انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@


 از آنجایی که نویسنده در این یادداشت با آوردن چند استدلال نگاه متفاوت و جدیدی را به یکی از مهمترین موضوعات سیاسی جهان در یک قرن اخیر داشته، ارزش یک مرتبه مطالعه و فکر و تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن را دارد و وانتشارش به معنای تأیید یا رد محتوای آن از سوی ما نیست

به ادامه مطلب مراجعه کرده و کامل بخوانید....انفجار هفت تن گاز مایع و شباهت آن با بمب اتمی(اگر بجای هفت تن، هفتاد تن یا بیشتر منفجر کنند قارچ بزرگتری تشکیل خواهد شد)


نوشته را با این سوال آغاز میکنم که چرا هیچکس نمیتواند جامعه را اصلاح کند. توزیع نامتقارن و ناعادلانه ثروت و قدرت در جهان علت بروز رفتارهای خشونت امیز در جوامع مختلف می باشد. واقعیت این است که زمانی می توان در جهت اصلاح جامعه گام برداشت که دروغهای ابرقدرتها رو شود تا نشان داده شود که این ابر قدرتها قدرت دروغین و پوشالی دارند و تنها با استفاده از عدم اگاهی وحتی نادانی جامعه قدرت دروغینشان را به جامعه باور می دهند که اگر دروغهایشان رو شود تضعیف خواهند شد و به دنبال ان قدرت طرفداران و سرسپردگان ابرقدرتها نیز کم خواهد شد.

از زمانی که نفت و گاز کشف گردید عده ای این منابع خدادادی را که باید همه از ان بهره میبردند در انحصار خود و گروههای طرفدار خود گرفته و بقیه را سرکوب کرده و دهان انها را بستند. اما این رسم دیرینه تاریخ است که اگر دهانها بسته شود, دستها به سوی اسلحه خواهد رفت. بنا به همین رسم قدیمی جنبشهای سیاسی و مسلحانه در نقاط مختلف جهان اغاز شد. اما صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه افراد مورد نظر خودشان را به عنوان مبارز و رهبر ازادیخواهان به این جنبشها نفوذ داده و نتیجه این جنبشها درگیری داخلی در همان جنبش بود و یا اینکه در راستای منافع سردمداران جهانی عمل میکردند.

نمونه بارز این موضوع نلسون ماندلا ست که سابقه وی را شرارت, عملیاتهای تروریستی و خیانت به یارانش تشکیل میداد اما رسانه های وابسته به قدرتهای جهانی از وی یک قهرمان ساختند که به خاطر سیاهان افریقا 27 سال زندان را تحمل کرده است.
امریکا برای حاکم شدن بر جهان دروغهای زیادی را در راستای قدرت بلامنازع جهان بودن تحویل جهانیان داد و نمایش نامه های زیادی را اجرا کرد وفیلمهای زیادی را ساخت تا به جهانیان وحشت از بمب اتم را القا کند. همچون بحران موشکی کوبا, بحران درگیری بین چین و شوروی و از این نوع بحرانهای ساختگی. در حالی که شواهد و قرائن زیادی در دست است که بمب اتم وجود خارجی ندارد و فقط برای ترساندن مردم دنیا ان را عنوان می کنند. همانطور که در کودکی ما را از چیزهایی همچون "" اقا گرگه میاد میخوردت", "هاپو ", "بچه خورک" و این جور چیز ها میترساندند که هیچکدام واقعی نیست و فقط برای کنترل بچه بود ابرقدرتها نیز برای ترساندن و کنترل ملتها دروغهایی همچون بمب اتم, سلاح نوترونی, یوفو, مثلث برمودا و اینجور چیزها را مطرح کردند. دلایل علمی متعددی برای اثبات دروغ بودن بمب اتم وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد اما ابتدا به تعدادی از دلایل غیر علمی اشاره میکنیم: در جنگ جهانی دوم بین شصت تا صد میلیون انسان فقط بر اثر شرایط جنگی کشته شدند (به غیر از کسانی که در اثر گرسنگی و بیماری درگذشتند و امار انها معلوم نیست) اما رسانه های جهانی این موضوع را رها کرده و فقط به دویست هزار کشته هیروشیما وناکازاکی اشاره میکنند و هر ساله در ژاپن به یاد انها یک دقیقه سکوت میکنند. و واقعا" مشخص نیست که انها چگونه کشته شدند.کسی به معنای واقعی و شهودی چیزی ندیده است و اصلا" چرا امریکا بجای مناطق جنگی و ضربه به نیروهای نظامی و ترساندن نظامیان باید دو شهر گمنام و غیرنظامی ژاپن را بمباران اتمی کند و اطلاعات ما در این مورد و سایر موارد, اطلاعات رسانه ای است. و رسانه ها هر چیزی را که بخواهند به خورد ملتها می دهند و هالیوود هم که استاد صحنه سازی و تاریخ سازی است. وجالب است که هیروهیتو امپراطور ژاپن بعد از این قضایا تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کرد و خود را تازیانه خدا می خواند. 


اگر آزمایش های اتمی برای محیط زیست زیان آور است کشورهای مختلف چگونه به خود اجازه می دهند در خشکی و دریا انها را انجام دهند.

امریکایی ها به قول خودشان اولین ازمایش هسته ای را در سال 1945 انجام دادند و شوروی نیز در سال 1949 یعنی 4 سال بعد از ازمایش امریکا. شوروی در جنگ جهانی دوم به کلی نابود شده بود و علاوه بر جنگ با المان دچار جنگ داخلی نیز گردیده بود به طوری که استالین رهبر شوروی از ارسال گندم و سایر مواد غذایی و دارویی به بعضی از استانها خودداری کرد و طبق گفته تاریخ نویسان حدود 10 میلیون نفر فقط در اکراین مردند. چطور چنین کشور گرسنه و ویرانی میتواند 4 سال بعد از امریکا که در طی جنگ تقریبا" دست نخورده و سالم مانده بود چنین سلاحی که در ان زمان فوق سری بود بسازد. حقارتهایی که به کشور روسیه در سرنگونی جت جنگی اش توسط کشور ضعیفی مثل ترکیه وارد شد نشان از ان دارد که روسیه ابر قدرت نیست و چیزی به نام سلاح هسته ای در اختیار ندارد. چرا که اگر چنین سلاحی داشت به پشتوانه این سلاح باید کشور ترکیه را گوشمالی مناسبی می داد نه اینکه فقط واردات گوجه فرنگی را از ترکیه ممنوع کند. روسیه حتی جرات نکرد و یا اینکه توانایی فنی و نظامی لازم را نداشت که مقابله به مثل کند و یک یا چند هواپیمای ترکیه را سرنگون سازد. ترکیه برای تحقیر بیشتر روسیه اعلام کرد که جت جنگی روسیه 17 ثانیه در اسمان ترکیه بوده و به همین دلیل انرا سرنگون کرده است. بیست سال حضور نظامی امریکا در کشور ویتنام که نه نفت و گاز دارد و نه محصول ارزشمند دیگری که به درد امریکا بخورد و به بهای جان ده ها هزار و شاید هم صدها هزار نفر سرباز امریکایی تمام شد دلیل دیگری بر رد سلاح هسته ای می باشد. چرا که اگر سلاح هسته ای داشت بیست سال طول نمی کشید. امریکا وقتی در توجیه جنگ ویتنام کم اورد به بهانه جلوگیری از نفوذ کمونیسم انرا چند ملیتی کرد و خروجی اینکار باعث بوجود امدن گروه های خطرناکی همچون خمر های سرخ شد که در کشورهای کامبوج, لائوس و خود ویتنام میلیونها نفر را قتل عام کردند. همچنین کودتای سال 91 میلادی شوروی که منجر به فروپاشی این کشور گردید دلیل دیگری بر غیر واقعی واقعی بودن ابرقدرتی این کشور بود. کودتایی که به نظر ساختگی می رسید. چرا که در راس این کودتا که معاون رییس جمهور گنادی یانایف, وزیر دفاع دیمتری یازف, وزیر کشور بوریس پوگو و رییس کا گ ب ولادیمیر کوریوچکوف که قدرتمندترین افراد ان زمان بودند قرار داشتند چطور شکست خوردند. حتی بعد از دستگیری هم اعدام نشدند.

در سال 92 یا 93 میلادی میخاییل گورباچف رییس جمهور وقت شوروی که بعد از کودتای ساختگی همکارانش عملا" قدرتی نداشت و یلتسین امور را کنترل می کرد کاسترو را خائن به بشریت خواند. واعلام این موضوع از سوی گورباچف میتواند اشاره ای به همکاری مخفیانه کاسترو با امریکا در راه انداختن بحران ساختگی وجود 80 موشک اتمی شوروی در خاک کوبا در سال 1962 میلادی باشد که در طی این بحران ساختگی امریکا چند ماه دنیا را در ترس و وحشت نگاه داشت.بعد از این واقعه نیز جان کندی رییس جمهور امریکا ترور شد. همچنین خروج ذلت بار شوروی از افغانستان و نداشتن هیچ نقشی در معادلات قدرت در طی جنگ خلیج فارس نشان از بی قدرتی شوروی دارد. فاجعه عراق و سوریه نتیجه اعتماد احمقانه ملتها به ابرقدرتی شوروی بود که فکر میکردند شوروی توان مداخله دارد اما نمیدانستند که شوروی حتی قادر نیست مشکلات داخلی خودش را حل کند و از پس تعدادی چریک چچنی فاقد پشتیبانی هوایی نیز بعد از چند ماه جنگ پر تلفات به سختی بر امد و هنوز هم از ناحیه انها مورد تهدید است. امریکا مدعی است که بیست هزار بمب اتمی در اختیار دارد. ایا این ادعا منطقی است. ایا میتوان به افراد اعتماد کرد و این تعداد بمب اتمی را در صورت وجود در اختیار افراد در پایگاه ها و زیر دریایی ها قرار داد. واین خطر وجود ندارد که ممکن است افرادی تعدادی از این سلاح ها را در اختیار گرفته و برعلیه خود امریکا به کار ببرند و از دولت امریکا اخاذی کنند و خواستار سهیم شدن در قدرت شوند. همانطور که در یک سریال امریکایی (فصل 7 سریال 24) عده ای از امریکایی ها در منطقه ای در 20 کیلومتری واشنگتن به نام استارک وود با در اختیار گرفتن تعدادی موشک شیمیایی و تهدید به حمله به شهرهای امریکا خواستار سهیم شدن در ساختار قدرت و ورود افراد انها در مراکز تصمیم گیری راهبردی از جمله پنتاگون هستند. که البته همانطور که انتظار می رفت قهرمان سریال موضوع را حل کرد شبیه سازی این موضوع در یک سریال نشان میدهد که اگر چنین سلاح هایی وجود داشته باشد تولید و پخش انها در مناطق مختلف چقدر خطرناک است و بیشتر از اینکه برای امریکاییها امنیت را به ارمغان بیاورد باعث ایجاد احساس نا امنی میشود. کلیپ هایی از انفجار گاز مایع در اینترنت وجود دارد که نحوه انفجار انها با انفجارهایی که اتمی وانمود میشوند کاملا" شباهت دارد و چه بسا امریکا چندهزار تن گاز مایع را همراه با هوای فشرده کافی منفجر میکند, انفجار عظیمی رخ میدهد و با استفاده از عدم اگاهی ملتها وانمود میکنند که این انفجار با یک تا سه کیلوگرم اورانیم غنی شده انجام شده است. و متاسفانه مردم دروغهای بزرگ را راحت تر باور میکنند. با یک جستجوی ساده در اینترنت کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین را ببینید وبا کلیپ انفجار های اتمی مقایسه کنید تا شباهتها را ببینید. اوایل مرداد ماه امسال (مرداد 1395) نیز یک مخزن گاز در 28 کیلومتری بندر گناوه منفجر شد و شدت انفجار به حدی بود که مردم شهر گناوه صدای ان را شنیدند و نیروهای هلال احمر اعلام کردند که به دلیل دما و حرارت بالا امکان نزدیک شدن تا یک کیلومتری محل انفجار وجود ندارد. 

در این محل ها به علت حرارت زیاد ناشی از گاز تا شعاع چندین کیلومتر تمامی گونه های گیاهی وریشه انها از بین میرود و دیگر در این منطقه گیاهی سبز نمی شود. عکسهایی که در اینترنت قرار گرفت صحنه های بسیار وحشتناکی را نشان می دهد و مخصوصا" در تعدادی از عکسها صحنه های درخشان با رنگهای متنوع اما ترسناک اسمان همان تصویری را تداعی میکند که به عنوان پرتوها و تشعشعات ناشی از انفجار اتمی وانمود میکنند.

امریکا برای باور بیشتر مردم جهان سریال ها و فیلمهای زیادی در موضوع بمب اتم ساخت که بیشترین مانور انها بر روی سریال 24 می باشد که حدود یک دهه برای ایجاد ترس بیشتر از بمب اتم با این سریال مردم دنیا را سرگرم کردند.سریالی که تماما" خیالبافی و سوپرمن سازی می باشد.و از لحاظ زمانی امکان انجام این همه کار در 24 ساعت وجود ندارد. حدود 5 سال پیش در فوکوشیمای ژاپن یک سونامی مشکوک رخ داد و نیروگاه اتمی ان نیز منفجر شد. اما عملا" هیچ تخریب وحشتناکی توسط این نیروگاه رخ نداد و با ان همه اب و گل روان محیط زیست الوده نشد.و تمام تخریبها توسط همان سیل مشکوک ایجاد شد. شهر فوکوشیما یکی از مهمترین شهرهای اقتصادی ژاپن است که دارای کارخانه های تولید لوازم منزل, کامپیوتر, و اتوموبیل سازی بود که همه انها در سونامی مشکوک از بین رفت و عملا" رقیب تجاری اروپا و امریکا حد اقل برای چندین سال از صحنه خارج شد. هم اکنون نیروگاه فوکوشیما بازسازی شده و مردم در همانجا زندگی می کنند. ایجاد مصنوعی سونامی امکان پذیر می باشد. در واقع نیرو گاه هسته ای در کار نیست. موضوع از این قرار است که در هر کجا از زمین اگر چاهی عمیق حفر کنیم (بالای سه کیلومتر) کف چاه داغ است. دو چاه حفر میکنند و بین انها را به طریقی تخریب می کنند تا U شکل شود از یک چاه اب میریزند و از چاه دیگر بخار اب با فشار بیرون می اید که با ان توربین ها را به حرکت در میاورند و برق تولید میکنند و برای بازدهی بالا بخار به اب گرم تبدیل شده و مجددا" به چاه بر میگردد و چرخه تکرار میشود. که به ان انرژی زمین گرمایی میگویند. برای راحتی کار و بازده بالا نیروگاه ها را نزدیک مناطق اتش فشانی میسازند تا هم چاه با عمق کمتری حفر کنند و هم به مواد مذاب نزدیکتر است و دما ی بیشتری به اب داده میشود و ابر قدرتها در این زمینه اطلاعات غلط میدهند. اگر نیروگاه های هسته ای خطرناکند و برای محیط زیست زیانبارند چرا در مناطق خطرناکی مثل کوه های اتش فشانی ساخته میشوند. حدود 6 ماه پیش یک نیروگاه اتمی ژاپن که در نزدیکی کوه اتش فشانی قرار داشت منفجر شد اما هیچ اتفاقی نیفتاد. و همینطور منفجر شدن چند نیروگاه اتمی در امریکا و بلژیک در ماه های اخیر دلالت بر غلط بودن اطلاعات داده شده در مورد این نیروگاه ها میباشد و واقعیت چیز دیگریست.و اگر دقت کنید ابر قدرتها به هر کشوری که خودشان بخواهند اجازه استفاده از انرژی زمین گرمایی را میدهند. چرا که اگر همه کشورها بخواهند از این انرژی عظیم و تمام نشدنی استفاده کنند کنترل کشورهای جهان مخصوصا" کشورهای جهان سوم از دست انها خارج میشود. و خلاصه میکنم که بمب اتم همان اقا گرگه دوران کودکی ماست. اگر این موضوع لو برود که بمب اتم یک خالی بندی بیشتر نیست و وجود خارجی ندارد امریکا از درون فرو خواهد پاشید چرا که مردم امریکا تا به حال فکر میکردند که کشورشان یک ابر قدرت است و از اینکه سالها فریب خورده اند باعث میشود که احساس خریت کنند و حس بی اعتمادی به دولت امریکا بوجود می اید و بین انها اختلاف شکل میگیرد. نوشته طولانی شد و ممکن است باعث خستگی و سر رفتن حوصله شما گردد. امیدوارم این نوشته اولین میخ را بر تابوت دروغ بودن بمب اتم بکوبد.و در عین حال بر تابوت سایر دروغهایی از این دست. برای شروع بحث علمی (درباره دروغ بودن ادعای وجود سلاح هسته ای) ابتدا توضیح مختصری در باره عناصر رادیو اکتیو و ساختار بمب اتمی خیالی داده می شود:

طبق تعاریفی که در کتابها به ما گفته اند عنصر رادیو اکتیو عنصری است که خود بخود واپاشیده میشود و به عناصر کوچکتر تجزیه میشود. ونحوه واپاشی به این صورت است که اگر هرتعداد اتم از عنصر رادیواکتیو داشته باشیم نیمی از انها شروع به تجزیه و واپاشی نموده و بعد از مدت معینی که به ان نیمه عمر میگویند کاملا" تجزیه شده و به عناصر سبکتر تجزیه میشوند. سپس از تعداد اتمهای باقیمانده نیمی از اتمها انتخاب شده و تجزیه میشوند و مجددا" از اتمهای باقیمانده نیمی دیگر انتخاب شده و انقدر این فرایند تکرار میشود تا دیگر اتمی باقی نماند. عنصر اورانیم دارای 3 ایزوتوپ طبیعی به شماره های 233, 235و238 میباشد.که شماره های 233و 235 رادیو اکتیوند. درصد این ایزوتوپها در یک نمونه به ترتیب 99.3 درصد شماره 238 و 0.7 درصد شماره 235 میباشد. مقدار شماره 233 انقدر ناچیز است که ان را در محاسبات در نظر نمیگیرند. اورانیم مورد نظر برای نیروگاههاو سلاح هسته ای شماره 235 میباشد که طی فرایندی به نام غنی سازی جدا میشود.و بسیار وقت گیر و زمانبر میباشد به طوری که برای رسیدن به غلظت بالای 90 درصد که برای بمب اتمی لازم است عمل غنی سازی باید 4000 مرتبه تکرار شود. اساس عمل غنی سازی قانون گراهام میباشد که یک گاز هرچقدر جرم مولکولی کمتری داشته باشد سریعتر حرکت میکند. فلز اورانیم با گاز فلوئور واکنش داده میشود تا به هگزا فلوراید اورانیم تبدیل شود که جامد است اما اگر ان را به دمای 56 درجه برسانیم تبدیل به گاز میشود. و بعد این گاز از منافذ بسیار ریز عبور داده میشود که هگزا فلوراید مربوط به ایزوتوپ سبکتر یعنی شماره 235 به علت جرم کمتر سریعتر از منافذ عبور میکند. از یک منبع حاوی هگزا فلوراید اورانیم نیمی از ان از منافذ عبور داده میشود.به دو قسمت تقسیم میشود که ان مقداری که از گاز که از منافذ عبور کرده دارای مقدار بیشتری از اورانیم شماره 235 میباشد که ان را انتخاب نموده و همین عمل مجددا" انجام شده و نصف میشود. و 4000 بار عمل نصف کردن انجام میشود تادر نهایت غلظت اورانیم شماره 235 به بالای 90 درصد برسد. حال به تجزیه و تحلیل موضوع میردازیم: اتمهای یک عنصر کاملا" مشابهند و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی دقیقا" یکسانی دارند. هیچ دلیلی وجود ندارد که تعدادی اتم خودبخود و بدون هیچ مقدمه ای شروع به واپاشی کنند و اتمهای دیگر صبر کنند تا واپاشی ان اتمها تمام شود و بعد تازه اتمهای باقی مانده به دو دسته تقسیم شوند و یک دسته انتخاب شده و شروع به واپاشی کنند و دوباره ان دسته صبر کنند تا نوبت به انها برسد. ضمن اینکه همیشه عمل نصف شدن دقیق نیست, یعنی به عنوان مثال اگر 30 اتم داشته باشیم 15 تای ان شروع به واپاشی میکنند و وقتی نوبت 15 تای دیگر شد نمیتواند دقیقا" دو دسته شود و اگر خوشبینانه به دو دسته 7تایی و 8تایی تقسیم شوند چه عاملی تعیین میکند که کدام دسته زودتر شروع به واپاشی نماید تا نوبت دسته دیگر شود. یعنی موضوع نیمه عمر جای سوال دارد چون در اتمها چیزی به عنوان شعور و قدرت تشخیص و انتخاب وجود ندارد. یک مورد دیگر که درباره نیمه عمر قابل درک نیست این است که ادعا میکنند بوسیله نیمه عمر سن خیلی چیزها را تعیین میکنند. مثلا" میگویند یک موجود تا وقتی زنده است نسبت کربن رادیواکتیو به کربن معمولی ان مقدار ثابت و مشخصی است و وقتی می میرد این نسبت تغییر میکند و از روی تغییر نسبت زمان مرگ ان را مشخص می کنند. در صورتی که خاصیت رادیواکتیو موجود زنده و مرده نمیشناسدو مستقل از حیات موجودات عمل میکند. و در عین حال هیچگاه نمیتوان از روی نسبتها سن چیزی را تعیین کرد, حتما" باید برای بدست اوردن سن باید برای حل معادلات مربوط به نسبتها, جرم اولیه ویا یک معادله جرمی شامل جرم اولیه معلوم باشد. وقتی میخواهند از روی یک تکه استخوان سن موجود زنده را تعیین کنند از کجا مشخص میکنند جرم اولیه ماده رادیواکتیو موجود در استخوان چقدر بوده که حالا این مقدارش باقی مانده و سن ان را اعلام میکنند.پس اعدادی را که اعلام میکنند من در اوردی است. مثل اینکه بگوییم نسبت سن علی به رضا 2 است, سن هر کدام جقدر است. تا یک رابطه سنی دیگر مشخص نباشد نمیتوان سن انها را مشخص نمود و مسأله بی نهایت جواب دارد. نیمه عمر اورانیم را حدود 4.5 میلیارد سال بر اورد کرده اند. برای تعیین نیمه عمر یک عنصر رادیواکتیو باید مقدار مشخص از ان را وزن نماییم و در شرایط کاملا" ایزوله در یک بازه زمانی مناسب نگهداری نماییم و پس از طی بازه زمانی مقدار باقی مانده ان را وزن نموده و زمان نیمه عمر را بدست اوریم. 4.5 میلیارد سال عدد بسیار بزرگی است. اگر ما بر روی مقداری از اورانیم عملیات تعیین نیمه عمر را انجام دهیم به علت بالا بودن زمان نیمه عمر عملا" تغییری در وزن ان در بازه های زمانی حتی چند ماهه نخواهیم دید چون با توجه به زمان نیمه عمر بالای اورانیم مقدار واپاشی شده انقدر ناچیز است که ترازوها قادر به نشان دادن این مقادیر نیستندویا دقت مناسبی ندارند. اصلا" چرا زمان نیمه عمر ها تا این حد متفاوتند که بعضی ها در حد میلیارد سال و بعضی در حد کسری از ثانیه اعلام شده و همیشه در انحصار ابرقدرتهاست و مردم عادی امکان دسترسی وبررسی به این موارد را ندارند تا صحت و سقم این موضوعات معلوم شود. در مورد غنی سازی 4000 بار عمل نصف کردن غیر ممکن است. ما حتی اگر یک محموله یک میلیون تنی یعنی یک میلیارد کیلوگرم را 30 دفعه هم نصف کنیم, تقریبا" یک کیلو گرم ان باقی میماند.محاسبه کنید و عدد یک میلیارد را 30بار بر 2 تقسیم کنید تقریبا" یک خواهد شد. اگر 4000 مرتبه بر 2 تقسیم کنید حتی یک اتم هم باقی نمیماند. پس با فرایند نصف کردنهای متوالی نمیتوان به نتیجه رسید و محدودیت داریم. و در ضمن انجام 4000 بار کار متوالی زمان بسیار زیادی را میطلبد که این یکی را دیگر بررسی نمیکنیم. سانتریفوژ ابزاری است که برای جدا سازی ذرات معلق در مایعات بکار می رود. بدین صورت که دارای ظرفهایی است مایعات را درون انها میریزند و با سرعت به دور خود می چرخند و در اثر نیروی گریز از مرکز ذرات جامد در ته ظرف رسوب می کنند و انها را جدا میکنند. در فرایند غنی سازی اورانیم صحبت از غنی سازی گاز هگزا فلوراید اورانیم توسط سانتریفوژ میباشد و اصلا" در مورد گازها سانتریفوژ معنایی ندارد. سانتریفوژ فقط محتص مایعات می باشد. در جاهایی که چاه زمین گرمایی حفر میکنند باید هزاران تن خاک را از چاه خارج کنند و در اعماق پایین چاه اکثرا" ترکیبات گوگردی و نیتراتی و آمونیاکی است که زرد رنگ هستند و ممکن است همان چیزی را که به عنوان کیک زرد به ما معرفی می کنند همین خاکها باشند و وقتی از چاه بیرون کشیده میشوند نمیتوان این خاکها را بر روی سطح زمین رها کرد چون توسط باد و طوفان در محیط زیست پراکنده میشوند و برای موجودات زنده مضرند و مخصوصا" باعث بروز بیماریهای تنفسی و گوارشی میشوند. این خاکها باید در یک مکان امن دفن شوند که معمولا" در چاه های نفت خشک شده میریزند و به ما وانمود میکنند که زباله های هسته ای را به دلیل داشتن پرتوها و تشعشعات مضر به داخل این چاه ها میریزند.حال به بررسی بمب اتم میپردازیم:

ساختار بمب اتم به این شکل عنوان شده است که عنصر اورانیم این خاصیت را دارد که هر اتم ان وقتی یک نوترون به ان برخورد میکند شکافته میشود مقداری انرژی و 2 یا 3 نوترون ازاد میکند که نوترونهای ازاد شده به اتمهای دیگر برخورد کرده و باز هرکدام مقداری انرژی و 2 یا 3 نوترون ازاد میکنند و این واکنشها به صورت زنجیره ای ادامه پیدا میکند و در کسر بسیار کوچکی از ثانیه میلیاردها میلیارد اتم اورانیم انرژی خود را ازاد میکنند که انرژی هسته ای نام دارد. در واقع مدعی هستند مقدار انرژی را که اورانیم در مدت 4.5 میلیارد سال ازاد میکند در کسری از ثانیه ازاد میکنند. یعنی اگر 10 کیلو گرم اورانیم شماره 235 داشته باشیم در طی 4.5 میلیارد سال 5 کیلو گرم ان به انرژی تبدیل میشود. در بمب اتمی این مقدار انرژی را در کسر بسیار کوچکی از ثانیه ازاد می کنند. طبق معادله مشهور انیشتین یعنی E=MC^2 نوع عنصر نقشی ندارد وفقط مقدار جرم مهم است. پس اگر 10کیلو گرم عنصری با نیمه عمر کم مثلا" یک ساعت داشته باشیم چون زمان نیمه عمر کوتاه است و طی یک ساعت 5 کیلو گرم ان به انرژی تبدیل می شود می تواند در حد یک بمب اتمی متوسط ویرانگر باشد و حتی مقادیر کوچک ان نیز ویرانگر است چون طبق معادله تبدیل جرم به انرژی انیشتین مقدار انرژی ناشی از تبدیل یک گرم نیز مقدار بسیار زیادی است. طبق گفته خودشان هر شکافت هسته ای 2 یا 3 نوترون ازاد میکند پس اگر توده ای اورانیم موجود باشد باید خودبخود منفجر گردد چون نیمی از اتمها خود بخود در حال شکافتند و همیشه حداقل هزاران میلیارد نوترون در درون توده اورانیم در دسترس میباشد. هرچند عنوان میکنند که توده اورانیم را به چند قسمت تقسیم میکنند تا از حالت جرم بحرانی خارج شود و سیستمی را طراحی کرده اند که موقع انفجار قطعات به هم می چسبند. اما موضوع این است که چون یک بمب اتم که معمولا" به صورت کلاهک روی موشکها سوارند کاملا" ایزوله بوده ونیمی از اتمهای اورانیم هم مدام در حال تولید گرما و پرتوها و تشعشعات رادیواکتیو هستند که بعد از مدتی درون بمب اتم انقدر داغ میشود که یا بمب را منفجر میکند و یا از کار می اندازد.چون گرما وپرتوها مدارات درون بمب را از بین میبرد. اصلا" اگر این بمبها اینقدر خطرناکند چرا اسرار ساخت ان را فاش کردند و با ذکر تمام جزئیات به بقیه دنیا اعلام کردند هیچ عاقلی این کار را نمی کند مگر اینکه نیرنگ و حیله ای در کار باشد. تعدادی عکس به همراه این مقاله ارسال شده که اگر دقت کنید در تمام انفجارات به اصطلاح اتمی یک چیز مشترک است و ان اینکه در قسمت قارچی شکل انفجار, ماده ای در حال سوختن است. که همانطور که در اولین مقاله عنوان شد انفجار اتمی چیزی جز یک انفجار گازی در مقیاس بالا نیست. و ان چیزی که در داخل قسمت قارچی شکل در حال سوختن است همان گاز مورد استفاده می باشد.و هرچه مقدار گاز بیشتر باشد تا ارتفاع بالاتری میرود و قارچ بزرگتری تولید میکند.اگر انفجار را در خشکی انجام دهند صدها تن اهک, گچ, پودر الومینا و موادی از این قبیل با ان مخلوط میکنند تا اتش گاز را بپوشاند و مخفی کند و برای توجیه این پودرهای سفید رنگ اعلام میکنند که اورانیم به عناصر سبکتر تجزیه شده است. میدانید که گچ و اهک ترکیبات کلسیم هستند.اما کل اورانیمی که مورد استفاده قرار میگیرد طبق گفته خودشان بین شصت تا صد کیلو گرم میباشد و این همه پودر سفید رنگ نمیتواند با این مقدار اورانیم تولید گردد. ضمنا" انجام ازمایش در خشکی باعث ایجاد طوفان شدید و ایجاد ریزگردها وزلزله شدید می شود. اکثرا" این آزمایشها را در زیر آب انجام میدهند.به دو دلیل: اول اینکه در زیر اب صدای انفجار تا حدود زیادی خفه میشود و کمتر شک بر انگیز میشود که این صدا ناشی از چیست. چون صدا ی مهیب در انفجارات شیمیایی مثل تی ان تی و سایر مواد منفجره رخ میدهد. دوم اینکه وقتی چندهزار تن گاز مایع که با هوای فشرده کافی در زیر اب منفجر شود مقدار زیادی اب را بخار میکند که با سرعت بالا امده و بدون نیاز به افزودنی ها مثل گچ یا اهک قارچ سفید رنگ تشکیل میگردد.دلیل تشکیل قارچ این است که در ارتفاع بالا فشار هوا کمتر است و گاز منبسط شده وکروی میشود. البته انجام ازمایش در زیر اب باعث میشود که موج انفجار تا حدود زیادی توسط اب خنثی شود و از ایجاد زلزله در خشکی جلوگیری کند. و تنها پس لرزه های خفیفی رخ میدهد. زمانی که چندهزار تن گاز در زیر اب منفجر میشود در ابتدا ده ها هزار تن اب به بالا پرتاب میشود که در این فاصله اب از سمت ساحل به سوی دریا کشیده میشود و بعد دوباره اب با شدت به پایین برمیگردند که باعث میشود موج عظیمی از اب باسرعت سرسام اور و وحشتناکی به سمت ساحل حرکت کند و ایجاد سونامی کند.

در مورد بمب هیدروژنی اشکالات اساسی بیشتری در صحبتهایشان وجود دارد. به این شکل که میگویند بمب اتمی فقط چاشنی بمب هیدروژنی است که باید دما را به سیصد میلیون درجه سانتی گراد برساند تا بمب هیدروژنی منفجر شود ان هم چند ثانیه بعد از انفجار اتمی.

اول اینکه در بمب هیدروژنی نه تنها جرمی به انرژی تبدیل نمیشود بلکه به قول خودشان هسته های سبک به هم می چسبند و جرم بزرگتری ایجاد میشود و به اصطلاح همجوشی صورت می گیرد ودر ظاهر محاسبات نشان میدهد که باید از بمب اتمی قدرت کمتری داشته باشد که برای دلیل قویتر بودن ان توجیه مسخره ای می اورند. بعد در دمای سیصد میلیون درجه در ان واحد همه چیز به بخار تبدیل می شود و فرصت هیج عملیات دیگری نیست. ظاهرا" بمب هیدروژنی انفجار گازی دیگری است که به جای گاز مایع طبیعی از هیدروژن مایع استفاده می شود وچون گاز هیدروژن نسبت به گاز مایع طبیعی قدرت اتشگیری و انفجاری بیشتری دارد قدرت تخریب بیشتری دارد. در مورد بمب اتمی تزار که ادعا میکنند معادل 100 میلیون تن, تی ان تی قدرت داشته است یک سری سؤال پیش می اید. بمب هیروشیما دارای 60 کیلو گرم اورانیم غنی شده بود که بنا به گفته خودشان 5 درصد ان یعنی 3 کیلو گرم ان به انرژی تبدیل شد و قدرت این بمب 15 هزار تن, تی ان تی بود. پس هر 3 کیلو گرم اورانیم معادل 15هرار تن, تی ان تی می باشد. در بهترین حالت راندمان انفجار 20 درصد می باشد. پس برای بمب 100 مگاتنی باید چیزی حدود 33000 کیلو گرم اورانیم به انرژی تبدیل شود. بعد در یکی از کتابهایشان گفته اند جرم بحرانی 3 کیلو گرم است. یعنی باید اورانیم بمب تزار به 8000 قطعه تبدیل شود تا خودبخود منفجر نشود. و این 8000 قطعه باید در هنگام انفجار به هم بچسبند. که از هر نظر بررسی شود معقول نیست. چه سیستمی بسازند که 8000 قطعه اورانیم را در کسری از ثانیه در هنگام انقجار به هم بچسباند. و چطور ان را با هواپیما حمل کنند؟ در چند تا از کلیپها این موضوعات سؤال برانگیزی به وضوح قابل مشاهده است. در کلیپی دیگر تعدادی سرباز و درجه دار با یک توپ جنگی یک گلوله اتمی را پرتاب میکنند که در فاصله نه چندان دوری از انها منفجر میشود که سوال برانگیز است. در یکی از کلیپها عده ای بدون دغدغه و خیلی خونسرد در حال فیلمبرداری از صحنه انفجار اتمی هستند که این موضوع سوالاتی را ایجاد میکند که پس ان همه خطراتی که عنوان میکردند چه میشود؟ در کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین قارچی شبیه قارج ناشی از بمب اتم ایجاد شده است و خیلی مخوف و وحشتناک به نظر میرسد و حتی نحوه چرخش قسمت قارچی شکل آن شبیه چرخش قارچ به اصطلاح اتمی است. حال تصور کنید اگر به جای هفت تن, مقدار گاز هزار تن و یا بیشتر باشد چه عظمتی دارد و چقدر ویرانگرتر است. در این کلیپ در ابتدای انفجار مخرن هفت تنی, اتش تا شعاع دهها متر را میسوزاند سپس جمع شده وهمچون قارچ اتمی بالا میرود و پرتو های نورانی در دهها متر دورتر از اتش در کلیپ به وضوح معلوم است.اگر در شعاع اتش ایجاد شده افراد تخلیه نشده بودند انتظار دهها هزار کشته میرفت و کسانی که درمعرض پرتوهای نورانی بعد از شعاع اتش قرار بگیرند دچار سوحتگی های وحشتناک میشوند که اگر قرار بر حقه بازی باشد میتوان وانمود کرد که این افراد با اشعه گاما ویا پرتوهای رادیواکتیو دیگر دچار سوختگی شده اند. اصلا" انرژی چیزی نیست که به صورت مجرد و خالص دیده شود بلکه همراه با ماده ظاهر میشود. اگر راست میگویند به ما توضیح دهند جنس قارچ سفید رنگ از چیست و در اخر چه سرنوشتی پیدا میکند. ما در واقع سوختن یک ماده را میبینیم و انرژی قابل دیدن نیست. انچه به عنوان بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی عنوان میکنند میتواند یک نوع تبانی بین هیروهیتو امپراطور ژاپن و دولت امریکا باشد که چون در پایان جنگ جهانی دوم ارتش ژاپن تسلیم نمیشد و زور هیروهیتو هم به نظامیان ژاپنی نمیرسید مخفیانه و بدور از چشم نظامیان مخزنهای بزرگی از گاز مایع به دو شهر غیر نظامی وارد کردند وبا انفجار انها و کشتار مردم بیگناه ان را ازمایش اتمی جلوه داده وبا ترساندن نظامیان ارتش ژاپن را وادار به تسلیم نمودند و در عوض هیروهیتو امپراطور ژاپن اجازه یافت تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کند و بعد از مرگش نیز پسرش به قدرت رسید. مورد دیگری که جای سوال دارد انرژی خورشید است. دانشمندان اعلام کرده اند که در هر ثانیه حدود پنج میلیون تن ماده به انرژی تبدیل میشود که اگر هر پنج کیلوگرم ان را یک بمب اتمی با کارایی صد در صد در نظر بگیریم معنای ان اینست که در هر ثانیه یک میلیارد بمب اتمی بسیار قوی منفجر میشود و اگر در بیست و چهار ساعت در نظر بگیریم تعداد 86400000000000(هشتادوشش هزارو چهارصد میلیارد) عدد بمب اتمی در شبانه روز در خورشید منفجر میشود. که این تعداد نه تنها باید خورشید را نابود کند بلکه باید تمام منظومه شمسی را اتش بزند.(با فرض مدل خورشید مرکزی)که عملا" چنین اتفاقی نمی افتد. و حتی کوچکترین اخلالی در نظم کار خورشید رخ نمیدهد. یعنی فرایند تولید انرژی خورشید ان چیزی که میگویند نیست. یا هنوز ناشناخته است و یا اطلاعات نادرست به ما میدهند. و الا بعد از میلیاردها سال که از عمر خورشید می گذرد با این همه انفجار قوی باید خورشید نابود شده باشد. برای مهم کردن موضوع بمب اتم دهها ادم عجیب و غریب را با اسامی پر ابهت و نسبت دادن کشفیات و معادلاتی به انها به جامعه معرفی کردند, مثل البرت انیشتین با ان موهای ژولیده ویا رابرت اوپنهایمر و ورنر هایزنبرگ وهمچنین اروین شرودینگر. یک معادله معروف در فیزیک اتمی وجود دارد به نام معادله شرودینگر که بدون انکه بگویند از کجا امده و راهی برای اثبات ان ارایه دهند ان را در کتابهایی به نام های فیزیک کوانتوم یا شیمی کوانتوم و یا مکانیک کوانتوم عنوان می کنند وهیچ مفهوم قابل درکی ندارد و خود ارایه دهندگان این معادله به این موضوع اذعان دارند که تابع موج Ψ هیچ مفهوم فیزیکی ندارد ولی می گویند توان دوم ان احتمال حضور الکترون را نشان میدهد که ان هم هیچ معنایی ندارد چون بعد از مدتی این معادله هم با تناقضاتی برخورد می کند و نظریه دیگری به نام نظریه موج-ذره بوجود امد که ان هم اشکالات خاص خودش را دارد. این معادله شرودینگر هیچ جا به جز در مورد هیدروژن ان هم با صرف نظر از هامیلتونیان هسته قابل حل نیست.و در موارد خاصی با روشهای من دراوردی مثل تابع ازمایشی با ضرایب نامعین ویا روش اختلال جوابهایی بر حسب پارامتر دیگری به نام تابع Φ بدست می اورند که هیچ ارزش محاسباتی نداشته و تماما" سر کاری بوده و باعث اشفتگی و خستگی مغز میشود. فیزیک دانان و شیمی دانان هر جا در توجیه پدیده ها کم بیاورند خیلی سریع به تابع موج و معادله شرودینگر چنگ میزنند و با اینکه هیچکدامشان قادر نیست حتی یکی از معادلات شرودینگر را حل کنند طوری با اب و تاب وحرارت صحبت میکنند که گویا خدای علمند و راه حل در معادله شرودینگر است و انها ان را میدانند.


منبع: ادعای شهروند ایران: سلاح اتمی وجود خارجی ندارد


بیشتر بخوانید: 

https://ir.sputniknews.com
گفته های آقای alexander p de seversky مخترع و خلبان (آمریکایی-روسی) درباره هیروشیما و ناکازاکی بعد از حادثه اتمی:  در هیروشیما من برای صحنه ای متفاوت و کاملا غیر عادی آماده بودم! اما وقتی هیروشیما را بازدید کردم مانند شهر های سوخته دیگری که دیده بودم بود. درختان با تنه و تیر های تلفن و ستون های سوخته ولی تقریبا سالم! پل ها و جاده های سالم بودند!! این کاملا عجیب است، زیرا یک بمب هسته ای با چیزی که به ما درباره آن گفته اند چیزی برای ماندن باقی نمیگذارد و همه چیز را تبدیل به خاکستر میکند! حتی برخی ساختمان ها ساختاری سالم و دست نخورده داشتند اما این چگونه ممکن است؟ این انفجار آنگونه که فکر میکنیم نبوده است شاید اصلا بمب هسته ای در کار نبوده. زیرا بمب هسته ای همه چیز را با خاک یکسان میکند و چیزی باقی نخواهد گذاشت!! هیچ اثری از پدیده های غیر عادی پیدا نکردیم! تقریبا همه جای شهر میشد درختان و ستون ها و ساختمان هایی با ساختار سالم که فقط سوخته بودند پیدا کرد! برخی درختان دارای برگ های سوخته نیز بودند که این نشان میدهد فاجعه هیروشیما ربطی به بمب هسته ای ندارد! برخی چوب ها هنوز سالم بودند و هیچ اثری از سوختگی بر روی آن ها دیده نمیشد. سایبان ها و برخی شیشه ها سالم بودند و دست نخورده آیا میشود یک بمب هسته ای با آن شدت شیشه و تنه درختی باقی بگذارد ؟ یک بمب هسته ای دارای مواد رادیواکتیوی است که تاثیرات آن تا 500 سال باقی خواهد ماند اما بعد از یک ماه پوشش گیاهی در هیروشیما دوباره رشد کرد و مردم دوباره شروع به بازسازی شهر کردند در حالی که چنین چیزی نباید ممکن باشد مهم تر اینکه پل ها و اکثر ساختمان ها سالم بودند و این کاملا عجیب است و من را به شک فرو میبرد.
آیا این میتواند تاثیرات یک بمب هسته ای بر یک شهر باشد؟ قطعا نه! اثرات سوختگی شدید بر مردم و ساختمان ها و درختان نشان میدهد که این بمب نه بمب هسته ای بلکه بمب باران ناپالم بوده است که جهنمی عظیم در هیروشیما و ناکازاکی بر پا کرده بودناپالم چیست؟ ناپالم ماده‌ای آتش‌زا و نوعی بمب محتوی نوعی ترکیب مایع، ترجیحاً بنزین است با اکتان ۸۰ و یکی از پودرهای ام ۱ یا ام ۲ یا ام ۹، که پس از پرتاب و برخورد به هدف، مادهٔ ژلاتینی تولید کند و با شعله و حرارت زیاد بسوزد. ناپالم از بنزین یا پلی‌استیرن یا نفت، به‌همراه موادی که به آن ویژگی ژله‌ای و چسبندگی می‌دهند، مانند صابون یا یونولیت (مقوای آکاسیف) ساخته می‌شود. این مادهٔ آرام‌سوز و چسبنده، بدنه اجسام و انسان را کم‌کم و به‌شدت می‌سوزاند. چند قطره ناپالم جسمی ۲x۲ متر مکعب را نابود می‌کند. بدون تماس مستقیم نیز می‌تواند با حرارتی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد اجسام را نابود کند. ناپالم آب‌گریز است. آتش ناپالم به سادگی با آب خاموش نمی‌شود. بمب‌های ناپالم در جنگ جهانی دوم با بنزین و صابون ساخته می‌شد. نخستین نسخهٔ این بمب در سال ۱۹۴۲ در دانشگاه هاروارد طراحی شد؛ و نخستین بار در ژوئن ۱۹۴۴ و اواخر جنگ جهانی دوم در جریان نبرد تینیان توسط نیرهای ایالات متحده آمریکا علیه ژاپن و سپس در نبرد نرماندی بکار گرفته شد.هیروشیما و ناکازاکی بدون هیچ گونه مشکلی در حال شکوفایی و رشد هستند حتی بدون شواهد سرطان های طولانی مدت اما هنوز ادعا میشود این دو شهر دارای میزان ابتلا به سرطان زیادی هستند که این ادعا اهمیتی ندارد زیرا در کشور هند نیز افراد مشکل دار بسیاری به وجود می آیند آیا میشود نتیجه گرفت هندوستان را بمباران هسته ای کرده اند؟ قطعا نه! اگر بمب هسته ای در 75 سال قبل در هیروشیما برخورد کرده باشد باید سالانه افراد مشکل دار و بیماری زیادی را مشاهده کنیم حتی نباید شاهد رشد گیاهان در مناطق رادیواکتیوی باشیم آب ها باید آلوده شوند اما چنین چیزی هرگز اتفاق نیوفتاد.


طی تحقیقاتی که توسط تیم دیل ال پرستون از شرکت بین المللی هیروسوفت در سال 2003 منتشر شد میزان تابش و تشعشعات در هیروشیما و ناکازاکی کمتر از چیزی بوده که انتظار میرود و کاملا طبیعی است و مانند نقاط دیگر در زمین میباشد! حتی میزان سرطان مشاهده شده در مردم هیروشیما و ناکازاکی بسیار طبیعی بوده است ولی طی چند سالی افزایشی مشاهده شد ولی دوباره کاهش یافت و به حالت اول برگشت.این نوشته را با سخن وینستون چرچیل نخست وزیر اسبق انگلستان به پایان می برم که:

حقیقت انقدر با ارزش است که باید ان را در حصاری از دروغها پوشاند.

راست  و دروغ این موضوع را خودتان با تحقیق متوجه شوید

این مقاله نوشته شده توسط آقای کرامت سلیمی است و ما فقط آن را منتشر کردیم و هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع نداریم و فقط به عنوان یک مقاله علمی قرار داده شده 

اما از آنجایی که نویسنده در این یادداشت با آوردن چند استدلال نگاه متفاوت و جدیدی را به یکی از مهمترین موضوعات سیاسی جهان در یک قرن اخیر داشته، ارزش یک مرتبه مطالعه و فکر و تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن را دارد و وانتشارش به معنای تأیید یا رد محتوای آن از سوی ما نیست
  

بیشتر بخوانید: 

https://ir.sputniknews.com


نظرات  (۹۸)

بابا من رو شما یه چیزه دیگه حساب میکردم.این دیگه چیه؟پس با این اوضاع شهید هسته ایی دادیم برای اینکه بلد نبودیم بگیم بمب اتم وجود نداره؟!!پس اینهمه سال تحریم شدیم برای کشک؟!رهبر ایران فتوا میده استفاده از بمب اتمی حرام است اینا یعنی هیچ.
من با نویسنده این مقاله خیلی حرف دارم
پاسخ:
دوست عزیز ابتدا تا اخر بخونید بعد نظر بدید اخه اینکه نشد نظر دادن! دو خط میخونید نظر میدید
میشبفرمایین مدرک تحصیلیتون چیه اخه کسی که همچین چیزیو رد میکنه حداقل باید دکترای فیریک هسته ای داشته باشه اخه شیش میلیارد انسان تو زمین زندگی میکنه اینهمه دانشمند اینهمه غیزیکدان تینهمه صاحب نظر یعنی همه اینا وابسته موصاد و سیا هستن همشون دروغ میگن و یا نه اینا عقلشون نرسید به این چیزا و شما کشفش کردین جالبه واقعا
پاسخ:
من کشف نکردم! شخصی به اسم کرامت سلیمی این موضوع رو در ایران مطرح کرده که تا جایی که میدونم مدرک تحصیلی ایشون فوق لیسانس شیمی و... هست! هیچ دانشمندی دروغ نمیگه چون ما هیچ دانشمندی نداریم در ایران که بر روی سلاح اتمی کار کنه! بلکه اینجا دروغ ابر قدرت ها مطرحه
سلام
دمت گرم
نفرت دارم از ماندلای کثیف دروغگو که عامل کشتار میلیونها افریقایی با سلاح های بیولوژیک و پخش ایدز در بین سیاهان در دوره اقتدارش بود....
بسیاری میگن ماندلا راهب شیطان بود و سالها در سلولش شیطان رو عبادت میکرد....

46664 شماره زندانیش بوده میتونید ارتباط ماندلا و عدد 666 رو مشاهده گنید:
http://extremelifechanger.com/web_images/nelson-mandela-46664.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-vgl3js-pD1s/UYmIgVh7KqI/AAAAAAAAFHc/JhT44YOU3Hk/s1600/mandela.jpg


بعدا از ارتباط ماندلا رنگین کمان وشیطان و عدد 42 براتون میگم
دانشمندی نداریم روی سلاح هسته ای کار کنه ولی دانشمند هسته ای که داریم اصلا تو ایران نداریم تو کشورای دیگه چی لابد اونجام نداریم یا شایدم داریم ولی همشون جاسوس و عامل موصادن 
پاسخ:
یا شما مقاله رو کامل نخوندید یا خوندید و متوجه نشدید غیر این دو مورد که موردی نداریم؟
حاجی شما خوبین؟ منم خوبم
پاسخ:
خوبه که خوبید مقاله رو بخونید
چرا یه مورد دیگه داریم شما دچار توهم توطیه شدین اونم از نوع حادش دنیا داره روز به روز با همین علمی که شما دروغ میپندارین پیشرفت میکنه اونوقت شما میگین همه دنیا دارن دروغ میگن و ما راست میگیم مردم دارن از گشنگی همدیگرو جر میدن اونوقت شما دنبال چی هستین همه دنیا کارشونو ول کردن که چی بیان به ما دروغ بگن اخه برادر من الان قرن 21 هزارسال پیش نیست که یکی یه چیزی بگه و همه قبولش کنن یکی میاد یه جمله میگه هزارنفر میان نقدش میکنن و ازش ایراد میگیرن اونوقت شما تو توهم این هستین که بمب اتم دروغه و همه دنیا اوسکلن و باورش کردن یا زمین تخته خورشید بین ابرهاست و مردم نفهمند و هیچکس نیست اینو بفهمه بابا ول کنید این خزعبلاتو
پاسخ:
کلمه توهم توطئه توسط سازمان سیا رواج پیدا کرد این رو بدونید حتی میتونید دربارش تحقیق کنید! دنیا پیشرفت میکنه و با دروغ در حال بالا رفتن هست هرچیزی که ساخته میشه برای نوع بشر خطرناکه از همین امواج وای فای بگیرید برید تا امواج مرگبار گوشی های همراه هرچیزی که ساخته میشه مضر هست این علمی که میگید با دروغ سرپاست از دروغ سفر به ماه تا کرویت زمین! همون ها کاری کردند که مردم از گرسنگی هم دیگر رو جر میدن! کار دنیا فریب بشره فعلا که دنیا در دست صاحبان قدرت هست! اتفاقا ذهن مردم الان مثل چندین هزار سال پیشه! همه از دلایل کرویت اراتسوتن چندین هزار ساله و دلایل ارسطو رو قبول دارند بر عکس ما میگیم با همین امکانات مدرن میتونید به واقعیت پی ببرید کسی قبول نمیکنه! بله این فرضیه کرویت زمین هم سال هاست داره نقد میشه و دقیقا مثل گفته خودتون میمونه! این متن کاملا علمی توضیح داده شده یا سواد خوندن ندارید یا نمیخواید بپذیرید! اتفاقا جامعه چند میلیون نفری زمین تخت ها و سازمان تحقیقات بین المللی زمین تخت که توسط سموئل شنتون تشکیل شد از واقعیات خبر دارند و شما هنوز هم میگید کسی نیست که بفهمه؟ این همه آدم فهمیدن و دارن افشا گری میکنند پس مشکل از شماست نه از بقیه
من نمیدونم چرا برخیها بجای بحث مستدل و ردبا دلیل اولین کاری که میکنن زر میزنن
به نظرم دوستان مخالف مقاله هیچکدوم تا ته مطلب رو نخوندن
فرمودید مدرک علمی کسی که اینو نوشته فوق لیسانس شیمیه 
ولی فوق لیسانس شیمی فقط در حد معلم شیمیه دبیرستانه نه کسی که بخواد درباره همچین موضوعی إظهار نظر کنه 
حتی اگر هم فرد بسیار با سوادی باشند تخصصشون شیمیه نه فیزیک
کسی باید در این باره إظهار نظر کنه که مدرکش فیزیک هسته ای باشه نه شیمی 
پاسخ:
بنده گفتم تا جایی که میدونم! باید از خودشون بپرسید چرا به ما میگید؟ ما فقط این مطلب رو منتشر کردیم و این مقاله از نظر علمی مقاله خوبیه چون با استفاده از قوانینی که خودشون میگن در سلاح هسته ای بکار میره میشه سلاح هسته ای رو نقض کرد و ایشون این رو اثبات کرده
نویسنده مقاله نوشته «. فیزیک دانان و شیمی دانان هر جا در توجیه پدیده ها کم بیاورند خیلی سریع به تابع موج و معادله شرودینگر چنگ میزنند و با اینکه هیچکدامشان قادر نیست حتی یکی از معادلات شرودینگر را حل کنند»
خب این هم حل پنج‌تا مساله با معادله شرودینگر
http://damtp.cam.ac.uk/user/eal40/teach/QM2012/5solve.pdf
میتونید گوگل کنید تا دلتون بخاد حل معادله شرودینگر در مسایل مختلف پیدا کنید

پاسخ:
این رو به منبع نوشته بفرستید 
نویسنده مقاله نوشته: «یعنی اگر 10 کیلو گرم اورانیم شماره 235 داشته باشیم در طی 4.5 میلیارد سال 5 کیلو گرم ان به انرژی تبدیل میشود.»
۵ کیلوگرم اورانیوم تبدیل به انرژی نمی‌شه. بلکه اورانیوم بعد از شکافت به عناصر دیگه‌ای تبدیل میشه و اختلاف جرمی که بین مواد اولیه و عناصر تولید‌شده وجود داره، به صورت انرژی آزاد میشه.

پاسخ:
نویسنده بصورت مختصر و خلاصه این روند رو توضیح داده چیزی که مشخصه همینه
نویسنده مقاله نوشته« یک معادله معروف در فیزیک اتمی وجود دارد به نام معادله شرودینگر که بدون انکه بگویند از کجا امده و راهی برای اثبات ان ارایه دهند ان را در کتابهایی به نام های فیزیک کوانتوم یا شیمی کوانتوم و یا مکانیک کوانتوم عنوان می کنند»
خب قوانین الکترومغناطیس هم هیچ اثباتی ندارند. قوانین مکانیک هم هیچ اثباتی ندارند. اصول رو کسی اثبات نمیکنه. بلکه با توجه به مشاهدات حدس میزنه و  انتخاب میکنه و تا اونجایی که با مشاهدات سازگاری داشته باشه ازشون استفاده میکنه. همین اینترنت و موبایل و کامپیوتری که الان دارید ازش استفاده میکنید با همین قوانینی ساخته شدند که هیچ اثباتی ندارند. میتونید برید تحصیل دانشگاهی داشته باشید و خودتون از اینا بسازید.
پاسخ:
دوست گرامی چرا این هارو برای ما میفرستید؟ به نویسنده مقاله بفرستید منبع هم موجوده
 « و اصلا" در مورد گازها سانتریفوژ معنایی ندارد.»
خب
https://en.wikipedia.org/wiki/Gas_centrifuge.

فقط خواستم بگم که این نویسنده یا آدم شارلاتانیه، یا آدمیه که خوب درس نخونده تو دانشگاه، یا آدمیه که درس خونده اما فراموش کرده که چی خونده.
مقاله بسیار خوبی انتخاب کردید و من تا حالا به این موارد دقت نکرده بودم و یا جایی بهش اشاره نشده بود که :

1) چرا بعد از بمباران اتمی !!! هیروشیما و ناکازاکی و  وجود تشعشعات اتمی ، باز هم آن دو شهر مسکونی می باشند

2) آمریکا به مدت 20 سال با ویتنام جنگید و به طرز فضاحت باری شکست خورد ، اگر بمب اتم داشت  پس چرا در آنجا از بمب اتم استفاده نکرد؟ یعنی در این جنگ مهربانتر شده بود یا اصلا نداشت تا استفاده کنه ؟

3) شوروی 9 سال با اقغانستان جنگید و نتوانست در جنگ  پیروز شود و جای تعجب است که آنها نیز از بمب انمی استفاده نکردند ( اینکه کسی بگوید دلشان به حال مردم سوخته و یا سیاستشان در استفاده نکردن بوده حرف خنده داریه چون آنها به خاطر منافعشان به خودشان هم رحم نمیکنند چه برسه به مردم )

البته اشتباه نشه اونا بمب های مختلفی دارند ولی اتمی نیست

و .....

 
از شما تشکر می کنم که با حوصله پاسخ میدید و اگر دیگر دوستان هم با تندی جواب میدن از روی احساسات می باشد  و باورش براشون سخته که یه عمر بهشون دروع گفته شده و از شما انتظار داریم اگر شخصی الفاظ زشت به کار برد شما با صبوری و مودبانه پاسخ دهید .

پاسخ:
متشکرم از نظرتون
جالب اینجاست که بیهقی صد ها سال پیش به گنبد آسمان در شعر معروفش اشاره کرده و زیرکانه گفته هر کس که نداند و نداند و نداند  در جهل مرکب خویش بماند:

آن کس که بداند و بداند که بداند
اسب خرد از گنبد گردون بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند
آگاه نمایید که بس خفته نماند
آن کس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند

در این ابیات بهیقی به صورت زیرکانه به راز گند آسمان که کاملا متحرک هست اشاره کرده (گنبد گردون) و گفته کسی که حقیقت را بفهمد به سعادت میرسد و هر کس نفهمد در جهلش باقی میماند.

با تشکر.
پاسخ:
جالب بود سپاس
خیلی خوب بود . مرسی .فقط اون قسمت که راجب بمب اتم علمی بحث کردین ، می خواستم چندتا انتقاد بکنم . در حد سواد خودم. من کنکوری هستم و در حد چیزای که خوندم . جواب چندتا از سوالاتی که مطرح کردین رو میدم.
اول راجب کربن رادیواکتیو : در طبیعت نسبت c معمولی به c رادیواکتیو ثابت هست ، حالا جانوران تا وقتی که زنده هستند و غذا میخورن این نسبت تو بدنشون ثابته ، وقتی کی میمیرن دیگه هیچ تبادلی با طبیعت ندارن دیگه، پس cرادیواکتیو به تجذیه شدن ادامه میده و c معمولی مقدارش ثابت میمونه . حالا بعد از چندین سال پس از مرگ جانور با اندازه گیری نسبت c رادیواکتیو به معمولی و نیمه عمری که c داره ، زمان مرگشو میفهمن .
حالا راجبه اون مسئله که گفتین مگه اتم ها شعور دارن که صبر کنن نصفشون واپاشی شه:مثله این میمونه که یک کتری آب جوش دارین رو گاز که دماش 100 درج هست ، حالا سوال اینجاس که همه آب کتری یک دفعه بخار میشه آیا ؟
یک سوال دیگه که پرسیده بودین این بود که چطوری نیمه امر اورانیوم رو حساب کردن : خوب باید بگم که برای حساب کردنش لازم نیست 4.5 میلیارد سال صبر کنیم مقدارش نصف بشه ، فقط لازمه محاسبات ریاضیت خوب باشه و حتما هم با حساب کردن جرمش که نیمه عمر رو بدست نمیارن .طبق رابطه e=mc^2 کافیه مقدار انرژی ای که نمونه تو 24 ساعت آزاد میکنه رو حساب کنیم و بعد به مقدار جرمش میرسیم .
بعد اونجا گفتین 10kgاورانیوم  میشه 5kg ، اینجا همه 5kg که به انرژی تبدیل نمیشه !!! درواقع 5kg اورانیوم شده 4.999999kg عناصر سبک تر و فقط0.000001kg جرم به انرژی تبدیل شده . 
راجب بمب هیدروژنی : کارکردش مثل واکنشهایی هست که تو هسته خورشید اتفاق میافته ! هسته های اتم های هیدروژن با هم ترکیب میشن و هلیم تولید میشه حالا از جرم اون 2 اتم هیدروژن به مقدار خیلیییی ناچیز کم میشه و به انرژی تبدیل میشه .

پاسخ:
سلام ممنون از متن شما اما این متن من نیست بلکه شخصی به اسم کرامت سلیمی نوشته اگه انتقادی دارید میتونید برای ایشون بفرستید لینک منبع هم موجوده بازهم متشکرم از نظرتون
سلام
من ققط 14 سالمه و اطلاعات زیادی ندارم اما شدیدا کنجکاوم که از دنیا پیرامونم و سیاست سر در بیارم من اول که عنوتن های وبلاگ رو دیدم فک کردم چرت و پرته اما وقتی که مطلب رو کامل خوندم تا حدی قانع شدم اما این وسط یه مشکلی هست شما توی کل مطالبتون میگین که حکومت ها دروغ میگن و چندین ساله که دارن مردم رو فریب میدن حالا اگه فرض کنیم که مثلا 100 ساله حکومت ها در مورد مسایل به این مهمی مثل تخت نبودن زمین و... دروغ میگن ایا تو این صد سال و بین این همه کشور کسی نبوده که اگاه باشه و افشا گری کنه (مثلا توی صد سال و بین این همه ابر قدرت حداقل هزار نفر بوده که اگاه باشه)ایا از این همه ادم حتی یه نفرم نبوده؟
پاسخ:
سلام
اگه نبودند که کسی از حقیقت با خبر نمیشد
مطلب شما به غایت غیر علمی و پر از اشتباهات فاحش در زمینه ی فیزیک هسته‌ای است. کاش کمی از این همه وقتی که صرف نوشتن این مقاله‌ی طولانی کردید را صرف یک گفتگوی کوتاه با یک فیزیکدان هسته‌ای می‌کردید!
پاسخ:
مهم اصل موضوعه! اشتباهات در همه متون ممکنه باشند و خب هیچ متنی نیست که کاملا دقیق و درست باشه و قطعا اشتباهاتی داره اما شما اگه میتونید بمب هسته ای رو به اثبات برسونید شروع کنید!
درضمن متن رو بنده ننوشتم مشخصه که اصلا متن رو نخوندید چون اگه خونده بودید متوجه میشدید که در انتها منبع نوشته رو ذکر کردم 
موفق باشید
شما گفتین که اگه کسی افشا نمیکرد شما الان با خبر نبودین اما کسی به شما اینارو نگفته شما خودتون اونا رو اثبات کردین پس کسی افشا گری نکرده
پاسخ:
خیلی ها در گذشته افشاگری کردن ولی ما خودمون به همه چیز نرسیدیم! درسته با آزمایش و تحقیق و مشاهده میشه رسید اما نه به همه چیز! برخی اعضا سابق ناسا هم افشاگری کردند به عنوان مثال متیو بویلان
سلام این زمین تخت بودن خیلی منو درگیر کرده
ویدیو هاتونم تو آپارات دیدم کاش زیر همشون یه توضیحی میدادین در باره کلیپ چون بعضیاشونو اصن نفهمیدم..تمام مقالات این وبم خوندم .
من الان نه میتونم بگم حتما زمین کرویه نه حتما بگم زمین تخته واقعا با این چیزایی که فهمیدم وچیزایی که میدونم سخته به نتیجه قطعی برسم
یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
چرا بیشتر کلیپا قدیمی هستند یعنی این گروها دیگه آزمایشات جدیدی انجام ندادن اصن هنوز اینایی که این کیلیپارو درس کردن سر حرفشون هستند یعنی هنوز دازن فعایت میکنند زمین تخت گرایان در جهان؟
یه سوالم در مورد ماهو خورشید،که این دوتا کروی هستند یا دیسک؟چون تو یه کلیپ که نحوی چرخش ماهو خورشیدو نشون داده کروی نشون داده که اشتباه داشت توش چون وقتی خورشید به ماه میرسید ماه کامل میشد ،یعنی هر دوتا یه سمت زمین بودن اما به گفته خودتون نور خورشید به سمت دیگه نمیرسه پس چطور نور ماه میرسه ؟خورشید دیده نمیشه اما ماه دیده میشه؟:؟پس کروی نمیتونه باشه اما اگه دیسک هم باشه باز نمی فهممش اگه دیسکش با زمین موازی باشه باید بیضی بشه اما تو کیلیپا میخواد نشون بده خورشید داره غروب میکنه عمود بر زمین نشون میدن پس پشتش چی میشه؟نگید نورش زیاده بیضی نمیشه که میشه ،اون طرفم ماه اگه دیسک باشه اون که نورش کمه اون باید بیضی بشه و نورشو خودش تولید کنه که اینم نمیتونم قبول کنم که ماه خودش نور بده از خودش نصف بشهو اینا مسخرست اینجوریش
یکیم در مورد قطب جنوبه خوب تو نقشه زمین تخت پس اگه باکشتی بخوای دور قطبو بزنی خیلی باید طول بکشه تا نسبت به زمین کروی درسته؟
خخو چرا اینو امتحان نمیکنن؟ یا مثلا حرکت کشیا هم مستقیم نیست آیا مثله هوا پیماها مسیراشونو میرن؟
ممنون میشم کامل جواب بدیییی 


پاسخ:
سلام کلیپ ها قدیمی نیستند فقط برخی برای چندین سال قبل هست! آزمایشات جدید رو هر روز انجام میدن و کلیپ های فراوانی موجوده و ما چندین کلیپ رو تا حالا ترجمه کردیم! بله انجمن بین المللی تحقیقات زمین تخت وجود داره که توسط سموئل شنتون پایه گذاری شده این هم سایتشون هست: www.theflatearthsociety.org
هنوز مطمئن نیستیم که کروی یا دیسک باشند اما به احتمال قوی دیسک هستند چون شواهد و مدارکی این رو نشون میده! ماه اگه کروی بود وقتی که بین دو کشور مختلف در دو قاره مختلف قرار میگرفت قسمت های مختلفش دیده میشد اما ماه همیشه یک سمتش دیده میشه و به احتمال قوی یک دیسک هست!  کلیپ های انیمیشن زمین تخت گرایان برخی با تصور کروی بودن ماه و خورشید ساخته شده البته چندان اهمیتی هم نداره که ماه و خورشید کروی باشند یا دیسک اما تحقیقات همچنان ادامه داره! متوجه سوال دومتون نشدم کمی واضح تر بیان کنید! ماه و خورشید اگه دیسک باشند باشند در افق نمیشه اونهارو به شکل بیضی دید چون افق اونقدر به ما اجازه نمیده تا ماه و خورشید رو بصورت بیضی ببینیم یعنی دید مارو محدود کرده! چرا نمیتونید قبول کنید ماه خودش نور بده؟ نور ماه سرده نور خورشید گرم ماه کامل روشنه و ویژگی های یک جسمی که بهش نور تابیده شده رو نداره و هلال های ماه هم با این توجیه میشه که قسمت هایی که به سمت خورشید نیست هم درخشانه درحالی که نباید اینطور باشه! اونها قاره قطب جنوب رو در فرض کرویت بسیار بزرگ میدونند و درضمن هربار که بخواید دور بزنید زمان های مختلفی ثبت میشه و زمان ثابتی وجود نداره
الان اون خدابیامرز ماندلا رو هم کردین تروریست!
حاجی تو میدونی واسه یه همیچی انفجاری اگه اتمی نبوده باشه چندتن تی ان تی لازمه؟ با چندتا هواپیما میخاستن حمل بکنن؟
دیگران رو گاگول فرض کردین ؟ 
وای از این بشر ... تازه باید به یه عده ای ثابت کرد که زمین کرویه! حقمونه جهان سوم باشیم و دیگران از ما سواستفاده کنن
پاسخ:
مشخصه شما مقاله رو کامل نخوندید چون اونجا همه چیز درباره همین موضوع که مطرح کردید پاسخ داده شده اینکه چه انفجاری با چه چیز لازمه که شبیه به انفجاری که بهش میگید اتمی باشه و....
یه سوال شما که بر ضد دولت های بزرگ هستین چرا اونا باشما کاری ندارن منظورم خدایی نکرده کشتن و ...
پاسخ:
دولت ها و سازمان ها وقتی بر علیه این موضوعات اقدام کنند این موضوعات ناگهان بسیار مهم تر از چیزی میشه که فکرش رو میکنید مردم با خود فکر میکنند که اگه موضوع زمین تخت اشتباهه چرا اونها زمین تخت هارو به قتل میرسونند؟ و همین تفکر مردم و جامعه مشکل ساز میشه براشون! حتی ناسا هم سکوت کرده در این مورد و حتی یک سوال زمین تخت گرایان هم پاسخ نداده!
لطفا جنبه داشته باشین و نظراتو پاک نکنین
پاسخ:
نظرات توهین آمیز پاک میشن
به اعتقاد شما در کل انرژی هسته ای وجود خارجی نداره؟!!!
پاسخ:
انرژی هسته ای با سلاح هسته ای کاملا متفاوته
پیام ارسالی توسط نویسنده مطلب

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیر محترم سایت

خیلی ممنون که مقالات بنده را در سایتتان منتشر نمودید. سپاسگزارم.

متاسفانه خیلی از افراد بی میل یا ناتوان در مواجهه با حقیقتند. و در اولین واکنش با روبرو شدن با حقایق و واقعیات رفتارها و گفتارهای غیر اصولی و گاها" توهین امیز دارند.
رفتار  و بیان توهین امیز  نشان دهنده ضعف افراد در زمینه های مختلف علمی می باشد و درعین حال نشان دهنده نوع تربیت خانوادگی اشخاص می باشد.

متشکرم از اینکه شما خودتان زحمت می کشید و پاسخی منطقی و توام با ادب و نزاکت به افراد می دهید. امیدوارم بتوانم جبران کنم.

یکی از افراد گفته اند 5 حل معادله شرودینگر را گذاشته اند. خودم گفته ام که معادله شرودینگر اولا" اساس و پایه ای ندارد  .ثانیا" در مورد اتم هیدروژن ان هم با صرف نظر از هامیلتونیان هسته قابل حل است.
بنده فایل مربوطه را مطالعه کردم و شامل چیز خاصی نبود جز یک مورد معادله ای شبیه معادله مربوط به  اتم هیدروژن و بقیه هم یا معادله دیفرانسیل معمولی هستند و یا یک مورد بدون حل معادله با استفاده از امار و منحنی توزیع نرمال به تجزیه و تحلیل مسئله پرداخته است و چیزخاصی را هم نشان نمیدهد.
حل معادله یعنی جوابی برحسب متغیرها که در معادله صدق کند.
معادله شرودینگر اتم هلیم بعد از اتم هیدروژن ساده ترین معادله شرودینگر می باشد که حتی با صرف نظر از هامیلتونیان هسته هم قابل حل نیست و ثابت شده که در هیچ سیستم مختصاتی متغیر ها از هم تفکیک نمی شوند.هرچه با اتم با عدد اتمی بزرگتری برخورد کنیم معادله شرودینگر ان دارای متغیرهای بیشتری میشود .و زمانی که تعداد متغیرها از 3 تا بیشتر شود دیگر حتی نمیتوان به صورت هندسی و یا اماری ان را تجزیه و تحلیل نمود.
در حال حاضر  زرادخانه توابع ریاضی فقیرتر از انست که بتواند معادلاتی از این نوع را حل کند.

درضمن مدرک بنده لیسانس شیمی محض می باشد اما بینهایت به ریاضیات علاقه مندم و اگر خود تعریفی نباشد تقریبا در تمام شاخه های کاربردی ان مطالعات عمیق داشته ام. وهمین عامل باعث توجه بنده به  دروغ بودن سلاح هسته ای شد.

داشتن مدرک دانشگاهی و حفظ تعدادی عدد و فرمول نشانه داشتن علم نیست.
اتفاقا" حاکمان جهان برای ایجاد اختلاف بین افراد سطوح مختلف تحصیلی از فوق دیپلم تا P.H.D  را به وجود اوردند و خیلی از افراد با تحصیلات بالا در حد دکترا و P.H.D  در عمل هیچ کاری بلد نیستند انجام بدهند و فقط خیلی خوب ژست میگیرند و از رشته تحصیلیشان جز مقدمات ناچیز اطلاعی ندارند. بنده خودم یک دکترای انرژی هسته ای را می شناسم که حدود 15 سال است این مدرک را دارد . پس چرا نمی تواند هیچ کاری انجام دهد. یا هزاران دانشمند به اصطلاح اتمی شوروی سابق بعد از فروپاشی این کشور به کشورهای دیگر پناهنده شدند . چرا این موضوع باعث نگرانی امریکا نشد و چرا هیچکدامشان نتوانستند برای کشورهای جهان سوم بمب اتمی بسازند و انها را ابرقدرت کنند.
 اگر تحصیلات دانشگاهی مهم بود باید دانشجو به صورت خالص فقط در رشته تحصیلیش تمرکز کند نه در درسهای جورواجور  که باعث شود خسته و کوفته و ناکارامد از دانشگاه فارغ التحصیل شود و با هزار بدبختی و ذلت به دنبال کار بگردد و همه جا تحقیر شود. انهم اگر کار مناسبی گیرش بیاید.
 دانستن علم ربطی به نوع رشته تحصیلی ندارد.
اگر اینطور باشد که کسی در رشته دیگری به دنبال یادگیری نرود پس این همه برنامه نویسهایی که رشته تحصیلیشان کامپیوتر نیست از کجا به وجود امده اند. بعضی از برنامه نویسان فقط دیپلم دارند و حتی  خیلی از انها رشته های علوم انسانی می باشند که ریاضیات پیشرفته ای ندارد .

یکی از بزرگترین ریاضیدانان فرانسوی فرما می باشد که قاضی بود و از سن 45 سالگی مطالعات ریاضی را شروع کرد.

با تشکر و سپاس مجدد 

پیروز و سربلند باشید.
قبل از اینکه بخوام نظری بدم، لازمه عرض کنم که این حرفها رو خطاب به مخاطبان این مطلب می نویسم و نه نویسنده یا منتشر کننده مطلب. چرا که در غیر اینصورت با جواب تکراری "این متن من نیست بلکه شخصی به اسم کرامت سلیمی نوشته اگه انتقادی دارید میتونید برای ایشون بفرستید لینک منبع هم موجوده" مواجه می شدم.
 اولاً اینکه دلایلی برای رد وجود بمب اتمی ذکر شده، دلایل علمی و غیر علمی؛ تکلیف ذلایل غیرعلمی که مشخصه، نویسنده خودش ادعا کرده این دست دلایل غیر علمی هستند پس ما هم به نظر ایشون احترام میذاریم و در مورد دلایل غیر علمی، بحث علمی نمی کنیم (لازم به ذکره که سیاست هم یک علمه!!!).
اما در مورد دلایل علمی؛ دوستان عزیز، قرار بر این نیست که هر کسی که این نوشته رو زیر سوال می بره، الزاماً بتونه نقیض اون رو ثابت کنه. در اون صورت من هم ادعا می کردم که خدایی وجود نداره و از منتقدین می خواستم در رد ادعای من، وجود خدا رو ثابت کنند. در حالیکه می دونیم اثبات وجود یا عدم وجود خدا غیر ممکنه.
به هر حال، نویسنده فرمودند: "اگر هرتعداد اتم از عنصر رادیواکتیو داشته باشیم نیمی از انها شروع به تجزیه و واپاشی نموده و بعد از مدت معینی که به ان نیمه عمر میگویند کاملا" تجزیه شده و به عناصر سبکتر تجزیه میشوند. سپس از تعداد اتمهای باقیمانده نیمی از اتمها انتخاب شده و تجزیه میشوند و مجددا" از اتمهای باقیمانده نیمی دیگر انتخاب شده و انقدر این فرایند تکرار میشود تا دیگر اتمی باقی نماند."
تعریف نیمه عمر رو درست فرمودن، فقط بیان نکردن که هیچ اتمی انتخاب نمی شه! بلکه با گذشت هر نیمه عمر نیمی از اتمهای "فعال" واپاشی شده و علاوه بر انرژی، عناص سبک تر تولید می کنند. اگر نویسنده محترم کمترین میزان آشنایی با پدیده ای به اسم "علم فیزیک" داشتند، باید متوجه می بودند که ذرات در ابعاد اتمی، تمیز ناپذیرند و نمیشه بین اونها تمایز قایل شد. و اگر تعداد ذرات زیاد باشه، در مقوله ای تحت عنوان "سیستم بس ذره ای" و بصورت آماری و با استفاده از علم احتمالات مورد مطالعه قرار می گیرند. مگر وقتی که آب در حال جوشیدن و تبخیره، انتخابی بی مولکولهای آب هست؟ تبخیر اب که فقط تو هیروشما اتفاق نیفتاده و هر روز صبح تو خونه همه ما اتفاق میفته!
علاوه بر این، نویسنده با تعریف نیمه عمر، اطلاعاتی داده که تو سطرهای بعد، نقض شون می کنه: "اگر 10کیلو گرم عنصری با نیمه عمر کم مثلا" یک ساعت داشته باشیم چون زمان نیمه عمر کوتاه است و طی یک ساعت 5 کیلو گرم ان به انرژی تبدیل می شود می تواند در حد یک بمب اتمی متوسط ویرانگر باشد"!!! مگه نفرموده بودن عنصر واپاشی می کنه؟ گویا تفاوت بین واپاشی و تبدیل شده به انرژی برای نویسنده محترم محلی از اعراب نداره.
در مورد نیمه عمر کربن و کاربرد در باستان شناسی هم دوستی توضیحات فرمودند و به همون بسنده می کنیم.
اینکه Ψ مفهوم فیزیکی نداره، جای تعجب نداره. i که نشاندهنده اعداد موهومی در ریاضیات هست هم مفهومی نداره ولی به ما تو محاسبات کمک می کنه. حالا اینکه احتمال حضور الکترون برای نویسنده فاقد مفهومه، بر می گرده به میزان اطلاعات ایشون از علم فیزیک.
جای دیگه، به اختر فیزیک هم گریزی زده اند و مرقوم داشته اند که "
مورد دیگری که جای سوال دارد انرژی خورشید است. دانشمندان اعلام کرده اند که در هر ثانیه حدود پنج میلیون تن ماده به انرژی تبدیل میشود که اگر هر پنج کیلوگرم ان را یک بمب اتمی با کارایی صد در صد در نظر بگیریم معنای ان اینست که در هر ثانیه یک میلیارد بمب اتمی بسیار قوی منفجر میشود و اگر در بیست و چهار ساعت در نظر بگیریم تعداد 86400000000000(هشتادوشش هزارو چهارصد میلیارد) عدد بمب اتمی در شبانه روز در خورشید منفجر میشود. که این تعداد نه تنها باید خورشید را نابود کند بلکه باید تمام منظومه شمسی را اتش بزند" نرخ از دست دادن جرم در حدود همچین عددی هست. ولی متوجه نشدم بر مبنای کدوم محاسبات پی بردن که منظومه شمسی باید می سوخت!!! از دوستانی که حوصله محاسبه داشتن خواهش می کنم منو راهنمایی کنن.

اگر بخوام بیشتر ادامه بدم، برای خودم نا امید کننده خواهد بود که در حال پاسخگویی به فردی باشم که با سرهم کردن چند جمله و اسم و برقراری ارتباط واهی بین اونها، ادعای علمی کرده و افرادی رو متحیر از این ادعاها.
خواهشی که از دوستان دارم اینه که علم رو از عالمان بجویید. علم مرز نمی شناسه و در تسخیر هیچ قدرتی نیست. خواهش می کنم توهم توطئه رو کنار بذارید و به زندگی تون برسید.
پ. ن.: این پست نیازی به پاسخگویی ندارد و مخاطب آن، خوانندگان این مطلب هستند.
شاد باشید.
ممنون از یاسر
دلایل علمی کاملا عیان و روشن هست، و جیزی ساده تر از همین کروی بودن و سیارت نیست که حالا کسی بخواد بیاد اینجا ثابت بکنه.
آقای یاسر عزیز هم میتونن تشریف بیارن در تلگرام @Ofoghroydad اونجا کلیپهای بسیار زیادی هست که میتونه به سوالهاشون پاسخ بده
 • کرامت سلیمی
 • با سلام و احترام

  مقایسه واپاشی با تبخیر اب یک مقایسه نادرست است. تبخیر یک تبدیل فیزیکی است که با افزایش دما سرعت ان بیشتر میشود و مولکولهایی که انرژیشان زیاد شود از سطح مایع خارج میشوند و به عبارتی بر فشار هوا غلبه می کنند و در نهایت با از دست دادن انرژی مجددا" به فاز مایع برمی گردند . با کاهش فشار هوا هم می توان باعث تبخیر شد.(در اب شیرین کن ها). عامل تبخیر دما و فشار می باشد که قابل کنترل هستند و کاملا" ملموس است.

  اما نیمه عمر ملموس نیست. می توان بجای اینکه بگوییم نیمه عمر مدت زمان واپاشی نیمی از اتمهاست , بگوییم یک سوم عمر مدت زمانی است که یک سوم اتمها واپاشی می شوند و محاسبات جدید و متفاوتی انجام دهیم.

  درمورد عدد موهومی i  خودمان قرار داد می کنیم که توان دوم ان عدد (1-) باشد بدون انکه کاری به ماهیت i  داشته باشیم اما میدانیم که  این عامل  ریشه عدد (1-) می باشد. و ان چیزی که باعث شد این عدد موهومی ساخته شود حل ناپذیری تعدادی از معادلات جبری به وسیله اعداد حقیقی بود و به این وسیله میتوان در معادلات جبری ریشه ها را بدست اورد.
  البته هنوز راه حلی جبری  برای معادلات از توان 5 به بالا پیدا نشده است و ثابت شده که این معادلات با روشهای جبری در حالت کلی قابل حل نیستند و تنها پیشرفتی که در این باره صورت گرفته استفاده از توابع الیپتیک (بیضوی) می باشد که در این زمینه ریاضیات هنوز حرف زیادی برای گفتن ندارد و علت ان هم عدم توانایی ما در انتگرال گیری از هر تابعی می باشد.بعضی از انتگرالها با وجود اینکه صورت ساده و بی گناهی دارند اما با توابع شناخته شده فعلی غیر قابل حلند. مثل انتگرال مربوط به محاسبه محیط بیضی. به همین دلیل فرمول دقیقی برای محاسبه محیط بیضی نداریم.

  در مورد تابع موج  بر خلاف i  که میدانیم به چه کار میاید و اساس ایجاد ان چیست معلوم نیست که Ψ چیست  و اساس ان از کجا ست. در خیلی از معادلات دیفرانسیل در هنگان حل معادله با عدد موهومی i برخورد میکنیم اما با یک سری تبدیلات بر اساس فرمولهای نمایی اولر به توابع حقیقی تبدیل می شوند که مفهوم فیزیکی دارند ولی در تابع موج Ψ هیچ توضیحی داده نشده است که اصلا" Ψ  از کجا پیدا شده است و رابطه انرژی اتم یا مولکول با این تابع چگونه بوجود می اید.

  یکی از بدبختی های ما این است که دانشمندان غربی را خیلی بزرگ می کنیم و اگر فردی جهان سومی ادعایی کند و یا نظری دهد به وی حمله می کنیم و تا می توانیم او را ازار داده و می رنجانیم.
  چطور انتظار دارید که که یک دکترای انرژی هسته ای  این موضوع که بمب اتم دروغ است را قبول کند. این فرد سالها درس خوانده و درست یا غلط این موضوع را پذیرفته و منافع و معیشت زندگیش با این مسائل گره خورده و اگر معلوم شود که این موضوع دروغ است ان فرد بدبخت خواهد شد. پس به نفعش است که با دروغگویان این قضایا همسو باشد تا از نان خوردن نیفتد.
  مثل اینکه شما بروید پیش یک دعا نویس و رمال و از وی بخواهید که  در مورد دروغ بودن دعانویسی و رمالی صحبت کند و در نهایت قبول کند که دعا نویسی و رمالی خرافه است. اگر عده ای ساده لوح دعانویسان را باور  نکنند این دعانویسان و رمالان از نان خوردن می افتند . پس سعی میکنند بیشتر در باور این اراجیف و موهومات تلاش کنند.

  صاحبان قدرت نیز همانند رمالان و دعانویسان فکر می کنند. خودشان به افراد عنوان دانشمند در رشته های مختلف می دهند و بزرگشان می کنند تا ملتها دچار ترس , وحشت و در نهایت نا امیدی شوند. و تمام افرادی که به قدرتمندان خدمت می کنند تاریخ مصرف دارند.

  پیشنهاد میکنم دوستان سریال کره ای  ملکه سوندوک  را با دقت و حوصله  تماشا کنند تا به  فریبکاری قدرتمندان بیشتر پی ببرند.

  حقیقت همچون خورشید است اگر زیاد به ان نزدیک شویم خواهیم سوخت.

  پاسخ:
  با تشکر از شما جناب آقای کرامت سلیمی
  نظر شما در مورد آزمایشات اتمی کره شمالی، هند و پاکستان چیست؟

 • کرامت سلیمی
 • با سلام
  در مورد ازمایشهای کره شمالی در پایان مقاله دوم توضیح مختصری داده ام.
  از کره شمالی ببری کاغذی ساختند برای ترساندن دو کشور کره جنوبی و ژاپن تا هر موقع که ضرورت داشت و این دو کشور خطری برای اقتصاد اروپا و امریکا شدند با کمک کره شمالی و تهدیدات موشکی و هسته ای اقتصاد انها را تضعیف کنند.

  کره شمالی در سال 2006 میلادی اعلام کرد که می خواهد اولین ازمایش اتمی خود را انجام دهد و کلی هم جاروجنجال به راه انداخت اما بعد از انجام  ازمایش   معلوم نشد که دقیقا" چه اتفاقی افتاده است و فقط دود سیاه  غلیظی در سطح وسیعی از منطقه پخش شد.
  سایر ازمایشهای ظاهرا" اتمی این کشور با ابهامات و ضدو نقیض هایی همراه بوده است . و مقاماتی از روسیه منکر انجام چنین ازمایشهایی توسط کره شمالی هستند.
  این سیاست امریکاست که کشورهای دنیا را رقیب و دشمن هم می کند تا بتواند بر جهان حکومت کند.

  کره شمالی همیشه سعی می کند که اسرار امیز جلوه نماید اما واقعیت این است که مردم کره شمالی زندگی رقت باری دارند و حتی هر از گاهی
  مقامات سیاسی این کشور نیز فرار نموده و به کشورهای دیگر پناهنده می شوند. مردم این کشور هنوز از ترس ,کیم ایل سونگ فقید را خدا
  می دانند.
  باز هم بر این موضوع تاکید می کنم که امریکا اعلام کرده است که کره شمالی را به عنوان یک قدرت اتمی به رسمیت نمی شناسد و همین موضوع نشان می دهد که قضایا ان چیزی که در ظاهر می بینیم نیست.چرا که اگر بمب اتمی  واقعی باشد  باید باعث اشفتگی مقامات امریکا شود و می بینیم که در عمل بی خیالند.

  پاکستان  تا سال 1947 جزء هندوستان بود و در این سال از هند جدا گردید و از ان موقع تا کنون 3 جنگ بزرگ و پرتلفات بین انها رخ داده است.
  کشور هند  بیش از یک میلیارد جمعیت دارد ودر این کشور صدها مذهب و فرقه وجود دارد و دولت این کشور هزینه زیادی برای رواج خرافات و موهومات  می کند و  افرادی را به نام مرتاض که اکثرا" چهره هایی کریه و غیر بهداشتی دارند با هزار ترفند و حقه بازی به عنوان افرادی با توانایی  خارق العاده و فرابشری به نمایش می گذارند.

  در دوره دبیرستان دبیر دینیمان می گفت بعضی از مرتاضها می توانند با نگاه قطار و هواپیما را متوقف کنند و این توانایی را با تمرین زیاد بدست اورده اند.شاید ان دبیر می خواست دانش اموزان بروند  با تمرینهای عجیب و غریب بلایی سر خودشان بیاورند.
  اگر این درست باشد بعد از اینکه مرتاض کارش را انجام داد و نگاهش را از روی هواپیما برداشت  تکلیف هواپیما چیست .هواپیما در هوا متوقف شده و مرتاض هم کاری به ان ندارد .پس هواپیما باید سقوط کند چون در هوا باند پرواز نیست تا سرعت اولیه بگیرد.
  یا میگفتند بعضی از مرتاض ها  می توانند تا یک ماه با یک عدد مغز بادام زندگی کنندو یا در جلوی دوربینهای تلویزیونی مرتاضی را درون تابوت می گذاشتند و در یک قبر می گذاشتند و می گفتند دو هفته تا یک ماه دیگر او را بیرون می اورند و زنده است و واقعا" در این لحظه احساس وحشتناکی به افراد دست می داد.
  اگر مرتاضها توانایی فوق بشری داشتند و می توانستند اعمال متحیرالعقول انجام دهند دولت هندوستان انها را به کار می گرفت و دیگر نیازی به هیچ سلاح هسته ای ویا موشکها و سایر ادوات نظامی نبود و کشور هندوستان با همین مرتاضهای بی بهداشت تبدیل به ابرقدرت بلامنازع جهان می شد.
  با کمک افرادی همچون مهاتما گاندی و جواهر لعل نهرو و دیگران اکثریت مردم هندوستان را به گونه ای بار اورده اند که گوشت نمی خورندو انها را گیاه خوار بار اورده اند تا هم  حس خشونت و جنگندگی در انها کاهش یابد و هم اگر گوشت خوار بودند  با این جمعیت میلیاردی تمام گاو و گوسفندها و سایر چهارپایان مقدس  هند خورده می شد  و دیگر چیزی باقی نمی ماند.
  بعد از مدتی دیدند دیگر با خرافات نمی شود مردم را کنترل کرد , پس کشور هند را تجزیه کردند و علاوه بر هندوستان کشور پاکستان را هم اتمی وانمود کردند تا مردم دو کشور را بترسانند.

  تمام سیاستهای سردمداران جهان در راستای ترساندن ملتهاست.
  اکثر افراد اطلاعات و دانسته های زیادی را در پستوی مغزشان جای داده اند و بیشتر ان معلوماتیست که اکتسابی بوده و بدون کوچکترین  تفکری در باره انها قبول می کنندو می پذیرند.
  پذیرش بدون تفکر واندیشه فرد را همانند غول یک چشم می کند.
  غول یک چشم همیشه هدف را گم می کند.

  موفق باشید.


  شاید ان دبیر میخواست دانش اموزان بروند با تمرین های عجیب و غریب بالاهایی سر خودشان بیاورند!
  خخخ  چه داستان  مضحکی

  چی مضحکه
  اگر مضخک باشه حرف ان دبیره


  جناب کرامت شما هم در توهم به سر میبیری متاسفانه

  پاسخ:
  کافر همه را به کیش خود پندارد....عزیز من شما که خودت در توهم غرقی.
  با درود خدمت شما 
  اما من قانع نشدم 
  ممنونم
  شما الان از گیاهخواری بخشی از مردم هند نتیجه گرفتی که خوی وحشی گری ندارن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  این چی نتیجه گیری کردی برادر ... سیاستمدارا کثیف هستن اما نه اینجور
  شما که بمب هسته ای رو میگی دروغه بعد میخای کروی بودن زمین رو قبول کنی:D

  خیلی خوبه.به خیلی از سوالاتی که ذهنم رو مشغول کرده بود تقریبا پاسخ دادید.کلی بخوام بگم عدم وجود بمب هسته ای از وجودش منطقی تره.باتشکر

  لطفا بازم ادامه بدید

  با سلام خدمت آقای کرامت سلیمی

  مطالب شما کاملا با منطق و عقل منطبق است .
  البته بعضی از دوستان کمی کم لطف هستند یعنی اگه این مطالب رو یه نفر غربی بیان میکرد راحت قبول می کردند ولی حالا چون گوینده اش یک ایرانی است در مقابلش جبهه می گیرند و در مقابل فهمیدن مقاومت نشان می دهند .

 • کرامت سلیمی
 •  با سلام و عرض ادب

  جناب علی 313 ممنون از نظر لطفتان
   متاسفانه واقعیت همین است و طبق فرمایش شما کافیست یک غربی این موضوع را بیان کند , خیلیها راحت قبول می کنند و انرا بزرگ می کنند و حتما" یک فیلم مستند با توضیحات اغراق امیز در تایید ان می سازند .

  در یکی از نظرات گفته شده  در مقالات منتشر شده در سایت اسرارنامه
   به یک موضوع اشاره کرده ام که بنا به گفته ارتور شوپنهاور  انسانها در هنگام مباحثه بدون اعتنا به حقیقت به دنبال پیروزیند و این موضوع ریشه در دنائت فطری بشر دارد.
  بعضی از انسانها از بدیها و زشتیها فاصله می گیرند و صاحب اخلاق و معرفت می گردند و می توانند به راحتی حقیقت را قبول کنند , حتی اگر بر علیه انها باشد.
  از نظر شوپنهاور راه حل مشکلات این است که همیشه حکم درستی صادر کنیم.
  چه شما و چه مدیر محترم سایت و همینطور سایر افرادی که با منطق و ادب و نزاکت با این موضوعات برخورد نمودید , دوستانی هستید که هرچند همدیگر را نمی بینیم اما وجودتان را کاملا" حس می کنم و برایتان ارزوی سربلندی و موفقیت در همه مراحل زندگی را دارم.
  با سلام و درود ... کمی با صراحت  و خلاصه باید بگم اینکه تمامی متن کودکانه بالا تراوشات ذهن متوهم  و بیمار یک نویسنده بدبین به دنیاست که در خیال خودش شکل داده. و متاسفانه کسانی هستن که این متن رو تایید میکنن! 
  پاسخ:
  پس شما با یک متن علمی پاسخ این متن رو بدید! با توهین چیزی پیش نمیره اگه میتونید پاسخش رو بدید اگه نمیتونید هم نظر ندید لطفا
  Ahmad آقا شما ظاهرا از ایشون نفرت شخصی داری.
  شما باید در مورد نظریه اش نظر بدی نه روحیات و شخصیتش
  سعی کن با منطق و علمی نظری اش را رد کنی 
  با توهین و هتاکی هیچ  چیز حل نمیشه
  حالا چرا اینقدر از نوشتن این متن عصبانی هستی
  و بهش توهین میکنی
  معلومه که خیلی نگرانی
  برو دنبال مطالعه و بعد بیا اظهار نظر کن
 • کرامت سلیمی
 • با سلام
  از روی خشم و عصبانیت و توهین آمیز نظر دادن در مورد افراد  می تواند  نشانه درست بودن  دیدگاه های آن فرد باشد 
  هر حقیقتی که بیان می شود ابتدا به تمسخر گرفته می شود بعد به مرحله شک و تردید می رسد و در نهایت پذیرفته می شود.

  عصبانیت بعضی از دوستان غیرعادیست و معلوم است که وجدان آسوده ای ندارند و حتی اگر بتوانند به اعمال رذیلانه و دور از شرافت دست می زنند 
  برای رسیدن به آرامش درونی بروند بامطالعه و تحقیق و به صورت علمی  و خیلی منصفانه اظهار نظر کنند


  رشته تحصیلی من فیزیک هست
  به نظر من خیلی منطقی و زیبا دلیل اورده و تقریبا برای من ثابت شده که بمب اتمی وجود نداره. سیاستمدارا خیلی راحت دروغ میگن و مردمو میترسونن. خیلی شجاعت میخواد که کسی در این موردا اظهار نظر کنه.از اقای سلیمی تشکر میکنم که چنین نوشته هایی را در اینترنت قرار دادند.
  اگه میتونند بازهم در این موردا بنویسند

  حاجی شما مارو گیر آوردین بابا!بی خیال
  (درضمن توهینی نکردم حقیقت بود)
  پاسخ:
  حقیقت رو با علم بگید نه با توهین و لحن تعصبی! شما هیچ چیز رو ثابت نکردید فکر کنم حتی مقاله هم کامل نخوندید
  شماها دیگه جدا شورِش رو درآوردین دیگه. اول متن که به نلسون ماندلا گیر داد نویسنده محترم . از همون ایتدا فکر کردم با متن فکاهی طرفیم اما با خواندن متن دیدم با چیزی فراتر از یک متن مالیخولیایی طرفیم. نلسون ماندلا که به اعتراف بسیاری از آزدیخواهان دنیا (نه غربیها) یک انسان آزاده بود شما کردیدش یک مزدور رسانه های امپیرالیستی!حالا اشتباهات فردی ماندلا بحث دیگه ایه. شماها کلا همه دنیا رو ساختگی فرض کردید. جالبه(ازماندلا تا فروپاشی شوروی)! اما در بحث بمب اتم !!! به غیر از آمریکا کشورهای دیگر حتی هند و پاکستان هم آزمایشات هسته ای هم انجام دادن ... یعنی این کشورها هم در توهم به سر میبرند؟
  پاسخ:
  شما فقط چند خط اول رو خوندید؟ مقاله رو کامل بخونید تا انتها و اگه نقد علمی ای داشتید مطرح کنید البته نویسنده مقاله هم پاسخگو هستند اینجا
  نقد سیاسی داره متنت نقد علمی پیشکش
  پاسخ:
  پس هردو رو لطف کنید بنویسید من مطمئنم مقاله رو تا انتها نخوندید شاید هم از سطح سواد شما بالاتره بهرحال هرچیزی ممکنه
  آقاجان یا ادم باید منطقی باشه متن بالا رو قبول بکنه که متن شما منطقی نیست یا غیرمنطقی باشه قبول بکنه! 
  من آدم غیرمنطقی نیستم. تمام
  پاسخ:
  خب چرا دلیل علمی نمیارید؟ منطقی هم باشید اگه دلیل علمی نداشته باشید برای نظرتون بی منطق و غیر مطنقی هستید
 • کرامت سلیمی
 • با سلام

  مجددا"  به این سخن ارتور شوپنهاور استناد می کنم که اکثر انسانها هنگام مباحثه  بدون اعتنا به حقیقت به دنبال پیروزیند.

  منظور بعضی از دوستان از  کلمه منطقی چیست. ایا باید همه بر طبق نگرش و دیدگاه انها اطهار نظر کنند تا منطق رعایت شده باشد.

  ابتدایی ترین مؤلفه و ویژگی یک فرد منطقی رعایت ادب و اخلاق در گفتار و کردار است.
  عصبانیت همراه با توهین  انهم از طریق یک سایت اینترنتی نشانه ضعف فرد در زمینه های مختلف و نداشتن منطق  است و بیانگر نداشتن تربیت صحیح خانوادگی است و حتی به گفته یکی از دوستانی که در سایت نظر داده اند نشانه نفرت شخصی است و هیچگاه نمی توان این مدل افراد را که بسیار جاه طلب هستند را مجاب کرد
  شخصی در جایی مطالبی را گفته بود که بسیار زیباست و انرا عینا" در اینجا
  می نویسم

  اگر حقیقتی را پذیرفته‏ ای که در ظرفیت پذیرش دیگران نیست یا هست اما بر ضد دیگران است منتظر باش تا هزینه این ایمان را بپردازی. منتظر تهمت‏ها و تمسخرها و اذیتها. منتظر طرد شدن‏ها و توطئه‏ ها. وقتی تو بزرگتر از ظرفیت نگاه دیگران باشی یا ظرفیت آنان از ظرف نگاه تو کمتر باشد این طبیعی است که آنها بدبینانه در تو تردید کرده و سعی نمایند تو را انکار کنند و زیر سؤال ببرند

  اونهایی که میگن هند و پاکستان و کشورای دیگه ازمایش اتمی انجام دادن
  مگه در موقع ازمایش اونجا بودن که اینقدر این رو برای اثبات حرفشون میگن

  پس هیچ  چیزی را چون ندیدیم باور نکنیم

  اینجوری که نمیشه
  قرار نیست همه نظر شما را منطقی بدانند.

  با سلام خدمت همه بزرگواران و همچنین دوست گرامی جناب آقای مهندس سلیمی. مقاله بسیار جالب و قابل تاملی بود و بنده بنوبه خودم بسیار استفاده کردم. اما خدمت آن بزرگوارانی که لب به توهین و بی ادبی میگشایند باید عرض کنم که از فرهنگ و ادب بدور است که در مقابل نظریات دیگران به اینجور اعمال سخیف روی میآورند. در صورت مخالفت میتوان از ادبیات بهتر و ذکر ادله موارد را پیگیری و مطالبه نمود نه با فحش و دشنام. ادب اجتماعی حکم میکند که این دوستان بازنگری اساسی در رفتار ، اعمال و گفتار خود بنمایند و احترام را سر لوحه زندگی خود قرار دهند. بگذاریم کسانیکه شهامت حرف زدن دارند حرفهای خود را بزنند که این بنفع همه جامعه است . با تشکر
  با سلام خدمت آقای مهندس سلیمی فر
  برای دومین بار مقاله رو خوندم، البته در بعضی جاها مبهم است و دلیل قابل اثبات وجود ندارد. موفق باشید
  یه توصیه هم به دوستانی که مخالف این مقاله هستند: شاید مطالب این مقاله با افکار ما جور نباشه، ولی حداقل باعث میشه که به یک موضوع جدید فکر کنیم
  بهترین راه کنترل إیجاد ترس میباشد. کاری که والدین ما إز کودکی با ما أغاز میکنند  همون مسأله لولو خورخوره ، ساده ترین راهی که همیشه جواب داده تو تاریخ. لؤلؤ خورخوره های امروز ، تروریست ، بمب أتم ، گرمایش جو زمین ، موجودات فضائی ، شهاب سنکها و غیره. برأی هر تفکری یک لؤلؤ خورخوره هست. وجود دوستانی که بد بینانه به امثال بنده نگاه میکنند و ما را بدبین میپندارند نشان میدهد که چقدر خوب نقشه انها عمل میکند. شکارچیان با إیجاد ترس در سوی دگر گله را به سمت مورد نظر سوق میدهند. 
  دانشمندان زیادی به شکل مزدور تحقیق میکنند با چه خوراک و مواد شیمیایی و یا امواج میتوان مردمی بزدل و خرفت تربیت کرد. 
  در تمام فیلمهای هالیوود أین ترس به شما القا میشود و در نهایت در انتهای فیلم با درایت دولت أمریکا أین مشکل حل میشود و با خیال راحت پس إز دیدن فیلم به تخت خواب میرود 
   در بچگی در پناه پدر و مادر و در سنین بالاتر در پناه أمریکا و یا دولت خاص. 
  یه روز یه خیاطی لباسی نامریی برا پادشاه میدوزه ، همه إز ترس اینکه احمق خواننده نشن به به چه چه کردنند و در زیباییهای ان لباس سخن گفتند. 
  دانشمندان ناسا فرضیه ای را به اثبات میرسانند پس إز ان همه داننشمندان کشورهای دیگر در وصف ان فرضیه دلیل و بهران میاورند . إز بیگ بنگ میگن چقدر وقت بعد دانشمندی در ان سر دنیا اعلام میکند موفق به ضبط صدای انفجار بیگ بنگ شده که در جو هنوز موجود است. باور کنید برا کنترل إز ساده ترین روشهای روانشناسی استفاده میکنند. حتی قسمت زیادی إز خرید روزانه شما انچیزیست که انها برا شما در نظر گرفته اند. 
  هیچ چیز در دنیا مطلق نیست. همه چیز نسبیست. وجود خدا مطلق است. علم هم نسبیست. مثل در روی سکه  
  در زمانهای مشخص کشورها احتیاج به سأختن ایمیج خود دارند أمریکا  اعلام میکند به کره ماه رفته ، کسور رؤسیه که میداند أین اتفاق نیرفتاده به جائ تکزیب اعلام میکنه بعد چند وقت ما هم رفتیم به فضا. أین سیاست بهتریه تا رو کردن دست رقیب. أین وسط کشورهای دیکه ای هم که میخوان کم نیارن اعلام میکنن ما هم ماهواره فرستادیم هوا دیدیم  فضانوردای امریکایی وانجاز مشغول کار بودنند ،دیگه هیچکس نمیتوان اون یکبو نقض کنه  جریان لباس پادشاست. به همین خندهداری. ساده تَر إز لونه که بخوایم با اصطلاحات فنی بیانش کنیم  ، من هم در هرصورت سالیان  زیادیه که فارسی ننوشتم 
  اصطلاحات برام دوشوارن . دوستانی که بیادبی میکننید شما پرودکت همون سیستم هستید که شمارو طوری بار أورده که بیشتر إز صفحه تلوزیونتان را نمیبینید  
  إز شما که گذشت لااقل به خاطر فرزندانتان بیدار شُید ،شما ظرفیت شنیدن قسمتی إز واقعیت را هم ندارید اگر بقیه ماجرا را بشنوید چه خواهید گفت 
  با تشکر إز صاحب نظرنا 
  Mj

  با سلام
  قطر زمین در  نقشه ای که شما نشون میدین حدودا چقدر میشه؟
  پاسخ:
  سلام حدودا 24 هزار مایل
  با سلام أموالى
  فکر کنم مساله مهمتر إز مسطح بودن زمین، مسائل دیگری هست. مسأله کنترل جهانی میباشد. متاسفانه جهان با سرعت زیاد به سمت new world order نظم نوین جهانی پیش میرود . متاسفانه اموزش أین مسأله به مردم که أین موضوع را باور کنند تقریبا غیر ممکن است . 
  هیچ چیز در دنیا اتفاقی نیست، مگر اینکه همانطور برنامه ریزی شده باشد. 

  جنگهای متعدد
  ویروسهای جدید
  تغذیه مسموم 
  Chemtrail
  Harp
  و غیره
  حتی فلور موجود در خمیردندان شما ماده سمی هست که باعث مسموم شدن و إیجاد ترس  میشود ، ترسی که باعث میشود بهتر قابل کنترل شوید و برعکس باعث إز بین بردن دندان میشود. خنده دار نیست که به شما میگن فلور باعث سلامت دندان است. 
  لطفا بیدار شوید. 
  پاسخ:
  درسته اما مسطح بودن زمین هم یک حقیقته که اون رو پنهان کردند
  بسیار جالب وچالش بر انگیز میباشد با توجه به شناخت اینجانب از استاد صلیمی به ایشان خسته نباشید میگویم وامیدوارم همیشه ثابت قرم باشند باتشکر از ایشان
  توی کانالتون این جمله رو نوشتید:
  ⭐️🌞زمین تخت فارسی🌞⭐️:
  هیچگاه مطالب به ظاهر علمی و نجومی را که توسط دانشمندان منتشر میشود به عنوان یک حقیقت علمی قبول نکنید 
  زیرا هر لحظه امکان نقض آن وجود دارد در علم چیز 100 درصدی ای وجود ندارد 🌎🚫


  حالا یک سوال:
  آیا مطلب فوق درباره مطالب منتشر شده توسط شما نیز صادق است؟
  پاسخ:
  سلام
  مطالبی که زمین تخت گرایان منتشر میکنند با،تحقیق،آزمایش،مشاهده،اندازه گیری و ... به دست اومده و همراه قوانین ثابت طبیعت هست نه مثلا به عنوان مثال کل جهان رو بر اساس یک فرضیه به مردم معرفی کنیم و بعد ها اون فرضیه باطل بشه! این چیزی هست که علم مدرن انجام میده! 
  خیلی جالب بود و ممنون بابت زحمتی که کشیدن . شاید تصمیم گیری زود و سخت باشه با شرایطی کا در حال حاضر در اون قرار داریم و بر دنیا حاکمه . برای من موضوع جدیدی بود . حداقل برای مطالعه یک موضوع جدید بهم داد که اینم هست 
  خیلی جالب بود و ممنون بابت زحمتی که کشیدن . شاید تصمیم گیری زود و سخت باشه با شرایطی کا در حال حاضر در اون قرار داریم و بر دنیا حاکمه . برای من موضوع جدیدی بود . حداقل برای مطالعه یک موضوع جدید بهم داد که اینم هست 
  فارغ از اینکه زمین دقیقا چه شکلی است یا بمب هسته ای وجود دارد یا ندارد مشخص است گروهی هستند که درصدد ایجاد باور ترس هستند و باور ترس عامل ایجاد نا امنی،  نگرانی و در نتیجه هرج و مرج و دشمنی و جنگ می شود.  نهایتا زندگی برای تک تک ما دشوارتر می شود. زمین هر شکلی داشته باشد اگر چشم بینا داشته باشیم خواهیم دید که محل بسیار خوبی برای زندگی است و مملو است از حیات و شگفتی. رشد یک گیاه به عنوان مثال پدیده بسیار شگفت آوری باید باشد اما در کوچکی کنجکاوی همه ما با علوم مختلف خشکانده می شود. زمین محل امنی برای زندگی است و هر چه بگویند که باور ترس و هرج و مرج را القا کند دروغی است که برای دربند کشیدن روح ما می بافند. 
  من مقالتونو نخوندم،ولی نظرهارو خوندم.جالبه کسانی که جواب منطقی دادن گفتین بفرستین برای نویسندش،چرا به من میگین.کسایی که تایید کردن خب تشکر کردین.
  و وبسایتهایی هستن که در مورد انجمن زمین تختها(متوهما) توضیح داده.
  ببخشید نظریه ی زمین تخت همان نظریه ی بطلیموس است؟
  پاسخ:
  خیر
  مرحبا به ذکاوت شما!
  کار دولت های غربی مثل آن شخصی است که در قایقی نشسته و زیر پای خودش را سوراخ میکند. به افشاگری ادامه بدهید
 • کرامت سلیمی
 • با سلام واحترام

  قبل از هر چیز میل دارم بر این نکته اصرار ورزم که بنده قصد ندارم خود را دخیل در هر مطلب و موضوعی  کنم و وارد بحثهای بیهوده اجتماعی و سیاسی شوم  اما وضعیت اسفبار فعلی جهان و خشن شدن جامعه واز همه مهمتر خطرات بالقوه ای که

  کشورمان را تهدید می کنم نمیگزارد بی تفاوت باشم و سکوت کنم.

  مجبوریم نگاهی به پشت سر خود و به تاریخ بیندازیم تا ببینیم چراغ هدایتی که در طی تمام تاریخ راهبر بشر است کدام است.

  با وجود محدودیتها ممکن است جاده ای که  راهنمای ما از

  گذشته به سوی اینده می باشد برای کسانی که ان را طی نکرده اند مرئی و یا روشن نباشد.

   

  مسلم است که برای پیمودن جاده ای که راهنمای ما به وضع امروزی شده است سهلتر و سریعتر ان است که از بالای قله ای که اکنون در ان قرار گرفته ایم نظری به سوی

  مسیرهای پیموده شده بیندازیم.

   و بالطبع شاهد شاهراهی می شویم  که به طور مستقیم راهنمای ما از گذشته به وضع موجود خواهد بود وقسمتهای دوردست این شاهراه در مه غلیظی از عدم قطعیتها و حدس و گمانها محو خواهد شد.

  هنگامی که رشته معینی از کلاف تاریخ را مورد بررسی قرار می دهیم با مسئله غامض قضاوت و حقیقت یابی  روبرو خواهیم شد که برای رسیدن به حقیقت در این دالان پر پیچ و خم و پر انشعاب چه رشته هدایتی را باید تعقیب کنیم

  متاسفانه بعضی از افراد عادت کرده اند که با خواندن هر مطلبی که به مذاقشان خوش نیاید مغرضانه به نویسنده مطلب توهین  کنند والفاظی نظیر متوهم ویا کلمات نامناسب دیگر به کار ببرند . توهم کلمه ای است که بیشتر در مورد افراد خودبزرگ بین و جاه طلب به کار می رود نه نویسندگان و پژوهشگران و استعمال این کلمه در مورد نویسندگان بی معنی است.

  نمی خواهم خودمان  را با دانشمندان مقایسه کنیم اما لازم است مثالی اورده شود.

  یکی از افرادی که به عنوان فیزیکدان بزرگ و استثنایی به جامعه معرفی شده است استفان هاوکینگ می باشد که رسانه ها خیلی بزرگشان کردند  و اطلاعاتی که در مورد وضعیت جسمی ایشان داده می شود جای سوالهای زیادی دارد که قطعا" اگر در مورد یک ایرانی این وضعیت جسمی برقرار بود مسخره اش می کردند و می گفتند مگر می شود فردی با این وضعیت غیرممکن جسمی امکان صحبت و نوشتن داشته باشد , انهم در موضوعات بسیار عجیب و پیچیده علمی.
   ایشان  یکی از کسانی بود که نظریه سیاهچاله ها را بوجود اورد و کلی سرو صدا به پا کرد و مجامع علمی را بازی داد و حتی مذاهب را به تمسخر گرفت.
   استفان هاوکینگ  جدیدا" اعلام کرده است که سیاهچاله وجود ندارد وتعدادی دیگر از نطریاتش را باطل و مردود اعلام کرد, اما  هیچکس مسخره اش نکرد و توهینی به ایشان نشد. حتی خود
  استفان هاوکینگ در مورد خودش لفظ احمق را بکار برد و  گفت ما در عصر حماقتها  زندگی می کنیم.
  زمانی که کتابهای " تاریخچه زمان" و "جهان در پوست گردو " به نام ایشان منتشر شد  این کتابها به تمامی زبانهای زنده و مرده  دنیا در تیراژ
  بالا چاپ و منتشر شد. وهیچ نقد و انتقادی به مطالب کتابها وارد نشد و حتی به عنوان کتابهای دانشگاهی معرفی و مورد استفاده دانشجویان قرار  می گرفت.
  حال اگر در مورد  یک ایرانی  چنین داستانی برقرار بود توسط هموطنان خودش مورد ازار و اذیت وبی ادبی و حتی هتک شرافت قرار می گرفت.

  به نظر بنده کسانی که با خواندن یک مقاله اشفته می شوند و از کوره در می روند و عکس العمل اهانت امیز دارند افرادی هستند که به جای مخ با مخچه فکر می کنند.
  صاحبان قدرت و مقام برای کنترل جهانیان دروغهای زیادی را به ملتها باور دادند .هم دروغهای علمی و هم سیاسی و اجتماعی.

  نمونه بارز دروغهای سیاسی افسانه هولوکاست است که حدود 70 سال در باور ملتها بود اما سرانجام  این دروغ لو رفت و تبدیل به یک افسانه
  کهن شد.
  هنگامی که افسانه هولوکاست لو رفت باعث اشفتگی و نگرانی شدید  سازندگان این داستان و طرفدارانشان  شد و همین نشان می دهد که چه هزینه هایی کرده بودند تا این دروغ بزرگ را در باور ملتها بگنجانند.

   در مورد دروغهای علمی نیز  داستان همین است. وقتی اطلاعات غلط در ذهن افراد ریخته شود در تجزیه و تحلیل موضوعات دچار مشکل و در نهایت باعث  تحلیل رفتن انرژی مغزی شده و راحتتر هدایت ذهن  شده و در مسیر خواسته قدرتمندان جهان قرار می گیرند.

  بهتر است به جای مسخره کردن و الفاظ نامناسب با ادب و منطق و بدور از هرگونه تعصب و لجبازی  وارد بحث و گفتگو شویم تا افکار و اندیشه نو و جدید جایگزین افکار کهنه و متعصبانه شود.

  با ارزوی سلامتی و شادکامی برای تمامی دوستان
 • کرامت سلیمی
 • مدیر محترم سایت با سلام و عرض ادب

  نوشته ای را خدمتتان  ارسال کرده ام که برای اینکه بیشتر در معرض دید باشد به صورت تکراری در دو بخش  فرستاده ام.

  پیروز باشید.
  پاسخ:
  با سلام
  بله متشکرم از کامنت شما تشکر
  موفق باشید
 • کرامت سلیمی
 • با سلام

  کلیپ مربوط به وابستگی  انرژی خورشید و ماه به گنبد اسمان  یکی از زیباترین کلیپهاییست که منتشر شده و همین  کلیپ نشان میدهد که چه دروغهای علمی بزرگی در مورد خورشید و ماه و همینطور سایر پدیده ها به ما گفته اند.

  همیشه سعی کرده اند که مفاهیمی مثل نسبیت عام و خاص را به ما تحمیل کنند بدون انکه بتوانند در این مورد واضح و شفاف توضیح دهند منظورشان از این همه توضیحات چیست. ودرنهایت  با اصطلاحات غیر ملموس و غیر قابل درکی مثل ترکیب زمان و مکان و همینطور انحنای مکان و انحنای زمان  و وابستگی جرم و مکان و زمان به سرعت نور  افراد را گیج می کنند.

  مطرح شدن نظریه زمین تخت نه تنها زیباست بلکه نشان از نبوغ پدیداورندگان دارد که از بین این همه دروغها و حقیقت پوشیها توانسته اند حقایق و یا حداقل بخشی از حقایق را پیدا کنند و ارائه دهند که واقعا" جای تحسین دارد. اکنون با یک دید جدید به پدیده های اسمانی نگاه می کنم و از اینکه حقیقت را تا حدود زیادی فهمیده ام احساس ارامش می کنم.

  اشکالی که در اظهار نظر بعضی از دوستان وجود دارد این است که در اظهاراتشان  به فرمولها و بیانات همان دروغگوها و دانشمند نماهای مزدور  استناد میکنند.

  دستیابی به حقایق علمی کار سخت و طاقت فرساییست و نیاز به سالها مطالعه ، تحقیق و تفکر دارد. این بی انصافی است که در برخورد با این موضوع با لجبازی ،تعصب و افکار کهنه موروثی  برخورد کنیم.

  چیزی که عیان است این است که در مورد کروی بودن زمین و یا موارد دیگر حقیقت ان چیزی نیست که به ما گفته شده و با  تضادها و تناقضات زیادی
   برخورد خواهیم کرد. اگر قرار است وارد بحث شویم باید با کامل خواندن و دیدن مستندات ارائه شده و سپس با فکر نو و بدور از لجبازی و تعصب  اقدام نماییم.

  در مورد مقاله دروغ بودن بمب اتمی  بعضی ها برای رد موضوع فقط چسبیده اند به اینکه پس هیروشیما و ناکازاکی دروغ بوده.

  واقعیت این است که در پایان جنگ جهانی دوم ارتش ژاپن که بسیار قوی بود تسلیم نمی شد و جنگ را متوقف نمی کرد و حتی توجهی به دستورات و خواسته های هیروهیتو امپراطور ژاپن نداشتند و هر ان ممکن بود نظامیان ژاپنی دست به کودتا زده و حکومت هیروهیتو را سرنگون سازند.
  هیروهیتو با امریکا وارد مذاکره و معامله شد و با کشتار مردم بی گناه دو شهر گمنام هیروشیما و ناکازاکی  با بمباران وسیع و انفجار مخزنهای بزرگ گاز مایع
  و احتمالا" کشتن تعدادیادی از فرماندهان ژاپنی ، نظامیان را ترسانده و وادار به تسلیم نمودند و هیروهیتو موفق شد تاج و تخت خود را نجات دهد و تا پایان عمرش برژاپن حکومت کرد و بعد از مرگش نیز پسرش اکی هیتو به قدرت رسید.

  حفظ حکومت برای یک حاکم و امپراطور از همه چیز مهمتر است و برای اینکار حاضر است هر کسی را نابود کند و یا هر جنایتی را انجام دهد ،حتی کشتار مردم کشورش.
  تاریخ پر است از سرگذشت حاکمانی برای حکومت ،مردم کشور و یا حتی خانواده خود را قتل عام کردند.

   فقط به همین دو سوال جواب دهید:

  1-اگر سلاحهای اتمی خیلی خطرناک و ویرانگرند چرا فوق سری باقی نماند و اسرار ان را فاش کردند . ایا به نظر شما این کار عاقلانه است . ایا هیچ حیله و کلکی در کار نیست و در پی نخود سیاه فرستادن نیست.

  2- اگر به فرض چنین سلاحهایی وجود داشته باشد ایا می توان به افراد اعتماد کرد و هزاران عدد از این سلاحها را در دست افراد مختلف در پایگاههای زمینی و زیردریاییها گذاشت  تا مثلا" امنیت امریکا و روسیه و یا کشورهای مدعی داشتن این سلاحها را تامین کنند.


  حقیقت ان چیزی نیست که گفته می شود و یا نوشته می شود بلکه حقیقت همان چیزیست که می خواهند ان را مخفی کنند.  آقای سلیمی میشه بفرمایید در چه دنیایی زندگی میکنید؟
  دوست محترم به اینصورت شما مسائل سیاسی رو توهم و ... جلوه میدید بیشتر به فیلم سینمایی و آثار جورج اورول شبیه می باشد.
  به هر حال نظر شما هم محترم 
  اما فکر نکنید هر کس با این گونه نظرات و شک کردن به همه مسائل می شود نظریه پرداز. 
  مرسی ممنون
  سلام
  برای من مطالب آقای سلیمی تامل برانگیز بود.
  البته شاید کل مطلب صحیح نباشد ولی مطلب نبود بمب اتم را قابل دفاع می دانم
  بنده علوم پایه خوانده ام
  جالب است و برایم سوال بود همینکه عکاسی مثلآ در فاصله ده کیلومتری می تواند از صحنه انفجار با دمای هزاران درجه عکس بگیرد جای سوال است. یعنی صد درجه دما به آن مرد نمی رسد تا بسوزاندش؟ 
 • کرامت سلیمی
 • با سلام خدمت جناب rami

  در پاسخ به سوالتان باید بگویم که در همان دنیایی زندگی می کنم که شما هم زندگی می کنید وتفاوتمان فقط در نحوه نگرش به رخدادها و مسائل مختلف است. همیشه به دنبال حق و حقیقت هستم  و هیچگاه حق و حقیقت را زیر پا نمی گذارم.

  بنده هیچ تمایلی به خودنمایی  و نمایش ندارم و به دنبال این نیستم که به عنوان یک نظریه پرداز شناخته شوم.
  استعمال کلمه توهم در جایی که فقط بحثهای علمی می شود  جایگاهی ندارد و فاقد هرگونه معناییست.

  ساختار قدرت حاکم بر جهان برای ترساندن بیشتر جهانیان به دروغهایی  متوسل شد که هرچند با برنامه ریزی  بسیار ماهرانه ای و از نظر خودشان دقیق انها را به ملتها باور دادند اما پس از مداقه زیاد توسط دیگران تناقضات و تضادهایی مشاهده شد که
  افراد مختلف با شکافت بیشتر موضوعات و توسیع انها دروغهایی را اشکار کردند.
  نمی خواهد زیاد دور بروید ، کافیست به دنیای پیرامون خودتان نگاهی حقیقی داشته باشید.
  فقر،بیکاری، تروریسم و .... نتیجه باور همین دروغهاست. و الا در دنیایی با این بزرگی و این نعمتهای بیشمار خداوندی بشر نباید چنین سرنوشت شومی داشته باشد که دست به عملیاتهای تروریستی ناجوانمردانه انهم بر علیه مردم بیگناه که هیچ نقشی در سیاست ندارند بزنندو یا نباید  دولتهایی به خود
  اجازه دهند که بدون هیچگونه هراسی مردم بیگناه را بمباران کنند.
  سالها سعی و تلاش می شود تا فردی بزرگ شود و به سن استقلال برسد اما با معضلاتی به نام بیکاری،تبعیض،تحقیر وبی تفاوتی  مسئولین کشورش درمورد سرنوشت خود روبرو می شود.
  اگر کسی  به دنبال ریشه این معضلات برود قطعا" متوجه دروغهایی خواهد شد که سالها به وی گفته شده و وقتی حقیقت و یا قسمتی از حقیقت را بفهمد دچار سرخوردگی و یا حتی ازخودبیگانگی می شود.

  نظریه زمین تخت را برای اولین بار در این سایت خواندم و نه تنها  نباید با تمسخر و توهین با ان برخورد کرد بلکه باید با احترام و تحسین مطرح کنندگان ان  به موضوع نگاه کرد. ایا اگر یک فرد غربی این مسئله را به گوش شما می رساند بازهم او را متوهم میخواندید. این عیب بزرگ ماست که غربیها را بزرگ می کنیم و به پژوهشگران و محققین کشورمان بی ادبی و  بی احترامی می کنیم و انها را مسخره کرده و متوهم می خوانیم.

  کسانی که در این موارد دست به تمسخر و توهین و بی ادبی می زنند یا افراد نادان هستند که به جای مخ با مخچه فکر می کنند و همچون جغد ویرانه نشین زندگی می کنند .و یا افراد جاه طلب و قدرت طلب هستند که روشن شدن حقایق  برعلیه منافع و خواسته های انهاست ومسیر رسیدن به قدرت را به روی انها می بندد و دوست دارند با دروغهای علمی و سیاسی و اجتماعی  شب سیاهی بر جامعه مستولی شود تا بتوانند همچون خفاشها در این شب سیاه جولان دهند و به ابتذال مشغول شوند.

  متاسفانه تقریبا"  در تمام دوران  بشری بیان کاملا" ازاد یک امکان ناپذیری اجتماعیست و  نمی توان  همیشه با صراحت و روشنی صحبت کرد  چون این کار بسیار مخاطره امیز بوده و ممکن است فرد از حقوق اجتماعی محروم شود و رنج انزوا را به جان بخردو یا خطرات دیگری متوجه شخص شود.

   فقدان ازادی بیان و ازادی پس از بیان که ابتدائی ترین مؤلفه برای ایجاد یک جامعه مدنیست  محور ایجاد و باور تمام  دروغها در جامعه است.

   اصلا" اینگونه نیست که بنده به هر موضوعی با شک و تردید نگاه کنم و همه چیز را زیر سوال ببرم. فقط در حوزه ساختار قدرت که دروغهایی را از قبیل بمب اتمی و هیدروژنی ، هارپ، بمب نوترونی، مثلث برمودا ودروغهایی از این دست را برای ترساندن ملتها عنوان کردند  اظهار نظر کرده ام.

  زمانی که استفان هاوکینگ نظریاتش را در مورد سیاهچاله و دیگر موضوعات ساخته ذهنش را مطرح کرد  به راحتی کتابهایش در تمام دنیا چاپ و منتشر شد و خیلی ها هم کتابهایش را می خریدند  و سعی می کردند به دیگران نشان دهند که قادر به درک مطالب ایشان هستند و ایشان یک فیزیکدان طراز اول می باشد که نظریاتش دقیق می باشد اما جدیدا" استفان هاوکینگ اظهار داشته که سیاه چاله وجود ندارد و تعدادی دیگر از نظریاتش غلط است و خودش را یک احمق خوانده است.

  چرا هیچکس خرده ای به ایشان نمی گیرد و چرا شما ایشان را متوهم نمی دانید .
  به نظر بنده استفان هاوکینگ را برای سرگرم کردن جامعه مطرح کردند و بعد با رد نظریاتش به جامعه شوک وارد کردند و حال افراد را گرفتند.

  بنده فقط بر اساس یک سری شواهد و قرائن و استناد به گفته های علمی خودشان گفته ام سلاح هسته ای وجود ندارد و هیچ ادعای دیگری نکرده ام و
  همینطور مقالات دیگری که سایر دوستان در این سایت قرار داده اند . حالا ما شدیم متوهم  و بدبین به دنیا .

  چراغ هدایت جامعه دروغهاییست که در باور مردم دنیاست و تا دروغهایی مثل بمب اتمی و دیگر دروغها در باور ملتهاست اوضاع جهان روز به روز بدتر می شود.
   قدرت اساسا" غیر اخلاقیست و صاحبان قدرت و مقام برای حفظ قدرتشان از هر شیوه ای استفاده می کنند و فریبکاری  قویترین سلاح در زرادخانه قدرتمندان است.
   
  اینکه میفرمایید "ایا اگر یک فرد غربی این مسئله را به گوش شما می رساند بازهم او را متوهم میخواندید" بله متوهم میخواندیم. مگر آدم غربی از کره ماه فرود آمده؟ اشتباه نمیکند؟!!! امری میفرماییدها! آدم چیزی که غلط است میگه غلط چیزی که درست است میگه درست. البته همین نظریه مجعول زمین تخت و صاف توسط غربیها بیان شده.
  در مورد فلاکت و جنگهای بشری (مخصوصا در خاورمیانه) یک یا دو دلیل نیست جناب کرامتی مثال بسیاری دست به دست هم داده تا روزگار بشر به اینجا رسیده... اختلافات قومی ، مذهبی ، دخالت بیگانگان ، کم شدن ذخایر معدنی و مالی کشورها و ده ها دلیل دیگر! 
  شما فقط به دیده شک به دیگران نگاه میکنید (مانند ماندلا) یا همین پرفسور هاوکینگ. اگه به این صورت است پس انیشتین هم ساخته و پرداخته دولتهای استعماریست!
  و در مورد بمب اتم ... آخر برادر من حالا به نظر شما دولتهای غربی بخاطر ترساندن ادای دروغین بمب اتم میکنند یا در مورد زمین تخت جلوگیری از حقیقت میکنن این دور از واقع است جناب. بحث در مورد استعماری و دخالت دولتهای بزرگ یک چیز است اما اون چیزی که شما این سایت میگه یک چیزه دیگر. 
  دنیا اون چیزه ترسناک و پشت پرده ای هم که شما و این دوستان میگویند نیست.
 • کرامت سلیمی
 • با سلام

   بعضی از دوستان بی میل یا ناتوان در روبرو
  شدن با حقیقتند و اسیر افکار تحمیلی و یا متعصبانه موروثی خود هستند و گاه چنان در وجود خود زندانی می شوند که فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه جدیدی را پیدا نمی کنند.

  به جای اینکه در باب مسائل علمی به دنبال کشف حقیقت باشیم و با لجبازی بعضی از دوستان روبرو شویم  خاطره زیر را برایتان تعریف می کنم:

  بنده خودم درجایی مراسمی بود و یک سری نمایشها را اجرا می کردند و مجری مسابقه که از پرسنل صدا و سیما بود مدعی بود که یکی از افراد اجرا کننده نمایش فرانسوی است و وی را دنی یل موسو خطاب میکرد.
  وقتی دنی یل موسو به روی سکوی نمایش امد پند نفر بر روی طبل کوبیدند و مجری با صدای کشیده ای خیلی بلند  گفت :دنی یل .......موسو......
    ادم یاد کارتون رابین هود می افتاد
  و گاهی وقتها با زبان فرانسوی ناقص از وی می خواست کاری را انجان دهد. در یک جا از مراسم مجری حواسش نبود و خودش را لو داد. دنی یل موسو وسیله ای را باید با پا برمیداشت از دستش استفاده کرد.مجری به دنی یل
  که پشتش هم به مجری بود گفت دنی یل چرا با دست برداشتی , بندازش زمین و با پا بردار و دنی یل هم همین کار را کرد اما فهمید که تماشاچیان متوجه شده اند و خجل و سر افکنده شدندو زود مراسم را به پایان رساندند.
  بعد از مراسم به اتفاق چند نفر کمی تحقیق کردیم و فهمیدیم که دنی یل موسو فرانسوی نیست و ایرانی است و نام وی هم دانیال موسوی است و فارسی هم حرف میزد.


  شبیه سازی کنید با وقایع دیگری که به مردم  انجوری که می خواهند نشان می دهند.

   
  مطلب قابل تاملیست
  به نظر من بمب اتمی دروغه .   
  متن قابل تاملی بود مخصوصا قسمت نابودی هیروشیما و اظهارات خلبان روس.
  کسانی که از ماندلا دفاع کور کورانه میکنند بهشون بگم با دو تا فیلم سینمایی هالیوودی دیدن  راجبه ماندلا خودشون رو علامه فرض نکنن ویکم مطالعه بکنن.در زمانی که این اقا تو زندان بود همه همبندیهاش شاهد مرگش بودن.یکم مطالعه کنین بعدمنم منم کنید.اخه چطور یک رهبر شکنجه دیده بعد از زندان در اومدن بره با ملکه الیزابت ملعون قهوه بخوره
  با سلام درود خدمت جناب کرامت
  چند نکته؛ برادر بزرگوار آقای کرامت شما فرمودید که بمب اتمی وجود نداره؟ چرا نباید باشه؟(کاش وجود نداشت واقعاّ). اما هست...
  یعنی شما میفرمایید آمریکا باید در ویتنام بمب اتمی میزد کار رو یکسره میکرد تا قدرتش ثابت بشه؟ همینجوری کم انسان بیگناه در ویتنام قتل عام شدند؟ یا روسیه با ترکیه که فرمودید! روسیه با تحریم توریسم به ترکیه ، صنعت توریسم ترکیه رو نیمه فلج کرد که برادر، بعد ترکیه با کلی خواهش و التماس مسئله فیصله داد. تازه به صورت نیمه رسمی هم عذر خواهی کرد. با اونجیزی که در مورد امپراطور ژاپن و تبانی با آمریکا ذکر کردید فقط نظر شماست! وگرنه اصلا مستند نیست(شما میدونید چقدر نیاز به گاز مایع و بمب هست برای نابودی یک شهر). در مورد بحث دوم شما من واردش نمیشم چون سرشته حرفه ای ندارم اما در مورد خورشید خب قطعا دلیل علمی هست. دلایلتون بسیار رادیکال هست و غیر علمی.
  بنده اینجا وکیل مدافع آمریکا و غرب نیستم ، دلیلی هم نداره باشم اما دلیل پیشرفت آمریکا و غرب بها دادن به دانشمندان و قدرت نرم افزاری و سخت افزاری که با پایه و اساس علم نوین بهشت دست یافته. منکر سواستفاده و جنایات آمریکا هم نیستم اما شما فقط نقطه تاریک رو اینقدر بزرگ کردید که حتی منکر کروی بودن زمین شدید.
  اینترنت وجود نداره اینها توطئه هست اصلا منهم وجود ندارم یک رباطه داره پیام میگذاره... تو هم وجود نداری به احتمال 86.93 درصد تو یک هولوگرام هستی که از معادله بوز انیشتین به دست اومدی.... اگه وجود داری منتشر کن
  پاسخ:
  به چه کشف بزرگی رسیدید
  سلام من همه حرفاتونو قبول دارم چون کاملا منطقی اند اما چند تا سوال هست که شما راجع بهش هیچ حرفی نزدید خواهشمندم به همه سوالاتم جواب بدین چون میدونم سوال خیلیاست 1اگه زمین تخته پس خورشید هیچ وقت به زیر ابر نمیتابه پس چرا گاهی اوقات زیر ابرا روشنه؟2ایا خلبانانی که مسیر های طولانی طی می کنن به دلیل تخت یا کروی بودن زمین ارتفاع را تغییر میدن؟3اگر زمین تخت است پس نباید در حفر تونل انحنای زمین حساب شود ایا مهندسان ان را حساب میکنند؟4جی پی اس در زمین تخت چگونه است5ایا هیچ شهاب سنگی به زمین خورده یا میخورد ؟اگر نه چرا؟
  پاسخ:
  سلام
  1-با تخت بودن زمین این پدیده بهتر قابل توجیه هست چون خورشید درحال دور شدن از ما هست و مایل میتابه به همین علت نور خورشید به زیر ابر ها میره! 2- خیر ارتفاع هیچ گاه تغییر نمیکنه معمولا در مسیر ثابتی حرکت میکنند و هیچ انحنایی محاسبه نمیشه! 3- من جایی نشنیدم که در حفر تونل انحنا محاسبه بشه! 4- به مقاله ماهواره مراجعه کنید: لینک 5- بله
  ایا هیچ عکس تکی یا دسته جمعی و نام از دانشمندایی که دارن رو زمین تخت تحقیق میکنن دارین؟اخه ادم باید بدونه حرفاشون چقدر معتبرن و دانا
  پاسخ:
  میتونید دربارشون تحقیق کنید! اگر از نظر شما نامعتبره میتونید باور نکنید
  من نگفتم نامعتبره خیلیم منطقیه حرفاشون.من فقط یه عکس ازشون میخوام
  پاسخ:
  افراد مختلفی هستند میتونید سرچ کنید:
  samuel rowbotham
  samuel shenton
  brian mullin 
  rob skiba
  marshal hall
  eric p dollard
  و...

  مطالب وبلاگتون کاملا منطقی و قابل تامله
  اینکه میبینید خیلیا مسخرتون میکنن طبیعیه اگه مسخره نکنن باید شک کنید. خود من وقتی یه چیزایی رو در مورد طب سنتی به دوستام میگفتم همشون مسخره میکردن ولی الان میبینید بعد از چند سال وزارت بهداشت اعلام کرده مردم 30 درصد بیشتر به طب های گیاهی پناه آوردن.
  خلاصه اینکه شاید فکر کنید همه مسخرتون میکنن ولی به قول یکی: وقتی یه حقیقتیو میگی از 100 نفر 99 نفر مسخره میکنن ولی همینکه 1 نفر به فکر فرو میره خودش خوبه
  پاسخ:
  سلام متشکرم بله کاملا درسته!
  بنده سوالی از آفا کرامت دارم؛ آیا گاندی و مارتین لوتر هم ساخته و پرداخته دستگاههای اطلاعاتی غرب هستن!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • کرامت سلیمی
 • با سلام خدمت ه.چ

  بنده با ارائه این مقاله فقط همین موضوع را زیر سوال بردم. درست نیست در هر مقوله ای وارد بحث و گفتگو شویم. ان هم بحثهایی که هیچکس از حرفش کوتاه نمی اید حتی اگر متوجه غلط بودن نظرش شود.

  تاریخ پر است از انسانهای مثبت و منفی.  همچون  ابراهام لینکلن که با برده داری مبارزه کرد  و ازادی را به سیاهپوستان هدیه داد و دراین راه جانش را فدا نمود.

  و یا ایت الله خامنه ای که حدود 30 سال است کشورمان را  با وجود نا امنی در کشورهای همسایه در امنیت کامل نگاه داشته است  

  و هیچ واهمه ای از استکبار جهانی و ایادی داخلی و خارجیشان ندارند.


  یا همین مارتین لوتر کینگ که شما اشاره کرده اید که مورد احترام تمام عدالتخواهان جهان است. ویا نخست وزیر فقید کنگو پاتریس لومومبا  بخاطر مردم کشور کنگو  قربانی توطئه دوستانش شد و در کمال ناباوری ژنرال موبوتو  فرمانده ارتش  کنگو دستور تیربارانش را صادر کرد تا به لئوپولد دوم پادشاه جنایتکار و خونخوار بلژیک خوش خدمتی  کرده باشد. که علاوه بر افریقاییان در سایر کشورهای دیگر نیز محبوبیت دارند. همین ژنرال موبوتو قبل از کشتن پاتریس لومومبا  از خود در ذهن مردم کشور کنگو چهره ای انسانی و عدالتخواه ترسیم کرده بود و حزبی به نام جنبش مردمی برای انقلاب  تشکیل داد اما با این جنایت چهره پلید و خبیث خود را به جهانیان نشان داد. در زمان ژنرال موبوتو نیز فردی به نام لوران کابیلا با شعارهای مردمی دست به عملیات مسلحانه زد  و با سرنگونی حکومت موبوتو به قدرت رسید اما خود کابیلا نیز جنایتهای زیادی را انجام داد و در سال 2002 ترور شد و بعد از وی نیز پسرش به قدرت رسید و ظاهرا" پسرش نقشه ترور وی را کشیده بود. پسر کابیلا نیز شعارهای مردمی داد و در ظاهر برای شورشیان عفو عمومی صادر کرد اما وی نیز در جنایت دست کمی از پدرش و موبوتو نداشت.


  اما استکبار جهانی افرادی را هم در قالب مبارز و رهبر ازادیخواهان علم کرد که دست تعدادی از انها رو شد . (POL POT) مثل پل پت  


  نخست وزیر بیرحم کامبوج که ابتدا با شعارهای مردمی و ندای عدالتخواهی برسر کار امد اما معلوم شد که افکار پلیدی را در پستوی مغزش جای داده است.  و با تشکیل گروه خمر های سرخ  در طی 4 سال  از سال 1975 تا 1979 یکی از بزرگترین جنایتهای  تاریخ بشری را رقم زد و  میلیونها نفر  از مردم بی گناه کامبوج را کشتار کرد. به دلیل پوشش ضعیف رسانه ای در کشورهای کمونیستی  امار دقیقی از تعداد کشته شدگان نیست اما بعدها تعداد کشته شدگان را رقمی بین 2 تا 7 میلیون نفر اعلام کردند

  در همان زمان  در کامبوج نوردوم سیهانوک معروف به شاهزاده سیهانوک  به نام مبارزه با پل پت  گروهی به نام جبهه ملی تشکیل داد اما زود دستش رو شد و خودش را لو داد و معلوم شد که شاهزاده سیهانوک اموزش دیده سازمان سیاست و در پشت پرده همراه با پل پت   هرکدام لبه های یک قیچی هستند وهمگام  دست به جنایتهای ضد بشری می زنند.

  ساموئل دو نمونه دیگری است که با شعارهای مردمی بر سر کار امد ابتدا  با رواج خرافات و عقب مانده نگاه داشتن مردم لیبریا  حکومت کرد . بعد ها فردی اموزش دیده به اصطلاح اقتصاد در امریکا به نام چارلز تیلور به عنوان معاون رییس جمهور  لیبریا منصوب شد اما بعدا  

  ساموئل دو و چارلز تیلور در لیبریا جنگ داخلی راه انداختند و دست به کشتار مردم  بی پناه  کشور لیبریا زدندو البته ساموئل دو در این میان قربانی شد و بعد از دستگیری به دستور چارلز تیلور تکه تکه اش کردند ، ساموئل دو کودن تا اخرین لحظه مدعی بود  که جادوی سیاه او را نجات خواهد داد.


  و همینطور عوامفریبانی دیگر.  ایدی امین در اوگاندا،رابرت موگابه در زیمبابوه ، سام نجوما در نامیبیا ،  نیکلای چائوشسکو در رومانی ، هایلاسلاسی در اتیوپی، معمر قذافی در لیبی،خوزه کریستیان اریستید در هاییتی، عبدالرحمان وحید در اندونزی و....  نمونه های این افراد عوام فریب زیاد است و ذکر نام  همه انها خسته کننده است.  نمی خواهد زیاد دور بروید و شخصیتهای مرموز و مشکوک سیاسی را مثال بزنید. در همین صنایع خودمان کارگران به فردی اعتماد می کنند و او را به عنوان نماینده کارگر انتخاب می کنند تا از حقوقشان دفاع نماید.اما پس از مدتی می بینیم که همین نماینده کارگر که باید از حقوق کارگران دفاع نماید عامل ایجاد تفرقه و چند دستگی میان کارگران شده و با تبعیض گذاشتن بین افراد و گاه توطئه کردن علیه افراد درستکار و با صداقت  کارگران را با هم دشمن می کند و به بهانه های مختلف خود را از دسترسی کارگران به انها دور نگاه می دارند . و در عمل نماینده کارگران نقش یک نفوذی و ادم فروش را پیدا می کند. و بعد از مدتی نماینده کارگر  که خوب با چم و خم سیاست و حقه بازی اشنا شد تا می تواند با دادن اطلاعات غلط هم به کارفرما و هم به کارگران فضا را متشنج می کند تا بتواند از اب گل الود ماهی تازه بگیرد.

  و متاسفانه در صنایع ما پر از این نمایندگان کارگر ادم فروش و خائن است و شرم و حیایی هم از کارهایشان ندارند.
   
  بنده حدود 20 سال است که در صنعت کار می کنم و جز دو یا سه نفر ، فرد شریفی در میان نمایندگان کارگران ندیدم.
  فکر میکنم در مورد شخصیتهای سیاسی بهتر است خودتان فکر کنید چون کافیست اعمال و نتایج کار انها را مورد بررسی قرار دهید و نیازی به هیچ علم و دانشی از ریاضی و فیزیک و شیمی و فلسفه و  یا علوم دیگر نیست.

  موفق باشید.  آقای سلیمی... موارد مورد بحث بسیار زیاده
  این سیاست پدرومادر نداره همینه که میفرمایید
  اما چی رو شما به چی دارید ربط میدید!!!! 
  پل پت رو دستگاههای غرب آورده؟پل پت که کمونیست بی رحم بود! متاسفانه بسیاری از همین جپ گراها که با شعارهای برابری وارد مبارزه شدند تبدیل به جنایتکار رو ... شدن. این نگاه شما به غرب درست نیست که همه چیز رو تیره و تار میبینید
  دیگه همه چی ربطی به غرب نداره بسیاری از بدبختیهای کنونی کشورها مربوط به ساختار اشتباه همون کشورهاست
  در مورد بمب هسته ای هم داستان جالبی بود.
 • کرامت سلیمی
 • جناب ه.چ

  چون در اکثر موضوعات به افراد دروغ گفته می شود تجزیه و تحلیل مسائل

  محتلف به صحبتهای سیاسی ختم می شود.

  تمام رهبران کامبوج اموزش دیده غرب بودند.

  مکتب کمونیسم بوسیله دولتهای اروپایی و امریکا طراحی و پایه ریزی شد و رهبران کمونیستی بوسیله انها اموزش داده می شدند
  ژنرال لون نول، سون سان ،سیهانوک و پسرش و پل پت در فرانسه و امریکا اموزش دیده بودند.
  سیهانوک بعد از کودتای ژنرال لون نول که از حمایت امریکا برخوردار بود  ابتدا به چین و سپس به امریکا پناهنده شد( دو کشور کمونیستی و کاپیتالیستی).
   
  پل پت در ابتدا با شیوه های غیر اخلاقی و دور از شرافت  خود را به قدرتمندان کامبوج نزدیک کرد  و با کمک انها به فرانسه رفت ودر انجا بوسیله سازمانهای اطلاعاتی و جاسوسی فرانسه اموزشهای لازم را فرا گرفت و بعد از بازگشت به کامبوج برنامه های انها را پیاده کرد.

  همه چیز را تیره و تار نمی بینم. فقط بعضی از وقایع تاریخی را ذکر کردم.

  دیدگاهها و ظرفیتها فرق می کند.

  انتظار ندارم که کسی مجاب شود. اکثر انسانها هنگام مباحثه بدون اعتنا به حقیقت به دنبال پیروزیند.


  آقای کرامت متاسفانه شما همه چیز رو توی غرب میبینید و به غرب قدرتی که ندارند رو میدید
  کمونیسم رو غربیا آوردن؟!!!!!!!!

  بیخیال 
  شما مخدارید هرگونه که اندیشه میکنید عمل کنید

  یه سوال.یعنی شما تلاش های افرادی مثل انیشتین و هایزنبرگ و اوپن هایمر رو زیر سوال میبرید یا اینکه به من که میخوام مهندسی هسته ای بخونم میگین داری میری پی نخود سیاه؟
 • کرامت سلیمی
 • سلام جناب عرفان

  یک زمان از پایه گذار دانشگاه تهران اقای حسابی به عنوان پرفسور  در رسانه ها یاد می شد و تا می توانستند برای این فرد داستان سازی نموده و بزرگشان می کردند اما یکبار هفته نامه امید جوان  موارد مطرح شده در باره ایشان را خالی بندی خوانده و گفته شد که ایشان شاگرد انیشتین نبوده اند و هیچ توانایی علمی قابل ملاحظه ای نیز نداشته اند.

  همچنین ایرج حسابی فرزند پرفسور حسابی یکی از اعضای قدرتمند اتاق بازرگانی می باشد که تمام تصمیمات اصلی اقتصادی و بازرگانی در این اتاق گرفته می شود. و تقریبا" ترکیب ان ثابت است و به هیچ جایی هم پاسخگو نیستند و زور دولت هم به انها نمی رسد.

  از کدام تلاش های انیشتین و هایزنبرگ و اپنهایمر صحبت می کنید. فقط یک سری فرمولهای غیرقابل ازمایش و حتی غیر قابل درک ارائه کردند  (خواهشا" نگویید که برای بنده  قابل درک نیست و محصلین هسته ای درک می کنند).
   
  اطلاعات همه ما در مورد این اشخاص اطلاعات رسانه ایست.

  در رشته های دانشگاهی مربوطه ذهن افراد را پر می کنند از موضوعاتی مثل تبدیل جرم به انرژی طبق فرمول بی معنای   E=M*C^2   ، معادلات سرکاری شرودینگر که جز معادله مربوط به اتم هیدروژن که  با فرض مدل کروی اتم هیدروژن و صرفنظر از هامیلتونیان هسته  حل می شود ( نه مولکول  هیدروژن که غیرقابل حل است)در هیچ مورد دیگری قابل حل نیست چون در زرادخانه توابع ریاضی هنوز تابعی که بتواند شرایط مناسب و لازم را برای حل این معادلات ارائه دهد بوجود نیامده است. حتی برای نوشتن معادلات شرودینگر و یا دیگر معادلات بجای حروف معمولی و متداول در ریاضیات از حروف پیچ و خمدار یونانی استفاده می کنند تا به پیچیدگی و پیشرفته بودن  معادله بیفزایند و دیده اید که بر روی علامت H اپراتور هامیلتونیان یک کلاه هم قرار می دهند تا معادله با ابهت تر و با عظمت تر  به نظر برسد.
  و همچنین ذهن شما را پر می کنند از مفاهیم دیگری مثل معادلات  مستقل از مختصات  لاگرانژ  و اصل عدم قطعیت هایزنبرگ  که هیچ مفهومی از ان قابل استنباط و استنتاج  نیست تا حسابی مغزتان خسته شود و گیج و منگ شوید . کسانی که مدعی هستند این مطالب را درک می کنند  یا مزدورانی هستند که به انها پول داده می شود تا با تبلیغ این مطالب ، در راستای منافع قدرتهای جهانی عمل کنند و یا افرادی نادان هستند که سعی می کنند خود را متفاوت با دیگران نشان دهند.

  و یا مکانیک کوانتومی و سیستمهای بس ذره ای و از این گونه موضوعات من در اوردی و  غیر کاربردی .
  شاید محصلین رشته های هسته ای و رشته های مرتبط  در طول تحصیل احساس دانشمند بودن بکنند و زمانی که معادلات شرودینگر و اپراتورهای تبدیل را می نویسند کلی ژست بگیرند اما وقتی فارغ التحصیل می شوند  دیگر چنین احساسی نخواهند داشت چون جایی  متولی اشتغال انها نیست و دچار دلشوره و نگرانی می شوند .

  چند مدت پیش تعدادی از فارغ التحصیلان هسته ای و همچنین اخراجیهای سازمان انرژی اتمی  طبق گزارش رسانه ها به شکلی خوار و زار و ترحم برانگیز در مقابل مجلس و دیگر نهادها تحصن کردند و حتی در نامه ای به رییس جمهور از ایشان خواستند که نگزارند که فراموش شوند.

  در دهه 90 میلادی امپراطوری شوروی از هم پاشید و بنا به گزارش رسانه ها بیش از صد هزار نفر از دانشمندان به اصطلاح اتمی این کشور به کشورهای دیگر پناهنده شدند.
  چرا دولتهای روسیه و امریکا مانع از فرارشان نشدند. اگر به معنای واقعی سلاح هسته ای وجود داشت ،دولت امریکا از فرار این دانشمندان نگران می شد و با هر هزینه ای که لازم می شد  انها را نابود می کرد تا دشمنان امریکا نتوانند به سلاح اتمی دست یابند.
  اگر این موضوع هسته ای واقعیت داشته باشد باید کشورهایی که این دانشمندان را جذب نمودند موفق به ساخت سلاح هسته ای و یا حداقل نیروگاه هسته ای می شدند. 72 سال از انفجار اتمی ادعا شده می گذرد و در این مدت با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نرم افزارها باید طراحی و ساخت این نیروگاهها و سلاحها اسانتر شده باشد و نیازی نباشد که سالها افراد جهان سومی در دانشگاه موضوعات سنگین و خسته کننده را حفظ کنند و بعد از فارغ التحصیلی هیچ توانایی عملی نداشته باشند  و شغلی برایشان وجود نداشته باشد و برای لقمه نانی به هر جایی که بشود التماس کنند و تحقیر شوند.

  شاید بی ربط به نظر برسد اما در یکی از  نظرات همین سایت  مثالی زدم که مجددا" ان را می نویسم.

  اپراتوری  نیاز به تخصص ندارد مثل صنایع ما که مثلا" در صنعت الومینیوم یک فوق دیپلم دامپروری بدون داشتن هیچ دانشی در باره تولید فلز در خط تولید فلز الومینیوم بدون هیچ مشکلی در کنار یک فوق لیسانس متالورژی کار میکند و حتی یکبار این فوق دیپلم دامپروری در سال 1383 به عنوان پژوهشگر برتر در صنعت الومینیوم  به  سازمان ایمیدرو  معرفی شد و از دست معاون وزیر اقای هراتی نیک لوح تقدیر گرفت. بعدها همین فوق دیپلم دامپروری ادامه تحصیل داد و لیسانس متالورژی گرفت و حالا مدعی متخصص بودن در صنعت الومینیوم هست. در صورتی که جای این فوق دیپلم دامپروری در پرواربندی یا سازمان گوشت، سازمان غله و اینجور جاهاست اما به راحتی وارد یک صنعت مهم فلزی شده و از دست معاون وزیر لوح تقدیر می گیرد. یک فوق دیپلم دامپروری تخصصش در امور گوسفندان است و باید در مواردی مثل کیفیت گوشت و یا نوع پشم گوسفندان اظهار نظر کند.

  اگر بالفرض چنین نیروگاههایی وجود داشته باشد  افراد با تحصیلات غیر مرتبط  با پارتی و سفارش در انجا مشغول به کار خواهند شد و خواهیم دید که باز هم به عنوان مثال فلان رشته دامپروری در انجا پیشنهاد می دهد که برای عایقبندی اتصالات نیروگاه از پشم گوسفند استفاده کنند که هم ارزان است و هم فراوان و تحریمها هم مانع دسترسی به پشم گوسفند نمی شود و پیشنهاد وی توسط هیئت مدیره مورد پذیرش قرار گرفته  و ان فرد به عنوان یک محقق و پژوهشگر برتر به وزارتخانه معرفی شده  و مورد تشویق وزیر مربوطه  یا معاون وزیر قرار خواهد گرفت و پاداشی هم به وی خواهند داد.

  سیاستمداران در عین حال که با هم کار می کنند اما در دلشان از هم نفرت دارند و کاملا " به هم بی اعتمادندو در دلشان به هم ناسزا می گویند و از هر فرصتی برای تحقیر یکدیگر استفاده می کنند.

  سیاستمداران با وجود اینکه افراد زیادی در اطرافشان می گردند اما شدیدا" احساس تنهایی می کنند.

  به نظر شما چطور سیاستمداران بدبین امریکایی و یا هر کشور دیگری در چنین فضای نفرت و بی اعتمادی  می توانند به افرادی اعتماد کنند  و ده ها هزار بمب اتمی را در صورت وجود در  پایگاههای زمینی و در زیر دریاییها در اختیار افراد قرار دهند و از این موضوع نترسند که یک زمان تعدادی از این سلاحها در دست رقیبان و دشمنانشان افتاده و با ان سلاحها انها را تهدید کنند .

  به نظر شما ایا سازندگان این سلاحهای ادعا شده کودن و احمق بودند که اسرار ساخت ان را فاش نمایند.
  اینها فقط ابزارهایی برای ترساندن ملتها و ایجاد رعب و وحشت در دل ملتهاست و مطلقا" وجود خارجی ندارند.

  شما فقط همین موردی را که در باره منبع انرژی خورشید بیان کرده اند با دقت  و محاسبات منطقی و بدور از هرگونه تعصب و لجباری و افکار کهنه و موروثی  مورد بررسی قرار دهید.

  خودشان می گویند برای انجام واکنش همجوشی به دمای  سیصد میلیون درجه و میلیونها پاسکال فشار لازم است.  می گویند در خورشید در هر ثانیه پنج میلیون تن ماده به انرژی تبدیل می شود. بنا بر این باید در خورشید دماهای بالای سیصد میلیون درجه وجود داسته باشد و باید طبق گفته خودشان اتمهای سنگینتر نیز با هم همجوشی کنند و اتمهای سنگینترجدیدی  ایجاد کنند و همینطور ادامه پیدا کند و باز طبق گفته خودشان اگر مثلا" اتمهای هلیوم همجوشی کنند اتم لیتیوم بوجود می اید که همجوشی ان چند برابر همجوشی اتمهای هیدروژن انرژی ازاد می کند و دماهای در حد چند میلیارد درجه و فشارهای بیشتر  نیز خواهیم داشت و همجوشی اتمهای سنگینتر نیز رخ خواهد داد مثلا" اتمهای لیتیوم همجوشی نموده و اتمهای با عدد اتمی بزرگتر بوجود خواهد امد و نتیجتا" به عناصری با عدداتمی غیر معمول بالاتر از 120 هستند خواهیم رسید

  (مدعی هستند در ازمایشگاههای اتمی عناصر تا شماره حدود  120 را تولید کرده اند).  و نتیجه این خواهد بود که بعد از مدتی دما و فشار به حدی خواهد رسید که خورشید متلاشی شود. اما در عمل چنین نیست و خورشید به صورت یکنواخت انرژی ازاد می کند و ظاهرا" خورشید فقط یک مبدل انرژیست یعنی نوعی از انرژی را از جایی دریافت می کند و به انرژی نورانی تبدیل می کند . اگر در هر ثانیه پنج میلیون تن از جرم خورشید کم شود در طی میلیاردها سالی که از عمر خورشد طبق گفته خودشان می گذرد و با در نظر گرفتن قوانین جاذبه نیوتونی و تعادل منظومه شمسی باید این منظومه تا بحال متلاشی شده باشد چون با تغییر جرم خورشید و سیاراتی که با دریافت انرژی ،ان را به جرم تبدیل می کنند  هرچند به طور نسبی کم باشد تعادل منظومه شمسی به هم خواهد خورد.


  در مورد اشکالات و تناقضات  داستان کربن 14  در یک فرصت دیگر توضیح خواهم داد.

  یک موضوع مهم دیگر اینکه زمانیکه عکسی از یک دانشمند به اصطلاح اتمی نشان می دهند که در جلوی یک تخته سیاه ایستاده است بر روی تخته سیاه هم فرمولهای مکانیک کلاسیک نیوتونی نوشته شده و هم فرمولهای مکانیک کوانتومی که این دو نوع مکانیک در تضاد با یکدیگرند و نمی توان برای بررسی اتمها همزمان از هردو نوع مکانیک استفاده کرد اما چون انها مردم را نادان و احمق فرض می کنند هر چه بخواهند می نویسند.
  البته امیدوارم نوشته های بنده ناراحتتان نکند. فقط حقیقت را می گویم و حقیقت در اکثر مواقع تلخ و ناراحت کننده است.

  پیروز باشید

   

   

   

   

   

   

   

  کاش حقیقت همین بود که سلاح اتمی دروغی بیش نبود آقای سلیمی!
  اما خوشبختانه شما با این طرز تفکر کاره ای در مملکت نیستید
  درمورد جناب پرفسور حسابی بله متاسفانه ما ایرانیها کمی عقده حقارت داریم و تا کسی جایزه ای چیزی میگیرد اون رو بت میکنیم.
  در مورد دانشمندان هسته ای شوروی سابق که فرمودید برادر بزرگوار دانشمندان هسته ای روسیه رو که خوده آمریکا و انگلیس و ... رو هوا زدن! بعد از فروپاشی شوروی بسیاری از این افراد به غرب مهاجرت کردند یا مهاجرت داده شدن! مانند دانشمنندان عراق بعد از سقوط صدام! یه همچین دانشمندی کشور درجه دومی نمیره که برادر!الان منظور شما این هست که تمام علوم نوین دروغ و شانتاژ هست؟
  امیدوارم از حرفم ناراحت نشده باشید.
  برادر عزیز و فهیم جناب ه.چ

  اگر سلاح هسته ای وجود داشت باید فقط عده کمی اسرار ساخت ان را بدانند نه صدهزار نفر فقط فراری از روسیه باشند و چند برابر ان در کشورهای اروپایی و امریکا و چین و هند و.....

  اگر قرار بود این موضوع فرار صد هزار دانشمند اتمی صحت داشته باشد

  لزومی نداشت موضوع فرار انها به عرض همه دنیا برسد.  می توانستند همانطور که ده ها سال سکرت و محرمانه بود  بی سروصدا انها را به کشورهای دیگر منتقل کنند و کنترل رسانه ها هم که در دست خودشان است و لزومی نداشت در رسانه ها جار و جنجال  به پا کنند.

  ضمنا" اگر ده ها هزار بمب اتمی ساخته شده ، پس به اندازه کافی  تولید شده و وجود صدها هزار دانشمند اتمی در سیستمهایشان چه ضرورتی دارد و ایا عقل و منطق قبول می کند که دولتهای امریکا و اروپایی به صدها هزار نفری که دیگر هیچ استفاده ای ندارند حقوق و مزایا و امکانات  بدهند  و کلی هم هزینه صرف مسائل امنیتی انها شود. می دانید چه هزینه ای دارد. میدانید اگر انها واقعا" دانشمند اتمی باشند  بیکار بودن انها چه خطر بزرگی برای جهان است .ممکن است به ذهنتان خطور کند که همه که بمب نمی سازند ،خیلی از انها در نیروگاهها کار می کنند. جواب این است که برای کار در هر جایی فقط کافیست تعدادمحدودی متخصص وجود داشته باشد و اکثریت افراد فقط اپراتور و کارگر هستند که به صورت روتین و مشخص اموری را طبق برنامه انجام می دهند و دانشمند اتمی نه انرژی و توان  و نه اعصاب و حوصله امور کارگری را دارد.حتی متخصصین (در هر اموری)  تحمل حضور در کنار یکدیگر را ندارند و سعی در حذف و نابودی یکدیگر دارند و این موضوع بسیار مهم است و همیشه کارفرمایان برای کنترل متخصصین مشکلات زیادی دارند و با شیوه های روانشناسی این موضوع را کنترل می کنند و در اکثر موارد با سرکوب و تحقیر افراد عمل می کنند.
   تصور کنید یک یا چند  دانشمند اتمی تحقیر شوند و در صدد انتقامجویی بر ایند . خودتان تصور کنید چه انتقام وحشتناکی خواهند گرفت.

  کی بنده تمام علوم را دروغ و شانتاژ دانستم.

  در هیچ جای مقاله و نظرات بنده این گفته شما ذکر نشده است و شما درست متوجه نشده اید.
  صاحبان قدرت و سرمایه برای کنترل ملتها تا می توانند دروغ و اطلاعات غلط به خورد انها می دهند و اثار این دروغها و اطلاعات غلط در همه جا پیداست. در اقتصاد،اشتغال، تجارت،صنعت،ورزش،بانک ،هنر و ....

  یک مثال ساده برایتان می زنم

  به ما گفته شده که طلا پشتوانه پول است و معادل با میزان موجودی طلا

  پول در بانکها و بازار است . کل پول ایران 1200 تا 1300 تریلیون  تومان می باشد  که اگر به طور متوسط قیمت هر کیلو طلا را 130 میلیون تومان در نظر بگیریم باید معادل با ان حدود 10000 تن طلا در کشور موجود باشد .

  اما حتی در امریکا با بودجه 4 تا 5 هزار میلیارد دلاری که حدود 15 برابر بودجه کشور ماست کل طلای موجود در این کشور به 10000 تن نمی رسد.

  کل طلای موجود در تمام کشورهای جهان چیزی بین 150 تا 170 هزار تن می باشد اما پولهای چاپ شده از لحاظ ارزش چند برابر این طلا است.

  پس فقط اعداد و ارقام الکی و گمراه کننده  ارائه می دهند و ذهن افراد را با حساب و کتاب غیر واقعی پر می کنند و دست می اندازند.

  بهترین شیوه کنترل افراد ایجاد ترس است و صاحبان قدرت و سرمایه با القای دروغ بزرگی به نام بمب اتمی در دل ملتها رعب و وحشت ایجاد می کنند تا بتوانند انها را کنترل کنند.

  قطعا مطالبی که میفرمایید درست است. اما در بعضی از فرضیه ها بسیار تند روی میکنید. اما به هر حال متاسفانه دنیای سیاسیون بسیار تیره دورویی و تزویر و ریا دیده میشه. بسیاری از ما انسانها مترسکهای افراد پول پرست و سیاسی شده ایم. در همین منطقه خودمون آدم نگاه میکنه چه بلایایی بر سر انسانها میاد...... 
  حیف و بسیار حیف زمین رو داریم به گند میکشیم... چه با زمین تخت و کروی فعلا آینده زمین در دست خوده ما انسانهاست
  به هر حال امیداست آقای سلیمی یک روز خوب بیاد. 
  با تشکر برادر منتقد نظریات شما.

  جناب ه.چ

  خوشحالم که شما هم چنین دیدگاهی نسبت به سیاستمداران و صاحبان قدرت دارید. و همین مورد حقیقت جویی و حقیقت پذیری شما کافیست تا با دید احترام به شما نگاه کنم.

  شاید به نظر برسد که بنده در جاهایی فرضیه ها و نظریه های تندی بیان کرده باشم اما باور کنید که بر روی تمام این فرضیه ها و نظریات مدت زیادی  فکر، مطالعه و تحقیق  کرده ام و هیچگاه سعی نکرده ام که متعصبانه و کورکورانه و بر اساس ملیت ،نژاد و یا مذهب و مکتب افراد اظهار نظر کنم.
  و این حق را برای هر فردی قائل هستم که ازادانه  اندیشه و اظهار نظر کند تا از برخورد پرتوهای این این افکار و اندیشه ها جوهر حقیقت اشکار گردد و عقل و خرد جانشین افکار کهنه موروثی و تحمیلی گردد و انسانهای متعصب و لجاج به انسانهایی دانا وصاحب فکر نو تبدیل شوند.

  چندین عامل باعث  عقب ماندگی ملتها می باشد اما حضور دائمی باورهای موروثی و کهنه در مسائل علمی مهمترین عامل و ریشه اصلی عقب ماندگی کشورهای جهان سوم است.

  چراغ هدایت جامعه باورهاییست که در ذهن افراد وجود دارد و تا دروغهایی همچون بمب اتم ،بمب هیدروژنی، و دروغهایی مشابه در باور و ترس از این باورها در دل ملتهاست اوضاع جهان روز به روز بدتر و شرایط زندگی مشکلتر می شود و فقر و بیکاری و گرسنگی دامنه وسیعتری پیدا می کند.

  حل مشکلات کشور کار بسیار اسانیست اما در واقعیت امر اراده ای برای حل مشکلات وجود ندارد و حتی  منافع عده ای در عدم حل این مشکلات است و تا بتوانند در مسیر افرادی که می خواهند مشکلات را حل کنند کارشکنی می کنند.
  انچه در مدارس و دانشگاه ها به عنوان علم می اموزیم اکثرا" به ما تلقین می شود(این اموزش نیست)به همین خاطر فارغ التحصیلان دانشگاه ها

  در عمل  کارایی لازم را ندارند و در واقع  سیاستگزاران همین را می خواهند.
  فارغ التخصیلانی که موفق به ورود به محیطهای کاری می شوند خیلی زود

  متوجه می شوند که بین انچه در دانشگاه اموخته اند و انچه در محیط کار لازم و مورد نیاز است تفاوت اساسی و فاحشی وجود دارد و از نظر معلومات کاری همه در یک سطح هستند و همان معلومات کاری که مدیران ،رؤسا و سرپرستان دارند کارگران نیز دارند. اما با ایجاد فضایی به نام اشرافیگری بین خودشان و کارگران فاصله می اندازند و جدا از رفتارهای غیرانسانی و فریبکارانه طوری رفتار می کنند که گویا از نظر تخصص و معلومات کاری بر کارگران برتری دارند.
  بنده حدود بیست سال است که در صنعت مشغول به کار هستم و انچه مخصوصا" از مدیران مشاهده کرده ام این است که مدیران مدام از خود انرژی منفی ساطع می کنند که ظاهرا" جایی انها را اموزشهای اینچنینی می دهند تا محیطهای کاری را ازار دهنده کنند و از پژوهش و تحقیقات و همچنین ارتباط بین صنعت و دانشگاه بیزارند و هر کسی که به کاری تحقیقاتی برای پیشرفت صنعت بپردازد چنان با کارشکنی و  سنگ اندازی روبرو می شود که از این کارش پشیمان می شود و ان شخص منزوی و بایکوت شده و علاوه بر اینکه از نظر مالی به حقوقش لطمه می زنند در معرض خطر اخراج نیز قرار می گیرد.
  اکثر مدیران از دانش مدیریت و تخصص در سیستمی که اداره ان را بر عهده دارند جز مقدمات ناچیز اطلاعی ندارند و فقط خیلی خوب ژست می گیرند و خیلی هم بدجنس و حسودند و به بهانه ایجاد نظم و انضباط جو خفقان و سرکوب ایجاد می کنند و با این فضا هرکسی را که بخواهند حذف می کنند و وای به حال کسی که در معرض پرتوهای منفی دید انها قرار گیرد.به همین دلیل صنایع ما رو به پیشرفت نیست و نمی توانند متناسب با رشد جمعیت اشتغال ایجاد کنند و حتی به سمت ورشکستگی میروند و یا عمدا" به سمت ورشکستگی سوق داده می شوند.

  بیشتر مدیران  تنها به فکر ثروت اندوزی و ارزوی زندگی در امریکا،کانادا،استرالیا و کشورهای اروپایی هستند و برای رسیدن به این ارزویشان از هیچ ناجوانمردی و حتی خیانت و حق کشی دریغ نمی کنند و بیشتر انها بعد از پایان کارشان در کشورهای ذکر شده زندگی می کنند و دروغ  می گویند که تابع رهبر انقلاب هستند و در این مورد خیلی ریاکارانه رفتار می کنند و رفتارهای استکباری و اشرافیگرانه انها دلیلی بر صحت گفته های بنده است و عملا" با رفتارهایشان به دل رهبر انقلاب و مردم
  درد می گزارند و شرم و حیایی هم از اعمال و رفتارشان ندارند و متاسفانه از طریق نهادهایی نیز حمایت می شوند.

  در کشور ما به معنای واقعی رسالت هیچکدام از نهادهای نظارتی و امنیتی مبارزه با فساد اقتصادی و مبارزه با ظلم و تبعیض نیست و همین موضوع باعث سوء استفاده مدیران می شود .

  و همچنین هیچ جایی وجود ندارد که اگر محققین و پژوهشگران متوجه دروغ بودن یا غلط بودن موضوعی علمی شدند به انجا مراجعه کنند و در صورت صحت نظریات و نتایج کارهایشان حمایت شوند و تریبونی در اختیارشان گذاشته شود تا نتایج تحقیقات و پژوهشهایشان را منتشر کنند. هرکس  در راستای  برملا کردن دروغهای علمی تلاش کند یا مورد تمسخر عده ای نادان یا مزدور قرار می گیرد که در راستای منافع قدرتهای استکباری عمل می کنند تا افراد نا امید شده و الگوی دیگران نشوند و یا در خوشبینانه ترین حالت با بی تفاوتی و بی اعتنایی روبرو می شود.

  اصرار بر روی حقانیت خود برای پذیرش یک نظریه توسط دیگران ممکن است برای فرد مخاطره امیز باشد و تحت تعقیب و پیگرد قرار گیرد.

  البته ببخشید که گاهی از موضوع اصلی خارج می شوم . مسبب این کار صاحبان قدرت و مقام هستند که بعد از رسیدن به قدرت راه را بر روی بقیه می بندند و افراد از سر ناچاری برای رسیدن به حقیقت و پیدا کردن عامل مشکلات به این موضوعات و مسائل می رسند.

  برایتان ارزوی شادکامی و سلامتی دارم

 • پیمان نیسانی
 • جای تاسف است که غربیان (فرماسیون ها) عالم را گوسفند فرض کرده وهنوز عده ای با اینکه میدانند (فراماسیون ها) دشمنان حقیقی وباطنی جهان واقعی هستند که حتی شهر وندان خود را فریب میدهند اما همچنان غرب زده میباشند خدا کند امام زمان ظهور کند تا حقایق بر جهان روشن شود وتمام فراماسیون ها وغربیان کافر رسوای عالم شوند با تشکر
 • پیمان نیسانی
 • جای تاسف است که غربیان (فرماسیون ها) عالم را گوسفند فرض کرده وهنوز عده ای با اینکه میدانند (فراماسیون ها) دشمنان حقیقی وباطنی جهان واقعی هستند که حتی شهر وندان خود را فریب میدهند اما همچنان غرب زده میباشند خدا کند امام زمان ظهور کند تا حقایق بر جهان روشن شود وتمام فراماسیون ها وغربیان کافر رسوای عالم شوند با تشکر
  یکی از دوستان فرموده بودن که مدرکشون در حد معلم شیمی دبیرستان یکی نیست بگه همین انیشتینم که یه معلم ریاضی بوده :)
  با سلام و تشکر از مقاله خوبتون
  بنده از نظر علمی نمیتونم نظری در این خصوص بدم ولی با شناختی که ماسونها و صهیونیست جهانی دارم اصلا بعید نیست که داستان بمب اتم یک داستان تخیلی برای اداره دنیا باشد، مانند پروژه جنگ ستارگان آمریکا در زمان ریگان که به این بهانه شوروی رو پای میز مذاکره کشوندن و در نهایت منجر به فروپاشی شوروی شد ولی بعدها معلوم شد که این پروژه یک داستان تخیلی بیش نبوده. 
  ولی در مورد تخت بودن زمین مسأله فرق میکند، ما در قرآن هم آیاتی داریم که طبق نظر علما و بزرگان بر کروی بودن زمین دلالت دارد، مانند آیاتی که در آن از واژه های مغارب و مشارق استفاده شده که علما وجود چند مغرب و چند مشرق را که در قرآن آمده دلالتی بر کروی بودن زمین میدانند
  مضاف بر آن در خصوص علوم فضایی که خوشبختانه کشور ما در آن پیشرفت داشته است، با توجه به اینکه ماهواره ها باید در مدارهایی به دور زمین بچرخند و اصول ساخت آنها بر همین مبناست نیز می‌تواند دلیل دیگری باشد بر رد ادعای تخت بودن زمین
  مسخرس اگه بمب اتمی وجود نداشت چرا کره شمالی خودشو داره میکشه سخت ترین تحریم هارو تحمل میکنه که بمب اتم داشته باشه. در ضمن کدوم بمب باران میتونه هم زمان200هزار نفر رو بکشه این مطلب شما غیر عقلی بمب اتم وجود داره

  پاسخ:
  همه و همه بازی سیاسی برای دست انداختن و سرگرم کردن مردم
  با عرض سلام و خسته نباشید 
  من کاری با واقعی یا غیر واقعی بودن این مقاله ندارم ولی در حد دانشم اینکه در مقاله تون گفته بودید اتم های یک عنصر کاملا مشابهند و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی دقیقا یکسانی دارند رو متوجه نمیشم چون ایزوتوپ های یک عنصر خصوصیات شیمیایی یکسان و خصوصیات فیزیکی متفاوتی دارند و اینکه نوشتین هیچ دلیلی وجود نداره که تعدادی اتم خود بخود و بدون هیچ مقدمه ای شروع به واپاشی کنند درسته ولی در فرایند زنجیری بمب اتم  برخورد یک نوترون شکافت اورانیوم را آغاز میکنه و بر اثر شکافت , سه نوترون به وجود میاد و واکنش زنجیر وار ادامه داره که اگه کنترل نشه به احتمال زیاد انفجار عظیمی رخ میده پس اورانیوم خود به خود شروع به واپاشی نمیکنه
  مقاله جالبی بود از این نظر که احتمال خلافی را مطرح می کنه و جا داره که علاقمندان در این مورد مطالعات بیشتری داشته باشند.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی