انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

پاسخ به شبهات زمین تخت

پنجشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۵، ۰۵:۰۱ ب.ظ
این وبلاگ درحال حاضر فعالیتی ندارد لطفا به سایت زمین تخت فارسی مراجعه کنید:
flatearthfarsi.com
پاسخ به شبهات زمین تخت
به ادامه مطلب مراجعه کنید

با سلام خدمت دوستان برخی از نقد های دیگری که به زمین تخت وارد شده رو پاسخ میدیم

1- عدم درک درست از مدل زمین تخت
-نقد اول:با ادعای شما، اگه خورشید و ماه قرصی شکلن، درسته که وقتی بالای سرمونن دایره دیده میشن ولی وقتی به افق نزدیک میشن باید به شکل بیضی دیده بشن و نهایتا به پاره خط تبدیل شده و به حالت پاره خط غروب بکنن یا طلوع بکنن، ولی اینگونه نیست. چرا؟
البته پرسپکتیو تون دیگه نمی تونه اینو سمبر کنه.در مدل زمین تخت خورشید و ماه مانند زمین یک دیسک در نظر گرفته میشوند اما این دو دیسک های محدب هستند و برآمدگی دارند. اگر این دو، دو دیسک برآمده باشند، عقل حکم میکند که در زمانی که به افق میرسند، ما آن هارا بصورت بیضی ببینیم همانطور که در تصویر بالا شاهد هستید
این نقد در صورتی منطقی است که زمین را فاقد جو در نظر بگیریم.
ما از طریق جو به خورشید و ماه و سایر اجرام آسمانی نگاه میکنیم و اینکه جو تاثیراتی بر دید ما داشته باشد کاملا منطقی و غیر قابل انکار است.
همانطور که در پست های قبل توضیح دادیم، جو زمین عامل محدود کننده دید ما است و این یعنی هنگامی که زمین دارای جو نباشد، تنها عامل تاثیر گذار بر اجرام آسمانی،پرسپکتیو است و اجرام باید کم کم کوچک شده و از ما دور شوند.
اما زمین دارای جو است و لایه پایینی جو بسیار غلیظ است. به همین علت است که نور خورشید در افق به شدت کاهش پیدا کرده و خورشید در هنگام غروب قابل رویت میشود.
خورشید پس از مدتی که در بالای افق قابل رویت است، ناپدید میشود و به زیر خط افق یا همان نقطه اضمحلال افق میرود و این به این معنیست که خورشید یا ماه تنها با مقدار کمی دور شدن از دید ما خارج میشوند و ما فرصت دیدن آن هارا مانند یک بیضی نداریم اما اگر زمین دارای جو نبود، شما میتوانستید خورشید و ماه را بصورت بیضی ببینید.

عامل دیگری که بر دید ما موثر است ارتفاع بسیار زیاد خورشید و ماه است! آن ها در ارتفاعی حدود 3000 مایل قرار دارند و این به این معنی است که با چند درجه تغییر مکان در افق نمیشود شکل بیضی مانند آن هارا دید.
پس دو عامل اصلی بر دید ما تاثیر دارد:
1- جو زمین
2-ارتفاع خورشید و ماه


2- عدم درک و شناخت درست از پرسپکتیو

نقد دوم:شما میگید کشتیها در افق دریا به زیر انحنای زمین نمیرن بلکه به دلیل ریز شدن و خطای پرسپکتیو، ناپدید میشن!(بگذریم که البته ریز نمیشن بلکه با ابعاد درشت شون به زیر انحنا میرن، مثل ماه و خورشید- و بگذریم که خدا در قرآن از زبان ابراهیم میگه «افل» یعنی افول کرد یعنی پایین رفت که خلاف نظر شماست که میگین خورشید پایین نمیره بلکه در آسمون بالای سرمونه!)
خیلی خوب قبول.
ولی از کجا می فهمید که این کشتییی که دیده نمیشه، هنوز بصورت موازی با ما قرار داره و به دلیل قوس زمین، مایل نمیشه؟ با چه وسیله ای این مایل نبودن کشتی یا حتی کوهها رو اندازه میگیرید؟
کروی گرایان ادعا دارند زمانی که به ساحل میروند کشتی هایی را میبینند که در افق رفته رفته ناپدید میشوند. آن ها مشابه تصور غلط جدشان ارسطو، تصور میکنند که کشتی ها به علت انحنای زمین ناپدید شده و دیگر قابل رویت نیستند.
آن ها ادعا دارند اگر زمین تخت باشد، کشتی ها باید کم کم کوچکتر شده و ناپدید شوند و خب همین اتفاق را نیز شاهد هستیم کشتی به انتهای افق چسبیده و کوچک میشود و سپس ناپدید میشود.
اما آیا ناپدید شدن کشتی ها در افق زمین تخت را نقض کرده و بصورت کلی باطل میکند؟ پاسخ خیر است حال چرا؟ در ادامه با ما همراه باشید
کلمه ای که کروی گرایان تقریبا در همه جا از آن استفاده میکنند اینجا به کارشان می آید و خب جالب است که در این مواقع این کلمه استفاده نمیکنند.
این کلمه "تکنولوژی" است. بله آن ها مانند جدشان ارسطو تنها با چشم غیر مسلح به افق نگاه کرده و نتیجه گیری میکننداگر زمین کروی باشد و دلیل ناپدید شدن کشتی ها در افق به ادعای کروی گرایان انحنای زمین باشد، ما نباید با استفاده از تلسکوپ و دوربین و زوم در افق بار دیگر شاهد کل کشتی بصورت کامل باشیم.
با توجه به تصویر بالا وقتی یک کشتی از شما در سطح کروی فاصله میگیرد، شما اگر با تلسکوپ یا دوربین به افق نگاه کنید، نباید کشتی را ببینید زیرا یک قوس بین شما و کشتی است اما حقیقت این است که با زوم در افق، شما شاهد کل کشتی هستید و حتی میتوانید صبر کنید تا کشتی بار دیگر از شما فاصله بیشتری گرفته و سپس دوباره مانند قبل ابتدا بدنه و سپس دکل آن ناپدید شود و این نشان میدهد اگر دوربین قدرت زوم بیشتر داشته باشد باز هم کشتی قابل رویت خواهد بود.
البته این را در نظر بگیرید که معمولا بخارات موجود در بالای آب دریا ها و اقیانوس ها دید شمارا تار میکنند و اگر زیادی زوم کنید کشتی را مانند یک شبح میبینید.اما شرایط همیشه یکسان نیست!
گاهی در افق زوم میکنید و کشتی ای که از دید شما ناپدید شده را میبینید ولی این کشتی کامل نیست و تقریبا نیمه دیده میشود و نصف آن به زیر سطح دریا رفته است.
این نه تنها اثبات انحنا نیست، بلکه نشان میدهد که کشتی بسیار از ما فاصله دارد و به علت وجود سطح آب در این فاصله بخشی از کشتی به نظر میرسد که در زیر آب قرار دارد و این تنها همانند معلق شدن کشتی ها در هوا یک خطای دید است.
تصویر زیر را ببینید:


آیا با توجه به این تصویر نتیجه میگیریم که کشتی به علت مغناطیسی بودن افق در افق معلق شده است؟ قطعا خیر

به تصویر زیر دقت کنید:


برخی این تصویر را ارسال کرده و به من میگویند: ببین زمین کرویه، وقتی بالا میریم کشتی ها دیده میشن.
تنها با یک آزمایش این ادعا نقض میشود
تصاویر زیر را ببینید:خب با توجه به این تصاویر آیا نتیجه میگیرید یک انحنا بین دوربین و آن سایه بان وجود دارد؟ خیر تنها با تغییر زاویه و کمی ارتفاع گرفتن از زمین میتوانیم آن را ببینیم.
و همین برای کشتی ها و ساختمان ها در افق تکرار میشود ما میتوانیم در افق زوم کنیم و کشتی هایی که از دیدمان ناپدید شده اند را دوباره ببینیم این ادعای کروی گرایان در این باره را باطل میکند.
ما میتوانیم با آزمایشی که در بالا مشاهده کردید نشان دهیم تنها با کمی ارتفاع گرفتن و تغییر زاویه میتوانیم چیزی که در افق ناپدید شده است را دوباره ببینیم.
بگذارید بصورت ساده تر نصفه دیده شدن کشتی هارا برای شما توضیح بدم
ما اگر با چشم غیر مسلح به افق نگاه کنیم، چشم ما تنها یک افق را میبیند،هنگامی که یک دوربین سوپر زوم بر میدارید و در افق زوم میکنید، با هر بار زوم که دید بیشتری به شما میدهد یک افق جدید به وجود می آید و در انتها شما دیگر نمیتوانید با زوم بیشتر افق بیشتری را ببینید زیرا بیش از یک حد نمیشود در با زوم در افق آن هم در دریا یا اقیانوس پیش رفت و دید تار میشود. 
اما همیشه یک نقطه اضمحلال غیر قابل تغییر در افق وجود دارد و این نقطه اضمحلال به قدری از میدان دید ما فاصله دارد که همه چیز به زیر آن رفته و کم کم ناپدید میشود.با توجه به این تصاویر و بسیاری دیگر از آزمایشات میتوان نتیجه گرفت که کشتی ها و ساختمان ها در افق به علت انحنای زمین ناپدید نمیشوند بلکه این مربوط به دید ما و تاثیرات طبیعت بر دید ماستتصویر بالا را ببینید. این تصویر دقیقا نشان میدهد پرسپکتیو چطور کار میکند البته در دنیای واقعی پرسپکتیو همراه تاثیرات جو زمین عمل میکند و گاهی باعث میشود خورشید در انتهای اقیانوس و در افق بزرگتر به نظر برسد البته همیشه شاهد چنین صحنه ای نیستیم
با توجه به کروی بودن زمین، انحنای زمین اجازه نمیدهد تا شما بتوانید در این فاصله این ساختمان هارا ببینید
اما با زوم در افق میتوان آن هارا مشاهده کرد

بار دیگر سوال را مطرح میکنم:
اگر کشتی ها،ساختمان ها و.. به علت وجود انحنا زمین در افق ناپدید میشوند، چرا با زوم در افق قابل رویت هستند؟ این تفکر ارسطویی را از خود دور کنید.
کروی گرایان فکر میکنند با دور شدن از افق و کم کم پایین رفتن ساختمان ها در افق میتوانند کرویت زمین را به اثبات برسانند اما نمیدانند که این تنها به علت محدود بودن دید و مرتبط با سطحی که بر روی آن قرار داریم است و ساختمان ها به انتهای افق چسبیده و به نوعی در افق بصورت ظاهری حل میشوند و میچسبند.(به نقطه انتهایی و اضمحلال افق)

از نظر علم امروز، این افق از شیکاگو نباید دیده شود زیرا در فاصله 96 کیلومتری به در صورت کروی بودن زمین به زیر انحنا زمین رفته و قابل رویت نمیباشد اما علم پاسخ این تناقض را داده است! 
آن ها میگویند این یک سراب است اما این تصویر هیچ شباهتی به سراب ندارد
یک سراب واقعی:انحنای زمین هرگز قابل نشان دادن نیست و کروی گرایان با این بهانه پاسخ میدهند: "زمین بزرگتر از آن است که بتوانید انحنا را ببینید یا احساسش کنید"
این یک بهانه است، اصلا مهم نیست یک کره چقدر بزرگ باشد! ما باید شاهد تاثیرات انحنا زمین باشیم و بتوانیم حداقل از 100 کیلومتر ارتفاع از سطح زمین انحنا زمین را مشاهده کنیم.
به راستی چرا کروی گرایان هرگز نمیتوانند انحنا زمین را نشان دهند و  بهانه گیری میکنند؟
نه اشتباه نکنید، همانطور که توضیح دادیم، محدود بودن دید،وجود افق،پایین رفتن همه چیز در افق از ستارگان تا خورشید و کشتی و... نشانگر وجود انحنا نیستند بلکه با قوانین طبیعت و البته با آزمایش قابل توضیح این پدیده ها هستند.
بله هیچ انحنایی وجود ندارد.


خب حال این قسمت از نقد ایشان"خدا در قرآن از زبان ابراهیم میگه «افل» یعنی افول کرد یعنی پایین رفت که خلاف نظر شماست که میگین خورشید پایین نمیره بلکه در آسمون بالای سرمونه!"

اساسا افول کردن ربطی به انحنا زمین ندارد زیرا از دید ما انسان ها همه چیز در افق به ((ظاهر)) افول میکند و به همین علت حال در هر آیه از قرآن از این کلمه "افول" استفاده شده و هیچ ربطی به کرویت زمین ندارد. ایشان حتما فکر میکنند خورشید در مدل کرویت زمین هم پایین میرود! خورشید در مدل زمین تخت از ما دور میشود و به ظاهر در افق از دید ما پایین میرود اما در مدل زمین کروی خورشید ثابت است و زمین در حرکت است و با چرخش زمین به دور خود به نظر میرسد که خورشید درحال پایین رفتن است و این حرف ایشان از روی قضاوت سریع نشات میگیرد

ایشان یک نقد دیگر کردند که آن را در همینجا پاسخ میدهم و به شماره 3 نمیروم
نقد:"اگه پرسپکتیو باعث میشه که وقتی با کشتی از ساحلی که کوه داره دور بشیم ابتدا دامنه قطور کوهها ناپدید بشه و در نهایت قله کوچک کوهها؟ آخه پرسپکتیو ابتدا اشیاء ریزو محو می کنه و بعدا سراغ اشیاء درشت میره. مثلا وقتی یه دوچرخه و یه کامیون در کنار هم در اتوبان از شما دور میشن ابتدا دوچرخه محو میشه و بعد کامیون. غیر از اینه؟"

یک کشتی را تصور کنید، شما سوار بر این کشتی از ساحل دور میشود و کم کم دامنه کوه و مناطق پایینی آن از دید خارج میشود و سپس قله کوه ها به زیر نقطه اضمحلال افق میرود.
حال منظور ایشان این است چرا پرسپکتیوی که ما ادعا داریم ابتدا قله کوه را که از دامنه کوچکتر است ناپدید نمیکند؟ خب در مرحله اول ایشان با این سوال ثابت کردند اصلا نمیدانند که پرسپکتیو چیست! چطور ممکن است از یک کوه دور شویم و ابتدا نوک قله ناپدید شود سپس خود کوه؟ وقتی شما از یک کوه فاصله میگیرید دامنه و قسمت های پایینی کوه به ظاهر به خط افق میچسبند و در خط افق حل میشوند و دیگر قابل رویت نیستند اما قله کوه به دلیل مرتفع بودن با فاصله گرفتن بیشتر از کوه به خط افق چسبیده و از میدان دید خارج میشود و این ربطی به وجود انحنا و کروی بودن زمین ندارد چون در مقیاس های چند متری هم میتوان این را آزمایش کرد درست مانند مثال هایی که در بالا آوردیم.
با یک جستجو در اینترنت میتوانید توضیحات بسیار دقیقی از پرسپکتیو و نقطه اضمحلال پیدا کنید به عنوان مثال این ویدیو:
https://www.youtube.com/watch?v=vw7Cyv7h4Mw


3- سوال و نقد منطقی
نقد سوم:چه چیز باعث میشه جهت چرخش ستارگان در آسمان در استرالیا و ایران، بر عکس هم بشن؟ بازم متاسفانه پرسپکتیو نمیتونه کسیو به دنبال نخود سیاه بفرسته.

خیلی ها این سوال را میپرسند و خب همیشه نیز پاسخ میگیرند اما هیچگاه پاسخی کامل در اینباره درجایی ننوشته ام زیرا نیاز به ساعت ها مطالعه و صرف وقت داشت. اما امروز در این پست این موضوع را بطور کامل به شما توضیح میدهم.


همه ما میدانیم که جهت چرخش آسمان در بخش شمالی و جنوبی مخالف یکدیگر است یعنی در شمال برخلاف عقربه ساعت و در جنوب مانند عقربه ساعت اما آیا این حقیقت که همه میتوانیم آن را آزمایش کنیم و ببینیم نشان میدهد زمین کرویست؟ قطعا خیر! حال چرا؟

چیزی که میخواهم در اینجا به شما بگویم و نشان دهم این است که این دو چرخش در حقیقت در یک جهت هستند و توهم پرسپکتیو باعث میشوداین خلاف جهت چرخش مانند موضوع پرتو های ضد پگاهرو همگرا در افق مقابل(تصویر بالا) است
این پرتو ها بصورت واگرا به سمت افق مخالف رفته و همگرا میشوند درحالی که چرخش جنوبی جز خلاف جهت چرخش شمالی نیست
پرتو های ضدپگاهرو در افق مقابل خورشید بطوری هستند که گویا خورشید دیگری در افق مخالف وجود دارد و درحال منتشر کردن پرتو های نور است.
اما آن ها تنها همگرایی پرتو های پگاهرو مطابق پرسپکتیو هستند بنابراین این توهم را ایجاد میکند که گویا خورشید دیگری در افق مقابل پرتو هایی را منتشر میکند.
تقریبا مانند انعکاس پرتو های پگاهرو از آیینه است بنابراین به همین دلایل به آن ضد پگاهرو میگویند


در این تصویر، در افق مقابل گویا یک خورشید دیگر قرار دارد.
خورشیدی که در تصویر میبینید یک خورشید انیمیشنی است که بصورت فرضی در افق مقابل قرار داده شده است.
اما منبع نوری حقیقی ای مانند خورشید در افق مخالف وجود ندارد بنابراین در اینجا این را نیز متوجه میشویم که منبع اصلی چرخش ستارگان، ستارگان شمالی هستند نه جنوبی


این تصویر نیز از خورشید حقیقی در جهت دیگری از افق است

چرخش آسمان جنوبی همانند پرتو های ضد پگاهرو توسط پرسپکتیو ایجاد شده است
پرتو های پگاهرو و ضد پگاهرو در حقیقت مدرک قوی ای برای این موضوع هستند که پرسپکتیو در حقیقت آن پدیده را توضیح میدهد

بنابراین به همین دلیل است که ما برای توضیح چرخش آسمان شمالی و جنوبی از پرتو های پگاهرو و ضد پگاهرو استفاده میکنیم
حال ممکن است بگویید این چطور ممکن است؟ بیایید فرض کنیم خورشید بالای سرمان است و شما میتوانید تمامی پرتو هایی را که به سمت پایین میروند ببینیدچیزی تقریبا شبیه به تصویر بالا با همه پرتو ها در اطراف شما 
در تصویر بالا خورشید(همانند ستاره قطبی) را میچرخانیم و جهت چرخش در تصویر با فلش مشخص شده است
درست مانند ستاره شمالی اما ما از خورشید استفاده کردیم
هنگامی که میچرخد این باید برخلاف عقربه های ساعت در اطراف شما دیده شود
در تصویر پایین یک نگاه از سطح زمین به پرتو ها می اندازیم:


اگر به سمت جنوب باشید، پرتو های موازی با زمین از سمت چپ شما به سمت راست شما باید باشند و حرکت کنند
حرکت با فلش نشان داده شده است

خب حال بیایید خورشید را به سمت افق پایین ببریم بنابراین بجای اینکه بالا سر باشد در افق شرقی شماست درست مانند تصویر زیر:خورشید در افق شرقی شما درحال طلوع است و بگذارید بگوییم شما پرتو های پگاهرو را میبینید
آن ها بصورت واگرا از خورشید منتشر میشوند و سپس در افق غربی همگرا میشوند
جهت چرخش در تصویر با فلش سفید نشان داده شده است


در غرب هم چرخشی مخالف شرق داریمتا جایی که میشد با توضیح تصویری برای شما این را توجیه کردم برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این ویدیو مراجعه کنید و بصورت کامل این پدیده را درک کنید
http://www.aparat.com/v/bOfhW

بطور خلاصه باید گفت: همه چیز به جهت ما و نحوه رصد ما از آسمان بستگی دارد! ما فقط یک نوع چرخش داریم و این جهت و افق ماست که میتواند جهت چرخش را در دید ما عوض کند به عنوان مثال اگر تایم لپس هایی در این مورد دیده باشید وقتی دوربین در قسمت جنوبی زمین به سمت شرق،غرب و شمال قرار میگیرد چرخش های مختلفی را شاهد هستیم اینها همگی بستگی به نوع دید ما دارد و هیچ اثباتی برای کروی بودن زمین نیست.
به نوعی این یک خطای دید است
همانطور که ماه از دو نقطه در شمال و جنوب به صورت وارونه دیده میشود اینها همگی مربوط به نوع دید ما و خطای دیدی است که ایجاد میشود و همه چیز سر جای خود و منظم در حرکت است.
علم مدرن ادعا دارد زمین با سرعت شصت و هفت هزار مایل بر ساعت به دور خورشید درحال چرخش است،همراه با بازوی کهکشان راه شیری با سرعت 500 هزار مایل بر ساعت در حرکت است و درجهان درحال پرتاب با سرعت 670000000 مایل بر ساعت است!!!! تمامی این حرکت ها به گفته علم مدرن از حدود چهارده میلیارد سال پیش وقتی که بیگ بنگ رخ داد شروع شده است که هرکدام با سرعت بسیار بالایی در جهات مختلف شروع به حرکت کردند. هیچکس نتوانسته و نمیتواند این حرکات را حس،اندازه گیری و اثبات کند. ناسا و علم مدرن ادعا دارند که ستاره قطبی درجایی بین 323-434 سال نوری از ما فاصله دارد(یا به عبارتی دو کادریلیون مایل) ابتدا توجه داشته باشید که به گفته آن ها این ستاره در بین 1,938,000,000,000,000 تا 2,604,000,000,000,000 مایل از ما قرار دارد و توجه داشته باشید که در این بین بیش از 666,000,000,000,000 اختلاف وجود دارد اگر علم مدرن نمیتواند حتی در فاصله ستاره قطبی فاصله دقیقی را ارائه دهد بنابراین مشخص میشود که علم آن ها ناقص است و تئوری آن ها باید بازآزمایی شود. با توجه به این موضوع اگر فاصله ای که ادعا دارند را برای توضیح ستاره قطبی استفاده کنیم بازهم مدل خورشید مرکزی نمیتواند این را توضیح دهد که چگونه با توجه به تمامی حرکت های زمین و حرکت هایی که در بالا ذکر شده ستاره قطبی همیشه مستقیم در بالای قطب شمال قرار دارد و جای آن طی هزاران سال تغییر نکرده است. چطور امکان دارد که ستاره قطبی با توجه به فاصله دو کادریلیون مایلی خود بتواند در همان نقطه ثابت باشد و از هزاران سال قبل تا به امروز دیده شود و جای آن تغییر نکرده باشد؟

اما حس مشترک و عقل حکم میکند تا این را مورد توجه قرار دهیم که با زمین ثابت، ستاره قطبی بهتر قابل درک و توجیه است.


با توجه به مدل زمین کروی، ستاره قطبی مستقیما در بالای قطب شمال قرار دارد که نباید در هیچ قسمتی از نیم کره جنوبی زمین دیده شود اما ستاره قطبی در حدود 23.5 درجه در عرض جغرافیایی جنوبی دیده میشود و این باز هم ثابت میکند مدل زمین کروی غلط است.
با توجه به مدل کرویت زمین و قرار داشتن ستاره قطبی بصورت مستقیم در بالای قطب شمال، این غیر ممکن است که بتوانیم ستاره قطبی را از یک درجه فراتر از استوا یا در 90 درجه از قطب ببینیم.
اما رویت ستاره قطبی حتی در مدار راس الجدی و فراتر از استوا هم ثبت شده است.
باتوجه به مدل زمین کروی، ستاره قطبی نباید در زیر خط استوا دیده شود اما کشتیرانان و دریا نوردان میتوانند حتی در بیشتر از 20 درجه جنوب خط استوا ستاره قطبی شمال را ببینند.
دکتر سموئل روبوتهام و ویلیام کارپینتر از کتاب"زمین کروی نیست"
برخی فکر میکنند انحراف 23.5 درجه ای زمین اما حتی این موضوع هم نمیتواند پاسخی برای اشکالات این کره انیمیشنی باشد و نمیتواند دیده شدن برخی صورت های فلکی را در یک کره توضیح دهد.
برای مثال، دب اکبر بسیار نزدیک به ستاره قطبی است و از 90 درجه عرض شمالی(قطب شمال) و حتی در 30 درجه عرض جنوبی قابل مشاهده است. صورت فلکی روباهک در 90 درجه عرض شمالی دیده میشود و البته در 55 درجه عرض جنوبی.
برج ثور،اسد و حوت در 90 درجه شمالی و 65 درجه جنوبی دیده میشود. برج دلو و میزان میتوانند در 65 درجه عرض شمالی تا 90 درجه جنوبی دیده شود! صورت فلکی سنبله را میتوان از 89 درجه شمالی تا 80 درجه جنوبی دید و جبار را میتوان از 85 درجه شمالی تا 75 درجه عرض جنوبی دید.
با توجه به یک ناظر بر روی یک کره، صرف نظر از هر انحرافی، نمیتواند این مشاهدات را داشته باشد. موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که دیگر لازم به بیان نیست و همین مثال ها کافیست.


اگر زمین یک کره باشد، تنها جایی که میشود چنین تصویری را تهیه کرد، درست در مرکز قطب شمال است اما ما میتوانیم از نزدیکی خط استوا تا کمی بالاتر چنین تصویری از ستاره قطبی و چرخش ستارگان پیدا کنیم.
در حقیقت چرخش ستارگان با این دقت و نظم نشان میدهد که زمین ثابت و ستارگان در حقیقت در حرکت هستند و به دور زمین گردش میکنند.

4- عدم درک و شناخت درست از زمین تخت
نقد چهارم:چطور میشه در مدل زمین تخت، بدون توسل به خرافات و لولوهای سیاه نامرئی، کسوف و خسوفو توجیه کرد؟ هلالها رو چطور؟ جزر و مد چی؟مردم فکر میکنند پیش بینی کسوف و خسوف با دقت بسیار بالا توسط علم مدرن یکی از دلایلی است که ثابت میکند مدل خورشید مرکزی درست است.
اما حقیقت این است که در هزاران سال قبل حتی قبل از سو سو زدن مدل خورشید مرکزی در ذهن کوپرنیک، تمدن های باستانی در سراسر جهان قادر بودند کسوف و خسوف را بصورت دقیقی پیش بینی کنند با اینکه آن ها به زمین مسطح و ثابت معتقد بودند اما محاسباتشان بصورت دقیق بود.
بطلمیوس در یک قرن پس از میلاد مسیح توانست گرفتگی هارا برای 6 سال پیش بینی کند! با اینکه او متعقد به زمین مرکزی و ثابت بود اما توانست این پیش بینی را با دقت بالایی درست مانند پیش بینی های علم مدرن انجام دهد.در 600 قبل از میلاد، تالس نیز توانست یک گرفتگی را پیش بینی کند.

گرفتگی ها به طور منظم در چرخه 18 ساله رخ میدهند، بنابراین صرف نظر از مدل زمین مرکزی،زمین مسطح،خورشید مرکزی و زمین کروی، گرفتگی ها میتوانند به صورت دقیق و مستقل از عوامل موجود محاسبه و پیش بینی شوند

خورشید گرفتگی در زمین تخت بسیار ساده است:
دقیقا مانند مدل خورشید مرکزی، ماه از مقابل خورشید عبور کرده و خورشید گرفتگی رخ میدهد

تصاویر زیر را ببینید:
بصورت کامل و بهتر در این کلیپ ببینید:
http://www.aparat.com/v/z4leQ

دیدن کلیپ زیر را هم از دست ندید! در این کلیپ ثابت میشود مسیر خورشید گرفتگی در مدل زمین کروی کاملا غلط است و تنها این مسیر میتواند بصورت منطقی با مدل زمین تخت هماهنگ باشد
لینک کلیپ: http://www.aparat.com/v/0aNwu


و اما در حقیقت ماه گرفتگی چگونه رخ میدهد؟
در پست های قبلی به طور کامل ماه گرفتگی را توضیح دادیم اینکه در طول تاریخ انجمن های نجوم مختلف ماه گرفتگی هایی را در زمانی که خورشید در افق قابل رویت بوده ثبت کرده اند و اینکه در زندگی نامه برخی افراد این حقیقت ذکر شده که ماه گرفتگی در روز رخ داده است.

یکی از معروفترین ماه گرفتگی های قرن در دسامبر 2010 در نیومکزیکو در روز رخ داد.

متن پست قبلی در این مورد: موضوع ماه گرفتگی از دوران های گذشته توجه مردم را به خود جلب میکرده است و دانشمندان از همان دوران به دنبال دلیل گرفتگی ماه بودند اما آیا امروزه این موضوع به طور کامل حل شده است؟ آیا دلیلی وجود دارد که اثبات کند ماه گرفتگی چگونه رخ می دهد؟ آیا شما با این حرف قانع شده اید: سایه زمین بر روی ماه می افتد و ماه گرفتگی رخ میدهد. چه مدرکی برای این حرف وجود دارد؟ چرا باید باور کنیم این سایه زمین است؟ چطور به خود اثبات می کنید که این سایه زمین است که بر روی ماه افتاده؟ درگذشته برخی از دانشمندان باستان همین نظر را درباره ماه گرفتگی داشتند آن ها خیال میکردند که ممکن است سایه زمین بر روی ماه افتاده باشد و از همین موضوع با خود فکر کردند که شاید زمین کروی باشد!!! اما باید بگوییم دلیلی برای این حرف وجود ندارد که سایه زمین بر روی ماه می افتد درواقع هیچ مدرکی وجود ندارد. چون از کودکی به شما گفته شده سایه زمین بر روی ماه افتاده و این اولین و آخرین دلیل است شما آن را باور کردید. اما آیا حقیقت دارد؟ پاسخ منفیست.ماه گرفتگی دسامبر 2010 در نیومکزیکو 

در تصاویر بالا ماه گرفتگی زمانی رخ داده که خورشید درحال طلوع بوده است و این باتوجه به مدل زمین کروی غیر ممکن است. اگر سایه زمین باشد دقت کنید که چطور وقتی ماه به افق نزدیک میشود سایه نیز همراه ماه که همچنان بر روی ماه است حرکت میکند؟ چطور ممکن است؟ ماه با حرکتی که در این تایم لپس نشان میدهد باید با حرکت خود مدار قابل توجهی از سایه را بپیماید اما حرکت ماه با به اصطلاح سایه ای که بر روی آن است هماهنگ است اما چطور ممکن است؟ این نشان میدهد مدل زمین کروی به کل غلط است.


این دو تصویر مربوط به یک زمان هستند که درجایی خورشید درحال غروب است و هنوز در افق دیده میشود و در مقابل آن ماه گرفتگی رخ داده و نصف ماه تاریک شده است چگونه ماه گرفتگی در روز رخ میدهد؟ چرا رخ میدهد؟ چون زمین یک کره نیست و آن ها به شما دروغ می گویند.با توجه به ادعا ناسا مبنی بر وجود هزاران ماهواره در مدار زمین و همچنین وجود چندین تلسکوپ فضایی هنوز تصویری حقیقی از ماه گرفتگی از فضا به ما نشان داده نشده است. ماه گرفتگی در روز حتی در دوران گذشته نیز به ثبت رسیده در کتاب خاطرات یک نویسنده،پزشک و جهانگرد بریتانیایی به نام سر هنری هلند به دیده شدن خورشید درافق هنگام ماه گرفتگی اشاره شده است و این را یک پدیده عجیب ذکر کرده است همچنین در رصدخانه سلطنتی گرینویج چندین ماه گرفتگی ثبت شده درحالی که خورشید درافق مشاهده میشد و روز هنوز تمام نشده بود. کمی فکر کنید و با خود بگویید چرا چنین اتفاقاتی رخ می دهد؟ زمین کروی نیست و مدل زمین کروی به کل غلط است.

کلیپ این تصویر:
http://www.aparat.com/v/ucjyw

اگر فکر میکنید ما اشتباه میکنیم با مدرک و دلیل علمی و معتبر ثابت کنید در طول ماه گرفتگی این سایه زمین است که بر روی ماه افتاده است.
اما کسی نمیتواند این موضوع را به اثبات برساند زیرا از کودکی به شما گفته شده که ماه گرفتگی توسط سایه زمین ایجاد میشود و شما این را پذیرفته اید!

با توجه به مدل زمین کروی شما اگر در وسط قطب شمال باشید میتوانید ماه گرفتگی در روز را مشاهده کنید ولی آن هم قطعی نیست
ماه گرفتگی در روز،مسیر خورشید گرفتگی و دیده شدن ماه بصورت همزمان در شب در استرالیا و روز در آمریکا میتواند بطور کامل مدل زمین کروی را نقض کند.


زمین تخت گرایان در سراسر جهان به خصوص از استرالیا و آمریکا این موضوع را به اثبات رساندند که در یک کره نمیتوان ماه را همزمان در آمریکا و استرالیا دید.
این موضوع کاملا صحت داردبه ما گفته شده که جزر و مد اقیانوس های زمین توسط نیروی گرانشی ماه انجام میگیرد
اگر ماه 2160 مایل و زمین تنها 8000 مایل قطر داشته باشد، طبق قوانین و ریاضیات خودشان، زمین 87 بار بزرگتر از ماه است و جسم بزرگتر باید جسم کوچکتر را به سمت خود جذب کند و هیچ راه دیگری وجود ندارد.
اگر گرانش قدرتمند زمین ماه را در مدار نگه میدارد،برای ماه غیر ممکن است تا با گرانش بسیار ضعیف خود بتواند گرانش قدرتمند زمین را خنثی کرده و آب های اقیانوس را تحت تاثیر قرار دهد.
این را باید ذکر کنیم که سرعت و مسیر حرکت ماه به دور زمین یکسان است،بنابراین باید یک تاثیر یکنواخت بر زمین بگذارد درحالی که عملا جزر و مد ها بر روی زمین تا حد زیادی متفاوت هستند
علاوه بر این، اگر گرانش ماه باعث جزر و مد میشود،چرا دریاچه ها، حوضچه ها، و سایر نهادهای کوچکتر مانند اقیانوس ها تحت تاثیر این گرانش قرار نمیگیرند؟

اگر ماه آب ها را به سمت بالا میکشد،این بدیهی است که در نزدیکی خشکی، آب باید به سمت عقب کشیده شود و جزر و مد خفیف به جای شدید رخ دهد.
سرعت و مسیر حرکت ماه به دور زمین یکسان است،بنابراین باید یک تاثیر یکنواخت بر زمین بگذارد درحالی که عملا جزر و مد ها بر روی زمین تا حد زیادی متفاوت هستند و یکنواخت و یکسان نیستند. در بندر ناتال بالا آمدن و پایین رفتن حدود شش پا است درحالی که در ساحل بیرا حدود ششصد مایل تا ساحل بالا آمدن و پایین رفتن آب بیست و شش فوت است این مشخص میکند که ماه هیچ تاثیری بر جزر مد ندارد!!
در دریاچه های داخلی و رودخانه ها جزر و مد رخ نمیدهد و این اثبات میکند که عامل جزر و مد ماه نیست.در واقع ماه و خورشید هردو باهم جزر مد را ممکن میسازند!!ترکیبی از مکان آن دو جریان های الکترومغناطیسی ایجاد میکنند.جزر مد در اقیانوس ها ممکن است نه رودخانه ها و دریاچه ها چون آب اقیانوس ها شور است و نمک رسانای الکتریسیته و در نتیجه دارای میدان الکترومغناطیسی است.مولکول های نمک توسط یون های سدیم و کلر ساخته شده اند یک یون اتم دارای بار الکتریکی است! درواقع جزر مد به این دلیل ایجاد میشود!!! اگر ماه واقعا بر روی آب ها تاثیر دارد آن هم با گرانشی که دارد پس باید جو زمین را به کلی در خلا از بین ببرد!
-توماس وینشیپ از کیهان شناسی زتتیک

پاسخ به چگونگی ایجاد جزر و مد در زمین تخت، میدان مغناطیسی است
مقالات و کتب بسیاری از زمین تخت وجود دارند که به توضیح کامل جزر و مد پرداخته است که در مقالات آینده از آن ها استفاده خواهیم کرد.


بر اساس کرویت زمین فقط قسمتی از ماه که به سمت خورشید است توسط نور خورشید روشن میشود اما مشاهدات مختلف در سراسر جهان چیزی خلاف این گفته را نشان میدهند!  
در تصاویر بالا موردی بسیار نادر و جالب از  ماه ثبت شده که نشان میدهد قسمتی از ماه که جهتی منحرف به سمت دیگری نسبت به خورشید دارد نیز روشن است و این کاملا در یک کره غیر منطقی است زیرا فقط قسمت هایی از ماه که سمت خورشید است باید روشن باشند پس چرا ما قسمتی که سمت خورشید نیست را هم نورانی میبینم!!  اینجا یک اشکال وجود دارد! طبق گفته ما در گذشته هلال های ماه توسط خودش انجام میشود و قسمتی که رو به خورشید است تحت تاثیر نور و انرژی بسیار کمی از خورشید است بنابراین آن سمت از ماه به طور کامل روشن میشود!  
موارد این چنینی مانند روشن بودن قسمتی از ماه که به سمت خورشید نیست را حتی خودتان نیز میتوانید مشاهده کنید کافیست دقت کنید 

ماه با نزدیک شدن به خورشید نور خود را از دست می دهد و ما ماه نو را داریم که هیچ نور و درخشندگی ای ندارد! 
میشود گفت ماه مانند یک تقویم طبیعی عمل میکند که با هر هلال زمان و روزی مشخص میشود

کلیپ تصاویر بالا را ببینید:
http://www.aparat.com/v/769no
http://www.aparat.com/v/i6V0m
تصویر بالا نیز نشان میدهد ماه کامل با توجه به مدل زمین کروی نمیتواند قابل رویت باشد5- عدم شناخت از ابتدایی ترین موضوعات و مدل زمین تخت
نقد پنجم:خورشید حتی در اون مدل و انیمیشنی که خودتون تو وبلاگ گذاشتید نمی تونه بیش از 25% تا حداکثر 35% از سطح زمینو روشن کنه یعنی در مدل زمین تخت شما، هرگز امکان نداره خورشید بتونه نیمی از سطح زمینو روشن کنه ولی دقیقا میدونیم نیمی از زمین همیشه روز و نیمی دیگه شبه. این تناقض رو چه جوری توجیه می کنید؟ قبلا عرض کنم که باز ربطی به پرسپکتیو نداره!
(تصویر را مقیاس دقیق حساب نگیرید)
تصاویر به کاملا گویای همه چیز هستند فکر نکنم به توضیح بیشتری نیاز داشته باشیم

تصاویر بالا را بصورت کلیپ ببینید تا بهتر درک کنید

شاید مانند ایشان این سوال را بپرسید که چرا خورشید زمین تخت وقتی داره تابستان نیمه جنوبی زمینو(حواشی قطب جنوبو) تولید می کنه پس باید بر روی اون مدارهایی بیفته که از قطب شمال دوره، یعنی مدارهایی که تقریبا 2 برابر مدارهای تابستان در نیمه شمالی است. پس باید سرعت گردش خورشید بیشتر بشه تا در 24 ساعت بتونه یه دور کامل بزنه، یعنی باید سرعت حرکت خورشید نزدیک به 2 برابر بشه، پس باید روزهای تابستان در نیمه جنوبی، حدود 7 یا 8 ساعت یا حتی کمتر طول بکشه!!! ولی در عمل روزهای تابستانی نیمه جنوبی زمین با روزهای تابستانی نیمه شمالی زمین هیچ تفاوتی ندارن. چرا؟

پاسخ:
با توجه به تصاویر بالا پاسخ میگیریم اما بهتر است توضیح دهیم.
هنگامی که خورشید در نیمه جنوبی تابستان ایجاد کرده است،این بدین معنی است که قسمت جنوبی در مرکز تابش خورشید قرار دارد یعنی در قسمتی که درست بیشترین مقدار نور و محدوده نوری خورشید به آن میرسد این به این معنی است که روز ها در تابستان بلند تر میشوند زیرا نور بیشتر از خورشید به آنجا رسیده و شب دیرتر شروع به آغاز میکند.
همینطور در هنگامی که در نیمه جنوبی زمستان است،این بدین معنی است که نور کمتری به نیمه جنوبی میرسد یعنی خورشید با رفتن به سمت شرق، به علت رسیدن کمترین مقدار نور به نیمه جنوبی(فرضا آمریکا جنوبی)، روز ها کوتاه شده و تا زمانی که خورشید دوباره به موقعیت خود در نیمه جنوبی برگردد زمان بیشتر طول خواهد کشید درحالی که نیمه شمالی تابستان است و روز ها طولانی تر.
توضیحات بصورت ساده کاملا همه چیز را روشن کرد امیدوارم مفید بوده باشد.

نظرات  (۲۷)

بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
فقط متأسفم
متاسفم که 4 روز کل زندگی تونو تعطیل کردین حتی یه کامنت هم جواب ندادین تا بسنین اون کلیپ های قلابی رو ترجمه و اینگونه جوابهایی غلط بدین که نشون میده دست تمام تخت گرایان خیلی خیلی خیلی خالی تر از اون چیزی بوده که فکر می کردم.

البته نقد ویدئوتون که آماده شد شاید بهتر بتونید اشکالات خودتون و اساتید قلابیی که این کلیپ های عمدا حقه بازی رو به شمای ساده دل، می رسونن ببینید.
برای بنده همین که 4 روز وقت گذاشتید که سوالات ساده رو تبیین کنید مهمه ولی ناراحتم از اینکه با وجودیکه شک زیادی بهت دست داده ولی اصرار دارید با ماست مالی و آب بستن به قضیه، مارو ببو فرض کنید.

دوست عزیز
باور کنید با تمام احترامی که به شما و امثال شما قائلم قصدی به جز روشن کردن صحیح از غلط ندارم همانطور که خودتونم اشاره کردین داده هایی مثل داده های ناسا هرگز قابل اطمینان نیستند ولی سوالات بنده هیچ تکیه ای به داده های ناسا نداشتند
اینکه سرعت زمین و منظومه و کهکشان چقدر هستند و قابل باور نیستند شاید اولین بار شما اینارو از یادداشتهای خود بنده خونده باشید که پرسیده بودم اگه ستارگان با این سرعت از هم دور میشن پس باید در عرض یک هفته ناپدید بشن ولی دهها ساله که می بینیم که همین گونه هستند.

مطمئن باشید اگه دلائل شما محکم بود خود بنده اولین کسی هستم که با افتخار به جمع شما وارد میشم و دلیل ادامه بحثم هم همینه.
همانطور که بنده رو می شناسید در هیچ موردی تعهدی نداده ام که صم بکم صحت اونارو بپذیرم و اگه در هر چیزی کمترین اشکالی ببینیم قطعا تا مو از ماست بیرون نکشم ول کن نیستم.

ولی انصافا فرض کنید بنده کاملا ببو قلابی و بی سواد هستم، خودتونو چرا گول می زنید؟

با وجود تمام سعی تون برای پاسخ گویی، باز نگفتید :
در سوال 59 در مدل شما(تخت) ماه گرفتگی چگونه رخ میده؟
باز در سوال 61 نگفتید شما که نه نقشه زمین کروی رو قبول دارید و نه نقشه زمین تخت خودتونو اصلا می پذیرید پس مبنای اینهمه به هم زدن میز، از کجاست؟ چطور بدون داشتن طرح و نقشه، اینهمه از مسیر هواپیمای زایمانی در آلاسکا داد سخن راندید؟
چطور آنهمه در مورد خلبانی، همه منتقدانو به چوب نادانی راندید؟

باز در پاسخ سوال 63 چرا نگفتید وقتی که اسناد فعلی رو همگی شبه علم میدونید پس بر چه اساسی به گزارشهای قرون باستان و ماه گرفتگی در روز و پیش بینی کردن کسوف و خسوف روزانه در اون دورانو اعتبار میدهید؟ از کجا معلوم اونا دست کمی از ناسا نداشته اند؟
شما چطور می تونید ادعای رویت ماه همزمان در امریکا و استرالیا رو ثابت کنید؟
اما در بند 65 عکسی که گذاشتم مربوط به حقه هایی بود که استادان تخت گرا، از اون حقه های بچگانه برای فریب شما استفاده کردن ولی بدون اینکه متوجه بشید حتی از اون مجددا برای تأیید جواب غلط تون استفاده کردید.
عجب.


قبل از آماده شدن نقد ویدئوتون خلاصه عرض کنم که اگه بخوام مثل خودتون راضی تون کنم جواب اینه:
>>>>پرسپکتیو باعث میشه شما زمینو تخت ببینید و گرنه کرویه.<<<<<


ولی حتی این جواب به سبک خودتون هم، وجوان بنده رو بسیار به درد میاره چرا که نتیجه بنده درسته ولی این روش من غلطه.
شما برای توجیه هر چیزی متوسل به پرسپکتیو شدید مثل شاه کلید ازش استفاده می کنید در حالی که بنده از ابتدای دهه 1380 تا به حال دارم پرسپکتیو تدریس می کنم
پرسکتیو هرگز اشیاء هم فاصله رو به نسبت متغیر محو نمی کنه یعنی شما اگه در میدان راه آهن بایستید و به خط های آهن نگاه کنید همگی 10 زوج خط آهن، مثلا 3 کیلومتر دورتر به هم می چسبند اینگونه نیست که یکی 1 و دیگری 2 و دیگری 3 کیلومتر اونورتر به هم بچسبند
کوهها دامنه شون هم قطورتره و هم به ما نزدیکتر از قله شونه
پس وقتی از ساحل دور میشیم باید اول قله محو بشه چون هم دورتره و هم کوچکتر و بعد کم کم دامنه نزدیک قله و در نهایت ریشه کوه.
ولی داستان در واقعیت برعکسه،
چون زمین کرویه نه تخت.

فیلمهاتون همگی به قصد، از حقه های سینمایی و عکس هاتون از حقه های عکاسی استفاده کردن و در ویدئو نشون خواهم داد حتی اطلاعاتی که از اون پل چینی داده کاملا غلطه اون پل صد و چند کیلومتری اصلا اونی نیست که در تصویر شماست 90% اون پل در خشکیه و فقط 9 کیلومترش در دریاست که در تصویر هم دیده میشه و برای 9 کلومتر هم مگه قراره چند متر بالا و پایینی تاثیری داشته باشه وقتی که در پلهای روگذر عابر پیاده که 60 متر بیشتر طول نداره اختلاف ارتفاع و یا طول  0.5 متری به راحتی قابل جبران و اغماضه؟

واقعا مثل یک برادر دلسوز و خیرخواه خدمت تون عرض می کنم و اگه فکر کنید دشمنی یا غرضی با شما دارم مدیون من هستید ولی شما هیچ از ریاضیات و هندسه و مهندسی و به خصوص تجسم 3 بعدی نمیدونید البته تا حدی طبیعی است ولی مایه یاس نیست باید با حقیقت دست و پنجه نرم کنید.
چطور می تونید تصور کنید که من باور کنم که نور خورشید شما، زمین تختو بصورت بیضوی(مایل به نیمدایره) روشن میکنه در حالی که خود خورشید کاملا دایره است؟
چطور جو زمین و پرسپکتیو، قرص خورسیدی که از ما دور میشه رو طوری هوشمندانه اصلاح می کنه که دقیقا یه دایره تمام عیار دیده بشه نه یه بیضی مایل به پاره خط؟
حالا ببینید به شما دروغ گفته اند یا به ما؟؟؟

چطور خورشید می تونه دقیقا نیمی از سطح یه دیسکو روشن کنه؟ حتی در مدل انیمیشنی که همه چیز در کنترل شماست هم این اتفاق نیفتاده؟

چطور ستاره قطبی شمال که تقریبا در بالای قطب شماله، می تونه در مدار 30 درجه جنوبی هم دیده بشه یعنی وسعتی در حد 120 به طرفی از دسک که سمت ماست؟ و همینقدر هم لابد باید از اون طرف قطب یعنی به طرفی که به سمن بالای دیسکه دیده بشه. یعنی ستاره کوچولوی قطبی از بالای قطب شمال 120 درجه به سمت بالا بغلاوه 120 درجه به سمت پایین دیده میشه و روی هم میشه 240 درجه؟!؟!؟!
اما.... اما..... اما.....
خورشید عظیم الجثه پر نور که همه ستارگانو تو جیبش میذاره فقط کافیه 100 درجه بره به طرف مقابل، یعنی از بالای ایران بره اونطرف قطب شمال که کمتر از 100 درجه اختلافش میشه(خداکثر 120 درحه).... ولی ولی ولی ولی
...................دیده نشه..................؟؟؟؟
حالا شبه علمو کیا دامن میزنن دوست خوب و ساده من؟

قسم به خدا استعدادی که خدا به ما داه حیفه استفاده نکنیم و دو دستی تحویل شیطان پرستا بدیم.

بله بنده سالها قبل از اینه شما بگین گفته بودم که :
تصویری از فضا برای زمین نداریم
سفر به ماه نداریم
زمین از فضا آبی دیده نمیشه بلکه باید قرمز و نارنجی و زرد باشه
فضا نورد نمی تونه در خلأ دوام داشته باشه
سیستم های مخابراتی نمی تونن خارج از جو کار کنن
و...
ولی حقیقت اینه که کشف کرویت زمین هیچ دینی به ناسا و دروغ هاش نداره یه کشف مستقل مربوط به ریاضیات و فیزیکه و چندین دهه قبلتر از تأسیس ناسا و فراماسونری، اتفاق افتاده.
تمام تصاویر و اسنادی که برای شما در اون فیلم گذاشتن عمدا حقه بازی و چشم بندی داره که انشاء الله اقلا به خاطر شما هم شده باشه وقت میذارم و خدمتتون ارائه می کنم، پیشاپیش عرض کنم که اون زوم با دوربین به کشتی، کاملا حقه هست و یکی با قایق به سمت کشتی میره و کشتی رویت میشه و برگشتش با نمایش معکوس همون فیلمه نه کم کردم زوم دوربین، بهتره به تصویر پرندگان در آسمانش دقت کنید.
خیلی از ادعاهایی که در اون فیلم از قول کروی ها گفته شده ربطی به کروی ها نداره بلکه خود تخت گرایان اونارو ساختن که به زعم خودشون آمار اشکالات زمین کروی رو بالا ببرن.

بازم عرض می کنم
شماره من اینه *********** که لازم نیست مخفیش کنم
و یوزر من ******* هست
برای دانستن نه خجالت لازمه و نه غرور.
ضمنا بنده گوشت سگ رو حلال نکردم بلکه گفته ام طبق نص قرآن، سک نجس نیست. نجس نبودن ربطی به خوراکی بودن اون نداره، همانطوری که انسان نجس نیست ولی خوراکی هم نیست.
پاسخ:
حرف شما"فقط متأسفم متاسفم که 4 روز کل زندگی تونو تعطیل کردین حتی یه کامنت هم جواب ندادین تا بسنین اون کلیپ های قلابی رو ترجمه و اینگونه جوابهایی غلط بدین که نشون میده دست تمام تخت گرایان خیلی خیلی خیلی خالی تر از اون چیزی بوده که فکر می کردم."

بنده هیچ وقت برای چنین موضوعاتی به خصوص پاسخ به شما کل زندگیم رو تعطیل نمیکنم. تنها چند روز به علت عید مشغول رسیدن به خانه بودم و در کنار این موضوع پاسخ شمارو هم مینوشتم.
خب چیزی که میمونه اینه که ثابت کنید کلیپ ها قلابی هستند.

حرف شما"دوست عزیز باور کنید با تمام احترامی که به شما و امثال شما قائلم قصدی به جز روشن کردن صحیح از غلط ندارم همانطور که خودتونم اشاره کردین داده هایی مثل داده های ناسا هرگز قابل اطمینان نیستند ولی سوالات بنده هیچ تکیه ای به داده های ناسا نداشتند اینکه سرعت زمین و منظومه و کهکشان چقدر هستند و قابل باور نیستند شاید اولین بار شما اینارو از یادداشتهای خود بنده خونده باشید که پرسیده بودم اگه ستارگان با این سرعت از هم دور میشن پس باید در عرض یک هفته ناپدید بشن ولی دهها ساله که می بینیم که همین گونه هستند."

شما بدون اینکه چیزی از فضا و فرضیات کیهانی بدونید صحبت میکنید بنده هرگز در جایی نگفتم ستارگان از ما دور میشن و طی چند هفته باید ناپدید بشن بلکه همیشه میگفتم و میگفتیم که ستارگان ثابت هستند و تغییری نمیکنند.
حرف شما"در سوال 59 در مدل شما(تخت) ماه گرفتگی چگونه رخ میده؟" اتفاقا اشاره کردیم و توضیح هم دادیم! ماه گرفتگی توسط خود ماه انجام میگیره

حرف شما"در سوال 59 در مدل شما(تخت) ماه گرفتگی چگونه رخ میده؟ باز در سوال 61 نگفتید شما که نه نقشه زمین کروی رو قبول دارید و نه نقشه زمین تخت خودتونو اصلا می پذیرید پس مبنای اینهمه به هم زدن میز، از کجاست؟ چطور بدون داشتن طرح و نقشه، اینهمه از مسیر هواپیمای زایمانی در آلاسکا داد سخن راندید؟ چطور آنهمه در مورد خلبانی، همه منتقدانو به چوب نادانی راندید؟"

قطعا نقشه زمین تخت نقشه ای نزدیک به حقیقت هست اما میتونید درباره نقشه ها تحقیق کنید! هیچ نقشه حقیقی و دقیقی هرگز وجود نداشت و ندارد.


حرف شما"باز در پاسخ سوال 63 چرا نگفتید وقتی که اسناد فعلی رو همگی شبه علم میدونید پس بر چه اساسی به گزارشهای قرون باستان و ماه گرفتگی در روز و پیش بینی کردن کسوف و خسوف روزانه در اون دورانو اعتبار میدهید؟ از کجا معلوم اونا دست کمی از ناسا نداشته اند؟"

علت این هست که در منابع تاریخی ای این حقیقت ثبت شده و هرکسی میتونه با تنها حساب روز ها و ماه ها و سال گرفتگی هارو پیش بینی کنه.

حرف شما"شما چطور می تونید ادعای رویت ماه همزمان در امریکا و استرالیا رو ثابت کنید؟"

شما چطور میتونید نقضش کنید؟ کافیه یک تحقیقی درباره بکنید! افرادی که در استرالیا و آمریکا هستند کلیپ هایی در این باره منتشر کردند و این موضوع رو گزارش کردند و هیچ کروی گرایی جز انکار کاری نکرده! درست مانند شما.

حرف شما"اما در بند 65 عکسی که گذاشتم مربوط به حقه هایی بود که استادان تخت گرا، از اون حقه های بچگانه برای فریب شما استفاده کردن ولی بدون اینکه متوجه بشید حتی از اون مجددا برای تأیید جواب غلط تون استفاده کردید. عجب."

تصویری که شما داشتید نه چیزی رو نقض و نه چیزی رو بطور کامل اثبات میکرد.

حرف شما"پرسپکتیو باعث میشه شما زمینو تخت ببینید و گرنه کرویه."

یک کلام، ثابت کنید!


حرف شما"شما برای توجیه هر چیزی متوسل به پرسپکتیو شدید مثل شاه کلید ازش استفاده می کنید در حالی که بنده از ابتدای دهه 1380 تا به حال دارم پرسپکتیو تدریس می کنم پرسکتیو هرگز اشیاء هم فاصله رو به نسبت متغیر محو نمی کنه یعنی شما اگه در میدان راه آهن بایستید و به خط های آهن نگاه کنید همگی 10 زوج خط آهن، مثلا 3 کیلومتر دورتر به هم می چسبند اینگونه نیست که یکی 1 و دیگری 2 و دیگری 3 کیلومتر اونورتر به هم بچسبند کوهها دامنه شون هم قطورتره و هم به ما نزدیکتر از قله شونه پس وقتی از ساحل دور میشیم باید اول قله محو بشه چون هم دورتره و هم کوچکتر و بعد کم کم دامنه نزدیک قله و در نهایت ریشه کوه. ولی داستان در واقعیت برعکسه، چون زمین کرویه نه تخت."

هیچ پاسخی نمیدم و در این مورد سکوت میکنه نه اینکه جوابی ندارم، اما باور کنید یا نه خسته شدم از بس به شما در این باره پاسخ دادم و با آزمایش و مشاهده اثبات کردم حرف های شما غلطه و شما جز تکرار این حرف ها کاری نکردید! قضاوت با خوانندگان وبلاگ.

حرف شما"فیلمهاتون همگی به قصد، از حقه های سینمایی و عکس هاتون از حقه های عکاسی استفاده کردن و در ویدئو نشون خواهم داد حتی اطلاعاتی که از اون پل چینی داده کاملا غلطه اون پل صد و چند کیلومتری اصلا اونی نیست که در تصویر شماست 90% اون پل در خشکیه و فقط 9 کیلومترش در دریاست که در تصویر هم دیده میشه و برای 9 کلومتر هم مگه قراره چند متر بالا و پایینی تاثیری داشته باشه وقتی که در پلهای روگذر عابر پیاده که 60 متر بیشتر طول نداره اختلاف ارتفاع و یا طول 0.5 متری به راحتی قابل جبران و اغماضه؟"

حقه سینمایی و عکاسی؟ باور کنید هرکسی میتونه با یکسری آزمایشات ثابت کنه کرویت زمین یک توهم و دروغه هیچ حقه ای هم در کار نیست نمیدونم چرا مخالف روش های علوم تجربی یعنی مشاهده،اندازه گیری،آزمایش و تکرار هستید.
بحث این نیست که این پل کجاست و چی هست و اطلاعات ویدیو دربارش درسته!بحث این هست که با کرویت زمین ساخت چنین پلی باید انحنا قابل توجهی در نظر گرفته بشه.

حرف شما"چطور می تونید تصور کنید که من باور کنم که نور خورشید شما، زمین تختو بصورت بیضوی(مایل به نیمدایره) روشن میکنه در حالی که خود خورشید کاملا دایره است؟ چطور جو زمین و پرسپکتیو، قرص خورسیدی که از ما دور میشه رو طوری هوشمندانه اصلاح می کنه که دقیقا یه دایره تمام عیار دیده بشه نه یه بیضی مایل به پاره خط؟ حالا ببینید به شما دروغ گفته اند یا به ما؟؟؟"

بنده زیر تصاویر شب و روز در زمین تخت ذکر کرده بودم که این مقیاس اصلی نیست یعنی خورشید به احتمال بسیار زیاد بصورت دایره ای منطقه رو روشن میکنه ولی چون تصویر و نقشه زمین تخت محدود بود و با مقیاس حقیقی تفاوت داشت بصورت بیضی ساخته شده بود البته حتما لازم نیست بیضی و دایره و.. باشه! پخش نور بصورت پراکنده و بدون شکل هندسی خاصی هم ممکنه رخ بده.

همانطور که در پست توضیح دادم ارتفاع خورشید و ماه هم در این مورد موثر هستند و البته گاهی خورشید و ماه در افق بصورت بیضی دیده میشن که در مقاله جدیدم بهش اشاره داشتم و دربارش توضیح دادم.

حرف شما"چطور خورشید می تونه دقیقا نیمی از سطح یه دیسکو روشن کنه؟ حتی در مدل انیمیشنی که همه چیز در کنترل شماست هم این اتفاق نیفتاده؟"

همه ما به یک آفریده هوشمند معتقد هستیم! انتظار دارید در خلقت نقضی به وجود بیاد؟ خورشید بصورت طبیعی نصف زمین رو روشن میکنه و فصل هارو ایجاد میکنه حال در این مدل انیمیشنی اگر ایرادی باشه نمیشه این ایراد رو به دنیای حقیقی گرفت البته از نظر من اون تصاویر مشکلی نداشتند.


حرف شما"چطور ستاره قطبی شمال که تقریبا در بالای قطب شماله، می تونه در مدار 30 درجه جنوبی هم دیده بشه یعنی وسعتی در حد 120 به طرفی از دسک که سمت ماست؟ و همینقدر هم لابد باید از اون طرف قطب یعنی به طرفی که به سمن بالای دیسکه دیده بشه. یعنی ستاره کوچولوی قطبی از بالای قطب شمال 120 درجه به سمت بالا بغلاوه 120 درجه به سمت پایین دیده میشه و روی هم میشه 240 درجه؟!؟!؟! اما.... اما..... اما..... خورشید عظیم الجثه پر نور که همه ستارگانو تو جیبش میذاره فقط کافیه 100 درجه بره به طرف مقابل، یعنی از بالای ایران بره اونطرف قطب شمال که کمتر از 100 درجه اختلافش میشه(خداکثر 120 درحه).... ولی ولی ولی ولی ...................دیده نشه..................؟؟؟؟ حالا شبه علمو کیا دامن میزنن دوست خوب و ساده من؟

ایراد بزرگی که به این حرف شما وارده اینه: شما فکر میکنید چون ستاره قطبی دیده میشه،پس خورشید هم باید دیده بشه درحالی که ستاره قطبی ارتفاع بیشتری از خورشید داره و خورشید بسیار پایین تر از ستاره قطبی قرار داره اما ستاره قطبی در همه زمین دیده نمیشه! علت دیده شدن در بخشی از جنوب این هست که ارتفاع بیشتری نسبت به خورشید داره و چون زمین تخت هست و انحنایی در کار نیست میتونیم راحت رصدش کنیم.

حرف شما"قسم به خدا استعدادی که خدا به ما داه حیفه استفاده نکنیم و دو دستی تحویل شیطان پرستا بدیم."

بله بهتره اینکارو نکنید چون اونها میخوان که باور کنیم میمون هایی هستیم که بر روی یک کره در یک فضای خلا و جهان بی کران و پوچ درحال چرخشیمحرف شما"بله بنده سالها قبل از اینه شما بگین گفته بودم که : 
تصویری از فضا برای زمین نداریم
 سفر به ماه نداریم 
زمین از فضا آبی دیده نمیشه بلکه باید قرمز و نارنجی و زرد باشه
 فضا نورد نمی تونه در خلأ دوام داشته باشه
 سیستم های مخابراتی نمی تونن خارج از جو کار کنن و..."


تعجب میکنم!!!! خب برای بنده توضیح بدید اگر زمین کروی هست و تمامی تصاویر زمین کروی از فضا جعلی هستند، چرا هنوز به زمین کروی باور دارید؟ اگر زمین کرویست چرا ناسا تصویر جعل کرده و مردم رو فریب میده؟ چرا تصویری وجود نداره؟ وقتی زمین کروی باشه راحت ازش تصویر تهیه میکنند و دیگر نیازی به جعل نیست!
بله سفر به ماه نداریم و حرفی باقی نمیمونه
بله پس شما تمامی تصاویر ناسا و سایز سازمان های فضایی رو نقض میکنید چون در همه تصاویر اونها زمین آبی رنگ دیده میشه! پس با این حساب نه فضایی وجود داره نه کره زمینی در فضا و نه جهانی از خلا و نه امکانات پیشرفته سازمان های فضایی! پس دلیل اعتقاد شما به کرویت زمین چی هست؟ تنها با غروب و طلوع خورشید بهش معتقدید؟ شما که نه نسبیت رو قبول دارید نه تصاویر کره زمین از فضا نه سفر به ماه نه سازمان های فضایی پس دلیل اعتقاد شما به کروی بودن زمین چی هست؟ دور شدن کشتی ها از ساحل؟ پاسخ دادیم! کم کم ناپدید شدن ساختمان ها با دور شدن از ساحل؟ پاسخ دادیم! دلیل دیگری از شما به خاطر ندارم.

حرف شما"ولی حقیقت اینه که کشف کرویت زمین هیچ دینی به ناسا و دروغ هاش نداره یه کشف مستقل مربوط به ریاضیات و فیزیکه و چندین دهه قبلتر از تأسیس ناسا و فراماسونری، اتفاق افتاده." 
اگه به قول شما هیچ دینی به ناسا و دروغ هاش نداره، ناسا چرا درباره شکل زمین دروغ گفته و تصاویر کره زمین رو جعل میکنه؟

حرف شما"تمام تصاویر و اسنادی که برای شما در اون فیلم گذاشتن عمدا حقه بازی و چشم بندی داره که انشاء الله اقلا به خاطر شما هم شده باشه وقت میذارم و خدمتتون ارائه می کنم، پیشاپیش عرض کنم که اون زوم با دوربین به کشتی، کاملا حقه هست و یکی با قایق به سمت کشتی میره و کشتی رویت میشه و برگشتش با نمایش معکوس همون فیلمه نه کم کردم زوم دوربین، بهتره به تصویر پرندگان در آسمانش دقت کنید. خیلی از ادعاهایی که در اون فیلم از قول کروی ها گفته شده ربطی به کروی ها نداره بلکه خود تخت گرایان اونارو ساختن که به زعم خودشون آمار اشکالات زمین کروی رو بالا ببرن."

زوم در افق حقه هست؟ شما مخالف آزمایش هستید؟ باور کنید خیلی ها همین حرف رو به من زدند اما فقط یکبار و فقط یکبار با دوربین به ساحل رفتند و این آزمایش رو انجام دادند و متوجه شدند هیچ کشتی ای به زیر انحنا نمیره! بنده خودم بار ها این آزمایش رو در ساحل انجام دادم و واقعا عجیبه که شما منکر علم میشید! منکر آزمایش مشاهده اندازه گیری و... میشید! بسیار عجیبه! همه چیز رو حقه میدونید!
حرف شما"خیلی از ادعاهایی که در اون فیلم از قول کروی ها گفته شده ربطی به کروی ها نداره بلکه خود تخت گرایان اونارو ساختن که به زعم خودشون آمار اشکالات زمین کروی رو بالا ببرن"

خیر زمین تخت گرایان درباره ادعا های کروی گرایان دروغی نمیگن چون بنده روزانه با اون دلایل و کروی گرایان در کانال،وب،اینستاگرام و... سر و کار دارم و تمامی دلایل و ایراد گیری اونهارو حفظ هستم و این شما هستید که میخواید این تناقض و اشکال رو بپوشونید.

موفق باشید

در سخنان اقای عربگری تناقض وجود داره که می گویند:

سیستم های مخابراتی نمی تونن خارج از جو کار کنن

در صورتی که در یکی از پاسخهایشان گفته اند از ماهواره ها برای امور مخابراتی استفاده می شود.
در صورتی که ارتفاعی که برای ماهواره بیان می کنند چندین هزار کیلومتر است و خارج از جو می باشد (ارتفاع جو حد اکثر 160 کیلو متر براورد شده است)

ماهواره هم طبق گفته خودشان دارای دیش و سیستمهای گیرنده و فرستنده مخابراتیست. پس در صورت وجود در ان ارتفاعات چگونه کار می کند.

ضمنا جهت دیشهای ماهواره در تهران ،قزوین و زنجان که یک مثلث تشکیل می دهند یکی نیست و با ارتفاعی که برای ماهواره ارائه می دهند نباید جهت دیشها برای این 3 شهر  تفاوت زیادی داشته باشد. چون با ارتفاع چندهزار کیلومتری این 3 شهر عملا" در یک نقطه قرار دارند.

جز این نیست که یک فرستنده در ارتفاع کم بین این شهرها وجود دارد و بررسی محاسبات ان راحت است و نیازی به هندسه نااقلیدسی و محاسبات فضایی نیست.

شما قادر به مباحثه منسجم و منطقی نیستید و جوابهاتونم هیچکدام نه کفایت می کرد و نه قانع کننده بود و نه گاهی مربوط.
در ابتدای ورود به مبحث شما فکر می کردم میشه شیطان پرستارو با منطق قانع کرد ولی الآن فهمیدم اگه طرف منطق حالیش بود که شیطان پرست نمی شد.
ولی بنده بر حسب وظیفه نقد ویدئوی شما رو تنظیم می کنم و خدمت شما ارائه می کنم و براتون نشون میدم که مثلا بار اول از ساحل با هلیکوپتر به سمت کشتی ناپدید شده در افق حرکت می کنن ولی بار دوم با قایق موتوری به سمت اون کشتی مثلا ناپدید شده حرکت می کنن و قایق در اثر موجها چند بار بالا می پره تا به کشتی برسه و به دروغ ادعا کنن که دوربین زوم کرده! در حالی که هرگز دوربین سوپر زومی در کار نیست، سپس همین حرکتو بصورت معکوس نشون میدن تا بگن که دوربین حالا داره از زوم خارج میشه و در حین همین کار، همون دسته پرندگانی که موقع رفت در آسمون بودن اینبار موقع نمایش معکوس دارن بصورت عقبکی پرواز می کنن(!!!)، خواهید فهمید که چه کسی داره با چشم بندی و حقه های سینمایی، به شبه علم دامن می زنه؟
شما حتی نمی خواید فکر کنید که وقتی از پل چینی 165 کیلومتری، فقط 9 کیلومتر اون که در دریاست ولی اون 9 کیلومترو به جای 165 کیلومتر غالب کرده اید و از بیننده می خواید که به دنبال 2000 متر انحنای پل باشد؟!؟!؟!
اولا مگه 165 کیلومتر پل قابل رویت هست که بیننده 2000 متر خمیدگی اونو بتونه ببینه؟
ثانیا شما وقتی فقط 9 کیلومتر از پلو نشون دادید چرا انحنای کل پلو می خواید؟
ثالثا مگه پلها رو چسبیده به انحنای زمین نمی سازند؟ یعنی آیا فکر می کنید بجای نصب پل بر روی زمین و تطبق دادن اون با پستی و بلندیهای زمین، باید پلها رو بصورت سیخ و لیزری ساخت تا یه طرف اون مماس به دایره زمین باشه و طرف دیگه اون بلند بشه و بره هوا؟!؟!؟!
واقعا چنین تصوری دارید؟
شما مغلطه میکنید و متناقض پیش میرید
نسبیت عمری 100 ساله داره ولی کرویت چند قرن قبلتر بدون نیاز به نسبیت بلکه با منطق و ریاضی اثبات شده. وقتی تفاوت اینارو نمیتونید احساس کنید واقعا هیچ کاری برای شما نمیشه کرد.

گرانش نیوتنی هیچ اشکالی نداره

ولی گرانشی که توسط اینشتین ارائه شده کلا ناقض تمام علوم ماقبل خود هست حتی درک ما از زمان.
اتفاقا به کمک رابطه بین زمان و سرعت نور و انرژی، و بیانات کاملا غامض و غلط موسوم به نسبیت، سکوتی بر فضای علم حاکم شد تا قدرت به دست سیاستمدارن بیفته.
نسبیت همونطوریکه اسمش هم روشه میگه، آقاجان، هیچ چیزی ثابت نیست حتی 1+1=2 لحظه یا بعد می تونه 1+1=0 باشه!!!
یعنی هیچ منطقی هیچ ریاضیاتی هیچ احساسی هیچ معیاری هیچ ارزشی نمی تونه قابل اتکا باشه.
این نظریه همچنان از جانب فراماسونهای قدرتمند حمایت شد که در اندک زمانی تمام دانشمندانو در بهت فرو برد و علمو نابود کرد.استاد ما می گفت مثلا در داخل اتم، زمان نداریم یعنی نمیشه گفت الکترون الآن در لحظهای خاص در کدام نقطه باید باشه چون زمانی وجود نداره؟!؟!؟!
هیچ ارتباطی بین مکانیک کوانتوم(شبه علم) و مکانیک کلاسیک(علم) وجود نداره و مکانیک کلاسیک اقلا 300 سال قبل از اون محاسبه و جواب گرفته.
مکانیک کوانتوم هیچ مشکلی رو تا به حال حل نکرده و هیچ مشکلی هم بر مکانیک کلاسیک نیوتنی وارد نبوده که اون بخواد حلش کنه.

توطئه مکانیک جدید خیلی روشنه که توسط قدرت طلبان استعمارگر ارائه شد
مثل توطئه زمین تخت می مونه که توسط شیطان پرستان داره هدایت می شه
هر دو پوچ  و پوشالی و به قصد گل آلود کردن آب و گرفتن ماهی ارائه شده اند.
منطق یعنی این:
1-نور خورشید اقلا یک میلیون برابر نور ستاره قطبی است.
2-ستاره قطبی طبق نظر شما، از محدوده مدار 30 درجه جنوبی تا قطب شمال (یعنی محدوده 120 درجه ای) دیده میشه و همچنین از قطب شمال هم تا نقطه مقابل همین مدار 30 درجه جنوبی، یعنی اون طرف زمین هم دیده میشه. یعنی ستاره قطبی در یک بازه 240 درجه ای در سطح زمین تخت دیده میشه.
3-خورشید وقتی از این سمت استوا به اونطرف قطب شمال(نقطه مقابل این استوا) میره یعنی فقط 180 درجه جابجا میشه، ولی هرگز دیده نمی شه. در حالی که به دلیل پر نور بودنش باید به مرتفع بودن ستاره قطبی در زمین تخت غلبه کنه و کاملا روشن و مثل حالت دیده شدن در ساعت 9 صبح دیده بشه.
4-نتیجه
خورشید حتی به اندازه یکهزام ستاره قطبی هم دیده نمیشه، چون خورشید در واقع به پشت زمین می ره یعنی فرض تخت بودن زمین غلط بوده است.
چرا؟
چون اگه قرار بود ستاره قطبی حتی هزار برابر ارتفاع خورشیدو هم داشته باشه ولی چون خورشید ملیونها بل میلیاردها برابر پر نورتر از اونه باید در بازه 180 درجه ای کاملا واضح دیده می شد یعنی خورشید باید در شب هم همه جای زمینو روشن می کرد. ولی روشن نمی کنه. پس زمین تخت نیست.
پاسخ:
والا دیگه نمیدونم چی بگم! قضاوت با خوانندگان وبلاگ! من معمولا یک موضوع رو بیش از دو یا سه بار برای شخصی که متوجه نمیشه توضیح نمیدم اما برای شما بیش از 10 بار توضیح دادم و بازهم برگشتید سر نقطه اولتون.
(درضمن بنده ثابت کردم مدل کرویت زمین توسط ماسون ها حمایت میشه حال شما باید ادعای مضحکتون رو که زمین تخت رو ماسونی میدونید ثابت کنید)
با درود خدمت آقای عربگری
آقای عربگری متاسفانه شما همه چیز رو در فراماسونها میبینید
آخه جطور امکان داره نظریه مانند نسبیت انشتین رو فراماسونها ساپورت بکنن!

جناب mohsen کشف شما در مورد تناقض در حرفهای من درباره مخابرات خارج از جو زمینو قبول دارم یعنی وسایل مخابراتی نمی تونن در خارج از جو زمین کار کنن ولی اعتقاد به مخابرات ماهواره ای دارمX.
البته قطعات چون در شرایط داخل جو زمین ساخته شدن و طبیعتا هیچ قطعه الکترونیکی خاصیت خودشو نمی تونست در شرایط درون جو، در خارج جو هم حفظ کنه.
حرف من مربوط بود به بحث سفر به ماه، و هر کجا هم این بحثو مطرح کرده ام پیرامون داستان موهوم و غیر واقعی سفر به ماه صحبت می کرده ام از جمله در کامنت قبلی ام.

قطعات الکترونیکی در زمان 70 سال قبل، شامل خازن های الکترولیتی و سرامیکی که هیچکدوم نمی تونن در شرایط خلأ متلاشی نشده و یا تحت بمباران پرتوهای خورشیدی همچنان کار طبیعی خودشونو داشته باشن
لامپهای خلأ یا لامپهای دیود و تریود و تترود و ... مرسوم در اون دوره، که پیشرفته ترین قطعات مکشوفه و اختراعی بشر بوده اند هیچکدام نمی تونستند در خلأ منفجر نشن.
قطعات درشت الکترونیکی به دلیل خاصیت رزونانس الکتریکی یا در واقع تشدید امواج، نمی تونستن امواج تلویزیونیو که دارای طول موج ریز هستند(از 40 تا 840 مگاهرتز) رو بدون هیچ مشکلی مخابره کنن.
تنها امروزه که در حدود 30 سال از تولید قطعات نیمه هادی میکرو(IC)، میگذره و در واقع فرکانسهای مایکرو کشف و سیستم های مخابراتی بسیار پیچیده و پیشرفته اونا اختراع شده(مدولاسیون MPEG ,...) تونستن ماهواره هایی بسازن که می تونه این امواجو دریافت و ارسال بکنه.
قبول دارم باید موقع بحث از نظر بازه زمانی، جملات خودمو معین می کردم و بابت تذکر شما متشکرم.
با توجه به اینکه شما امروزه در داخل یک قوطی کبریت می تونید موبایل ماهواره ای داشته باشید با پیشرفته ترین دوربین و سرعت زیاد و حافظه فوق العاده زیاد، ولی همین موبایل با تکنولوژی 70 سال پیش باید در یک فضایی به اندازه ساختمان پلاسکو جا میشد. پس چنان سفری به ماه، محال بود.

امروزه هم تمام ماهواره ها با امواج مایکرو کار می کنن که فرکانس همگی در محدوده 1 گیگاهرتز تا حدود 15 گیگاهرتز یا شاید هم بیشتر هست و اغلب دور بر 12 گیگاهرتز می باشند.

اما جهت دیش ماهواره ها برای سه شهر تهران و قزوین و زنجان که با ارتفاع مفروض برای ماهواره ها، عملا در یک نقطه دیده میشن، دقیقا یکی است
کافی است جی پی اس یا قطب نمای دقیق داشته باشید مثلا در مورد مجموعه پر شمار هاتبرد روی مدار 13 درجه شرقی است و در کل ایران بر همین زاویه تنظیم میشه.

ماهواره های تلویزیونی هیچ چاره ای ندارن که در وضعیت GEO یعنی زمین-ثابت قرار گیرند و در اینصورت باید در خارج از جو زمین باشند یعنی ایران براش تقریبا یه نقطه منظور میشه.

البته تقریبا هر 2 سال ماهواره ای مثلا به مجموعه هاتبرد اضافه می شه که طبیعتا هاتبرد 8 با هاتبرد 9 یا 10 در آسمان باید یه فاصله معقولی از هم داشته باشند که موقع تنظیم دیش ها هم باید بدونید بر روی کدام یک از مجموعه هاتبرد دارید دیش تنظیم می کنید.
جناب زمین تختگرای فارسی

تا وقتی جوابی صحیح و منطقی نداشته باشید، 10 بار که سهله اگه تا آخر عمرتون هم مطالب بی ربط و غلطو بخواید به عنوان جواب ارائه کنید پشیزی ارزش و اعتبار نداره.

دیروز یکی می گفت 10 بار رفتم امتحان شهری رانندگی، خیلی هم بلدم و راننده تمام عیار و حرفه ای هستم، ولی افسرهای عقده ای هر دفعه ردم می کنه
آخرین بارش که رفته بود موقع پارک دوبل، ماشینو فرو کرده بود به زیر سپر ماشین پارک شده جلویی!

این بنده خدا اگه تا آخر عمرش هم بره نمره قبولی نخواهد گرفت.
شما هم بیخود خودتونو خسته می کنید دفاع غیر منطقی و نا منسجم و بدون مبنای علمی، آب در هاون کوبیدنه.

هر موقع تونستین بفهمین که چطور ممکنه خورشید قرضی شکل، از همه جای زمین و در هر وقتی از روز، بصورت دایره کامل دیده میشه، اون موقع می تونید بفهمید فرق بین علم با خرافات چیه!

هر وقت شما تونستین بگین که شما کی خواستین به سمت قطب جنوب راه بیفتین ولی مانع شما شدن، اون موقع ادعا کنین که نمی ذارن به آنتراکتیا برید.
البته قطب جنوب هم جزئی از ممالک محروسه ابرقدرتهاست همانطوری که به هر کسی به راحتی ویزای ورود به کانادا و آلاسکارو نمیدن جنوب هم جزئی از ممالک یه کشوه که مجوز ورود به کشور لازم داره که فعلا ایرانیارو به هیچ جای درست و حسابی راه نمیدن که حاصل فعالیت حدیث و حوزه گراهایی مثل شماست.
ولی حق ندارید مرزبندی کشورهارو به عنوان ممنوعیت تحقیق در مورد قطب جنوب جا بزنید.
پاسخ:
همانطور که قبلا گفتم صحبت با شما فایده ای نداره! شما نسبیت رو قبول ندارید اما خورشید مرکزی رو قبول دارید این بسیار نادره و هرکسی اینطور نیست.
بنده در مقالات قبلی وبلاگ اعلام کردم که توریست هایی به آنتراکتیکا میرن و من منکرش نیستم اما آنتراکتیکا مانند بقیه مکان های توریستی در سراسر جهان نیست و تحت نظر چندین کشور هست که پیمان نامه جنوبگان رو امضا کردند بنابراین قوانین و مقررات خاص خودش رو داره و هرکسی توان اکتشاف مستقل در اونجارو نداره
موفق باشید
در نظریه شما شهاب سنگ و شفق قطبی چگونه توجیح میبشود ؟؟؟؟
پاسخ:
سلام
شهاب سنگ رو در کانال سرچ کنید
کانال ندارم


اقای عربگری


شیب دیشهای ماهواره در مناطقی از شهر شیراز کمتر از بیست درجه است


اما در بندر عباس بیش از چهل و پنج درجه است


برای تنظیم دیشها از روی زمین به سمت یک نقطه در ارتفاع چندهزار کیلومتری در فضا نباید زاویه تنظیم دیشها فرق زیادی با هم داشته باشندپاسخ:
سلام
کامنت های جناب عربگری دیگه تایید نمیشه اگر ایشون نقدی به مدل زمین تخت کردند پستی در این باره در وبلاگ قرار میدم و پاسخ میدم اما نظرات ایشون تایید نمیشه چون با توهین و تمسخر حرف میزنند و مدام بر سر یک موضوع اصرار دارند 
موفق باشید
یک سوال: فاصله‌ی بین استرالیا و نیوزلند چقدره؟ اینجوری که تو نقشه زمین تخت نشون داده شده از عرض قاره آمریکا هم بیشتره. کلا هر چی به سمت مدار های جنوبی تر میریم فاصله ها از هم خیلی بیشتر میشن.
پس چجوری پرواز بین سیدنی و ولینگتون فقط ۳ ساعت طول میکشه در صورتی که از نیویورک به سیاتل ۶ ساعت پروازه؟ روی نقشه زمین تخت فاصله نیویورک تا سیاتل خیلی کمتره تا سیدنی تا ولینگتونه.
پاسخ:
سلام تصویری تهیه کنید و بر روی نقشه زمین تخت به بنده نشان بدید اینطور بهتر موضوع رو درک میکنیم و میتونیم دربارش صحبت کنیم
برای مثال این در این نقشه که در سایت هم استفاده شده: 
http://www.theflatearthsociety.org/home/application/files/4514/6118/3813/Flat_earth.png

فاصله بین استرالیا و نیوزلند از عرض کشور آمریکا بیشتره. چطور پس پرواز بین دو استرالیا و نیوزلند نصف پروازی که عرض آمریکا رو طی میکنه طول میکشه؟
پاسخ:
سلام 
دوست عزیز اندازه قاره ها در این نقشه در مقیاس دقیق نیست و اگر دقت کنید استرالیا بصورت کشیده شده در این تصویر رسم شده درحالی که استرالیا به این شکل نیست.

اون برای زمین کرویه که مقایس نقشه تفاوت میکنه بر اساس عرض جغرافیایی. زمین تخت دیگه چرا نقشه اش دقیق نیست؟ مشکل ترسیم نقشه (map projection) برای ترسیم یه نقشه تخت از روی یه سطح کروی است. برای یه سطح تخت روی یه نقشه تخت که مشکلی وجود نداره. شما چطور نقشه دقیق زمین رو ندارید و چرا از این نقشه غیر دقیق در سایتتون استفاده میکند؟ 
پاسخ:
سلام
نقشه زمین تخت با نقشه مدل کرویت کمی فرق میکنه هردو نقشه ایرادات بسیاری دارند اما نزدیک ترین نقشه به حقیقت نقشه زمین تخت هست. 
یک نقشه از زمین تخت ارائه شده اما هنوز رسمی نشده و مورد استفاده نیست بنده خبر ندارم چه زمانی این نقشه بصورت رسمی معرفی میشه
یعنی شما نقشه زمین تخت رو ندارید و در عین حال انتظار دارید بقیه باور کن زمین تخته؟

مردم صدها سال هست با نقشه فعلی زمین که از مدل کروی ترسیم شده، کشتی رانی و سفر هوایی می‌کنن. در سریع ترین حالت ممکن هم میرسن به مقصد. (برای سود اقتصادی خودشون هم شده سریع ترین مسیر رو پیدا میکنن که کمترین سوخت رو مصرف کنن.) از قصا کوتاه ترین مسیر که پیدا شده، کوتاه ترین مسیر  بر اساس هندسه زمین کروی است نه زمین تخت.

بعد شما ادعا می کنید که زمین تخته ولی نقشه اش رو نداریم و این نقشه‌ای هم که روی سایت هست دقیق نیست. معلوم هم نیست هنوز کی نقشه دقیقش میاد بیرون. و همه اینها در حالی هست که تهیه نقشه زمین تخت آسون ترین کار ممکن هست چون مشکلات ترسیم نقشه معمول (تبدیل کره به صفحه) رو نداره.

جدا از این مشکلات یک اصل فلسفی معروف هست به اسم «تیغ اوکام» که میگه اگر دو روش برای توضیح یک پدیده هست روش ساده تر رو اتنخاب کنید. تخت بودن یا کروی بودن زمین توضیح پدیده هایی هست که ما هر روز می‌بینیم. تخت بودن زمین نیازمند توضیح های پیچیده و استثناهای بسیار فیزیکی است، در حالی که کروی بودن زمین بسیار ساده اکثر پدیده ها را توضیح میده. عقل سالم حکم می کنه ساده ترین روش درست باشه نه پیچیده ترین.
پاسخ:
نقشه زمین تخت رو داریم اما نقشه زمین تخت فعلی همانند نقشه زمین کروی اشکالاتی دارهو اگر کمی تحقیق کنید متوجه میشید که هیچ نقشه ای از زمین دقیق و حقیقی نیست. تمامی مسیر های پروازی و کشتی رانی بر اساس زمین تخت ساخته و تنظیم شده هستند و تمامی خلبان ها یاد میگیرند که در بالای یک صفحه تخت و اتمسفر ثابت درحال پرواز هستند.
اتفاقا همه چیز با زمین کروی پیچیده میشه. نیاز به گرانش،نیروی گریز از مرکز،چرخش کره نیاز به انحراف مداری زمین حرکت با منظومه شمسی و کهکشان و کل جهان با سرعت های سرسام آور و بسیاری دیگه از موارد پیچیده و مضحک که در حد تئوری هم نیستند.
در زمین تخت همه چیز رو میشه به صورت ساده توضیح داد چون نیازی به چرخش،گرانش و... نیست.

"خورشید در مدل زمین تخت از ما دور میشود و به ظاهر در افق از دید ما پایین میرود اما در مدل زمین کروی خورشید ثابت است و زمین در حرکت است و با چرخش زمین به دور خود به نظر میرسد که خورشید درحال پایین رفتن است"
خسته نباشی ^o^
یه ذره مطالعه در مقابل نظریات جبهه مخالف خودتون هم داشته باشید
خورشید ثابت نیست و نه تنها حول مرکز کهکشان راه شیری داره میچرخه بلکه همراه کهکشان داره حرکت می کنه  
جدا از این بحث اگه زمین تخته پس دو حالت داره یا لبه داره یا تا بی نهایت ادامه داره اگه لبه داره لبش کو چون قاعدتا نمی تونه تا بی نهایت ادامه داشته باشه
پاسخ:
سلام
دوست عزیز بنده ثابت بودن رو از این لحاظ گفتم که زمین به دور خورشید میچرخه و مدل زمین کروی میگه حرکت خورشید در اسمان به دلیل حرکت زمین هست منظور بنده این هست بنده خوب میدونم خورشید در مدل زمین کروی چه حرکتی داره 
سلام اگه ماه خودش یک منبع نور هست چرا توی چاله هاش نور نیست وسایه هستr
پاسخ:
سلام پاسخ بسیار ساده است! اگر دو منبع نور داشته باشیم!  منبع قوی تر باعث تاثیر گذاری بر منبع کوچکتر نور  شده و توانایی آن منبع را در محو کردن سایه خودش را از بین میبرد!  به عنوان مثال وقتی شما یک چوب کبریت را در یک اتاق روشن شده به وسیله نور چراغ روشن میکنید با اینکه خود کبریت منبع نور است ولی شما سایه چوب کبریت را بر دیوار خواهید دید چون تابش منبع پشت چوب کبریت چندین برابر قوی تر از خود نور شعله چوب کبریت میباشد باعث ایجاد سایه بر روی دیوار میشود و روشنایی شعله کبریت توانایی محو کردن این سایه را بر دیوار از دست می دهد! این دقیقا همان اتفاق است که برای ماه می افتد!  ما اعتقاد داریم خورشید و ماه در یک ارتفاع هستند و در فاصله ای که نور خورشید میتواند بر روی ماه بیوفتد اما ماه نور خود را دارد!!  نور خورشید فقط در حد ایجاد سایه تاثیر دارد و بازتاب نمیشود! 
درود بر شما 
من متن را چندبار خواندم اما هیچ توضیحی برای ماه گرفتگی در مدل زمین تخت ندیدم
شما چی فکر میکنید؟
ایا میپندارید دو ماه در اسمان هست ؟
دلیل ماه گرفتگی چیست؟
پاسخ:
سلام
ماه گرفتگی توسط خود ماه انجام میشه.
میتونید مقاله زیر رو دانلود کنید از صفحه 74 تا 81 رو بخونید:
http://yon.ir/zIWU4
 • گوچگون فردایی
 • سلام مجدد
  اگر سقفی در اسمان داریم چرا باموشک به ان شلیک نکرده وانرا نمیشکافیم.البته شاید دلیل مخالفت غربی ها با موشکی ایران نیز همین باشد.شاید دلیل سرسبزی کشور های پیشرفته همین باشد که هر موقع بخواهند به سقف شلیک میکنند واب میاید.نظر شما چیست
  راستی اگر انها مارا می خواهند گول بزنند پس چرا در کلیپ ها هیلاری کلینتون از سقف محکم شیشه ای در جلو جمع صحبت میکند؟
  راستی در ایران حتی یک نفر هم نبوده که این را به مردم بگوید.از مسولین عالی رتبه  تا بزرگان مذهبی ما؟
  این همه مطالعه وپژوهش درناسا و کارمندان ودانشمندان که ایرانی هم هستند یعنی نمی دانستند که دنیا را سر کار میگذارند اما یک نفرشان هم لب باز نکرده.این همه شاتل به سمت سیارات فرستادند یعنی دروغه؟اصلا سیاراتی به نام های منظومه شمسی :عطارد زهره مشتری ....وجود دارند.
  توروخدا خواهش میکنم بجای اون بحثا وکل کلای بیفایده با اعضا به این سوالات جواب بدین.منتظرم.مخصوصا بخش موشکی

  پاسخ:
  سلام
  هیچ موشکی نمیتونه به گنبد آسمان برسه.
  اونها به شدت نماد پرست هستند! حرف ها معنا دار بسیاری میزنند.
  ایران به عنوان یک کشور وظیفه داره طبق برخی قوانین عمل کنه اگر ایران همه چیز رو افشا کنه هرج مرج و جنگ میشه ممکنه انقلاب علمی رخ بده و هزینه زیادی برای تغییر کتب دانشگاهی و مدارس روی دست ایران میمونه و البته موقعیت از نظر سیاسی به خطر میوفته!
  لازم نیست همه کارمندان ناسا مطلع باشند! البته شخصی به نام متیو بویلان یا مت پاور لند این یکی از اعضای سابق ناسا درباره تخت بودن زمین و تصاویر جعلی ناسا افشاگری کرده! هیچ شاتلی به سمت سیارات فرستاده نشده! موشک ها یا سوخت جامد هستند و میسوزند و یا به سمت اقیانوس منحرف میشند.
  http://yon.ir/CBT3j                                                                     
  http://yon.ir/P9fEa
  سیارات بله! میشه اونهارو رصد کرد اما سیارات بسیار کوچکتر از زمین هستند.

  سلام ، من یک سؤال داشتم ، با فرض تخت بودن زمین ، أیا نمی شه  با کندن اون به فضا رفت ؟ 
  پاسخ:
  سلام خیر
  اکثر مردم وقتی با موضوع زمین تخت مواجه می شوند این تصور را دارند که چون ما زمین را یک دیسک می دانیم بنابراین زمین یک دیسک نازک است و میتوانیم با یک قاشق زمین را کنده و به انتهای آن برسیم سپس از آن به پایین سقوط کنیم. اما این یک تصور بسیار غلط است! زمین تخت دارای ضخامت بسیاری است و بشر با علم امروز خود تنها توانسته تا 14 کیلومتر حفر کند نه بیشتر! درواقع هیچکس نمی تواند زمین تخت را تا انتها حفر کند زیرا باید هزاران هزار مایل حفاری انجام دهد زیرا این ضخامت نسبت به علم و تکنولوژی بشر بسیار زیاد است
  ببخشید گفتید که زمین هزاران هزار مایل ضخامت داره پس با این ضخامت زمین دیسک و تخت نیست و یک استوانه هست!!!

  سایر سیارات قابل مشاهده چطور؟ طبق تئوری های شما باید اونها هم تخت باشن و هزارن هزار مایل ضخامت که بدور خورشید میچرخن که باتوجه به ضخامتشون چنین چیزی نمیتونه صحت داشته باشه مگر اینکه برای خودشون یه خورشید داشته باشن که باز هم غیر ممکنه

  با توجه به گرد بودن خورشید چطور نورش بصورت بیضی روی زمین افتاده؟
  پاسخ:
  خیر زمین استوانه نیست! زمین یک دیسک هست اما برای من و شما که یک انسان به این کوچکی هستیم، ضخامت این دیسک بسیار زیاده اما استوانه نیست.

  سیارات بسیار از زمین کوچکترند! کروی هستند و به دور زمین و خورشید میچرخند. 
  نور بیضی نیست! در اینجا چون نقشه کمی کوچکه و در قطب جنوب امتداد نداره اینطور کشیده شده
  خوب قطر این دیسکی که میفرمایید چقدر هست؟
  پاسخ:
  سلام حدودا 24000 مایل(البته باز هم قطعی نیست)
  البته منظورم از قطر ، 2 برابر شعاع هست و ضخامت نیست
  شعاع صفحه زمین در واقع
  پاسخ:
  بنده ضخامت رو نگفتم
  سلام بالاخره من نفهمیدم ماه گرفتگی از نظر زمین تخت گراها چطور توجیه میشه؟ ممنون میشم اگه توضیح بدید
  پاسخ:
  سلام
  بطور ساده میشه گفت ماه گرفتگی توسط خود ماه انجام میشه و نه سایه زمین چون ماه گرفتگی در هنگام روز هم رخ داده زمانی که خورشید در افق قابل مشاهده بوده
  سوال من اینه. اگه زمین تخت هس بالاخره باید یه جایی تموم بشه.اخر زمین یا لبه ی این سطح تخت کجا هس. جوابتون چیه
  پاسخ:
  سلام زمین لبه نداره
  فکر کنم اگه بگید نمیدونم بهتر باشه!
  پاسخ:
  سلام مجدد
  برای شما بصورت کاملا خلاصه گفتم! توضیحات کامل در مقالات موجوده
  با سلام، چند تا چیز هست که کامل توضیح داده نشده و مشخص نشده
  1- با توجه به نظریه ای که شما میگین جاذبه وجود نداره، حالا اگه جاذبه نیس پس چه دلیلی وجود داره که اجسام با شتاب ثابت به سمت پایین پرت میشن، البته توی شرابط خلا هر جسمی که از هر ارتفاعی رها بشه با شتاب G که همون 10m/s2 هست به سمت پایین پرت میشه و چرا به سمت دیگه ای نمیره مثلا به سمت بالا نمیره، چرا توی اقیانوس هوایی که در جو وجود داره قسمت پایینی جو سنگین تر هست؟ فشار هوا را چجوری توجیه میکنین؟  اگه جاذبه نباشه دلیل فشار 1 ATM در سطح زمین چیه؟ چه چیزی اجسام را به سمت زمین جذب میکنه و منشا این نیرو چیه؟
  سوال بعدی اینه که اگه شما نظریه زمین کروی را قبول ندارین خب توی تیوری شما زمین چه شکلیه اندازش چقدره، جرمش چقدره،  چجوری توی فضا پایداره ستاره ها چه شکلی هستن، کجا قرار دارن، اگه زمین مسطح هست، عمقش چقدر هست،  اگه مسطح باشه اون طرف سطح چه چیزی وجود داره، میگن هندی ها عقیده داشتن که زمین روی دوش یه سری فیل های غول آسا قرار داشته که.مطمینم شما همچین عقیده ای ندارید!! فاصله ماه تا زمین از نظر شما چقدر هست، آخه طبق نظریه شما به نظر میرسه که شما معتقدید فاصله زمین و ماه با فاصله زمین و خورشید برابر هستش بعدش هم شما فصل های زمستان و بهار و پاییز و تابستان رو چجور توجیه میکنین دلیلشون چیه بعد به نظر میرسه که شما قوانین فیزیک نوین را قبول ندارید، اگه یه تیوری را مردود میدونین باید یه نظریه علمی دقیق برا جایگزین شدنش داشته باشین و اگر نه هر کسی  میتونه ادعایی کنه، مثلا من میگم که زمین به شکل مثلث متساوی الاضلاع هست، چحوری ردش میکنین، بعد شما ماهواره هایی که دور زمین میچرخن رو چجوری توجیه میکنین؟ مواد مذاب موجود توی گدازه های آتشفشانی رو چجوری توجیه میکنین، چون اگه زمین کره ای نباشه، نظریه زمین ساخت ورقه ای هم دیگه معتبر نخواهد بود و چون زمین هم کروی فرض میشه، دیگه جایی به اسم مرکز زمین برای تامین انرژی مورد نیاز برای ایجاد گدازه وجود نخواهد داشت . بعد یه سوال از شما دارم شما آزمایشی  انجام دادین تا حالا؟ بررسی ای روی پرتو های کیهانی انجام دادین، منبع مقالاتتون چیه؟ تا حالا مقاله ای در یک کنگره رسمی ارایه دادین؟   من قبول دارم نظریه زمین کروی مانند همه نظریات دیگه پر از ایراد هست و ناقصه ولی نظریه شما خیلی ناقص تر از نظریه زمین کروی هست.... لطفا پاسخ بدهید، من ایرادات دیگه ای یه نظریه شما وارد میدونم اگه اینو جواب بدین اون ایراد ها رو هم مطرح خواهم کرد. توی دنیا پر از نظریه های عجیب و غریبه مثله اعتقاد به درمان های همیوپاتی و رد پزشکی نوین  ولی اونایی که پزشکی نوین را رد میکنن و از طب سنتی دم میزنن هیچوقت نمیگن که اون زمانی که بر اثر وبا و بیماری های این چنین هر ساله برخی از شهر ها از سکنه خالی میشدن، طب سنتی چیکار میکرد؟
  پاسخ:
  سلام
  میتونید به این لینک مراجعه کنید توضیحات کاملی در این صفحه از وب موجوده:  لینک

  پاسخ های شما در این وب هست اما به نظر بنده بهتره شما مقاله کامل زمین تخت رو بخونید:

  لینک : http://yon.ir/zIWU4

  با توضیحات شما دودل شدم الآن پنجاه پنجاه فکر می کنم زمین کره ای هستش یا مسطح هستش!!!
  یک سوال تو ذهنم اومده این کرات دیگه داخل گمبد آسمان هستند یا بیرون از گمبده؟؟؟
  پاسخ:
  سلام داخل هستند
  سلام دراین متن گفته شده ترجمه عربی کلمه افول یعنی پایین رفتن درحالی که این ترجمه اشتباه است و در واقع افول به معنی محوشدن است .

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی