انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

نقدی به مدل زمین تخت

پنجشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۳۶ ق.ظ


با سلام خدمت شما عزیزان
چندنفر از دوستان کروی گرا زحمت کشیدند و مدل زمین تخت را نقد کردند
ما این نقد را در اینجا قرار داده و پاسخ دادیم
(در ادامه مطلب بخوانید)
این وبلاگ درحال حاضر فعالیتی ندارد لطفا به سایت زمین تخت فارسی مراجعه کنید:

flatearthfarsi.com

-نقد اول: نقد منطقی و درستمدل زمین تخت نمیتواند این را توجیه کند این نقد کاملا منطقی است

من در اینجا این را می گویم تا همه شما بدانید! موضوع مسیر های پروازی به قدری ابهام دارد که نمیشود درباره آن نتیجه گیری درستی کرد، به عنوان مثال شما کافیست در یوتیوب  درباره مسیر های پروازی در زمین تخت سرچی انجام دهید و با دیدن کلیپ ها متوجه این قضیه شوید که مسیر های پروازی بسیاری هم کروی بودن زمین را نقض میکنند حتی چند نمونه در کانال آپارات هم قرار دادیم! در این نقدی که انجام شده دو قاره با فاصله های مختلف یکی کم و دیگری زیاد فقط دارای چند دقیقه اختلاف ساعت در پرواز هستند که این موضوع کاملا درست است و من این را قبول دارم
در ادامه باید گفت این موضوع یعنی مسیر های پروازی به علت مبهم بودن نقشه اصلی از زمین دارای اعتباری برای رد کرویت یا تخت بودن زمین نیستند!
یعنی این مسیر های پروازی که عده ای با آن زمین تخت را و عده ای زمین کروی را نقض میکنند هیچ اعتباری ندارد حتی من هم به خود زحمت ترجمه و مطالعه بر روی این مسیر هارا نمی دهم چون نقشه زمین تخت این نیست که میبینید!
نقشه زمین تخت، نقشه سازمان ملل است و قطعا قاره ها جابجا تر نسبت به این نقشه هستند و نقشه حقیقی را کسی ندیده و برای همین موضوع ابهاماتی هم در کرویت هم در تخت بودن به وجود آمده ولی نقد به مسیر های پروازی کاملا وارد است.یکی از ایرادات در نقشه پرواز مدل زمین کروی:در یک پرواز نوزده ساعته از بالی(اندونزی) به فرودگاه بین المللی لوس آنجلس، زنی چینی-تایوانی و حامله ناگهان با وضعیت بدی مواجه شده و در بین مسیر هواپیما طی یک فرود اورژانسی در انکوریج آلاسکا فرود آمد و هواپیما از فرودگاه انکوریج به لوس آنجلس پرواز کرد.
اینجا یک موضوع کاملا عجیب و غیر منطقی وجود دارد و این موضوع این است که طبق مدل زمین کروی، مسیر پروازی مستقیم از بالی به سمت لوس آنجلس است و اگر هواپیما بخواهد به سمت آلاسکا تغییر مسیر بدهد در حقیقت چندین ساعت وقت خود را هدر داده است زیرا میتواند سریعتر به لوس آنجلس برسد تا اینکه بخواهد از مسیر لوس آنجلس منحرف شده و به آلاسکا برود و این کاملا در مدل زمین کروی غیر منطقی است. آیا برای شما منطقی است که یک هواپیما از مسیری که او را به مقصد نزدیک تری میرساند صرف نظر کرده و چند هزار کیلومتر مسیر خود را دور تر کند و به انکوریج آلاسکا برود تا زن حامله را به بیمارستان برساند؟ 
اما موضوع با مدل زمین تخت کاملا هماهنگ است! کافیست نگاهی به نقشه زمین تخت در این پست بیاندازید! از بالی به فرودگاه لوس آنجلس یک مسیر مستقیم به رنگ قرمز رسم شده و جالب اینکه این مسیر بصورت مستقیم از بالای انکوریج آلاسکا عبور میکند بنابراین این منطقی است که هواپیما در مسیر خود در انکوریج توقف کند زیرا مسیر هواپیما از انکوریج عبور میکند.
نظر شما چیست؟ اگر بنده جایی در این مورد اشتباه کرده ام حتما بگویید.
                                           -نقد دوم: عدم درک درست از قوانین طبیعت و پرسپکتیو

این نقد نشان میدهد دوستان کروی گرا هیچ درک درستی از زمین تخت نداشتند زیرا حرف آن ها زمانی درست است که زمین جو نداشته باشد و خورشید و ماه تحت تاثیر جو قرار نگرفته و با توجه به پرسپکتیو باز هم در افق دیده شوند
بله اگر زمین را بدون جو تصور کنیم، شما قادرید خورشید را در هرجایی که باشد مشاهده کنید اما تاثیرات جوی این اجازه را به شما نمیدهد. جو نه تنها نور خورشید را به شدت کاهش میدهد،بلکه دید شمارا نیز در افق به شدت کاهش میدهد و با توجه به قوانین پرسپکتیو و البته جوی شما قادر نیستید خورشید را در افق مشاهده کنید زیرا نور خورشید توسط جو شکسته شده و خورشید کم کم به زیر نقطه اضمحلال افق میرود و ناپدید میشود.

بخشی از مقاله خورشید:
خورشید در همه زمان ها در بالای سطح زمین در حال چرخش است و در هنگام غروب یا طلوع از قانون پرسپکتیو پیروی میکند. این قانون پرسپکتیو در همه جا قابل مشاهده است. به عنوان مثال گله ای از پرندگان که در هنگام عبور از شهر یا منطقه ای هستند به نظر میرسد درحال پایین رفتن هستند و اگر گله گسترده ای باشد اولین پرنده پایین تر یا نزدیک تر به افق نسبت به آخرین پرنده به نظر میرسد، اگرچه آن ها در همان ارتفاع ثابت خود از سطح زمین هستند. وقتی یک هواپیما از یک ناظر دور میشود بدون کاهش یا افزایش ارتفاع به نظر میرسد به تدریج نزدیک به افق میشود. به عنوان مثال در یک ردیف طولانی از لامپ یا یکسری چراغ ناظری که در آغاز ردیف ایستاده آخرین لامپ را پایین تر نسبت به اولین لامپ میبیند، سوم پایین تر از دوم و چهارم پایین تر و همینطور ادامه می یابد تا آخرین لامپ و به پایان ردیف میرسیم.(دورترین همیشه پایین ترین به نظر میرسد حتی اگر دارای یک ارتفاع مانند بقیه باشد) این در واقع همان اتفاقی است که برای خورشید رخ میدهد وقتی غروب میکند و در واقع اصلا ربطی به انحنا ندارد.( این قانون پرسپکتیو است) خورشید در نقطه اضمحلال افق نصف میشود و کم کم ناپدید میشود اما حتی زمانی که خورشید ناپدید نیز شده شما میتوانید نور خورشید را در افق مشاهده کنید.

مسیر فزاینده خورشید یک خط مماس و نقطه اضمحلال ایجاد میکند تا خورشید در آن ناپدید شود. معمولا در مدارس این را آموخته اند که نقطه اضمحلال فاصله ای بینهایت دارد بدور از ناظر:


از آنجا که انسان قادر به درک بینهایت نیست با توجه به محدودیت های انسانی خطوط پرسپکتیو در فاصله محدود به دور از ناظر قرار داده شده اند:این فاصله محدود به نقطه اضمحلال آن چیزی است که باعث میشود کشتی ها در دریا ناپدید شوند در واقع کشتی ها پایین نمیروند. هر ستاره یا اجرام آسمانی ای که در شب به همین ترتیب به سمت افق بروند پس از متقاطع بودن با نقطه اضمحلال قابل مشاهده نیستند و ناپدید میشوند. علاوه بر این نور باقی مانده ازخورشید در اطراف جو توسط اتمسفر گم خواهد گشت و پخش خواهد شد و برای همین است که پس از غروب آفتاب آسمان هنوز نسبتا روشن است و چند ساعت طول میکشد تا شب شود. همچنین به راحتی میتوان فهمید که اتمسفر نور خورشید را کاهش میدهد زیرا در ظهر شما نمیتوانید به خورشید نگاه کنید ولی در غروب شما به راحتی قادرید خورشید را تماشا کنید زیرا لایه های اتمسفر این کار را برای شما راحت میکنند.

زمین تخت/طلوع و غروب(شکست و انحراف بخش 1 و 2) مستند ترجمه شده همراه با تیم دکتر زاک 

http://www.aparat.com/v/9vaUZ 
http://www.aparat.com/v/1wnek 

این دو مستند به شما کمک میکند تا درک بهتری از مدل زمین تخت داشته باشید.


-نقد سوم: عدم شناخت درست از مدل زمین تخت
باز هم یک نقد اشتباه به زمین تخت! بله این نقد درست است و این در صورتی است که زمین دارای نیروی گرانش باشد اما زمین تخت دارای نیروی گرانشی نیست درواقع در مدل زمین تخت هیچ گرانشی وجود ندارد.

مردم با این تصور که گرانش در یک کره همه چیز را به مرکز میکشد آن را برای خود توجیه میکنند و فکر میکنند اگر گرانش در زمین تخت وجود داشته باشد همه چیز به سمت مرکز زمین یعنی قطب شمال کشیده میشود اما این یک تصور اشتباه و غلط است! در مدل زمین تخت گرانشی وجود ندارد و ما به گرانش زمین معتقد نیستیم! تمام چیزی که بر روی اجسام تاثیر میگذارد وزن، جرم،چگالی و مقاومت هوا است نه گرانش! شما میتوانید مقاله جاذبه را در وب ما بخوانید پس ما به این نتیجه هم رسیدیم که گرانش در حقیقت در مدل زمین تخت کار نمی کند زیرا گرانشی وجود ندارد

مثال آوردن برای نقض زمین تخت از نیرویی که در این مدل وجود ندارد درحقیقت نقد به حساب نیامده و تنها بی اطلاعی منتقدان را میرساند


-نقد چهارم: عدم شناخت مدل زمین تختیاد بگیرید 
به شما می گویم چرا دیده نمیشوند


ابتدا به توضیح کهکشان ماژلان می پردازیم 
کوچک و بزرگ کهکشان‌های کوتولهٔ نامنظمی هستند که مانند ماهواره به دور کهکشان راه شیری می‌چرخند.این دو کهکشان مانند راه شیری دارای میلیون‌ها ستاره و همچنین احتمالا دارای سیاره هستند.این دو کهکشان در نیمکره جنوبی آسمان در صورت فلکی صلیب جنوبی دیده می‌شوند.این دو کهکشان در مقایسه با راه شیری اندازهٔ کوچک تری دارند و به طوری تحت جاذبه اش گرفتار شده‌اند.

این توضیح ابر های ماژلان در ویکی پدیاست
با توجه به این توضیح کهکشان های ماژلان در قسمت جنوبی زمین دیده می شود 
اما آیا این رد زمین تخت است؟ 
پاسخ به این پرسش ساده است 
خیر!  
حال چرا 
اگر از ابتدا با ما همراه بوده باشید متوجه خواهید شد که زمین از دید زمین تخت چگونه است 
قسمت های جنوبی کره زمین در زمین تخت به دور از مرکز زمین است 
یعنی آمریکا جنوبی و استرالیا و آفریقا به دور از مرکز زمین است 
یک دیسک را در نظر بگیرید 
آسیا و اروپا و آمریکا شمالی نزدیک مرکز زمین 
و آفریقا و استرالیا و آمریکا جنوبی در امتداد آنان قرار دارد 

پس تا اینجا متوجه شدیم که زمین تخت با دیدگاه زمین کروی ها همخوانی ندارد یا بهتر بگوییم زمین کروی ها اصلا متوجه نشده اند که زمین تخت چیست 
(تنها ایرادی که اینجا به زمین تخت وارد است نقشه زمین تخت است که تاکنون بدست نیامده) 
حال مشاهده های ابر های ماژلان در بخش جنوبی زمین چگونه در زمین تخت ممکن است؟  
همانطور که گفتیم آمریکا جنوبی و استرالیا و آفریقا با فاصله از آسیا و اروپا قرار دارند و طبیعتا مشاهده آنان از زمین با مشاهدات مردم آسیا و اروپا متفاوت است 
همچنین که باید در نظر بگیریم که قبلا گفته بودیم ستارگان به گنبد آسمان چسبیده اند و طبیعتا در صورتی که ابر های ماژلان را در قسمت جنوبی زمین در نظر بگیریم پس مردم آسیا و اروپا نمی توانند آنان را مشاهده کنند

خب کسانی که مدل زمین تخت را نقد کردند ابتدا باید بگوییم آن ها چیزی از زمین تخت نمیدانند! تاکید میکنم چیزی نمیدانند 
برای پاسخ گویی به مخالفین خود کافیست ابتدا نظرات آنان را بشناسیم، سپس اقدام به پاسخ گویی کنیم! 
آنان در این نقد چرخش گنبد آسمان، مکان قاره ها در قسمت جنوبی و ... را در نظر نگرفته اند و خب این چه نقدی است؟مگر میشود بدون شناخت یک مدل آن را نقد کرده و سپس به تمسخر آن پرداخت؟-نقد پنجم: عدم فهم و درک درست از مدل ابوریحان بیرونی
ابوریحان تنها با فرضیات و تجسم های خود این را به دست آورد در واقع شعاع زمین حقیقی که امروز باور دارید با فرض کرویت است و این اشتباه او بود! او فرض کرد زمین کرویست و  اینجا فرض کرده!  
جالب است بدانید ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم زمین را مرکز عالم دانسته

زمین مرکزی در دیدگاه ابوریحان بیرونی!  ذکر شده در کتاب التفهیم 
به فلک خورشید و ماه به دور زمین دقت کنید 

مدل ابوریحان بیرونی از زمین و سیارات و ماه و خورشید! البته او ماه و خورشید را چون گرد می دید کروی فرض کرده.
همچنین ابوریحان بیرونی معتقد به یک گوی شیشه ای خارج از زمین بوده که کل زمین را احاطه کرده بود و ستارگان به آن گوی چسبیده بودند
اگر کروی گرایان از فرض ابوریحان نتیجه میگیرند زمین کرویست، سپس باید تمام گفته های ابوریحان بیرونی را قبول کنند.
در آن زمان مدل زمین کروی تقریبا شناخته شده بود و دانشمندان در اکثر نقاط جهان به دنبال کشف شکل حقیقی زمین بودند.


ابوریحان محمد بن احمد بیرونی (زادهٔ چهارده شهریور سیصدو پنجاه دو خورشیدی، کاث، خوارزم - درگذشتهٔ بیستو دو آذر چهارصدو بیستو هفت، غزنین)، دانشمند و ریاضی‌دان،ستاره‌شناس، تقویم‌شناس، انسان‌شناس،هندشناس، تاریخ‌نگارِ بزرگِ ایرانی وهمه‌چیزدان در سدهٔ چهارم و پنجم هجری است. بیرونی را بزرگ‌ترین دانشمندِ مسلمان و یکی از بزرگ‌ترین دانشمندانِ ایرانی در همهٔ اعصار می‌دانند.همچنین او را پدرِ انسان‌شناسی وهندشناسی می‌دانند. وی به زبان خوارزمی، زبان فارسی، زبان عربی و زبان سانسکریت مسلط بود و با زبان یونانی باستان، عبری توراتی و زبان سریانیآشنایی داشت. بیرونی یک نویسندهٔ بی طرف در نگارشِ باورهای مردمِ کشورهای گونه‌گون بود و به‌پاسِ پژوهش‌های قابلِ توجه‌اش، با عنوانِ اُستادشناخته شده است. حال نظر ابوریحان بیرونی درباره آسمان!
🌞 فلک(آسمان) چیست؟🌞گنبد آسمان از نظر ابوریحان بیرونی: جسمی است چون گوی گردنده اندرجای خویش! و اندرمیان او چیز هاست که حرکت ایشان بسرشت خویش بخلاف حرکت فلک است، و ما اندر میان اوییم! و او را فلک نام کردند از بهر حرکت او که کرده است همچون حرکت بادریسه!
🌞سما چیست؟🌞
این نام به عربی بر آن چیز افتد که زبر تو باشد و بر تو سایه کند چون ابر، و چون بام خانه. ولکن مطلق نبود، که بدان چیز منسوب کرده بود! و چون بچیزی منسوب نبود نام عالم بود و آن فلک است که گفتیم و پارسیان آن را آسمان نام کردند یعنی مانند آس از جهت حرکت کردن آن!
برگرفته از کتاب التفهیم نوشته ابوریحان بیرونی! در این کتاب چرخش خورشید نیز ذکر شده! (البته ابوریحان بیرونی اشتباهاتی هم در برخی موارد داشت به خصوص نظرش درباره ماه)
ابوریحان به گنبد آسمان باور داشته 


-نقد ششم: عدم درک و شناخت درست از محاسبات سایه و فاصله خورشید

یک قرن بعد از ارسطو در حدود 250 قبل از میلاد یکی دیگر از ریاضی دانان و فیلسوفان یونانی به نام اراتستن اشاره کرد که در ظهر در زمان انقلاب تابستانی در اسوان خورشید هیچ سایه ای ندارد و پرتو ها باید مستقیم به انتهای چاه برسند، در همین حال در اسکندریه یک میله فلزی عمودی ایستاده سایه قابل توجهی دارد.

با حساب طول سایه با فرض او از فاصله خورشید اراتستن محیطی از زمین نزدیک به عددی که منجمان خورشید مرکزی امروزه قبول دارند بدست آورد.

حقیقت این است که اراتستن خورشید را میلیون ها مایل دورتر از زمین فرض کرد بطوری که پرتو های آن حتی در نقاط مختلف مانند اسوان و اسکندریه باید کاملا موازی منتشر شوند.

این فرض اشتباه منجر به نتیجه گیری اشتباه شد! با اندازه گیری زاویه خورشید در دو نقطه بر روی زمین بطور همزمان و حساب فاصله آن ها از یک دیگر ، قضیه فیثاغورث ارتفاع و ابعاد خورشید را نشان میدهد.

با استفاده از این روش خورشید و ماه بار ها و بار ها محاسبه شده اند که قطری تقریبا برابر 32 مایل و ارتفاعی نزدیک به 3000 مایل از سطح زمین بدست آمده است. پس از اراتستن،فرضیه کروی بودن زمین به کلی از تفکر فلسفی حذف شد.

آزمایش چوب اراتوستن نمیتواند درباره اندازه زمین به ما کمکی کند اما میتواند درباره فاصله خورشید به ما کمک کند. در آزمایش اراتوستن زمین یک کره و خورشید میلیون ها مایل دورتر فرض میشود و محاسبات هم در این باره با فرض کروی بودن و دور بودن خورشید است. با این حال، اگر ما از اطلاعات و داده های اراتوستن با فرض تخت بودن زمین استفاده کنیم میتوانیم فاصله تا خورشید را نشان دهیم که نزدیک به زمین است! 

جالب است بدانید زمانی در گذشته دانشمندان با توجه به اینکه به زمین مرکزی اعتقاد داشتند، میتوانستند محاسبات دقیقی برای پدیده های نجومی ارائه دهند و خسوف و کسوف را تا چندین سال پیش بینی کنند

در حقیقت با فرض خورشید در چند هزار مایل بالاتر از سطح زمین نیز میتوان به نتایج اراتستن رسید ولی این نتایج موضوع خاصی را به اثبات نمیرسانند-نقد هفتم: ادعای پوچ و بی معنی


ابتدا توضیح باید دهند کدام مشاهدات و اندازه گیری ها نشان می دهند ؟ این حرف را از کجا آوردند؟ آیا کسی 1000 کیلومتر به 1000 کیلومتر تغییر زاویه و درجه اجرام آسمانی را در کل زمین محاسبه کرده و بدست آورده است؟
کاملا مشخص است با تغییر وضعیت ما، اجرام آسمانی هم تغییر میکنند و زاویه آن ها تغییر پیدا میکند! 
در حقیقت این موضوع نیز مربوط به جو زمین است زیرا ما از طریق لایه های جو به اجرام آسمانی بالای سرمان نگاه میکنیم و این اجرام تحت تاثیر جو زمین هستند.
در این نقد آن ها فکر میکنند اگر زمین تخت باشد شما قادرید حتی دورترین اجرام نسبت به خودتان را در افق مشاهده کنید
درحالی که نقد آن ها از نداشتن درک درستشان از مدل زمین تخت سرچشمه میگیرد
شما بر روی یک زمین تخت این آزمایشات را انجام می دهید!  این را فراموش نکنید:)

نکته جالب درباره این اشخاص که به ظاهر زمین تخت را نقد کردند این است که آن ها با سلاح تمسخر وارد شدند! به این معنی که در تمامی تصاویر آن ها توهین به زمین تخت گرایان دیده میشود و این نشان میدهد آن ها میخواهند با تمسخر مدل زمین تخت، مردم را به سمت خودشان بکشانند و ادعا کنند که برحق هستند.
هرچه بیشتر تمسخر کنند، بیشتر در باتلاق جهل فرود میروند
موفق باشید

نظرات  (۲۲)

 حاج خانم
تعجب می کنم و باعث شگفتی منه که هنوز کم نمیاری و داری یه عده مردم و اغلب هم مردم ساده لوحو به سمت خرافات تورات تحریف شده می کشونی!

شما به قدری کودک تشریف دارید که وقتی هم کسی کامنت نمیذاره خودت با کامنتهای تایید کننده، برا خودت پیام میذاری که به به! چه چه!

ولی جوابیه ها و اشکالات اساسی و درستی که حقه های ادعاهاتونو افشاء می کنه سریعا سانسور و حذف می کنی که مایه تأسفه

شما هرگز به اشکالات ساده و اساسی که بنده و سایر دوستان گرفتیم نتونستید جواب بدید این یادتون باشه.
شما یه نفر بیشتر نیستید هی تیم نویسنده تیم نویسنده نکنید.

اما برای اینکه موقع گذاشتن کامنت به خودی تون، مواظب بوده باشین مجددا یه سری از اشکالاتو(علیرغم اینکه بینهایت اشکال برای تفکر زمین تخت وجود داره) خدمتتون ارائه می کنم که قبلا خودم و دوستان ارائه کردن و جواب ندادین، به این منظور که هم حقه ای بودن تصاویر و فیلماتون محرز بشه و هم کشکی بودن ادله تون.
بنده بیش از 50 سوال فقط شماره دار خدمتتون ارسال کرده ام که حتی اغلب اونارو که تایید کرده و جواب هم داده بودید بعدا که فهمیدید سوتی های فوق العاده ای داده اید، هم سوالات بنده و هم جوابای خودتونو حذف کردین.
خانم یادتون میاد همین دو هفته پیش.

سوال 51-
با ادعای شما، اگه خورشید و ماه قرصی شکلن، درسته که وقتی بالای سرمونن دایره دیده میشن ولی وقتی به افق نزدیک میشن باید به شکل بیضی دیده بشن و نهایتا به پاره خط تبدیل شده و به حالت پاره خط غروب بکنن یا طلوع بکنن، ولی اینگونه نیست. چرا؟
البته پرسپکتیو تون دیگه نمی تونه اینو سمبر کنه.

سوال 52-
شما میگید کشتیها در افق دریا به زیر انحنای زمین نمیرن بلکه به دلیل ریز شدن و خطای پرسپکتیو، ناپدید میشن!(بگذریم که البته ریز نمیشن بلکه با ابعاد درشت شون به زیر انحنا میرن، مثل ماه و خورشید- و بگذریم که خدا در قرآن از زبان ابراهیم میگه «افل» یعنی افول کرد یعنی پایین رفت که خلاف نظر شماست که میگین خورشید پایین نمیره بلکه در آسمون بالای سرمونه!)
خیلی خوب قبول.
ولی از کجا می فهمید که این کشتییی که دیده نمیشه، هنوز بصورت موازی با ما قرار داره و به دلیل قوس زمین، مایل نمیشه؟ با چه وسیله ای این مایل نبودن کشتی یا حتی کوهها رو اندازه میگیرید؟

سوال 53-
اگه پرسپکتیو باعث میشه که وقتی با کشتی از ساحلی که کوه داره دور بشیم ابتدا دامنه قطور کوهها ناپدید بشه و در نهایت قله کوچک کوهها؟
آخه پرسپکتیو ابتدا اشیاء ریزو محو می کنه و بعدا سراغ اشیاء درشت میره.
مثلا وقتی یه دوچرخه و یه کامیون در کنار هم در اتوبان از شما دور میشن ابتدا دوچرخه محو میشه و بعد کامیون. غیر از اینه؟

سوال 54-
چه چیز باعث میشه جهت چرخش ستارگان در آسمان در استرالیا و ایران، بر عکس هم بشن؟
بازم متاسفانه پرسپکتیو نمیتونه کسیو به دنبال نخود سیاه بفرسته.

البته بنده در مورد جهت چرخش متفاوت گردابهای نیمه جنوبی و نیمه شمالی زمین، تردید جدی دارم چون بعینه دیده ام که از یه سوراخ، آب در هر دو طرف می پیچه و پایین میره.

سوال 55-
مگه یکی از استدلال های دم به دقیقه ای شما مسیر هواپیماها نبود؟ و مگه مسیر اون پرواز زایمان دار که در قطب شمال زایمان میشه مثال شما نبود؟ ما هم مگه نگفتیم که مسیر هواپیماها بر اساس هزینه بیمه ها و تعدا مسافرین خطوط و نیز ترجیح بر پرواز از بالای خشکی های امن نسبت به بالای اقیانوسهای متروکه(به دلیل نا امنی و نبود نیروها واکنس سریع امدادی) تنظیم میشه؟
ولی مگه شما نمی گفتین نخیر، به خاطر کوتاه بودن مسیر، از سمت قطب میرن؟
حالا چی شد که اعتراف کردین که با مسیر هواپیماها نمیشه تخت بودن یا کروی بودنو اثبات کرد؟ دقیقا مثل زمانی که پارسال ادعا میکردین ابرها در پشت خورشید قرار دارن ولی الان میگین اونو ما نگفیم!!!
البته کسی هم نمی تونه ثابت کنه شما بودین یا نبودین چون نه هویت مشخصی دارین و نه شماره معینی. هر کجا غلطهاتون از حد نساب میگذره فورا یه وبلاگ و یه کانال جدید زده و افکار قبلیتونو فیلتر کرده و با قصه های حدید وارد بازار میشین.

سوال 56-
محلی که در اونجا، زمین و گنبد به هم متصل میشن و بر هم سایش دارن کجاست؟ زیرا وقتی زمین ثابته و گنبد چرخان، و نیز هر دوتاشون سفت و سخت و محکم هستند پس بالاخره در جایی باید با هم لغزش و سایش داشته باشن؟
ضمنا اگه چنین جایی باشه خودش متناقض با فرض نفوذ ناپذیری گنبده، نه؟
چرا چیزی که نه می بینین نه می تونین استدلال کنین و نه می تونین اثبات کنید اینهمه با اوهام و اما و اگر و شاید و افسانه های گذشتگان و... داده های غلط به خورد مردم ساده لوح میدین و بعد اسمشو میذارین علم؟؟؟

سوال 57-
خورشید زمین تخت وقتی داره تابستان نیمه جنوبی زمینو(حواشی قطب جنوبو) تولید می کنه پس باید بر روی اون مدارهایی بیفته که از قطب شمال دوره، یعنی مدارهایی که تقریبا 2 برابر مدارهای تابستان در نیمه شمالی است. پس باید سرعت گردش خورشید بیشتر بشه تا در 24 ساعت بتونه یه دور کامل بزنه، یعنی باید سرعت حرکت خورشید نزدیک به 2 برابر بشه، پس باید روزهای تابستان در نیمه جنوبی، حدود 7 یا 8 ساعت یا حتی کمتر طول بکشه!!!
ولی در عمل روزهای تابستانی نیمه جنوبی زمین با روزهای تابستانی نیمه شمالی زمین هیچ تفاوتی ندارن. چرا؟

سوال 58-
خورشید حتی در اون مدل و انیمیشنی که خودتون تو وبلاگ گذاشتید نمی تونه بیش از 25% تا حداکثر 35% از سطح زمینو روشن کنه یعنی در مدل زمین تخت شما، هرگز امکان نداره خورشید بتونه نیمی از سطح زمینو روشن کنه ولی دقیقا میدونیم نیمی از زمین همیشه روز و نیمی دیگه شبه.
این تناقض رو چه جوری توجیه می کنید؟
قبلا عرض کنم که باز ربطی به پرسپکتیو نداره!

سوال 59-
چطور میشه در مدل زمین تخت، بدون توسل به خرافات و لولوهای سیاه نامرئی، کسوف و خسوفو توجیه کرد؟ هلالها رو چطور؟ جزر و مد چی؟

سوال 60-
چطور با یه بازیچه به قول خودتون آزمایش ولتاژ بالای تسلا، که ما در آزمایشگاههای برق و الکترونیک برای شاگردامون اونو اجرا می کنیم می تونید نور افشانی خورشید و ماهو توجیه کنید؟ اصلا چه ربطی داره؟
مگه میشه بدون رویت رگه ها و جرقه های تسلایی که بصورت رشته های برق، بین الکترود کروی و الکترود مرکزی که منجر به تخلیه الکتریکی میشه مثلا اون لامپ، یا دست و در نتیجه خورشیدو روشن کرد؟
آیا تابه حال کسی رگه جرقه بین زمین تا خورشیدو دیده؟ اگه شما دیدید یه فیلم برامون بذارید.
چرا بازیهای الکتریکی رو با حقایق علمی اشتباه میگیرید؟

سوال 61-
با توجه به نقشه زمین تخت، فاصله امریکای جنوبی تا استرالیا بیش از 2 برابر فاصله امریکای شمالی تا ایرانه.
در حالی که طبق پرواز هواپیماها که منطبق بر نقشه زمین کرویست، وضعیت برعکسه.
اگه می خواید بگید که نقشه زمین تخت هم اشتباهه پس دیگه از این زمین تخت تون دفاع نکنید زیرا میگیم پس یه مبنای روشنی به ما بدید تا بفهمیم از چی حرف میزنید.
وقتی میگیم گنبد چیه؟ میگید خودمونم نمیدونیم.
میگیم نقشه زمین تون چه جوریه؟ میگید نمی دونیم
میگیم قطب جنوب چه جوریه، باز متوسل میشن به گفته ها و نوشته ها و فیلمهای همون ناسا و فراماسونها!
آخه اصلا میشه بگید به چه چیز ثابت و پایداری اعتقاد دارید؟

سوال 63-
میشه بگید بدونیم بر اساس کدام متن علمی یا کدام مستند که ما خودمون هرگز اونو لمس نکرده ایم چطور میشه ماه در روز گرفتگی داشته باشه؟
حتما می خواید بگید که در دوران باستان موهوم، چنین چیزی گزارش شده!!!
عجب استدلالی!!!
شما به اینهمه اسناد زنده دوران خودمون که غیر قابل رده و لمسش می کنیم اعتماد نمی کنید ولی به دوران موهوم باستان که کل وجود خودش برفناست اعتقاد دارید و اسمشو هم علم میذارید؟
البته اون ویدئوتونم راجع به ماه گرفتگی در روز در دهه 2000 میلادی کاملا ساختگی و جعلیه و ربطی به ماه گرفتگی نداره و نشون دهنده اینه که شما اصلا چیزی از ماه گرفتگی نمیدونید.
اگه میدونید بگید ماه گرفتگی چیه؟

البته هرگز و هرگز ماه، همزمان در امریکا و استرالیا قابل رویت نیست. لطفا شایعه پراکنی نکنید. اگه چنین شایعه ای هم باشه ساخته همون ناساست که همه چیزشو رد می کنید.

و 65-
به تصویر زیر نگاه کنید که 3 مورد از خطاها و حقه های عکاسی رو که اتفاقا شما از اونا به وفور و عمدا به جای معرفی پرسپکتیو استفاده کرده اید نشون میده و همچنین خود خطای پرسپکتیو هم در اون نشون داده شده تا خودتون و همه بفمند که پرسپکتیو چیه و چرا توجیهات شما بچگانه و غلطه:

https://dc736.4shared.com/img/U9h9tY0Lba/s24/15a911dca08/perspective?async&rand=0.2713118931701811

انتظاری بر تایید این کامنت ندارم ولی اگه یه میخی خوب زده میشد به جایی نمیرسید که یه لشکر شکست بخوره.
بنابراین اگه حالا میخ تورو خوب بزنم لازم نیست فردا مملکتو توجیه کنم.
پاسخ:
سلام
سه دلیل برای من ارائه بدید:
1- دلیلی ارائه بدید که این حرف شما ثابت بشه یعنی جنسیت من:"حاج خانم" اگر هم برای تمسخر گفتید که خب موردی نیست شعور نداشته شمارو میرسونه.
2- بنده میتونم آیدی و نام شهر،کشور و سیستم مورد استفاده نظر دهندگان رو ببینم، اگر فکر میکنید بنده خودم برای خودم کامنت میگذارم بهتره ثابت کنید اون هم با دلیل منطقی چون بنده میتونم به شما آیدی و نام سیستم استفاده شده توسط مردم رو بدم(لابد شما در وبلاگ خودتون چنین کاری میکنید که این رو به من نسبت میدید)
3- ثابت کنید ما یک نفریم با دلیل
قبل از پاسخ سوالات باید بگم با توجه به این ادعای شما که"تمامی احادیث جعلی اند" و توهین شما به اسلام و حلال دانستن گوشت سگ در وبلاگتون میتونیم نتیجه بگیریم شما خودتون سراپا مشکل و عقده و ایراد هستید ابتدا ایرادات خودتون رو برطرف کنید سپس دیگران رو نصیحت کنید و درباره دیگران به قضاوت بپردازید! شما که حتی به نهج البلاغه هم اعتماد ندارید و ادعا هم میکنید مسلمان هستید.
درضمن توهمات جالبی هم درباره ما میزنید :)
اگر در کامنت های دیگه از شما توهین،تمسخر و خوشمزگی ای ببینم کامنت شما تایید نمیشه دوست عزیز پس رعایت ادب اولین چیزه اگر میخواید کامنتتون تایید بشه، آدم باشید! فقط همین.

حرف شما"مگه یکی از استدلال های دم به دقیقه ای شما مسیر هواپیماها نبود؟ و مگه مسیر اون پرواز زایمان دار که در قطب شمال زایمان میشه مثال شما نبود؟ ما هم مگه نگفتیم که مسیر هواپیماها بر اساس هزینه بیمه ها و تعدا مسافرین خطوط و نیز ترجیح بر پرواز از بالای خشکی های امن نسبت به بالای اقیانوسهای متروکه(به دلیل نا امنی و نبود نیروها واکنس سریع امدادی) تنظیم میشه؟ ولی مگه شما نمی گفتین نخیر، به خاطر کوتاه بودن مسیر، از سمت قطب میرن؟ حالا چی شد که اعتراف کردین که با مسیر هواپیماها نمیشه تخت بودن یا کروی بودنو اثبات کرد؟ دقیقا مثل زمانی که پارسال ادعا میکردین ابرها در پشت خورشید قرار دارن ولی الان میگین اونو ما نگفیم!!! البته کسی هم نمی تونه ثابت کنه شما بودین یا نبودین چون نه هویت مشخصی دارین و نه شماره معینی. هر کجا غلطهاتون از حد نساب میگذره فورا یه وبلاگ و یه کانال جدید زده و افکار قبلیتونو فیلتر کرده و با قصه های حدید وارد بازار میشین."

بهتره یک نگاهی به مسیر های پروازی بیاندازید تا متوجه بشید که آیا از اقیانوس میرن یا از سمت خشکی
ما همیشه، حتی از زمانی که وبلاگ و کانال رو راه اندازی کردیم به این موضوع اعتقاد داشتیم که نقشه ها تحریف شده هستند و هیچ آدم عاقلی در اولین استدلال خودش برای اثبات تخت بودن یا کرویت زمین از مسیر های پروازی استفاده نمیکنه چون مسیر پروازی کاری به مسطح یا تخت بودن زمین از نظر علم تجربی نداره بلکه مربوط به نقشه هاست.

شما اعتقاد دارید ما پارسال ادعا میکردیم ابر پشت ماه و خورشید میره خب این ادعای شما از کجا اومده؟ ما نزدیک به دو سال هست که کانال تلگراممون رو راه اندازی کردیم و هرگز ادعا نکردیم ابر پشت ماه و خورشید میره این یک خطای دید هست! چرا در زمانی که فقط ماه قرص کامل هست ابر به پشت ماه میره؟ چون نور ماه یک خطای دید ایجاد میکنه درست مانند نور خورشید.
ما هرگز ادعا نکردیم ابر به پشت خورشید و ماه میره و بیکار هم نیستیم یک مدت با یک وبلاگ مشغول بشیم دوباره حذفش کنیم از اول شروع کنیم! هر ایرادی در اطلاعات و مطالب ما به وجود بیاد و ثابت بشه که ما اشتباه میکنیم بنده شخصا در وبلاگ و کانال تلگرام اون موضوع رو اعلام میکنم! نمیرم یک وبلاگ و کانال دیگه نمیزنم چون مانند شما بیکار نیستم.


حرف شما"محلی که در اونجا، زمین و گنبد به هم متصل میشن و بر هم سایش دارن کجاست؟ زیرا وقتی زمین ثابته و گنبد چرخان، و نیز هر دوتاشون سفت و سخت و محکم هستند پس بالاخره در جایی باید با هم لغزش و سایش داشته باشن؟ ضمنا اگه چنین جایی باشه خودش متناقض با فرض نفوذ ناپذیری گنبده، نه؟ چرا چیزی که نه می بینین نه می تونین استدلال کنین و نه می تونین اثبات کنید اینهمه با اوهام و اما و اگر و شاید و افسانه های گذشتگان و... داده های غلط به خورد مردم ساده لوح میدین و بعد اسمشو میذارین علم؟؟؟"

بنده قبلا هم گفتم نمیدونم و خبر ندارم چون اون محل در آنتراکتیکا هست و مکانی نیست که هرشخصی هرچقدر دلش خواست در اون پیش بره و به اون مکان برسه. شما به قرآن معتقدید من هم معتقدم در سوره لقمان آیه 10 گفته شده آسمان ستون هایی داره که دیده نمیشه بله با توجه به مدل زمین تخت آسمان باید بر روی یک ستون یا چیزی شبیه به یک ستون قرار گرفته باشه اما به شخصه در هیچ کجا ندیدم که تصویر یا صحبتی از اون مکان بشه چون دست مردم معمولی از اکتشافات مستقل در قطب جنوب کوتاهه.
چرا باید متناقض نفوذ ناپذیری گنبد باشه؟
دلایل بسیاری برای وجود یک آسمان جامد هست که شخصا میتونید مطالعه کنید.
شما دارید از شبه علم بجای علم دفاع میکنید! جالبه بدونید از این کره ای که بهش معتقد هستید هیچ تصویر واقعی ای وجود نداره و ما این رو ثابت کردیم. کره شما شبه علم هست و باید این رو بپذیرید! جالبه در یک قسمت از یکی از کامنت های شما خوندم که نسبیت انیشتین رو قبول نداشتید! خب اگر نسبیت رو قبول ندارید چطور به مدل خورشید مرکزی معتقد هستید؟ اساسا خورشید مرکزی بدون نسبیت هیچه البته نسبیت الان دیگه مانند یک پوشش نیست چون نقض شده.

حرف شما"چطور با یه بازیچه به قول خودتون آزمایش ولتاژ بالای تسلا، که ما در آزمایشگاههای برق و الکترونیک برای شاگردامون اونو اجرا می کنیم می تونید نور افشانی خورشید و ماهو توجیه کنید؟ اصلا چه ربطی داره؟ مگه میشه بدون رویت رگه ها و جرقه های تسلایی که بصورت رشته های برق، بین الکترود کروی و الکترود مرکزی که منجر به تخلیه الکتریکی میشه مثلا اون لامپ، یا دست و در نتیجه خورشیدو روشن کرد؟ آیا تابه حال کسی رگه جرقه بین زمین تا خورشیدو دیده؟ اگه شما دیدید یه فیلم برامون بذارید. چرا بازیهای الکتریکی رو با حقایق علمی اشتباه میگیرید؟"

نیازی به این همه توضیح و ایرادگیری نیست چون لامپ ها حتی با نزدیک شدن به تسلا کویل روشن میشن و اگر اون هارو به تسلا کویل بچسبونیم رگه های تسلایی ای که میگید رویت میشه ولی اگر با فاصله نگه دارد نه تنها رگه ای دیده نمیشه بلکه لامپ هم روشن میشه و این همون سیستمی هست که خورشید و ماه میتونند با گنبد به این صورت شارژ بشند.

حرف شما"با توجه به نقشه زمین تخت، فاصله امریکای جنوبی تا استرالیا بیش از 2 برابر فاصله امریکای شمالی تا ایرانه. در حالی که طبق پرواز هواپیماها که منطبق بر نقشه زمین کرویست، وضعیت برعکسه. اگه می خواید بگید که نقشه زمین تخت هم اشتباهه پس دیگه از این زمین تخت تون دفاع نکنید زیرا میگیم پس یه مبنای روشنی به ما بدید تا بفهمیم از چی حرف میزنید. وقتی میگیم گنبد چیه؟ میگید خودمونم نمیدونیم. میگیم نقشه زمین تون چه جوریه؟ میگید نمی دونیم میگیم قطب جنوب چه جوریه، باز متوسل میشن به گفته ها و نوشته ها و فیلمهای همون ناسا و فراماسونها! آخه اصلا میشه بگید به چه چیز ثابت و پایداری اعتقاد دارید؟"


درباره نقشه ها توضیح دادم پس دیگه توضیحی نیاز نیست! ما نگفتیم نمیدونیم گنبد چی هست! اگر خیلی ادعای علم و دانش دارید، برای بنده با دلایل منطقی ثابت کنید ماه گرفتگی توسط سایه زمین رخ میده و زمین یک کره سرگردان در یک فضای بی کران و خلا هست.
نمیتونید توضیح بدید چرا؟ چون اینها شبه علم هست.

سوالاتی هم که پاسخ ندادم پاسخش رو بصورت مفصل بصورت یک مقاله در این وب قرار دادم:
دوست عزیز آخر سر هم من ندونستم که خورشید و ماه تحت چه نیرویی دارن بر فراز زمین میچرخن. اصلا چرا مدارهای گردشی خودشون رو تغییر میدن؟ به چه دلیلی این تغییر رو ایجاد میکنن که فصول به وجود بیاد. شما که میگید گرانش وجود نداره. پس قطعا میدان گرانشی هم وجود نداره. خورشید و ماه در چه چیزی گرفتار هستند؟ سیارات دیگه به چه دلیل دارن به دور خوشید گردش میکنن؟ اون ها تحت چه نیرویی به دور خورشید میگردند؟
پاسخ:
خورشید و ماه چگونه در بالای زمین تخت معلق هستند و حرکت میکنند و چرا بر زمین سقوط نمیکنند؟
پاسخ:
خورشید و ماه در یک میدان مغناطیسی معلق هستند این میدان مغناطیسی توسط گنبد آسمان ایجاد شده و یک میدان مغناطیسی کنترل شده است که خورشید و ماه میتوانند با حرکات منظمی درون آن حرکت کنند و معلق باشند
http://www.aparat.com/v/1PQ2l
کلیپ بالا یکی از بهرین کلیپ ها در پاسخ به این سوال است و نشان میدهد که چگونه شناور سازی کوانتومی میتواند زمین تخت را شبیه سازی کند(البته این کلیپ به این معنی نیست که در حقیقت گنبد آسمان و شناور سازی ماه و خورشید به همینگونه است این کلیپ نشان میدهد که چگونه ماه و خورشید میتوانند درون یک میدان مغناطیسی معلق شده و حرکت کنند)
سلام. مطالب را خواندم مستند ها را دیدم ولی چند سوال کردم در اینستاگرام بجای پاسخ جواب را دور زدید.
خب میرم سر اصل مطلب.
1 / اگر فرضیه ی زمین تخت را قبول و زمین را مرکز هستی فرض کنیم علاوه بر رد شدن منظومه شمسی خورشید محوری ، توجیه کنید یک سال چگونه شکل می گیرد؟در آستانه سال نو هم هستیم.این دیده از نظر کروی گرایی به سادگی قابل پاسخ گویی است پاسخ علمی شما چیست؟
2 / چگونگی وقوع فصل ها چگونه هست؟
3 / اگر زمین و شکل قرص است مساحت زمین و ارتفاع قرص چقدر است؟
4 / پیدایش زمین را شرح دهید.کریستالی که گفتید چگونه به وجود آمد؟
5/ وجود جسم سیاهی که میگویید سایه اش در کسوف و خسوف دیده می شود را اثبات کنید.
6/ طبق نظریه شما خورشید در بالای زمین حرکت می کند.هر جسمی برای حرکت نیازمند به انرژی است انرژی حرکت خورشید و ماه چگونه تامین می شود؟
7 / طبق نظریه زمین تخت وجود ماهواره در جو زمین لغو می شود چون ماهواره باید در مداری دور زمین در گردش باشد و معلق شدنش نیازمند به وجود جاذبه زمین برای خنثی سازی و حالت بی وزنی نیروهای نیوتنی و همچنین مداری است که دور زمین بچرخد خب پس وجود ماهواره در نظریه زمین تخت به کلی رد میشه حال بگویید بدون وجود ماهواره چطور پیش بینی وضعیت هوا ممکن میشه؟
8 / طبق نظریه شما آسمان کریستالی است خب در کانال آپاراتتون کلیپ قرار دادید که پشت آن آب است.آن آب چگونه پشت کریستال شکل گرفته؟
9 / محل کریستال کجاست؟گفتید در آنتراکتیکا می شود به کریستال رسید که از آنجا محافظت شده و جز مناطق ممنوعه است وقتی کریستال دور زمین باشه فقط در آنجا نباید باشه و در جاهای دیگر زمین هم باید بشه بهش رسید . چرا هیچکس بدان نرسیده؟حتی معتقدین به زمین تخت.
10 / یک نقشه برای زمین تخت خود از چگونگی وجود قاره ها ارایه دهید اگر ناتوان اید پس دیگر چنین ادعایی نکنید چون حرف بی سند غیر معتبره سند و مدرک مهمه.ضمن اینکه طرح سازمان ملل شکل نقشه ی کروی کره ی زمین است با برش های عمودی و سپس مسطح شده ی آن.
11 / معلومه تاحالا در عمرتون سوار کشتی نشدید و مسافرت دریایی نداشتید.وقتی مایل ها از ساحل دور شوید و وارد اقیانوس شوید انحنایی افق زمین را با کمی دقت خواهید دید.این پدیده را توجیه کنید.
خیلی موارد دیگه هم هست اما اینها سوالاتی بوده که کلیت بیشتری داشته.ممنون میشم پاسخ دقیق بدید با جزییات. من رشته ام ژنتیکه یک کد ژنتیکی که خیلی شاید به چشم نیاد اگر جا به جا بشه ممکنه فاجعه ای رخ بده پس دقت  تقسیمات سلولی و تقسیم کدهای ژنتیکی باید خیلی بالا باشه تا فاجعه نبینیم.برای همین خودم آدم دقیقی ام با هر جوابی قانع نمیشم پس در جواب دادن دقت کنید نقد را با جواب درست و قانع کننده بدون هیچ کم و کاستی پاسخ دهید.با تشکر از شما.از طرف یه دوست.
پاسخ:
سلام پاسخ کوتاه میدم چون توضیحات در سایت،کانال ها و صفحات ما هست
1-یک سال توسط چرخش خورشید در سه مدار دایره ای شکل به دور مرکز زمین شکل میگیره
2- این به مستقیم و مایل تابیدن خورشید مربوطه! مقاله ای که امروز در کانال تلگرام قرار دادم در قسمت اول کامل فصل ها و شب و روز رو توضیح داده لطفا بخونید.
3-این مشخص نیست.
4-برای پیدایش زمین فعلا توضیحات کتب مقدس مانند قرآن وجود داره.
5-این جسم سیاه هرگز ثابت نشده ما هم ادعا نکردیم جسم سایه کسوف و خسوف رو ایجاد میکنه.
6-توسط گنبد آسمان
7- لینکی که در ادامه دادم رو بخونید: لینک
8- ابتدا آب خلق شده، سپس گنبد کریستالی بین آب قرار گرفته.
9- مناطقی که شما فرمودید همه به عنوان آنتراکتیکا شناخته میشند که هر کشور پایگاهی در اون مناطق داره و کسی حق ورود نداره! حتی توریست ها هم بسیار محدود هستند.
10- نقشه زمین تخت موجوده میتونید با یک سرچ ساده هزاران نقشه از زمین تخت پیدا کنید.
11-انحنا زمین هرگز دیده نمیشه اگر انحنا زمین رو از سطح آب دیدید برای ما اثباتش کنید
جواب ها کوتاه و ساده بود چون ما بار ها و بار ها پاسخ دادیم و در این وب مقالات بسیاری برای پاسخ به سوالات شما هست! یک نگاهی به صفحات دیگر وب هم بندازید
موفق باشید
1و2و3 برای بنده کاملا محرزه که شما خانم هستید کروی گرایان به منطق قائلند نه مشاهده.
دلائل:
1-شما کلمات زنانه استفاده می کنید
2-شما از ارتباط تلگرامی به شدت پرهیز می کنید
3-شما تجسم فضائی ندارید
4-شما پرسپکتیو رو یک شاه کلید می دونید برای بنده که اینو سالهاست تدریس می کنم تنها خانمها این خاصیتو دارن که به شدت این موضوع ساده رو متوجه نمی شن ولی وقتی فقط یه ذره شو متوجه میشن، کل مشکلات دیگه و بی ربط زندگی رو قصد دارن با این حل کنن
5-شما ریاضیو خیلی ضعیف هستید
6-شما منطقی بحث نمیکنید
7-به جای سعی در درک مشکل، سعی در جواب مخالف دادن یا حذف مشکل می کنید
8-خودتونو هرگز معرفی نمی کنید
9-شدیدا احساساتی هستید
10-به جای اینکه بگین من اینارو می نویسم از نام گروه کمک می گیرید و حتی در کامنتها و تمام یادداشتهایتان فقط یک نوع انشاء و احساس، رویت می شه
11-شدیدا نظم گریز هستید یعنی هر قدر هم من با شماره سوال می پرسم شما نظمشو به هم می زنید و بصورت پراکنده و نامنظم و بدون شماره جواب میدید؟ نوعی تزلزل.
12-وقتی به بخشی از سوال جواب میدید بخش دیگری از سوالو فراموش می کنید
13-هرگز اشتباهی که کردید و محرز شده رو نمی خواهید بپذیرید که از شما سر زده چون فکر می کنید که شأن تون میاد پایین، و سعی میکنید ماست مالی کنید در حالی که مردان اینگونه نیستند
و... بسیاری از دلائل دیگه که نمی خوام بیش از این پاسخگویی تون، مجددا خدشه دار بشه
همچنین توهین و مجازات قبل از اثبات هم کردید که گذشت می کنم
همگی اینها از صفات خانم هاست
ضمنا روزتون مبارک.


در جواب 56 بنده گفتید چرا چرخش گنبد با زمین ساکن، ناقض نفوذناپذیری هست؟
برای اینکه صرف نظر از اینکه محل این برخورد یا سایش بین زمین و گنبد در کجا باشه باید محلی بلبرینگ گونه باشه که محل وصل یا جدایی زمین ثابت از گنبد گردونه یعنی محل نفوذ آب و هوا و هر چیز دیگه که تعادل جو زمینو به هم میزنه
خورشید مرکزی هیچ ربطی به نسبیت موهوم اینشتین نداره نسبیتو جهت ارائه توهم بمب اتمی ساختن که دنیارو رام کردن ولی کرویت قرنهاست توسط ریاضیدانان و فیزیکدانان به کمک محاسبات نه چشم ها، تأیید شده بود. نور هم اونی نیست که اینشتین گیج گفته بود.
در جواب 60 گفتین که لامپ قبل از برخورد جرقه هم روشن میشه
بله روشن میشه ولی خیلی کم نور و البته جرقه های اون بسیار نازک و غیر قابل رویت هستند اما برای اینکه خورشیدی در کار نورافشانی قوی باشه باید رگه ها مرتبا دیده بشن
ضمنا نمیدونم شما چرا انتظار دارید جاذبه دیده بشه و حتی سرعت گردش زمین به دور خود و خورشید برای شمایی که از بدو تولد و از ماقبل اون با این سرعتها توافق یافته اید حس بشه، ولی جریفه های «های ولتاژ» تسلایی دیده نشن و حتی توسط هیچ چیزی حس هم نشن؟
بدلیل وجود اختلاف فشار خیلی بالا بین زمین و خورشید شما، موهای همه انسانها باید به سمت خورشید سیخ بشن ولی نیستن. دلیلش چیه؟
چرا جرقه های زمین، پرندهگان و هواپیماها و ابرهارو نمی گیره ولی خورشیدو میگیره؟
چرا شبها ابرها رو روشن نمی کنه؟
زمین باید در نقش الکترود مثبت یا منفی، فقط یک نوع بار الکتریکی داشته باشه یا مثبت یا منفی، ولی نیست علتش چیه؟

اما مطلب آخری که گفتید
این خیلی مهمه که بدونید
مدل زمین کروی هیچ اشکالی بهش وارد نیست
مدل خورشید مرکزی هم همینطور
ولی سرعت و فاصله و انرژی هسته ای خورشید و ستارگان و کهکشان، به دلیل خارج از دسترس بودن، دارای شبهاتی است ولی هر چیز که شبهه داشت دلیل بر رد تمام محکمات دیگر هم نمی شه

در حالی که مدل زمین تخت، حتی یک بند محکم هم نداره که آدم دلشو به اون خوش کنه.

مطالب زیر فقط و فقط یافته های شخصی بنده هست که در مقاله دروغ سفر به ماه هم بخشی را گفته ام:
ماه گرفتگی دقیقا به دلیل قرار گرفتن ماه در ناحیه سایه زمین و توسط نور خورشید اتفاق می افته(زمین بین خورشید و ماه) و نوری که از کره قرمز یا نارنجی زمین بر ماه می افته(بنده قبلا ثابت کرده ام که همه سیارات از خارج از جو شون مجبورن به رنگ مایل به طیف قرمز دیده بشن-در مقاله سفر به ماه دروغ است) که همین باعث سرخ دیده شدن ماه میشه
ولی وقتی خورشید در یه طرف ماهه طرف دوم ماه کاملا سایه هست که در آسمان اصلا اون طرف سیاه، دیده نمیشه.

اما چرا خورشید نمی تونه داخل گنبد باشه:
اگه خورشید در داخل گنبد باشه باید جو زمین بی رنگ دیده بشه دقیقا مثل شیشه بدون رنگ

ولی رنگ آبی آسمان، نشون میده خورشید از بیرون جو و از فاصله بسیار دور تر از چند صد یا چند هزار برابری قطر زمین به سمت زمین می تابه.
نور مایل به طیف آبی که طول موج کوتاهتری داره توسط منشور جو، بیشتر میشکنه پس وارد درون جو می شه، پس جو زمین آبی دیده میشه
دقیقا موقع غروب و طلوع، در ناحیه افق، چون نور خورشید مایل به جو اون نقطه می تابه، نور آبی بیشتر می شکنه و از جو خارج میشه ولی نور طیف قرمز کمتر می شکنه پس بصورت افقی به ما می رسه و اون قسمت و خود خورشید به طیف قرمز دیده میشه

حالا در خارج از جو، وضعیت بر عکسه، چون زمین طیف آبی رو جذب کرده(به دیل شکست بیشتر به سمت داخل کشیده) ولی قرمز کمتر شکست خورده و بصورت راست از جو به سمت بینهایت ادامه داره پس در بیرون، نوری که از زمین می تابه همون طیف قرمز هست. همین ثابت میکنه تصاویر ناسا از زمین جعلیه.
چیزی که سایر سیارات منظومه شمسی هم همگی به این طیف دیده میشن.

البته ماه جوی نداره پس عینا هر نوری که از خورشید بهش می تابه بسته به زاویه بازتابش از می نی مم تا ماکزیم می تونه به ما برسه در حالتی که زاویه بازتابش خیلی کم باشه ماه مثل آینه میشه(قانون اپتیکی و زاویه حد بازتابش)و کاملا سفید و درخشان دیده میشه.
پاسخ:
1و2و3 برای بنده کاملا محرزه که شما خانم هستید کروی گرایان به منطق قائلند نه مشاهده.
دلائل:
1-شما کلمات زنانه استفاده می کنید
2-شما از ارتباط تلگرامی به شدت پرهیز می کنید
3-شما تجسم فضائی ندارید
4-شما پرسپکتیو رو یک شاه کلید می دونید برای بنده که اینو سالهاست تدریس می کنم تنها خانمها این خاصیتو دارن که به شدت این موضوع ساده رو متوجه نمی شن ولی وقتی فقط یه ذره شو متوجه میشن، کل مشکلات دیگه و بی ربط زندگی رو قصد دارن با این حل کنن
5-شما ریاضیو خیلی ضعیف هستید
6-شما منطقی بحث نمیکنید
7-به جای سعی در درک مشکل، سعی در جواب مخالف دادن یا حذف مشکل می کنید
8-خودتونو هرگز معرفی نمی کنید
9-شدیدا احساساتی هستید
10-به جای اینکه بگین من اینارو می نویسم از نام گروه کمک می گیرید و حتی در کامنتها و تمام یادداشتهایتان فقط یک نوع انشاء و احساس، رویت می شه
11-شدیدا نظم گریز هستید یعنی هر قدر هم من با شماره سوال می پرسم شما نظمشو به هم می زنید و بصورت پراکنده و نامنظم و بدون شماره جواب میدید؟ نوعی تزلزل.
12-وقتی به بخشی از سوال جواب میدید بخش دیگری از سوالو فراموش می کنید
13-هرگز اشتباهی که کردید و محرز شده رو نمی خواهید بپذیرید که از شما سر زده چون فکر می کنید که شأن تون میاد پایین، و سعی میکنید ماست مالی کنید در حالی که مردان اینگونه نیستند
و... بسیاری از دلائل دیگه که نمی خوام بیش از این پاسخگویی تون، مجددا خدشه دار بشه
همچنین توهین و مجازات قبل از اثبات هم کردید که گذشت می کنم
همگی اینها از صفات خانم هاست
ضمنا روزتون مبارک.

این دلایل شما چیزی رو ثابت نمیکنه بنده خانم نیستم و با شما هم در این مسائل شوخی ندارم.

درباره گنبد حق با شماست اما زمین تخت و ساکن رو نقض نمیکنه چون! ما محلی که گنبد حضور داره رو ندیدیم در قطب شاید چیزی که در تصور داریم نباشه! جالب اینجاست که در دایرة المعارف آمریکانا به وجود یک گنبد در قطب جنوب اشاره شده!

دانشنامهٔ آمریکانا یکی از بزرگترین دانشنامه‌های عمومی به زبان انگلیسی در دنیاست. آمریکانا بیش از ۴۵٬۰۰۰ مقاله دارد که اغلبشان بیش از ۵۰۰ واژه دارند و در بسیاری از آن‌ها مطالب به قدر قابل توجهی بسط داده شده‌اند
در این دایره المعارف به وجود یک گنبد با 13000 فوت ارتفاع، عرض جغرافیایی 80S  و طول  90E اشاره شده است. این مناطق با توجه به عهد نامه آنتراکتیکا پرواز ممنوع اعلام شدند اما چرا؟ آن ها گنبد را مخفی میکنند
اما سوال اینجاست! چرا  گنبدی که به وجود آن اشاره کرده اند فقط دارای 13000 فوت ارتفاع است؟ شاید به این دلیل که ارتفاع گنبد در منطقه جنوب نسبت به بقیه قسمت های دیگر زمین کمتر است


حرف شما"خورشید مرکزی هیچ ربطی به نسبیت موهوم اینشتین نداره نسبیتو جهت ارائه توهم بمب اتمی ساختن که دنیارو رام کردن ولی کرویت قرنهاست توسط ریاضیدانان و فیزیکدانان به کمک محاسبات نه چشم ها، تأیید شده بود. نور هم اونی نیست که اینشتین گیج گفته بود."

دوست عزیز اگر نسبیت نباشه کرویت زمین باطل و خورشید مرکزی به زباله دان تاریخ میپیونده که البته پیوسته اما منظورم به طور رسمی هست! نسبیت کل جهان و فضای خارج از زمین رو به ظاهر توجیه میکنه کل گرانش و ... به نسبیت مربوطه چطور با قبول کرویت زمین نسبیت رو قبول ندارید؟
اگر درباره نسبیت،درباره فضا،درباره سفر به ماه درباره فرگشت درباره بمب هسته ای و... دروغ گفتند و شما قبول دارید این رو چرا درباره کرویت زمین دروغ نگند؟ خواهش میکنم بیدار بشید و کمی فکر کنید! این موضوعات همگی بهم وابسته هستند. دست از تعصب بردارید همانطور که دست از تعصب از فرگشت،سفر به ماه،بمب هسته ای و نسبیت برداشتید! شما انسان آگاهی هستید با تعصب خودتون رو خراب نکنید خواهشا!

حرف شما"در جواب 60 گفتین که لامپ قبل از برخورد جرقه هم روشن میشه
بله روشن میشه ولی خیلی کم نور و البته جرقه های اون بسیار نازک و غیر قابل رویت هستند اما برای اینکه خورشیدی در کار نورافشانی قوی باشه باید رگه ها مرتبا دیده بشن
ضمنا نمیدونم شما چرا انتظار دارید جاذبه دیده بشه و حتی سرعت گردش زمین به دور خود و خورشید برای شمایی که از بدو تولد و از ماقبل اون با این سرعتها توافق یافته اید حس بشه، ولی جریفه های «های ولتاژ» تسلایی دیده نشن و حتی توسط هیچ چیزی حس هم نشن؟
بدلیل وجود اختلاف فشار خیلی بالا بین زمین و خورشید شما، موهای همه انسانها باید به سمت خورشید سیخ بشن ولی نیستن. دلیلش چیه؟
چرا جرقه های زمین، پرندهگان و هواپیماها و ابرهارو نمی گیره ولی خورشیدو میگیره؟
چرا شبها ابرها رو روشن نمی کنه؟
زمین باید در نقش الکترود مثبت یا منفی، فقط یک نوع بار الکتریکی داشته باشه یا مثبت یا منفی، ولی نیست علتش چیه؟"

بله لامپ بسیار ضعیف بود و مقدار کمی روشن شد اما این تسلا کویل رو یک تسلا کویل عظیم و اون لامپ رو خورشید و ماه تصور کنید! برای انسان هایی مانند ما که بسیار کوچک هستیم حتی نور کمی که خورشید تولید کنه کافیه البته ممکنه نور کمی هم نباشه و گنبد مانند یک تسلا کویل قدرتمند عمل کنه چون همانطور که خودتون هم میدونید تسلا کویل های مختلفی داریم با قدرت های شارژ مختلف و دیگه جرقه و رگه ای هم دیده نمیشه!
شما رسما گرانش رو با قبول نداشتن نسبیت درواقع قبول ندارید! چون امروزه پاسخ به این سوال که "گرانش چیست؟" پاسخ انیشتینی هست! خمش فضا زمان

خورشید در ارتفاع 3000 مایلی هست یعنی 4800 کیلومتری ولی پرندگان و هواپیما ها و جت ها و موشک ها بطور کلی در ارتفاعی بین 5 تا 90 مایل پرواز میکنند و قطعا وقتی یک لامپ از تسلا کویل فاصله ای بیش از حد داشته باشه قطعا روشن نمیشه درست مثل کلیپی که دیدید دربارش!

حرف شما"مدل زمین کروی هیچ اشکالی بهش وارد نیست
مدل خورشید مرکزی هم همینطور"

این یعنی تعصب! حتی بنده هم قبول دارم که به زمین تخت ایراداتی وارده اما اینکه یک فرضیه هیچ ایرادی نداشته باشه و قطعی باشه وجود نداره! همه چیز ناقصه! کامل خداست! فرضیات مختلفی ارائه شدند و نقض شدند و روزی مردم فکر میکردند این فرضیات حقیقت دارند درست مثل فرضیه پوچ خلق الساعه.


حرف شما"ماه گرفتگی دقیقا به دلیل قرار گرفتن ماه در ناحیه سایه زمین و توسط نور خورشید اتفاق می افته(زمین بین خورشید و ماه) و نوری که از کره قرمز یا نارنجی زمین بر ماه می افته(بنده قبلا ثابت کرده ام که همه سیارات از خارج از جو شون مجبورن به رنگ مایل به طیف قرمز دیده بشن-در مقاله سفر به ماه دروغ است) که همین باعث سرخ دیده شدن ماه میشه
ولی وقتی خورشید در یه طرف ماهه طرف دوم ماه کاملا سایه هست که در آسمان اصلا اون طرف سیاه، دیده نمیشه."


دوست عزیز! اینهایی که عرض کردید همون فرضیاتی هست که بهش معتقد هستید. تنها فرضیه هست! نه یک نظریه و نه یک حقیقت علمی!

جرف شما"اما چرا خورشید نمی تونه داخل گنبد باشه:
اگه خورشید در داخل گنبد باشه باید جو زمین بی رنگ دیده بشه دقیقا مثل شیشه بدون رنگ

ولی رنگ آبی آسمان، نشون میده خورشید از بیرون جو و از فاصله بسیار دور تر از چند صد یا چند هزار برابری قطر زمین به سمت زمین می تابه.
نور مایل به طیف آبی که طول موج کوتاهتری داره توسط منشور جو، بیشتر میشکنه پس وارد درون جو می شه، پس جو زمین آبی دیده میشه
دقیقا موقع غروب و طلوع، در ناحیه افق، چون نور خورشید مایل به جو اون نقطه می تابه، نور آبی بیشتر می شکنه و از جو خارج میشه ولی نور طیف قرمز کمتر می شکنه پس بصورت افقی به ما می رسه و اون قسمت و خود خورشید به طیف قرمز دیده میشه"

دوست عزیز در زمین تخت، خورشید داخل جو زمین قرار نداره بلکه از جو زمین هزاران هزار کیلومتر فاصله داره و رنگ جو ربطی به سایز و فاصله خورشید نداره.

حرف شما"حالا در خارج از جو، وضعیت بر عکسه، چون زمین طیف آبی رو جذب کرده(به دیل شکست بیشتر به سمت داخل کشیده) ولی قرمز کمتر شکست خورده و بصورت راست از جو به سمت بینهایت ادامه داره پس در بیرون، نوری که از زمین می تابه همون طیف قرمز هست. همین ثابت میکنه تصاویر ناسا از زمین جعلیه."

ببخشید ولی ناسا مگه بیماره که زمین که بر فرض شما کروی هست رو جعلی نشان بده؟ این همه تکنولوژی ادعایی ناسا که شما قبول دارید برای چه هست؟ بله تصاویر ناسا جعلی هستند این ثابت شده اما اگر شما این رو قبول دارید باید ثابت کنید چرا تصاویر زمین رو جعل میکنند اگر زمین واقعا کروی هست؟

اولا
بنده هم هیچ شوخی با شما ندارم شما دلیل خواستین که ثابت کنم خانم هستید و بنده اقلا 13 دلیل آوردم که شما خانم هستید.
حالا نوبت شماست که ثابت کنید خانم نیستید.
البته به بنده ربطی نداره که شما چه کسی هستید یا چه اعتقادی دارید اگه از منطقی حداقلی برخوردار باشید بنده فقط با شما میتونم اینگونه مناظره کنم و مهم شخصیت یا جنسیت طرف مقابلم نباید باشه. این ادله رو آوردم که بدونید بدون اینکه از بیرون جو بشه به زمین نگاهی بندازیم میشه فهمید که کرویه یا رنگش از بیرون نارنجیه یا ماه جو نداره یا فاصله خورشید چقدر باید باشه یا سرعت گردش زمین یا... چقدر می تونه باشه. همه اینا محاسبات ریاضیه و برای ریاضیدان و قیزیکدان کاری ساده س.
رد تخت بودن زمین هم به همین شیوه هست. نه با چشم، بلکه با منطق واستدلال.
پس همونطوری که بدون اینکه شما رو ببینم یا از کسی کسب اطلاعات کنم از رفتارتون فهمیدم که خانم هستید و البته مجددا عرض می کنم که جنسیت ربطی به انسانیت نداره. ولی جنس خانم ها طبیعتا از نظر تجسم سه بعدی و منطقی و ریاضی مشکل دارن و مردان هم در زمینه هوش اجتماعی به شدت می لنگند.
ثانیا
خودتون اینهمه ضد ناسا و ضد فراماسون حرف می زنید ولی نهایتا دست به دامن دایرة المعارف امریکانا می شید!
یعنی خودتون منطق خودتونو زیر پا میذارید.
ثالثا
اگه به تصور شما همه چیز دنیای فعلی به هم ربط داره که به یک معنا درسته ولی روش علمی این نیست که بگیم چون سفر به ماه و تحول انواع اشتباهه پس انسان هم می تونه بدون قلب زنده بمونه چرا که علم مدرن میگه انسان بدون قلب زنده نمی مونه. حالا چرا باید قبول کنیم این حرف علم مدرن درسته ولی فرگشت غلطه!!!
نه.
علم و روش علمی یعنی اینکه اگه شما به چیزی شک دارید یا می خواهید ردش کنید باید با دلیل منطقی باشه نه بصورت هیجانی و احساساتی.
مثلا چون بمب اتم وجود نداره پس هواپیما هم نباید بتونه پرواز کنه یا کامپیوتر نباید بتونه فتوشاپ کنه و ... حرفهای خرافاتی و غیر علمی است.
رابعا
عزیز من گنبد اگه قرار باشه تولید نیروی الکتریکی کنه پس دیواره گنبد که در قطب جنوب شما به زمین وصله باید تمام الکتریسیته اونو تخلیه کنه پس چیزی برای شارژ خورشید نمی مونه. ضمن اینکه گنبد چطور می تونه خود به خود الکتریسته تولید کنه؟ چرا خورشید خود به خود نور تولید نمی کنه ولی گنبد تولید می کنه؟
آیا اینا فرضیات نیستند که شما بدون دیدن و بدون لمس کردن ارائه می کنید ولی محاسبات اپتیکی بنده رو فرضیه گرفته و مستحق غلط بودن می دونید؟
خامسا
گنبد منطقا نمیتونه محکم به زمین چسبیده باشه و قابل نفوذ نباشه ولی در عین حال دارای چرخش نسبت به زمین هم باشه
سادسا
بنده یه مقاله علمی در مورد جزئیات و نحوه ماه گرفتگی براتون نوشتم ولی شما یک جمله بی ربط و بدون مکانیسم نوشتین که ماه گرفتگی توسط ماه ایجاد میشه!!! واقعا که خیلی موجز بود.
سابعا
وقتی خورشید در داخل گنبده یعنی در داخل جو زمینه. چون هیچ مانعی بین زمین و گنبد نیست که جلوی نفوذ جو به سطح گنبدو بگیره. به قول شما جاذبه هم که نیست پس گازهای سبکتر باید به قدری بالا برن که به گنبد بچسبن
ثامنا
وقتی ناسا در 60 ،70 سال پیش پس از پیشرفتهایی در سینما تاسیس شد با کمترین اطلاعاتی از فضا وارد میدان شد و توهمات خودشو بصورت فیلم و عکس و صدا ارائه کرد ولی بعدا که روشهای علمی اونارو غیر ممکن دونستن ناسا بی آبرو شد. چه ربط داره که بگیم زمین از بیرون جو قرمز دیده میشه چرا ناسا آبی نشون میده؟ خب به دلیل بی سوادیش و دغلکاریش.
در ضمن بنده همین یکی دو سال پیش به کمک یافته یکی از دانشمندان متوجه خاصیت جو سیارات در برخورد با نور خورشید شدم خب ناسا هنوز از این ماجرا خبر نداره.
اگه خبر هم داشته باشه چطوری سوتی هایی که در کل عالم قبلا پخش کرده رو جمع کنه؟
ناسا میدونه و خودش، و به علم و منطق ما ربط نداره که ناسا چه غلطی کرده بیمار بوده یا سالم بوده.
پاسخ:
ناسا خبر نداره؟ شما خبر دارید؟ :)
والا دیگه نمیدونم چی بگم! قضاوت با خوانندگان وبلاگ! من معمولا یک موضوع رو بیش از دو یا سه بار برای شخصی که متوجه نمیشه توضیح نمیدم اما برای شما بیش از 10 بار توضیح دادم و بازهم برگشتید سر نقطه اولتون. 
جناب عربگری شما از یک جا منکر زمین تخت میشید با ادله بسیار قوی اما از یک جای دیگه ناسا رو میکوبید!!!! نمیشه که این رو قبول داشته باشی اما ناسا و سازمانهای فضایی رو بکل رد بکنید.
این کدوم دانشمندی بود که خاصیت جو سیارات ... رو متوجه شد؟ اسمش رو میگید؟!!!
شما انگاری با ناسا پدرکشتگی داریا
ناشا 70 سال قبل از صنعت فیلم و سینما تاسیس شد اما خب در طول زمان علم پیشرفت میکنه دیگه برادر ... ربطی به آبرو و بی آبرویی نداره که 
آقای عربگری انصافا با خودت چندچندی؟!!!

جناب هیچ
به متن فارسی زیر یه نگاه بنداز:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DA%A9_%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%AA%D9%86

به متن انگلیسی زیر هم یه نگاه دیگه بنداز:
https://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton

تازه اگه بازم قانع نشدی متون دیگه پیدا کن و بخون ولی متون شیطان پرستان و زمین تختی ها، که مربوط به چند سال اخیر هم هست کاملا خرافاتی و بدون هیچ سندیتی است چون اصولا اینا نه دانشمند هستند و نه سواد علمی دارن فقط چشم بندی و حقه سینمایی و دروغگویی بلدن، جهت گل آلود کردن و جلب توجه افکار عمومی به خود، اقدام به خرافه سازی کرده اند.

اون لینک ها میگن که ایزاک نیوتن در حدود 250 سال قبل اثبات کرد که مدارات سیارات به دور خورشید چه شکلی است یعنی خورشید مرکزی قبلا هم ثابت شده بوده و ایشون مدرات رو تبیین کرده و البته با نزدیک به 50 سالی که وقت گذاشته و به این نتیجه رسیده بود.
بنابراین می بینیم که خورشید مرکزی ربطی به ناسایی نداره که 70 سال قبل تأسیس شده.
سوالی از شما دارم، مگه هر چیزی که ناسا هم بگه، حتما یافته خود ناسا محسوب میشه؟؟؟
مثلا کسانی که برای ناسا کار می کنن موقع تشنگی آب می خورن. آیا به این معنیه که آب خوردن در هنگام تشنگی، از یافته های ناساست؟
دروغ های علمی-تخیلی ناسا بر مبنای مجموعه علومی که تا زمان تأسیس ناسا بدست اومده بود پایه گذاری شده از جمله خورشید مرکزی، شکست نور، تجزیه نور، قوانین گرانش نیوتنی، قوانین نیوتن در حرکت، و...
پس قانون عمل و عکس العمل یا قانون اینرسی که ناسا هم از اونا برای تبیین پدیده ها استفاده می کنه هیچ ربطی به اکتشافات تخیلی خود ناسا ندارن.

در واقع دوست غافل من!
در حقیقت، این تخت گرایان هستند که دوست دارن با انتساب تمام علوم به ناسا، و با توجه به اینکه ناسا با دروغ بزرگش در مورد سفر به ماه، بی آبرو شده، لذا می خوان با انداختن مردم به خطای هاله ای، علمو به نام شبه علم جا زده و در مقابل شبه علم و خرافه پرستی خودشونو به نام علم جا بزنن.

کسی که همه دریافته های مثلا علمی ش، بشه ویدئوها و نوشته های خرافاتی زمین-تخت گرایان شیطان پرست، توهمی جز توهماتی که شما مرتکب هم شدین نباید از خودش ساتع کنه چرا که طبق ادعای اینا هر چیزی که بوی علم بده حتما باید ناسا اونو پیدا کرده باشه و حالا اگه کسی ناسا رو دروغگو بدونه حتما همه علومو باید به کنار بذاره!!!
نه خیر -
از توهم بیا بیرون. داستان های سفر به ماه ناسا، و همچنین ویدئوهای انیمیشنی ناسا از کرات دیگه و چرخش زمین و رنگ زمین و نحوه ماه گرفتگی و نقطه لاگرانژ و... حتی اگر هم واقعا وجود داشته باشند ولی اسنادی که ناسا به ما نشون داده همگی جعلی هستند مثل اون قاشق غول پیکر در مریخ.

ببینید شما دچار یه توهم معمولی هستید بحث بنده این نیست هر چی ناسا می گه برعکسش درسته! بحث بنده اینه که اسنادی که ناسا نشون میده جعلیه.
این دو زمین تا آسمون با هم فرق دارن.

شما ممکنه صاحب خودروئی گرانقیمت باشید ولی وقتی پلیس جلوی ماشین شمارو بگیره و مدارک بخواد و شما مدارک کس دیگه یا ماشین دیگه رو نشون بدین و یا مدارک جعلی و دست ساز نشون بدین، پلیس قبول نمی کنه. ولی این به معنای اون نیست که ماشین مال شما نیست. بلکه میگه اسناد غلطه.
حالا برای اینکه شما بفهمید که با وجود جعلی بودن اسناد ناسا، پس کیفیت و وضعیت و شکل و رنگ زمین و حرکت اون و... چه جوریه نمی تونید بگین چون ناسا هم گفته زمین کرویه و ناسا یه دروغگو بیش نیست پس زمین کروی نبوده بلکه تخته!!!
اینگونه ادعاها، بدتر از بافته های ناساست و به علم بیش از ناسا آسیب می زنه.
کار ما باید مثل استخراج طلا باشه یعنی از دهها تن خاک و سنک، فقط میشه چند گرم حداکثر طلا استخراج کرد اونم اگه بشه.
ما نمی تونیم به بهانه اینکه این یک تن سنگ، همه ش پر از خاکه و همش ممکنه نیم گرم توش طلا بشه یافت کل اونو دور بریزیم و بریم مجبور شیم از جایی که حتی یک گرم در هزار تن هم نداره دنبال کشف طلا باشیم.
پاسخ:
جناب عربگری! شما که به ظاهر مخالف فریماسون ها هستید! شما که خودتون رو روشن فکر و تحصیلکرده نشان میدید! آیا شما اطلاع ندارید که آیزاک نیوتون مانند داروین و خاندانش عضوی از جوامع مخفی ماسونی بوده و دقیقا فرضیه گرانش نیوتون مانند فرضیه تکامل داروین یک فرضیه پوچ و باطله؟ اگر حرف من رو قبول ندارید کتابی با عنوان isaac newton freemason  رو بخونید که به طور کامل درباره تاریخ فریماسونری و تاثیرات و نقش نیوتون صحبت کرده!
شما چرا از یک فریماسون حمایت میکیند؟ آن هم فریماسون درجه بالا! همین فریماسون ها بودند که سفر به ماه رو جعل کردند مدارک ماسون بودن فضانوردان آپولو رو میتونید پیدا کرده و بخونید(حتی در وبلاگ بنده هم هست)
چطور زمین تخت رو بدون داشتن حتی یک مدرک به ماسونی بودن متهم میکنید؟
متن از مقاله تاریخچه زمین تخت:

قهرمان بعدی فرضیه ماسونی خورشید مرکزی یک ریاضی دان و منجم انگلیسی و البته یک فریماسون به نام آیزاک نیوتون بود. در 1687 نیوتون اصول ریاضی خود درباره نیروی گرانش را منتشر کرد.

مدل خورشید مرکزی و زمین کروی به دلیل علمی نبودن،مطابق نبودن با فیزیک طبیعت و داشتن اشکالات بسیار زیاد مورد نقد بسیاری بود و یکی از دلایلی که باعث مشکل در این مدل میشد این بود که چگونه همه چیز بر روی یک کره چرخان در فضا چسبیده و با چرخش کره به بیرون از آن پرت نمیشود؟ در اینجا بود که نیوتون فرضیه گرانش خود را برای حل این مشکل ارائه داد. در حقیقت مدل زمین کروی به یک نیرو نیاز داشت تا آن را تحت تاثیر قرار داد و به کل تفکرات مختلف در این باره را عوض کند.

نیرویی که آنقدری قوی است که همه میلیون ها تن آب را نگه دارد اما به قدری نیز ضعیف است که نمیتواند کشتی هارا به اعماق آب بکشاند. نیرویی آنقدر قدرتمند که اتمسفر را به دور زمین درحال چرخش نگه دارد ولی بسیار ضعیف برای جلوگیری از پرواز پرندگان.

نیرویی که باعث میشود باران بصورت وارونه ببارد و گیاهان بصورت وارونه در نقاط مختلف این کره رشد کنند اما بقدری ضعیف که نتواند توسط هیچ متد علمی ای کشف و شناسایی شود.


قبل از قانون گرانش نیوتون، قوانین طبیعی چگالی و شناوری کاملا و به اندازه کافی جهان اطراف مارا توضیح داده بودند برای مثال:

 اینکه یک بادکنک پر شده با گاز هلیوم در آسمان بالا میرود و بادکنکی پر از هوا نمیتواند بالا برود و به زمین برخورد میکند بخاطر وجود نیروی فرضی نیوتون نیست بلکه به علت سبک تر بودن و کمتر بودن چگالی گاز هلیوم نسبت به نیتروژن،اکسیژن و عناصر دیگر در هوای اطراف این اتفاق رخ میدهد و بنابراین بادکنک بالا میرود و حال برعکس این موضوع!

یک بادکنک پر شده از دی اکسید کربن سنگین تر و چگال تر نسبت به هوای اطراف است و بنابراین نمیتواند بالا رود. این ها به علت وجود گرانش نیست زیرا گرانش ترجیح نمیدهد که چه کار کند و چه کار نکند. بلکه به این دلیل است که این اجسام و گاز ها از فیزیک طبیعی شناوری و چگالی تبعیت می کنند.

درحقیقت اجسام چگال تر از محیط  به سمت پایین سقوط کرده و اجسام با چگالی کمتر نسبت به محیط به بالا میروند.

به این علت است که قطرات از هوا به پایین سقوط میکنند و حباب های هوا در آب به سمت بالا میروند و این به دلیل تراکم نسبی خودشان است و این هیچ ارتباطی با نیروی گرانش و تصورات و تخیلات نیوتون ندارد.تئوری نیوتون به گفته خودش با افتادن یک سیب از درخت که او شاهدش بود کشف شد. این یک داستان دروغین و کاملا ساختگی است و توجیهی است برای اینکه چگونه گرانش را بطور اتفاقی کشف کردند و باعث نجات موقتی مدل خورشید مرکزی شدند. با توجه به داستان دروغین سیب و درخت این موضوع مطرح میشود که آیا تاکنون هیچکس در تاریخ بشریت تا قبل از نیوتون سقوط یک جسم را ندیده بود و از خود نپرسیده بود که چرا این جسم سقوط میکند؟ 

نیوتون در داستان خیالی خود بیان کرد: سیب به علت چگال تر بودن نسبت به محیط اطراف سقوط نکرد بلکه نیرویی از مرکز زمین آن را به سوی خود کشید. سپس نیوتون ادعا کرد که اجرام آسمانی نیز باید تحت تاثیر گرانش باشند. نیوتون ادعا کرد خورشید،ماه،زمین،سیارات و ستارگان به علت وجود گرانش در آسمان معلق می مانند. 

بنابراین نه تنها گرانش بی ثبات و انتخابی بود بلکه عملکرد های مختلفی بر روی اجرام با مختصات و ویژگی های مختلف داشت و اجازه میداد یک جسم بالا و جسمی دیگر به سمت پایین سقوط کند و البته دیگر نیرو های طبیعت میتوانند آن را خنثی کنند.

علاوه بر این هیچ نیرویی مانند جاذبه در طبیعت پیدا نمیشود.  هیچ مثال واقعی از یک کره بزرگ یا اجسامی با شکل های هندسی دیگر که به موجب جرمشان  باعث شوند که اجسام دیگر به آن ها چسبیده و یا به دور آن ها بچرخند وجود ندارد و قابل آزمایش نیز نمی باشد.

هیچ چیز به اندازه کافی بزرگ و پر جرمی در زمین وجود ندارد که حتی بتواند یک دانه شن و حتی گرد و غبار را به دور خود بچرخاند یا به خود بچسباند و این چنین مثال هایی وجود ندارند.

کافیست یک توپ بیسبال را با آب مرطوب کنید سپس  آن را بچرخانید! 

خواهید دید که آب ها به اطراف پخش میشوند و هیچ چیز نمیتواند به درحالتی چسبیده به آن باقی بماند. بنابراین ادعا و فرضیه ای حتی یک مثال و برهان علمی ندارد شبه علم است.

حتما این را متوجه شده اید که ماسون ها بیشتر از شبه علم برای اثبات فرضیات خود استفاده میکنند و نه علم. آن ها مدام به دنبال ساخت شواهد ساختگی هستند تا اثبات کنند فرضیاتشان حقیقی است و متاسفانه در این کار بسیار هم موفق بوده اند.

سلام
اگر گرانش رو انکار کنیم سوالی پیش میاد. قطره های باران چگالی بیشتری از هوا دارند. درست. اما چرا به سمت زمین (پایین) میان؟؟ چی باعث شده که زمین "پایین" باشه؟؟ فقط چگالی نمیتونه این رو توجیه کنه.
و یک چیز دیگه. در یه پست خوندم نوشتید جزرو مد به واسطه نیروی الکترومغناطیس ایجاد میشه و به همین خاطر در آبهای شیرین و اتمسفر اتفاق نمی افته. اما دقیقا خلاف گفته ی شما این اتفاق هم می افته! 
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tide
بخش other tides رو ملاحظه بفرمایین. 
پاسخ:
سلام
این سوال هم پیش میاد که اگه جسمی به سمت زمین سقوط کنه به معنای وجود گرانشه، خب پس وقتی یک جسم به سمت بالا میره به معنای وجود آنتی گرانشه؟ در جهان دو جهت اصلی داریم بالا و پایین و اجسام با توجه به چگالی و سبک تر بودن و سنگین تر بودن از هوا تحت تاثیر قرار میگیرند.
بله حرف شما درسته من در سایت های مختلف دیدم که برخی دریاچه ها جزر و مد دارند اما اکثرا معتقد هستند یا این جزر و مد بسیار خفیف هست و به چشم نمیاد یا اینکه در برخی دریاچه ها اصلا وجود نداره.
همانطور که گفتیم آب شور بیشتر تحت تاثیر قرار میگیره اما ممکنه آب شیرین هم تحت تاثیر مغناطیس قرار بگیره همانطور که باعث خمش آب میشه ممکنه تاثیری دیگر هم داشته باشه
مرسی که جواب دادین.
ولی
آنتی گرانشی در کار نیست! بالا رفتن در صورتی ممکنه که برای اون حرکت انرژی صرف بشه تا بر گرانش غلبه کنه. همونطور که پرنده ها و هواپیماها بدون صرف انرژی نمیتونن معلق بمونن. گرانش همراه با در نظر گرفتن چگالی و نیروهای وارده همه حرکات ماکروسکوپیک رو میتونه توجیه بکنه و قابل رد کردن نیست. ولی اون که شما میگین در صورتی درست در میاد که ذات متفاوتی برای جهت "پایین" قائل بشیم!

در مورد جزر و مد مهمترین نکته اینه که اتمسفر هم دچارش میشه (و میدونیم بیشتر مولکولهایی که جو رو تشکیل دادن ناقطبی هستن) هر چند این جرز و مد جو نسب به اثر تغییرات دمایی و باد و... خیلی به چشم نمیتد ولی قابل اندازه گیری هست.
در هر صورت مجبوریم قبول کنیم گرانش وجود داره.

پاسخ:
چه نیرویی میتونه بر گرانش غلبه کنه؟ همانطور که گفتیم نیرو های طبیعت به سادگی قابل توضیح همه چیز هستند اصلا نیازی به گرانش نیست! گرانش در طبیعت یافت نمیشه! اینکه بگیم وقتی یک جسم به زمین سقوط میکنه علت گرانش هست، پس یک جسم که سقوط نمیکنه آیا علت آنتی گرانش هست؟ یا آیا نیرویی از سمت مرکز آسمان درحال کشیدن اجسام به سمت بالا هست؟ نیوتون هم همین نتیجه غلط رو گرفت! اون گفت اجسام سقوط میکنند پس نیرویی اونهارو به سمت زمین میکشه و این نیرو گرانشه و سپس تخیل بافی در این مورد شروع شد.
گرانش در طبیعت یافت نمیشه.
درباره جزر و مد اتمسفر اطلاعات بیشتری بدید چون بنده با افراد بسیاری صحبت کردم که ادعای علم داشتند و درحال توضیح و توجیه این موضوع بودند که چرا گرانش ماه بر اتمسفر و رودخانه و دریاچه اثری نمیگذاره هرچند موفق نشدند.
بهرحال هرکسی در این موضوعات یک چیز میگه هیچ پاسخ یکسان و قانع کننده ای در این مسائل وجود نداره(درباره مدل کرویت)
خیر ما مجبور نیستیم گرانش رو قبول کنیم!
- ساده ست. انرژی جنبشیه که باعث غلبه بر گرانش میشه و اجازه دور شدن از زمین رو میده. گازهای با چگالی پایین مثل هیدروژن و هلیوم به کمک انرژی جنبشی خودشون حرکت میکنن و چون مولکولهای اونها جرم کمی دارن میتونن از زمین دور بشن (طبق فرمول گرانش با جرم رابطه مستقیم داره) و در واقع شتاب حرکتی اونها از شتاب جاذبه بیشتره. اما گاز ها و اجرام سنگینتر نمیتونن بدون کمک بیرونی از جاذبه فرار کنن. 
حالا در مورد سیاره ای مثل مشتری که سنگین تره و بنابراین جاذبه ی قوی تری داره مشاهده میشه که هیچ گازی نمیتونه ازش فرار کنه. 
و باز هم میگم. صرفا با توجه با چگالی نمیشه حرکت با سمت "پایین" رو توجیه کرد. با اون منطق هیچ دلیلی نداره جسم چگالتر به سمت زمین بیاد و جسم با چگالی کمتر بالا بره. چرا برعکس نیست؟ چرا همه اجسام در خلا صرف نظر از چگالی و وزن با شتاب ثابت به سمت "پایین" میان؟

- حرکت اقمار سیاره ها به دورشون هم با کمک گرانش قابل توجیهه.

- و در نهایت آزمایشی وجود داره که به وسیله ی اون میشه اثر گرانش رو بین دو گوی فلزی مشاهده کرد که البته به اندازه گیری های دقیق هم احتیاج داره ولی اثبات شده ست: 
https://fa.m.wikipedia.org/wiki/ثابت_گرانش

و در مورد یک چیز دیگه هم میخواستم صحبت کنم. گفتین که فاصله خورشید تا زمین حدود ۳۰۰۰ مایل هست. در صورتی که هواپیماهای مسافربری بالاتر از این ارتفاع پرواز میکنن. و در نتیجه در موقعیت مناسب مسافرا باید بتونن خورشید رو زیر خودشون یا کنار خودشون ببینن!
پاسخ:
حرف شما"- ساده ست. انرژی جنبشیه که باعث غلبه بر گرانش میشه و اجازه دور شدن از زمین رو میده. گازهای با چگالی پایین مثل هیدروژن و هلیوم به کمک انرژی جنبشی خودشون حرکت میکنن و چون مولکولهای اونها جرم کمی دارن میتونن از زمین دور بشن (طبق فرمول گرانش با جرم رابطه مستقیم داره) و در واقع شتاب حرکتی اونها از شتاب جاذبه بیشتره. اما گاز ها و اجرام سنگینتر نمیتونن بدون کمک بیرونی از جاذبه فرار کنن. حالا در مورد سیاره ای مثل مشتری که سنگین تره و بنابراین جاذبه ی قوی تری داره مشاهده میشه که هیچ گازی نمیتونه ازش فرار کنه. و باز هم میگم. صرفا با توجه با چگالی نمیشه حرکت با سمت "پایین" رو توجیه کرد. با اون منطق هیچ دلیلی نداره جسم چگالتر به سمت زمین بیاد و جسم با چگالی کمتر بالا بره. چرا برعکس نیست؟"

شما الان پاسخ خودتون رو دادید چون از چگالی و جرم و... حرف میزنید! البته هوش و انتخاب برای گرانش فرض کردن غلطه چون گرانش فاقد شعوره و اینکه بگیم به جسمی با جرم بیشتر گرانش بیشتر وارد میشه کاملا غلطه
با وجود گرانش، سطح اصطکاک،چگالی،شناوری و.. بی معنی میشه. اجسام در خلا به سمت پایین سقوط میکنند درسته هیچ اصطکاک هوایی هم نیست اما اینکه به سمت زمین سقوط میکنند دلیل بر وجود گرانش نیست! نیروی گرانشی که از یک جرم بسیار بزرگ(زمین) به اجسام وارد میشه چطور ممکنه به همین سادگی توسط نیرو های بسیار ضعیف خنثی شده و بشه بهش غلبه کرد؟ و یک سوال، چرا گرانش در طبیعت یافت نمیشه؟

میتونید ثابت کنید حرکت اقمار و سیارات تحت نیرویی به نام گرانش هست؟

و حال آزمایش کاوندیش:

در حدود یک قرن پس از انتشار فرضیه گرانش توسط نیوتون یک تلاش برای اثبات حرف های او انجام شد. در 1797 هنری کاوندیش، دانشمند و فریماسون انگلیسی، نوه ثروتمند دوک دوانژر یک آزمایش طراحی کرد که ادعا کرده بود بطور موفقیت آمیزی ثابت میکند گرانش وجود دارد. او ادعا کرد ثابت گرانشی را اندازه گیری کرده و اعداد و ارقامی نیز برای جرم دقیق زمین،خورشید،ماه و سیارات ارائه داد و حال سوال اینجاست که کاوندیش چگونه به این جهش علمی در فرضیه خورشید مرکزی شبه علم رسید؟

او دو توپ سربی را در انتهای مخالف یک ترازوی پیچشی معین کرد و سپس آن ها را از سقف اتاقک خود آویزان کرد. توپ های کوچک در نزدیکی توپ های بزرگ آویزان بودند و هر حرکتی به سوی یک دیگر نشان از تاثیرات گرانش میداد.

این آزمایش مورد نقد بسیاری قرار گرفت زیرا هیچ گاه در طول این چند قرن مانند آن انجام نشد. در این آزمایش گاهی ترازوی پیچشی به سمت توپ ها میچرخید و گاهی از آن ها دور میشد و البته توپ ها همیشه یکدیگر را جذب نمی کردند.

از آنجا که محاسبه نیروی گرانش او 10^39 ضعیف تر نسبت به نیروی الکترومغناطیس بود، هیچ کنترلی برای آزمایش وجود نداشت که قابل محاسبه باشد و هیچ راهی برای تشخیص تفاوت بین نیروی گرانشی از نیروی شناخته شده و قوی تر الکترومغناطیسی نبود.


به عبارت دیگر، توپ ها به سادگی میتوانستند توسط الکتریسیته ساکن جذب یک دیگر شوند،نیروی شناخته شده ای که در همه چیز وجود دارد و هزاران بار قوی تر از گرانش است و در یک آزمایش غیر قابل کنترل است.

با اینکه هیچکس نتوانست آزمایش کاوندیش را برای بار دیگر انجام دهد اما از آن به عنوان یک آزمایش موفق در تاریخ یاد می کنند و در کتب علمی امروز به عنوان یک دلیل درست برای نیروی فرضی گرانش از آن یاد میشود. اما این آزمایش نتوانست چیزی را به اثبات برساند


درضمن این رو باید بدونید که سقف پرواز هواپیما های مسافر بری تا 19 و حدود 20 کیلومتر هست یعنی حدود 13 مایل و سقف پرواز جت ها در حدود 35 تا 39 کیلومتر هست یعنی حدود 25 مایل! موشک های آماتور تا حدود 115 تا 125 کیلومتر بالا میرن یعنی در حدود 78 مایل! اما خورشید در 3000 مایل قرار داره و 3000 مایل یعنی 4800 کیلومتر! اگر هواپیمایی میشناسید که در 3000 مایل یا 4800 کیلومتر پرواز میکنه، به ما معرفی کنید.

جناب عربگرا ه.چ نه هیچ البته نام بنده رهام هست
عارضم خدمت شما بنده با تختگراها کاری ندارم عقاید باطل هست  و شکی در کرویت زمین نیست
اما شما کلا ناسا رو یک سازمان دروغگو و بی آبرو عقب مانده معرفی میکنی(بنده نه وکیل مدافع این سازمان هستم و نه نفعی برای من داره) 
بسیاری از کسانیکه در این سازمان هستند آدمهای باشرف و کلا با افکار دولت فاسد آمریکا و قدرت طلبان فرق دارن.
انگاری یک مشت انسان نادان داخلش هستند و ... جوری حرف میزنید در مورد این سازمان که انگاری کارمند خوده اون سازمانید!اینکه در مورد نیوتن میفرمایید بله بسیاری از دستاوردهای علم نجوم از قبل به امروز رسیده اما این تنها سازمان فضایی ناسا در دنیا نیست ... اروپا و هند و چین و روسیه هم بسیاری از مطالب علمی و نجوم منتشر میکنن! پس اگه ناسا به فرض شما دروغگو بی ابرو هست همه سازمنهای فضایی همینطور هستن.
والله انگاری شمارو هم باید برد توی مریخ تا اون مریخ نوردا رو ببینید تا باور کنید!
هوش و شعور و انتخاب در کار نیست. نیروی گرانش رابطه مستقیم با حاصل ضرب جرم دو جسم داره. (فرمولش رو خودتون میدونین حتما). یعنی ذاتا گرانش از اجرام ایجاد میشه (که دلیل اصلیش البته شناخته نشده) .
مفهوم چگالی به هیچ وجه زیر سوال نمیره. اصلا تناقضی وجود نداره. این مفاهیم مکمل هم هستن.
باز هم جوابم رو در این مورد نگرفتم که چرا اجرام چگال به سمت پایین میان؟؟ چرا برعکس نیست؟ مگه زمین چی داره که جسم چگال تر به سمتش میاد؟


ببخشید. ارتفاع پرواز هواپیما رو اشتباه کردم. حرف شما درسته.
ولی فاصله با ماه با آزمایش پرتوی لیزری هم محاسبه شده:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment
پاسخ:
با وجود نیروی گرانش، چگالی و شناوری و سطح اصطکاک غیر ممکنه چون جسم تحت تاثیر نیروی گرانش قرار میگیره نه چگالی و شناوری و اصطکاک و مقاومت در برابر هوا
چون ما در این دنیا پایین  و بالا داریم! اینکه یک جسمی به پایین میوفته نتیجه بگیریم نیروی گرانش از مرکز زمین اون رو میکشه کاملا غیر منطقیه! این اصلا استدلال درستی نیست نیوتون هم با همین استدلال یک عمر مردم رو فریب داد.

هیچ انعکاس دهنده لیزری ای در ماه نصب نشده که لیزر دقیقا به سطح اون تابیده و به زمین بازگرده. شما از طریق لایه جو یک لیزر به سمت ماه میفرستید! چطور میتونیم به این لیزر اطمینان کنیم که تحت تاثیر جو زمین قرار نگرفته و دچار شکست نشده یا اصلا چطور میتونیم مطمئن بشیم که به ماه برخورد کرده؟ کسی به ماه نرفته دلایل بسیاری برای رد این ادعا وجود داره.
سلام، شما اگر دوبی رفته باشید تو برج خلیفه قشنگ کروی بودن زمین واستون ثابت میشه برج خلیفه همونطور که میدونید بلند ترین برج دنیاست بعد جالبه که بدونید وقتی که خورشید رویه خیابون داره غروب  میکنه اگر شما به طبقه اخر برج بروید خورشید حدود 5 دقیقه بعد غروب میکنه این پدیده رو مدل شما نمیتونه توضیح بده یا اگر هم توضیح میده بفرمایید بگید
در ضمن میتونید این پدیده رو با یک سرچ ببنید
پاسخ:
شما خودتون به برج خلیفه رفته و دیدید؟ اگر دیدید یک تصویر به من از کرویت زمینی که در برج خلیفه دیدید نشان بدید
درضمن درباره موضوع خورشید لینک زیر رو بخونید:
با عرض سلام. من باز چند تا مسئله ذهنم رو مشغول کرده. هر موقع فرصت کردید روی این چهار مورد توضیح بدید:

۱. شما گفتید که گرانش به اون شکلی که علم ازش حرف میزنه باید هوشمند باشه چون اجسام سنگین و بزرگ جاذبه بیشتری بینشون ایجاد میشه. خب اینجا یه مسئله پیش میاد... الان نیروی الکتریکی هم دقیقا همین وضعیت رو داره و فرمول قانون کولن دقیقا مثل فرمول نیروی گرانشه. پس نیروی الکتریکی هم هوشمند و انتخاب گره؟

۲. شما میگید دلیل پایین افتادن اجسام در خلاء نیروی وزن هست. اینکه میشه همون گرانش... اگر اینطور نیست چطور و با چه مکانیسمی نیروی وزن از جرم ایجاد میشه؟ (البته بعضی از زمین تخت گرایان میگن دیسک زمین با شتاب ۹.۸ متر بر مجذور ثانیه در حال حرکت به بالاست. ولی با این فرض بعد از یک سال از شروع حرکت این دیسک با این شتاب سرعت اون به بیش از سرعت نور میرسه که منطقی نیست)

۳. گفتید در مدل کروی، با توجه به سرعت چرخش زمین که علم ادعا میکنه (حدود ۱۶۷۵ کیلومتر بر ساعت در استوا) باید نیروی گریز از مرکز در استوا بر وزن اجسام تاثیر بذاره... خب بیاید شتاب حاصل از نیروی گریز از مرکز رو در استوا در مدل کروی محاسبه کنیم. با در نظر گرفتن سرعت خطی و شعاع ادعایی کره زمین، شتاب گریز از مرکز در استوا به دست میاد حدود۰.۰۳۳ متر بر مجذور ثانیه که در مقابل شتاب گرانش (یا به قول شما وزن) بسیار کمه. و آزمایش هم همین رو نشون میده. در استوا نسبت به قطب شمال به میزان خیلی خیلی کمی وزن اجسام کمتره.
(برای راحتی کار برای محاسبه از این سایت هم میتونید استفاده کنید:
http://www.calctool.org/CALC/phys/newtonian/centrifugal

۴. این مورد حالا خیلی مهم نیست برام. ولی اون منهدم شدن هواپیما در عملیات های جامپ رو تو ویکی نوشته طوفان. سرچ هم کردم فیلمی از سقوطش پیدا نکردم.

پاسخ:
با سلام

1- نیرو و میدان الکتریکی در طبیعت و اجسام یافت میشه و قابل کنترل و آزمایش هست و اصلا شباهتی بین گرانش و نیروی الکتریکی و موجود در اجسام وجود نداره.

2- وزن از جرم جسم حاصل میشه! اگر از جرم کم کنیم از وزن هم کم میشه همیشه اجسام یک وزن ثابت دارند اما این وزن در شرایطی ثابت هست و ممکنه تغییر کنه کم و زیاد بشه و این مربوط به گرانش نیست.(بله خبر دارم که برخی چه میگن اما حرف اونها غلطه به نوعی میشه گفت این حرف از طرف مخالفان زمین تخت زده شده اما به عنوان یک نیرو در مدل رسمی ازش نام برده میشه)

3-با توجه به یکسان نبودن گرانش زمین ما باید با سفر به نقاط مختلف جهان(نه تنها قطب ها یا استوا) وزنمون (هرچند کم) تغییر کنه اما ما چنین تغییری رو شاهد نیستیم.

4- در گزارشی که تهیه شده گفته شده همه دیدند که هواپیما ها به یک دیوار نامریی برخورد کرده و منفجر میشدند حال شاید خواستند سرپوشی بر روی ماجرا گذاشته و از طوفان نام بردند.

موفق و سربلند باشید
۱. چیزی که میفرمایبن ربطی به سوال من نداشت. من میگم با توجه به فرمول قانون کولن برای نیروی الکتریکی (k.q1q2/r^2) نیروی الکتریکی در فواصل مختلف و بین اجسام با بار مختلف متفاوت هست. پس آیا این نیرو هوشمند و انتخاب گر محسوب میشه؟

۲. جواب سوال دوم رو هم نگرفتم. ببینید الان مثلا علم جدید برای توجیه ایجاد گرانش از جرم میاد ذرات گراویتون رو فرض میکنه که البته وجودش اثبات نشده. حالا شما برای ایجاد نیروی وزن از کمیت جرم چه توجیهی دارید؟ چرا باید اجرام وزن داشته باشن؟؟ و چرا این نیروی وزن به سمت پایین هست؟ 

۳. خب الان در نت سرچ بکنین همه جا نوشته وزن اندکی در عرضهای جغرافیایی مختلف و همینطور ارتفاعات مختلف متفاوته (کمتر از ۰.۵%).
و این به راحتی با یک وزنه استاندارد و ترازوی دقیق قابل اندازه گیریه. دلیلی نداره کسی دروغ بگه راجع به این قضیه چون همه میتونن آزمایش بکنن. اگر زمین تخت گرایان میخوان این رو نقض بکنن احتیاج به آزمایش عملی و تحت نظارت یک نهاد بی طرف (مثلا یک نهاد دانشگاهی) دارند که کار پر هزینه ای هم نیست.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gravitational_acceleration
https://www.thenakedscientists.com/articles/questions/do-you-weigh-less-equator-poles
https://www.google.com/amp/amp.livescience.com/32504-would-i-weigh-less-at-the-equator.html
http://sciencequestionswithsurprisinganswers.org/mobile/2014/01/07/do-i-weigh-less-on-the-equator-than-at-the-north-pole/
پاسخ:
1- دوست عزیز نیروی الکتریکی نیرویی هست که مقدارش به مقدار جسم بستگی داره این درسته اما این نیرو چطور با گرانش مقایسه میشه؟ گرانش از مرکز زمین وارد میشه و حتی منشا اون بصورت دقیق مشخص نیست! یکبار از گراویتون صحبت میشه یکبار نسبیت انیشتین یکبار ادعا میکنند نمیدونیم گرانش چی هست و یکبار هم گرانش رو یک توهم میدونند(سخن جناب ورلینده)
گرانش نیروی طبیعت نیست اما نیروی الکتریکی در طبیعت هست. در کدام آزمایش گرانش رو میتونیم نشان بدیم؟ کدام  جرمی رو دیدید که همه چیز رو به واسطه جرم و نیروی گرانش به سمت خودش جذب کنه؟ چنین نیرویی در طبیعت نیست اگر در طبیعت بود قابل آزمایش و کنترل بود.

2-جرم از ذرات سازنده اجسام حاصل میشه وزن هم از جرم حاصل میشه این بسیار ساده هست. آیا انتظار دارید نیروی وزن اجسام رو به سمت چپ و راست حرکت بده؟ ما در این دنیا دو جهت اصلی بالا و پایین داریم.
اجسامی که وزنی ندارند در هوا معلق میشند البته اجسامی که وزن کمی هم دارند به همینگونه مانند ذرات غبار. یک کتاب و یک پر با دو سرعت و شتاب مختلف به سمت زمین سقوط میکنند چون پر به دلیل داشتن سطح اصطکاک بیشتر، بیشتر با هوا اصطکاک پیدا کرده و به نوعی بر روی هوا شناور میشه اما کتاب به علت داشتن جرم بیشتر این مقاومت هوارو شکسته و سریعتر سقوط میکنه.
اگر سقوط جسمی به زمین نشان از گرانش هست، رفتن اجسام به سمت بالا نشان از نیروی آنتی گرانش هست؟ چرا چنین نتیجه غلطی میگیرید؟ گرانش این نیروی قدرتمند که همه چیز رو به مرکز زمین میکشه چطور میتونه توسط نیرو های دیگه خنثی بشه؟ 

3- بله و همه جا نوشته شده در قطب جنوب خورشید نیمه شب داریم اما چنین چیزی حقیقت نداره. هرچه که درباره این مدل کروی میدونید دور بریزید چون کوچکترین صحتی نداره. بنده هم در سایت های مختلفی خواندم در قطب و استوا وزن تغییر میکنه اما چنین چیزی صحت نداره.
سلام
کی از ایراداتی که به زمین تخت وارده اینه:
چرا رد پروازهای جت توی آسمون، منحنیه؟ اگه زمین تخت باشه باید به صورت خط راست باشه، نه منحنی
پاسخ:
سلام
شخصا ندیدم منحنی باشه اگر هست نشان بدید
اگر زمین تخت باشه اون طرف وجه زمین چیه؟؟؟
پاسخ:
سلام
چیزی وجود نداره
قضیه 6 ماه شب و 6 ماه روز بودن قطب چطوری توجیه میشه؟؟؟
پاسخ:
🌞چرا در قطب شمال شش ماه شب و روز داریم؟
پاسخ ساده و کوتاه است، زیرا وقتی خورشید از مرکز زمین(قطب شمال) دور میشود و در مدار راس جدی قرار میگیرد نوری از خورشید به قطب شمال نمیرسد(همینطور برخی کشور های اطراف قطب) بنابراین شش ماه شب را تجربه میکنند و وقتی خورشید در نزدیکترین مدار یعنی راس السرطان قرار دارد شش ماه روز را تجربه میکنند
خب این قطب شمال رو گفتی که در هر دو حالت تخت و کروی یکیه ولی قطب جنوب در حالت تخت شب و روز داریم در 24 ساعت..در حالی که 6 ماه شبه 6 ماه روز
پاسخ:
قطب جنوب شب و روز میشه و شش ماه روز نداره تنها شش ماه شب داره اما وقتی که خورشید در راس الجدی باشه شب و روز میشه
واااای تو دختری ؟؟؟باعث افتخارمه عزیزم فکر کردم پسری من طرفتم چون بعضیا ایمان ندارن و کوته فکرن ولشون کن اونا مغزشون همینجوری هس چون نمیخوان واقعیتو بپذیرن اغلبم ضایع میشن من از بچگی بعضی وقتا فکر میکردم باخودم مگه میشه زمین گرد باشه تو کتم نمرفت ممنونم که روشنم کردی من خووووب این فراماسونا میشناسم شک ندارم همش دروغ میگن حرفاتم درسته اینارم ولشون کن به سالها علم اندوزیشون توهین شده چون پول خرج کردن دادن به دانشگاه نمیخوان قبول کنن همش چرتو دروغ بوده 
پاسخ:
خیر نیستم :|
سلام. خسته نباشید و دمتون گرم.
تا سه روز پیش از این کامنت من هم مثل خیلی های دیگه قائل به کروی بودن زمین بودم تا این که یه شب توی یه جمع دوستانه یکی از دوستان من گفت یه عده هستن که قائل به مسطح بودن زمینن و استدلالاتی هم دارن. به طور کامل یک روز و نیم از وقتم رو صرف مشاهده ی استدلالات دو طرف کردم و تقریبا برام روشن شد که زمین مسطحه. 
ممنون از تلاش شما.
در ضمن یه کتاب هست به نام «السماء و العالم» نوشته علامه مجلسی که روایات در موضوع آسمان ها و عالم رو جمع کرده و میتونید چیزای جالبی در مورد مسطح بودن زمین و... توش پیدا کنید. حتی یه روایت هم با این مضمون توش بود که علت سقوط اشیاء بر زمین وزن خود اشیاء هست (میتونه اشاره ای به نظر شما در رد گرانش داشته باشه)
در هر صورت ممنون از تلاشاتون.
پاسخ:
سلام متشکرم خواهش میکنم لطف دارید
با سلام 
 منو قانع کنید که دانستن اینکه زمین کرویه یا تخت چه چیزی رو عاید ما میکنه . میدانید منظورم چیه . منظورم اینه که آیا فهمیدنش قدرت خاصی در ما ایجاد میکنه یا در روند زندگی بهبودی میاره .؟
حالا زمین تخت باشه یا کروی محدب باشه یا مقعر . 
البته زمین بیشتر کروی بنظر میاد تا تخت ولی یه چیزی رو من نفهمیدم هنوز
اونم اینه که ماه اگه کره هست و چرخش داره بدور خودش چرا ما همیشه یک طرفشو میبینیم و یا چرا عکسی که تو ایران ازش میگیریم با عکسی که تو استرالیا ازش گرفته شده یک جوره و به اصطلاح کله پا نیست . اینو درک کنم نظرم راجع به کروی بودن زمین قطعی میشه و الا باید درنگ کنم. خوشحال میشم جواب رو برام ایمیل هم بزنید . با سپاس
پاسخ:
سلام اینکه موجود هوشمندی در مرکز دنیا تحت هدایت و کنترل مستقیم خداوند باشید با اینکه در یک جهان بی سر و ته و بی کران باشید و قوانین کوانتوم بصورت تصادفی دنیارو ایجاد کرده باشند فرقی نداره؟
منظور شمارو متوجه نمیشم؟ ماه در مدل زمین تخت کره نیست بلکه یک دیسک محدبه.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی