انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

جهان از نظر قرآن

پنجشنبه, ۱۰ فروردين ۱۳۹۶، ۰۳:۳۸ ب.ظ

جهان از نظر قرآن

این وبلاگ درحال حاضر فعالیتی ندارد لطفا به سایت زمین تخت فارسی مراجعه کنید:

flatearthfarsi.com

لطفا کامل بخوانید

این پست برای دوستانی که درخواست کرده بودند قرار داده شده.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


1-زمین ثابت است و حرکت نمیکند 


سوره روم 25 «وَمِنْ آیَاتِهِ أَن تَقُومَ السَّمَاء وَالْأَرْضُ بِأَمْرِهِ ثُمَّ إِذَا دَعَاکُمْ دَعْوَةً مِّنَ الْأَرْضِ إِذَا أَنتُمْ تَخْرُجُونَ»

و از نشانه های قدرت اوست که آسمان و زمین به فرمان او برپای ، ایستاده اند سپس شما را از زمین فرا می خواند و شما از زمین بیرون می آیید


سوره فاطر 41 «إِنَّ اللَّهَ یُمْسِکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ أَن تَزُولَا وَلَئِن زَالَتَا إِنْ أَمْسَکَهُمَا مِنْ أَحَدٍ مِّن بَعْدِهِ إِنَّهُ کَانَ حَلِیمًا غَفُورًا»

خدا آسمانها و زمین را نگه می دارد تا زوال نیابند ، و اگر به زوال گرایند ، هیچ یک از شما جز او نمی تواند آنها را نگه دارد هر آینه خدا بردبار و آمرزنده است


سوره لقمان 10 «خَلَقَ السَّمَاوَاتِ بِغَیْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَهَا وَأَلْقَى فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ».

آسمانها را بی هیچ ستونی که ببینید بیافرید و بر روی زمین کوهها را بیفکند تا نلرزاندتان و از هر گونه جنبنده ای در آن بپراکند و از آسمان آب فرستادیم و در زمین هر گونه گیاه نیکویی رویانیدیم


سوره النحل 15 «وَأَلْقَى فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ وَأَنْهَاراً وَسُبُلا لعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ».

و بر زمین کوههای بزرگ افکند تا شما را نلرزاند و رودها و راهها، پدیدآورد شاید هدایت شوید


سوره النمل 61 «أَمَّن جَعَلَ الْأَرْضَ قَرَارًا وَجَعَلَ خِلَالَهَا أَنْهَارًا وَجَعَلَ لَهَا رَوَاسِیَ وَجَعَلَ بَیْنَ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا أَإِلَهٌ مَّعَ اللَّهِ بَلْ أَکْثَرُهُمْ لَا یَعْلَمُون»

یا آن که زمین را آرامگاه ساخت و در آن رودها پدید آورد و کوهها ، و، میان دو دریا مانعی قرار داد آیا با وجود الله خدای دیگری هست ? نه بیشترینشان نمی دانند


سوره الأنبیاء 31 «وَجَعَلْنَا فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِهِمْ وَجَعَلْنَا فِیهَا فِجَاجاً سُبُلا لعَلَّهُمْ یَهْتَدُونَ».

و بر زمین کوهها بیافریدیم تا نلرزاندشان و در آن راههای فراخ ساختیم ،، باشد که راه خویش بیابند


در ادبیاتی که در قرآن استفاده شده است، کلمه «ارض» به معنی زمین است، و کلمه «فلک» به معنی حرکت کردن و در چرخیدن در مدار و مسیر معینی است. البته از جاری شدن نیز در قرآن برای توصیف چیزهایی که حرکت میکنند استفاده شده است اما این دو کلمه هرگز در یک آیه در کنار هم نیامده اند، یعنی خداوند هرگز به اینکه زمین نیز در حال حرکت است اشاره ای ندارد. در عوض در بسیاری از آیات مختلف همانند آنچه در بالا آمده است زمین را ثابت و بدون لرزش توصیف میکند و کلمه حرکت کردن فقط برای خورشید و ماه و ستارگان به کار رفته است نه زمین.سوره النبأ آیات 7 و 8 «ثُمَّ کَلَّا سَیَعْلَمُونَ، وَالْجِبَالَ أَوْتَادًا»

آیا ما زمین را بستری نساختیم؟، و کوهها را میخهایی؟


سوره النحل 15 «وَأَلْقَى فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ وَأَنْهَاراً وَسُبُلا لعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ».

و بر زمین کوههای بزرگ افکند تا شما را نلرزاند و رودها و راهها، پدیدآورد شاید هدایت شوید


معمولا بر روی چیزی که نمیخواهند حرکت کند، سنگ و یا چیز سنگین دیگری قرار میدهند، یا آنرا میخکوب میکنند تا حرکت نکند، خداوند نیز در قرآن از هردو وسیله برای ثابت نگه داشتن زمین استفاده کرده است، یعنی هم کوه ها را مانند میخ به زمین کوبیده که زمین حرکت نکند و آرام و ساکن باقی بماند، هم کوه ها را از آن جهت که وزنشان زیاد است آفریده است تا مانع حرکت زمین شوند. خداوند بعد ها زمین را به فرش تشبیه میکند، که بدان نیز خواهیم پرداخت. معمولا وقتی در محیط طبیعت فرش و یا زیراندازی را روی زمین پهن میکنند یا فرش میکنند، بر گوشه های آن سنگ هایی میگذارند تا آن فرش آرام باشد و حرکت نکند، منظور قرآن در این آیات بدون هیچ تفسیر خاصی نیز همین است.


2-زمین صاف و مسطح است


سوره نوح 19 «وَاللَّهُ جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ بِسَاطًا»

و خدا، زمین را چون فرشی برایتان بگسترد


سوره الرعد 3 «وَهُوَ الذِی مَدَّ الأَرْضَ وَجَعَلَ فِیهَا رَوَاسِیَ».

اوست که زمین را امتداد داد، و در آن کوهها و رودها قرار داد


سوره الحِجر 19 «وَالأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَیْنَا فِیهَا رَوَاسِیَ وَأَنْبَتْنَا فِیهَا مِنْ کُلِّ شَیْءٍ مَوْزُونٍ».

و زمین را امتداد دادیم و در آن کوههای عظیم افکندیم و از هر چیز به شیوه ای سنجیده در آن رویانیدیم


سوره بقره 22 «الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ الأَرْضَ فِرَاشاً وَالسَّمَاء بِنَاء وَأَنزَلَ مِنَ السَّمَاء مَاء فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقاً لَّکُمْ فَلاَ تَجْعَلُواْ لِلّهِ أَندَاداً وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ»

آن خداوندی که زمین را چون فرشی بگسترد ، و آسمان را چون بنایی ، بیفراشت ، و از آسمان آبی فرستاد ، و بدان آب برای روزی شما از زمین هر گونه ثمره ای برویانید ، و خود می دانید که نباید برای خدا همتایانی قرار دهید


معمولا امتداد دادن و گسترش دادن و فرش کردن و همچون فرش بودن همگی مربوط به سطوح صاف است. تابحال دیده نشده است که شخصی فرشی را بصورت کروی ببافد. فرشها معمولاً همگی مسطح هستند. خداوند هرگز در قرآن از کلمه کره استفاده نکرده است،آشکار است که قرآن زمین را تخت و گسترده توصیف میکند


3-خورشید و ماه در حال حرکت به دور زمین هستند.


سوره یس 38 «وَالشَّمْسُ تَجْرِی لِمُسْتَقَرٍّ لَهَا ذَلِکَ تَقْدِیرُ العَزِیزِ العَلِیمِ».

و آفتاب به سوی قرارگاه خویش روان است این فرمان خدای پیروزمند و داناست


سوره یس 39 و40 «القَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّى عَادَ کَالعُرْجُونِ القَدِیمِ. لاَ الشَّمْسُ یَنْبَغِی لَهَا أَنْ تُدْرِکَ القَمَرَ وَلاَ اللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ».

و برای ماه منزلهایی مقدر کردیم تا همانند شاخه خشک خرما باریک شود؛ آفتاب را نسزد که به ماه رسد و شب را نسزد که بر روز پیشی گیرد و همه در فلکی شناورند.


وَ سَخَّرَ لَکُمُ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ دائِبَیْنِ وَ سَخَّرَ لَکُمُ اللَّیْلَ وَ النَّهارَ (ابراهیم/33)

و خورشید و ماه را که پیوسته روانند و در حرکتند را براى شما رام گردانید و شب و روز را [نیز] مسخر شما ساخت.


4-هفت آسمان و هفت زمین وجود دارد


سوره الطلاق 12 «اللَهُ الذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَمِنَ الأَرْضِ مِثْلَهُنَّ».

خداست آن که هفت آسمان و همانند آنها زمین بیافرید فرمان او میان آسمانها و زمین جاری است تا بدانید که خدا بر هر چیز قادر است و به علم بر همه چیز احاطه دارد


سوره البقرة 29 «هُوَ الذِی خَلَقَ لَکُمْ مَا فِی الأَرْضِ جَمِیعاً ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّماءِ فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَهُوَ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ».

اوست که همه چیزهایی را که در روی زمین است برایتان بیافرید ، آنگاه به آسمان پرداخت و هر هفت آسمان را برافراشت و خود از هر چیزی آگاه است


سوره فُصّلت 12 «فَقَضَاهُّنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ فِی یَوْمَیْنِ وَأَوْحَى فِی کُلِّ سَمَاءٍ أَمْرَهَا وَزَیَّنَّا السَّمَاءَ الدُّنْیَا بِمَصَابِیحَ وَحِفْظاً ذَلِکَ تَقْدِیرُ العَزِیزِ العَلِیمِ».

آنگاه هفت آسمان را در دو روز پدید آورد و در هر آسمانی کارش را به آن ، وحی کرد و آسمان فرودین را به چراغهایی بیاراستیم و محفوظش داشتیم این است تدبیر آن پیروزمند دانا


سوره الأنبیاء 32 وَجَعَلْنَا السَّمَاءَ سَقْفاً مَحْفُوظاً وَهُمْ عَنْ آیَاتِهَا مُعْرِضُون».

و آسمان را سقفی مصون از تعرض کردیم و باز هم از عبرتهای آن اعراض می کنند


سوره الحج 65 «وَیُمْسِکُ السَّمَاءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الأَرْضِ إِلاَّ بِإِذْنِهِ إِنَّ اللَهَ بِالنَّاسِ لَرَؤُوفٌ رَحِیمٌ».

آیا ندیده ای که خدا هر چه را در روی زمین است مسخر شما کرده است و، کشتیها در دریا به فرمان او می روند ? و آسمان را نگه داشته که جز به فرمان او بر زمین نیفتد زیرا خدا را بر مردم رافت و مهربانی است


سوره ق 6«أَفَلَمْ یَنْظُرُوا إِلَى السَّمَاءِ فَوْقَهُمْ کَیْفَ بَنَیْنَاهَا وَزَیَّنَّاهَا وَمَالهَا مِنْ فُرُوجٍ».

آیا به این آسمان برفراز سرشان نظر نمی کنند که چگونه آن را بنا کرده ایم و آراسته ایم و هیچ شکافی در آن نیست؟


سوره نوح 15،16 «لَمْ تَرَوْا کَیْفَ خَلَقَ اللَّهُ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ طِبَاقًا،وَجَعَلَ الْقَمَرَ فِیهِنَّ نُورًا وَجَعَلَ الشَّمْسَ سِرَاجًا»

آیا نمی بینید چگونه خدا هفت آسمان طبقه طبقه را بیافرید و ماه را روشنی آنها ، و خورشید را چراغشان گردانید ؟


5-ستاره ها چراغ هستند و برای تزئینات آفریده شده اند و در روز قیامت هم میریزند.


سوره المُلک آیه 5 «وَلَقَدْ زَیَّنَّا السَّمَاءَ الدُّنْیَا بِمَصَابِیحَ وَجَعَلْنَاهَا رُجُوما للشَّیَاطِینِ وَأَعْتَدْنَا لهُمْ عَذَابَ السَّعِیرِ».

ما آسمان فرودین را به چراغهایی بیاراستیم و آن چراغها را وسیله راندن شیاطین گردانیدیم و برایشان شکنجه آتش سوزان آماده کرده ایم


سوره صافات آیه 6 «إِنَّا زَیَّنَّا السَّمَاء الدُّنْیَا بِزِینَةٍ الْکَوَاکِبِ»

ما آسمان فرودین را به زینت ستارگان بیاراستیم


سوره التکویر 81: 2: » وَإِذَا النُّجُومُ انکَدَرَتْ»

چون ، ستارگان فرو ریزند (یا بی نور شوند)


سوره الانفطار 82: 2: «وَإِذَا الْکَوَاکِبُ انتَثَرَتْ»

و آنگاه که ، ستارگان پراکنده شوند


سوره انعام آیه 97 «وَهُوَ الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ النُّجُومَ لِتَهْتَدُواْ بِهَا فِی ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَالْبَحْرِ قَدْ فَصَّلْنَا الآیَاتِ لِقَوْمٍ یَعْلَمُونَ»

اوست خدایی که ستارگان را پدید آورد تا به آنها در تاریکیهای خشکی و، ودریا ، راه خویش را بیابید آیات را برای آنان که می دانند به تفصیل بیان کرده ایم


سوره تکویر آیه 11 «وَإِذَا السَّمَاء کُشِطَتْ»

و چون آسمان از جای خود کنده شود


سوره الصافات 37: 6-10 «إِنَّا زَیَّنَّا السَّمَاءَ الدُّنْیَا بِزِینَةِ الکَوَاکِبِ وَحِفْظاً مِنْ کُلِّ شَیْطَانٍ مَارِدٍ لاَ یَسَّمَّعُونَ إِلَى المَلإِ الأَعْلَى وَیُقْذَفُونَ مِنْ کُلِّ جَانِبٍ دُحُوراً وَلَهُمْ عَذَابٌ وَاصِبٌ إِلاَّ مَنْ خَطِفَ الخَطْفَةَ فَأَتْبَعَهُ شِهَابٌ ثَاقِبٌ».

ما آسمان فرودین را به زینت ستارگان بیاراستیم؛و از هر شیطان نافرمان نگه داشتیم؛تا سخن ساکنان عالم بالا را نشنوند و از؛ هر سوی رانده شوند تا دور، گردند و برای آنهاست عذابی دایم؛مگر آن شیطان که ناگهان چیزی برباید و ناگهان شهابی ثاقب دنبالش کند.


سوره الحِجر 15: 16-18 «وَلَقَدْ جَعَلْنَا فِی السَّمَاءِ بُرُوجاً وَزَیَّنَّاهَا للنَّاظِرِینَ وَحَفِظْنَاهَا مِنْ کُلِّ شَیْطَاٍن رَجِیمٍ إِلاَّ مَنِ اسْتَرَقَ السَّمْعَ فَأَتْبَعَهُ شِهَابٌ مُبِینٌ».

و هر آینه در آسمان برجهایی آفریدیم و برای بینندگانشان بیاراستیم؛و از هر شیطان رجیمی حفظشان کردیم؛مگر آنکه دزدانه گوش می داد و شهابی روشن تعقیبش کرد.


سوره جن آیات 8 و 9 «وَأَنَّا لَمَسْنَا السَّمَاء فَوَجَدْنَاهَا مُلِئَتْ حَرَسًا شَدِیدًا وَشُهُبًا، وَأَنَّا کُنَّا نَقْعُدُ مِنْهَا مَقَاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَن یَسْتَمِعِ الْآنَ یَجِدْ لَهُ شِهَابًا رَّصَدًا «

ما آسمان را لمس کردیم و آن را پر از نگهبانان قدرتمند و شهابها یافتیم ، ما در آنجایها که می توان گوش فرا داد می نشستیم اما هر که اکنون گوش ، نشنید ، شهابی را در کمین خود یابد .


کنده شدن آسمان از جای خود در قیامت؟ آسمان بنابر تفسیر مفسران در قرآن معنای مختلفی دارد یعنی در آیاتی السما را آسمان دنیا در آیاتی فضا، در آیاتی جو محافظت کننده زمین و در برخی آیات بیگ بنگ و کمربند ون آلن میخوانند اما موضوع این است که قرآن فقط از السما استفاده کرده است و السما یعنی آسمان و این آسمان در بالای زمین قرار دارد و مانند یک سقف جامد است.

همانطور که در بالا خواندید خداوند ستارگان را به این علت آفرید که مردم در شب ها از آن ها استفاده کنند و این ستارگان بر روی آسمان قرار دارند و اجازه نمیدهند تا شیاطین وارد عالم بالا شوند.

این چگونه با مدل زمین کروی و ستارگانی با فاصله چندین میلیون سال نوری ممکن است؟ آیا شیاطین به علت وجود ستارگان در چندین میلیون یا میلیارد سال نوری از زمین نمیتوانند از زمین خارج شوند؟

مدل زمین کروی به هیچگاه توسط قرآن تایید نشده است.

آیات بالا نه تفسیر است و نه معنی دلخواه قرآن بلکه معنی اصلی جملات خداوند است.

سوره الرحمن 55 امین سوره قرآن است که این آیه در آن آمده است. اگر این سوره را مطالعه بفرمایید خواهید دید که علاوه بر دو مغرب و دو مشرق (آیه 17) به دو دریا که پیش راند تا به هم رسیدند ! (آیه 19)، به دو مروارید و مرجان که از آن بیرون می آید (آیه 22) دو بهشت (آیه 46) دو چشمه که در آن دو بهشت جاری است (آیه 50) دو نوع میوه (آیه 52) دو بهشت دیگر (آیه 62) دو درخت و دو میوه (آیه 68) صحبت میکند و مشخص و واضح است که خداوند در این سوره همه چیز را بصورت جفت نام برده است و همه چیز دریا، بهشت، میوه، درخت و باقی را دوتا دوتا نام میبرد و میتوان گفت مشرق و مغرب نیز به همین علت به دو مشرق و مغرب تبدیل شده اند.


آیه 9 سوره مزمل (خدای مشرق و مغرب که خدایی جز او وجود ندارد، پس او را برای خود وکیل و نگهبان انتخاب کن) در اینجا خداوند از یک مشرق و مغرب صحبت میکند.

آیه 40 سوره معارج (پس قسم به خدای مشرق ها و مغرب ها که ما قادریم.) در این آیه خداوند به مشرق ها و مغرب ها اشاره میکند.


آیه 5 سوره صافات (خدای آسمان و زمین و آنچه بین آنهاست و خدای مشرق ها) در اینجا نیز خداوند تنها به مشرق ها اشاره کرده است.


هیچ اشاره ای به کره بودن زمین نشده مشارق و مغارب مشرق و مغرب و ... هیچ ربطی به کرویت زمین ندارند و تنها مانند اشارات دیگر قرآن مثلا به دریا ها و یا کوه ها هستند.
سوره  الحجر

وَلَوْ فَتَحْنَا عَلَیْهِمْ بَابًا مِنَ السَّمَاءِ فَظَلُّوا فِیهِ یَعْرُجُونَ ﴿۱۴﴾ 


و اگر درى از آسمان بر آنان مى‏ گشودیم که همواره از آن بالا مى ‏رفتندلَقَالُوا إِنَّمَا سُکِّرَتْ أَبْصَارُنَا بَلْ نَحْنُ قَوْمٌ مَسْحُورُونَ ﴿۱۵﴾


قطعا مى گفتند در حقیقت ما چشم‏بندى شده‏ ایم بلکه ما مردمى هستیم که افسون شده‏ ایم


وَلَقَدْ جَعَلْنَا فِی السَّمَاءِ بُرُوجًا وَزَیَّنَّاهَا لِلنَّاظِرِینَ ﴿۱۶﴾


و به یقین ما در آسمان برجهایى قرار دادیم و آن را براى تماشاگران آراستیم


وَحَفِظْنَاهَا مِنْ کُلِّ شَیْطَانٍ رَجِیمٍ ﴿۱۷﴾


و آن را از هر شیطان رانده‏ شده‏ اى حفظ کردیمإِلَّا مَنِ اسْتَرَقَ السَّمْعَ فَأَتْبَعَهُ شِهَابٌ مُبِینٌ ﴿۱۸﴾


مگر آن کس که دزدیده گوش فرا دهد که شهابى روشن او را دنبال مى ‏کندوَالْأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَیْنَا فِیهَا رَوَاسِیَ وَأَنْبَتْنَا فِیهَا مِنْ کُلِّ شَیْءٍ مَوْزُونٍ ﴿۱۹﴾


و زمین را گسترانیدیم و در آن کوههاى استوار افکندیم و از هر چیز سنجیده‏ اى در آن رویانیدیم


سوره  قمر

فَفَتَحْنَا أَبْوَابَ السَّمَاءِ بِمَاءٍ مُنْهَمِرٍ ﴿۱۱﴾

پس درهاى آسمان را به آبى ریزان گشودیم


سوره  النبیا


وَجَعَلْنَا السَّمَاءَ سَقْفًا مَحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آیَاتِهَا مُعْرِضُونَ ﴿۳۲﴾

و آسمان را سقفى محفوظ قرار دادیم و[لى] آنان از [مطالعه در] نشانه‏ هاى آن اعراض مى کنند


وَهُوَ الَّذِی خَلَقَ اللَّیْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ کُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ ﴿۳۳﴾

و اوست آن کسى که شب و روز و خورشید و ماه را پدید آورده است هر کدام از این دو در مدارى [معین] شناورندسوره  الطور

وَالسَّقْفِ الْمَرْفُوعِ ﴿۵﴾

سوگند به بام بلند (آسمان) 


یَوْمَ تَمُورُ السَّمَاءُ مَوْرًا ﴿۹﴾

روزى که آسمان سخت به جنبش افتد


وَإِنْ یَرَوْا کِسْفًا مِنَ السَّمَاءِ سَاقِطًا یَقُولُوا سَحَابٌ مَرْکُومٌ ﴿۴۴﴾

و اگر پاره ‏سنگى را در حال سقوط از آسمان ببینند مى‏ گویند ابرى متراکم است


سوره  الرحمن

الشَّمْسُ وَالْقَمَرُ بِحُسْبَانٍ ﴿۵﴾

خورشید و ماه بر حسابى [روان]اند


وَالسَّمَاءَ رَفَعَهَا وَوَضَعَ الْمِیزَانَ ﴿۷﴾

و آسمان را برافراشت و میزان را در عالم وضع فرمودیَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنْسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَنْ تَنْفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانْفُذُوا لَا تَنْفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ ﴿۳۳﴾

اى گروه جنیان و انسیان اگر مى‏ توانید از کرانه ‏هاى آسمانها و زمین به بیرون رخنه کنید پس رخنه کنید [ولى] جز با [به دست آوردن] تسلطى رخنه نمى ‏کنید


یُرْسَلُ عَلَیْکُمَا شُوَاظٌ مِنْ نَارٍ وَنُحَاسٌ فَلَا تَنْتَصِرَانِ ﴿۳۵﴾

بر سر شما شراره ‏هایى از [نوع] تفته آهن و مس فرو فرستاده خواهد شد  تا  نصرت نیابیدفَإِذَا انْشَقَّتِ السَّمَاءُ فَکَانَتْ وَرْدَةً کَالدِّهَانِ ﴿۳۷﴾

پس آنگاه که آسمان از هم شکافد و چون روغن گلگون گردد( به سحابی گل سرخ مربوط نمیشود)


سوره  الملک

وَلَقَدْ زَیَّنَّا السَّمَاءَ الدُّنْیَا بِمَصَابِیحَ وَجَعَلْنَاهَا رُجُومًا لِلشَّیَاطِینِ وَأَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابَ السَّعِیرِ ﴿۵﴾

و در حقیقت آسمان دنیا را با چراغهایى زینت دادیم و آن را مایه طرد شیاطین [= قواى مزاحم] گردانیدیم و براى آنها عذاب آتش فروزان آماده کرده‏ ایم


سوره  نوح

وَاللَّهُ جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ بِسَاطًا ﴿۱۹﴾

و خدا زمین را برای شما فرشی گسترده قرار داد


سوره جن 

وَأَنَّا لَمَسْنَا السَّمَاءَ فَوَجَدْنَاهَا مُلِئَتْ حَرَسًا شَدِیدًا وَشُهُبًا ﴿۸﴾

و  ما آسمان را لمس کردیم پس او را پر شده از نگهبان شدید و تیر ها یافتیم


سوره  النبا

وَفُتِحَتِ السَّمَاءُ فَکَانَتْ أَبْوَابًا ﴿۱۹﴾

و آسمان گشوده و درهایى [پدید] شود یا بصورت در های متعددی در آید


وَسُیِّرَتِ الْجِبَالُ فَکَانَتْ سَرَابًا ﴿۲۰﴾

و کوهها را روان کنند و [چون] سرابى گردند


سوره  النازعات

أَأَنْتُمْ أَشَدُّ خَلْقًا أَمِ السَّمَاءُ بَنَاهَا ﴿۲۷﴾

آیا آفرینش شما دشوارتر است‏ یا آسمانى که [او] آن را بنا کرده است


رَفَعَ سَمْکَهَا فَسَوَّاهَا ﴿۲۸﴾

سقفش را برافراشت و آن را [به اندازه معین] درست کرد


وَأَغْطَشَ لَیْلَهَا وَأَخْرَجَ ضُحَاهَا ﴿۲۹﴾

و شبش را تیره و روزش را آشکار گردانید


وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِکَ دَحَاهَا ﴿۳۰﴾

و پس از آن زمین را با غلتانیدن گسترد(برخی از این آیه نتیجه گرفتند زمین تخم مرغی شکل است اما  دَحَاهَا به معنی گسترانیدن است نه تخم مرغ.


وَالْجِبَالَ أَرْسَاهَا ﴿۳۲﴾

و کوهها را لنگر آن گردانید


سوره  النفطار

إِذَا السَّمَاءُ انْفَطَرَتْ ﴿۱﴾

آنگاه که آسمان زهم بشکافد


وَإِذَا الْکَوَاکِبُ انْتَثَرَتْ ﴿۲﴾

و آنگاه که اختران پراکنده شوند


سوره  الانشقاق

إِذَا السَّمَاءُ انْشَقَّتْ ﴿۱﴾

هنگامی که آسمان شکافته شود


وَإِذَا الْأَرْضُ مُدَّتْ ﴿۳﴾

و آنگاه که زمین وسیع شود


وَأَلْقَتْ مَا فِیهَا وَتَخَلَّتْ ﴿۴﴾

و آنچه را که در آن است بیرون افکند و تهى شود


سوره  البروج

وَالسَّمَاءِ ذَاتِ الْبُرُوجِ ﴿۱﴾

سوگند به آسمان دارای کاخ های با عظمت


سوره فاطر

یُولِجُ اللَّیْلَ فِی النَّهَارِ وَیُولِجُ النَّهَارَ فِی اللَّیْلِ وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ کُلٌّ یَجْرِی لِأَجَلٍ مُسَمًّى ذَلِکُمُ اللَّهُ رَبُّکُمْ لَهُ الْمُلْکُ وَالَّذِینَ تَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ مَا یَمْلِکُونَ مِنْ قِطْمِیرٍ ﴿۱۳﴾

شب را به روز درمى ‏آورد و روز را به شب درمى ‏آورد و آفتاب و ماه را تسخیر کرده است [که] هر یک تا هنگامى معین روانند این است‏ خدا پروردگار شما فرمانروایى از آن اوست و کسانى را که بجز او مى‏ خوانید مالک پوست هسته خرمایى [هم] نیستند


سوره  طه

تَنْزِیلًا مِمَّنْ خَلَقَ الْأَرْضَ وَالسَّمَاوَاتِ الْعُلَى ﴿۴﴾

 نازل شده از جانب کسى که زمین و آسمانهاى بلند را آفریده است


سوره تکویر

إِذَا الشَّمْسُ کُوِّرَتْ ﴿۱﴾

آنگاه که خورشید تاریک شود


وَإِذَا النُّجُومُ انْکَدَرَتْ ﴿۲﴾

و آنگه که ستارگان همى‏ تیره شوند


وَإِذَا الْجِبَالُ سُیِّرَتْ ﴿۳﴾

و آنگاه که کوهها به حرکت آیند( به آیه 88 نمل نیز مراجعه شود)


وَإِذَا السَّمَاءُ کُشِطَتْ ﴿۱۱﴾

و آنگاه که آسمان زجا کنده شود


سوره الغاشیه

وَإِلَى السَّمَاءِ کَیْفَ رُفِعَتْ ﴿۱۸﴾

و به آسمان که چگونه برافراشته شده


وَإِلَى الْأَرْضِ کَیْفَ سُطِحَتْ ﴿۲۰﴾

و به زمین که چگونه گسترده شده است


سوره حج

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ سَخَّرَ لَکُمْ مَا فِی الْأَرْضِ وَالْفُلْکَ تَجْرِی فِی الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ وَیُمْسِکُ السَّمَاءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ إِنَّ اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَءُوفٌ رَحِیمٌ ﴿۶۵﴾

آیا ندانسته ای که خدا آنچه را در زمین است و [نیز] کشتی ها را که به فرمان او در دریا روانند، برای شما رام و مسخّر کرده است؟ و آسمان را نگه می دارد که بر زمین نیفتد مگر به اذن او؟ یقیناً خدا به همه مردم رؤوف و مهربان است.


این آیات را لطفا با دقت بالایی بخوانید 

قرآن برای توصیف زمین همیشه از کلماتی مانند: وسیع، گسترده،پهن شده و... استفاده می کند! حال شما کلمات پهن و گسترده را در یک کره تصور کنید. 

یک کره هرگز دارای سطح مسطح و پهن نبوده، نیست و نخواهد بود. 

با فرض مدل کرویت زمین هرجایی از زمین که باشید درواقع بر روی انحنای زمین قرار دارید و آن جا گسترده نیست بلکه کاملا دارای انحنا با درجه معینی است پس کلماتی مانند گسترده، پهن و مسطح را اصلا برای یک کره با هر ابعادی که فکر میکنید در نظر نگیرید زیرا اصلا باهم جور در نخواهند آمد. 

یک کره هرگز پهن و گسترده نمیشود و پهن و گسترده و مسطح هم هرگز به معنای کروی بودن نیستند.

نکته دیگر توصیف آسمان در قرآن است! خداوند در قرآن آسمان را بلند، رفیع و محکم توصیف می کند. 

آسمانی که از انسان حفاظت میکند و کسی قادر به خروج از اطراف زمین و آسمان ها یا مرز زمین و آسمان ها نیست زیرا آسمان سقفی محفوظ و طاقی محکم است 

خداوند در قرآن فرموده آسمان را بلند و محکم آفریده و این آسمان در قیامت: شکاف بر می دارد، می شکند،تکان میخورد و به جنبش می افتد، از جای خود کنده میشود و فرو میریزد و حتی دارای در است که از آب فرو میریزد 

حال به کلمات بالا فکر کنید. 

این کلمات هرگز برای یک جو گازی استفاده نمی شوند و البته هر کسی میداند که کلماتی مانند کلمات بالا برای جسم به کار میروند! یک جسم سقف مانند و جامد و سخت و محکم. 

همچنین خداوند نمی گذارد تا آسمان به زمین سقوط کند. آسمان با فرض کرویت زمین چیست؟ 

دور تا دور کره زمین آسمان است! آسمان از کدام طرف نیافتد؟!! افتادن یعنی در اثر نیروی جاذبه چیزی از بالا بر یک سطح بیافتد! یک سیاره کروی بالا و پایین و زیر و رو ندارد! جاذبه از تمام جهات اعمال میشود و آسمان چیزی جز خطای دید نیست. رنگ آبی آسمان چیزی جز انکسار نور خورشید در میان گازهای جو نیست. چیزی نیست که بیافتد!

در واقع با مدل کرویت زمین کلمه آسمان اصلا معنا ندارد! جالب است بدانید آسمان به معنای چیزی است که حرکت می کند و درحال گردش است. 

برای همین برای توصیف گنبد آسمان از کلماتی مانند فلک و گنبد دوار و آسمان استفاده میکنند. 

نتیجه پایانی هم این است که آسمان در قرآن به معنای جو گازی زمین نیست بلکه آسمان یک جسم است. 

موضوع هفت آسمان نیز اینجا مطرح میشود! خیلی ها هفت آسمان را هفت لایه جوی زمین می دانند و خب اگر ادعای آن ها درست باشد، پس طبق گفته قرآن (آسمان پایین را با زینت ستارگان آراستیم) ستارگان باید در پایین ترین لایه جو باشند. 

هرچیزی را به علم غرب ربط ندیم! ابتدا تحقیق و کمی فکر کنیم!

نکته مهم و جالبی درباره دو آیه قرآن از دو سوره مختلف 
سوره الانفطار آیه 2 و سوره تکویر آیه 2 
خداوند در این دو سوره به موضوع تاریک شدن و فروافتادن ستارگان اشاره کرده است و این موضوع فقط با تخت بودن زمین جور در می آید حال چگونه؟ نجوم مدرن اعتقاد دارد ستارگانی که ما در آسمان میبینیم با ما میلیون ها یا شاید میلیارد ها سال نوری فاصله دارند و حتی ممکن است برخی ستارگان از بین رفته باشند اما نورشان همچنان به ما برسد و بعد از چند میلیون سال آینده پس از طی مسیری طولانی نورشان ازبین برود و اینکه نور خورشید هشت دقیقه طول خواهد کشید که به زمین برسد. 
قرآن در این دو سوره  اشاره داشته که ستارگان ناگهان تاریک میشوند و خورشید از هم میپاشد ولی این با علوم مدرن نجوم اصلا سازگار نیست! چگونه ستارگانی که میلیون ها سال نوری با ما فاصله دارند ناگهان تاریک میشوند؟ اگر اینگونه باشد خیلی وقت است قیامت شده و باید منتظر باشیم چندین میلیون سال دیگر ستارگان بی فروغ شوند اما این کاملا بی معنی است! ببینید قرآن در این آیه و آیات قبل و بعد در این دو سوره اشاره به شکافته شدن آسمان و فرو ریختن ستارگان کرده و این نشان می دهد که آسمانی جسمی جدا است و ستارگان چیز های دیگری هستند که بر روی آسمان قرار گرفته اند و با شکستن آسمان فرو میریزند درست مانند سقفی که لامپی به آن چسبیده وقتی سقف ترک بردارد و فرو بریزد لامپ نیز سقوط خواهد کرد این درواقع به این معنا است که آسمان جسم جامدی است که ستارگان به آن چسبیده اند و آسمان و ستاره دو چیز متفاوت از هم هستند و با شکاف برداشتن آسمان ستارگان ناگهان بی فروغ شده و انرژی آن ها از دست میرود و فرو میریزند و دیگر از طی مسیر های طولانی توسط نور خبری نیست. به علم حقیقی که سال هاست درون قرآن نهفته شده روی بیاورید این آیات نیازی به تفسیر خاصی ندارند زیرا تفاسیر همگی با علم امروز برابر هستند و میخواهند به زور هم که شده آیات را به علم دروغین ربط بدهند اما برای یکبار هم که شده خودتان باشید و آیات قرآن را بدون تعصب مطالعه کنید! قطعا به حقیقتی عظیم خواهید رسید.

خداوند در آیه 15 سوره ملک می فرماید: « هو الذی جعل لکم الارض ذلولا فامشوا فی مناکبها و کلوا من رزقه و الیه‏ النشور.»
اوست کسى که زمین را براى شما رام گردانید پس در فراخناى آن رهسپار شوید و از روزى [خدا] بخورید و رستاخیز به سوى اوست (۱۵)

در اینجا خداوند زمین را مانند یک شتر رام شده توصیف کرده است(کلمه ذلولا) که برخی به این اشتباه افتادند که در حقیقت قرآن به حرکت زمین اشاره کرده است اما استفاده از کلمه ذلولا به معنی این نیست که زمین یک شتر رام شده و درحال حرکت است.
 قرآن تنها مثال شتر را آورد تا به انسان ها این را بفهماند که زمین لرزان بود و توسط کوه ها که میخ های زمین هستند ثابت و بدون لرزش شد و مانند شتری وحشی بود که مدام درحال تکان خوردن است و خداوند این شتر را رام کرد و شتر آرام گرفت.
شتر به معنای حرکت زمین نیست وگرنه میشود از کلمه ذلولا این را دریافت که خداوند اشاره میکند زمین نه کروی و نه تخت بلکه شکلی مانند یک شتر دارد.
خیر اینگونه نیست و همانطور که خودتان هم میدانید قرآن در بسیاری از آیات زمین را گهواره توصیف کرده که با ذلولا (طبق تفکر مدعیان حرکت زمین در قرآن) در تضاد است چرا که گهواره حرکت نوسانی دارد اما شتر حرکت نوسانی ندارد این دو حرکت هیچ ربطی به یکدیگر ندارند.
در حقیقت دلیل اشاره قرآن به مانند گهواره بودن زمین این است که قرآن زمین را برای انسان مانند گهواره میداند. گهواره برای کودکان محل آرامش است و زمین نیز در قرآن گهواره و محل آرامش انسان معرفی شده است.
آیه 88 سوره نمل:وَتَرَى الْجِبَالَ تَحْسَبُهَا جَامِدَةً وَهِیَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ صُنْعَ اللَّهِ الَّذِی أَتْقَنَ کُلَّ شَیْءٍ إِنَّهُ خَبِیرٌ بِمَا تَفْعَلُونَ ﴿۸۸﴾
کوه ها را می بینی [و] آنها را [در جای خود] بی حرکت می پنداری، در حالی که آنها مانند ابر گذر می کنند. آفرینش خداست که [آفرینش] هر چیزی را محکم و استوار کرده است؛ یقیناً او به آنچه انجام می دهید، آگاه است.

در اینجا نیز آیات مربوط به قیامت است که کوه هارا در قیامت در حرکت توصیف میکند کافیست آیات قبل و بعد یا درکل این سوره را بخوانید تا به این موضوع پی ببرید البته برخی مفسران قرآن این حرکت کوه هارا حرکت پوسته و صفحات زمین میدانند.
اگر قرآن قصد اشاره به حرکت زمین را در این آیه داشت قطعا بجای کوه از زمین استفاده میکرد: زمین را ثابت پنداری اما مانند ابر ها در حرکت است.
در قرآن به حرکت خورشید و ماه و ستارگان بصورت مستقیم اشاره شده اما هرگز به حرکت زمین اشاره نشده است و نمیدانم چرا مفسران و برخی دوستان میخواهند با زور هم که شده معانی بی ربط را به کلام خداوند ربط دهند.

سوره یس آیه 40:لَا الشَّمْسُ یَنْبَغِی لَهَا أَنْ تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ ﴿۴۰﴾
نه خورشید را سزد که به ماه رسد و نه شب بر روز پیشى جوید و هر کدام در سپهرى شناورند (۴۰)

بسیاری از دوستان از این جمله قرآن:"وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ" نتیجه گرفتند که منظور از وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ این است که زمین و منظومه شمسی در فضا معلق است و زمین به دور خورشید میچرخد اما همانطور که در ابتدای آیه مشخص است: "لَا الشَّمْسُ یَنْبَغِی لَهَا أَنْ تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ " خداوند به شب،روز،خورشید و ماه اشاره دارد نه زمین و معنی کُلٌّ فِی فَلَکٍ زمین و خورشید و ماه و منظومه شمسی نیست بلکه منظور خورشید و ماه و شب و روز است که توسط چرخش منظم آن ها ایجاد میشود.


وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿۱﴾
سوگند به خورشید و تابندگى‏ اش (۱)

وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿۲﴾
سوگند به ماه چون پى [خورشید] رود (۲)


بسیاری دیگر از دوستان از کلمه تَلَاهَا در قرآن نتیجه گرفتند که ماه نور خورشید را منعکس میکند درحالی که تَلَاهَا به معنی پیروی کردن و پی چیزی رفتن است در حقیقت معنی اصلی آیه:
سوگند به ماه چون پى [خورشید] رود (۲)

* تَبَارَکَ الَّذِی جَعَلَ فِی السَّمَاءِ بُرُوجًا وَجَعَلَ فِیهَا سِرَاجًا وَقَمَرًا مُنِیرًا * ﴿٦١﴾ سورة الفرقان
[فرخنده و] بزرگوار است آن کسى که در آسمان برجهایى نهاد و در آن چراغ و ماهى نوربخش(منیر) قرار داد (۶۱)

اجسام منیر اجسامی هستند که خودشان نور تولید می نمایند و اجسام غیر منیر آن گروهی هستند که نور تابیده شده به خود را انعکاس می دهند تا به چشم ما برسد.
درقرآن ماه منیر توصیف شده است
بله ماه نور خود را دارد و به همین علت است که نور ماه سرد است همانطور که در مقالات قبل توضیح دادیم

هُوَ الَّذِی جَعَلَ الشَّمْسَ ضِیَاءً وَالْقَمَرَ نُورًا وَقَدَّرَهُ مَنَازِلَ لِتَعْلَمُوا عَدَدَ السِّنِینَ وَالْحِسَابَ مَا خَلَقَ اللَّهُ ذَلِکَ إِلَّا بِالْحَقِّ یُفَصِّلُ الْآیَاتِ لِقَوْمٍ یَعْلَمُونَ ﴿۵﴾

اوست کسى که خورشید را روشنایى بخشید و ماه را نور قرار داد و براى آن منزلهایى معین کرد تا شماره سالها و حساب را بدانید خدا اینها را جز به حق نیافریده است نشانه‏ ها[ى خود] را براى گروهى که مى‏ دانند به روشنى بیان مى ‏کند (۵)


دوستانی میگویند منظور از نور، نور بازتابی است اما به این آیه توجه کنید:

اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ(آیه 35 سوره نور)

خدا نور آسمانها و زمین است

آیا نور خداوند بازتابی است؟ 

1- زمین تخت و ثابت است

2- آسمان جامد و مانند سقفی بلند و بر افراشته است که در قیامت از جای کنده شده و فروخواهد ریخت

3- خورشید و ماه چرخش میکنند.

4-ستارگان در آسمان پایین هستند و مانع ورود شیاطین به عالم بالا میشوند

5- نور ماه انعکاسی نیست و نور خودش را تولید میکند و یک جسم منیر است

6-

...

ادامه نتیجه گیری ها با خودتان.

اگر دین را قبول ندارید لطفا کامنت نگذارید چون این پست به درخواست دوستان مسلمان قرار داده شده است.

کلام خداوند حق است

موفق باشید


مقاله مرتبط:

علم و دین: زمین تخت و ثابت است

  • flat earth

نظرات  (۳۱)

در مورد تخم مرغی شکل نبودن بیشتر توضیح بدین. یا لینک مقاله هایی که مرتبط هستند رو قرار بدین

و این  >> ؟/
http://www.r-islam.com/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D9%8A/%D8%A7%D9%84%D8%A5%D8%B9%D8%AC%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%84%D9%85%D9%8A/%D8%A7%D9%84%D8%A5%D8%B9%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%84%D9%85%D9%8A-%D9%81%D9%8A-%D8%A7%D9%84%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86/327-%D9%88%D9%8E%D8%A7%D9%84%D9%92%D8%A3%D9%8E%D8%B1%D9%92%D8%B6%D9%8E-%D8%A8%D9%8E%D8%B9%D9%92%D8%AF%D9%8E-%D8%B0%D9%8E%D9%84%D9%90%D9%83%D9%8E-%D8%AF%D9%8E%D8%AD%D9%8E%D8%A7%D9%87%D9%8E%D8%A7-%EF%B4%BF30%EF%B4%BE-%D8%A3%D9%8E%D8%AE%D9%92%D8%B1%D9%8E%D8%AC%D9%8E-%D9%85%D9%90%D9%86%D9%92%D9%87%D9%8E%D8%A7-%D9%85%D9%8E%D8%A7%D8%A1%D9%8E%D9%87%D9%8E%D8%A7-%D9%88%D9%8E%D9%85%D9%8E%D8%B1%D9%92%D8%B9%D9%8E%D8%A7%D9%87%D9%8E%D8%A7-%EF%B4%BF31%EF%B4%BE-(%D8%A7%D9%84%D9%86%D8%A7%D8%B2%D8%B9%D8%A7%D8%AA)

با تشکر
پاسخ:
سلام
توضیح داده شد که معنی دحاها تخم مرغ نیست اگر در فرهنگ لغات نگاه کنید یعنی گستراندن و پهن کردن.
ببخشید لینک باز نمیشه اگر میشه لینک رو کوتاه کنید و قرار بدید.
از این سایت برای کوتاه کردن لینک استفاده کنید:
http://yon.ir/
تقریبا تمام مطالب شمارو خوندم و یک سری مساول دیگه حرف های شمارو تایید می کنه (از قرآن) هست که تقریباً درست و حسابی اشاره نکردین که دارم بیشتر روش کار می کنم که براتون بفرستم.

====
yon.ir/ndwz8
======
چرا سایت (انجمن بهتره) درست ننمی کنید؟
من طراح و برنامه نویس وب هستم اگر مشکلی هست بگید تا موضوع رو بررسی کنیم. ممنون
پاسخ:
سلام متشکرم
فعلا سرمون شلوغه
مشکلی نیست متشکرم

قانع کننده بود ! میشه جهت اطمینان از صحت مطالب به قران هم مراجعه کذد ، امیدوارم حقیقت بزودی بر ملا بشه

به درخواست شما، به تمام مناظرات باخته و چند من یه قازتون در وبلاگم، رمز گذاشتم، تا زجر نکشین
بهتره به این خوانندگانتون هم صراحتا بفرمائید که یه خانم مسیحی متعصب هستی تا بفهمن که شما به همه اینا اعتقاد دارید نه اینکه با منطق به این نتایج رسیده باشی!

تقریبا 70% از آیات مذکور هیچ ربطی به منظور نظر شما نداشت
اون 30% بقیه هم کاملا مغرضانه و کاملا بی سوادانه نتیجه گیری شدن

کسی که عقل داشته باشه به شما به به! و چه چه! نمیگه بلکه از تون می خواد که یه فرمول ساده فیزیک یا ریاضی رو تحلیل کنید مثل اون سوال حرکت قایق بر خلاف جهت باد.
اگه شما واقعا قادر هستید مسائل علمی رو تحلیل کنید لطفا به همین زبان گیرا(!)ی خودتون توضیح بدین که چه جوری قایق بادبانی می تونه در شدیدترین بادها، در خلاف جهت باد و به مرکز باد حمله کنه؟

اگه بخوایم به عقل شما پایبند باشیم همانطوری که قبلا هم گفتم به شیطان پرستی خواهیم رسید.
چنانچه از آخرین آیه ای که فرستادید «الله نور السومات و الارض» به خورشید پرستی می رسید چون با این سبک نتیجه گیری شما، می تونید بگید که نور آسمانها و زمین از طریق (ماه و) خورشیده پس خدا همانا خود خورشید (و ماه) هست.
خسته نباشی دلاور! خدا قوت قهرمان!

اگه قرار بود هر ننه قمری مسائل علمی رو بفهمه که برای یادگیری مفاهیم علمی لازم نبود اقلا 18 سال وقت تلف بشه.

زمین هم مثل مهد یا گهواره کودک حالت رفت و برگشت داره چرا که تمام فصول تکراری هستند این یعنی زمین میره و بر می گرده. در ضمن گهواره که فقط گهواره های امروزی نیستند در کشورهایی مثل افریقا و یا روستاها گهواره توسط طنابی فقط از یه نقطه سقف و یا از یه شاخه درخت آویزون میشه مثل یه کیسه که از سقف آویزون میشه، و حرکتش بیشتر دایره ای هست. عین مدار زمین.
بسته بودن فکری، صفت مسیحیاست.
به مسلمونای ساده لوح، وانمود نکن که تو هم مسلمونی و گرنه همه رمز مناظراتو باز می کنم و با دلائل منطقی نشون میدم که اون خانم راهبه خودتی. میدونی که من اینکارو می کنم.
اگه قرار بود به حیوون ساکت و تکون نخور بگن ذلول، پس چرا خدا از صفتی از حیوون که ذاتا حرکته استفاده می کنه چرا نیگفته سنگ، درخت؟
ذلول یعنی رام، که فقط دوبار در قرآن اومده هر دو هم به معنای حیوانی است که حرکت می کنه ولی وحشیگری نمی کنه.
خدا به عینه میگه کوهها حرکت می کنن ولی شما نمی بینید. چطور این حرکت کوهها که جنبه زمین شناختی دارن به قیامت ربط پیدا می کنه؟ مگه قراره در قیامت کسی حرکت اونارو نبینه؟
حالا وقتی حرکت کوهها رو ما نمی بینیم چه جوری می خواید حرکت زمینو حس کنی! ببو؟

اگه چیزی نمی فهمی باید خودتو بالا بکشی نه اینکه اونو تا حد خودت پایین بیاری.
البته بارها نشون دادی که شعور بحث علمی رو نداری پس در همین کثافات اعتقادی بمون. جوابی هم نمی خواد بدی چون مثل همون قبلی ها فقط با پیچوندن راه خودت، بی سوادی خودتو جار می زنی.
پاسخ:
سلام
حرف شما"به درخواست شما، به تمام مناظرات باخته و چند من یه قازتون در وبلاگم، رمز گذاشتم، تا زجر نکشین"

بنده چنین درخواستی نکردم و شخص عمانوئیل هم نیستم ایشان فقط یکی از افرادی هست که در وبلاگ نظر میگذاره من مسلمانم و شیعه اما ایشان مسیحی هستند واقعا خنده داره که شما فکر میکنید هم من خانم هستم هم اون شخص عمانوئیل و پس فردا یکی دیگه در وبلاگ شما نظر میگذاره میگید اون هم منم و دوباره یک شخص دیگه با شما مخالفت میکنه باز هم میگید منم هرکسی که با شما مخالفت میکنه بنده نیستم و بنده بیکار نیستم بیان با یک متعصب و خشک مغز مانند شما بشینم صحبت کنم و وقتم رو برای هیچ و پوچ هدر بدم که به یک شخصی که فقط خودش رو قبول داره بفهمونم که داره اشتباه میکنه.
بنده معتقد به زمین مرکزی(زمین کره در مرکز) نیستم من یک تخت گرا هستم و بهتره بدونید تخت گرایی با کروی گرا بودن فرق داره. الان وارد سایت شما شدم دیدم مطالبی که گفتید رمز گذاری شده امااونها مناظرات من نیست و اصلا برای بنده اهمیت نداره که اون مناظرات رمز داشته باشه یا رمزی نداشته باشه چون همانطور که گفتم بحث با شما فقط و فقط وقت آدم رو میگیره شخصی که رابطه بین نسبیت و خورشید مرکزی رو نمیدونه.


حرف شما"تقریبا 70% از آیات مذکور هیچ ربطی به منظور نظر شما نداشت 
اون 30% بقیه هم کاملا مغرضانه و کاملا بی سوادانه نتیجه گیری شدن"

این حرفتون رو ثابت کنید.


حرف شما"کسی که عقل داشته باشه به شما به به! و چه چه! نمیگه بلکه از تون می خواد که یه فرمول ساده فیزیک یا ریاضی رو تحلیل کنید مثل اون سوال حرکت قایق بر خلاف جهت باد. اگه شما واقعا قادر هستید مسائل علمی رو تحلیل کنید لطفا به همین زبان گیرا(!)ی خودتون توضیح بدین که چه جوری قایق بادبانی می تونه در شدیدترین بادها، در خلاف جهت باد و به مرکز باد حمله کنه؟"

میخواید بگید شما عقل دارید؟ خواهشا با بنده شوخی نکنید هرکسی در این وبلاگ چه مخالفان بنده چه موافقان میدونند که شما شخصی فاقد درک درست و عقل هستید یعنی همه 1232 نظری که در این وبلاگ نوشته شده رو خودم درست کردم شمارو گول بزنم؟
نمیدونم موضوع قایق و باد و... چی هست شاید در این مورد با شخص عمانوئیل صحبت کرده باشید( که تاکید میکنم بنده نیستم و ایشان هم پیامی به من فرستاده و همین موضوع رو گفتند که شما ایشان رو با من اشتباه گرفتید)
من خاطرم نیست که درباره کشتی و قایق با شما صحبت کرده باشم. شما که خودتون رو عالم دهر میدونید بهتره نسبیت انیشتین رو که قبول ندارید، با تحلیل عدد رقم و فرمول به یک استاد فیزیک یا یک دانشگاه معروف معرفی کنید و توضیح بدید و بگید انیشتین اشتباه میکرده. قطعا مدرک شمارو باطل و شمارو به زباله دان علم می اندازند چون تنها دلیل شما برای رد نسبیت انیشتین این هست که اون فرضیه ناقض تمامی فرضیات قبلی هست در نتیجه شما رابطه بین نسبیت و خورشید مرکزی(خورشید پرستی) رو نمیدونید و به همین علت تمام افکار شما پوچ و ناقص هست و تا آگاهی درستی از چیزی نداشته باشید نمیتونید اون رو نقد یا رد کنید.

حرف شما"گه بخوایم به عقل شما پایبند باشیم همانطوری که قبلا هم گفتم به شیطان پرستی خواهیم رسید. چنانچه از آخرین آیه ای که فرستادید «الله نور السومات و الارض» به خورشید پرستی می رسید چون با این سبک نتیجه گیری شما، می تونید بگید که نور آسمانها و زمین از طریق (ماه و) خورشیده پس خدا همانا خود خورشید (و ماه) هست. خسته نباشی دلاور! خدا قوت قهرمان!"

خیر، اگر بخواهیم با افکار و طرز فکر شما پیش بریم به شیطان پرستی می رسیم چون اولا شما تاریخ اسلام رو قبول ندارید دوما نهج البلاغه رو قبول ندارید سوما تمامی احادیث ائمه و معصومین رو جعلی و ساختگی میدونید چهارما قرآن رو تفسیر به رای میکنید پنجما تعصب ذاتا در شما ریشه داره حتما پس فردا هم میایید و وجود خداوند رو منکر میشید و در نتیجه شما به شیطان پرستی می رسید.

از آیه خداوند نور آسمان ها و زمین است به خورشید پرستی نمیرسیم چقدر مضحک دارید خورشید مرکزی رو توجیه میکنید بنده از این آیه به این دلیل استفاده کردم تا بگم کلمه نور اینجا برای خداوند استفاده شده و به معنی نور بازتابی نیست چون در آیات دیگری برای ماه از نور استفاده شده بود و دوستان بجای معنی کلمه نور اون رو به نور بازتابی تغییر داده بودند و شما دارید از این موضوع با تغییر اصل قضیه به نفع خودتون استفاده میکنید حال شیطان پرست و خورشید پرست کی هست؟ من یا شما؟ شما با قبول خورشید مرکزی پیرو یک سنت و فرهنگ یونانی باستان شدید که فیثاغورث هم بهش معتقد بوده و همه چیز رو درحال عبادت خدای هلیوس(خورشید) میدونسته و جالب اینکه نام تمامی سیارات منظومه شمسی از خدایان یونانی گرفته شده و این یعنی اونها همه چیز رو متعلق به خدای هلیوس میدانستند پس در نتیجه شما خواسته یا ناخواسته به دین خورشید پرستی معتقد هستید و درحال عبادت هلیوس هستید. تبریک میگم با همین تفکر کفر آمیز خوش باشید.

حرف شما"اگه قرار بود هر ننه قمری مسائل علمی رو بفهمه که برای یادگیری مفاهیم علمی لازم نبود اقلا 18 سال وقت تلف بشه."

متاسفانه ننه قمری مانند شما درحال تغییر یکسری حقایق به نفع خودش هست بدون اینکه درکی از این مسائل داشته باشه. برای شما 18 سال کافی نبوده باید بیشتر به مسائل علمی و عقلی فکر کنید ذهن شما هنوز در دوران 10 سالگی به سر میبره چون عقده ای هستید چون تمام وبلاگتون رو از روی عقده ای که دارید با توهین به وبلاگ و نظرات بنده پر کردید آیا یک شخص علمی و به قول خودش دانشمند و آگاه به همه علوم( که نظر همه رو جز خودش اشتباه میدونه) تمام وقتش رو برای توهین و خراب کردن یک شخص دیگر میگذاره؟ خیر شما عقده ای هستید یک فرد عقده ای که هیچ جایگاهی در جامعه نداره و اومده در دنیای مجازی خودش رو با توهین و دروغ و تهمت به دیگران خالی کنه. خیر باز هم تاکید میکنم شخصی مانند شما ارزش صحبت کردن رو نداره و پس از این نظر شما تایید نمیشه.

حرف شما"زمین هم مثل مهد یا گهواره کودک حالت رفت و برگشت داره چرا که تمام فصول تکراری هستند این یعنی زمین میره و بر می گرده. در ضمن گهواره که فقط گهواره های امروزی نیستند در کشورهایی مثل افریقا و یا روستاها گهواره توسط طنابی فقط از یه نقطه سقف و یا از یه شاخه درخت آویزون میشه مثل یه کیسه که از سقف آویزون میشه، و حرکتش بیشتر دایره ای هست. عین مدار زمین."

بله هردفعه یک چیز بگید خلاصه باید بین گهواره ها یکی رو انتخاب کنید بگید منظور قرآن این گهواره بوده نه بقیه گهواره ها. قرآن رو به تمسخر میگیرید؟ پس طبق گفته شما نتیجه میگیریم زمین با یک بند از جایی آویزان هست.
بنده توضیح دادم موضوع گهواره چی هست و اکثر مفسران بجای کلمه گهواره از آرامگاه و محل آرامش در آیات استفاده میکنند که این نشان میده گهواره در اینجا به معنای محل آرامش برای انسان هست و یک سوال که هیچ وقت پاسخ ندادید اینکه در قرآن به حرکت خورشید و ماه مستقیما اشاره شده اما چرا به حرکت زمین مستقیما اشاره نشده و طبق تفکر شما باید با هزار نکته غیر مستقیم بهش پی برد؟ این منطقی نیست.

حرف شما"بسته بودن فکری، صفت مسیحیاست." 
بسته بودن فکری صفت شماست. تمام ادیان الهی که پیامبرانی داشتند محترم هستند شما حق توهین به هیچ دین الهی ای رو ندارید بنده یک مسلمان و شیعه هستم به مسیحیت و دیگر ادیان الهی کاری ندارم اما توهین نمیکنم.
خورشید پرستانی مانند شما طبیعی هست که دیگران رو توهین کنند و به دیگران تهمت بزنند. برید خدای هلیوستان رو پرستش کنید جای شما میان مسلمانان نیست شمایی که تاریخ اسلام رو جعلی میدونید جایگاهی بین مسلمانان ندارید.

حرف شما"به مسلمونای ساده لوح، وانمود نکن که تو هم مسلمونی و گرنه همه رمز مناظراتو باز می کنم و با دلائل منطقی نشون میدم که اون خانم راهبه خودتی. میدونی که من اینکارو می کنم."

بنده وانمود نمیکنم مسلمان هستم بلکه بنده در حقیقت مسلمان هستم و به این موضوع افتخار هم میکنم. خب رمز رو باز کنید مگر مناظرات من هست؟ بنده جناب عمانوئیل نیستم البته شما مختارید هرطور فکر کنید چون این صفت مضحک مخصوص شماست. 
خب این کار رو بکنید شما نمیتونید حقیقت رو(که بنده اون شخص نیستم) تغییر بدید. شما میتونید شماره اون شخص رو بگیرید باهاش تماس داشته باشید یا ملاقاتش کنید.

حرف شما"اگه قرار بود به حیوون ساکت و تکون نخور بگن ذلول، پس چرا خدا از صفتی از حیوون که ذاتا حرکته استفاده می کنه چرا نیگفته سنگ، درخت؟"

خداوند به این دلیل از شتر استفاده کرد چون زمین در ابتدای آفرینش می لرزید همانطور که در دیگر آیات این پست اشاره کردم. زمین درحال لرزش بود و کوه ها مانند میخ هایی به زمین زده شدند تا زمین نلرزد و ثابت باقی بماند بنابراین خداوند از ذلول استفاده کرد. یعنی زمین رام شد و از لرزیدن متوقف شد
سنگ همیشه ثابته و نمی لرزه اما همانطور که میشه فهمید شما یا این موضوع رو نفهمیدید و آیه رو درک نکردید یا خودتون رو به اون راه  میزنید تا باز هم مارو متهم کنید.

حرف شما"ذلول یعنی رام، که فقط دوبار در قرآن اومده هر دو هم به معنای حیوانی است که حرکت می کنه ولی وحشیگری نمی کنه."

کدام منبع و عقل این رو تایید میکنه که رام یعنی حرکت کردن؟ این تنها از ذهن شخص متعصبی مانند شما ناشی هست.


حرف شما
"خدا به عینه میگه کوهها حرکت می کنن ولی شما نمی بینید. چطور این حرکت کوهها که جنبه زمین شناختی دارن به قیامت ربط پیدا می کنه؟ مگه قراره در قیامت کسی حرکت اونارو نبینه؟ حالا وقتی حرکت کوهها رو ما نمی بینیم چه جوری می خواید حرکت زمینو حس کنی! ببو؟"

حرکت کوه ها مربوط به قیامت هست چون آیات قبل و بعد این آیه مربوط به قیامت هست درضمن اگر فرض کنیم مربوط به قیامت نباشه میتونه مربوط به حرکت پوسته و صفحات زمین باشه. در هیچ کجای قرآن به حرکت کوه ها در حالت عادی اشاره نشده بلکه کوه هارو ثابت و استوار معرفی کرده و هروقت که حرف از حرکت کوه ها شده حتی در ایات دیگر، در زمان توصیف قیامت بوده.

"ببو؟" درضمن لقب خودتون رو برای ما بکار نبرید.


حرف شما"اگه چیزی نمی فهمی باید خودتو بالا بکشی نه اینکه اونو تا حد خودت پایین بیاری. البته بارها نشون دادی که شعور بحث علمی رو نداری پس در همین کثافات اعتقادی بمون. جوابی هم نمی خواد بدی چون مثل همون قبلی ها فقط با پیچوندن راه خودت، بی سوادی خودتو جار می زنی."

ابتدای این متن"اگه چیزی نمی فهمی باید خودتو بالا بکشی نه اینکه اونو تا حد خودت پایین بیاری." خب چرا خودتون بهش عمل نمیکنید؟ شما به این حرف بیشتر نیاز دارید و بر شما رسما واجبه که انجامش بدید.
بنده شعور بحث علمی دارم منتها شخصی که نسبیت انیشتین رو مربوط به خورشید مرکزی نمیدونه، تصاویر فضایی از زمین رو قبول نداره و میگه جعلی هستند دلیلش هم نمیگه و باز معتقده زمین کروی هست و خلاصه هرچیزی که به نفعش باشه رو قبول داره و هرچیزی که به نفعش نباشه رو قبول نداره شعور بحث علمی نداره. شما در علم جایگاهی ندارید یا باید تمامی اعتقادات خودتون رو مانند وجود نداشتن بمب هسته ای یا رد نسبیت انیشتین رو کنار بگذارید و وارد دنیای علم مدرن که از اینها حمایت میکنه بشید یا حقیقت تخت بودن زمین رو قبول کنید و علم حقیقی رو یاد بگیرید.
باز هم میگم تفکرات شما در دنیای علم امروز جایگاهی نداره شما از جامعه و از علم طرد شدید و به همین علت هست که عقده ای شدید.

از توهین و عصبانیت شما میشه فهمید شما نه تنها یک فرد علمی نیستید بلکه یک شخص هوچی گر هستید. 
نظرات شما در این وبلاگ هرگز منتشر نمیشه این آخرین نظری بود که من پاسخ دادم
قضاوت با خوانندگان وبلاگ

با تشکر. 
نمیخوام خدای نکرده بگم که قرآن معتبر نیست. فقط اگه بیشتر روی مستندات علمی تمرکز می شد خیلی بهتر می بود. این رو برای اون دسته دوستانی می گم که مسلمان نیستند و ممکنه با دیدن مطالب مذهبی فکر کنند این وب مستند نیست. موفق باشید
پاسخ:
سلام
این تنها پست قرآنی کامل این وب بود بقیه مطالب کاملا علمی هستند
اون زمانیکه قرآن رو داشتن برای‌ما میخاستن نمیتونستن زمین چه شکلی.  در بیابانهای بی آب و علف عربستان نشسته بودن چه میدونستن زمین چیه فضا چگونست عزیز جان. 
جناب عربگری

چنین  کامنتهایی با این طرز بیان که جسارتا" بوی خصومت و نفرت از مدیر سایت دارد از شما بعید است.

شما که مقاله جالب عدم امکان فیلمبرداری و عکسبرداری توسط ماهواره ها را نوشتید و  به دلیل منطقی بودن مقاله به دل خیلیها می نشیند در این سایت خیلی خصمانه و کینه توزانه رفتار می کنید واز الفاظ و ادبیاتی استفاده می کنید که در شأن یک استاد دانشگاه نیست و بجای اوردن منطق و دلیل علمی با عصبانیت و توهین و کلمات بی ادبانه به مدیر سایت حمله می کنید و شخصیت شما زیر سؤال می رود.

قرار نیست هر سؤالی را ایشان جواب بدهند و ادعایی هم ندارند. مطالبی در باره تخت بودن زمین ارائه دادند که در سایتهای دیگری نیز بازتاب داشته و با تحسین و با دید احترام به این سایت نگاه می کنند. اما سایت شما به دلیل بی منطق بودن ودیدگاه توهین امیز و تمسخرگرانه  نسبت به موضوعات جامعه و ورود به مسائل نامربوط  فیلتر شد.

ازهمان اولین کامنتی که در این سایت قرار دادید با بیان بد و بی ادبانه شروع کردید و مدیر سایت هم تا مدتی تحملتان کردند وبه روی خودشان نیاوردند اما بعد از مدتی دیگر الفاظ و ادبیات شما قابل تحمل نبود(جدا از نداشتن دلیل علمی به دلیل بی ادبانه و توهین امیز بودن).

شما اگر خودتان را فردی علمی و منطقی می دانید باید درنهایت ادب و احترام که از یک استاد انتطار می رود با دلایل علمی وبدور از هرگونه کینه توزی و خصومت وارد بحث شوید یا مجاب کنید و یا مجاب شوید و با نوشته های غیر عقلانی که بوی خصومت و حسادت می دهد وجهه خودتان را خراب نکنید.

با مقاله تان در باره عدم امکان فیلمبرداری و عکسبرداری توسط ماهواره ها

ذهنیت یک فرد منطقی و به دنبال حقیقت را در مورد شما پیدا کردم اما با

نظراتی که به این سایت ارسال کردید و دیدگاه کینه توزانه و خصمانه شما

با مدیر سایت ذهنیتی که از شما ایجاد می شود این است که افکار شما

شدیدا" بوی کهنگی می دهد.

در همین سایت سؤالهایی از شما پرسیده شد که به جای جواب دادن عنوان کرده اید به اندازه  4 واحد و یا 8  واحد توضیح داده اید .ایا شما در دانشگاه با تدریس 4  یا 8  واحد همین مقدار درس غیر مدون و بی هدف و سراسر ابهام می دهید و فارغ التحصیلان شما همین مقدار را می دانند .اگر اینگونه است واقعا" متاسفم.

نمی خواهم از مدیر این سایت دفاع کنم چون هیچ شناخت و اشنایی با ایشان ندارم اما کارهایی که در زمینه اثبات تخت بودن زمین انجام داده اند
کار بسیار بزرگیست و در این راه صبر و تحملی فراتر از حدود انسانی به خرج داده اند  و افرادی که کارهای بزرگ انجام می دهند دشمنان زیادی خواهند داشت.

مسئله کروی بودن زمین دارای تناقضاتی در قوانین ارائه شده برای این مدل می باشد و نیاز به یک انقلاب علمی برای حذف دروغها و اراجیف تحمیل شده از کتابها و رسانه ها  برای این موضوع و سایر موضوعات می باشد.
خیلی خوب بود اما اگه به شخصه همچین وبلاگی داشتم این مطلب رو اینجا نمیذاشتم (مثلا تو یه تاپیک فرعی تو تالار میذاشتم)
چون کسی که برای اولین بار وبلاگو باز میکنه و این مطلبو میبینه فکر میکنه شما بخاطر تعصب و مذهبی بودن تخت بودن زمین رو قبول دارید.
پاسخ:
سلام
بله حق با شماست اما تالار و فروم و انجمن وقت میخواد که بنده ندارم البته در ابتدا و انتهای این پست ذکر کردم که این به درخواست دوستان قرار داده شده
پیروی مستند زمین تخت 2017 که گذاشته بودید من مستندی از پروژه ردبول استراس به نام Space Dive رو دانلود کردم . قبل از پرش از داخل سفینه دوربین افق صاف رو نشون می ده ولی وقتی طرف بیرون میاد یه انحنای عجیب دیده میشه !
پاسخ:
سلام بله دقیقا.
بنده هم این رو دیدم
سلام دوست عزیز یه مسعله ای رو داخل تلگرام گذاشته بودید باهاش مخالفم 

"
آزمایشی برای توضیح رد شیفت و نقض بیگ بنگ:
یک پارو را در حوض بزرگی از آب راکد بصورت پس و پیش برای حدود 10 دقیقه حرکت دهید تا بطور مداوم موج ایجاد شود
از یک ناظر بخواهید برای اندازه گیری فرکانس امواج آب هنگامی که با او برخورد میکند در فاصله 5 متری از منبع موج در حوضچه بایستد.
به ناظر دوم بگویید در فاصله 20 متری از منبع بایستد و همان امواج را اندازه گیری کند.
فرکانس اندازه گیری شده توسط اولین ناظر باید کمتر از نوسان پارو باشد و همچنین فرکانس اندازه گیری شده توسط دومین ناظر باید بسیار کمتر باشد و به این ترتیب هرچقدر ناظر دورتر باشد موج با فرکانس کمتری دریافت میکند.
و این افت در فرکانس اتفاق می افتد حتی وقتی که منبع و محیط(آب) ثابت هستند.
بنابراین برخلاف آنچه که فیزیک دانان  میگویند، رد شیفت مدرکی برای یک منبع درحال دور شدن نیست بلکه یک پدیده طبیعی است که هنگامی رخ میدهد که امواج در محیط منتشر میشوند.
درحقیقت، نه تنها فرکانس، بلکه سرعت و دامنه امواج باید با دورتر و دورتر شدن امواج از منبع کاهش یابد     
"
چطوری با این ازمایش میخاید بیگ بنگ رو زیر سوال ببرید؟(بنده یک ندام گرا هستم واسه همین در اصلیت بیگ بنگ هم شک دارم)
شما هر فرکانس رو یک ضربه به اب فرض کردید خب بر این اساس بله درسته این اتفاق در یک محیط دارای ماده اتفاق می افته مثل وقتی که شما از یک منطقه دور افتاده نمیتونید دستگاه دیجیتال راه بندازید چون وقتی به شما برسه بسیار کم هست
ولی وقتی این رو تو یک محیط بدون ماده یا همون خلع فرض کنیم دیگه ماده ای نیست که سرعت رو کاهش بده و در نتیجه تا زمانی که به چیزی بر خورد نکرده باشه سرعت کم نمیشه
راستی راجع به اون دوستمون که از ادبیات صحیح استفاده نمیکردند ....
من نمیدونم این نگاه جنسیتی -اقلیتی کی میخاد بره کنار اصلا گیریم مدیر وبلاگ خانوم باشه اصلا مسیحی باشه چه فرقی میکنه :/
خیلی ممنون
پاسخ:
سلام
بر اساس نسبیت نور در یک محیط حرکت میکنه که فضا زمان نام داره و نسبیت این رو بیان میکنه که نور در تعامل با این محیط میتونه خمیده بشه ولی هیچکس بطور دقیق نمیدونه که این محیط شامل چه چیز هایی میشه.
الان هم کی طی تحقیقات جدید اعلام کردند خلا خالی نیست.
برای رد بیگ بنگ دلایل دیگری ارائه شد در اون متن در کانال اما این یک آزمایش بود که این رو نشان میداد.
موفق باشید
سلام ببخشید یک مورد دیگه هم متسفانه یادم رفت در مورد یک عکس دیگه گذاشته بودید تو کانال تلگرامتون راجع به ندیدن ستارگان در ماه بود لطفا مطلبی که ارائه میکنم رو کامل بخونید توضیح خوبی هست 
با تشکر 

""""

واقعیت این است که ستاره‌ها سرجای خود و در آسمان هستند. علتی که چنین شبهه‌ای را ایجاد می‌کند، این است که بسیاری از افراد ماه را با زمین مقایسه می‌کنند. واقعیت این است که ماه به دلیل نداشتن جو شرایطی متفاوت با زمین دارد. روی زمین به دلیل وجود جو، وقتی خورشید بالای افق است نور خورشید در جو پراکنده می‌شود و به همین دلیل در روز ستاره‌ای در آسمان وجود ندارد و وقتی خورشید غروب می‌کند آسمان تاریک می‌شود. در ماه جوی وجود ندارد و به همین دلیل حتی وقتی که خورشید بالای افق است، آسمان تیره است و به همین دلیل حتی در روز ماه که زمین و سطح ماه به دلیل تابش نور خورشید روشن شده است شما اگر روی ماه ایستاده باشید می‌توانید ستاره‌ها را در آسمان ببیند. در همه ماموریت‌های آپولو زمان فرود و راهپیمایی روی ماه در ساعات بامدادی (به وقت محل فرود) بوده است. بنابراین خورشید بالای افق بوده و سطح ماه را روشن می‌کرده است.

تابش خورشید به سطح ماه، فضاپیما، بدن فضانوردان و همه اجسام می‌رسد و آن‌ها راروشن می‌کند، اما آسمان همچنان تیره و تار و پرستاره است. وقتی فضانوردان قصد تهیه عکس دارند و عکس‌هایی را که همه ما دیده‌ایم تهیه می‌کردند، هدف آن‌ها و کادر آن‌ها شامل عوارض روی سطح ماه از جمله فضانوردان دیگر، ماه‌نشین، پرچم، رد پا و یا چشم‌اندازهای ماه بوده است. در برخی از این تصاویر آسمان زمینه هم دیده می‌شود. اما اگر همین امشب شما به بیرون از منزل خود بروید و بخواهید با دوربینی ساده از یکی از دوستان خود عکس بگیرید که آسمان هم در پشت سر او معلوم باشد و اگر مثلا پروژکتوری سوژه شما را روشن کرده باشد، متوجه خواهید شد در عکسی که گرفته‌اید، نشانه‌ای از ستاره‌های آسمان زمین هم نیست.

دلیل این اتفاق، این است که ستاره‌ها درخشش بسیار کم‌سوتری نسبت به بازتاب سطحی ماه و یا بدن فضانوردان و یا سفینه‌ای دارند که زیر تابش خورشید است. به همین دلیل اگر بخواهید عکسی بگیرید که سوژه شما واضح بیفتد، مدت زمان نوردهی شما با هدف شما تنظیم می‌گردد. هدفی که نور خورشید آن‌را به اندازه کافی روشن کرده که کسری از ثانیه برای ثبت آن کافی است و در چنین شرایطی تصویر ستاره‌ها به دلیل کم فروغ بودن روی فیلم‌ها (و در نمونه‌های امروزی دوربین‌ها برروی صفحات CCD ) ثبت نمی‌شود.

اگر با عکاسی نجومی آشنا باشید، می‌دانید که عکاسان نجومی در روی زمین هم برای ثبت ستاره‌ها ناچارند از نوردهی‌های بلندمدت (چند ده ثانیه) استفاده کنند. نبودن ستاره‌ها در عکس به معنی نبودن ستاره‌ها در آسمان نیست و در واقع اگر در عکس‌هایی که فضانوردان از هم گرفته‌اند نشانه‌ای از آسمان پرستاره بود، بیشتر قبل تردید بود. نبودن ستاره‌ها در عکس‌ها کاملا طبیعی است.

"""

پاسخ:
سلام
بله این متن رو قبلا خوندم و قبول دارم اما اون تصویر  میخواست این رو بگه که بین حرف های این افراد تناقض وجود داره! مثلا در منبعی که زیر اون تصویر گذاشتم میتونید شاهد فضانوردان و فیزیک دانان مختلفی باشید که نظرات متفاوتی دارند یک عده میگن ستاره ها در فضا حتی در حضور خورشید دیده میشند و یک عده میگن دیده نمیشند منبع رو چک کنید در حقیقت موضوع این بود نه اینکه چرا در سفر به ماه ستاره دیده نشد.
ببخشید من برای دیوارهای یخی در اینترنت جستجو کردم ولی عکس هایی دیدم اکثرا کوه هایی بودن که راه عبور داشتند و بعضی نیز کوتاه بودند. میشه یه پست درباره کوه های یخی و گنبد بزارید و عکس ها و تجربیات سایرین در این باره رو منتشر کنید؟ برام مثل عقده شده اینکه نمیتونم هیچوقت گنبد رو ببینم !
پاسخ:
سلام
بله مسلما راه ورود و عبور داره پیشنهاد میکنم تاریخچه زمین تخت رو از لینک زیر بخونید:
بر اساس مدلی که شما از زمین و اجرام اسمانی متصور هستین کسوف و خسوف رو چطور تشریح میکنید؟
پاسخ:
سلام به این پست مراجعه کنید:
سلام. داشتم مطالب شمارو میخوندم همین مطلبو تو یه سایت دیگه سرچ کردم به این کامنت در یکی از سایت ها برخورد کردم که خیلی جالب بود برام.
http://www.zoomit.ir/2017/3/19/153995/the-earth-is-flat/

اینم متنش :
جالبه بدونید 230 سال قبل از میلاد دانشمندی یونانی به نام اراتوسن با امکانات آن زمان ثابت کرد زمین گرده حتی اندازه کره ی زمین را تخمین زد بعد الان توی قرن 21 اینا قبول ندارن زمین گرده....

ادعای اراتوسن مبنی بر کروی بودن زمین در حدود 230 سال قبل از میلاد:او با  ٔ مطالعه کتابی در  ٔ کتابخانه 
شهر اسکندریه، خوانده بود که در ظهر یک روز معین از سال، ته چاهی عمیق در شهر سین (آسوان 
امروزی در کشور مصر) روشن می شود. از آنجایی که چاه به صورت عمود در زمین حفر می شود، 
اراتوستن چنین استدلال کرد که خورشید باید در آن روز، به شهر سین عمود بتابد و با توجه به اینکه 
پرتوهای خورشید موازی اند، دو  ٔ فرضیه زیر را مطرح نمود:
١ــ اگر زمین مسطح باشد، باید در همان زمان که خورشید به شهر سین عمود می تابد، در شهر 
اسکندریه و سایر نقاط نیز قائم بتابد و اجسام سایه نداشته باشند.
٢ــ اگر زمین کروی باشد، باید در همان زمان، در سایر مناطق اجسام سایه هایی با طول های 
متفاوت داشته باشند؛ یعنی خورشید به سایر نقاط مایل بتابد.
اراتوستن برای بررسی فرضیه های خود در شهر اسکندریه ستونی به طور قائم نصب کرد و در 
همان روز و ساعتی که  ٔ اشعه خورشید در شهر سین عمود می تابید، متوجه  ٔ سایه ستون در شهر اسکندریه شد (کتاب زمین شناسی سال چهارم)

این چجوری میشه؟
پاسخ:

سلام

یک قرن بعد از ارسطو در حدود 250 قبل از میلاد یکی دیگر از ریاضی دانان و فیلسوفان یونانی به نام اراتستن اشاره کرد که در ظهر در زمان انقلاب تابستانی در اسوان خورشید هیچ سایه ای ندارد و پرتو ها باید مستقیم به انتهای چاه برسند، در همین حال در اسکندریه یک میله فلزی عمودی ایستاده سایه قابل توجهی دارد.

با حساب طول سایه با فرض او از فاصله خورشید اراتستن محیطی از زمین نزدیک به عددی که منجمان خورشید مرکزی امروزه قبول دارند بدست آورد.

حقیقت این است که اراتستن خورشید را میلیون ها مایل دورتر از زمین فرض کرد بطوری که پرتو های آن حتی در نقاط مختلف مانند اسوان و اسکندریه باید کاملا موازی منتشر شوند.

این فرض اشتباه منجر به نتیجه گیری اشتباه شد! با اندازه گیری زاویه خورشید در دو نقطه بر روی زمین بطور همزمان و حساب فاصله آن ها از یک دیگر ، قضیه فیثاغورث ارتفاع و ابعاد خورشید را نشان میدهد.

با استفاده از این روش خورشید و ماه بار ها و بار ها محاسبه شده اند که قطری تقریبا برابر 32 مایل و ارتفاعی نزدیک به 3000 مایل از سطح زمین بدست آمده است. پس از اراتستن،فرضیه کروی بودن زمین به کلی از تفکر فلسفی حذف شد.آزمایش چوب اراتوستن نمیتواند درباره اندازه زمین به ما کمکی کند اما میتواند درباره فاصله خورشید به ما کمک کند. در آزمایش اراتوستن زمین یک کره و خورشید میلیون ها مایل دورتر فرض میشود! و محاسبات هم در این باره با فرض کروی بودن و دور بودن خورشید است. با این حال، اگر ما از اطلاعات و داده های اراتوستن با فرض تخت بودن زمین استفاده کنیم میتوانیم فاصله تا خورشید را نشان دهیم که نزدیک به زمین است! (خورشید فاصله اش بسته به مدل زمین فرق میکند)
مدل اراتوستن فرض میکند که زمین یک کره است و خورشید میلیون ها مایل فاصله دارد و بنابراین پرتو موازی از نور را در سراسر زمین پخش میکند. اگر خورشید نزدیک باشد طول سایه حتی برای یک زمین صاف نیز تغییر خواهد کرد

توضیحات بیشتر در لینک زیر:


با سلام
جناب اقا یا خانوم قایل به تخت بودن زمین, میشه لطف کنید و بفرمایید که علت عدم درج جوابیه ی بنده در رابطه با پاسخ هاتون حول موضوع سوالم چیه!؟

ایا واقا عاجز بودید از پاسخ گویی به اونها و یا ترس از این دارید که درج چنین جوابیه ای مخاطبتون رو تحت تاثیر قرار میده و پایه هاتون رو سست میکنه؟
 به کدوم دلیل!؟
پاسخ:
سلام
جواب توهین آمیز شما پاک شد. بنده جز تمسخر و توهین و نظر دادن از روی بی اطلاعی و قضاوت چیزی در اون جواب ندیدم و بنابراین پیام شما پاک شد.(اصلا جواب هم نبود بلکه یک کامنت توهین آمیز بود)
(هیچ چیز مهمی نگفتید که موضوعی از زمین تخت رو سست کنه چون هرچیزی که در فکر شما بیاد قبلا پاسخ داده شده به این علت که اولین شخصی نیستید که این موضوعات رو مطرح میکنید بنابراین خواهش میکنم مانند این جمله توهم آمیز"ایا واقا عاجز بودید از پاسخ گویی" فکر نکنید
هروقت ادب رو یاد گرفتید کامنت شما منتشر میشه
موفق باشید
آخه جناب تختگرا چجوری میشه از نیوتن و گالیله و کپرنیک بگیر تا ادوین هابل و غیره و ذالک همه فراماسون باشن! یعنی اون پشت یه عده نشستن دارن واسه هی نظریه میدن تو دانشگاههای معتبر دنیا؟!!! همه ی سازمانهای فضایی دروغها و جعلیات رو دارن به خورد ما میدن؟!!!! هیچ کس هم از پشت پرده شون خبر نداره بعد شما یهو وحی بهت نازل شد (یه سری آزمایشات معلوم نیست که چی هست ازجناب پرفسور آز) الان میای میگین زمین تخته اینهمه نظریات و تئویاری علمی کشک!(حالا سوتیها و نکات غیرمنطقی زمین صاف به کنار)تازه بعد از اینهمه سال فراماسونا بخوان نتیجه بگیرن که خدایی نیست!!!!
 جناب مدیر تخت گرای این سایت، کی همچین حرفی رو زده که  دانشمندا و علم گرایان نظریه پردازان علمی اینهمه وقت و فکر هزینه بکنن تا با نشون دادن کیهان بی انتها به ما ، انسانها رو به پوچی برسونن؟ این فقط نظر شماست. (اعتقادات مذهبی هم یک نظرشخصیه) یکی با دیدن عظمت هستی بی اعتقاد میشه یکی دیگه ایمان پیدا میکنه به قدرت بی انتهای خداوند. بعد اون دکتر آز میشه نظریه پرداز علمی یکی مثل پرفسور هاوکینگ براتون میشه افلیج بی مغز؟خواهشن سست عنصری خودتون رو در برابر کیهان به پای همه نریزید تا با نظریات دوره قرون وسطایی اروپا جهل گرقته اون دوران بخای مغز جونای این مملکت رو درگیر این خزعبلات کلیسای کاتولیک قرون وسطی بکنین.
عزت زیاد
پاسخ:
سلام
نیتون گفت اجسام به زمین سقوط میکنند پس گرانش وجود داره(چه دلیل علمی ای) کوپرنیک برای اثبات ادعای خودش که خورشید مرکزی بود هیچ مدرکی نداشت(این هم بسیار جالب) گالیله برای اثبات حرکت زمین به جزر و مد روی آورد اما در نتیجه ثابت شد ادعای او پوچ بوده و هیچ مدرک نتونست برای حرکت زمین به دور خورشید بیاره(بله اگر به گالیله باور دارید باید باور کنید جزر و مد توسط حرکت زمین ایجاد میشه) گفته شده ادوین هابل ثابت کرده کهکشان ها درحال حرکت و دور شدن  هستند خب جالب اینجاست وقتی یک جسم یا فرض کنیم کهکشان در میلیارد ها سال نوری فاصله از ما قرار داره وقتی به اون نگاه میکنیم نباید حرکتی از اون جسم دیده بشه چون در فاصله بسیار زیادی قرار داره از همین رو برخی دوستان حرکت کهکشان هارو دلیل حرکت زمین به دور خودش دونستند که به کل تفکرات هابل رو نابود کرد(حداقل باهم هماهنگ نیستند). بله اگر تاریخ رو بخونید متوجه میشید که نیوتون،کوپرنیک،گالیله و.. فریماسون بودند. دانشگاه معتبری که حتی یکبار با یک تلسکوپ یا دوربین به ساحل نرفته و ندیده که با زوم در دریا کشتی ها مشخص میشند و همچنان دلایل مضحک ارسطو چند هزار ساله رو تدریس میکنه، دانشگاه معتبری نیست بلکه یک مکان برای شستشوی مغزی مردم هست.
بله همه سازمان های فضایی درحال انجام اینکار هستند و ما میتونیم به سادگی این رو ثابت کنیم. اتفاقا از قرن 19 شروع شده و افراد بسیاری درحال افشاگری هستند امروزه هم در شبکه های مختلف خبری فقط و فقط بحث زمین تخت هست زمین تخت گرایان مناظره رادیویی و تلوزیونی میکنند و.... جهان درحال بیدار شدنه.(اولا زاک، نه آز. دوما اگر شما با آزمایش مخالف هستید یعنی با علم مخالف هستید چون علم بر پایه آزمایش،مشاهده،تکرار،اندازه گیری و... هست) این مخالفت شما با آزمایش نشان میده برای اعتقادات خودتون دلیلی ندارید و چون صرفا از کودکی به شما آموزش داده شده قبولشون دارید.
کدام تئوری علمی به دنبال اثبات کرویت زمین هست؟ از انحنا میپرسیم میگند ما انقدر کوچکیم که نمیبینیم از حرکت زمین میپرسیم میگند حس نمیکنیم از گرانش میپرسیم میگند نمیدونیم چیه و منشا اون مشخص نیست خب آیا این علمه؟ یا فرار از حقیقت؟
فریماسون ها درحال شروع نظمی هستند به نام نظم نوین جهانی(NWO) و بزودی هم قراره برپا بشه این حکومت واحد یک دین واحد هم داره که اگر از این تعصب بیرون نیایید شما هم گرفتارش میشید.
کدام کیهان بی انتها؟ فکر میکنید علم ثابت کرده کیهان بی انتها وجود داره؟ در 1584 جوردانو برونو کیهان شناس ایتالیایی مدل فضای بی کران را بجای گنبد آسمان پیشنهاد داد، یک جهان ابدی که در آن ستاره‌ها در واقع خورشیدها هستند که سیستم سیاره‌ای خودشان را دارند.(دقیقا مانند ادعای علم امروز)
پس الان فهمیدیم که برونو این رو در 1584 ارائه داده علم امروز هم بهش چسبیده و این رو علمی نشان داده درحالی که کاملا پوچ هست. کیهان بی انتها در ذهن ناقص یک اروپایی قرون وسطایی بوده چطور یک تفکر قرون وسطی(کیهان بی انتها) رو قبول میکنید اما تا بحث زمین تخت پیش میاد میگید زمین تخت برای قرون وسطی هست و اعتباری نداره؟ اعتقادات شما که بیشتر مربوط به قرون وسطی هست زمین تخت مدرن هیچ ربطی به قرون وسطی نداره اما چرخش زمین به دور خورشید یک دین بود که اولین بار توسط فرهنگ فیثاغورث رواج داده شده و چون این شخص یونانی بوده به خدای خورشید هلیوس معتقد بوده و بنابراین تمامی جهان رو درحال پرستش برای خدای خورشید فرض کرده و مدل شما خورشید مرکزی نام گرفته یا هلیوسنتریک.
هاوکینگ بیچاره حتی توان حرکت کردن و تکان دادن اعضای بدنش هم نداره و حتی بر روی سیستمی هست که مشخصه دارند کنترلش میکنند و حرف هاش برای خودش نیست. هیچکس در این جهان وجود نداره که از بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک که هاوکینگ بهش مبتلا هست جان سالم به در ببره این وسط یک چیزی غلطه و این شخص فلج شده اسطوره همه شبه علم گرایان درحالی که حتی حرفش هم از خودش نیست.
بازهم میگم تفکرات شما قرون وسطایی هست همانطور که با اسنادی دربالا برای شما گفتم. نگاهی به تاریخ بیاندازید. نگاهی به دانشمندان کند ذهن بیاندازید(مثلا انیشتین: اگر زندگی نامه این شخص رو بخونید یک فرد کند ذهن بود که از مدرسه اخراج شد و سپس درآینده با بیان نسبیت سراسر غلطش معروف شد و توسط یهود و فریماسون بال و پر گرفت.)
مطالعه کنید
موفق باشید


جناب کینگز و دوستانی که از دانشمندا مایه میزارید. فرض کنید  این دانشمندا وجود ندارند. خودتون زمین کروی رو چطور ثابت می کنید؟ بجز حرف بیهوده مدرکی دارید؟ 
دوست عزیز . محض اطلاع اگه تاریخ زمین رو بخونی می بینی که همین عکس های فضایی که الان گندشون در اومده و دروغشون ثابت شده دلیل اصلی هست که شما با اعتماد به نفس میای و میگی زمین کرویه ! در حالی که اگه کمی به نرم افزارهای فتوشاپ و تکنیک های فیلمسازی وارد بودی می فهمیدی که چه کلاه گشادی سرت رفته .
شما میدونم که تحقیقی نمی کنید و گرنه اسم دکتر آز (!) رو با کیهان شناس ها قاتی نمی کردین.
میگید خرج های کلان می کنن.... کدوم خرج کلان؟ هرسال چند تا هواپیما و پهپاد میسازن و به خورد مردم میدن به اسم ماهواره.  بودجه های کلان می گیرن و باور کنید اکثرش تو جیب خودشون و دولت ها میره. این وسط مردم آمریکا سرشون کلاه میره فقط. دلیلش هم واضحه. سفره ای هست که پهن هست . همه هم میخوان سهم ببرن!  دلیل اینکه هیچ سازمان فضایی افشا نمی کنه که فضا قابل دسترس نیست هم همینه زیرا راه گرفتن بودجه های بالا بسته میشه براش..... حتی اگه اینکار هم بکنن در بین تمام سازمان های پول دوست دیگه به حساب نخواهند اومد.

شما می گید تفکر ما قرون وسطایی هست. عزیز دلم شما خودتون الان دانشمندای قدیمی رو داری مثال می زنی برای مدرکت ! 

من چی بگم دیگه. مدیر محترم این همه انگشتش تاول زد تایپ کرد شما قانع نشدید من میخوام چه کنم مثلا !


آقای تختگرا؛ بنده زندگینامه این افراد رو خوندم(آلبته از نظر شما جعلی نباشه)رک صحبت کنیم!
در مورد هاوکینگ هم با اون تیم پزشکی زنده نگه داشتنش چیز عجیبی نیست. با این دلایل این افراد زیر سوال نمیرن.
اقا یا خانمم تخت گرا چرا من نوعی باید به یک سری حرفهای آدمی که معلوم نیست کی هست یا چی هست یا سازمانیکه مقر اصلیشون در انگلستانه(همونجاییکه فریماسونهاتون هستن) باید اطمینان پیدا بکنم؟آزمایش؟ از کدوم آزمایش صحبت میکنید؟ با همون چندتا آزمایش تیر و تخته شما اومدی میگی زمین صافه؟ شما میای میگی بنده نوعی چرا باید حرفهای پرفسور زاک تازه اسم کاملش رو هم نمیدونید رو قبول بکنیم؟
بله باید در این دانشگاهها رو تخته کرد دارن شستشو میدن!جناب از بچگی به ما که 12 امام و قرآن یاد دادن تا علم کجای کاری!از رو همین آیه ها بود به ما گفتن زمین و کهکشان و جاذبه چگونه است!
 دوباره باید علم رو از نو نوشت... زمین تخت و صاف و گنبد آسمان
پاسخ:
سلام
هرطور میخواید فکر کنید
موفق باشید
بدون مقدمه به خدمت شما عرض می کنم که من هم مطمئن شدم شما خانم هستید و می دانم که کم نیستند که مدت هاست فهمیده اند شما یک خانم هستید و عیب بزرگ شما این است که به راحتی در مورد هویت خودتان دروغ می گوید حالا چه گونه باور کنیم که در سایر چیزها هم دروغ نگویید
شما تمام نظراتی را که نامعقولانه و شبه علمی بودن افکار شما را فاش می کنند به راحتی به بهانه توهین آمیز بودن حذف می کنید در حالی که این شما هستید که به کل کسانی که عمر شان را در راه علم سر کرده اند دروغگو می گویید و توهین می کنید ولی کسی که اشکال شما را می گیرد و سوالی می پرسد که جواب ندارید به راحتی و بی سر و صدا حذف می کنید
اگر فکر می کنید راستگو هستید گیریم توهین هم بشود مگر به شخصیت شما توهین می شود بلکه اینجا داریم افکار را نقد می کنیم نه اشخاص را این خیلی مهم است اقلا من خودم هیچگاه به شما یا هیچ کس دیگر توهین نکرده ام عمری فقط چند نظر میدم دلیل نمی بینم در ان هم توهین داشته باشم پس چرا سوالات مرا حذف کرده اید ؟ اگر راست می گویید نظرات توهین امیز را تایید کنید تا خوانندگان قضاوت کنند که واقعا توهین بوده است تا شخصیت نظر دهنده برای همه مشخص شود یا اینکه شاید شما ترس از افشای شبه علم تان داشته اید
شما هیچ ازمایشی انجام نداده اید همه انها چشم بندی است و کلک های تصویری . شما چطور در زمین تخت به شرق و غرب اشاره می کنید وقتی که ان شرق و غربی که نشان میدهید به قطب جنوب ختم می شود چرا به قطب جنوب نام شرق و غرب می گذارید کافی است کمی فلش های قطب نمای تان را دراز بکشید ببینید نوک آن به قظب جنوب می رسد یا نه ؟ ایا این شبه علم گفتن نیست ؟
ققط در یک حالت ممکن است شرق شرق باشد و غرب فقط غرب و قطب فقط قطب انهم وقتی که زمین کروی باشد حتما تصویر خودتان از شرق و غرب یادتان هست ببینید:
https://dc543.4shared.com/img/5gZRwoKJca/s24/15b25442a60/______?async&rand=0.615359194542393
حالا ببینید شما دارید کلام قران را مسخره می کنید و به کل دنیا بهتان می زنید و توهین می کنید یا کسانی که نقدتان می کنند ؟
اگر شما این قدر لاپوشانی نمی کردید من شخصا هرگز بیدار نمی شدم و خدا را شکر می کنم و از شما متشکرم که با این کار باعث بیداری من شدید و به دام شیطان نیفتادم
حدس می زنم تمام کسانی هم که به بهانه توهین نظرشان را حذف کرده اید دروغ ها را افشا کرده باشند
مطمئن باشید اگر شما راستگو هستید هزاران توهین هم نمی تواند راست های شما را کج کند من هم مثل استادم اقای عربگری  مطمئن شدم که ناسا بسیار دروغ می گوید و ادعاهای شما هم از جنس همان ادعاهای ناساست .
اقای عربگری چند بار از شما خواست که توجیه علمی خودتان را از اینکه چطور می شود در باد شدیدی که در دریای خزر از سمت روسیه به سمت ایران می وزد بتوان با قایق بادبانی به سمت روسیه عازم شد ؟ ولی شما هیچ روشی برای توضیح مسائل علمی ندارید فقط شانتاژ می کنید اگر دارید بفرمائید توضیحا می گویم که راننده ان قایق جادوگر هم نیست
افرادی مثل هاوکینک دانشمند علمی نیستند ایشان شخصیتی مثل ژول ورن دارند فقط کتابهای علمی تخیلی می نویسد که خیلی از دانشمندان هیچ توجهی به نوشته های انها ندارند ولی شما همچنان دارید اب در هاون می کوبید
امیدوارم که با عرایضم جسارتی به زمین تخت نکرده باشم چون فکر می کنم با نظریه شما الان این زمین دیگر مقدس بوده و دین زمین خدائی باید اعلام شود
سخن اخر اینکه خیلی زشت است که شما سایت و ایمیل همه خوانندگان را حذف می کنید تا با هم ارتباط نگیرند واقعا کاری شیطانی است البته سایتها را با یک سرچ در گوگل هم می توان یافت ولی این کار شما نشانه خیلی مسائل دیگر است .
پاسخ:
سلام بنده خانم نیستم هیچ تعارف و مخفی کاری ای هم با افراد ندارم مگر دوران اعراب جاهلی هست که هرکس خانم باشد را زنده به گور کنند و خانم ها از ترس خودشان را مخفی کنند؟ خیر بنده خانم نیستم. اگر بنده خودم رو معرفی میکردم خیلی ها میگفتند میخواید معروف بشید به همین علت خودتان رو معرفی کردید و اسم و.. دادید اگر معرفی نکنیم امثال شما تهمت میزنند و میگند شما جاسوس و شیطان پرست و... هستید و از ترس مخفی میشید خلاصه این داستان ادامه و البته سر دراز دارد.
خیر بند هرگز چنین کاری نمیکنم چون اگر اینکارو بکنم در حقیقت دارم خودم رو فریب میدم. در این وبلاگ بیش از 1000 نظر گذاشته شده و اکثرا نظر ها نقد بوده و بنده به همه نقد ها پاسخ دادم حال شما نمیخواید پاسخ رو قبول کنید این یک موضوع دیگر هست. بنده کامنت شمارو پاک کردم چون اولا نصف مسائلی که گفتید جناب عربگری در از بنده بار ها پرسیده بود و بنده بار ها کامل پاسخ علمی دادم اما جز تهمت های ایشان مانند: این ها کلک هست، دروغه، تو شیطان پرستی، تو مسیحی هستی، خانم هستی، و هزار ناسزا و توهین دیگر نصیبم نشد. خیلی ها توهین میکنند بنده کامنت اون افراد رو پاک نمیکنم تا دیگران ببینند اما گاهی توهین و ناسزا از حد میگذرد بنابراین پاک میکنم کامنت شما توهین آمیز نبود بلکه تکراری بود و صد ها بار در طول این یکسال به این سوالات پاسخ داده بودم و اتفاقا پاسخش در جلوی چشمان شماست.
راه علم؟ الان در دنیای علم مدرن که ازش طرفداری هم میکنید شما و امثال جناب عربگری جایگاهی ندارید چون شما نه به بمب هسته ای معتقد هستید، نه به فرگشت معتقد هستید نه به سفر به ماه معتقد هستید و... همین سفر به ماه کافیست تا شمارو از علمی که ازش طرفداری میکنید به بیرون پرت کنند و به شما تهمت توهم توطئه داشتن بزنند. جناب عربگری بار ها گفتند همه تصاویر زمین جعلی هستند و زمین از فضا قرمز دیده میشود اما وقتی پرسیدم چرا باید تصاویر جعلی نشان دهند پاسخی نگرفتم. ایشان هرجا هرچه به نفعشون باشه رو منکر میشند. حداقل زمین تخت گرایان میدونند که چرا هیچ تصویر حقیقی ای از زمین کروی وجود ندارد زیرا زمین کروی نیست چون اگر بود هیچ سازمان فضایی ای از نشان دادن شکل حقیقی زمین ترسی نداشت اما همه تصاویر سازمان های فضایی در سراسر جهان زمین رو آبی رنگ نشان میدن شما که نمیخواید مانند ما زمین تخت گرایان حرف بزنید چون مارو به خیلی چیز ها متهم میکنید؟
این قسمت حرف شمارو هم که در بالا پاسخ دادم دوباره پاسخ دادن رو بیخیال میشم.

حداقل یکبار هم شده در کنار ساحل یک دوربین سوپر زوم دست بگیرید. تمامی کسانی که در کنار ساحل قایق هارا پس از ناپدید شدن دوباره با زوم دیده اند درحال دروغ گفتن و کلک زدن هستند؟ حتی کسانی که زمین تخت گرا نبوده و برای تفریح اینکارو کردند؟ عجب!
معنی مغرب ها و مشرق هارو میدونید؟ مغرب ها و مشرق ها به مکان طلوع غروب خورشید مربوط هست و چون در نقاط مختلف جهان زمان طلوع و غروب مختلف هست بنابراین مشرق ها و مغرب ها پدید میان درک شما از اون نقشه کاملا غلطه.
در مدل زمین کروی هم شما به قطب جنوب میرسید مگر اینکه قبول داشته باشید قبله بر روی زمین تخت منطقی تر است. باز هم میگم شما معنای شرق و غرب رو درست درک نکردید.

بنده کلام خدارو مسخره میکنم؟؟؟ خداوند در قرآن بیان کرده ماه منیر است منیر یعنی جسمی که از خود نور داره اما علم میگه ماه نور رو منعکس میکنه با یک آزمایش ساده میشه فهمید نور ماه سرد تر از سایه ایجاد شده توسط ماه هست یعنی نور ماه سرد است و این یعنی نور ماه از خودش هست نه خورشید همانطور که قرآن بیان کرده ماه منیر هست مانند خورشید اگر میخواید معنای منیر رو تغییر بدید بحث دیگری هست.
یا مثال دیگری میزنم. توصیفات قرآن از آسمان هیچ شباهتی به اعتقادات شما نداشته و خداوند آسمان رو جسم جامدی توصیف کرده که از جای کنده شده در قیامت میلرزه و میشکافه و سپس فرو میریزه و هزاران ایه دیگه که ثابت میکنه شما در یک توهم بزرگ غرق شدید توهمی که همان دشمنان برای شما ایجاد کردند شما چشمتون رو بر روی همه اینها میبندید و شروع به نظر دادن میکنید درحالی که تمامی سوالات شما بار ها و بار ها و بار ها پاسخ داده شده و تنها تکرار اون سوالات ثابت نمیکنه که حق با شماست.
شما از یک دام به دام دیگری افتادید تنها چیزی که مشخص هست همینه.
بله توهین به بنده باعث نمیشه اتفاق خاصی بیوفته اما گاهی برخی توهین ها به قدری بیش از حد هستند که نمیشه منتشر کرد درک میکنید؟
بنده اصلا در جریان این موضوع نیستم. فکر کنم جناب عربگری این رو برای جناب عمانوئیل مطرح کرده و چون فکر میکرده اون شخص من هستم اومده اینجا از من سوال میکنه درحالی که من خاطرم نیست با جناب عربگری بر سر این موضوع صحبت کرده باشم پس، از تکرار این موضوع دست بکشید چون نه تنها یک معما بی سر و ته هست بلکه واقعا نمیدونم با این حرف چه چیز اثبات میشه
میتونید به جامعه علمی ایران بگید هاوکینگ نویسنده داستان علمی تخیلی هست و نه دانشمند؟ شما که از علم حرف میزنید تنها اگر به این جامعه علمی ای که مدافعش هستید بگید هاوکینگ دانشمند نیست شمارو حذف میکنند.
بنده نه سایت و نه ایمیل خوانندگان رو حذف نمیکنم چون به طور کلی این امکان در این وبلاگ دهی وجود نداره نمیدونم از کجا به این تهمت رسیدید اما اگر هم این وبلاگ دهی چنین امکاناتی داشت هرگز ایمیل و سایت کسی رو پاک نمیکردم. بیشترین کاری که میشه کرد سانسور برخی توهین ها یا حرف های ناسزا با این علامت * هست پس لطفا تهمت نزنید چون این تهمت هم کاری شیطانی هست و شما الان گرفتار این کار شیطانی شدید.
تهمت شما هم نشانه خیلی مسائل دیگر هست و امیدوارم دیگه در این وبلاگ پیام نگذارید چون اصلا علاقه ای به تکرار حرف ها و پاسخ به سوالات تکراری به این صورت ندارم 
موفق باشید


سلام
اینکه میگن زمین بعضی جاهاش وزن انسان ها بیشتر میشه درسته یا دروغه ؟
پاسخ:
سلام
چنین چیزی هرگز مشاهده نشده
قضیه آتلانتیس چیه که میگن بیرون نقشس ؟
پاسخ:
سلام
خبر ندارم
دوستان شما خیلی دانشمند تشریف دارین علم و دانش هم که کشکه
سلام مجدد. چند سوال داشتم.
1: این فرمول های فیزیکی که G رو بعنوان جاذبه و به میزان تقریبا 10 در نظر می گرفتند چطوری توجیه میشن؟ یکی گفته بود برای غلبه بر جو زمین جاذبه رو با عدد 10 محاسبه می کنن

2: درباره قطب نما تو کانالتون فقط یک مورد پیدا کردم که گفته بودین بی معناست! در زمین تخت که شمال معنا نداره و از هر طرف به قطب جنوب می رسیم قطب نما دقیقا چطور کار می کنه؟

3: مسئله زمین تخت تا چه حد در جوامع علمی و مردم گسترش یافته؟ آیا میشه گفت که پیشرفتی در آگاهی سایرین حاصل شده یا در آینده ای نزدیک ممکنه افشاگری صورت بگیره؟

4: آیا به نظر شما ناپدید شدن های مرموز کشتی ها و هواپیماها (مثلا برمودا یا همون هواپیمای مالزی) ممکنه عمدی بوده باشه مثلا این وسایل می خواستند به قطب جنوب نفوذ کنند و توسط ارتش ها سرنگون شده باشند؟ لینک زیر منو به این فکر انداخت

http://www.irna.ir/fa/News/81519419/

حتی اگه این امر تصادفی بوده باشه بازم مدرک قطعی بر ناکارآمدی ماهواره ها هست که حتی قادر نیستن تصاویر آرشیوی شون رو آنالیز کنند و هواپیمای مفقودی رو پیدا کنند !!

5: چند درصد احتمال می دین قاره های دیگه ای در سیاره زمین وجود داشته باشه 

با تشکر از وقتی که میزارید
پاسخ:
سلام
1- این تنها یک عدد فرضی هست مانند حساب فرضی انحنا بر روی سطح زمین.

2- در زمین تخت شمال در مرکز زمین هست چرا معنا نداره؟ قطب نما همیشه شمال  رو نشان میده.
میتونید به این کلیپ هم مراجعه کنید:
https://www.youtube.com/watch?v=OBO4jNR2LWU

3- کانال ها و شبکه های خبری مختلف تا به امروز تا حدی به این موضوع پرداختند و البته مصاحبه ها و مناظره های بسیاری از زمین تخت گرایان وجود داره اما جوامع علمی همچنان در این مورد سکوت کرده و تنها دلیلی که مدام تکرار میکنند دور شدن کشتی ها از ساحل هست. در آینده نزدیک حقایق بصورت رسمی افشا میشه

4- شاید اینطور بوده باشه
بله این هم ممکنه.

5- احتمالش هست همانطور که جدیدا یک قاره به زیر آب رفته کشف شده شاید قاره های دیگری هم باشند که توسط برخی دولت ها مخفی شده باشند.

خواهش میکنم
موفق باشید


اگر بخواهیم به کسی که تا حالا این ها رو نشنیده چجوری بایدثابت کنیم از کجا شزوع کنیم

پاسخ:
سلام
ابتدا بهش ثابت کنید تمامی تصاویر کره زمین جعلی، تمامی تصاویر فضانوردان در اعماق آب تهیه شده، ایستگاه فضایی دروغینه و سپس شروع به اثبات زمین تخت کنید چون اگر مستقیم برید سراغ زمین تخت شمارو به تمسخر میگیرند
پس اینکه میگن وزن انسان روی خط استوا کمتر می شه دروغه؟

پاسخ:
بله این هم یک دروغ هست که با توجه به دروغ کرویت زمین گفته شده
آقا یه کم بیشتر پست بزارید ما عادت کردیم به پست های شما.
چند سوال و نکته دارم 

1: خیلی پیش میاد که ما در روز روشن ماه رو ببینیم. آیا نمیشه ترتیبی داد که همزمان با (به قول کروی گراها) نیم کره دیگه تماس گرفت و ببینیم اونجا در شب ماه دیده میشه یا نه ؟ آیا شما همچین اقدامی کردین؟ درباره اون دیده شدن همزمان ماه در استرالیا و آمریکا میشه یه مدرک ارائه بدین که منم به یک کروی گرا ثابت کنم قضیه رو؟

2: گفته بودین بالون هایی هستن که در آسمان ایران هستن و ما از اون ها سیگنال ماهواره رو دریافت می کنیم . چرا ایران این بالون ها رو نمی زنه؟ میتونه راحت بزنه شون و اون شرکتا هم جرات نمی کنن بگن چون اون موقع ثابت میشه ماهواره ای وجود نداشته از اول !!

3: چطور ناسا مطمئن میشه که کارمندانش سوگند حفظ اسرار رو نمی شکنند؟ خوب میدونیم که به سوگند نمیشه زیاد اطمینان کرد !


سپاسگزارم
پاسخ:
سلام

1- زمین تخت گرایان این کارو کردند. ماه همزمان در آمریکا و استرالیا دیده میشه به این کلیپ مراجعه کنید:
https://www.youtube.com/watch?v=oWANgNmuDCc

2- بالن های بین المللی مانند هواپیما های بین المللی که از مرز ها عبور میکنند مشکلی برای ایران ایجاد نمیکنند(از لحاظ امنیتی) کسی هم با این بالن ها کاری نداره و البته بسیار کوچک و در ارتفاع تقریبا بالایی هستند.

3- بله اما لازم نیست همه کارمندان همه چیز رو بدونند! ناسا فقط یک سازمان نیست بلکه از بخش های مختلفی تشکیل شده که در ایالات مختلف آمریکا هست هربخش کاری رو به عهده داره و البته هربخش کارمندانی داره. البته وقتی همه دروغ سفر به ماه رو میدونند و کسی حرفی نمیزنه میشه فهمید که اگر برفرض همه کارمندان هم خبر داشته باشند حرفی نمیزنند. درضمن یکی از اعضا سابق ناسا به اسم متیو بویلان یکسری افشاگری ها درباره مسطح بودن زمین و دروغین بودن تصاویر زمین کرده که میتونید دربارش در مقالات ما بخونید

سلام ناسا قراره چنند نفرو بفرسته برای سفر به مریخ بدون برگشت و 70 تا ایرانی هم داوطلبش هستن. با محال بودن سفر به مریخ طبق این نظریه. و ناسای دروغ گو. به نظرتون ناسا هدفش چیه میخواد اینهمه ادم رو سر به نیست کنه ؟
پاسخ:
سلام
یا هیچ اتفاقی نمیوفته یا از تمامی این افراد به عنوان موش آزمایشگاهی یک آزمایش استفاده خواهند کرد و به همین علته که سفر بی بازگشت نام گرفته
سلام خدمت دوستان گرامی
بنده وقتی این نظریه زمین تخت رو خوندم خیلی نظریات و مسائل مبهم دیگه قابل فهمتر شد برام میخواستم از شما که اطلاع رسانی میکنید تشکر کنم و به کسانی که با دانستهای دروغینی که از شیطان بصورت چشم بسته برای خود برجهایی ساختن و از ترس این که نظریه های جدید که توسط افراد آزاد گفته میشه برجهای آنها را فرو میریزد میگم آخرزمان یعنی اینکه انسانها متوجه دروغهایی که بهشون گفته شده میشوند و از دولتها و نطامهاشون رو بر میگردونن وآماده حضور منجیشون میشن پس کمی به باورها و داشتهامون شک کنید چون اگر آنها راست میگفتند دنیا اینچنین مریض و وارونه نبود.
و یک چیز که این نظریه رو قویتر میکنه در واقع پذیرفتن اینکه تخته سنگی به مدت میلیونها سال بدون شکستن و متلاشی شدن کمی سخت است نظر بنده اینه که زمین ما درواقع یک سفینه دیسک مانند از الیاژی بسیار محکم که قطرش اندازه قطر زمین است و گنبد آسمان از کناره های آن به بالا ساخته شده و فرش روی زمین درواقع پوسته ی زمین است و پشت این سفینه هم همانند رویش انسانها و یا موجودات فوق پیشرفته ای زندگی میکنند و علت اینکه قرآن از هر چیز بصورت زوج گفته اینه و ما در قطب منفی هستیم روی دیگر مثبت همینطور که میدانید زمین آزمایشگاهی است برای انسانها اشرف مخلوقات و این آزمایشگاه نیاز به سیستمی بسیار پیچیده داره که محیط داخلش کاملا کنترل شده باشه. اگر ما قبول کنیم زمین مرکز دنیاست چقدر زندگی برامون اهمیت پیدا میکنه؟! یا اینکه فکر کنیم ما هم همانند چند میلیارد سیاره دیگر هستیم و همینطوری آمده ایم و خواهیم رفت.ممنون ببخشید که طولانی شد اگه خواستین بصورت کاملتر میتونم در باره ی زمین تخت توضیح بدم و اثباتش کنم.
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
میشه وبلاگ این ******* بدین برم ببینم واس خنده میگم خخ نه که عقده ایه حتما جالبه باید خنده دارباشه
پاسخ:
سلام
ما وبلاگ کسی رو در اینجا تبلیغ نمیکنیم و قرار نمیدیم.
موفق باشید
افرین خوشم اومد ولی فکر نمیکردم اینجوری بگینا ولی مثل اینکه دلتون خیلی پره ازش بیخیال حقم دارین من اگه جای شما بودم  فحش بارش میکردم آخه ادم اینقد متعصب منم خودم به چند نفر که گفتم ینفرشون که اونقد متعصب بود دیگه داش حالمو بهم میزد حتی حاضر نبود بیاد سایت شمارو بخونه میگفت نه فقط من درست میگم 
سلام بنده مطالب رو  خوندم بسیار تأثیر گذاربود و عجیب چرا این همه انسان اطلأ توجهی به این مطالب ندارن چرا واقعأ من خودم همین امروز شروع به خوندن مطالب زمین تختی کردم واقعأ جالب وتأمل برانگیزه  با این تفاسیر  باید بیشتر تلاش کرد در جهت اثبات نظریات و آگاه سازی عموم من تا دیروز کوچکترین خبری از این نظریات نداشتم اطلاع رسانی ضعیفه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی