انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

چرا زمین کروی نیست؟

يكشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۵، ۰۹:۳۳ ب.ظ
بگذارید دلایل کروی نبودن زمین را بررسی کنیم

1- هیچ تصویر حقیقی ای از کره زمین وجود ندارد

وقتی که اولین تصویر کامل از کره زمین به مردم نشان داده شد، همگی یقین پیدا کردند که زمین کاملا کروی است.
سال هاست سازمان های فضایی مختلف در سراسر جهان از جمله اصلی ترین آن ها یعنی ناسا تصاویر مختلفی از زمین به مردم نشان داده اند و جای شکی باقی نگذاشته اند اما آیا این تصاویر حقیقی هستند؟ بیایید باهم به پاسخ این پرسش برسیم.

ابتدا اولین تصویر از زمین در ارتفاع 60 مایلی (96 کیلومتری) که توسط موشک وی 2 در 24 اکتبر 1946 تهیه شده را ببینید:

در این تصویر هیچ انحنایی دیده نمیشود اما در 1948 کم کم ناسا شروع به تغییر تصاویر زمین کرد(به ادامه مطلب مراجعه کنید)
به عنوان مثال تصویر زیر را ببینید:
با چسباندن تصاویر مختلف بهم و تغییرات مختلف در تصاویر آن ها تصاویر بسیاری منتشر کردند.امروزه ناسا سالانه میلیارد ها دلار بودجه میگیرد ولی جز تصاویر جعلی چیز دیگری تحویل نمیدهد با هم تعدادی ا این تصاویر را بررسی میکنیم.

نگاهی دقیق تر به این عکس در تصاویر پایین:

لینک تصویر: https://www.nasa.gov/sites/default/files/1-bluemarble_west.jpg

در این تصویر شما شاهد تکرار ابر ها در تصویر کره زمین هستید که نشان میدهد آن ها با کپی پیست ابر هارا به تصویر اضافه کرده اند و این یک تصویر حقیقی نیست و یک فوتوشاپ است!طبق این مقاله(بر روی کلمه مقاله کلیک کنید) ماهواره ها نمیتوانند از زمین تصویر تهیه کنند. درضمن قاره آمریکا در چند عکس مختلف دارای اندازه بزرگتر و زاویه منحرف تر نسبت به تصاویر دیگر هستند و باهم فرق دارند! اکثر تصاویر حالت انیمیشنی دارند و فاقد اعتبار هستند!

در این تصاویر قاره آمریکا بسیار بزرگتر از تصویر دیگر است و تصاویر کاملا حالت دو بعدی دارند.
لینک تصویر: https://eoimages.gsfc.nasa.gov/images/imagerecords/8000/8108/ipcc_bluemarble.jpg

در این تصویر هم ما شاهد تکرار ابر هستیم و همینطور تصویر انیمیشنی است و شما در قسمت تاریک کره زمین نور ها و چراغ های شهر هارو میبینید که کاملا مشخص است که بصورت فیک و گرافیکی ساخته شده و تصویر به هیچ وجه واقعی نیست! 
چطور در این سال ها به این تصاویر انیمیشنی و فوتوشاپ اعتقاد داشتید؟ و البته هنوز هم از اینها دفاع میکنید؟لینک تصویر: https://eoimages.gsfc.nasa.gov/images/imagerecords/2000/2181/globe_east_lrg.jpg

این تصویر هم همینطور! تصویری دیگر از کره زمین.چرا یک تصویر سالم و تک تحویل ما نمیدهند؟ آن ها این تصاویر را در نرم افزار های فوتوشاپ میسازند و کار را با یک توجیه کودکانه تمام میکنند!
به سراغ تصاویر بعدی میرویم


به قرینه زیبای تصویر دقت کنید! تصویر کاملا قرینه است و این تصویر هم یکی از تصاویر تهیه شده توسط فضانوردان ناسا است! آیا این حاصل تصادف در تصویر است؟ خیر این یک اشکال بزرگ و غیر قابل انکار در این تصویر است! این تصویر اشکال اساسی دارد و باید این را قبول کنیم!بابت قرار دادن تصویر زیر عذرخواهی میکنیم اما لازم است که حقیقت را بدانیم
لینک تصویر: https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/187_1003705_americas_dxm.png

قرار دادن کلمه (س.ک.س) در تصویر کره زمین! یکی از اهداف ایلومیناتی و فریماسون ها قرار دادن کلمات خاص مانند (س.ک.س) که ذهن انسان را به افکار منفی آلوده میکند در محصولات و تصاویر است که این درواقع نوعی کنترل ذهن است که انجام میشود کافیست وارد سایت ناسا شوید تا تمامی این تصاویر را ببینید!

نزدیک به یک قرن است که شرکت والت دیزنی فیلم‌ها و انیمیشن‌های مخصوص کودکان که حاوی ارزش‌ها و سبک زندگی آمریکایی هستند را تولید و منتشر می‌کند. امروزه شاید کمتر کسی بتوان یافت که با نشان شرکت والت دیزنی یا شرکت‌های تابع آن مواجه نشده باشد. زمانی که والت دیزنی در اوج قدرت و شکوفایی قرار داشت، دنیای تولیدات تلویزیونی و محصولات سرگرمی و به خصوص تبلیغات رسانه‌ای در معرض تحقیقات بحث‌‌انگیزی در روان‌شناسی قرار گرفته بود که تلاش می‌کردند مفهوم ذهن «ناخودآگاه» که به تازگی در روان‌کاوی شده بود را در قالب آزمایش‌های تجربی بررسی کنند. در این سالها در عمده تحقیقات روان‌کاوی و روان‌شناسی از روشی موسوم به «پردازش زیرآستانه‌ای» در آزمایشگاه‌ها برای این تحقیقات استفاده می‌شد. در روش «زیرآستانه‌ای»، محرک‌های حسی به گونه‌ای به فرد ارائه می‌شدند که شدت آنها از آستانه لازم برای اینکه فرد آنها را هشیارانه ادراک کند، پایین‌تر بود. روشهای گوناگونی برای این کار وجود داشت، اما به عنوان مثال در برخی از این آزمایش‌ها، تصویری به طور سریع به فرد ارائه می‌شد که در لابه‌لای تصاویر و منظره‌های آشکار دیگر چنان پنهان شده بود که فرد تنها با دقت و تمرکز می‌توانست آنها را بازشناسی کند. به عبارت دیگر، تصویر مورد نظر به گونه‌ای ارائه می‌شد که فرد آن را در سطح هشیار ادراک نمی‌کرد، اما در ناخودآگاه ذهنش نقش می‌بست. نکته‌ای که توجه به آن لازم است این است که تلاش بر این بوده که این تصاویر و تبلیغات به گونه‌ای ارائه شوند که هر چه بیشتر، حالت پنهان و غیرقابل آشکار داشته باشند تا بتوانند بر رفتارها و هیجانات فرد نفوذ بیشتری داشته باشد. فیلم دیگری که والت دیزنی از آن برای سرنخ‌دهی جنسی به کودکان در قالب پیامهای زیرآستانه‌ای استفاده کرده، «شیرشاه» است. در یکی از صحنه‌های این فیلم، «سیمبا» قهرمان این فیلم وقتی به پایین پرتاب می‌شود، ابری از گرد و خاک بلند می‌شود. وقتی این گرد و خاک‌ها در حال ناپدید شدن هستند، لغت S.E.X  را پدید می‌آورند. تصویر پست لحظه‌ای که این لغت تشکیل شده را نشان می‌دهد.
همچنین تصویر ورنر فون براون دانشمند آلمانی در ناسا درکنار والت دیزنی و همکاری ناسا و دیزنی قابل توجه است. 
به کلمه پنهان شده در تصویر ناسا از کره زمین دقت کنید.

در این تصویر که یک انیمیشن است (البته به عنوان تصویر واقعی ارائه شده) شما چشم جهان بین را بصورت پنهان در تصویر کره زمین میبینید! 
از پیام های زیر آستانه ای
در این تصویر شما بیابانی در استرالیا را میبینید که در آن هیچ مکانی برای زندگی نیست اما ناسا در آنجا چراغ هایی کشیده و آن منطقه را نورانی کرده اما بعد ها برای اینکه این قضیه را بپوشاند اعلام کرد آن منطقه دچار آتش سوزی شده بود اما این توجیه منطقی نیست! اما چرا؟ شدت آتش سوزی در یک بیابان چقدر است؟ در بیابانی که دارای درخت نیست و فقط گیاهان کوچک خزه مانند را دارا است!؟ چه دلیل مسخره ای واقعا! سوالی دیگری که مطرح میشود این است که آیا همیشه این منطقه در حال آتش سوزی است؟ چرا در تمامی تصاویر کره زمین که در شب تهیه میشود آن منطقه نورانی است؟ به عنوان مثال تصویر زیر!
 تصاویر دیگری که نشان دهنده نورانی بودن همان نقطه از استرالیا است! واقعا متاسفم! چند بار آتش سوزی رخ میدهد؟ 
زمین کروی؟ تخم مرغی شکل و بیضی؟ خلاصه مشخص کنید ما تصویر تیله آبی (یکی از تصاویر معروف کره زمین) را باور کنیم که آنقدر گرد است یا اینکه این تصویر تخم مرغی شکل را باور کنیم؟ واقعا مسخره است! اکثر تصاویر کره زمین فیک و سی جی آی هستند و توسط نرم افزار های مختلفی ساخته شده اند تعدادی هم در سطح صاف تهیه شده همراه لنز فیش آی یا (gopro) است که تصویر را کروی شکل میکند! تصویر زیر را ببینید! 

تصویر بالا نشان دهنده این است که لنز فیش آی در هر ارتفاعی استفاده شود زمین کروی دیده میشود چه در سطح زمین چه در ارتفاعات!
تصویر رسمی ناسا از کره زمین که از سطح ماه گرفته شده در مرحله اول مشخص است که این تصویر کارتونی است و درجایی ساخته شده و در زمینه سیاه پیست شده و تصویر واقعی نیست و کاملا جعلی است! این تصاویر جعلی بسیار زیاد هستند! فریب نخورید! 

هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد
به توپ های ناسا نگاه کنید! هیچکدام از این توپ ها حقیقی نیستندامروزه برخی دانشمندان زمین را کاملا کروی،برخی بیضی شکل،برخی سیب زمینی شکل و برهم ریخته و برخی مانند گلابی فرض میکنند و جالب است بدانید که فرمول و معادلات همه این مدل ها و شکل ها باهم فرض دارد.
در حقیقت هر کروی گرایان همگی به زمین کاملا کروی معتقد نیستند بلکه هرکدام یک زمین را قبول دارند! 
در استودیو ناسا همه چیز به راحتی ساخته میشود! بله آن ها در این کار(فوتوشاپ و جعل) سابقه درخشانی دارند.

"وقتی نمیتوانید چیزی را بسازنید، آن را جعل کنید"

-bill kaysing-تمامی تصاویر مدار گرد های ناسا توسط این مدل مصنوعی ساخته شده است که این تصاویر فاقد بُعد و ژرفا است.
به تصاویر زیر دقت کنید:


تمامی تصاویر پروژه آپولو در یک استودیو بزرگ و مجهز تهیه شده و این پروژه به احتمال زیاد توسط استنلی کوبریک یکی از کارگردانان مشهور آمریکایی فیلم برداری شده است.
(هدف از این پست اشاره به اشکالات پروژه آپولو نیست بلکه ما در این پست قصد نشان دادن چهره حقیقی سازمان فضایی ناسا و دیگر سازمان های فضایی را داریم تا به شما اثبات شود این سازمان ها دقیقا مانند هالیوود عمل میکنند و از بهترین ابزار فیلم سازی و فوتوشاپ برخوردارند.
شما نام اینهارا اکتشاف علمی میگذارید؟ کدام علم و قانون به فوتوشاپ و جعل روی می آورد؟ کدام عقل سلیم قبول میکند وقتی که زمین کروی باشد و ماه آن چیزی باشد که آن ها میگویند، بیایند تمامی اینهارا جعل کرده و مردم را فریب دهند و تمام بودجه را بالا بکشند.
اگر زمین در حقیقت کروی است، چرا هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد؟ اگر ماه یک کره سنگی با گرانشی کمتر از زمین است که میتوان بر روی آن فرود آمد، چرا بجای اینکه تمام پروژه آپولو را جعل کنند بر روی ماه فرود نمی آیند؟(حتما شنیده اید اسپیس ایکس قصد دارد دو توریست را در سال 2018 به ماه ببرد)
قطعا چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

تا الان باید این را متوجه شده باشید که نه تنها هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد، بلکه هیچ تصویر حقیقی ای از جهان اطراف آنطور که ناسا نشان توصیف می کند وجود ندارد و تصاویر همگی جعلی هستند.
اما همیشه نمیشود که تصاویر را جعل کرد! آن ها تصاویر زنده و آنلاین هم دارند یا تصاویری که توسط موشک های ارسالی تهیه شده! بیایید باهم بررسی کنیم

تصویری از ایستگاه فضایی که کاملا مشخص است با استفاده از لنز فیش آی تهیه شده.
همه چیز در تصویر انحنا دارد.
گاهی در یک ارتفاع، انحنا زمین مدام تغییر میکند زیرا آن ها از دوربین گوپرو استفاده میکنند تا تصاویر انحنا داشته باشدیکی دیگر از تصاویر زیبا و دستکاری شده با همکاری ناسا و اسا
(یک ابر نیمی از کره زمین را پوشش داده)

حال دو موضوع اصلی و مهم روشن شد:
1- اول اینکه آن ها تمامی تصاویر کره زمین را جعل میکنند، تصاویری که ادعا میشود از خارج از زمین تهیه شده و البته توسط ماهواره تهیه شده است.
2- آن ها با استفاده از لنز فیش آی و دوربین های گوپرو در موشک های ارسالی سعی دارند موضوعی را از ما پنهان کنند و آن موضوع شکل زمین است!تصویر دیگری که در آن هیچ انحنایی مشاهده نمیشود!!!!


این دو تصویر از کلیپ: http://www.aparat.com/v/VOjC8 گرفته شده است که استفاده از دوربین گوپرو را نشان میدهد که حتی سطح زمین را کروی نشان میدهد.
بررسی کنید


توجیه مضحک برخی از مدافعان ناسا: "دوربین های گوپرو و لنز های فیش آی بسیار ارزان تر از لنز ها و دوربین های دیگر هستند به همین علت ناسا از آن ها استفاده میکند"

برای سازمانی که میلیارد ها دلار سالانه به جیب میزند، قیمت یک لنز و دوربین اهمیتی ندارد که بخواهد با استفاده دوربین ارزان تر فیلم برداری کند
البته شرکت اسپیس ایکس در موشک خود از دو دوربین استفاده کرده است، یکی دوربین معمولی و دیگری گوپرو و هردو در یک ارتفاع دو افق کروی و تخت را نشان میدهند.
با شاهکار اسپیس ایکس آشنا شوید.

انحنای زمین تنها جایی که دیده میشود بر روی کاغذ با چند عدد و فرمول یا با استفاده از دوربین های گوپرو و لنز فیش آی است
هیچ انحنایی وجود ندارد

متن زیر را در رابطه با دیده شدن انحنای زمین بخوانید:

یک سوال:در چه ارتفاعی از سطح زمین میتونیم انحنای زمین رو مشاهده کنیم؟
کامنت های دریافت شده:
لازم نیست به ارتفاع خاصی برید کافیه برید لب ساحل و به افق نگاه کنید شما میتونید از ساحل انحنای زمین رو مشاهده کنید
شما باید به ارتفاع حدود دویست فوت برسید تا بتونید انحنا رو مشاهده کنید
200 فوت=0.06096 km
کافیه از پنجره هواپیما یک نگاهی به بیرون بندازی اونوقت انحنای زمین رو میبینی 
زمانی که به کوهستان رفته بودم انحنا زمین رو دیدم پس ارتفاع خاصی لازم نیست برسی
من با چشمای خودم انحنای زمین رو میبینم شما زمین تخت ها چی میزنین؟ ساقیتون کیه؟
من با خلبان جنگنده صحبت کردم اونا گفتن تا بیست هزار فوتی رفتن و انحنای زمین رو دیدن(فکر میکنند بیست هزار فوت چقدر هست)
20000=6.096 km
خب تا همینجا فعلا کامنت ها کافیه
ما چند کلیپ از موشک های آماتور و بالن های آماتور در پیج و کانال قرار دادیم که ارتفاعات بین چهل کیلومتر تا  صدو پانزده کیلومتر رو نشان میداد البته ارتفاعات بیشتری هم هست مثلا حدود دویست و سی کیلومتر و افق همچنان در اون کلیپ ها صاف و بدون انحنا و خمیدگی هست حال کامنت افراد:
از کجا معلوم کلیپ شما فیک نباشه؟
باید برای دیدن انحنا خیلی بالاتر بری مثلا یک میلیون فوت
باید بیشتر بالا بری اینجا هیچی دیده نمیشه
زمین بزرگتر از اونیه که انحناش معلوم باشه!!
این کلیپ ها همش الکیه من خودم از پنجره هواپیما دیدم زمین کروی بود
از نظر یه مورچه هم پرتقال تخته
تابحال اتم رو روی یک توپ گذاشتی؟ ما مثل همون اتمیم باید خیلی فاصله بگیریم تا انحنا دیده بشه

این کامنت ها بسیار ما رو متعجب میکنه چون کسانی که حتی در دیدن انحنای زمین باهم توافق ندارند و هرکس یک چیز میگه چطور میخوان زمین تخت رو نقد کنند؟ شما حتی در دیدن انحنا باهم مخالفید یکی از شما میگه انحنا رو از دویست فوتی دیده یکی میگه از هواپیما معلومه بعد وقتی میبینند که اشتباه میکردند حرفشون رو عوض میکنند و میگن زمین بزرگتر از اونی هست که بخواید انحنا رو ببینید!
هیچکس نتونسته انحنای زمین رو به اثبات برسونه تنها و تنها نظرات شبه علم دربارش مطرحه و هرکس یک نظری دربارش داره اگر زمین واقعا یک کره هست که درحال چرخش در فضاست پس چرا نظرات شما باهم فرق داره؟ شما دارید دروغ میگید! البته دارید به خودتون دروغ میگید چون زمین تخت برای شما قابل باور نیست به دروغ رو میارید! عده ای کامنت میذارن اگر زمین تخته چرا نمیشه تا بینهایت رو دید؟ من هزاران بار پاسخ این سوالات رو دادم هم در پیجم هم در کانالم مطالبی در این باره هست که چرا نمیتونید ببینید. مردم فکر میکنند قوانین فیزیک فقط به گرانش و کرویت زمین محدود شده و کامنت میگذارن: شما تمام فیزیک رو با حرفاتون زیر سوال بردید درحالی که کوچکترین درکی از فیزیک ندارند و اصلا با قوانین فیزیک آشنایی ندارند!! بهترین مثال این هست که اونها حتی ابتدایی ترین سطح هندسه رو هم یاد نگرفتند چون فرق بین زمین کروی و گرد رو نمیدونند! بله اگر شما میگید زمین گرد هست بنده هم کاملا با شما موافقم چون زمین تخت گرد هست! یک دیسک گرد هست،یک سکه گرد هست و یک کره کرویه و گرد نیست.
گرد با کروی فرق داره! ابتدا تفاوت بین کروی و گرد رو تشخیص داده سپس درباره فیزیک حرف بزنید.
موضوعی که هیچ کروی گرایی قادر به اثباتش نیست موضوع انحنا زمین هست. انحنا نه دیده، نه محاسبه و نه احساس شده و تنها بر روی کاغذ همراه چند عدد قابل نشان دادن هست پس چرا چیزی رو که وجود نداره قبول میکنید و برای دفاع از چیزی که وجود نداره دروغ میگید؟ کسانی که حتی کوچکترین اطلاعی از ابعاد زمین در مدل کرویت زمین ندارند و میان و نظراتی میگذارند که واقعا سواد کمشون رو میرسونه. اگر شما حقیقت رو میگید و انحنا وجود داره همه شما در یک ارتفاع باید بتونید این انحنا رو ببینید نه اینکه یکی از شما بگه از بالای یک کوه دیده و دیگری بگه زمین بقدری بزرگه که نمیتونید انحنا رو ببینید
این واقعا خجالت آور و مسخره هست و مطالعه کم افراد جامعه رو نشان میده. افراد تحصیل کرده و باسواد جامعه هم متاسفانه دچار این تعصب شدند چون بنده با خیلی از فیزیک دان ها صحبت کردم اونها از تاثیرات انحنا در سطح زمین صحبت میکنند درحالی که میگن زمین به قدری بزرگه که نمیتونید انحنا رو در ارتفاعات ببینید چطور وقتی تاثیرش رو در سطح زمین میبینیم نمیتونیم انحنا رو در مایل ها بالاتر از سطح زمین ببینیم؟ بجای اینکه مدام اندازه زمین رو برای پوشش دادن "نبود انحنا" بزرگتر کنید،مغزتون رو بزرگ تر کنید تا توان فکر و درک داشته باشید تا کی میخواید به خودتون دروغ بگید؟ تنها جایی که انحنا زمین قابل رویته کلیپ های ثبت شده توسط دوربین های گوپرو و لنز های فیش آی هست که مورد استفاده سازمان های فضایی هست.
برای تخت بودن زمین دلایل بسیاری وجود داره اما مهم ترین دلیل: "هیچ انحنایی وجود ندارد"
و وقتی زمین انحنا نداشته باشد یعنی زمین تخت است نه کروی
منتظر حملات شما به بخش کامنت ها با جملات کلیدی: پس چرا خورشید غروب میکنه، چرا همه چیز در افق پایین میره، چرا شب و روز داریم اگه تخته، پس مستند مورگان فریمن رو چی میگی و... هستم😆

تصویر معروف از زمین به نام تیله آبی تصویری است که ادعا میشود توسط فضانوردان ماموریت جعلی آپولو هفده  از فضا و از فاصله چهل و پنج هزار کیلومتری از زمین گرفته شده. اما آیا این تصویر حقیقی است؟ نظر رابرت سیمون یا آقای تیله آبی در این مورد چیست؟ رابرت سیمون:
آخرین باری که شخصی تصویری از بالای مدار نزدیک زمین تهیه کرد در سال 1972 در طول ماموریت اپولو بود که فقط قسمتی از نیم کره زمین (نه همه کره زمین) در آن مشخص بود 
در سال دوهزارو دو
سپس ما نقشه ای تخت را بر روی یک کره پوشاندیم و بخشی از کار من یک پارچه سازی سطح، ابر ها و اقیانوس ها برای مطابقت با انتظارات مردم از اینکه زمین از فضا چگونه است بود. 
آن تصویر معروف شد به تصویر تیله آبی. 
دوستان عزیز این دیگر تئوری توطئه نیست! ناسا در وب سایت خود اشاره کرده که تصاویر مطابق با انتظارات مردم ساخته میشود یعنی تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد. 
یک فرد منطقی از خود می پرسد: 
چرا با وجود هزاران ماهواره که آن ها ادعا دارند در مدار زمین وجود دارد، یک تصویر حقیقی ماهواره ای تهیه نمی کنند و تنها تصاویر را جعل میکنند؟(پاسخ مشخص است، زیرا هیچ ماهواره ای نمیتواند از زمین تصویر تهیه کند)
منبع: http://www.nasa.gov/centers/goddard/about/people/RSimmon.htmlهنرمند هایپررئالیسم به نام متیو بویلان معروف به مت پاورلند-عضو سابق سازمان ناسا او اکنون یک زمین تخت گراست! او این مورد را بیان داشته است که تصاویر سیارات مختلف را با رنگ های خاص و مختلف برای ناسا میساخته است که توسط ناسا به عنوان عکس حقیقی از سیارات معرفی میشده. 
تنها این افشاگری او نیست که ارزش مند است بلکه او تاکید میکند که تمام تصاویر ناسا فیک هستند و علاوه بر این او ادعا دارد که برخی از کارکنان ناسا در یک مهمانی به او گفته اند که زمین در حقیقت مسطح است. (اگر بتوانیم مستندات و افشاگری های آقای متیو بویلان را با زیرنویس در کانال قرار خواهیم داد)


در زیر تصاویر تهیه شده توسط بالن ها و موشک های آماتور که مردم عادی(نه زمین تخت گرایان) به سمت آسمان فرستاده اند را ببینید:


در تصویر بالا این موشک آماتور مجهز به دو دوربین است 
تمامی این تصاویر از ارتفاع حدود 50 کیلومتر تا 110 کیلومتر تهیه شده اند
ارتفاعی که سازمان های فضایی در آن زمین را کروی نشان میدهند2- هیچ انحنایی وجود ندارد

مردم همیشه فکر میکنند خط افق،ناپدید شدن و پایین رفتن همه چیز در افق و... مربوط به انحنای زمین است اما هرگز به چیزی جز این فکر نکرده انداین یکی از تصاویر رایج در بین کروی گرایانی است که برای ما مثال از تاثیرات انحنای زمین می آورند.
این افق شیکاگو است که از پارک ساحلی میشیگان تصویر برداری شده است
فاصله بین این دو در حدود 95 مایل(153 کیلومتر) است بر طبق انحنای زمین ما نباید شاهد این افق از شیکاگو باشیم زیرا به زیر یک و نیم کیلومتر از انحنای زمین میرود و پنهان میشود.به تصویر این پست دقت کنید
بسیاری از مردم از تصاویر ساختمان هایی که بطور کامل در افق دیده نمیشوند به عنوان اثباتی برای وجود انحنا و کروی بودن زمین استفاده میکنند اما قبل از هرچیزی باید با مفهوم پرسپکتیو آشنا شوند. (مقاله خورشید)
همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ساختمان کیلومتر ها از ما فاصله دارد و بصورت کامل دیده نمیشود و تصویری مشابه همان ساختمان که شخصی را نشان میدهد که چند متر ( نه چند کیلومتر) از دوربین فاصله گرفته ولی او نیز کامل دیده نمیشود!  اینها تاثیرات انحنا نیست بلکه به ارتفاع از سطح زمین ، نوع محیط و پرسپکتیو مربوط است. این دقیقا اتفاقی است که برای ما و افق می افتد. در حقیقت چون ساختمان از شما فاصله زیادی دارد به این شکل دیده میشود(در نقطه مجازی اضمحلال است) و حتی خودتان نیز میتوانید این آزمایش را انجام داده و ثابت کنید پرسپکتیو بر همه چیز تاثیر دارد نه انحنا زیرا انحنا وجود ندارد. 
انحنا قابل آزمایش و مشاهده نیست. 
وقتی انحنا وجود نداشته باشد زمین نمیتواند کروی باشد و وقتی کروی نباشد تخت است زیرا انحنا صفر است. 😉


هیچ انحنایی وجود ندارد!
گفته شده اگر این موارد که در بالا درباره آن صحبت کردیم مربوط به پرسپکتیو است پس خورشید باید در افق کوچکتر و کوچکتر شود اما فراموش کرده اند که زمین دارای جو است و جو باعث بزرگنمایی میشود البته این قانون همیشه صادق نیست و معمولا در افق اقیانوس ها و دریا ها رخ میدهد و بخار آب هم در آن نقش دارد.
در برخی مواقع خورشید با دور شدن از ما کوچکتر و کوچکتر میشود تا جایی که کاملا ناپدید شده و دیگر قابل رویت نیست و این نشان میدهد کرویت زمین کاملا باطل بوده و زمین ثابت و خورشید در حرکت است زیرا اگر انحنای زمین عامل پایین رفتن خورشید می بود، ما نباید کوچک شدن خورشید را شاهد میبودیم!

(البته این موضوع بصورت کامل در مقالات قبلی توضیح داده شده)
مقاله خورشید: لینک
ده دلیل برای اینکه به خود اثبات کنید زمین کرویست+پاسخ: لینک
ده باور غلط درباره زمین تخت: لینک
در مقالا بالا همه چیز بصورت کامل توضیح داده شده است 


3-هیچ بشری به فضا نرفته است

تجزیه و تحلیل بسیاری از فیلم های داخلی از ایستگاه فضایی بین المللی نشان میدهد که آن ها از حقه ها و ترفند های سینمایی بسیاری برای ساخت فیلم ها استفاده میکنند ترفند هایی از قبیل استفاده از پرده سینمایی یا پرده سبز،استفاده از بند ها و طناب ها که با آن ها آویزان میشوند و همینطور استفاده از هواپیمای زیرو جی یا جاذبه صفر که به ادعای آن ها برای تمرین فضانوردان و شبیه سازی محیط فضا و معلق ماندن استفاده میشود.
آن ها با استفاده از هواپیما زیرو جی میتوانند صحنه های مختلف را تصویربرداری و باهم یکی کنند تا یک کلیپ کامل و چندین دقیقه ای بسازند زیرا این هواپیما ها تنها چند ثانیه در حالتی قرار میگیرند که میتوانند افراد را در این چند ثانیه معلق کنند.

نمونه ای از استفاده پرده سینمایی در استودیو ناسا
کلیپ مرتبط با این تصویر:
http://www.aparat.com/v/bkM8dدر این تصاویر کاملا مشخص است که لباس این بازیگران توسط طناب هایی که به آن ها متصل هستند کشیده میشود
کلیپ مرتبط با این تصاویر:
http://www.aparat.com/v/qslNw
در این تصاویر نیز این موضوع کاملا روشن و واضح است که بازیگران ناسا توسط بند ها و طناب هایی آویزان شده و هنگام چرخش نظم آن ها برهم ریخته و سعی در تنظیم آن با دست دارند.
برای اینکه بهتره متوجه شوید کلیپ های مرتبط با این تصاویر را ببینید:
دو بررسی از دو دید مختلف:
http://www.aparat.com/v/D74Ir
http://www.aparat.com/v/UkTVX

دلایل بیشتری برای اثبات دروغین بودن ایستگاه فضایی:
http://www.aparat.com/v/BwWeLهیچ فضانوردی به فضا نمیرود زیرا آن ها فضانورد نیستند و فضا وجود ندارد همگی تصاویر در استخر های مخصوص فیلم برداری میشود.
آیا فضانوردان در حقیقت به فضا میروند؟ بسیاری از سازمان های فضایی ادعا میکنند فضانوردانی را به فضا فرستاده اند! این ادعا چقدر صحت دارد؟ تا چه حد میتوان به حرف سازمان های فضایی اعتماد کرد؟ وقتی فضا وجود ندارد پس میتوان نتیجه گرفت آن ها راه آسان تری را برای نمایش دادن آنچه میخواهند به شما درنظر میگیرند! 
در این کلیپ، ما شاهد فضانوردان چینی ای هستیم که به اعتقاد سازمان فضایی چین این چند فضانورد به فضا فرستاده شده اند!! توجه: این کلیپ تمرین فضانوردان در زیر استخر نیست چون خود سازمان فضایی چین این را یک ماموریت فضایی عنوان کرده. 
در این کلیپ شاهد چندین اشکال هستید! اشکالات بزرگی که نشان میدهد فضایی برای فرستادن انسان به آن وجود ندارد! 
اولین اشکال دیده شدن حباب از سمت فضانوردان است که نشان میدهد آن ها نه در فضا بلکه درون استخر درحال فیلم برداری هستند زیرا ما در فضا حباب مشاهده نمیکنیم! و این کاملا نشان میدهد آن ها درون آب هستند! 
اشکال دوم تکان خوردن پرچم توسط جریان آب است! آن ها اعتقاد دارند درون خلا هستند! خب اگر آن ها در خلا باشند پس به هیچ وجه پرچم نباید تکانی بخورد زیرا در خلا جریانی وجود ندارد تا پرچم حرکتی کند!
اشکال سوم دیده شدن  انعکاس نور استادیو فیلم برداری که در بالای آب قرار دارد بر روی لباس فضانوردان! این نور ها چه هستند؟ این نور همان نور پردازی های زیر آب هستند تا فضانوردان کاملا دیده شوند! 
اشکال چهارم اینکه زمین در این تصویر دارای جو آبی رنگ نیست و رنگ آن کاملا مصنوعی است و درضمن چرخش زمین کاملا عجیب است و گویا تغییری نمیکند!
این یکی از کلیپ های معروف فضانوردان بود که نقد کردیم و البته نقد کاملا منطقی ای نیز بود! در اکثر کلیپ ها ما شاهد همین موارد هستیم به خصوص دیده شدن حباب! آن ها تمامی صحنه های حضورشان در فضا را در زیر آب ها فیلم برداری میکنند چون فضا وجود ندارد و زمین کروی نیست! حتی مواردی مانند ثابت بودن زمین از دوربین فضانوردان دیده شده که به این معنا است که آن ها فراموش کردند که زمین را درحال چرخش معرفی کرده اند!!!
لینک کلیپ مرتبط با تصویر و متن:
http://www.aparat.com/v/osnK2 


ماموریت های فضایی:
ماموریت های فضایی که به ادعای سازمان های مختلف فضایی مانند روسیه، آمریکا، چین و ... انجام میشوند همگی دارای اشکالات بسیاری هستند که نشان می دهد حقیقت چیز دیگری است!
دیده شدن حباب در فضا،شنیده شدن صدای آب و .. برخی نمونه های این اشکالات هستند که البته بیشترین اشکالات دیده شدن حباب است!
حال این سوال مطرح میشود! اگر فضا در حقیقت وجود دارد، و سازمان های فضایی قادر به فرستادن انسان به فضا هستند، پس چرا آن ها در این باره دروغ می گویند؟  چرا انسان را روانه فضا نمیکنند؟ دوستان گرامی اینها تمرینات فضانوردان زیر استخر نیست و از پخش زنده ناسا و.. گرفته شده و مورد بررسی قرار گرفته همینطور بهترین مدرک برای افشای دروغ های فضایی ماموریت فضایی چینی هاست که بدترین اشکالات را تا کنون داشته است.
کلیپ زیر را با صدای بلند گوش بدید و حتما ببینید!

  کلیپ زیر اثبات می کند فضانوردان در واقع هرگز به فضا نمی روند چون فضا وجود ندارد!  


http://www.aparat.com/v/mN17y


همانطور که گفتیم ناسا و دیگر سازمان های فضایی که ادعای فرستادن فضانورد به فضا دارند با حقه ها و روش های سینمایی و هالیوودی درحال فریب مردم هستند و با بهانه ماموریت های فضایی بودجه های کلانی از دولت ها دریافت میکنند اما وقتی به کلیپ های رسمی سازمان های فضایی از فضا نگاهی می اندازیم مواردی خلاف ادعای آنان مشاهده میکنیم.
دیده شدن حباب در فضا،صدای جریان آب در فضا دو موردی هستند که ثابت میکند فضانوردان نه به فضا بلکه به زیر استخر ها برای فیلم برداری میروند و فضانورد درحقیقت یک بازیگر است که در یک کلیپ ایفای نقش میکند و پول خود را میگیرد.
شاید آرزوی فضانورد شدن داشته باشید اما این یک حقیقت است که هیچ فضانوردی به فضا نمیرود چون فضا در حقیقت وجود ندارد.
آن ها در اعماق آب ها هستند! عده ای این موضوع را مطرح کردند که ما با استفاده از کلیپ های تمرینات فضانوردان در استخر درحال دروغ گفتن هستیم اما کافیست نگاهی به کلیپ های رسمی سازمان های فضایی بیاندازید تا متوجه حقیقت شوید.
کلیپ های فضانوردان در فضا دارای ادیت بیشتری است و تا جایی که بتوانند حباب هارا از کلیپ حذف میکنند اما گاهی حباب هایی دیده میشود و دستشان رو میشود از معروف ترین این کلیپ ها میتوان به پیاده روی فضایی فضانوردان چینی اشاره کرد که کلیپ آن ها بیشترین اشکال را در بین تمامی کلیپ های فضانوردان داشت(از افتادن انعکاس نور پروژکتور ها بر روی لباس فضانوردان تا تکان خوردن پرچم توسط جریان آب و دیده شدن حباب و زمینی که جو ندارد که البته در متن بالا مفصل به آن پرداختیم)
همچنین در تصاویر و کلیپ های بسیاری از ایستگاه فضایی کاملا مشخص است که فضانوردان با بند هایی آویزان هستند یا درون هواپیمای زیرو جی هستند و معلق میشوند و با استفاده از پرده های سینمایی و حقه های هالیوودی کلیپ هایی تهیه کرده و برای مردم به اشتراک میگذارند.
ایده فضا و رفتن به فضا فقط یکی از داستان ها و افسانه های علم است که بر روی آن نام حقیقت گذاشته شده ولی حقیقت چیز دیگری است(توجه: لطفا بحث انوشه انصاری را کنار بگذارید زیرا این زن ایرانی به همان مکانی در ایستگاه فضایی رفته که فضانوردان را با بند آویزان میکنند و در پشت آن ها پرده های سینمایی استفاده میکنند بنابراین نمیشود به گفته های این زن اعتماد کرد)
نه تنها ناسا بلکه تمامی سازمان های فضایی برای اثبات ادعای خود دست به هرکاری میزنند

نمونه ای ازسوتی های فضانوردان:
http://www.aparat.com/v/laRI4
http://www.aparat.com/v/2r4GS
http://www.aparat.com/v/JtRST
http://www.aparat.com/v/MQaB6
http://www.aparat.com/v/7kS3v
http://www.aparat.com/v/QBhms
http://www.aparat.com/v/mN17y
http://www.aparat.com/v/kCQ2r

با این سه مورد میشود نتیجه گرفت زمین کروی نمیباشد و کروی بودن زمین تنها و تنها یک دروغ بزرگ است.
زمین تخت گرایان به افشاگری های خود در زمینه دروغ های ناسا ادامه میدهد.

نظرات  (۷۱)

با سلام. دوست عزیز ناراحت نباش وقتی کسی توهین یا  تسمخر انجام میده یعنی دستش به جایی بند نیست و مدرکی برای حرفای خودش نداره . به عبارتی میخاد دست پیش رو بگیره که پس نیفته. اگه واقعا فکر می کنید زمین کروی هست دلایل جدید بیارید (نه دلایلی که قبلا با مدرک حل شدن! ) و جوری برخورد نکنید انگار خودتون رفتید کروی بودن زمین رو دیدین! البته اونا که فکر می کنن از بالای کوه زمین رو کروی دیدن احتمالا این زمینی که میگن کلا یکی دو شهر بیشتر نداره !
پاسخ:
سلام متشکرم 
موفق باشید
واقعا ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتین واقعا که این فراماسونی ها میخوان فقط ذهن ادم ها رو خراب کنن لطفا دوباره از این چیز ها رو بزارین.
لطفا درباره سیستم های هواشناسی هم توضیح بدین
پاسخ:
میتونید مقاله ماهواره ای وجود ندارد رو چک کنید! 
سلام لطفا بیشتر از این متن های جامع بذارید چون کروی گرایان حوصله ندارن بگردن تو وبلاگ و همه ی مطالب رو قسمت قسمت بخونن برا همین میان سوال های الکی که شما هزار بار جواب دادید مطرح میکنن و ایراد هایی میگیرن که قبلا حل شدن پس مطالب رو جامع بذارید که بخونن مثلا یه پست جامع و کامل در مورد زمین تخت بذارید که ببینن نحوه ی حرکت خورشید و ماه و کلا همه چیز رو توی یه متن مث این جمع کنید هر چی کامل تر بهتر متاسفانه مردم حوصله ندارن بگردن و تحقیق کنن من خودم هرچی گشتم دلیلی بر کروی بودن زمین پیدا نکردم و البته منظور از گشتن توی مردم و استاد ها و فیزیک دان هاییه که میشناسم وگرنه تو اینترنت مطالب انگلیسی هستن و منم زبانم اونقدرا قوی نیست که بتونم ترجمه کنم بازم ممنون از مطالب جالبتون و این رو هم به کروی گرا ها بگم که زمین چه تخت باشه چه گرد چه فرقی به حال ما داره پس روش تعصب نداشته باشین من هم رو هیچکدوم تعصب ندارم اما دلایل تخت گراها جالب تر و علمی تر و قانع کننده تره به این امریکایی ها و یهودی ها هیچ اعتمادی نیست اونا به خودشونم دروغ میگن چه برسه به ما
سکوت و بی تفاوتی سازمان ناسا و همچنین سازمانهای جاسوسی در مورد مطالب این سایت و مطالب با موضوعات مشابه در سایتهای دیگر  تاییدیست بر صحت این مطالب.

اگر به معنای واقعی فضانوردی وجود داشت و یا مدارکی برای مدل ارائه شده برای زمین توسط انها وجود داشت  قطعا" عکس العمل نشان می دادند.
 هر عکس العملی از ناحیه انها باعث لو رفتن دروغهایشان می شود.

تمام  چیزهایی که توسط ناسا و سایر سازمانهای امریکایی  نشان داده می شود برای ترساندن ملتها و ایجاد احساس ناتوانی و نا امیدی در انهاست.

دنیا با دروغ و دادن اطلاعات غلط اداره می شود. جالب است که همزمان با ظهور نمایشنامه تسخیر فضا و رفتن فضانوردان به فضا در کشور ما مجلاتی همچون دانستنیها و دانشمند و نجوم  منتشر شدند و تا توانستند سعی کردند که این موضوعات را به مردم باور دهند حتی در کتابهای درسی سفر دروغین به ماه را قرار دادند تا از کودکی این موضوع در باور افراد وارذ شود.  و جالبتر اینکه در کشورهای دیگر حتی فقیرترین کشورهای اسیایی و افریقایی مجلاتی مشابه منتشر شد.

همچنین این مجلات در مورد انرژی هسته ای و نحوه ساخت بمب اتمی   هر از گاهی مطالبی می نوشتند و  در دل مردم ترس و وحشت ایجاد می کردند. اگر چنین سلاحی واقعی بود مگر سازندگان ان کودن و احمق بودند که اسرار ان را فاش کنند.  و همچنین در مورد کشورهایی مثل کره شمالی که دوست دارند اسرار امیز جلوه کنند جوری از این کشور صحبت می کردند که گویا تواناییهای خارق العاده ای دارد.
قبلا" طوری از خطرات و ویرانگری بمب اتمی صحبت میکردند که اگر کشوری بتواند به بمب اتمی دست پیدا کند ان کشور به یک قدرت اتمی تبدیل میشود و دیگر کسی حریفش نیست و در شورای امنیت  سازمان ملل صاحب کرسی و حق وتو می شود اما کاخ سفید اعلام کرده که کره شمالی که اخیرا" چند ازمایش به اصطلاح اتمی را انجام داده را  به عنوان قدرت اتمی به رسمیت نمیشناسد . و این نشان دهنده  این است که امریکا  که  خود این قضیه دروغین را بوجود اورد   نمیگزارد کره شمالی با  ترفند خود  امریکاییها  از انها  اخاذی کند و حتی ممکن است امریکا  با دولت کره همدست شود   و بخواهد با این شیوه  تلاش دیگری برای ترساندن مردم دنیا انجام دهد.کره شمالی انقدر اوضاع اسفباری دارد که هر ساله اتحادیه اروپا  مقداری از ذرت هایی را که به چهارپایانشان میدهند به عنوان کمکهای انسان دوستانه  برای مردم کره  شمالی می فرستند تا از گرسنگی نمیرند.

یک موضوع دیگر اینکه یکی از مجلات که مدعیست در مورد فضا فعالیت دارد هر از گاهی در سالن محل کارشان مراسم و جشنی راه می اندازند و  از مردان و زنان  دعوت می کنند در این جشنها و مراسم شرکت کنند. مگر یک مجله غیر معروف چه درامدی دارد که می تواند هزینه این مراسمها را بپردازد و از زنان و مردان دعوت به عمل اورد. جز اینکه اینگونه مجلات به ساختار قدرت وابسته اند و همان چیزی که به انها گفته می شود را منتشر میکنند . و چه راحت حمایت می شوند و عکس مراسمشان را در رسانه ها منتشر می کنند. 

تمام عکس و فیلمهای فضایی با فوتوشاپ و هولوگرامها  تهیه می شوند.

مشابه این دروغها اتشکده زرتشتیان در یزد می باشد که خیلی راحت با اتشکده شان پول در می اورند و در نقاط مختلف  بیرون تا داخل شهر یزد تابلو های تبلیغاتی زده اند و در کتابها و مجلات و سایر رسانه های مجازی تبلیغ می کنند و نهادهای اطلاعاتی و نظارتی هم هیچ کاری به انها ندارند.

در اتشکده زرتشتیان در شهر یزد
مدعی هستند چند قطعه سنگ حدود 1500 سال که در حال سوختن است و نام ان را اتش ورهرام گذاشته اند و برای دیدن این اتش باید مبلغی را بپردازید و بعد از پشت شیشه از حدود 1.5 متری میتوانید ان را ببینید. و به هیج وجه و تحت هیچ شرایطی نمی توانید از نزدیکتر ان را ببینید و وارسی نمایید. چون سرشان فاش می شود.اگر این ادعا صحت داشته باشد که این سنگها 1500 سال در حال سوختن هستند معنی ان این است که تعدادی از اصول فیزیک علی الخصوص اصل بقای انرژی
غلط هستند.

کسانی که مدعی داشتن دانش هستند پاسخ دهند چگونه چنین چیزی ممکن است که سنگی  1500 سال بسوزد و تمام نشود.

توقع دارم که هر کسی می خواهد نظر دهد با فکر و بادلیل علمی اظهار نظر کند .

افرادی که به جای مخ با مخچه فکر می کنند اظهار نظر نکنند.
سلام اگر به گفته شما زمین تخت باشد بایستی در کنار دریای عمان با دوربین های قدرتمند ان سوی دریا یا همان قطب جنوب یا دیواره یخی که شما می فرمائید را  دید .چرا که انحنائی وجود ندارد. این مسئله امکان بذیر هست؟
پاسخ:
سلام خیر چنین امکانی نیست اینجا رو بخونید: لینک
سلام خسته نباشید. شما فرمودین ادم های فضایی وجود ندارد. این حدیث از امام صادق منظورشون چیه؟
امام صادق (ع) فرمودند: به غیر از این زمین شما، زمینی نورانی وجود دارد که نورش از آن است و در آن مردمی هستند که خدا را بندگی می‌کنند و چیزی را با او شریک نمی‌شوند. پشت سر این خورشید شما 40 خورشید دیگر (کنایه از کرات زیاد دیگر) نیز وجود دارد که مخلوقات زیادی در آن زندگی می‌کنند و غیر از این ماه شما 40 ماه دیگر نیز هستند که مخلوقاتی در میان آنان زندگی می‌کنند که اساساً اطلاع ندارند که آیا مخلوقاتی به نام آدم در زمین وجود دارد یا نه.

(مطالب زیادی در این لینک از سایت باشگاه خبرنگاران جوان هست با ذکر منابع)

منابع:
تفسیر‌المیزان، علامه طباطبایی، تفسیر سوره ق
شگفتی‌های قرآن، وجه‌الله سیف‌الهی، صفحه 111
تفسیر‌المیزان، علامه طباطبایی، تفسیر سوره طلاق
ساکنان، آسمان از نظر قرآن، عباسعلی محمودی
پاسخ:
سلام ممنونم
کجای این مطلب به فضایی بودن این موجودات یا انسان ها اشاره شده؟ بنده هم احادیث بسیاری خوندم اما هیچکدام به فضایی بودن این موجودات اشاره ای نکردن در حقیقت اگر دقت کنید از خورشید و ماه و زمین نام برده شده که نشان میده چندین سیستم مانند زمین همراه خورشید و ماه وجود دارند! این دنیا ها در خارج از دنیای ما هستند و نمیشه بهشون دسترسی داشت.
این قسمت از متن حدیث شما"(کنایه از کرات زیاد دیگر)" هم تنها تفسیر هست
با تفسیر المیزان میخاین ثابت بکنین موجودات فضایی وجود دارند یا خیر؟
پاسخ:
ما نمیخواییم با تفسیر المیزان و... چیزی رو ثابت کنیم
کهکشان های اندرومدا و فرفره و غول های سرخ و اینا همه الکی و ساختگی هستند؟
پاسخ:
هرچی که در آسمان رصد میکنید حقیقت داره
جناب مدیر وبسایت عارض هستم خدمت شما یک مشکلی که در رابطه با اعتقاد شما هست اینه که شما مطلق گرای صرف هستید و این مشکله بزرگیه شما یک مطلب رو از یک جا برمیداری فقط اون چیزی که با فرض زمین تخت درست باشه رو میاری اینجا! در مورد عکسها این همه عکس هست حالا این چندتا که معلوم نیست از کجا شما پیدا کردی نمیشه مدرک! شما خودت اصلا تصویر زمین تخت رو به صورت کامل دیدی از بالا؟کلی عکس و تصویر زنده از زمین کروی هست که بدون دوربین فیش آی گرفته شده. 
مدیر سایت، شما اشاره کردی به جعل ماه در استودیو!مدیرمحترم دوست گرامی برای یک فیلم ماکت ماه رو ساخته باشن شما پی بردی سفر ماه جعلیه؟ماکت شهر منهتن رو برای فیلم دیکترسی ساخته بودن شهر منهتن الکیه؟در مورد فضانوردان هم شما که همه چیز رو استدیویی میدونی بله قاعدتاً فضانوردان هم بازیگر هستند... دیگه چرا فضا زیر سوال میره؟ یعنی تا خوده گنبد آسمانتون هیچ خلعی نیست ؟ اکسیژن هست؟
مدیر محترم  فقط ناسا سازمان فضایی نیست الان همین هند هم میخاد فضانورد بفرسته همین سپاه خودمون در تلاشه فضانورد بفرسته!
شما 10 مطلب در مورد باور غلط زمین تخت گفتی ...در مورد سیاره ها مگه زمین چشه که کروی نباشه؟ این گنبد آسمانی شما فقط و فقط با آیه تورات و انجیل (طبق مطلب گنبدآسمان) بهش رسیدید(اون چیزی که ادعا شده)
دلایل بر رد این ادعا بسیار است پس فقط میشه زمین تخت رو جزو اعتقاد شخصی جمع بست
آقای محسن دروغ آتشکده زرتشتیان همان قدر عجیب و غیر منطقی هست که مسجد جمکران و غیره میباشد. (همین مسجد جمکران خوب پولی درمیاره)
 
پاسخ:
سلام
خیر اینطور نیست!
اینها تصاویر رسمی ناسا هست میتونید در سایتش چک کنید. بله تصاویری از زمین تخت در ارتفاعات وجود داره اما بصورت کامل خیر چون هیچ موشکی نمیتونه تا ارتفاعی بالا بره که بتونه یک تصویر کلی  از زمین تهیه کنه.
خب شما این تصاویر زنده رو به ما نشان بدید! مطمئنم تصاویر زنده شما اینطور ساخته میشن:http://www.aparat.com/v/USVAv
تصویر زنده ای وجود نداره تمامی تصاویر جعلی هستند و این قابل اثبات هست. شما نمیخواید قبول کنید که دنیایی که بهش باور دارید تنها یک انیمیشن و فوتوشاپ هست. 
برای ما ثابت کنید بدون لنز فیش آی تهیه شده البته با توجه به کلیپ بالا کاملا هم ممکنه که بدون فیش آی تصویر رو انحنا بدن اگر کلیپ رو ببینید متوجه میشید.
دوست عزیز اون ماکت برای فیلم نیست. این ماکت ها و جعل ها قبل از پروژه سفر به ماه انجام گرفته و دقیقا در پروژه سفر به ماه از این تصاویر استفاده شده! امروزه دیگه همه میدونند سفر به ماه جعل شده دفاع شما تنها نشان میده شما همراه تعصب همه چیز رو پذیرفتید و حتی شک هم نمیکنید.
منهتن جعلی نیست اما دلایل بسیاری برای رد سفر به ماه وجود داره و با توجه به اون دلایل، این تصاویر نشان دهنده این هستند که بله به سادگی توانستند سفر به ماه رو جعل کنند و شما از تلوزیون دیده و باور کردید.
چون اگر فضا وجود داشت قطعا به فضا میرفتند اما هیچ مکانی برای رفتن و هیچ فضایی وجود نداره
حتی بیل نای مرد علم هم این رو تایید میکنه! این شخص که از افراد سرشناس علم هست:http://www.aparat.com/v/IAX87
و همینطور فراموش کردن سفر به ماه با توجه به سخنان بازیگران ناسا:
http://www.aparat.com/v/DRVWO
http://www.aparat.com/v/Ik3nr
این دو رو ببینید حتی بازیگران ناسا هم فراموش کردند که ناسا ادعای فرود بر ماه رو کرده بوده و درباره خروج از زمین نظر مخالفی با ناسا دارند! کمربند ون آلن.
حتی اگر مولکول هایی از اکسیژن هم وجود داشته باشه فضای خلا بی معنی میشه.
بنده در این مطلب که زیرش کامنت گذاشتید هم اشاره کردم فقط ناسا نبوده! حتی چین و روسیه هم فضا رو جعل کردند و ما برای حرفمون مدرک داریم و در این مطلب قرار دادیم نمیدونم خوندید و دیدید یا خیر.
سازمان های فضایی تنها و تنها صنعت های فیلم سازی مانند هالیوود هستند.
زمین جزو سیارات نیست حرف شما مانند این هست که بگیم لامپ های آویزان از یک خانه کروی هستند چرا خود خانه کروی نیست؟ یا اگر در اقیانوس باشید هر طرف رو نگاه کنید آب میبینید آیا نتیجه میگیرید تمام زمین آب هست؟ یا به عنوان مثال به زحل نگاه میکنید و میبینید حلقه داره ایا نتیجه میگیرید زمین هم مانند زحل باید حلقه داشته باشه؟ و یا با توجه به رنگ سیارات باید نتیجه بگیرید رنگ زمین هم مانند مریخ یا مشتری هست؟ اینها هیچ ربطی بهم ندارند زمین و سیارات بهم ربطی ندارند این کاملا واضح هست.
خیر دلایل گنبد فقط مربوط به تورات و... نیست گنبد آسمان در نجوم قدیم کاربرد بسیار داشته! در حقیقت کسانی که در گذشته زمین رو کروی تصور میکردند هم فکر میکردند یک گوی شیشه ای که ستارگان به اون چسبیده هستند دور زمین قرار داره این اعتقاد همه تمدن های باستانی بوده حتی تمدن هایی که بهم ربطی نداشتند و در قاره های مختلف بودند! (قبل از اختراع کشتی ها) دلایل علمی هم در این باره وجود داره که مستنداتی ازش در کانال آپارات قرار دادیم در رابطه با سان داگ.
موفق باشید

ببینید اینجوری که شما تصور کردی ما داخل سینما هستیم و سازمانهای فضایی در حال پخش کردن فیلم برای ما هستن!
یعنی سینما اصلا نیازی هم به بحث علمی نداره
سفربه ماه جعل فضا رو هم جعل کردن؟ روی جو چی هست؟اکسیژنه؟ در گذشته سیل میومد انسان قربانی میکردن در درگاه خدایان یعنی بشر به افسانه ها و ... اعتفاد داشت که گنبد هم یکیش 
مدیرمحترم صدها دانشمند و فیلسوف و اندیشمند رو شما کنار گذاشت بند کردی به دو سه نفر ؟ شاید برای معروف شدن دارن همین چیزی رو میگن شما که حس شکتون بالاست!شما تمام ادله رو میزاری کنار فقط اون چیزی که به نفعته میاری و این 
مدرک مستند نیست دوست گرامی برادر من
یک مورد دیگه شما تا به حال در کویر رصد کردی؟ کهشکانها در حال چرخش هستن اما در مورد گنبد آسمون ثابت باید باشه
یعنی تمام این کهکشانها و سیارات در اعتقاد شما سنگ در گراگرد گنبد هستند! همین دلیلی بر رد همین ادعای شماست (اگر فقط آدم بخاد فکر کنه)
روز و شب و خورشید و ماه همینطور
شما بیا روی کوه دماوند تلسکوپ بردار بزار باید تا چین رو ببینی که عزیزم ربطی به پرسپکتیو و شکست نور هم نداره! والله این جوری نیست بخدا اینجوری نیست... دوست گرامی شما میگی خورشید داره بالای زمین به قدرت مغناطیسی که از گنبد میگیره میچرخه خب الان برق قطع بشه که خورشید روی ما میوفته برادر!
یا شما آسمان رو دو بعدی فرض کردی اینجوری خورشید و ماه رو میبینی یا اینکه واقعا اعتقاد قلبی داری این حرفا رو میزنید
پاسخ:
بله از کودکی در دبستان به شما گفته میشه زمین کروی هست و درحال چرخش به دور خورشید! بدون سوال این رو قبول میکنید
در ادامه تا پایان مدرسه مدام در دروس مختلف تکرار میشه که زمین کروی هست و بخشی کوچک از یک کهکشان در یک کیهان بی کران در حرکته و سپس در دانشگاه.
اینها آموزش نیست بلکه تلقین هست. به شما تلقین شده به مردم تلقین میشه و مردم باور میکنند.
بله فضا رو جعل کردند چون اگر فضا وجود میداشت قطعا به فضا میرفتند و نیاز به سینما هالیوود و استودیو ناسا نبود. گاز های سازنده جو ربطی به فضا و خلا ندارند. در گذشته تمدن هایی وجود داشتند و بناهایی ساختند که بشر امروزه هم نمیتونه بنا با اون استحکام و عظمت بسازه که برای چندین هزار سال باقی بمونه! در گذشته هیج فرمول گرانش و محاسبه انحنایی نبوده که امروزه تمام ساختمان ها با این محاسبات انجام میشن و ادعا شده اگر این محاسبات مربوط به گرانش و انحنا نباشه، نمیشه یک ساختمان رو ساخت! جالبه عمر این ساختمان های امروزه به 200 تا 300 سال میرسه.
پس همه در گذشته خرافاتی و وحشی و مبتدی نبودند! اتفاقا در گذشته نجوم با توجه به گنبد آسمان بهتر درک میشده. جایگاه ستارگان همیشه ثابت بوده و همان ستارگان هزاران هزار سال قبل هستن.
صد ها دانشمند و فیلسوف رو نام ببرید که با دلایل علمی ثابت کرده باشند زمین کروی هست و بنده اون دلایل رو نشنیده باشم! مطمئن باشید فیلسوفانی که ازشون حرف میزنید یکبار هم تلسکوپ یا دوربین دست نگرفتند و به ساحل نرفتند تا این موضوع رو آزمایش کنند که کشتی ها به علت انحنای زمین ناپدید نمیشند و از دوران ارسطو این دلیل رو جزو دلایل کرویت زمین میدونند.
یا به عنوان مثال نیل دگراس تایسون که زمین رو به شکل گلابی میدونه! نه کره، نه بیضی بلکه گلابی شکل! اینها فیلسوفان و دانشمندان شما هستند.
بیل نای به اندازه کافی معروف هست و خیلی وقته که جزوی از چهره های شناخته شده در نجوم مدرن هست و دیگه اهمیتی نداره که بخواد با یک حرف معروف بشه چون معروف هست! 
مدارک شما مستند هست؟ بله عکس کره زمین رو دیدید و البته در تلوزیون اخبار به شما گفت که آمریکا به ماه رفت! چه مدرکی از این معتبرتر؟ درسته؟
بنده هر وقت فرصتی داشتم به کویر، کوهستان و... رفته و با دوستانم آسمان رو رصد میکردم و البته میکنم و این موضوع جدیدی برای من نیست! خیر در هیچ کدام از موضوعات زمین تخت به این اشاره نشده که گنبد آسمان ثابت هست! شما میتونید تایم لپس گنبد رو ببینید.
تمامی سیاراتی که مشاهده میکنیم در زیر گنبد هستند درست مانند خورشید و ماه و البته کهکشان ها درون گنبد هستند و شما جهان درون گنبد رو با تلسکوپ مشاهده میکنید.
شما میخواید با حرکت خورشید و ماه و کلا همه چیز به دور زمین ثابت کنید این زمین هست که به دور خورشید میچرخه و جهان در مسیر خودش در حرکته و زمین جزوی کوچک از این جهان؟
این حرف شما:"شما بیا روی کوه دماوند تلسکوپ بردار بزار باید تا چین رو ببینی که عزیزم ربطی به پرسپکتیو و شکست نور هم نداره!"
این حرف شما به بنده ثابت کرد که دیگه نباید پاسخ شمارو در این وبلاگ بدم چون کوچکترین درکی از قوانین پرسپکتیو و جوی ندارید و البته این رو باید بگم که وقتی در یک جاده ایستاده باشید ماشین هایی که از شما دور میشن کم کم کوچک شده و محو میشن و نیازی هم نیست که ماشین چندین کیلومتر فاصله بگیره! همه چیز در افق کوچکتر و کوچکتر میشه شما چطور میخواید در افق زوم کنید و چین رو ببینید؟ اگر فرض کنیم آلودگی هوا،موانعی مانند کوه و پستی بلندی،بخار آب و....وجود نداره، جو زمین عامل اصلی ای در کاهش دید ماست چون جو غلیظه! در هنگام غروب خورشید اگر دقت کنید هرچه به خط افق نزدیک تر میشه شدت نورش کاهش پیدا میکنه و رنگ خورشید تغییر میکنه این به علت وجود جو هست! اگر زمین جو نداشت شما خورشید رو میتونستید از ایران در آمریکا رصد کنید اما زمین جو داره و این باعث میشه اوضاع به کلی فرق کنه! شما اگر ادعا دارید دلیل جو و پرسپکتیو نیست برای من حرفتون رو ثابت کنید! با قسم خوردن و والله گفتن شما نمیتونید چیزی رو به اثبات برسونید! بله در قیامت همینطور خواهد شد. ما آسمان رو دو بعدی فرض نکردیم این حرف رو بر چه اساسی میزنید؟
موفق باشید


جناب هرچی

شما حتی حوصله ندارید اسم خودتونو بنویسید و حتی عنوان خوبی انتخاب نکرده اید.

نمی خواهم از مدیر سایت دفاع کنم. و هیچ اشنایی و شناختی از ایشان ندارم.

اما انسانهای نادری هستند که شرافتمندانه در راستای کشف حقایق و شناساندن حقایق تلاش  می کنند. تا بحال که خودشان را معرفی نکرده اند پس نیازی به معروف شدن ندارند.

خیلی ها با ادبیات نادرست و گاها" توهین امیز با ایشان برخورد می کنند

اما با تمام اینها راهشان را گم نمی کنند و بدون تعصب و با دلایل علمی و مستندها اظهاراتی می کنند.

این مشکل بزرگ جهان سومی هاست که در برابر شنیدن موضوعات سریعا" و بدون فکر و با الفاظ نادرست اظهار نظر می کنند.

نه تنها به مدیر این سایت بلکه باید به تمامی کسانی که می خواهند در کشف حقایق بکوشند باید با احترام رفتار کنیم.

بی ادبی و توهین و همچنین با تمسخر برخورد کردن با مطالب و موضاعات ارائه شده نشانه ناتوانی ان اشخاص می باشد.
سلام ممنون از زحمات شما. لطفا درمورد ستارگان و کهکشانها هم مطلب بگذارید.
سلام. من یک فرد با تحصیلات ابتدایی هستم خواهش میکنم در صورت قادر بودن و مشغله نداشتن کمی در مورد پراسپکتیو توضیح دهید.
پاسخ:
سلام
این کمکتون میکنه: لینک
موفق باشید
سلام بر شما مدیر وبلاگ
من در اینکه شما مومن و مسلمان هستین شکی ندارم اما برام سوال شده چرا!؟
چرا این همه انرژی از خودتون و دیگر جوانان مومن و انقلابی  دارین خرج میکنید تا عقایدی رو ثابت کنید که ضدیت داره با علم!؟
از شما میپرسم مگر نه اینکه فراماسون ها و ضد دین ها همین رو میخواهند ؛ که علم رو در مقابل دین قرار بدهند!؟ و اینگونه عوام رو از دین زده کنند 
دومین مطلب شما همواره تاکید داشتین که فرامواسون ها و اربابان رسانه در دوصده اخیر سعی در پنهان کردن واقعیت داشته اند و..
از شما میپرسند آیا دانشمندان مسلمان صده ۷۰۰و ۸۰۰ هم در پازل فرماسون ها پیاده نظام هستند!؟ 
چرا در اسناد قدیمی و موجود همواره دانشمندان مسلمانان سعی در رد نظریه زمین تخت داشته اند و تلاشهای بسیار کرده اند مگر نه اینکه آنها به گفته شما بایستی به استناد برداشت شما از قرآن زمین تخت را ترویج میکردند! 
چه انگیزه ای خواجه نصیر و ابن حیثم و دیگر دانشمندان مسلمان داشته اند!؟آیا ایشان کافر به قرآن شده بودند!!!؟   
 
لطفا برای مطالب فوق و  ذیل نیز جوابی قانع کننده در وبلاگ خود دهید 

در حدود سال ۳۵۰ پیش از میلاد ارسطو، دلیل قاطعی بر گرد بودن زمین ارائه کرد. موثرترین دلیل وی این بود که اگر کسی به طرف شمال یا به طرف جنوب مسافرت کند، در افق روبروی او ستارگان جدیدی ظاهر می‌شوند و در افق پشت سر او ستارگانی که قبلاً دیده می‌شدند، ناپدید می‌شوند. ارسطو همچنین دلیل می‌آورد که کشتیها در هر جهت که از ساحل دور شوند، ابتدا دکل آنها ناپدید می‌شود. همچنین مقطع سایه زمین بر ماه در هنگام خسوف، بدون در نظر گرفتن وضع ماه، همیشه به صورت یک دایره است. ارسطو می‌گوید همه این واقعیت‌ها فقط هنگامی می‌تواند درست باشد که زمین کروی باشد. 

 

ستاره‌شناسان دورهٔ اسلامی از زمان ابن هیثم به تناقضات فیزیکی و فلسفی موجود در مدل بطلمیوس(زمین تخت ) پی برده و تلاشهای بسیاری برای حل آن از خود نشان داده بودند. خواجه نصیرالدین طوسی،قطب‌الدین شیرازی و مؤیدالدین عرضی از جمله کسانی بودند که در رصدخانه مراغه به تهیه و تنظیم مدلهای جدید غیربطلمیوسی برای حل این مشکلات پرداختند. کپرنیک نیز با همین انگیزه دست به کار شد تا مدلی غیر بطلمیوسی برای عالم تنظیم کند، و امروزه می‌توان ردپای دستاوردهای منجمین مکتب مراغه را در کارهای وی مشاهده کرد.
با سپاس بهزاد ابراهیمی 19/12/95

پاسخ:
سلام
علم حقیقی با دین ضدیت نداره اما علم دروغین و شبه علم داره.
مسلمانان تحت تاثیر دانشمندان یونانی برخی نظرات رو دادند و زمین رو کروی فرض کردند اما همیشه گنبد آسمان در مدل کروی اونها در نظر گرفته میشد یعنی کره رو درون یک گوی شیشه ای که ستارگان به اون چسبیده بودند تصور میکردند به عنوان مثال اگر کتاب التفهیم ابوریحان رو بخونید کامل توضیح داده و حتی نشان میده که مدل زمین مرکزی رو قبول داشته.


اولین شخص ثبت شده در تاریخ بشریت که درباره شکل زمین نظر مخالف دیگران داشت و ادعا کرده بود زمین هر شکلی میتواند باشد غیر از تخت و ساکن در مرکز جهان یک ریاضی دان و فیلسوف یونانی به نام فیثاغورث 500 پیش از میلاد.

فیثاغورث توسط مورخان وابسته به فریماسونری مدام تبلیغ میشد افرادی مانند  Albert mackey , james anderson , william hutchinson , william preston  

فیثاغورث فکر میکرد مدل زمین کروی ای که در حال چرخش به دور خورشید است میتواند توضیح دهنده حرکت اجرام آسمانی مختلف باشد.

این مدل خورشید مرکزی در مدرسه کروتونا فیثاغورث آموزش داده میشد اما این فرضیه برای 2000 سال هرگز مشهور نشد و از یونان خارج نشد.


یک قرن بعد یکی دیگر از ریاضی دانان و فیسوفان یونانی به نام افلاطون از مدل زمین کروی حمایت کرد ولی اعتقاد داشت زمین یک کره ثابت در مرکز جهان است که همه چیز درحال چرخش به دور آن است.

شاگرد مشهور او ارسطو همچنین درباره این مدل (زمین کروی) در کتابش به نام "در آسمان ها (on the heavens)" نوشت و از شواهدی برای تایید این مدل استفاده کرد که بطور کلی شامل سه مورد میشود

در ابتدا ارسطو به این موضوع اشاره کرد که وقتی کشتی ها از ساحل دور میشوند، در نزدیکی افق بدنه آن ها قبل از دکل آن ها ناپدید میشود. او فرض کرد که این رخداد به معنی این است که زمین انحنا دارد و مطابق با انحنای زمین این اتفاق می افتد. ارسطو استدلال کرد ابتدا بدنه ناپدید میشود زیرا زمین کروی است و کشتی کم کم پایین رفته و در نهایت به کلی ناپدید میشود.

امروز ما به سادگی میتوانیم اثبات کنیم که ارسطو در فرض خود اشتباه میکرده است!

با استفاده از تلسکوپ و دوربین هایی با زوم بالا ما میتوانیم این را اثبات کنیم که ارسطو اشتباه میکرده است زیرا در آن زمان امکانات و دانش کافی وجود نداشت بنابراین نتیجه گیری از یک رویداد نمیتوانست کاملا درست باشد.

هنگامی که یک کشتی کاملا در افق ناپدید شده است، تکنولوژی مدرن این اجازه را به ما میدهد تا زوم کنیم و کل کشتی را ببینیم. 

بدنه و دکل آن دیده میشود! این ثابت میکند کشتی ها در افق به علت وجود انحنای زمین ناپدید نمیشوند در حقیقت آن ها مسیر خود را میروند نه پایین میروند نه بالا فقط به نظر میرسد که در افق درحال پایین رفتن هستند که مطابق با قوانین پرسپکتیو است نه انحنای زمین.

در حقیقت خط افق فقط یک نقطه اضمحلال است.دلیل دومی که ارسطو برای مدل زمین کروی ارائه کرد این بود که در هنگام ماه گرفتگی سایه زمین بر روی ماه کروی است. امروزه نیز مدل خورشید مرکزی این دلیل را برای اثبات مدل فرضی خود ارائه میدهد و ادعا میکنند تنها در صورتی ماه گرفتگی رخ میدهد که خورشید،زمین و ماه باهم در یک خط راست قرار بگیرند.

این فرض هوشمندانه است اما بسیار ضعیف و ناقص ارائه شده است. موضوع مهمی که اینجا مطرح میشود این است که چگونه به خود ثابت میکنید سایه زمین بر ماه می افتد؟ این چیزی است که از کودکی به شما گفته شده و البته حقیقت ندارد. در واقع راهی برای اثبات اینکه سایه زمین بر ماه می افتد وجود ندارد.

بر اساس این مدل که خورشید مرکزی ارائه میکند رخ دادن ماه گرفتگی در روز کاملا غیر ممکن است اما در از گذشته تا به امروز ماه گرفتگی هایی در روز رخ داده اند که به کل مدل خورشید مرکزی را باطل میکنند. انجمن نجوم سلطنتی تعدادی از این ماه گرفتگی هارا به ثبت رسانده است که مشهور ترین آن ماه گرفتگی دسامبر 2010 در نیومکزیکو است.

برخی افراد میگویند ماه گرفتگی در روز با مدل خورشید مرکزی کاملا هماهنگ است کافیست از نقطه ای در دو سر کره زمین به ماه نگاه کنید اما باید به این دوستان عزیز گفت تنها در صورتی حرفتان منطقی است که از قطب شمال و جنوب کره زمین بخواهید ماه گرفتگی را رصد کنید.

مورد دیگری که اینجا بیان میشود این است که از گذشته در فرهنگ های مختلف باستانی به جسم سوم  آسمانی اشاره شده که اندازه یکسانی با خورشید و ماه داشته و نامریی است و وقتی از میان خورشید و ماه عبور میکند نور خورشید بر آن تابیده و سایه ای بر روی ماه ایجاد میکند.

این جسم ناشناخته به سیاره سیاه نیز معروف است و شاید همان نیبیرو باشد که بار ها رصد شده بهرحال اطلاعات بیشتری در این باره وجود ندارد.


آخرین برهان ارسطو که برای مدل زمین کروی ارائه کرده بود تغییر ستارگان با تغییر مکان به سرزمین های دیگر بود. او دید وقتی که به جنوب سفر میکنیم میزان دید ستاره قطبی و دیگر ستارگان کاهش می یابد. 

او استدلال کرد که این کاهش تدریجی و ناپدید شدن ستارگان در افق و تغییر صورت های فلکی با تغییر مکان دلیلی است که نشان می دهد زمین کرویست و سطح آن انحنا دارد. این مشابه همان ناپدید شدن کشتی ها در افق است!

ارسطو نتیجه گرفت که خط افق انحنای زمین است و ستارگان در زیر آن ناپدید و غیر قابل رویت میشوند چون انحنای زمین اجازه رویت آن هارا نمیدهد در حقیقت ارسطو فکر میکرد یک انحنای تپه مانند بین او و ستارگان وجود داشت که جلوی دید را میگرفت.

در واقع کاهش تدریجی و غیرقابل رویت شدن ستارگان در افق مربوط به قوانین جوی و پرسپکتیو است نه انحنای زمین(همانطور که درباره کشتی ها توضیح دادیم)

هر دانشجوی هنر می داند دید انسان نسبت به جهان بشکل یک هرم است بطوری که وقتی به انتهای یک راهرو نگاه میکنید به نظر میرسد که کف راهرو به سمت بالا آمده است،سقف راهرو به نظر میرسد به سمت پایین است و دیوار ها در مرکز دید ناظر محدود به یک نقطه به نظر میرسند.

البته ابعاد راهرو برای تمام طول آن ثابت باقی می ماند بطور مشابه وقتی خورشید،ماه،هواپیما یا ابر ها به نظر میرسند که در سمت افق پایین میروند وقتی که از ناظر دور میشوند در واقع ارتفاع از دست نمیدهند بلکه ارتفاع خود را حفظ میکنند فقط در دید ما آن ها درحال پایین رفتن هستند و فقط اینگونه به نظر میرسند.


این متن ها برگرفته از تاریخچه زمین تخت در لینک زیر هستند:
لینک


درضمن این رو باید بدونید که بطلمیوس زمین رو کروی تصور میکرد اما یک کره ثابت در مرکز جهان که همه چیز به دور اون در چرخشه و البته مدل بطلمیوس اشکالات بسیاری داشت و مورد نقد قرار گرفت. 
با اینکه مدل بطلمیوس کمی پیچیده بود اما کاملا غلط بود1 مدل زمین تخت و بطلمیوس دو مدل جدا هستند نه یکسان! این رو باید بدونید و سپس درباره زمین تخت نظر بدید.


خب حال ادامه از مقاله تاریخچه زمین تخت درباره کوپرنیک:


در 1543 فقط چند روز قبل از مرگش، فریماسون و یسوعی نیکلاس کوپرنیک کتابش با عنوان"on the revolution"  را منتشر کرد و برای بار دیگر کیهان شناسی کروی و مدل خورشید مرکزی فیثاغورث را زنده کرد و به این به اصطلاح انقلاب کوپرنیکی نامیده شد.

وی در کتاب خود ادعا کرد زمین به دور خورشید درحال چرخش است و این اصلی از بی اعتقادی بود. کوپرنیک همیشه با اینکه گفته شود ادعایش صرفا یک فرضیه است و فقط حقیقت باید در نظر گرفته شود مخالفت میکرد.

حتی او در کتاب خود نوشت:

" آموزش فیثاغورث برپایه یک فرضیه بود و به همین گونه نیز تاسیس شد و این یعنی نیازی نیست که یک فرضیه درست و یا حتی احتمالی باشد."

فرضیه حرکت زمین تنها یک فرضیه است و نباید به عنوان حقیقت بیان شود و این کار یعنی آن ها به ما دروغ گفتند و فرضیات بسیاری را به عنوان حقیقت به ما آموزش دادند.

هم عصران کوپرنیک مانند اخترشناس دانمارکی تیکو براهه معروف با خورشید مرکزی مخالف بود و استدلال هایی نیز در این باره آورده بود.

او اشاره کرد اگر زمین در یک مدار به دور خورشید میچرخد،تغییر قابل توجهی باید در موقعیت ستارگان ایجاد شود. براهه نوشت که ستارگان باید همانطور که ما نزدیک میشویم جداگانه از هم به نظر برسند و وقتی دور میشویم جمع شوند.

درواقع بعد از میلیون ها مایل از مدار فرضی دور خورشید هیچ جابجایی ای از ستارگان دیده نمیشود.کوپرنیک به این مشکل آشکار پاسخ داد. او ستارگان را میلیارد ها و میلیارد ها مایل دورتر از زمین و خورشید فرض کرد که حتی پس از میلیون ها مایل جابجایی در مدار فرضی خورشید هیچ تغییری در آن نتوان یافت و ایجاد نشود.

کوپرنیک در حقیقت به این فرض نیاز داشت تا مدل خود را حفظ کند اما راهی برای اثبات این فرض وجود نداشت. بار دیگر تیکو براهه استدلال کرد و این استدلال کوپرنیک را مورد سوال قرار داد که اگر ستارگان میلیارد ها و میلیارد ها مایل از ما دورتر هستند پس راهی برای دیدن آن ها وجود ندارد و نباید دیده شوند.

کوپرنیک پاسخ داد به این علت ستارگان را میبینیم که آن ها فقط نقاط کوچک نورانی نیستند، بلکه توپ های آتشین و گازی بسیار بسیار عظیم تر از خورشید هستند.

در ابتدا کوپرنیک ستارگان را میلیارد ها مایل دورتر فرض کرد تا بتواند پاسخ اشکال براهه را بدهد سپس برای چگونگی دیده شدن آن ها در آن فاصله، آن هارا بسیار بزرگتر از خورشید و توپ های گازی آتشین توصیف کرد و در نهایت او معادلات و فواصل خاصی برای تحکیم فرضیه خود ارائه کرد.

به عنوان مثال: او فاصله خورشید از زمین را بطور کامل 3391200 مایل اندازه گیری کرد.و در ادامه کپلر و براهه

ر قرن 17 تیکو براهه تحت حمایت امپراتور رودولف دوم بود که بزرگترین رصد خانه در آن زمان ساخته شد. با شنیدن این موضوع منجم آلمانی و فریماسون یوهانس کپلر به شاگردی تیکو براهه در آمد.

با اینکه کپلر اصرار به درست بودن مدل خورشید مرکزی داشت اما تیکو براهه او را پذیرفت، این پذیرش بر اساس توانایی بالای او در ستاره شناسی و ریاضیات بود.

براهه اجازه دسترسی کپلر به رصدخانه را داد اما اطلاعات خود را از او بطور کامل مخفی نگه داشت و در دسترس او قرار نداد که باعث نا امیدی و خشمگین شدن کپلر شد و منجر به بحث و جدلی بین آن دو شد که تیکو براهه کپلر را از رصد خانه اخراج کرد.

بعد از مدتی که کپلر از تیکو براهه عذر خواهی کرد در حدود یکسال بعد براهه کپلر را بار دیگر به عنوان شاگرد پذیرفت. کپلر از نقش خود به عنوان یک شاگرد خشنود نبود.

کمتر از یک ماه بعد تیکو براهه به طرز مشکوکی از دنیا رفت و کپلر به تمامی اطلاعات مخفی او دست یافت و جای او را به عنوان منجم و ستاره شناس رسمی امپراتور گرفت.

شواهد فراوان و انگیزه ای آشکار نشان میدهد که کپلر باید براهه را به قتل رسانده باشد. براهه تنها 54 سال داشت و علت مرگ او را یک بیماری عنوان کردند.

اما پس از آن کالبد شکافی و بررسی بدن او مقادیری از سمی که با جیوه ترکیب شده بود بر روی سبیل و دهان او یافت شد که باعث شد برخی از محققان به نتیجه برسند که او مسموم شده است.

کتابی در سال 2004 با نام "فتنه آسمانی" یا " Heavenly Intrigue " منتشر شد که به قتل تیکو براهه توسط کپلر اشاره کرد.

در حقیقت کپلر، براهه را به قتل رساند و حال چرایی این ماجرا؟ در حقیقت برای دست یابی به اطلاعاتی که براهه طی یک عمر زندگی با تجربه بسیار بالا بدست آورده بود و دست یابی بر جایگاه براهه به عنوان یک ستاره شناس رسمی.

اما کپلر قتل براهه توسط خودش را هرگز تکذیب نکرد! او نوشت: "من اعتراف میکنم که وقتی تیکو براهه از دنیا رفت، من به سرعت از این قضیه استفاده کردم و  جانشین او شدم شاید این کار بی احتیاطی باشد و یا نوعی به زور دست یافتن"

در ادامه و باقی زندگی، کپلر در رصدخانه براهه مشغول به کار شد و از اطلاعات براهه برای تقویت مدل خورشید مرکزی خود استفاده کرد درحالی که براهه همیشه مخالف خورشید مرکزی بود و به آن نقد هایی وارد کرده بود.

او محاسبات کوپرنیک را اصلاح کرد و حرکات اجرام آسمان را از دایره کامل به بیضی نامنظم تغییر داد و حتی فاصله جدیدی برای خورشید ارائه کرد،درحالی که کوپرنیک ادعا کرده بود خورشید در فاصله 3391200 مایلی قرار دارد،کپلر به جامعه نجومی اطمینان داد که عدد جدید او یعنی 12376800 مایل درست است.

پس ایران این همه ماهواره فرستاده کشک بود ؟
پاسخ:
یک جنگ روانی با غرب بود و تقریبا یک قدرت نمایی
لطفا از سوتی های ناسا (در وب رسمی اش) بیشتر مطلب بزارید مثلا عکس های زمین که زمین رو تخت نشون میدن
پاسخ:
سلام
 بله حتما
ببخشید که زیاد سوال می کنم. 
دور زمین قطب جنوب هست. یعنی از هر طرف بریم به قطب می رسیم؟ اینجوری حساب کنیم کشورهای خیلی زیادی باید همسایه ی قطب جنوب باشن و صدها پایگاه و پدافند و .... برای محافظت از گنبد آسمان تدارک دیده شده باشه. کمی روشنگری کنید لطفا. مرسی
پاسخ:
سلام 
بله! بله کشور های زیادی نزدیک به قطب هستند در مدل کروی هم همینطوره از جمله استرالیا و آمریکای جنوبی که تقریبا میشه گفت به قطب جنوب نزدیک هستند! پایگاه های بسیاری وجود داره و البته قطب جنوب قوانین بین المللی خاص خودش رو داره!
شما میگید نمیشه از قطب شمال رفت قطب جنوب بعد از قطب جنوب رفت قطب شمال ؟؟؟؟
پاسخ:
بله نمیشه در قطب جنوب مستقیم به مسیر ادامه داد و به شمال رسید
هیچکس پاسخ نداد که در 100 سال پیش چگونه از کشورهای اروپایی و امریکا امواج رادیو را به تمام نقاط دنیا می رساندند.

تلویزیون نیز در کشور ما حدود 60 سال قدمت دارد. در کشور های اروپایی و امریکا قدمتی بیش از 90 سال دارد. امواج تلویزیون که به قول خودشان انتقالش سخت تر از امواج رادیویی است چگونه منتقل می شد.

ان زمانها که ماهواره ای وجود نداشت.
شما گفتید در نقشه زمین تخت دور زمین میشه قطب جنوب و وسط زمین میشه قطب شمال اما جای دیگه خوندم قطب شمالی وجود نداره . بالاخره کدومشه ؟
پاسخ:
سلام
معمولا گفته میشه قطب جنوب وجود نداره
بعد یه عکس دیگه دیدم که تو اون کوهای قاف رو شمال زده ؟ قضیه چیه ؟
http://s2.dmcdn.net/OGGyN.jpg
پاسخ:
نمیدونم
اینم لینک یوتیوبش:https://www.youtube.com/watch?v=okYrSXonHhw
پاسخ:
تابحال چنین چیزی ندیده بودم باید بررسی کنم اما فکر کنم از نظر مغناطیسی این رو گفته
یه سوال برای من پیش اومده:روی نقشه زمین کره شما باید برای رفتن از چین به آمریکا فقط از روی اقیانوس رد بشید:
http://uupload.ir/files/0ebs_chine.jpg
اما روی نقشه زمین تخت شما باید از روی کشورهای روسیه و کانادا عبور کنید تا به آمریکا برسید و این تناقضه :
http://uupload.ir/files/yc0e_china.jpg
پاسخ:
سلام خیر تناقض نیست! با نقشه زمین تخت این مورد هم حل میشه:
http://s8.picofile.com/file/8289188718/photo_2017_03_12_00_37_19.jpg
این رو ببینید
در ضمن در زمین کره ما دو مسیر داریم که از چین به آمریکا میرسه :
http://www.uupload.ir/files/5rsc_zaminnnnn.jpg
اما توی زمین تخت فقط یک مسیر داریم:
http://uupload.ir/files/b1r1_china.jpg
پاسخ:
http://s8.picofile.com/file/8289188718/photo_2017_03_12_00_37_19.jpg
این رو ببینید
درود برشما
من شخصا پیگیر این موضوع هستم به دلیل این که درس فیلمسازی میخونم
بدون طرفداری از سازمانی و چیزدیگری میخوام نظرمو بنویسم و امیدوارم جواب درستی هم بگیرم

1- راجب عکس هایی که شما گذاشتید . خب من الان به عنوان یک هنرجو تمامی نرم افزارای هنری رو میشناسم . هیچوقت ما به تغیرات در عکس نمیگیم فتوشاپ . فتوشاپ یک نرم افزاره که با استفاده از ابزار بین المللی که در نرم افزاری دیگه هست تغیراتی ایجاد میکنه . خب این میتونه افترافکت هم باشه . یا 3dmax  یا سینما4d  و ادیوسو خیلی چیزای دیگه . که اگه حرفه ای باشه اون شخص میتونه از همه اینا استفاده کنه . بهتره وقتی به مردم میخوایم اطلاع رسانی کنیم چیزی برای شک ایجاد نکنیم که تموم زحماتتون از بین بره . ماکت هایی که از ماه ساخته شده . از لحاظ عقلانی نگاه کنیم برای انتشار دادن به مردم این خیلی عادیه که ماکت رو بسازن . فضانورد واقعی که تصویربردار نیست و دوربین اون موقع قدرت ایزو و شاتر الان که ما تو دوربینای سونی و رد میبینیم نداشت که نور ستاره ها بیوفته تو تصویر . این دوربینا یه خاصیتی که دارن وقتی منبع نور بیشتر رو پیدا کنن دور منبع نور تاریک میشه . نوری که از فضاپما به اینا خورده به عنوان منبع نور حساب میشه . پس این عادیه که ستاره ها هم تو تصویرنباشن و همه جا سیاه باشه . قدرت اون دوربین باتوجه به فرم هایی که میگیره اندازه دوربین موبایل k510 هم بزور میتونه باشه

2 شما بحث لنز و دوربین رو باز کردید که برای خودم به شخصه جذاب شد و مطالعه کردم . درسال هایی که این عکسا گرفته شده و زیرش نوشتین گوپرو و فیش آی . اصلا اختراع نشده بود همچین دوربینی . من تاریخ سینمای جهان و شناخت دوربین رو به طور دقیق مطالعه کردم و از نزدیک لمسشون کردم و در دانشگاه ما بحثای سنگینی راجب این موضوع داریم .

دور از این بحث رسید به این که زمین صافه یا تخته و با این لنز تصویربرداری کردن . چون این تصویرای آنالوگ نیست . دیجیتالیه . خاص مواد آنالوگه که میتونه رنگ اصلی رو بدست بیاره . شما با دوربین 4k هم تصویربرداری کنی که برای شرکت رد باشه این دوربین دیجیتالیه  و رنگ واقعی نیست . رنگیه که سنسور دوربین ساخته و نزدیک به سوژس . اما اونقدر زیبا و جذابه که همیشه دلتون میخواد اون تصویرو نگاه کنید . الان ما دوربین 8k  هم داریم . بازهم به قدرت رنگ آنالوگ نرسیدن . این ارتباطی داره با دوربینای 35 میلی... قضیه همینجاست که ما تصاویر کره زمین رو جوری انیمیشنی میبینیم . درسته و اینجوری هم باید ببینیم . چون دوربین دیجیتالی تصویرگرفته . و این جز قوانین شناخت دوربیناس .  حالا شما از یه مکانی عکس بگیر برای من ایمیل کن . من با فتوشاپ ایزوشو میبرم بالا و به شما میگم ماکت نقاشی درست کردی برام فرستادی؟ این عجیبه اگه بگم . چون که این استاندارد رنگ و تصویره . هرعکسی رو نورش رو زیاد کنیم این اتفاق میوفته .  این ضعیف بودن دوربین و این که ایزو رو بردن بالا تا منبع نورش به دوربین بخوره و از شاتر رد بشه معلومه  . در استودیو هرکاری کنیم نیاز به این کار نداریم مگراین که استودیو نباشه . فرق نور اون کار ماکتی رو با تصویری که به عنوان عکس اصلی هست ببینید .

3 - عکس های کپی شده از زمین که نمیتونه خیلی دقیق باشه این امکان هست که شباهت ایجاد بشه . اگه یکمی رویاپرداز باشم میتونم بگم میخوان یه قسمتی از زمین دیده نشه اینکارو میکنن . مثل جزیزه ای ممنوعه ... و این کپی کردن کار همه آدمای عادیه . این نباید به عنوان یه بحث اصلی باشه . الان من چطوری به شما اعتماد کنم اینکارو تیم خودتون انجام نداده؟ بهتر نبود این عکسارو نمیذاشتید؟ دقیقا از همینجا شک من ایجاد شد . اما من اهل قضاوت نیستم . این رو به عنوان نقد من از ترکیب مقالتون بدونید نه بحث کروی بودن زمین . مقالتون هرچیزی میتونس باشه

3 - من با توجه به دیدن این عکس که لینکشو میذارم
http://bayanbox.ir/info/113866143316955988/photo-2017-03-06-00-08-53
به این دارم شک میکنم که این نمونه عکس رو ماکتی ساختن زیر آب و تصویربرداری کردن به دلیل این که موجی روش افتاده که از نور بالای آبه . دیدین رویه تشت پراز آب که نور میوفته . کف تشت رو میبینید یه موجی از نور تابیده شده به کف و مثل حرکت خود آب داره حرکت میکنه . تاید نمیکنم اینجوری شده اما شباهت زیادی به اون عمل داره که عجیبه

 تا اینجا همه چیز رو راجبش گفتم یه چیز مهمی این وسط برام خنده دار بود

اینه که چیزی نمیتونه از لایه ی آخریه آسمون خارج بشه . خب ! دوست من  اگه کلا بگیم کسی نرفته فضا و این چیزا ... دیگه حرفای قبلی چی میگن؟ چرا ماکت رو از اول گرد و کروی نساختن؟ چه نیازی هست به لنز فیش ای ؟ به شخصه اگه من اینکارو بخوام انجام بدم یه ماکت کروی میسازم که لنز فیش ای رو استفاده نکنم و کلی عذاب بکشم که اشتباهی تو حرکت نکنم یهو خمیدگی به طرف راست بشه به طرف چپ

؟؟؟

کمی عجیبه بامزس و باعث میشه بازم شک کنم به پایه ی این مقاله

از فیلمایی که گذاشتین من بیشترشونو نگاه کردم . خیلیاشون پشت صحنه ی فیلمای داستانی هست که من دیدم و معروفترینش فیلم جاذبه هستش . تدوین کردن دیگه کار همه شده میشه صدای یه برنامه رو بذاریم رویه مجموعه ارشیو پشت صحنه فیلما و کمی برای جدی کردن کار از پلان های کوتاه واقعی استفاده کنیم .

من فکرمیکنم بهتره این موضوع رو بی طرف برید جلو . سعی کنید اگه واقعا هدفتون کمک کردنه دوراز مسخره کردن باشه . شرکت ناسا یک شرکت کوچیک نیست . بلکه شهرت جهانی داره . 100% تعدادی از شرکتای دیگه برای زمین زدن اونا میتونن عکسایی این گونه رو درست کنن که با ابر چیزی نوشته شده . همین الان من میتونم جاهای مختلفی از زمین رو که گذاشتید به عنوان عکس دستکاری شده و کپی کاری شده رو بردارم و جوری تنظیم کنم که دیگه کپی روش احساس نکنید و بگم شما چرا عکس تقلبی گذاشتید؟  شما باورمیکنید که این عکس رو من از سایت ناسا برداشتم؟ بهتره که لینک اصلی عکسای ناسارو بذارید که ما بریم سایت ناسا و اونارو ببینیم و نقدش کنیم .

من پیگیر عکاسی نجومی هم هستم . اصلا خیلی از عکسارو تو سایت ناسا ندیده بودم و اولین باره اینجا میبینم . و این بازم باعث میشه من شک کنم .

بهتره کمی هم راجب قضیه والدیزنی بنویسم . و اون کلمه ای که در آسمون کارتون شیرشاه هستش . ما راجب انیمیشن سازی به طور حرفه ای تو دانشگاه ترمی رو گذروندیم و همه تکنیکاشو هم به طور حرفه ای میشناسم . ویدیویی رو ما میدیدم از آموزشای والدزینی که راجب ذهن سازی صحبت میکرد چیزی که مردم رو محو کنه و چه خوبی هایی داره . نوشته شدن یه کلمه میتونه باعث بشه همه چیز بهم بریزه در زندگی شما و یا همه چیز درست بشه . کلمه ی sex  مگه حرف اشتباهیه؟ ما خدا نیستیم براساس اعتقاداتمونم نباید قضاوت کنیم وقتی مقاله ملی هستش . این میتونه باعث بشه ذهن بچه ها به طرفی بره که نیاز خودشو پیداکنه و میتونه یکی از دلایل عاشق شدن باشه مخصوصا تو کشوری که خیلیاشون عاشق هم نمیشن . فقط باهم رابطه دارن . دقیقا مثل انیمیشن های چینی و کره ای که چشمای گرد بزرگ دارن . اونا به این باوردارن نسل بعدیشون به همین علت بچه ها چشماشون بزرگتر میشه و دیگه بادومیه ریز نیست . و این جواب داده ما خیلیارو میبینیم از بچه ها چشماشون دیگه ریز نیست . دقیقا قضیه عاشق شدن رو میتونید با مقایسه به کشور خودمون ببینیم قبل انقلاب یسری فیلمایی بود . عشق آدمای اون دوره رو یادتون هست؟ و حالا بعد انقلاب راجب بچه هایی که از سال 60 به اینور به دنیا اومدن صحبت میکنم کم پیدا میشه کسی واقعا عشق شده باشه . علت چیه؟ تصویرسازیه ذهنی صداسیمای ایران . شوهر به خاونمش میگه عاشقتم خانومش میگه خجالت بکش . و این نمیشه سوژِه برای ما که عشق شده اشتباه؟ پس اگه عشقی بین این زوج نباید باشه چی میتونه باشه جز هوس ؟ و چی مخاطبای ایرانو پرمیکنه؟ ازدواج با هوس ساخته میشه . دقیقا میشه همون کلمه که شده برای شما ایراد .  چرا اینو تو مقالتون نذاشتید زوم کردین به والدزینی که تازه جز کمپانیه ضعیف درمقابل وارنر و خیلی از کمپانی های فیلمسازی بزرگه . مخصوصا تو قسمت انیمیشن سازی در فیلم داستانی...


درکامنتتون نوشتید ارسال موشک ایران به فضا یک قدرت نمایی بود؟ به کیی قدرت نمایی کنه اگه همه اینا دروغ باشه؟ جلوی یک دروغگو قدرت نمایی کنه بگه منم دروغگوام؟


امیدوارم نظرمن همونطور که گفتم بی طرف باشه . من یک هنرمندم اگه واقعا چیزی ثابت کننده باشه حتما من حمایت میکنم و انتشارش میدم با هنرم

منتظر جواب شما هستم . باتشکر از شما
پاسخ:
سلام برشما

1-بله حق با شماست چون تخصص شماست اما بنده که تا حدی شاید بسیار کم با این نرم افزار ها کار کردم متوجه شدم که قسمتی در فوتوشاپ به نام clone tool هست که میتونند با اون تصاویر رو ادیت کنند و دلیل ایجاد ابر های تکراری میتونه استفاده از همون نرم افزار باشه! بله قطعا اونها از یک نرم افزار استفاده نمیکنند.
بله در این مورد اطلاع دارم که چرا ستارگان داخل تصویر نمیوفتند

2-منظور شما کدام عکس ها هست؟ من در زیر تصاویر مربوط به گذشته درباره فیش آی حرفی نزدم.
بله اما جدا از اینکه تصاویر اونها انیمیشنی هست اشکالات فراوانی هم داره همانطور که خودتون هم میدونید به راحتی میتونند تصاویر رو جعل کنند.
اما اونها نیازی ندارند که تصاویر رو حالت انیمیشنی در بیارند اما بهرحال اینطور میشه و اکثرا تصاویر ناسا جعلی و دستکاری شده هست.

3- اونها اگر بخواهن قسمتی از زمین رو مخفی کنند میتونند راحت با آب اقیانوس اون رو بپوشونند تا با نرم افزار های ادیت همانطور که خودتون میدونید اون نقطه رو حذف کنند پس نیازی به قرار دادن ابر های تکراری در سرتاسر این تصاویر نیست.
بله این حق شماست که شک کنید اما میتونید با سرچ NASA Earth pic به این موضوع پی ببرید که ما این تصاویر رو دستکاری نکردیم چون تمامی این تصاویر در سایت ناسا موجود هستند.

درباره تصویر برداری کردن در زیر آب نکته جالبی مطرح کردید بنده هم در یکی از ویدیو ها که در یوتیوب دیده بودم، متوجه یکسری حباب هایی شدم که در تصویر مدار گرد ها از ماه وجود داشت بهرحال این هم ممکنه.
اکثر فضانوردان در مکانی تصویر برداری میکنند که میشه گفت در یک استودیو هست! 
قبلا در کانال تلگرام موضوعی رو مطرح کردیم که در اون توضیح دادیم احتمالا فضانوردان باید به ارتفاعات برن اما اونطور که گفته شده خیر! در حقیقت شاید این ایستگاه فضایی که ما میتونیم اون رو رصد کنیم نیاز به تعمیراتی داشته باشه که یکسری انسان رو به اونجا اعزام میکنند تا سیستم رو تنظیم و تعمیر کنند بهرحال تناقضات در تصاویر ناسا و اسا و... بسیار زیاده و ما نمیدونیم اونها به جز استفاده از نرم افزار های مختلف ادیت تصاویر،تصویر برداری کردن در زیر آب و استودیو و... چه کار دیگه ای انجام میدن.

درباره پشت صحنه فیلم ها بگم که بله بنده اگر اشتباه نکنم دو یا سه کلیپ از پشت صحنه فیلم هایی مثل میان ستارگان و جاذبه گذاشتم تا مردم با تصاویر فضانوردان(بازیگران) ناسا اونهارو مقایسه کنند و البته در عنوان ویدیو هم نوشتم که این مربوط به فیلم جاذبه و این مربوط به فیلم میان ستارگان هست.

تصویری که در اون کلمه s.e.x در بین ابر ها پنهان شده بود جزو تصاویر رسمی ناسا بود! خیلی راحته! میتونید در سایت ناسا پیداش کنید.
باید در سایت ناسا درباره این تصاویر جستجو کنم اما تمامی این تصاویر رو در سایت ناسا دیدم و شما هم میتونید با یک سرچ ساده متوجه این موضوع بشید که این تصاویر رسمی ناساست.
شما گفتید قرار دادن کلمه ای مانند s.e.x بطور مخفی در کارتون ها باعث ایجاد علاقه میشه! خب چرا به عنوان مثال از love استفاده نکردند؟ یا کلمات دیگری که انرژی مثبت بده! در کنار این کلمه که در انیمیشن و تصویر ناسا موجود بود، در اکثر انیمیشن ها و کارتون های دیزنی ما شاهد نماد های مخفی و ماسونی هستیم که بطور هوشمندانه ای مخفی و کار گذاشته شده ولی با کمی دقت میشه اونهارو دید.
موضوع بلوغ جنسی زودرس کودکان هست! اونها با قرار دادن این تصاویر همانطور که در توضیحات پیام های زیر آستانه ای خوندید، ذهن هارو کنترل کرده و مشکلات بسیاری ایجاد میکنند. کلمات بهتری هم هست اما چرا از اون کلمات استفاده ای نمیشه؟ کلمه s.e.x در اکثر در تقریبا همه جا بطور مخفی (هر محصولی که به فریماسون و... ربط دارند) دیده میشه و نه فقط در انیمیشن ها.

مردم ایران باور دارند که کشور های دیگه ماهواره ارسال میکنند خب ایران هم باید حداقل این ادعا رو میکرد تا مردم به کشور خودشون بد بین نشن حتی اگر هم یک دروغ بوده باشه به نفع کشور بوده.

از نظر مفید شما متشکرم 
پیروز و سربلند باشید


در واقع اینطوری میشه درسته ؟
http://uupload.ir/files/ce23_jadid.jpg
پاسخ:
خط قرمز رو خیلی منحرف کشیدید
خیلی ممنون از پاسخ هاتون.
یه سوال دیگه هم داشتم :چرا باید حتما روی این مدارها حرکت کنیم ؟ چرا نمیشه مستقیم رفت ؟
پاسخ:
خواهش میکنم! 
منظور شما حرکت مستقیم از چین به آمریکا هست؟ اگر منظور شما اینه اتفاقا میشه بصورت مستقیم حرکت کرد اما از نزدیکی قطب شمال باید عبور کنیم
ابن عبّاس گوید رسول خدا بر ما وارد شد در حالی که حلقه حلقه نشسته بودیم ؛ پس به ما فرمود: در چه کارید؟ گفتیم: درباره ی خورشید فکر می کنیم که چگونه طلوع می کند و چگونه غروب می نماید. فرمودند: احسنت بر شما چنین کنید و تفکّر نمایید در مخلوق و تفکّر نکنید در خالق. پس همانا خدا خلق نمود هر چه را که خواست برای هر چه که خواست که شما تعجّب می کنید از آن. همانا از پشت قاف هفت دریاست که هر دریایی پانصد سال است و از پشت آن هفت زمین است که نور آن اهلش را روشن می کند. و از پشت آن هفتاد هزار امّت است که خلق شده اند به مانند پرندگان. او و جوجه اش همواره در هوا هستند و از تسبیح واحد خسته نمی شوند. و از پشت آن هفتاد هزار امّت است که از باد خلق شده اند و غذا ، نوشیدنی ، لباس ، ظروف و حیوانات آنها از باد است. لانه های حیوانات آنها در زمین مستقرّ نمی شود تا بر پایی قیامت ؛ چشمان آنها در سینه ی آنهاست. هر کدام آنها یک بار می خوابد و بیدار می شود در حالی که روزی اش بالای سر اوست. و از پشت آن سایه ی عرش است و در سایه عرش هفتاد هزار امّت است که نمی دانند خدا آدم و بنی آدمی آفریده است و نمی دانند که ابلیس و بنی ابلیسی خلق نموده است و این است قول خدا که فرمود:« وَ یَخْلُقُ ما لا تَعْلَمُونَ ـ و خلق می کند آنچه را که نمی دانید. » » (بحارالأنوار ،ج54 ،ص348)
توضیح:
پاسخ:
بسیار جالب بود البته قبلا خونده بودم
میشه در مقابل کروی گرایان از این استدلال استفاده کرد که:
وقتی با هلی کوپتر میریم آسمون و وقتی میایم پایین زمین زیر پامون باید چرخیده باشه ؟
پاسخ:
سلام
خیر غلطه
برادر من ناسا دروغ میگه، سازمان فضایی شوروی سابق دروغ میگفت، سازمان فضایی چین دروغ میگه، اما سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران چی!؟ ٨ سال پیش ماهواره امید فرستادیم به مدار زمین! ٨ سال پیش موجود زنده فرستادیم به خارج از جو! ٨ سال پیش رئیس جمهورمون تو یه کنفرانس خبری گفت: "تا سال ١٤٠٤ انسان بر روی ماه میفرستیم!" سیاستمدارامون نزدیک ٤٠ ساله در هر زمینه ای غرب متهم به دروغ گویی کردن به جز این مورد که شما داری زحمتش میکشی! 
پاسخ:
این تنها یک قدرت نمایی بوده! بله موجود زنده پرتاب شد اما به فضا نرفت بلکه بیش از 100 کیلومتر بالاتر از سطح زمین رفت! ماهواره ای وجود نداره و هیچ بشری به ماه نرفته و نخواهد رفت
سلام
محقق هستم
چند تا سوال داشتم( امیدوارم که کامل جوابم رو بدید(من80 درصد تختیت رو قبول دارم)) :

1:سرعت چرخش و جهت چرخش گنبد آسمان؟؟
2:ضخامت گنبد آسمان؟؟
3: چگونگی تشکیل گنبد آسمان؟؟
جنس گنبد آسمان و ارتفاعش؟؟
5: گنبد آسمان قبل از زمین تشکیل شده یا بعد از اون؟؟
6:داخل گنبد آسمان چیزی هست؟؟؟
7: آیا آبی که در پشت گنبد هست با آبی که روی زمین هست فرقی داره؟؟ شوره یا شیرین؟؟ دماش چقدره؟؟ قوانین که اینجا بر آب حاکمه اونجا هم حاکمه؟؟ این آب بر کدام سطح پخش شده؟؟ یعنی ما در آب یک زمین دیگه قرار داریم؟؟ این آب انتحایی و ساحلی داره؟؟ وسعتش و حجمش رو میدونید؟؟
8: چگونگی تشکیل زمین تخت؟؟؟
چگونگی تشکیل اقیانوس ها در زمین تخت؟؟
مواد مذاب و جریان همرفتی و تکتونیک زمین تخت درست مثل کرویه یا فرق داره؟؟؟ کمی در موردش توضیح بدید 
9: آیا ماه و خورشید ارتفاعشان در زمان های مختلف تغییر میکنه؟؟؟
مثلا وقتی ماه خیلی بزرگ دیده میشه دلیلش نزدیک شده به زمین و کم شدن ارتفاعشه؟؟؟
10: آیا زمین تخت در حال گسترشه؟؟ گنبد آسمان چطور؟؟ یعنی روندشون چطوریه؟؟ ثابتن؟؟ کوچیک میشن؟ بزرگ میشن؟؟ توضیح بدید
11:آبهای روی زمین به آبهای بیرون از گنبد متصلن؟؟؟ زیر انتحای زمین آبه؟؟ یا یک گنبد دیگه؟؟گنبد آسمان یک دایره کامله که ما درش قرار گرفتیم؟؟؟ یا یک نیم دایره؟؟


سوالات زیادی دارم ولی علی الحساب همین ها رو جواب بدید تا بعد

ممنون از زحماتتون. و با آرزوی گشایش در اموراتتان 

الله نگه دارتان باد.
پاسخ:
سلام
1- از غرب به شرق
2- هنوز مشخص نیست 
3- در این مورد باید به آفرینش در کتب مقدس مراجعه کنید! کتاب قرآن و تورات متن های بسیار جالبی درباره آفرینش آسمان دارند
4- جنس از کریستال و در ارتفاع حدود 5000 مایل
5-ابتدا گنبد آسمان 
6-بله! ستارگان،کهکشان ها،سحابی ها و...
7-در کتب مقدس به آب بالای گنبد آب پاک گفته شده! بنده نمیدونم شوره یا شیرین!دما مشخص نیست! ما داریم از دو دنیای مختلف حرف میزنیم یکی زیر گنبد و یکی در پشت گنبد شاید قوانین یکی نباشند. این آب به نوعی درون گنبد هست. خیر! متاسفانه این سوالات شما در انتها پاسخی ندارند چون ما هیچ اطلاعاتی بطور دقیق از این آب نداریم! تنها میتونیم با توجه به متن های کتب مقدس دربارش نظر بدیم البته آوادرخشش ستارگان هم میتونه دلیلی بر وجود آب در گنبد باشه.
8- طبق آیات قرآن زمین گسترانیده شده،پهن شده،غلتیده شده و البته از زمین از زیر آب بیرون اومده.
هنوز کسی درباره چگونگی ورود آب به زمین نمیتونه با قاطعیت نظر بده خیلی ها در مدل کرویت زمین ادعا دارند که اب به وسیله سنگ های آسمانی به زمین وارد شده.
بله از لحاظ زمین شناسی هیچ مشکلی با مدل زمین تخت نیست! اما زمین تخت دارای هسته نیست! صفحات تکتونیک و مواد مذاب هم مشکلی با مدل زمین مسطح ندارند.
9- بله تغییر میکنه به همین علت گاهی پدیده سوپر مون یا ابر ماه رخ میده.
10-خیر! همه چیز ثابته.
11-خیر! گنبد به معنی یک نیم کره معنی میده که مکانی رو میپوشونه.

البته امیدوارم سوالاتتون رو بصورت جدی پرسیده باشید چون خیلی ها برای تمسخر به اینجا میان و نظر میگذارن.
متشکرم
اااااا من اون علیرضا نیستم :)
چرا استدلالم غلطه ؟ ممنون
پاسخ:
چون شما هم همراه اتمسفر زمین در حرکت هستید
سلام. بالفرض که حق با شماست و ناسا دروغ میگه، حالا سوالم اینه که شما از کجا میدونید که نقشه جهان اینجوریه که نشون میدید. همون نقشه کروی رو از بالای قطب شمال تصویر کردید. و بر همین اساس از طریقه حرکت هواپیماها برای نظریه خودتون دلیل می اورید. ممکنه نقشه جهان یه جور دیگه باشه و ممکنه سرزمین های ناشناخته هم وجود داشته باشه!
پاسخ:
سلام 
هیچ نقشه حقیقی ای از جهان وجود نداره ماهم درباره نقشه زمین تخت با قاطعیت نظر نمیدیم چون نقشه زمین تخت ایراداتی داره! همینطور نقشه زمین کروی! هردو نقشه مشکل دارند
سلام خسته نباشید. ببخشید کمی درمورد اونگ فوکو توضیح میدین؟
پاسخ:
سلام ممنونم
متن زیر از مقاله تاریخچه زمین تخت در لینک زیر گرفته شده:

در 1851 یک دانشمند فرانسوی به نام لئون فوکو یک آزمایش مشابه آزمایش کاوندیش انجام داد. او یک توپ را از سقف آویزان کرد و آن را به نوسان در آورد و ادعا کرد تمام حرکات جانبی این آونگ نشان از حرکت زمین در زیر آونگ است و این آزمایش ثابت می کند زمین در حرکت است.

امروزه در موزه ها و نمایشگاه های سراسر جهان از این آزمایش به عنوان دلیلی بر چرخش زمین یاد می کنند. حقیقت این است که بطور نادانسته بسیاری از مردم فریب خوردند. آونگ فوکو یک آزمایش شکست خورده بود که نمیتوانست چیزی را به اثبات برساند اما این برای طرفداران و مبلغان شبه علم بسیار راحت است که از این آزمایش شکست خورده به عنوان دلیلی بر حرکت و چرخش زمین یاد کنند و مردم را فریب دهند.

آونگ فوکو فقط در یک جهت یکنواخت نوسان دارد بلکه گاهی در جهت عقربه ساعت و گاهی برخلاف آن نوسان دارد، گاهی حرکتی نمیکند و گاهی مدت زیادی در حرکت است.

رفتار و حرکت آونگ در واقع بستگی به : 

1- نیروی اولیه برای حرکت و نوسان دارد! یعنی حرکت و سرعت آن بستگی به نیرویی که به آن وارد میشود دارد 

2- بستگی به دما و محیط که در آن آونگ به حرکت در می آید دارد، اگر محیط دارای دمای مختلف باشد سرعت حرکت آونگ تغییر میکند و این هیچ ربطی به چرخش زمین ندارد 

چرخش زمین کاملا بی ربط به آونگ است! 

نکته ای که اینجا مطرح میشود این است که اگر زمین در حقیقت چرخش دارد و آونگ را تحت تاثیر چرخش خود قرار میدهد، کسی نباید به آونگ نیرو وارد کند و آن را هل بدهد تا حرکت کند، بلکه باید صبر کنند تا حرکت زمین باعث حرکت آونگ شود و اگر چنین است که ادعا دارند پس هرچیزی در این جهان باید دچار تغییر بر اساس چرخش زمین شود و همه چیز باهم 360 درجه بچرخد و تحت تاثیر قرار بگیرد و اینگونه است که نظم جهان برهم خواهد ریخت! حال این ادعا بماند که جو هم با زمین درحال چرخش است و همه چیز همراه جو حرکت میکند و تنها خارج از جو میتوان حرکت زمین را حس کرد(اینجا هم مشکل دیگری برای آونگ فوکو ایجاد میشود)

یک ماشین باید سرعتی متفاوت در قطب  و استوا داشته باشد و همینطور هیچ آونگ ثابتی در جهان وجود نداشته باشد و همه رفتاری مانند فوکو از خود نشان دهند و خیلی ایرادات دیگر که دکتر سموئل برلی روبوتهام در کتاب زمین نه یک کره به آن پرداخته است و شما نیز میتوانید در گوگل برای اطلاعات بیشتر سرچ کنید.
سلام دوباره
خیر دوست عزیز بنده اون سوالات رو به خاطر این که برام سوال بودن پرسیدم و هیچ غرض ورزی نداشتم.

ممنون که پاسخ دادید 

بازم چند تا سوال دارم که میپرسم:

1:طرز تشکیل کوه ها در زمین تخت؟؟؟

2: طرز تشکیل قطبها و یخچالهای طبیعی؟؟؟

3:درخت طوبی آیا هنوز هم هست یا قطع شده؟؟؟
اگر قطع شده چرا قطع شده و توسط چه کسی و چه زمانی؟؟؟

4:بالاخره نور ماه مفید است یا مضر؟؟؟( آخه طبق مطالعاتی که داشتم بعضیا میگن مفیده بعضیام میگن مضره)
اگر مضره چرا و به چه دلیلی؟؟؟
نور ما چگونه توسط خود ماه به وجود میاد؟؟؟
 دلیل سردی نور ماه چیه؟؟
یعنی برا چی باید سرد باشه؟؟
دلیل خاصی داره؟؟؟

5: شتاب جهانی در زمین تخت چگونه تعریف میشه؟
چکونه به وجود میاد؟؟
به خاطر حرکت کل این مجموعه زمین تخت و گنبد و ... است؟؟؟
یه سوال دیگه تو این سوال به وجود میاد که این مجموعه ی کُلیِ زمین تخت و گنبد و ...  در این آب ثابته یا داره حرکت میکنه؟؟؟

6: دلیل ایجاد رعد و برق گنبد آسمان است؟؟؟
طرز تشکیل برف و بارن و بارششان را توضیح دهید؟؟؟

7: چشمک زدن ستاره ها  و دیده شدن ستاره ها ی جدید و ازبین رفتن بعضی ستاره ها  در گنبد آسمان رو توضیح بدید؟؟
روند تشکیل ستاره ها در گنبد آسمان چگونه است؟؟
ستاره ها در حقیقت چیستند و جنسشان از چیست؟؟
جنس ماه و خورشید چیست؟؟؟؟

بازم سوالاتی موند که بعدا میپرسم

ممنون

خدا نگه دارتان باد

پاسخ:
سلام
خواهش میکنم
اما فکر میکنم برخی سوالات شما بطور جدی پرسیده نمیشه
1- کوه ها در دوره های زمانی طولانی و بر توسط نیروهایی در داخل زمین تشکیل شدند. 
همچنین کوه ها بر اثر آتشفشان ها، فرسایش و آشفتگی یا بالا رفتن پوسته زمین میتونند ایجاد بشند.

2- یخچال ها و قطب ها به همون صورتی که همه جا درباره اونها نظر داده میشه تشکیل شدند و با زمین تخت مشکلی در این مورد وجود نداره.

3-نمیدونم

4-نور ماه هم مفید هست هم مضر چون نور ماه تقریبا میشه گفت فاسد کننده هست
خورشید گرما بخش،خشک کننده،طلایی رنگ (نور طلایی)، نگه دارنده و ضدعفونی کننده است و ماه سرما بخش،مرطوب و نمناک،نقره ای رنگ (نور نقره ای)، باعث فساد و سپتیک است.
نور ماه وابسته به گنبد آسمان هست و توسط اون شارژ میشه درست مانند این:
http://www.aparat.com/v/a7ux2

ماه دقیقا متضاد خورشید هست! دلیل اینکه چرا باید اینطور باشه مشخص نیست.
5- شتاب جهانی در زمین تخت هیچ نقشی نداره تنها یک فرضیه هست که هرگز اثبات نشده.

6-خیر
سوال شما"طرز تشکیل برف و بارن و بارششان را توضیح دهید؟؟؟"
مگر جایی خوندید یا ما جایی گفتیم که مخالف بارش برف و باران و... هستیم که این سوال رو میپرسید؟ 

7- چشمک زدن ستارگان میتونه دلایل بسیاری داشته باشه از جمله وجود اتمسفر بین ما و ستارگان.
متوجه منظورتون نشدم! چرا ستاره باید ازبین بره؟

ستارگان در حقیقت چیستند؟ ستارگان بر طبق علم نجوم مدرن گاز های فشرده و داغی با جاذبه فوقالعاده زیادی هستند ولی این ادعا چقدر صحت دارد؟ به اعتراف علم نجوم بشر درواقع هیچ اطلاع دقیقی از ستارگان ندارد. 
اما این سوال پیش می آید که ستارگان در حقیقت چیستند؟ 
ستارگان توسط آوادرخشش میدرخشند و حال آوادرخشش چیست؟ 
آوادرخشش یا سونولومینسنس گسیل درخشهای کوچک از آوار حباب دریک مایع هنگام برانگیخته شدن با صدا است. هنگامی می تواند آوادرخشش رخ دهد که موج صدا با شدت کافی به سوراخی از گاز درون مایعی القا شود و سوراخ به تندی نابود شود.
این دقیقا اتفاقی است که برای ستارگان موجود در گنبد آسمان رخ می دهد چون همانطور که قبلا گفتیم ستارگان درون آب های گنبد آسمان هستند.
این کلیپ رو هم ببینید:
www.aparat.com/v/oRJMn

هنوز مشخص نیست که جنس ماه و خورشید از چه چیز هست.
موفق باشید
با سلام مجدد.
شما گفتین که در سال های دور مردم از گنبد آسمان و به عبارتی نقطه پایانی جهان مطلع بودند. چطور وقتی کروی گرایان و سپس ناسا عقیده خودشون رو تحمیل کردند وجود گنبد به فراموشی سپرده شد؟ (من خودم از وب شما درباره اش فهمیدم). 
با تشکر
پاسخ:
سلام
اکثر تمدن های باستانی در هزاران سال قبل این حقیقت رو میدونستند و حتی در تورات بار ها و بار ها "انتهای زمین" تکرار شده و همچنین در نقشه ایرانیان کوه قاف کشیده شده که سرتاسر زمین رو احاطه کرده و...
اما بعد از گذشت سال ها که نابودی این تمدن های باستانی، فرهنگ ها و تمدن های کوچکی که از دوران باستان باقی ماندند، باور های اونها توسط فرضیات مختلف که توسط افراد مختلف بیان میشد به مرور زمان تغییر کرد.

زمین کرویه !! چرت و پرت نگو ، خدا عقلت داده ، اگر زمین تخت باشه  وقتی رفتیم لب زمین ( با کشتی  ، چون دور تا دور زمین دریا هست  طبق نظریه  چرت و پرت شما) ، علاوه بر اینکه بالا رو نگاه کنیم که فضا رو ببینیم باید  کنار دستمون یا لب زمین هم  نگاه کنیم زمین رو ببینیم ( وقتی بریم لب زمین)  وقتی زمین تخت باشه   یعنی از دو جهت میشه فضا رو دید اونجا
بریم لب زمین بنشینیم  فضا رو تماشا کنیم  نظرت؟ دیگه نمی خواد با موشک و... بریم فضا  ، پشت بام رفتی؟ اگر بیای لبش  و حواست نباشه پرت میشی؟ ، حالا ما بریم لب زمین  همین جور بریم جلو ( با کشتی  چون دور تا دروش دریاست)  یهو می افتیم تو فضا ، خیلی راحت و اسون میشه رفت فضا ، مردک  یه خورده فک کن ، 
قران هم بر اساس تصور و عقل کم  من و تو  گفته زمین مسطح هست که  مسطح می بینیم چون توش هستیم ، 
وقتی زمین تخت باشه  مشارق و مغارب ندارم  همه جا باید با هم طلوع کنه خروشید و همه جا با هم غروب کنه ، چرا حالا اگر اینجا شب هست امریکا روزه ؟ یا بر عکس؟  چرت نگو مردک  ، گالیله چه زجری کشید از رو شماها

فصل ها  روز ها ، 365 روز سال   اینقدر دقیق  چگونه به وجود اومده؟
اینا رو بخونید:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920130000597

http://sunniquest.parsiblog.com/Posts/75/

پاسخ:
نظرتون رو تایید میکنم تا مردم بخندند
موفق باشید
زمین کرویه !! چرت و پرت نگو ، خدا عقلت داده ، اگر زمین تخت باشه  وقتی رفتیم لب زمین ( با کشتی  ، چون دور تا دور زمین دریا هست  طبق نظریه  چرت و پرت شما) ، علاوه بر اینکه بالا رو نگاه کنیم که فضا رو ببینیم باید  کنار دستمون یا لب زمین هم  نگاه کنیم زمین رو ببینیم ( وقتی بریم لب زمین)  وقتی زمین تخت باشه   یعنی از دو جهت میشه فضا رو دید اونجا
بریم لب زمین بنشینیم  فضا رو تماشا کنیم (هر چند تو دریا باشه بالاخره باید جلمون رو ببینیم ، مثل الان که ستاره ها رو می بینیم) نظرت؟ دیگه نمی خواد عمودی و بالا نگاه اسمون کنیم ، سرمون برگردونیم می بینیم فضا رو ، با موشک و... بریم فضا  ، پشت بام رفتی؟ اگر بیای لبش  و حواست نباشه پرت میشی؟ ، حالا ما بریم لب زمین  همین جور بریم جلو ( با کشتی  چون دور تا دورش دریاست)  یهو می افتیم تو فضا ، یا با موشک پرتابمون کنن تا از جو خارج شیم ، اینجوری بجای اینکه موشک رو بفرستن بالا ، افقی هم می تونن بفرستن(چون کنار زمین هستیم) ، خیلی راحت و اسون میشه رفت فضا
وقتی زمین تخت باشه  مشارق و مغارب نداریم  همه جا باید با هم طلوع کنه خورشید و همه جا با هم غروب کنه ، چرا حالا اگر اینجا شب هست امریکا روزه ؟ یا بر عکس؟  چرت نگو مردک  ، گالیله چه زجری کشید از رو شماها

فصل ها  روز ها ، 365 روز سال   اینقدر دقیق  چگونه به وجود اومده؟
اینا رو بخونید:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920130000597

http://sunniquest.parsiblog.com/Posts/75/

ببین من نمی خوام بگم ناسا راست میگه یا دروغ  اما مطمئنم شما دروغ میگی  چون با عقل جور در نمیاد
ناسا دروغ گفت اصلا ، کشور ما که خودش ماهواره فرستاد فضا، اگر کروی نبود چطوری  تنظیم کردن ( جون بر اساس کروی بودن زمین تنظیم کردن و دقیق هم داره حرکت میکنه) ، شما که میگی اصلا ماهواره نمیشه پرتاب کرد !! ، پس طوری  همه چی داره درست کار میکنه؟؟ (شبکه های رادیویی و مخابراتی و..)
میگما از پشت زمین چه خبر؟ خخخخ هههه  میگما میای یه گود تو زمین بکنیم از اون طرف زمین بیایم بیرون ؟ اینجوری از اون طرف زمین هم می تونیم فضا بریما  خخخخخخ   اصلا بیا پشت زمین سبزه و درخت بکاریم نظرت چیه؟  از اون طرفش هم اب اقیانوس ها رو میکشه و مصرف میکنه  و درخت ها اب نمی خواد بهش بدیم  خخخخ ، یا بیا بریم پشت زمین ( وقتی تخت باشه) تو یه زمینی خونه درست کنیم ، از این طرف زمین خسته شدم خخخخخخ ، خدایی فکر کن یه خورده ، میگما پشت زمین صاف هست یا پستی و بلندی داره؟ چون طبق نظریه تخت بودن زمین از نظر تو ، روی زمین هستیم (مثل کاغذ) اون طرفش خالیه خخخ
بجای این کلیپ های ساختگی و تصاویر ساختگی که اول این پست گذاشتی  بشین یه خورده فکر کن و سرکار مردم نزار
پاسخ:
بله شما دستاورد ناسا و علم مدرن هستید بهتون تبریک میگم
نظرتون تایید میشه تا همه به حماقت شما پی ببرند
موفق باشید
اگر زمین تخت باشه پس نمیشه پشت زمین رو دید که دور تا دورش بزنیم (پشت و رو منظورمه ، نه دور تا دورش) ، حالا شما اگر از امریکا پرواز کنی بری شرق به ژاپن میرسی ولی ممکنه از غرب بری به بن بست بخوری یا از زمین خارج شی( چون میگی کروی نیست) 
حالا که والا هم از طرق شرقش میشه رفت هم از غربش(نقشه کروی بودن زمین هم نگاه کن متوجه حرف من میشی)
پس عاقلانه فکر کن
زمین هم کروی هست و هم گرد هست 
شما فقط نظرهای هم سو با خودتون رو میزاری و این یعنی شما هم سانسور میکنی و هم از پایه تمام مطالب شما باطله
برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه عمو تختگرا!
سلام
1- خب شما میگی اصلا نمیشه ماهواره و موشک پرتاب کرد! از زمین خارج کرد ، پس عکس هایی هم که شما گذاشتی  الکی هست ، ناسا و بقیه دروغ گفت و شما راست گفتی ، اره جون خودت  ، شما اگر بری کسی که واقعا تو نقشه برداری تخصص داره(چون در نجوم و این محاسبات رو هم دارن) ، بپرسی برات اثبات میکنه که زمین کرویه .
2-  اگر زمین تخت باشه بالاخره یه محدودیتی داره ، با هواپیما یا کشتی هم که بریم به انتهاش میرسیم ، بالاخره به انتهاش که رسیدیم باید بتونیم جلو روی خودمون فضا رو هم ببینیم علاوه بر اینکه با نگاه به اسمون هم میشه فضا رو دید ،  بالاخره انتها داره  ، و دور تا دورش انتهاش هست ،  یا اینکه میریم لب زمین  فضا رو می بینیم  نیاز به فضا پیما و سفینه و موشک هم نیست که بریم فضا ، میریم با کشتی لب زمین   کافیه یکی هلمون بده بیفتیم تو فضا ،  گنبد اسمان هم که باشه بالاخره گنبد اسمان دور تا دورش رو پوشش بده ، بالاخره باید اون کنار زمین که رفتیم  فضا رو ببینیم یا نه؟ 
3- شما از ارتفاع که هوایما می تونه بره ، عکس بگیر متوجه میشی که زمین کروی هست
4- ستاره قطبی در حال حاضر در امتدا محور دوانی زمین هست ، زاویه ایی که با صفحه افق میسازه ، دقیقا برابر اندازه عرض جغرافیایی هر محلی هست ، که اگر زمین کره نباشه این رابطه جور در نمیاد
5- فرض کنیم تصاویر شما و ناسا جعلی باشه ، شما تو گوگل بزن: ماه llr  ، "مبانی و اصول کار سامانه فاصله یابی لیزری با ماه کاملا مشابه با سامانه فاصله یابی لیزری ماهواره ای است با این تفاوت که بازتابنده های لیزری به جای ماهواره های مصنوعی بر روی کره ماه قرار گرفته اند ."
از اینجا بخون:
http://www.heenco.com/Articles/Details/97/-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7%D9%87--LLR

پس نتیجه میگیریم هم به ماه رفتن که اینا رو نصب کردن و هم تونستن از جو کره زمین خارج بشن ، که میگی که نمیشه رفت فضا 

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%98%D8%A6%D9%88%D8%AF%D8%B2%DB%8C_%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C

6- خب تو که میگی خورشید دور زمین می چرخه ، پس سایه کروی زمین که می افته رو ماه چی؟ ، پس معلوم میشه زمین کرویه ، حالا وقتی زمین تخت باشه ، باید خورشید بره پشت زمین ( خورشید هم وقتی رفت پشت زمین ، همه جای زمین تاریک میشه ، نه اینکه امریکا روز باشه ایران شب باشه) ، خورشید کلا باید بره پشت زمین تا بتونه سایه زمین رو بندازه رو ماه ، از طرفی میگی ماه هم که روبروی زمین هست قطعا (اینو که همه می دونیم ) پس وقتی خورشید گرفتگی میشه  باید خورشید بره پشت زمین (مثل صفحه کاغذ یا دیسک cd میمونه زمین دیگه ، وقتی تخت باشه) تا سایه زمین بندازه رو ماه

7- با نیروی خاص میشه رفت فضا ، اینو بخون:
http://miraclesofthequran.persianblog.ir/post/67/

8- gps ها چطور اینقدر دقیق عمل میکنن  در حالی که طول و عرض جغرافیایی هر منطقه رو بر اساس کروی بودن زمین و.. تنظیم کردن
----------------------
زمین کروی هست و این حرفا و عکس های شما رو قبول ندارم ، و چه معلوم تصاویر و فیلم های شما ساختگی باشه؟ من شندیم ناسا که ،دانشمندی رو اخراج کرده ، اون دانشمند لج کرده، داره ضد اونا کار میکنه 
-----------
کروی هست زمین و خواهد بود ، مگه میشه زمین تخت باشه  ماه و خورشید کروی باشن ، خورشید و ماه یه وقتی نرن اونطرف تر زمین خخخخ
اون طرف زمین هم بریم بد نیستا ، پشت زمین خالی هست خخخخ
-----------
جمع کن این مزخرفات رو ،  شما برگشتی به هزاران سال پیش ، حداقل اونایی که هزاران سال پیش بودن علم امروزی نداشتن  تو که امروز داری تو قرن 21 زندگی میکنی
پاسخ:
ارزش یک کلمه پاسخ دادن هم ندارید
موفق باشید:)
سلام
دوست عزیز بنده سوالاتی که به ذهنم رسید رو پرسیدم
و دوباره میگم هیچ غرض ورزی نداشتم
درسته خودم هم قبول دارم بعضی سوالاتم بچگانه و ساده یا اشتباه بودند
ولی خوب من ترجیح دادم که هر چی که به ذهنم اومد رو بپرسم
چون یک محقق کارش سوال پرسیدنه
حالا سوال هر چی باشه.

ممنونم که جواب سوالاتم رو دادید

بعضی نکات رو یاد گرفتم که برام مفید بود 

و الان دیگه یه تختیت گرای بالفعل شدم

بقیه سوالاتی که داشتم خود به خود حل شدن 


موفق باشد

و به امید علنی شدن این حقیقت 
برادر که اسمت علیه حداقل یه بار فقط وبلاگو میدیدی بعد نظر میدادی
یه سوال رو من نه از مدیر وب بلکه از کروی گرایان دارم.
باشه دوستان ! زمین کرویه. دیگه چرا حرص می خورید؟ هرکی ندونه انگار شما کروی بودن زمین رو ثابت کردین و حالا اینطوری دارید سکته می زنید !
90 درصد سوالات شما تو وب جواب داده شده ولی می ترسید که بخونید و نمی خونید. من خودم چند شب پیش با یک کروی گرا بحث می کردم و اونم بی منطق و جاهل بود و حاضر نبود مدارک رو حتی ببینه. اینقدر به زمین کروی معتقد باشید که شکل توپ بشید اصلا. خوبه؟
بنده خودم مستند هایی که مدیر محترم گذاشتن دیدم و حتی شخصا با فتوشاپ یکی از عکسای جعلی زمین رو (از ماه) به چشم دیدم که جعلیه.
 • هیمن رضایی
 • سلام
  اگه میگید زمین تخته چرا به لبش نمیرسیم وبه زیر زمین بریم؟؟
  پاسخ:
  سلام
  اگر به دنبال مطالعه هستید اینجارو بخونید: لینک
  ارزش یک کلمه پاسخ دادن هم ندارید
  موفق باشید:)

  چون جوابی نداری که بخوای بدی  و منم خوشحالم  که ضایع شدی

  مرد حسابی طولع و خورشد حالت های خورشید در هر لحظه رو هم در نظر بگیر و در هر جای کره زمین
  پاسخ:
  شما اینطور فکر کنید:)
  موفق باشید
  نظرتون رو تایید میکنم تا مردم بخندند

  هههه ههه  حسابی همه از شما می خندن
  و اخر هیچ جوابی نداشتی
  مهم نیست اصلا ، حقیقت امر اینه که زمین کرویه ، می خوای باور کن می خوای نکن
  پاسخ:
  شما اینطور فکر کنید:)
  موفق باشید
  در این تصاویر قاره آمریکا بسیار بزرگتر از تصویر دیگر است و تصاویر کاملا حالت دو بعدی دارند.

  یکی از عکس ها پشت کره زمین هست در واقع پشتش
  خیلی ساده نه تنها رفتن به ماه دروغ است حتی وجود ایستگاه بین المللی فضایی هم دروغ است و ارسال کاوشگر به مریخ و سیارات و منظومه شمسی هم دروغ است با کدام فن اوری که کامپیوتر ان از یک پردازنده ماشین لباسشویی کمتر بوده این کار شده یا الان چطور انسان در معرض تششع فضایی قرار بگیرد و کشته نشود با کدام میدان محافظ مغناطیسی حتی ماهواره های انها اکثرا دروغ است چندتایی دارند انها هیچ چیز ندارند بچه های امریکایی نمیدانند کامچیوتر چیست یا مدارس انها اصلا اینترنت ندارند امریکا ای چندتایی هواچیما داره اونهم با چند زیر دریایی و ناو که از نازی ها غنیمت گرفته وگرنه چیزی نداره که رو کنه فقط هالیوود و فیلم سازی ناسا یک دفتر کوچک است که چند جاسوس انجا مشغولند سطح دانشگاههای ان پایین است این مخرفات اینترنت است که مردم با تلوزیون یا ماهواره انجا را جالب میبینند وگرنه امریکا و اروپا حداقل ۱۵۰ سال از ما عقبترند اگر ما انها را تحریم کنیم بدبخت میشوند تازه تو بازار همه نوع جنس ایرانی است فقط برند ان خارجی است به نام چین و کره که مردم بخرند وگرنه اگر مسولان فکری بکنند و برند ایرای روش بزنند بهتره و مردم باور میکنند ما بهتریم الان همین چین بیچاره گربه و سگ میخورند ما که از تمام جهان بهتریم درسته کمی سخته ولی اگر دقت کنید از انها بهتریم اروپا و اسیای شرقی و امریکا بدبختند غذای خوردن ندارند هنوز نمیدانند اب شرب چیست اکثر روستااشون برق و اب ندارند و و تلفن هم ندارند باور کنید با دود علامت میدند
 • حسین حسینی
 • سلام عرض شد من بنا رو میزارم بر این که من تازه متولد شدم میخوام برام اثبات کنی زمین تخته اگر با ریاضیات باشه بهتر اگرم بدون ریاضیات و با ازمایش تجربی باشه مشکل نداره و اثباتتون باید بتونه تمام سوالات ناشی از تخت بودن زمین رو برطرف کنه 
  پاسخ:
  سلام ابتدا از صفحه اینستاگرام ما شروع به مطالعه کنید از اولین پست
  جالب اینجاست سایتها و کانالهای که قصد نقد نظریات و مطالب شما رو داشتن هیچ دلیل و برهان منطقی و علمی و عقلانی برای رد حرفهاتون نداشتن و فقط سعی داشتن به القاعات گذشته ادامه بدن و شما و انجمن رو بیمارهای روانی و یا احمق معرفی کنند. که این طور برخورد به خودی خود عجیب و حالب هست !!!!

  من به شخصه تا به حال نتونستم کروی نبودن زمین و تخت بودنشو باور کنم و به قولی بین این دو نظریه سردرگم شدم !!! هرچند مستندات شما محکم تر و ردیه هایتان بسیار منطقی تر هست ِ


  اول بگم من نظریه هایی مشابه نظریه شما رو چند سال پیش توی سایت های خارجی خونده بودم جالب بود یکیشون اداعا میکرد دو تا خورشید وجود داره و یه سیاره دیگه هم هست که شیاطین و جن ها از اون سیاره میان! اما ما اینجاییم تا علمی صحبت کنیم و با استدلال پس من دلایلی رو برای درست بودن کروی بودن زمین میارم:
  1- با این استدلال میشه ضخامت لایه جو بالای سرمون رو حساب کرد  کافیه فقط فشار هوا رو روی یه سطح مثلا به مساحت 1 سانتی متر مربع (توی هوا آزاد) اندازه بگیریم خب فشار هوا تو اون نقطه ناشی از وزن هوای بالای اونه شما با داشتن چگالی هوا و فشار هوا تو اون نقطه به راحتی میتونی ارتفاع هوا بالای اون نقطه رو اندازه بگیری که میشه به طور تقریبی ارتفاع جو اون نقطه از بالای سرمون رو حساب کرد  که طبق محاسباتی که من داشتم ضخامت جو با اون مقادیری که ناسا داده کاملا نزدیکه و خلا بودن جو رو بعد از اون تایید میکنه (اگر مایلید برای تایید محاسباتم رو هم براتون ایمیل میکنم)
  2-استدلال خیلی سادتر مشاهده پدیده ماه گرفتگی در طول روز هست که طبق نظریه زمین تخت کاملا نشدنی است
  3- استفاده از امواج لرزه ای(لزوما امواج زلزله نیستند) برای تعیین جنس هسته ی زمین که از جنس نیکل است و اگر زمین شکلی غیر کروی داشته باشد به راحتی هسته زمین تمام گرمای خود را از دست می دهد (چون سطح به حجم یه هسته کروی کمتر از یک سطح دایره است محاسبات این مورد را هم میتوانم برایتان ایمیل کنم)
  از این دست استدلال های علمی و درست کاملا برای اثبات کروی بودن زمین بسیار است
  پاسخ:
  سلام
  1-اگر در این محاسبه از فرمول هایی استفاده کردید که خود ناسا استفاده کرده یا جامعه علمی این فرمول هارو ارائه داده مطمئن باشید همانطور که خودشون فرمول رو ارائه دادند به جوابی میرسید که اونها میخوان.
  چطور با محاسبه ثابت کردید در بالای جو خلا قرار داره؟ برای بنده اثبات کنید.

  2- ماه گرفتگی کاملا توضیح داده شده مقالات قبل و بعد رو بخونید.

  3-در مدل زمین تخت، زمین هسته ندارد
  دمتون گرم ب راهتون ادامه بدین خدا ب همراهتون.فقط عصاابم داغونه ک از حقارت ما بوده ک تونسن این دروغا و افکار شیطانیشونو ب خوردمون بدن. خدایا من دیگه چجوری برا کنکور بخونم وقتی دیگه قبولشون ندارم؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  میتونیم با سیستم اونها راه تحصیل رو ادامه بدیم ولی گرفتار دروغ نشیم بلکه با مطالعه بیشتر به حقیقت پی ببریم
  موفق باشید
  من نمیدونم چرا برام یه کم مبهمه ولی حرفای شما هم درسته واقعا.ولی به نظر شما یه روزی میرسه که این به کل دنیا اثبات بشه؟
  پاسخ:
  سلام
  بله این روز نزدیکه
  کروى بودن زمین از منظرآیات:
  1- «وَاَوْرَثْنَا الْقَوْمَ الَّذِینَ کَانُوا یُسْتَضْعَفُونَ مَشارِقَ الاَرْضِ وَمَغارِبَها»؛ (و مشرق ها و مغرب هاى پر برکت زمین را به آن قومِ به ضعف کشانده شده [زیر زنجیر ظلم و ستم]، واگذار کردیم!).(1)
  2- «رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَالاَرْضِ وَمَا بَیْنَهُمَا وَ رَبُّ الْمَشَارِقِ»؛ (پروردگار آسمانها و زمین و آنچه میان آنهاست، و پروردگار مشرق ها!).(2)
  3- «فَلا اُقْسِمُ بِرَبِّ الْمَشَارِقِ وَالْمَغارِبِ اِنَّا لَقَادِرُونَ»؛ (سوگند به پروردگار مشرق ها و مغرب ها که ما قادریم).(3)
  توضیح این که: این آیات همگى حاکى از تعدّد مشرق ها و مغرب ها و نقطه طلوع و غروب آفتاب است که لازمه آن کروى بودن زمین مى باشد؛ زیرا بطور مسلّم اگر زمین مسطّح و هموار باشد، براى جهان جز یک مشرق و یک مغرب نخواهد بود و تنها در صورتى کروى بودن زمین، به نسبت انحناى آن، هر نقطه اى داراى مشرق و مغرب جداگانه اى خواهد بود و طلوع خورشید بر جزیى از اجزاى آن، ملازم با غروب آن از جزء دیگر است و بنابراین، تعدّد مشرق و مغرب دلالت روشنى بر کروى بودن زمین دارد.
  پاسخ:
  سلام
  بجای کپی پیست کردن کمی مطالعه رو بالا ببرید:

  برای پاسخ به لینک زیر مراجعه کنید:

  میدونی من از همون اوایل از اینستاگرام این مباحث رو دنبال میکنم از کهنه کارای این بحثم ولی مشکلی که واقعا مشهوده طولانی بودن مطالب پیرامون این موضوعاته مطالب سایت یا حتی کامنت ها بسیار طولانی و حوصله سر برن! لطفا یه فکری براش بکن!
  پاسخ:
  سلام
  به نظر شما چکار کنیم؟ نمیشه که بخشی از متن رو برای کوتاه کردن و به بخش دیگری در پارت دیگر اضافه کنیم برداریم 
  بعضی دوستان شاید فکر کنند که این تصاویر رو زمین تخت گرایان ساختن
  من لینک دو تا از عکس هارو از سایت ناسا براتون قرار میدم
  البته فعلا که حذف نشدن

  1- کلمه S.E.X که باید عکس رو 180 درجه به سمت راست بچرخونید تا دیده شه
  https://nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/187_1003705_americas_dxm.png

  2- ابرهای کپی شده
  https://nasa.gov/sites/default/files/1-bluemarble_west.jpg

  بقیه عکس ها هم تو سایت ناسا هست هرکسی باور نداره بره پیدا کنه و ببینه
  به نظر من همین که تصاویر و فیلماشون ایراد داره نشان دهنده اینه که یه مشکلی هست و همین دلیل کافیه چه برسه به دلایل دیگه و کلی سوالای بی جوابی که سعی می کنن با شبه علم جوابش بدن و هردفه هم یه چیزی می گن و حرفای قبلیشونو پس می گیرن
  البته ما می تونیم بگیم زمین کرویم هست و بیایم با دلایل آزمایش شده زندگی رو یه کره رو با علم واقعی هم ایجاد کنیم اما مهم اینه که اون پایه ایراد داره نه این که نمیشه رو یه کره زندگی کرد... البته شایدم نشه کی می دونه... جز شبه علم و خرافات

  یک در مورد آونگ فوکو نتونستم در آپارات دقیقا مطلب شما را پیدا کنم
  در مورد اینک کشتی ها از دور فقط دکلشون معلوم هست ولی بدنه انگار داخل اب فرورفته نیز لطفا لیک آپارات را نشان دهید.
  بنده فکر می کنم صرفه نظر از اینکه این مطلب واقعا راست است یا توهم. و اینکه کدام طرف واقعا توهم دارند .
  برسی صافی آب دریاها یا دریاچه ها بوسیله لیزر می تونه پروژه ی دانش آموزی و دانش جویی جالبی باشه.
  خیلی هم نباید سخت باشه.
  (توی آپارات بنظرم خیلی از ویدوها خارجی هست. و ایرانی ها کمتر مطلب گذاشتند)
  پاسخ:

  نیم قرن بعد، در 1851 یک دانشمند فرانسوی به نام لئون فوکو یک آزمایش مشابه آزمایش کاوندیش انجام داد. او یک توپ را از سقف آویزان کرد و آن را به نوسان در آورد و ادعا کرد تمام حرکات جانبی این آونگ نشان از حرکت زمین در زیر آونگ است و این آزمایش ثابت می کند زمین در حرکت است.

  امروزه در موزه ها و نمایشگاه های سراسر جهان از این آزمایش به عنوان دلیلی بر چرخش زمین یاد می کنند. حقیقت این است که بطور نادانسته بسیاری از مردم فریب خوردند. آونگ فوکو یک آزمایش شکست خورده بود که نمیتوانست چیزی را به اثبات برساند اما این برای طرفداران و مبلغان شبه علم بسیار راحت است که از این آزمایش شکست خورده به عنوان دلیلی بر حرکت و چرخش زمین یاد کنند و مردم را فریب دهند.

  آونگ فوکو فقط در یک جهت یکنواخت نوسان دارد بلکه گاهی در جهت عقربه ساعت و گاهی برخلاف آن نوسان دارد، گاهی حرکتی نمیکند و گاهی مدت زیادی در حرکت است.

  رفتار و حرکت آونگ در واقع بستگی به : 

  1- نیروی اولیه برای حرکت و نوسان دارد! یعنی حرکت و سرعت آن بستگی به نیرویی که به آن وارد میشود دارد 

  2- بستگی به دما و محیط که در آن آونگ به حرکت در می آید دارد، اگر محیط دارای دمای مختلف باشد سرعت حرکت آونگ تغییر میکند و این هیچ ربطی به چرخش زمین ندارد 

  چرخش زمین کاملا بی ربط به آونگ است! 

  نکته ای که اینجا مطرح میشود این است که اگر زمین در حقیقت چرخش دارد و آونگ را تحت تاثیر چرخش خود قرار میدهد، کسی نباید به آونگ نیرو وارد کند و آن را هل بدهد تا حرکت کند، بلکه باید صبر کنند تا حرکت زمین باعث حرکت آونگ شود و اگر چنین است که ادعا دارند پس هرچیزی در این جهان باید دچار تغییر بر اساس چرخش زمین شود و همه چیز باهم 360 درجه بچرخد و تحت تاثیر قرار بگیرد و اینگونه است که نظم جهان برهم خواهد ریخت! حال این ادعا بماند که جو هم با زمین درحال چرخش است و همه چیز همراه جو حرکت میکند و تنها خارج از جو میتوان حرکت زمین را حس کرد(اینجا هم مشکل دیگری برای آونگ فوکو ایجاد میشود)

  یک ماشین باید سرعتی متفاوت در قطب  و استوا داشته باشد و همینطور هیچ آونگ ثابتی در جهان وجود نداشته باشد و همه رفتاری مانند فوکو از خود نشان دهند و خیلی ایرادات دیگر که دکتر سموئل برلی روبوتهام در کتاب زمین نه یک کره به آن پرداخته است و شما نیز میتوانید در گوگل برای اطلاعات بیشتر سرچ کنید.  درباره کشتی ها:


  http://www.aparat.com/v/SaR2P
  http://www.aparat.com/v/hjFan
  http://www.aparat.com/v/JU1kq

  آزمایشات زیادی انجام شده! البته سطح آب هیچ وقت منحنی نمیشه! فرض کنید مقداری آبی داخل یک استخر بزرگ با سطح شیب دار بریزید! آیا آب بصورت شیب دار در استخر جمع میشه؟ قطعا خیر! سطح آب هرگز خمیده یا منحنی نمیشه.
  وسایل لازم برای بررسی انحنای زمین :
  1- لیزر سبز با برد 12تا 20 کیلومتر
  2- دوتا قایق
  3- یک سه پایه دقیق و محکم ( حرفه ای)
  4-دریاچه یا دریا و با وسعت 12 تا 20 کیلومتر، در یک روز کمتر بادی ( قایقها خیر تکون نخورد)
  اول باید لیز را کاملا موازی سطح زمین کرد. که البته کاملا موازی کردن لیز کار راحتی نیست چون مثلا نیم درجه زاویه در 12 کیلومتر خیلی می شه.
  برای تراز کردن لیزر، به نظر بنده باید از دوتا قایق استفاده کرد.
  اول دوتا قایق را کنار ساحل قرار می دیم که دقیقا با هم کالیبره بشند.
  بعد یکی از قایق ها را 1000متر می فرستیم دور تر و یکی از قایق هارا کنار ساحل (اسکله) در کمترین فاصله ی ممکن از لیزر قرار می دهیم
  حال باید ارتفاع سه پایه را و زاویه لیزرا بقدری جابجا کنیم که ...
  پاسخ:
  دکتر زاک همراه تیمش این کار رو انجام داد و اگر امکانات کافی داشته باشیم ماهم انجام میدیم.
  جابجا کنیم که صفحه مدرج  هر دو قایق را در ابتدا برای آنها تنظیم کردیم. در یک ارتفاع نشان دهد.
  اکنون که لیزر تا حدود موازی سطح زمین شد.
  می توانیم به یکی از قایق ها بگوییم همین طور دور شود و مثالا هر 500 متر اثر نور لیزر را در تابلوی یا صفحه ی مدرج ثبت کند.
  اگر زمین کروی باشد حدودا 4-5 کیلومتر که برویم علامت لیز که از طرف اسکله به سمت قایق در حال تابش هست کم کم بالا و بالا تر را نشان می دهد.
  ولی اگر زمین صاف باشد. هر چه که قایق دورتر برود هم ارتفاع لیز ثابت خواهد بود.
  اگه زمین گرد نیست پس چجوری یه کشتی از آمریکا میره ژاپن؟ چون اگه گرد نباشه باید از سمت اروپا و آسیا برن نه اقیانوس آرام. یا چطور یه هواپیما وقتی میخواد پرواز کنه به صورت قوسی پرواز میکنه؟ چون اگه مستقیم پرواز کنه به خاطر گرد بودن زمین از جو خارج میشه. فازتونو با رسم شکل توضیح بدید لطفا؟
  پاسخ:
  سلام

  http://s8.picofile.com/file/8292579900/bandicam_2017_04_20_10_37_26_302.jpg

  هواپیما قوسی پرواز نمیکنه ژیروسکوپ هواپیما همیشه افق رو بصورت صاف نشان میده و در نظر میگیره! مسیر کاملا صافه!
  من اسکای دایوینگ رفتم کاملا منحنی بودن زمین مشخصه از کمی بالاتره
  بعد مثه اینکه شما ها هماپیما سوار نشدین چجوری وقتی تخته از اینور میشه رفت اونوره زمیناونطوری هیچوقت نباید به نقطه خودمون برسیم باید از جو خارج شیم بریم فضا

  پاسخ:
  شما در ارتفاعی که در اسکای دایوینگ از اون میپرید به قدری کم هست که نمیتونید صاف یا تخت بودن رو تشخیص بدید چون ارتفاع کاملی نیست! انحنا زمین از هواپیما مشخص نمیشه این تنها مربوط به انحنای شیشه چند لایه هواپیما هاست که خطای دید ایجاد میکنه
  سلام...من یه سوال ذهنمو درگیر کرده که هرجوری بهش فکر میکنم با نظریه زمین تخت نمیخونه:

  اگر زمین تخته پس چطور هم به سمت شرق بری هم به سمت غرب به قاره آماریکا میرسیم ؟؟؟

  پاسخ:
  سلام
  http://s8.picofile.com/file/8292579900/bandicam_2017_04_20_10_37_26_302.jpg

  این عکس رو ببینید
  با سلام ،مطالبتون جالب بود و ممنون از مطالب مفیدتون،خوب شما عقیده به تخت بودن زمین دارید،خوب حالا یک سوال چطور میشود زمین تخت باشد و ثابت ولی شب و روز داشته باشیم؟؟زمین داری یک حرکت به دور خود و یک حرکت به دور خورشید میباشد و این باعث میشه که ما شب و روز و سال  و ماه داشته باشیم،ولی اگر زمین ثابت باشد و تخت،نمیتوانیم شب و زور داشته باشیم،اینم بگم که ما دارای یک دوره و یا سیکل منظم هستیم و این خود موید وجود کروی بودن و حرکت 360 درجه ی زمین به دور خورشید میباشد(البته تقریبی نه دقیق)
  پاسخ:
  سلام
  اجرام آسمانی شامل(خورشید ، ماه و سیارات) به دور زمین چرخش میکنند
  چرخش خورشید شب و روز رو ایجاد میکنه
  اگر زمین تخته پس تهش کجاس؟؟؟؟؟ اگه تخت باشه باید یه انتهایی داشته باشع. انتهای این زمین تخت کجاست. در ثانی اگر زمین یک دیسک هست قطر این دیسک چقدره؟ این خیلی مهنه ولی هیچ جا ازش صحبت نشده. اگر زمین تخت میبود با کندن چاهی بسیار عمیق به سمت دیگر این دیست میرسیدیم یعنی به فضا. بزرگترین چاهی که تا الان حفر شده حدرد چهار برابر فاصله تهران تا بندرعباسه. یعنی با این فاصله بازم به تهش نرسیدن؟
  پاسخ:
  سلام
  قطب جنوب! قطر در حدود 24000 مایل البته ممکنه کمی بیشتر باشه.
  خیر اینطور نیست
  بیشترین مقداری که حفر کردند تا امروز 14 کیلومتر بوده نه بیشتر.
  میتونید به لینک زیر مراجعه کنید کامل توضیح داده:

  سلام
  نماز و روزه هاتون قبول

  مطلب جالبی رو بیان کردید ولی بنظرم زمان زیادی برای پذیرفتنش نیازه؛ چون سوالات بی شماری در ذهن هر شخصی ایجاد میکنه.

  مثلا من یاد آیه 88 سوره نمل افتادم: کوه ها را می‌بینی و آنها را ساکن و جامد می‌پنداری، در حالی که مانند ابر در حرکتند...

  نظر شما در مورد این آیه چی هستش؟

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام متشکرم همچنین
  بله حق دارید
  در پست های پیج در لینک های زیر دربارش توضیح دادیم:

  لینک یک
  لینک دو
  اکثر کاربرا ازت سوال کردن که اگه زمین تخت هست چطور از هر طرف هواپیما حرکت میکنه از شرق و غرب بازم به مقصد میرسه متو جواب درست ندادی فقط یه عکس گذاشتی که اونم باز نمیشه .جواب درست بده 
  پاسخ:
  سلام
  بنده پاسخ کامل دادم همچنین پاسخ کامل در لینک زیر(مقاله وبسایت) هست:


  به مورد دوم در مقاله توجه کنید
  سلام وقتتون بخیر 

  شما میگید نقشه درستی از زمین تخت و یا زمین کروی اثلا وجود نداره من سوال واسم شده چطور کره شمالی میخواد امریکارو با موشک بزنه !! یا چطور ما میخوایم اسراییل رو بزنیم و چطور این موشک ها در جنگ جهانی دوم به هدف برخورد میکرد یا چرا تا حالا هیچ احدی هیچ عکسی از لبه جهان منتشر نکرده بالاخره برخی از دولت ها مثل ایران یا کره شمالی باید یه اتو از این دولت ها داشته باشن ضمنا چند هفته قبل کره شمالی موشکی رو شلیک کرد که بنا به سیاستش از بالای امریکا جنوبی اون رو گذروند این مدلی بود که اصلا همه چیز اشتباه میشد . البته احتمال میدم شما دلایل پیشفرض خودتون رو بیارید !
  پاسخ:
  سلام
  قطعا کشور ها به نقشه اصلی دسترسی دارند یا نقشه ای که تقریبا دقیق هست اما در دسترس همه نیست. اصلا موضوع غلط بودن نقشه ها مربوط به زمین تخت نیست و اگر سرچی انجام بدید در همه جا میتونید چنین مطالبی پیدا کنید.
  درضمن اگر اشتباه نکنم در یکی از حملات موشکی آلمان به انگلستان در جنگ جهانی دوم به دلیل اشتباهی که در نقشه ها بوده، موشک ها به انگلستان برخورد نکرده و سپس پس از تصحیح نقشه عملیات مجددا انجام شده.
  عرض سلام دارم.متعجب از دوستانی که دروغ بودن ادعاهای ناسا رو قبول دارن ولی میگن ناسا تنها نیست سازمانهای فضایی چین و روسیه و هند و... هستند!!! عزیزان من ناسا قویترین و پرهزینه ترین سازمان فضایی دنیاست.اگه بعد از اینهمه سال هیچی تو چنته نداشته باشه یعنی اینکه دیگر سازمانها وضعش خیلی بدتر.اگه ادعا درباره سفر به ماه دروغ باشه که امروز باور عمومی به اینه و شواهد هم تایید میکنن یعنی اینکه شوروی هم قطعا نتونسته این کار رو انجام بده،اینا هم بازیهای دوران جنگ سرد بوده
  با سلام، شما میگین زمین تخت ثابت است و خورشید و ماه به دور زمین میگردند و شب و روز باعثش گردش خورشید به دور زمین تخت است. اگر اینگونه باشد باید همه جای زمین روز باشد و همه جای زمین شب، و ان هم به صورت همزمان. ولی شاهدیم که همیشه در قسمتهایی از زمین شب و در قسمتهای دیگر در همان زمان روز است مثل شهر تهران و ونکوور کانادا که نزدیک به 12 ساعت اختلاف دارند. این مسئله ساده فرضیه زمین تخت را نقض میکند.
  پاسخ:
  سلام
  خورشید بسیار کوچکتر از زمین هست و توان روشن کردن تمام صفحه زمین رو نداره
  میتونید به این پست مراجعه کنید:


  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی