انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

ده دلیل کروی بودن زمین:

 

 

 

1

ماه گرفتگی یا خسوف

 

موضوع ماه گرفتگی از دوران های گذشته توجه مردم را به خود جلب میکرده است و دانشمندان از همان دوران به دنبال دلیل گرفتگی ماه بودند اما آیا امروزه این موضوع به طور کامل حل شده است؟ آیا دلیلی وجود دارد که اثبات کند ماه گرفتگی چگونه رخ می دهد؟ آیا شما با این حرف قانع شده اید: سایه زمین بر روی ماه می افتد و ماه گرفتگی رخ میدهد. چه مدرکی برای این حرف وجود دارد؟ چرا باید باور کنیم این سایه زمین است؟ چطور به خود اثبات می کنید که این سایه زمین است که بر روی ماه افتاده؟ درگذشته برخی از دانشمندان باستان همین نظر را درباره ماه گرفتگی داشتند آن ها خیال میکردند که ممکن است سایه زمین بر روی ماه افتاده باشد و از همین موضوع با خود فکر کردند که شاید زمین کروی باشد!!! اما باید بگوییم دلیلی برای این حرف وجود ندارد که سایه زمین بر روی ماه می افتد درواقع هیچ مدرکی وجود ندارد. چون از کودکی به شما گفته شده سایه زمین بر روی ماه افتاده و این اولین و آخرین دلیل است شما آن را باور کردید. اما آیا حقیقت دارد؟ پاسخ منفیست.

 

 

بیاموزیم هر گردی کره نیست و البته این را حتما یاد بگیریم

 

 

تصویری از ماه گرفتگی هنگام غروب خورشید

 

ماه گرفتگی توسط خود ماه انجام میشود. بله این میتواند یک حقیقت باشد. ماه گرفتگی در حقیقت میتواند توسط خود ماه انجام شود. طب مدل زمین کروی ماه گرفتگی وقتی رخ میدهد که خورشید،زمین و ماه در یک خط راست قرار می گیرند و سایه زمین بر روی ماه می افتد اما ماه گرفتگی هایی از دوران گذشته تا به امروز رخ داده وقتی که خورشید هنوز در افق بوده یا به عبارتی روز هنوز به پایان نرسیده بود. تصویر بالا یکی از تصاویر ماه گرفتگی در روز است! گرفتگی ماه در این تصویر تازه در شروع کار است.

 

 

ماه گرفتگی در روز دسامبر 2010

http://www.aparat.com/v/21w86

 

در تصاویر بالا ماه گرفتگی زمانی رخ داده که خورشید درحال طلوع بوده است و این باتوجه به مدل زمین کروی غیر ممکن است. اگر سایه زمین باشد دقت کنید که چطور وقتی ماه به افق نزدیک میشود سایه نیز همراه ماه که همچنان بر روی ماه است حرکت میکند؟ چطور ممکن است؟ ماه با حرکتی که در این تایم لپس نشان میدهد باید با حرکت خود مدار قابل توجهی از سایه را بپیماید اما حرکت ماه با به اصطلاح سایه ای که بر روی آن است هماهنگ است اما چطور ممکن است؟ این نشان میدهد مدل زمین کروی به کل غلط است.

 

 

این دو تصویر مربوط به یک زمان هستند که درجایی خورشید درحال غروب است و هنوز در افق دیده میشود و در مقابل آن ماه گرفتگی رخ داده و نصف ماه تاریک شده است چگونه ماه گرفتگی در روز رخ میدهد؟ چرا رخ میدهد؟ چون زمین یک کره نیست و آن ها به شما دروغ می گویند.با توجه به ادعا ناسا مبنی بر وجود هزاران ماهواره در مدار زمین و همچنین وجود چندین تلسکوپ فضایی هنوز تصویری حقیقی از ماه گرفتگی از فضا به ما نشان داده نشده است. ماه گرفتگی در روز حتی در دوران گذشته نیز به ثبت رسیده در کتاب خاطرات یک نویسنده،پزشک و جهانگرد بریتانیایی به نام سر هنری هلند به دیده شدن خورشید درافق هنگام ماه گرفتگی اشاره شده است و این را یک پدیده عجیب ذکر کرده است همچنین در رصدخانه سلطنتی گرینویج چندین ماه گرفتگی ثبت شده درحالی که خورشید درافق مشاهده میشد و روز هنوز تمام نشده بود. کمی فکر کنید و با خود بگویید چرا چنین اتفاقاتی رخ می دهد؟ زمین کروی نیست و مدل زمین کروی به کل غلط است.

 

 

 

 

2

کشتی ها و افق

 

 

آیا ناپدید شدن کشتی ها در افق به معنای کروی بودن زمین است؟ 🚢 از گذشته مردم وقتی در کنار ساحل کشتی هارا مشاهده میکردند آن هارا در حال پایین رفتن میدیدند و ارسطو برای کرویت زمین این دلیل را مطرح میکند که کشتی به زیر انحنا میرود و ناپدید میشود ولی اگر زمین صاف باشد باید کم کم دور شود و کوچک شود و امروزه نیز این یک دلیل مهم برای کروی گرایان است که ادعا های فراوانی دارند. در گذشته به دلیل نبود امکانات پیشرفته و کافی مردم افکار مختلفی داشتند اما امروزه با وجود امکانات بیشمار و پیشرفته دست انسان برای نتیجه گیری نهایی از وقایع باز تر است و دور شدن کشتی ها و ناپدید شدن آن ها چیزی است که نکته ای در آن از شما پنهان شده. اگر فرض کنیم زمین کرویست و یک کشتی درحال دور شدن است به علت وجود انحنا که مانند تپه است کشتی باید به سمت پایین منحرف شود و دکل آن کج دیده شود و کم کم ناپدید شود اما، ما مورد اول را شاهد نیستیم و فقط مورد دوم را شاهدیم و اگر واقعا زمین کروی باشد وقتی که با یک تلسکوپ یا دوربین سوپر زوم به مسیری که کشتی در آن ناپدید شده نگاه میکنید نباید کشتی را ببینید زیرا انحنا مانع دید شما میشود اما موضوع کاملا خلاف چیزی است که فکر میکنید!! یک دوربین سوپر زوم یا یک تلسکوپ بردارید و یک کشتی را در نظر بگیرید وقتی کشتی دور میشود و ناپدید میشود به سمت آن زوم کنید و با تصویر شگفت انگیزی روبرو خواهید شد زیرا کشتی کاملا نمایان است و میشود کشتی را در افق بصورت کامل مشاهده کرد هرچند بخار آب و لایه اتمسفر دید شمارا محدود میکند اما میشود کشتی های ناپدید شده را در افق مشاهده کرد! دلیل اینکه کشتی ها در افق ناپدید میشوند انحنا نیست بلکه رسیدن کشتی به نقطه اضمحلال افق در محدوده چشمان شماست این به این معنی است که چشمان شما دارای یک افق محدود هستند که با دوربین و تلسکوپ دید در افق افزایش می یابد.

 

http://www.aparat.com/v/lwLKT

http://www.aparat.com/v/6TYX0

http://www.aparat.com/v/SaR2P

http://www.aparat.com/v/VTk3v

کلیپ هارا ببینید(درباره زوم در دریا)

http://www.aparat.com/v/ADna1

کلیپ اثبات نبود انحنا با محاسبات و اندازه گیری

 

 

 

3

تغییر ستارگان

 

از زمان گذشته وقتی مردم به مکان های مختلف سفر میکردند دیگر نمیتوانستند ستارگانی که در محل زندگیشان مشاهده میشد،مشاهده کنند و برخی دانشمندان در گذشته از این مشاهدات به نتیجه رسیدند که زمین ممکن است کروی باشد و این فرض غلط شکل گرفت درحالی که قوانین پرسپکتیو در این میان در نظر گرفته نشده است.

امروزه کسانی که میخواهند کروی بودن زمین را اثبات کنند ادعای دروغینی را مطرح میکنند(تصویر زیر را ببینید)

 

آن ها میگویند اگر زمین تخت باشد ما قادریم به عنوان مثال از یک شهر در سمت شمالی ستارگان سمت جنوبی را ببینیم اما این یک طرز فکر اشتباه و غلط است و نشان دهنده این است که مطرح کنندگان این موضوع سواد کافی برای درک برخی موضوعات را نداشتند.

در اینجا قوانین پرسپکتیو حاکم است

+

زمین دارای جو است و جو دید را محدود میکند 

آسمان در حقیقت مانند یک گنبد است و در مدل زمین تخت اینگونه نشان داده میشود و ستارگان بر روی این گنبد قرار دارند و گنبد درحال چرخش است  وقتی شما به عنوان مثال در ایران هستید ستارگانی متفاوت نسبت به کسانی که در آمریکا هستند مشاهده میکنید زیرا هرکدام از شما درحال تماشای قسمتی از آسمان است و آسمان به قدری عظیم و البته صفحه زمین به قدری وسیع است که شما نمیتوانید همه ستارگان را یکجا باهم ببینید بنابراین وقتی شما به آسمان نگاه میکنید فقط قسمتی از آسمان را مشاهده میکنید و نمیتوانید تمامی ستارگان را ببینید در گذشته دانشمندان از این موضوع نتیجه غلط گرفتند و تا امروز این نتیجه غلط در ذهن دوستان کروی گرا باقی مانده است اما این یک دلیل کاملا بی ارزش است که با آن نتیجه بگیریم زمین کروی است.

در قوانین پرسپکتیو این موضوع کاملا روشن است که افق دارای نقطه اضمحلال است و انتهای دید ما یک نقطه اضمحلال قرار دارد که همه چیز در آن محو میشود و البته این به علت وجود جو نیز هست اگر جو زمین وجود نداشت قطعا نقطه اضمحلال هم آنطور که امروزه تعریف میشود تعریف نمیشد.

اطلاعات بیشتر:

خورشید و قوانین پرسپکتیو

 

 

 

4

سایه ها و چوب

 

گفته شده اگر زمین تخت باشد وقتی خورشید به دو چوب با فاصله ای میتابد هردو دارای یک سایه میشوند و سایه آن ها تغییر نخواهد کرد اما این موضوع نیز از ریشه غلط است زیرا آن ها خورشید را ثابت فرض میکنند و فرض میکنند که اگر دو چوب را قرار دهیم راویه تابش یکسان است اما این موضوع به کل غلط است.

 

خورشید بر فراز صفحه زمین درحال حرکت است و از تابش آن در زوایای مختلف است نه فقط در یک جهت

 

 

در حقیقت هرگز اتفاقی مانند موضوعی که کروی گرایان مطرح میکنند رخ نمیدهد زیرا خورشید در بالای صفحه زمین در حال حرکت است و سایه های یکسان ایجاد نمیکند بلکه نوع تابش آن در زوایای مختلف سایه های مختلف ایجاد میکند و این به انحنا و کروی بودن زمین هیچ ربطی ندارد.

 

 

 

5

دید بیشتر با ارتفاع گرفتن

 

این موضوع نیز بسیار پر تکرار است و گفته میشود اگر ارتفاع بگیرید دید بیشتری خواهید داشت خب مسلما همینطور است وقتی شما با دید زمینی نگاه میکنید بسیاری از موانع در جلوی دید شما مانع میشوند و اینکه اگر ارتفاع بگیرید زمین را کروی میبینید یا میتوانید بیشتر ببینید فقط یک مغالطه است.

 

 

سپس این تصویر را نشان میدهند و می گویند ببینید زمین کروی است!!

درحالی که این فقط یک نتیجه گیری غلط است دقیقا مانند دیگر دلایلشان

 

 

در تصویر بالا دوربین بر روی سطح زمین قرار دارد و بین آن شخص و دوربین هیچ مانعی وجود ندارد اما وقتی همین دوربین را از زمین بلند کنیم دید بیشتری داریم فقط کافیست چند سانتیمتر ارتفاع دوربین بیشتر شود تا دید بیشتری داشته باشیم! آیا این بدان معنیست که در این چند متر انحنای زمین باعث چنین پدیده ای شده است؟؟؟

 

 

 

 

6

هواپیما

 

بسیاری از مردم ادعا میکنند که وقتی سوار هواپیما میشوند میتوانند ببینند که زمین کروی است و انحنا را تشخیص دهند! خب اول باید گفت که این عزیزان از اندازه زمین حتی در فرض کروی بودن نیز خبر ندارند! زمانی انحنای زمین بصورت کامل مشخص میشود که ارتفاعی بالاتر از هفتاد هزار فوت داشته باشیم که در واقع ارتفاع هواپیما های جاسوسی است! ما تصاویر و کلیپ هایی از بالون ها و موشک هایی داریم که تا ارتفاع بیش از صدو بیست و هفت هزار پایی رفته ولی انحنایی مشاهده نکردیم! آنوقت مردم چگونه از هواپیمایی که نصف هواپیما های جاسوسی ارتفاع ندارد میتوانند انحنا را تشخیص دهند؟؟ پاسخ به این مسئله آسان است! در ساخت شیشه پنجره هواپیما از لایه ها و انواع مختلفی شیشه استفاده میشود که برخی دارای انحنا و بر آمدگی در گوشه هستند و این باعث میشود که خطای دیده ایجاد شود و شما فکر کنید زمین انحنا دارد اما این موضوع کاملا غلط است! برخی دوستان نیز ادعا کرده اند که از قله دماوند دیده اند که زمین کروی است در این مورد نظری ندارم فقط باید بگم مقدار مصرفی موادی که استفاده میکنید را کم کنید یا حداقل هنگام رفتن به کوه از مواد توهم زا استفاده نکنید! متشکرم✈️

ادعا شده است که اگر هواپیما ها مسیر هایشان را ادامه دهند از لبه زمین سقوط میکنند در ابتدا باید گفت که زمین لبه ندارد تا کسی از آن سقوط کند!

اینجا را بخوانید:

ده باور غلط درباره زمین تخت

 

مسیر ژاپن به آمریکا در زمین تخت

 

 

مسیر های پروازی دیگر در زمین تخت

 

🚨✈️دوردنیا در زمین تخت✈️🚨

حتما بار ها این را شنیده اید یا خودتان هم امتحان کرده اید که وقتی افرادی برای سفر به دوردنیا آماده میشوند و سوار بر هواپیما میشوند دوباره پس از مدتی به محلی که از آن حرکت کرده اند باز خواهند گشت یعنی سر جای اولشان! در هزارو 

پانصدو بیست و دو فردیناند ماژلان توانست زمین را دور بزند و به جای اول خود بر گردد و همه مطمئن شدند که زمین کرویست و این هم جزو یکی از دلایل کروی بودن زمین به شمار می آید که میشود به جایی که از آن شروع به سفر کرده اید بازگشت. 

اما باید بگوییم این دلیلی بر کرویت زمین نیست حال چطور؟ وقتی شما سوار بر هواپیمایی میشوید درطول مسیر نمیتوانید به درستی متوجه شوید که هواپیما به کدام سمت حرکت میکند! و این را در نظر بگیرید که همان دولت هایی که تخت بودن زمین را از ما مخفی میکنند مسیر های هوایی را تنظیم کرده اند و این یعنی بر اساس تخت بودن زمین مسیر های هوایی بصورت سیصد شصت درجه بر روی دیسک زمین تنظیم شده اند و این مسیر های سیصد شصت درجه به قدری طولانی و با دقت تنظیم شده اند که کسی متوجه دور زدن هواپیما بر روی دیسک نمیشود و درضمن در اکثر مسیر ها هواپیما بر روی خط مستقیم حرکت میکند. به عنوان مثال وقتی شما میخواهید به دور دنیا سفر کنید با هواپیما از ایران به لندن پرواز میکنید و سپس هواپیما در لندن به زمین می نشیند و دوباره با هواپیما دیگری از لندن به آفریقا میروید! شما نمیدانید که آیا در یک کره درحال حرکت هستید یا یک زمین تخت چون مسیر ها اصلا قابل تشخیص نیست!! درباره اینکه چرا خلبان ها این موارد را افشا نمیکنند باید گفت خلبانان طبق مسیر هایی که تنظیم شده حرکت میکنند و نمیتوانند بر خلاف قوانین عمل کنند و حتی آنان نیز خبر ندارند!

خیلی ها این سوال را مطرح میکنند که چرا نمیشود با هواپیما به کوه های یخی رفت؟ جواب این است که میشود به کوه های یخی دورتادور زمین سفر کرد اما با هواپیما های دولتی یا خاص که اجازه ورود به آن مناطق را دارند نه هواپیما های مسافرتی و قانونی که باید طبق مسیر تعیین شده حرکت کنند نه به دلخواه و خارج از آن! این قوانین در کشتی رانی هم صدق میکند این یعنی مسیر های دریایی توسط دولت ها تنظیم شده اند و آن ها اعلام میکنند کشتی ها خارج از مسیر ها حرکت نکنند چون ممکن است از مسیر خارج شده و ناپدید شوند و یا سرنوشت شومی در انتظار آن ها خواهد بود و در اقیانوس گم شوند و این باعث میشود همه در مسیر های تعیین و مشخص شده حرکت کنند. ماژلان در آن دوران از مسیر های شناخته شده ای حرکت کرد و به محل اولش بازگشت درضمن این را در نظر بگیرید که در قدیم همه از وجود کوه های یخی یا همان قاف اطلاع داشتند پس کسی بیهوده تلاش نمیکرد که آن همه هزنیه کند تا فقط به سمت کوه های یخی حرکت کند و از مسیر های شناخته شده حرکت میکنند که امن تر است. 
نتیجه این است که ما نمیتوانیم خود در این موارد نظر نهایی را اعلام کنیم چون هیچ چیز مشخصی وجود ندارد.
 

 

 

7

سیارات دیگر کروی هستند

 

سیارات در حقیقت چه هستند؟ 

اول تعدادی سوال که توسط مردم مطرح میشود را پاسخ میدهیم 

اگر سیارات گرد و کروی هستند چرا زمین نیست؟ 

پاسخ: زمین یک سیاره نیست بلکه زمین یک صفحه دیسک مانند تخت است که به آن Plane   گفته میشود و به عنوان مثال توپ فوتبال کروی است، آیا زمین فوتبال نیز باید کروی باشد؟ قطعا به هم ربطی ندارند. 

سیارات به چه اندازه ای هستند؟ 

پاسخ: سیارات بسیار کوچکتر از زمین هستند و در حال چرخش بدور خورشید و زمین تخت هستند. 

سیارات در واقع معروف به ستارگان سرگردان هستند، سیارات به جز زیبایی آسمان شب تاثیرات دیگری نیز دارند آن ها بر روی گنبد آسمان تاثیر میگذارند و میشود بر اساس محل و زاویه خاص سیارات شهاب باران یا شهاب سنگ را پیش بینی کرد زیرا بر گنبد آسمان تاثیر میگذارند.(در گذشته توضیح دادیم شهاب از گنبد آسمان تولید میشود)

سیارات جامد هستند و نور خورشید باعث درخشندگی آن ها میشود، هرچه تلسکوپ شما قوی تر باشد تصویر بهتری از آن ها خواهید داشت پس هیچ وقت رصد آسمان شب و سیارات را از دست ندهید! این موضوع هم باید بدانید که سیارات به هیچ وجه قابل دست یابی نیستند!!

نکته: سیارات داخل آسمان زمین هستند نه خارج از آن و محلی به اسم فضا که خلا باشد وجود ندارد. 

 

اشکالات خلا و فضا: اگر ادعای نجوم مدرن درباره خلا و فضا درست باشد جو زمین توسط نیروی گرانش ماه به درون خلا کشیده میشود و ازبین میرود و حیات هیچ گاه در زمین ایجاد نمیشود زیرا وجود اکسیژن و اتمسفر درسیارات درون خلا ممکن نیست حتی اگر این موضوع را به جاذبه ربط بدهید.

 
 

 

8

وجود شب و روز 

 

این دیگر نیاز به توضیح خاصی ندارد! خورشید به دور مرکز زمین یعنی همان قطب شمال درحال چرخش است و شب و روز و ... را به وجود می آورد برای درک بهتر کلیپ زیر را تماشا کنید:

http://www.aparat.com/v/z4leQ

همچنین مقاله خورشید را نیز بخوانید:

مقاله خورشید

 

 

9

مرکز گرانش

 

گفته شده اگر زمین تخت باشد جاذبه همه چیز را به سمت مرکز زمین خواهد کشید مثلا اگر در استرالیا باشید به سمت مرکز زمین جذب خواهید شد اما جاذبه ای وجود ندارد که چنین اتفاقی رخ دهد

مقاله مرتبط با جاذبه:

جاذبه وجود ندارد

 

چه چیز مارا بر روی زمین نگه میدارد؟

پاسخ:

جاذبه چیست؟ کسی نمیداند، حتی بزرگان علم فیزیک هم نمیدانند که جاذبه در حقیقت چیست و حتی به آن اعتراف نیز میکنند.علم مدرن ادعا می کند منشا جاذبه ناشناخته است اما در این میان ذره ای به نام گراویتون به احتمال زیاد میتواند منشا اصلی جاذبه باشد گراویتون یک ذره بنیادی فرضی از نوع بوزون پیمانه‌ای در نظریه گرانش کوانتومی است. بنا بر این نظریه این ذره حامل نیروی گرانش است اما مشکل اصلی اینجاست که این ذره هرگز دیده نشده و به عبارت دیگر هنوز کشف و مشاهده نشده.

چرا اجسام به سمت پایین سقوط میکنند؟ تفکر اشتباهی که علم مدرن در ذهن همه ایجاد کرده است این است که اگر جاذبه نباشد همه چیز در هوا معلق میشود زیرا با نبود جاذبه و نیروی گرانش اشیا دیگر دارای وزن نخواهند بود اما چیزی که اینجا در نظر گرفته نشده جرم است.

جاذبه ای وجود ندارد و شما سرجاهایتان هستید و معلق نمیشوید چرا؟ بخاطر وزن. وزن حاصل از جرم است و جرم خاصیت ذاتی جسم است که از ذرات و ساختار جسم حاصل می آید این را در نظر بگیرید که وزن یک جسم تغییر پذیر است اما جرم یک جسم تغییر نمی کند و تمام چیزی که  بر روی اجسام تاثیر میگذارد وزن،جرم،چگالی،مقاومت هوا و نیروی وارد شده به آن ها می باشد و جاذبه هیچ نقشی در این میان ندارد زیرا جاذبه ای وجود ندارد

وقتی جسمی را به سمت زمین رها می کنید، جسم تحت تاثیر نیروی وزن خود به سمت پایین سقوط می کند و البته مقاومت هوا نیز در این میان تاثیر گذار است به عنوان مثال یک ورق کاغذ را همزمان با یک کتاب رها کنید! کتاب سریع تر به سمت پایین سقوط می کند زیرا مقاومت هوا را میشکافد چون وزن و جرم بیشتری دارد اما یک ورق کاغذ نمیتواند مقاومت چندانی از هوا را بشکافد و مانند کتاب سقوط کند اما شرایط در یک محیط خلا فرق دارد! در خلا به علت نبود مقاومت هوا اجسام با یک شتاب سقوط میکنند.

 به ادعای علم جاذبه همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد از جو زمین گرفته تا ماه را اما دود هرگز تحت تاثیر نیروی گرانش قرار نمیگیرد و این را نیز سبک تر بودن دود از هوا ذکر کرده اند که البته درست است اما جاذبه ای با این قدرت در صورت وجود قطعا دود را نیز تحت تاثیر خود قرار میداد.

 

 

10

تصاویر زمین از فضا

 

هیچ تصویر حقیقی از از زمین گرفته نشده است

برای خواندن قسمت اول نقد تصاویر زمین به لینک زیر مراجعه کنید:

تصاویر زمین حقیقی نیستند

 

کلیپ زیر هم ببینید

http://www.aparat.com/v/2iGfY

همینطور کلیپی که در اینجا قرار دادیم


 

 

 

در حقیقت هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد آن ها همگی تصاویر را جعل میکنند.

پاسخ به این ده دلیل کروی گرایان بسیار ساده است اما در مقالات کامل تری در آینده نقد بیشتری به این موضوعات میکنیم با تشکر از همراهی شما

 

 

 • flat earth

نظرات  (۹۷)

الان این طرح زمین تخت و خورشیدی که بالای سرش حرکت می کنه چطور 6 ماه شب قطبی در قطب شمال رو توجیه می کنه؟ در حالی که قطب شمال رو مرکز زمین دونستین؟
قضیه سایه ها که با محاسبات ریاضی به سادگی قابل اثباته که خورشید فقط می تونه بچرخه و امکان نداره با حرکت بالای سر زمین تخت جور در بیاد!
مسیر حرکت هواپیماها هم که کاملا توهمیه. چون برای اینکه همه خلبانهای جهان فریب بخورن و خودشون هم ندونن که روی چه مسیری پرواز می کنن مستلزم اینه که هواپیماها انحراف بسیار جزیی در جهت حرکتشون داشته باشند در حالی که اگه اینطور باشه خلبان به راحتی متوجه می شه!
دید بیشتر در ارتفاع بالاتر هیچ ارتباطی به موانع نداره! کافیه با چتر یا پاراگلایدر بر فراز دریا اینو امتحان کنین!
درباره کشتی ها و افق هم حتی با تلسکوپ که نگاه کنین کشتی بعد از دور شدن به علت کروی بودن زمین از دید خارج میشه.
به نظر شما ماه گرفتگی رو خود ماه ایجاد می کنه؟! و این منطقی تر از اینه که زمین روی ماه سایه بندازه؟
برای همه ادعاهای شما جوابهای علمی ولی ساده وجود داره.
پاسخ:

در حقیقت این خورشید است که با دور و نزدیک شدن طی ماه های مختلف به قطب شمال شش ماه شب و شش ماه روز را در نواحی قطبی پدید می آورد. با توجه به تصاویر مدار های خورشید وقتی خورشید در دورترین موقعیت از قطب شمال قرار میگیرد شش ماه شب را داریم و وقتی نزدیکترین موقعیت به قطب را دارد شش ماه روز را داریم(خورشید و ماه به دور قطب شمال درحال چرخش هستند زیرا قطب شمال در مرکز زمین واقع شده و این را میتوان به راحتی مشاهده کرد زیرا وقتی در قطب شمال باشید خورشید طی شش ماه به دور شما گردش خواهد کرد)

قطب جنوب به صورت دیوار های یخین زمین را احاطه کرده و هرگز دارای شش ماه شب و روز نیست و این یک دروغ است که قطب جنوب دارای شش ماه شب و روز است 


محاسبات ریاضی همچنان نشان میدن که خورشید نمیتونه در فاصله 93 میلیون مایلی از زمین قرار گرفته باشه واین کاملا غلطه! اتفاقا هیچ دلیلی برای ثابت بودن خورشید وجود نداره این خورشید هست که حرکت میکنه و کسی هم نمیتونه این قضیه رو نقض کنه!

http://www.aparat.com/v/bB2nj

اثبات با محاسبات

مسیر حرکت هواپیما ها کاملا مستقیم هست! مثلا از آمریکا به سمت ایران یا از آمریکا به ژاپن و دارای توقف هست ولی خلبان مسیر رو مستقیم طی میکنه این رو به یاد داشته باشید!

بله دید بیشتر ربطی به موانع نداره اما همین موانع بسیاری از مواقع باعث میشن دید ما کور بشه! در ارتفاع همه چیز صاف و زیباست!

کلیپ رو ببینید:

http://www.aparat.com/v/v3H6T

http://www.aparat.com/v/Z9vBk

وقتی کشتی ها دور میشن میشه اونهارو با تلسکوپ دید اما از یک حدی بیشتر نه چون وقتی بیش از حد زوم کنیم تصویر تار میشه و این بخاطر بخار آب در بالای سطح دریا هست!

 بله چون هیچ دلیلی برای سایه زمین وجود نداره و ماه گرفتگی در روز هم شاهدیم!

 • خر اصحاب کهف
 • سلام ممنون از اطلاعاتی که ارائه کردید.
  بسیار مشتاق شدم و حتما بقیه مطالب شما رو مطالعه می کنم.
  ممنون می شم بگید دلیل اینکه دولتها چنین دروغی رو می گن چی هست؟ از اینکه حقیقت رو مخفی کنن چه سودی می برن؟
  پاسخ:
  سلام خواهش میکنم لطفا برای پاسخ گرفتن به کانال تلگرام ما مراجعه کنید پاسخ هست
  شما هیچ الگویی برای دور و نزدیک شدن خورشید نمی تونید ارایه بدید که باعث به شش ماه شب و شش ماه روز در قطب شمال داشته باشیم و در مناطق معتدل طول شب و روز به تدریج کم و زیاد بشه!
  هیچ دلیلی برای اینکه در قطب جنوب این اتفاق نمیفته ارایه ندادید! فقط می گید نمی ذارن ما بفهمیم. خب دلیل علمیتون برای این موضوع چیه؟
  درباره مسیر هواپیما کاملا مشخصه که اگه هواپیما بخواد در مسی مستقیم حرکت کنه مسافت طی شده با سرعت و زمان سپری شده همخوانی نداره یا نباید روی خط مستقیم حرکت کنه! این خیلی ساده س! 
  دلیل بخار آب هم به هیچ وجه منطقی و قابل تایید نیست. شما با کدوم دلیل علمی اثبات می کنید که غلظت بخار آب در فلان فاصله اونقدر هست که جلوی دیده شدن کشتی رو بگیره؟
  اون دو تا کلیپ هم ارتباطی به سوال من نداشت!
  در روز هم امکان ماهگرفتگی پاره ای وجود داره چون سایه کامل روی ماه ایجاد نمیشه.
  ضمنا توجیهتون برای خورشیدگرفتگی چیه؟

  پاسخ:
  الگو بصورت تصویر موجوده! شما میتونید برای اینکه این اتفاق میوفته مدرک ارائه بدید؟ دلیل علمی شما برای این موضوع چیه؟ هیچکس نمیتونه به قطب جنوب دسترسی پیدا کنه البته توریست ها میرن اما به مناطق از قبل تعیین شده..
  یک هواپیما در زمین تخت میتونه در یک خط مستقیم حرکت کنه کافیه روی نقشه زمین تخت امتحان کنید اما با توجه به زمین کروی هواپیما باید مدام انحنا رو حساب کنه و جهتش رو رو به مقصد هدایت کنه اما چنین چیزی رخ نمیده و نداده!
  منطقی نیست؟ کافیه امتحان کنید! در دریا زوم کنید و سپس میبینید که زوم شما یک حالت مه آلود داره و تصاویر واضح نیست به همین علت دید در دریا بسیار محدود تر از خشکی هست.
  یک تصویر ماه گرفتگی رو پیدا کنید جایی که روز هست ماه رو قرار بدید ببینید آیا سایه ای میوفته یا نه؟ 
  درباره خورشید گرفتگی مقاله خورشید رو بخونید در وب هست
  ضمنا متوجه نشدم قضیه فاصله خورشید و زمین چطور نقص ریاضی مربوط به سایه ها رو توجیه می کنه؟!

  پاسخ:
  وقتی فاصله خورشید چیزی نباشه که علم بگه دلیل اونها مبنی بر اینکه خورشید در تابشی از اون نقطه بسیار دور داره رد شده و دلیلی بر دروغ بودن حرف اونهاست
  الگویی که نشون دادید کاملا اشتباهه و دقیقا نشون می ده که ادعاتون غلطه. طبق اون الگو اگر در قطب شمال شب باشه حتما در قسمتهایی دیگه هم باید شب باشه، در همون مطلب خورشید هم تعداد زیادی از سوالها رو بی پاسخ گذاشتین.
  یک هواپیما در سطح کره هم میتونه به موازات سطح کره حرکت کنه. اما این یه مساله هندسی ساده است که اگه قرار باشه زمین تخت باشه اونوقت چطور کشتی ها و هواپیماها و ماشینها مسافت های طولانی رو طبق تصورشون از زمین کروی طی می کنند اما باز هم در زمان معین طبق سرعت معین به مقصد می رسند. در حالی که اگه بخوایم تخت بودن زمین رو بپذیریم اونوقت یا باید غیر مستقیم حرکت کنند یا ابعاد و مساحت کشورها و قاره ها مرزها و جاهاشون کلا باید با اونچه که هست فرق می داشت.
  بنا بر این ادعاتون اصلا منطقی نیست.
  بله در روز ماه گرفتگی ایجاد میشه چون فقط بخشی از زمین سر راه نور خوشید قرار می گیره.
  مقاله سراسر اشتباه خورشید هم خوندم و پرسشهای بی پاسخ رو هم دیدم.
  درباره فاصله خورشید از زمین در اون کلیپ 18 دقیقه ای هم خدمتتون عرض می کنم که کلا از نظر ریاضی اشتباهه.
  همچنان تعدادی از سوالات من رو هم جواب ندادید.

  پاسخ:
  با تصویر نشون بدید اگر قطب شمال شب باشه مکان های دیگه هم شب میشه! شما فقط میگید فلان چیز غلطه یا اشتباهه اگر اشتباه هست با دلیل بگید اشتباهه نه فقط اینکه اشاره کنید! مسیر هایی که ماشین ها و کشتی ها طی میکنند بر اساس زمین تخت طراحی و تنظیم شده! البته این مربوط به مسیر های بین قاره ای هست مسیر های یک کشور مربوط به خود کشوره و ربطی به کره یا تخت بودن نداره اینکه یک ماشین از تهران به سمت مشهد میره و به اونجا میرسه دوباره ایران رو دور میزنه و به تهران بر میگرده ربطی به کروی بودن زمین نداره!
  ماه گرفتگی در روز با توجه به مدل زمین کروی رخ نمیده خیلی سادست کافیه برید مدل زمین کروی و محل افتادن سایه رو ببینید که در مدل کجا قرار داره و سوال بعدی اینکه آیا میتونید ثابت کنید سایه زمین بر روی ماه میوفته؟ از کودکی به شما این رو گفتن و شما پذیرفتید همین!
  سراسر اشتباه اون مقاله نیست بلکه افکار شماست! 
  از نظر ریاضی اشتباهه؟ خب باید اثبات کنید! اینکه فقط بگید فایده ای نداره! سوالات شما پاسخ داده شده منتها این شما هستید که نمیخواید قبول کنید
  شما حتی یک دلیل علمی هم برای حرفاتون ارایه نمی دید. در کشوری با مساحت روسیه ماشنها و قطارها چه مسافتی رو طی می کنن؟! 
  من اینجا امکان اپلود عکس ندارم وگرنه توضیح میدادم.
  شما بگید اگر خورشید هم قرصه و کره نیست چطور از همه جا به صورت قرص کامل دیده میشه و بیضی دیده نمیشه؟!!!
  ضمنا چرا مدرک و رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیلتون رو اعلام نمی کنید؟
  بهتر نیست به جای تهمت زدن به ما که سراسر اشتباه افکار ماست لااقل یکی از ادعاهاتون رو ثابت کنید؟
  دقت کردید که کلا هیچ ج.اب علمی و قابل قبولی نمی دید؟
  پاسخ:
  حرف زدن با شما بی فایده هست کسی که همش دیگران رو متهم به چیز های مختلف میکنه نباید براش وقت گذاشت! من به شما احترام میذارم اما شما نمیذارید! پاسخ دادم: تمامی جاده ها و مسیر های یک کشور توسط نظام و دولت همون کشور تعیین شده خیلی جاده ها از سال ها پیش اینطور مونده و تغییر نکرده جاده های جدیدتر هم در نزدیکی اونها یا مانند اونها تعیین و تنظیم شده و راه های داخل کشور هیچ ربطی به زمین تخت و کروی نداره! مسیر های بین قاره ها فقط متفاوت هست! درباره اینکه چرا خورشید بصورت کره دیده میشه توضیح دارم اما کامل نیست در مقاله ای کامل در وب قرار میدم!

  افرین مردم که این همه خرافات رو بدون دلیل قبول کردن نیاید بدون دلیل گفته های شما رو رد کنن
  چرا تمام دولت ها همزمان با هم تصمیم گرفتن این حقیقت رو از مردم دنیا پنهان کنن؟! که چی بشه؟! 
  پاسخ:
  پاسخ در کانال تلگرام هست! همه باهم تصمیم نگرفتند این یک سیستم مشترک از گذشته هست!
  خیلی بامزه بود 😂😂😂😂 لابد بعدشم میخوای بگی جهان از چهار عنصر اب و اتش و خاکو باد تشکیل شده! 😂😂😂😂 دلایلم که تو حلقم اصن. تالا تو عمرم اینطوری قانع نشده بودم 😂😂😂 
  اینارو دارین جدی میگین واقعا؟
  اگه زمین تخت باشه باید ته داشته باشه.طبق نظریه تون ته زمین کجاست؟
  پشت زمین چیه؟
  چرا خورشید از طلوع تا غروب مسیر کروی رو طی میکنه که با چشم غیر مسلح هم قابل دیدنه؟
  تا حالا سوار هواپیما نشدید؟
  بعدشم که چی بشه؟همه دولت ها دروغ میگن که چی؟که قران و رد کنن؟
  توهم تا کجا آخه
  پاسخ:
  انتهای زمین قطب جنوبه!
  کسی از پشت خبر نداره چون قابل دسترسی نیست!
  موضوع خورشید:http://www.aparat.com/v/z4leQ
  چرا اتفاقا زیاد سوار شدم و البته بگم چیزی از هواپیما مشخص نیست چون ارتفاع لازم رو نداره
  پاسخ سوال آخر بصورت کامل در کانال تلگرام موجوده بخونید
  سلام..طبق نظریه شما پس اگر زمین تخت باشه در تمام زمین باید همه شهرها در یک زمان مشخص شب و در یک زمان مشخص روز باشه؟درسته؟
  هیچ اختلافی نباید باشه چون صاف هستش دیگه؟
  پاسخ:
  http://www.aparat.com/v/z4leQ
  این کشورهایی که موشک هایچند هزار کلیلومتری شلیک میکنن خیلی هاشون دشمن غرب هستند . از جمله ایران و کره ی شمالی چرا اونها به این موضوع اشاره نکردند؟
  پاسخ:
  نه موقعیت این کار هنوز ایجاد شده نه از لحاظ سیاسی کسی میتونه افشا کنه مگه به همین راحتیه که یک کشور ناگهان افشاگری کنه؟ نظم جامعه برهم میریزه و هرج و مرج میشه
  سلام. دمای خورشید در زمین تخت چقدر است؟ انگار درحال حاضر تجهیزات فیزیکی وجود داره که با توجه به نور ورودی به آنها می توانند درجه ی خورشید را تخمین بزنند. حال به فرض با استفاده از آن تجهیزات دمای خورشید ۵۰۰۰ درجه سانتی گراد باشد، چگونه در زمین تخت با توجه به فاصله خودشید این درجه حرارت امکات دارد؟ چون ممکنه باعث سوختن خود زمین بشه. نظر شما چیست؟
  با تشکر از شما 
  پاسخ:
  سلام دمارو نمیدونم اما خورشید ثابت نیست تا همه چیز رو ازبین ببره بلکه در حرکته مکان هایی که مستقیم میتابه تابستان و مکان هایی که مایل میتابه زمستان هست
  اگر تونستید درباره این موضوع درجه حرارت خورشید مطلبی پیدا کنید لطفا در وبلاگ قرار دهید. چون به نظر موضوع جالبی می تونه باشه.
  پاسخ:
  میتونید گفته های پروفسور eric p dollard  رو در این باره بخونید
  چه جوری با این نظر مزخرفتون توجیه میکنید که همزمان که در یک جای جهان صبحه یه جای دیگه شبه ؟
  چه طور تو جیه میکنید که در هر عرض جغرافیایی یه سری ستاره دیده میشن و یه سری دیده نمی شن ؟
  چه طوری حرکت ماهواره ها و جی پی اس رو توجیه میکنید ؟ یا همین اینترنتی که ازش استفاده میکنید ؟
  هدفتون از این مسخره بازیا چیه ؟
  پاسخ:
  اگه بخواید بدونید میگم اما اگه هدفتون جز تمسخر چیز دیگه ای نیست توضیحی نمیدم
  خب طبق این کلیپی که گذاشتید خورشید روی سه تا مدار حرکت میکنه و مکانش تغییر میکنه درسته؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  بله تغییر میکنه
  دانشمندان نوظهوررررر!!!
  تلفنتونو بردارین به آشنایی تو آمریکا بزنگین اگه اینجا روزه ببینین اونجا روزه یا شب. والسلام.

  صد رحمت به آخوندهای عصر بوقی
  پاسخ:
  http://www.aparat.com/v/z4leQ
  پس اگه تغییر میکنه در تصویر میزان نوری که به اطراف خودش پخش میکنه بیشتر و کمتر نمیشه..رو مدار اول که هست تا مرکز دیسک رو روشن میکنه..روی مدار سوم هم میاد بازم فقط تا مرکز و روشن میکنه.درحالی که وقتی به مرکز نزدیک میشه باید نورش از مرکز عبور کنه
  پاسخ:
  منظور شما دقیقا کدوم مورد هست بیشتر توضیح بدید
  اگه خورشید کره نیست و قرصه چرا از همه جای زمین دایره ای دیده می شه و بیضی شکل نیست؟
  اینجوری فقط اگه بالای سرمون باشه باید دایره ای دیده بشه
  پاسخ:
  خورشید در ارتفاع بسیار زیادی از ماه قرار داره، این ارتفاع باعث میشه وقتی در افق هست اون رو به شکل بیضی ببینیم اما چرا نمیبینیم؟ چون جو و قوانین پرسپکتیو که در غروب و طلوع خورشید نقش دارند نمیذارند خورشید رو تا انتهای افق مشاهده کنیم اگر این موارد وجود نداشتند خورشید رو بیضی شکل میدیدید! اما چون نمیشه تا انتها افق دید بنابراین از دید ما خارج میشه و ناپدید میشه! دلیلی که میگیم خورشید بصورت قرص هست نوع چرخش خورشید هست که مانند یک چرخ میچرخه نه یک کره
  سلام ممنون بابت صبر و حوصله در پاسخ گویی،
  در مورد مسیر هواپیماها اگه مسیر مستقیمه چرا گاهی اثری که از هواپیما به صورت ابر به جا میمونه انحنا داره؟؟؟من خودم عکس هم گرفتم ازش!!!
  پاسخ:
  سلام
  انحنای مسیر هوایی هیچ ربطی به انحنای زمین نداره بلکه میتونه به انحنای مسیر ربط داشته باشه ممکنه هواپیما درحال اوج گیری بوده باشه ممکنه درحال تغییر مسیر بوده باشه یا تنظیم مسیر بهرحال هواپیما ها اکثر مستیقم میرن و کمتر دیده شده هواپیمایی بخواد منحرف حرکت کنه
  ببخشید پست قبلی یادم رفت بپرسم؛
  اینطور که شما می فرمایید اندازه خورشید نسبت به زمین خیلی کوچیک تره،
  سوال اینه خورشید با این ابعاد کوچیک این همه نور و انرژی از کجاش میاد؟که این همه گرماش از این فاصله به زمین میرسه و نورش اونقدر زیاده که نصف زمین رو روشن کنه،سوال بعدی اینه که در ندل تخت واسه خورشید گر۴تگی تقریبا همون حرف مدل کروی رو میزنه ولی واسه ماه گرفتگی نه!! توو مدل تخت واسه ماه گرفتگی فرمودید احتمالا توسط خود ماه ایجاد میشه و بحث شارژ شدن ماه پیش میاد! چرا در مورد خورشید همین رو نمیگید و علتش رو همون علت مدل کروی میدونید؟
  پاسخ:
  سلام
  بله کوچکتره! نور و انرژی خورشید توسط گنبد آسمان تامین میشه: http://www.aparat.com/v/a7ux2 این کلیپ رو ببینید توضیحات کاملی ازش در پیج اینستاگرام ما موجوده!
   بله این قابل آزمایش با یک لامپ بر روی یک صفحه هست! مثلا یک لامپ کوچکتر از زمین فوتبال با چرخش در بالای زمین فوتبال میتونه قسمت هایی از زمین رو روشن کنه هرجا که حضور داشته باشه روشن میشه! علت خورشید گرفتگی مشخصه چون وقتی مسیر حرکت ماه رو رصد میکنید ماه دقیقا از مقابل خورشید عبور میکنه این کار ساده ای هست که بخواید رصدشون کنید و ماه در حالت ماه نو قرار گرفته و دیده نمیشه
  دوست داشتم نظرتون رو در مورد شرکت های داروسازی و دارو ها بدونم. آیا دارو ها اصلا توانایی درمان بیماری ها رو دارن؟
  شما در یکی از جواباتون نوشتید خورشید از ماه فاصله زیادی داره بعد در جای دیگری گفتید که اندازه ماه خورشید یکی هستن ، چنین چیزی گفتید یل من اشتباه خوندم 
  پاسخ:
  اندازه ماه و خورشید تقریبا به هم نزدیکه شاید هم اندازه نباشه اما هم اندازه بودن اونها یک فرضیه هست! 
  من از شما راجع به شب و روز پرسیدم..شما برای من یه کلیپ فرستادید که خورشید بر روی سه مدار بدور زمین‌میچرخه..وقتی مکان خورشید روی مدارهای زمین تغییر میکنه فاصلش با مرکز زمین کم و زیاد میشه اما مقدار نوری که میتابونه تفاوتی نمیکنه.وقتی روی مدار اول دور میزنه نورش تا مرکز زمین میرسه اما وقتی به روی مدار سوم قرار میگیره طبیعتا چون به مرکز نزدیک میشه باید نورش از مرکز عبور کنه اما چرا این اتفاق نمیفته و بازم نورش فقط تا مرکز میرسه؟؟؟
  پاسخ:
  اون فقط یک مدله اگر بخواید جهان واقعی رو با توجه به یک مدل انیمیشنی تصور کنید اشکالات بسیاری در زندگی حقیقی پیش میاد! یک مدل که مقیاس های دقیق در اون رعایت نشده در حقیقت این بهترین مدل زمین تخت هست ولی مقیاس ها کمی با حقیقت فرق دارند! وقتی خورشید در دورترین موقعیت از قطب هست نورش به قطب مرکزی زمین نمیرسه
  سلام
  اگر متوجه شوید که اشتباه میکردید و زمین تخت نبوده، مدل منظومه شمسی صحیح بوده و ...
  چه اقداماتی انجام می دهید؟
  پاسخ:
  سلام
  اگر قرار باشه روزی زمین تخت نقض بشه اون هم بطور کلی من قبول میکنم چون شخص متعصبی نیستم اما مطمئنم به چیزی که اعتقاد دارم درضمن این هم بدونید که مدل منظومه شمسی و خورشید مرکزی تنها یک فرضیه غیر قابل اثبات و پر ایراده که نمیتونه یک حقیقت باشه
  من امروز داشتم یک مسیریو میرفتم موقع غروب بود چندتا ابر تو آسمون بود وقتی خورشید رفت تو افق که اونجا کوه بود رفت پشت کوه به ابر ها که توجه کردم دیدم زیر ابر ها نور خورشید تابیده در واقع زیرشون روشن شده و بالاش تاریک ابرها همین طرف کوه بودن و خیلی فاصله داشتن با اون سمت روشن کوه که بخواد بازتاب نور زمین روشن کندشون کاملا منطقه تاریک بود
  هرجور فکر میکنم این تو زمین تخت اتفاق نمیوفته چون خورشید ارتفاع داره 
  اما تو زمین کروی ممکنه .شما چی فکر میکنید؟
  پاسخ:
  سلام
  اتفاقا برعکس! خورشید در زمین تخت  از منطقه ای که در اون حضور داره کم کم دور میشه و وقتی به انتهای افق میرسه به سمت ما درحال مایل تابیدن هست و اینکه نورش در زیر ابر هاست نشان دهنده این هست که از ما داره دور میشه و من این پدیده رو خیلی مشاهده کردم در حقیقت نور چون مایل تابیده میشه و خورشید از ما فاصله گرفته نور به زیر ابر ها میره
  جالب بود. در چند مورد شکل ها و توصیفات مشکلاتی دارند. در صورت کلی خودش، قابل قبوله اما اگر وارد جزییات بشیم اشکالات زیادی پیدا میشه. اگر مدل اراُُئه میدین باید خیلی حرفای بیشتری بتونین بزنین! این بحث ها فقط به نجوم و ماه و خورشید مربوط نیست. مثلا، مدل زمین شناختی شما برای زمین تخت چیه ؟ مثلا برام جالبه بدونم ضخامت صفحه چقدره یا اون سمت زمین چی هست! 


  پاسخ:
  موارد جزیی در کانال تلگرام پاسخ داده شده ولی ضخامت هنوز بطور دقیق اندازه گیری نشده چون توانایی بشر برای اندازه گیری اون محدوده و تکنولوژی حفر زمین تا انتها وجود نداره فعلا بشر 14 کیلومتر حفر کرده! هرچی هم از ضخامت بگیم فرضه
  درباره اینکه گفتید کشتی ها در افق محو می شن چون بخار آب اجازه نمی ده ما ببینیمش و کلا چشم توان دیدنش رو نداره، بنده در شهری بندری زندگی می کنم و بارها با دوربین رفت و آمد کشتی ها رو دیدم.
  چرا کشتی ها اول قسمت پایینشون میره زیر خط افق و بعد قسمت وسط و به تدریج تا قسمت بالاشون هم می ره زیر خط افق؟
  پاسخ:
  کشتی ها محو میشن چون دور میشن اما با زوم میشه اونهارو دید ولی از یک حد بیشتر نه چون تصویر تار میشه حال چرا؟ چون بخار آب تصویر رو برهم میزنه و اجازه نمیده بیشتر ببینید!
  کلیپ های زیر رو ببینید تا این رو درک کنید:
  http://www.aparat.com/v/hjFan
  http://www.aparat.com/v/6TYX0
  http://www.aparat.com/v/SaR2P

  دوست گرامی
  این ویدیوها فقط نشون می دن که چشم غیرمسلح تا یک فاصله ای رو بیشتر نمی بینه.
  اما هیچ پاسخی به سوال بنده نمی ده. سوال من این بود که وقتی دور شدن یک کشتی رو با دوربین تماشا می کنم چرا کشتی ها اول قسمت پایینشون میره زیر خط افق و بعد قسمت وسط و به تدریج تا قسمت بالاشون هم می ره زیر خط افق؟
  در حالی که طبق توضیح شما باید صرفا محو بشن.
  پاسخ:
  درستش هم همینه! مانند خورشید! کشتی وقتی به نقطه اضمحلال افق میرسه کم کم شروع به  ناپدید شدن میکنه و به نظر میرسه که در حال پایین رفتنه اما این فقط یک خطای دید ناشی از قوانین پرسپکتیو و سطح آب هست! چون کشتی در آب فرو رفته نقاط بلند اون دیر تر از دید خارج میشن درحالی که کشتی پایین نمیره بلکه دور میشه! اگه انحنا وجود داشت دکل کشتی به سمت جلو منحرف میشد نه اینکه با مستقیم رفتن ناپدید بشه!
  http://yon.ir/LzY8
  این لینک یک تصویر هست دیگه با ساده ترین حالت نشون داده و امیدوارم متوجه بشید
  معذرت می خوام. اما این توضیح و عکسها برام قانع کننده نیست. چون اگه شما از ارتفاع بالا تر از کشتی هم که نگاه کنید باز هم همین اتفاق میفته. اما در این تصاویری که گذاشتید نقطه دید هم تراز یا پایینتر از جسمی هست که داره دور می شه.
  ضمنا وقتی ما با دوربین به کشتی در حال دور شدن نگاه می کنیم ، وقتی قسمت پایین کشتی زیر خط افق ناپدید می شه قسمتهای بالاتر واضح دیده می شن و محو نیستن. بنابراین قبل از رسیدن به نقطه اضمحلال کشتی از خط افق پایینتر می ره و از دیدرس ما دور می شه.
  پاسخ:
  شما با چشم کشتی هارو میبینید که پایین میرن و کم کم ناپدید میشن! اما وقتی با دوربین در دریا زوم میکنیم کشتی های ناپدید شده دیده میشن! این چجور انحنایی هست؟ به علاوه شما اعتقاد دارید زمین به قدری وسیعه که انحنا در ارتفاعات دیده نمیشه اگر اینطوره چطور کشتی ها به زیر انحنا زمین میرن؟ کمی منطقی فکر کنید و تعصب رو کنار بذارید
  بنده نگفتم که با چشم می بینم که پایین میرن و ناپدید میشن.
  من فقط با دوربین اینها رو دیدم. انحنا تا ارتفاع خاصی قابل دیدن هست و اون هم به شرطی که مانعی در کار نباشه.
  اینکه چطور به زیر انحنا میره در همون شکلی که خودتون گذاشتین به وضوح پیداست.
  ضمنا چرا وقتی در حال پرسش و پاسخ هستیم و من هیچ بی احترامی به شما نکردم من رو متعصب و بی منطق می دونید؟
  در حالی که شما هم هیچ کدوم از حرفها و دلایل من رو نمی پذیرید ولی من به شما هیچ برچسبی نزدم و بی احترامی نکردم.
  پاسخ:
  توضیحات دیگه از این ساده تر نمیشه! من نمیدونم چطور به شما توضیح بدم تا متوجه بشید! من هم بی احترامی ای نکردم اما حرف های شما نوعی بحث بی نتیجه هست چون توضیحات کاملا واضحه و اینکه همش بهانه میارید نشون میده نمیخواید دست از تفکرات گذشته خودتون بردارید و کمی فکر کنید! موضوع کشتی ها خیلی وقته حل شده ما داریم روی مسائل دیگه کار میکنیم خودتون حتی میتونید در یوتیوب مستندات بسیاری درباره دور شدن کشتی ها و توضیحش ببینید تا بهتر متوجه بشید اینجا با امکانات کم نمیشه توضیح داد یا حداقل برای شما قابل درک نیست
  من دیگه حرفی نمی زنم. امیدوارم کسانی که نظرات رو می خونن خودشون تشخیص بدند که حرفهای بنده منطقی تره یا شما.
 • شایان غیاث‌الدین
 • در نظریه زمین تخت، «حرکت بازگشتی» مریخ چگونه توجیه می‌شود؟
  پاسخ:
  در کانال تلگرام با تصویر توضیح داده شده
  مساله تغییر فصل ها رو با مدل زمین تخت چگونه می خواهید توضیح بدید؟
  پاسخ:
  http://www.aparat.com/v/z4leQ
 • شایان غیاث‌الدین
 • ممنون، خواندم.
  اما،
  حرکت بازگشتی سیارات به صورت دوره‌ای اتفاق می‌افتد و از فرمولهایی پیروی می‌کند که نظریه زمین تخت نمی‌تواند معادلات ریاضی آن را ارائه دهد. اگر غیر از این است، لطفا معادلات مسیر حرکت سیارات را بفرستید، یا حداقل منبعی معرفی کنید برای آن...
  پاسخ:
  https://www.youtube.com/watch?v=b0oBtcqIg4w
  این رو ببینید
  1-اگر وجود ماهواره ها دروغی بیش نیست، پس درخشش های iridium ها و  ایستگاه فضایی بین المللی که هر منجم آماتوری به خوبی اون ها رو میشناسه چه هست؟
  2- فیلم هایی که از لحظه صفر تا صد  ارسال ماهواره ها در جلوی دیدگان ناظر بشری اتفاق میفته چی میشن؟! ایران هم تجربه ارسال ماهواره رو داره
  3- مساله مهمی که در فیلم ماهواره وجود نداره اشاره شده بود این هست که از بالن استفاده شد و روی بالن پره ها و موتور هایی وجود داره که تعادل اون رو در برابر جربان باد برقرار میکنه! افرادی که با اصول پایه مهندسی مکانیک و علم آیرودینامیک آشنا هستند می دانند که تعادل مسیر حرکتی در برابر جریان باد غیر ممکن هست!    حتی هواپیماهای جنگی که پیشرانه های بسیار قوی دارند برای حفظ مسیر به مشکل بر میخورند اونوقت بالان و اون هم با اون بزرگی که تجسم شده بود چه طور میتونه مسیرش رو حفظ کنه!

  پاسخ:
  1- اونها ماهواره نیستند!بلکه همان هواپیما ها و بالن ها در ارتفاعات پایین هستند! شما یک هواپیما مسفار بری رو در  20 کیلومتری مانند یک نقطه نور میبینید چطور انتظار دارید ماهواره هایی که از هواپیما بسیار کوچکتر هستند رو در ارتفاع بیش از 320 کیلومتری ببینید؟ غیر منطقیه!
  2-بله اون فیلم هارو دیدم اما اون ها ماهواره بر نیستند بلکه موشک هایی هستند سوخت جامد که در ارتفاعات میسوزند
  3- درباره بالن ها در لاکهید مارتین بخونید توضیحات کاملی هست وقتی گفتند میتونه در مدار خودش رو حفظ کنه پس میتونه 
  اولا منظور از دیده شدن دیده شدن بصر با جزئیات نیست بلکه  درخششون در شب  اتفاق میفته و به دلیل باز تابش نور خورشید به سطح اون ها هست که اگه زمین تخت رو با ابعاد کوچک خورشید که شما بهش معتقد هستید در نظر بگیریم یا اصلا نور خورشید بهشون نمیریسه یا زاویه تابش خورشید از بالا بهش می خوره که باعث میشه انعکاسش به چشم ناظر زمینی نرسه  فقط در صورتی که زمین گرد باشه و خورشید برای بخش دیگر زمین در حال درخشش باشه این انعکاس رخ میده        
  در مورد ایریدیوم ها باید بگم که همه شب می تونید اون ها رو ببینید اگه شب به آسمان نگاه کنید اجسام متحرک سریعی رو میبینید که پس از طی مسافتی در آسمان شب محو میشن   نور انعکاسی یکنواختی دارند و برای اینی که مطمئن بشید که با هواپیما اشتباه نمی گیریدشون  باید بدونید که مثل چراغ های هواپیما چشمک نمیزنند  در نقطه درخششون زیاد میشه و بعد شدت نور کم میشه و بعد محو میشه اینم به خاطر اینه که به دلیل حرکتشون زاویه بازتابش نورش تغییر می کنه   در ضمن زمان دیدنشون رو در آسمان میتونید از سیستم ترکینگ موقعیت یابی  مشاهده کنید که مثلا امشب از چه مسیر هایی میتونید در آسمان شب ببینیدشون
   اگه کمی به علم نجوم آشنا باشید به کمک سایت زیر میتونید اطلاعات حرکتی و رصدی اون ها رو مشاهده کنید
  http://www.satflare.com/track.asp?q=iridium#MAP
  پاسخ:
  من هم منظورم همون درخشش هست! یک ماهواره نمیتونه در اون فاصله دیده بشه چه بدرخشه چه ندرخشه! اون ها ماهواره نیستند هواپیمای چشمک زن هم نیستند بلکه هواپیما ها و بالن های مخصوص هستند که در مقاله ماهواره بهشون اشاره کردیم!
  درباره نور های متحرک بگم بار ها اون هارو دیدم

  اگر علاقه مند به آسمان شب باشید و بار ها آسمان را رصد کرده باشید با ستارگانی مواجه می شوید که ابتدا ثابت هستند و سپس نور شدیدی منتشر میکنند و شروع به حرکت میکنند و نورشان کم کم از دست می رود و ناپدید میشوند! بسیاری گزارش مشاهده این موارد عجیب را کرده اند!!! ستارگانی که ناگهان نور شدیدی از خود می دهند و ناپدید می شوند!!
  در واقع محققان در حال جستجوی این ستارگان هستند که بدون هیچ توضیح خاصی ناگهان ناپدید می شوند. غیب کردن اجسام در بین شعبده بازان بسیار محبوب است اما اگر ستاره ای ناگهان از آسمان شب ناپدید شود قاعدتا شبیه به این نیست که یک دیوید کاپرفیلد فضایی در حال حقه زدن به ماست! یک ستاره ی سالم که بطور ناگهانی و کاملا از آسمان شب ناپدید می شود ظاهرا راز عجیبی را در خود دارد!تاکنون تیم دانشگاه اوپسالا حدود ۳۰۰ هزار منابع نوری را بطور متعدد نقشه برداری و ثبت نموده اند تا در صورتیکه در بررسی های بعدی ستاره ای بطور ناگهانی ناپدید شود، متوجه آن شوند. از آنجایی که بررسی ها بصورت چشمی انجام میشود در نتیجه سرعت این روند بسیار آهسته است اما آنها تاکنون چندین مورد کشف کردند که ارزش بررسی های بیشتری دارند.
  به راستی چه حقیقتی در این میان است!؟ دوستان توجه کنید این مورد را حتی خودتان نیز می توانید مشاهده کنید کافیست از شهر خارج شوید و در مکانی مناسب به آسمان خیره شوید! افراد زیادی این موارد را مشاهده کرده اند اما این اتفاق عجیب هرچه که هست علم مدرن پاسخی برای آن ندارد و به نظر من با توجه به فرضیه کروی بودن زمین و سال های نوری چنین موارد مشابهی کاملا غیر ممکن است و درواقع اصلا در کرویت چنین چیزی ممکن نیست. 

  بله میشه زمانش رو مشخص کرد و دید اما باز هم میگم اونها ماهواره نیستند بلکه همان هواپیما ها و بالن ها هستند
 • شایان غیاث‌الدین
 • من از شما فرمول و معادلات ریاضی مسیر حرکت خواستم، نه یک مدل گرافیکی... لطفا مقاله‌ای که معادله حرکت سیارات را محاسبه کرده باشد، بفرستید.
  پاسخ:
  معادله ریاضی ای در این مورد وجود نداره! درضمن اون فقط یک مدل نبود بلکه توضیحات هم داشت! شما ابتدا معادله حرکت سیارات در مدل زمین کروی رو بیارید! شاید چون همه چیز از روی زمین محاسبه میشه محاسبات حرکت سیارات در هردو مدل یکی باشند چون کسی منکر حرکت سیارات نیست و فقط دلایل دو مدل یکی حرکت آسمان و سیارات و خورشید به دور زمین هست و یکی در مدل خورشید مرکزی برعکس!
  با حقیقت کنار بیا. تو یه احمقی. یه احمق مبتلا به پارانویا. درمان هم نمیشی. دنیا (🌍 ) بدون آدمایی مثل شما جای بهتری میبود. 
  پاسخ:
  بهتره شما با حقیقت کنار بیایید! وقتی انسان های کم شعوری مثل شما شروع به توهین میکنند آدم امیدوار میشه که انقدر حماقت در شما زیاده که تحمل شنیدن حرف مخالف رو ندارید و انقدر فهم و درک پایینی دارید که فقط یکسری حرف هایی رو که یاد گرفتید تکرار میکنید! انسان های ضعیف فحاشی میکنند انسان هایی فحاشی میکنند که عقل درست و حسابی ندارند کسانی مثل شما باید به روان شناس مراجعه کنند تا تحت درمان قرار بگیرند
 • شایان غیاث‌الدین
 • ویدیوی شما توضیح خاصی نداشت. همان شکل گرافیکی را شفاهی توضیح می‌داد.

  قوانین کپلر را که کار کوپرنیک را ادامه داد، بخوانید، برای مثال لینک زیر:
  http://www.phy6.org/stargaze/Kep3laws.htm
  قوانین کپلر فاصله و دوره سیارات را با دقت زیاد پیشبینی می‌کند، که با مشاهدات و رصدها کاملا مطابقت دارند.

  اینکه شما می‌فرمایید در نظریه زمین تخت، معادله ریاضی وجود ندارد کار اثبات آن را بسیار دشوار می‌کند. به نظر من این وظیفه شماست که با این همه ادعا، معادلات مورد نظر را ارائه دهید. و اگر قبول ندارید که وظیفه شماست، پیشنهاد می‌کنم در مورد تاریخ علم و فلسفه علم مطالعه کنید.
  پاسخ:
  معادلات حرکت سیارات از روی همین زمین ثابت بدست اومده مشکلی نداره
 • شایان غیاث‌الدین
 • یک سوال دیگر،
  در نظریه زمین تخت، در یک روز مشخص مثلا ۲۰ آذر، چه توجیهی وجود دارد که دو ناظر یکی در ایران و دیگری مثلا در استرالیا، دو مدار متفاوت از حرکت خورشید ببینند؟
  در ایران، منحنی مایلتر با ارتفاع کمتر،
  در استرالیا، منحنی با شیب بیشتر و ارتفاع بالاتر،
  که باعث تجربه دو فصل پاییز و بهار همزمان در دو گوشه زمین می‌شود.
  پاسخ:
  مقاله خورشید رو بخونید: لینک
 • شایان غیاث‌الدین
 • نه، اتفاقا از روی زمین ثابت به دست نیامده است. نظریه کوپرنیک را مطالعه کنید.

  پاسخ شما: 

  معادلات حرکت سیارات از روی همین زمین ثابت بدست اومده مشکلی نداره

  برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir


  پاسخ:
  معادلات بالاخره در همین زمین بدست اومده شما میگید حرکات اجرام آسمانی مربوط به حرکت وضعی و انتقالی زمین هست اما ما میگیم این زمینه که ثابته و اجرام حرکت میکنند در هر دو صورت حرکت میکنند پس فرق این بین چی هست
  تفاوت فصل در نیمکره جنوبی و شمالی چطوری تحلیل میشه در نظریه زمین تخت؟ البته به جای نیمکره شاید بگید نیم دیسک مثلا 
  پاسخ:
  http://www.aparat.com/v/z4leQ
  ممنون ولی فکر نکنم این جواب من باشه 
  بحث من علت تغییر فصل ها نبود. دلیل تفاوت فصل در نیمکره جنوبی و شمالی چیه؟
  یعنی چرا موقعی که نیمکره شمالی زمستان است، نیمکره جنوبی تابستان است و بالعکس؟
  راستی من دیدم زیاد از آیات قرآن بهره می برید. در این ویدئو ماه و خورشید در جاهایی از همدیگر سبقت می گیرند. این با نص آیاتی که این مساله رو رد می کنه تناقض نداره؟
  پاسخ:
  اتفاقا جواب شما بود اگه دقت میکردید! خورشید وقتی در حال مستقیم تابیدن به مکانی هست اونجا تابستان هست اما وقتی جایی مایل میتابه زمستان هست! مثلا وقتی به نیم صفحه جنوبی 90 درجه میتابه در نیم صفحه شمالی زمستان هست چون مایل میتابه
  خورشید و ماه در مدار خودشون حرکت میکنند و نظمی رو رعایت میکنند تناقضی در کار نیست
  در هر لحظه خورشید به نقاطی به صورت مستقیم می تابد. اما این نقاط الزاما همه در نیمه بالایی یا پایینی دیسک نیستند. یعنی در لحظه خاص خورشید در این مدل شما به صورت مستقیم بر نقاط مختلفی از نیم دیسک بالا و پایین ( یا چپ و راست) می تابد. پس با این اوصاف باید در یک زمان خاص بخش هایی از نیم دیسک بالا و پایین تابستان باشه 
  پاسخ:
  خورشید دارای مدار های مختلفی هست وقتی درحال گذر به عنوان مثال از بالای آمریکا جنوبی هست اون قسمت تابستان هست درحالی که داره به نقاط شمالی آمریکا مایل میتابه پس زمستانه!
  حتی اگر این حرف شما رو در مورد زمستان و تابستان در نیم دیسک شمالی و جنوبی بپذیریم، باید قبول کنیم که در مقطعی، زمستان و تابستان بین نیم دیسک شرقی و غربی تقسیم میشه چون در یک مقطع خاص، خورشید بر نیم دیسک شرقی عمود است و با نیم دیسک غربی زاویه مایل است. پس در این شرایط نیم دیسک شرقی تابستان است و نیم دیسک غربی، زمستان !
  پاسخ:
  حرکات خورشید قابل رصده حتی تغییر مدار های اون طی سال ها کافیه یکبار تصاویر آنالما رو ببینید
  در ضمن گویا اون آیه ای که من میگم رو نخوردید. دقیقا بحث نبود امکان سبقت گرفتن خورشید از ماه است. 
  پاسخ:
  در آیات مختلفی هم به این موضوع اشاره شده که ماه پیرو آفتاب حرکت میکند ولی از هم سبقت نمیگیرند در اینجا معنا سبقت باید این باشه که در کار یکدیگر تداخلی ایجاد نمیکنند! چون هم در کروی هم در تخت خورشید و ماه از روبروی هم عبور میکنند فرقی نداره
  در ضمن من متوجه نشدم که منظور از حرکت خورشید در مسیر آبی رنگ در طول زمستان چیست؟ یعنی در فصل زمستان   فقط یک دور کامل خورشید در این مسیر  اتفاق می افتد؟ یا این که خورشید بارها در طول زمستان در این مسیر حرکت می کند؟ اگر اولی را بپذیریم باید قبول کنیم که دوره تکرار و توالی شب و روز معادل کل فصل باشد یعنی دوره ۲۴ ساعته تبدیل می شود به دوره ای چند ماهه. اگر دومی را بپذیریم باید قبول کنیم که دوره تغییرات فصلی به اندازه هر دور حرکت خورشید به زمین است. یعنی هر فصل مثلا ۲۴ ساعت است! چون که در این مدل هم شب و روز و هم تغییر فصل ها ناشی از یک نوع حرکت است و آن هم حرکت دورانی خورشید حول مرکز( قطب شمال) ایراد قبلی در مورد توالی شرقی-غربی روز و تفاوت فصل نیمکره شمالی-جنوبی که البته جای خود دارد
  پاسخ:
  وقتی خورشید در مسیر آبی قرار داره کشور هایی که پایین تر از مسیر آبی هستند زمستان هستند و... گردش خورشید در هر مدار ماه ها طول میکشه! خورشید در هر مداری باشه قسمتی از زمین زمستان ایجاد میشه فقط برای درک بهتر اون سه مدار رو به اون صورت معرفی کردیم! درضمن شرق و غرب ربطی به کروی بودن زمین نداره یک زمین تخت هم میتونه مشرق ها و مغرب ها داشته باشه در پیج اینستا یک پست دربارش گذاشتم
  سلام
  اگر زمین گرد نیست طرف دیگه زمین چیه!؟
  شرق و‌غرب زمین تا کجاست!؟محدوده!؟بعدش چی میشه!؟
  ارتفاع خورشید و ماه از زمین چقدره!؟هم ارتفاع هستن؟به هم برخورد نمیکنن!؟
  پاسخ:
  سلام
  هیچکس از طرف دیگه خبری نداره چون امکان رفتن وجود نداره مدل زمین تخت رو ببینید متوجه میشید!
  یعنی چی شرق و غرب کجاست؟
  ارتفاع خورشید و ماه نزدیک به 3000 مایل
  ارتفاع ماه تغییر میکنه و خیر بهم برخورد نمیکنند
  یعنی چی امکان رفتن به طرف دیگه امکان پذیر نیست!؟هر دیسکی دو رو داره و باید بشه طرف دیگرش رو هم دید..مدل رو دیدم..یعنی طرف دیگه نیستیه!؟ضخامت زمین چقدره!؟
  منظورم از شرق و غرب محدوده دیسکه! شعاع دیسک زمین چقدره!؟ بعد از اون چیه!؟
  ارتفاع ماه چطوری تغییر میکنه!؟ مگه تو یک صفحه دایره ای حرکت نمیکنه!؟ و همینطور خورشید!؟
  پاسخ:
  مدل رو ندیدید چون مدل گنبد آسمان داره و نمیشه از گنبد عبور کرد و زیر رو دید! ضخامت مشخص نیست!
  قطر زمین حدود 24000 مایل گفته شده!
  ماه در میدان مغناطیسی معلقه و حرکت میکنه و ارتفاع اون طی ماه ها و سال ها تغییر میکنه مثلا پدیده سوپر مون!
  http://www.aparat.com/v/z4leQ
  در مقابل حرف های شما ( شماره ها مطابق با شماره های متن )

  1. دیده شدن ماه و خورشید به طور همزمان در آسمان در شرایط بسیار خاصی رخ می دهد و بسیار نادر هست. این مشاهده تحت تاثیر شکست جوی (در نزدیکی افق شکست در حدود نیم درجه است) و البته از آن مهمتر، ارتفاع شما از سطح زمین است. 

  2. ویدیوها بی کیفیت و تا حدی بی معنی هستند. در مورد ویدیو و محاسبات دکتر زاک هم باید بگم که رویکرد اشتباهی هست که حرف ها و محاسبات خیلی ها رو دروغ بدونین و حرف ها و محاسبات یکی دیگه رو قبول کنین. نمیگم محاسبات مشکل داره یا چیز دیگه ای (با اینکه خیلی گنگ بود) اما وقتی میگین همه چی قراره دروغ باشه، فقط به مشاهدات خودتون میتونین اعتماد کنین. 

  3. اگر حرفی که میزنین درست باشه ( در مورد زمین تخت ) در این صورت شکل صورت های فلکی از دید ناظرهای مختلف باید تفاوت داشته باشه. 

  4. اصلا نفهمیدم چی نوشتین. 

  5. شما وقتی ارتفاع میگیرید موانع را کنار میزنید. درسته که موانع دید شما رو کم میکنه. اما وقتی از ارتفاع 2000 متری به 4000 متری میرین ( در هردو حالت موانعی وجود ندارد. ) میتوانید به دید  بیشتر دست یابید. همون طور که موقع طلوع یا غروب، نور خورشید گاهی اوقات روی قسمت بالایی کوه ها می افتد و قسمت های پایینی در سایه هستند و هیچ مانعی هم نیست که جلوی نور خورشید را در ارتفاعات بلند کوه (مثل کوه های شمال تهران ) بگیرد.

  6. در مورد هواپیما ... منسافرین درسته هیچی نمیتونن بفهمن و حرفی نمیشه در این مورد زد. میخوام به این موضوع اشاره کنم که شما میتونین هواپیماها رو از خونتون هم ببینین که با دور شدن از شما، ارتفاعشون کم میشه و به افق میرسند.( البته در شب که نور دارند). همینطور سایر اجرام که ما به عنوان ماهواره میشناسیم و شما آن ها رو بالن یا هر شی دیگر میدانید به حرکت خود بس از زمان کوتاهی بهه افق میرسند و ناپدید میشوند.

  7. ماه جو زمین را جذب کند ؟ ماه حتی نتوانست جو خودش را نگه دارد ! چگونه میتواند جو زمین را به خود بکشد ؟

  8. حرکت خورشید و فصل ها با این مدل قابل توجیه هست (البته خیلی دقیق نشدم اما به طور کلی امکان پذیر هست.) به همین دلیل هم مدل زمین مرکزی قرن ها حکمرانی کرد. مسئله مهمتر این هست که چرا باید خورشید چنین حرکتی داشته باشد ! ( فیزیک ارائه دهید! )

  9. حرفاتون با خودش تناقض داره. جاذبه زمین رو به صورت ورن حس میکنیم. حال شما وزن رو یک خاصیت طبیعی و جدای از جاذبه میدانید. اما خب ... چه فرق میکند ! در هر صورت وزنی که هر دو ازش صحبت میکنیم یک چیز است و مقدار یکسانی دارد (فقط منشا متفاوت است) ! چطور میشود که میگویید قدرت جاذبه بیشتر است و دود را بایستی به زمین بکشد ؟ 

  10. پردازش تصویر ابزار هر طرفی میتواند باشد ! اگر شما عکس ها را رد میکنید، همه عکس ها را رد کنید ! حتی عکس هایی که طرفداران زمین تخت ارائه داده اند.

  این ئلایا برای نویسنده سایت نیست. برای هر کسی هست که از این صفحه بازدید میکنه. 

  در آخر یک سوال داشتم. آیا ادعا دارید که نیمی از ستارگان جهان برای من قابل مشاهده است و نیمی دیگر برای طرف دیگر صفحه ؟!


  پاسخ:
  1- من با دیده شدن ماه و خورشید در زمان های عادی کاری ندارم چون همین امروز هم ماه و خورشید رو باهم دیدم و البته چند روزه که میبینم و این یک چیز طبیعی هست! اما وقتی ماه و خورشید همزمان هنگام خسوف دیده میشن موضوع عجیب میشه چون امکانش در مدل زمین کروی نیست
  2- من به مشاهدات خودم اعتماد دارم حدود یک سال و نیم قبل در کنار ساحل این رو آزمایش کردم بله بیشتر دیدم و هیچ انحنایی جلوی دید من رو نگرفت! محاسبات باید درست باشند و البته محاسبات دکتر زاک درست بود! دکتر زاک در ویدیو های خودش همیشه سعی داره کرویت زمین هم به اثبات برسونه و تلاشش رو میکنه تا نشون بده که تخت بودن حقیقت هست(در حقیقت هردو مورد رو بررسی میکنه و زمین تخت همیشه به اثبات میرسه چون مدل زمین کروی مشکل داره)
  3- شکل صورت فلکی به چه صورت تفاوت داشته باشه؟ لطفا بیشتر توضیح بدید
  4- ....
  5-در مدل زمین کروی با ارتفاع گرفتن افق افزایش پیدا نمیکنه چون زمین کروی هست! در حقیقت چون زمین تخت هست افق افزایش پیدا میکنه
  6-بله به نقطه اضمحلال افق میرسند
  7-ماه وقتی تمام اقیانوس های زمین رو(طبق مدل کرویت زمین) تحت تاثیر قرار میده یعنی چندین ملیلیون تن آب! پس قطعا جو هم تحت تاثیر قرار میگیره! باران ها تحت تاثیر قرار میگیرند
  8- مسئله مهم اینه که حرکت زمین به دور خورشید فقط بر روی کاغذ قابل نشان دادن هست نه در دنیای حقیقی! در دنیای حقیقی این خورشید هست که حرکت میکنه و مردم فکر میکنند زمین در حرکته خیلی جالبه که حتی چشمان شما رو هم از شما دزدیدن(منظورم فقط شما نیستید)
  9-درسته که گفته شده نیروی جاذبه وزن رو ایجاد میکنه اما این نه قابل اثباته نه قابل مشاهده! پس چیزی که فقط بر روی یک کاغذ میتونه مطرح بشه رو به عنوان اثبات مطرح نکنید
  10-ما اثبات کردیم تصاویر کرویت زمین دروغ هستند! نمیتونید منکر تصاویر زمین تخت بشید حال چرا؟ چون اکثر تصاویر توسط مردمی تهیه شده که خبری از زمین تخت نداشتند و بالن و موشک آماتور فرستادند و فقط تصاویر سازمان های فضایی هست که زمین رو کروی نشون میده.
  بله در حقیقت همینطوره
  اولا چطوری اثبات میکنین که از گنبد آسمان نمیشه عبور کرد!؟
  اگه میگید که ارتفاعش غیر قابل دسترسه
  ثانیا مرز بین دیسک زمین و گنبد آسمان ارتفاعش صفره، خب از اونجا عبور کنیم ببینیم چه خبره...بعد از مرز زمین نیستیه!؟
  ثالثا تو فیلمی که نشون دادین هم ماه هم خورشید تو مدارهای دایره ای و تو صفحه هایی با ارتفاع ثابت حرکت میکردن!!!شما از کجا میگید ارتفاع ماه تغییر میکنه!؟منظورتون از معلق بودن در میدان مغناطیسی چیه!؟مگر جاذبه وجود داره که میدان مغناطیسی وجود داشته باشه!؟

  پاسخ:
  اگر کسی میتونست عبور کنه دیگه لازم به جعل فضا و فضانوردان نبود چون زمین کروی میبود! درضمن این کلیپ رو ببینید: http://www.aparat.com/v/6ILQ5
  یعنی چی مرز بین گنبد و زمین؟ شما فکر کنید در یک خانه هستید که هیچ در و پنجره ای برای خروج نداره و بالای شما یک سقف گنبدی وجود داره شما قادر به خروج از خانه نیستید! الان مرز بین گنبد و زمین دقیقا چه ربطی داره؟ بعد از آسمان یک اقیانوس وجود داره. ارتفاع ماه تغییر میکنه چون پدیده سوپر مون رو داریم! میدان مغناطیسی ربطی به جاذبه نداره چرا باهم مقایسه میکنید؟
 • کرامت سلیمی
 • با سلام

  کلیپ مربوط به وابستگی  انرژی خورشید و ماه به گنبد اسمان  یکی از زیباترین کلیپهاییست که منتشر شده و همین  کلیپ نشان میدهد که چه دروغهای علمی بزرگی در مورد خورشید و ماه و همینطور سایر پدیده ها به ما گفته اند.

  همیشه سعی کرده اند که مفاهیمی مثل نسبیت عام و خاص را به ما تحمیل کنند بدون انکه بتوانند در این مورد واضح و شفاف توضیح دهند منظورشان از این همه توضیحات چیست. ودرنهایت  با اصطلاحات غیر ملموس و غیر قابل درکی مثل ترکیب زمان و مکان و همینطور انحنای مکان و انحنای زمان  و وابستگی جرم و مکان و زمان به سرعت نور  افراد را گیج می کنند.

  مطرح شدن نظریه زمین تخت نه تنها زیباست بلکه نشان از نبوغ پدیداورندگان دارد که از بین این همه دروغها و حقیقت پوشیها توانسته اند حقایق و یا حداقل بخشی از حقایق را پیدا کنند و ارائه دهند که واقعا" جای تحسین دارد. اکنون با یک دید جدید به پدیده های اسمانی نگاه می کنم و از اینکه حقیقت را تا حدود زیادی فهمیده ام احساس ارامش می کنم.

  اشکالی که در اظهار نظر بعضی از دوستان وجود دارد این است که در اظهاراتشان  به فرمولها و بیانات همان دروغگوها و دانشمند نماهای مزدور  استناد میکنند.

  دستیابی به حقایق علمی کار سخت و طاقت فرساییست و نیاز به سالها مطالعه ، تحقیق و تفکر دارد. این بی انصافی است که در برخورد با این موضوع با لجبازی ،تعصب و افکار کهنه موروثی  برخورد کنیم.

  چیزی که عیان است این است که در مورد کروی بودن زمین و یا موارد دیگر حقیقت ان چیزی نیست که به ما گفته شده و با  تضادها و تناقضات زیادی
   برخورد خواهیم کرد. اگر قرار است وارد بحث شویم باید با کامل خواندن و دیدن مستندات ارائه شده و سپس با فکر نو و بدور از لجبازی و تعصب  اقدام نماییم.

  در مورد مقاله دروغ بودن بمب اتمی  بعضی ها برای رد موضوع فقط چسبیده اند به اینکه پس هیروشیما و ناکازاکی دروغ بوده.

  واقعیت این است که در پایان جنگ جهانی دوم ارتش ژاپن که بسیار قوی بود تسلیم نمی شد و جنگ را متوقف نمی کرد و حتی توجهی به دستورات و خواسته های هیروهیتو امپراطور ژاپن نداشتند و هر ان ممکن بود نظامیان ژاپنی دست به کودتا زده و حکومت هیروهیتو را سرنگون سازند.
  هیروهیتو با امریکا وارد مذاکره و معامله شد و با کشتار مردم بی گناه دو شهر گمنام هیروشیما و ناکازاکی  با بمباران وسیع و انفجار مخزنهای بزرگ گاز مایع
  و احتمالا" کشتن تعدادیادی از فرماندهان ژاپنی ، نظامیان را ترسانده و وادار به تسلیم نمودند و هیروهیتو موفق شد تاج و تخت خود را نجات دهد و تا پایان عمرش برژاپن حکومت کرد و بعد از مرگش نیز پسرش اکی هیتو به قدرت رسید.

  حفظ حکومت برای یک حاکم و امپراطور از همه چیز مهمتر است و برای اینکار حاضر است هر کسی را نابود کند و یا هر جنایتی را انجام دهد ،حتی کشتار مردم کشورش.
  تاریخ پر است از سرگذشت حاکمانی برای حکومت ،مردم کشور و یا حتی خانواده خود را قتل عام کردند.

   فقط به همین دو سوال جواب دهید:

  1-اگر سلاحهای اتمی خیلی خطرناک و ویرانگرند چرا فوق سری باقی نماند و اسرار ان را فاش کردند . ایا به نظر شما این کار عاقلانه است . ایا هیچ حیله و کلکی در کار نیست و در پی نخود سیاه فرستادن نیست.

  2- اگر به فرض چنین سلاحهایی وجود داشته باشد ایا می توان به افراد اعتماد کرد و هزاران عدد از این سلاحها را در دست افراد مختلف در پایگاههای زمینی و زیردریاییها گذاشت  تا مثلا" امنیت امریکا و روسیه و یا کشورهای مدعی داشتن این سلاحها را تامین کنند.


  حقیقت ان چیزی نیست که گفته می شود و یا نوشته می شود بلکه حقیقت همان چیزیست که می خواهند ان را مخفی کنند.  با پیش فرض جعل بودن فضا و فضانورد به این نتیجه رسیدین که کسی نمیتونه از گنبد عبور کنه!؟جالبه
  شکلی که طرح زمین صاف داره یک نیم کره است که قاعده اش زمینه و رویه اش گنبد آسمان، این رویه و قاعده یک مرز مشترک دارن که دورتا دور زمین کشیده شده..
  فیلمی که گذاشتین جواب سوال اولم نبود و اتفاقی مربوط به سوال دومم بود، ولی بازهم این فیلم که توش یه نفر داره یه اتفاقی رو گزارش میده که معلوم نیست راسته یا دروغ،چون نه خودش اونجا بوده نه تصویر درست و حسابی تو فیلم قرار داره...یه دیوار نامرئی که بهش برخورد کردن!!!!این حرفا به هالیوود نزدیک تره...باز هم میتونم بگم جالبه..
  در مورد سوال آخرم، نمیدونم طبق چه منطقی میگید نیروی جاذبه زمین که یه نیروی مغناطیسی هست وجود نداره ولی ماه تو یه میدان مغناطیسی معلقه...میدان مغناطیسی چه چیزی!!؟؟میدان نامرئی با یه منبع نامرئی!؟باز هم جالبه
  یه چیزی که بهش اصرار دارین ولی براش دلیل ندارین تغییر ارتفاع ماهه،چیزی که اصلا تو تصاویر و شبیه سازی که استناد کردین وجود نداره..برای اینکه سوپرمون رخ بده فقط باید مدار ماه و خورشید اختلاف ارتفاع داشته باشن...و باز هم جالبه

  دوست عزیز اگه امکان داره یه لینک تلگرام برام ایمیل کن تا راحتتر بحث کنیم..
  ممنون
  پاسخ:
  ماه و خورشید در میدان مغناطیسی گنبد آسمان معلق هستند و میدان مغناطیسی ربطی به جاذبه نداره و طبق علم میدان مغناطیسی و جاذبه فقط دو نیروی مختلف در طبیعت هستند!
  ارتفاع ماه تغییر میکنه چون سایز اون در آسمان تغییر میکنه! مدلی که ارائه کردیم برای درک بهتر به اون شکل درست شده و شامل جزئیاتی مانند کم و زیاد شدن ارتفاع ماه نیست
  با درود . اینکه گفتین اگه دولت‌ها موضوع تخت بودن زمین رو اعلام کنند هرج و مرج حاصل میشه کاملا مخالف هستم با شما . فکر کنید همچین موضوعی وجود داشت و کسی مثل احمدی نژاد که همه چیز رو به چالش میکشید و مثل شما فکر میکرد آیا برای تخریب وجهه آمریکا و بقیه کشورها ساکت مینشست؟ اتفاقا بهترین بهانه ممکن رو داشت برای دقیقا تخریب نظم جهانی و اینکه به کشورهای دیگه بگه سرتان کلاه گذاشتن تا حالا .
  پاسخ:
  سلام
  به نظرم حرف شما غلطه چون قرار نیست همه از حقیقت اصلی خبر داشته باشند حتی ریاست جمهوری چون اونها بیشتر در سیاست فعالیت دارند و سیاست از نجوم و.. جدا هست و اگر رییس جمهور برفرض افشاگری کنه به بی سوادی متهم و ممکنه مشکلی پیش بیاد جدا از هرج و مرج و شکایت های مختلف از جاهای مختلف
  میشه اونوقت طبق این نظریه ای که ارائه کردید توضیح بدید چرا فواصل مکانی ستاره های دیگه به جز خورشید خودمون هم کره ای هستش؟ اونا به چه دلیل میچرخن؟ توهم توطئه نداشته باشید لینک هم ندید جواب علمی بدید قانع شیم. اگر زمین تخت هستش با توجه به اینکه نور فقط مسیر مستقیم طی میکنه چرا تووی کویر که دیگه بخار آب وجود نداره نمیتونیم از یه جایی به بعد رو ببینیم؟
  ما از لحاظ ابعادی نسبت به زمین خیلی کوچیکتریم زمین برای ما بیکران حساب میشه. یه توپ خیلییییی بزرگ رو در نظر بگیر یه مورچه وقتی روی سطحشه میتونه اونو صاف در نظر بگیره چونکه براش بیکران هستش ( بیکران معنی بینهایت نمیده لطفا اول معنی بیکران رو یه سرچ بکنید)
  پاسخ:
  ستارگان کروی هستند؟ ستارگان کروی نیستند! با تلسکوپ ببینید! ستارگان میچرخند اما به دور زمین نه به دور خودشون اونها همراه گنبد آسمان حرکت میکنند! در یک کویر و در یک هوای صاف انتهای دید شما حداکثر تا چهارصد کیلومتر هست نه بیشتر! مقاله رو بخونید: لینک بخش پرسپکتیو رو بخونید تا متوجه بشید
  طبق فرضیه کروی بودن زمین زمین یک کره هست و یک کره هرچقدر هم که بزرگ باشه بازهم یک کره هست و دارای سطح صاف نیست این رو قوانین هندسه میگه! اگر مورچه از سطح اون توپ بزرگ خارج بشه و از بالا نگاه کنه باید کروی ببینه اما تصاویر موشک های آماتور و بالن ها چیز دیگری نشان میدن! اونها زمین صاف رو نشون میدن! یک کره هیچ گاه نمیتونه افق صاف داشته باشه این رو به یاد داشته باشید!
  لطفا در مورد جذر و مد دریاها توضیح دهید.
  پاسخ:
  در کانال سرچ کنید جزر و مد
  پس بنا به ادعای شما باشد دیگه شما تمامی رموز طبیعت رو یافته اید و دیگر نیازی به علم نیست چون شما جواب تمامی سوالات بشر را یافته اید.
  این سیاراتی که میفرمایید در داخل گنبد آسمان هستند چگونه سرگردانن؟ آیا با طناب به گنبد متصل هستند؟ 
  یعنی ابرنواختر و سحابیها و غیره... هم ساخته و پرداخته ذهن حیله گران غربیست؟پ
  س رشته های فیزیک اتمی و ریاضیات هم به درد نمیخورد!
  پاسخ:
  تمام رموز طبیعت رو خالقش میدونه نه ما! چه کسی میگه نیاز به علم نیست؟  هیچکس جواب تمام سوالات بشر رو نمیدونه.
  به نظر شما چطور سرگردانند؟ با طناب؟ پاسخ مغناطیسه اما اگر میخواید فکر کنید با طناب من جلوی شمارو نمیگیرم.
  خیر! بنده هم سحابی هارو رصد کردم! سحابی و سیاره و ستاره و کهکشان ربطی به تخت یا کروی بودن نداره تنها فرق اینه که در زمین تخت اونها فقط جزو زیبایی های آسمان هستند و حقیقت هم همینه
  فیزیک و ریاضی علوم طبیعت هستند تمام جهان بر اساس یکسری قوانین ریاضی و فیزیک تنظیم شده
  اتفاقا با تعبیر شما زمین به صاف بودن و تنها بودن انسان در گیتی دیگر نیازی به علم و پیشرفت علمی نیست. (فقط در حد پزشکی آنهم برای زنده ماندن)
  بنده نگفتم سیارات با طناب متصل هستن. این سیاراتی که شما میفرمایید بیشتر شبیه توپ فوتبال هستند تا سیاره و این گنبد آسمانی شما بیشتر شبیه آهن ربا کار میکند!
  یعنی فلسفه وجودی سحابی ها فقط و فقط زیبای در آسمانه؟
  پاسخ:
  شما افسانه پردازی های سازمان های فضایی رو درباره فضای خارج قبول دارید؟ همه چیز در نظر اونها بسیار عظیم و بسیار دوره و اون هارو مجموعه ای از پلاسما و گرد و غبار و.. میدونند اما هیچ مدرکی برای این حرف وجود نداره! هدف از آفرینش آسمان چیز دیگری بوده نه اینکه یک فضای بی کران خلق بشه  و بشر در اون فضا رها بشه! چرا نیاز به علم و پیشرفت علمی نیست؟ همیشه نیاز به علم و پیشرفته با همین علم و پیشرفت میشه به خیلی موضوعات رسید. اما امروزه از این علم و پیشرفت در راه غلط استفاده میشه و اصلی ترینش هم فریب مردمه

   مدل زمین تخت هیچی در مورد نقطه جنوب سماوی نمیگه ! 

  بیشتر توضیح نمیدهم چون اگر واقعا اهل مطالعه باشید میفهمید که "قطب جنوب سماوی" چیست و متوجه خواهید شد که چرا این حرف رو زدم. در غیر این صورت میفهمم که اهل مطالعه نیستید و یک کتاب نجوم مقدماتی هم نخوانده اید. 
  پاسخ:
  اتفاقا میگه: این رو ببینیدhttp://www.aparat.com/v/OkRxM
  مسئله اینجاست که متاسفانه شما صفر و یک هستید. یعنی کلا سازمانهای فضایی و علم نجوم و قیزیک و ... قبول ندارید و همه رو داستان پردازی میدونید. اما نظریه زمین تخت رو نه تنها قبول دارید بلکه دراون پافشاری هم میکنید. در حالبکه نظریه زمین تخت باگهای بسیاری داره حتی در تئوری و نظریه
  پاسخ:
  خب چند مورد رو نام ببرید
  تمام عکسهاوفیلمهای فضایی رو دروغ میدونید و علم نوین رو قبول ندارید 
  درود بر شما

  مبحث جالبی را مطرح کرده اید. شما اگر فیلسوف نباشید باید با فلسفه آشنایی زیادی داشته باشید.
  مردم چیزی را بدون اینکه خود مشاهده کرده باشند قبول کرده اند. دست روی مساله جالبی گذاشته اید و یکی از مسائلی که برای همه بدیهی است را انکار کرده اید و عمدتا در پاسخگویی بازمانده اند.
  ساده ترین مسائل نیز نیاز به اثبات دارد و این را باید هر فردی بداند.
  سلام.
  با توجه به مطالعاتی که روی سایت شما داشته ام متوجه شدم که جنابعالی آدم نسبتا مطلع و با سوادی هستید و اشراف مناسبی نسبت به این موضوعات دارید. از این رو خیالم راحته که شما بیشتر  از خوانندگانتون می دونید که نظریات علمی مدرن چه قدر درست و قابل توجه اند و شما به خوبی می دونید که نظریات جدید با چه دقت خوبی پدیده های نجومی رو تشریح می کنند.
  از این رو از خوانندگانتون می خام که این قدر با شما بحث نکنند چرا که شما از اکثر اونا اطلاع تون در این زمینه بیشتره و حقیقت رو بهتر میدونید.
  خواهشی که دارم اینکه اگه قصد سرگرمی و بازی با افکار مردم رو دارید می تونید کارای خداپسندانه تری انجام بدید.
  شما بعد از این همه کسب علم هم با این کارای بیهوده هم خودتون رو تلف می کنید هم شعور مردم رو به بازی می گیرید.
  قطعا هیچ کس بهتر از خود شما نمی تونه ایراد به بحث هاتون مطرح کنه و فکر کنم دلیلی برای مناظره باشما نباشه. چون خودتون با توجه به سطح معلوماتی که دارید همه چیز رو به خوبی می دونید.
  پس نکنید این کار رو
  اصرار نکنید که بیخودی خودتون رو در جرگه احمق ها قرار بدید در حالی که واقعا چنین نیست.
  اگر قصد طنز و شوخی با مردم رو دارید مثل مهران مدیری و رامبد جوان راه درست رو انتخاب کنید.
  سلام
  1-چرا  خورشید و سیارات کروی هستند ولی زمین یک دیسک است چرا باید فرق داشته باشند؟
  2-وضعیت زمین تخت در فضا چگونه است؟ آیا به دور خود میچرخد یا ثابت است ؟
  3- اگر خورشید در آسمان زمین تخت می تابد پس چرا باید بپذیریم که در لبه های زمین تخت دیواره هایی از یخ وجود دارد؟ چون در این صورت درجه حرارت در کل زمین بایستی ثابت باشد و اساسا اختلاف درجه حرارت در زمین بی معنی خواهد بود.
  4-با توجه به فرضیات شما قسمت زیرین زمین تخت  باید همیشه تاریک و در نتیجه بسیار سرد باشد و اصولا چگونه میتوان به آنجا سفر کرد؟
  5-ضخامت دیسک (زمین تخت) چقدر است؟
  6-چه منفعتی وجود دارد تا به مردم در مورد ماهیت و شکل زمین دروغ گفته شود و اصولا این راز توسط چه شخصی و چگونه برملا شده است؟
  7- اصلا چرا دیسک  دایره ای؟ آیا نمیتوانیم بگوییم که زمین مربع یا مثلی شکل است؟
  8-آنسوی دیواره ها چیست؟آیا پرتگاهی وجود دارد؟
  پاسخ:
  سلام
  1-یک خانه رو در نظر بگیرید که به سقف های این خانه لامپ های کروی متصل شده! آیا شما با نگاه کردن به لامپ هایی که در بالای سر شماست نتیجه میگیرید که خانه کرویه؟ یعنی چون لامپ کروی هست خانه هم باید کروی باشه؟ درباره زمین هم همینطوره! زمین مانند یک خانه بسیار بزرگه که دارای سقفی به اسم گنبد آسمان هست تمام سیارات و خورشید،ماه در بالای زمین تخت درحال چرخش هستند البته خورشید محدب هست نه کروی!
  2-زمین تخت درون فضا نیست چون فضا وجود نداره! زمین کاملا ثابته
  3- این کلیپ رو ببینید:http://www.aparat.com/v/z4leQ
  خورشید از دیواره های یخین فاصله داره و بصورت مایل میتابه بنابراین همیشه اونجا زمستانه و سرد!
  4- زمین تخت قسمت زیرین نداره! بیشترین حفاری انسان 14 کیلومتر بوده و فعلا تکنولوژی رسیدن به اعماق زمین وجود نداره بنابراین نمیدونیم در اعماق و زیر زمین چه چیز قرار داره! دوست گرامی زمین توسط گنبد آسمان احاطه شده و شما نمیتونید به زیرش سفر کنید(حتی از طریق دیواره های یخین)
  5-ضخامت هنوز مشخص نیست: اینجارو بخونید: لینک
  6-
  🅾چرا درباره شکل حقیقی زمین دروغ میگویند؟ 
  💠1- انکار خدا و ادیان: 
  امروزه در جهان فرقه های مختلف و درواقع نوعی طرز فکر به نام آتئیست و یا خداناباوران شکل گرفته اند که مخالف خدا و ادیان الهی هستند و اکثر ادعا آنان قوانین حاکم بر کیهان برای تصادفی به وجود آمدن است! این داستانی خرافی و تخیلی در علم است که حتی شواهدی ابتدایی برای اثبات آن وجود ندارد اما چون دولت ها و سازمان های به ظاهر معتبر و معروف این مطالب را منتشر میکنند مورد قبول همگان شده است! امروزه هرچند دیگر بیگ بنگ را آغاز گر جهان نمیدانند اما بیگ بنگ شروع بی خدایی است! جهانی که پایه و اساس آن قوانین فرضی فیزیک است! اما ادیان الهی و کتب مقدس سال ها پیش به حقیقت گیتی که مسطح بودن زمین است اشاره کرده اند و چون ادیان حقیقت را بیان میکنند آن ها نخواهند گذاشت مردم به حقیقت ادیان پی ببرند و همین موضوع است که به ایجاد تفکر آتئیست کمک زیادی میکند.
  ♦️♦️♦️♦️
  💠 2- بودجه های کلان: 
  امروزه سازمان های فضایی در سراسر جهان روزانه میلیارد ها دلار بودجه از دولت هایشان میگیرند و سر آخر چه تحویل ما میدهند؟ تصاویر گرافیکی و ماموریت های فضایی ای که هیچ گاه ندیدیم! فرستادن چند موشک سوخت جامد که در آسمان میسوزند و یا استفاده از هولوگرام هفت بعدی برای نشان دادن دنیای مجازی در دنیای حقیقی هزینه کمی دارد! آن ها به بهانه ماموریت های فضایی و تلاش برای پیشرفت بشریت پول ها و بودجه های زیادی میگیرند به عنوان مثال برای سفر به ماه ناسا سی میلیارد دلار بودجه گرفت!! و با فیلم برداری در یک استادیو در هالییود و سفینه ای مقوایی و کاغذی که با آلومینیوم پوشیده شده بود ماموریت های آپولو را خلق کردند. این پول ها مطمئنا صرف پروژه هایی مانند بلوبیم (در وبلاگ توضیحات کاملی درباره بلوبیم موجود است) میشود! همچنین باید بدانید که ناسا دارای بزرگترین دستگاه تغییر آب و هوا و تولید ابر است و خدا میداند چه برنامه هایی برای آینده بشریت دارند(میتوانید مستند دستگاه تغییر آب و هوا را در کانال آپارات ما ببینید)
  ♦️♦️♦️♦️
  💠 3- انرژی نامحدود: 
  در دنیای امروز ما برای هرچیزی باید پول پرداخت کنید! یکی از این موارد برق است! وسایل برقی و سیستم های برق رسانی بر اساس انرژی و برق محدود تنظیم شده اند و مردم در سراسر جهان باید برای داشتن برق پول پرداخت کنند اما نیکولا تسلا سال ها قبل به حقیقت وجود گنبد آسمان پی برده بود و اعتقاد داشت انرژی الکتریکی در همه جا وجود دارد و هرگز تمام نمیشود! تسلا برج واردنکلیف را ساخت و توانست انرژی الکتریکی را بدون سیم انتقال دهد و البته انرژی الکتریکی ای که تسلا به آن دست پیدا کرده بود برای انسان بی ضرر بود و البته کاملا رایگان بود و اگر این پروژه تسلا عملی میشد دیگری دولت ها و سازمان های در پشت پرده سود نمیکردند برای همین موضوع پروژه انرژی رایگان تسلا کاملا باطل شد و از بین رفت تا با روی کار آمدن انرژی محدود بتوانند سود کنند!
  ♦️♦️♦️♦️
  💠 4- کنترل ذهن مردم: 
  یکی از دلایل دیگری که برای این بیان میشود که چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند موضوع تکامل دروغ هاست! 
  آن ها از چند قرن پیش یک مسیر تکاملی از دروغ ایجاد کردند که کم کم رشد کرد! کرویت زمین یکی از دروغ های گفته شده است! پایه و اساس تمدن و علم امروزی بر دروغ است! دانشمندانی که در اختیار دولت ها هستند و پول میگیرند تا مطالبی را عنوان کنند و به اثبات فرضی برسانند به عنوان مثال در کتاب نیروی بی کران از آنتونی رابینز، او بیان میکند که دانشمندان علم زیست شناسی ای که او با آن ها گفتگو کرده اعلام کرده اند که پول گرفته اند تا دروغ هایی را به عنوان حقیقت بیان کنند! 
  هر مطلبی که در عنوان آن نام دانشمندی ذکر شده است را باور نکنید! آن ها از کودکی به شما یاد میدهند یک پدیده فقط به این دلیل اتفاق می افتد و چون شما از کودکی با این تفکر بزرگ شده اید و به مدرسه و دانشگاه رفته اید خود به خود این دروغ برای شما تبدیل به حقیقت میشود و آن را باور میکنید و این کنترل ذهن است.

  این موضوع توسط یکسری دانشمندان نجوم،فیزیک و... و البته یک مخترع به نام دکتر سموئل روبوتهام حدود دو قرن پیش یا در اواخر قرن هجدهم افشا شد و از همان موقع تا الان میلیون ها طرفدار جمع کرده.
  7- خیر زمین یک دیسک هست چون میتونید به مکان اول خودتون برگردید و دلیلی وجود نداره تا زمین یک مکعب باشه همچنین در کتب مقدس زمین رو دیسک معرفی کردند.
  8-گنبد آسمان- خیر پرتگاهی نیست 
 • جواد از یاسوج
 • با سلام 
  شما فکر کنید از قطب شمال یک نفر با ماشین با دوچرخه راه بیفته و اصلا تغییر مسیر ندهد بره کانادا و باز بره جنوب امریکا و باز مکزیک و ... پاناما .. کلمبیا و برزیل و شیلی و قطب جنوب و مسیر مستقیم را ادامه بده قاعدتاً در جاهایی از کشتی استفاده کند. از این سو قطب از اقیانوسیه سر در میاره آورد و ادامه دهد. بالاخره سرجای شروع میرسد. از هر طرف شرق و غرب همه برود بدون تغییر مسیر باید سرجایش برسد. خاصیت کره است. اگر تا کنون سوار هواپیما شده بودی قوس زمین را در ارتفاع بالا می‌دیدی.
  (موقع حمل مشعل المپیک همیشه از یونان)
  پاسخ:
  🚨✈️دوردنیا در زمین تخت✈️🚨
  حتما بار ها این را شنیده اید یا خودتان هم امتحان کرده اید که وقتی افرادی برای سفر به دوردنیا آماده میشوند و سوار بر هواپیما میشوند دوباره پس از مدتی به محلی که از آن حرکت کرده اند باز خواهند گشت یعنی سر جای اولشان! در هزارو 
  پانصدو بیست و دو فردیناند ماژلان توانست زمین را دور بزند و به جای اول خود بر گردد و همه مطمئن شدند که زمین کرویست و این هم جزو یکی از دلایل کروی بودن زمین به شمار می آید که میشود به جایی که از آن شروع به سفر کرده اید بازگشت. 
  اما باید بگوییم این دلیلی بر کرویت زمین نیست حال چطور؟ وقتی شما سوار بر هواپیمایی میشوید درطول مسیر نمیتوانید به درستی متوجه شوید که هواپیما به کدام سمت حرکت میکند! و این را در نظر بگیرید که همان دولت هایی که تخت بودن زمین را از ما مخفی میکنند مسیر های هوایی را تنظیم کرده اند و این یعنی بر اساس تخت بودن زمین مسیر های هوایی بصورت سیصد شصت درجه بر روی دیسک زمین تنظیم شده اند و این مسیر های سیصد شصت درجه به قدری طولانی و با دقت تنظیم شده اند که کسی متوجه دور زدن هواپیما بر روی دیسک نمیشود و درضمن در اکثر مسیر ها هواپیما بر روی خط مستقیم حرکت میکند. به عنوان مثال وقتی شما میخواهید به دور دنیا سفر کنید با هواپیما از ایران به لندن پرواز میکنید و سپس هواپیما در لندن به زمین می نشیند و دوباره با هواپیما دیگری از لندن به آفریقا میروید! شما نمیدانید که آیا در یک کره درحال حرکت هستید یا یک زمین تخت چون مسیر ها اصلا قابل تشخیص نیست!! درباره اینکه چرا خلبان ها این موارد را افشا نمیکنند باید گفت خلبانان طبق مسیر هایی که تنظیم شده حرکت میکنند و نمیتوانند بر خلاف قوانین عمل کنند و حتی آنان نیز خبر ندارند!
  خیلی ها این سوال را مطرح میکنند که چرا نمیشود با هواپیما به کوه های یخی رفت؟ جواب این است که میشود به کوه های یخی دورتادور زمین سفر کرد اما با هواپیما های دولتی یا خاص که اجازه ورود به آن مناطق را دارند نه هواپیما های مسافرتی و قانونی که باید طبق مسیر تعیین شده حرکت کنند نه به دلخواه و خارج از آن! این قوانین در کشتی رانی هم صدق میکند این یعنی مسیر های دریایی توسط دولت ها تنظیم شده اند و آن ها اعلام میکنند کشتی ها خارج از مسیر ها حرکت نکنند چون ممکن است از مسیر خارج شده و ناپدید شوند و یا سرنوشت شومی در انتظار آن ها خواهد بود و در اقیانوس گم شوند و این باعث میشود همه در مسیر های تعیین و مشخص شده حرکت کنند. ماژلان در آن دوران از مسیر های شناخته شده ای حرکت کرد و به محل اولش بازگشت درضمن این را در نظر بگیرید که در قدیم همه از وجود کوه های یخی یا همان قاف اطلاع داشتند پس کسی بیهوده تلاش نمیکرد که آن همه هزنیه کند تا فقط به سمت کوه های یخی حرکت کند و از مسیر های شناخته شده حرکت میکنند که امن تر است. 
  نتیجه این است که ما نمیتوانیم خود در این موارد نظر نهایی را اعلام کنیم چون هیچ چیز مشخصی وجود ندارد.

  بسیاری از مردم وقتی با موضوع زمین تخت مواجه می شوند ادعا میکنند که وقتی سوار هواپیما شده اند دیده اند که زمین کروی است و انحنا را تشخیص داده اند! خب اول باید 

  گفت که این عزیزان از اندازه زمین حتی در فرض کروی بودن نیز خبر ندارند! زمانی انحنای زمین بصورت کامل مشخص میشود که ارتفاعی بالاتر از هفتاد هزار فوت داشته باشیم که

  در واقع ارتفاع هواپیما های جاسوسی است! ما تصاویر و کلیپ هایی از بالون ها و موشک هایی داریم که تا ارتفاع بیش از صدو بیست و هفت هزار پایی رفته ولی انحنایی 

  مشاهده نکردیم! (به کلیپ های کانال آپارات مراجعه شود aparat.com/flatearthsociety) آنوقت مردم چگونه از هواپیمایی که  نصف هواپیما های جاسوسی نیز ارتفاع ندارد 

  میتوانند انحنا را تشخیص دهند؟؟ پاسخ به این مسئله آسان است! در ساخت شیشه پنجره هواپیما از لایه ها و انواع مختلفی شیشه استفاده میشود که برخی دارای انحنا و بر

   آمدگی در گوشه هستند و این باعث میشود که خطای دیده ایجاد شود و شما  فکر کنید زمین انحنا دارد.
  با مدل فزضیِ زمین تختی که شما معرفی کردید خورشید تمام مدت به قطب شمال می تابد پس چرا تا الان تمام یخهای آن آب نشده ؟

  شرایط فضا طوری ایجاب میکند که تمام کره ها و اجسام در فضا گرد هسنتد چرا زمین گرد نباشد؟

  اگر زمین تخت بود باید از دور نزدیک شدنِ منبع نور(خورشید) را می دیدیم چرا این طور نیست و خورشید ناگهان ظاهر نمیشود؟ برای فهمِ این موضوع به لینکِ زیر برید عکس گویایِ همه چی هست.

  http://uupload.ir/files/jahk_timezones22.jpg

  من قبلا همین نظر رو ارسال کردم ولی گویا شما تایید نکردید اگر این بار هم نظرِ من رو منتشر نکنید میفهمم که جوابی ندارید
  پاسخ:
  پاسخ ساده است:
  خورشید همیشه به قطب شمال مایل میتابد(طبق تمام مدل های زمین تخت) مایل یعنی زمستان و گرمای بسیار کمی به قطب میرسد.
  زمین در فضا وجود ندارد زیرا فضا وجود ندارد و همچنین زمین نمیتواند بصورت کره در یک فضای خلا ایجاد شود و همراه آن جوی گازی تشکیل شود زیرا گاز ها در خلا پایدار نیستند و فرو میپاشند.
  دور شدن خورشید هنگام غروب و کوچکتر شدن سایز آن نشان میدهد این خورشید است که درحال حرکت است نه زمین بنابراین چند کلیپ زیر را ببینید:
  http://www.aparat.com/v/PVjMD
  http://www.aparat.com/v/XvBzx
  http://www.aparat.com/v/z4leQ

  ما فقط نظرات توهین و تمسخر رو پاک میکنیم
  ایده ی جالبی هست اما متاسفانه حقیقت نداره. چیزی که باعث میشه اشتباه بودن این نظر مشخص بشه. ستاره قطبی هست.
  این رو میدونیم که ستاره های نیمکره شمالی و جنوبی متفاوت هست و این رو میدونیم که ستاره قطبی در نیمکره جنوبی طلوع نمیکنه و به طور کل در آسمان دیده نمی شود. اما در نیمکره شمالی ستاره قطبی همیشه با تقریب خوبی جهت شمال رو نشون میده.  این مورد هیچگاه با نظریه ی زمین تخت جور در نمیاد. 
  پاسخ:
  سلام
  الان اشکالی نمیبینم!
  شما میگید ستاره قطبی با تخت بودن زمین باید از همه جا دیده بشه؟ قطعا اینطور نیست چون همان قوانین پرسپکتیو  که برای خورشید صدق میکند برای ستاره قطبی هم صدق میکند و توضیحاتی ازش در کانال نوشتیم!
  به عبارت دیگه شما نمیتونید از مناطق جنوبی ستاره قطبی رو ببینید.
  در نظر بگیرید که ستاره ی قطبی باید کجای گنبد آسمان باشه تا هم سمت شمال باشه و هم از نیمکره شمالی دیده بشه.؟
  اشکال اونجایی درست میشه که ستاره قطبی باید در مرکز گنبد و بالای سر قطب شمال قرار بگیره. اگر فرض کنیم که از نیم کره جنوبی( یعنی از فاصله ی بیشتر از خط استوا در مدل زمین تخت) ستاره قطبی معلوم نباشه، با توجه به حرکت ستارگان و حرکت گنبد آسمان باید این حرکت به صورت دوار به مرکز ستاره قطبی باشه( میدونیم که ستاره قطبی غروب نمی کنه) حال با در نظر گرفتن ستاره های شب در نیم کره ی شمال و شرق! نباید همان ستاره هاینیمکره ی شمال و غرب باشه. که در واقع ستاره ها یکیست. 
  پاسخ:
  http://www.aparat.com/v/OkRxM
  میشه توضیح بدین چرا نیم‌کره شمالی زمستونه، نیم‌کره جنوبی تابستونه؟؟
  پاسخ:
  🌞چرا فصل های بخش شمالی و جنوبی زمین متفاوت است؟
  خورشید درحال چرخش در بالای زمین تخت است و در مدار های دایره ای مسیرش را طی میکند و در هر مدار چندین ماه گردش دارد اما در آن برای همیشه ثابت نیست و مسیرش مدام طی یک سال تغییر میکند(سرعت هم همینطور)
  به عنوان مثال وقتی خورشید در مدار راس الجدی قرار دارد بخش های جنوبی آمریکا و کشور ها و قاره های دیگر مانند آفریقا تابستان است و در همان زمان قسمت های شمالی پاییز و زمستان را تجربه میکنند.
  همچنین برعکس وقتی خورشید در مدار راس السرطان قرار دارد قسمت های شمالی مانند آمریکا شمالی تابستان و قسمت های جنوبی (به علت مایل تابیدن) فصل سرما را تجربه میکنند.
  خط استوا در بین مدار راس السرطان و راس الجدی قرار دارد بنابراین بیشترین تابش به نور و گرما به آن میرسد
  به عبارتی دیگر جایی که خورشید بصورت مایل میتابد با در نظر گرفتن نزدیکی کشور ها به خورشید و درجه تابش آن فصل های پاییز،زمستان و بهار را تجربه میکنند و قسمت هایی که خورشید بصورت نود درجه و یا مستقیم تابش دارد فصل تابستان را تجربه میکنند هرچه کشور ها از خورشید دورتر باشند به فصل سرما نزدیک تر هستند.

  سینک ظرفشویی را در نظر بگیرید، زمانی که پر از آب می کنیم و سپس درپوش سینک را برمی داریم، آب بصورت ساعتگرد می چرخد و تخلیه میشود
  اما در نیمکره جنوبی پادساعتگرد است
  چــــــــــــــــــــــراااااااااااااااااااااااااااا؟
  پاسخ:
  چنین چیزی حقیقت نداره و جزو خرافات علمی هست کمی دربارش تحقیق کنید متوجه میشید که این موضوع حقیقت نداره چون اثر کوریولیس در مقیاس کوچک بی تاثیره
  یه دایره رو در نظر بگیر... اگر یک وتر رسم کنیم محیط دایره رو در دو نقطه لمس می‌کنه پس اگر کسی مسیر ابن وتر رو طی کنه به انتهای زمین می‌رسه، یعنی اگر شما در یک خط مستقیم به هر جهت حرکت کنی به ته دنیا میرسی، پس چرا هیچکس نتونسته به اونجا برسه؟؟؟
  پاسخ:
  چون تمام مسیر های پروازی و آبی بر روی قاره ها تنظیم شدن نه خارج از محیط قاره ها! خارج از محیط قاره ها به قطب جنوب میرسید! 
  سلام
  یک سوال دارم که ذهنم رو بدجوری مشغول کرده:
  تشکیلات شما از کجا ساپورت میشه؟ چطور هزینه تحقیقاتتون رو تامین میکنید؟
  پاسخ:
  سلام
  ما هر هزینه ای داشته باشیم خودمون خرج میکنیم و از جایی تامین نمیشه
  1) جواب سوال قبل رو که درست ندادین، یعنی اگه شما مستقیم به سمت غرب بری، به قطب جنوب می‌رسی؟؟ چرا کسی این کار رو نمیکنه و فیلمش رو تهیه کنه؟؟؟

  2) در مدل زمین تخت شما در قسمت‌های نزدیک به قطب‌جنوب، مثل استرالیا، آفریقای‌جنوبی، شیلی، این کشورها در مدل شما فاصله‌های بسیار دور از همی از یکدیگر قرار می‌گیرند که با واقعیت سازگار نیست؟؟؟ توضیح دهید!
  پاسخ:
  1) تا جایی که محدوده هوایی اجازه بده میتونید پرواز کنید نمیتونید وارد منطقه پرواز ممنوع قطبی بشید! اگر مستقیم ادامه بدید به قطب میرسید اما شما نمیتونید مستقیم همینطور به دلخواه ادامه بدید برید.
  2) هیچ نقشه ای هم تخت هم کروی با واقعیت سازگار نیست! البته شخصی با ماه ها تلاش و برررسی و مطالعه و تحقیقات بسیار یک نقشه دقیق از زمین تخت تهیه کرده و ادعا کرده که این نقشه میتونه نقشه حقیقی باشه اما در کل هیچ نقشه دقیق و منظمی از زمین وجود نداره چون ماهواره از نیست که بخواد خارج از جو از کل زمین و قاره ها تصویر برداری کنه
  چرا سایه ساعت آفتابی در دو نیم‌کره در جهت عکس هم می‌چرخد؟؟؟
  پاسخ:
  این حرف مثل این حرفه: چرا چرخش آب سیفون در دو نیمکره جهت عکس یکدیگر هست؟ اینها جزو خرافات علم هست و حقیقی نیست و هرچیزی رو نباید باور کرد
  مطابق مدل شما ما باید در طور شب هم علی رغم اینکه در زیر نور خورشید قرار نداریم ولی خورشید را ببینیم
  فرض کنید چراغ قوه ای در اتاقی تاریک قسمتی را روشن کرده ولی از جاهای تاریک هم دیده می شود
  جواب بقیه موارد نیز در یوتیوب موجود است
  پاسخ:
  این دو ویدیو رو حتما ببینید:
  http://www.aparat.com/v/9vaUZ
  http://www.aparat.com/v/1wnek

  بترتیب قسمت یک و دو رو ببینید
  ضمن تشکر از پاسخ شما ولی هنوز سوال مطرح است
  اگر قبول دارید که فاصله خورشید از ستاره های شب به ما نزدیک تر است اگر واقعا زمین تخت باشد در طول شب نیز باید اثری از آن را ببینیم چون بالای سر ما هست
  در هیچ کدام از فیلم ها به این موضوع اشاره نشده است. چرا؟
  من خیلی دوست دارم که زمیت تخت باشد ولی با وجود این سوالات نمی شود توجیهش کرد.
  در زمینه پرتاب ماهواره ایرانی هم اگر توضیحی بدین ممنون می شم.
  پاسخ:
  سلام بر شما
  مقاله خورشید : لینک
  دو مستند علمی در این باره: 
  http://www.aparat.com/v/9vaUZ
  http://www.aparat.com/v/1wnek
  با سلام خدمت شما
  من مدتی با سایت شما آشنا شدم و مطالب شما رو در مورد زمین تخت مطالعه کردم. مطالب بسیار جالب بودند. به نظر من توهین یکی از بدترین مواردی که انسان در صورت ناتوانی می تواند انجام دهد. در خصوص موارد گفته شده اثبات های خوبی ارایه شد اما من می خوام به موضوع دیگری بپردازم.
  در مورد زلزله ها در زمین.
  ما برای ثبت زلزله ها دستگاه هایی نظیر شتاب نگاشت و لرزه نگار استفاده می کنیم. در هنگام زلزله امواج p و s ساطع می شوند. امواج P در تمام محیط هایی که تحمل فشار را دارند می گذرد اما موج s فقط از محیطهایی که تحمل برش را دارد می گذرد برای همین از مایع عبور نمی کند. حال در محل وقوع زلزله در روی زمین این امواج ساطع می شود. در مدل زمین کروی این امواج به داخل زمین و در تمامی جهات متساعد می شوند. در اثر لایه ای بودن زمین این امواج شکست پیدا می کنند. نکته جالب این است که از زاویه ی حدود 103  درجه از محل وقوع زلزله ناحیه سایه یا shadow zone داریم که موج s دریافت نمی شود با دستگاه لرزه نگار ولی موج p بعد از زاویه 149 قابل دریافت هستند یعنی تا 180 درجه یا به عبارتی ان سوی زمین یکی از دلایل فهمیدن اینکه هسته خارجی کاملا مایع است همین موضوع است. اگر هم از خود پرسیدید که چرا از حدود 103 تا 149 درجه موج P قابل ثبت نیست به دلیل شکست در برخورد به هسته خارجی زمین است. که البته این موضوع کاملا مشهود است.
  صحبت را کوتاه می کنم چون مبحث خیلی تخصصی می شود و عذر خوهی می کنم بابت پر حرفی.
  حال سوالی که برای من پیش امده این است که این موضوعات در حیطه مهندسی زلزله با زمین تخت قابل توجیح نیست. به ایرادات بسیار زیادی در این موضوع برخوردم. اگر مرجعی به من در این خصوص معرفی بفرمایید و یا خودتان توضیح دهید بسیار سپاس گزار می شوم. رشته تحصیلی خودم عمران زلزله است
  پاسخ:
  سلام با تشکر از شما
  بنده مطالعه کاملی در این زمینه نداشتم اما سوالی که مطرح میشه این هست که چطور متوجه میشید که هسته مایع وجود داره؟ منظورم این هست که شاید مربوط به مایعات درون زمین باشه چون زمین تخت فاقد هرگونه هسته هست ولی از لایه های مختلفی تشکیل شده و البته چون تکنولوژی بشر فعلا محدوده و  اعماق زمین  با استفاده از امواج قابل بررسی هست ممکنه اشتباهاتی رخ در محاسبه یا اطلاعات بدست اومده رخ بده! به نظر من کلیت این موضوع زمین تخت رو نقض نمیکنه
  با سلام و خسته نباشید.
  در مورد هسته مایع زمین اثبات هایی وجود دارد البته تئوری و نه عملی چون بشر به عمق بیش از 14 کیلومتر دست پیدا نکرده.
  صحبت اصلی من هم در مورد هسته نبود.
  بحث اصلی من در مورد نظریه ی انتشار امواج در زمین کروی و مسطح بود. ما در زمینه خودمون همانطور که عرض کردم ثبت امواج لرزه ای و تحلیل بر روی آن ها را داریم. در زمین کروی این تئوری ها اثبات شده و ناحیه ی shadow zone توجیح می شود که چجوری پدید می آید اما در زمین تخت حداقل اطلاعات من یاری نمی دهد. 
  همانطور که خودتان گفتید مطالعه کاملی در این زمینه ندارید و من هم محققان و پژوهشگران زمین تخت را نمی شناسم.
  ممنون می شوم مقاله علمی یا آزمایش و یا اثباتی در این حوضه به من معرفی کنید تا با نظرات این افراد در این حوضه آشنا شوم.
  با تشکر .
  پاسخ:
  سلام ممنونم
  تنها اشکالی که اینجا وجود داره اینه که زمین در ثبت این امواج کروی فرض میشه و یک شکل کروی از زمین رو ایجاد میکنند تنها مشکل فرض هست و بر اساس همون فرض دیتا های غلطی استفاده میشه.
  من هنوز توضیح کاملی دربارش پیدا نکردم اما اگر پیدا کنم به ایمیل شما ارسال میکنم. اما هروقت این پرسش مطرح شده تنها پاسخ انجمن زمین تخت این بوده که زمین کروی فرض میشه و این یک اشکال هست مثلا این گفته:

  It is the introduction of anistropy of other hypothetical that makes P- and S-waves useless to determine the shape of the earth. They induce the location of deep core liquid layers and anistropic material based on the assumption that the waves must be traveling through a globe. If they assumed the earth was not a sphere, the depth of the earth would be made to look different by varying the layers of anistropy, etc. to get the waves to match that shape. The shape is assumed. The induced composition is dependent on the assumption, not the other way around
  سلام مطالبتون جالبه اما یه سوال
  اگه زمین تخت باشه خب چطور میشه گفت تو ایران شب باشه و آمریکا صبح؟
  پاسخ:
  سلام 
  مقاله خورشید: لینک
 • محمود مرادیان
 • سلام.
  من اومدم که یه مدلی نظریه شما رو بدون تعصب به چالش بکشم که راه فراری نداشته باشیم.
  طبق نظریه زمین کروی اگر پیش بریم، اگه نخوایم از قطب جنوب عبور کنیم، فاصله بین استرالیا تا آرژانتین اگه از سمت غرب بریم 15000 کیلومتر و اگه از شرق بریم، 16 هزار کیلومتره.
  اما اگه از قطب بریم حدود 12000 کیلومتر.
  در مدل دیسکی، یقینا هرچه از قطب شمال (مرکز دیسک) دورتر بشیم، اگه بصورت دایره ای که شعاعش فاصله تا مرکز دیسکه حرکت کنیم، محیط این دایره که فاصله مذکور باشه بیشتر می شه. طبق محاسبات بنده، با مدل زمین دیسکی فاصله بین آرژانتین تا استرالیا (بوئنس آیرس تا سیدنی) می شه حدود 24.000 کیلومتر.
  پرواز هوایی آرژانتین تا استرالیا طبق سایت های بلیط فروشی، 16 ساعت طول می کشه.
  برای اینکه یک هواپیما 24000 کیلومتر رو طی 16 ساعت طی کنه، باید به سرعت 1500 کیلومتر در ساعت دست پیدا کنه که علاوه بر شکستن دیوار صوت، باید 264 کیلومتر سریعتر از صوت هم حرکت کنه. تا کنون هواپیمای مسافربری که بتونه به سرعت صوت دست پیدا کنه ساخته نشده و شکستن دیوار صوتی صدای مهیبی در حد انفجار تولید می کنه.
  سریع ترین هواپیماهای مسافربری نهایتا به کمتر از 1000 کیلومتر در ساعت سرعت دست پیدا می کنه.
  اگر هواپیما دیرتر از حد انتظار میرسید می شد گفت که خطوط هوایی رو طوری ترسیم کردن که مسیر اضافه طی بشه تا فاصله اونقدر به نظر بیاد.
  اما چه با نظریه زمین دیسکی و چه زمین بیضوی و حلقوی و کروی، هیچ هواپیمای مسافربری سرعت 1500 کیلومتر رو تجربه نکرده.
  پاسخ:
  سلام 
  نقشه زمین تخت مشکل داره و تحریف شده (البته نقشه کرویت زمین هم به همین شکله)هیچ توجیه و دلیلی وجود نداره که بتونه این رو در زمین تخت به اثبات برسونه که چطور میتونیم از استرالیا تا آمریکا جنوبی با زمان واقعی حرکت کنیم تنها راهی که وجود داره اینه که نقشه زمین تخت یکبار دیگه و از اول تهیه بشه که البته شده و مستندی هم از این نقشه جدید ارائه شده.
  مسیر های هوایی ای هستند که مدل زمین تخت رو با مشکل مواجه میکنند و مسیر های پروازی ای هم هستند که مدل کرویت زمین رو با مشکل مواجه میکنند خلاصه این دو مدل همراه مسیر های پروازی با مشکل مواجه میشن
 • محمود مرادیان
 • سپاسگذارم پاسخ قانع کننده ای نبود.
  کاملا مطمئن هستید از اینکه زمین تخته و دیسکه و این همه توجیح برای این همه تناقض دارید، در صورتی که حتی یک نقشه هم از این زمین تختی که می فرمایید متصور نیستید
  داده هایی که بنده دادم، داده های قابل اندازه گیری هستن. شما چنانچه آمار و ارقام قابل اثبات و اندازه گیری ای ندارید حق این رو ندارید که به میلیون ها انسان دیگه تهمت دروغ و سیاه نمایی بزنید. چه دونالد ترامپ باشه، چه بنجامین نتانیاهو و چه افراد معمولی و دانشمندانی که دارن به انسان ها خدمت می کنن (یا به زعم شما بهشون دروغ می گن.)
  من نه حرف شما رو رد می کنم و نه اسراری به درست بودن حرف های خودم دارم. فقط تقاضای منطقی که از شما دارم اینه که در این وبلاگ رو تخته کنید، تشریف ببرید دیتای قابل استناد تهیه کنید و بعد در اختیار مردم بگذارید.
  میون بحث هایی که در کامنت های مختلف کردید، فقط یکی دو جا که حجمه اساسی به نقشه زمین تخت شما وارد شده به ناقص بودنش اشاره کردید و در خیلی از مباحث به اون استناد کرده و از وجودش بهره بردید.
  همین دانشمندانی که به قول شما دروغ گو هستن، همواره اذعان دارن که اطلاعاتشون حدثیه و در حد نظریه ست. و هروقت داده ای رو با چشم و یا با دستگاهی ثبت کردن، اطلاعات رو به همون شکل که هست در اختیارشون گذاشتن.
  حتی اگر نظریه شما کاملا درست باشه، شما با این اطلاعات ضعیفتون و دست به دامان مغالطات شدن، فقط به همین نظریه خودتون ضربه می زنید و موجبات تمسخر خودتون رو فراهم می کنید.
  یادتون باشه، دو سری از افراد همیشه مورد تمسخر قرار داشتن، یکی دانشمندانی بودن که حرفی غیر از حرف عوام می زدن و دیگر افرادی بودن که واقعا مسخره بودن!
  شما تو کدوم جبهه اید؟
  پاسخ:
  پاسخ کامل بود شاید از نظر شما کامل نباشه اما کامل بود!
  از زمین تخت یک نقشه جدید تهیه شده که هنوز رسمی نشده اما به محض انتشار در وب قرار میدم! بنده قبلا هم عرض کردم که هردو مدل زمین تخت و کروی اشکالاتی در مسیر های پروازی دارند که به هیچ عنوان مگر با تغییر نقشه و اصلاح اون قابل حل نیست پس این ایراد به هردو مدل وارده و نمیشه منکرش شد!!!! هردو مدل در نقشه ها این مشکل رو دارند بهتره منطقی فکر کنید! هیچ نقشه دقیقی از زمین وجود نداره شاید وجود داشته باشه اما در دسترس عموم نیست! ما هزاران دلیل داریم که میگیم اونها درحال دروغگویی هستند. خیر ما همیشه به ناقص بودن نقشه زمین تخت اشاره میکنیم! اگر اینطوره که میگید و ما رفتاری داریم که شما فکر میکنید میتونستیم به سادگی اون کامنت هارو پاک کنیم و آثاری ازشون باقی نگذاریم! اینجا کامنتی پاک نمیشه مگر اینکه توهین باشه یا مارو به تمسخر گرفته باشند پس لطفا حرفتون رو پس بگیرید!
  هرچقدر هم که به مطالعات و تحقیق ادامه بدیم نمیشه با اطمینان درباره دو نقشه زمین تخت و کروی صحبت کرد چون هردو مشکلات اساسی ای دارند. بنده هیچ گاه مغالطه نمیکنم! 
  بنده مطمئنم که در گروه مسخره ها نیستم چون برای این مطالب زحمت میکشم و مثل افراد دیگری که هرچیزی رو باور میکنند، باور نمیکنم!
 • محمود مرادیان
 • "پاسخ کامل بود شاید از نظر شما کامل نباشه اما کامل بود!"

  این نشون دهنده عدم صلاحیت شما برای یک مناظره ست.

  1- من در خصوص کمال صحبت نکردم که می فرمایید کامل بود و عرض کردم قانع کننده نبود.

  2- زمانی که می فرمایید از نظر من کامل نبود ولی کامل بود، این نشون دهنده اینه که پاسخ خودتون رو صحیح مطلق می دونید. اینجا چه ادب و چه فرهنگ مناظره حکم می کنه که بفرمایید "از نظر شما کامل نبود ولی >>>از نظر من<<< کامل بود."

  3- تمام کشتی ها، هواپیماها، خودروهایی که بر اساس GPS مسیریابی می کنن و هزاران کاربرد دیگه از نقشه کروی استفاده می کنن و اینکه بفرمایید هم نقشه زمین تخت ناقصه و هم نقشه کروی اسمش میشه مغالطه فرار رو به جلو و یه سوزن به خود و یک جوالدوز به دیگران.

  4- شما کاملا دارید نقش بازی می کنید که به کامنت ها اهمیت می دید در صورتی که بلافاصله با داده های ذهنی خودتون به کامنت ها پاسخ میدید.

  من جای شما بودم حد اقل به دروغ می گفتم شما شبهه خوبی رو مطرح کردید من یه بررسی و تحقیق می کنم و نتیجش رو در قالب پاسخ ارائه می دم.

  من نیمی از عمر خودم رو صرف تحقیق و بررسی در خصوص چرندیات مذهبی و همچنین نجوم کردم و در زمینه مناظره و تشخیص مغالطات کاملا خبره هستم.

  پاسخ های شما شباهت بسیار زیادی به خرافات مذهبی داره که متاسفانه همگی با مغالطات مختلفی همراه هستن.

  به عنوان مثال جایی از شما پرسیده شده که چرا سایر سیارات کره هستن و زمین دیسک، فرمودید اینکه توپ فوتبال گرده دلیل نمی شه زمین گرد باشه.
  دوست عزیز دوستان کره سنگی رو با چیزی که 50 درصد احتمالش هست کره سنگی باشه مقایسه کردن. چه ربطی به توپ فوتبال داره.
  من بخوام به کسی توضیح بدم که مغالطه فرافکنی چیه دقیقا متن شما رو می برم مثال می زنم.
  این که شما به یکی تمسخر وار بگید چون توپ فوتبال گرده دلیل نمی شه زمین گرد باشه مقل این میمونه که من بگم شما معتقد هستید، ما همگی روی یک بیسکوئیت ساقه طلایی زندگی می کنیم!

  خوشبختانه سطح علمی بیانات شما در حدی پایین هست که بنده مطمئن هستم، هیچ فرد دانایی خام مغالطات و فرافکنی های شما نمی شه. دوستانی که قراره با حرف های شما معتقد بشن که زمین دیسکه، متاسفانه نسخه شون قبلا جای دیگری پیچیده شده.

  دوست عزیز مبنای علم، گزاره های علمیه. که در هیچ کجای پست ها و کامنت های شما گزاره ای وجود نداره که ورودی خام و فرضیه داشته باشه و اصولا موارد تجربی و عقایدتون رو درونشون گنجوندید که کاملا ظاهری شبیه به شبه علم و خرافات مذهبی دارند.

  سپاس از اینکه حد اقل وقت گرانبهاتون رو صرف خوندن و پاسخ به کامنت من کردید.

  بدرود
  پاسخ:
  سلام 
  تنها چیزی که عدم صلاحیت شمارو برای مناظره نشان میده توهین به مذهب هست! شما مذهب رو با چرندیات یکی میدونید و فکر میکنید روشن فکر هستید شاید آتئیست باشید که امیدوارم نباشید چون از لحاظ روان شناسی یک آتئیست مانند یک بیمار روانی هست و صلاحیت چیزی رو نداره حال کاری به اینها ندارم.
  تمامی ماشین ها و کشتی ها در مسیر هایی رفت و آمد دارند این مسیر ها بر روی جی پی اس مشخص شده به عنوان مثال ماشین ها در مسیر هایی در حرکتند که در داخل یک قاره و یک کشور قرار داره! مسیر ها حقیقی هستند اما اینکه جایگاه این قاره کجاست مورد بحثه! همینطور کشتی ها! همه چیز بر اساس حقیقت تعیین و تنظیم شده! وقتی کشتی در یک ساعت خاصی به عنوان مثال از قاره آفریقا به آمریکا میرسه این نشان میده هربار هم که اون مسیر رو بره حدودا همانقدر به طول می انجامه! در اینجا مسیر درسته شاید نقشه هم درست باشه اما جایگاه قاره ها در نقشه درست نیست و یا اینکه قاره ها به طرز اشتباهی قرار گرفتند! اگر این نقشه ها درست بود هیچ مشکلی نباید با مسیر های پروازی ایجاد میشد و درضمن بنده هرگز وارد موضوع نقشه ها نمیشم چون واقعا بیهوده هست و با این موضوع نمیشه چیزی رو به اثبات رسوند و فقط هدر دادن وقت هست.
  من نقش بازی نمیکنم شما کاملا در اشتباه هستید. :)
  بنده تمام عمرم رو پای مطالعه گذاشتم و با افرادی امثال شما زیاد صحبت کردم! کسانی که به مذهب توهین میکنند و اخر هم به من فحاشی کرده و میرن. این رفتار شما نشان دهنده این هست که نه تنها صلاحیت بحث و مناظره رو ندارید بلکه اصلا توان فکر کردن ندارید! این از کامنت های شما پیداست! بنده به تمام مغالطات کروی گرایان آَشنا هستم!
  چرا از خرافات علمی صحبت نمیکنید؟ اگر شخص روشن فکری هستید همه چیز رو باید دو طرفه نقد کنید.
  خیر من این رو نگفتم! شما حتی حرف بنده رو هم درست متوجه نشدید! من دو مثال میزنم! توپ فوتبال و زمین فوتبال! این دو بهم ارتباطی ندارند بنابراین چه توپ فوتبال کروی باشه و چه مثلث و مربع زمین فوتبال به یک شکله! و مثال بهتری هم میشه زد! به عنوان مثال یک خانه رو تصور کنید که سقفی بلند داره و از سقف چراغ های کروی شکلی آویزان هستند! آیا با نگاه کردن به شکل هندسی چراغ ها نتیجه میگیرد خانه کروی هست؟ یا با رفتن به دریا و مشاهده منطقه وسیعی که با آب پر شده نتیجه میگیرد تمام زمین رو آب فرا گرفته؟ این اصلا منطقی نیست چون اصولا بهم ربطی ندارند.
  جالب اینجاست که من هم وقتی بخوام تعصب علمی یک شخص رو نشان بدم امثال شمارو مثال میزنم! چون شما اگر باور کنید که علم در یکجا دروغ گفته پس تمام بنیان های فکری شما فرو میریزه و باید قبول کنید که علم در خیلی جاها دروغ گفته و شما نمیخواید این رو باور کنید و دوست دارید در یک توهم علمی به سر ببرید.
  و خوشبختانه سطح فهم شما به قدری از مذهب پایین هست که اون رو خرافات میدونید! و همینطور درصد تعصب علمی شما سقف آسمان را شکافته! اثبات دروغگویی علم بسیار ساده هست! من هم زمانی افکاری مانند شما داشتم! اما خوشبختانه ((فکر کردم)) کاری که اکثریت متعصبان نمیتونند انجام بدن.
  حال به شما توضیح داده میشه که شبه علم چیست و کجا کاربرد دارد:

   تفاوت‌های "علم" و "شبه علم"  برخی از مهم‌ترین معیارها:
  🔵علم علاقمند به تغییر در صورت یافتن شواهد تازه است اما در شبه علم عقاید ثابت و بدون تغییر است
  🔴حرف ما زمین تخت گرایان نیز همین است ما میگوییم چیزی در علم وجود ندارد که صد در صد باشد بنابراین اصرار بیهوده کروی گرایان بر کروی بودن زمین و تغییر ندادن عقیدشان و تفکر نکردن اعتقاد آن هارا به شبه علم تبدیل میکند زیرا اعتقاد دارند کرویت زمین یکی از بدیهیات است که قابل نقض نیست.
  🔵در علم کوچکترین یافته ها به حساب می آیند اما در شبه علم تنها یافته های مورد علاقه گزینش میشوند
  🔴زمین تخت گرایان کوچکترین موارد را نیز برای محکم کردن ادعای خود به کار میبرند(البته موارد عقلی و علمی) اما کروی گرایان تنها به دنبال دلایل دلخواه و من درآوردی خودشان هستند و حتی مدرک و دلیل نیز جعل میکنند تا ادعای خود را ثابت کنند.
  🔵علم منتقدان را با آغوش باز میپذیرد (طبق اصول علمی) ولی شبه علم منتقدان را دسیسه گر و توطئه گر می داند
  🔴اکثر کروی گرایان مارا احمق، عقب افتاده،فراماسون،شیاد،توطئه گر و هزار چیز دیگر میدانند و خبری از با آغوش باز پذیرفتن وجود ندارد(دلیلش هم ارسال پیام های توهین و تهمت بسیار به ما است) و به ما توهین میکنند اما زمین تخت گرایان اینگونه نیستند.
  🔵در علم نتایج قابل رسیدگی و بازبینی چندباره هستند اما در شبه علم هیچ نتیجه تکرار شدنی وجود ندارد
  🔴اکثر دلایل زمین تخت گرایان قابل آزمایش و تکرار است اما این درباره کروی گرایان صدق نمیکند چون آن ها حرف های عجیب و غریبی میزنند که گاه انسان را به حیرت وا میدارد از جمله وجود چندین هزار ماهواره در مدار، چرخش زمین با سرعت چندین هزار مایل بر ساعت و امثال این ها که حتی قابل رصد و اندازه گیری هم نیستند.
  🔵علم ادعای مفید بودنش محدود است ولی شبه علم مدعی است همه جا سودمند است
  🔴ما زمین تخت گرایان اعتقاد داریم همه چیز در علم درست و صحیح نیست و اشتباهاتی نیز وجود دارد و علم در همه جا مفید نیست مواردی مانند دارو های کشنده، اسپری هوا، امواج مرگبار و... اما علم گرایان یا همان کروی گرایان مارا متوهم خوانده و علم را در همه جا سودمند میدانند و میگویند: شما توهم توطئه دارید.
  🔵در علم اندازه گیری ها دقیق است ولی در شبه علم همه چیز تقریبی است
  🔴بله زمین ثابت و استوار است و همه چیز را میتوان دقیق به دست آورد اما در جهانی که کروی گرایان به آن معتقد هستند همه چیز با سرعت سرسام آوری در حال حرکت در یک فضای خلا است و از نظم و اندازه گیری دقیق خبری نیست.
  تفاوت‌های "علم" و "شبه علم"  برخی از مهم‌ترین معیارها:
  🔵علم علاقمند به تغییر در صورت یافتن شواهد تازه است اما در شبه علم عقاید ثابت و بدون تغییر است
  🔴حرف ما زمین تخت گرایان نیز همین است ما میگوییم چیزی در علم وجود ندارد که صد در صد باشد بنابراین اصرار بیهوده کروی گرایان بر کروی بودن زمین و تغییر ندادن عقیدشان و تفکر نکردن اعتقاد آن هارا به شبه علم تبدیل میکند زیرا اعتقاد دارند کرویت زمین یکی از بدیهیات است که قابل نقض نیست.
  🔵در علم کوچکترین یافته ها به حساب می آیند اما در شبه علم تنها یافته های مورد علاقه گزینش میشوند
  🔴زمین تخت گرایان کوچکترین موارد را نیز برای محکم کردن ادعای خود به کار میبرند(البته موارد عقلی و علمی) اما کروی گرایان تنها به دنبال دلایل دلخواه و من درآوردی خودشان هستند و حتی مدرک و دلیل نیز جعل میکنند تا ادعای خود را ثابت کنند.
  🔵علم منتقدان را با آغوش باز میپذیرد (طبق اصول علمی) ولی شبه علم منتقدان را دسیسه گر و توطئه گر می داند
  🔴اکثر کروی گرایان مارا احمق، عقب افتاده،فراماسون،شیاد،توطئه گر و هزار چیز دیگر میدانند و خبری از با آغوش باز پذیرفتن وجود ندارد(دلیلش هم ارسال پیام های توهین و تهمت بسیار به ما است) و به ما توهین میکنند اما زمین تخت گرایان اینگونه نیستند.
  🔵در علم نتایج قابل رسیدگی و بازبینی چندباره هستند اما در شبه علم هیچ نتیجه تکرار شدنی وجود ندارد
  🔴اکثر دلایل زمین تخت گرایان قابل آزمایش و تکرار است اما این درباره کروی گرایان صدق نمیکند چون آن ها حرف های عجیب و غریبی میزنند که گاه انسان را به حیرت وا میدارد از جمله وجود چندین هزار ماهواره در مدار، چرخش زمین با سرعت چندین هزار مایل بر ساعت و امثال این ها که حتی قابل رصد و اندازه گیری هم نیستند.
  🔵علم ادعای مفید بودنش محدود است ولی شبه علم مدعی است همه جا سودمند است
  🔴ما زمین تخت گرایان اعتقاد داریم همه چیز در علم درست و صحیح نیست و اشتباهاتی نیز وجود دارد و علم در همه جا مفید نیست مواردی مانند دارو های کشنده، اسپری هوا، امواج مرگبار و... اما علم گرایان یا همان کروی گرایان مارا متوهم خوانده و علم را در همه جا سودمند میدانند و میگویند: شما توهم توطئه دارید.
  🔵در علم اندازه گیری ها دقیق است ولی در شبه علم همه چیز تقریبی است
  🔴بله زمین ثابت و استوار است و همه چیز را میتوان دقیق به دست آورد اما در جهانی که کروی گرایان به آن معتقد هستند همه چیز با سرعت سرسام آوری در حال حرکت در یک فضای خلا است و از نظم و اندازه گیری دقیق خبری نیست.
  🔵علم بر پایه آزمایشهای قابل تکرار است ولی شبه علم بر اساس شهادت افراد است
  🔴زمین تخت گرایان آزمایشات بسیاری برای اثبات ادعای خود انجام داده اند که قابل تکرار است اما کروی گرایان تنها حرف خودشان را میزنند مانند: من ماهواره را دیده ام، من انحنا زمین را دیده ام، عکس زمین را دیده ام پس کروی است و.... این ادعا ها در حالی که کاملا پوچ و بیهوده هستند حتی قابل آزمایش و تکرار هم نیستند.
  🔵اساس علم بر پایه تحقیق اما شبه علم، تبلیغ است
  هر شخصی اگر تعصب علمی خود را کنار بگذارد و کمی تحقیق کند متوجه این خواهد شد که زمین تخت بسیار منطقی تر از زمین کروی است چون در همه جا کرویت زمین تبلیغ میشود و این از کودکی به عنوان یک حقیقت به کودکان آموزش داده میشود نه یک فرضیه مانند فرضیاتی دیگر و اساس کار آن ها دروغ گویی است.
  🔵مطالب علمی ابتدا در ژورنالها و مجامع تخصصی بحث میشوند ولی در شبه علم همان اول سر از رسانه های عمومی در می آورند
  🔴با توجه به موارد بالا آن ها حقیقت را سرکوب میکنند اما اولین بار زمین موضوع زمین تخت با تشکیل انجمن هایی در سراسر جهان و نوشتن کتاب آغاز شد و فقط به رسانه های عمومی ختم نشد چون زمین تخت شبه علم نیست و یک موضوع علمی است پس تعصب را کنار گذاشته سخنان متعصبان کروی گرا را باور نکنید و به تحقیق و مطالعه با فکر باز و بدون تعصب ادامه دهید.
  در نتیجه اعتقاد و ادعای کروی گرایان تنها و تنها شبه علمی است که نه قابل آزمایش، نه قابل تکرار، نه قابل اندازه گیری و نه قابل مشاهده است😊

  موفق باشید

 • محمود مرادیان
 • سلام مجدد.
  بنده یک مشتری دارم که تو سیستم حمل و نقل دریایی واسطه ست که در دبی دفتر دارن. ازشون خواستم یه مسیر دریایی از استرالیا به امریکای جنوبی رو بهم بدن که بر اساس قطب نما و GPS تقریبا کمترین قوس و داشته باشه و مستقیم باشه.
  مسیر دریایی سیدنی استرالیا به بندر والپارایسو شیلی (بندری نزدیک به شهر سانتیاگو) به غیر از مسیری که برای دور زدن نیوزیلند کج می شه، کاملا مستقیمه جالب اینجاست که با مستقیم بودن بر اساس قطب نما، مسیرشون از نزدیکی قطب جنوب (فاصله چند هزار کیلومتری از قطب) عبور می کنه.
  طول مسیر 7200 مایله (حدود 12000) کیلومتر.
  بر اساس شعاع زمین دیسکی باز هم طبق محاسبات چنانچه بخوای طوری از استرالیا به شیلی بری که از فاصله یکی دو هزار کیلومتری قطب عبور کنی، طول مسیر بالای 20000 کیلومتر خواهد بود. کما اینکه می بایست برای اینکه این مسیر از نزدیکی قطب عبور کنه، دارای یک چرخش و زاویه 30 درجه ای باشه که در این مسیر اصلا چنین چرخشی وجود نداره و تقریبا مسیر مستقیمه.
  جالب اینجاست که نمی تونید بگید GPS کشتی دروغ می گه و توسط همون توطعه گرها کنترل شده و نزدیک قطب جنوب نشدن و مسیرشون مستقیم می ره. چون چنانچه این مسیر سمت قطب نره باید با یک آب و هوای تقریبا گرم همراه باشه و اگه از نزدیکی قطب عبور کنه با یک آب و هوای عموما کمتر از صفر درجه.
  و فکر نمی کنم کشتیرانان اونقدر احمث باشن که در دمای 30 درجه بالای صفر حس کنن فاصله شون با قطب فقط چند هزار کیلومتره!
  پاسخ:
  سلام
  مشکلی با این مورد نمیبینم! از نظر من مشکلی نداره! بله حرف شما درسته مسیر مستقیمه و از نزدیکی قطب عبور میکنند خب حال مشکل کجاست؟ حتما فکر میکنید در زمین تخت باید 360 درجه دور بزنند تا به محل مورد نظر برسند! :)
  این یک لینک از نقشه تقریبا درست زمین تخت هست که بر اساس مشاهدات و استفاده از زوایا تابش خورشید و .... بدست اومده:
  http://s5.picofile.com/file/8286070418/bandicam_2017_02_12_11_34_06_601.jpg

  این هم کلیپ کامل همین تصویر در یوتیوب + توضیحاتی برای نقشه
  https://www.youtube.com/watch?v=1JJOBAdciKc&t=453s

  البته هیچ چیز به عیب نیست مطمئنم این نقشه هم میتونه اشکالاتی داشته باشه! بهرحال چون ماهواره ای وجود نداره که بتونه در هزاران مایل بالاتر از زمین تصویری تهیه کنه نقشه دقیقی از زمین وجود نداره.
 • محمود مراذیان
 • همچنین تخصص بنده در زمینه شبکه ست و کاملا در زمینه نصب دکل و تجهزیات وایرلس فعالیت می کنم.

  ادعای شما در خصوص ماهواره و دریافت سیگنال از دکل کاملا پوچ و واهی و بی اساسه.

  سکوی نفتی ایران امیر کبیر. در فاصله 270 کیلومتری ساحل دریای خزر وافع شده (البته سال 89 و شاید تا الان ماموریتش در اون حوزه نفتی به اتمام رسیده و جاش رو تغییر داده باشه که البته نهایتا 50 کیلومتر جا به جا شده باشه). بنده مجری پروژه دوربین مدار بسته ضد انفجاری، اتصال تلفنی و اینترنتی و انتقال تصویر دوربین های این سکو به دفتر مرکزی شرکت حفاری شمال واقع در تهران بودم.

  تجهیزات ستلایت و ... رو خودم راه اندازی کردم و روی بستر شرکت آرین ماهواره www.aryansat.ir تلفن هایی که کارگران و خدمه سکو از اونجا با خونواده شون صحبت می کنن، انتقال تصویر دوربین های ضد انفجاری و همچنین اینترنت این سکو داره با همون ماهواره ها تامین می شه.

  تخصص بنده ارتباطات وایرلس هست و هیچ تجهیزات وایرلسی هم اختراع نشده که بتونه این رنج 270 کیلومتر رو پوشش بده.

  با گرون ترین تجهیزات وایرلس و روی بلند ترین دکل ها (60 متر!) بنده تونستم ارتباط دست و پا شکسته اینترنت یک شرکت آجر سفال واقع در شمال کشور رو برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته با فاصله 39 کیلومتر راه اندازی کنم.

  همچنین همون سکوی نفتی اتاق هایی برای سیگار کشیدن تحت عنوان Smoking Room داره که درون اتاق هاش تلویزیون داره و کارگرها اونجا استراحت می کنن و سیگار می کشن. چون سیگار کشیدن بیرون اون اتاق ها ممنوعه. تلویزیون ها هم با همین دیش های ماهواره دریافت می شه.

  چه تجهیزات ستلایت و چه دیش ماهواره، هر دو روی سقف اتاق کنترل که ارتفاعش رو سکو از سطح دریا 15 متر هم نمی شه قرار گرفتن و تصویر و اینترنتی بسیار با کیفیت و مطلوب رو ارائه می کنن.

  همچنین دیش ستلایت مرتبط با آرین ماهواره بعلت قرار گرفتن ماهواره در زاویه بیشتری نسبت به موقعیت سکو تقریبا سرش به بالاست و نسبت به زمین بیش از 60 درجه ست.

   

  در ضمن در خصوص ماهواره ها عرض کنم که اون دسته از ماهواره هایی که ارتباط آنلاین با زمین دارن (بر خلاف ماهواره های تحقیقاتی و جاسوسی که خود ماهواره اقدام به ارسال اطلاعات میکنه) همگی در مدارات پایین زمین قرار گرفتن و قفل جاذبه هستن. به این معنی که جاشون تغییر نمی کنه و نسبت به چرخش زمین می چرخن. به همین دلیله که همیشه در همون مکان ثابت هستن.

  اما ماهواره های مثلا جاسوسی یا عکس برداری یا هواشناسی در مدارات بالاتر قرار گرفته یا دارای پیشرانه های با انرژی خورشیدی هستن تا بتونن حرکت کنن و دور زمین دور بزنن.

  اصلا این بحث رو در خصوص زمین تخت و ... مطرح نکردم اما حرفتون در خصوص ماهواره ها رو باید پس بگیرید من متخصص این امر هستم و از این راه امرار معاش می کنم.

  اگر مایل بودید، ID تلگرام در اختیار بنده بگذارید تا بیش از 1000 عدد از عکس های پروژه هایی که تو اونها حضور داشتم علی الخصوص بیش از 100 عکس از پروژه سکوی نفتی براتون ارسال کنم.

   

  پاسخ:
  خیر واهی و بی اساس نیست چون از دکل ها هم استفاده میشه!
  نیاز به این همه توضیح نبود چون به بحث ما ربطی نداره
 • محمود مرادیان
 • شما این نقشه رو دقیقا امروز آپلود کردید و دقیقا مشخصه که با دست کشیدید و سعی کردید قاره آمریکا رو به استرالیا نزدیک کنید که حجمه پرواز و حرکت کشتی ها رو دور کرده باشید.

  اینکه محتوای کذب تولید کردید حالم رو به هم زد.

  من دیگه مزاحم شما نمی شم.

  مشغول شید اثبات کنید زمین تخته که باگ قبله اسلامتون حفظ بشه.

  خدافظ.

  پاسخ:
  بنده اون تصویر رو نکشیدم شما حتی اون لینک کلیپ رو هم ندیدید! این یک طرح ابتدایی از اون نقشه بود ولی من نکشیده بودم بلکه یک زمین تخت گرای خارجی با محاسباتی اون رو بدست آورده بود حتی کلیپش هم قرار دادم! اینکه شما حالتون بهم خورد و متعصب هستید به من مربوط نیست مشکل از خود شماست ;)
  با سلام خدمت جناب مرادیان

  طبق مطالب گفته شده در باره ماهواره ها  در کتابهای خودشان حرکت ماهواره فقط بر اساس نیروی گریز از مرکز (یا به بیان صحیح تر نیروی جانب به مرکز) صورت می گیرد و نیروی پیشرانه که  با نور خورشید شارژ شود و باعث حرکت ماهواره شود معنایی ندارد.

  باز طبق گفته خودشان هرچه فاصله ماهواره از زمین بیشتر شود با سرعت بیشتری می چرخد و نمی توان با افزایش فاصله  سرعت گردش را با سرعت گردش زمین برابر کرد.

   شخص دیگری نیز مدعیست که همچون شما متخصص این امور است اما نظراتشان برعکس نظرات شماست.

  http://500sal.blogsky.com/SATELLITE-IMAGES-ARABCARI-2

  و خیلی هم منطقی و بدون عصبانی شدن و بدون توهین به دیگران  اظهار نظر کرده است.
  موفق باشید

  طبق نقشه آپلود خودتون جهت های قبله در آمریکای شمالی و جنوبی به چه صورت در می آید؟؟؟؟؟؟؟؟

  و کلاً مبنای محاسبه قبله شما بر چه اساس میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ:
  مشکلی با قبله وجود نداره

  وسط دریا دکل کجا هست؟؟؟؟؟؟


  خیر واهی و بی اساس نیست چون از دکل ها هم استفاده میشه!

  یا اگر بالون هست چطوری فیکسش کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ:
  بهتره دوباره مقاله ماهواره رو بخونید! تمامی دریا ها با کابل های فیبر نوری بهم مرتبط هستند تمامی اقیانوس ها کابل کشی شدند و این یعنی همگی امواج رو تقویت میکنند! اصلا نیازی به فیکس کردن نیست!
  این رو باید بدونید که وجود ماهواره غیر ممکنه پس بحث های بیهوده رو کنار بگذارید! 
  دوست عزیزی که اومدی چرندیات یه آدم و که میگه گوگل ارت با بالن از تمام جای جای زمین عکس برداری می کنه  (حتی از تمامی قسمت های شهرستان نور آباد و ممسنی و آران و بیدگل و زابل وسط جنگل گلستان) 
  رو برای من علم کردی. 
  لطفا در خصوص مدار ثابت زمین مطالعه کن.
  بیش از 300 تا پروژه ارتباطات بدون سیم رو بنده به بالن و کابل های کف دریا متصل نکردم که شما بیایید به من بگید ماهواره وجود نداره.

  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1_%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA

  تمام ماهواره های مخابراتی و تلویزیونی تو مدار ثابت زمین هستن.
  یخورده تحقیق کنید.
  در ضمن بنده در خصوص ماهواره آموزش های پیشرفته دیدم و شغل من این بوده و هست.
  لینک ویکی پدیا رو برای مطالعه شما گذاشتم و منبع عرایض بنده نیست.

  دوست عزیز ماهواره ها همگی دارای مختصر پیشرانه ای برای جابه جایی هستن. وقتی ماهواره پرتاب می شه بصورت Random نمیره جایی قرار بگیره یا هنگام پرتاب موقعیت دقیقش رو نمی شه تعیین کرد. حتی ماهواره های مدار ثابت هم پس از رها شدن باید خودشون رو به موقعیتی که براشون تعیین شده برسونن.
  پاسخ:
  Nice science fiction
  برای دفاع از این داستان ها چرا انقدر عصبی میشید؟:)
  سلام جناب محمود

  زمانی جسمی می تواند حرکت کند که تکیه گاه داشته باشد  یعنی جسم به جایی نیرو وارد کند تا بتواند حرکت کند(اصل بقای اندازه حرکت)

  مثلا" اتوموبیل با کمک نیروی اصطکاک به سطح زمین نیرو  وارد می کند  حرکت می کند و یا هواپیما با سوزاندن هزاران لیتر سوخت  به مولکولهای

  هوا نیرو وارد می کند و حرکت می کند.

   90 درصد جو تا ارتفاع   16 کیلومتری است.در واقع هر چه بالاتر رویم هوا رقیقتر میشود و بقول برخی مقالات در ارتفاع تقریبا 160 کیلومتری هوا به قدری رقیق میشود که در واقع چیزی از آن باقی نمیماند.شاید بتوان گفت که فضا از این نقطه آغاز میشود.

  شما بفرمایید اگر فرضا" ماهواره  وجود داشته باشد در ارتفاعات چند ده هزار کیلومتری که جوی وجود ندارد پیشرانه ماهواره به چه چیزی نیرو وارد می کند تا حرکت  کند.
  در پاسخ به دوست خوبمون محسن که بصورت کاملا منطقی تناقضی که به ذهنشون رسید رو به شکل سوال مطرح کردن به جای اینکه با اطمینان بگن تو خلا امکان حرکت وجود نداره ولا غیر خداحافظ شما. این نشونه کمال ثواد شماست دوست من.

  موتورهای یونی که از میدان مغناطیسی استفاده می کنن، با روندن تعدادی یون، نیرویی به یک سمت هدایت می کنن که باعث می شه سفینه یا ماهواره به سمت عکس این نیرو حرکت کنه.

  جدای از وارد کردن نیرو به هوا یا اجسام اطراف یک جسم مثل کاری که موتورهای جت توی جو می کنن، هر جسم می تونه با ایجاد نیروهای الکترومغناطیسی حرکت کنه. به شرطی که قانون کاهش جرم رو رعایت کنه. یعنی یک جسم برای حرکت در خلا حتما باید مقداری جرم از دست بده. حالا چه یک اتم، چه یکصد کیلوگرم.

  مزیت موتورهای یونی اینه که از دست دادن جرم بسیار پایین رو می طلبن و بیشتر نیرو رو از طریق انرژی الکترومغناطیس تولید می کنن و با روندن یون ها به بیرون حرکت ایجاد می کنن که انرژی الکریکی لازم از طریق پنل های خورشیدی تامین می شه و یه ماهواره می تونه برای ده ها سال به این شکل کار کنه.

  از اونجایی که در فضا بعلت عدم وجود اسطحکاک، چیزی جلوی شتاب رو نمیگیره، چنانچه سرعت فاکتور مهمی نباشه یک ماهواره برای جابه جایی می تونه یک انرژی بسیار کمی برای حرکت اولیه صرف کنه و یک انرژی ثانویه برای به اصطلاح ترمز کردن. و در طول مسیر حرکت وضعی نیازی به تقویت شتاب توسط پیشرانه نداره.

  برای اینکه از دست دادن جرم برای شما ملموس تر بشه و منظور بنده رو کاملا متوجه شید، فرض کنید یک کپسول اکسیژن در فضای خلا معلقه. به محض اینکه شما دریچش رو باز کنید، اکسیژن به سرعت شروع به تخلیه می کنه که این تخلیه شدن باعث بوجود اومدن حرکت می شه. منتها در این روش فقط از انرژی جنبش ملکولی استفاده شده که خوب مگه یه ماهواره یا سفینه چقدر از یک نوع گاز می تونه با خودش داشته باشه که بتونه یک ماموریت رو به پایان ببره یا ده سال در مدار زمین به گردش در بیاد؟

  در خصوص نحوه عملکرد پیشرانه های یونی می تونید مطالب بسیار زیادی چه به فارسی و چه انگلیسی رو مطالعه کنید.
  یه کتاب هم تو آمازون هست که انگلیسیه اگر خواستید لینکش رو پیدا کنم براتون ارسال کنم.

  باسلام. من تازه وارد  به کمپین یا معتقدان زمین تخت پیوستم. البته این اتفاقی بود. زمانی به ذهنم خطور کرد که در خصوص حرکت اب اقیانوسها و یا ثابت بودن ان در قسمت انحنای زمین با خودم کلنجار رفتم که خودش جای سوال می باشد. من به همه دوستانی که واقعا می خواهند از لحاظ علمی کروی و یا تخت بودن زمین را بررسی کنند، توصیه میکنم قبل از اینکه در خصوص خورشید و ستارگان و مسایل دور بپردازند، اول از خود زمین شروع کنیم. با فرض قبول قانون جاذبه (که همه اشیا به سمت مرکز زمین جذب می شوند) و کروی بودن زمین این سوال مطرح است که جاذبه زمین مانع جابجایی اجسام بصورت افقی نمی شود و فقط ممکنه باعث کاهش حرکت آنها شود و انهم از طریق اصطکاک. شما اگر یک لیتر آب را روی زمین کاملا صاف و با شیب خیلی کم و با اصطکاک کم بریزید آب به صورت افقی و در جهت شیب به سمت پایین حرکت می کند تا جایی که به چاله و یا شیب صفر برسد. اکنون سوال این است چگونه ممکنه است اینهمه حجم عظیم آب اقیانوسها در و انهم در سطح وسیع از کره زمین با شیب خیلی متفاوت در یک سطح نگه داشته شده است؟ دوستانی که واقعا تخت بودن را باور نمی کنند و می خواهند به صورت علمی در این خصوص بحث کنند لطفا اول جواب این سوال را بدهند تا بعد از نتیجه گیری وارد مسایل فرازمینی شویم.

  باتشکر

 • کرامت سلیمی
 • اصغر فرهادى، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگى از خود و فیلم «فروشنده» براى شرکت در مراسم اسکار به آکادمى معرفى کرد.

  همین موضوع نشان می دهد که یک جایی تمامی این افراد را کنترل می کند

  و الا یک کارگردان سینما مثل اقای فرهادی چه قدرت و امکاناتی دارد که بتواند این افراد را به مراسم دریافت جایزه اسکار ببرد.

  معلوم است که خانم انصاری و اقای نادری هنرپیشه هایی هستند که نقششان را در سازمان فضایی ناسا انجام می دهند.
  نمیدونم چرا کروی گرایان ، کروی بودن زمین رو به شدت بدیهی میدونند! یعنی واقعا اگر زمین مسطح و شکل دیسک باشه مضحکه؟ یعنی اگر تا الآن با هزار روش علمی به ما میگفتند زمین مسطحه و یه عده به تازگی میگفتند نخیر کروی هستش ، شما کدوم طرفی بودید؟! بی تردید در جبهه مسطح گریان بودید و باز میگفتین آقا 1000 ساله ثابت شده زمین مسطحه !! خواهشن نسبت به مسائل جدید انعطاف داشته باشید ، نمیگم قبول کنید چون منم قبول نکردم هنوز ، حداقل بگید ممکنه!! یه جوری جبهه گیری میکنن انگار با دوتا چشم خودشون دیدن کروی بودن زمین رو . دیگه هم کسی نگه علم اینو میگه یا اونو میگه چون ما مصرف کننده علم جهانیم و نه تولید کننده ، هر وقت خودتون اکتشاف کردین حرفتون سنده.
  عزت کم و زیاد نداره یه ذره شم غوغا میکنه ، پس با عزت باشید. 
  خانم انصاری و آقای نادری افتخار ایران و ایرنی هستند , دوست عزیز آقای فرهادی برای اعتراض به تصمیمات رییس جمهور امریکا به صورت نماد این دو چهره مطرح رو جای خود فرستاده تا این پیام رو بده که آمریکا با علم ایرانی داره مدیریت میشه و نباید با ایران چنین رفتاری بشه...اینو بفهم
  با نور لیزر ازمایش انجام دادند که به نظرم از همه جوابها منطقى تره و جالبه که دقیقن مشخص میکنه زمین صافه
  و خیلى سادست جواب سرعت نور که مشخصه چقدره .اگر زمین میچرخید نوره لیزرکه سرعتش بیشتره  هم در افق باید گم یا محو بشه اما این اتفاق نمی افته و مستقیم میخوره به نقطه تعیین شده در کیلومترها دورتر این ویدیو رو دیدم و بسیار ساده و منطقیه.

  اما خیلى ساده اید که نمیدونید چرا ناسا و دیگر دانشمندان قلابى روى این دروغ سرپوش میزارن.

  در بالاى سره ماگنبدى اقیانوسى از اب با لایه بیرنگى که بصورت کریستال ژله اى میباشد و خاصیت مغناطیسى دارد محافظت میشود . و ناسا هیچگاه فراتر از جو نرفته و تنها در اطراف مدار خورشیذ و ماه ایستگاه فضایى درست کرده براى عبور از جو . ..اگر دقت کرده باشین ناسا تمام تمریناش تو آبه.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی