انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@
سایت اصلی انجمن: Flatearthfarsi.com

دایناسور ها هرگز وجود نداشتند!

چهارشنبه, ۲۳ فروردين ۱۳۹۶، ۰۳:۰۹ ب.ظ

دایناسور ها هرگز وجود نداشتند!

لطفا فقط با خواندن عنوان مقاله نظر ندهید

مقاله را بصورت کامل بخوانید

برای خواندن این مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید

این وبلاگ درحال حاضر فعالیتی ندارد لطفا به سایت زمین تخت فارسی مراجعه کنید:

flatearthfarsi.com

رده دایناسور ها در اصل توسط سر ریچارد اوون عضوی از انجمن سلطنتی و سرپرست موزه تاریخ طبیعی بریتانیا در 1842 تعریف شده است.

به عبارت دیگر وجود دایناسور ها بصورت یک فرض و بطور اتفاقی توسط  knighted museum-head در اواسط قرن 19 مطرح شد.

در روزهای اوج تکامل، قبل از اینکه حتی یک فسیل از دایناسور کشف شود، رسانه های ماسونی و جریان اصلی در مطبوعات سراسر جهان دست به تحقیق و پژوهش درباره حیوانات منقرض شده تاریخ زدند.

12 سال پس از آن در 1854 یک زمین شناس به نام Ferdinand Vandeveer Hayden در طی اکتشافاتش در رودخانه میزوری، مدرکی برای تئوری اوون پیدا کرد. او چند دندان ناشناس را از طریق پست برای دیرین شناس برجسته Joseph Leidy فرستاد که سال ها بعد او اعلام کرد این دندان ها مربوط به یک جاندار باستانی به نام Trachodon است (که آن را یک دایناسور نامیدند)


در مرحله اول، این کاملا غیر ممکن است که بتوانیم با استفاده از چند دندان، شکل کلی یک جاندار را بصورت فرضی نشان دهیم و البته از آن مهم تر، این است که این دندان ها میتوانند مربوط به یک خزنده،پرنده یا مربوط به پستانداران در دوران کهن باشند.

بخشی از این فسیل ها توسط تکامل گرایان و باستان شناسان که به دنبال کشف شواهدی از دایناسور ها بودند یافت شد.

ماجرا در جایی عجیب تر و مشکوک تر میشود که ادعا میکنند این فسیل ها برای میلیون ها سال قبل هستند درحالی که تا قبل از آمدن فریماسون های تکامل گرا در اوسط قرن نوزدهم، هیچ کدام از این فسیل ها در سرتاسر جهان توسط اقوام بومی و قبیله ها کشف و شناخته نشده بود.


"چرا هیچ اکتشافاتی از بومیان آمریکایی وجود ندارد که تا قبل از آمدن اروپاییان در آن مناطق پرسه میزدند؟ هیچ باوری از دایناسور ها در فرهنگ و سنت بومیان آمریکایی وجود ندارد.

چرا هیچ کشفیاتی از دایناسور ها تا قبل از قرن نوزدهم وجود ندارد؟ با توجه به دایره المعارف جهانی، قبل از سال 1800 هیچکس نمیدانست که دایناسور ها وجود دارند.

در اواخر دهه 1800 و اوایل دهه 1900 ذخایر زیادی از بقایای دایناسور کشف شد و این سوال در اینجا مطرح میشود که چرا بشر بطور ناگهانی تمام اینهارا کشف کرد؟"

 -David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction”


هیچ قبیله،فرهنگ و کشوری تا قبل از اواسط 1800 اسکلتی از دایناسور هارا کشف نکرد و ناگهان در سراسر جهان از جمله آمریکا جنوبی،آمریکا شمالی،اروپا،آسیا،آفریقا، آرژانتین، بلژیک، مغولستان،تانزانیا، غرب آلمان و ظاهرا در بسیاری از جاهای دیگر ذخایر زیادی از فسیل دایناسورها بود که پیش از این هرگز دیده و کشف نشده بود.

ساکنین این مکان ها تا قبل از این سال ها(1800 و 1900) برای هزاران سال در آنجا زندگی کرده بودند و مناطق را به خوبی بررسی کرده بودند اما چرا آن ها حتی یک فسیل از دایناسور هارا پیدا نکردند؟

مطابق کتاب The Dinosaur Project روزنامه نگار و فسیل شناسی به نام  Wayne Grady  ادعا کرد از حدود سال 1870 تا 1880 در آمریکا شمالی یکسری اتفاقات مشکوک رخ داده است.

در واقع چیزی که به عنوان The Great Dinosaur Rush یا جنگ استخوان ها شناخته میشود.

ادوارد درینکر کوپه از آکادمی علوم طبیعی و و اتنیل مارش از موزه  تاریخ طبیعی شروع به یک رقابت برای کشف یا به نوعی شکار دایناسور ها کردند.

آن ها در ابتدا کار خود را به عنوان دو دوست شروع کردند اما در این بین به دشمنان افسانه ای یکدیگر تبدیل شدند دشمنی آن ها به حدی بود که به تهمت، رشوه، سرقت، جاسوسی و تخریب استخوان ها توسط هردو طرف منجر شد.

مارش گفته بود که بیش از 500 گونه مختلف باستانی کشف کرده است از جمله هشتاد دایناسور درحالی که کوپه 56 گونه یافت کرد.

جدا از 136 گونه های دایناسور که ظاهرا توسط این دو کشف شدند،با این حال، تنها 32 گونه  در حال حاضر معتبر در نظر گرفته میشوند و بقیه همگی ثابت شده اند که دروغ  و ساختگی بودند.

هیچ یک از آن ها نیز هرگز ادعا نکرد که استخوان های کاملی از یک دایناسور کشف کرده است بطوری که بتواند کل دایناسور را بازسازی کند.

در حقیقت تا به امروز هیچ اسکلت کاملی از دایناسور ها کشف نشده است و و به این ترتیب همه دایناسورها بازسازی فرضی هستند.

"به نظر نمی رسد اکشافات و حفاری ها توسط افراد بی طرف مانند کشاورزان، دامداران، کوهنوردان،هنگام ساخت و ساز ساختمان،صنعت خاکبرداریهای زیرزمینی،بار گذاری و نصب خط لوله و حفاری و پرسنل صنعت و معدن انجام شده باشد.

بلکه توسط افرادی با منافع خاص مانند دیرینه شناسان، دانشمندان، استادان دانشگاه و پرسنل موزه ها که عمدا به دنبال استخوان های دایناسور بودند انجام شده است.

اکثر این اکتشافات مربوط به استخوان های دایناسور در دوره خاصی که درباره آن در بالا توضیح دادیم توسط این افراد انجام شده است.

به نظر بسیار غیر قابل قبول است.

در سال 1947 یکی از اولین کتیبه های دریای مرده توسط یک کودک بصورت اتفاقی کشف شد و این موضوع بسیار قابل قبول است زیرا کشفیاتی بسیاری هستند که بصورت اتفاقی و توسط افراد بی طرف انجام شده اند.

اما جالب اینجاست که به شکارچیان آماتور دایناسور(به دنبال استخوان دایناسور) پارک هایی به نام پارک دایناسور برای اکتشاف پیشنهاد میشود و تا مجوز رسمی از سازمانی نگرفته باشند حق اکتشاف ندارند."

David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction”


دیرینه شناسان و باستان شناسان با توجه به بودجه ای که برخی موسسات مالی برای آن ها تعیین میکنند در یک منطقه کوچک تعداد باور نکردنی از فسیل دایناسور هارا میتوانند کشف کنند.(معمولا به این صورت است)

در یکی از بزرگترین مکان های حفاری استخوان دایناسور به نام Ruth Mason Quarry  گفته شد بیش از 2000 فسیل کشف شد.

اسکلت های مصنوعی که با قالب،گچ و.. همراه با برخی استخوان های حقیقی کشف شده از برخی موجودات که آن هارا بصورت یک دایناسور با ترکیب این دو ساخته اند در بیش از 60 موزه در سراسر جهان به عنوان استخوان های حقیقی دایناسور نمایش میدهند.

فلورنتینو آمیگینو رئیس موزه دیرین شناسی لاپلاتا مسئول حدود 6000 فسیل به ظاهر کشف شده در طول کار خود در آرژانتین بود.

شکارچی دایناسور ارل داگلاس، در طول کار خود 350 تن از کاوش های باستان شناسی استخوان "دایناسور" را به موزه تاریخ طبیعی کارنگی(Carnegie) ارسال کرد که همه آن استخوان ها از Dinosaur National Monument در ایالت یوتا بودند.

در طول یک سفر به پاتاگونیا، دکتر Luis Chiappe و دکتر Lowell Dingus ظاهرا هزاران تخم دایناسور کشف کردند که تنها این اکتشاف درتنها چند صد متر مربع انجام شد.

بسیاری از کارشناسان به این موضوع اشاره دارند که چطور ممکن است این حجم از فسیل ها تنها در یک منطقه کوچک کشف شود؟ آن هم با سرمایه گذاری اشخاصی خاص برای کشف این استخوان ها!

استخوان دایناسور ها در مزایده با قیمت های بسیار بالایی به فروش میرسند و این یک کسب و کار و بیزینس سودآور است.

موزه ها از طریق نمایش استخوان ها درحال کسب و کار پر درآمدی هستند زیرا این چیز ها برای مردم بسیار جالب،محبوب و جذاب است.

تولید کنندگان فیلم و مدیا نیاز به تولید فیلم دارند و از موضوع دایناسور ها استفاده های بسیاری برای ساخت فیلم شد تا بتوانند کسب و کار خوبی داشته باشند.

افراد و سازمان های زیادی هستند که برای جلب توجه،معروفیت و کسب درآمد به جعل و دروغ روی می آورند و از یک موضوع سو استفاده میکنند موسسات و سازمان هایی از جمله موزه ها، سازمان های آموزشی و پژوهشی، دانشگاهی،فسیل شناسی، کاشفان و صاحبان استخوان های دایناسور، و با استفاده از این موضوع کتاب، تلویزیون، فیلم، و صنایع رسانه ای منتشر میکنند و کسب در آمد های کلان آغاز میشود.

David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction”.


فروش بیش از 12 میلیون دلاری استخوان تی رکس در مزایده نشان میدهد این کار چقدر برای شکارچیان دایناسور سود آورد است و میتوانند از این طریق ثروت کلانی به جیب بزنند.

اولین دایناسوری که تا کنون برای عموم نمایش داده شد Hadrosaurus foulkii  در آکادمی ادوارد درینکر کوپه از علوم طبیعی در فیلادلفیا بود.

این استخوان ها با همکاری Joseph Leidy،پروفسور Cope و شخصی که مسئول دندان های  Trachodon بود کشف شدند.

بازسازی اصلی هادروسور،که امروزه نیز به نمایش گذاشته شده یک خزنده دو پا که راست ایستاده را نشان میدهد بخشی از استخوان های آن با قالب گچ ساخته شده است.

مردم نمیدانند که هیچ استخوان و جمجمه ای از چنین دایناسوری پیدا نشده و این دایناسور تنها با چند تکه استخوان که برای موجودات دیگری است بطور فرضی بازسازی شده است.

"یک هنرمند هنر های بصری و یک مجسمه ساز بی درنگ برای ابداع یک جمجمه استخدام شدند و باتوجه به تصویر یک هنرمند دیگر که یک ایگوآنودون را به تصویر کشیده بود، دو هنرمند همان صورت را برای هادروسور(Hadrosaurus foulkii) طراحی کردند.

و اگر کسی سوال می پرسید افراد درگیر این ماجرا میتوانستند از لحاظ فنی از موجودیت این دایناسور دفاع کنند.

آن ها با شاهکار های خود مردم را بطور کامل فریب دادند و اصل آفرینش را تغییر دادند.

تا امروز، هادروسور(Hadrosaurus foulkii) در معرض نمایش در آکادمی علوم طبیعی در فیلادلفیا است. گفته میشود که استخوان های این دایناسور در پشت در های سنگین و بسته نگه داشته میشود اما بجای اینکه استخوان های حقیقی را نشان دهند، با استفاده از خمیر (یا حتی گچ) یک مدل مصنوعی از این دایناسور را به نمایش گذاشته اند والبته ما دانستیم که از جمجمه یک ایگوآنودون برای هادروسور استفاده کردند.

اما آیا چنین چیز هایی را به مردم در آن زمان گفتند؟ تا به امروز دیگر چه چیز هایی را به ما نگفته اند؟"

David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction”


تا به امروز حتی یک اسکلت کامل از دایناسورها یافت نشده است! تمامی نمایش موزه ها،مدل ها،کارتون ها،فیلم هایی از هیولا های ماقبل تاریخ که شما تاکنون دیده اید تماما بازسازی تخیلی و فرضی هستند که بر اساس یکسری اسکلت ها و فسیل های ناقص به روش دیرینه شناسان ساخته شده است.

علاوه بر این، اسکلت های به نمایش گذاشته در موزه ها همگی مسلما ساختگی و ساخته شده از خمیر،گچ، فایبر گلاس، اپوکسی های مختلف و دیگر استخوان حیوانات است نه فسیل اصلی.

وقتی استخوان هایی که کشف میکنند،منتقل و آماده میشوند، آن ها با استفاده از نوار های کرباس آغشته به گچ و خمیر فسیل ها و استخوان هارا میپوشانند و پس از آن از یک بافت جدا کننده برای جلوگیری از تماس مستقیم گچ یا خمیر با استخوان استفاده میکنند و پس از آن با استفاده از نوار کرباس خیس آن را میپوشانند تا کل آن را یک محافظ مومیایی مانند احاطه کند و سپس همه چیز آماده میشود.

در مقاله ای با عنوان " A Fossil’s Trail From Excavation to Exhibit" یک کارمند موزه اظهار داشت که"از طریق ساخت قالب و ریخته گری ما کاملا می توانیم اندام هایی مانند دنده،مهره ها و... را بسازیم و آن هارا به بجای تکه های گمشده دایناسور قرار دهیم.اغلب خمیر،گچ، فایبر گلاس و اپوکسی استفاده می شود. در کار بازسازی استخوان، هنگامی که با ترک های کوچک و بزرگ مواجه میشویم، به راحتی میتوانیم آن هارا با گچ یا خمیر مخلوط با دکسترین پر کنیم و سختی کار تنها در قالب گیری بطور منظم است. قطعات بزرگ و گمشده استخوان هارا به سادگی میشود با موادی ساخت و جایگزین قطعات گمشده کرد."

به عبارت دیگر، پرسنل موزه از گچ،خمیر و دیگر مواد برای بازسازی قطعات گمشده و اسکلت های ناقص استفاده میکنند.

در حقیقت اسکلت ها و استخوان های بزرگ از دایناسور ها که در موزه های سراسر جهان نمایش میدهند همگی جعلی و ساختگی هستند.

هیچ محقق و جستجو گر بی طرف و مستقلی هرگز اسکلتی از دایناسور هارا کشف نکرده است. آنها ادعا می کنند همه فسیل های واقعی درجایی با امنیت بالا نگه داری میشوند اما تنها چند دیرینه شناس را نام ببرید که تا به حال مجاز به بررسی آن اسکلت ها بوده اند تا صحت آن هارا به مردم اعلام کنند اما واقعیت این است که این موارد از مردم دور نگه داشته میشود.

"بسیاری از مردم فکر میکنند اسکلت هایی که از دایناسور ها در موزه ها به نمایش گذاشته میشوند استخوان های حقیقی دایناسور ها هستند درحالی که این کاملا اشتباه است.

آن ها اسکلت هایی که ادعا میکنند کشف شده اند را مخفی نگه میدارند و دست هیچ محقق مستقلی به آن ها نمیرسد و کسی جز افرادی که خودشان انتخاب و تعیین کرده اند حق بررسی آن هارا ندارند. دست هیچ محقق و پژوهشگر مستقل و بی طرفی به استخوان های تی رکس نخورده است.

وقتی که افرادی برای مطالعه و دست یابی به اسکلت های مخفی شده به عضویت سازمان دیرینه شناسی در آمدند، آن ها از نشان دادن استخوان ها امتناع کردند.

تنها در حدود 2100 مجموعه استخوان های دایناسور در سراسر جهان کشف شده است و جدا از این موضوع، تنها 15 مجموعه استخوان ناقص تیرکس ادعا شده که یافت شده است. این مجموعه استخوان دایناسور ها هرگز یک اسکلت کامل را تشکیل نمیدهند، اما از این مجموعه استخوان های ناقص، دیرینه شناسان یک فرضیه در مورد ظاهر تمام اسکلت ها ساختند که آن هارا با پلاستیک مدل سازی کرده اند. اگر هزاران هزار خزنده گوشتخوار (دایناسور ها) در میلیون ها سال پیش بر روی زمین پرسه می زدند، نباید تنها 2100 مجموعه استخوان از آن ها به ثبت میرسید"

-Robbin Koefoed, “The Dinosaurs Never Existed”

هنگامی که کودکان به یک موزه دایناسور می روند، آیا نمایشی که در آن موزه میبینند را باید علم  یا شبیه سازی علمی تخیلی نام نهاد؟

آیا ما در سنین پایین فریب خورده و شستشوی مغزی شده ایم تا افسانه دایناسور هارا باور کنیم؟ ما نیاز به پرسش و کاوش های عمیق در مورد دایناسور ها داریم.

ممکن است تلاشی مداوم برای ساخت مجموعه استخوان های جعلی همراه استخوان های حیوانات دیگر مانند تمساح، ایگوانا، زرافه، فیل، گاو، کانگوروها، شترمرغ،دلفین ها، نهنگ ها، کرگدن و....و ترکیب آن ها باهم برای ساخت یک جانور فرضی و ساخته انسان به نام دایناسور انجام شده باشد و البته هنوز نیز انجام میشود.

فسیل ها و اسکلت های نمایش داده شده نمیتوانند حقیقی باشند و به راحتی میتوانند آن هارا با قالب گیری و استفاده از گچ و خمیر بسازند و به نمایش بگذارند.

انگیزه چنین تلاش فریبنده چیست؟ انگیزه های آشکار عبارتند از تلاش برای اثبات تکامل، تلاش برای رد و یا ایجاد شک و تردید در حقیقت آفرینش و متون کتب الهی،نقض خداوند و در آخر نقض تئوری زمین جوان(young-earth theory).

چه میشود اگر دایناسور هارا به خلقت ربط دهیم؟ خداوند یکسری از موجودات را که در حقیقت نه تاثیر و ارزشی دارند را می آفریند و سپس همگی آن هارا از صفحه روزگار محو میکند و بشر را می آفریند!؟

-David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction”

جمجمه دایناسور را در اینترنت سرچ کنید، شما تصاویری از دایناسور ها در موزه ها و.. می یابید. یکی از بزرگترین و مشهورترین تامین کننده دایناسورهای جعلی کمپانی Zigong Dino Ocean Art در سیچوان چین است که برای موزه های سراسر جهان اسکلت هایی از دایناسور ها میسازد که فوقالعاده واقعی به نظر میرسند زیرا از اسکلت های واقعی ساخته شده اند! البته نه اسکلت دایناسور ها، بلکه استخوان های مرغ، قورباغه، سگ، گربه، اسب و خوک را ذوب میکنند سپس آن هارا با چسب، رزین و گچ مخلوط میکنند پس از آن به عنوان مواد پایه برای ریخته گری دوباره استفاده می شود و در آخر به عنوان "استخوان های دایناسور" تولید میشوند.

آن ها حتی در فسیل ها شکستگی عمدی نیز ایجاد میکنند تا فسیل ها طبیعی و البته قدیمی به نظر برسند. وب سایتشان به خود میبالد که "بیش از 62 درصد از تولید ما به بازارهای آمریکا و اروپا می رود"

بله حقیقت این است که تمام استخوان ها و فسیل های مربوط به دایناسور ها تحت هدایت کارشناسان از آکادمی علوم چین ساخته شده است

در واقع یک شبکه فروش جهانی وسیع  به ایالات متحده آمریکا، برزیل، فرانسه، لهستان، روسیه، آلمان، عربستان سعودی، کره جنوبی، تایلند، اندونزی، پرو، آرژانتین، ونکوور، سین سیناتی، شیکاگو و جاهای دیگر وجود دارد.

این یک تجارت است، نه علم!

"من شنیده ام یک کارخانه جعلی ساخت فسیل در شمال شرق چین وجود دارد، در استان لیائونینگ که در اطراف آن برخی اعضا و قطعات مربوط به دایناسور ها کشف شده است"

-Alan Feduccia, University of North Carolina Paleontology Professor


"این احتمال وجود دارد که استخوان های دایناسور های بر روی صفحه نمایش به طور مصنوعی از طریق مجسمه سازی اصلاح و بازسازی شده اند.

مجسمه سازی استخوانی  یک فعالیت انسانی شناخته شده نیست.آیا صنعت دایناسور یک از این نوع  کسب و کار استفاده کرده و مشتری جذب میکند؟ پاسخ مثبت است همانطور که در بالا تر خواندیم این یک تجارت است. آیا ممکن است اسکلت دایناسور هایی که ادعا میشود از آن ها نگه داری میکنند تنها اسکلت حیوانات امروزی بوده و با روش های مدرن و ترکیب آن ها با مواد دیگر بصورت مصنوعی آن هارا تولید کرده باشند؟ چرا بجای استفاده از فسیل اصلی، از فسیل های جعلی برای نمایش به مردم استفاده میشود؟"

David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction”

یک مشکل دیگر با دایناسور ها دینامیک ساختاری غیر طبیعی آن هاست. بسیاری از اسکلت دایناسور ها که آن ها را بازسازی کرده اند، ویژگی های هیولا دوپا مانند تی رکس با یک نیم تنه متمایل به جلو و سر بسیار بزرگتر و سنگین تر از دم دارند. حتی بسیاری از این اسکلت ها در نمایش موزه ها نمیتوانند تحت فشار وزن خود بایستند و این کاملا غیر ممکن است که چنین جانوران بزرگ و نامتناسبی میتوانستند وجود داشته باشند.

بارهای وارد بر اسکلتشان آنقدر زیاد هستند که محاسبات نشان می دهد استخوان بزرگترین دایناسورها باید در زیر وزن بسیار زیاد آن ها خرد میشد.

کارشناسان همچنین اشاره کرده اند که دایناسورها بسیار کندتر  نسبت به چیزی که در فیلم ها نشان میدهند حرکت میکردند تا از وارد شدن شوک های ناگهانی به اسکلت خود جلوگیری کنند.

"این ایده از حیواناتی با حرکت آهسته با تجزیه و تحلیل بیو مکانیکی دایناسورها که نشان می دهد دایناسورها چالاک و موجودات فعالی بودند همخوانی ندارد.

این یک پارادوکس بین اندازه دایناسورها و شیوه زندگی آنان است. بسیاری از نمایش ها و نقاشی ها از دایناسورها به نظر کاملا بیهوده میرسند،که یک حیوان دوپا را کاملا خارج از تعادل با وزن سر و شکم بسیار بیشتر از وزن دم به تصویر می کشند.

آیا صنعت دایناسور یک مورد از تلاش های علم برای عملی کردن خواسته هایی عمومی و یا انتظارات مردم است؟

فیلم پارک ژوراسیک یک نمونه از فیلم هایی است که دایناسورها را بسیار بزرگتر از آنچه در موزه ها به نمایش میگذارند نشان میدهد. پس از بیرون آمدن فیلم، جالب است توجه داشته باشید که در بسیاری از مقالات درخواستی نوشته شده بود: «آیا این ممکن است؟"

-David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction

"به طور کلی، چندین میلیون دلار برای ترویج وجود دایناسورها از طریق فیلم، تلویزیون، مجلات و کمیک ها صرف شده است. دنیای فیلم و دیرینه شناسی مانند دوقلوهای به هم چسبیده هستند.

دید مردم نسبت به وجود دایناسور ها بر اساس هیچ شواهد محکمی نمی باشد بلکه اکثرا چون فیلم هایی در این باره دیده اند، به چنین داستان های افسانه ای معتقد شده اند.

مستندات بسیاری هستند که ویژگی های هر یک از دایناسورها مانند رنگ، وزن و جرم عضلانی را نشان میدهند اما Don Lessem (مشاور برای پارک ژوراسیک) اشاره میکند که تنها با حدس و گمان میشود درباره این سوال که دایناسور ها چقدر وزن داشتند نظر داد.

Don Lessem می گوید: دانشمندان هنوز نمی دانند دایناسورها چقدر وزن داشتند"

Robbin Koefoed, “The Dinosaurs Never Existed

 

دایناسورها را به عموم مردم با بازسازی رنگی هنری، نقاشی، مدل،اسکلت های غول پیکر در موزه ها، کارتون ها و فیلم ها با جزئیات دقیق و واضح نشان میدهند

اما واقعیت این است که نمیشود از چند تکه استخوان و فسیل(که البته همان هم جعلی می باشد) برای تشخیص بافت نرم، پوست، چشم، بینی، رنگ و... استفاده کرد. درست مانند بسیاری از گونه های انسان های اولیه. همه بازسازی های دایناسور ها بطور 100 درصدی جعلی می باشند که با حمایت تکامل گرایان و سرمایه گذاران ماسونی ساخته شده اند و هیچ دایناسور حقیقی ای در طی این سال ها کشف نشده است.

آنها دایناسورها را به عمد در رسانه ها توسط کارتون ها به کودکان ارائه میدهند تا این باور از کودکی در ذهن آن ها بماند و این نیز یک دسیسه از سوی فریماسون ها برای شستشوی مغزی بشریت است.

انیمیشن ها و کارتون هایی مانند "عصر یخبندان"، "سرزمین قبل از زمان،" فیلم هایی مانند "پارک ژوراسیک" و "جزیره دایناسور،" کتاب های رنگ آمیزی، عروسک، اسباب بازی های پلاستیکی، کتاب های درسی مدارس ابتدایی، و نمایش  در موزه  که قطعا باعث جوانه زدن در ذهن جوان یک کودک میشود و بر آن تاثیر میگذارد.

نشنال جئوگرافیک و فیلم عصر یخبندان توسط Mason Rupert Murdoch’s News Corp  و  20th Century Fox ساخته شدند.

این شرکت تولید ماسونی استودیو یونیورسال  پارک ژوراسیک و سرزمین قبل از زمان را ساختند

این شرکت ها برای Comcast هستند و سهامداران اصلی آن ها ماسون های درجه بالا به نام JP Morgan و the Rothschilds (روچیلد ها) هستند.

یک دانشجوی فسیل شناس به نام Michael Forsell در یک مصاحبه رادیویی با دیرین شناس برجسته Jack Horner ادعا کرد:

"یک فریب بزرگ و یک تقلب برای ساخت شواهد و تداوم اسطوره دایناسورها وجود دارد" او در ادامه گفت:" من کارم را در زمینه دیرینه شناسی آغاز کردم، هنگام مطالعاتی که داشتم این را متوجه شدم که همه چیز ساختگی است. این مزخرف است، بسیاری از اسکلت هادر موزه های سراسر جهان در واقع  با استفاده از گچ و خمیر ساخته شده اند. آنها حتی آن را آشکارا در مستند هایشان انجام میدهند.

من به مطالعه و تلاش به عنوان یک دانشجو ادامه دادم و البته اکنون نیز نمیتوانم فرق بین یک تخم فسیل شده و یک سنگ معمولی را بیان کنم چون در حقیقت هیچ تفاوتی باهم ندارند.

وقتی با آن ها درمورد تبلیغاتشان مخالفت کردم،من مانند یک جذامی درمان شده بودم و من را بی درنگ از این مسیر خارج کردند.

دایناسور ها هرگز وجود نداشتند، آن ها تنها چند استخوان را باهم ترکیب کرده و به شکل یک هیولای فرضی و خیالی در آورده اند و البته اگر دایناسور ها وجود داشتند، باید در کتب مقدس و الهی به آن ها اشاره میشد. ما همگی فریب خوردیم اما باهم دیگر میتوانیم این فریب را متوقف کنیم"

Michael Forsell

بسیاری ادعا میکنند از آنجا که عمر فسیل ها با روش های رادیومتریکی میلیون ها سال مشخص شده است، پس این ثابت میکند که دایناسور ها وجود داشتند.

حقیقت این است که روش های استفاده شده برای تعیین عمر فسیل ها شامل اندازه گیری واقعی عمر فسیل ها نمیشود بلکه عمر سنگ هایی که در اطراف فسیل می یابند را حساب میکنند.

بیشتر فسیل ها در نزدیکی سطح زمین یافت میشوند، و اگر یک حیوان امروزی نیز بجای آن فسیل در آنجا باشد، دیرینه شناسان سن و قدمت آن را همانند همان فسیل اندازه گیری کنند و سن میلیون ساله بدست بیاید.

 

دکتر Margaret Helder در کتاب خود با عنوان" Completing the Picture, A Handbook on Museums and Interpretive Centers Dealing with Fossils" مینوسید:

" به نظر میرسد دانشمندان بسیار با استفاده از روش رادیومتریک برای تعیین سن قابل اعتماد سنگ ها و فسیل ها تحت تاثیر قرار میگیرند.

اعدادی که آن ها به دست می آورند یا یک فسیل(یا سنگ) را بسیار جوان نشان میدهد یا آن را بسیار قدیمی نشان میدهد و همیشه با انتظارات دانشمندان از اعداد در تضاد است و مخالف آن چیزی است که آن ها انتظارش را دارند.

دانشمندان در حال حاضر اعتراف کرده اند که روند بسیاری از ابهامات نسبت به آنچه در سال های اولیه بود بیشتر شده است. مردم تقریبا درباره عدم قطعیت در قدمت سنگ ها و فسیل ها چیزی نمیدانند.

اکثر مردم این تصور را دارند که سنگ ها و فسیل های بسیاری بر روی زمین وجود دارند که بسیار قدیمی هستند و علم و تکنولوژی امروز ما قادر است قدمت آن هارا به درستی مشخص کند، اما کاملا اشتباه است.

درواقع ممکن است ما هیچ چیزی درباره یک قدمت و سن یک سنگ یا فسیل ندانیم."

دکتر Margaret Helder


یکی از دلایل اصلی که تکامل گرایان به وجود دایناسورها نیاز داشتند برای پاسخ به مشکلات پیچیده در نظریه تکامل از جمله: آمدن حیوانات از دریا ها به خشکی ها،خزندگان درحال تحول،تشکیل بال، پرواز و تبدیل شدن به پرندگان و... بود

برای پر کردن این شکاف در فرگشت،از طریق جدول زمانی چند میلیون ساله خیالی خود و دایناسور های فرضی و خیالی مختلف، موسسات فسیل شنلسی دایناسور های دریایی،دایناسور های خزنده بر روی زمین،دایناسور های پرنده و... را ترویج کرده و آن را به تاریخ اضافه کردند.

بسیاری از متخصصان و کارشناسان در این زمینه در باره یافته های که به آن ها ارائه شده بود مناقشه کردند

یک دانشمند موسسه اسمیتسونیان به نام دکتر Storrs Olson نوشت: "ایده دایناسور های پر دار و تروپود که در اصل از پرندگان گرفته شده بود توسط یک کادر از دانشمندان متعصب و با برخی کارشناسان نشنال جئوگرافی ترویج داده و سرهم بندی شده بود و البته آن ها خودشان را بسیار رک و راست میدانستند و با تعصب از این ایده دفاع و آن را تبلیغ میکردند.

آن ها صداقت و درستی ای در برنامه هایشان ندارند و این به سرعت به یکی از بزرگترین دروغ های عصر ما تبدیل شده است"

هیچ پری تاکنون همراه دایناسور ها یافت نشده است هرچند در برخی نمایش های دایناسور چند پر نشان داده شده که به احتمال زیاد آن را نیز جعل کرده اند.

دکتر Olson اضافه کردن پر به یافته هایشان را نوعی افکار واهی و پوچ، تبلیغات خیالی و بی معنی دانست

در 1990  ظاهرا فسیل های بسیاری با پر و بال در چین کشف شدند (به طرز مشکوکی نزدیک شرکت جعل دایناسور Zigong Dino Ocean Art) اما زمانی که توسط دکتر Timothy Rowe مورد بررسی قرار گرفت، او متوجه شد که گونه ای که Confuciusornis نامیده میشد توسط یک جعل استادانه ساخته شده است.

او همچنین یک Archeoraptor یافت که از استخوان 5 حیوان مختلف تشکیل شده بود! هنگامی که دکتر Timothy Rowe  یافته های خود را به نشنال جئوگرافیک ارائه داد، مدیر گروه دانشمندان به او گفت" خوب همه این با ور شده است"

و پس از آن نشنال جئوگرافیک با کنفرانس خبری خود اقدام به حمایت از Archeoraptor کرد و در اخبار و رسانه ها پخش شد که این یک فسیل حقیقی از این دایناسور است که کشف شده است و حلقه گمشده تکامل یافت شده است.

"در سال 1999، هنگامی که آن ها در یک مقاله رنگی و فانتزی مطالبی درباره حلقه گم شده ارائه دادند، مجله نشنال جئوگرافیک رسوا شد. یک Archeoraptor که برای حمایت از اصل اساسی فرضیه تکامل یافت شده بود که ادعا می کردند نشان میدهد دایناسور ها به تدریج در طی میلیون ها سال ایجاد شده بودند. دلیل آن ها شامل یک فسیل میشد که استخوان های آن با دقتی خاص بهم متصل بودند و یک نیمه دایناسور و پرنده بود.در طول یک سی تی اسکن مشخص شد که استخوان های این فسیل غیر طبیعی است. مجله نشنال جئوگرافیک بعد ها که تحت فشار قرار گرفت مجبور شد اعتراف کند که این فسیل ساخته بشر است.

-Robbin Koefoed, “The Dinosaurs Never Existed

دیرینه شناسان ادعا می کنند که "آرکئوپتریکس" یکی دیگر از شکل انتقالی پرنده تکامل یافته از دایناسورها است، اما شواهدی خلاف این فرضیه وجود دارد. گونه های دیگر مانند Confuciusornis, Liaoningornis ,و  Eoalulavis و حتی آرکئوپتریکس پرندگان عصر معاصر هستند که کاملا غیر قابل تشخیص شده و از اجساد و اسکلت های آن ها سواستفاده میشود.

Alan Feduccia از دانشگاه کارولینای شمالی، یکی از معروفترین پرنده شناسان در جهان اظهار داشت: "من برای حدود 25 سال جمجمه پرندگان را مطالعه کردم، هیچ شباهتی بین آن ها و دایناسور های پرنده وجود ندارد. در حقیقت اینکه میگویند اصلیت و منشا این پرندگان به دایناسور ها بر میگردد، یکی از بزرگترین دروغ های دیرینه شناسی در قرن 20 است"

Larry Martin یک پرنده شناس از دانشگاه کانزاس میگوید:" به شما حقیقت را می گویم، اگر من تابحال از موضوع دایناسور ها منشا اصلی پرندگان حمایت میکردم، واقعا شرمنده ام و از شما عذر خواهی میکنم"

اگر فرض کنیم دایناسور ها به پرندگان تبدیل شدند، این موضوع نمیتواند پرواز حشراتی مانند مگس را توضیح دهد. مگس ها درهر ثانیه 500 بار بال میزنند. حتی کوچکترین ناهماهنگی در ارتعاش و جنبششان باعث میشود آنها تعادل خود را از دست داده و سقوط کنند، اما این هرگز اتفاق نمی افتد.

چرا دایناسور ها هرگز تا قبل از اواسط قرن 19 کشف نشدند؟ چرا دیرینه شناسان فکر میکنند میتوانند کل اندام های یک موجود و جانور را تنها با کشف چند دندان بازسازی کنند؟ چرا بسیاری از اکتشافات دایناسور ها مشخص شد که دروغین بوده و سال ها فریب آن هارا میخوردیم؟ چرا همه "فسیل دایناسورهای به ظاهر معتبر" تحت حفاظت در مکان های نامعلوم و دور از هر گونه تجزیه و تحلیل  و بررسی مستقل نگه داشته میشوند؟ چرا فرسایش و هوازدگی همه این فسیل هارا در طی میلیون ها سال از بین نبرد؟ چرا فقط دایناسور ها بودند که توسط یک شهاب سنگ ازبین رفتند(که البته این نیز یک دروغ بزرگ است) و تاکنون چنین شهاب سنگی دیده نشده که بتواند گونه ای از جانداران را از میان ببرد؟ سوالات بسیاری هستند که قبل از باور دایناسور ها به عنوان یک حقیقت باید پرسید و نیاز به پاسخ دارند.

دایناسور ها چیزی جز یک افسانه کودکانه نیستند و هرگز وجود نداشتند.

"موسسات دیرینه شناسی میتوانند فرضیاتی که از طریق کتب درسی به دانش آموزان آموخته میشود را کنترل کنند و در این روش، دانش آموزان توسط شبه علم و دروغ شستشوی مغزی میشوند.

یک مثال کاربردی کوتاه ;یک استخوان دندان بطور تصادفی در یک مکان حفاری یافت میشود و از این استخوان دندان بقیه قسمت های بدن جانور حدس زده میشود. ما در این مورد شوخی نمیکنیم. تمامی اطلاعاتی که در زمینه دایناسور ها وجود دارد یک دروغ و این یک فریب بزرگ است"

-Robbin Koefoed, “The Dinosaurs Never Existed

"در طول قرن نوزدهم یک جهان جدیدی از دید تکامل که توسط مردم پس از نفوذ افرادی مانند داروین و مارکس دنبال شد. در طی این دوره بود که فکر اکتشافات دایناسور برای اولین بار ساخته شد. به موارد زیر که برای شک به وجود دایناسور ها کافی هستند دقت کنید:

1-      -اکتشافات دایناسورها تنها در دو قرن گذشته با کشف استخوان های غیر عادی و بزرگ و مخالف قوانین طبیعت رخ داده است.

2-     -کاشفان دایناسور به طور معمول و به طور کلی احزاب بی غرض و بدون منافع نبودند

3-      -اسکلت های به نمایش گذاشته شده همگی جعلی هستند و ادعا شده اسکلت های اصلی به دور از تجزیه و تحلیل نگه داشته میشود و در اصل اسکلت های موجود در موزه ها جعل میشود.

4-      -تصاویر و نقاشی های هنری از دایناسور ها یک موجود بی تعادل و غیر عادی را نشان میدهند که مخالف فیزیک تمامی جانوران است و این جانوران هرگز نمیتوانستند با این شرایط به زندگی ادامه دهند.

5-      -استخوان ها و فسیل های جانوران دیگری را بجای استخوان دایناسور ها و همراه برخی فسیل های قدیمی از دیگر جانداران به عنوان دایناسور به نمایش میگذارند

6-      -به نظر نمیرسد که این جانوران توسط خداوند خلق شده باشند چون در حقیقت نیازی به آن ها نبوده و هیچ فایده و تاثیری نداشتند همچنین در کتب آُسمانی و متون قدیمی به آن ها هیچ اشاره ای نشده است

7-      -بودجه ای برای اکتشافات مستقل مردم در کشف دایناسور ها تعیین نمیشود در حقیقت مردم از این حقیقت دور نگه داشته میشوند و این شک و تردید ایجاد میکند

دایناسور ها هرگز وجود نداشتند. صنعت دایناسور باید مورد بررسی و پرسش قرار گیرد و البته هیچ مدرکی بر روی زمین وجود ندارد که بتواند وجود دایناسور هارا به اثبات برساند. داستان دایناسور ها مربوط به چندین میلیون سال قبل نمیشود بلکه در همین چند قرن اخیر برای مخالفت با اصل آفرینش و کتب الهی ساخته شده است.

مطرح کردن سوال و پرسش در این باره از پذیرش کورکورانه دایناسور ها به عنوان یک حقیقت بسیار بهتر است"

David Wozney, “Dinosaurs: Science or Science Fiction


همچنین میتوانید کتاب هایی مرتبط در این مورد را بخوانید:

کتاب Dinosaurs: Science or Science Fiction نوشته David Wozney

کتاب The Dinosaurs Never Existed نوشته Robbin Koefoed


نظرات  (۹۷)

سلام 

خدمت نویسنده سایت 

امیدوارم که موفق باشید 

بنده به چندین دلیل این رو نقص می کنم 

۱- پس نفت از کجا آمده؟ 

۲- کی گفته که قبل از سال ۱۸۰۰ و خورده ای میلادی هیچ فسیلی پیدا نشده شاید شده باشد ولی به دنبال آن چیزی گفته نشده باشد 

 

خیلی ممنون از توجه شما 

من از طرفداران دایناسورها هستم و باید بگم علم وجود اونها رو تایید میکنه و هر کس که بگه دایناسورها وجود نداشتند فقط و فقط به درد هوای بدون اکسیژن می خورند. امیدوارم وقتی که دایناسورها به واسطه ی علم ژنتیک برگشتند اولین کسی را که میخورند کسی باشد که این مطلب را نوشته.

چقدر این متن بی پایه و اساس بود. حتی در قرآن هم وجود دایناسورها تایید میشه. باید بگم دایناسور ها وجود داشتن و جزو سیر تکاملی موجودات بودند. کسی که این متن رو نوشته باید به این هم فکر میکرد که فسیل ها وجود این هیولا های دوست داشتنی رو تایید میکنم.

 

در ضمن شهادت مولا و سرورمان حضرت امام محمد باقر را تسلیت عرض می کنم

دوست عزیز

 • mohammad.kh

من تمام مطالبی که شما در کامنت خودتون گفتید رو قبلا توضیح دادم

اولا اینکه اگر به جای گوشت و بافت های بدن بافت اسفنجی هوادار باشد قاعدتا هم چگالی کم می شود و هم وزن

دوم اگر دقت کنید جانوری مانند تیرکس یک متر دست داشته انقدرم که شما میگید دست های کوچکی نداشته

با همون دست ها میتوانسته یک خرس را زمین بزند

ثالثا شما هنگام بلند شدن نیاز به دست ندارید

حتی اگر صورتتون هم به زمین چسبیده باشه و دستهاتون از پشت بسته شده باشه میتونید یه پاتون رو جلوتر قرار بدید و تکیه گاهش کنید و بلندشید با اینکه دست هاتون بسته است و چیزی مانند دم برای حفظ تعادل هم ندارید

در مورد مساله تغذیه دایناسوری مثل تیرکس هم باید بگم به طور میانگین 160 کیلو گرم گوشت نیاز داشته که میشه دو انسان بالغ برای همچین جثه ای و با سوخت و ساز پستاندار خونگرمی مانند شیر ولی با جثه ای به طول 14 متر و ارتفاع 6 متر و وزن 7 تن بسیار کم است

و البته یکی از اشتباهات را جع به همه گونه های جانوری این است که فکر می کنیم فقط یک نوع غذا می خورده اند که این اشتباه است برای مثال موش هم گوشت می خورد

یا سنجاب و خرگوش و ...

همچنین گوشت خواران هم بعضی اوقات گیاه می خورند

بنا بر این میتوان گفت گیاهخواران بزرگ برای رشد گاهی حشره و تخم هم می خوردند

اگر بدانید اهرم چیست میتوان به شما توضیح داد که حتما لازم نیست که به شکل عمود بر سطح زمین از سر پایینی یا سر بالایی برود / خود شما هم اگر عمود از سربالایی یا سر پایینی عبور کنید قطعا می افتید

ولی اگر خود را عمود بر سطح دریا و برخلاف جهت جاذبه زمین بایستید نخواهید افتاد و اگر بخواهیم دایناسورها را تصور کنیم پا ها عمود بر سطح دریا و بدن مانند اهرم در حالت تعادل بر روی پا

و وزن را هم مفصلا قبلا توضیح داده ام

 

له داییناسور ها وجود خارجی ندارن چون اونها اژدها هستن نه داییناسور اگر واقعا دایناسور ها منقرض شدن چرا موجودات که امروز زندگی میکنند منقرض نشدند و بگو آن کسانی که گفتند اژدها افسانه هست چون اسکلتی پیدا کردند موجودی که به نظر خودشان منطقی یعنی داییناسور که وجود خارجی نداره و این دانشمندان مدعی دروغینی اند که فقط نظریه پردازی میکنند اون ها اصلا دانشمند نیستند دانشمندان واقعی امامان و پیامبران شما هستند همان کسانی که مورد تکذیب قرار گرفتن و اینم یادتان باشد هیچوقت حرف دانشمندان را باور نکنید که مدعی علم و دانش اند اگر بودن اطلاعات را از غیب میگرفتن نه برا خودشون نظریه پردازی کنند باورم نمیشه این رو میگم ولی اونایی که ایمان به خدا ندارند و اونایی که ساده لوحانه حرف این انسان ها رو باور میکنند واقعا باعث تاسف هست  دوم مگر داستان امام علی و حاکم بربر یا شاه بربر رو نخوندید برید مطالعه کنید لابعد اینم باید قرآن اثبات کنه یا عقل شما نمیخواد چنین چیزی رو بپذیره خلاصه بگم همین دانشمند ها برا خودشون که مثلا دانشمندن تاعیین کردن که عمر دنیا فلان و فلان هست خوب اونا مگه خدا هستند اونا کسی هستن مگه تاعیین میکنند دنیا چقدر عمر کرده ؟با علم نمیشه جنگید اما با علوم باطل و احمقانه دانشمندان خارجی میشه جنگید هر کسی میتونه  گفته هام رو در تمام سایت ها پخش کنه 

 
 برادر عزیز

اولا من نگفتم دایناسور ها اژدها هستند گفتم اژدها از روی استخوان دایناسور ها گرفته شده و بسیاری از موجودات تخیلی یا افسانه ای یا اسطوره ها از چیز های واقعی گرفته شده اند

بعدش هم اون وحیه که همه چیز عالم رو به انسان لایق میده شما خودتون همه چیز رو میدونید یا فقط دارید از نظریه ای که دایناسور ها رو رد میکنه طرفداری و جانبداری می کنید .

دانشمندان دارند تلاش می کنند تا واقعیت این عالم رو بفهمند چرا این طور راجع بهشون حرف می زنید ؟

آیا این اخلاق و رفتار از کسی که مدعی دین داری است درسته ؟

بنا بر حرف خودتون که می گید اون کسانی که حرف این انسان ها رو باور می کنند ساده لوح هستند به نظرتون خودتون ساده لوح نیستید که وقتی کاملا نظر منو نخواندید اینگونه به دانشمندان حمله می کنید

بله علم واقعی اونه که از جانب خداوند نازل بشه ولی وقتی هیچ ولی زمانی راجع به برخی مسائل نگفته یا اگر هم گفته ما درک فهم اون مساله رو نداریم چه راهی می مونه به جز فرضیه سازی و گشتن دنبال حقیقت ؟

ببخشید ولی نظریات برای شکسته شدن خلق شدن و هر وقت نظریه کامل تری کشف شد جایگزین میشه و این یعنی اگر چیز باطلی در علم وارد شود خروجش حتمی است

له دایین

اسور ها وجود خارجی ندارن چون اونها اژدها هستن نه داییناسور اگر واقعا دایناسور ها منقرض شدن چرا موجودات که امروز زندگی میکنند منقرض نشدند و بگو آن کسانی که گفتند اژدها افسانه هست چون اسکلتی پیدا کردند موجودی که به نظر خودشان منطقی یعنی داییناسور که وجود خارجی نداره و این دانشمندان مدعی دروغینی اند که فقط نظریه پردازی میکنند اون ها اصلا دانشمند نیستند دانشمندان واقعی امامان و پیامبران شما هستند همان کسانی که مورد تکذیب قرار گرفتن و اینم یادتان باشد هیچوقت حرف دانشمندان را باور نکنید که مدعی علم و دانش اند اگر بودن اطلاعات را از غیب میگرفتن نه برا خودشون نظریه پردازی کنند باورم نمیشه این رو میگم ولی اونایی که ایمان به خدا ندارند و اونایی که ساده لوحانه حرف این انسان ها رو باور میکنند واقعا باعث تاسف هست  دوم مگر داستان امام علی و حاکم بربر یا شاه بربر رو نخوندید برید مطالعه کنید لابعد اینم باید قرآن اثبات کنه یا عقل شما نمیخواد چنین چیزی رو بپذیره خلاصه بگم همین دانشمند ها برا خودشون که مثلا دانشمندن تاعیین کردن که عمر دنیا فلان و فلان هست خوب اونا مگه خدا هستند اونا کسی هستن مگه تاعیین میکنند دنیا چقدر عمر کرده ؟با علم نمیشه جنگید اما با علوم باطل و احمقانه دانشمندان خارجی میشه جنگید هر کسی میتونه  گفته هام رو در تمام سایت ها پخش کنه 

 
 


برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir

 

سلام  کیسه هوای دایناسور دلیل این نمیشه که سبک ترش کنه و اینکه موجودی مثل تیرکس می خواسته شکار کنه باید یه یک تنی غذا می خودرده وهمیشه نمی تونسته سرپا باشه دقت کردین به ساق پاهاش و زانو که چوری بخواد بلند شه یا مثل اگه بخواد سرپاینی بره قطعا می خورده زمین و اگه چیزیو گاز می گرفته نمی تونسته با قدرت خودشو بکشه عقب و یک چیز دیگه اینکه اون موقع گیاهان حداقل مثل امروز داری پروتین و کالری کمی بودن پس گیاه خوار ها نمی تونستن به اون جسه برسن پس چجوری نیاز کالری بدن به اون عظمتو تامین می کرد بعدشم مهم ترین اصل جاذبس که خیلی تو رشد حیات تاثییر داره اگه موجودات خشکی اون موقع تونستن تا اون اندازه رشت کنن پس چرا دوباره این اتفاق نی افتاد الانم معدود جانوارنی داریم که هیکل و وزن زیاد دارن یکم فکر کنین از خودتون بپرسید سوال هارو جواب منطقی تو ذهنتون میاد دنبال حرف اینو اون نباشید آدمین جان دمت گرم مطالب جالبی بود 

بله داییناسور ها وجود خارجی ندارن چون اونها اژدها هستن نه داییناسور اگر واقعا دایناسور ها منقرض شدن چرا موجودات که امروز زندگی میکنند منقرض نشدند و بگو آن کسانی که گفتند اژدها افسانه هست چون اسکلتی پیدا کردند موجودی که به نظر خودشان منطقی یعنی داییناسور که وجود خارجی نداره و این دانشمندان مدعی دروغینی اند که فقط نظریه پردازی میکنند اون ها اصلا دانشمند نیستند دانشمندان واقعی امامان و پیامبران شما هستند همان کسانی که مورد تکذیب قرار گرفتن و اینم یادتان باشد هیچوقت حرف دانشمندان را باور نکنید که مدعی علم و دانش اند اگر بودن اطلاعات را از غیب میگرفتن نه برا خودشون نظریه پردازی کنند باورم نمیشه این رو میگم ولی اونایی که ایمان به خدا ندارند و اونایی که ساده لوحانه حرف این انسان ها رو باور میکنند واقعا باعث تاسف هست  دوم مگر داستان امام علی و حاکم بربر یا شاه بربر رو نخوندید برید مطالعه کنید لابعد اینم باید قرآن اثبات کنه یا عقل شما نمیخواد چنین چیزی رو بپذیره خلاصه بگم همین دانشمند ها برا خودشون که مثلا دانشمندن تاعیین کردن که عمر دنیا فلان و فلان هست خوب اونا مگه خدا هستند اونا کسی هستن مگه تاعیین میکنند دنیا چقدر عمر کرده ؟با علم نمیشه جنگید اما با علوم باطل و احمقانه دانشمندان خارجی میشه جنگید هر کسی میتونه  گفته هام رو در تمام سایت ها پخش کنه 

سلام خسته نباشید.با توجه به آیاتی که در مورد مغارب و مشارق زمین صحبت می کند،مفسرین دلالت بر کروی دادن زمین کرده اند.لطف می فرمایید با دلیل نظر تخت بودن زمین را بفرمایید.با تشکر

کمی حس  بزرگ بینی داری 

این کتاب رو بخون کمی باد بخوابه

http://www.iran-emrooz.net/index.php/think/more/71738/

سلام

به قول بچه ام دایناسورها خیلی ملوس و ناز هستند. ما اونها رو خیلی دوست داریم. یعنی کلا بهشون علاقه داریم.

موفق باشید

دوباره به جناب آقای شهروز

من نگفتم فسیل منبع تشکیل نفته

من گفتم فیتوپلانکتون

و البته فسیل توی کشور عزیزمون ایران خیلی زیاد هم وجود داره و اصلا احتمال این میره که کل خانواده درومیوسورید ها از ایران برخاسته باشند ولی چرا فسیل دایناسور پیدا نمی شه توی ایران (که پیدا شده) چون خاک های سطحی ایران در دوره سنوزوئیک تشکیل شده نه دوره مزوزوئیک یعنی بیشتر بعد از 65 میلیون سال پیش در عصر پستانداران

باید بگم نفت از فسیل های میکروسکوپی تشکیل شده یعنی فیتو و زئو پلانکتون ها که وقتی میمیرند در کف دریا تجمع می کنند و پس از میلیون ها سال سوخت های فسیلی را به وجود می آورند

بله ای کاش همه اهل تفکر باشند

ولی

قبل از آن اهل تحقیق و تحقق باشند

 • m.m.d همون the rex
 • جناب دوست عزیز آقای شهروز

  شما که ادعای سواد دینامیکی می کنی

  باید بگم اگه جلوی بدن به نظر سنگین بیاد اما سنگین نباشه سنگین نیست

  اولا دایناسور ها استخوان های توخالی اما مستحکم داشته اند مثل پرندگان

  دوما دایناسور ها دوباره مثل پرنده ها کیسه های هوادار داشته اند که به سبک شدنشون کمک می کنه

  و هم بیشترین تعداد و حجم استخوان ها در جلوی بدنه که این به سبک شدن بیشتر جلوی بدن کمک می کنه

  کیسه های هوادار کاملا در جلوی بدن دایناسور قرار داره پس جلوی بدن اون اندازه هم سنگین نیست که به نظر می رسه

  به علاوه حفره شکمی هم هست که روده ها و معده و سنگدان و چینه دان رو داره و این هم کاملا در قسمت پیشین بدن هست که بسیار به سبک شدن بخش پیشین کمک می کنه

  این مثل یه پازله برای بقا نه یه پارادوکس برای حقیقت فقط باید قطعات رو درست سر جاش بذاری همین ...

 • m.m.d همون the rex
 • دوست عزیز جناب

  • منننیسیسیسیس

  قدمت اشیاء بیش از 10000 سال رو نمیشه با کربن اندازه گیری کرد

  بعدشم با کربن 13 نه با کربن 14

  حالا الثبات علی المدعی

  کسی نیست جواب بده ؟!

  اگه وجود ندارن پس اینا چیین؟

  کسی می تونه بدون تعصب جواب بده ...

  ریچارد اوون یکی از سرسخت ترین مخالفان نظریه تکامل بود به عبارت دیگر امکان نامگذاری و ساخت دایناسور ها توسط اوون به علت اثبات نظریه تکامل وجود ندارد
  و اولین دایناسور های کشف شده مثل مگالوسورس و ایگوانودون و هشت دایناسور دیگر قبل از آنکه دایناسور ها شناسایی و کشف شوند کشف شده بودند
  در مورد ترکودون نیز می توان گفت دندان های تیغ مانند ریز که مخصوص به رده آنکایلوپلکس ها و جانوران نوک اردکی است می توان جثه ، شکل تقریبی سر و بدن و انواعی دیگر از اطلاعات را به دست آورد ولی با این همه ترکودون گونه ای متروک میان دیرینه شناسان می باشد
  نظریه تکامل پرندگان از دایناسور ها سال ها پس از کشف اولین دایناسور مطرح شد
  در مورد اکتشافات قبل از کشف اولین دایناسور :
  مسافران جاده ابریشم جانداری را دیده بودند که به شیردال معروف است شیردال جانوری به نام پروتوسراتوپس است که در صحرای گوبی در مغولستان در اواخر کرتاسه همزمان با ولوسی راپتور میزیسته

  یا در مورد استخوان های اژدها در چین که فردی به نام چانگ شو در استان سیچوان چین توضیح داده است که ممکن است متعلق به اسکلت ناکاملی از مامنچیسورس باشد
  در سال 1677 میلادی گزارشی از کشف استخوان ران یک انسان غول پیکر در انگلستان
  در سال 1787 گزارشی از کشف خزنده ای باستانی برای بنجامین فرانکلین
  در سال 1800 میلادی کشف رد پاهای کاغ کشتی نوح در کانکتی کات
  و در مورد دایناسور هایی که میگویید با کشف ترکودون دایناسور نام گرفته اند :
  اولین دایناسور که نام گذاری شد ، مگالوسورس نام داشت ولی این تروپود دو پا را جانوری چهارپا به تصویر کشیدند
  یا مثلا ایگوانادون که توسط گیدعون منتل که پزشکی انگلیسی بود از روی یک دندان صورت گرفت که بعد ها کامل تر هم شد
  یا پلاتئوسورس که تا مدت ها بعد از کشف در سال 1837 نمی دانستند دایناسور است !!
  یا ستیوسورس که در سال 1837 به عنوان یک خزنده آبزی توصیف شد !!!(شایان به ذکر است که توسط اوون این نامگذاری انجام گرفت)
  این ها در حالی بود که در سال1842 دایناسور ها تعریف شدند بر اساس مگالوسورس ، ایگوانادون و هیلیوسورس _ در حالی که در آن زمان 8 دایناسور دیگر کشف شده بود اما نمی دانستند دایناسور هستند _و همه این ها در حالی است که اولین دفعه که زمین شناسی به عنوان یک علم تجربی معرفی شد در سال 1830 بود
  در سال 1855 اولین نمونه از آرکئوپتریکس کشف شد که یکی از نشانه های تکامل دایناسور ها به پرندگان است ولی سنگواره پر نداشت و کسی نیز نمی دانست که مربوط به آرکئوپتریکس است
  1858 با کشف هادروسورس معلوم شد که دایناسور ها دو پا بوده اند
  1867 انتشار مقالاتی در مورد تشابهات دایناسور ها و پرندگان
  1877 نامگذاری و توصیف کامارسورس ، آلوسورس ف استگوسورس ، آپاتوسورس
  تا سال 1877 با کشف مقدار زادی سنگواره ایگوانودونتید مشخص کرد که ایگوانادون دو پا نبوده است
  1882 اولین رده بندی دایناسور ها !!!!!!!!!!!!!!!!
  1887 نامگذاری دو رده اصلی دایناسور ها ، سوریسکین ها و اورنی تیسکین ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  با شروع سال 1899 دومین دوره اکتشاف دایناسور ها شروع و دوره حماسی به پایان می رسد
  خودتان هم میگویید که برخی از این فسیل ها به دست تکامل گرایان کشف شده اند
  می توان گفت منشاء بسیاری از افسانه ها همین موجودات ماقبل تاریخ و به خصوص دایناسور ها هستند
  نمی توان گفت ساختگی بوده اند ممکن است بعضی استخوان ها مربوط به یک گونه است
  در حقیقت اگر اسکلت کاملی کشف میشد عجیب بود !! خود شما فکر کنید که میان موجودات عظیمی با قدرت بویایی استثنایی و گوشتخوار که حتی همنوعان خود را نیز می خوردند لاشه ای باقی می ماند ؟؟؟؟البته این طور هم نمی توان گفت که هیچ اسکلت کاملی کشف نشده
  برای آنکه بفهمید که حفاری ها توسط افراد بی طرف هم انجام شده کشف باریونیکس را مطرح می کنم :
  باریونیکس در یک کارخانه اجر سازی کشف شد به عبارت دیگر نزدیک بود که استخوان های باریونیکس به آجر تبدیل شود
  و البته با این حال که موزه ها استخراج و اکتشاف فسیل ها را انحصاری کرده اند بسیار سخت است که افراد اکتشافات جدیدی انجام دهند
  پارک های اکتشافی دایناسور ها یکی از زیست بوم های ماقبل تاریخی است که به طور انحصاری برای اکتشاف فسیل طراحی شده است
  اسکلت ها ی مصنوعی که در موزه ها نگهداری میشود به علت حفاظت از فسیل های واقعی است .
  در جنگ جهانی دوم یک موزه که حاوی فسیل های کمیابی از جانوری مصری به نام اسپینوسورس بود توسط بمباران از بین رفت ، هم اکنون فسیل های حقیقی را در ساختمانی با دیواره های سربی نگهداری می شود
  6000 فسیل منظور 6000 قطعه استخوان است
  اغلب فسیل ها - سنگواره ها - به روش جایگزینی تشکیل شده اند ، به این صورت که کم کم تمامی مواد موجود در استخوان با مواد معدنی - که چگالی بالایی دارند - جایگزین می شود ، در نتیجه وزن سنگواره حتی بیشتر از وزن دایناسور می شود و این چیز عجیبی نیست
  لاک پشت های دریایی برای جلوگیری از خورده شدن نوزادان دریک شب هزاران هزار تخم را در یک ساحل می گذارند و خود به دریا میروند . سوروپاد هایی مانند براکیوسورس ، آپاتوسورس، دیپلودوکاس و آرژنتینوسورس برای جلوگیری از انقراض نسل خود توسط شکارچیان فرصت طلب تکامل یافته برای این منظور ، هزاران تخم را در یک لانه نزدیک به مناطق آتشفشانی ، چشمه های آب گرم و مناطق گرم می گذاشتند تا هم گرم باشند ، هم زیر دست و پای خودشان له نشوند هم همه تخم ها توسط شکارچیان خورده نشود .
  هنگامی که فردی نقاشی از ونگوگ را به مزایده بگذارد حتما میلیون ها دلار سود می کند ، اشیا با قدمت بالا قیمت بالایی هم دارند ...
  نام شخصی که مسئول دندان های ترکودون بود را میشود بگید ؟
  هادروسورس در سال 1858 کشف شد یعنی همان زمانی که ایگوانودون را به صورت مارمولکی گوشتخوار ، با شاخی روی بینی و بدنی که روی زمین کشیده می شد تصور می کردند این درحالی بود که در اوایل قرن بیستم میلادی ایگوانادون را تا حدودی واقعی تر کرد ولی هم اکنون دانشمندان ایگوانادون را به شکل جانوری با نوک بلند تر از آرواره ها، با دماغی تخصص یافته برای ماغ کشیدن و دمی نسبتا کوتاهتر و ضخیم تر که غالبا روی چهار دست و پا راه می رفته می شناسند این در حالی است که هادروسورس را اینگونه طراحی کرده اند اما بیش از 1 قرن پیش !!!!!
  نمی توانند تخیلی باشند زیرا همه اسکلت هایی که می گویید ساختگی هستند دارای ویژگی هایی کاملا مشابه هستند که نمی تواند از اول به ذهن به قول شما شیادانی مثل ریچارد اوون یا گیدعون انتل رسیده باشد؟!و تمام آن ویژگی های مشترک در تمامی دایناسور ها در پرندگان نیز مشترک است و تماما دیده می شود
  علت ساختگی بودن فسیل ها نیز به علت حفاظت از آنها است همان طور که در بالا گفته شد
  خودتان گفته اید که استخوان های گمشده را می توان به آسانی ساخت ولی اگر اسکلتی نباشد استخوان گمشده ای هم نیست !!!!
  2100مجموعه استخوان ؟؟؟؟ این در حالی نیست که شما گفتید 6000 فسیل در یک منطقه کوچک یا هزاران تخم در صد متر مربع ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چگونه می توان استخوان ساعد جانوری مانند دردنتوس را ساخت که به تنهایی به اندازه یک انسان بالغ است ؟ با استخوان کدام جانور ؟ اگر استخوان جانوران دیگر باشد چه تعداد جانور باید کشته شود تا 350 تن فسیل دایناسور تولید شود ؟ بعد از آن هم استخوان از عناصر هیدروژن ، اکسیژن و کربن تشکیل شده به مقدار کمی هم نیتروژن و گوگرد که بیشتر این عناصر نمی سوزند یا ذوب نمی شوند ، اکثرا منفجر می شوند _به جر اکسیژن _
  خداوند در مورد خلقت انسان فقط در کتب آسمانی آیات و نشانه هایی فرموده اند ولی در مورد خلقت موجودات دیگر چیزی بیان نشده ..
  نظریه تکامل این را میگوید :
  موجودات در تولید مثل خود گاهی تغییرات ژنی دارند و گاهی این تغییرات به نسل های بعدی نیز منتقل می شود ، این تغییرات گاهی آن قدر ادامه می یابد تا گونه ای جدید ظاهر شود
  این تغییرات می تواند به صورت نقص در ژن ها نیز مشاهده شود
  اگر چنین شرکتی در چین وجود داشته باشد به نظر شما با جنگ اقتصادی چین و امریکا چه بر سر این شرکت می آید ؟ امریکا یکی از کشور هایی است که بیشترین فسیل های کشف شده را از ابتدا تا هم اکنون به خود اختصاص داده است یعنی اگر چنین قضیه ای وجود داشته باشد ، یکی از بهترین و بزرگترین خریداران خود را از دست نداده ؟ یا اینکه آیا کشور های دیگر نمی توانند چنین چیز هایی را بسازند ؟
  چرا چندین مرتبه فسیل های جایگزین موزه ها را پشت سر هم تکرار می کنید ؟ این چیزی به جز به کار بردن رسانه در یک مقاله نیست که سعی در جلب افکار مخاطب به سمتی دارد که خلاف عقاید و افکار عمومی است ؟
  در مورد ساختار دینامیکی به قول شما غیر طبیعی در دایناسور ها در ابتدا استخوان های دایناسور ها عموما توخالی بوده و در مورد عدم توازن ظاهری : دایناسور ها مانند پرندگان در بالا تنه خود کیسه های هوادار داشته اند که به طور شگفت انگیزی هم تنفس را برای دایناسور راحت تر می کرد هم توازن را برقرار می کرد هم وزن را کم می کرد هم سرعت بیشتری به دایناسور می داد . اگر جاذبه کم شود (نیروی وزن کم شود چه با کمک نیروی ارشمیدس چه با کمک ساختار های فیزیولوژی ) غول هایی حتی به بزرگی نهنگ آبی پدید آیند .
  شما پرندگان را در نظر بگیرید : موجوداتی بدون دم با گردن هایی دراز و دست هایی بلند و پهن که نقطه تعادل بدنشان در ته بدن قرار دارد؟؟ تعادل چنین موجودی شما را به یاد دایناسور ها نمی اندازد ؟    
  فیلم پارک ژوراسیک یک فیلم علمی تخیلی است حرفی که شما می زنید مانند این است که هنگامی که فیلم جنگ ستارگان را ببینیم بگوییم : « آیا این ممکن است ؟ »
  دایناسور ها به طور 100% جعلی نیستند ، ماهیچه های دایناسور ها را می توان از روی اسکلت ها تشخیص داد شاید رنگ و لعاب دایناسور ها جعلی باشد اما رنگ و لعاب بعضی دایناسورها را هم از روی رنگدانه ها ی فسیل سلول ها و تراکم آنها که روی فسیل دایناسور ها است را توانستند به دست بیاورند
  این درست نیست که بگوییم دایناسور ها و هر کسی که از آنها فیلمی می سازد مقاله یا کتابی می نویسد ، ماسون است و طرفدار نظریه تکامل
  کتب الهی بازیچه شما نیستند درست است تمام علوم در کتب الهی آمده اما
  1 برای همه قابل دسترس نیست
  2 همه قدرت فهم را ندارند
  3 خداوند هم نمی خواهد همه همه چیز را بدانند
  4 آیا چیزی راجع به خرده کاری های نماز و غسل و بعضی فرایض دینی دیگر که مهم تر هستند در کتب الهی چیزی امده است ؟
  بله دانشجویی که نمی فهمد فرق بین یک سنگ گرد و یک تخم دایناسور را واقعا باید از دانشگاه اخراج شود ...
  عمر فسیل از روش های رادیو متریکی مشخص نمی شود بلکه مربوط به لایه ای است که در آن پیدا شده است خود فسیل دایناسور ها سنگ است پس چه حاجتی به سنگ های اطراف فسیل است ؟
  علاوه بر دایناسور ها موجودات دیگری هم وجود داشته اند دایناسور ها میلیون ها سال بعد از ورود اولین جانور به خشکی ظاهر شده اند
  ببخشید منابع و ماخذ این مطالب و حرف هایی که افراد می زنند رو می شه بذارید
  فسیل های پردار بسیار زیادی کشف شده اند
  برای مثال کادیپ تریکس
  این سیزی ووسورس
  سیمیلی کادیپ تریکس
  آرکئوپتریکس
  می
  مایکروراپتور
  اپی دکسیپ تریکس
  اپی دندروسورس
  جهولورنیس
  کانفسیوسورنیس
  و ...
  من به واقع نمی فهمم ارتباط این جمله رو :
  اگر فرض کنیم دایناسور ها به پرندگان تبدیل شدند، این موضوع نمیتواند پرواز حشراتی مانند مگس را توضیح دهد. مگس ها درهر ثانیه 500 بار بال میزنند. حتی کوچکترین ناهماهنگی در ارتعاش و جنبششان باعث میشود آنها تعادل خود را از دست داده و سقوط کنند، اما این هرگز اتفاق نمی افتد.

  برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir
  در مورد انقراض تنها دایناسور ها نبودند که از بین رفتند 75 درصد جانداران از بین رفتند فقط جاندارانی که آن اندازه کوچک بودند که بتوانند زنده بمانند یا آنقدر تخصص یافته بودند تا بتوانند در بیشتر شرایط زنده بمانند
  شهاب سنگ ها با سرعت های باور نکردنی در فضا در حال حرکت هستند که اگر یکی با اندازه یک نخود به جسمی برخورد کند ، باعث انفجار مهیبی می شود
  شهاب سنگ مذکور چیکسولوب نام داشت که معادل 50 میلیون بمب اتم قدرت داشت و 10 کیلومتر طول که به یوکاتان در خلیج مکزیک برخورد کرد و گودالی به طول 180 کیلومتر ایجاد کرد قضیه به اینجا بسنده نمی شود شهاب سنگ در هنگام عبور از جو کمی ساییده شده و قطعاتی را به جو پرتاب کرده این قطعات با برگشت به زمین دما را تا حد زیادی بالا برده اند ، خلیج یوکاتان منبعی از سوخت های فسیلی بوده است که قدرت انفجار را تا حد زیادی بیشتر می کند ، قدرت انفجار تا حدی بوده که باعث سیل ، سونامی ، زلزله شده ، هنگام برخورد مقدار زیادی گاز به جو صادر شده که باعث می شود نور خورشید به زمین نرسد و قحطی ... ، نیم دیگر زمین درگیر فعالیت های آتشفشانی است
  شهاب سنگ عنصری جدید را نیز به زمین وارد می کند  عنصر ایریدیوم ...
  اکتشافات دایناسور ها غیر عادی بوده زیرا کسی دنبال دایناسور ها تا پیش از این نبوده و اکثرا فسیل دایناسور ها مدفون هستند نه بر روی زمین اگر هم کسی دایناسوری را پیدا می کرد دو حالت داشت :
  1 او را دیوانه مینداشتند
  2 هر چه می نامیدند دایناسور نمی نامیدند که بازهم دو حالت داشت
  1 مکتوب میشد
  2 به صورت نسل به نسل منتقل میشد که احتمالا به افسانه تبدیل میشد
  -به نظر نمیرسد که این جانوران توسط خداوند خلق شده باشند چون در حقیقت نیازی به آن ها نبوده و هیچ فایده و تاثیری نداشتند همچنین در کتب آُسمانی و متون قدیمی به آن ها هیچ اشاره ای نشده است

  برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir
  شما آیا در کار خدا عالمید ؟ شما می دانید خودتون برای چی خلق شدید ؟ چه نیازی به شما توی خلقت بوده ؟ دقیقا کجای جهانی ؟ چه فایده ای برای خدا داری ؟
  اگر بودجه ای برای اکتشافات مستقل مردم تعیین شود خود شما نمی گید این ها به دولت وابسته اند این استقلال رو شما قبول دارید ؟ بعدش اگه پول به دولت برنگرده ؟
  خلقت انسان با بقیه موجودات متفاوت است

  با سلام

  من قبلا جواب این مقاله را داده ام اگر ادعای آزادی بیانتان می شود پخش کنید و البته یک دفعه دیگر ارسال می کنم

  باید بگویم اگر پخش نشد در نرم افزاری که هم اکنون در دست تولید است به نام prehistoric dictionary  هم قرار می دهم

  باتشکر

 • محمود محمدی فر
 • سلام 

  بنده محمود محمدی فر هستم یک باستان شناس شما اشتباه می کنید دایناسور ها وجود داشتند و بنده تا اخر مطلب رو خوندم اما کسایی هم بودن که اسکلت تقلبی می ساختند در ضمن شما مگر متخصص هستید که در مورد اسکلت بندی ان قضاوت می کنید اسکلت دایناسور ها با اسکلت موجودات امروزی فرق داشتند و اگر هم نداشتند بعد از میلیون ها سال می پوسیدند.

 • محمود محمدی فر
 • سلام 

  بنده محمود محمدی فر هستم یک باستان شناس شما اشتباه می کنید دایناسور ها وجود داشتند و بنده تا اخر مطلب رو خوندم اما کسایی هم بودن که اسکلت تقلبی می ساختند در ضمن شما مگر متخصص هستید که در مورد اسکلت بندی ان قضاوت می کنید اسکلت دایناسور ها با اسکلت موجودات امروزی فرق داشتند و اگر هم نداشتند بعد از میلیون ها سال می پوسیدند.

  حالشان خوب نیست نبانب عقل مان را به اینها بدهیم

  سلام.

  هر کس ذره ای سواد دینامیکی داشته باشه میدونه که بسیاری از دایناسورهای گوشتخوار اصلا تعادل دینامیکی ندارن و قسمت جلوی بدنشون بسیار سنگین تر از قسمت پشت هست. پس تعادل دینامیکی ندارن چون گشتاور قسمت جلو خیلی بیشتر هست. در نتیجه نه تنها در دراز مدت نمیتونن روی پاشون بایستن بلکه اصلا توانایی دویدن هم نخواهند داشت.

  مورد دوم اینکه نفت هیدروکربن هست و اگر در طول سالیان متمادی ایجاد شده باید بقایای گیاهان و درختان باشه نه فسیل جانوران.

  در ضمن اونقدر نفت در زمین هست که به این راحتی تمام نمیشه و مدام هم میادین جدید نفتی یافت میشه در حالی که دایناسورها محدود بوده و هستن. به علاوه اگر نفت حاصل بدن دایناسورهاست پس باید در خاورمیانه بیش از هر جایی فسیل دایناسور باشه که حتی یک دونه هم پیدا نشده.

  جالبه که بیشترین فسیلها در چین و آرژانتین یافت شده که نفت ندارن یا اگر دارن خیلی کمه.

  کاش ذره ای اهل تفکر بودیم. 

  سلام.منم مطمئنم دایناسور و انسان اولیه پشمالو همه اش ساخته پرداخته ذهن ادمهاست.خاصه انسانهاى سودجو و منفعت طلب.متاسفانه ایرانیان خرافاتى هستند و هر چى رو به راحتى میپذیرند.

  سلام 

  خوشم میاد دوس دارید همه نظریات رو داغون کنید 

  کلا تو با دانشمندا مشکل داری همه رو نابود کردی😐

  کلا دوس داری همه چی رو به لجن بکشی 

  ولی خوبه برا تخلیه عصبانیت 

  ادامه بده ادامه بده

  ینی شما واقعا فک میکنید زمین تخته؟ پس خواهش میکنم پیدایش اولا پیدایش فصل ها رو برای من توجیه کنید بعد از اون اگه ما با قوی ترین تلسکوپ ها ب حرکت ماه در شب دقت کنیم میبینیم ک ماه ارتفاع ماه در زمانی ک عمود و بالای سر ماست با زمانی ک از ما دور شده متفاوته و طبق نظریه زمین تخت این غیر ممکنه مگر اینکه ماه از زیر زمین ب بالا بیاد و البته هزاران دلیل دیگه هم هست ولی فعلا این دو رو برام توجیه کنید

 • منننیسیسیسیس
 • شما که دکترای جانور شناسی داری بررسی قدمت استخوان ها باکربن-13 شناسایی میشه که در بدن تمامی موجودات هست البته فکر کنم بعد مقاله بزنی که اتم امکان نداره در بدن مووجودات باشه.

  وقتی علم ندارید اینقدر چرت و پرت نگید

  این دندونا اگه مال دایناسور نیست پس برای چه موجودیه. چه موجودی می تونه اینقدر عظیم باشه؟؟؟

  باسمه تعالی

   

  آقای F

  نفت از دایناسور ها و موجودات ماقبل تاریخ به دست نمیاد 

  از جسد موجودات ریز دریایی به نام پلانکتون به دست میاد

   

  دوست عزیز جناب آقای سهراب

  اژدهای کومودو بزرگترین سوسمار جهان با بزاق سمی است 

  اون بزمجه بیابانی است که در ایران زندگی می کنه

   

  در پاسخ به اینکه با دندان چه چیزی را می توان دریافت :

  دندان هایی که تراکودون داشت مانند آسیاب بود 

  دندان هایی که آسیاب می کنند یعنی قابلیت کندن ندارد و این یعنی در جلوی دهان قرار ندارد 

  و پشت و جلوی دندان ها مانند سنگفرش است . که نشان می دهد دندان ها روی هم سوار می شدند و این یعنی دندان های زیاد مثل گیاهخواران بزرگ مانند : ایگوانودون - باکتروسورس - هادروسورس - پاراسورولوفوس - سینتائوسورس - ...

  این دندان ها فقط در جانورانی مثل دایناسور های اورنی تیسکین و البته دایناسور هایی مانند این ها : 

  تایریوفر ها (استگوسور ها و آنکایلوسور ها) - اورنیتوپود های بزرگ 

   

  از همه این گروه ها تا آن موقع فقط ایگوانادون و مگالوسور و هیلیوسورس پیدا شده بودند که ایگوانادون معروفتر بود و البته به شکل اشتباهی تصور میشد مانند سوسماری کپل که شاخی روی بینی خود دارد و گوشتخوار است پس نمی توان گفت که از روی ایگوانادون طراحی شده پس تراکودون یک طراحی مستقل داشته ولی تراکودون از طرف دیرینه شناسان امروزی به خاطر مشکوک بودن رها شده است و گونه مطرحی نیست و درست نیست که یک گونه متروک که اشتباه گذشتگان را نشان می دهد را مورد بحث قرار دهیم 

   

  از روی رد پا میشه سرعت دایناسور - وزن تقریبی دایناسور - اندازه دایناسور - گوشتخوار یا گیاهخوار بودن دایناسور - در بیشتر موارد گروه دایناسور - حالت راه رفتن دایناسور - ... را پیدا کرد 

  از روی دندان میشه غذای دایناسور - قدرت تقریبی آرواره دایناسور - چگونگی غذا خوردن دایناسور - شکل تقریبی سر دایناسور - ... را پیدا کرد 

  در نتیجه نمی تونیم بگیم از روی دندان و رد پا نمی شه چیزی فهمید 

  فقط باید بلد باشی استنتاج کنی 

   

  وقتی قسمت جلویی بدن پر از سوراخ هاییه مثل دستگاه تنفس همراه با کیسه های هوادار و لوله گوارشی و امثال هذا و قسمت عقبی بدن هیچ حفره یا بخش توخالی ندارد عادیه که وزن جلوی بدن با وزن عقب بدن یکی بشه 

   

  بر اساس این که شما می گید ما در انقراض اون موجودات نقش داشتیم یعنی زمین تازه به وجود اومده یعنی موجودی مثل ماموت یا کوسه قبلا وجود نداشته 

  ولی از نظر علمی سامانه خورشیدی کم کم 5 میلیارد ساله به وجود اومده 

  اگه اونو قبول نداری فسیل باکتری رو که نمیشه جعل کرد 4/5 میلیارد سال قدمت قدیمی ترین فسیله که فسیل یه باکتریه 

  اگه بازهم قبول نداری خدا آدم رو که خلق کرد به فرشته ها امر کرد برید از زمین خاک بردارید 

  بازهم نه فرشته ها وقتی مخالفت کردند با خلق آدم : 

  ... انی جاعل فی الارض خلفه ...

  من می خواهم در زمین خلیفه ای بگمارم 

  تا اینجا خدا می گه می خواهم برای یه مکان یه مدیر قرار بدم تا وقتی چیزی نباشه برای مدیریت چه کار می خوای بکنی 

  ... قالوا اتجعل فیها من یفسد فیها و یسفک الدماء و نحن نسبح بحمدک و نقدس لک ...

  گفتند آیا در زمین قرار می دهی کسی را که فساد را در آن رواج دهد و خون ریزد در حالی که ما تسبیح گوی تو هستیم 

  این جا دوتا حالت داره یا شیطان موش دوونده و ملائک با عقلشون سنجیدند که اگه انسان بره شهوت گناه داره که این پدر خودشو با زمین در میاره حالا شهوت به گناه یعنی میل به هر گناهی مثل آز و طمع وقتی چیزی نباشه به چه می خواهد طمع داشته باشد ؟

  حالت دوم اینه که باز شیطان موش دوونده در حالی که قبل از آدَم هم خلفای دیگری با قومشون بودند و این کار هارو انجام دادند که هر دو حالت نقض کننده حرف شما است 

   

  وزن یه تیرانوسورس رکس (T. rex) حد اکثر 7 تن بوده و استخوان هایش رو هم نگاه بکنید اصلا ظریف نیست ضخیم و بزرگ

   

  و البته سر یه دایناسور سینوس های بزرگی هم داره ولی به طوری که قابلیت تحمل فشار های بالا رو هم دارا است مثلا آلوسورس (Allosaurus) جانوریه که قدرت گاز گرفتن نداره ولی فکشو چنان باز میکنه که می تونه از آرواره بالایی مثل یه تبر استفاده کنه و جمجمه اش این قابلیت رو داره 

   

  دوست عزیز جناب آقای سهراب خان در ابتدا اظهار نظر در مورد چیزی که سوادت در آن در حد اول ابتدایی است نکن 

   

  تیرکس زمانی که زنده بود فقط استخوان نبوده که وزن استخوان های دم نتونه وزن استخوان های جلوی بدن رو تحمل کنند . و اما در مورد سر تیرکس  در ابتدا استخوان های گردن قابلیت قفل شدن دارند و بعد پل های کابلی ... کابل های بدن تیرکس رباط ها هستند و ماهیچه ها برای مثال گردن زرافه چرا نمی افتد به همین خاطر است بعد از اون نگاهی به مهره های گردن تیرکس بندازید می بینید پایینشون برآمدگی داره یعنی اینکه قابلیت قفل شدن داره و دایناسور از یه حدی نمی تونه سرشو پایین تر ببره حتی اگر خودش بخواد

  اگر به لگن تیرکس نگاهی بندازید متوجه می شید که پا ها درست زیر بدن هستند یعنی مثل عمود چرا عمود خیمه نمی افته ؟ چون زاویه اش با زمین قائمه و پاهای تیرکس نقش تکیه گاه اهرم رو داره 

   

  ببخشید یه سوال دارم اگه بدن مرغ بیشترش پره شما وقتی مرغ می خوری پراشو می خوری ؟ حجی بهتره یه کم فکر کنی به چیزی که می گی . ببخشید اما مرغ پشتش فقط یه دم استخوانی ریزه ولی جلوش ده برابر یا حتی بیشتر اون وزن داره یا شتر مرغ یا کاسوواری چی ؟ توی اینترنت بزنید ostrich skeleton بعد یه نگاه به استخوان های شتر مرغ بندازید پاش ته بدنشه و این طوری اون هم باید به سمت جلو بیفته چرا نمیفته ؟ چون توی قسمت جلویی بدنش کیسه های هوادار داره و این متعادلش می کنه 

   

  من با نظر جناب T.Rex موافقم . اگر شما تعصب نداشتید هی نمی گفتید که اینا از بچگی به ما تلقین شده . من الان یه فرد 16 ساله ام . دایناسور ها تمام دینامیک بدنشون با طبیعت زمان خودشون مطابقت داشته بخش جلویی بدن پر از اندام های هوا گیر مثل معده روده سنگدان نای مری ریه کیسه های هوا دار و حتی جعبه جمجمه داشته . شما دایره المعارف فرهنگنامه دایناسور ها رو بگیر و بخون تا متوجه بشی کتاب ایرانی بهت معرفی کردم که نتونی بگی این کار فراماسونر ها است و شستشوی مغزیت دادند و قص علی هذا 

   

   بله انسان های بلند وجود داشتند ولی خیلی بلند تر از یه درخت نخل 

  قوم عاد حدود 8 متر بلند بودند ولی حضرت آدم و انسان های اول خلقت مثل هابیل و قابیل بر اساس نظریه نسبیت 1000 سال عمر می کردند و حدود 36 متر بلندای قدشون بوده اما داستان هایی هم داریم که میگه انسان ها جوونیشون در قدیم 300 سالگی بوده که یه همچین چیزی رو اثبات می کنه 

   

  و لطفا مبحث دایناسور ها رو با مبحث زمین تخت و درخت طوبی و این جور چیز ها قاطی نکنید هم مدیرکانال هم مخاطبانش و اون دسته از مخاطبان که میان میگن باور کنید باید با دلیل و مدرک محکمه پسند بگید اینکه همین طوری الکی الکی بگی حجی تیرکس سرش با تنش نمی خونه و منتظر این مقاله بودم و دوستان قبول کنید و تقلید کورکورانه نکنید اینا همشون تقلید کورکورانه است چرا که یه نفر از 4 تا کتاب که نمیشه روی معتبر بودنشون دست گذاشت و یه سری سایت انگلیسی و یه کم از مطالب به قول خودتون شبه علم اون بالا گذاشتید . شما باید با یه متخصص مثل عرفان خسروی که اهل علم باشه و یه سری مطالب هم بدونه بحث کنید اون هم نه بحثی که آخرش بکشه به مثال هایی مثل درخت طوبی و انسان های غول پیکر ما داریم راجع به دایناسور ها و وجودشون بحث می کنیم نه تاریخچه زمین تخت گرایی و زمین کره گرایی و تکامل گرایی و داروینیسم و امثال هذا چرا بحث رو به بیراهه می کشید ؟ قوم عاد و ثمود و جالوت و غیره ... اینا توی قرآنه منم قبول دارم اما هیچ ربطی به بحث فعلی نداره لطفا یه کم روی بحث متمرکز باشیم . شما باید عقاید خودت که می گی زمین تخته رو کنار بزاری با علم من باهام حرف بزنی من هم علم رو کنار بزارم با منطق تو باهات حرف بزنم نه اینکه شما بامنطق خودت و من هم با منطق خودم که اینطوری هیچ کدوممون منبع اون یکی رو قبول نداریم 

   

  آیا شما اگر جای دولت چین بودید قبول می کردید یه همچین کارخانه ای درست بشه بهش مجوز فعالیت می دادید ؟ آیا شما خودتون اون کارخونه رو دیدید یا اینکه فقط فرضیه هایی راجع بهش شنیدید ؟ عکسی ازش دارید ؟ ممکنه یه مکان که محل کار چند تا آدمه بیش از 200 سال هیچ انسانی از غیر به اونجا نره و نبینه چیزایی که شما می گی ؟ همون طور که گفتم نمی شه استخوان رو ذوب کرد اون چیزایی که باهاش ماکت های سنگواره رو می سازن یه پلیمر مصنوعیه مثل رزین و توسط پرینتر های سه بعدی هم ساخته شده 

   

  و اثبات برخورد شهاب سنگ توی خلیج یوکاتان در شبه جزیره مکزیک یه گودال 180 کیلومتری هست که اولین اثر برخورده و اگه شهابواره به طور کامل در اثر اصطکاک با گاز های موجود در جو زمین نسوزه به زمین برخورد می کنه و این عادیه که یه شهاب سنگ 10 کیلومتری نسوزه در اثر اصطکاک و به زمین برخورد کنه دلیل دوم برخورد شهاب سنگ پراکنده شدن یک عنصر بیگانه در ساختار زمین در 65 میلیون سال پیش (رگه های این عنصر فضایی در مرز بین دوره کرتاسه قابل مشاهده است (در تمام جهان))

   

  ببخشید این که میگید هیچ دی ان ای دایناسوری وجود نداره درسته چون قابلیت ماندگاری در 65 میلیون سال رو نداره و اینکه از روی دی ان ایشون نفهمیدن از روی فسیل های رنگدانه های روی پوست یا بهتر بگم پر های دایناسور ها فهمیدن که این دایناسور چه رنگی بوده و اما این فقط برای چند گونه صدق می کنه که یکی از اونها ساینوسوروپ تریکسه 

   

  ببخشید الدلیل علی المدعی 

  شما مدعی عدم وجود دایناسور ها هستید باید دلیل بیارید و همین طور زمین تخت دلیل های ما مطرح شده 

   

  ببخشیدجناب شاهد چرا دایناسور ها وجود نداشتن شما که میگی تشتشون خیلی وقته افتاده و دستشون رو شده بفرمایید چرا وجود ندارند می تونی بگو شما که اینو از قبل می دونستی چرا وقتتو تلف کردی نشستی این مقاله رو خوندی ؟ جواب بده 

   

  جناب آقای حسین امینی ... مسیحا 

  شما که این همه متن می نویسی می گی ما تقلید کورکورانه می کنیم بگو ببینم چه دینی و چه مذهبی داری و دلایل حق بودن تفکر و ایده ات رو بنویس میتونی بگو عالین کیان برادر عزیز شما در مورد این موجوداتی که به گفته شما خیالی هستن و دینامیک ندارند چه قدر مطلب می دونید آناتومی بدنیشون رو میدونی ؟ استخوان بندی توخالی شون که هم مستحکمه و هم سبک ؟ یا کیسه های هوادار که به تنفس و اکسیژن رسانیشون کمک میکرده ؟ یا قلب چهار حفره ای که به خونرسانی کمک میکرده ؟ یا از جمجمه دایاپسید ها و سیناپسید ها و آناپسید ها اطلاع داری ؟ از سیستم ضربه گیری که توی پاهاشون وجود داشته خبر داشتی ؟ از اکوسیستم منطقه ماقبل تاریخیشون چی ؟ از انواع دندان ها توی جانوران اطلاع داشتی ؟ اسم اثر جزیره ای رو شنیدی ؟ از رد پای دایناسور ها چی می تونی بفهمی ؟ لوله تنفسیشونو میتونی بکشی ؟ از حسگر های روی پوزه اسپینوسورس چیزی شنیده بودی ؟ می دونستی خدا نگفته توی قرآن هیچ موجودی قبل از ما نبوده یا اینکه نگفته فرضیه تکامل غلطه فقط گفته خلقت انسان با خلقت دیگر موجودات متفاوته ؟ در مورد نظریات گروه های مخالفت چی میدونی ؟ تکامل همگرا می دونی چیه ؟ در مورد نرخ رشد دایناسور ها چی ؟ در مورد قدرت آرواره و چگونگی محاسبه اون ؟ دید شکارچی و دید شکار ؟ بیماری های مشترک حیوانات (مثل تریکوموناس در دایناسور ها و پرندگان ) ؟ انگل ها ؟ حشره خوار ها ؟ انواع پر در دایناسور ها و پرندگان ؟ لانه ساز ی ؟ لگن ها ؟ مغز و جعبه مغزی و اندازه گیری های مربوط به آن ؟ سریدن در هوا و تفاوت آن با پرواز ؟ بیو فیزیک ؟ آوین ها و نیو آوین ها ؟ اشکال مختلف زمین ؟ درخت های تبار زایشی ؟ چگونگی محاسبه سرعت در دایناسور ها ناهم زمانی ؟ دگر زیستی ؟ چگونگی قرار گرفتن دندان ها در جانوران ؟ جویدن یا نجویدن غذا در گیاهخواران ؟ استخوان پلک ؟ صدا و دایناسور ها ؟ گیاهان ماقبل تاریخ  ؟ نوتوسوکید ها ؟ مفصل مچ پا در آرکوسور ها ؟ نسبت های گیاهخواران و گوشتخواران ؟ آمنیوت ها ؟ و هزاران چیز دیگه چی می دونی ؟ اظهار فضل نکن من هم یه بچه هیئتی هستم هم توی بحثی شرکت می کنم که یه چیزایی ازش حالیم بشه 

   

  عزیز من تا حالا تولید مثل یه پلنگو دیدی ؟

   

  ببخشید یکی از شاگردان ایننیشتین پروفسور حسابی بوده (که دانشگاه تهران رو تأسیس کرد و این فقط یکی از کارهاش بود پروفسور حسابی گیاهان نایاب رو در باغچه خونه اش پرورش می داده و  باید قاعدتا از فراماسونر ها و سیاس ها بدش بیاد چون پدرش هم یکی از اونها بود ) و اینیشتین در زمان خودش مکاتباتی با مراجع تقلید شیعه در ایران و عراق هم داشته چنین کسی نه می تونه خنگ باشه و نه در یهودی بودنش صحت زیادی هست 

   

  و در مورد اسکلت دایناسور های درون موزه ها 

  حتی در کتاب های بچگانه (نه کتاب های دایره المعارف مثل  Prehistoric the definitive visual history of life on earth ) مثل به من بگو چرا ؟ (دایناسور ها ) هم این مطلب گفته شده که از فسیل دایناسور ها غالب گیری میشه و اون غالب ها هستند که در موزه ها به نمایش در میاد ! بعد نگید که در باره هر مطلبی تحقیق می کنید . شما توی کتاب به این  سادگی رو نگاه نکردید بعد میخواید توی کتابی که در مورد آناتومی بدن دایناسوره یه همچین مطلبی رو بگه یه کم انصاف خوب چیزیه . باید به مسائل از بالا نگاه کرد 

   

  و اما ماموت ماموت ها گروهی از فیل سانان بودند که از اسیا، اروپا تا آمریکای شمالی پراکنده بودند ولی قد ماموت حدود 3 متر بود یعنی کوچکتر از فیلهای امروزی اما سه گونه معروف دیگر به جز ماموت در عصر کواترنری زندگی می کرد یکی : فیل ها بعدی فیل های مدیترانه ای (فیل های مدیترانه ای تحت اثر جزیره ای قرار گرفته بودند و در اثر کمبود غذا کوچک شده بودند (به اندازه یک گوسفند)) و سپس ماموتوس ها 

  ماموتوس ها بزرگترین فیلسانان جهان بودند که قد تا شانه آنها از 5 متر هم تجاوز می کرد و وزنش بیش از تیرکس بود (8 تا 10 تن) این جانوران در آسیا ، اروپا ، آمریکای شمالی و آفریقا می زیستند . جسد بچه فیل سیبریایی در سال 2008 هم یک ماموتوس را نشان می دهد ماموتوس ها با دندان عاج خود برف ها را کنار می زدند و خزه ها را می خوردند . گردن ماموت و ماموتوس ها به مهره های بلند پشت گردنشان سنجاق شده بود . دشمن اصلی چنین حیوانات عظیمی جانورانی مانند اسمیلودون و گربه سانان غول پیکر بوده است . 

   

  در ابتدا انکار خدا و ادیان 

  قبل از آن هم عقاید باطل وجود داشته مثلا اینکه خدا وجود نداره و همه چیز های زنده خود به خود از خاک ساخته می شوند . 

  یا تفکر یونانیان برای خدایان چندگانه 

  یا بودا و گاو پرستی و فرق باطل در هندوستان 

  و هزاران تفکر قدیمی دیگر 

  بدون وجود دایناسور ها یا تفکر زمین کروی پس این یکی پوچ شد ...

   

  بودجه های کلان 

  آیا این بودجه های کلان به نفع دولت ها است یا خیر ؟ 

  وقتی باید پولی از جیبت خرج کنی از یه جایی میزنی 

  می دی به یه جای دیگه ... این یعنی باید یه چیزی پشتش 

  باشه که بودجه صرف میکنی نه ؟

  این فقط به نفع ایستگاه فضایی و ناسا است فقط 

  هیچ نفعی برای هیچ دولتی نداره 

   

  انرژی نامحدود 

  این انرژی چه ربطی به زمین کروی یا زمین تخت داره 

  بله انرژی الکتریکی در هر شیئی وجود دارد ولی نمی شه تخلیه اش کرد چون بدون جاذبه و دافعه الکتریکی مواد از هم می پاشند و ماده از بین می ره 

   

  کنترل ذهن مردم 

  زمانی که گالیله این بحث را مطرح کرد کلیسا اونو دیوانه خواند و از دین بیرون شده گالیله چرا اینو گفت چون در صورتی که زمین مرکز باشد همه چیز باید در مداری دور زمین بچرخه ولی زحل ، مریخ مشتری عطارد و این سیارات را که رصد می کرد می دید که نه مسافتی را در آسمان طی می کنند و ناگهان مسیرشان برعکس می شه کمی که میگذره دوباره این اتفاق می افته و مسیر شون عوض میشه 

  اگر زمین تخت بود این اتفاق نمی افتاد 

  مردم اون زمان تحت سلطه کلیسا بودند و ذهنشون به کار گرفته شده بود این یعنی تعصب یعنی کنترل ذهن عموم 

   

  جناب آقای مصطفی اگه دایناسور ها نقشی در هدایت من و تو به سوی خدا داشتند حتما گفته می شد در قرآن یا احادیث 

  و البته شما نه تأویل قرآن رو میدونی نه همه احادیث رو پس نمی تونی بگی همچین چیزی گفته نشده 

  همه احادیث هم نقل نشده چون بعضی از اونها رو نمی شد به همه بگن و فقط به خاص الخاص اصحاب می کفتند چون سر الهی بوده کسی هم در مورد دایناسور ها سوال نکرده از ائمه خب وقتی ندونن وجود داشته یه همچین چیزی سوالی هم راجع بهش نمی کنن قرآن درسته تمام اسرار توشه ولی تو که نمی تونی بفهمی کجاش چی گفته توی قرآن راجع به کوه ها گفته شده میخ های زمین ولی تا قبل از چند سال پیش کسی نمی دونست یه همچین چیزی هست

  توی قرآن به یه ستاره گفتن طارق به معنای در زننده بعد ها متوجه شدن این ستاره چنان صدای بلندی ایجاد می کنه که کسی قادر به شنیدنش نیست و ریتم صداهاش هم مثل در زدن هستند 

  توی قرآن گفته جسد فرعون را بازگرداندیم تا عبرتی باشد برای آیندگان مومیایی جسد فرعون رو در آوردند دیدند بله صحیح و سالم

   

  قرآن هنوز کامل فهمیده نشده و هیچ وقت هم کامل فهمیده نمی شود از کجا معلوم در یکجای قرآن نگفته باشد ولی به رمزی که ما نمی فهمیم ؟

   

  دایناسور ها تا قبل از اون به اسم دایناسور کشف نشده بودند ولی بودن توی پیام قبلیم اشاره کردم به اژدها شیردال کلاغ کشتی نوح استخوان ران غول و ...

   

  و هدف هم برای خداوند معنایی نداره چون هدف یعنی بخوای از یه نقطه به یه نقطه دیگه بری که رشد پیدا کنی و قوی تر بشی ولی خدا همه چیز رو در عین حال با هم داره 

  برای خدا حکمت معنی داره حکمتی که ما نمی فهمیم برای همین شایسته نیست که بگی حکمتی نداشته مطمئنا حکمتی بوده که انسان قابلیت درکشو نداره 

   

  http://bigbangpage.com/?p=68289

  دوباره تکرار می کنم 

  *الاثبات علی المدعی*

  شما اثبات کن که رد پای درومیوسورید ها نیست 

   

  اگه میشه پیام های من رو بفرستید این سومین پیام بی جواب منه 

  باتشکر 

  با سلام 

  اولین اشتباه این مقاله در اینه که قبل از دهه 1860 که دایناسور ها کشف شدند هم کشف شده بودند ولی نه با نام دایناسور با نام هایی مثل این :

  اژدها ( 300 سال پیش از میلاد مسیح در استان سیچوان چین - چانگ شو ) - شیردال ( فسیل پروتوسراتاپس (protoceratops) یا صورت شاخدار پیشین در جاده ابریشم) - غول ( سال 1677 انگلستان - کشف ران ) - خزنده باستانی ( 1787 نیوجرسی - قرائت گزارش برای بنجامین فرانکلین) - رد پاهای کلاغ کشتی نوح ( 1800 کانکتی کات ) - سیمرغ و بسیاری موجودات افسانه ای دیگه 

  و بعد اولین دایناسور مگالوسورس ( megalosaurus ) بود در سال 1822

  سال 1824 توصیف مگالوسورس 

  و ایگوانودون ( iguanodon ) (دندان ایگوانا) 1825 توسط یک پزشک و توصیف و نامگذاری نیز توسط خود او 

  1837 توصیف پلاتئوسورس ( plateosaurus) ولی نه به عنوان یک دایناسور 

  1837 توصیف ستیوسورس (cetiosaurus)( مارمولک نهنگ ) توسط ریچارد اون به عنوان یک خزنده آبزی 

  1842 توصیف گروه دایناسور ها توسط ریچارد اون بر مبنای مگالوسورس ایگوانودون و هیلیوسورس ( هشت دایناسور دیگر نیز در آن زمان کشف شده بودند ولی اون نمی دانست ... )

  1855 کشف اولین نمونه آرکئوپتریکس (archaeopteryx) ( کهن بال )

  1858 کشف هادروسورس ( hadrosaurus )

  1867 انتشار مقالات تگامل دایناسور ها به پرندگان و سپس رد آن توسط گروهی از دانشمندان

  در ساختار و شکل کلی بسیاری از دایناسور ها چندین بار تجدید نظر شده و این نشان دهنده اشتباه یک دانشمند یا گروهی از دانشمندان است . اگر کسی خودش یک موجود را طراحی می کند باید تمام چیز های مربوط به اون رو بدوند و این ناقض این است . برای مثال :

  ایگوانادون - دینوکیروس ( deinocheirus ) ( دست وحشتناک) - اسپاینوسورس (spinosaurus ) - مگالوسورس -  و ...

  در مورد اقوام سرخ پوست و بومیان اصلی آمریکا پرنده رعد - هیولای دریا ها

  و اما بعد اکتشاف دایناسور ها 5 دوره دارد :

   1 - دوره حماسی (1820-1899 : 79 سال) : تلاش های فردی و نخستین مقالات دیرینه شناسی 

   2 - دوره کلاسیک (1899-1929 : 30 سال) : تلاش سازمان یافته موزه ها و استخدام دیرینه شناسان

   3 - دوره نوین (1929-1969 : 40 سال) : اهمیت یافتن رانش قاره ها وتکامل و ریخت شناسی و کشف آثار بافت های استخوانی مختص به جانوران خون گرم

   4 - دوره نوزایی (1969-1998 : 29 سال) : اهمیت یافتن درخت های تبار زایشی ، بوم شناسی و در کل تخلیط دیرینه شناسی با علوم مدرن

   5 - دوره ارتباطات (1998 تا کنون : 21 سال) : توسعه امکانات ارتباطی

   

  در صورتی که فراماسونر ها هم نقشی داشته باشند در سال 1899 تلاش های موزه ها شروع شد و 1929 یعنی یک حدود یک قرن بعد نظریه تکامل مطرح شد ...

   

  در صورتی که پارک های اکتشافی و دیرینه شناسی برای نظم بیشتر هستند . اگه زمین آن مکان قبلا مثلا ده یا بیست روز پیش از آن کنده شده بود لایه های رسوب به هم می ریخت و این مسأله برای زمین شناسان و دیرینه شناسان قابل مشاهده و آنورمال است که این گونه نیست ...

   

  در ایران هم دو رد پا (یکی در کرمان و دیگری در تهران) (یکی گوشتخوار (درومیوسورید(dromaeosauridea))و دیگری گیاهخوار (آنکایلوپولکس (ankylopollexia))) و یک دندان دایناسور گوشتخوار کشف شده است

   

  و 2000 فسیل در یک منطقه که در گذشته مکان خوبی برای تبدیل فسیل بوده عادی و حتی کم است 

  و همه این 2000 فسیل یک دایناسور نیستند بلکه استخوان هایی کوچک مانند دندان هم می تواند جزوشان باشد 

   پارک های دیرینه شناسی برای نظم دهی به اکتشافات هستند برای اینکه در صورت کشف فسیل فسیل متعلق به دولت باشد و این مناطق در گذشته مکان هایی بسیار خوب برای تشکیل فسیل بوده که این باعث وفور فسیل شده و اگر قبول نداری می تونی بری جاهای دیگه دنبال فسیل بگردی که پیدا می کنی .

  بعضی دایناسور ها به صورت گروهی تخم گذاری می کردند و غول های پاتاگونیایی هم از این دسته معاف نبودند و از آنجایی که سوروپود ها تخم گذاری می کردند و از ترس له شدن تخم ها مهاجرت می کردند و تخم ها بی دفاع بود تعداد آنها را زیاد می کردند یعنی برای 1 بچه 99 تا قربانی می شدند . به طوری که یک مهاجم به عنوان مادر تخم ها شناخته شده بود ! ...

   

  در موزه ها و مزایده ها فقط فسیل ها نیستند که منبع در آمد هستند . 

  نقاشی یک هنر کم هزینه تر و کم زحمت تر و آسان تر است در مقابل ماکت سازی آن هم به صورت یک پازل بیش از 500 قطعه ای چند متری آن هم با جزئیاتی مانند خراش و شکستگی و قص علی هذا

   

  واما قالب های گچی 

  در جنگ جهانی استخوان های جانوری به نام اسپینوسورس ، بزرگترین گوشتخوار تمام تاریخ سپری شده کره زمین در موزه ای با بمباران هوایی به خاکستر تبدیل شد ... 

  که این دلیل خوبی است برای قرار دادن فسیل ها در پشت لایه های ضخیم سربی مقاوم به نیروی آزاد شده در انفجار بمب اتم و باید مردم ببینند که دایناسور ها چگونه بودند ؟ برای همین قالب هایی گچی از فسیل ها ساخته می شود 

   

  دایناسور ها موجودات وحشی بودند و در کنار موجودات وحشی ... 

  یعنی جانور پس از مرگ خورده می شود عادی است که یک تکه استخوان نباشد یا یک دندان 

  برای مثال مهره گردن یک خزنده پرنده در بین دندان های یک دایناسور مصری کشف شد 

  و یا حتی در جنگ های میان خود دایناسور ها احتمال قطع دست یا خرد شدن دندان بوده است

   

  2100 مجموعه استخوان در زمین یعنی 2100 جانور مهره دار و این با این بحث که هنوز تمام مجموعه استخوان های فسیل شده کشف نشده اند و همه جا برای تشکیل فسیل مناسب نیست وهمه جا هم دایناسور نبوده می خواند و درست است

   

  و همه دایناسور ها هم گوشتخوار نبوده اند ...

   

  چنین چیزی ناقض کتب الهی نیست . کتب الهی چنین چیزی را نفی نکرده اند . خلقت جهان شاید تکامل داشته اما خلقت انسان به خلقت جهان ربطی ندارد ... همانگونه که در قرآن داستان خلقت انسان را چند بار و از چند نظر مختلف بررسی کرده اند ...

  و اما خداوند کاری را بی حکمت نمی کند ... نفهمی من و تو هیچ ربطی ندارد ... خداوند از هیچ چیز سودی نمی برد چون همه چیز در نزد او است چه خوبی و چه بدی اگر خلقت دایناسور ها بی هدف باشد هدف خدا از خلقت مارا بگو 

  هدف این است نیاز ما که برای آن تلاش می کنیم 

  خدا هدفی ندارد چون نیازی ندارد ولی خدا حکیم است حکمتی که بشر نمی فهمد ... وقتی نمی فهمیم نگوییم چرا بهتر است ...

   

  اگر زیست خوانده باشید مواد آلی مولکول هایی هستند که در بدن موجودات زنده قابل یافت هستند وجای دیگری یافت نمی شوند و در صورت حرارت ذوب نمی شوند می سوزند چون اکسیژن دارند و کربن و حتی هیدروژن ... و البته تعریف فسیل و سنگواره :

  سنگواره استخوانی است که مواد معدنی جایگزین مواد آلی آن شده اند 

  و فسیل چند نوع داریم یکی فسیل جایگزینی مانند سنگواره

  دوم فسیل هایی که بافت نرم جاندار در آن حفظ شده است 

  سوم قالب داخلی 

  چهارم قالب خارجی 

   

  جواب مسئله حالت آنرمال و غیر طبیعی دایناسور ها :

  دایناسور ها آن چنان هم سنگین نبوده اند کیسه های هوادار در قسمت جلویی بدن مانند پرندگان به تنفس آن ها کمک می کرد و هم وزن قسمت جلویی بدن را با قسمت عقبی بدن یکسان می کند و هم به استخوان ها و ستون های اصلی بدن کمک می کند . سر بزرگ برای غذا خوردن ان هم فقط در دایناسورهای بزرگ تروپود و دایناسور های بزرگ اورنی تیسکین دایناسوری مثل تیرکس دست هایی آنچنان داشت فقط سر می ماند و دایناسور های گیاهخوار اورنی تیسکین هم به چوب ها وسرخس های سخت دست می زدند و باید سری قوی می داشتند ... گردن دراز سوروپود ها هم مانند پل های کابلی به مهره های بلند پشت کتف متصل بوده است ... و دایناسور های غول پیکر و سرعت آنها در حالت عادی 

  سوروپودومورف ها                  5 کیلومتر بر ساعت حرکت می کردند 

  استگوسور ها و آنکایلوسورها    6 تا 8 کیلومتر برساعت

  تروپود ها و اورنیتوپود های بزرگ 20 کیلومتر بر ساعت راه می رفتند (50 کیلومتر بر ساعت می دویدند)

  سراتاپسید ها                       25 کیلومتر در ساعت می تاختند 

  سوروپود های غول پیکر           30 کیلومتر بر ساعت راه می رفتند (نمی توانستند بدوند)

  دایناسورهای گوشتخوار کوچک  50 کیلومتر برساعت

  اورنیتوپود های کوچک              50 کیلومتر بر ساعت

  اورنیتومایمید ها                      70 کیلومتر بر ساعت 

   

  بعضی آرام و بعضی سریع ...

   

  رنگ بعضی دایناسورها از روی بقایای رنگدانه های فسیل شده موجود در فسیل قالب خارجی دایناسور های مانند ساینوسوروپتریکس

   

  استخوان دایناسور بیشتر در میان سنگ های ضمخت و صفت است دیرینه شناس باید چشم عقاب داشته باشد که بتواند تکه کوچکی را که میان آن است پیدا کند . و بعد بااستفاده از جر ثقیل سنگ گچ گرفته را به آزمایش گاه منتقل می کنند تا با سی تی اسکن و رادیوگرافی درون سنگ دیده شود و بعد با استفاده از ایزوتوپ های کربن 14 عمر تقریبی نمونه را محاسبه می کنند .

   

  اولین دایناسور که همراه فسیلش پر نیز کشف شد آرکئوپتریکس بود 

  بعد از آن دایناسور هایی مانند شاننگ - مایکروراپتور چهاربال - ساینوسوروپتریکس - اورنیتومایمید ها - کادیپتریکس - اوی راپتوروسور ها - می - انانکی اورنیس - راهونه ویس - ماهاکالا - گراسیلی راپتور - هسپرونیکوس - سورورنیتوسورس - اپی دکسیپ تریکس - جهولورنیس و ...

   

  و برای فهمیدن تفاوت ها فقط تئوری کافی نیست تجربه هم می خواهد

  و اما فیلم های دایناسور ها : توی اینترنت سرچ کنید dinosaur films list ببینید چند تا فیلم میاره ؟ بیش از 30 تا نیست 

   

  پرنده ای که میان سنگ است چگونه می تواند جعل شده باشد ؟

   

  دایناسور ها و پرندگان چه ربطی به مگس ها دارند ؟

   

  و در مورد شهاب سنگ چیکسولوب وقتی نیرویی معادل 50,000,000 بمب اتم منفجر شود و 18 کیلومتر گودال ایجاد می کند چیزی از شهاب سنگ باقی نمی ماند . و خلیج یوکاتان هم معدن نفت بود و این دهن نصف کره زمین را ساپورت می کرد ... در نیمه دیگر آتشفشان های هند بودند . و گاز هایی که از برخورد آزاد شده بودند تریلیون ها تن گاز گوگرد و دی اکسید کربن و ... و فقط دایناسور ها هم نبودند که منقرض شدند انواع کروکدیل ، بعضی ماهی ها ، خزندگان دریایی ، خزندگان پرنده و ... حدود 75% از تمام جانداران کل زمین یعنی اعم از باکتری ها ، گیاهان ، قارچ ها ، آغازیان ، بی مهرگان ، مهره داران و ... 

   

  و اما از روی رد پا می توان سرعت و اندازه دایناسورها را حدس زد . از روی دندان می توان غذای دایناسور را حدس زد و از روی غذا می توان گروه دایناسور را پیدا کرد و حدود ظاهریش را یافت . 

   

  تعریف بودجه : هزینه دولت برای کار ها و ملزومات 

  مغزتون معیوبه به جان خودم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ واقن چرا باید به ما دروغ بگن ؟ چی بهشون میرسه ؟ بعدشم هر جوری فکر کنی در هر صورت توی سیاره های دیگه زندگی های دیگه ای هم وجود داره این همه سیاره و کهکشانای مختلف ( اگ منکرش نباشی :/ و اگ نگی رو لنز تلسکوپایی که توی اسمون نماها هستش نقطه میزارن :/) میگی زمین مرکز جهانه پس سیاه چاله ها چی میگن و این که شماها خیلی به این باور دارین که اشرف مخلوقاتین جوری که دنیا داره دورتون میچرخه :)))))))))) ... این بحث بشدت مضخرفو بیخیال میشیم میریم سراغ دایناسورای بدبخت :/ باشه .. زمین شناسا هر چی پیدا کنن میگن این مال شونصد ملیون سال پیشه .. ولی پس این اسکلتای عجیب غریب چین نکنه اجنن که وقتی میمیرن جنازشون تبدیل به یه سنگ میشه میره زیر خاک :/ محض اطلاعتون عرض کنم  همین چن وخ پیش توی همین ایران خودمون یدونه فسیل پیدا کردن :/ دقیقن تو همون کشوری که بدتر از انجمن شما بدیهی ترین چیزارو منکر میشن :/ نکنه همه ی جهان دارن اشتباه میکنن فق تو و امسال مغز معیوب شما درس میگن :/ اه اعصابم خورد شد 

  واقعا واقعا می گم برای همه شما تاسف می خورم یعنی انقدر اطلاعاتتون کمه که همچین خیلی ببخشید مزخرفاتی رو قبول می کنید. شما حتی یه دایناسور هم از نزدیک ندیدید خصوصا این که در ایران هستید کسایی مثل عموی بیچاره من که در امریکا باستان شناس و شب و روز سختی می کشد که استخوان های دایناسور ها را از زیر زمین در بیاورد که شما ها فقط با دیدن یه عکس بگید همش الکیه. اگه بدونید در اوردن یه موجود 65 میلیون ساله از زیر خاک چه قدر سخته انقدر زود قضاوت نمی کردید. چطور به وجد ماموت ها اعتقاد دارید لابد ان هم الکی هست نه خیر چون در یخ ها کاملا حفظ شده دیگر نمی توانید ان را انکار کنید.. من وقتمو نگذاشتم کل مقاله رو بخونم ولی این رو بگم دلیلی ندارد یک انسان عادی دایناسوری کشف کند و اصلا انسان عادی نمی تواند تشخیص دهد که ان دایناسور است خیلی از کشاورز ها در قدیم وقتی زمین را می کندند و به این استخوان ها بر می خوردند فکر می کردند برای گاو یا حیوان دیگری است و دلیل دیگرش این است که ان موقع اصلا نمی دانستند دایناسوری وجود داشته. من که خودم دانشگاهم رو در کنار عموی عزیزم می گذرونم و دایناسور های زیادی رو کالبد کردن بهتر از شما می دانم که ان ها وجود داشته اند یا نه و از اینکه این چند روز در ایران هستم واقعا عذاب می کشم که مردم هیچ اطلاعاتی در مورد انها و حتی حیوانات عصر جدید نیز هیچ چیز نمی دانند ولی باید بگویم لطفا هر چیزی را تا به چشم خودتان ندید باور نکنید خصوصا اینکه در ایران اطلاعات خیلی محدودی درباره ان ها هست و می دانید چرا در ایران هیچ دایناسوری نیست بخاطر اینکه اصلا دنبالش نمی گردن چون برای دولت هزینه های بسیار زیادی دارد که حتی پولشان هم به ان نمی رسد و اگر. به جنوب سفر کرده باشید می بینید کوه ها و تپه های عجیبی هست و نمک زیادی در خاک و همچنین شکستگی های وسیعی در یک منطقه است که همه اینها دلیل وجود اب و همچنین جانورانی در زیر ان خاک ها هست. خواهش می کنم کمی درمورد زمین شناسی بخوانید و ببینید چه دنیای شگفت انگیزی داریم که پر از اصرار است 

  دوست عزیز، شما اشاره کردید که اگر دایناسورها وجود میداشتند، توسط بومیان و قدما باید کشف میشدند. مگر همه اکتشافات توسط قدما انجام شده که دایناسورها را هم آنها باید کشف میکردند؟ انسان در طول تاریخ موفق به کشف یا اختراع میشود. با توجه قدمت دایناسورها و پیدایش دوره های مختلف زمین شناسی فسیل این حیوانات در عمقی از زمین قرار دارد که امکان استخراج آن برای قدما بدون تجهیزات خاص وجود نداشت. چگونه این را پاسخ میدهید؟

  سلام،من همیشه به گونه های عجیبی که هرازگاهی کشف میشه مشکوک بودم،به این خاطر که تا سالها عمده ی استخوانها در قاره ی آمریکا کشف میشده،

  و سوال اینجاست که چرا این استخوانها در مکانهای بخصوصی که تجار و ثروتمندها تجارت و تسلط دارند پیدا میشه؟!!!

  در ایران و عربستان منظور کشورهای نفت خیز که گفته میشه این نفتها از دایناسورها بوجود اومدن،هیچ اثری از استخوان دایناسورها نیست،!!!

  اخه مگه میشه در مناطق نفت خیز که طبق گفته دانشمندان محل حضور جانوران بزرگ جسته و باستانی بوده حتی یک تکه استخوان پیدا نمیشه؟

  ولی در آمریکا در یک مکان به اندازه نصف زمین فوتبال هزاران استخوان پیدا میشه!!!!

  سلام من متاسفم برای کسانی که بدون هیچ تحقیقی چشمهاشونو مببندند و هر چیزی که غربیها میگن رو فکر میکنن درسته مگه خودتون عقل و شعور ندارین که یکم تحقیق کنید? تا حالا تو این زندگی محدودتون چندتا اتفاق تصادفی اتفاق افتاده ? اینکه دایناسورها یهو از بین برن بعد ادما آفریده بشن که اصلا توجیح عقلی نداره.اصلا احمقی که فکر میکنه دایناسور ها و وجودشون علمی هست چرا خودش تا حالا تحقیق نکرده ? علم ریشه داره علم با تجربه بدست میاد .تا حالا شما کتابی از گذشتگان دیدین که در مورد دایناسورها نوشته شده باشه? وجود نداشتن و استخوانی هم وجود نداره.اصل وجود خدارو انکار میکنن.خدا مارو آفریده و اندک علمی به ما بخشیده ولی انسانها ناسپاس هستن و نمیفهمن که چه کسیو انکار میکنن.اینم بگم قبل میگفتن دایناسورها با عصر یخبندان از بین رفتن و اخیرا میگن سنگی به بزرگی اورست رو زمین افتاد زلزله شد و دایناسورها مردن.غربیها مارو به بازی گرفتن و ما هم افسارمونو دادیم  دست اونا.

 • محمد متین غلامی
 • دروغ بیخودی چهار تا چیز رو به هم ربط دادی میدونی چند تا فسیل وجود داره اخه به عقل خودت راه های اسان تری برای تکمیل نظریه داروین نبود
  اخه چقدر حماقت . تهوع گرفت منو اصلا این همه جهل مایه ننگه.عزیز من شما میدونی فسیل چیه؟ سوخت های فسیلی میدونی چیه؟ میدونی کربن 11 چیه؟ نفت یک سوخت فصیلیه تست کربن 11 نشون میده برای میلیون ها سال پیشه. شما چاه نفت سراجه قم رو دیدید  میدونید چه جوری کشف شد . مثل چشمه خودش فوران کرد. چرا قبل از سال 1880 که در پنسیلئانیا نفت کشف شد کس دیگه ای ائن رو کشف نکرد.? فصی شناسی رو شما با آخوند شناسی اشتباه گرفتی ؟. لفصیل شناسی یک علم پیچیده ای هست که به زیست شناسی و زمین شناسی ،جانورشناسی ، علم شیمی و ... بستگی داره و با پیشرفت این علوم فصیل شناسی در دو قرن گذشته پیشرفت کرد . ما یک تکه طلای اصل و بدل رو از هم تشخیص نمیدیم یک عتیقه رو ببینیم  نمیدیم ممکن سالها یک فصیل ل چشم ما باشه و متوجه نشیم این فسیلنشخیصشیمفه .آخه یک ارزن عقل خوبه ؟ چرا بومیان آمریکا فسیل ها رو کشف نمیکردن ؟ وقتی تو دوران مدرن کله پوک هایی مثل شما وجود داره از بومی چه انتظاری دارید. من نیاز نیست وجود دایناسورها رو ثابت کنم چون قبلا علم ثابت کرده و اگر کسی بدونه علم چیه و علم مثل حوزه علمیه نیست که در انحصار یک مشت خرفت باشه و علم در تمام دنیا یکیست و... شرم میکنه از بیان این خزعبلات که الحق بی آبرویی برای بیان میخواهد. حالا شما ثابت کن حضرت آدم وجود داشته . یا نوح .یا همین محمد من که میگم اینم طوطئه انگلیس و فراماسون ها و حوزه علمیه انگلیس در قمه
  چی بودن پس استخوان رتیل؟
  عزیز من شما حتی دانشمندای خودمونم قبول نداری، دکتر عباسی تو رشته زمین شناسی یکی از بهترینهاست در ایران سه حالت داره ایشون و  تیم تحقیقاتیشون اینقدر بی سواد هستن که چینیها سرشون کلاه گذاشتن و اینها نفهمیدن یا دست ایشان با چینیها در یک کاسه هست و باقی قضایا... و یا اینکه حقیقت داره که با سواد ایشون و وطن پرستیشون بعید به نظر میرسه که دو مورد اولیه درست باشه.
  شما دلیل غیر منطقی و بسیار کوته نظرانه ای آوردی میگی چون این موجودات تو هیچ کتاب آسمانی نبودن؟ مگه قرار بود باشن؟ اصلا مگه اون آقای پیامبر دیرینه شناس بود  و یا میدونست و اصلا لازم بود که بودنه وجود دارن یا ندارن. بعد میگید که هیج نفعی در بود و نبود این موجودات نبود!؟این شد دلیل دوست عزیز؟
   شما مگه اونجا بودی که نفعشون رو ببینی؟قطعا برای خودشون دارای نفع بوده. یک دوره زمین شناختی بوده که اینها بودن یه تعدادشون گیاه خوار و یک تعدادشون گوشتخوار بودند یک چرخه زندگی مانند حیوانات امروزی. الان انسانها رو از زمین حذف بکن فقط حیوانات رو بزار این حیوانات چه ضرر و نفعی دارن؟ اصلا طرح این سوال فقط خواستین در رد این موجودات فقط یک نظریه داده باشید و بسیار پرت بود.
  شما این همه فسیل و رشته دیرینه شناسی رو دروغ و جعلیات میدونی اما خودت یک سری کتابهای مذهبی رو راحت قبول میکنی؟
  شما متاسفانه میخای برای رد این موضوع فقط دلیل بیاری حالا یه منطقی بودن و غیر منطقی بودنشون کاری نداری
  پاسخ:
  سلام مجدد
  شما به شدت مغلطه میکنید. بجای پاسخ به سوالات مقاله اومدید میگید اگر دایناسور وجود نداره پس فلان کشفیات چه هستند؟ آیا هر کشفیاتی درست هست؟ با علم امروز حتی نمیشه قدمت یک فسیل رو به دست آورد چطور میخواید مطمئن بشید که فسیل یا اسکلت مربوط به دایناسور بوده؟
  پس مدارکی که ثابت می کنند دایناسور ها قبل از آن توسط مردم دیگر  کشف شد بودند چطور؟ یعنی آنها هم جعلی هستند.
  پاسخ:
  سلام
  دایناسوری کشف نشده
  شما از کجا می دونید که قبلش کسی درباره دایناسور ها چیزی نمی دونست.مجسمه ها و تصاویر زیادی تا قبل از اون کشف کرده بودن که شکل موجوداتی شبیه به دایناسور ها رو داشته. یعنی اونا هم جعلی هستند؟ لطفا جواب بدید.
  پاسخ:
  سلام
  خودتون گفتید موجوداتی شبیه به دایناسور. خب میتونه هرچیزی باشه 
  http://bigbangpage.com/?p=68289
  تو ایران کشف شده دوستان گرامی 
  پاسخ:
  سلام مبارکه.
  اثبات کنید دایناسور بوده :)
  سلام ممنون ازمقالتون.
  البته اینکه زمینتخت هست رو اصلاقبول ندارم ووایه قران هم تفسیر داره وکروی بودن زمین از پدیدخ خسوف وبسیاری دیگر از پدیده های طبیعی قابل اثباته .
  من فکر میکنم خداوند چه در گذشته وچه حال مخلوقات بسیار عجیب تر وشگفت اورتری نسبت به دایناسور خا داشته .موافقم با اینکه این یک دستاویز برای اثبات نظریه ضد عقل تکامله. کلا صهینونیسم ورسانه  عامل بسیاری از دروغ هاس .مثل سفر به ماه وتقلیل تمدن ده هزار ساله ایران به دوهزار وپانصد سال و...
  با سلام و عرض خسته نباشید.مطالب جالب و بحث برانگیز بود. استدلال ها یه تعدادیش چالشی بود یه تعدادیش غیر منطقی.اینکه وجود یا عدم وجود دایناسور هارو بخواهیم رد یا اثبات کنیم نیازمند دانش در اون زمینه هست.من بشخصه رشته ی تجربی خوندم و با توجه به اطلاعاتی که خوندم نمیتونم بی غرض برداشت خودم رو بگم. اما چند نکته:
  ۱. اینکه در کتب آسمانی حرفی از دایناسور یا موجودات کهن نشده یه استدلال کاملا غیر منطقی هست. مگه در مورد چند تا حیوان داخل کتب آسمانی صحبت شده. اگر صحبتی شده در باره همین حیواناتی هست که صرفا جهت مصرف گوشتشون صحبت شده و یا حلال و حرامی و نجسی و پاکی اون مورد بحث بوده. دوما در قران که شما داری ازش بحث میکنی از ارث و میراث به تفصیل گفته شده ولی نیومده در باره ستون دین که نماز باشه دقیقا حرف بزنه و جزئیات ارائه بده. پس این استدلال غیر منطقی و ملغی هست!
  ۲. اینکه بدلیل پول و سودجویی باشه یکی از احتمالاتی هست که انگیزه رو برای دروغ گویی یا ساخت یه موجود مخوف تقویت میکنه و نکته قابل تاملی هست
  ۳. اسکلت هایی که قرار هستند فسیل بشن و باقی بمونن شرایط زیادی براشون هست. الزاما با دفن کردن یه حیوان زنده یا مرده نمیتونیم فسیل داشته باشیم. پس هر جایی برای تشکیل فسیل مناسب نیست.(البته عذرخواهم که توضیح میدم. شما خودت اطلاعات دارید قطعا. اینو برای کسانی که نمیدونن میگم) پی اینکه توی جنگل های آمازون یا آفریقا یا جنگل های شمال ما فسیل نداریم ولی توی کویر فلان توی فلان کشور یهویی فسیل پیدا میشه دلیل منطقی برای رد نظریه نیست.
  ۴ اینکه افراد خاص توی این قضیه هستن کاملا شک برانگیز هست. ولی یه مثال میزنم. توی کشور خودمون نه جای دیگه اگه شما یه معدن طلا یا نقره پیدا کنی چی میشه؟ : اگه پول داشته باشی خودت استخراج کنی و کسی نفهمه نونت تو روغنه بشرطی که بتونی بفروشیش. در غیر اینصورت به نفع دولت مصادره میشه و شما کنار زده خواهید شد. این موضوع هم اگر صحت داشته باشه! ینی اگه یه استخوان کشف کنی تنها راهش که به پول برسی یا فروششه که دولت بفهمه مصادره میشه یا اینکهخودت گالری بزنی و اکران کنی که بازم مصادره میشه. پس افرادی که متخصص نیستن به این دلیل از بازی میزنندشون کنار
  و خیلی چیزای دیگه که بعلت طولانی شدن صرفنظر میکنم.
  طولانی شد ببخشید. ولی مطلب چالشی و خوبی بود.

  سلام من هم موافق این مقاله هستم با اینکه اصلا نخواندم. اگر دایناسور وجود داشت توسط قران یا پیغمبران یا امامان گفته میشود چرا ما یک حدیث مطلب و... در تاریخ نداریم اگر داینسور وجود داشت شما هر نقطه از زمین رو اکتشاف میکردین یه نمونه میدیدن 
  سلام خسته نباشید پس به نظر شما چرا همچین افسانه ای رو ساختن هدفشون چیه؟
  پاسخ:

  🅾️چرا درباره شکل حقیقی زمین دروغ میگویند؟ 

  💠1- انکار خدا و ادیان: 

  امروزه در جهان فرقه های مختلف و درواقع نوعی طرز فکر به نام آتئیست و یا خداناباوران شکل گرفته اند که مخالف خدا و ادیان الهی هستند و اکثر ادعا آنان قوانین حاکم بر کیهان برای تصادفی به وجود آمدن است! این داستانی خرافی و تخیلی در علم است که حتی شواهدی ابتدایی برای اثبات آن وجود ندارد اما چون دولت ها و سازمان های به ظاهر معتبر و معروف این مطالب را منتشر میکنند مورد قبول همگان شده است! امروزه هرچند دیگر بیگ بنگ را آغاز گر جهان نمیدانند اما بیگ بنگ شروع بی خدایی است! جهانی که پایه و اساس آن قوانین فرضی فیزیک است! اما ادیان الهی و کتب مقدس سال ها پیش به حقیقت گیتی که مسطح بودن زمین است اشاره کرده اند و چون ادیان حقیقت را بیان میکنند آن ها نخواهند گذاشت مردم به حقیقت ادیان پی ببرند و همین موضوع است که به ایجاد تفکر آتئیست کمک زیادی میکند.

  ♦️♦️♦️♦️

  💠 2- بودجه های کلان: 

  امروزه سازمان های فضایی در سراسر جهان روزانه میلیارد ها دلار بودجه از دولت هایشان میگیرند و سر آخر چه تحویل ما میدهند؟ تصاویر گرافیکی و ماموریت های فضایی ای که هیچ گاه ندیدیم! فرستادن چند موشک سوخت جامد که در آسمان میسوزند و یا استفاده از هولوگرام هفت بعدی برای نشان دادن دنیای مجازی در دنیای حقیقی هزینه کمی دارد! آن ها به بهانه ماموریت های فضایی و تلاش برای پیشرفت بشریت پول ها و بودجه های زیادی میگیرند به عنوان مثال برای سفر به ماه ناسا سی میلیارد دلار بودجه گرفت!! و با فیلم برداری در یک استادیو در هالییود و سفینه ای مقوایی و کاغذی که با آلومینیوم پوشیده شده بود ماموریت های آپولو را خلق کردند. این پول ها مطمئنا صرف پروژه هایی مانند بلوبیم (در وبلاگ توضیحات کاملی درباره بلوبیم موجود است) میشود! همچنین باید بدانید که ناسا دارای بزرگترین دستگاه تغییر آب و هوا و تولید ابر است و خدا میداند چه برنامه هایی برای آینده بشریت دارند(میتوانید مستند دستگاه تغییر آب و هوا را در کانال آپارات ما ببینید)

  دلیل اینکه سازمان های فضایی دیگر مانند چین،روسیه،کره شمالی و... افشاگری نمیکنند این است که آن ها نیز دارند از این راه سود کلانی به دست می آورند ما مثال های بسیاری از دروغین بودن ماموریت های فضایی روس ها، چینی ها، آمریکایی ها و... آوردیم که میتوانید مطالعه کنید

  ♦️♦️♦️♦️

  💠 3- انرژی نامحدود: 

  در دنیای امروز ما برای هرچیزی باید پول پرداخت کنید! یکی از این موارد برق است! وسایل برقی و سیستم های برق رسانی بر اساس انرژی و برق محدود تنظیم شده اند و مردم در سراسر جهان باید برای داشتن برق پول پرداخت کنند اما نیکولا تسلا سال ها قبل به حقیقت وجود گنبد آسمان پی برده بود و اعتقاد داشت انرژی الکتریکی در همه جا وجود دارد و هرگز تمام نمیشود! تسلا برج واردنکلیف را ساخت و توانست انرژی الکتریکی را بدون سیم انتقال دهد و البته انرژی الکتریکی ای که تسلا به آن دست پیدا کرده بود برای انسان بی ضرر بود و البته کاملا رایگان بود و اگر این پروژه تسلا عملی میشد دیگری دولت ها و سازمان های در پشت پرده سود نمیکردند برای همین موضوع پروژه انرژی رایگان تسلا کاملا باطل شد و از بین رفت تا با روی کار آمدن انرژی محدود بتوانند سود کنند!

  ♦️♦️♦️♦️

  💠 4- کنترل ذهن مردم: 

  یکی از دلایل دیگری که برای این بیان میشود که چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند موضوع تکامل دروغ هاست! 

  آن ها از چند قرن پیش یک مسیر تکاملی از دروغ ایجاد کردند که کم کم رشد کرد! کرویت زمین یکی از دروغ های گفته شده است! پایه و اساس تمدن و علم امروزی بر دروغ است! دانشمندانی که در اختیار دولت ها هستند و پول میگیرند تا مطالبی را عنوان کنند و به اثبات فرضی برسانند به عنوان مثال در کتاب نیروی بی کران از آنتونی رابینز، او بیان میکند که دانشمندان علم زیست شناسی ای که او با آن ها گفتگو کرده اعلام کرده اند که پول گرفته اند تا دروغ هایی را به عنوان حقیقت بیان کنند! 

  هر مطلبی که در عنوان آن نام دانشمندی ذکر شده است را باور نکنید! آن ها از کودکی به شما یاد میدهند یک پدیده فقط به این دلیل اتفاق می افتد و چون شما از کودکی با این تفکر بزرگ شده اید و به مدرسه و دانشگاه رفته اید خود به خود این دروغ برای شما تبدیل به حقیقت میشود و آن را باور میکنید و این کنترل ذهن است.

  🔸🔸🔸🔷🔶🔹🔹🔹


  با سلام و آرزوی سلامتی برای آخرین بار

  خوشحالم که ظاهرا تونستم همون سوالات کوچیکی که عرض کردم خدمتتون رو توی ذهن شما بوجود بیارم.....  نشونه اش اینه که بعد از دو روز هنوز جوابم رو ندادید پس حتما هنوز فکرتون درگیره.
  از مکالمه با شما بسیار خرسند شدم....... به تفکر و مطالعه ادامه بدید .... امیدوارم آفتاب حقیقت به ذهن و چشم شما نورافشانی کنه.
  پاینده و پیروز باشید.
  پاسخ:
  سلام
  یکی از نظرات شما دیشب ساعت 20:40 و دیگری ساعت 23 ارسال شده و هنوز دو روز نشده! بنده دیشب وارد وب سایت شدم اما از جایی که خسته بودم پاسخ ندادم و خارج شدم
  بنابراین امروز پاسخ شمارو نوشتم و اینکه پاسخ رو فقط چند ساعت دریافت نکردید دلیل نمیشه که من کامنت شمارو پاک کرده باشم و از این موضوع دو روز هم گذشته باشه!
  بیشتر دقت کنید
  موفق باشید
  درود
  تازمانی که نظر قبلیم رو جواب میدید نظرتون رو به موضوع زیر جلب کنم :
  یکی از مخاطبه ازتون پرسید اگه تعصب ندارید چرا واسه اینشتن شاخ گذاشتید.... و جواب شما:
  پاسخ:
  سلام
  اون یک تصویر طنز بود.

  و حالا جوابتون به من:

  پاسخ:
  سلام
  بنده با کسی شوخی ندارم و زمین تخت هم موضوع طنز نیست.

  برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir

  اما زمین کروی میتواند موضوع طنز باشد!!!!!!!
  شما بر خلاف ادعاتون طبع بسیار شوخی دارید
  ممنون
  پاسخ:
  سلام مجدد
  بله کاملا درسته! زمین تخت موضوع طنزی نیست و در بحث های جدی بنده کاملا جدی صحبت میکنم و جای کنایه و تمسخر وجود نداره اما موضوع زمین کروی چون بسیار دور از ذهن و منطق هست و با تمامی مشاهدات و روش های تجربی مغایرت داره، بنده بهش به عنوان یک موضوع طنز نگاه میکنم.
  البته گاهی با زمین تخت هم با برخی تصاویر شوخی میکنم مثل تصویر نحوه انقراض دایناسور ها در زمین تخت که چند وقت پیش در اینستاگرام قرار دادم.(گاهی طنز برای خشک نبودن موضوع و تکراری نشدن خوب هست)

  موفق باشید
  درود دوباره
  عرض کنم من میخواستم نظرم رو بگم و برم اما نشانه هایی که از فطرت پاک شما و انصافتون تو یه سری موارد دیدم وادارم کرد که این گفتگو رو مقداری بیشتر ادامه بدم.
  به عنوان مثال وقتی اولین بار با تناقض زمان پرواز در عرضهای جنوبی روبرو شدید بسیار صادقانه گفتید نظر طرف مقابل وارد هست و شما احتیاج به تحقیق بیشتر دارید... گرچه که به نظر من هر چه گذشت تعصب وارد قضیه گشت و جوابهاتون به این مساله مغالطه آمیزتر و مغالطه آمیزتر گردید.
  اینکه برای ارسال کامنت نیازی به عضو شدن در سایتتون نیست یعنی به دنبال نفع مادی قضیه نیستید.
  و حالا منظور اصلی این کامنتم اینه که : ببینید دوست عزیز شما گفتید اینشتن نابغه نبوده و استناد کردید به مصاحبه ش..... من بهتون گفتم که اون مصاحبه کنایه آمیز بوده .
  نمیدونم میدونید یا نه هیچ فرضیه ای در طول تاریخ ادعای اثبات شدن نداشته..... اصولا فرضیه نیاز به اثبات نداره و فقط میبایست مشاهدات از موضوع مربوط رو به درستی تبیین و پیشبینی کنه اینکه میگید فلان فرضیه قابل اثبات نیست اساسا حرف اشتباهیه.
  ببینید فرضیه زمین تخت هم مثل فرضیه کروی بودنش یه فرضه...... باید ببینیم که آیا مشاهداتمون از طبیعت رو کدوم یکی بهتر تفسیر و پیشبینی میکنه.
  اتفاقا استیون هاوکینگ در مورد فرضیه زمین مرکزی بطلمیوس(که البته با زمین تخت اشتباه نشه چون بطلمیوس هم زمین رو کروی میدونست)و فرضیه خورشید مرکزی کوپرنیک میگه : مردم خیلی راحت میتونن بگن که کوپرنیک تونست نظریه بطلمیوس رو باطل کنه اما این حرف اشتباهیه چون میشه مشاهداتمون از هستی رو با هر دو فرض بالا تفسیر کنیم.مهم اینه که کدوم فرض از نظر لحاظ کننده اون راه دست تر باشه.پس اطلاق حقیقت به یکی و باطل دونستن بعدی از نظر فلسفی درست نیست.
  تمام حرف من اینه که به نظر من نظریه شما در پیشبینی مشاهدات از جهان هستی به مراتب از نظریه زمین کروی با اشکالات بسیار بسیار بیشتری روبروست و این من رو به این مهم میرسونه که فرض کروی بودن کاربردی تره....... اما هر زمان که نظریه شما پیشرفت چشمگیری بکنه و پیشبینیهاش درست باشه اون موقع من یا نظریه شما رو خواهم پذیرفت یا اگر انسان متعصبی هم باشم با توجه به رویکرد علمی که در زندگی داشته ام سعی میکنم نظریه خودم رو تعدیل کنم.
  پس اساسا در بحث میان شما و طرفداران زمین کروی سوراخ دعا گم شده است. دوست گرامی نیاز به اثبات هیچ کدام از طرفین نیست فقط پدیده های طبیعی رو با مدلی که از نظریه تون ارایه میدید تفسیر کنید به طور مثال من میگم خسوف ناشی از سایه زمین روی ماهه ولی شما میگی نخیر طبق نظریه شما ماه یه لامپ هوشمنده که تشخیص میده یه وقتایی خودش رو خاموش و روشن کنه.... (توجه کنید که رویکرد درست ارایه پیشبینی بر اساس نظریتونه نه اینکه شروع به ایرادگیری از نظر طرف مقابل بکنید.قضاوت امر با مخاطبهاست که کدام تفسیر رو درست بدونن)
  یا شما میگی دایناسور وجود نداشته چون یه کاخانه تولید فسیل توی چین هست..... من میگم استخونهای کشف شده در زمین چیز دیگری میگن وگرنه کارخونه گل مصنوعی سازی هم در چین هست ولی کسی نمیگه که گل وجود نداره و فراماسونها برای قالب کردن عطرهای کشنده و عقیم کنندشون به ما ملتهای جهان سوم گل رو از خودشون درآوردن.
  مثلا وجود ماموتها رو که دیگه قبول دارید؟ چرا سخت نیست که قبول کنیم فیلهای چند برابر فیلهای کنونی وجود داشتن..... ولی احتمال وجود مارمولکهای چند برابر کروکودیل و ازدهای کومودور ناشی از جهل ماست!!!؟؟؟
  ببینید انتظار من از حرفام این نیست که به قول معروف شما رو به راه راستی که خودم قبول دارم بکشونم...
  فقط میخوام سوالاتی هر چند کوچیک توی ذهنتون بوجود بیارم همونطور که شما با ارایه وجوب اختلاف وزن در استوا و قطب برای من سوال ایجاد کردید.
  باز هم به توصیه شما برادر یا خواهر عزیز گوش میدم و سعی میکنم چشمام همیشه برای دیدن حقیقت باز باشه و همین آرزو رو برای شما و همه انسانها دارم.
  موفق و پیروز باشید

  پاسخ:
  سلام
  بازهم میگم تعصبی در کار نیست. هرجا اشکالی وارد بشه و منطقی باشه(مثل پرواز ها که خودم در وبسایت بهش اشاره کردم) قبول میکنم.
  شما مطمئن نیستید که اون مصاحبه کنایه آمیز بوده! چون شما زیاد از کنایه استفاده میکنید دلیلی بر این نمیشه که هر شخصی به این صورت گفتگو کنه.
  اتفاقا فرضیه کرویت زمین ادعای اثبات شدن داشته آن هم با دلایل بسیار ابتدایی مثل دور شدن کشتی ها و....
  مشاهدات ما از طبیعت نشان دهنده یک زمین ثابت،چرخش اجرام به دور زمین، زمین تخت و بدون انحنا هست و این با روش های علمی هم قابل نشان دادن و اثبات هست. بله میدونم هاوکینگ چه گفته! همچنین در ادامه هاوکینگ گفت که چون مدل کوپرنیکی(خورشید مرکزی) ریاضیات ساده تری داره، مورد استفاده قرار گرفته نه به خاطر درست بودن خورشید مرکزی!
  زمین تخت قطعا اشکالاتی داره و من هم قبول دارم اما این اشکالات باعث نمیشند تا فکر کنیم که زمین تخت در حقیقت تخت نیست و کرویه! چون تخت بودن زمین و حرکت نکردن اون جدا از مسائل مربوط به آسمان و اجرام آسمانی هست.
  در مورد پیش بینی اگر اشتباه نکرده باشم منظور شما شاید پیش بینی خسوف و کسوف باشه که با مدل زمین مرکزی بطلمیوس هم به درستی انجام میشده و بطلمیوس بارها خسوف و کسوف رو پیش بینی کرد. 
  دوست عزیز! اینکه یک چیز سایه مانند بر روی ماه ایجاد میشه و اون رو میپوشونه دلیل بر این نیست که چون سایه گرد هست زمین هم کروی باشه! سایه گرد فقط با شکل کروی ایجاد نمیشه و البته چطور و با چه روش های علمی و تجربی میتونید ثابت کنید این سایه زمین هست؟ سایه زمین یک فرضه که در مدل زمین کروی کاربرد داره نه در دنیای حقیقی! ما میتونیم هزاران فرض دیگه بکنیم! آیا هر فرضی درسته؟ میتونیم بگیم ماه نفرین شده آیا درسته؟ اینها تنها فرض هست و چون اون چیزی که ماه رو در هنگام ماه گرفتگی میپوشونه شبیه به چیزی هست که ما بهش میگیم سایه، پس آیا باید سایه باشه؟ هیچ دلیل منطقی و علمی ای از این موضوع وجود نداره و من میتونم در اینجا بگم که ماه گرفتگی توضیح دقیق و درستی نداره.
  ببینید قضیه کارخانه فسیل سازی و گل مصنوعی سازی زمین تا آسمان باهم فرق میکنند! دلیلش این هست که بارها و بارها افرادی فسیل دایناسور هارو جعل کردند و یا با ترکیب چند فسیل و اسکلت مختلف سعی در فریب دادن مردم یک جامعه داشتند نمونه اش نشنال جئوگرافی که بعد ها رسوا شد.
  این موضوعات با گل مصنوعی بسیار متفاوت هستند چون همه میدونند که گل مصنوعی، یک گل مصنوعی هست اما به مردم گفته میشه که اسکلت و فسیل دایناسور ها حقیقی هست و در موزه ها نگهداشته میشه.
  درباره ماموت ها باید تحقیق کنم! هیچ نظری دربارشون ندارم اما ماموت ها وجود دایناسور هارو اثبات نمیکنند چون دایناسور ها هیچ تعادل و نظمی در بدنشون ندارند اما ماموت ها به نوعی بزرگ تر از فیلم ها هستند و از خانواده فیل.
  متشکرم
  موفق باشید
  روده درازیم رو میبخشید.....
  در ادامه بحث بالا فقط این نکته رو بگم که شما نه تنها متوجه طنز مطلب من راجع به توهین نشدید.... بلکه طنز موجود در جواب اینشتن و اشارش و طعنه اش به نیکولا تسلا رو نیز نگرفتید.یه کم هم به طنز بیشتر بپردازی برای روحیه و رفع خستگی خوبه.......
  خوش باشید
  پاسخ:
  اصلا مهم نیست که انیشتین چه کار کرد و چه قصدی داشت! همین بس که انیشتین اعتراف کرد نظریاتش تنها نظریه هستند نه حقیقت و حرکت زمین توسط هیچ آزمایشی قابل اثبات نیست.
  موفق باشید
  سلام مجدد
  با احترام مثل اینکه متوجه طنز موجود در موضوع توهین نشدید!!!!!!! اتفاقا رویکردتون به مقوله توهین از نظر من اصلا درست و اخلاقی نیست و من با طنز به این مورد اشاره کردم .
  اگر توجه کنید من هیچ کجا نگفتم شما اشتباه میکنید با اینکه کاملا به اشتباهتون واقفم ولی بهتون احترام گذاشتم و گفتم من با موضع شما موافق نیستم ....... توجه میکنید....... خیلی راحت به شما نگفتم شما اشتباه میکنید.... علم صفر و یک نیست دوست گرامی .... انسان بی تعصب همیشه درصدی احتمال برای نا درستی نظریات علمی خود قایل میشه چون ذات علم تکامل به مرور هست .... دیدید که من از میان صدها دلیل باطل شما در نظر خودم همون یک دلیلی که تا حدودی به نظر درست میآمد رو لحاظ کردم؟..... این مصداق احترام به طرف مقابل هست نه رفتاری که شما دارید و با لحنی محترمانه بی احترامی میکنید.......(البته من سالهاست به این نوع تقابلات از طرف نحله های مختلف فکری عادت کردم)
  من سه دهه از عمرم رو به مطالعه گذروندم و هنوز هم ادامه میدم با این حال از نصیحت شما ممنونم و به طور متقابل بهتون توصیه میکنم که به این سه چهار سال مطالعه تون (به اقرار خودتون البته) با جدیت بیشتر و به دور از تعصبات مذهبی و علمی ادامه بدید...... امیدوارم روزی تمام سیاهی های آگاهانه و ناآگاهانه از جلوی چشم بشر یا حداقل مردم شریف وطنم زدوده بشه و کسانی که واقعا در راستای بیداری مردم تلاش میکنند از مردمان با غرض بازشناخته بشن. به هر حال این مقال محل بحث علمی نیست ولی اگر اصراری به بحث علمی نیز دارید من در خدمتم.آدرس ایمیل من رو که دارید.
  در آخر بازهم برای خودم و شما و تمام مردم سرزمینم آرزوی آگاهی دارم.
  خیلی خیلی از وقتی که برای من گذاشتید ممنونم و همینطور از صداقتتون که جواب کامنتهام رو دادید که از تمام دیگر مطالب با ارزش تر بود.
  خدانگهدار
  پاسخ:
  سلام
  بنده با کسی شوخی ندارم و زمین تخت هم موضوع طنز نیست. بله انسانی که متعصب نباشه احتمال میده که خیلی چیز هایی که میدونه اشتباه باشه چیزی که شما نشان دادید مخالف اون هستید چون تمام افکار مارو اشتباه و نادرست میدونید.
  صد ها دلیل باطل؟ شما چشمتون رو به حقایق بستید! دروغ های بزرگی که چشم بشریت رو بسته و نمیگذاره تا حقایق رو ببینند.
  من به شخصی بی احترامی نکردم! اگر هم با کسی به تندی رفتار شد، به این دلیل بود که اون شخص توهین کرده بود.
  موفق باشید

  با سلام
  اولا خیلی ممنون که کامنتهامو گذاشتید.
  دوما خیلی ممنون که متوجه ام کردید که توهین شامل درجات هست و توهینهای درجه بالا مشمول جواب با توهین متقابل و توهینهای درجه پایین گاهی حتی قابل تمجید هستند.
  ضمنا من ازتوت نخواستم انیشتن رو نابغه بدونید اما...... رسمی در مناظره و گفت و گوی علمی و کلا در هر جور مقابله اخلاق مدار هست به نام احترام به حریف..... انتظاری نیست که به نبوغ انیشتن اقرار کنید اما شرط انصاف نیست که به خنگ خواندن او صحه بگذارید حتی با فرضیات خودتون هم اون یک دشمن دانا برای فرضیه شما به حساب میاد.
  به طور مثال من شخصا با تمام نظریات و اثباتهای شما (صرفا از نظر علمی) مخالفم. ولی اقرار میکنم که یک برهانتون من رو به فکر انداخت..... همون قضیه اختلاف وزن در استوا و قطب به دلیل نبود نیروی گریز از مرکز در قطب.
  میبینید..... انسان منصف به نقاط ضعف و قوت طرف مقابلش همزمان اعتراف میکنه.....ضمن اینکه به جز آزمایش لیزر که از صحت و سقم اون مطمین نیستم تمام دیگر براهین شما رو کاملا غیر علمی و اشتباه دریافتم.اتفاقا وقت گذاشتم و فایل چندصد صفحه ای دلایل زمین تختتون رو به دقت مطالعه کردم و فایل پی دی اف اون رو توی گوشیم با کامنتهای خودم دارم که اگر مایل بودید براتون میفرستم.
  خلاصه اینکه با وجودیکه بدون تعارف هنوز زمین تخت پنداری رو یک توهم ناشی از تعصبات خاص میدونم ولی بنا بر اصل آزادی ابراز عقیده متعرض هیچ زمین تخت گرایی نشده و نخواهم شد.
  امیدوارم هر شخصی من جمله خودم و شما مسیر علمی درست و بدون تعصب رو پیدا کنه تا بشر از این وضع نابسامان امروزیش رها بشه
  ممنونم
  پاسخ:
  سلام
  گرچه در برخی موارد دچار اشتباه شدید اما به نظر شما احترام میگذارم
  به مطالعه ادامه بدید امیدوارم حقیقت رو پیدا کنید
  موفق باشید
  این هم یکی از پاسخ های شما در جواب فردی که توهین کرده بود:

  پاسخ:
  بهتره شما با حقیقت کنار بیایید! وقتی انسان های کم شعوری مثل شما شروع به توهین میکنند آدم امیدوار میشه که انقدر حماقت در شما زیاده که تحمل شنیدن حرف مخالف رو ندارید و انقدر فهم و درک پایینی دارید که فقط یکسری حرف هایی رو که یاد گرفتید تکرار میکنید! انسان های ضعیف فحاشی میکنند انسان هایی فحاشی میکنند که عقل درست و حسابی ندارند کسانی مثل شما باید به روان شناس مراجعه کنند تا تحت درمان قرار بگیرند

  برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir

  این جواب رو به یک فحاش مخالف دادید..... دستتون درد نکنه خیلی هم درسته حرفتون. توهین از عقل مریض میاد منم قبول دارم.اما.......
  اینجا که توهین کننده موافق نظر شماست

  با سلام و تشکر و خسته نباشید
  اینکه زمین تخته کاملا مشخصه چون چیزی که میبینیم یک زمینه تخت و اصلا نیاز به دلیل نداره.دلیل را باید کسی بیاورد که خلاف دید رو میخواد اثبات کنه.دایناسور که تشتش خلی وقته از هوا افتاده زمین.اینها علم نیستن اگه علم بودن مشکل بشر با اینهمه علم حل میشد نه اینکه هر روز همو بکشن.از همه بیشتر هم همین کسایی که ادعای علم دارن آدم کشی میکنن.یک آدم خنگ که از مدرسه اخراجش کرده بودن که از کودنی نمیتونست درس بخونه آوردن کردن ضرب المثل باهوشی به نام انشتین.چرا چون یهودی بود.واقعا خیلی جالبه این صهیونیستها و ماسونها نشستن به خر کردن ما میخندند

  برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir

  ازش تجلیل هم به عمل میارید؟؟؟؟!!!!!!!

  این سومین نظر من هست که براتون گذاشتم امیدوارم هر سه نظر قید بشن تو این صفحه.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام مجدد
  توهین اون شخصی که بنده بهش پاسخ دادم رو بفرستید تا با توهین شخصی که میگید مقایسه کنیم
  موفق باشید
  نقل یکی از کامنتها:
  با سلام و تشکر و خسته نباشید
  اینکه زمین تخته کاملا مشخصه چون چیزی که میبینیم یک زمینه تخت و اصلا نیاز به دلیل نداره.دلیل را باید کسی بیاورد که خلاف دید رو میخواد اثبات کنه.دایناسور که تشتش خلی وقته از هوا افتاده زمین.اینها علم نیستن اگه علم بودن مشکل بشر با اینهمه علم حل میشد نه اینکه هر روز همو بکشن.از همه بیشتر هم همین کسایی که ادعای علم دارن آدم کشی میکنن.یک آدم خنگ که از مدرسه اخراجش کرده بودن که از کودنی نمیتونست درس بخونه آوردن کردن ضرب المثل باهوشی به نام انشتین.چرا چون یهودی بود.واقعا خیلی جالبه این صهیونیستها و ماسونها نشستن به خر کردن ما میخندند

  و حالا جواب شما:
  پاسخ:
  سلام
  بله کاملا درسته


  واقعا"!!!!!!؟؟؟؟؟؟
  با احترام به فرستنده کامنت... این کامنت یا از طرف یه کودک ارسال شده یا از طرف شخصی کاملا بی سواد...... با یه بار بازخوانی بدون تعصب خودتون هم به همین نتیجه میرسید.
  بعد چون از نظرتون دفاع کرده بهش میگید :     بله کاملا درسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  هر چیز رو که نمیشه دید باید رد کرد!!!!!!!!!!!!!
  امروز میبینیم که بیشترین و بیرحمانه ترین کشتارها رو اتفاقا نه طرفداران علم که طرفداران دین میکنن نمونش برمه... داعش... القاعده.... و .....
  انیشتن رو خنگ نامیدن با هر طرز فکری چه موافق و چه مخالف ناشی از عقل سلیم و سالمه!!!!!؟؟؟؟؟
  با حساب حرف این دوستمون هیچ اثباتی هم واسه آدمای چند ده متری!!!!!!! نیست پس چرا قبولش دارید؟
  در نهایت شما با تایید این کامنت نشون میدی که هر حرف و نقل قول و مدرکی که تو راستای درست شمردن نظراتتون باشه رو تایید میکنید فارغ از میزان درستی و غلطی و حتی خنده آوریش

  پاسخ:
  سلام
  بله من نظر ایشون رو کاملا قبول دارم چون حرف های درستی زدند و با دلایل علمی و منطقی قابل اثبات هست هرچند کمی تند بیان کردند اما توهین نبود. انیشتین یک نابغه نبود! وقتی ازش در یک مصاحبه (که خیلی هم معروف هست) پرسیدند که چه حسی دارید که باهوشترین فرد زنده دنیا هستید؟ پاسخ داد نمیدونم برید از نیکولا تسلا بپرسید.
  نکته جالب اینجاست که آمریکا اعتراف کرده که داعش رو ساخته و حمایت میکنه و این اثبات شده. یوهان کپلر کسی که به عنوان دانشمند نجوم مورد قبول جوامع علمی هست تیکو براهه رو به قتل رسوند و تمام مدارکش رو به نفع خورشید مرکزی تغییر داد و به نام خودش زد! این دانشمند علمی شما بود! شرکت های داروسازی عظیم و غول های صنعتی و تجاری و.. شامل راکفلر ها و راتچیلد ها با ایجاد بیماری و سپس ساختن داروی درمان اون بیماری سال هاست پول های کلانی به جیب میزنند. اینها همگی اثبات شده و البته که طرفداران علم چنین کاری نمیکنند بلکه طرفداران شبه علم چنین کاری میکنند و در مقام اول ناسا! سازمان ناسا جنایات بسیاری مرتکب شده که در تاریخچه زمین تخت بهش اشاره کردم.
  به زودی درباره انسان های عظیم و غولپیکر مطالبی در وب قرار میدم تا بدونید چرا بهش معتقدیم
  موفق باشید
  ببین دوست عزیز ... شما تمام نظراتت رو از خارجیها گرفتی بعد به اون دوستمون میگی توی عکس بغل ایرانیا خارجی دیدی و بعد خودت با اطمینان میگی حتما اون خارجیای ماسون به ایرانیا اینو گفتن.
  میگی من ذارم راجع به نفت تحقیق میکنم ولی مطمینم که از دایناسورها نیست.... عزیز این شیوه تحقیق به درد نمیخوره چون از همون اول با تعصب نتیجه دلخواهت رو مفروض داری.
  درصد بالایی از دیرین شناسا موافق وجود دایناسورها هستند و تعداد معدودی مخالف.....این طبیعت علمه... شما نظر اون چهارتا مخالف رو (مثل بحث نفت) با تعصب و پیشداوری درست فرض میکنی و برچسب فراماسون بودن رو با بی انصافی به درصد عظیم باقیمونده میچسبونی.
  ضمن اینکه چه در این مورد و چه در تمام موضوعات مورد انتقادتون تو بحث زمین تخت.....مثل همیشه خبری از بحث علمی و رد متقن فرضیه نظری نیست و شما مثل همیشه به درک شخصی و ظاهر موضوعات میپردازید.
  با تشکر و آرزوی انصاف و دوری از تعصب
  پاسخ:
  سلام تعصبی در کار نیست
  واقعیت این هست که تعادلی در مدل و ساختار دایناسور ها وجود نداره! دایناسور ها با توجه به جسمی که دارند نمیتونند تولید مثل کنند و تولید مثل دایناسور ها غیر ممکنه و این یکی از دلایل نبود اونهاست. فسیل دایناسور ها جعل میشه و این اثبات شده.
  درضمن اینکه اکثریت به موضوعی معتقد باشند دلیل بر درست بودن اون موضوع نیست و البته موضوعی که در نظر نگرفتید این هست که موافقان دایناسور ها دلیل علمی از ارائه نمیدند.
  موفق باشید
 • حسین امینی ... مسیحا
 • سلام علیکم

  با تشکر از مدیر محترم بخاطر زحماتی که برای یک اصل پایدار میکشه فارق از جزئیات و احتمالات هست و اون اصل تفکر و قیام هر شخص برای رسیدن به حقیقته همونطور که در قرآن کریم به این مطلب اشاره شده که توصیه به قیام در راه حق هست چه گروهی و چه انفرادی در کلام ائمه معصومین هم به این مطلب با بیان های مختلف اشاره شده و در روایتی از امیرالمومنین علی علیه السلام هم هست که فرمود فاصله بین حقیقت و دروغ پنج انگشت هست همچنین در کتب مقدس دیگر ادیان الهی هم به این مطالب اشاره شده   ♡♡♡

  وتشکر از دوستانی که نظر دادن چه مخالف و چه موافق البته روی صحبتم با مخالفین متعصب نیست که چشم بسته فقط متن تایپ میکنن چون همیشه یکی از دلایل از بین رفتن انسانها و اقوام پیشین همین تعصب و پیروی کور کورانه بوده

  احساس بنده از زحماتی مدیران این سایت و کانال مربوطه در مقالاتشون میکشن اینه که این بزرگواران تلاش دارن این مطلب رو جا بندازن که انسان ها برن به سمتی که شنیده های گذشته رو با احترام کامل موقتا کنار بذارن  و کمی با اندیشه شخصی و کمک از مستندات و مشاهدات متقن سراغ مسائل مطرح شده برن و اگر به نتیجه خلاف نرسیدن خب همون راه گذشته رو ادامه بدن با حفظ شنیده های قبلی 

  مقام انسان بالاتر از اونه که هرچی به گوشش برسه و یا از طریق رسانه ببینه و بشنوه قبول کنه 


  علی علیه السلام میفرماید ، نگاه نکن کی میگه    ببین چی میگه    این جمله شریف از هر کسی دیگری هم بود من اون رو میبوسیدم و الگوی زندگی میکردم
  این به اون معنی هست که به پسوند آدما نگاه نکن که حالا دانشمند ، پورفسور ، رهبر و یا هر کس دیگه ای هست تا جاذبه اسمش چشمت رو کور کنه به گفته نظر کن نه گوینده

  تمام کتب ادیان مقدس که اعتباری داره اشاره به موضوع تفکر و تدبر بدون تعصب داشتن


  شما هم از این نعمت استفاده کنید تا ازتون گرفته نشه
  فکر نکنید اگر به موضکعی اشکال وارد میشه به شما توهین شده     تحقیق کنید تا زمانیکه توانش رو دارید که فرصتی برای پشیمانی نیست   ♡♡♡
  پاسخ:
  سلام متشکرم
  متن زیبایی نوشتید
  موفق باشید
  با سلام و تشکر و خسته نباشید
  اینکه زمین تخته کاملا مشخصه چون چیزی که میبینیم یک زمینه تخت و اصلا نیاز به دلیل نداره.دلیل را باید کسی بیاورد که خلاف دید رو میخواد اثبات کنه.دایناسور که تشتش خلی وقته از هوا افتاده زمین.اینها علم نیستن اگه علم بودن مشکل بشر با اینهمه علم حل میشد نه اینکه هر روز همو بکشن.از همه بیشتر هم همین کسایی که ادعای علم دارن آدم کشی میکنن.یک آدم خنگ که از مدرسه اخراجش کرده بودن که از کودنی نمیتونست درس بخونه آوردن کردن ضرب المثل باهوشی به نام انشتین.چرا چون یهودی بود.واقعا خیلی جالبه این صهیونیستها و ماسونها نشستن به خر کردن ما میخندند

  پاسخ:
  سلام
  بله کاملا درسته
  ببخشید به اون پیام قبلی یه چیزی باید اضافه کنم 
  یه سری از این دایناسورا که می گید وجود ندارن و الکی رنگ پوست و ... تخیل کردن از روی دی ان ای یشون فهمیدن که چه شکلین
  پاسخ:
  هیچ دی ان ای دایناسوری وجود نداره.اینها تنها ادعاست که فلان چیز رو با دی ان ای فهمیدیم! همین الان اگه به کتب و متون زکریا سیچین مراجعه کنید حجم عظیمی از مطالب شبه علم  و غیر واقعی رو میبینید که با استفاده از همین موضوع دی ان ای ادعا شده آنوناکی ها اجداد انسان ها و افریننده بشر بودند.
  این موضوعات تخیلی تنها و تنها شبه علم هستند و از هیچگونه اعتبار علمی ای برخوردار نیستند.
  موفق باشید
  سلام 
  ممنون از اینکه این همه تایپ کردید و فرضیه وجود نداشتن دایناسور ها رو برامون مطرح کردید. خسته نباشید!
  خب من هم موافق بودنشون هستم و هم مخالف !
  از طرفی هم میشه گفت که یه عالمه نفر که عموما بی طرف بودن فسیل هایی رو کشف کردن که برای دایناسور ها بوده (یه خانمی هم اولین فسیل های دایناسور ها رو کشف کرده بود که اولش همه می گفتن احمقه )
  از طرفی هم میشه گفت ممکنه فقط یه چیز ساختگی باشه ( مثلا همین خانومه حوصله اش سر رفته گفته یه کرمی بریزم الکی یه فرضیه ای رو رو کنم )
  بعد اینکه چند تا دانشمند و چند تا کارمند موزه یه چیزی بگن دلیل نمیشه که ما بگیم وجود ندارن ( خوب شاید دانشمندی که این فرضیه  رو تایید کرده داره دروغ میگه ،یا این کارمندی که گفتید با رییسش دشمنی داره خیلی الکی از دایناسورا کینه به دل گرفته یه نفر رو هم که دیده که مثل خودش مخالف دایناسوراس گفته منم باهاش همسو بشم و تاییدش کنم )
  بعد یه سوال شما که میگید وجود ندارن ، یا اصلا وجود ندارن ؟ یا وجود داشتن ولی به یه شکل دیگه ؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ:
  سلام
  دایناسور ها هرگز وجود نداشتند منظور این مقاله این هست.
  فرضا فرضیات شما درباره دانشمند و کارمندان رو قبول کنیم اما نمیتونیم از کارخانه فسیل جعلی سازی دایناسور ها در چین بگذریم
  درضمن دلیل علمی ای برای وجود دایناسور ها وجود نداره.
  تمامی کشفیات در این مورد یا جانوران دیگری بودند یا کاملا ناقص هستند که بازهم متعلق به جانوران دیگه هستند.

  سلام
  کل این مطالب مفصلی که مطرح کردید، نمیتواند دلیل قانع کننده ای برای اثبات عدم وجود دایناسورها باشد. البته وجود دایناسورها هم حتی از نظر علم روز هنوز با قطعیت به اثبات نرسیده و در حد یک نظریه بسیار محتمل و قابل قبول مانده است.
  چرا این احتمال را ندهیم که معتقدان به زمین تخت برای اینکه سقوط شهاب سنگ از آسمان را رد کنند، سعی در انکار وجود دایناسورها بکنند و با بازی با کلمات و مغالطه و شستشوی مغزی مطالب مورد نظرشان را به خورد مخاطبانشان بدهند؟ شما اگر بیطرف هستید، چرا به حرفهای ایشان اعتماد میکنید؟ چرا فکر میکنید آنها با اعتمادتر از دانشمندان و سازمانهای معروف هستند؟ آیا بهتر نیست خودتان دست به کار شوید و به اقصی نقاط دنیا سفر کنید و آزمایشها و تحقیقات را خودتان انجام دهید؟
  پاسخ:
  سلام
  هیچ اثباتی برای وجود دایناسور ها نیست
  هیچ اثباتی برای برخورد شهاب سنگ به زمین وجود نداره
  دایناسور ها با توجه به بدنی که برای اونها تصور میکنند قادر به تولید مثل نیستند.
  کمی فکر کنید در این مورد
  موفق باشید
  (اگر آنجا بودی) می‌دیدی که آن قوم همچون تنه‌های پوسیده و توخالی درختان نخل در میان این تندباد روی زمین افتاده و هلاک شده‌اند این تشبیه نه واقعیت اناتومی انسان اجازه رشد زیاد رو نمیده مگر نمیبینید که انسان های بلند قد چقدر مشکل دارند.
  پاسخ:
  بلند قد های امروزی با گذشته فرق دارند! امروزه ما قوم بلند قد نداریم و برخی از افراد که به دو یا دو نیم متر میرسند مشکلاتی در بدنشون دارند! قوم عاد منقرض شدند همانطور که در قرآن خداوند فرمود با بلایی نابود شدند.
  قران گفته تنومند بودند نه سه چهار متری
  پاسخ:
  مانند درختان نخل و در کل مانند درخت بلند توصیف شدند که از کوه ها خونه میساختند! باید دربارشون بیشتر مطالعه کنید
  با سلام کجای قرآن از انسان دو سه متری صحبت  کرده که ما ندیدیم
  پاسخ:
  سلام
  قوم عاد

  با سلام

  درمورد حرفهای گفته شده دوستان محترم میشمارم.

  اما نمیشه افرادیکه از بچگی درگوششان دروغ خوانده اند یهویی قبول کنن همه اونا فقط قصه بوده.

  وقتی از قران دلیل میاریم میگن.تفسیر داره ولی به حرفای تلوزیون و نمایش تلوزیون میشه همه رو قبول دارن؟چرا؟چون با چششون میبینن.

  قران هیچ وقت درمورد دایناسورها هیچ اشاره ای نکرده!!!!

  ولی درمورد انسانهای قبلتراز ما اشاره شده!!!

  قران اشاره کرده غیر از ما موجوداتی هست ولی نگفته اونا توی فضا هستن.بلکه راه ورودشان از خود زمین هستش!!!

  مثال:راه ورود:یکیش کوههای قاف هستش.

  تا حالا از خودتون سوال کردین با اینکه علم وتکنولوژی این همه پیشرفت میکنه ولی در مورد فضا رفتن درجا میزنه!!!!!

  پاسخ:
  سلام

  بله قرآن به انسان های غولپیکر اشاره داشته! تاریخ رو تغییر دادند!
  میتون بپرسم شما تو کدوم رشته مرتبط مدرک دانشگاهی دارید و اینها رو استدلال می کنید و چه نظر تخصصی إز طرف خودتون دادرید یا فقط مطالب رو میخونید کپی میکنید 
  پاسخ:
  سلام
  علاقه ای به معرفی خودم ندارم بنده هرچیز بگم مردم یک چیز میگن پس نتیجه میگیرم چیزی نگم
  کپی پیستی در کار نیست(مگر اینکه ناسا باشم)
  موفق باشید
  با سلام
  می خواستم تشکر فراوان کنم در رابطه با سایت و مطالب مفیدش همچنین از نیت خیرتون.
  من یه خواهشی دارم به اون دسته از افرادی که بدون مطالعه و تحقیق در رابطه با مسائلی که در سایت مطرح میشه نظرات عجولانه و بی منطقی مطرح نکنن که متاسفانه بیشتر این مخالفت ها از سر لجبازی و قبول نکردن حقایقه.
  پاسخ:
  سلام متشکرم
  موفق باشید
  سلام . داخل کانال آپارتتون یه کلیپ گذاشتین با عنوان باقیمانده فسیل تنهء درخت غولپیکر طوبی در مرکز زمین تخت. اولا که تو همه ی نقشه هایی که شما نشون دادین مرکز نقشه زمین تخت شما قطب شمال، ولی تصاویری که ما میبینیم آب و هوای مطبوعی داره!!!
  دوما من رشتم معدنه، سنگ ها رو خوب میشناسم. اینا سنگ های آذرین به اسم بازالت های ستونی هستش که تو سراسر دنیا حتی ایران (مثل نزدیک دماوند، بیرجند) هم موجود هستش که منشا آتش فشانی دارن.
  واقعا به نظر شما این ها فسیل تنه ی درخت هستن؟ اونم وسط قطب شمال؟!
  پاسخ:
  سلام
  اون کلیپ برای بنده نیست بلکه اگه به کانال ذکر شده در زیرش نگاه کنید متوجه میشید برای شخص دیگری هست بنده فقط به کانالم اضافه کردم تا دیگران ببینند و بررسی کنند.
  ممنون از نظرتون
  جناب عزیز شما خودت میگی متعصب نباشین بعد خودت برای انیشتین شاخ گذاشتی که چی بشه.
  من یه کروی گرام ولی سفر به ماه رو قبول ندارم چون اون یه رو کم کنی بود در برابر روسیه
  اگه ناسا الکیه چرا هر ساله دانشجو های معتبر رو میگیره و بهشون پول میده
  میاونه کسیو استخدام نکنه در اینصورت پولشم خرج نمیشه
  پاسخ:
  سلام
  اون یک تصویر طنز بود.
  سفر به ماه رو قبول ندارید اما باور دارید ناسا پس از دروغ سفر به ماه تبدیل به فرشته صداقت شده و دیگه دروغ نمیگه؟ ناسا فرقی با هالیوود نداره.
  دانشجو میگیره و مشخص نیست چند نفر رو استخدام میکنه و البته هرکسی رو بگیره به دلیل نمیشه تا اون اشخاص رو به فضا(که وجود نداره) بفرسته.
  یا کارمند ناسا میشند یا با موسسات ناسا در ایالات مختلف همکاری میکنند! ربات میسازند و....

  ببخشید شما چیزی در مورد نیمه عمر مواد شنیدید؟؟قدمت فسیل ها رو با قدمت خاک اطرافشون نمیسنجند بلکه با بررسی نیمه عمر خود فسیل به این نتیجه میرسند.
  پاسخ:
  سلام
  از قدمت سنجی سنگی که فسیل بر روی اون هست یا قدمت سنجی محیط هم اینکارو میکنند اما طبق این مقاله ای که لینکش رو میدم هیچ قدمتی حقیقی نیست و همه قدمت ها اشتباه هستند.

  مقاله: لینک
  بله کاملا درسته 
  فهوای  این مقاله میخاد بگه که در کل دایناسورها وجود نداشتن و یک عده برای ما دروغ سازی کردن  اما از نظر منطقی این غیرقابل باور که از روی مخلوط کردن چند استخوان کروکودیل و اژدهای کمودور یک عده برای ما تاریخ سازی و چند فصل زمین شناسی به وجود آورده باشن. 
  پاسخ:
  برای شما غیر قابل باور و غیر منطقیه! اما کارخانه ای در چین درحال حاضر درحال انجام همین کار هست!

  ببین آقای تختگرا کدوم حرف من غیر علمی بوده؟اینکه دم این جانوران نقش تعادل رو داشتن غیر علمیه؟  یا داری استخوان بندی قدرتمند؟ تازه یکی از دلایل انقراض همین موجودات عدم تطابقشون با محیط اطراف بخاطر بزرگ بودنشان بوده این شد غیر علمی؟شما وقتی برای یک مسئله جواب داری همون رو میدی دیگه. حالا این کجاش عجیب و غریبه؟  این مقاله اینجا فکاهی میشه که در واقع شما تمامی مدارک رو میندازی دور بعد آدم دو سه متری رو از روی نوشته های کتاب میگی حقیقت داره! تازه هیچ اثری هم هیچ جا ازشون نیست حداقل دایناسورها چندتا فسیل دارن بعد تازه از رو همون نقاشیها باستانی که شما میگی خیلی ها نظریه فضانوردان باستانی رو مطرح میکنن... بعد شما من رو به  متعصب بودن متهم میکنی!!! 
  پاسخ:
  بنده متعصب نیستم همه نظرات رو میشنوم و دربارش تحقیق میکنم.
  حرفی رو از تعصب نمیزنم! پس درباره چیز هایی که میگید بیشتر مطالعه کنید
  موفق باشید
  جناب مدیرتختگرا عارضم خدمت شما که بنده چندین سال قبل از ویکی پدیا از کودکی در مورد دایناسورها کتاب و مقاله و نقد و سوال پرسش... انجام دادم و هیچ تعصبی رو این ندارم. شما بدیهیات علم رو گذاشتی رو فرضیات...  اونم شما این کار رو نکردی همون انجمن تخت گرایی تو لندن شما هم همونارو داری اینجا نشر میدی در واقع همون copy past. حاجی کدوم تلقین؟! بله آگه علم و درک و منطق رو کنار بگذاریم (عقلانیت) بله حرف شما کاملا درسته اصلا اژدها هشت سر هم وجود داشته!  
  حاجی بنده با شما  علمی صحبت نکردم چون همونجوری که خوت میگی علم رو کنار گذاشتی چی بحث عقلانی میمونه این وسط؟ 
  بنده میگم ادعایی این مقاله جای بحث داره،  نمیشه بر پایه این ادعا همچی رو زیر سوال برد. شما خودت انسانهای ده متری رو بر پایه حکاکی های بشر نخستین قبول کردی که همینها هم از کاوشگریهای غربیهاست بسیاریشون. بعد براتون سنگینه وجود حیوانات ماقبل تاریخ؟!!! حاجی اینکه عده ای سودجو و زد یک سری استخوان به موزه ها غالب کردن این بی تدبیری اون موزه و حماقت شبکه نشنال جءوگرافی رو می سونه که خودشون هم اعتراف کردن نه اینکه کلیت ماقبل تاریخ زیر سوال بره. 
  در مورد مقاله هم  خیلی قبلتر خونده بودم و فقط یک سری شبه آفرینی خواست بکنه همین. ا

  پاسخ:
  بله از کودکی به شما تلقین شده. بدیهیات علم؟ حتی در خود علمی که بهش معتقد هستید به اینها نظریه گفته میشه یعنی امکان نقض وجود داره. در علم حقیقی هیچ قطعیتی وجود نداره اما متاسفانه علم مدرن فرضیات و نظریات رو به عنوان حقایق معرفی میکنه.
  بنده کپی پیست نمیکنم. درضمن انجمن لندن دیگه فعال نیست!
  علم و درک و منطق با باور یکسری دروغ مضحک زیر سوال میره. بنده مخالف علم نیستم. مخالف شبه علم هستم! شبه علمی که به عنوان علم به مردم معرفی میشه. شما علمی صحبت کنید و اثبات کنید دایناسور ها وجود دارند.
  وجود انسان های غولپیکر از نظر قرآن تایید شده و من این رو قبول دارم! قبل از اینکه به تخت بودن زمین و یکسری مسائل دیگه پی ببرم به گفته های قرآن معتقد نبودم اما همه در یک دوره زمانی همه چیز برام روشن شد!
  اینکه بدون بحث علمی مدام و مدام حرف هاتون رو تکرار میکنید تعصب نام داره. نشنال جئوگرافی احمق نبود بلکه از این موضوع اطلاع داشت (همانطور که در مقاله هم توضیح دادیم) اما گفتند مردم باور کردند این فسیل واقعی هست دیگه نیازی نیست بگیم فسیل دروغینه!
  ماقبل تاریخی در کار نیست!
  موفق باشید
  جناب سهراب خان مار رو فقط مثال زدم،من نوعی اگه استخوان بندی تی رکس رو داشتم مشکلی با راه رفتن و حرکت نداشتم. جناب شما میگی این نوع وضع ظاهری برای دایناسورها اشتباست؟یک مثال ساده شما مرغ رو ببین پاهای نهیفی داره اما نه تنها به نسبت، وزنش رو تحمل میکنه اما حتی تند هم میتونه راه بره(تنها یک مثال زدم) فقط میخام بگم اصلا چیز غیر قابل درکی نیست. 
  جناب مدیر سایت شما اسم علم امروز رو گذاشتی شبه علم! همین علم امروز این فن آوری ارتباط اینترنت رو به وجود آورده... تعصب چیه!؟ من خودم اون چیزی که دیدم و خوندم و تحقیق کردم رو دارم میگم و قبول دارم.  شما هم اون چیزی از این مقالات به دست آوردی. ببین در دنیای علم اون چیزی که حداکثر جوامع دانشگاه معتبر دنیا به اثبات رسانده رو آدم قبول میکنه که معتبره از مجامع علمی.(حالا شما اون مجامع رو قبول نداری بحث دیگه ای)  از این دست مقالات چند درصد منابع علمی برخوردار هستن؟(خوش‌بینانه بگیرم کمتر از ده درصد) حالا شما اصرار داری اوم نود و پنج درصد رو ول بکنه بگیره پنج درصد رو؟! دوست عزیز شما هی میگی اسکلت اصلی دست جانورشناسا نمیرسه! پس کی تحقیق میکنه روی این اسکلتها؟ یعنی به باور شما این شبه علم گرایا اسکلت رو خودشون میسازن بعد از اون پشت نظریه از دل و رودشون میریزن بیرون و بعد اسکلت ها رو میبرن  تو موزه ها؟بعد به جانورشناسا اسکلت و فسیل اژدهای کمودور رو نشون میدن؟  در حالیکه شما یدونه از همین مستندهاییکه قبول نداری رو نگاه بندازی میبینی خیلی از همون دیرینه شناسا رو اسکلت و فسیل دارن تحقیق میکنن. شما میگی این علوم دانشگاهی رو شبه علم میدونی اما بعد خودت مقاله اینجا زدی 'جهان غول پیکران' کوهها رو درخت میدونی...  از آدمهایی چند ده متری صحبت میکنی!  بعد نتیجه هم میگیری که بنده متعصب به اون چیزی هستم که علم ثابت کرده و.  شمایی که کوه رو درخت میدونی میشی علم گرا؟!!!!!  این رو دم آدم میمونه دیگه...  
  پاسخ:
  بله علم امروز در شبه علم غرق شده! لطفا اینترنت رو مثال نزنید این نوعی مغلطه هست ما داریم در رابطه با فرضیات شبه علم صحبت میکنیم از قبیل نسبیت،وجود دایناسور ها،بیگ بنگ،فرگشت،خورشید مرکزی و... اینها فرضیه هستند تمام جهان شما بر پایه یکسری فرضیات هست که اگر فردا نقض بشه (البته امروزه هم شده) کل درک شما از جهان زیر سوال میره! چه جهانی هست که وابسته به فرضیات هست؟ اگر جهان باتوجه فرضیات تغییر میکنه این جهان یک جهان حقیقی نیست و یک جهان تخیلی هست که در ذهن شما ساخته شده. شما فیلم های هالیوود رو دیدید شما در ویکی پدیا درباره دایناسور ها سرچ کردید و خوندید و هرچه دربارشون گفتند رو قبول کردید. این اسمش تحقیق نیست این یعنی به شما تلقین کردند و شما بی چون و چرا پذیرفتید! دنیای علم رو کنار بگذارید! همین علمی که ازش صحبت میکنید امروزه ازش سو استفاده میشه.
  نمونه اش ورود هالیوود به سازمان های فضایی و فریب مردم ساده ای مانند شما. هرچه نشان میدن رو قبول میکنید درحالی که دلایل زیادی برای نقض و رد ادعا های اونها وجود داره.
  جوامع علمی ای که در رابطه با شکل زمین و خیلی مسائل دیگه دروغ پردازی میکنند و حتی حاضر به تغییر عقیده خودشون نسبت به نظر چند هزار ساله ارسطو و اراتوستن نیستند از نظر شما معتبر هستند؟ چرا جوامع علمی خودشان مخالف علم هستند؟ مثالی میزنم! مگر جوامع علمی قبول ندارند که کشتی ها با دور شدن در افق به زیر انحنا میرن و مدام حرف ارسطو رو تکرار میکنند؟ خب این جوامع علمی چرا تا به امروز یک تلسکوپ و دوربین دست نگرفته و به ساحل نرفتند تا با زوم در افق کشتی ناپدید شده بار دیگه به میدان دیدشون برگرده؟ سازمان سرن رو مثال میزنم! سازمان سرن ظاهرا یک سازمان علمی تحقیقاتی درباره بیگ بنگ و فیزیک و... هست اما فیلمی جدیدا ازش یافت یا به نوعی افشا شده که نشان میده در اون یک مناسک شیطانی(که البته بسیار هم علمی هست) بر گذار میشه.
  اگر سازمان ها و جوامع علمی، علمی هستند پس وابستگی اونها به مناسک و دروغ ها چیست؟ باید توضیح بدید! اگر جوامع علمی، علمی هستند چرا خودشان مخالف علم هستند؟ چرا متد علمی رو قبول ندارند؟
  آیا هرچه جوامع علمی بگه می پذیرید؟ این دقیقا کنترل ذهن و شستشوی مغزی انسان هاست! شمارو به یک سیستم یا سازمان وابسته میکنند و وقتی که به اون سازمان و سیستم اعتماد پیدا کردید هر مزخرفاتی که دلشان بخواد به خورد شما و امثال شما میدن و شما بی چون و چرا قبول میکنید! همانطور که چشمان شمارو از شما گرفتند تا حرکت خورشید و اجرام آسمانی رو حرکت زمین فرض کنید.
  بنده شخصا در بحث و گفتگو با شما دلیل و استدلال علمی ندیدم شما مدام چند جمله رو تکرار میکنید:
  دیرینه شناسان فلان کردند، دیرینه شناسان فهمیدند،دیرینه شناسان کشف کردند! اسکلت دایناسور یک تجارته همانطور که در مقاله توضیح دادم موزه های سراسر جهان از این فسیل بازی ها سود کلانی بدست میارند. کارخانه ساخت فسیل مصنوعی و جعلی در چین وجود داره و هرسال هزاران هزار فسیل به کشور های مختلف میفروشه که در موزه های خودشون قرار بدن و... اما شما چشم هاتون رو بستید و میگید: علم فلان رو گفته!
  درحالی که علم مدرن و امروزی علم نیست بلکه یک دین هست به نام ساینیسیسم! دینی که شما درحال پرستش خورشید یا خدای هلیوس هستید(مدل هلیوسنتریک) ناخواسته یک دین رو قبول کردید و به شما تحمیل شده.
  برای بنده کاری نداره تا ثابت کنم علم امروز بزرگترین دروغگوی تاریخ بشریت هست و مقالات زیادی هم در این مورد نوشتم! اونها برخی بیماری هارو ایجاد میکنند و سپس شروع به دارو سازی میکنند تا سود کنند اونها هستند که سالانه میلیارد ها دلار به بهانه های مختلف از مردم پول میگیرند و هر روز ثروت مند تر میشند اونها هستند که با تجارت فسیل و اسکلت های جانوران فرضی و دروغین (دایناسور) میلیارد ها و میلیارد ها به جیب میزنند و در اینجا شما که کوچکترین عضوی از یک جامعه هستید و مغز و فکرتون به تلوزیون و رسانه وصل هست و با دروغ تغذیه میشید میایید اینجا و از علم صحبت میکنید! شما از علم چه میدونید؟ تعریف علم چی هست؟
  سوالاتی میپرسید که در مقاله پاسخ داده شده! کسی بر روی اسکلتی تحقیق نمیکنه هرچه که به دست یکسری از فسیل شناسان میرسه تنها فسیل های جانوران دیگر هست! فسیل های مصنوعی و ساخته دست بشر! بنده هزاران مثال برای شما زدم از جمله رسوایی نشنال جئوگرافی که معروف ترینش بوده و نادیدش گرفتید.
  فکر میکنید بشر با بررسی چند اسکلت مهره کمر یا انگشت و یا دندان چطور میتونه درباره نوع محل زندگی،چگونگی زندگی،چگونگی رفتار،چگونگی شکار و... یک جانور مربوط به بیش از 100 میلیون سال قبل حرف بزنه و نظر ارائه بده؟ همگی اینها فرضیات هست! وجود چنین موجودات به هیچ وجه ممکن نیست!چرا دایناسور رو با مرغ مقایسه میکنید؟ بیشتر بدن مرغ رو پر تشکیل داده و وزن زیادی هم نداره! دارید مرغ رو با تی رکس مقایسه میکنید؟ با من شوخی نکنید! مرغ ها وزنی ندارند! مرغ ها وزنشون از یک حدی بیشتر بشه دیگه توان راه رفتن ندارند و مدام میشینند و... اما در اصل یک مرغ عادی با وزن مناسب چون استخوان بندی مناسب و تعادل مناسبی داره به دلیل وزن مناسب با اندامش میتونه حرکت کنه.
  مستند هایی که میگید دیدم! تنها فسیل هایی که روی اونها کار میشه چند دندان،چند فک،چند جمجمه ناقص،چند قطعه از مهره کمر و رد پا و... هست نه یک مجموعه از اسکلت های کامل!
  بله اسکلت های دایناسور هارو می سازند درست مانند این کلیپ: 
  http://www.aparat.com/v/M7vkV

  این کلیپ رو ببینید متوجه میشید یک مجموعه اسکلت دایناسور چگونه تهیه میشه!
  بنده هرگز کوه هارو درخت ندونستم! اون تنها یک فرضیه هست! هیچ مدرکی برای اثباتش هم نیست! تنها ازش چنذ افسانه و داستان قدیمی و یکسری تشابهات وجود داره! من هرگز ادعا نکردم چنین چیزی حقیقت داشته بلکه احتمالش رو دادم.
  بله انسان های چندین و چند ده متری وجود داشتند! در سراسر جهان حکاکی ها و  نقاشی های باستانی به خصوص در مصر به خوبی این رو نشان میدن و البته این در قرآن هم اشاره شده.
  علم چیزی رو ثابت نکرده! خورشید مرکزی=فرضیه نسبیت=فرضیه فرگشت=فرضیه و....
  همگی فرضیه هستند که البته بر روی آن ها نام نظریه رو گذاشتند.
  بنده علم گرا نیستم همانطور که گفتم علم گرایی نوعی دینه البته شبه علم گرایی بیشتر به طرفداران این نوع دروغ ها میاد! 
  پس چشمتون رو باز کنید و طوطی وار چیزی رو تکرار نکنید

  ببین شما میخای همه چیز رو به تختگرایی ربط بدی 
  ما یک چیز در علم و فلسفه داریم به نام منطق اون چیزی که شما داری میگی میشه غیرمنطقی...  چرا؟  چونکه شما علم رو ساخته و پرداخته یک سری میدونی که دارن واسه از خودش چیز در میارن. در مورد این مقاله بنده مقالات دبگه ای مانند این رو دیدم اما از اون جاییکه فقدان منابع علمیداشتن زیاد نمیشه اطمینان کرد. در مورد پردار یا نبودن دایناسورها هم جای بحث اما کلیت وجود این موجودات رو تحت شعاع قرار نمیده. 
  بنده  میگم هر حیوانی از گذشته تا کنون ساختار خاص خودش رو داشته و داره و این عجیب نیست. 
  شما این همه مدرک رو میزاری کنار اون گوشه و نفر یه چیز دیگه میگن اون رو میگیری؟! این همه فسیلی شده ساختگی هستن؟!!!!  در مورد تعصب من تعصبی ندارم روی دایناسورها اما من شما رو آدم متعصب مذهبی میدونم که هی میخای تکامل رو رد بکنی متاسفانه رو آوردی رو کتمان کردن دایناسورها...  اینکه از نظر علمی موجودات از پس رودخانه ها به خشکی اومدن غیر علمی؟ از کجا این همه موجودات به وجود اومدن؟ لابد اونا سیب خوردن از درخت ممنوعه خداوند از بهشت بیرونشون کرد اومدن زمین؟!!! 
  اگه اونجوری که شما میگی تمام اساتید دیرینه شناس ول معطلن که! این اسکلت ه‌هایی که تو دنیا کشف میشه هم لابد کاردستی دانشجویانه؟ تعصب شما میبینی در حرفای  من؟ 
  (مهمترین بخش از دیرینه شناسی در مورد دایناسورهاست) 


  پاسخ:
  شبه علم،علم نیست! چیزی که بهش معتقد هستید تنها شبه علم هست نه علم! علم حقیقی زمین تخت،نبود دایناسور ها،نبود بمب هسته ای و... رو اثبات میکنه. کافیه پژوهش و تحقیق رو شروع کنید! تعصب نداشته باشید.
  کدام مدارک؟ بنده جز تصاویر هالیوودی چیزی ندیدم! اگر منظور شما این مورد هست: http://www.aparat.com/v/M7vkV  که همانطور که میتونید در این کلیپ ببینید به راحتی ساخته میشه. فسیل ها کامل نیستند اکثرا یا فسیل مهره ها یا قطعه های کوچک،یا سر اژدهای کومودو و کروکدیل ها هستند نه دایناسور! چون اژدهای کومودو و کروکدیل بسیار جمجمه شبیه به موجودات فرضی شما دارند! بنده متعصب مذهبی نیستم اصلا فرگشت رفتی به مذهب و.... نداره افرادی هستند که هیچ دینی رو قبول ندارند اما مقالاتی برای رد فرگشت نوشتند! دلایل علمی بسیاری برای رد فرگشت وجود داره و اینکه بدون اینکه اونهارو پاسخ بدید با تعصب تکرار میکنید: فرگشت درسته دایناسور ها وجود داشتند! این یعنی یک هدست بر روی گوش خودتون گذاشتید تا مدام اونهارو در گوشتون بخونه تا آرامش داشته باشه اما حقیقت علم اینه که نه فرگشت وجود داشته نه دایناسور ها و دلایل زیادی برای اثبات این حرف وجود داره که متاسفانه بنده فقط از سوی شما تکرار یکسری کلمات و جملات رو دیدم نه استدلال!
  هرچیزی توسط جوامع شبه علمی مطرح بشه صرفا درست نیست! زمین تخت تمامی داستان سرایی های علم رو برهم میریزه و تمام دروغ هارو افشا میکنه چه بخوایم چه نخوایم در سراسر جهان درحال حاضر چنین اتفاقی درحال رخ دادنه! 
  مقالات زیادی از متخصصان زیست شناس و ... در این وبلاگ قرار دادم که با دلایل علمی و منطقی فرگشت رو زیر سوال بردن شما دو حالت برای باور نکردن اونها دارید! یا اینکه بیشتر از اون تیم متخصص میدونید پس باید پاسخگو باشید و یا اینکه دشمن علم و منطق هستید و با تعصب اصرار بر خرافات علمی دارید.

  همانطور که گفتیم اسکلت اصلی دایناسور ها به دست دیرینه شناسان نمیرسه و همانطور هم که گفتیم فسیل های جانداران دیگر رو به عنوان دایناسور معرفی میکنند مانند اژدهای کومودو و...
  موفق باشید
  جناب t-rex
  جریان مار و تیرکس خیلی فرق میکنه ، شما فرض کنید یک تیرکس هستی ، به حالت رکوع به جلو‌خم شو ! در این حالت سر شما مداوما به سمت پایین کشیده میشه ، حالا به قول خودتون به خاطر جاذبه یا کشش جرمش ! شکم و قفسه سینتون هم همینطور  به سمت پایین کشیده میشه !ایا پاهای شما به صورت دائمی توان تحمل سر و سینه رو‌داره ؟ حالا اگر بدویید چی ؟ 
   برای همینه که میگم شکل اسکلت این جاندار از لحاظ فیزیکی اشکال داره !
  به علاوه تفاوت وزن در قسمت جلو‌ و عقب این موجود اشکال مهم تر کرده !
  اگر یک وزن بیست کیلویی هم به سرتون ببندن و به حالت رکوع بدویید چی میشه ؟
  تمام موجودات زنده دو‌پا در حالت عادی باید وزن بالاتنه شون مستقیما روی پاهاشون باشه ، اون هم به صورت موازی ! شما اصلا توجه نمیکنی که فقط وزن سر این تیرکس چند تن میشه و پاهای نه چندان پهنش که استخوان بندی خیلی قطوری هم نداره چطوری فقط وزن سرشو که رو به پایین کشیده میشه رو‌ تحمل میکنه ؟ تازه موقع دویدن وزن سر چند برابر هم میشه ! حداقل اگر پاهای تیرکس موازی با سر و‌گردنش بود مشکل حل میشد اما الان فقط یه احمق واقعی بودن این اسکلت باور میکنه !
  خیر این برداشت شما بسیار نادرست و غیرعلمیه
  از روی بسیاری از فسیلهای به دست اومده به شناخت صحیح از این موجودات رسیدیم.  دوست گرامی رشته دیرینه شناسی رشته من دراوردی نیست که کسانیکه در زمینه دیرینه شناسی فعالیت دارن از شکمشون چیزی دربیارند. سر جانوری مانند تی رکس اونقدر سنگین نبوده که نتونه وزنش رو تحمل بکنه...  شما نگاهی به استخوان بندی قوی این جانور بنداز!این دیگه ساختار قوی است آن بندی تی رکس بوده. برای مثال شما مار درختی آفریقایی رو ببین در بعضی از حرکات این مار تا حدود دوسوم از بدنش رو به جلو بلند میکنه و از درخت بالا میره.  این چیز عجیبی نیست یا ساختار خلقت یا تکاملش ن به این صورت. 
  این یعنی چی با ترکیب استخوان حیوانات مختلف دایناسورها رو ساختن؟!!!! یعنی یک عده اون پشت نشستن با ترکیب ساختار استخوانی حیوانات چندین فصل مختلف زمین شناسی و زیست شناسی نوشتن؟!!!! شما خودت میگی علمی بحث کنید بعد شما از چجوری یه همچین نتیجه ای غیراصولی گرفتی؟!!!!!! 
  پاسخ:
  مشخصه یکبار هم این مقاله رو نخوندید چون در این مقاله حتی یک دکتر دیرینه شناس هم این رو اثبات کرده بود که اسکلت دایناسور ها ساخته بشره! حتی آبروی نشنال جئوگرافی هم رفته بود و اعتراف کرده بود فسیل جعلی ساخته! کمی تحقیق کنید!
  فسیل بدست آمده تنها چند تکه نامشخص هست که معلوم نیست برای چه حیواناتی بوده! رشته دیرینه شناسی فقط برای دایناسور کاربرد داره؟؟؟؟؟؟ مار رو با تی رکس مقایسه میکنید؟  استخوان بندی و دینامیک ساختاری مار و تی رکس رو مقایسه میکنید؟ این الان منطقی و علمیست؟ شما عاشق دایناسور ها و فیلم های سینمایی در این مورد هستید به همین علته که نمیتونید قبول کنید اونها وجود نداشتند اما موضوع اینه که در این مقاله با منابع کاملی ثابت شده دایناسور ها وجود نداشتند و حرف بنده هم نیست حرف عده ای متخصص هست.
  هیچ قدمتی دقیق و درست نیست میتونید به این مقاله مراجعه کنید که نشان میده چطور قدمت های بدست آمده همگی اشتباه هستند:
  http://flatearthfarsi.blog.ir/1395/11/29/فرضیه-تکامل-دستاویزی-به-نام-فسیل-ها-سنگواره-ها-4

  یکی از دلایل اصلی که تکامل گرایان به وجود دایناسورها نیاز داشتند برای پاسخ به مشکلات پیچیده در نظریه تکامل از جمله: آمدن حیوانات از دریا ها به خشکی ها،خزندگان درحال تحول،تشکیل بال، پرواز و تبدیل شدن به پرندگان و... بود

  برای پر کردن این شکاف در فرگشت،از طریق جدول زمانی چند میلیون ساله خیالی خود و دایناسور های فرضی و خیالی مختلف، موسسات فسیل شنلسی دایناسور های دریایی،دایناسور های خزنده بر روی زمین،دایناسور های پرنده و... را ترویج کرده و آن را به تاریخ اضافه کردند.

  بسیاری از متخصصان و کارشناسان در این زمینه در باره یافته های که به آن ها ارائه شده بود مناقشه کردند

  یک دانشمند موسسه اسمیتسونیان به نام دکتر Storrs Olson نوشت: "ایده دایناسور های پر دار و تروپود که در اصل از پرندگان گرفته شده بود توسط یک کادر از دانشمندان متعصب و با برخی کارشناسان نشنال جئوگرافی ترویج داده و سرهم بندی شده بود و البته آن ها خودشان را بسیار رک و راست میدانستند و با تعصب از این ایده دفاع و آن را تبلیغ میکردند.

  آن ها صداقت و درستی ای در برنامه هایشان ندارند و این به سرعت به یکی از بزرگترین دروغ های عصر ما تبدیل شده است"  هیچ پری تاکنون همراه دایناسور ها یافت نشده است هرچند در برخی نمایش های دایناسور چند پر نشان داده شده که به احتمال زیاد آن را نیز جعل کرده اند.

  دکتر Olson اضافه کردن پر به یافته هایشان را نوعی افکار واهی و پوچ، تبلیغات خیالی و بی معنی دانست

  در 1990  ظاهرا فسیل های بسیاری با پر و بال در چین کشف شدند (به طرز مشکوکی نزدیک شرکت جعل دایناسور Zigong Dino Ocean Art) اما زمانی که توسط دکتر Timothy Rowe مورد بررسی قرار گرفت، او متوجه شد که گونه ای که Confuciusornis نامیده میشد توسط یک جعل استادانه ساخته شده است.

  او همچنین یک Archeoraptor یافت که از استخوان 5 حیوان مختلف تشکیل شده بود! هنگامی که دکتر Timothy Rowe  یافته های خود را به نشنال جئوگرافیک ارائه داد، مدیر گروه دانشمندان به او گفت" خوب همه این با ور شده است"

  و پس از آن نشنال جئوگرافیک با کنفرانس خبری خود اقدام به حمایت از Archeoraptor کرد و در اخبار و رسانه ها پخش شد که این یک فسیل حقیقی از این دایناسور است که کشف شده است و حلقه گمشده تکامل یافت شده است.

  "در سال 1999، هنگامی که آن ها در یک مقاله رنگی و فانتزی مطالبی درباره حلقه گم شده ارائه دادند، مجله نشنال جئوگرافیک رسوا شد. یک Archeoraptor که برای حمایت از اصل اساسی فرضیه تکامل یافت شده بود که ادعا می کردند نشان میدهد دایناسور ها به تدریج در طی میلیون ها سال ایجاد شده بودند. دلیل آن ها شامل یک فسیل میشد که استخوان های آن با دقتی خاص بهم متصل بودند و یک نیمه دایناسور و پرنده بود.در طول یک سی تی اسکن مشخص شد که استخوان های این فسیل غیر طبیعی استمجله نشنال جئوگرافیک بعد ها که تحت فشار قرار گرفت مجبور شد اعتراف کند که این فسیل ساخته بشر است.
  داداش شما دم میدونی چیه؟ اون دم نقش تعادل رو ایفا میکرد واسه جانور
  اون اسکلت کجاش ظریفه؟ همین دایناسورها قویترین استخوان بندی رو داشتنا
  داداش یه 4 - 5تا کتاب بخون حداقل...  بعدش هم بکی از دلایل اصلی انقراض این موجودات عدم تطابقشون با محیط اطراف بوده.  
  این متل این میمونه بگی چجوری نهنگ با این هیکلش تو آب زندگی میکنه. 
  پاسخ:
  نهنگ وزن و اسکلت بندی مناسب خودش رو داره اما از جایی که با ترکیب اسکلت حیوانات مختلف اسکلت دایناسور هارو ساختند، اونها هیچ نظمی ندارند! هیچ اسکلت کاملی هم ازشون یافت نشده و همه فرضی هستند و شما دلخوش چهار عکس و تصویر انیمیشنی هستید! دم در صورتی تعادل رو حفظ میکنه که بدن حالت مناسبی داشته باشه نه اینکه وزن سر،شکم و قسمت جلوی بدن از دم سنگین تر باشه و تفاوت فاحشی بین اونها باشه! چنین موجوداتی هرگز وجود نداشتند.
  موفق باشید
  دوستانی که باز مخالفت کردید !
  باور کنید کشور های غربی برای کسب درامد از موزه ها  و‌جذب گردشگر و ساخت فیلم‌و‌مستند های شبه علمی و ... این موجودات ساختن ،  به علاوه با گماشتن اسلامگرایان افراطی تلاش میکنند تا اثار باستانی و انچه باعث جذب گردشگر به کشور های شرقی میشه رو‌نابود کنند ، مثلا مجسمه بودا از لحاظ جذب گردشگر برای پاکستان بسیار مفید اما ایا غربی ها چشم دیدنشو داشتن ؟
  تعصب کنار بگذارید ،چطور ممکنه یه تیرکس با ساختمان بدنی شبیه یه الاکلنگ که ۹۰ درصد وزنش جلوی بدنشه بتونه حرکت کنه و با سر به زمین نخوره ؟
  اصلا موجودی به این سنگینی که وزنش تا هشتاد تن هم میرسیده و  ده ها برابر یک فیله چطور میتونه بدوه و این استخوان های نسبنا ظریفش خورد نشن ؟
  کمی فکر کنید ، والا نویسنده مطلب بیراه نمیگه 
  توهم توطئه داری!!!
  پاسخ:
  سلام
  مطمئنم شما نمیدونید توهم توطئه اصلا چی هست! از تاریخچه این کلمه اطلاع دارید؟ میدونید از کی رواج پیدا کرد؟ میدونید توسط چه کسانی و برای چه کسانی رواج پیدا کرد؟ از اینها اطلاع دارید؟
  اکثر افرادی که توضیحی برای موضوعی که فراتر از عقل و درکشون هست ندارند اون رو توهم توطئه میدونند و با این روش سعی دارند تا ثابت کنند اون موضوع هیچ ارزشی نداره اما حقیقت اینه:
  این افراد قدرتمند و بانفوذی که از آن‌ها صحبت می‌کنیم، راه‌ها و ابزارهایی را ابداع کرده و متأسفانه با موفقیت به کار بسته‌اند که می‌تواند افکار عمومی دنیا را کنترل کند و به نفع قدرتمندان شکل دهد، تا آن‌جایی که حتی وقتی یک محقق، کارشناس و متخصصِ واقعاً «بیدار» بعد از تلاش فراوان، یکی از توطئه‌های افراد صاحب قدرت را افشا می‌کند تا توده مردم را با سلاح «آگاهی»، تجهیز کند، مخاطبانی که باید از این توطئه افشاشده، علیه خواص قدرتمند جامعه خود استفاده کنند، نه تنها این کار را نمی‌کنند، بلکه صرفاً به این دلیل که این اطلاعات جدید، برایشان ناخوشایند است، با سلاحی به آن حمله می‌کنند که «سیستم» برای فریب دادن آن‌ها اختراع کرده است شاید خیلی از ما یادمان نیاید، اما سال‌ها قبل، چیزی به نام «تئوری توطئه» وجود نداشت. افرادی که الآن تحت برچسب «تئوریسین توطئه» نظراتشان رد می‌شود، آن زمان، به عنوان افراد عادی در جامعه پذیرفته می‌شدند، فقط به آن‌ها «منتقد» می‌گفتند آوریل سال هزارو نهصدو شصت و هفت، سازمان سیا گزارشی درباره ترور «جان اف. کندی» رئیس‌جمهور آمریکا در سال هزارو نهصدو شصت و سه نوشت و در آن مفهوم «تئوری‌های توطئه» را ابداع کرد. در این گزارش هم‌چنین روش‌هایی برای بی‌اعتبار کردن این‌گونه نظریه‌ها پیشنهاد داده شده بود. روی این گزارش مُهر «روانی» خورده بود تا مخاطبان آن بدانند گزارش در حوزه «عملیات روانی» (بخوانید پروپاگاندا) طبقه‌بندی می‌شود. هم‌چنین مهر «سی اس» نشان می‌داد گزارش متعلق به واحد «سرویس‌های مخفی» سیا است.
  کلمه توهم توطئه توسط سازمان سیا رواج پیدا کرده بهتره تاریخچه اش رو بخونید
  مقاله توهم توطئه وجود ندارد رو هم در صورتی که مایل بودید بخونید:
  http://yon.ir/h64Bv

  دیگر در جایی بدون فکر و بدون اطلاع این کلمه رو بکار نبرید
  موفق باشید
  هر کس یه نگاه به اسکلت تیرکس ها بندازه میدونه اصلا تعادلی برای ایستادن و‌حرکت کردن ندارند‌ 
  اصلا نیازی به بحث نیست ، فقط به اسکلت تیرکس ها در موزه ها نگاه کنید و‌خودتون میفهمید ساختگی هستند چون اصلا بالانس لازم برای ایستادن و‌حرکت ندارند 
  بنده مدت هاست منتظر این مقاله شما بودم‌ ، تشکر میکنم ، زحمت کشیدید
  پاسخ:
  سلام
  بله درسته
  سپاسگزارم
  عرض شود خدمت شما تختگرای محترم؛ اینکه میفرمایید شکل و ظاهر دایناسورها غیرعادی و ...غیره اما شماخودتون به انسانهای سه متری و درخت طوبی اعتقاد دارید! شما منابع علمی و تحقیقاتی رو میزارید کنار اونوفت یک مقاله رو پیدا میکنی اینجا، میکنیدش پیراهن عثمان؟!تمامی مواردی که در مقاله ذکر شده همگی قبلا جواب داده شده و بسیار بچگانه هستند.
  دوستگرامی تختگرا؛ این مقدار فسیل پیدا شده همگی جعلی هستن؟؟؟ چگونه این همه دانشجویان رشته باستانشناسی و دیرینه شناسی و محقق همگی دروغگو و فریب خورده میباشند؟!!!! چگونه هست که این همه مدارک علمی و تحقیقاتی شما رو مجاب نمیکنه بعد درخت طوبی که معلوم نیست جی هست فقط یک سری افسانهایی درباره اش شنیده شده در نظر شماها میشه حقیقت؟!!!!!
  شما خودت کلاهت رو قاضی کن من نوعی کدومش رو باید باور کنم...! شما برای قبولاندن زمین تخت دیگه زدی جاده خاکی.مراقب باش تصادف نکنی عمو!
  پاسخ:
  سلام
  خیر ما به درخت طوبی و درختان چندین کیلومتری و... معتقد نیستیم این تنها یک فرضیه هست و دلایلی برای اثبات نداره اما انسان های غولپیکر موضوعی هست که دلایلی داره که در مقالات بعدی بیان میکنیم.
  منابع علمی و تحقیقاتی؟ تک تک این مقاله دایناسور از مقالات و گفته های علمی و تحقیقاتی بوده نام همه رو هم ذکر کردم از دکتر دیرینه شناس تا دانشجو و..... بچگانه هستند؟ پس چرا پاسخ نمیدید؟ اگر پاسخ دارند پاسخ بدید.
  فسیل از چه پیدا شده؟ فسیل برای هر موجودی میتونه باشه. اسکلت و فسیل اژدهای کومودو اسکلت و فسیل کروکدیل ها و.... هر فسیل و اسکلتی که شبیه به تصورات شما از دایناسور ها باشه مربوط به دایناسور ها نیست.
  بله همانطور که گفتیم جعلی هستند میتونید به این کلیپ هم مراجعه کنید و طرز ساخت اسکلت هارو ببینید:
  http://www.aparat.com/v/M7vkV

  باستان شناسان چه چیز رو کشف میکنند؟ کدام منبع و مدرک علمی و عقل سلیمی میگه که با پیدا کردن چند رد پا و دندان میشه به راحتی اونهارو به دایناسور ها ربط داد؟ حتی روش تعیین قدمت هم ارزشی نداره (طبق این مقاله: لینک)

  بنده قبلا هم درباره درخت طوبی گفتم نیازی به پاسخ دوباره نیست.
  منظور شما از مدارک علمی تحقیقاتی چند فسیل بی سر و ته هست؟

  این موضوعات اصلی ربطی به زمین تخت ندارند. ما زمین تخت گرا هستیم یک زمین تخت گرا غیر از زمین تخت درباره دیگر موضوعات هم صحبت میکنه به عنوان مثال افشاگری درباره بمب هسته ای درباره اسپری هوا درباره دایناسور ها و......
  موفق باشید
  توی مقاله گفتید که خدا برای چی دایناسور را خلق کند وقتی هیج فایده ای ندارد.توی همین دوره ای که ما زندگی میکنیم هم حیواناتی هستند که طی چندسال اخیر منقرض شدن و به قول شما هیچ فایده ای نداشتن پس خدا اونها را چرا خلق کرده؟  البته اگه الان نگید که هیچ حیوانی منقرض نشده و اینها دروغهای فراماسون ها است.  یا مثلا گفتید مگر میشود یک چنین حیوانی با چنین وزنی وجود داشته باشه در صورتی که همین الان وال هست با دویست تن وزن. البته اگر وجود وال هم ساخته ی ذهن ماسون ها نباشه و شاید اصلا وال وجود نداشته باشه. میشه یه مقاله هم نوشت در اثبات عدم وجود وال چون نه من وال دیدم نه شما و نه احتمالا هیچکدوم از مردم ایران و شاید خیلی از مردم جهان هم در طول زندگیشون وال ندیدن و نخواهند دید پس میشه به راحتی گفت وال وجود نداره چون ما که ندیدیم تصاویرشم فراماسونها نشون دادن که جعلیه و اصلا چه دلیلی داره خدا وال خلق کنه و وال که فایده ای نداره. خلاصه که تا ابد میشه از این بحث های عبث کرد و به هیچ نتیجه ای هم نرسید. 
  پاسخ:
  سلام
  بله حیوانات مختلفی منقرض شدند اما انسان در منقرض کردن اونها نقض داشته نه اینکه فایده ای نداشتند. حیواناتی که منقرض شدند تا قبل از انقراض بر محیط تاثیر داشتند اما موضوع دایناسور ها در اینجا فرق میکنه.
  ما نگفتیم مگر میشود حیوانی با این وزن وجود داشته باشه بلکه گفتیم با چنین دینامیک ساختاری و چنین بدنی که برای این حیوانات درست کردن با وزنی که براشون گفته میشه نمیتونند دوام بیارند بهتره یکبار دیگه مقاله رو بخونید.
  وال ها و نهنگ ها وزنشون متناسب با اندام و ساختارشون هست اما دایناسور ها وزن سرشون و شکم و دست ها به طرز وحشتناکی متناقض هستند و به طرز کاملا فجیع موجوداتی با بدن و ساختار تخیلی هستند.

  سلام خیلی جالب بود قلبا به انچه نوشته شده راضی شدم
  پاسخ:
  سلام
  متشکرم
  موفق باشید
  ُسلام
  بسیار عالی بود
  با اجازه نویسنده محترم کپی با ذکر منبع
  http://fullkade.com/dinosaurs-never-existed/
  پاسخ:
  سلام
  متشکرم
  موفق باشید
  حاجی شما دقیقا از کدوم تعصب داری صحبت میکنی؟ شما تقریبا تمامی مطالبی که میزاری از تخت گراها انگلیسی یا یه همچین داستانهایی رو هم از جاهای دیگه کپی کردی میزاری...  شما خودت تحقیق نکردی که الان دیگران رو به تقلید کورکورانه متهم میکنی و تعصب؟! 
  الان پس این نفتی که ما داریم از کجا اومده؟ 
  شما یه دنیایی برا خودت ساختی یا ساختنبرات  توش غرق شدی فکر میکنی دیگران هم باید غرق بشن؟!
  پاسخ:
  تعصبی که نمیگذاره حقایق رو ببنیید. اکثر مطالب ترجمه شده هست و البته بخشی از مقالات ترجمه نیست و با تحقیقات شخصی بنده نوشته شده.
  نفت هیچ ربطی به وجود این جانوران نداره. همچنان دارم درباره نفت مطالعه میکنم اما به این موجودات مربوط نمیشه.
  داستان این موجودات به پایان رسیده.
  خیر! بلکه شما در دنیایی که براتون ساختند غرق شدید! دنیایی خیالی که با شبه علم ساخته شده
  اثبات نظریه ی داروین اصلا نیازی به وجود دایناسورها نداره نظریه ی انتخاب طبیعی داروین برای هرکسی که کمی به حیوانات و جانوران اطرافش دقت کنه قابل درک هستش حالا اینکه شما میخواهید به هر ضرب و زوری شده همه چیز را با کتاب های آسمانی منطبق کنید بحثش جداست... جالب اینجاست که شما از قرآن استنباط میکنید زمین تخت هستش و در عین حال عده ای نظریه ی بیگ بنگ و انبساط کیهان رو از قرآن استخراج میکنند...واقعا که جالبه 
  پاسخ:
  سلام
  اتفاقا بدون وجود دایناسور ها فرضیه داروین کاملا باطله
  برای نقض فرضیه داروین مقالاتی از سوی متخصصان در این زمینه نوشته شده که در وب قرار دادیم:
  1- لینک  فرضیه ی تکامل؛ منطقه ی ممنوعه! 1/ مقدمه ای بر داروینیسم

  2-لینک فرضیه ی تکامل؛ منطقه ی ممنوعه! 2/مستند (اخراج شده : Expelled)؛ چاله یا چاه؟!

  3-لینک  فرضیه ی تکامل؛ منطقه ی ممنوعه! 3 / باور، فرضیه، نظریه، واقعیت یا قانون؟

  4-لینک  فرضیه تکامل / دستاویزی به نام فسیل ها (سنگواره ها)4

  همچنین سایر قسمت ها در سایت اصلی نویسنده

  قسمت پنجم مقدمه

  http://l1l.ir/13ue


  قسمت پنجم 1 

  http://l1l.ir/13ug


  قسمت پنجم 2

  http://l1l.ir/13uh


  قسمت پنجم 3

  http://l1l.ir/13ui


  قسمت پنجم 4

  http://l1l.ir/13uj


  قسمت پنجم 5

  http://l1l.ir/13uk


  قسمت پنجم 6

  http://l1l.ir/13um


  قسمت پنجم 7

  http://l1l.ir/13un


  قسمت پنجم 8

  http://l1l.ir/13uo


  قسمت پنجم 9

  http://l1l.ir/13up


  قسمت پنجم 10

  http://l1l.ir/13uq


  قسمت پنجم پایانی 

  http://l1l.ir/13ur


  فرضیه تکامل خیلی وقته نقض شده منتها تعصب و دشمنی با حقیقت اجازه این رو نمیده که این فرضیه منسوخ و باطل کنار بره.

  همچنین برای اثبات زمین تخت و ثابت هم از نظر دینی و هم از نظر علمی میتونید به این لینک مراجعه کنید:

  لینک 

  بنده کاری به تفسیر به رای های برخی ندارم
  موفق باشید

  سلام قضیه سفر به ماه رو لطفا وسط نکشید نیاز به زمان بسیاری داره واسه صحبت 

  ببینید سود با هر چیزی میتونه باشه.چه با یه تکه سنگ چه با استخون های یه ادم و دایناسور یه فیلم یا با کلاس اموزش دین.
  حالا هر چی ازش سود کلونی به بار میاد معنیش این نیست که دروغه قبول دارم هر سازمان تاکید میکنم هر سازمانی چه اینور چه اونور برای پول دروغ هم میگن! اما اصل قضیه قابل تغیر نیست.
  کومودی که مثال میزنید هیچ زمان نمیتونه دندان و ردپایی به اون اندازه داشته باشه(کومودو در بزرگ ترین حالت که بسیار نادر هست 3 متر و 90 کیلوگرم وزن داره و محل زندگیش تا ایران؟ )
  اصلا ببینیم تعریف دایناسور چیه:

  دایناسورها (به انگلیسی: Dinosaur) گروهی از خزندگان مهره‌داری بودند که برای بیش از ۱۶۰ میلیون سال حاکم بر زمین بودند. قبل از دورهتریاسه (حدود ۲۳۰ میلیون سال پیش) تا آخر دوره کرتاسه (حدود ۶۵ میلیون سال پیش) بیش‌تر آن‌ها در رویداد انقراض کرتاسه-پالئوژن[پ ۴] منقرض شدند.[۱]


  این توضیح که مال ویکی پدیا هم هست چه مشکلی داره؟

  سوالاتی توی مقاله مطرح کرده بودید که پاسخی برای اونها جمع اوری کردم : یه سوال در مورد اینکه چگونه این همه جانور توسط یک شهاب سنگ نابود شد؟ کی همچین حرفی زده؟یک کتاب علوم اول دبستان رو نگاه کنیم بله به این صورت طرح شده اما مجموعه از عومل جوی و فعل و انفعالات درون زمین و برخورد شهاب سنگ ها باعث این قضیه شدن و مرگ حیوانات و منقرض شدن بعضی ها بسیار بسیار بعد از برخورد شهاب سنگ اتفاق افتاده.


  یک سوال هم در مورد اینکه چرا در متون دینی و یا دلیل وجود اینها با این قضیه منطبق نیست؟ متون دینی منبع علم نیست و فقط یک ایمان هست شما که خودتون مدعی هستید به اینکه علم روز شبه علم هست خودتون نباید از شبه علم استفاده کنید. کاری به وجود خالق یا نبود اون ندارم ولی اون خالق به این نیاز داره که همه چیز رو توضیح بده؟ایا اون خالق باید دلیل اون کار رو توضیح بده؟کسانی که ایمان دارند باور دارند به این که در هر کار خداوند یک نوع حکمت و دلیل وجود داره اما ایا همیشه اون حکمت قابل مشاهده هست؟ایا کسی که الان طبغ حکمت خداوند به یک چیز نمیرسه و یک کار رو انجام نمیده که اون کار بد بوده دلیل این رو میفهمه که چرا به اون چیز نرسیده؟خیر

  الان با این حرفاتون که دلیلی وجود نداره یه خالق یه کاری رو انجام بده در واقع اموزه های خودتون رو زیر سوال میبرید!


  سوال دیگه ای که مطرح کرده بودید پرواز مگس و پرنده بود 

  شما چه جانورانی رو با هم مقایسه کرده بودید؟

  حشرات : 

  فرمانرو:جانورانشاخه:بندپایانزیرشاخه:شش‌پایان[۲]

  دایناسور ها:

  فرمانرو:جانورانشاخه:طنابدارانزیرشاخه:مهره‌دارانرده:خزندگانزیررده:دوکاوان
  پاسخ:
  دوست گرامی
  قدمت هایی که برای فسیل ها تعیین میشه نمیتونه دقیق و قابل اعتماد باشه (مطابق این مقاله"لینک") به همین دلیل شما نمیتونید با استناد به یک رد پا و چند تکه فسیل نا مشخص اون رو به موجودات فرضی ای مانند دایناسور ها ربط بدید چون قدمت باتوجه به فصل ها تغییر میکنه.(با توجه به مقاله بالا که لینکش رو فرستادم)
  بنده برای اسکلت هایی که مثال زدید کومودو رو مثال زدم! نوعی بزمجه یا کومودو در ایران زندگی میکنه البته باهم فرق دارند اما در گذشته ممکن بوده محل زندگی کومودو ها بوده باشه. حتی اسکلت اسب ها هم مانند تصاویری که از کشف دایناسور فرستادید هست حال کاری به اینها ندارم.

  با توجه به مقاله بنده:12 سال پس از آن در 1854 یک زمین شناس به نام Ferdinand Vandeveer Hayden در طی اکتشافاتش در رودخانه میزوری، مدرکی برای تئوری اوون پیدا کرد. او چند دندان ناشناس را از طریق پست برای دیرین شناس برجسته Joseph Leidy فرستاد که سال ها بعد او اعلام کرد این دندان ها مربوط به یک جاندار باستانی به نام Trachodon است (که آن را یک دایناسور نامیدند)

  در مرحله اول، این کاملا غیر ممکن است که بتوانیم با استفاده از چند دندان، شکل کلی یک جاندار را بصورت فرضی نشان دهیم و البته از آن مهم تر، این است که این دندان ها میتوانند مربوط به یک خزنده،پرنده یا مربوط به پستانداران در دوران کهن باشند.

  بخشی از این فسیل ها توسط تکامل گرایان و باستان شناسان که به دنبال کشف شواهدی از دایناسور ها بودند یافت شد.

  ماجرا در جایی عجیب تر و مشکوک تر میشود که ادعا میکنند این فسیل ها برای میلیون ها سال قبل هستند درحالی که تا قبل از آمدن فریماسون های تکامل گرا در اوسط قرن نوزدهم، هیچ کدام از این فسیل ها در سرتاسر جهان توسط اقوام بومی و قبیله ها کشف و شناخته نشده بود.  خب با توجه به چند فسیل و چند دندان نمیشه درباره شکل کلی یک موجود تصمیم گرفت همینطور بر اساس چند رد پا و اسکلت ناقص نمیشه نتیجه گرفت این موجودات قطعا دایناسور بودند در واقع فرض شما غلطه. توضیحی که از ویکی پدیا دادید از نظر علمی غلطه چون هرگز هیچ قدمت مشخصی نمیتونه برای فسیل ها وجود داشته باشه و البته تصویر شکل دایناسور ها به شکلی که امروز میبینید کاملا فرضی و تخیلی هست همانطور که در مقاله هم توضیح دادیم هیچ استخوان دایناسوری به طور کامل پیدا نشده! درضمن شما به دو تا از سوالات مقاله آن هم به ظاهر پاسخ دادید که کافی نبود.

  مطابق با مقاله بنده:

  -      -اکتشافات دایناسورها تنها در دو قرن گذشته با کشف استخوان های غیر عادی و بزرگ و مخالف قوانین طبیعت رخ داده است.

  2-     -کاشفان دایناسور به طور معمول و به طور کلی احزاب بی غرض و بدون منافع نبودند

  3-      -اسکلت های به نمایش گذاشته شده همگی جعلی هستند و ادعا شده اسکلت های اصلی به دور از تجزیه و تحلیل نگه داشته میشود و در اصل اسکلت های موجود در موزه ها جعل میشود.

  4-      -تصاویر و نقاشی های هنری از دایناسور ها یک موجود بی تعادل و غیر عادی را نشان میدهند که مخالف فیزیک تمامی جانوران است و این جانوران هرگز نمیتوانستند با این شرایط به زندگی ادامه دهند.

  5-      -استخوان ها و فسیل های جانوران دیگری را بجای استخوان دایناسور ها و همراه برخی فسیل های قدیمی از دیگر جانداران به عنوان دایناسور به نمایش میگذارند

  6-      -به نظر نمیرسد که این جانوران توسط خداوند خلق شده باشند چون در حقیقت نیازی به آن ها نبوده و هیچ فایده و تاثیری نداشتند همچنین در کتب آُسمانی و متون قدیمی به آن ها هیچ اشاره ای نشده است

  7-      -بودجه ای برای اکتشافات مستقل مردم در کشف دایناسور ها تعیین نمیشود در حقیقت مردم از این حقیقت دور نگه داشته میشوند و این شک و تردید ایجاد میکند


  درضمن در تصویری که از دو زمین شناس ایرانی گذاشته بودید بنده چند باستان شناس خارجی هم دیدم که مطمئنم اونها گفتند که چنین آثاری مربوط به دایناسور هاست و اگر تاریخ رو بخونید متوجه میشید که باستان شناسان غربی چه ضرر هایی به ایران از نظر تاریخ و باستان شناسی رساندند و چه دروغ هایی رو به عنوان تاریخ رسمی ایران معرفی و جعل کردند.
  به گفته نشنال جئوگرافیک:
  نشنال جئوگرافیک با کنفرانس خبری خود اقدام به حمایت از Archeoraptor کرد و در اخبار و رسانه ها پخش شد که این یک فسیل حقیقی از این دایناسور است که کشف شده است و حلقه گمشده تکامل یافت شده است.

  "در سال 1999، هنگامی که آن ها در یک مقاله رنگی و فانتزی مطالبی درباره حلقه گم شده ارائه دادند، مجله نشنال جئوگرافیک رسوا شد. یک Archeoraptor که برای حمایت از اصل اساسی فرضیه تکامل یافت شده بود که ادعا می کردند نشان میدهد دایناسور ها به تدریج در طی میلیون ها سال ایجاد شده بودند. دلیل آن ها شامل یک فسیل میشد که استخوان های آن با دقتی خاص بهم متصل بودند و یک نیمه دایناسور و پرنده بود.در طول یک سی تی اسکن مشخص شد که استخوان های این فسیل غیر طبیعی استمجله نشنال جئوگرافیک بعد ها که تحت فشار قرار گرفت مجبور شد اعتراف کند که این فسیل ساخته بشر است.

  -Robbin Koefoed, “The Dinosaurs Never Existed


  بنابراین اونها در اصل دایناسور های پرنده رو اجداد پرندگان امروزی معرفی کردند که البته دستشان رو شد

  اون زمان که دایناسورها برای اولین بار استخوانشون کشف شد نه سینمایی بود و نه کمیکی! از طرفی زمان طراحی و تولید و همچنین هزینه ساخت استخوان ها فوق العاده زیاد بوده! (چون نه نرم افزار های طراحی بوده و نه دستگاه های اتوماتیک تراش کاری!) یعنی ماسون ها این همه وقت و هزینه میکردن تا نقص های نظریه داروین را تکمیل کنند!؟ ایا راه ساده تری نبوده!؟ من به بودن و یا نبودن دایناسور ها اصلا کاری ندارم بحثم نوع نگاه شما به ماسون ها و فعالیتاشونه! هر اتفاقی در طول تاریخ به توطئه انها ربط میدین! هر دانشمند بزرگی را عملا برده انها معرفی میکنید! نکته جالب اینکه یک مدرک کوچکی دال بر اثبات تئوری توطئه علیه فراماسونری و ایلومیناتی(اصلا اگه این یه مورد وجود خارجی داشته باشه!) ارائه نمیدید!
  پاسخ:
  سلام
  خیر در اون زمان خبری از جعل تا این اندازه نبود اکثر جعلیات چندین ساله شروع شده همانطور هم که گفتیم در طی این دو قرن هم میتونستند با استفاده از موادی استخوان های مصنوعی بسازند همانطور که با دلایل منطقی در این مقاله ذکر کردیم.
  بله ماسون ها پشت همگی این مسائل هستند میتونید برای اثبات این قضیه به لینک زیر مراجعه کنید:
  سلام خسته نباشید برای اطلاعات مفیدتان ازشما تشکر می کنم واقعا زحمت میکشید اطلاعات بسیار خوبی بود خیلی چیزا یاد گرفتم پروردگار یار ویاورتان باشد درپناه خدا موفق باشید .
  پاسخ:
  سلام
  سپاسگزارم لطف دارید
  موفق باشید
  سلام دوست عزیز
  ببینید اینکه هر چیزی که نیاز دارید رو کنار میزارید و اون هایی که نیاز ندارید رو میریزید بیرون و اسم فرضیه روشون میزارید کار جالبی نیست!
  بخاطر پیدا نشدن دایناسور توسط افراد عادی اون رو رد میکنید؟فرد عادی دایناسور رو پیدا میکنه و اون رو گزارش میکنه و بعد گروه های اکتشافی که بودجشون از رسیق هر شرکتی میاد سراغ اون قسمت.اتفاقا بیشتر فسیل ها توسط همین افراد که نام بردید پیدا شده!
  نمونه های بسیار ی وجود داره حتی تو ایران هم توسط عزیزان زیادی پیدا شده
  http://rasekhoon.net/article/show/212762/%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D9%8A%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%D9%8A%D8%AF/  http://www.yjc.ir/fa/news/4361283/%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D9%88%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-200-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

  حالا همه این ها به کنار این که دیگه میاید با نقل قول چند نفر که معلوم هم نیست کی هستن همه چیز رو میخاید ببرید زیر سوال.
  اینکه نمیشه دقیق سن فسیل رو بیان کرد به خیلی از عوامل بستگی داره از جمله شکستگی در لایه های رسوبی و...... 
  و این چه ربطی داره به وجود نداشتن دایناسور ها؟من معمولا مقالات شما رو میخونم حالا یا رد یا تاییدش میکنم ولی تو این مورد واقعا مغلطه گرانه به غضیه نگاه کردید و این من رو ناراحت میکنه
  پاسخ:
  سلام
  چیزی کنار گذاشته نشده.
  لینک هایی که دادید قبلا دیده بودم و باید بگم متاسفانه این چند تکه استخوان و رد پا مربوط به دایناسور ها نیست بلکه مربوط به جانوران دیگری هست. درحقیقت هیچ نشانه ای از دایناسور ها وجود نداره همانطور که در این مقاله توضیح دادیم تمامی استخوان ها جعلی هستند مکان هایی برای ساخت استخوان های جعلی وجود داره و....
  چند دکتر دیرین شناس هم که در این مقاله ذکر کردیم نبود دایناسور هارو تایید میکنند و باز هم طبق مقاله استفاده از دایناسور ها بسیار سود آوره و نمیشه و البته نمیشه با چند رد پا که میتونه مربوط به هر جانوری باشه نه دایناسور، وجود دایناسور هارو به اثبات رساند.
  اگر اینطور باشه که شما میگید پس هرچه در ایران کشف میشه حتما تاییدی بر هرچیزی هست که غربی ها مطرح میکنند؟ بخشی از سنگ هایی که ادعا شده فضانوردان آمریکایی از ماه آوردند در یکی از دانشگاه های تهران هست اگر اشتباه نکنم آیا با این قضیه میشه نتیجه گرفت که اونها به ماه رفتند چون سنگی که ادعا شده آوردند رو چند نمونه به ایران منتقل کردند؟
  بنده تمامی رفرنس های موجود رو ذکر کردم از کتاب ها تا اسم اشخاص! اما جدا از اینها واقعا میخواید با چند رد پا که حتی قدمت اونها مشخص نیست ثابت کنید دایناسور ها وجود دارند؟ کافیه یک نگاهی به اندام و اسکلت اژدهای کومودو بندازید.
  جالب شما اینهمه دانشمند و استاد رو مقالات رو گذاشتی کنار گرفتی ی نفر زده یه چیزی گفته اون رو وحی منزل میدونی! بعد از همین نتیجه گرفتی که دایناسورها دروغ هستن!بعد اسمش رو هم گذاشتی تبادلات علمی. عنوان شما کلا علم رو قبول نداری چی بحث علمی مطرح میکنی؟ 
  کلا جالبه افکارتون  که همه چیز رو ساختگی میدونید. 
  پاسخ:
  دوست گرامی
  در این مقاله افراد زیادی از جمله دکتر های دیرینه شناس و برخی دانشمندان رو معرفی کردیم که دروغین بودن دایناسور هارو اثبات کرده بودند پس این تعصب شما نشانه چیست؟ مطمئنم یکبار هم مقاله رو نخوندید!
  مخالفت شما فقط و فقط نشان تعصب هست چون هرچیزی که مطرح میکنید رو در مقاله توضیح دادیم.
  اگر از نظر شما علم این هست پس من دیگه نظری ندارم
  اینکه گفتید وجود دایناسور فایده نداشته مگه نه اینکه نفت از روعن فسیل همین حیوانات به وجود میاد؟
  پاسخ:
  سلام
  این تنها یک فرضیه هست که نفت و... از دایناسور ها و حیوانات ماقبل تاریخ به وجود آمدند.
  هیچ اثباتی ازش در کار نیست
  عمو جان علم پزشکی از نظر شما دروغ و توهم نیست؟! طبق نظریات شما تا الان علوم فیزیک و ریاضی و نجوم و مکانیک و باستانشناسی و دیرینه شناسی مجعول هستن...  همین پزشکی مانده یه همتی بکنیم این رو هم زیر سوال ببرین دیگه چیزی نمیمونه.

  فقط واسه آدم سوال پیش میاد این دانشجویان رشته دیرینه شناسی که تو صحراها دارن کاوش میکنن چقدر الکی دارن وقت تلف میکننا...  یا شاید هم بازیگرند! 
  پاسخ:
  سلام
  بنده به علم پزشکی کاری ندارم چون افراد دیگری افشاگری هایی در این مورد میکنند افرادی که خودشون تخصص در پزشکی دارند و پزشک هستند! بنده پزشک نیستم البته کتاب هایی در این مورد خوندم اما ترجیح میدم وقتم رو برای این موارد نگذارم.
  شما مقاله رو خوندید؟ یک دانشجو رشته دیرینه شناسی طی تحقیقاتی فهمیده بود که دایناسور ها وجود ندارند! مقاله رو خوندید؟ درضمن دیرینه شناسان مستقل و بی طرف هیچ اسکلتی از دایناسور ها کشف نکردند
  فارق از صحت و سقم قضیه شجاعت شما در انتشار چنین مطلبی رو تحسین می کنم
  پاسخ:
  سلام
  متشکرم لطف دارید
  عالی بود مثل همیشه.
  ممنونم
  پاسخ:
  سلام
  متشکرم
  پیروز  باشید

  پاسخ:
  سلام
  متشکرم
  عالی
  انسان های اولیه وجود داشتن ؟
  به نظر من اینا رو برای اثبات نظریه تکامل میسازن. همونطور که هیلتر جمجمه میمون انسان نما رو ساخت تا ثابت کنه قوم برتره.
  آخر سر گندش در اومد که الکی بوده
  پاسخ:
  سلام
  اون یک مقاله جدا هست که سر فرصت آماده میکنم و قرار میدم 
  توضیحات مربوط به خودش رو داره.
  موفق باشید
  سلام و عرض ادب ...
  عالی بود...
  کم کم داره حقیقت واسم روشن میشه! 
  سپاس فراوان
  پاسخ:
  سلام
  متشکرم از شما
  موفق باشید

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی