انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

زمین ثابت است و هیچ حرکتی ندارد!

يكشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۲۷ ب.ظاین وبلاگ درحال حاضر فعالیتی ندارد لطفا به سایت زمین تخت فارسی مراجعه کنید:

flatearthfarsi.com


قبل از مطرح شدن مدل کوپرنیکی خورشید مرکزی هرکسی که به آسمان نگاه میکرد همه چیز را درحال چرخش به دور زمین میدید.

مشاهدات میگویند ماه،خورشید،ستارگان و سیارات همگی درحال چرخش به دور زمین هستند و زمین کاملا ثابت است و انسان ها در طول تاریخ این را مشاهده میکردند.

"هرآزمایشی که برای اثبات حرکت زمین طراحی شده بود با شکست مواجه شد و حرکتی از زمین در آزمایشات دیده نشد و تنها حرکتی که دیده میشد حرکت جهان(ماه،خورشید،ستارگان و سیارات) به دور زمین بود"

Mark Wyatt از آیا زمین مرکزی ممکن است؟

درست در اواخر قرن نوزدهم و پس از قرن بیستم بسیاری تلاش کردند ثابت کنند مدل خورشید مرکزی(هلیوسنتریک) درست و مدل زمین مرکزی کاملا غلط است اما تمام چنین تلاش هایی با شکست مواجه شد و تنها زمین مرکزی را تقویت کرد. یکی از مشهورترین آن ها آزمایش مایکلسون مورلی بود که مطابق با حرکت فرضی زمین در فضا برای اندازه گیری تغییر سرعت نور تلاش کرد، آن ها در جهات و مکان های مختلف اندازه گیری کردند  و آزمایش آن ها برای کشف هرگونه تغییر قابل توجهی نتیجه خاصی نداشت همچنین آزمایش اصلاح شده مایکلسون برای اثبات مدل خورشید مرکزی شکست خورد ولی تنها نتیجه مثبت این بود که قادر به اندازه گیری حرکت اتر و آسمان تا حدود درستی بودند.بنابراین برای حفظ مرگ مدل خورشید مرکزی از نتایج آزمایشات مایکلسون مورلی،جرج ایری، سایناک و... انیشتین تئوری نسبیت خاص را که ابتدا بصورت کلی اتر را از میان برد به جامعه علمی معرفی کرد. بقیه مقاله در ادامه مطلب....."مردم باید آگاه باشند که طیف وسیعی از مدل ها وجود دارند که میتوانند مشاهدات را توضیح دهند برای مثال من میتوانم برای شما یک مدل زمین مرکزی بر اساس مشاهدات بسازم که همه چیز درحال چرخش به دور ماست و شما نتوانید بر اساس مشاهدات آن را نقض کنید اما میتوانید از لحاظ فلسفی آن را نپذیرید. هیچ مشکلی با این مدل وجود ندارد آنچه من میخواهم بگویم این واقعیت است که ما از معیار های فلسفی برای انتخاب مدل هایمان استفاده میکنیم."

کیهان شناس و فیزیک دان George Ellis
"مبارزه ای چنان خشن در این روز ها در علم بین دید بطلمیوس و کوپرنیک وجود دارد،هردو مدل میتوانند با یک توجیه برابر استفاده شوند و فقط با دوجمله: خورشید در مرکز است و زمین به دور آن حرکت میکند یا زمین در مرکز است و خورشید به دور آن حرکت میکند که به سادگی به معنی  به دو سیستم مختصات مختلف است"

آلبرت انیشتین"ما میدانیم که تفاوت بین خورشید مرکزی و زمین مرکزی تنها حرکت نسبی است که هیچ اهمیت فیزیکی ندارد"

فرد هویل فیزیک دان و ستاره شناس


من حقیقتا میخواهم بدانم که اگر زمین در حقیقت حرکتی دارد چرا هیچکس در طول تاریخ بشریت نتوانسته حرکت آن را به اثبات برساند یا حتی نشان دهد؟ چگونه است که تمام نیرو ها مانند: گریز از مرکز، گرانش،اینرسیایی،حرکتی،برنولی و... به نحوی یکدیگر کاملا خنثی میکنند بطوری که هیچکس هرگز کوچکترین حرکت یا مقاومتی در این میان مشاهده نمیکند؟ درحقیقت گرانشی وجود ندارد و زمین کاملا ثابت است.

اگر زمین همراه جو خود با سرعت 1000 مایل بر ساعت در حرکت است، سپس چرا خلبانان نیازی به جبران شتاب تا 1000 مایل بر ساعت ندارند؟ چرا هیچ مشکلی در پرواز ها ایجاد نمیشود؟ پرواز در یک اتسمفر دوار بسیار دشوار است و غیر ممکن به نظر میرسد. چرا در پرواز هایی که در خلاف جهت حرکت زمین (از غرب به شرق) انجام میشود مشکلی ایجاد نمیشود؟ قطعا این پرواز ها که گاه خلاف جهت چرخش زمین و گاه در جهت چرخش زمین هستند باید تفاوتی داشته باشند! تنها عاملی که بر پرواز ها تاثیر دارد جریان های آب و هوایی و باد ها هستند نه حرکت زمین.


در طول تاریخ تلاش های بسیاری شد تا ثابت کنند مدل خورشید مرکزی کوپرنیک صحیح و مدل زمین مرکزی نادرست است

تمامی تلاش ها در این راستا با شکست مواجه شدند معروفترین آن ها که قابل انکار نیز نمیباشد آزمایش مایکلسون مورلی است که توسط فیزیک دان آلبرت مایکلسون (1852 تا 1939) و شیمی دان ادوارد مورلی (1838 تا 1923) انجام شد

آزمایش مایکلسون مورلی از یک تداخل سنج برای اندازه گیری پرتو های نور استفاده کرد و ثابت کرد که زمین هیچ حرکتی ندارد و کاملا ثابت است. مایکلسون کاملا از نتیجه آزمایش متعجب بود زیرا آن نتیجه ای که میخواستند بدست نیامد. آزمایشات دیگری نیز برای اثبات ثابت بودن زمین به ازمایش مایکلسون مورلی ملحق شدند از جمله آزمایش سایناک (در پست های قبل درباره آن توضیح دادیم) که ثابت کرد اتر وجود دارد و نسبیت کاملا غلط است و زمین ثابت است و آزمایش جرج ایری(در پست های قبل درباره این آزمایش نیز توضیح موجود است) ثابت کرد که زمین ثابت و ستارگان حرکت میکنند

همچنین آزمایش مایکلسون-گیل-پیرسون که ثابت کرد اتر هر بیست و چهار ساعت یکبار از بالای زمین عبور میکند یا به دور زمین میچرخد و زمین ثابت است. آزمایشات بسیاری هستند که ثابت میکنند زمین حرکتی ندارد و نشان دهنده زمین ثابت هستند.

در حقیقت هیچ آزمایشی وجود ندارد تا ثابت کند زمین در حرکت است زیرا حرکت زمین بر اساس یک تئوری غلط و باطل است که با تمامی نتایج و آزمایشات در تناقض است

در آزمایش مایکلسون مورلی نور تقسیم به دو پرتو شده که یکی از نور های تقسیم شده در یک زاویه قائمه به جهت حرکت فرضی زمین منتشر شد  و دیگری همراه مسیر جهت فرضی حرکت زمین.

نوری که  در جهت زمین حرکت میکند باید زمان بیشتری نسبت به نوری که در زاویه قائمه حرکت میکند بگیرد. نبود تفاوتی در سرعت پرتو نور به معنای این بود که زمین ثابت است

برای دنیای علم این نتایج معنایی نداشت زیرا مخالف مدل خورشید مرکزی بود و ثابت میکرد زمین حرکتی ندارد و ثابت است.

نتایج آزمایش مایکلسون مورلی دنیای علم را شوکه کرد و پیامد های بد و ویران کننده ای برای مدل کوپرنیک داشت که زمین چرخان به دور خورشید را توصیف میکرد.

برگرفته از

کتاب بزرگترین دروغ بر روی زمین نوشته ادوارد هندری
توضیحی از آزمایش جرج ایری و اثبات ثابت بودن زمین در اتر:

ستاره‌ شناس انگلیسی جورج بیدل ایری شخصی بود که با انجام آزمایشاتی توانست اثبات کند این ستارگان هستند که حرکت میکنند نه زمین (زمین ثابت است) که بعد ها آزمایش او به عنوان یک آزمایش شکست خورده معرفی شد زیرا هیچکس حاضر به قبول کردن زمین ثابت نبود بنابراین این آزمایش عمدا کنار گذشته شد و دیگر جای بحث و گفتگویی در جوامع علمی نداشت زیرا کسی ثابت بودن زمین را نمیپذیرفت.

اگر یک تلسکوپ به سمت یک ستاره متمرکز شود و هردو ثابت باشند بدیهی است که نور به صورت مستقیم به سمت تلسکوپ میرسد

در 1729 جیمز بردلی دریافت که نوک تلسکوپ به سمت جلو و سمت یک ستاره در مرکز تلسکوپ فرض میشود که این مطابق با حرکت زمین به دور خورشید بود .

اجازه دهید که فرض کنیم که تلسکوپ با 5 درجه انحراف با سرعت پنج مایل در ساعت حرکت میکند

اگرچه این انحراف پنج درجه میتواند به همان اندازه ناشی از حرکت آسمان(گنبد) با سرعت پنج مایل در ساعت باشد که ستاره را به دور زمین میچرخاند.
چنانچه ما اینجا میبینیم که نور در زاویه یکسان خواهد آمد و تلسکوپ هنوز هم باید 5 درجه منحرف باشد بنابراین انحراف تلسکوپ به ما نمیگوید که آیا ستاره حرکت میکند یا تلسکوپ.

بهرحال این یک آزمایش ساده است که میتواند مشخص کند زمین حرکت میکند یا آسمان(منظور از آسمان همان گنبد آسمان است که ستارگان را به دور زمین میچرخاند)

تمام چیزی که باید انجام دهید ثبت انحراف ضروری برای هر ستاره است سپس تلسکوپ را با آب پر کنید که تا حد زیادی موجب کند شدن سرعت نور در تلسکوپ شود.

خب اینجا تلسکوپ متحرک با 5 درجه انحراف از آب پر شده است و شما درحال حاضر میتوانید ببینید که نور ستاره به انتهای تلسکوپ نمیرسد، علت این است که نور ستاره وقتی که درحال عبور از داخل آب است بسیار کند میشود اما اگر تلسکوپ انحراف بیشتری داشته باشد به عنوان مثال 10 درجه  نور ستاره قابل مشاهده خواهد شد

با انحراف بیشتر باید اینطور باشد چون نور کند شده است وقتی وارد تلسکوپ شده.

اما اگر نور ستاره با 5 مایل در ساعت از تلسکوپ عبور کرده باشد پس اگر تلسکوپ با آب پر شود هیچ انحراف بیشتری نیاز نیست به این دلیل که در هر صورت نور در 5 درجه می آید.

نور ستاره همان قدرت را دارد اما فقط هنگام عبور از آب کند میشود. اگر تلسکوپ درحال حرکت باشد درحالی که با آب پر شده است باید انحراف بیشتری داشته باشد تا ستاره دیده شود اما در حقیقت ستاره در حرکت است و تلسکوپ ثابت است و نور ستاره بصورت آهسته به سمت ما حرکت میکند پس دیگر نیازی نیست که تلسکوپ بیشتر منحرف باشد.

در 1871 جرج بیدل ایری ستاره شناس سلطنتی این آزمایش را انجام داد.

زمین ثابت است و این آسمان و ستارگان هستند که حرکت میکنند

(در متن بالا منظور از حرکت تلسکوپ،حرکت تلسکوپ همراه چرخش فرضی زمین است)
به اختصار، خورشید،ماه و ستارگان دقیقا چیزی را انجام میدهند که سال ها بشر در طول تاریخ آن را مشاهده کرده است ما به چیزی که چشمانمان میگوید باور نداریم چون این را یک سیستم فریبکار به ما آموخته است، این سیستم میخواهد ما چیزی را که هرگز مورد تایید آزمایشات و مشاهدات نیست باور کنیم. این سیستم فریبکار به ما آموخته که زمین با سرعت 1000 مایل برساعت در استوا به دور خود میچرخد(و البته با سرعت 67000 مایل برساعت به دور خورشید در حرکت است) اما هیچکس هرگز و هرگز این را نه دیده و نه احساس کرده است و البته قابل اندازه گیری و آزمایش نیز نمیباشد. همچنین حرکتی که زمین با سرعت حدود 500000 مایل برساعت به دور کهکشان دارد یا سرعت پرتاب زمین از آغاز بیگ بنگ با سرعتی حدود 670000000 که بعد از میلیون ها سال به آن دست یافته است. این سرعت ها هرگز قابل اندازه گیری،احساس و مشاهده نیستند و مشاهدات،آزمایشات یا به عبارت دیگر علوم تجربی به ما نشان میدهد که زمین کاملا ثابت است. یادتان باشد که هیچ آزمایشی نتوانست ثابت کند که زمین حرکت میکند.

مارشال هال برگرفته شده از  

A small,young universe after all


با حذف زمین ثابت از مرکز جهان این ماسون ها(کوپرنیک،کپلر،نیوتون،گالیله،انیشتین و...) مارا از لحاظ فیزیکی و روانی از یک مکان باشکوه و با اهمیت به یک جهان پوچ انتقال دادند

اگر زمین مرکز جهان باشد سپس خدا،آفرینش و هدف وجود انسان معنا و اهمیت خاصی پیدا میکند. اما اگر زمین را یکی از میلیون ها سیاره به دور میلیارد ها ستاره در تریلیارد ها کهکشان فرض کنیم سپس هدف خاص آفرینش انسان و جهان به کلی زیر سوال خواهد رفت و دیگر معنای خاص خود را نمیدهد. اگر شما به فرگشت اعتقاد ندارید پس نباید به کرویت زمین و بیگ بنگ نیز معتفد باشید زیرا این دو فرضیه پوچ که به عنوان حقیقت به شما گفته شده باهم رابطه خاصی دارند و بدون یکدیگر ناقص هستند، آن ها میخواهند شما باور داشته باشید که یک ماهی تکامل یافته هستید که با میمون ها جد مشترک داشتید و بر روی یک کره چرخان در یک فضای سرد و خلا و بی انتها در حرکت هستید این یک فریب بزرگ است.

 

 

 

"تئوری خورشید مرکزی، با قرار دادن خورشید در مرکز، تصور بشر را از آفرینش تغییر داد و این را به بشر آموخت که در یکی از سیارات سرگردان در یک فضای سرد و تاریک است و از نظر او این احتمال کمتر وجود دارد که برای زیستن هدف دار و با سربلندی خلق شده باشد که هدف او بعد از مرگ بهشت است"

موریس کلاین

آزمایش سایناک یکی دیگر از آزمایشاتی بود که اثبات کرد نسبیت انیشتین باطل و کاملا غلط است و ثابت کرد زمین کاملا بدون حرکت و ثابت است میتوانید توضیح کامل این آزمایش را در اینجا ببینید:

کلیپ ترجمه شده از آزمایش سایناک بصورت تصویری:

http://www.aparat.com/v/6GPUi


خلاصه مقاله: اتر وجود دارد و زمین ثابت است. علم مدرن نمیتوانست با وجود اتر فرضیات جدیدتری ارائه دهد زیرا ثابت بودن زمین را قبول نداشت به همین علت بود که مفهوم اتر به کلی از علم حذف شد. تمامی آزمایشاتی که برای اثبات حرکت زمین انجام شدند تنها ثابت کردند که زمین کاملا ثابت است و حرکتی ندارد و نتایج آن ها به نفع زمین مرکزی بود نتایجی که بطور کامل غیر قابل انکار هستند.

بله زمین ثابت است و هیچ آزمایش و مشاهده ای نمیتواند حرکت زمین را نشان دهد زیرا زمین ثابت و تخت است.

منتظر مقالات جدیدتری باشید

این مقاله کوتاه برگرفته از مقاله زمین مسطح،حقیقت انکار شده نوشته انجمن زمین تخت گرایان فارسی است

مقاله اصلی بزودی منتشر خواهد شد

موفق باشید

نظرات  (۲۶)

هم..... درسته .. تنها چیزی که تو فیلم ها و داستان هاشون بهش اشاره نکردن زمین تخته ... یعنی هر چیزی که به ظاهر میخواستن مخفیش کنن رو یه جوری درون فیلم یا داستان ها جا میدادن(در حقیقت میخواستن معلوم بشه) اما من به شخصه هیچ جا ندیدم در مورد زمین تخت بگن ! حتی بصورت مخفی ! مگر در فیلم هایی که مربوط به افسانه های قدیمیه زمینه لبه دار است‌
موفق باشید و در ضمن عوام زیادن وقتی به یه حقیقتی میرسن چشم و گوششون رو میبندن و میگن ! نه نه نه نه  ! بعد همین آدم ها تو شبکه های اجتماعی پست میذارن (( حقیقت تلخ بهتر از دروغ شیرین و‌‌...))... 
اشخاصی که صبر ندارید ، ذهن تان قفله!، هر کاری میخواید میکنید و به اعواقبش فکر نمیکنید ، بردگان سیستمی که به نظر شما وجود نداره ! ، بیچارگان ابدی ! وقتی ۱ ساعت تفکر با چهل سال عبادت برابری میکنی منظورش اینجور جاهاست ! .. من نمیگم زمین تخت رو قبول کنید .. اما در موردش فکر که میتونید بکنید ؟؟. با این تفکر بسته ای که شما ها دارین ...، امامی که ادعای طرفداری ازش رو دارین رو هر سال ناامید میکنید ‌... هر ماه ... هر روز .. و هر لحظه . متاسفم واقعا ... نخیر ! هیچم برا شما ها متاسف نیستم !
 به امید پاکسازی ..  (:   برداشت آزاد ..

عالی بود،مطمئن باشید خدا پاداش این زحمات شما را هم در دنیا و هم در آخرت می دهد.
کمتر کسی مثل شما به این دانش و آگاهی و ایمان رسیده است؛خداوند شما را برگزیده تا حقایق را افشا کنید.
بی صبرانه منتظر مقالات و پست های بعدی شما هستم.

پاسخ:
سلام خواهش میکنم دوست عزیز لطف دارید متشکرم از شما.

اگر مطالب منو رو منتشر میکنید و سانسور نمیکنید؛بندهبیشتر نظرات کاربران رو خوندم اکثر کسانی که نظر میگذارن بیشتر از نظر علمی به این قضیه نگاه میکنند.اما نگاه شما متاسفانه دید تاریک و غلط از دنیا و سطحی از اسلام است  عارضم   دوست تخت گرا در حالا حاضر تمامی مطالب علمی و فیزیک از حمل و نقل هوایی و دریایی گرفته تا الی آخر از قوانین زمین کروی و آن اسنادی که شما قبول نداری شکل گرفته. یا شما واقعا آگاهی نداری و یا از ناآگاهی کسانیکه قدرت تجزیه تحلیل از دنیا پیرامون خود ندارند میخواهید در راه بازداری علمی کشور استفاده کنید
آقا کمی فقط کمی کسانیکه با شما هم نظر هستن فکرکنند متوجه اشتباه و پوچ بودن شما شکی نمیکنن. تمامی مطالب شما در رد زمین کروی غیرعلمی است. اگر  بحث مذهبی دارید جریانش فرق میکند. 
پاسخ:
آنوقت نظر ارسطو و اراتستن در چند هزار سال قبل مورد تایید شماست بله؟ تمامی محاسبات بر اساس حرکات خورشید و ماه و اجرام آسمانی انجام میشه و کسی از انحنا و حرکت زمین چیزی رو برنامه ریزی نمیکنه چون چنین چیزی وجود نداره بلکه فقط این فرض وجود داره!  من هر مطلبی هم بگذارم امثال شما قبول نمیکنید و برچسب غیر علمی میزنید و این کاملا عادیه چون منافع شما در نفهمیدن و بحث های بیهوده هست.
موفق باشید
من خیلی وقته سرگردون شدم تو افکارم که نمیتونم به هیچ نتیجه ای برسم واقعا هدف زندگی چی هست؟کمال ما تو چی هست؟ زندگیرو برا انسان ها پوچ کردن .. بریم کار کنیم جون بکنیم تا بتونیم چهارتا چیز بخرم خونه های زیبا ماشین گوشی کامپیوتر لباسای رنگارنگ خو آخرش که چی.. بدون اینام میشه با حداقلشون زندگی کرد خوشبختی ما رو خلاصه کردن تو این چیزا .. یعنی امدیم تو این دنیا تا با این چیزا سرگرم بشیم بریم از این چیزا باید لذت ببریم ... تمام زندگیمونو صرف بدست آوردن این چیزا کنیم
نمیدونم من که نمیتونم این چیزارو هدف خودم قرار بدم براش سختی بکشم به نظرم انسان داره مسیر اشتباهیو میره
اما وقتی فهمیدم که ممکنه زمین تخت باشه دلم روشن شد .یه نور امیدی تو قلبم روشن شد
فرض کنیم همه مردم بفهمن زمین تخته یعنی خدا حتمی بالا سرمون هست
یعنی بهشتو جهنم بیرون از این زمینه ما وجود داره یعنی ما هنوز هیچی نمیدونیم از دنیا
اما الان همه چیزو میدونیم میلیاردها ستاره کهکشانها حتی آغاااااااز جهان
به خودمون میگیم پس اون دنیا کجاست آخههههه
اما اگه زمین تخت باشه میدونیم که بیرون از زمین ماست
بلاخره همه چیز معنا پیدا میکنه برامون امیدوارم هرچه زودتر کاملا ثابت بشه که زمین تخت است

شب 23 بهمن ماه گرفتگی داریم لطفاً نشان بدهید که فرضیات شما در مورد ماه گرفتگی صحیح میباشد.....
پاسخ:
سلام مشکل کجاست؟
اقا عالی
پاسخ:
متشکرم
در آزمایش مایکلسون مورلی چرا باید نوری که در جهت افقی حرکت میکنه دیرتر برسه ؟
پاسخ:
در حقیقت میخواستند با این کار حرکت زمین رو به اثبات برسونند اما چون حرکتی نبود آزمایش نور نتیجه خلاف انتظار اون ها داد. اون ها فکر میکردند با چرخش زمین سرعت نور تغییر میکنه درحالی که اینطور نبود همینطور آزمایشاتی مانند سایناک و جرج ایری تاییدی بودند بر ثابت بودن زمین
شما همیشه میگویید که ستارگان صرفا جنبه تزئیینی دارند ولی من اطمینان دارم اگر از نزدیک ستارگان (زمین تخت) را بررسی کنیم به نقش مهمشان در چرخه ای منظم پی میبریم. پس خواهشا نگویید : فقط برای خوشگلی هستن :)
پاسخ:
من این رو نمیگم که فقط اونها برای زینت هستند! قطعا هنوز بصورت کامل شناخته نشدند! حتی با ستارگان میشه مسیر یابی کرد و این هم یکی از موارد استفاده ازشون هست
جالبه که افرادی کلا نه ته حلقشون هست,,بدون تفکر و دانش فقط شنیده ها را جوری بلغور می کنن که انگار خودشون خالق زمین کروی هستند و هیچ شکی ندارند,,اینها همونهایی هستند که روغن بدست اومده از نفت رو به اسم روغن افتابگردون به خوردشون میدن اونم با مهر استاندارد  !!!
چه انتظاری میشه داشت از اینگونه ابلهان تحصیل کرده ؟!
طرف لیسانس مکانیک داره اما  وقتی ازش می پرسی در کیلومتر شمار برابر یک کامیون و یک اتوموبیل سواری,,مدام یک تند تر حرکت می کنه میگه کامیون,چرا ؟ چون چرخش بزرگتره  !!! دیگه انقدر شعور نداره که بفهمه اختلاف چرخها در طراحی ساختار داخلی کیلومتر شمار 

امشب کمی به خودت بیخوابی بده و سرت را از پنجره بیرون بکن و ببین که ماه گرفتگی رخ میدهد که از ساعت 2 تا6 صبح طول میکشد و میبینی که سایه زمین است که بر روی ماه می افتد !!!!!

درزمین تخت، ماه یک جسم ناشناخته و لامپ مانندی است که طی ماه ها بخش هایی از آن خاموش میشود و بخش هایی روشن! ماه در روز قابل رویت است ما حتی میتوانیم ماه کامل را در روز ببینیم اما گاهی بخشی از ماه در طول روز بصورت نامریی قرار دارد و اصلا قابل رصد نیست! حتی زمان هایی که ما ماه و خورشید را در مقابل هم در روز مشاهده میکنیم بخشی از ماه دیده نمیشود! این به چه علت میتواند باشد! شاید پاسخ در مدل کرویت زمین بسیار ساده باشد اما با تخت بودن زمین اوضاع فرق میکند! ماه از خود نور دارد و حتی در روز وقتی که کامل است قابل دیدن است و نامریی بودن بخشی از آن نشان میدهد که بخشی از ماه خاموش شده است! اگر ماه را رصد کرده باشید متوجه میشوید که روی ماه خطوط هلال مانندی وجود دارد! در واقع میتوان این نظر را مطرح کرد که ماه مانند برخی لامپ ها و چراغ ها یا ال ای دی های مخصوص بصورت بخش بخش روشن میشود و بخشی دیگر خاموش است! ماه میتواند یک جسم لامپ مانندی باشد که با انرژی گنبد آسمان کار میکند! خطوط روی ماه بصورت بخش بخش و هلال مانند قسمت های روشن را از خاموش جدا میکنند و به این صورت ماه در نظم خاصی روشن و خاموش میشود البته این بستگی به نزدیک بودن ماه به خورشید هم دارد! ماه در مداری که میچرخد طی ماه ها به خورشید نزدیک میشود و هرچه به خورشید نزدیک شود تحت تاثیر انرژی خورشید قرار میگیرد و کم کم ناپدید میشود ولی با فاصله گرفتن از خورشید ماه کامل را شاهد هستیم! حتی ماه کامل در روز هم قابل مشاهده است که این در کرویت زمین غیر ممکن است زیرا ماه باید نیمه دیده شود یا اصلا دیده نشود! شاید این موردی که اینجا مطرح میشود غیر منطقی باشد اما ارزش بررسی کردن را دارد!! بصورت خلاصه باید گفت که ماه یک لامپ یا چیزی شبیه به لامپ است که طی ماه ها بخش هایی از آن به ترتیب روشن و خاموش میشوند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ:
خب دلیل شما برای سایه زمین چیست؟ بر چه حسابی از سایه حرف میزنید؟ چون به شما از کودکی گفته شده که سایه زمین بر ماه میوفته شما این رو باور کردید و تا امروز قبولش دارید اما هیچ مدرکی برای حرفتون ندارید! متنی هم که فرستادید مربوط به هلال ماه هست نه ماه گرفتگی!
مقاله: لینک

شماها برای هلال شدن ماه و همچنین سایر اجرام مانند زهره و یا عطارد توضیحات من درآوردی میدهید و انتظار دارید که دیگران قبول بکنند ولی یا یک مدل ساده که ماه گرد  زمین و  زمین گرد خورشید میچرخد تمام حالات مانند هلالی شدن و کسوخ و خسوف به راحتی دیده و توضیح داده میشود .....

شماها غیر از کلیپهای من درآوردی یا نرم افزار پرفسور بالتزار ببخشید استیو یک مدل ساده نشان بدهید که با دنیای واقعی جور دربیاید !!!!

حال اگر عرضه دارید نشان بدهید که علت دقیق ماه گرفتگی چه چیز میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ:
خیر حرف ما من درآوردی نیست حرف ما بر اساس مشاهدات و رصد ها هست که نشان میده هلال ماه مطابق مدل کرویت زمین و خورشید مرکزی کاملا غیر ممکنه میتونید دربارش در اینترنت سرچ کنید صد ها کلیپ ازش میاد که ایرادات بسیاری به هلال های ماه در مدل کرویت زمین گرفته شده حال اینها به کنار! ما توضیحات کافی هم برای خسوف و هم برای کسوف داریم اینکه شما یکسری مطالب رو نخوندید یا متوجه نشدید دلیل بر نداشتن دلیل یا من درآوردی بودن اونها نمیشه! شما یک مدل ساده نشان بدید که با واقعیت جور در بیاد! شما منکر حقیقی ترین موضوع یعنی حرکت اجرام آسمانی به دور زمین و ثابت بودن زمین میشید و این خودش نشان دهنده این هست که شما بر ضد حقیقت و دنیای واقعی درحال حرکت هستید! شما که بدیهی ترین چیز هارو رد میکنید چطور به ما این حرف هارو میزنید؟ شما باید به ما ثابت کنید که ماه گرفتگی به علت سایه زمین رخ میده چون ما تمام اطلاعاتمون در این زمینه هارو در پیج ها، کانال ها و وب سایت هامون قبلا نوشتیم و دلیلی نمیبینم هرچه که در سایت هست رو در یک کامنت خلاصه کنم چون خودتون هم میتونید برید ببینید!
موفق باشید

اگر واقعاً دنیا به سادگی چیزهایی که شماها ادعا میکنید بود دیگر حقیقتی برای کشف باقی نمیماند !!!!!....

من از شما بارها خواستم که رابطه ریاضیی که نشان بدهد ارتفاع گنبد 5000 مایل است را نشان بدهید ولی شماها قادر نیستید که رابطه ای را نشان بدهید !!! قطر خورشید و ماه را قادر نیستید حساب کرده و نشان بدهید!!! و حتی حرفهای طرفداران خود را قبول ندارید.....

«
خورشید یک دیسک است که در ارتفاع حدود 3000 مایلی قرار دارد(این ارتفاع دقیق و حقیقی نیست)،قطر خورشید 32 مایل است(این قطر حقیقی نیست و من این قطر را قبول ندارم)

»

تمام حرفها و ادعاهای شما بسیار کلی و بدون جزئیات میباشد و دلیل آن این میباشد که هر جا کم آوردید جزئیات را تغییر بدهید و راه فراری برای خود باقی بگذارید.....

گنبدی که ارتفاع آن معلوم و جامد میباشد چرا امثال شما قادر نیستید که  با بالون به ارتفاعات بالای آن رفته و عکسی کاملاً واضح و فول hd بگیرید و تمام یاوه گوی های دانشمندان را باطل بکنید ؟؟؟؟؟؟؟

چرا نمیتوانید نشان بدهید که ماه مانند لامپ است و هلال شدن آن بستگی به خورشید ندارد؟؟؟؟؟؟

ماه گرفتگی در اثر هیولا به وجود میآید !!!!! لطفاً آنرا اثبات کنید؟؟؟؟؟

به عنوان مثال در مدل زمین تخت شما برای خورشید گرفتگی ماه بر روی خورشید مماس میشود ....

اگر چنین اتفاقی رخ میداد ناظرهایی که دورتر و زیر خورشید گرفتگی قرار ندارند باید شاهد نواری تاریک و روشن (یکی ماه و یکی خورشید ) باشند ...چرا چنین چیزی مشاهده نمیشود؟؟؟؟؟

طبق ادعای شما ماه دارای نور سرد!!!!! میباشد چرا در خورشید گرفتگی ماه نوری ندارد؟؟؟؟؟؟؟

هزاران سوال ساده است که  ادعاهای شماها را  کاملاً رد میکنید .....

پاسخ:
دنیا بسیار پیچیده تر از اونی هست که بشر تصور میکنه کسی که ادعا داره دنیا ساده هست چیزی از دنیا نمیدونه. اتفاقا خیلی حقایق برای کشف وجود داره و هنوز کشف نشده.
وقتی با رابطه ریاضی ثابت شد خورشید 3000 مایل ارتفاع داره پس طبیعتا گنبد باید حدود 5000 مایل قرار داشته باشه! ما بار ها برای فاصله خورشید مستندات علمی ترجمه کردیم و قرار دادیم! قطر خورشید به طور دقیق قابل اندازه گیری نیست چون هرکس به روشی این قطر رو تهیه میکنه در روش زمین تخت گرایان قطر خورشید 32 مایل بود و در روش های مختلف دیگه با استفاده از زاویه تابش و یکسری فرمول ها و یکسری اعداد با توجه به قطر زمین و... اون رو محاسبه میکنند که باز هم دقیق و قطعی نیست! هیچکس نمیتونه قطر دقیق خورشید رو بدست بیاره! خیالتون راحت باشه!
برعکس حرف های شما کلی و بدون جزئیات هست چون ما کوچکترین موارد هم در نظر میگیریم! خیر اگر من چیزی رو نتونم توضیح بدم یا ندونم بیان میکنم و فرار نمیکنم چون همه صفات شمارو دارا نیستند دوست عزیز! من اگر نتونم چیزی رو توضیح بدم، میگم که نمیتونم توضیح بدم!
شما حتی آنقدری مطالعه ندارید که بدونید بالن های هلیوم تا ارتفاع بین 40 و 50 کیلومتری میتونند بالا برند و موشک های آماتور در ارتفاعی کی بیش از 100 کیلومتر! موشک اسپیس ایکس حدود 300 کیلومتر و ... هیچ موشکی نیست که تا 5000 مایل یعنی 8046.72 کیلومتر بتونه بالا بره هیچ موشک و بالنی نمیتونه تا اون ارتفاع بالا بره! 
ما این رو توضیح دادیم و  هلال ماه همراه خورشید کار میکنه شما حتی توضیحات مارو هم در این باره نخوندید! توضیحاتی که در کانال نوشتیم و رابطه ماه و خورشید رو توضیح دادیم!! ماه گرفتگی توسط هیولا به وجود نمیاد! ماه گرفتگی میتونه به خود ماه مربوط باشه و البته میتونه به ماه دوم زمین چیزی که ناسا هم اون رو اعلام کرده بستگی داشته باشه! چیزی که بهش میگید هیولا تنها یک قمر نامریی هست که گاهی در آسمان قابل مشاهده میشه! اسم اون قمر راهو،سیاره سیاه و حتی به نیبیرو هم نسبت میدن حال به اینها کاری ندارم چون توضیحاتش هست و نوشتم!
ماه و خورشید در هنگام خورشید گرفتگی از هم دیگر فاصله زیادی دارند! شما فکر میکنید بهم چسبیده هستند! کافیست این رو با یک چراغ قوه امتحان کنید! بسیار ساده هست! مردمانی که در اطراف هستند به راحتی میتونند خورشید رو مشاهده کنند.
 در کانال توضیح دادیم که در هنگام خورشید گرفتگی همیشه ماه در حالت ماه نو قرار داره ماه نو هیچ نوری از خودش نداره تا زمانی که از خورشید فاصله بگیره! 

http://www.aparat.com/v/NvDgJ
این لینک کلیپ چهار فصل هست اما در این کلیپ ماه و خورشید باهم نشان داده شده که نشان میده دقیقا ماه نو و ماه کامل حالت های دیگه چطور کار میکنه.
خیر هیچ سوالی ادعای مارو کامل رد نمیکنه این توهم شماست!
موفق باشید


یک سوال خیلی ساده

حرفهاتون خیلی تناقض داره در جمله زیر میگوئید نور خورشید به ماه نمیرسد !!!!  طبق ادعای شما خود ماه نور داره پس چرا موقع خورشیدگرفتگی نورش محو میشه؟؟؟؟؟؟

لطفاً دلیل علمی و عقلی ارائه بدهید......

لطفاً رابطه ریاضیی که نشان میدهد گنبد جامد شما 5000 مایل و خورشید3000 مایل ارتفاع دارد قرار بدهید!!!!!!


«

اما در زمین تخت نور ماه از خودش است و البته نور خورشید به ماه نمیرسد! زمینی که در آن زندگی میکنیم با گنبدی در بالای آن مانند یک باتری یا یک سیستم پیشرفته همراه امواج و فرکانس ها و انرژی الکتریسیته و مغناطیسی کار میکند ماه و خورشید هردو دارای میدان های مغناطیسی هستند و... در زمین تخت، ماه یک جسم ناشناخته و لامپ مانندی است که طی ماه ها بخش هایی از آن خاموش میشود و بخش هایی روشن! ماه در روز قابل رویت است ما حتی میتوانیم ماه کامل را در روز ببینیم اما گاهی بخشی از ماه در طول روز بصورت نامریی قرار دارد و اصلا قابل رصد نیست! حتی زمان هایی که ما ماه و خورشید را در مقابل هم در روز مشاهده میکنیم بخشی از ماه دیده نمیشود!

»

«

ماه از خود نور دارد و حتی در روز وقتی که کامل است قابل دیدن است و نامریی بودن بخشی از آن نشان میدهد که بخشی از ماه خاموش شده است! 

»

پاسخ:
حرف های ما تناقض نداره چون دقیقا در کانال تلگرام توضیحاتی در این باره دادیم! اینکه شما متوجه نشدید دلیل بر تناقض حرف های ما نیست! نور خورشید به ماه میرسه اما به قدری نیست که بتونه توسط ماه بازتاب بشه!
این یک کلیپ که با ریاضیات و حساب زوایا ثابت کرده خورشید نزدیک به زمینه نه 93 میلیون مایل:
http://www.aparat.com/v/bB2nj

این دقیقا توضیحی که در کانال تلگرام ما بود:
🌒🌓بر اساس کرویت زمین فقط سمتی از ماه که به سمت خورشید است توسط نور خورشید روشن میشود اما مشاهدات مختلف در سراسر جهان چیزی خلاف این گفته را نشان میدهند!  
در کلیپ بالا موردی بسیار نادر و جالب از  ماه ثبت شده که نشان میدهد قسمتی از ماه که جهتی منحرف به سمت دیگری نسبت به خورشید دارد نیز روشن است و این کاملا در یک کره غیر منطقی است زیرا فقط قسمت هایی از ماه که سمت خورشید است باید روشن باشند پس چرا ما قسمتی که سمت خورشید نیست را هم نورانی میبینم!!  اینجا یک اشکال وجود دارد! طبق گفته ما در گذشته هلال های ماه توسط خودش انجام میشود و قسمتی که رو به خورشید است تحت تاثیر نور و انرژی بسیار کمی از خورشید است بنابراین آن سمت از ماه به طور کامل روشن میشود!  
موارد این چنینی مانند روشن بودن قسمتی از ماه که به سمت خورشید نیست را حتی خودتان نیز میتوانید مشاهده کنید کافیست دقت کنید 

ماه با نزدیک شدن به خورشید نور خود را از دست می دهد و ما ماه کامل را داریم که هیچ نور و درخشندگی ای ندارد! 

به نظر می رسد برای بهتر فهم کردن این موضوع باید به سراغ آفریننده‌ی جهان رفت. کوپرنیک؟ انیشتین؟ ناسا و دیگران چه درکی از آفرینش عظیم خداوند دارند؟
مراجعه به روایات و احادیث به شما کمک شایانی خواهد کرد دوست عزیز.
کتاب «بحارالانوار» جلدهای 53- 63 درباره انواع آفریده های خداوند در جهان و جهان آفرینش هست که در ایران با عنوان «آسمان و جهان» توسط علامه محمد باقر کمره‌ای ترجمه و توسط انتشارات اسلامیه منتشر شده است. فکر می کنم مطالعه این آثار برای شما خالی از فایده نباشد.
جوینده یابنده است.
همچنین می توانید به این مقاله در سایت معارف قرآن مراجعه کنید:
http://maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,5107

موفق باشید.

پاسخ:
سلام
ممنونم
با عرض سلام و خسته نباشید.
دوست خوبم، اول از هر چیزی میخوام بگم که من زمین تخت گرا نیستم و اصلا هم قصد ندارم این فرضیه رو رد کنم و از شما بابت زحماتی که میکشید ممنونم. من معتقدم اگر به یک حقیقتی میخوای برسی، باید به دنبالش بری و تحقیق کنی، این کاری هست که شما انجام میدید و جای تقدیر داره.
من منجم هستم و برای خود من که سابقه نسبتا طولانی در رصد اجرام اسمانی دارم، نظریه زمین تخت جالب واقع شد.
چند سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید:
۱: سال گذشته میلادی، سیاره عطارد از مقابل خورشید عبور کرد و ما هم این پدیده رو رصد کردیم. با فرض مدل زمین مرکزی و تخت، ایا وقوع چنین چیزی امکان پذیره؟ منظورم اینه که چطور میشه خورشید در حرکت باشه (با سرعتی بالا) و سیاراتی هم همزمان به دور اون گردش کنند؟
۲: ما معمولا وقتی حالت مقابله رخ میده (طبق نظریه زمین کروی البته) از زمانی که مریخ به زمین نزدیک میشه، تا زمانی که از اون دور میشه رو رصد میکنیم و یه ویدیو تایم لپس از اون درست میکنیم. با فرض تخت بودن زمین و مرکزیتش در عالم، ایا چنین چیزی امکان پذیره؟
۳: دنباله دارهایی که از ابر اورت به سمت منظومه شمسی میان (فرض مدل کروی). بنده خودم حدود دو دهه پیش یا بیشتر بود که عبور دنباله دار هالی رو رصد کردم، طبق محاسباتی که انجام شد توسط هالی، دوره خاصی برای عبور این دنباله دار فرض شد. این دنباله دار از ناحیه ای به نام ابر اورت و کمربند کویپر میاد. در مدل زمین تخت چنین چیزی امکان پذیره؟
پاسخ:
سلام متشکرم پاسخ هر سه سوال بله هست. هرچه که در آسمان رخ میده حقیقی هست بنده خودم هم علاقه بسیاری به رصد دارم.
1: خورشید در حرکت هست و سیاره عطارد و ونوس درحال چرخش به دور مرکز زمین و خورشید، گاهی در این میان این دو در هنگام عبور از مقابل خورشید دیده میشن.
2: با این مورد هم مشکلی وجود نداره.
3: بله دنباله دار ها مربوط به گنبد آسمان هستند!  در مقاله جدیدی که در حال نوشتنش هستیم و تا عید منتشر میکنیم توضیحات کاملی درباره دنباله دار ها و شهاب ها وجود داره منتظر باشید
سلام 
میشه در زمینه درخت بزرگی که در اندیشه های کابالا‌ و ایدگراسیل در اساطیر نورد تحقیق کنید .
و برای اون افرادی که فکر میکنن کل دنیایشون ساده است و افرادی‌که شک میکنن پارانویا دارن .. تمام افرادی که توسط کلاهبرداران فریب داده شدند افرادی بودند که کمتر فکر و اصلا شک نمیکردن. 
پاسخ:
سلام
اگر فرصت کنم
اگه نظریه های انیشتن رو مطالعه کرده باشید و واقعا خونده و فهمیده باشید میبینین که نظریه ی نسبیت اتفاقا بر اساس آزمایش مایکلسون-مورلی بنا شده. این آزمایش نشان دهنده ی این نیست که زمین ثابت است. بلکه برای نشان دادن این است که نور در همه جا با سرعت ثابت حرکت میکند، یه معنای دیگر ما هیچوقت به نور نمیرسیم. 
این آزمایش ساده ای بود و انتظار همه ی دانشمندان هم خلاف این بود. ولی این نظریه که نور بیشتر سرعت ممکن را داراست و برای جسم مادی غیر ممکن است که به این سرعت برسد به وسیله ی این آزمایش اثبات شد. 
پاسخ:
بیشتر مطالعه کنید! این ازمایش و همینطور آزمایشات بعدی به قصد اثبات حرکت زمین انجام شد اما هیچ حرکتی در نتیجه آزمایش مشاهده نشد و وقتی حرکتی مشاهده نشه و ثابت بشه زمین حرکت نمیکنه یعنی زمین ثابته! 
شما بیشتر مطالعه کنین به نظرم. من این حرفی که میزنم رو بر اساس کتاب نسبیت خاص  نوشته ی رابرت رزنیک میزنم. ولی شما دارید این حرف رو بر اساس شایعات اینترنتی میزنین. برید مطالعه کنین و ببینین که اینکه زمین کرویه سال ها پیش به روش های مختلف به دست نوابغ اثبات شده. 
ممکنه یه شخص عادی به علت ناتوانیش در فهم فیزیک به این مساله پی ببره ولی وقتی این کاررو میکنه برای کسی که قوانین رو فهمیده کاملا واضحه. 
پاسخ:
خیر بنده از روی شایعه نمیگم! بهتره مقاله تاریخچه زمین تخت رو بخونید تا از ریشه با هردو مدل آشنا بشید! هیچکس نتونست در طول تاریخ کرویت و این مدل خورشید مرکزی رو به اثبات برسونه!
شما دارید میگید برم و تاریخچه ی زمین تخت رو بخونم. 
و شما میگید که مقاله در این مورد گفتید یعنی قضاوت شما بی طرفانه نیست. و تنها در یک مورد جستجو کردید. 
و باور دارم خودتون هم میدونید که نمیتونید انقدر مطمئن و ساده لوح باشید. 
جستجوی بی طرفانه رو فقط میتونید از کتاب های دانشمندان بزرگ مثل رزنیک و امثال ایشون پیدا کنید. نه اینکه برید و مقالاتی از سمت خودتون بخونید. 
پاسخ:
خیر مقاله از سمت ما نیست بلکه تاریخچه دو مدل رو بررسی کرده میتونید بخونید و سریع قضاوت نکنید
 • کرامت سلیمی
 • اصغر فرهادى، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگى از خود و فیلم «فروشنده» براى شرکت در مراسم اسکار به آکادمى معرفى کرد.

  همین موضوع نشان می دهد که یک جایی تمامی این افراد را کنترل می کند

  و الا یک کارگردان سینما مثل اقای فرهادی چه قدرت و امکاناتی دارد که بتواند این افراد را به مراسم دریافت جایزه اسکار ببرد.

  معلوم است که خانم انصاری و اقای نادری هنرپیشه هایی هستند که نقششان را در سازمان فضایی ناسا انجام می دهند.


  اون درخت و کابالا یه چیزی شبیه زمین تخته آخه (•-•
  سلام
  بنده که هیچوقت زمین تخت رو قبول نداشتم و فکر میکنم نویسندگان این گونه مطالب در پی توطئه علیه بشریت هستند. باری اگر واقعا این قضیه اینقدر برای شما مهمه که فکر میکنید دنیا و آخرت رو تحت تاثیر قرار میده و کلی بحث و دعوا سرش میکنید خوب به جای این بحث ها مقداری هزینه کنید و یک بالون هلیوم تهیه کنید و یک دوربین که به قول شما لنز فیش آی نداشته باشه بهش متصل کنید و بفرستید بره بالا. در ارتفاع بالای 30 کیلومتر اگه انحنایی باشه میتونید ببینید. یکم گرون در میاد ولی ارزش داره دیگه این همه هم بحث نمیشه. مورد امنیتی هم نداره خلاصه شدنیه سخت هست ولی شدنیه. البته بالون شما رفت دیگه برنمیگرده و تجهیزات رو از دست میدید. بالون در ارتفاع بالاتر میترکه و وسایلتون سقوط میکنن. 
  شاید بگین کلی راه دیگه برای اثبات هست ولی هیچی مثل اینکه با چشم خودتون ببینید نمیشه. از مراحل هم فیلم برداری کنید بعد دیگه یک بار برای همیشه این بحث تموم میشه. هر کی هم قبول نکرد روش کارتون رو بهش توضیح بدین بره خودش خرج کنه ببینه.
  موفق باشید.
  سلام
  1-فشار گاز موجود در یک ظرف بسته ثابت است. اگر ما طبق فرضیه شما در ظرف محصور به زمین و گنبد زندگی میکنیم. فشار هوا باید در سطح دریا و روی کوهها برار باشد. اما اینطور نیست! فشار در سطح دریا 760 میلیمتر جیوه، روی کوه دماوند 450 میلیمتر و روی کوه اورست 250 میلیمتر جیوه است.(جاذبه را انکار کرده اید)
  2-وزن مدار استوا 5% کمتر از قطبین است(بر خلاف ادعای دروغینتان در یکی از مقالاتتان) و کاهش وزن از استوا به طرف قطبین با کسینوس مدار محل آزمایش رابطه مستقیم دارد! توجیهش کنید!
  3- در سقوط آزاد یک گلوله در مدار استوا از ارتفاع 100 متری همواره انحراف 22 میلیمتری به سمت شرق نسبت به امتداد شاقولی مشاهده میشود. این انحراف در مدارات بالاتر کاهش می یابد و کاهش آن با کسینوس مدار محل آزمایش رابطه مستقیم دارد! توجیهش کنید!

  4- با توجه به نقشه های شما ماکسیمم ارتفاع گنبد باید حدود 12 هزار کیلومتر باشد. چطور نور ستارگان هنگام عبور از 12000 کیلومتر از هوا به ما میرسد ولی نور کوه اورست به 300 کیلومتر آن ورتر نمیرسد؟ توجیهش کنید

  5- اگر ارتفاع گنبد 12000 کیلومتر است، اختلاف زاویه سایه اردبیل و مشهد باید بجای 11 درجه، 6 درجه باشد! توجیهش کنید 

  6-هر روز موقع طلوع خورشید، ابتدا نوک کوه روشن میشود و بتدریج روشنایی پایین می آید. توجیهش کنید.
  پاسخ:
  1- چرا فشار باید برابر باشه؟ آیا ظرف سربسته رو با زمین و جو و.... مقایسه میکنید؟ با افزایش ارتفاع چگالی و فشار هوا تغییر پیدا میکنه و با تخت بودن زمین هم مشکلی ایجاد نمیشه
  2-هیچ تغییر وزنی رو از استوا به قطب شاهد نیستیم.
  3-این آزمایش توسط چه کسی و کجا انجام شده!؟ آیا خودتون انجام دادید؟رفرنس معتبر بدید چون با این حرف شما چیزی ثابت نمیشه مگر اینکه مقاله ای و رفرنسی کامل دربارش باشه تا توضیح قانع کننده ای داشته باشه بفرستید تا مطالعه کنم 
  4- خیر 12000 کیلومتر نه بلکه در حدود 8000 کیلومتر! نور ستارگان به ما میرسه چون لایه جو بالای سرما بسیار نازک تر از لایه جو در افق هست چون لایه جو افق امتداد پیدا کرده و ضخیم شده و بصورت افقی در افق افزایش یافته اما لایه ای که مستقیم از طریق اون به ستارگان نگاه میکنیم یک لایه نازک هست چون درست بالای سر ما هست.
  5-اولا گنبد در 12000 کیلومتر نیست و دوما اختلاف زاویه سایه هیچ ربطی به گنبد آسمان نداره
  6-بله و همیشه هم هنگام غروب نوک کوه روشن هست دلیلش شکست نور توسط جو هست! وقتی خورشید در حال طلوع هست ابتدا ارتفاعات روشن میشن چون ما در سطح زمین هستیم و لایه جو در قسمت های پایینی غلیظه به همین علت نور خورشید در لایه جو به شدت کاهش پیدا میکنه و هنگام طلوع و غروب خورشید رو قرمز یا نارنجی مشاهده میکنید اما وقتی خورشید کمی از دید ناظر بالا تر اومد نورش به سطح زمین هم میرسه چون در قسمتی قرار نداره که نورش توسط جو کاهش پیدا کنه( البته شما در اون لحظه از قسمتی که نور خورشید کاهش پیدا میکنه خارج میشید نه شهر های دیگه برای مثال به همین علته که طلوع و غروب شهر های مختلف ایران کمی باهم متفاوته)
  1-فشار گاز در یک ظرف بسته ثابت است. فرضیه شما محیط زندگی ما را یک ظرف بسته می داند بنابراین فشار در همه نقاط باید ثابت باشد. این یک استدلال منطقی است و اگر واقعیات با فرضیه شما تفاوت دارد دلیل بر باطل بودن فرضیه شماست. علت بالا بودن فشار و دما در سطح زمین بدلیل گرانش زمین است که شما آنرا انکار کرده اید!

  2-دقیقا 4.1% از وزن یک جسم بر روی قطب، در مدار استوا کاهش می یابد. این یک واقعیت است و باطل کننده نظریه کودکانه شماست. 0.7% از ا ین مقدار بدلیل اختلاف قطر قطبی و استوایی زمین است و 3.4% بدلیل نیروی گریز از مرکز بدلیل گردش زمین است.

  3-این پدیده بدلیل نیروی کوریولیس است و من به شخصه آن را در برج میلاد آزمایش کرده ام. میزان انحراف با توان سوم ارتفاع محل پرتاب و کسینوس مدار محل آزمایش رابطه مستقیم دارد! این آزمایش نیز باطل کننده ای محکم برای فرضیه کودکانه شماست.

  4-با توجه به قانون همفشار بودن گاز در ظروف بسته طبق فرضیه شما، برخلاف واقعیت تمام محیط زیست ما باید همفشار و مقدار آن یک اتمسفر باشد! پس نمی توانید طبق فرضیه خود کمبود فشار در ارتفاعات بالا را  انکار کنید.

  5-من در شهر اردبیل زندگی میکنم با دوستم در مشهد تماس گرفتم و زاویه سایه مشهد را در آن لحظه پرسیدم اختلاف سایه دو شهر 11 درجه بود!
  طبق فرمایشات شما ارتفاع خورشید 4862 کیلومتر است.و فاصله دو شهر اردبیل و مشهد 1340 کیلومتر است کسی که مثلثات را در حد اول دبیرستان میداند براحتی ثابت میکند که در فرضیه شما اختلاف زاویه دوشهر باید 26 درجه باشد که اینطور نیست پس فرضیه شما باطل است.

  6-طبق فرضیه شما انحنای گنبد به طرف مرکز زمین است و با توجه کامل دیده شدن قرص خورشید نتیجه میگیریم خورشید نسبت به امتداد قائم نسبت به زمین، به طرف زمین کج خواهد بود، پس نور خورشید همواره از محیط رقیقتر وارد محیط غلیظتر میشود.بنابراین نور خورشید به طرف خط عمود بر سطح جدا کننده لایه های هوا منحرف میشود یعنی پای کوه باید زودتر از نوک آن روشن شود!
  و باز هم فرضیه شما باطل می شود.

  علاوه بر موارد بالا، آزیموت و الویشن دیشهای ماهواره در شهرهای جهان باهم تفاوت دارد! باتوجه به فاصله شهرها و مقادیر زاویه ها، منبع همه امواج ماهواره ای در حدود 30 هزار کیلومتری است که بازهم باطل کننده فرضیه شماست!
  پاسخ:
  1- اصلا دلیلی نداره فشار ثابت بشه شما نمیتونید یک ظرف سربسته رو با زمین مقایسه کنید زمین جو داره فصل های مختلف آب هوای مختلف فشار هوای مختلف و البته چگالی های مختلف! حرف شما باطله
  2- خیر کاهش پیدا نمیکنه اتفاقا یکی از موارد نقض کرویت زمین این بود که اگر افزایش پیدا میکرد طلا و فلزات گرانبها چندین برابر با ارزش میشدند البته بگم که قبلا افرادی مانند شما با من صحبت کردند و همین حرف هارو زدند به خصوص تغییر وزن و هرکدام یک عدد میگفتن و این نشان میده این موضوع هیچ اثبات و ثباتی نداره! در همه جای کره زمین گرانش یکسان نیست اگر زمین کره بود حتی ممکن بود با جابجا شدن بین یک شهر وزن شما تغییر کنه چون گرانش همه جا یکسان نیست!
  3-  خیر اتفاقا اثر کوریلویس زمین تخت رو به اثبات میرسونه مستنداتش رو میتونید ببینید به عنوان مثال: https://www.youtube.com/watch?v=Wg2deAEhoF4
  https://www.youtube.com/watch?v=P6kp0ramXGs
  شما فقط با کلمات بازی میکنید الان شما چیزی رو ثابت نکردید چون یک انحراف گلوله دقیقا چه چیز رو ثابت میکنه؟ اثر کوریولیس؟ اثر کوریولیس مشکلی با زمین تخت نداره و لطفا آزمایش رو دقیقا شرح بدید نه اینکه با سینوس کسینوس بازی کنید
  4- دوست عزیز شما سوال مطرح میکنید خودتون هم پاسخ میدید خب پس چرا اینجا اومدید و با بنده صحبت میکنید؟ شما که جواب همه سوالات رو خودتون میدید(هرچند غلط)
  5- ما کی گفتیم خورشید 4862 کیلومتر ارتفاع داره؟ ما همچین فاصله رو هرگز جایی ذکر نکردیم! این مستند دقیقا حرف شما در این باره رو نقض میکنه:http://www.aparat.com/v/bB2nj
  درضمن زاویه خورشید نسبت به افق چقدر بود و لطفا توضیح بدید که چطور زوایا رو اندازه گیری کردید.
  6- بازهم برای خودتون نتیجه گیری کردید دوست عزیز قبل تر هم گفتم اگر خودتون میخواید نتیجه گیری با داده ها و اطلاعات غلط کنید کسی جلوی شمارو نمیگیره اما خواهشا نیایید با نتیجه غلط اینجا بگید"فرضیه شمارو باطل میکنه"
  چرا خورشید باید کج باشه و خورشید چه ربطی به گنبد آسمان داره؟ شما همه چیز رو باهم قاطی کردید نتیجه غلط گرفتید واقعا عجیبه! تمام مطالبی که اینجا ذکر کردید هیچ زمین تخت گرایی قبول نداره چون اصلا چنین حرف هایی که میگید ما نزدیم! چطور درباره چیزی که ازش اطلاعاتی ندارید حرف میزنید و میخواید نقض کنید؟ و عجولانه میگید"فرضیه شما باطل شد" :)
  1- دلیل داره. فرضیه شما میگه محیط ما بسته است و فیزیک میگه فشار گاز در محیط بسته یکسان و ثابت است. حالا اگر در محیط ما فشار یکسان نیست یعنی یا فیزیک اشتباه میکند یا فرضیه شما باطل است.
  2-اثبات کاهش وزن در کتاب فیزیک هالیدی موجود است. اختلاف جزیی گرانش بدلیل تفاوت چگالی بافت زیرین زمین تاثیری بر این عدد ندارد این عدد ضربه مهلکی به فرضیه کودکانه شماست.
  3-کتاب مکانیک تحلیلی فولز ویرایش هفتم صفحه 205-6 را مطالعه بفرمایید. در یک چارچوب لخت وجود نیروی کوریولیس محال است حتی اگر مدلتان را به دیسک گردان هم تغیر دهید باز محال است چون در مدارات پایین و بالای استوا جهت انحراف پرتابه ها عکس هم است و مثال بارز آن خطای فاحش نیروی دریایی بریتانیا در جزایر فولکلند بود.
  4-بنده اگر مطلبی نوشتم فقط برای جلوگیری از گمراه شدن جوانانمان است که اسیر دام متحجران نشوند.
  5-در تاریخ 23 بهمن 1395 شما در پاسخ به آقای شسشس در همین پست فرموده اید:"
  وقتی با رابطه ریاضی ثابت شد خورشید 3000 مایل ارتفاع داره پس طبیعتا گنبد باید حدود 5000 مایل قرار داشته باشه! ما بار ها برای فاصله خورشید مستندات علمی ترجمه کردیم و قرار دادیم!"
  3000 مایل یعنی 4826 کیلومتر دیگر! طرفهای ظهر بود و هردومون با میله پرچم زاویه ها رو اندازه گرفتیم.
  6-اثبات بدون شکل دشوار است. نو آفتاب از بالا به پایین است درسته؟ لایه های بالاتر هوا رقیقتر از لایه های پایینه درسته؟ پس نور خورشید به سمت ارتفاع بالا شکسته نمیشه به طرف پایین شکسته میشه. کسی که کمی آشنایی با اپتیک داشته باشد چنین ادعایی نمیکرد!
  پاسخ:
  1- خیر شما دارید یک ظرف سربسته رو با زمین مقایسه میکنید! تکرار میکنم که لیوان فقط دارای یک فشار ثابت هست چون مانند زمین از لایه های مختلف جو تشکیل نشده و هوا و لایه جو در ارتفاعات متغیره و این ربطی به سربسته و باز بودن زمین نداره.  درضمن اگر بپذیریم زمین یک کره است، نمیشه قبول کرد که یک کره دارای آب و اکسیژن و سایز گاز ها در یک فضای بیکران خلا دوام بیاره(حتی اگر از گرانش استفاده کنید)
  2- در کتاب ها خیلی چیز ها مینویسند اما هرچیزی درست نیست! این امر باید اثبات بشه نه اینکه بگید در فلان کتاب نوشته شده! اصولا در علم ما قطعیت نداریم تلاش باطل شما کاملا بیهوده هست چون در ابتدا درک درستی از مدل زمین تخت ندارید پس نباید دربارش نظر بدید.
  (این بسیار کودکانه تر هست که بخوایم بپذیریم به یک کره معلق در یک فضای بی کران و خلا چسبیدیم و البته میخواید با حرکت خورشید ثابت کنید خورشید ثابته بسیار جالبه)
  3-خیر لازم نیست مدل به دیسک گردان تغییر کنه! کوریولیس یک شبه نیرو هست که توسط چرخش ماه و خورشید و اجرام آسمانی یا گنبد آسمان ایجاد میشه! در یک زمین کروی با جوی چسبیده به ره(توسط گرانش) این غیر ممکن هست که اثر کوریولیس باعث تغییری در زمین بشه چون گرانش این اجازه رو نخواهد داد بهتره مستنداتی که فرستادم یک نگاهی بیاندازید.
  4- اگر میخواید برای جوانان مفید باشه بهتره کمی قبل از نوشتن مطالعه کنید و به آموخته های قبلی استناد نکنید! شما حتی نمیدونید در مدل زمین تخت دیسک درحال چرخش هست یا گنبد پس چطور دربارش نظر میدید؟ متحجر کسی هست که یکسری دروغ رو با اینکه میدونه دروغ هست از سر لج و عجولانه قبول کنه.
  برای بنده مشکلی نداره تا مطالبی ارائه کنم که به کل تصور شما از داستان فضا و فیک نیوز ها عوض بشه اما متاسفانه شما نمیخواید فکر کنید و فقط تکرار میکنید! توهم فضا برای شما زیباست درحالی که چیزی جز یکی از شبه علم های موجود در استودیو هالیوود با همکاری ناسا نیست.
  5- بله اما در اندازه گیری ای جدید مشخص شده این فاصله بسیار کمتره یعنی در حدود 2500 مایل تا 3000 و هردو فاصله توسط محاسبات ریاضی بدست اومده! ما در مقالات رسمی و کلی به 3000 مایل اکتفا میکنیم اما اگر بخوایم وارد جزئیات بشیم ارتفاع 2500 مایل تا 3000 مایل در نظر گرفته میشه.
  6- دوست عزیز دلیل اینکه در هنگام غروب نور خورشید به ابر ها در ارتفاعات میتابه یا به کوه های مرتفع اما نورش به شما که در زمین هستید نمیرسه، این هست که نور خورشید توسط جو شکسته میشه به همین علت هرچه خورشید به خط افق نزدیک تر بشه شدت نورش کاهش پیدا میکنه! شما چون بر روی سطح زمین هستید نور خورشید به شما نمیرسه چون توسط جو منحرف شده!

  در مستندات زمین تخت خواندم که فاصله خورشید تا زمین حدود ۳۰۰۰ مایل (تقریبا ۴۸۰۰ کیلومتر) است. در حالی که ارتفاع قله اورست برابر با ۸۸۴۸ کیلومتر گزارش شده است. این تفاوت فاحش چگونه توجیه میشود؟
  پاسخ:
  سلام اشتباه بزرگی کردید.
  قله اورست 8848 متره نه کیلومتر...کمی بیشتر دقت کنید

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی