترتیب به سمت افق بروند پس از متقاطع بودن با نقطه اضمحلال قابل مشاهده نیستند و ناپدید میشوند.

علاوه بر این نور باقی مانده ازخورشید در اطراف جو توسط اتمسفر گم خواهد گشت و پخش خواهد شد و برای همین است که پس از غروب آفتاب آسمان هنوز نسبتا روشن است و چند ساعت طول میکشد تا شب شود.

همچنین به راحتی میتوان فهمید که اتمسفر نور خورشید را کاهش میدهد زیرا در ظهر شما نمیتوانید به خورشید نگاه کنید ولی در غروب شما به راحتی قادرید خورشید را تماشا کنید زیرا لایه های اتمسفر این کار را برای شما راحت میکنند.

خلاصه

همانطور که خورشید به دور شدن ادامه میدهد یک خط مماس نسبت به افق ایجاد میکند و کم کم دور میشود و شما میبینید که خورشید پایین میرود درحالی که فقط دارد از ما فاصله میگیرد. وقتی خورشید در افق است نور آن از بین لایه های ضخیم تر اتمسفر عبور میکنند و برای همین تغییر رنگ میدهد و نور آن به شدت کاهش می یابد و پرتو های نور خورشید توسط اتمسفر خم میشوند.


چرا نور خورشید تمام زمین را روشن نمیسازد؟سوال: چرا نور خورشید تمام زمین را در یک زمان روشن نمیکند اگر خورشید در بالای سطح زمین در حال حرکت است!؟
همانطور که میدانید زمین یک میدان مغناطیسی تولید میکند و این از نظر علمی ثابت شده! آیا شما میدانید که این نیروی مغناطیسی میتواند در مسیر نور تاثیر بگذارد؟ و جهتش را رو به پایین تغییر دهد و خمیده کند در حالی که داخل یک میدان مغناطیسی است! نور یک تابش الکترومغناطیسی و حاوی فوتون است که به چشم انسان دیگر موجودات مرئی نمایان میشود و میتواند تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار بگیرد! وقتی قطب N آهنربا را عمود بر پرتو قرار میدهیم طبق همان چیزی که در این ویدیو میبینید مسیر حرکت نور به سمت پایین خم میشود! ! این موضوع درباره خورشید هم به همین صورت است! بیشترین نور خورشید به مکانی که در بالای آن حضور دارد میرسد و میدان مغناطیسی این اجازه را نمیدهد که نور خورشید به همه جای زمین برسد و همه مناطق را روشن کند! تصاویر زیر را ببینید:


همانطور که در این تصویر میبینید(محلول آب و شکر)،لیزربالا تر از کف مخزن در خط مستقیم حرکت میکند اما وقتی به پایین نزدیک میشود (به دلیل چگالی بیشتر ذرات شکر) چگالی آب بر جهت مستقیم نور اثر میگذارد و آن را به سمت پایین خم میکند!
آب یک مایع روان است ولی درصورتیکه به آن شکر اضافه کنیم، چسبنده و غلیظ می شود. هرچه میزان این شکر بیشتر باشد، غلظت بیشتری ایجاد می شود. معمولا هر چه محیط شفاف اپتیکی غلیظ تر و چگال تر باشد، میتوانیم بگوییم ضریب شکست بیشتری دارد البته این قانون کلی نیست ولی برای هر ماده خاص، افزایش غلظت منجر به افزایش ضریب شکست و در نتیجه شکست بیشتر نور می شود.
نور خورشید هم به همین صورت وقتی با لایه های اتمسفر برخورد میکند به دلیل چگالی بیشتر در منطقه پایین تر اتمسفر مسیر مستقیم آن به سمت پایین خم میشود!
نتیجه: نور خورشید توسط دو عامل میدان مغناطیسی و چگالی اتمسفر به سمت پایین خم میشود و به همین دلیل نمیتواند تمام سطح زمین را روشن کند! تصاویر زیر را ببینید:
نور خم و شکسته میشود


شایعاتی پیرامون خورشید و ماه در زمین تخت

ابر پشت خورشید و ماه!!!

این مسخره ترین و عجیب ترین موردی است که من درباره موضوعات خورشید و ماه در زمین تخت شنیده ام! البته یک عده برای تخریب زمین تخت و موضوعات وابسته به آن دست به کار شده اند تا با نشر این موضوعات زمین تخت را خراب کنند.

گفته شده خورشید سه هزار مایل از زمین فاصله دارد و قطری حدود 32 مایل ( من قبول ندارم، قطر آن ها باید بیشتر باشد) ابر ها هرگز تا ارتفاع سه هزار مایلی بالا نمیروند بلکه محدودیت دارند. اینکه ابری پشت خورشید یا ماه دیده میشود بخاطر شدت نور خورشید و ماه و خطای دید ماست نه اینکه ابر واقعا پشت خورشید و ماه میرود این مانند همان پدیده نصف شدن خورشید در غروب است آیا خورشید واقعا نصف میشود و از بین میرود؟ یا اینکه خطای دید ماست!
اگر خورشید و ماه انقدر کوچک و نزدیک باشند دیگر راهی برای پرواز هواپیما ها باقی نخواهد ماند چون ممکن است به خورشید و ماه برخورد کنند.

دوستان عزیز خورشید و ماه در هر ارتفاعی باشند در این ارتفاع نیستند که ابر بتواند از پشت آن ها عبور کند این تنها خطای دید خود ماست.

همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه عده ای با هواپیمایی پرواز کرده اند و دیده اند خورشید در زیر ابر هاست نیز وجود دارد که کلیپی هم تهیه کرده اند و فقط میتوانیم به آن ها بخندیم! آن ها تنها صحنه غروب آفتاب را ثبت کرده اند نه صحنه وجود خورشید زیر ابر ها! آن ها ادعا داشتند بالاتر از خورشید با هواپیما در حال پرواز بودند...

هرچیزی را باور نکنیم....


آنالما چیست

آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص خورشید (در یک قاب عکس) در فواصل زمانی یکسان و منظم طی یکسال (مثلا صبح جمعه هر هفته ساعت 5/7 صبح) به دست می آید.

مسیر حرکت خورشید و آنالما در زمین تخت


خورشید گرفتگی

اول باید به این نکته دقت کرد که چرا با وجود این همه ماهواره و تلسکوپ و ایستگاه فضایی در مدار فرضی کرویت زمین هیچ تصویر زنده و واقعی از خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی تهیه نشده؟

نظرات مختلفی درباره خورشید گرفتگی بین زمین تخت گرایان وجود دارد!

نظر اول:

ماه جلوی خورشید را میگیرد همانطور که این امر در کرویت زمین ممکن است در تختیت زمین نیز کاملا ممکن است و هیچ ایرادی ندارد.

انواع خورشید گرفتگی:

1-   خورشید گرفتگی حلقوی

2-   خورشید گرفتگی کلی

3-   خورشید گرفتگی جزیی

 

تصاویر زیر را ببینید:

ماه جلوی خورشید را میگیرد و این در زمین تخت قابل توجیه است و ایرادی ندارد!

نظر دوم:

جسم دیگری مانع خورشید میشود در هنگام خورشید گرفتگی! جسمی به اسم راهو یا خورشید سیاه!

راهو در افسانه های هندی جسم سوم آسمانی معرفی شده که پیوسته به دنبال خورشید و ماه است و گاهی آن ها رو میبلعد و تیره و تار میکند.

اعتقاد بر این است که خورشید گرفتگی حلقوی توسط خورشید سیاه یا راهو انجام میشود و سوالی که مطرح میشود این است که ماه در این موقع کجاست؟ پاسخ ساده است! ماه در حالت ماه نو قرار دارد و به هیچ وجه قابل رویت نیست!اعتقاد بر این است خورشید گرفتگی حلقوی توسط ماه انجام نمیشود‍!سرعت خورشید

حرکت خورشید در تمام زمان ها ثابت است و تغییری نمیکند.(البته این برای هر مدار خورشید صدق میکند! سرعت خورشید در هر مدار تغییر میکند اما حد آن ثابت است و از آن تجاوز نمیکند)

سوال: اگر خورشید توسط پرسپکتیو به نظر میرسد در حال پایین رفتن است نباید در نزدیکی افق کاهش سرعت پیدا کند از دید ما؟

خورشید با سرعت ثابت حرکت میکند به سمت افق و خورشید فراتر از خطوط پرسپکتیو در ارتفاع خاص خود است و سرعت آن تغییری نمیکند.

تمام اجرام آسمانی با سرعت ثابتی به سمت افق حرکت میکنند!

برای مثال یک گله از پرندگان که به سمت افق پرواز میکنند در نزدیک سطح زمین و از ناظر دور میشوند زودتر از یک هواپیما جت در ارتفاع 40000 فوت به افق میرسند.

با توجه به ارتفاع های مختلف هواپیما جت در آن ارتفاع نسبت به پرندگان نزدیک به سطح زمین کندتر حرکت میکند.

مثال بهتر: پرندگانی که در 300 فوتی هستند زودتر به افق میرسند نسبت به پرندگانی که در 10000 فوتی هستند با وجود اینکه هردو دارای یک سرعت هستند.

وقتی که یک جسم ارتفاع آن افزایش می یابد خطوط پرسپکتیو در رابطه با زمین و ناظر گسترش می یابد و به این ترتیب به نظر میرسد حرکت کندتر و سرعت ثابتی به سمت افق دارد.

سایت ما : flatearthfarsi.blog.ir

کانال تلگرام ما : flatearthfarsi@

پیج اینستاگرام ما : flatearth_farsi@

 کپی با ذکر منبع لطفا (بدون ذکر منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست)

پایان.......(ادامه دارد)نظرات  (۱۱۳)

اولا از همه سلام
من یکی از اعضای کانال در تلگرام هستم
این اواخر یه کلیپ گذاشتید که ستاره ها و سیارات و ماه همه در یک مدار حرکت میکنند و در توضیحش نوشتید که جز در زمین تخت اینجور حرکتها اتفاق نمی افتد ، و واقعا کم عقلی خودتون رو ثابت کردید که حرکت وضعی زمین یادتون رفته .
در یک جا یک نفر از شما پرسید اگر ماه از خود نور دارد چرا چاله هایی که در ان هستند سایه دارند و شما با این استدلال که نور بزرگتری همچون خورشید باعث سایه شده و عکسی از یک چوب کبریت روشن گذاشتید که در کنار لامپ سایه چوب کبریت روی دیوار افتاد ، عزیز من چوب کبریت مانند ماه (که به گفته شما منبع نور است ) منبع نور نیست ،که قطعا سایه خواهد داشت ، فقط ان اتش در نوک چوب کبریت منبع نور است که در عکس شما هم مشخص بود که آتش در نوک چوب کبریت (منبع نور) سایه ندارد .
اینها دو مسئله متفاوت بودند 👆
حالا سوالاتی دیگر ، اگر زمین تخت است و انتهای ان کوهی به نام قاف ، بعد از ان کوه چیست ؟ کسی ان طرف کوها برود به کجا میرسد ؟
اگر زمین تخت است روی چه چیزی قرار دارد ؟ ایا معلق در چیزی است ؟
در یک جا گفته بودید در ایات قران گفته شده سخرنا لکم کل ما فی سماوات و ما فی الارض ، و اگر سیارات یا ستارگانی چند میلیون سال نوری با ما فاصله داشته باشند به چه درد ما میخورد ؟ و این ایه زیر سوال میرود ؟ خب حالا در زمین تخت و گنبد اسمان همه ستارگان به تسخیر ما در امده اند ؟ فایده تک تک ستارگان و سیارات را میدانید ؟

در نهایت هم به شما بگویم که ما میدانیم جز تخریب وجه اسلام در مقابل علم ، و زیر سوال بردن ایات قران در مقابل علم هدفی ندارید ، با سبک مغزان شبیه خودتان چند روزی را به سر کنید تا حق فرا رسد .

فقط سوالاتی نوشتم رو قاطی نکنید با اخر پیام ، که البته از شما هیچ هم بعید نیست .
یا حق
پاسخ:
سلام! کم عقلی؟ شما حتی فرهنگ حرف زدن ندارید و یکسره توهین میکنید و تهمت میزنید این بماند! حرکات وضعیو  انتقالی زمین هیچ گاه نمیتونه همچین تصویر ایجاد کنه شما اول یاد بگیرید که زمین چگونه میتونه چنین تصویری ایجاد کنه و  اگه میتونید اثبات کنید که زمین درحال چرخش هست اثبات اینکه آسمان حرکت میکنه کار ساده ای هست! درضمن نور کوچیک و بزرگ نداریم سر چوب کبریت درسته منبع نور کوچیکی هست ولی اونقدری هست که سایه خودش رو از بین ببره و چون نور قدرتمندی هست و توانایی حذف سایه رو از دست میده در مقابل نور بیشتر کجای این مسئله قابل هضم نیست؟ بعد از کوه طبق روایات مختلف اسلامی و ... سرزمین های دیگه ای وجود داره! زمین بر روی آب قرار داره! طبق آفرینش از قرآن و گفته حضرت علی در نهج البلاغه زمین بر آب است! هم خداوند در قرآن هم حضرت علی در نهج البلاغه فرمودن  که ستارگان و سیارات برای زیبایی آسمان شب و پیدا کردن مسیر ها در صحرا ها و بیابان هاست و  همه این ها برای انسان ساخته شده!
قصد ما تخریب اسلام نیست بلکه قصد ما افشای حقیقتی هست که اسلام هزاران سال قبل اون رو گفته اما امروزه بخاطر دروغ های دانشمندان و سازمان های فضایی مانند ناسا این حقیقت زیر سوال رفته در تمامی احادیث امامان و آیات قرآن ما شاهد گنبد آسمان و زمین تخت هستیم! و لطفا اول ادب رو یاد بگیرید!
اینو یادم رفت اضافه کنم ، که یک جا نوشته بودید که ریگی به کفشمان نیست و اصلا دلیلی ندارد که دروغ بگوییم ، خب چه دلیلی دارد که همه دانشمندان به علاوه دولتها دروغ بگویند ؟
خب شاید میگویید فلان و بهمان نفع را میبرند ، خب از کجا معلوم ، مخالف و متضاد نفع انان ، نفع شما نباشد ؟
یا حق .
پاسخ:
مهم ترین دروغ دولت های سیاه و فراماسون ها پنهان کردن خداست! پنهان کردن حقیقت ادیان! با دروغ های زیاد!! کمی برید حداقل درباره بودجه های کلان ناسا و سایر سازمان های فضایی بخونید تا متوجه بشید اون همه بودجه میگیرن فقط چند عکس فوتوشاپ نشون ما میدن! 
سوالی در مورد قطب جنوب زمین تخت...
اگه خورشید برای ایجاد زمستان به سمت قطب جنوب زمین تحت متمایل تر میشه چرا ذوب شدگی یخ قطب رو به شدت نداریم؟
و سوال بعدی، در نقشه ای متعلق به زمین تخت/ مکه رو در دریا قرار داده و عملا از خاک عربستان جدا دونسته  ولی در واقعیت همه میدونیم اینطور نیس...این نقشه قدیم جرافیایی از کجا اومده؟
پاسخ:
خورشید از کوه های یخی فاصله داره و هنگام چرخش نورش مایل میتابه که توانایی لازم برای ذوب وجود نداره. اون یک نقشه قدیمی هست که توسط مردمان باستان کشیده شده شاید درست باشه شاید غلط نمیدونم در این باره
دوست عزیز سلام . 
یه سوال دارم ازتون . اگه شما میگین ک زمین ثابته و خورشید داره بر روی زمین میچرخه طبق قانون ترمودینامیک اگه یک جسمی ثابت باشه و بک جسمی دیگر بر دور اون بچرخد بعد از مدتی انرژی خود را از دست داده و سقوط میکند . انرژی ک ماه و زمین رو در مدار ثابت نگه داشته چیه؟!
پاسخ:
سلام! خورشید در و ماه در یک میدان مغناطیسی معلق هستن!! و درحال چرخش درضمن این رو بگم که این اشکال در کرویت وجود داره وقتی که خورشید با جاذبه خودش زمین یا سیارات رو دور خودش میچرخونه بعد از مدتی توسط جاذبه خورشید جذب میشن و از بین میرن و این ممکن نیست و البته یکی از مشکلات جاذبه هست.
دو صد گفته چون نیم کردار نیست..
به نظرم اکثر دلایل طرفداران زمین کروی بر مشاهداتی که از ماهواره ها بدست می اید و مشاهده عینی حاصل از اون استواره ( ولو تصاویر دستکاری شده ناسا)و این در حالی ست که انجمن زمین تخت گرایان حداقل از این موهبت بی بهره ست...درسته حرکاتی برای اجرای مشاهدات عینی از جمله  فرستادن بالن های متعدد و حتی موشکی که توسط زمین تخت گرایان ولو آماتور بود انجام شد...که به نظر خیلی بهتر از گفته ها و نقل قول ها تونست عدم انحنای زمین در اون مقطع رو نشون بده ولی پیشنهادم اینه که این انجمن بتونه با موشک های بهتری که ب مراتب بهتر از بالن هست حداقل شمایی از دیسک رو بگیره ...در این صورت حداقل یه انقلاب عظیمی در این خصوص صورت میگیره...
حداقل در اون صورت دیگه نیاز نیس به توجیه خیلی از موارد پرداخته بشه...

پاسخ:
حرف شما درسته ولی موشک ها باید تا ارتفاعی نزدیک به گنبد برن که بتونند تصاویر دیسک زمین رو تهیه کنند که متاسفانه هنوز این تکنولوژی ساخته نشده و اگرم ساخته شده فقط در دست دولت هاست و نه مردم عادی! برای دیدن دیسک زمین شما باید حداقل  سه هزار کیلومتر بالا برید که فعلا بالاترین ارتفاع پانصد تا ششصد کیلومتره
سلام 
فردی متعصب نیستم ولی چرا باید همه نظریه پردازان درجه یک مثل گالیله ، نیوتن ، انیشتین و.    همشون یهودی باشن ؟
ائمه گفتن اگر علم ۲۷ حرف باشد تا آخرالزمان تنها دو حرفش کشف شده چرا در مقابل نظریات مقاومت مکنید آقا محسن ، این نظر کاملا درسه ک زمین تخته بر فرض بزاریم ک غلطه باید ی یهودی و یا بیگانه اینو بگه تا بگیممم آفرین عجب کشفی کرد ؟! آداب معاشرت هم بلد باش 
با سلام ...اگه زمین تخته و خوب حتما یه لبه ای هم داره دیگه که اون لبه نقطه دسترسی به فضا بی کران میشه! اقای عزیز . اینکه بسیاری از مطالب دروغ گفتن به ما شکی توش نیست .ولی داری از رو احساسات حرف میزنی...داری از استدلال استقرایی استاده میکنی. حرفاتو بیا اثبات کن ....تو قضیه فیثاغورس مدلی که نمایش دادی کاملا رد شده و اثباتش هم تو کتاب اصول اقلیدوس هست...من دوست دارم شما ببینم و با هم گفت و گو کنیم.......                                    با دلیل و مدرک حرف بزن نه با مشاهدات                            شما تا حالا فیزیک خوندی؟ تو نظریه نیوتون که 3 تاس همه رو تشریح کرده...زمین جاذه داره که الان وایسادیم روش..اگه جاذبه وجود نداشت سلول های بددنت به هم میچسبیدن! یکم تحقیق کن یکم کتاب بخون برادر..............یا علی
پاسخ:
زمین تخت لبه نداره بلکه با کوه های یخی احاطه شده! هیچ جاذبه ای وجود نداره بقیه مقالات وب هم بخونید
نظر شما راجع به سایر سیارات چیه ؟ از نظر شما هیچ سیاره ای کروی نیست یا فقط نسبت به زمین همچین اعتقادی دارین ؟
پاسخ:
ماه و خورشید دو دیسک قرص هستند سیارات هم اون چیزی نیستند که فکر میکنید! اونا کروی هستن و البته با زمین فرق دارن و خیلی کوچکتر از زمین هستن و ماهیت اونا متفاوته
شما اعتقاد دارید زمین به شکل یه دیسکه. این طرفش که ماییم.  اون وقت اون طرف این دیسک دقیقا چیه؟ 
پاسخ:
طرف دیگه چیزی نیست چون زمین درون آب قرار داره و ما در زمین و یک سیستم بسته هستیم و توان خروج نداریم تا بدونیم در زیر چی هست ولی به احتمال زیاد چیز خاصی نباید باشه
اگه توان خروج ندارید و نمیتونید بفهمید اون طرفش چیه از کجا میدوند اون طرف زمین تو آب قرار گرفته ؟
پاسخ:
از روایات مختلف! از آیات و برخی احادیث مربوط به ادیان به خصوص اسلام و مسیحیت! و اما همراه مشاهده ستارگان و رصد اون ها ما میتونیم به این پی ببریم که ستارگان درون آب هستن و حتی میشه این رو آزمایش کرد
شیش ماه شب و شیش ماه روز در مناطق قطبی یا نزدیک به قطب در اعتقادات شما به چه شکلی توجیه میشه؟ 
پاسخ:
حرکات خورشید در زمین تخت در مدار های دایره ای سه گانه انجام میشه و همینطور خود خورشید دارای مداری دایره ای و کوچک برای خودش هست که طی یکسال آنالما رو میسازه! درواقع همه اش بستگی به حرکت خورشید داره
در مورد لایه های جو زمین چه اعتقادی دارین ؟ یعنی طبق نقشه زمین تخت شما این لایه ها به چه صورت در میان ؟
پاسخ:
لایه های جو مشکلی نداره اما لایه ازون وجود نداره
بسیار خب ، خوش باشید با اعتقاداتتون
پاسخ:
این ها حقایق جهانه! حتی یک دلیل هم برای اثبات کروی بودن زمین وجود نداره! من الان سه ساله دارم دنبال دلایل کروی بودن زمین میگردم جز همین چنتایی که در اینترنت هست دیگه پیدا نمیشه! خوش باشید
سلام زمین تخت و زمین کروی جالب در اومده برام . ولی یه سوال برام پیش اومده  چرا ایران که میگه ما فضا رفتیمو اینا نمیگن زمین صافه ینی همه دولتا کارشون مخفی کاریه
پاسخ:
سلام! دولت ها بر اساس یکسری قوانین و سیاست ها فعلا نمیتونند درباره این مسئله حرفی بزنند چون کشور هرج و مرج میشه و فعلا درگیری به اندازه کافی زیاد هست
دمتون گرم عجب انجمن توپی دارید
مدتها بود انقدر نخندیده بودم
لطفا در خصوص شکل و ساختار مغز انسان هم تحقیقاتی بکنید ؛ چون احتمالاً اون هم مثل دیسک صافه!
در انتظار جوکهای بعدیتان هستم عزیزانم
شاد باشد
یه سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که اگه خورشید دور میشه از قطب شمال طبعا مسیر بیشتری رو باید طی کنه
چه اتفاقی میوفته؟؟؟
باید سرعت خورشید بیشتر بشه در غیر اینصورت توی تابستون خورشید دور زمین رو در عرض بر فرض مثال 24 ساعت میزنه حالا توی زمستون خورشید یک دور خودش به دور زمین رو در عرض 48 ساعت میزنه
و همچی خراب میشه
خواهشا اگه سوالم رو متوجه شدید جوابش رو حتما برام ایمیل کنین
ممنون میشم
smal137800@gmail.com
پاسخ:
سلام پاسخ ارسال شد
ماه گرفتگی رو بنده نمیتونم توجیح کنم برا خودم..
پاسخ:
ماه گرفتگی توسط خود ماه انجام میشه دوست گرامی! حتی ماه گرفتگی در روز هم داریم نمونه معروفش ماه گرفتگی دسامبر 2010 نیو مکزیکو
با مدلی که شما برای شب و روز ارائه دادین وقتی خورشید رو مدار سوم یعنی نزدیک به کوههای یخی حرکت میکنه فقط محدود زیر خودش رو روشن میکنه پس کشورهایی که در نواحی دیگه هستند باید تو زمستان فقط شب رو تجربه کنند
پاسخ:
سلام! نقشه زمین تخت دارای اندازه های دقیق و مقیاس های دقیق نیست! حتی خود ما زمین تخت گرایان هم این نقشه رو قبول نداریم اما نقشه های مختلف هم تقریبا به همین شکله و این نقشه از زمین تخت بهترین نقشه موجود هست یعنی جای قاره ها قطعا جابجا تره! در مورد چیزی که گفتید باید بگم خورشید به اندازه ای باعث روشنایی میشه که مشکلی پیش نیاد! تقریبا نصف صفحه زمین تخت روشنه خورشید مایل و مستقیم به مناطق مختلف می تابه
یه مشکل دیگه هم اینه که وقتی خورشید به کوههای یخی نزدیکه و روی کشورهایی مثل استرالیا قرار داره در واقع اونجا تابستانه و جایی که ما ازون به عنوان کره شمالی یاد می کنیم زمستانه در این حالت تکلیف مناطق واقع بر خط استوا چی میشن؟ میشه بگین از استرالیا گرمترن یا سردتر و چرا؟
پاسخ:
خورشید در اون زمان به استوا مایل میتابه و به استرالیا مستقیم! درباره گرمی و سردی نمیتونم با قاطعیت حرفی بزنم اما فکر کنم شما در بررسی مدل ها دچار اشتباهاتی شدید
بر عکسش هم همینطوره یعنی وقتی خورشید بر مدار اولی که شما رسم کردین حرکت میکنه یعنی وقتی در نیمکره شمالی تابستانه زاویه خورشید به نیمکره شمالی تقریبا عمود و به خط استوا با زاویه است پس تابستان کره شمالی از استوا گرمتر است در حالیکه می دونیم در واقعیت اینطور نیست
پاسخ:
این مورد هم به پاسخ های سوالات قبلی مربوطه! اینکه ما از جایگاه دقیق قاره ها و نقشه اصلی زمین تخت خبر نداریم یعنی هیچکس خبری نداره! برای همینه که گاهی حتی در پرواز ها هم مشکلاتی پیش میاد با مدل زمین تخت و البته زمین کروی! درضمن این مدار ها با مقیاس اصلی کشیده نشدن یعنی این فقط یک طرحه عادیه برای نشون دادن مسیر های حرکت خورشید.
بر عکسش هم همینطوره یعنی وقتی خورشید بر مدار اولی که شما رسم کردین حرکت میکنه یعنی وقتی در نیمکره شمالی تابستانه زاویه خورشید به نیمکره شمالی تقریبا عمود و به خط استوا با زاویه است پس تابستان کره شمالی از استوا گرمتر است در حالیکه می دونیم در واقعیت اینطور نیست
سلام، متاسفانه جوابهاتون اصلا منطقی نیست. فرض می کنیم تمام نقشه هایی که تا حالا از موقعیت قاره ها ارائه شدن جعلی هستن ... اما موقعیت هر کشوری که نسبت به کشورهای همسایه اش در چهار جهت اصلی قابل بررسی هست و نیازی به نقشه برداری که به قول شما فقط در انحصار دولت هاست نداره ... چیزی که واضحه ما در نیمکره شمالی هر چه به سمت شمال میریم هوا سردتر میشه و هر چه به سمت استوا میریم هوا گرمتر میشه البته منظورم به طور کلی هست (صرف نظر از تفاوت ارتفاع از سطح دریا که خودش باعث تغییر دما میشه ) این مساله در نیمکره جنوبی برعکس هست ... این اختلاف دما ها با توجه  به کره بودن زمین و تابش مستقیم خورشید به استوا و تابش مایل به قطبین کاملا توجیه پذیر هست اما در مدل شما وقتی خورشید رو مدار اول هست خورشید به کشور های نیمکره شمالی مستقیم میتابه و به استوا مایل و به نیمکره جنوبی خیلی مایل طبق این مدل تابستان کشوری مثل ایران باید از استوا هم گرم تر باشه که می دونیم در واقعیت نیست میشه دقیقا این مورد روتوضیح بدین.
پاسخ:
دربارش مطالعه میکنم پاسخ شمارو میفرستم برای همین کامنت منتظر باشید
لطفا بفرمایید که وقتی در فصل زمستان که خورشید در مدار اخریشه که بزرگترین مدارش هم هست سرعتش زیاد میشه که زمان چرخشش با تابستان یکیه اگه اینطوره چطور سرعتش کم یا زیاد میشه و چطور جابجایی بین مدارها اتفاق میوفته
پاسخ:
بله سرعت خورشید زیاد میشه! خورشید یک آفریده هوشمنده نه یک گاز کروی شکل بی جان! خورشید در میدان مغناطیسی ای قرار داره
اوکی ولی به نظر میرسه شما برای اکثر جواب هایی که دارین هیچ توجیه علمی ندارین فقط توجیهاتی ارائه می کنین که با مدل تخت بودن زمین مطابقت داشته باشه، چطور می خواین ثابت کنید سرعت خورشید بیشتر میشه؟ چطور می خواین ثابت کنین ماه قسمت به قسمت روشن و خاموش میشه، نظریه تون در مورد فصل ها و شب و روز هم که کلا مشکل داره حتی نمی تونین مشخص کنین خورشید چه وسعتی رو و به چه شکلی روشن میکنه با وجود اینکه ساعت طلوع و غروب خورشید تو همه مناطق دقیقا مشخصه ... به طور مثال تو ایران شهرهایی که زیر هم قرار دارن زمان طلوع و غروب خورشید براشون یکسان هست که با مدل کروی بودن زمین کاملا هماهنگی داره . اما من ندیدم برای شب و روز یک مدل دقیق ارائه بدین حتی میگین نمی دونین خورشید رو به چه شکل هندسی روشن می کنه و مطمئن نیستین دایره باشه. 
پاسخ:
این مواردی که گفتید به این دلیله که ما دروغ نمیگیم! هرچی از راه میرسه رو مدرک نمیکنیم نمی دیم! مدل نقشه زمین تخت همراه ساعات و شبانه روز و توضیح کامل فصول سال و .. همراه اندازه گیری و مستندات دیگه در یوتیوب موجوده میتونید با سرچ پیدا کنید! سرچ کنید flat earth seasons  خب این جدا کاری نداره! ما مطالب رو قرار میدیم برخی کارا به پای خود افرادی هست که مطالعه میکنند! کمی تحقیق کنید! تحقیق این نیست که برید با پیش فرض کروی همه چیز رو بررسی کنید!  شب و روز با وجود کروی بودن زمین و وجود جو که باعث انحراف و شکست نور میشه به اون صورت که فکر میکنید قابل تشکیل نیست! شما با مطرح کردن اون موضوع استوا و قطب و فصل ها باعث شدید یک موضوع دیگه برای رد کرویت زمین پیدا بشه! بزودی مطالب رو جمع بندی و در کانال تلگرام قرار میدم
اوکی منتظر جمع بندیتون هستم ولی هنوز نگفتین چطور می خواین ثابت کنید خورشید سرعتش کم و زیاد میشه و کارکرد ماه با استفاده از چیزی شبیه ال ای دی هست، یه مساله دیگه اینکه تو مدل تخت چطور میشه کسوف رو پیش بینی کرد؟ لطفا یه پاسخ ساده بدین و منو به مطالب دیگه ارجاع ندین. در مدل کروی با توجه به مسیر حرکت ماه به دور خورشید و مدت زمان اون، همچنین با توجه به مدل حرکت خورشید به دور زمین میشه زمان ماه گرفتگی رو پیش بینی کرد اما شما که ادعا می کنید ماه خودش باعث گرفتگیش میشه چطور قابل پیش بینی هست؟ 
پاسخ:
اگه سرعت خورشید زیاد نشه ساعات بهم میخوره! که ما شاهد چنین چیزی نیستیم! ماه رو میشه به راحتی اثبات کرد چون بخش هایی از ماه گاهی روشنه که به سمت خورشید نیست و یا در موقع هلال ماه بخشی که تاریکه گاهی نور هایی در اون بخش ها روشنه و دیده میشه! مشاهدات بسیاری در این زمینه هست! کسوف و خسوف از قدیم با تفکر زمین تخت هم پیش بینی میشد و فقط امروز اسم و تفکر جدید روی این کار اومده!
از طرفی شما میگین تحقیق کنیم و تو یوتیوپ ببینیم خب شما که دیدی پس چرا به طور ساده نمی تونین توضیح بدین که خورشید چه سطحی رو از زمین روشن می کنه به چه شکل هندسی؟ من یه مدل از چرخش ماه و خورشید دیدم که خورشید به صورت دایره و کوچک زمین رو روشن می کرد و اونجوری هم که شما میگین تقریبا نصف زمین رو روشن میکنه نبود... در حقیقت سوال من اینه چرا بر اساس زمانبندی هایی که وجود داره نمی تونین محدوده روشن زمین رو شبیه سازی کنید چون در جواب یکی از پرسشگرا گفته بودین مطمین نیستین به شکل دایره باشه
پاسخ:
هرچی که دیده میشه رو نمیشه توضیح داد گاهی باید ببینید! ما فعلا بر اساس این زمان بندی ها نتونستیم ببینیم به چه شکلی هست! هروقت به امید خدا تونستیم خبرش رو میذاریم! اما میتونید خودتون هم دربارش تحقیق کنید
خورشید افریده هوشمنده؛ منظور چیه؟ قطعا بیولوژیک نیست چون حتما احتمال خطا درش هست؛ شاید یه ربات غولپیکر که اینهمه سال داره روشنایی میده و موتورهایی داره که اون رو بین مدارها جابجا میکنه و دقیقا میدونه چه مقدار سرعتشو در چه زمانی زیاد کنه که فصول اتفاق بیوفته بدون اینکه زمان بهم بخوره؟؟؟و چه موقع کم کنه.. مکانیزم ترمزش چیه به نظر شما؟؟بعد این ربات یا موجود هوشمند یه سوختی میخواد که روشن بمونه و جابجا بشه این سوخت رو از کجا میاره که تموم نمیشه؟؟؟به هر حال یه ده هزارسالی حداقل روشن بوده با فرض اینکه تاریخ دایناسورها و اون میلیونها سال پیش همه دروغه!!!! اما مثلا از زمان شهر سوخته حداقل روشنه حدود ٨ هزار سال پیش..به نظر شما این موتور قدرتمند چه سوختی استفاده میکنه که زمین رو گرم میکنه و روشنایی میده اون هم از ارتفاع. سه هزار مایلی؟؟؟ به هر حال اشعه ماورا بنفش و مادون قرمز و نور مرئی رو که قبول دارید؟ حالا منبع این نورها چیه؟ که شما با چشم غیر مسلح نمیتونید به خورشید نگاه کنید؟ در ضمن شما که زبان انگلیسیتون خوبه و میتونید ترجمه کنید ویدئو های یوتیوپ رو، زحمتشو بکشید..به هر حال شما منتشر کننده یه نظریه جنجالی هستید که تمام قوانین رو بهم میزنه.. اثباتش کنید
یه مدل با سه مدار ارائه میدین که فصل ها رو توجیه کنین که تازه اون رو هم درست نمی تونین توجیه کنین چون تو مدل شما فقط وقتی خورشید تو مدار دومه استوا گرمترین جای زمینه در حالیکه در واقعیت استوا همیشه گرمترین نقطه زمینه این از اولین تناقض، بعد با همین پیش فرض خودتون میگین پس خو شید باید تندتر بچرخه این که نشد اثبات!!! خورشید شما از زمین کوچکتره و بهش نزدیکه یک شی نورانی دایره شکل وقتی به یک سطح صاف برخورد کنه اونو به صورت دایره یا بیضی روشن میکنه از این جواب طفره میرین چون نمی تونین روی مدلتون پیادش کنین. دیگه اینکه هنوز منتظرم بگین وقتی ماه خودش خاموش روشن میشه چطور میشه ماه گرفتگی رو پیش بینی کرد؟ و دیگه اینکه نظرتون درباره عکس های مربوط به عمق آسمان چیه؟ شما ادعا می کنین ستاره ها به گنبد کریستالی چسبیدن، این به این معنیه که فاصله ستاره ها سحابی ها کهکشان ها و ... تا زمین یکسانه تا حالا با تلسکوپ به آسمون نگاه کردین؟ چی می بینین؟ ممکنه ستاره ها رو بیشتر و پرنورتر ببینید و یا حلقه زحل رو ببینید و خط های روی مشتری رو اما اگر با تلسکوپ و دوربین های مخصوص از آسمون عکس بگیرید اوضاع فرق میکنه چیزهایی تو عکس ثبت میشه که حتی با تلسکوپ دیده نمیشه. این نشون میده آسمون عمق داره و همه چیزایی که تو آسمون دیده میشه تو یه فاصله مساوی با ما نیستن هر چه مقدار نوردهی در عکاسی بیشتر باشه اجرام دورتری ثبت میشن با توجه به سرعت نور میشه توضیح داد که فاصله این اجرام بر خلاف تصور شما چقدر از زمین زیاده.

یه مدل با سه مدار ارائه میدین که فصل ها رو توجیه کنین که تازه اون رو هم درست نمی تونین توجیه کنین چون تو مدل شما فقط وقتی خورشید تو مدار دومه استوا گرمترین جای زمینه در حالیکه در واقعیت استوا همیشه گرمترین نقطه زمینه این از اولین تناقض، بعد با همین پیش فرض خودتون میگین پس خو شید باید تندتر بچرخه این که نشد اثبات!!! خورشید شما از زمین کوچکتره و بهش نزدیکه یک شی نورانی دایره شکل وقتی به یک سطح صاف برخورد کنه اونو به صورت دایره یا بیضی روشن میکنه از این جواب طفره میرین چون نمی تونین روی مدلتون پیادش کنین. دیگه اینکه هنوز منتظرم بگین وقتی ماه خودش خاموش روشن میشه چطور میشه ماه گرفتگی رو پیش بینی کرد؟ و دیگه اینکه نظرتون درباره عکس های مربوط به عمق آسمان چیه؟ شما ادعا می کنین ستاره ها به گنبد کریستالی چسبیدن، این به این معنیه که فاصله ستاره ها سحابی ها کهکشان ها و ... تا زمین یکسانه تا حالا با تلسکوپ به آسمون نگاه کردین؟ چی می بینین؟ ممکنه ستاره ها رو بیشتر و پرنورتر ببینید و یا حلقه زحل رو ببینید و خط های روی مشتری رو اما اگر با تلسکوپ و دوربین های مخصوص از آسمون عکس بگیرید اوضاع فرق میکنه چیزهایی تو عکس ثبت میشه که حتی با تلسکوپ دیده نمیشه. این نشون میده آسمون عمق داره و همه چیزایی که تو آسمون دیده میشه تو یه فاصله مساوی با ما نیستن هر چه مقدار نوردهی در عکاسی بیشتر باشه اجرام دورتری ثبت میشن با توجه به سرعت نور میشه توضیح داد که فاصله این اجرام بر خلاف تصور شما چقدر از زمین زیاده.

پاسخ:
اگه کلیپ رو دیده باشید یک مدل با سه مدار و یک مدار برای خورشید و ماه! استوا گرم ترین جای زمین نیست! کشور هایی هستند که بر روی خط استوا نیستند ولی گرم ترین کشور های جهان نامیده شدن! بنابر محور زمین که برای فصل ها منحرف میشه گاهی زاویه تابش نود درجه خورشید (بنابر مدل زمین کروی) بر روی قسمت بالا تر از خط استوا قرار میگیره (درحالی که ادعا شده خط استوا با تابش 90 درجه خورشید گرمترین منطقه هست با این کج شدن محوری و مداری خط استوا دوم هم کمی بالاتر از خط استوا اصلی باید بر اساس مدل کروی زمین ایجاد بشه ولی ما همچین چیزی رو شاهد نیستیم چون زمین کروی نیست تا این مشکل ایجاد بشه) خورشید اگه با همون سرعت در مدار دورتر خودش بچرخه قطعا نظم ساعات و روز و شب بهم میریزه! بنابراین نتیجه میگیریم خورشید با سرعت بیشتری حرکت میکنه همچنین این رو میشه از کوتاه شدن روز در زمستان ها فهمید چون نور کمتری به قسمتی که هستیم میرسه چون خورشید دور شده! ما از جوابی طفره نمیریم اما شکلی که برای خورشید در نظر گرفته شده دایره هست اما از جایی که ما به همه چیز رو مطالعه میکنیم این رو بصورت قطعی قبول نداریم تا مطالعات ما کامل بشه شما خودتون هم میتونید مستنداتی دربارش ببینید! ماه گرفتگی رو بر اساس روز ها و ماه ها و هلال های ماه و... پیش بینی میکنند و این در دوران باستان هم ممکن بوده حتی بهتر از الان پیش بینی میکردن کافیه تقویم های باستانی رو ببینید به خصوص برای مایا و اینکا و مصر باستان و ایرانیان! درسته ستارگان چسبیده هستن برخی ستارگان نور کمتری دارن برخی نور بیشتر درضمن این گنبد یک گنبد نازک نیست بلکه عمق داره! کهکشان ها سحابی ها و سیارات همگی رو من مشاهده کردم و بله با نورپردازی و تصاویر موجود هرچقدر زوم کنید در عمق آسمان بیشتر وارد میشید من این رو خوشبختانه تجربه کردم و لذت بردم! شما گنبد آسمان رو چی فرض کردین؟ خلقت به بهترین شکل انجام شده :)
سلام..متاسفانه جواب من رو ندادید:(خورشید افریده هوشمنده؛ منظور چیه؟ قطعا بیولوژیک نیست چون حتما احتمال خطا درش هست؛ شاید یه ربات غولپیکر که اینهمه سال داره روشنایی میده و موتورهایی داره که اون رو بین مدارها جابجا میکنه و دقیقا میدونه چه مقدار سرعتشو در چه زمانی زیاد کنه که فصول اتفاق بیوفته بدون اینکه زمان بهم بخوره؟؟؟و چه موقع کم کنه.. مکانیزم ترمزش چیه به نظر شما؟؟بعد این ربات یا موجود هوشمند یه سوختی میخواد که روشن بمونه و جابجا بشه این سوخت رو از کجا میاره که تموم نمیشه؟؟؟به هر حال یه ده هزارسالی حداقل روشن بوده با فرض اینکه تاریخ دایناسورها و اون میلیونها سال پیش همه دروغه!!!! اما مثلا از زمان شهر سوخته حداقل روشنه حدود ٨ هزار سال پیش..به نظر شما این موتور قدرتمند چه سوختی استفاده میکنه که زمین رو گرم میکنه و روشنایی میده اون هم از ارتفاع. سه هزار مایلی؟؟؟ به هر حال اشعه ماورا بنفش و مادون قرمز و نور مرئی رو که قبول دارید؟ حالا منبع این نورها چیه؟ که شما با چشم غیر مسلح نمیتونید به خورشید نگاه کنید؟ در ضمن شما که زبان انگلیسیتون خوبه و میتونید ترجمه کنید ویدئو های یوتیوپ رو، زحمتشو بکشید..به هر حال شما منتشر کننده یه نظریه جنجالی هستید که تمام قوانین رو بهم میزنه.. اثباتش کنید)

استوا گرمترین نقطه زمین نیست اما متوسط دمایی بالایی داره به این معنی که مثلا مثل کویر خودمون تو زمستون سرد نمیشه..این رو میتونین از آژانسهای مسافرتی که تورهای اسیایی میبرن بپرسین..در تمام سال دمای بین 27 تا 34 درجه رو دارن البته تو سایه.. حالا اگه کویری باشه و رطوبت کم دما میره بالاترمثل صحراهای افریقا..خود دوستی دارم که بهمن ماه سال 88 تو جزیره گوا قسمت جنوبی هندوستان تو دریا بود...این رو چطور توجیح میکنید؟ جالبتر اینکه تو اون قسمت توی تمام سال طول شب و روز ناچیزه..مثل ما تابستون تا 8:45 روز نیست و زمستون 5 تاریک باشه
پاسخ:
عذر میخوام تعداد کامنت ها زیاد بود متوجه سوال شما نشدم.
خورشید یک قرص درخشان تصادفی نیست بلکه تعیین شده تا زمین رو گرما و نور ببخشه و در بهترین شکل و مدار آفریده شده منظور از هوشمند همینه! بحث ربات رو کنار بگذارید. منبع نور خورشید گنبد آسمان هست. 
ما خیلی وقته هم ترجمه میکنیم هم در حال اثبات هستیم
درسته دمای بالایی داره بخاطر اینه که خورشید زیاد از اون منطقه فاصله نمیگیره این به این معنی هست که خورشید همیشه تابشی به خط استوا داره اما فقط در آخرین مدار خودش که بزرگتر از بقیه هست این تابش  تقریبا مایل به استوا هست! کشور های استوایی کشور های خوش آب و هوایی هستن و البته میشه این رو بر اساس جایگاه اون کشور هم که مثلا کنار اقیانوس باشه و ... هم در نظر گرفت و بستگی به دما و محیط و ... داره! طول شب و روز هم به حرکت خورشید بستگی داره که چقدر به اون منطقه نور دهی داشته باشه
منظورم اختلاف طول شب و روز بود
من کلیپ خورشید گرفتگی رو دیدم که حرکت خورشید و ماه دورانی دو یک مدار دایره ای شکل بود و اصلا رو اون سه تا مداری که نشون دادین حرکت نمی کرد فقط از روی اونا عبور می کرد. من گنبد آسمون رو طبق گفته شما فرض کردم که کریستالی جامد قابل لمس بوده و ستاره ها بهش چسبیدن حالا میشه توضیح بدین وقتی می گین عمیقه منظورتون چیه؟ داریم از سرعت نور و سال نوری صحبت می کنیم ... ستاره ها به کجای گنبد چسبیدن؟ سحابی ها و کهکشان ها دور ترن از ستاره ها یا نزدیکتر اون به کجای گنبد چسبیدن؟ جای ستاره قطبی که نسبت به زمین ثابته تو مدل شما کجاست؟ آیا گنبد آسمان با مرکزیت ستاره قطبی می چرخه؟
پاسخ:
شما احتمالا باید یک کلیپ ساده رو دیده باشید چون اکثر کلیپ ها خورشید و ماه رو بر روی یک مدار نشون میدن نه اون سه مدار و یک مدار جدا برای چرخش خودشون! درسته ستاره ها بهش چسبیدن! موضوع ما وسعت و عمق گنبد آسمان هست سرعت نور و سال نوری ای در کار نیست! ستاره ها بر روی گنبد قرار دارن!
ببینید! شما هرچی که علم امروز درباره فضا و کهکشان و سحابی ها گفته باور کردید درحالی که حرف اونها فقط یک فرضه چون هر روز درحال تغییر پیدا کردنه هر روز فرضیات جدید میدن! من نمیدونم سحابی ها و کهکشان ها کجای گنبد قرار دارن اما اینطور که مشخصه و ما میبینیم داخل گنبد هستن و یا بر روی اون هستن! اما هیچکس نمیتونه به حقیقت اصلی دست پیدا کنه چون واقعا چنین کاری ممکن نیست! ستاره قطبی در بالای قطب شمال قرار داره
آخه چیزایی که شما میگین اصلا منطقی نیست به سوالات واضح جواب نمیدین گنبدی که جامده با عمقی که داره چطور هنوز شفافه و از ورای اون میشه اجرام آسمانی رو دید؟  سال نوری معنا داره چون سرعت نور در ثانیه مشخصه مسافتی هم که طی میکنه مشخصه وقتی با نوردهی عکس گرفته میشه میشه که اجرام چقدر با هم فاصله دارن یک جرم با دو دقیقه نوردهی عکسش ثبت میشه یه جرم با یکساعت در حالیکه با تلسکوپ هیچ کدومشون دیده نمیشن این مشخص میکنه چقدر دورن و چقدر طول میکشه نورشون به زمین برسه .... بگذریم ضمنا من کلیپ خورشید گرفتگی رو تو صفحه اینستاگرام خودتون دیده بودم ... این بحث ظاهرا خیلی به درازا میکشه چون شما جواب های واضحی نمیدین ... اما سوال آخر ... من پرسیدم اگر از دید شما زمین ثابته و آسمونه که حرکت میکنه پس چرا ستاره قطبی تو عکس های رد ستارگان حرکتی نداره منم می دونم ستاره قطبی بالای قطب شماله ولی سوالم اینه آیا آسمان با مرکزیت ستاره قطبی می چرخه؟ چون تو عکس های رد ستارگان تو یه بازه زمانی ثابت رد ستاره ها هرچه از ستاره قطبی دورت میشن طولانی تر میشه لطفا فقط به این سوال واضح جواب بدین...ممنون
پاسخ:
منطقی نیست چون تابحال شبیه اون نشنیده بودید مشخصه برای شما منطقی نیست! با تصوری که از گنبد دارید نمیدونم چطور برای شما توضیح بدم! نور برای رسیدن به زمین مسیری رو طی میکنه اما سال نوری به اون صورت وجود نداره!
جواب ها واضح هست منتها چون تابحال این بحث هارو نداشتید برای شما تازگی داره و کمی غیر منطقی به نظر میاد!
ستاره قطبی ثابته و همه به دور اون در حال چرخش هستن! بله همه چیز به دور ستاره قطبی در چرخشه یا همون مرکز
اینکه واضح یه قرص درخشان تصادفی یا کره اتشین تصادفی نیست..اما سوال من اینه چه مکانیزمی باعث جابجایی و افزایش سرعت و کم شدن سرعت خورشید میشه؟ در مورد روز و شب و استوا هم راستش جواب واضحی ندادین...اما یه سوال دیگه ..چطور ممکنه که خورشید در اون فاصله ای که هست شمال و جنوب صفحه زمین رو روشن کنه ولی شرق و غربش رو نه ...مگه به قول شما زمین یه دایره تخت نیست؟
پاسخ:
تمام چیزی که بر خورشید تاثیر داره گنبد آسمان و انرژی مغناطیسی هست! جواب ها واضحه دوست گرامی! کجای پاسخ واضح نبود؟ درسته! زمین یک دیسک هست اما آیا یک لامپ میتونه یک زمین فوتبال رو روشن کنه؟ قطعا نه
چطور این لامپ میتونه حدفاصل قطری که شمال و جنوب رو بهم متصل میکنه روشن کنه ولی قطری که حدفاصل شرقی و غربی هیچوقت در یک زمان روشن نیستن؟ 
پاسخ:
در زمین تخت خورشید حدودا نصف زمین رو روشن میسازه ولی نورش همه جارو روشن نمیسازه چون در جو خم میشه! توضیح داده شده در همین پست!
باتوجه به مدل شما امکانپذیره...سوالم رو پس میگیرم..اما چیزی که من متوجه نمیشم اینه که چطور گنبد اسمان سرعت خورشید رو کم میکنه زیاد میکنه و چطور این همه سال انرژیش رو تامین میکنه...یعنی گنبد اسمان یه جور ماشینه؟
پاسخ:
گنبد آسمان مانند تسلا کویل باعث شارژ خورشید و حرکت اون در میدان مغناطیسی میشه! در قرآن هم ذکر شده با شکاف برداشتن آسمان یا همون گنبد آسمان خورشید و ماه تاریک میشن و ستارگان فرو میریزند
شما تو مطلب اخرتون سرعت خورشید رو ثابت اعلام کردین...چطور اینجا میگید که متغییره که در غیر این صورت فرضیه شما با مشکل روبرو میشه
پاسخ:
بله میدونم اما اون درباره زمان هایی هست که به سمت افق میره و از ما دور میشه و از دید ناظر سرعت خورشید تغییر کرده الانم اون قسمت رو درست میکنم تا کسی اشتباه نکنه
شما اصلا توضیح واضحی درباره گنبد آسمان ندادین بگذریم... گفتین ستاره قطبی در مرکزه و بقیه ستاره ها دور اون میچرخن، حالا اگر از کشورهایی مثل آفریقای جنوبی یا شیلی که در نیمکره جنوبی هستند عکس رد ستارگان ببینیم با چی مواجه میشیم قبلا گفته بودین ستاره قطبی از این کشورها دیده نمیشه پس قاعدتا طبق مدل زمین تخت ما در آسمان کشور های قطب جنوب باید بخشی از رد ستارگان را بدون مرکزیت تو عکس ها ببینیم اما در واقعیت و در عکس هایی که در این کشورها ثبت شده ما باز هم عکس های رد ستارگان رو با مرکزیت میبینیم اما اینبار با مرکزیت ستاره سیگما هشتک که نزدیکترین ستاره قابل رویت به محور جنوب هست. چطور این مساله رو توجیه می کنید؟ 
پاسخ:
در این مورد قبلا مطالبی در کانال گذاشتیم برید به لینک زیر مستند رو ببینید این جزو اولین موارد بود که بهش اشاره شد.
http://www.aparat.com/v/OkRxM

منظورم کشورهای نیمکره جنوبی و در مدل شما کشورهای نزدیک به کوههای یخی هست.
(تمام اجرام آسمانی با سرعت ثابتی به سمت افق حرکت میکنند!) منطورتون اجرامی هست که تو کنبد اسمان هستند درسته که خورشید و ستاره ها و ماه هم شاملش میشن؟
پاسخ:
بله هرچیزی که هست در آسمان میشه گفت اجرام آسمانی! سرعت ثابت یعنی سرعتشون در مداری که دارن اما این سرعت کمی در مدار های دیگه فرق میکنه برای خورشید
سلام
من تقریبا تمام مطالبتون رو مطالعه کردم. ببینید جناب یا جنابان محترم،
بنده به کرات دیدم که شما در مطالبتون به روایات و احادیث ارجاع میدید مردم رو. همین ابتدای صحبتم بگذارید این رو به شما بگم که اولا استدلال بر پایه علوم نقلی و ظنی از نظر عقلی حجت و پذیرفته نیست. شما باید در مسائل علمی مستند و مستدل و مبنی بر مشاهده و آزمایش حرف بزنید. قال الصادق و قال المعصوم که حجت عقلی نیستش. همین الان اگر یک شخص مورد اعتماد بیاد و به شما بگه که فردا تعطیله شما چیکار میکنید؟ مگر غیر از اینه که میرید دو تا سایت و خبرگزاری و تلویزیون و رادیو رو چک میکنید؟ خب این یعنی چی؟ یعنی انسان برای اینکه مسئله ای براش حجت بشه نمی تونه به روایت و خبر استناد بکنه و مورد استفاده علم هم نمی تونه قرار بگیره قطعا.
نکته مهم دیگر اینکه خود همین روایات و اخباری که ما از معصومین داریم به تصدیق بسیاری از بزرگان اهل حدیث سندیت معتبری ندارند و درصد بالایی از آنها دروغین و ساختگی هستند و این مسئله با مقایسه ی این روایات و احادیث با قرآن کریم و عقل سلیم کاملا جور درمیاد. شما کتب منبع حدیث رو در خود اسلام که جدیدترین دینه و نزدیکترین دین به زمان حاضره نگاه کنید. می بینید که چه اراجیفی بعضا به ائمه اطهار و پیغمبر (ص) نسبت داده شده. اونوقت شما از داخل چنین اراجیفی میخواهید علم استخراج کنید؟! حتی اگر به زور بخواهید این روایات رو مستند جلوه بدید باز هم مشمول قاعده ای که اول عرض کردم می شوند و حجیت عقلی و مورد استفاده ی علم تجربی نخواهند داشت.
نکته ی دیگر اینکه شما در مطالب خود از عبارات فیزیکی مانند میدان مغناطیسی و غیره استفاده کرده اید. من به عنوان یک دانش آموخته ی فیزیک به شما می گم که در علم، اگر شما میخواید ابطال نظریه ای علمی رو اعلام کنید دیگه نمی تونید از مفروضات همون نظریه بهره بگیرید! بحثی که شما مطرح میکنید ب بسم الله تمام فیزیک کلاسیک و نسبیت و کوانتوم هست. بنابراین اگر شما این ب بسم الله فیزیک را قبول ندارید، حق استفاده از مفاهیمی مثل میدان مغناطیسی و غیره را هم ندارید زیرا این مفاهیم بر پایه ی همین ب بسم الله ساخته شده اند و اگر شما پایه و اساس این فیزیک را بعنوان یک علم قبول ندارید می بایست یک فیزیک کاملا جدید با قوانین فیزیکی جدید و مبتنی بر ریاضیات مستدل و البته مشاهدات و آزمایشات مکرر و مستند وضع کنید و سپس نتیجه گیری کنید. نمی شه که یکجا بگید فیزیک بیخود گفته و جاذبه و زمین گرد و فلان غلطه و بعد برای اثبات حرف خودتون از مفروضات همین فیزیک فعلی کمک بگیرید! 
بعد هم این چه نظریه علمی هست که براش نه ریاضیاتی تدوین شده و نه اصول موضوعه ای داره. تنها بر پایه خیالات و اوهام و احیانا دو تا روایته! هر کسی می تونه شب بشینه و فکر کنه و صبح به این نتیجه برسه که زمین اصلا نه گرده نه تخته. بلکه به شکل خیاره! و اساس استدلالش هم این باشه که چون دولتها نمی ذارن من نمی تونم به شما دیتای بیشتری بدم. این که نشد حرف حسابی. مگر این دولتهایی که می فرمایید عمرشون چقدره در کل؟ زمان گالیله و ارسطو که دیگه وجود نداشتن! 
برید و تاریخ علم و فلسفه علم مطالعه کنید و ببینید که صادر کردن نظریه علمی به این شکلی که شما می فرمایید نیست! برید با نحوه استدلال کردن علمی آشنا بشید. "من قبول ندارم" که گزاره ی علمی نیست. مگر به قبول داشتن شماست؟ مخالفت علمی به این شکله که باید آزمایشات دقیق و به تعداد مکرر و زیاد انجام بشه، محاسبات جایگزین ارائه بشه و کلی کارهای دیگه. شما فکر کردید با وب گردی و مطالعه ی نصفه و نیمه از ویکی پدیا و چهار تا سایت غیر متخصص می تونید نظریه جدید بدید؟
ضمنا به عرضتون برسونم که همین مقدار از فیزیکی که نقل کردید و مورد نقد قرار دادید هم ناقص و اشتباهه و اساسا نشون میده شما نه فیزیک کلاسیک بلد هستید نه نسبیت نه کوانتوم. خیلی از شبهات و سوالاتی که در متنهاتون به عنوان ایرادات فیزیک مطرح کرده اید جزو بدیهیات فیزیک هستند و جوابهای کاملا استاندارد و روشن دارن و میتونید با مراجعه به نزدیکترین دانشکده فیزیک به منزلتون جوابتون رو بگیرید.
در پایان تاکید می کنم که بعنوان یک تحصیلکرده ی فیزیک هیچگونه تعصبی روی هیچ نظریه ای ندارم و انتقادم به شما اصولی تر و اساسی تر از این حرفهاست. مطمئن باشید جامعه فیزیکدانها برخلاف این دولتهای فریبکاری که شما میفرمایید تشنه حقیقت هستند و اگر سخن شما علمی و مبتنی بر ابتدایی ترین اصول پژوهش و نظریه پردازی علمی بود تا بحال هزاران بار به آن پرداخته بودند. چرا حتی یک دانشجوی دکترای فیزیک موضوع پژوهش خود را این نظریه قرار نمی ده؟ همه دانشجویان فیزیک فریبکار هستند؟ همه استادها احمق و اسیر ناخودآگاه کودکیشون هستند؟ ضمنا دقت کرده اید که در زمین وقتی از مرکز به قطب شمال یا جنوب حرکت میکنیم آسمان بالای سرمان و نقشه ستاره ها تغییر می کنه؟

التماس تفکر
موفق باشید.

پاسخ:
سلام
چند خط اول متن شما نشون میده احتمالا مارو به کانال زمین تخت دیگه ای اشتباه گرفتید چون ما معمولا حدیث و روایات قرار نمیدیم و خیلی کم بهش اشاره شده! موضوع زمین تخت همراه آزمایش مشاهده اندازه گیری و ... اثبات میشه نه فقط با روایات و آیات!
نکته مهم شما برای استفاده نکردن ما از کلماتی مانند مغناطیس کاملا غلطه! این علم شماست که حقیقت رو تغییر داده و این کلمات رو به خودش نسبت داده!  این شمایید که باید به فکر کلمات دیگه و موضوعات دیگه باشید نه ما چون زمین همیشه تخت بوده و علم شما بوده که فرضیه خورشید مرکزی رو مطرح کرده.
فیزیک علم طبیعته! درسته گرانش بخش زیادی از فیزیک هست اما دلیل نمیشه چون گرانش رو نقض کردیم پس تمام فیزیک زیر سوال میره! تنها چیزی که از متن شما میشه فهمید اینه که شما بدون طمالعه کامل بدون فکر نظر میدید و فقط میخواید این موضوع رو یک موضوع احمقانه جلوه بدید! زمین تخت گرایان زیادی هستن خیلی ها مهندس و خلبان و منجم و زمین شناس و فیزیک دان و ... هستن خیلی ها افراد مهمی برای خودشون هستن اونوقت شما به عنوان یک دانش آموخته فیزیک که حتی اجازه مطالعه و فکر به خودش رو نمیده میخواید تمام این موضوع رو زیر سوال ببرید؟ تا بخواید آزمایش انجام شده و موضوع زمین تخت به اثبات رسیده مستندات بی شماری وجود داره حتی بیشتر از اونکه فکرش رو بکنید شما به عنوان یک فیزیک دان باید بدونید در علم هیچ چیز صد در صدی وجود نداره همیشه جای تغییرات هست پس لطفا دلتون به این موارد خوش نباشه که چون فیزیک این رو مطرح میکنه پس حتما درسته! نیوتون نمیدونست جاذبه چیه؟ پدر علم جاذبه دید اشیا به زمین سقوط میکنند و با خودش گفت یک اسم بر روی این پدیده میذارم! چون اشیا سقوط میکنند حتما نیرویی اون هارو به سمت پایین می کشه اما اصلا اینطور نیست! بهتره به عنوان یک فیزیک دان این حرف ها رو کنار بگذارید! چه فیزیک دانی هستید که ندیده،نخونده و نشنیده نظر میدید! مطمئنم شما حتی یکی از مطالب مارو هم نخوندید اگه خونده بودید در انتهای متنتون اون سوال رو مطرح نمی کردید!  شما فکر میکنید موضوع زمین تخت رو ما مطرح کردیم؟ در اشتباه هستید موضوع زمین تخت بیش از سه قرنه که مطرحه و اگر حرف شما درست بود و کار ما اینقدر ایراد داشت در این سه قرن موضوع زمین تخت باطل میشد و تمامی جوامع علمی بر علیه اون دست به کار میشدن و این همه آدم بهش ملحق نمیشدن! چندین میلیون نفر در سراسر جهان زمین تخت گرا هستن شما فکر میکنید ذهنتون از این همه آأم بیشتر متوجه مسائل میشه؟ از دکتر و مهندس و پروفسور و ... همگی در این مورد نظر دادن و اکثرا قبولش دارن! اگه موضوع اشتباهی بود این همه مدت پا به پای علم مدرن به بالا نمیومد و اصلا به سه قرن نمی کشید! شما میدونید چی دارید میگید؟ شما که طرفدار آزمایش و تفکر و مشاهده هستید یک بار فقط یکبار شده بر خلاف اون چه به شما گفتن آزمایش و تفکر و مشاهده داشته باشید؟ فقط یکبار! تمام ذهن شما با پیش فرض های علم مدرن پر شده و هرچه اونها میگن رو باور میکنید! ناسا رسما انیمیشن از زمین نشون میده شما رسما بهش اعتقاد پیدا میکنی که حقیقیه! این واقعا یک فاجعست! امثال شما موضوعات فراماسونری رو توهم توطئه میدونند! شما میدونید توهم توطئه چی هست؟ میدونید از کی این کلمات رواج پیدا کرد؟ میدونید چرا بهش میگن توهم توطئه؟ شما چیزی نمیدونید و بدون مطالعه نظر میدید! میدونید برنامه ریزی چندین هزار ساله یعنی چی؟ اصلا موضوع دروغ های علم چیزی نیست که در چند قرن اخیر مطرح باشه بلکه ریشه ای هست و از همون ابتدا برای ایجاد نظم نوین جهانی تلاش کردن و برنامه ریختن این یک برنامه شیطانی هست نه علمی! شما در یک دین به اسم علم گرایی غرق شدید و چشم ها و گوش ها و دهان بسته شروع به اظهار نظر می کنید و این اصلا  نشانه خوبی نیست! این یعنی کار اونها نتیجه داده و یک عده واقعا گرفتار دروغ ها شدن!
شما به عنوان یک تحصیلکرده تعصب علمی دارید! فکر می کیند تعصب فقط برای دین و مذهب هست؟ نه! نمونه یک فرد متعصب علمی ریچارد داوکینز هست! و همینطور خیلی های دیگه! شما دارای تعصب علمی هستید و خودتون خبر ندارید فکر میکنید این علاقه به علم هست اما خودتون دارید این رو به اثبات می رسونید که متعصب هستید! 
اتفاقا بیش از هزاران بار به موضوع زمین تخت پرداخته شده منتها شما کوچکترین مطالعاتی در این زمینه نداشتید و ندارید! درضمن تمامی سازمان ها و جوامع علمی در سراسر جهان قادر به تایید موضوع زمین تخت نیستند چون موضوع زمین کروی فعلا در همه جا وجود داره اما بزودی دیگه وجود نخواهد داشت!
یک دانشجوی دکترای فیزیک از وقتی شروع به خواندن نظریات و فرضیات و گفته های دیگه میکنه بهش این موضوع تلقین میشه که زمین مسطح یک فرضیه پوچ و پوسیده و باستانی هست که در گذشته مردم بی سواد بهش اعتقاد داشتن خب کاملا مشخصه یک فرد تحصیلکرده هرگز به سمت این موضوع نمیره چون بهش این رو تلقین کردن که این موضوع زمین مسطح خیلی ابتداییه! و تو خیلی بالاتری ازش!
اتفاقا اکثر افرادی که خودشون رو سطح بالا میدونند مانند اکثر فیزیک دانان و کسانی که حتی حاضر به شنیدن نظری مخالف تفکرشون نیستن فقط به دنبال دهن غرب هستن که هرچی بگه تایید کنند و این افراد هرگز موفق نخواهند شد چون تقلید کار هستن اما برای ما تقلیدی وجود نداره!
سوال آخر شما هم نتیجه مطالعه نکردن خود شماست وگرنه ما بار ها پاسخ رو دادیم و خود انجمن زمین تخت سه قرن پیش پاسخش رو ارسال کرد!
حق با حقیقته چون خدا با حقیقته اگر بر علیه حقیقت دست به کاری بزنید یعنی دارید بر علیه خدا کاری میکنید یعنی دارید قرآن رو رسما زیر سوال می برید  و بهتره این کار رو نکنید! ببخشید اگه کمی رک گفتم اما فقط کافیه مطالعه کنید! من هرچه که خدا قرآن دینم و پیامبرانم و امامانم و علم حقیقی (آزمایش،تفکر،مشاهده،اندازه گیری و...) بگن رو قبول دارم!
موفق باشید
دوست عزیز
اولا که لطفا مثل خیلی از افراد برای اینکه به هر طریقی دست بالا رو در مباحثه داشته باشید طرف مقابلتون رو به بی خدایی و موضع گیری علیه قرآن متهم نکنید. این کار علاوه بر غیراخلاقی بودن، غیر منطقی هم هست، چرا که تا جایی که بنده اطلاع دارم قرآن کتاب زندگیه و نه کتاب فیزیک و هیچ جا هم ادعا نکرده که باخدا یا علیه خدا بودن انسانها به موضع علمیشون ارتباط داره. این حرف شما شبیه کلیساییان قرون وسطاییه که میگفتن اینی که ما میگیم حقیقته و هرکی غیر ازین بگه کافره. 
ثانیا شما متاسفانه متوجه منظور بنده نشده اید ظاهرا. اینکه خدمتتون عرض کردم تاریخ علم رو مطالعه کنید هم کاملا به همین دلیل بود. یعنی چی که "این علم شماست که حقیقت رو تغییر داده"؟ اگر شما با اصول اولیه فلسفه علم و منطق علوم تجربی آشنا باشید میدونید که ما در علم تجربی مفهومی به نام حقیقت نداریم. حتی بدیهی ترین عقاید علمی ما هم روشون ١٠٠ درصد حساب نمیشه. فیزیکدانها در اواخر قرن نوزدهم تصور میکردند که به انتهای داستان علم رسیده اند اما بعد مکانیک کوانتومی و نسبیت مطرح شد و کاخ باورهاشون که به مدت چند صد سال بود بنا شده بود فرو ریخت. با این حال همین الان هم نسبیت و کوانتوم وحی منزل نیستند و اگر کسی حرف تازه ای بزنه که درستیش به اثبات برسه همه مشتاقانه می پذیرند. بنابراین اصولا حقیقت مفهومیه متعلق به دین و عرفان که ربطی به علم تجربی که ابطال پذیر هست نداره.
بعدشم مگه بحث لج و لجبازیه که شما میفرمایید "خودتون برید کلمات و موضوعاتتونو عوض کنید"؟ مگه مفاهیم فیزیکی همینطور رو زمین افتاده بودن که یه عده بیان صاحبشون بشن و شما بگید نخیر برای ماست؟ این مفاهیم از چندین قرن پیش با تلاش عده بسیار زیادی از فیزیکدانان و ریاضیدانان شکل گرفته و تبیین شده تا به اینجا رسیده. استفاده از این مفاهیم، پایبندی به اصول موضوعه ی این علم رو می طلبه و حرف بنده این هستش که شمایی که کل این علم رو قبول ندارید، به لحاظ منطقی نمیتونید از دستاوردهای همین علم در تئوریتون استفاده کنید. مثل این می مونه که منی که فلان دین رو قبول ندارم، برای اثبات دین خودم از کتاب اونا که خودم میگم قبولش ندارم تو استدلال هام استفاده کنم! این یکی از اصول منطقی استدلال هست و اساسا همین ادعای گزاف شما که میفرمایید "حرف ما حقیقته"، خودش نشان از غیر علمی بودن این مسئله داره زیرا کسی که با منطق و علمی جلو رفته باشه و به نتیجه ای رسیده باشه میدونه که نظرش ابطال پذیره و قابلیت رد شدن و منسوخ شدن رو داره. چیزی که شما ظاهرا بهش معتقد نیستید و ظاهرا ایمانتون به این نظریه تون با ایمانتون به خدا برابری میکنه!
ثالثا شما جواب ندادید که این چجور تئوری علمیه که یک بیان منسجم ریاضی و مدل سازی دقیق نداره؟ اگر با ساختار نظریات علمی آشنا باشید میدونید که هر نظریه ای ابتدا به یک معادله کلی نیاز داره که کلیت مفهوم نظریه رو به صورت دقیق مدل سازی بکنه. تمام این توضیحات داستانواری که تو اینترنت در مورد نظریات فیزیکی میخونید اصلشون یکسری ریاضیاته که برای فهم عامه به صورت توضیح فارسی درمیارن و در اختیار نشریات و سایتها میذارن. بنظر میرسه که این نظریه فاقد چنین ساختار منسجمیه. اگر این نظریه با بیان هندسی و دیفرانسیلی در فضای هیلبرت یا هر فضایی که سازنده ی این نظریه بهش معتقده قابل تفسیر و توجیه ریاضیه چرا در قالب یک مقاله علمی با استانداردهای یک مقاله علمی درنمیاد تا همه فیزیکدانان جهان ازش بهره مند بشن؟ این نظریه در باب گرانش ظاهرا نه دیدگاه نسبیتی رو قبول داره و نه دیدگاه گراویتونی کوانتومیست ها رو. ولی جایگزینی هم نداره! قبل از اینکه هجوم بیارید و بگید "مگه مقاله ای که در مورد جاذبه داریم رو نخوندی"؟ بهتون بگم که اون مقاله تنها چیزی که نیست تبیین علمیه. اسم اظهار نظر شخصی که علم نیست! معادلاتش کو؟ چاربردارهای فضا-زمان رو قبول ندارید؟ گرادیان نیرو و میدان گرانشی رو هم قبول ندارید؟ اشکالی نداره، یه چیز جایگزین باید به جاش بدید دیگه! فیزیک بدون ریاضی که نداریم! باید بدونید که در دنیای فیزیک هر کس حرف میزنه، چه نظرش جدید باشه و چه تایید قدیمی ها باشه زبانش زبان ریاضیه و غیر از این اگر باشه حرفش رو ادبیات به حساب میارن نه فیزیک. این لزوم  رو هم کسی دستورش رو نداده، بلکه لازمه ی تمام علوم تجربیه.
رابعا بنده کاملا در جریانم که این حرف در سطح دنیا هم طرفدار داره اما قطعا خودتون هم میدونید که کمیت طرفداران یک فکر نیست که باعث اعتبارش میشه، بلکه کیفیت طرفدارانشه! و با عرض پوزش فراوان باید بگم که در جمع این طرفدارانی که بهشون استناد میکنید حتی یک فیزیکدان یا ریاضیدان دیده نمیشه و حتی بنیانگذاران این گروه هم نویسندگان غیر متخصص بوده اند. امیدوارم لااقل این را قبول داشته باشید که کسی که میخواد در زمینه ای اظهار نظر کنه باید حداقل های اون زمینه رو بشناسه. شما خودتون که بنظر نمیرسه چندان سررشته ای از ریاضیات و فیزیک داشته باشید. این بنیانگذاران و طرفداران میلیونیتون هم چندان از شما تخصص بیشتری نداشته اند و امیدوارم این حرف رو حمل بر بی ادبی و توهین نکنید. اگر یک فیزیکدان یا ریاضیدان فردا بیاد و در رد یک عمل جراحی بسیار روتین و رایج در پزشکی مقاله بنویسه و جنجال به پا کنه خود شما هم این ایراد رو بهش میگیرید.
خامسا در مورد این تئوری توطئه که میفرمایید، بنده خودم معتقدم که دولتهای قدرتمند برای منافعشون قطعا مردم دنیا رو فریب میدن اما اینکه این فریبکاری تا کجا منطقی و مقرون به صرفه هستش محل بحثه. شما ادعا میکنید که این فریبکاری برای گمراهی مردمه تا در نهایت از دین و خدا و غیره رویگردان بشن. اما من ار شما میپرسم برای انسانی که به خدا معتقده آیا فرقی میکنه که زمین شکل سیب باشه یا درخت یا آجر یا هرچی؟ فرض کنید همین الان در تمام دانشگاههای دنیا ثابت شد که زمین تخته و غیره. میزان خداباوران زمین زیاد میشه؟ لائیک ها و آتئیست ها کم میشن؟ مگه تا همین الانش که این همه تغییر و تحول در علم ایجاد شده، کسی به خاطر فلان یا بهمان نظریه ی علمی دین و اعتقادش رو عوض کرده؟ اگر شما میگفتید غرب مثلا در زمینه ی اسرائیل داره مردم رو فریب میده میگفتم بله حق با شماست. اما در زمینه اینکه زمین چه شکلیه یا فلان معادله فیزیک درست هست یا نیست مثلا فریب بده که چطور بشه؟ شما نباید علم و اعتقاد دینی رو با هم یکی بگیرید چون همانطور که مرحوم علامه طباطبایی به درستی میگن، علوم ممکنه فردا باطل بشن و در اون صورت اعتقادات شما هم زیر سوال میره.

موفق باشید
پاسخ:
دوست گرامی
نگفتم شما ب خدا و بی دین هستی! گفتم اینطور مخالفت همین معنی رو میده! قرآن کتاب هدایت بشره! بله میدونم در علم تجربی چیزی به اسم حقیقت نیست حتی در کامنت قبلی اشاره کردم چیز صد درصدی در علم وجود نداره و شما واقعا بی جهت سر اون موضوع تعصب دارید! موضوع سیاه چاله ها که خیلی روی اون مانور میدن امروزه داره کم کم رد میشه یعنی گفته شده سیاه چاله نمیتونه تشکیل بشه بنابر دلایلی! این موضوع به کل گفته های ناسا رو در باره سیاه چاله ها برهم میزنه موضوع امواج گرانشی رو به چالش میکشه و .....! والا ما لج بازی نکردیم این شما بودید که گفتید ما حق استفاده از این موارد و کلمات رو نداریم گویا صاحب کلمات علمی هستید و برای هرکاری همه باید از شما اجازه بگیرن! من کل علم رو قبول ندارم؟ بنده علم رو قبول دارم اما دروغ های علم رو نه! علم امروز درحال دروغگویی هست البته خود علم نه بلکه صاحبان علم دارن از علم سواستفاده میکنند و به مردم دروغ میگن!  موضوعات زمین تخت با آزمایش و فرمول و تکرار و مشاهده و اندازه گیری قابل اثباته! میدونید من چرا میگم این حقیقته!؟ بخاطر اینکه دین من این رو میگه! خدا این رو گفته و من مطمئنم که خدا اشتباه نمیکنه و اگه شما فکر میکنید خد اشتباه میکنه دیگه به من مربوط نیست اما ما که خودمون رو افراد شکاک به همه چیز میدونیم حتی برای پذیرفتن موضوعات زمین تخت و برخی دلایل اون شروع به تحقیق میکنیم و همینطوری مطالب رو در وب و کانال و پیج هامون قرار نمیدیم!
اتفاقا مقالات بسیاری که البته علمی هستن و همینطور کتاب های زیادی ازش موجوده منتها شما باز ا قضاوت سریع همه چیز رو رد کردید! 
در مدل زمین تخت بجای جاذبه شتاب جهانی جایگزین شده البته باید بگم همه زمین تخت گرایان این رو قبول ندارن بلکه یک موضوع کلی در زمین تخت هست!
باز هم قضاوت سریع و بیجهت! شما تمام کسانی رو که به زمین تخت معتقد هستن میشناسید؟ همه رو دیدید؟ که با قاطعیت تمام میگید یک ریاضی دان و فیزیک دان هم نیست که بهش معتقد باشه!؟ بنده خودم با یک زمین شناس و جغرافی دان در ارتباط هستم و ایشون زمین تخت گرا هستند!
بله برای انسان ها فرق میکنه! یک شخص یا یک جوان(چون اکثر آتیئست ها جوانان هستند) با فریب خوردن توسط فرقه آتئیستی گمراه میشن! آتئیست میگه ببین قرآن گفته زمین صافه اما علم اثبات کرده زمین کرویه قرآن تو هیچ علمی نداره! و توسط خدا وحی نشده! و این شخص مطمئنا گمراه میشه! بله شاید برای افراد سن بالا تاثیر گذاره نباشه اما دشمن ریشه ای عمل میکنه!
بله اتفاقا بخاطر نظریه فرگشت و بیگ بنگ و .... خیلی ها آتئیست شدن و علم گرایی رو ترجیح دادن!
چرا متوجه بحث اصلی نمیشید دوست گرامی؟ دروغ کرویت زمین مگه اولین و آخرین دروغ اونهاست؟ این دروغ یکی از هزاران دروغ اونهاست که هزاران سال قبل براش برنامه ریختن! کی این تکامل دروغ هارو برنامه ریزی کرده؟ فرقه های فریماسونی و شیطان پرستی!
فعلا که علم و دین در جامعه باهم آمیخته شده
موفق باشید

با سلام
ببینید فعلا بحث من خود این تئوری هست نه دروغ های علم و چیزهایی ازین قبیل که شما می فرمایید. خود این تئوری یه حرف جدید داره میزنه دیگه درسته؟ میفرمایید تفکر قبلی به هر دلیلی ( دروغ، توطئه، اشتباه....) غلطه. درسته؟ می فرمایید یه چیزی غلطه و درستش اینه. صحیح؟ من دارم میگم وقتی حرف جدیدی مطرح میشه اولا باید مثل هر نظر فیزیکی دیگه ساختار  و مدل سازی دقیق و ریاضی وار منسجم داشته باشه ( دقت کنید که جواب بنده رو در این مورد ندادید تو هیچ کدوم از دو پیامتون ) و ثانیا مطرح کنندگانش با اون نظر مثل همه ی نظرهای علمی برخورد کنند، به این شکل که امکان ابطال پذیری و اشتباه بودنش رو بپذیرند. نه اینکه بگن این دیگه حقیقت محضه و هیچ بحثی هم توش نیست!
شما طوری راجع به تئوریتون صحبت میکنید انگار خداوند بهتون نازل شده و خبرش رو داده. خدا کی و کجا گفته زمین صافه یا گرده؟ اصلا مگه خدا قراره در کتب دینی و مقدس به من و شما علوم تجربی درس بده؟ مگه علامه طباطبایی به صراحت در تفسیر المیزان نمی گن که تلاش برای تطبیق دادن آیات قرآن با علوم تجربی یا استخراج علم تجربی از آیات کار اشتباهیه؟ چرا نظرات شخصیتون رو به نام دین رواج می دین؟ مگه دین برای این اومده که به بشر در مورد وضعیت کره ی زمین خبر بده؟! بخش اعظم آیات قرآن در مورد توحید و معاد، این دو اصل بزرگ انسانساز دینه! شما با این کار دین و قرآن رو در سطح علوم تجربی که قابل ابطال هستند پایین میارید و از اعتبارشون کم می کنید.
خدا رو شکر که این کسانی که نام میبرید نهایتا جغرافیدان بودند! شما یک مورد فیزیکدان یا ریاضیدان به من نشون بدید. دوست عزیز جغرافیدان چه تخصصی داره در فیزیک و ریاضی که شما بهش استناد می کنید؟ یک فیزیکدان اگر فردا بیاد به شما بگه برای اینکه اثر مرغهای هورمونی در بدنت رو از بین ببری باید فلان داروی خطرناک رو بخوری شما حرفشو قبول می کنید؟ یا می رید از 4 نفر پزشک و متخصص می پرسید؟
ضمنا افرادی که ذکر می کنید که با پیشرفت علم بی خدا یا بی دین می شن علتش رو باید در تبیین اشتباه دین به صورت قرون وسطایی و خرافی جستجو کنید نه نظریات جدید! ربطی به پیر و جوان نداره، عقیده ی دینی زمانی که عمق نداشته باشه و صرفا تقلیدی بی محتوا از احکام بدون توجه به اصول عقایدی باشه نتیجه ش همین میشه و با گفتن این حرفها این واقعیت تغییر نمی کنه. شما فکر می کنید اگر بگید زمین فلانه یا بهمانه یه عده دیندار میشن واقعا؟؟ اصلا دین دار یعنی چی؟ مگه هرکس گفت من خدا رو قبول دارم ما باید خوشحال بشیم که به به! یک دیندار بهمون اضافه شد؟ دین بخش اعظم اعتقادی و اصولیش باید به اخلاقیات و پایبندی به اخلاق انسانی منجر بشه که الحمدلله هیچ کس به این جنبه ش توجه نمی کنه و همه نگران  این هستن که کی قرآن رو قبول داره یا نه! اصلا این قبول داشتن به این شکلی که الان هست فایده ای هم داره از نظر شما؟ داعش مگه نمی گه خدا رو قبول داره؟ مگه با قبول داشتن مشکلی حل میشه؟ به جای اینکه انرژیتون رو صرف "قبولوندن" دین از این طریق ها به مردم کنید سعی کنید عمق دین رو مطالعه کنید و بیان کنید. اون وقت می بینید که اگر عمق دین که فطری و زیبا هست به درستی بیان بشه، هزاران هزار دروغ و توطئه هم در کار باشه مورد پذیرش و استقبال قرار می گیره و تمام حیله ها رو خنثی می کنه. 
ضمنا اینکه علم و دین در جامعه با هم آمیخته هست هم جزو انحرافات دینه و اینکه عوام این دو رو یکی می دونن نباید باعث بشه که شما هم همین حرف رو طوطی وار تکرار کنید.
مجددا تاکید می کنم که منتظر پاسختون در مورد سوالی که در بالا برای بار سوم تکرار کردم هستم.

موفق باشید
پاسخ:
سلام
این تئوری چنان حرف جدیدی هم نمیزنه! این تئوری میگه تمام پدیده هایی که به شما معرفی کردن و گفتن این پدیده زمین کروی رو اثبات میکنه درواقع با آزمایش و .. میشه فهمید این پدیده زمین تخت رو اثبات میکنه اینجا حرف تازه ای در کار نیست بلکه یکسری چیز ها همون موارد موجود در مدل کروی هست!
جواب شمارو دادم!گفتم بله موجوده و میتونید با یک سرچ ساده پیدا کنید! شما حتی به خودتون فرصت مطالعه در این زمینه رو نمی دید!
خداوند در قرآن درباره صاف بودن زمین سخن گفته و این حرف شما این رو می رسونه که تابحال قرآن رو نخوندید! قرآن یک کتاب هدایت و البته با اشارات علمی هست(البته اگه اون رو علم بدونید گویا شما سطح خودتون رو از این موارد بالاتر میدونید) دقیقا کار اشتباهی هست و مفسران امروز دقیقا همین کار رو دارن میکنند ربط دادن علمی که میگه زمین کرویه و فضای بی کران و.... به قرآن که میگه آسمان سقف جامدی هست و زمین تخته! من معانی قرآن رو قبول دارم کلمات و معانی عربیش با تفاسیر قرآن زمین تا آسمان فرق میکنه! من نظر شخصی خودمو به دین نچسبوندم! دین این رو میگه و این رو میشه از آیات صریح قرآن فهمید و اصلا ربطی به نظر شخصی نداره! دین برای این اومده که انسان رو آگاه کنه و بگه انسان برای رسیدن به کمال چکار کنه و ... اما در این میان از وضعیت محل زندگی انسان هم خبر میده! من برای همین گفتم حقیقت چون این موضوع واقعا یک حقیقته و قابل ردشدن نیست چون خدا و دین پشت این موضوع هست و حتی در تمامی روایات و آیات در اسلام مطرحه و چیزی که خدا میگه قطعا درسته! من متعصب نیستم اما با تمام مطالعاتم در این چندین سال به این نتیجه رسیدم که این موارد درست هست چون با آزمایش و ... هم قابل اثبات هست و ارزش دین رو پایین نمیاره که هیچ بلکه بالا هم میبره! به نظر شما من بشینم و ببینم یک عده میان هرچی که ناسا و امثال اون به مردم میگن رو به دین و قرآن ربط بدن و مردم رو گمراه کنند؟ اصلا چنین چیزی درست نیست! زمین کروی و کهکشان و کیهان و سیارات و .... اشاراتی نیست که در قرآن هست!  فیزیک دانان و ریاضی دانان زیادی هستن که زمین تخت گرا هستن و ما داریم مستندات اونها از زمین تخت رو ترجمه میکنیم و البته برای موضوع زمین تخت نیاز به زمین شناس جغرافی دان منجم ریاضی دان و فیزیک دان هست!
علت اینکه خیلی ها بی دین میشن اینه که علم امروز یا علم مدرن برای این کار برنامه ریخته چون علم دست کسانی هست که خیر خواه بشر نیستن! چرا نمیخواید متوجه این قضیه بشید! تمام چیزی که برای اونها اهمیت داره پول هست نه چیز دیگه! ببینید بحث ما فقط زمین تخت نیست که بگیم یک عده با زمین تخت دین دار بشن یا نه! زمین تخت یک تفکر و یک موضوع بسیار پیچیده و عظیمه که اومده تا تمامی دروغ هارو برملا کنه! دروغ هایی که یک عمر به خورد مردم میدادن! موضوع ما فقط زمین تخت و کیهان و فضا نیست! ما فقط یک بخش کوچک از این جنبش عظیم هستیم که حدود سه قرنه آغاز شده! پیشنهاد میکنم تا چیزی نمیدونید در این موارد دخالتی انجام ندید! داعش خدا رو قبول نداره! داعش ساخته شده توسط آمریکا هست همون کشوری که شما برای حقیقت دونستن مطالبش دارید خودتون رو به آب و آتش میزنید! کشوری که با ریختن خون میلیون ها سرخ پوست بی گناه بنا شده حالا شده کشور خیر خواه همه و همه هم عاشق اون کشور! حالا خوبه خودشون اعتراف کردن که داعش رو ساختن! این که داعش میگه اسلامیه برای نابودی دین هست نه اینکه واقعا قبول داره!
موفق باشید
مطالب شما بقدری غیر علمی و نادرست است که حتی یک بچه ابتدائی هم به شما می خندد . من فعلا فرصت ندارم که از نظر علمی این مطالب را نقد کنم این همه دانشمندان نجوم و سازمان های فضائی قرن هاست همه این ها را ثابت کرده اند عکس های ماهواره ای که از زمین و فضا گرفته شده و... نظریه های علمی در مورد ابعاد عالم و زمین و سیارات منظومه شمسی و... همه را به وضوح توضیح می دهد . شما فقط به یک سوال جواب دهید :
این ساختاری که برای زمین و خورشید در نظر گرفته اید(قطر خورشید ۳۲ مایل و...) توضیح دهید چگونه بوجود آمده ؟
خورشید با این ابعاد چگونه نور افشانی می کند انرژی خورشید از کجا امده و چگونه خلق شده ؟
ابعاد جهان در مدل شما چقدر است ؟
اندازه ستاره های دیگر چقدر است ؟
و مهمترین سوال : در این مدل جاذبه ( گرانش ) چیست و چگونه عمل می کند ؟
دیگر نمی توانید اندازه کره زمین ( یا همان زمین تخت شما ) را مینیاتوری در نظر بگیرید بنابر این زمین در مقابل خورشید و این ستارگان و... بسیار عظیم است . آیا چنین ساختاری در جای دیگر جهان وجود ندارد ؟
اگر وجود دارد چگونه خلق شده است ؟
و... هزاران پرسش بنیادی دیگر

پاسخ:
سوالات شما هم بسیار غیر علمی و  نتیجه مطالعات کم شماست! برای پاسخ به کانال ما برید
من نمیدونم شماها کی هستین اما با این کارتون یا دارین مردم رو مسخره میکنین که خب دمتون گرم واقعا یه عده ای رو گیر آوردین اما اگه باور داری داری دین رو مضحکه خاص و عام میکنی و توهین میکنی به دین.
آخه 1400 سال پیش یه عده آدم بدوی تو اون صحرای عربستان جی میدونستن که بیان نظریه پرداز بشن؟ همین پیشرفت اسلام به واسطه ترجمه متون یونانی و ایرانی و رومی بود که تو دوره هارون الرشید و ... به وجود اومد.
جواب منو بده ...
پاسخ:
جواب شما اینه: اگه میتونید ثابت کنید زمین کرویه، بفرمایید! اگر نه هم که برید با همون باور خودتون زندگی کنید! افرادی که حرف های مارو باور کردند با تحقیق و مطالعه شخصی خودشون بهشون ثابت شد نه حرف های من
من نباید ثابت کنم... خودتون اگه عقل و درک درست حسابی داشته باشین متوجه حقیقت علم میشید نه با داستان پردازی یه دنیای تخیلی دیگه واسه خودتون خلق بکنید که خودتونم باورتون بشه. 
اگه بر فرض هم حرف شما درست باشه... چه دنیای پوچ و بی معنی داریم دیگه به قول خودتون این همه دین به چی دردی میخوره؟
پاسخ:
ما عقل و درک درست و حسابی داشتیم که به حقیقت پی بردیم! زمین کروی گرایان میگن کشتی ها پشت انحنای زمین ناپدید میشن اما با تلسکوپ و دوربین قابل مشاهده هستن و ما میتونیم با امکاناتی که داریم متوجه بشیم کشتی پشت انحنا نمیره وقتی دلایل کرویت زمینی که ازش پیروی میکنید اینقدر سطحی و ساده و بی اساس و قدیمی هست دیگه چه ارزشی داره؟ دنیا پوچ و بی معنی نیست هرچیزی فرکانس داره هرچیزی نظم داره هرچیزی سر جای خودشه و دین هم حقیقت رو میگه. بلکه دنیایی که برای شما ساختند پوچ و بی معنیه چون به گفته اونها و علم دروغین شما از ماهی و میمون تکامل یافتید و انسان شدید و در گوشه پرت کهکشان زندگی میکنید در یک فضای بی کران و البته حرف هایی که میزنند همگی ایراد داره.
موفق باشید
کدوم دوربین اینقدر زوم داره که میگی؟ 
اما دمت گرم حال میده آدم یه عده رو دورش جمع بکنه از اینجور حرفا بزنه اونام تشویقش کنن... میدونم حال میده
اما اون آمریکایی که این نظریه رو مطرح کرده هدفش یه جیز دیگه بوده
حاجی بیخیال.
پاسخ:
شما در طول عمرتون دوربین ندیدید؟ کافیه در یوتیوب سرچ کنید nikon p900 zoom in sea flat earth تا جواب دستتون بیاد اگه قادر به انجام این کار نیستید یک دوربین تهیه کنید یا تلسکوپ و همین کار رو در دریا انجام بدید. افراد زیادی این کار رو کردند
کلیپ های زیر هم ببینید 
http://www.aparat.com/v/6TYX0
http://www.aparat.com/v/hjFan
http://www.aparat.com/v/SaR2P
http://www.aparat.com/v/JU1kq
http://www.aparat.com/v/VTk3v
http://www.aparat.com/v/jzi3J
http://www.aparat.com/v/lwLKT
http://www.aparat.com/v/xjSeW
http://www.aparat.com/v/xE13p
http://www.aparat.com/v/sU4W8
http://www.aparat.com/v/cdORC

چه زوم بالایی بود؟ تا حدی میشه زوم کرد
بعدشم زوم رو برداشت محو شد؟

پاسخ:
وقتی زوم اوت کرد همه چیز محو شد چون انحنایی در کار نیست اگه زمین انحنا داشت و کشتی پشت انحنا میرفت با زوم دیده نمیشد! شما نمیتونید به عنوان مثال یک انسان رو پشت یک تپه ببینید هرچقدر هم زوم کنید فقط تپه رو میبینید
سلام چه چند سوال داشتم
شما که به تلسکوپ و اینا دسترسی دارین این مکان هایی که روی ماه مشخض کردن که رد پاه و آینه و اینا گذاشتن ناسا رو نمیتونید مشاهده کنید؟
http://bigbangpage.com/wp-content/uploads/2015/07/nasa.jpg
چون مکاناشونم مشخص کرده میشه ببنید هستند یا نه؟
بعد اینکه با توجه به محل هایی که اینا روی ماه فرود امدن زمین باید حدودا باید بالای سرشون باشه دیگه ولی تو عکساشون زمینو تو افق ماه نشون میدن :| چجوری میشه این دلیلیه برا دروغ بودنشون؟
و میشه به من نشون بدید اینکه طرفی از ماه که خورشید بهش نمی تابه روشن شده باشه من پیدا نکردم
یه کلیپ دیدم که خورشید روبروی ماه هست و ماه هم تمامش روشن بود که باید همینجوری باشه دیگه البته روز بود بعد زیرش نوشتید رد کرویت زمین چرااا ؟
این کلیپ کجاش رد کرد کرویتو ؟ماه اون طرفه کره هست خورشیدم طرف مقابلش باید کامل باشه ماه دیگه
ممنون
پاسخ:
سلام
چنین مکان هایی بر روی ماه وجود نداره حتی خودشون هم اثبات و اعلام کردند که نمیتونند به ماه برن:
http://www.aparat.com/v/DRVWO

میشه گفت این دلیلی بر دروغ بودن تصاویر هست البته بیشتر با این حرف توجیهش میکنند: مدار گرد ها تصاویر رو تهیه کردند!

طرفی از ماه که خورشید بهش تابیده نشده اما روشنه: http://www.aparat.com/v/i6V0m
اون کلیپ مربوط به ماه کامل در روز هست که چنین چیزی در زمین کروی ممکن نیست یعنی امکان نداره ماه کامل رو در روز شاهد باشید
چشم جهانبین جایی نیست به جز پشت کوه های قاف نزدیک گنبد . برای همین هست که میخواهند پنهان کنند
سلام.خسته نباشید.مطالب جالب توجهی میزارید.فقط من یه سوال داشتم.با فرض اینکه زمین تخت باشه و ناسا هم در این مورد به ما دروغ بگه،پس ماهواره هایی که ایران به فضا فرستاد توجیهش چیه؟(منظورم اینه که حتی فیلم گردش منظم اون ماهواره ها هم موجوده.سازمان فضایی ما اگه واقعا موشک ماهواره بر رو فرستاده باشه،باید یا قبل از رسیدن به گنبد آسمان یا در اثر برخورد با اون از بین رفته باشه.سازمان فضایی ما هم که بهمون دروغ نمیگه.میگه؟)
ممنون میشم جواب بدید😊
پاسخ:
سلام ممنونم
سازمان های فضایی بیشتر بجای فکر برای پیشرفت به فکر گرفتن بودجه های میلیونی و میلیاردی هستند و هیچ کس از پول بدش نمیاد! ایران ماهواره ای نفرستاده! در تمامی فیلم هایی که ایرانیان نشون دادن ماهواره بر تا ارتفاعی میره و فیلم قطع میشه حتی تصاویر ارسالی ماهواره ها هم نشون ندادند به نظرم ایران این رو میخواست بگه که اگه بقیه کشور ها میتونند ادعا کنند ماهواره میفرستند ماهم میتونیم
به بازی با اعدادتون کاری ندارم اما توجیهاتتون چندصدسال پیش بهش جواب داده شده 
بچه دارید گول میزندی؟
پاسخ:
اگه جواب داده شده پاسخش رو بنویسید شما خودتون بچه شدید و خودتون رو گول میزنید ما کاری بهتون نداریم
شما همه چیز رو با هم قاطی کردید.
خورشید و یک سطح صاف درخشان فرض کردید که دور و نزدیک میشه از زمین! پیدایش این خورشید شما چگونه بوده است؟ حتی همین زمین؟
پاسخ:
ما چیزی رو قاطی نکردیم اتفاقا همه چیز رو باز کردیم و توضیحاتی دادیم و این توضیحات از فضا نیومده قوانینی هست که در کتب علمی نوشته شده. شما خورشید رو در آسمان به چه شکل میبینید! آیا حرکتش رو نمیبینید؟ شما ابتدا درباره پیدایش خورشید و زمین از دیدگاه خودتون حرف بزنید تا من توضیحات رو بدم
یک سوال
این لکه های سیاه روی خورشید رو دیدید؟ (دیدنشون نیاز به هیچ وسیله خاصی نداره، یک سوراخ روی یک مقوا ویک جعبه تاریک کافیه تا عکس خورشید رو بندازین روی یک کاغذ نازک که در سمت مقابل سوراخ قرار داره).
بعضی وقتا که بزرگتر میشن چند روز دنبالشون بکنید، چهار روز طول میکشه از سمت چپ به سمت راست خورشید برن، بعد میرن پشتش و بعد از حدود چهار روز دوباره از چپ پیدا میشن. یعنی دارن روی خورشید حرکت میکنن. اگه خورشید کروی باشه، خوب به راحتی میشه توجیه کرد که این یعنی این کره داره میچرخه. اما اگه دیسک باشه چجوری توجیه میشه؟
پاسخ:
سلام
لکه های خورشیدی مربوط به خود خورشید هستند و در خورشید ایجاد میشن! این کلیپ رو ببینید حتما:
http://www.aparat.com/v/5lLyu

پس بنا بر اعتقاد شما تمامی سیارات منظومه شمسی دروغ هستند؟ اصلا منظومه خورشیدی وجود داره بر مبنای نظریه شما؟
بر پایه نظریه شما یک غول جلویه خورشید قرار میگیره؟!!!
پاسخ:
به کانال  تلگرام مراجعه کنید از غول و این حرف ها خبری نیست
سلام 
انشالله که تفاوت فصل ها در نیمکره جنوبی و شمالی رو قبول دارید. شما می فرمایید زمین دیسک مسطح است. توجیه تفاوت فصل ها چیه ؟
پاسخ:
سلام در همین پست توضیح داده شده به مسیر های خورشید نگاه کنید! به عنوان مثال وقتی خورشید در بالای قسمت های جنوبی مستقیم میتابه در بقیه نقاط درحال مایل تابیدن هست
جالبه که معتقدید جاذبه وجود نداره اما میدان مغناطیسی وجود داره که خورشید و ماه رو معلق نگه می داره و دور مدارشون می چرخن!
خب قطب شمال و جنوب این میدان حالا کجاست؟
و چطور خورشید و ماه رو معلق نگه می داره و همین طور دور مدارشون می چرخن؟
سوال خیلی از دوستان رو هم که نتونستید جواب بدید.
اون الگوی چرخش خورشید هم که خودش خودش رو نقض می کنه!

پاسخ:
میدان مغناطیسی ربطی به جاذبه نداره و دو چیز جدا هستند! قطب شمال مرکز و جنوب دورتادور این دیسک قرار داره!
این کلیپ رو ببینید در رابطه با نیروی مغناطیسی
http://www.aparat.com/v/1PQ2l
سوالات جواب داده شده برخی سوالات یا تکرار شده یا در تلگرام مراجعه کردند و پاسخ گرفته.
چطور خودش رو نقض میکنه؟ شما دارید منکر حرکت خورشید چیزی که میبینید میشید این انتهای بی منطقی و تعصب داشتن هست
وقتی نیمه شمالی زمین تخت شما بهار باشه نیمه جنوبی باید پاییز باشه و عکسش.پس شما به 4 مسیر خورشیدی نیاز دارین ! ضمنا چه چیزی سرعت خورشید رو تنظیم میکنه؟ شب و روز چگونه بوجود میاد؟! در تابستان سرزمین شمالی مناطق جنوبی چگونه روز و شب رخ میده؟ انتقال خورشید از یک مدار به مدار دیگه چگونه رخ میده؟! شما چه مدل ریاضی دارین که ازائه بدین؟ خیلی خوشحال میشم ضمنا خودتون رو بیشتر معرفی کنید. تحصیلات شما چیه؟ چه نیازیه که تا یک نظریه رو هنوز به طور محکم شکل نگرفته اینطور رسانه ای کنید و همه دنیارو دشمن جلوه بدین؟! ضمنا از مغناطیس و فوتون گفتین. ایا نه این است که مغناطیس و فوتون توسط دانشمندانی ارائه شده که شما قبول ندارینشون؟! باز هم تکرار میکنم خودتون رو بیشتر معرفی کنید !
پاسخ:
درباره خورشید:http://www.aparat.com/v/z4leQ
http://www.aparat.com/v/bB2nj
خورشید در میدان مغناطیسی معلق هست و  طی ماه های مختلف به مدار های مختلف منتقل میشه و سرعت خودش رو با اون مدار ها تنظیم میکنه این چیزی هست که میشه دید و رصد کرد! شش ماه شب و روز در قطب شمال اینطور رخ میده که وقتی خورشید در دورترین موقعیت از قطب شمال قرار میگیره شش ماه شب رو داریم وقتی نزدیک ترین موقعیت قرار میگیره شش ماه روز! شما ابتدا مدل ریاضی کروی بودن زمین رو ارائه بدید! مغناطیس قابل آزمایش هست و البته قابل اثبات و وجود مغناطیس هم ربطی به وجود دانشمندان نداره درضمن من نگفتم همه دانشمندان جهان دروغ میگن من میگم دانشمندان اکثر پیرو افراد و اشخاص معروف و مهمی میشن و حرف اونها و راه اونهارو تقلید میکنند و ادامه میدن مانند: نیل دگراس تایسون،برایان کاکس،استفین هاوکینگ و.... فعلا علاقه ای به معرفی خودم ندارم تا زمانی که سایت رسمی انجمن راه اندازه بشه

چچه جوری 6 ماه شب 6 ماه روز در قطب شمال رو ثابت میکنید ؟؟؟؟ این در تغایر کامل با خورشید شماست
پاسخ:
نزدیکترین موقعیت به قطب شمال شش ماه روز و دورترین موقعیت شش ماه شب قابل نشان دادن بر روی نقشه هست
میشه جواب چند تا سوالمو بدید؟
1-قطر خورشید و ماه چقدره؟
2-خورشید و ماه در چه ارتفاعی از سطح زمین قرار دارند؟
3-غروب و طلوع خورشید در این مدل شما چطور اتفاق میفته؟
4-ارتفاع گنبد آسمانی نسبت به سطح زمین چقدره؟
5-کلفتی قرص ماه و خورشید چقدره؟
6-آیا خورشید و ماه داخل اتمسفر قرار دارند یا خارج اون؟
7-تا چه ارتفاعی از سطح زمین رو اتمسفر پر کرده؟

پاسخ:
سلام
هنوز قطر دقیفی ارائه نشده برخی معتقدند 900 فرسخ قطر دارند برخی معتقدند این غلطه و... اما هنوز قطر دقیق اندازه گیری نشده!
در ارتفاع نزدیک به سه هزار مایل
مقاله خورشید رو بخونید: لینک
ارتفاع گنبد حدودا بین 4500 تا 5000 مایل هست
5- این سوال هیچ پاسخی نداره چون هیچ راه محاسبه دقیق این ضخامت وجود نداره!
6- خورشید و ماه خارج از اتمسفر هستند و اتمسفر تا حدود 50 کیلومتری ادامه داره یعنی از اون ارتفاع به بعد شما آسمان رو تاریک میبینید و مرز بین فضا و اتمسفر حددو 100 کیلومتری شناخته میشه
اگر زمین و خورشید دیسک باشند، موقع غروب خورشید باید کم کم کوچک بشه و بعد اونقدر دور بشه که آسمون تاریک بشه و ما نتونیم خورشید رو ببینیم. اما شما معتقدید که نور پس از عبور از لایه های جو و بخار باعث می شه اندازه خورشید به چشم ما تغییری نکنه. 
بنابراین غلظت جو و ضریب شکست نور در اون باید با معادله ای کاملا دقیق طوری تغییر کنه که اندازه خورشید به نظر ما تغییری نکنه و همچنین قسمتی از پایین اون هم کم کم نا پدید بشه.
همچنین معتقدید که به همین دلیل در همه جای دنیا خورشید دایره ای دیده می شه در حالی که اگر جو وجود نداشت خورشید فقط در نقاطی که دقیقا به صورت 90 درجه می تابه باید دایره ای دیده بشه و در سایر جاها باید بیضوی دیده بشه و طبق قوانین پرسپکتیو تنها جسمس که از همه زوایا دایره ای دیده می شه کره هست. حالا برای اینکه خورشیدی که دیسک شکله همه جا دایره ای دیده بشه باز هم تغییر غلظت و ضریب شکست باید با رابطه ای خاص در ارتفاعات مختلف تغییر کنه که در همه جای جهان دایره ای دیده بشه.
آیا معادله یا رابطه تغییر غلظت و شکست نور رو برای این دو مورد در دست دارید و آیا می تونید اثبات کنید که امکان داره رابطه یا معادله ای وجود داشته باشه که هر دو فرض فوق رو تایید کنه و به تناقض بر نخوره؟
پاسخ:
خورشید در هنگام غروب کم کم کوچک میشه! فعلا دیسک بودن خورشید به علت چرخش خورشید مطرحه البته خورشید یک دیسک صاف و تخت نیست بلکه خورشید دارای برآمدگی هست مانند یک قرص و در ارتفاعی قرار داره که برای انسان تشخیص بیضی بودن اون در افق ناممکنه اگر قوانین پرسپکتیو و جو نبودند خورشید در افق بیضی دیده میشد! تناقضی در کار نیست! در حقیقت خورشید وقتی در افق ناپدید میشه به علت وجود قوانین پرسپکتیو همونطور که در بالا توضیح دادم از دیدن اون به شکل بیضی جلوگیری میشه! چیزی که در بالا گفتید:حالا برای اینکه خورشیدی که دیسک شکله همه جا دایره ای دیده بشه باز هم تغییر غلظت و ضریب شکست باید با رابطه ای خاص در ارتفاعات مختلف تغییر کنه که در همه جای جهان دایره ای دیده بشه.
خورشید در همه جهان فقط در شروع،بین و پایان روز دیده میشه و میزان دید لازم برای بیضی دیده شدن اون وجود نداره امیدوارم منظور منو متوجه شده باشید
ممنونم
اما فکر می کنم شما متوجه منظور من نشدید. 
ضمنا بنده که سالهاست دارم با نرم افزارهای سه بعدی طراحی صنعتی انجام می دم با قوانین پرسکپکتیو اونقدر آشنایی دارم که بتونم عرض کنم طبق قوانین پرسپکتیو اگر شکست نور رو در نظر نمی گرفتیم تنها جسمی که از هر زاویه ای دایره ای دیده می شه کره هست.
تنها توجیه می تونه همون شکست نور باشه که اون هم دو فرض متفاوت وجود داره که دو معادله مختلف رو برای چگونگی تغییر غلظت جو و ضریب شکست می طلبه.
پاسخ:
درسته! من هم با کروی بودن خورشید مشکلی ندارم ولی مشکلی که اینجا وجود داره نوع چرخش خورشیده که اصلا شبیه به یک کره نیست
خوشحالم که سر یک موضوع به توافق رسیدیم.
اما متوجه نشدم کدوم چرخش خورشید مثل یک کره نیست؟
پاسخ:
چرخش به دور خودش
 • شایان غیاث‌الدین
 • اگر خورشید دیسکی است که در مدارهای ذکر شده حرکت می‌کند، چرا مطابق قانون گرانش بر روی زمین سقوط نمی‌کند؟
  پاسخ:
  چون قانون گرانش وجود نداره! لینک
   یه راه واسه اثباتش هست. برو بالای برج میلاد و بپر پایین. قانون گرانش رو در طول مسیر سقوط حس میکنی.
  پاسخ:
  این قانون گرانش نیست بلکه وزن هست که شمارو به سمت پایین میکشه وزن هم از جرم میاد و به گرانش ربطی نداره!
  با سلام.
  باید عرض کنم خدمت شما دوست عزیز (مدیر انجمن ) و همه کسانیکه این فرضیه ی غلط زمین تخت رو دنبال می کنید. مدل شما اشکالات بسیار زیادی داره. به راحتی می شه ثابت کرد که زمین، خورشید، ماه و باقی سیارات و ستارگان کروی شکل هستند. اینجا چون بحث راجع به خورشید و ماه است درباره ماه و خورشید نظر میدم.
  خورشید رو به راحتی و حتی با یک دوربین دوچشمی و یا یک تلسکوپ بسیار ساده می تونید رصد کنید.
  http://spaceweather.com/sunspots/doityourself.html
  لینک بالا نحوه رصد رو نشون میده. البته با فیلتر هم میشه به طور مستقیم بهش نگاه کرد. ولی فیلتر کمی خطرناکه و برای آماتور ها توصیه نمی کنم.
  خیلی راحت با رصد لکه های خورشیدی حتی می تونید دوره تناوب گردش خورشید به دور خودش رو در ناحیه ی استوایی و ناحیه های قطبی خودتون حساب کنید و به حرف دانشمندای دروغگو (به قول خودتان) هم گوش ندید

  و اما در مورد ماه، اولا ما بیش از یک دایره از ماه رو میتونیم ببینیم اون هم به دلیل کروی بودن ماهه و چون ماه مسیر حرکتش به دور رمین دایره کامل نیست و بیضی شکله اگر تمام تصاویر ماه رو کنار هم بزارید میتونید مشاهده کنید که ما کمی بیشتر از یک دایره رو میبینیم. دلیل دوم شما با یک تلسکوپ بازتابی میتونید خودتون بدون کمک دانشمندان دروغگو (به قول ناشر این انجمن ) ببینید که ماه کروی شکله و هیچ نوری تولید نمی کنه و فقط بور خورشید رو بازتاب میکنه. وقتی به سایه ی دهانه های ماه نگاه کنید خودتون می فهمید که ماه کروی شکله و نه یک قرص دایره ای شکل.
  در مورد کروی بودن زمین هم تو بخش زمین تخت توضیح خواهم داد.
  با تشکر.

  پاسخ:
  با سلام
  اتفاقا از لکه های خورشیدی میشه فهمید که خورشید یک دیسک و قرص بر آمده هست نه یک کره: http://www.aparat.com/v/5lLyu
  درباره ماه بگم ماه یک کره نیست چون بازتاب نور در یک کره به این صورت نیست در مقالاتی که در آینده قراره منتشر کنیم این موضوع کامل حل شده هرچند چند مورد رو در کانال بهش اشاره کردیم و اما سایه در چاله ها و حفره های ماه:
  🔴🔴🔴پاسخ به یک پرسش مهم🔴🔴🔴
  یکی از دوستان عزیز این پرسش را مطرح کردند: 
  اگر ماه نور خود را دارد و این نور بازتابی از خورشید نیست پس چرا چاله های ماه دارای سایه هستند گویا نوری از منبع دیگری به ماه در حال تابیده شدن است!؟
  ☑️
  پاسخ بسیار ساده است! اگر دو منبع نور داشته باشیم!  منبع قوی تر باعث تاثیر گذاری بر منبع کوچکتر نور  شده و توانایی آن منبع را در محو کردن سایه خودش را از بین میبرد!  به عنوان مثال وقتی شما یک چوب کبریت را در یک اتاق روشن شده به وسیله نور چراغ روشن میکنید با اینکه خود کبریت منبع نور است ولی شما سایه چوب کبریت را بر دیوار خواهید دید چون تابش منبع پشت چوب کبریت چندین برابر قوی تر از خود نور شعله چوب کبریت میباشد باعث ایجاد سایه بر روی دیوار میشود و روشنایی شعله کبریت توانایی محو کردن این سایه را بر دیوار از دست می دهد! این دقیقا همان اتفاق است که برای ماه می افتد!  ما اعتقاد داریم خورشید و ماه در یک ارتفاع هستند و در فاصله ای که نور خورشید میتواند بر روی ماه بیوفتد اما ماه نور خود را دارد!!  نور خورشید فقط در حد ایجاد سایه تاثیر دارد و بازتاب نمیشود! 
  درضمن این رو در نظر بگیرید که نور ماه سرده و این با آزمایش به راحتی قابل اثباته و درباره بیش از یک دایره شدن ماه بگم بله رخ گردی ماه قابل مشاهده هست و این به علت برآمده بودن سطح ماه و قرصی شکل بودن ماه هست نه کروی بودن اون  موفق باشید

  سلام مجدد.
  ویدئوی شما رو دیدم. اون ویدئو کاملا ساختگی و فتوشاپه. چون لکه های خورشیدی اونطور نمیچرخند. کاملا مشخصه که تصاویر رو rotate  کرده و کنار هم گداشتن. گفتم که لکه های خورشیدی رو خودتون می تونید ببینید و بطور مثال لکه هایی که نزدیک ایتوای خورشید قرار دارند چهار روز در دید شما هستند و دقیقا یگ مسیر کروی رو طی می کنند و چهار روز دیگه در پشت خورشید قرار میگیرند و دیده نمی شوند و دوباره بعد از جها روز نمایان می شوند. و این دقیقا ثابت میکنه خورشید کرویه.

  مدل شما اشکالات بسیار زیادی دارد.مثلا اگر خورشید و ماه قرصی شکل باشند به هیچ صورت نمی تونید نشون بدید که خورشید بتونه سطح ماه رو روشن کنه.

  در ضمن تا جایی که من دیدم فرضیه ی شما هیچ مدل ریاضی نداره و حتی بسیاری از محاسبات شما غلطه و با فرض های غلط شروع شده.
  در مورد میدان مغناطیسی زمین هم نمیتونید اونو ثابت کنید در مدل تخت به چه صورته.

  شفق قطبی کاملا نشون میده که میدان مغناطیسی چطور در کره ی زمین بادهای خورشیدی رو منحرف میکنه و این در مدل زمین تخت قابل توجیه نیست.

  با مدل شما نمیشه نشون داد چرا در قطب جنوب گنبد فرضی آسمان شما به دور ستاره ی سیگما هشتک میچرخه. در صورتی که اگه  زمین تخت باشه باید در نیم کره شمالی هم ستاره ها در راستای افق شمالی به دور هم بچرخند.

  تغییر جهت صورت های فلکی در فصل های سال هم با مدل زمین تخت و آسمان گنبدی شکل آن قابل اثبات نیست. و خیلی چیزهای دیگه

  لطفا برای موارد بالا دلیل و مدل ریاضی ارائه کنید یا منبعی علمی ارجاع بدهید تا مطالعه کنیم. با نمایش چند ویدئو نمیشه چیزی رو اثبات کرد. زبان علم ریاضیه دوست عزیز.
  پاسخ:
  سلام
  در مرحله اول بدون دلیل و مدرک انکار میکنید! ویدیو توسط یکی از عکاسان آماتور تهیه شده و البته اولین باری نیست که چنین ویدیو ای تهیه میشه افراد بسیاری خورشید رو در نظر گرفتند و با تهیه تصاویر مختلف مشاهده شد که لکه های خورشیدی مانند چرخ میچرخند که نشان دهنده این بود که خورشید مانند یک دیسک چرخش داره پس لطفا وقتی موضوعی برای شما قابل قبول نیست اون رو انکار نکنید.
  چرا به هیچ وجه امکان نداره که نور خورشید به ماه برسه؟ اونها دیسک تخت و صاف نیستند بلکه برآمدگی دارند و درخشانند.
  شما در کجا دیدید؟ 
  اتفاقا در کانال تلگرام به موضوع میدان مغناطیسی زمین اشاره کردیم و اون رو توضیح دادیم! زمین تخت دارای جریان گردابی هست واین میدان مغناطیسی گردابی با چرخش گنبد آسمان ایجاد میشه قطب های مغناطیسی زمین هم شمال در مرکز و جنوب در دورتادور زمین قرار دارند.( بیشتر در کانال تلگرام)
  چطور میشه با آزمایش و منطق ثابت کرد شفق قطبی به دلیل باد های خورشیدی بوجود میاد؟ درسته در مدل زمین تخت توضیحی برای اونها وجود نداره اما اخیرا برخی شروع به تحقیقاتی در رابطه با شفق قطبی کردند درضمن شفق قطبی نمیتونه کره یا تخت بودن زمین رو به اثبات برسونه.
  در رابطه با قطب جنوب و گنبد آسمان:
  http://www.aparat.com/v/bOfhW
  http://www.aparat.com/v/OkRxM

  صورت های فلکی بر روی گنبد آسمان قرار دارند و همه اونها یکجا قابل رصد نیستند و تغییر میکنند و جابجا میشند.(البته این هم بگم که بله در فصول سال تغییر میکنند و این به دلیل اینه که همه ستارگان در همه فصول سال همیشه دیده نمیشن و برخی ستارگان هستند که زمان خاصی از سال فقط میدرخشند و دیده میشند دقیقا موضوعی که امام صادق (ع) در کتاب توحید مفضل بهش اشاره داشته)

  با نمایش ویدیو نمیشه چیزی رو اثبات کرد اما وقتی بحث کرویت زمین مطرح میشه حتی انیمیشن ناسا هم  رفرنس علمی محسوب میشه :)

  ویدئو ها رو دیدم. باز هم باید بگم دلایلتون نه تنها قانع کننده تیست بلکه احساس میکنم با دلایل غیر منطقیتون دارید به شعور ما توهین میکنید. قضیه چرخش در شرق و غرب در ویدئو هیچ ربطی به چرخش شمال و جنوب نداشت. لطفا مردم رو احمق فرض نکنید. بحث قابل قبول بودن من نیست (من فقط در زمینه فیزیک و اختر شناسایی مطالعه کردم و در مقابل دانشمندان هیچ نیستم) که میگی چون برای من قابل قبول نیست انکار نکنم. شما باید برای فرضیه دلیل قانع کننده ی علمی بیارید تا مه تنها من بلکه کل دانشمندا بپذیرند.

  در مورد لکه های خورشیدی باید بگم خودم اونها رو رصد کردم و اونها مثل چرخ نمیچرخند بلکه دقبقا مانند حرکت روی کره هستند. اگر مثل چرخ و حرکتشون روی یک قرص محدب بود نمی تونست زمان ناپدید شدن و نمایان شدنشون یکسان باشه.

  تمام نظریات علمی که شما زیر سوال بردی و صرفا با یک کلمه من قبول ندارم اونو توجیه میکنی دارای مستدلات ریاضی هستند . قطر زمین به دقت اندازه گرفته شده. طول مدارش بدور خورشید. مدار ماه و ....
  شما هم باید اطلاعات دقیق بدید و اینکه قابل اندازه گیری برای همه باشه و مستقل از آزمایشگر قابل مشاهده باشه.
  شما خودت هم میتونی همه ی اینها رو برای خودت حساب کنی و کاری به دانشمندان غربی نداشته باشی.

  در باره نور ماه که فرمودید نورش سرده درسته ولی این چه ربطی داره که ماه قرص باشه و خودش از خودش نور ساصع کنه؟
  اتفاقا به دلیل بازتاب نور خورشیده که نورش سرده. مثل این میمونه که از یه کاغذ سفید که نور خورشی رو بازتاب میکنه انتظار داشته باشی نور گرم رو بازتاب کنه. در هر ماده ای برخی از فرکانسهای نور جذب، برخی بازتاب و حتی در برخی موارد نور از آنها عبور میکنه. به همین دلیل هم ما اجسام رو با رنگ های مختلف میبینیم.

  ر ضمن سوال من در مورد صورت های فلکی اینه که در فصلهای سال چرا ما مثلا صورت فلکی دب اکبر رو با زاویه های متفاوت می بینیم . در مدل زمین کروی به راحتی قابل اثباته و دلیلش انحراف محور وضعی و انتقالی زمینه.  شما چه دلیلی براش داری. لطفا واضح و با ریاضی توضیح بدهید.

  جریان گردابی میذان مغناطیسی زمین به دلیل هسته ی فرومغناطیس داغ زمینه و نه به دلیل کنبد آسمون. شما هیچ اطلاعات درستی از فیزیک الکترومغناطیس ندارید. بهتره کمی مطالعه کنید. برای شروع بهتون پیشنهاد میکنم کتاب فیزیک هالیدی رو بخونید. اون کتاب هیچ ربطی به کرویت زمین نداره فقط مباحث فیزیکیه.

  درضمن من حاضرم با شما و یا هر کس دیگری که خودتون معرفی می فرمایید مناظره ی علمی انجام بدم. و ویدئویی از اون تهیه بشه و در اختیار دوستان قرار بگیره. حتی میشه به صورت آنلاین باشه.

  شما اینجوری فقط دارید ما رو مسخره میکنید. سالها مطالعه و مشاهده ی ما رو دارید با چند تا ویدئوی ساختگی زیر سوال می بری و نه با دلیل علمی.

  اگه شما دلایل علمی بیاورید با کمال میل میپذیرم و خودم در راه انتشار اون کمکتون هم خواهم کرد.

  با تشکر
  پاسخ:
  کسی به شعور شما توهینی نکرده این شمایید که فکر میکنید به شعور شما توهین شده و درضمن کسانی که به شعور شما توهین میکنند( و البته شعور بشریت) سازمان های فضایی و مطالب منتشر شده از اونهاست نه ما. اتفاقا کاملا هم مرتبط با همون موضوع بود فقط کافیه وقت گذاشت تا متوجه شد.دلایل قانع کنند بسیاری موجوده
  بله میدونم گاهی به اون شکل که شما میگید هست اما همیشه خیر! در نظر داشته باشید! ظاهر و ناپدید شدن یک لکه اونطوری که میگید کرویت خورشید رو نمیرسونه.
  تمام فضا و کیهان و این کرویت زمینی که ازش حرف میزنید تنها فرضیات و نظریاتی هستند که فقط بر روی کاغذ قابل نشان دادن هستند نه در دنیای حقیقی! چشمتون رو به دنیای حقیقی باز کنید بر روی کاغذ هرچیزی ممکنه وجود داشته باشه حتی اسب بالدار.
  قطر و جرم زمین چگونه اندازه گیری شده؟ اینها تنها فرض و گمان و حدس و تخمینه نه حقیقت! شما اونهارو باور کردید! این خورشید هست که به دور زمین درچرخشه نه زمین و خورشید مرکزی تنها یک فرضیه هست باید بپذیرید و البته اشکالات زیادی هم داره.
  بله میشه حساب کرد با تمام فرمول ها و پایه های ریاضی و فیزیکی که اونها در فرض کرویت برای ما گذاشتن هرچیزی رو حساب کنید و تقسیم و جمع و.. بر قطر و فاصله زمین و خورشید کنید چیزی که اونها میخوان بدست میاد چون از پایه تمام داده ها توسط اونها گفته شده( به عنوان مثال اینهارو گفتم)
  ربطی به قرص بودن ماه نداره درباره کروی نبودن ماه مطلبی در کانال تلگرام قرار دادم بصورت کامل هم توضیح دادم که چرا نمیتونه یک کره باشه لطف کنید سرچ و بخونید! اگر ماه فقط یک جسم روشن و کم نور در آسمان شب بود میشد نتیجه گرفت که نور بازتابی هست اما نور ماه بازتابی نیست اولا نور بسیار زیادی داره دوما سایه ای که از نور ماه ایجاد میشه از نور ماه سرد تره و نوری که به گفته شما منعکس شده نباید سرد باشه چون ما در طبیعت نور سرد نداریم و این برخلاف قوانین ترمودینامیک و انرژی هست! ماه اگر نور خورشید رو منعکس میکرد دارای حرارت بود و اجسام رو گرم میکرد یا حداقلش تاثیری مانند خورشید بر زمین داشت اما نور ماه سرد و فاسد کنندست نور ماه کاملا با نور خورشید متفاوته و اگر شما می پذیرید نور ماه سرده چطور جوامع علمی حاضر به قبول این موضوع نیستند؟ خورشید گرم و ماه سرد کاملا هم با زمین تخت هماهنگ هستند
  اگر درست متوجه شده باشم:
  http://s9.picofile.com/file/8279129918/photo_2016_12_19_17_50_13.jpg
  چطور این هسته فرومغناطیس داغ زمین قابل اثبات و آزمایش هست؟ در کدام آزمایشگاه یک هسته داغ و فرو مغناطیس میتونه یک تکه سنگ رو دارای میدان مغناطیسی کنه؟ بصورت تجربی نشان بدید! مغناطیس بصورت کامل شناخته نشده به نظرم بهتره مجموعه مستندات کشف اسرار مغناطیس رو ببینید تا برای شما همه چیز روشن بشه! منشا مغناطیس چیزی نیست که فکر میکنید!
  شما دارید خودتون رو مسخره میکنید دوست گرامی. (وقتی کروی گرایان تعصب داشته باشند ناگهان در وسط حرف و بحث علمی شروع به پرخاشگری و تهمت زدن میکنند درست رفتاری که شما دارید:سالها مطالعه و مشاهده ی ما رو دارید با چند تا ویدئوی ساختگی زیر سوال می بری و نه با دلیل علمی. این عین حرف شماست که نشانگر همینه! دلیل و کلیپ ساختگی؟ بنده میتونم شواهد و مدارکی بیارم که ثابت کنه تمام تصاویر موجود از کره زمین فیک هستند و البته هیچ تصویر حقیقی ای از کرویت زمین وجود نداره من میتونم این رو اثبات کنم و البته اثبات هم کردم چون در کانال بحثش رو به صورت مفصل قرار دادم! پس بهتره شما مطالعه خودتون رو بالا ببرید دوست عزیز
  پیروز باشید
  دوست عزیز با بچه که طرف نیستی. شما اصلا معنی نور سرد رو نمیدونی.
  دمای نور هیچ منافاتی با اصل ترمودینامیک و قوانین انرژی نداره.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Color_temperature
  لینک بالا رو مطالعه کن. در باره ی دمای نوره.
  دمای نور بازتابی از اجسام میتونه با دمای نور منبع متفاوت باشه. چون هر ماده ای فقط بخش هایی از طیف الکترومغناطیس رو منعکس میکنه.
  اگر اینطور بود که شما میگید پس کاغذ سفید هم باید زیر نور خورشید زرد رنگ بشه.

  لینک شما رو دیدم. نه اشتباه متوجه شدید. منظور اینه. شما در تابستان و زمستان جهت صورت فلکی رو در همون شهر خودتون متفاوت میبینید. ربطی به جابجایی مکانی رو زمین نداره.

  لطفا ابعاد دقیق خورشیدو ماه و زمین و مواد تشکیل دهنده ی اونها رو در فرضیه خودتون اعلام کنید.

  در مورد هسته فرو مغناظیس هم خیلی سادست. شما یک میخ تهیه کن و اون رو گرم کن و ببین چطور آهنربا میشه.

  در مورد مناظره هم جوابی ندادید.
  من همه ی جواب هام رو با مثال ساده و آزمایش و مشاهده ساده عرض کردم ولی شما از جواب دادن علمی ولو به شکل ساده تفره میری.

  فقط نمیدونم از این دروغ پردازی چی نصیبت می شه؟ چه منافعی گیرت میاد؟ که اینقدر رو اشتباهت اصرار می کنی و خودتو موجه جلوه می دی. و هیچ دلیل قانع کننده ای برای مدلت نداری. همه ی دلایلت غیر علمی و کودکانست.

  لطفا اگر مایل به ادامه مباحثه هستید حتما در یک مناظره با بنده شرکت کنید.
  البته بعید میدونم این کارو بکند. چون توان اثبات فرضیه ی خودتونو ندارید.

  با تشکر.
  پاسخ:
  از سواد و متن و عصبانیت و تعصب شما متوجه شدم با کودک طرف هستم :)
  چطور یک منبعی که نور گرم رو بازتاب میکنه میتونه نور سرد بازتاب کنه؟ چطور؟ عقلانی این هست که بگیم نوری منتشر میکنه که دما رو نه کاهش میده و نه افزایش اما نور ماه دما رو کاهش میده دوست عزیز! درباره حرف های دیگری که در باره نور ماه زدم هم پاسخی ندادید! بله میدونم کاغذ زرد نمیشه اما واقعا میخواید ماه رو با کاغذ مقایسه کنید؟ واقعا فکر میکنید یک منبع نور گرم وقتی از جایی بازتاب میشه نور سرد بازتاب میکنه؟ :)
   دو برداشت میشه از حرف شما کرد! یکی همونی که بنده لینکش رو دادم درباره جهات مختلف صورت های فلکی و یکی اینکه در فصل های مختلف صورت های فلکی مختلفی داریم حال شما حرفت چندبار تغییر کرده.
  ابعاد دقیقی در دست نیست(میدونم بعد از این حرفم چی میگید)
  فقط فاصله بدست اومده طبق محاسبات زمین تخت گرایان حدودا نزدیک به 3000 مایل هست.(درضمن به یاد داشته باشید زمین تخت فرضیه نیست بلکه اثبات شده قطعا تعجب میکنید و میخندید اما رفرنس ها،افراد معتبر و تحصیل کرده و موضوعات مختلف و گسترده ای پشت این موضوع هستند و به همین سادگی ها زیر سوال نمیره درضمن این هم بدونید که بنده این رو مطرح نکردم بنده فقط در این زمینه مطالعه دارم و متون زمین تخت گرایان خارجی ترجمه میکنم و مطالب بسیاری رو با تحقیقات گسترده به دست میارم و قرار میدم
  بله آهنربا میشه و حتما هرچه که در اطراف هست رو به دور خودش جذب میکنه از هوای اطراف گرفته تا انگشتان شما و حتی تلوزیون خانتان.(زمین هم حتما یک آهنربا هست که همه چیز رو به مرکز جذب میکنه! هیچ نیروی برای جذب همه چیز وجود نداره و بنابراین هسته ای که میگید نمیتونه با چنین نیرویی وجود داشته باشه)
  مناظره جوابی ندادم چون جوابی نداره و دلیلش هم این هست که بنده علاقه ای به این کار ندارم(نظر شخصی من اینه و مهم نیست که درباره من چه فکری میکنید) آنقدر کلیپ های مناظره زمین تخت گرایان در یوتیوب آپلود شده که میتونید برید و ببینید و لذت ببرید.
  ما هم تمام حرفمون بر اساس مشاهده،آزمایش،اندازه گیری و در کل علوم تجربی هست منتها شما حاضر به قبول نیستید پیشنهاد میکنم درباره خورشید و خلا گفته های پروفسور eric p dollard  رو بخونید.
  من از شما میپرسم چرا از یک دروغ بزرگ حمایت و دفاع میکنید؟ چه چیز نصیب شما میشه؟ من حرف دین و علم رو قبول دارم و هردو اینها اثبات میکنند که زمین تخت هست حال شما کدوم رو قبول دارید و کدوم رو قبول ندارید؟
  دلایل ما غیر علمی و کودکانه هست؟ یا دلایل شما؟ کدام انسان عاقلی میپذیره که چسبیده در یک کره سرگردان و معلق در یک فضای خلا درحال چرخشه و اتفاقا اون کره دارای اکسیژن هست و البته باید اشاره کنم اکسیژن و گاز های دیگر در خلا نمیتونند پایدار باشند و فرو میپاشند و قطعا پاسخ شما جاذبه خواهد بود اما این یک پاسخ علمی نیست چون در همون ابتدای تشکیل جو گازی این مشکل وجود داشت و البته جاذبه هم که خودتون میدونید چه اشکالاتی داره :)
  ما توانشو داریم! شما بگید آیا توان دارید حداقل طفره رو، تفره ننویسید؟ 
  پیروز باشید
  متاسفانه فضای مزخرف مجازی پرشده ا زمجاز های مزخرف -بجای تبادل نظر و مباحثه ای ک شعله اشتیاق بسط علم و روشنگری رو مشتعل تر کنه شده عرصه نمایش جهل این بر جهل ان - کم درکی ان بر بی فهمی این-ابراز ناسزای ملیح اون بر جواب ناسزای زیرکانه این-بخدا ک اگر دشمنی در کار باشه خوب زمان رو ازمون دزدیده-برادران خواهران رفیق تر دوست تر مودب تر  باشین هیچ اجباری در جواب دادن ورد نظر هم نیست /لا اکراه فی الدین/مطلب شنیدی سوال پرسیدی از صاحب نظر حالا یا جواب گرفتی یا نگرفتی مهم اینه بیشتر بشنو و بیشتر از بیش تحقیق کن باشد ک چراغ حقیقت را صاحب حق برتو عرضه کند- بجای ساعتها مجادله و فحش و ناسزای ادبی/تحقیر علمی و هی ادعای من دانم و تو رو ...خود بچران-در طول تاریخ کی تاحالاباکوبیدن و اهانت بدیگران ب راه هدایت رسیده-من هم بشخصه با دلیل و مدرک مفاهیم رو قبول میکنم ولی دوستان فراموش نشه بغضی وقتها پای استدلالیون چوبین بود علم ناقص و حجت اخر نیست-نسبیه-بعضی مفاهیم بافرمول منصور حلاجها اثبات میشه -این هم طرحیست ک قدیمها بوده و حالا با اسم و رسمی دیگه ابراز وجود کرده بجای ناسزا منتظر گذر زمان باشیم تا حقایق ارام اشکار بشه و از صاحب وقت التماس مکاشفت کنیم تا از قوم ولاالضالین نباشیم
  سلام.
  چرا پیام من رو نمایش نمیدی؟ چون جوابی براش نداری پیام رو نمایش نمیدی؟
  پاسخ:
  سلام
  دارم پاسخ شمارو مینویسم چون طولانیه کمی طول میکشه بزودی قرار میدم! (لطفا جو گیر نشید چون کمی هم از عمد طول دادم تا ببینم واکنش شما چیه و رفتار  بسیار کودکانه شمارو الان دیدم)
  موفق باشید
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ***** *** ****
  **** ** **** * ***** *** ***** ** ** **** ****** **** **** **** *** ****** ** *** ** ** ** ******** ** ** ** *** *** *** ****** ** ***** ** *** * *** ** *** ** *** ** **** ** *** **** *** ***** **** **** **** ****** ****** ** ** ** ****** ***** ** **** **** **** *** ** *** **** ** **** **** **** ** *** *** **** **** ***** *** *** *** **** **** **** ****** ** *** *** ** ** *** *** **** ****** **** **** ** ** *** **** ***** ******
  پاسخ:
  سلام
  بجای تهدید و توهین ابتدا اثبات کنید زمین کروی هست! اگر این رو اثبات کنید من خودم مطالبم رو جمع میکنم و میرم و هیچ وقت به مجازی بر نمیگردم :) فقط همین! برای ما اثبات کنید زمین کروی هست با دلایل منطقی و علمی این کار سختی نیست برای شما درسته؟ پس بجای عصبانیت کمی فکر کنید و منطقی عمل کنید نه با تهدید و توهین! 
  برای ما ثابت کنید زمین کرویه=ما مطالبمون رو پاک میکنیم:)
  سلام.سوال من اینه که در نظریه زمین تخت کهکشان ها وجود دارند و اگه وجود دارن دارای چه ویژگی هایی هستند؟؟؟با تشکر
  پاسخ:
  با سلام
  کسی از ویژگی کهکشان ها باخبر نیست اونها طوری که علم اونهارو تعریف میکنه نیستند و فقط به عنوان زیبایی های آسمان شناخته شده اند
  میشه توضیح بدید که یعنی چی فقط به عنوان زیبایی آسمان شناخته میشوند؟
  یعنی تنها مثل برای دلخوشکنک مردم زمین الله اونهارو خلق کرده؟

  پاسخ:
  فاصله ها به قدری زیاده که هیچکس نمیتونه درباره اونها نظر بده و حتی چیزی که به شما گفته شده از کهکشان ها: مجموعه ای از پلاسما،گرد و غبار و ستارگان و منظومه ها همه و همه فرضیات هستند و قابل اثبات نیستند
  این همه تلسکوپهای غول آسایی که در روی زمین ساختن (حالا تلسکوپ هابل و ... که شما قبول ندارید هیچ) اینها همه الکی و دکور هستند؟ این رصد خانه ای که حتی ما خودمون در کشورمون داریم الکیه؟
  این محاسبات و دانشمندا همه ... هیچ و پوچ؟!!!!!!!
  پاسخ:
  چرا الکی باشه؟ مگه تابحال از تلسکوپ استفاده نکردید؟
  قابل اثبات نیستند؟ (هرچند در فرضیه شما غیرقابل قبوله)
  اما اینکه میگید چیزی مثل لامپه؟
  پس کهکشان راه شیری هم وجود نداره دیگه
  یعنی اینهمه سحابی خوشه های کهکشانی اینا همه دستکاری شده و داستان پردازیهای علمی ناساست؟
  حیف شد. 

  پاسخ:
  خیر داستان پردازی نیست! تمامی اینها رو دیدم با تلسکوپ و دوربین میشه دید و تمامی این مخلوقات تغییر ماهیت یافته توسط ناسا و علم مدرن هستند و به نوع دیگری به شما معرفی شدن درحالی که اونطور که علم میگه نیستند
  تغییر یافته چیه؟!!! اگه زمین کروی دروغ باشه اینهمه تلسکوپ ساختنشون برای چیه؟ واسه گرفتن بودجه از دولتهاشونه؟
  یعنی این سازمنهای فضایی میدونن زمین تخته اما بازهم سرِ دولتهاشون کلاه میزارن واقعیت رو بهشون نمیگن که پول به جیب بزنن؟
  پس عملا رشته هوافضا هم الکیه... بنا به اعتقاد شما
  پاسخ:
  ماهیت اونهارو تغییر دادن و برای ما تعریف کردن همین! یعنی در ذهن ما چیز دیگری رو جا دادن. تلسکوپ برای رصد آسمان هست نه بیشتر.
  سازمان ها و دولت ها از حقیقت با خبرند این وسط سر مردم کلاه میذارن اما هرکشور و دولتی میخواد سود بیشتری نسبت به بقیه کسب کنه.
  خیر الکی نیست 
  خب همین علم میگه اینجوری نیستن چجوری هستن؟
  اصلا چرا علم مدرن باید اینکار رو بکنه؟ (بنا به اعتقاد شما بخاطر منابع مالی... غیر از این) شما مخالف علم مدرن هستی کدوم علم مد نظر شماست؟ علم دوران باستان ؟ 
  پاسخ:
  چه چیز رو میگید؟
  علم مدرن این کارو نمیکنه کسانی که علم رو کنترل میکنند این کارو میکنند! از علم سو استفاده میشه! خیر ما منظورمون علم باستان نیست منظور علم حقیقی هست که بر پایه مشاهده،آزمایش و اندازه گیری و تفکر و تحقیق بنا شده.
 • افق رویداد
 • با سلام
  اگر با قرص فرض کردن خورشید در آسمان فرض کنیم با عقل جور در نمیاد دوست گرامی. کروی بودن خورشید در تمامی زمین به یک صورت دیده میشه اما با فرض اشتباه شما در یک ناحیه باید به صورت بیضی و در یک ناحیه گرد دیده شه.
  تصاویر و عکسهای بسیاری به صورت زنده از خورشیدگرفتگی و ماه گرفتگی وجود دارند. لطفا فرافکنی نکنید.
  دوست گرامی این خورشید قرص شما حرارت نداره؟ آیا با فرض خورشیدگرفتگی شما که ماه از زیر خورشید عبور میکنه این ماه ذوب نمیشه؟ انگاری با بچه طرفید شما!
  شما هدفتون از راه اندازی زمین تخت چیه؟ اینقدر کورکورانه از گروه تخت گرایان غربی تقلید نکنید ... هدف اونها معروفیته
  پاسخ:
  سلام
  اگر پرسپکتیو و جو وجود نداشت خورشید و ماه در افق بیضی بودند
  http://www.aparat.com/v/9vaUZ
  http://www.aparat.com/v/1wnek

  تصاویر زنده و حقیقی از ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی وجود نداره تنها انیمیشن هست.
  حرارت داره اما به قدری از هم فاصله دارند تا از بین نرن.
  هدف من افشای حقیقته و کورکورانه هم تقلید نمیکنم! 
  سلام.
  هنوز هم که پیام منو نمایش ندادی.

  بهتر بود نمایش می دادی و میگفتی فعلا جوابی ندارم بهش بدم.
  این منصفانه نیست که وقتی جواب نداری پیام رو نمایش نمیدی.

  پاسخ:
  منتظر بودم پیام بدی تا جواب رو برات ارسال کنم اینم از جواب:
  سلام
  من هیچ وقت نگفتم ماه مثل یک کاغذ هست و.. یا یک کاغذ با تابش خورشید تغییر رنگ میده نه به هیچ وجه این رو نگفتم. شما در حرف هاتون گفتید: چون سطح ماه هم باید از  موادی طبیعی شکل گرفته باشه.
   این حرف یعنی شما احتمال میدید سطح ماه از مواد طبیعی شکل گرفته باشه و یعنی شما باز هم بر طبق فرضیات دارید حرف میزنید و همه و همه فرض هست نه غیر از این. بله شدت نور ماه بسیار کمتر از نور خورشیده منکر این نیستم اما در نظر داشته باشید که نور ماه سرده  و نور خورشید گرم.
  نور ماه کمتره چون برای شب آفریده شده بار ها و بار ها در کتب مقدس و همینطور روایات مختلف به نور ماه و خواصش اشاره شده و گفته شده به عنوان مثال: نور عظیم تر(خورشید) برای حکمرانی در روز و نور ضعیف تر(ماه)برای شب! این ییک مثاله فقط! و منظورم اینه من میدونم نور ماه بسیار کمتره بله کمتره چون اگر بیشتر بود شبی وجود نداشت ولی اینکه کمتره دلیل نمیشه بازتاب باشه.
  من این سوال شمارو متوجه نمیشم! چرخش و حرکت صورت های فلکی در زمین تخت توجیه شده حتی صورت های فلکی مختلف در طول سال اما شما به طوری سوال رو میپیچونید و میپرسید و حتی پاسخ های مارو نادیده میگیرید گویا قصد دیگری دارید. بهرحال دوباره میگم: صورت های فلکی در حرکت هستند وقتی از دو کشور مختلف یک صورت فلکی رو رصد میکنید اونهارو وارونه هم میبینید.
  زمین تخت در تمام جهان به عنوان نظریه شناخته شده اما در حقیقت نظریه نیست چون یک حقیقته
  زمین تخت یک مدل منطقی و ریاضی داره حال قبول کنید یا نه! با کدام آزمایشات باید هماهنگی داشته باشه که نداره؟ اون آزمایشات رو ذکر کنید.
  آونگ فوکو نام نوعی آونگ نمایشی است که به منظور نشان دادن چرخش کره زمین بکار می‌رود. این آونگ به خاطر نشان‌دادن حرکت وضعی زمین مورد توجه قرار گرفت. 
  این آونگ برای اولین بار توسط لئون فوکو در ۱۸۵۱ آزمایش شد. برای اولین بار این آونگ از گنبد مرکزی پانتئون در شهر پاریس آویزان شد و مورد آزمایش قرار گرفت. نمونه این آونگ به طول ۱۷ متر در دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف تهران ساخته شده‌است.
  آونگ فوکو امروزه برای اثبات چرخش زمین استفاده میشود و خیلی ها این سوال را از من پرسیدند که آونگ فوکو با تخت بودن زمین چگونه کار میکند؟ یعنی آونگ فوکو زمین تخت را باطل میکند؟ جواب منفی است. بسیاری ادعا میکنند که چون آونگ فوکو با سرعت های مختلف در جاهای مختلف چرخش دارد پس زمین کروی و درحال حرکت است! لطفا کمی اینجا بمانید! 
   گاهی این آونگ به سمت عقربه ساعت و گاهی بر خلاف آن میچرخد، رفتار و حرکت آونگ در واقع بستگی به : 
  1- نیروی اولیه برای حرکت و نوسان دارد! یعنی حرکت و سرعت آن بستگی به نیرویی که به آن وارد میشود دارد 
  2- بستگی به دما و محیط که در آن آونگ به حرکت در می آید دارد، اگر محیط دارای دمای مختلف باشد سرعت حرکت آونگ تغییر میکند و این هیچ ربطی به چرخش زمین ندارد 
  چرخش زمین کاملا بی ربط به آونگ است! 
  نکته ای که اینجا مطرح میشود این است که اگر زمین در حقیقت چرخش دارد و آونگ را تحت تاثیر چرخش خود قرار میدهد، کسی نباید به آونگ نیرو وارد کند و آن را هل بدهد تا حرکت کند، بلکه باید صبر کنند تا حرکت زمین باعث حرکت آونگ شود و اگر چنین است که ادعا دارند پس هرچیزی در این جهان باید دچار تغییر بر اساس چرخش زمین شود و همه چیز باهم 360 درجه بچرخد و تحت تاثیر قرار بگیرد و اینگونه است که نظم جهان برهم خواهد ریخت! حال این ادعا بماند که جو هم با زمین درحال چرخش است و همه چیز همراه جو حرکت میکند و تنها خارج از جو میتوان حرکت زمین را حس کرد(اینجا هم مشکل دیگری برای آونگ فوکو ایجاد میشود)
  یک ماشین باید سرعتی متفاوت در قطب  و استوا داشته باشد و همینطور هیچ آونگ ثابتی در جهان وجود نداشته باشد و همه رفتاری منند فوکو از خود نشان دهند و خیلی ایرادات دیگر که دکتر سموئل برلی روبوتهام در کتاب زمین نه یک کره به آن پرداخته است و شما نیز میتوانید در گوگل برای اطلاعات بیشتر سرچ کنید 
  Flat earth Foucault’s Pendulums
   دو کلیپ زیر از یوتیوب را درباره آونگ فوکو ببینید 
  https://www.youtube.com/watch?v=emwgDIFW9yc

  https://www.youtube.com/watch?v=y4SkcMK94yw

  درضمن اگر بتونید یک دلیل برای اینکه آونگ فوکو نشان از حرکت زمینه بیارید من حرفتون رو قبول میکنم.
  شما به سمت جنوب و شمال رفتید و شار میدان مغناطیسی رو اندازه گیری کردید؟
  این قانونی که ازش حرف میزنید هم همون ها نوشتند و میتونه اینطور نبوده باشه مثل خیلی از حرف های دیگه ای که میزنند.
  هیچ ابعاد دقیقی در کرویت زمین از ستارگان،سیارات و زمین در دست نیست چون همه چیز در این فرضیه(زمین کروی) به قدری دور و به قدری عظیمه که نمیشه دربارش نظر قطعی داد همینطور همه چیز با سرعت سرسام آوری در حرکته و خبری از اندازه گیری و آزمایش دقیق نیست پس مدل زمین کروی یک فرضیه هست چون همه چیز رو بر اساس تخمین،فرض و.. قرار داده.
  در مدل زمین تخت هم حدودی در باره اندازه خورشید و ماه صحبت شده.
  کهکشان ها حرکت میکنند و حرکتشون دیده میشه چون سال نوری وجود نداره چون اگر وجود داشت حرکتشون به این سادگی قابل رصد نبود چون اولا موقعیت زمین هر لحظه در تغییر بود و دوما به قدری فاصله داشتند که نتونیم حرکت اونهارو مشاهده کنیم این بیشتر با زمین تخت هماهنگه تا کرویت! ما از جهان خارج از گنبد خبر نداریم چون کهکشان ها میتونند در جهان خارج از گنبد در حرکت باشند یا محدوده ای که مربوط به خود گنبده.
  چطور وجود نیروی خیالی گرانش رو ثابت میکنید؟  نظریات انیشتین با کدام آزمایشات و مشاهدات همخوانی دارند؟ تنها چیزی که در ارتفاعات بر همه چیز تاثیر میگذاره محیطی هست که در اون حضور داریم و فشار و مقاومت هوا و چگالی!
  من هم اون کلیپ هارو دیدم خیر از سفسطه خبری نبود لطفا دروغ نگید! سفسطه کار کروی گرایان هست چون نمیتونند توضیحات منطقی ای برای گفته هاشون ارائه بدن.
  کلیپ هایی که کروی گرایان بهش استناد میکنند از سازمان های فضایی هستند اما کلیپ هایی که ما بهش استناد میکنیم از مردم معمولی حتی برخی کلیپ های زمین تخت توسط افرادی با بالن ها و موشک های آماتور تهیه شده که خبری از تخت بودن زمین نداشتند ولی در تمام کلیپ های سازمان های فضایی زمین یک کره و در تمام کلیپ های مردم عادی یک سطح تخت و صافه!
  کشور ما این کار رو کرد چون همه کشور های جهان کرده بودند و اگر ایران ماهواره ای نمیفرستاد(البته منظورم اینه ادعای فرستادن نمیکرد و فیلمی ازش نشان نمیداد) مردم ایران قطعا میگفتند همه کشور ها فرستادند و چرا ایران نفرستاد و کم کم به کشور بی اعتماد میشدند و کشور رو ضعیف میدونستند اما این یک ترفند برای جلوگیری از یکسری مشکلات بود.
  اگر در یک ماشین با سرعت ثابت باشید و ماشین رو با سرعتی متفاوت بچرخونید اونوقت موضوع فرق میکنه! چون زمین طبق ادعای شما درحال حرکت و چرخشه پس درباره ماشین هم باید این مثال رو بزنید یک ماشین با سرعت ثابت در حرکت به سمت جلو و در حال چرخش با سرعتی دیگر اونوقت نتیجه گیری کنید! درضمن زمین نه یک ماشین،نه یک هواپیما و نه یک قطاره و این مثال از پایه غلطه!
  تمام عناصر در خلا پایدار نیستند! گاز ها در خلا فرو میپاشند حتی اگر تحت تاثیر جاذبه هم باشند نمیتونند در خلا وجود داشته باشند چون تحت تاثیر چندین نیروی جاذبه هستند نه یک نیرو.
  این رو بدونید که جوامع علمی هرکسی که مخالف: فرگشت،فرضیات علم از پیدایش جهان مانند بیگ بنگ،امواج گرانشی و نسبیت و.. باشه طرد میکنند و اون شخص رو بی سواد میخونند.
  اعتقاد شما شبه علمه دوست عزیز:
  تفاوت‌های "علم" و "شبه علم"  برخی از مهم‌ترین معیارها:
  🔵علم علاقمند به تغییر در صورت یافتن شواهد تازه است اما در شبه علم عقاید ثابت و بدون تغییر است
  🔴حرف ما زمین تخت گرایان نیز همین است ما میگوییم چیزی در علم وجود ندارد که صد در صد باشد بنابراین اصرار بیهوده کروی گرایان بر کروی بودن زمین و تغییر ندادن عقیدشان و تفکر نکردن اعتقاد آن هارا به شبه علم تبدیل میکند زیرا اعتقاد دارند کرویت زمین یکی از بدیهیات است که قابل نقض نیست.
  🔵در علم کوچکترین یافته ها به حساب می آیند اما در شبه علم تنها یافته های مورد علاقه گزینش میشوند
  🔴زمین تخت گرایان کوچکترین موارد را نیز برای محکم کردن ادعای خود به کار میبرند(البته موارد عقلی و علمی) اما کروی گرایان تنها به دنبال دلایل دلخواه و من درآوردی خودشان هستند و حتی مدرک و دلیل نیز جعل میکنند تا ادعای خود را ثابت کنند.
  🔵علم منتقدان را با آغوش باز میپذیرد (طبق اصول علمی) ولی شبه علم منتقدان را دسیسه گر و توطئه گر می داند
  🔴اکثر کروی گرایان مارا احمق، عقب افتاده،فراماسون،شیاد،توطئه گر و هزار چیز دیگر میدانند و خبری از با آغوش باز پذیرفتن وجود ندارد(دلیلش هم ارسال پیام های توهین و تهمت بسیار به ما است) و به ما توهین میکنند اما زمین تخت گرایان اینگونه نیستند.
  🔵در علم نتایج قابل رسیدگی و بازبینی چندباره هستند اما در شبه علم هیچ نتیجه تکرار شدنی وجود ندارد
  🔴اکثر دلایل زمین تخت گرایان قابل آزمایش و تکرار است اما این درباره کروی گرایان صدق نمیکند چون آن ها حرف های عجیب و غریبی میزنند که گاه انسان را به حیرت وا میدارد از جمله وجود چندین هزار ماهواره در مدار، چرخش زمین با سرعت چندین هزار مایل بر ساعت و امثال این ها که حتی قابل رصد و اندازه گیری هم نیستند.
  🔵علم ادعای مفید بودنش محدود است ولی شبه علم مدعی است همه جا سودمند است
  🔴ما زمین تخت گرایان اعتقاد داریم همه چیز در علم درست و صحیح نیست و اشتباهاتی نیز وجود دارد و علم در همه جا مفید نیست مواردی مانند دارو های کشنده، اسپری هوا، امواج مرگبار و... اما علم گرایان یا همان کروی گرایان مارا متوهم خوانده و علم را در همه جا سودمند میدانند و میگویند: شما توهم توطئه دارید.
  🔵در علم اندازه گیری ها دقیق است ولی در شبه علم همه چیز تقریبی است
  🔴بله زمین ثابت و استوار است و همه چیز را میتوان دقیق به دست آورد اما در جهانی که کروی گرایان به آن معتقد هستند همه چیز با سرعت سرسام آوری در حال حرکت در یک فضای خلا است و از نظم و اندازه گیری دقیق خبری نیست.
  تفاوت‌های "علم" و "شبه علم"  برخی از مهم‌ترین معیارها:
  🔵علم علاقمند به تغییر در صورت یافتن شواهد تازه است اما در شبه علم عقاید ثابت و بدون تغییر است
  🔴حرف ما زمین تخت گرایان نیز همین است ما میگوییم چیزی در علم وجود ندارد که صد در صد باشد بنابراین اصرار بیهوده کروی گرایان بر کروی بودن زمین و تغییر ندادن عقیدشان و تفکر نکردن اعتقاد آن هارا به شبه علم تبدیل میکند زیرا اعتقاد دارند کرویت زمین یکی از بدیهیات است که قابل نقض نیست.
  🔵در علم کوچکترین یافته ها به حساب می آیند اما در شبه علم تنها یافته های مورد علاقه گزینش میشوند
  🔴زمین تخت گرایان کوچکترین موارد را نیز برای محکم کردن ادعای خود به کار میبرند(البته موارد عقلی و علمی) اما کروی گرایان تنها به دنبال دلایل دلخواه و من درآوردی خودشان هستند و حتی مدرک و دلیل نیز جعل میکنند تا ادعای خود را ثابت کنند.
  🔵علم منتقدان را با آغوش باز میپذیرد (طبق اصول علمی) ولی شبه علم منتقدان را دسیسه گر و توطئه گر می داند
  🔴اکثر کروی گرایان مارا احمق، عقب افتاده،فراماسون،شیاد،توطئه گر و هزار چیز دیگر میدانند و خبری از با آغوش باز پذیرفتن وجود ندارد(دلیلش هم ارسال پیام های توهین و تهمت بسیار به ما است) و به ما توهین میکنند اما زمین تخت گرایان اینگونه نیستند.
  🔵در علم نتایج قابل رسیدگی و بازبینی چندباره هستند اما در شبه علم هیچ نتیجه تکرار شدنی وجود ندارد
  🔴اکثر دلایل زمین تخت گرایان قابل آزمایش و تکرار است اما این درباره کروی گرایان صدق نمیکند چون آن ها حرف های عجیب و غریبی میزنند که گاه انسان را به حیرت وا میدارد از جمله وجود چندین هزار ماهواره در مدار، چرخش زمین با سرعت چندین هزار مایل بر ساعت و امثال این ها که حتی قابل رصد و اندازه گیری هم نیستند.
  🔵علم ادعای مفید بودنش محدود است ولی شبه علم مدعی است همه جا سودمند است
  🔴ما زمین تخت گرایان اعتقاد داریم همه چیز در علم درست و صحیح نیست و اشتباهاتی نیز وجود دارد و علم در همه جا مفید نیست مواردی مانند دارو های کشنده، اسپری هوا، امواج مرگبار و... اما علم گرایان یا همان کروی گرایان مارا متوهم خوانده و علم را در همه جا سودمند میدانند و میگویند: شما توهم توطئه دارید.
  🔵در علم اندازه گیری ها دقیق است ولی در شبه علم همه چیز تقریبی است 
  🔴بله زمین ثابت و استوار است و همه چیز را میتوان دقیق به دست آورد اما در جهانی که کروی گرایان به آن معتقد هستند همه چیز با سرعت سرسام آوری در حال حرکت در یک فضای خلا است و از نظم و اندازه گیری دقیق خبری نیست.
  🔵علم بر پایه آزمایشهای قابل تکرار است ولی شبه علم بر اساس شهادت افراد است
  🔴زمین تخت گرایان آزمایشات بسیاری برای اثبات ادعای خود انجام داده اند که قابل تکرار است اما کروی گرایان تنها حرف خودشان را میزنند مانند: من ماهواره را دیده ام، من انحنا زمین را دیده ام، عکس زمین را دیده ام پس کروی است و.... این ادعا ها در حالی که کاملا پوچ و بیهوده هستند حتی قابل آزمایش و تکرار هم نیستند.
  🔵اساس علم بر پایه تحقیق اما شبه علم، تبلیغ است
  هر شخصی اگر تعصب علمی خود را کنار بگذارد و کمی تحقیق کند متوجه این خواهد شد که زمین تخت بسیار منطقی تر از زمین کروی است چون در همه جا کرویت زمین تبلیغ میشود و این از کودکی به عنوان یک حقیقت به کودکان آموزش داده میشود نه یک فرضیه مانند فرضیاتی دیگر و اساس کار آن ها دروغ گویی است.
  🔵مطالب علمی ابتدا در ژورنالها و مجامع تخصصی بحث میشوند ولی در شبه علم همان اول سر از رسانه های عمومی در می آورند
  🔴با توجه به موارد بالا آن ها حقیقت را سرکوب میکنند اما اولین بار زمین موضوع زمین تخت با تشکیل انجمن هایی در سراسر جهان و نوشتن کتاب آغاز شد و فقط به رسانه های عمومی ختم نشد چون زمین تخت شبه علم نیست و یک موضوع علمی است پس تعصب را کنار گذاشته سخنان متعصبان کروی گرا را باور نکنید و به تحقیق و مطالعه با فکر باز و بدون تعصب ادامه دهید.
  در نتیجه اعتقاد و ادعای کروی گرایان تنها و تنها شبه علمی است که نه قابل آزمایش، نه قابل تکرار، نه قابل اندازه گیری و نه قابل مشاهده است😊

  موفق باشید

 • افق رویداد
 • باز خوبه شما به جو زمین اعتقاد دارید.
  این دکتر آزاک در کدوم دانشگاه درس خونده یا درس میده؟
  شما حرارت خورشید رو چقدر حدس میزنید؟ پس این خورشید و ماه به چه نیرویی در آسمان (فضا که شما اعتقاد ندارید) حرکت میکنند؟ با طناب؟
  شما میگید که حرارت خورشید تاثیری نمیزاره بر ماه... چطور همچین چیزی امکان داره؟ الان چند میلیون سال بلکه بیشتر این خورشید ماه در اثر خورشیدی گرفتگی بدون تاثیره؟ شما روی گاز یک دیگ رو بزاری بعده مدتی حرارت بیش از حد ببینه از فرم در میاد اما این ماه نه؟ و بعد ماه گرفتگی در اثر چه چیزیه؟ نکنه خورشید جلوی ماه قرار میگیره؟
  پاسخ:
  میتونید از طریق ایمیل ازش بپرسید که در کجا درس خونده و حتی آدرس خانه اش هم بگیرید.
  حرارت خورشید فعلا در حد حدس و گمانه کسی نظر قطعی دربارش نداره. توضیح دادم در کامنت قبلی شما.
  چند میلیون سال نیست! اونها از هم فاصله دارند درست مو به مو رد نمیشند. نه خورشید گازه نه ماه یک دیگ و نه اینقدر بهم نزدیک هستند.
  ماه گرفتگی: لینک
 • سیداسماعیل
 • هیچ علمی بالاتر از علم خدا نیست
  وقتی خدا تو قرآنش میگه زمین گرده ، من یکی که اصلا تو کتم نمیره زمین تخت باشه
  هر چقدر مطالب شما رو می خونم هم بازم جور در نمیاد
  جالبه! این همه دانشمند براساس فرضیه گرد بودن زمین دارن کار میکنن و ماهواره میفرستن هوا و کلی چیزای دیگه . حتی یه موردشم به تناقض برنخوردن که بخوان به چیزی شک کنن
  پاسخ:
  خداوند در قرآن نگفته زمین کرویه! به هیچ وجه نگفته و اتفاقا برعکس گفته زمین کاملا صافه :) آیات کروی بودن رو نشان بدید! ماهواره ای وجود نداره
  سلام . در مورد زمستان قطبی که در اون شب شش ماه طول میکشه چه توضیحی دارید؟
  پاسخ:
  سلام 
  🌞چرا در قطب شمال شش ماه شب و روز داریم؟
  پاسخ ساده و کوتاه است، زیرا وقتی خورشید از مرکز زمین(قطب شمال) دور میشود و در مدار راس جدی قرار میگیرد نوری از خورشید به قطب شمال نمیرسد(همینطور برخی کشور های اطراف قطب) بنابراین شش ماه شب را تجربه میکنند و وقتی خورشید در نزدیکترین مدار یعنی راس السرطان قرار دارد شش ماه روز را تجربه میکنند
  درباره قطب جنوب: قطب جنوب شش ماه شب را داراست اما شش ماه روز نه(در قطب جنوب شش ماه روز وجود ندارد)

  با سلام اگه میشه بیشتر درمورد اختلاف زمانی توضیح بدین چجوی میشه که شیش ماه شبه شیش ماه روز در قطب جنوب؟بیشتر توضیح بدین
  پاسخ:
  سلام
  🌞چرا در قطب شمال شش ماه شب و روز داریم؟
  پاسخ ساده و کوتاه است، زیرا وقتی خورشید از مرکز زمین(قطب شمال) دور میشود و در مدار راس جدی قرار میگیرد نوری از خورشید به قطب شمال نمیرسد(همینطور برخی کشور های اطراف قطب) بنابراین شش ماه شب را تجربه میکنند و وقتی خورشید در نزدیکترین مدار یعنی راس السرطان قرار دارد شش ماه روز را تجربه میکنند
  درباره قطب جنوب: قطب جنوب شش ماه شب را داراست اما شش ماه روز نه(در قطب جنوب شش ماه روز وجود ندارد)

  شما میگین ماه جلوی خورشید رو میگیره و خورشید گرفتگی رخ میده اما درقران کریم اومده که ماه و خورشسد هرگز بهم نمیرسن لطفا نظرتون رو بگین
  پاسخ:
  بله بهم نمیرسن منظور این هست که باهم برخورد نمیکنند یا نزدیک هم نمیشن وقت شما خورشید گرفتگی رو شاهد هستید ماه با فاصله قابل توجهی از جلوی خورشید عبور میکنه
  یه سوال اگه زمین یه دیسک باشه در اون صورت مساحت قسمت های نیم کره ی جنوبی باید بیشتر باشه . چون به انتهای دایره نزدیک ترن یعنی مثلا افریقای جنوبی باید خیلی بزرگ تر بشه در حالی که ما همچین تغییر اندازه هایی رو شاهد نیستیم. نکنه می خواید بگین که این تغییر اندازه فقط برای اقیانوس هاست ؟؟؟
  پاسخ:
  سلام خیر چنین چیزی نیست! چرا همچین فکری میکنید؟
  چندتا متن پیدا کردم در مورد مشرق و جایی که خورشید طلوع میکنه و جایی که ذوالقرنین قبلا رفته بوده یکیش اینه:

  «و عمرو بن مالک گوید که مردى به سمرقند خلقى گرد وى برآمده بودند، گفت: میرفتم تا از چین درگذشتم، آنگاه از خبر آن گروه بپرسیدم که آفتاب برآید بر ایشان گفتند: میان تو و ایشان شبانه‏ روزى است مردى را به مزد گرفتم تا مرا به آنجا برد، گروهانى دیدم که یک گوش خویش فرش خویش ساخته بودند و بر آن مینشستند و دیگر به جاى جامه میپوشیدند، و یار من که با من بود زبان ایشان دانستى، ایشان را گفت: ما آمدیم تا بنگریم که آفتاب چون بر میاید، و بامدادان بود که ما آنجا رسیدیم و درین بودیم که بانگى شنیدیم چون صلصله، از هش ( هوش ) برفتیم و بیفتادیم، چون به هش بازآمدیم ایشان را دیدم که مرا به روغن میمالیدند که ایشان را بود، نگاه کردم که آفتاب پدید آمد بر آب، چون زیبى که بر آب افتد. و کناره آسمان بر آن آب پیوسته بود چنان که کناره خیمه ‏اى به زمین افتد، آنگاه آفتاب میل کرد و به بالاى آن برآمد چون آفتاب در آن پیوست، مرا و یار مرا در سرداب بردند آنگاه که روز بالا گرفت، بیرون آمدند و ماهى صید میکردند و در آفتاب همى افکندند تا همى پخت. چون ذو القرنین مشرق بدید، خواست که آن قوم را که زیر قطب شمالى باشند به نزدیک یأجوج و مأجوج ببیند» (تاج التراجم، 3/1333).
  سلام من به فضا و دیپ فیلدو سیاه چاله ها و .. خیلی علاقه دارم در حدی که منتظرم جیمز وب بره بالا از اولترا دیپ فیلدم بزنه جلوتر ببینیم چه خبره ولی بعد از مظالعه چند ماهه نمیتونم بپزیرم زمین کره ای شکل چون تو چندین ویدیو دیدم که کشتیا در افق محو نمیشن. و ستاره قطبی همیشه یجاس چه وقتی زمین در مدار تابستان قرار داره چه وقتی در مدار زمستان این نشون میده یجای کار مشکل داره.بر طبق زمین کروی اگر ما لب دریا باستیم بعد از چند کیلومتر کشتی باید در افق محو شود  با توجه به اینکه دور زمین 40000 کیلومتر و شعاع 6000 کیلومتر فک کنم اساتید فیزیک و ریاضی بتونن محاسبه کنن. یکی بره عملا انجام بده ببینیم کشتی محو میشه یا نه 
  سلام دوست عزیز
  چرا ناسا باید از فتوشاپ استفاده کند. وقتی نرم افزارهای بهتری برای انجام این کار است و چنین مشکلاتی در ان دیده نمی شود. به نظر منطقی نمیاد یک تصویر با این اهمیت با چنین روشی سادهای جعل بشه و چنین گافی بیرون بیاد.  اگر به ماجرا جور دیگر نگاه کنیم چه؟
  تصویر اصلی زمین کروی در بعضی نقاط دچار اشکال بوده مثلا کامل نرسیدن تصاویر ماهواره یا نویز ها به همین دلیل یک ویرایشگر تصویر آن را اصلاح کرده تا از زیبایی تصویر اصلی کم نشود
  پاسخ:
  سلام
  بله نرم افزار های بهتری هم هست اما این بستگی به افرادی داره که از اونها استفاده میکنند شاید نرم افزار فوتوشاپ برخی امکاناتی رو داشته باشه که دیگر نرم افزار ها ندارند اما یکی دوتا که نیست! تمامی تصاویر اصلی کره زمین دارای ایراد هستند
  هیچ ماهواره ای حتی در صورت وجود نمیتونه از زمین تصویر برداری کنه
  ادمین چرا در فیسبوک پیج یا گروهی ندارید اخه ؟
  پاسخ:
  اکانت فیس یوک نداریم شاید در آینده یک صفحه بزنیم
  شاید نه ! حتما ! انگار خسته شدید 
  پاسخ:
  خیر خسته نشدیم اما وقت میخواد
  با سلام خسته نباشید .اگه مه یه دیسک است چرا همه میتونن کروی بودن ماه رو مشاهده کنن
  پاسخ:
  سلام
  ما ماه رو بصورت یک دیسک میبینیم نه یک کره! هرگز سمت دیگر ماه رویت نشده
  درست است ولی بعضی وقتا با تلسکوپ های قوی میشه نصف ماه رو بصورت نیمکره دید
  پاسخ:
  بله ما هم نمیگیم ماه دیسک تخت و صاف هست بلکه محدب هست مانند این کلیپ:
  http://www.aparat.com/v/LPdW0

  ممنون.یه سوال دیگه من یک تلسکوپ دابسونی با قدرت بزرگ نمایی ۵۲۵ برابر دارم.بعضی شبا که اسمون الودگی نداره میتونم ایستگاه بین المللی رو میبینم
  پاسخ:
  بله بنده هم دیدم
  اما اون تنها یک سفینه بدون سرنشین خورشیدی هست و البته در ارتفاع 400 کیلومتری هم قرار نداره بلکه بسیار بسیار پایین تره
  پس چرا اینقدر کوچیکه
  پاسخ:
  چون هیچ انسانی داخل ایستگاه وجود نداره تنها یک سفینه بی سرنشین هست
  پس چرا اونقدر کوچیکه
  پاسخ:
  همانطور که گفتیم کوچکه و در ارتفاع بالایی قرار نداره به همین دلیل میتونید در آسمان مانند یک نقطه نور درحال حرکت اون رو مشاهده کنید البته اگر در 400 کیلومتری بود چنین امکانی وجود نداشت
  برای عکاسی
  1- عکس ها و تصاویری که به وسیله موشک ها، اقمار مصنوعی و سفاین مصنوعی گرفته شده، کرویت آن را بخوبی نشان می دهد.
  2- کلیه سیارات کروی شکل می باشندو زمین نیز یکی از سیارات است.
  3- در موقع خسوف که زمین بین ماه و خورشید قرار می گیرد، سایه زمین بر روی ماه ، تصویری کروی دارد.
  4- اگر زمین مسطح می بود، موقعی که کشتی به سمت ساحل می آمد، کلیه قسمت های آن همزمان قابل رؤیت بود ولی رؤیت قسمت های مختلف کشتی و نیز ناپدید شدن تدریجی آن به هنگام دور شدن کشتی از ساحل به علت کرویت زمین است.
  5- در روی سطح اجسام کروی از هر نقطه که به خط مستقیم حرکت کنیم، پس از مدتی دوباره به همان نقطه خواهیم رسید، ماژلان مسافرت تاریخی خود را از مصب رودخانه «گوادالکوئیویر» در غرب اسپانیا آغاز کردو در27 نوامبر 1520 از جنوب آمریکای گذشت و وترد اقیانوس آرام شد و با بهره گیری از سرعت های جریان های دریایی در سال 1521 به جزیره ماریان در فیلیپین رسید. ماژلان در فیلیپین کشته می شود ولی همراهان او به کمک «سباستین دوکانو» راه را ادلمه می دهندو سرانجام در سال 1522 به اسپانیا باز می گردند.
  6- با تغییر افق توسط ناظر، تعداد ستارگانی که رؤیت می شوند، تغییر می کند این تغییر فقط در اشکال کروی امکان پذیر است.
  7- طلوع و غروب خورشید در نقاط شرقی زمین زودتر از نقاط غربی آن است. اگر زمین کروی نبود می باید در یک لحظه تمام سطح روشن و در یک لحظه تاریک می شد.
  8- تغییر دید ناظر بر حسب تغییر ارتفاع : هر چه ارتفاع زیادتر شود شعاع دید افزایش می یابد، مسافت دید افق بر حسب ارتفاع نقطه دید، بتدریج افزایش می یابد. ذکر این نکته ضروری است که در آغاز به علت پایین بودن افق با ازدیاد ارتفاع مسافت دید افق به سرعت افزایش می یابد، ولی بتدریج با افزلیش ارتفاع از سرعت افزایش افق کاسته می شود. به عنوان مثال، مسافت دید افق در مسافت 1 متری حدود 5/3 کیلومتر در ارتفاع 1000 متری ، 113 کیلومتر و در10000 متری حدود 356 کیلومتر است. به عبارت دیگر اختلاف دید در 1000 متر دوم 19 کیلومتر است.
  9- آزمایش بدفوردلول : اگر در یک تنگه که سطح اب کاملا آرام است سه میله در یک امتداد و به فاصله تقریبی 1609 متر از یکدیگر نصب شود و بعد با دوربین نقشه برداری به آن نگاه شود، نشاهده می شود که راس میله ها در یک امتداد نبوده و میله دوم به اندازه 15 /20 سانتیمتر بالاتر از راس دو میاه دیگر است. این اختلاف ارتفاع به علت آن است که سطح مورد آزمایش کروی است. مسلما با توجه به این اختلاف ارتفاع می توانیم شعاع و ابعاد زمین را محاسبه کنیم.
  پاسخ:
  سلام
  اینها حدود سه سال پیش در ایران و در حدود یک و نیم قرن پیش در خارج از ایران پاسخ داده شدند میتونید برای پاسخ اونها به لینک زیر مراجعه کرده و مقاله ای که پاسخ همگی اینها داخلش هست رو دانلود کنید:

  http://yon.ir/zIWU4
  اگه میشه خودتون جواب بدین من به اون لینک رفتم سایت بسته بود
  1- عکس ها و تصاویری که به وسیله موشک ها، اقمار مصنوعی و سفاین مصنوعی گرفته شده، کرویت آن را بخوبی نشان می دهد.
  2- کلیه سیارات کروی شکل می باشندو زمین نیز یکی از سیارات است.
  3- در موقع خسوف که زمین بین ماه و خورشید قرار می گیرد، سایه زمین بر روی ماه ، تصویری کروی دارد.
  4- اگر زمین مسطح می بود، موقعی که کشتی به سمت ساحل می آمد، کلیه قسمت های آن همزمان قابل رؤیت بود ولی رؤیت قسمت های مختلف کشتی و نیز ناپدید شدن تدریجی آن به هنگام دور شدن کشتی از ساحل به علت کرویت زمین است.
  5- در روی سطح اجسام کروی از هر نقطه که به خط مستقیم حرکت کنیم، پس از مدتی دوباره به همان نقطه خواهیم رسید، ماژلان مسافرت تاریخی خود را از مصب رودخانه «گوادالکوئیویر» در غرب اسپانیا آغاز کردو در27 نوامبر 1520 از جنوب آمریکای گذشت و وترد اقیانوس آرام شد و با بهره گیری از سرعت های جریان های دریایی در سال 1521 به جزیره ماریان در فیلیپین رسید. ماژلان در فیلیپین کشته می شود ولی همراهان او به کمک «سباستین دوکانو» راه را ادلمه می دهندو سرانجام در سال 1522 به اسپانیا باز می گردند.
  6- با تغییر افق توسط ناظر، تعداد ستارگانی که رؤیت می شوند، تغییر می کند این تغییر فقط در اشکال کروی امکان پذیر است.
  7- طلوع و غروب خورشید در نقاط شرقی زمین زودتر از نقاط غربی آن است. اگر زمین کروی نبود می باید در یک لحظه تمام سطح روشن و در یک لحظه تاریک می شد.
  8- تغییر دید ناظر بر حسب تغییر ارتفاع : هر چه ارتفاع زیادتر شود شعاع دید افزایش می یابد، مسافت دید افق بر حسب ارتفاع نقطه دید، بتدریج افزایش می یابد. ذکر این نکته ضروری است که در آغاز به علت پایین بودن افق با ازدیاد ارتفاع مسافت دید افق به سرعت افزایش می یابد، ولی بتدریج با افزلیش ارتفاع از سرعت افزایش افق کاسته می شود. به عنوان مثال، مسافت دید افق در مسافت 1 متری حدود 5/3 کیلومتر در ارتفاع 1000 متری ، 113 کیلومتر و در10000 متری حدود 356 کیلومتر است. به عبارت دیگر اختلاف دید در 1000 متر دوم 19 کیلومتر است.
  9- آزمایش بدفوردلول : اگر در یک تنگه که سطح اب کاملا آرام است سه میله در یک امتداد و به فاصله تقریبی 1609 متر از یکدیگر نصب شود و بعد با دوربین نقشه برداری به آن نگاه شود، نشاهده می شود که راس میله ها در یک امتداد نبوده و میله دوم به اندازه 15 /20 سانتیمتر بالاتر از راس دو میاه دیگر است. این اختلاف ارتفاع به علت آن است که سطح مورد آزمایش کروی است. مسلما با توجه به این اختلاف ارتفاع می توانیم شعاع و ابعاد زمین را محاسبه کنیم.
  پاسخ:
  سایت بسته نیست وقتی وارد سایت شدید بر روی دکمه دریافت لینک دانلود کلیک کنید یک نوشته با لینک ظاهر میشه و سپس دوباره بر روی اون دکمه دریافت لینک دانلود کلیک کنید تا فایل دانلود بشه! بنده نمیتونم برای هرکسی که این سوالات رو میپرسه تک تک پاسخ بدم بنابراین در مقاله پاسخ دادم!
   لطفا از مقاله بخونید چون پاسخ های این سوالات هرکدام نیاز به چندین مقاله طولانی دارند که بنده همه رو در یک مقاله کامل جمع کردم
  سلام یعنی شما اعتقاد دارین در هر اسمان یک زمین وجود دارد
  پاسخ:
  سلام
  هر آسمان؟
  ایا شما اعتقاد دارین در هر اسمان یک زمین وجود دارد
  پاسخ:
  سلام
  متوجه سوال نمیشم کمی واضح تر بپرسید
  منظورم اینه که خداوند در هر اسمان که هفت تا است یک دیسک یا زمین افریده است
  پاسخ:
  شاید اینطور باشه!
  سلام‌
  مطلبی در مورد ستارگان خصوصا ستارگان قطبی در زمین تخت بنویسید .
  پاسخ:
  سلام
  لطفا مقاله کامل رو بخونید میتونید در کانال تلگرام سرچ کنید: مقاله کامل
  سلام نظریه جالب و حالش برانگیزی دارید
  یه سوال ساده دارم،تو زمین کروی بر اساس حرکت چرخشی زمین ، مسیر و سرعت حرکت ابرها و وزش باد های موسمی رو میشه پیش بینی کرد و مدل سازی کرد ، یعنی تو نیم کره شمالی بادها عموما از شمال غربی به سمت جنوب شرقی و تو نیم کره جنوبی هم برعکسش در حال حرکت هستند و با این حرکت هم ابرها رو جابجا میکنند که با نظریه زمین کروی منطقی میاد ، ولی تو زمین تخت چی باعث میشه که بادها و ابرها همچین حرکتی داشته باشند؟

  پاسخ:
  سلام
  باد ها توسط تغییرات دمایی که توسط خورشید ایجاد میشه، به وجود میان (این حرف من نیست سایت رسمی آب و هوایی این رو میگه) همچنین حرکت ابر ها وابسته به باد هاست.
  سلام نظریه تون جالب بود اما فکر نکنم بتونین اثباتش کنید چون اشکالاتش زیاده جالب ترین وبهترین دلیل اثبات نظریه تون تراز یا تخت بودن اب هست ولی  خیلی ساده میشه ردش کرد
  پاسخ:
  سلام
  ردش کنید
  موفق باشید
  من هدفتون رو از طرح چنین مسئله ای متوجه نمیشم اما ساد ترین روش نقض این تئوری نیروی گریز از مرکز هست هر جسمی که بر روی کره در حال چرخش قرار بگیره متمایل به بیرون میشه حالا نیروی جاذبه ونیروی گریز از مرکز برابر بشه تخت بودن اب نقض میشه در ضمن شما سوره دخان رو بخون روش تشکیل هستی وشکلش رو توضیح میده شبیه بیگ بنگ هست شما اگه میخوای تئوریتون رو ثابت کنید با این ادله ابکی نمیشه  فقط شما شبهه ایجاد میکنین وبس در ضمن من دوستی دارم که 8 سال پیش راجع به این موضوع وفیزیک کلاسیک رساله هم نوشت هرچند دلایلی داشت( صد در صد علمی وقرانی)  اما .......... فقط امیدوارم قصدتون منحرف کردن یک عده نباشه چون به حال کسی فرقی نمیکنه زمین تخت باشه  گرد یا کره یا مکعب
  یه سوال که خیلی ذهن منو منحرف کرده اینه که اگر زمین تخت باشه چطور میشه شبهای طولانی در قطب و کشور های مجاور قطب وجود داشته باشه البته با استناد به متن در اول صفحه و دیگر شبهه به وجوداومدن فصل ها با فرض بر تخت بودنه
  پاسخ:
  سلام
  متن زیر رو بخونید:

  🌞چرا در قطب شمال شش ماه شب و روز داریم؟
  پاسخ ساده و کوتاه است، زیرا وقتی خورشید از مرکز زمین(قطب شمال) دور میشود و در مدار راس جدی قرار میگیرد نوری از خورشید به قطب شمال نمیرسد(همینطور برخی کشور های اطراف قطب) بنابراین شش ماه شب را تجربه میکنند و وقتی خورشید در نزدیکترین مدار یعنی راس السرطان قرار دارد شش ماه روز را تجربه میکنند
  درباره قطب جنوب: قطب جنوب شش ماه شب را داراست اما شش ماه روز نه(در قطب جنوب شش ماه روز وجود ندارد)

  موفق باشید
  طبق گفته شما مدار های خورشید تغییر می کنه .
  سوال من اینه چطور تو مدار تابستان خورشید ، ک به قطب شمال نزدیکه خورشید یخ های قطب شمال رو آب نمی کنه چون با زاویه ۴۵ درجه به فطب شمال می تابه (تقریبا با همون زاویه ای که به استوا می تابه )
  حداقل توی تابستان قطب شمال و توی زمستان قطب جنوب باید بدون یخ وبرف باشن ، چون در این شرایط خورشی خیلی بهشون نزدیک شده. 
  پاسخ:
  سلام
  خورشید به قطب شمال مایل میتابه. قطب شمال چندان هم سرمای زیادی نداره. استوا بین راس السرطان و راس الجدیه بنابراین موقعیتش فرق میکنه چون خورشید مدام درحال عبور و تابش به استوا هستو
  سلام
  من یک هفته است که با این نظریه مواجه شدم و می خواهم بدون تعصب روی این مساله تحقیق کنم احتمالا خیلی ها در این مساله و تحقیقات جلوتر هستند لذا در صوذت وجود پاسخ ارائه دهید:
  1- آیا تا کنون امکان سفر به نقطه مرکزی قطب جتوب میسر شده است؟ اگر خیر چرا؟ و اگر آری لبه ها و بعد از آن در زمین تخت چگونه توجیه می شود؟
  2- مسیر حرکت هواپیما قاعدتا باید کوتاه ترین مسیر باشد تا هزینه سوخت پایین بیاید حالا سوال اگر فرض کنید قرار باشه از روی نقطه ای در روی استوا در مدل زمین کروی به اندازه 90 درجه در روی استوا دور کره زمین بزنیم و به مقصد برسیم کوتاه ترین مسیر کدام است و کانال های هوایی چگونه است؟ در مدل زمین تحت و دیسکی باید مسیر حرکت طی کردن یک وتر باشد و نه یک کمان دایره؟ الان این مسیرها فکر نکنم وتری باشد و هواپیماها مستقیما مسیر را از روی استوا طی می کنند.
  3- به فرض وجود گنبد روی زمین تخت این فاصله گنبد تا زمین در اطراف دیسک خیلی کم هست  و میشود آزمایشاتی انجام داد و نیاز به رفتن 3000 مایل بالاتر نیست و در نزدیک قطب جنوب باید با ارتفاع به مراتب کمتری و حتی با یک بالن دست یافت . آیا تحقیقاتی انجام گرفته؟
  4- ماهواره های LEO یا GEO چگونه در حال چرخش هستند و مدار حرکتی آنها چگونه توجیه می شود ؟ نیرویی که آنها را در فضا نگه می دارد چیست؟ آیا آنها هم مسیری دایره ای را روی دیسک زمین طی می کنند ؟ بعضی از آنها در هر ساعت یکبار دور زمین می چرخند و نیروی جاذبه و گریز از مرکز آنرا توجیه می کند ولی در مدل تخت چگونه توجیه می شود و اگر به میدان مغناطیسی می خواهید مربوط کنید چگونه؟
  5- و .....
  در صورت گرفتن پاسخ های فوق به صورت منطقی ادامه سوالات را مطرح می کنم. ممنون
  پاسخ:
  سلام
  1- بله سفر به قطب جنوب ممکن هست اما نه برای هرکسی. قطب جنوب یک منطقه تحت حفاظت هست و نمیتونید هرجایی که خواستید برید و تحت کنترلید. لبه ای وجود نداره. در انتها ما به گنبد آسمان میرسیم.
  2- برای این سوال میتونید به این مقاله کامل مراجعه کنید: http://yon.ir/zIWU4
  3- خیر تابحال تحقیقاتی در قطب جنوب درباره زمین تخت توسط زمین تخت گرایان صورت نگرفته چرا که ارسال بالن در اون منطقه ممنوعه.

  سلام
  در نظریه زمین تخت تغییر شکل ماه از هلال تا قرص کامل و بالعکس در طول یک ماه چگونه توجیه می شود؟
  پاسخ:
  سلام
  این توسط خود ماه انجام میشه
  درود. راستش با خوندن مطالب شما تقریبا قانع شده ام یه چیزی اومد تو ذهنم که کار رو خراب کرد. این بود که ژاپن در شرق زمین و امریکا در غرب اگر زمین مسطح چجوری از ژاپن تا امریکا 4 ساعت راهه؟ سپاس گزارم. هم اینجا جواب بدین هم ایمیل کنین
  پاسخ:
  سلام
  نقشه زمین تخت رو چک کنید تصویرش در وب هست. مشکلی وجود نداره. درضمن از ژاپن به آمریکا 10 تا 12 ساعت راهه نه 4 ساعت.
  آقای عزیز این بار سومه که دارم سوالمو تکرار می کنم یا بگو فعلا جوابی بنظرم نمی رسه یا جواب بده . و اگر کمافی السابق سکوت کنی معلوم میشه که شما هم می خوای یه چیزی را کتمان کنی یعنی همان کاری را که به فراماسونر ها نسبت می دی . و اما تکرار سوال :
   شما می گی ماهواره ای وجود نداره پس این دستگاه های جی پی اس چطور موقعیت و مختصات خودشونو پیدا می کنن .
  پاسخ:
  سلام بارها پاسخ داده شده
  به لینک زیر مراجعه کنید و بخونید پاسخ کاملا مفصل هست.

  http://flatearthfarsi.blog.ir/1395/09/13/%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF
  سلام آیا میشود در این زمین تخت که میگید خورشید را که در آن طرف زمین است را با تلسکوپ قوی دید؟ یا خیر ؟مستندی هم که در این باره سراغ دارید را بگویید. تشکر.
  پاسخ:
  سلام خیر
  مستند زیر رو ببینید:
  http://www.aparat.com/v/ck7rW

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی