انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

علم و دین: زمین تخت و ثابت است!

شنبه, ۱۹ فروردين ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴ ق.ظ


با سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی ما در این پست قصد داریم با جمع بندی چند موضوع تخت و ثابت بودن زمین را(البته برای چندمین بار) اثبات کنیم.

در این مقاله هم از آیات قرآن استفاده میشود و هم دلایل علمی آورده میشود.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


1- ثابت بودن زمین

سوره روم 25 «وَمِنْ آیَاتِهِ أَن تَقُومَ السَّمَاء وَالْأَرْضُ بِأَمْرِهِ ثُمَّ إِذَا دَعَاکُمْ دَعْوَةً مِّنَ الْأَرْضِ إِذَا أَنتُمْ تَخْرُجُونَ»

و از نشانه های قدرت اوست که آسمان و زمین به فرمان او برپای ، ایستاده اند سپس شما را از زمین فرا می خواند و شما از زمین بیرون می آیید


سوره فاطر 41 «إِنَّ اللَّهَ یُمْسِکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ أَن تَزُولَا وَلَئِن زَالَتَا إِنْ أَمْسَکَهُمَا مِنْ أَحَدٍ مِّن بَعْدِهِ إِنَّهُ کَانَ حَلِیمًا غَفُورًا»

خدا آسمانها و زمین را نگه می دارد تا زوال نیابند ، و اگر به زوال گرایند ، هیچ یک از شما جز او نمی تواند آنها را نگه دارد هر آینه خدا بردبار و آمرزنده است


سوره لقمان 10 «خَلَقَ السَّمَاوَاتِ بِغَیْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَهَا وَأَلْقَى فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ».

آسمانها را بی هیچ ستونی که ببینید بیافرید و بر روی زمین کوهها را بیفکند تا نلرزاندتان و از هر گونه جنبنده ای در آن بپراکند و از آسمان آب فرستادیم و در زمین هر گونه گیاه نیکویی رویانیدیم

سوره النحل 15 «وَأَلْقَى فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ وَأَنْهَاراً وَسُبُلا لعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ».

و بر زمین کوههای بزرگ افکند تا شما را نلرزاند و رودها و راهها، پدیدآورد شاید هدایت شوید


سوره النمل 61 «أَمَّن جَعَلَ الْأَرْضَ قَرَارًا وَجَعَلَ خِلَالَهَا أَنْهَارًا وَجَعَلَ لَهَا رَوَاسِیَ وَجَعَلَ بَیْنَ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا أَإِلَهٌ مَّعَ اللَّهِ بَلْ أَکْثَرُهُمْ لَا یَعْلَمُون»

یا آن که زمین را آرامگاه ساخت و در آن رودها پدید آورد و کوهها ، و، میان دو دریا مانعی قرار داد آیا با وجود الله خدای دیگری هست ? نه بیشترینشان نمی دانند


سوره الأنبیاء 31 «وَجَعَلْنَا فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِهِمْ وَجَعَلْنَا فِیهَا فِجَاجاً سُبُلا لعَلَّهُمْ یَهْتَدُونَ».

و بر زمین کوهها بیافریدیم تا نلرزاندشان و در آن راههای فراخ ساختیم ،، باشد که راه خویش بیابند


در ادبیاتی که در قرآن استفاده شده است، کلمه «ارض» به معنی زمین است، و کلمه «فلک» به معنی حرکت کردن و در چرخیدن در مدار و مسیر معینی است. البته از جاری شدن نیز در قرآن برای توصیف چیزهایی که حرکت میکنند استفاده شده است اما این دو کلمه هرگز در یک آیه در کنار هم نیامده اند، یعنی خداوند هرگز به اینکه زمین نیز در حال حرکت است اشاره ای ندارد. در عوض در بسیاری از آیات مختلف همانند آنچه در بالا آمده است زمین را ثابت و بدون لرزش توصیف میکند و کلمه حرکت کردن فقط برای خورشید و ماه و ستارگان به کار رفته است نه زمین.


سوره النبأ آیات 7 و 8 «ثُمَّ کَلَّا سَیَعْلَمُونَ، وَالْجِبَالَ أَوْتَادًا»

آیا ما زمین را بستری نساختیم؟، و کوهها را میخهایی؟


سوره النحل 15 «وَأَلْقَى فِی الأَرْضِ رَوَاسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ وَأَنْهَاراً وَسُبُلا لعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ».

و بر زمین کوههای بزرگ افکند تا شما را نلرزاند و رودها و راهها، پدیدآورد شاید هدایت شوید


معمولا بر روی چیزی که نمیخواهند حرکت کند، سنگ و یا چیز سنگین دیگری قرار میدهند، یا آنرا میخکوب میکنند تا حرکت نکند، خداوند نیز در قرآن از هردو وسیله برای ثابت نگه داشتن زمین استفاده کرده است، یعنی هم کوه ها را مانند میخ به زمین کوبیده که زمین حرکت نکند و آرام و ساکن باقی بماند، هم کوه ها را از آن جهت که وزنشان زیاد است آفریده است تا مانع حرکت زمین شوند. خداوند بعد ها زمین را به فرش تشبیه میکند، که بدان نیز خواهیم پرداخت. معمولا وقتی در محیط طبیعت فرش و یا زیراندازی را روی زمین پهن میکنند یا فرش میکنند، بر گوشه های آن سنگ هایی میگذارند تا آن فرش آرام باشد و حرکت نکند، منظور قرآن در این آیات بدون هیچ تفسیر خاصی نیز همین است.

حال علم در این مورد چه میگوید؟در طول تاریخ تلاش های بسیاری شد تا ثابت کنند مدل خورشید مرکزی کوپرنیک صحیح و مدل زمین مرکزی نادرست است تمامی تلاش ها در این راستا با شکست مواجه شدند معروفترین آن ها که قابل انکار نیز نمیباشد آزمایش مایکلسون مورلی است که توسط فیزیک دان آلبرت مایکلسون (1852 تا 1939) و شیمی دان ادوارد مورلی (1838 تا 1923) انجام شد آزمایش مایکلسون مورلی از یک تداخل سنج برای اندازه گیری پرتو های نور استفاده کرد و ثابت کرد که زمین هیچ حرکتی ندارد و کاملا ثابت است. مایکلسون کاملا از نتیجه آزمایش متعجب بود زیرا آن نتیجه ای که میخواستند بدست نیامد.

در آزمایش مایکلسون مورلی نور تقسیم به دو پرتو شده که یکی از نور های تقسیم شده در یک زاویه قائمه به جهت حرکت فرضی زمین منتشر شد و دیگری همراه مسیر جهت فرضی حرکت زمین. نوری که در جهت زمین حرکت میکند باید زمان بیشتری نسبت به نوری که در زاویه قائمه حرکت میکند بگیرد.

 نبود تفاوتی در سرعت پرتو نور به معنای این بود که زمین ثابت است برای دنیای علم این نتایج معنایی نداشت زیرا مخالف مدل خورشید مرکزی بود و ثابت میکرد زمین حرکتی ندارد و ثابت است.

 نتایج آزمایش مایکلسون مورلی دنیای علم را شوکه کرد و پیامد های بد و ویران کننده ای برای مدل کوپرنیک داشت که زمین چرخان به دور خورشید را توصیف میکرد.

حال به آزمایش علمی جرج ایری میپردازیم. همه ما میدانیم که جرج ایری برای اثبات حرکت زمین این آزمایش را انجام داد.


ستاره‌ شناس انگلیسی جورج بیدل ایری شخصی بود که با انجام آزمایشاتی توانست اثبات کند این ستارگان هستند که حرکت میکنند نه زمین (زمین ثابت است) که بعد ها آزمایش او به عنوان یک آزمایش شکست خورده معرفی شد زیرا هیچکس حاضر به قبول کردن زمین ثابت نبود بنابراین این آزمایش عمدا کنار گذشته شد و دیگر جای بحث و گفتگویی در جوامع علمی نداشت زیرا کسی ثابت بودن زمین را نمیپذیرفت.

 اگر یک تلسکوپ به سمت یک ستاره متمرکز شود و هردو ثابت باشند بدیهی است که نور به صورت مستقیم به سمت تلسکوپ میرسد در 1729 جیمز بردلی دریافت که نوک تلسکوپ به سمت جلو و سمت یک ستاره در مرکز تلسکوپ فرض میشود که این مطابق با حرکت زمین به دور خورشید بود.

 اجازه دهید که فرض کنیم که تلسکوپ با 5 درجه انحراف با سرعت پنج مایل در ساعت حرکت میکند اگرچه این انحراف پنج درجه میتواند به همان اندازه ناشی از حرکت آسمان(گنبد) با سرعت پنج مایل در ساعت باشد که ستاره را به دور زمین میچرخاند.

چنانچه ما اینجا میبینیم که نور در زاویه یکسان خواهد آمد و تلسکوپ هنوز هم باید 5 درجه منحرف باشد بنابراین انحراف تلسکوپ به ما نمیگوید که آیا ستاره حرکت میکند یا تلسکوپ. بهرحال این یک آزمایش ساده است که میتواند مشخص کند زمین حرکت میکند یا آسمان(منظور از آسمان همان گنبد آسمان است که ستارگان را به دور زمین میچرخاند) تمام چیزی که باید انجام دهید ثبت انحراف ضروری برای هر ستاره است سپس تلسکوپ را با آب پر کنید که تا حد زیادی موجب کند شدن سرعت نور در تلسکوپ شود.

 خب اینجا تلسکوپ متحرک با 5 درجه انحراف از آب پر شده است و شما درحال حاضر میتوانید ببینید که نور ستاره به انتهای تلسکوپ نمیرسد، علت این است که نور ستاره وقتی که درحال عبور از داخل آب است بسیار کند میشود اما اگر تلسکوپ انحراف بیشتری داشته باشد به عنوان مثال 10 درجه نور ستاره قابل مشاهده خواهد شد با انحراف بیشتر باید اینطور باشد چون نور کند شده است وقتی وارد تلسکوپ شده.

 اما اگر نور ستاره با 5 مایل در ساعت از تلسکوپ عبور کرده باشد پس اگر تلسکوپ با آب پر شود هیچ انحراف بیشتری نیاز نیست به این دلیل که در هر صورت نور در 5 درجه می آید. نور ستاره همان قدرت را دارد اما فقط هنگام عبور از آب کند میشود.

 اگر تلسکوپ درحال حرکت باشد درحالی که با آب پر شده است باید انحراف بیشتری داشته باشد تا ستاره دیده شود اما در حقیقت ستاره در حرکت است و تلسکوپ ثابت است و نور ستاره بصورت آهسته به سمت ما حرکت میکند پس دیگر نیازی نیست که تلسکوپ بیشتر منحرف باشد. در 1871 جرج بیدل ایری ستاره شناس سلطنتی این آزمایش را انجام داد.

 زمین ثابت است و این آسمان و ستارگان هستند که حرکت میکنند

 (در متن بالا منظور از حرکت تلسکوپ،حرکت تلسکوپ همراه چرخش فرضی زمین است) 


حال به آزمایش علمی سایناک میرسیم:

در 1913 فیزیک دان فرانسوی جرج سایناک بار دیگر وجود اتر و ثابت بودن زمین را اثبات کرد. او با استفاده از یک شکافنده پرتو دو نور را در جهات مخالف هم فرستاد و آن ها را باهم بازترکیب کرد، سپس حاشیه تداخل آن هارا مشاهده کرد اولین بار میز آزمایش ثابت بود و دومین بار میز را دوبار در ثانیه چرخاند. تغییرات در الگو های تداخل بین آزمایش متحرک و ثابت، ثابت کرد که نور و البته زمین، ثابت است.

 در 1914 ویلیام وستفیلد کتابی با عنوان " آیا زمین میچرخد؟ نه" نوشت و زمانی که شاهکار جراد هیکسون با عنوان "پادشاهان سرنگون: تاریخچه تکامل نجوم از زمان امپراتوری روم تا امروز" در 1922 منتشر شد، مدل جهانی خورشید مرکزی آخرین نفس هایش را می کشید.

 در 1925 آزمایش مایکلسون-گیل، دوباره نتیجه ای به نفع زمین ثابت داشت و جامعه فریماسونی علمی به یک چیز بسیار بزرگ تر برای بازگشت به دوران طلایی خود نیاز داشت!همانطور که در بالا خواندید، معروفترین آزمایشات تاریخ بشریت نتوانستند حرکت زمین را به اثبات برسانند و تا اینجا دین و علم باهم توافق دارند

حال آیا آزمایشی در تاریخ وجود دارد که توانسته حرکت زمین را نشان دهد؟ اگر پاسخ شما بله است، حتما به آزمایش شکست خورده فوکو اشاره داریدنیم قرن بعد، در 1851 یک دانشمند فرانسوی به نام لئون فوکو یک آزمایش مشابه آزمایش کاوندیش انجام داد. او یک توپ را از سقف آویزان کرد و آن را به نوسان در آورد و ادعا کرد تمام حرکات جانبی این آونگ نشان از حرکت زمین در زیر آونگ است و این آزمایش ثابت می کند زمین در حرکت است. امروزه در موزه ها و نمایشگاه های سراسر جهان از این آزمایش به عنوان دلیلی بر چرخش زمین یاد می کنند. حقیقت این است که بطور نادانسته بسیاری از مردم فریب خوردند. آونگ فوکو یک آزمایش شکست خورده بود که نمیتوانست چیزی را به اثبات برساند اما این برای طرفداران و مبلغان شبه علم بسیار راحت است که از این آزمایش شکست خورده به عنوان دلیلی بر حرکت و چرخش زمین یاد کنند و مردم را فریب دهند. آونگ فوکو فقط در یک جهت یکنواخت نوسان دارد بلکه گاهی در جهت عقربه ساعت و گاهی برخلاف آن نوسان دارد، گاهی حرکتی نمیکند و گاهی مدت زیادی در حرکت است. رفتار و حرکت آونگ در واقع بستگی به:

 1- نیروی اولیه برای حرکت و نوسان دارد! یعنی حرکت و سرعت آن بستگی به نیرویی که به آن وارد میشود دارد

 2- بستگی به دما و محیط که در آن آونگ به حرکت در می آید دارد، اگر محیط دارای دمای مختلف باشد سرعت حرکت آونگ تغییر میکند و این هیچ ربطی به چرخش زمین ندارد چرخش زمین کاملا بی ربط به آونگ است! نکته ای که اینجا مطرح میشود این است که اگر زمین در حقیقت چرخش دارد و آونگ را تحت تاثیر چرخش خود قرار میدهد، کسی نباید به آونگ نیرو وارد کند و آن را هل بدهد تا حرکت کند، بلکه باید صبر کنند تا حرکت زمین باعث حرکت آونگ شود و اگر چنین است که ادعا دارند پس هرچیزی در این جهان باید دچار تغییر بر اساس چرخش زمین شود و همه چیز باهم 360 درجه بچرخد و تحت تاثیر قرار بگیرد و اینگونه است که نظم جهان برهم خواهد ریخت!

 حال این ادعا بماند که جو هم با زمین درحال چرخش است و همه چیز همراه جو حرکت میکند و تنها خارج از جو میتوان حرکت زمین را حس کرد(اینجا هم مشکل دیگری برای آونگ فوکو ایجاد میشود) یک ماشین باید سرعتی متفاوت در قطب و استوا داشته باشد و همینطور هیچ آونگ ثابتی در جهان وجود نداشته باشد و همه رفتاری مانند فوکو از خود نشان دهند و خیلی ایرادات دیگر که دکتر سموئل برلی روبوتهام در کتاب زمین نه یک کره به آن پرداخته است و شما نیز میتوانید در گوگل برای اطلاعات بیشتر سرچ کنید.

و این آزمایش نه تنها یک آزمایش شکست خورده بود، بلکه نتوانست چیزی را به اثبات برساند


خب حال اگر زمین تخت و ثابت باشد، هواپیما ها باید با قوانین این زمین تخت و ثابت پرواز کنند و آموزش های پرواز بر این اساس داده شود اما آیا سندی وجود دارد که ثابت کند آموزش های پروازی هواپیما ها با توجه به قوانین زمین تخت و ثابت انجام میشوند؟ پاسخ مثبت است!


قوانین پروازی مطابق یک زمین تخت و بدون حرکت هستند. 

کسی توان فرار از حقیقت را ندارد 


مقاله ای از ناسا که مربوط به قوانین پروازی است و ثابت میکند هواپیما ها بر فراز یک زمین ثابت و تخت پرواز میکنند زیرا اگر زمین یک کره باشد ، هواپیما ها نیاز به محاسبه انحنا و تنظیم هواپیما بر طبق جو متحرک زمین دارند اما چون زمین کروی نیست قوانین پروازی مطابق زمین تخت و ثابت هستند. 

بله در مقاله ناسا نوشته شده است که بر فراز یک زمین تخت و ثابت پرواز میکنیم

مقاله ناسا را میتوانید از لینک زیر دانلود کنید:

https://www.nasa.gov/centers/dryden/pdf/88104main_H-1391.pdf 


حال در ادامه در دو مقاله دیگر از NASA و FAA میخوانیم اتمسفر زمین ثابت بوده و زمین نیز تخت می باشد و حرکتی ندارد.

زمین در آموزش های پرواز و هوانوردی تخت و ثابت در نظر گرفته میشود.. 


در مقاله FAA نوشته شده زمین، تخت فرض میشود!!!  آن ها برای پرواز ها زمین را تخت در نظر میگیرند همینطور در مقاله ناسا نوشته شده زمین ثابت و تخت و بدون چرخش است!

یک خلبان باید برای آموزش بر روی یک کره میزان انحنا را مدام محاسبه کند و هواپیما را کنترل کند!  اگر زمین کرویست ،چرا در آموزش پرواز و هوانوردی آن را ثابت و تخت در نظر میگیرند ؟


مقاله FAA :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.faa.gov/about/office_org/headquarters_offices/ang/offices/tc/about/campus/faa_host/labs/tgf/media/AircraftDynamicsModel.pdf&ved=0ahUKEwivw8iOoYPQAhUMEywKHWSfAwAQFggfMAA&usg=AFQjCNE1KAqi6IBMaoNeer0t3hbz_P0M_w&sig2=VLQ_B7v4ptGAjjkgLFYLgg


مقاله ناسا :

http://www.nasa.gov/centers/dryden/pdf/88104main_H-1391.pdf


در تصویر بالا اگر دقت کنید دو کلمه زمین ثابت و اتمسفر ثابت به کار رفته است که این تعاریف با زمینی که طبق گفته علم با سرعت 1000 مایل بر ساعت به دور خود، 67 هزار مایل بر ساعت به دور خورشید، با بازوی کهکشان راه شیری با سرعت 500 هزار مایل بر ساعت و درجهان درحال پرتاب با سرعت 670000000 مایل بر ساعت است در تضاد است زیرا در فرض کرویت، زمین نمیتواند ثابت باشد اما حقیقت این است که زمین ثابت است.


من حقیقتا میخواهم بدانم که اگر زمین در حقیقت حرکتی دارد چرا هیچکس در طول تاریخ بشریت نتوانسته حرکت آن را به اثبات برساند یا حتی نشان دهد؟

احساس مشترک همگی ما این را به ما میگوید که زمین ثابت است و هیچ حرکتی ندارد.

اگر زمین همراه جو خود با سرعت 1000 مایل بر ساعت در حرکت است، سپس چرا خلبانان نیازی به جبران شتاب تا 1000 مایل بر ساعت ندارند؟ چرا هیچ مشکلی در پرواز ها ایجاد نمیشود؟ پرواز در یک اتسمفر دوار بسیار دشوار است و غیر ممکن به نظر میرسد. چرا در پرواز هایی که در خلاف جهت حرکت زمین (از غرب به شرق) انجام میشود مشکلی ایجاد نمیشود؟ قطعا این پرواز ها که گاه خلاف جهت چرخش زمین و گاه در جهت چرخش زمین هستند باید تفاوتی داشته باشند! تنها عاملی که بر پرواز ها تاثیر دارد جریان های آب و هوایی و باد ها هستند نه حرکت زمین.

تفاوت سرعت چرخش زمین(و البته جو زمین) در استوا و قطب ها نیز اشکالاتی در مدل کرویت زمین ایجاد میکند که متاسفانه نیروی جادویی گرانش نمیتواند در اینجا به کمک طرفداران کرویت زمین بیایید

زمین در استوا در حدود 1000 مایل بر ساعت درحال چرخش است(همچنین اتمسفر زمین نیز با این سرعت در چرخش است اما در قوانین پروازی که در بالا خواندید اتمسفر زمین را ثابت میدانستند)

"تئوری خورشید مرکزی، با قرار دادن خورشید در مرکز، تصور بشر را از آفرینش تغییر داد و این را به بشر آموخت که در یکی از سیارات سرگردان در یک فضای سرد و تاریک است و از نظر او این احتمال کمتر وجود دارد که برای زیستن هدف دار و با سربلندی خلق شده باشد که هدف او بعد از مرگ بهشت است"تا اینجا این را فهمیدیم که علم،دین و احساس مشترک همگی ما این را می گوید که زمین ثابت است.

اما باز هم سوالی در اینجا مطرح میشود!

اگر زمین ثابت است، شب و روز و فصل ها چگونه ایجاد میشوند؟

همگی ما بار ها و بار ها آسمان را رصد کرده ایم. همه چیز درحال چرخش به دور زمین است(این گفته توسط مشاهده که یکی از روش های علوم تجربی است به اثبات میرسد)

خورشید،ماه،ستارگان و سیارات درحال چرخش به دور زمین هستند

شما میتوانید در مقالات پیشین اطلاعات کاملی از این موضوعات بدست بیاورید.

مقاله خورشید:  لینک

دنیایی هوشمند که همه چیز در آن دارای نظم است.

خورشید گرما بخش،خشک کننده،طلایی رنگ (نور طلایی)، نگه دارنده و ضدعفونی کننده است و ماه سرما بخش،مرطوب و نمناک،نقره ای رنگ (نور نقره ای)، باعث فساد و سپتیک است.

و در اینجا در قرآن میخوانیم:

* تَبَارَکَ الَّذِی جَعَلَ فِی السَّمَاءِ بُرُوجًا وَجَعَلَ فِیهَا سِرَاجًا وَقَمَرًا مُنِیرًا * ﴿٦١﴾ سورة الفرقان

[فرخنده و] بزرگوار است آن کسى که در آسمان برجهایى نهاد و در آن چراغ و ماهى نوربخش(منیر) قرار داد (۶۱)

و جالب اینجاست که طبق آزمایشات تجربی بسیاری، اثبات شده است که نور ماه بسیار بسیار متفاوت است و همانطور در بالا به ویژگی های نور ماه اشاره کردیم

حال این به چه صورت اثبات میشود؟ کافیست با یک دما سنج یا هر وسیله دیگری که دما را اندازه گیری میکند مانند دما سنج های پیشرفته و لیزری دمای سایه ایجاد شده توسط نور ماه و دمای نور ماه را اندازه گیری و باهم مقایسه کنید سپس متوجه این خواهید شد که سایه ایجاد شده توسط نور ماه، از نور ماه گرم تر است این دقیقا در تضاد با خورشید است زیرا نور خورشید از سایه گرم تر است اما نور ماه از سایه سردتر است و هیچ جسمی وجود ندارد که با انعکاس نور خورشید گرمای آن را انتقال ندهد پس همانطور که در قرآن بیان شده ماه منیر است و منیر در تعریف علمی به جسمی گفته میشود که نور خود را دارد به عنوان مثال در تعریف علمی خورشید منیر است(لامپ نیز منیر است) اما علم میگوید ماه نا منیر است یعنی نور بازتابی دارد اما روش های علمی و تجربی به ما این را می گویند که نور ماه از خودش است نه بازتاب از خورشید.


زمین درحال چرخش فاقد حیات است!

در حقیقت اگر زمین درحال چرخش باشد در استوا سریعتر از قطب ها می چرخد و برخی نقاط در قطب ها هستند که اصلا نباید حرکتی داشته باشند.

اما در حقیقت ما هرگز چنین چیزی را مشاهده نمیکنیم در حقیقت زمین کاملا ثابت است.

اگر زمین درحال چرخش باشد، شخصی که در کیتو (اکوادور) است باید در هرلحظه دوبرابر سریعتر از شخصی که در در نروژ است از غرب به شرق در حرکت باشد و اما کسی که در قطب شمال باشد بسیار آهسته تر نسبت به همه اینها در حرکت است اما آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟

به ما گفته شده که زمین درحال حرکت است با این فرض پس هوا نیز درحال حرکت با همان سرعت زمین است بنابراین هوا در کیو(اکوادور) دو برابر سریعتر نسبت به نروژ درحرکت است

اما اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد یکسری مشکلاتی ایجاد میکند که ما در حقیقت شاهد آن نیستیم:

هنگامی که یک هواپیما از اسلو(پایتخت نروژ) خارج میشود و به سمت غرب در حرکت است، با بادی  با سرعت 834.9 کیلومتر بر ساعت مواجه میشود بنابراین این هواپیما باید با حداقل(کمترین) سرعت یک هواپیمای جت مسافر بری حرکت کند تا بتواند به راحتی حرکت کند

اما اگر به سمت شرق پرواز کند، باید به سختی از جت های خود استفاده کند تا با سرعت بیشتری در حرکت باشد

اگر شما برای پاسخ به این مثال های بالا بگویید این زمین است که حرکت میکند نه اتمسفر باز هم به اشکالات دیگری بر خواهیم خورد که متاسفانه کار را بدتر خواهد کرد.


در دو قطب زمین با سرعت بسیار آهسته در حرکت است.از آنجا که نصف قطر (= شعاع) زمین از مرکز به سطح است،آن فاصله حدود 3963 مایل است.

همه ما میدانیم که یک کوه نورد در 20000 فیت ارتفاع از سطح دریا در کوه ها،اکسیژن بطور قابل توجهی کمتر نسبت به سطح دریا ها برای تنفس دارد. با این حال، او در ارتفاعی کمتر از چهار مایل از سطح دریا است.

در برخی از نقاط ( کمتر از ده مایل از سطح دریا)، یک فرد از کمبود اکسیژن می میرد.همه اینها نشان می دهد که اکسیژن بیشتری در نزدیکی سطح دریا وجود دارد.(در سطح زمین)

یعنی با ارتفاع گرفتن هرچه بیشتر اکسیژن کمتر میشود چرا که هوا نازک تر است و مولکول های کمتری در هر متر مکعب وجود دارد. در نتیجه جو در سطح دریا فشار بیشتری نسبت به ارتفاعات بالاتر اعمال می کند.

با این تعریف،فشار اتمسفر(atm) در سطح دریا یک اتمسفر و 760 میلی متر جیوه (760mmHg)، که همان 29.92 اینچ جیوه در یک فشار سنج است که به طور متوسط 14.7 پوند بر اینچ مربع فشار رو به پایین به دلیل وزن هوای بالا است.

حال باید ببینیم برای ترکیب های گازی مانند اتمسفر زمانی که به دور از مرکز سیستم چرخش هستند چه اتفاقی می افتد؟ سرعت چرخش جو هوا (V) که فرمول آن V=2πr/T داده شده است که در آن r برابر است با  R + h، شعاع زمین R است و h میزان ارتفاع است(از سطح زمین) و T برابر 24 ساعت است.

در هر سیستم چرخشی،بزرگتر شعاع r است،بزرگترین سرعت زاویه ای V است،بیشترین و بزرگترین حرکت زاویه ای (m V r) است و مقدار بیشتری از اینرسی و m نیز جرم است.

زمانی که چرخش زمین در نظر گرفته شود، 2π/T ثابت است. بنابراین هر لایه جو باید یک سرعت زاویه ای متفاوت داشته باشد.سرعت زاویه ای  در ارتفاع بالاتر بیشتر می شود.

سرعت چرخشی در سطح زمین 1670 کیلومتر بر ساعت است اما اگر کسی به ارتفاع 500 کیلومتر برود،سرعت چرخشی در این ارتفاع 1800 کیلومتر بر ساعت است (500 m/s) که همان سرعت محیطی سانتریفیوژ گازی(مرکزگریز گازی) است.

به عبارت دیگر، برای حرکت همراه با زمین که به دور محور خود می چرخد،جو در ارتفاع 500 کیلومتر  در حال حرکت در 500 متر در ثانیه است. نزدیک به سطح دریا اتمسفر باید 1670 کیلومتر بر ساعت و یا در حدود 1037 مایل در ساعت حرکت کند که در حدود  81 مایل در ساعت بیشتر است.

بنابراین در 500 کیلومتر (حدود 311 مایل از سطح دریا) فشار اتمسفر (گاز)  بیشتر از سطح دریا خواهد بود.

از آنجایی که ما می دانیم که فشار اتمسفر واقعی با افزایش ارتفاع کاهش می یابد، زمین نمیتواند چرخشی داشته باشد

و در آخر اگر زمین درحال چرخش باشد، اکسیژن باید بطور نسبی بیشتر از هیدروژن در ارتفاعات بالا باشد و همچنین هیدروژن بیشتر از اکسیژن در نزدیکی سطح دریا وجود داشته باشد و علت آن است که اکسیژن سنگین تر از هیدروژن است اما در حقیقت چنین چیزی را مشاهده نمیکنیم(که میگوید درصد اکسیژن با افزایش ارتفاع یکسان باقی می ماند و تنها مقدارش کاهش می یابد)

و اگر زمین در چرخش بود، مطابق گفته های بالا که توضیح میدهد گاز ها چگونه در یک سیستم چرخشی رفتار میکنند، حیات هرگز بر روی زمین به وجود نمی آمد.

پس نتیجه این است که زمین درحال چرخش نیست و کاملا ثابت است.
2- تخت بودن زمین


سوره نوح 19 «وَاللَّهُ جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ بِسَاطًا» 

و خدا، زمین را چون فرشی برایتان بگسترد 


سوره الرعد 3 «وَهُوَ الذِی مَدَّ الأَرْضَ وَجَعَلَ فِیهَا رَوَاسِیَ».

 اوست که زمین را امتداد داد، و در آن کوهها و رودها قرار داد


سوره الحِجر 19 «وَالأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَیْنَا فِیهَا رَوَاسِیَ وَأَنْبَتْنَا فِیهَا مِنْ کُلِّ شَیْءٍ مَوْزُونٍ». 

و زمین را امتداد دادیم و در آن کوههای عظیم افکندیم و از هر چیز به شیوه ای سنجیده در آن رویانیدیم


سوره بقره 22 «الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ الأَرْضَ فِرَاشاً وَالسَّمَاء بِنَاء وَأَنزَلَ مِنَ السَّمَاء مَاء فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقاً لَّکُمْ فَلاَ تَجْعَلُواْ لِلّهِ أَندَاداً وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ»

 آن خداوندی که زمین را چون فرشی بگسترد ، و آسمان را چون بنایی ، بیفراشت ، و از آسمان آبی فرستاد ، و بدان آب برای روزی شما از زمین هر گونه ثمره ای برویانید ، و خود می دانید که نباید برای خدا همتایانی قرار دهید


الْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِکَ دَحَاهَا ﴿۳۰﴾ 

پس از آن زمین را با غلتانیدن گسترد


معمولا امتداد دادن و گسترش دادن و فرش کردن و همچون فرش بودن همگی مربوط به سطوح صاف است. تابحال دیده نشده است که شخصی فرشی را بصورت کروی ببافد. فرشها معمولاً همگی مسطح هستند. خداوند هرگز در قرآن از کلمه کره استفاده نکرده است،آشکار است که قرآن زمین را تخت و گسترده توصیف میکند.


علم در این باره چه می گوید؟ببینید دوستان قائلین به مدل کرویت زمین می فرمایند بر اساس هندسی کروی,,زمین در هر مایل حدود هشت اینچ انحناء دارد 

با این حساب چشم ما نمیتونه تا حدود چهل مایل بیشتر رو ببیند

فرمولش

هرمایل=۱۶۰۹متر

8 اینچ= حدود ۲۰سانت


۱۶۰۹*۴۰=۶۴٣۶۰ متر((۶۴کیلومتر))

٢۰*۴۰=٨۰۰سانت((۸متر))


 این یعنی اگر روی کره ی زمین از نقطه الف تا نقطه ب خطی بکشیم که طول این خط شصت و چهار کیلومتر باشه و میله ای به طول نه  متر رو در نقطه ی ب قرار بدیم و شخصی را با قد یک متر بر نقطه الف بزاریم به دلیل انحناء زمین اون شخص  هشت متر از این میله رو نخواهید دیدو فقط یک متر از میله واسش قابل مشاهده است با این حساب اگر فاصله نقطه الف تا ب را مدام بیشتر بکنیم به جایی خواهیم رسید که انحناء زمین کاملا ما را از دیدن میله محروم می کند


اما ایا استدلال بالا درست است؟؟؟؟

باید عرض کنم

مشاهدات چیز دیگری میگن

چون در یک روز آفتابی شما قادر هستید بین دویست و هشتاد تا نهایتا چهارصد کیلومتر دورتر را در فضای دشت  با چشم غیر مسلح مشاهده کنید و این که بیشتر رو نمیتونید ببینید به دلیل انحنای زمین نیست بلکه جو و نور مانع از دیدن افق بیشتری میشه وگرنه اگر از دوربین های سوپر زوم استفاده کنید قطعا این فاصله چندین برابر خواهد شد.


اگر دلیل بالا  درست می بود ما نمیتوانستیم تا چهارصد کیلومتر را مشاهده کنیم  و اشیاء رو به صورت کامل ببینیم چراکه انحنا زمین امکان نداشت به ما چنین اجازه ای بدهد.

وقتی زمین انحنا نداشته باشد چه میشود ؟ 

یعنی زمین کروی نیست 😉


همچنین میتونید به محاسبات مهندس ریچارد کالبرگ مراجعه کنید: 

http://yon.ir/B8mtJ
اولین تصویر از زمین در ارتفاع 60 مایلی (96 کیلومتری) که توسط موشک وی 2 در 24 اکتبر 1946 تهیه شده را ببینید


اینها تنها دو مثال بود میتوانید برای اطلاعات کامل تر به لینک زیر مراجعه کنید:

لینک


موشک های آماتور،بالن های آماتور همه و همه به ما این را میگویند که زمین کروی نیست بلکه تخت است.این تصاویر توسط بالن ها و توسط افرادی تهیه میشود که اصلا زمین تخت گرا نیستند بلکه برای تفریح این کار را انجام میدهند و بالن به ارتفاعات میفرستند. هیچ حقه ای نیز در این تصاویر وجود ندارد زیرا در کلیپ های تهیه شده بالن بصورت 360 درجه تمامی افق را صاف نشان میدهد.

اما اگر از سازمان های فضایی بخواهید به شما از ارتفاعات تصاویری بدهند آن ها این تصاویر را به شما خواهند داد:(هردو تصویر توسط موشک بلو اورجین تهیه شده که تصویر اول موشک را در ارتفاعات و تصویر دوم موشک را نزدیک به سطح زمین نشان میدهد در هردو تصویر ما انحنا زمین را مشاهده میکنیم البته نه انحنای حقیقی زمین بلکه انحنا مصنوعی زیرا زمین انحنا ندارد. آن ها برای کروی نشان دادن زمین از دوربین هایی مخصوص استفاده میکنند(مانند گوپرو یا لنز فیش آی)در بلند ترین پرش جهان میبینیم که افق از دوربین داخل کپسول کاملا صاف دیده میشود اما وقتی خارج از کپسول را نشان میدهند افق کاملا کروی نشان داده شده است که با فرض کرویت زمین اگر بخواهید چنین افقی را به این صورت منحنی مشاهده کنید باید از آی اس اس نیز ارتفاع بیشتری داشته باشید.

مهم نیست چقدر بالا بروید! هرچقدر که بالا بروید افق در سطح چشم شما و کاملا صاف است و این در یک کره با انحنا و شیب به سمت پایین کاملا غیر ممکن است.

خواهشا این را بیان نکنید که کره بزرگتر از آن است تا بتوانیم انحنا آن را مشاهده کنیم زیرا اگر به این موضوع معتقد هستید پس به این موضوع نیز معتقد هستید که کشتی ها به علت وجود انحنا ناپدید میشوند اما این دو باهم در تضاد هستند.

اگر زمین بزرگتر از آن است که حتی در 200 کیلومتر ارتفاع از سطح زمین انحنایی مشاهده نمیشود پس چرا کشتی ها با 3 تا 5 مایل دور شدن از ناظر در ساحل، در افق ناپدید میشوند؟

مگر اینکه فکر کنید زمین مانند تصویر زیر است:همچنین در مقالات NASA و FAA که در بالا قرار دادیم به زمین تخت نیز اشاره شده بود. چطور میشود یک کره با چندین حرکت سرسام آور تخت و بدون حرکت در نظر گرفته شود؟ کمی با منطق فکر کنیم.

چرخشی که بر آونگ تاثیر میگذارد آن وقت در مسیر های پروازی و قوانین پرواز این چرخش به قدری ضعیف و بدون تاثیر است که زمین را ثابت در نظر میگیرند؟ خواهشا منطقی باشید.

احساس مشترک ما نیز تخت و ثابت بودن زمین را تایید میکند. نبود هیچ گونه حرکت و تخت بودن زمین کاملا با روش های علمی(مشاهده،آزمایش،اندازه گیری و تکرار) قابل اثبات است

برای اطلاعات بیشتر از کشتی ها و افق بر روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک

تا اینجا دانستیم که دین،علم و احساس ما باهم بر سر تخت و ثابت بودن زمین توافق دارند. حال از یک کروی گرا بخواهید با استفاده از دین،علم و احساس حرکت زمین با تمامی حرکات ذکر شده برای زمین،انحنا زمین و بودن زمین در یک خلا بی کران را برای شما به اثبات برساند.

او نمیتواند و به خرافات و شبه علم متوسل میشود البته اکثر افراد متعصب اینگونه هستند و هرچقدر برای آن ها دلایل منطقی و عقلی آورده شود مانند برده ای می مانند که فقط گوش به حرف ارباب خود(شبه علم) میدهند.اصلا مشارق و مغارب یعنی چه؟ خورشید از مشرق بالا می آید و در مغرب غروب میکند و این در به عنوان مثال یک شهر تنها یک مشرق و یک مغرب حساب میشود اما از آنجا که خورشید درحال چرخش به دور زمین است مکان های مختلف شاهد غروب و طلوع خورشید در ساعات مختلفی هستند بنابراین مشارق و مغارب برای آن به کار میرود و منظور قرآن نیز همین است مشارق و مغارب یعنی چندین مشرق و مغرب.


سوره الرحمن 55 امین سوره قرآن است که این آیه در آن آمده است. اگر این سوره را مطالعه بفرمایید خواهید دید که علاوه بر دو مغرب و دو مشرق (آیه 17) به دو دریا که پیش راند تا به هم رسیدند ! (آیه 19)، به دو مروارید و مرجان که از آن بیرون می آید (آیه 22) دو بهشت (آیه 46) دو چشمه که در آن دو بهشت جاری است (آیه 50) دو نوع میوه (آیه 52) دو بهشت دیگر (آیه 62) دو درخت و دو میوه (آیه 68) صحبت میکند و مشخص و واضح است که خداوند در این سوره همه چیز را بصورت جفت نام برده است و همه چیز دریا، بهشت، میوه، درخت و باقی را دوتا دوتا نام میبرد و میتوان گفت مشرق و مغرب نیز به همین علت به دو مشرق و مغرب تبدیل شده اند.

آیه 9 سوره مزمل (خدای مشرق و مغرب که خدایی جز او وجود ندارد، پس او را برای خود وکیل و نگهبان انتخاب کن) در اینجا خداوند از یک مشرق و مغرب صحبت میکند. آیه 40 سوره معارج (پس قسم به خدای مشرق ها و مغرب ها که ما قادریم.) در این آیه خداوند به مشرق ها و مغرب ها اشاره میکند.

آیه 5 سوره صافات (خدای آسمان و زمین و آنچه بین آنهاست و خدای مشرق ها) در اینجا نیز خداوند تنها به مشرق ها اشاره کرده است. هیچ اشاره ای به کره بودن زمین نشده مشارق و مغارب مشرق و مغرب و ... هیچ ربطی به کرویت زمین ندارند و تنها مانند اشارات دیگر قرآن مثلا به دریا ها و یا کوه ها هستند.

خداوند در قرآن هیچگاه به حرکت زمین،کرویت زمین و وجود یک فضای خلا و بی نهایت اشاره نکرده است زیرا اصل آفرینش چنین نیست.

سوره طه آیه 53

الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ مَهْدًا وَسَلَکَ لَکُمْ فِیهَا سُبُلًا وَأَنْزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِنْ نَبَاتٍ شَتَّى ﴿۵۳﴾

بار دیگر این آیه را که زمین را گهواره توصیف کرده توضیح میدهیم.

اگر مهدا را سرچ کنید متوجه این موضوع می شوید که به معنای محل آرامش کودک یا در کل به معنای محلی برای آرامش و آسایش است در حقیقت قرآن زمین را یک گهواره توصیف کرده(نه به علت حرکت زمین) بلکه به این علت که زمین مکانی برای زندگی و آرامش انسان است(حال کاری نداریم که انسان چه بلاهایی بر سر زمین آورده) اما زمین در کل برای انسان مانند یک گهواره برای یک کودک است.


در تصویر بالا شما شاهد هستید که کلمه مهدا که قرآن برای زمین به کار گرفته است به معنای محل آرامش است


همچنین میتوانید درباره دروغ بودن سفر به فضا در این مقاله مطالب مفیدی بخوانید:

اثبات با دلایل منطقی

لینک

3- نمیتوان از زمین خارج شد

در سوره اعراف آیات 24 و 25 میخوانیم:

قَالَ اهْبِطُوا بَعْضُکُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ وَلَکُمْ فِی الْأَرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَى حِینٍ ﴿۲۴﴾

فرمود فرود آیید که بعضى از شما دشمن بعضى [دیگر]ید و براى شما در زمین تا هنگامى [معین] قرارگاه و برخوردارى است (۲۴)

قَالَ فِیهَا تَحْیَوْنَ وَفِیهَا تَمُوتُونَ وَمِنْهَا تُخْرَجُونَ ﴿۲۵﴾

فرمود در آن زندگى مى ‏کنید و در آن مى‏ میرید و از آن برانگیخته خواهید شد (۲۵)


آیات بالا اشاره بسیار جالبی به این موضوع دارند که هیچ بشری هرگز از زمین خارج نمیشود. شما در همین زمین به دنیا می آیید و در همین زمین روزی خواهید مرد.

همچنین در آیه 33 سوره الرحمن میخوانیم:

یَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنْسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَنْ تَنْفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانْفُذُوا لَا تَنْفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ ﴿۳۳﴾

اى گروه جنیان و انسیان اگر مى‏ توانید از کرانه ‏هاى آسمانها و زمین به بیرون رخنه کنید پس رخنه کنید [ولى] جز با [به دست آوردن] تسلطى رخنه نمى ‏کنید (۳۳)


آیا علم نیز این آیات را تایید میکند؟ بله قطعا!

به گفته دانشمند و مرد علم(لقب) بیل نای:


بله مسلما نمیتوانید خارج شوید 

اما به داستان پردازی های تخیلی خودتان ادامه دهید 

منبع این گفته:

www.aparat.com/v/IAX87


همانطور که دیدید یکی از معروفترین دانشمندان به این موضوع اعتراف کرده که انسان توان خروج از زمین را ندارد و زمین یک سیستم بسته است(گنبدی بر روی زمین قرار دارد که اجازه نمیدهد از آن خارج شویم)

بله زمین یک سیستم بسته است و علم نیز این را تایید کرده است.

همچنین دانشمندان خبر از کشف یک محافظ پلاسمایی در ارتفاع 7200 مایل از زمین داده اند

http://www.ibtimes.com/invisible-plasma-shield-which-protects-earth-radiation-discovered-7200-miles-above-1730214

بله نمیتوان از زمین خارج شد این یک حقیقت است

کلام خداوند حق استبیگ بنگ هرگز رخ نداده است و اگر فکر میکنید در قرآن به بیگ بنگ اشاره شده سخت در اشتباه اید زیرا جدا شدن زمین و آسمان هیچ ربطی به انفجار یک ذره ندارد زیرا در هنگام بیگ بنگ نه زمینی بوده و نه از آسمان خبری بوده است و این آیه یک مفهوم دیگری را میرساند.


بیگ بنگ هرگز رخ نداده است:کیهان شناسان،نسبیت گرایان و فیزیکدانان کوانتوم مدرن به نظر میرسد که همگی از یک دانشکده شبه علم فارغ التحصیل شده اند. همه آن ها شدیدا معتقدند که اساسا طبیعت عجیب و غریب است و از این رو  منطق و عقل سلیم هیچ سودی ندارد و آن ها سوگند میخورند که تنها ریاضیات(هرچند احمقانه باشد) میتواند به ما در درک طبیعت کمک کند به طوری که آن ها همیشه ریاضیات پوچ با مفاهیم احمقانه ای میسازند و به توضیحات عجیب و غریب متوسل میشوند.

هنگامی که معادلات ماکسول سرعت نور را پیش بینی کرد، فیزیک دانان و کیهان شناسان با تمام هوش خود پرسیدند که سرعت نور با توجه به چه چیزی است؟ تا زمانی که انیشتین با نسبیت عجیب و غریب خود ذهن آن هارا مسخ کرد.

و همان کیهان شناسان و فیزیک دانان نتوانستند سوالی مشابه سوال بالا درباره تکینگی بیگ بنگ با چگالی و انرژی بینهایت بپرسند، بی نهایت با توجه به چه چیزی و چگونه؟

ظاهرا جهان ما زمانی به وجود آمد که یک نقطه با چگالی و انرژی بی نهایت(که به آن تکینگی نیز میگویند) در حدود 15 میلیارد سال قبل منفجر شد

نظریه پردازان نظریات و فرضیات عجیب و غریب پیشنهاد میکنند که فضا و زمان درست پس از انفجار بزرگ پدید آمدند. ظاهرا فضا و زمان قبل از آن وجود نداشت و حتی اگر وجود میداشت، برخی میگفتند که آن ها نباید در جهان ما تحت تاثیر قرار میگرفتند

بگذارید با کمی منطق در اینجا پیش رویم.

اگر تکینگی با انرژی و چگالی بینهایت میبود، این با توجه به چه چیزی بود؟ اگر ما فرض کنیم که هیچ چیزی وجود نداشت یا هیچ فضایی خارج از این نقطه که تکینگی مینامند نبود، در وهله اول نباید هیچ انفجاری رخ میداد زیرا هیچ افت حرارتی وجود نداشت

دوما، اگر هیچ چیز در اطراف تکینگی نبود و اگر انفجار بزرگ هنوز هم در این داستان رخ میدهد، پس حتی یک الکترون یا یک فوتون میتواند یک نقطه از بینهایت را تشکیل دهد( با توجه به نبود چیزی در اطراف آن) و میتواند یک بیگ بنگ را آغاز کند. اما جهان ما ماده و انرژی بسیار بیشتری دارد.

آزمایشی برای توضیح رد شیفت و نقض بیگ بنگ:

یک پارو را در حوض بزرگی از آب راکد بصورت پس و پیش برای حدود 10 دقیقه حرکت دهید تا بطور مداوم موج ایجاد شود

از یک ناظر بخواهید برای اندازه گیری فرکانس امواج آب هنگامی که با او برخورد میکند در فاصله 5 متری از منبع موج در حوضچه بایستد.

به ناظر دوم بگویید در فاصله 20 متری از منبع بایستد و همان امواج را اندازه گیری کند.

فرکانس اندازه گیری شده توسط اولین ناظر باید کمتر از نوسان پارو باشد و همچنین فرکانس اندازه گیری شده توسط دومین ناظر باید بسیار کمتر باشد و به این ترتیب هرچقدر ناظر دورتر باشد موج با فرکانس کمتری دریافت میکند.

و این افت در فرکانس اتفاق می افتد حتی وقتی که منبع و محیط(آب) ثابت هستند.

بنابراین برخلاف آنچه که فیزیک دانان  میگویند، رد شیفت مدرکی برای یک منبع درحال دور شدن نیست بلکه یک پدیده طبیعی است که هنگامی رخ میدهد که امواج در محیط منتشر میشوند.

درحقیقت، نه تنها فرکانس، بلکه سرعت و دامنه امواج باید با دورتر و دورتر شدن امواج از منبع کاهش یابدآن ها طنز پردازان هستند(سریال طنز آمریکایی تئوری بیگ بنگ)

بله تمامی فرضیات آن ها طنز استبه گزارش زمین تخت فارسی:هم ارزی جرم و انرژی یکی از هذیان های نسبیت است مانند اتساع زمان و انقباض فضا.این دانشمندان شبه علم گرا ادعا میکنند که هم ارزی جرم و انرژی بدون شک به اثبات رسیده است استدلال میکنند که راکتور های هسته ای بدون تئوری آن ها کار نمیکنند. همه ما  با این موافقیم که راکتورهای هسته ای برق تولید میکنند اما اگر کسی این را به عنوان دلیلی برای هم ارزی جرم و انرژی و نسبیت خاص تفسیر کند، پس از آن، یکی ممکن است پرواز پرندگان و خزیدن خزندگان را به عنوان مدرک یکسانی تفسیر کند.

شاید این سوال را بپرسید که مثال پرنده چه ربطی به راکتور های هسته ای دارد؟ منظور ما این است که نسبیت نه فقط راکتور هسته ای بلکه میتواند همه چیز را از جمله پرواز پرندگان،حرکت خزندگان و ... را توضیح دهد زیرا زیرا هیچ محدودیت منطقی ای در آن وجود ندارد. 

به عبارت دیگر شما میتواند ادعا کنید که یک پرنده با نسبیت سازگاری دارد و از این رو استدلال کنید که بدون شک همین موضوع نسبیت را اثبات میرساند

بنابراین اگر مردم فقط با ایمان داشتن به یک موضوع و تفسیر غلط از آن پیش بروند، هر فرضیه احمقانه ای را میتوانند اثبات کنند.

فرمول معروف  E=mc2  و اصل هم ارزی جرم و انرژی نمیتواند درست باشد زیرا:

1-  آن ها از یک فرضیه پوچ متولد شده اند که بر اساس باور خرافی سرعت ثابت نور ساخته شده است

(ما نمیخواهیم نسبیت را صرفا با این گفته که سرعت نور ثابت نیست نقض کنیم. بدیهی است که فرض سرعت ثابت نور بسیار غیر منطقی است و البته امروزه نیز مورد نقد بسیار قرار گرفته و احتمال آنکه به زودی نقض شود وجود دارد)

2-  جرم یک کمیت اسکالر است درحالی که انرژی یک کمیت برداری است(البته اکثر فیزیک دانان به اندازه کافی توجهی به این نکته ندارند) وقتی یک نیرو بر یک جسم وارد میشود، جسم در جهت نیرو حرکت میکند. مانند این است که بگوییم که کار( و انرژی) جهت یکسانی با نیرو دارند.

قطعا شما میگویید که چطور انرژی میتواند یک کمیت برداری باشد؟ وقتی به یک جسم نیرو وارد میکنیم جسم در جهت آن نیرو حرکت میکند و بله انرژی یک کمیت برداری است نه اسکالر.

3-  با توجه به چه چیزی اصل هم ارزی جرم و انرژی به ما موعظه میکند، من باید تصور کنم وقتی جرم یک ماده از بین میرود، در آن معادل مقداری انرژی با توجه به فرمول E=mc2 آزاد میشود. اما انرژی به چه صورت؟ تا آنجایی که ما میدانیم اساسی ترین شکل انرژی تابش الکترومغناطیسی است. بنابراین اجازه دهید ما فرض می کنیم که یک گرم جرم از یک ماده ازبین میرود و X   ژول انرژی به شکل فوتون آزاد میسازد.اما اگر ما برای اضافه کردن جرم تمامی فوتون هایی که منتشر شده اند را مدیریت کنیم، احتمالا به جرم اصلی ماده که آن هارا آزاد کرده اضافه میشود. البته نسبیت گرایان اعتقاد خرافی دیگری برای نجات خود دارند- آنها بر این باورند که فوتون ها بدون جرم هستند. اما چطور یک ذره میتواند جرمی نداشته باشد ولی دارای شتاب نیز باشد؟ بدیهی است که تنها دیوانگان نسبیت می توانند چنین مفاهیم عجیب و غریب و غیر عقلانی را قبول کنند. برخی از فیزیکدانان عاقل بر این باور اند که فوتون ها دارای جرم هستند. البته بسیار کوچک است. بنابراین معقول است که باور داشته باشیم که یک گرم جرم از یک ماده تبدیل به یک گرم از جرم فوتون میشود بنابراین جرم همچنان وجود دارد و ازبین نرفته است.

4-  انرژی یک جسم نسبی است درحالی که جرم آن نیست. جرم یک جسم توسط اینرسی آن اندازه گیری میشود که هیچ ربطی به حرکت ناظر ندارد. این چیزی است که مردم با عقل سلیم به آن باید فکر کنند. اما باز هم نسبیت گرایان یک باور خرافی دارند که جرم یک جسم با سرعت آن نسبت به ناظر افزایش می یابد. آنها اعتقاد دارند که یک شی در حال حرکت نسبت به جسم ساکن جرم بیشتری خواهد داشت(جرم نسبیتی). اگر جرم یک جسم با توجه به سرعت آن متفاوت باشد، این مفهوم را می رساند که مقدار آن در جهات مختلف باید متفاوت باشد به دلیل اینکه سرعت یک کمیت برداری است و مقدار متفاوت بسته به جهتی که اندازه گیری میکنیم است. این بیانگر آن است که جرم یک کمیت برداری است که به وضوح مسخره است و اگر جرم یک کمیتی برداری بود، پس جهت جرم ثابت یک جرم چیست؟ و هرچه بیشتر وارد فرضیه نسبیت میشویم، احمقانه تر میشود و به همین دلیل است که کسی نمیتواند در بحث با نسبیت گرایان پیروز شود.

 جرم و انرژی نهاد های مخالف هستند و تبادل پذیر نیستند. در حالی که جرم یک جسم اینرسی می دهد به و مخالف حرکت، این انرژی است که باعث میشود جسم بر اینرسی غلبه کند و جسم را در حرکت نگه دارد. انرژی همیشه خود را در قالب یک جسم در حال حرکت نشان می دهد. و بدون جرم و بدون حرکت هیچ انرژی ای نمیتواند باشد.

آن ها مردم را با تلقین به باور هایی که دارند رساندند

نگذارید آن ها به شما تلقین کنند

چرا دروغ می گویند؟
🅾️چرا درباره شکل حقیقی زمین دروغ میگویند؟ 

💠1- انکار خدا و ادیان: 

امروزه در جهان فرقه های مختلف و درواقع نوعی طرز فکر به نام آتئیست و یا خداناباوران شکل گرفته اند که مخالف خدا و ادیان الهی هستند و اکثر ادعا آنان قوانین حاکم بر کیهان برای تصادفی به وجود آمدن است! این داستانی خرافی و تخیلی در علم است که حتی شواهدی ابتدایی برای اثبات آن وجود ندارد اما چون دولت ها و سازمان های به ظاهر معتبر و معروف این مطالب را منتشر میکنند مورد قبول همگان شده است! امروزه هرچند دیگر بیگ بنگ را آغاز گر جهان نمیدانند اما بیگ بنگ شروع بی خدایی است! جهانی که پایه و اساس آن قوانین فرضی فیزیک است! اما ادیان الهی و کتب مقدس سال ها پیش به حقیقت گیتی که مسطح بودن زمین است اشاره کرده اند و چون ادیان حقیقت را بیان میکنند آن ها نخواهند گذاشت مردم به حقیقت ادیان پی ببرند و همین موضوع است که به ایجاد تفکر آتئیست کمک زیادی میکند.

♦️♦️♦️♦️

💠 2- بودجه های کلان: 

امروزه سازمان های فضایی در سراسر جهان روزانه میلیارد ها دلار بودجه از دولت هایشان میگیرند و سر آخر چه تحویل ما میدهند؟ تصاویر گرافیکی و ماموریت های فضایی ای که هیچ گاه ندیدیم! فرستادن چند موشک سوخت جامد که در آسمان میسوزند و یا استفاده از هولوگرام هفت بعدی برای نشان دادن دنیای مجازی در دنیای حقیقی هزینه کمی دارد! آن ها به بهانه ماموریت های فضایی و تلاش برای پیشرفت بشریت پول ها و بودجه های زیادی میگیرند به عنوان مثال برای سفر به ماه ناسا سی میلیارد دلار بودجه گرفت!! و با فیلم برداری در یک استادیو در هالییود و سفینه ای مقوایی و کاغذی که با آلومینیوم پوشیده شده بود ماموریت های آپولو را خلق کردند. این پول ها مطمئنا صرف پروژه هایی مانند بلوبیم (در وبلاگ توضیحات کاملی درباره بلوبیم موجود است) میشود! همچنین باید بدانید که ناسا دارای بزرگترین دستگاه تغییر آب و هوا و تولید ابر است و خدا میداند چه برنامه هایی برای آینده بشریت دارند(میتوانید مستند دستگاه تغییر آب و هوا را در کانال آپارات ما ببینید)

دلیل اینکه سازمان های فضایی دیگر مانند چین،روسیه،کره شمالی و... افشاگری نمیکنند این است که آن ها نیز دارند از این راه سود کلانی به دست می آورند ما مثال های بسیاری از دروغین بودن ماموریت های فضایی روس ها، چینی ها، آمریکایی ها و... آوردیم که میتوانید مطالعه کنید

♦️♦️♦️♦️

💠 3- انرژی نامحدود: 

در دنیای امروز ما برای هرچیزی باید پول پرداخت کنید! یکی از این موارد برق است! وسایل برقی و سیستم های برق رسانی بر اساس انرژی و برق محدود تنظیم شده اند و مردم در سراسر جهان باید برای داشتن برق پول پرداخت کنند اما نیکولا تسلا سال ها قبل به حقیقت وجود گنبد آسمان پی برده بود و اعتقاد داشت انرژی الکتریکی در همه جا وجود دارد و هرگز تمام نمیشود! تسلا برج واردنکلیف را ساخت و توانست انرژی الکتریکی را بدون سیم انتقال دهد و البته انرژی الکتریکی ای که تسلا به آن دست پیدا کرده بود برای انسان بی ضرر بود و البته کاملا رایگان بود و اگر این پروژه تسلا عملی میشد دیگری دولت ها و سازمان های در پشت پرده سود نمیکردند برای همین موضوع پروژه انرژی رایگان تسلا کاملا باطل شد و از بین رفت تا با روی کار آمدن انرژی محدود بتوانند سود کنند!

♦️♦️♦️♦️

💠 4- کنترل ذهن مردم: 

یکی از دلایل دیگری که برای این بیان میشود که چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند موضوع تکامل دروغ هاست! 

آن ها از چند قرن پیش یک مسیر تکاملی از دروغ ایجاد کردند که کم کم رشد کرد! کرویت زمین یکی از دروغ های گفته شده است! پایه و اساس تمدن و علم امروزی بر دروغ است! دانشمندانی که در اختیار دولت ها هستند و پول میگیرند تا مطالبی را عنوان کنند و به اثبات فرضی برسانند به عنوان مثال در کتاب نیروی بی کران از آنتونی رابینز، او بیان میکند که دانشمندان علم زیست شناسی ای که او با آن ها گفتگو کرده اعلام کرده اند که پول گرفته اند تا دروغ هایی را به عنوان حقیقت بیان کنند! 

هر مطلبی که در عنوان آن نام دانشمندی ذکر شده است را باور نکنید! آن ها از کودکی به شما یاد میدهند یک پدیده فقط به این دلیل اتفاق می افتد و چون شما از کودکی با این تفکر بزرگ شده اید و به مدرسه و دانشگاه رفته اید خود به خود این دروغ برای شما تبدیل به حقیقت میشود و آن را باور میکنید و این کنترل ذهن است.

🔸🔸🔸🔷🔶🔹🔹🔹مقاله مرتبط:

جهان از نظر قرآن

 • flat earth

نظرات  (۳۶)

بیل نای؟ همون بیل نای ساینس گای؟ کی گفته اون دانشمنده؟؟؟
اون معلم بچه های ابتدایی و مجری برنامه کودکه! دانشمند کجا بود
پاسخ:
ویلیام سانفورد "بیل" نای (زاده ۲۷ نوامبر ۱۹۵۵) در فرهنگ عامه مشهور به Bill Nye the Science Guy (بیل نای مرد علم) یک آموزگار علوم آمریکایی، کمدین، مجری تلویزیونی، نویسنده و دانشمند است که فعالیت شغلی خود را به عنوان مهندس مکانیک در شرکت بوئینگ آغاز کرد. او بیشتر به خاطر نقش‌اش به عنوان میزبان برنامه علمی کودکان درپی‌بی‌اس به نام Bill Nye the Science Guy شهرت یافته‌است. او اغلب در رسانه‌های مختلف به عنوان مربی علم حاضر می‌شود.[۲] او از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ معاون انجمن سیاره‌ای بوده‌است، که سازمانی برای تشویق نجوم و علوم فضایی است.

این توضیح از ویکی پدیا
جناب پرفسور یک سوال...  شما که عینیات دور بر خودت رو قبول نداری و همه رو  و ایدئولوژی دورغ  پردازی به اصطلاح دانشمندان میدونی و اتفاقات علمی که توی دنیا رخ داده رو از قبیل مریخ نورد و سفر به ماه و...  بی پایه و اساس میدونی و میگی دم باید خودش با چشم خودش آزمایش کنه و غیره  چطور خودت کتاب و دین و مذهبی که از چند هزار سال پیش نسل به نسل به ما رسیده(که خدا میدونه چقدر توش دست بردن) چطور اینو قبول داری؟!!!!!!!!!!!!!!!!! 
فقط خواهش حرفهای دوزاری که آخوندا میگن رو تحویل نده
پاسخ:
سلام
همین کافیه که علم و دین در تخت و ثابت بودن زمین باهم یک نظر موافق دارند
آقا ناسا چند جا تو سایت خودش از دهنش در رفته که زمین تخته ! مدارک هم هست. حالا هی حرف بیخود بزنین بگین سفر به ماه و مریخ و ....!

آقا انصافا چطور میتونید قبول کنید که زمین دور خودش می چرخه و بعد همزمان دور خورشید هم می چرخه !!!!!!!
اگه زمین دور خودش می چرخه پس چرا با بالون نمی ریم هوا و بعدش مثلا تو ترکیه فرود بیاییم ؟ ! اگه می گید جو زمین هم می چرخه بعد پرواز هواپیما در خلاف جهت اون چرخش رو چطور توجیه می کنید؟

یه کم مطالعه کنید بعد بیایید نظر بزارید. اون ناسایی که دارید سنگشو به سینه می زنید شما رو در حد پشه های روی میزش هم حساب نمی کنه و فقط به فکر پول ملته
با سلام خدمت شما و تشکر از سایتتون
شاید این دلیل که تمام عکسای ناسا فیک و فوتوشاپ باشه زمین تخت  را باورپذیر بکنه  ولی این دلیل(  که چرا هواپیما می تواند خلاف جهت حرکت زمین حرکت بکند)  را خواهشا دیگه نیارین، چرا ؟ چون زمین و جو آن با هم حرکت میکنن و سرعت نسبی آنها نسبت به هم صفر هست یعنی به هیچ وجه شما چه در جهت و چه در خلاف جهت حرکت آن حرکت بکنین متوجه سرعت زمین و جو آن نخواهید شد چون وقتی حرکت این دو نسبت بهم صفر است اصلا تاثیری روی شما نخواهد داشت.
پاسخ:
سلام بر شما متشکرم
در این مقاله توضیح داده شد که حرکت جو زمین همراه زمین کاملا غیر ممکنه و اگر فرض کنیم اتمسفر همراه زمین در حرکت هست باد های مختلفی با جهات و سرعت های مختلف ایجاد میشه و البته هواپیما همراه زمین با سرعت زمین در حرکته پس وقتی از استوا به قطب ها میره نیرویی باید سرعت هواپیما رو کاهش بده! اون نیرو نخواهد گذاشت هواپیما پرواز کنه. در حقیقت چرخش زمین غیر ممکنه میتونید به کلیپ زیر مراجعه کنید که کاملا در این باره توضیح داده:
http://www.aparat.com/v/3X7Zb


سلام
اثبات تخت بودن یا کروی بودن زمین زیاد محتاج آزمایشهای مختلف و عکس فضایی و لیزر ندارد کافیست شما یک طرح و نقشه از زمین تخت ارایه دهید. کوتاهترین فاصله بین دو نقطه مفروض را مورد بررسی قرار دهیم تا متوجه شویم زمین تخت است یا کروی. بعنوان مثال در دو لبه مقابل هم روی یک کاغذ دو نقطه ترسیم کنید و فاصله را اندازه بگیرید, حال کاغذ را طوری استوانه ای کنید که دو نقطه کنار هم قرار گیرند, آنگاه فاصله حدود صفر خواهد شد. دقیقا روی نقشه ای که شما ارایه خواهید داد نیز این اندازه گیری ها قابل دست یابی است.
پاسخ:
سلام
حرف شما درست اما چون نقشه ها در هردو مدل هم کروی هم زمین تخت دارای ایرادات و نقص های بسیاری هستند معمولا نمیشه به عنوان یک دلیل محکم برای تخت یا کرویت زمین از اونها استفاده کرد.
موفق باشید
طبق خبرها سفیانی(پادشاه اردن) چند روز دیگه حمله میکنه به سوریه. این یعنی همه چیز تموم شد . باید 6 ماه دیگه شاهد ظهور باشیم. البته باید شاهد جنگ جهانی سوم هم باشیم
پاسخ:
سلام
کسی از زمان ظهور خبر نداره فقط خداونده که ازش با خبره
جنگ جهانی سوم هرگز رخ نخواهد داد چون بمب هسته ای وجود نداره:

معمولا گفته میشه جنگ جهانی سوم با حملات هسته ای شروع میشه
این فراماسونا خیلی چیزارو از مردم مخفی کردن😧
سلام دوست

در ارتباط با تفاوت ساعات روز و شب و آب و هوا در مناطق مختلف کره زمین هیچ استدلالی ارائه نکردید.

البته اونچه خوبه شما هم بدونید اینه که طولانی ترین پروازهای جهان از مناطقی مثل "ژاپن و کره" است به "مناطق غربی امریکا نظیر ایالت کالیفرنیا" چون هواپیماها در اینجور پروازها برخلاف باور عمومی کره زمین رو دور میزنند!!

ضمن اینکه اگر استدلالتون درباره زمین تخت درست باشه سوال مهم اینه که آیا مساحت 5 قاره ای که امروز برای بشر تصویر شده تمام مساحت زمینه یا این سطح تخت خیلی وسیعتر از این چیزیه که ماها تصور میکنیم و احتمالا یه خبرهایی هم اونجا باشه
پاسخ:
سلام بر شما
در مدل زمین تخت خورشید درحال چرخش بر فراز زمین هست و بسیار از زمین کوچکتره به عنوان مثال وقتی خورشید در مدار راس الجدی هست آمریکای جنوبی تابستان و آمریکا شمالی زمستان هست حال چرا؟ چون خورشید درحال تابش 90 درجه به آمریکا جنوبی هست اما مایل به آمریکا شمالی میتابه علت پدید آمدن آب و هوای مختلف و فصل ها همینه! خط استوا در بین مدار راس السرطان و راس الجدی قرار داره و خورشید بین مدار راس السرطان و راس الجدی جابجا میشه علت گرم بودن و آب هوای خوب و مناطق استوایی همینه.
سرعت خورشید هنگامی که در مدار راس السرطان هست بسیار کمتر نسبت به زمانی هست که در مدار راس الجدی درحال چرخش هست. در حقیقت در مدار راس الجدی سریعتر میچرخه تا نظم 24 ساعته بهم نریزه.
اما این سوال مطرح میشه که اگر اینطوره، روز ها در آمریکا جنوبی باید کوتاه تر بشن چون خورشید با سرعت بیشتری حرکت میکنه!؟ پاسخ اینه که هنگامی که خورشید درست در بالای آمریکای جنوبی هست و آمریکای جنوبی تابستان هست، آمریکای جنوبی در مرکز تابش خورشید قرار گرفته و بیشترین مقدار نور خورشید به آمریکای جنوبی میرسه هنگام حرکت خورشید، وقتی آمریکای جنوبی داخل قسمت نورانی خورشید میشه(وقتی که خورشید کم کم به آمریکای جنوبی نزدیک میشه) زمان بسیاری لازمه(به علت رسیدن بیشترین نور و بودن آمریکا جنوبی در مرکز تابش) تا شب بشه بنابراین این نظم هرگز برهم نمیریزه.
در پست های قبل و مقالاتی که قرار دادیم همه اینها توضیح داده شده اما دوباره توضیح دادم شاید نخونده بودید مقالات رو.
درباره پرواز ها بگم کافیه یکبار نقشه زمین تخت رو ببنید! هواپیما ها نیازی ندارند به علت تخت بودن زمین برای رفتن از ژاپن به آمریکا از روی همه قاره ها عبور میکنند.

شاید وسیع تر! راستش این رو من هم نمیدونم
بر اساس تخت بودن زمین، اختلاف ساعت روزها چگونه توجیه می شود؟
پاسخ:
سلام این رو ببینید:
http://www.aparat.com/v/z4leQ
سلام، خسته نباشید. بالفرض حرفهای شما قبول و زمین تخت باشه. اما بعضی از جزییات این نظریه رو از کجا آوردید؟ مثلا همین کوههای یخی گرداگرد زمین رو از کجا آوردید؟ آیا این رو از همون داستان های تاریخی قدیمی مثل کوه قاف اقتباس کردید؟ یا اینکه شاهد علمی هم برای این جزییات دارید؟
پاسخ:
سلام
 میتونید آنتراکتیکا رو سرچ کنید یا Ice walls و تصاویرش رو ببینید همچنین:

در سال 1773 کاپیتان کوک اولین جستجوگر شناخته شده ای بود که به کوه های یخی رسید(آنتراکتیکا) و این سفر به یک شانس هیجان انگیز معروف شد.

کاپیتان کوک به دنبال راهی برای وارد شدن به آنتراکتیکا بود اما در مسیر های او تنها کوه های یخی بسیار بلند مشاهده میشدند و بنابراین او آنتراکتیکا را دور بطور کامل دور زد.

 اگر زمین در حقیقت کروی بود  پس یک دور کامل آنتراکتیکا تقریبا 12000 مایل میشد و اگر زمین تخت باشد دور زدن کوه های یخی در مسیری حدود بیش از 50000 مایل انجام میشود.

در طول سه سفر به مدت سه سال و 8 روز کاپیتان کوک و خدمه در مجموع 60000 مایل در امتداد خط قطب جنوب سفر کردند و هرگز راهی برای ورود به آنتراکتیکا پیدا نکردند.

کاپیتان کوک نوشت: "دیوار یخین از شرق به غرب و حتی تا فراتر از دید ما امتداد یافته بود و نیمه جنوبی افق توسط نور منعکس شده از دیوار های یخین تا ارتفاع قابل توجهی روشن شده بود"

سفر های بعدی در قرن 19 توسط کاپیتان جیمز کلارک راس و جرج نارس سخنان کاپیتان کوک را تایید کرد. سفر کاپیتان راس با یک کشتی جنگی حدود 4 سال و 5 ماه به طول انجامید و سفر کاپیتان جرج نیز حدودا 3 سال.برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir
سلام
من هرچی گشتم پیدا نکردم که در قطب جنوب چه مدت روز و شب هست
اگه زمین تخت باشه نباید روز شیش ماه طول بکشه ،روز در هر منطقش چند ساعت طول میکشه اما شب شیش ما طول میکشه. آیا همینجوریه؟ اگه میشه بگید از کجا میشه فهمید
یه سوال اینکه از کجا میدونید روی زمین میشه تا 400 کیلو مترو دید یعنی از تهران میشه اصفهان رو دید؟فک نکنم جایی باشه که تا 400کیلومتر نه تپه ای باشه نه پستی بلندیی که بشه اونجا یه جسمو از فاصله 400 کیلومتری دید اگه هست معرفی کنید
یه چیز در مورد زمین کروی چرا سیارات نزدیک خورشید تحت تاثیر جاذبش قرار نمیگیرن جذبش بشن یا سیارات دور تر کم کم ازش فاصله نمیگیرن
پاسخ:
سلام
روز ها در آنتراکتیکا،باتوجه به طلوع و غروب سریعتر، نسبتا کوتاهتر نسبت به مکان های دیگر بر روی زمین است. از حدود ماه می تا ژوئیه،هرسال شب دائمی وجود دارد و خورشید هرگز در افق آنتراکتیکا دیده نمیشود. آن ها به ما دروغ گفتند و ادعا کردند آنتراکتیکا مانند آرکتیک(شمال) خورشید نیمه شب دارد.
شما میتوانید کلیپ های بسیاری از خورشید نیمه شب آرکتیک پیدا کنید حتی میتوانید این خورشید نیمه شب را در آرکتیک بصورت آنلاین در برخی از این کلیپ ها مشاهده کنید اما موضوع درباره خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا فرق میکند زیرا کلیپ های 24 ساعت خورشید از آنتراکتیکا محدود و البته فیک و جعلی هستند. 
در اکثر این کلیپ ها از خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا صحنه های کات و حذف شده و حتی صحنه های اضافه شده میبینید.
خورشید در ظهر، در آنتراکتیکا هرگز بطور مستقیم در بالای سر در طول سال دیده نمیشود
خورشید نیمه شب، برخلاف نظر مخالفان زمین تخت، اثبات میکند که مدل زمین کروی غلط است
اگر زمین یک کره بود که به دور خورشید درحال چرخش است، تنها جایی که چنین پدیده ای به نام خورشید نیمه شب رخ میداد فقط در قطب ها قابل مشاهده میشد.
دیگر نقاط از 84 درجه عرض جغرافیایی به سمت پایین نمیتوانستند هرگز،صرف نظر از هر شیب یا انحراف،خورشید نیمه شب را بصورت متوالی ببیند
برای دیدن خورشید برای یک دوره کامل در مدل زمین کروی در نقاطی به جز قطب ها، شما مجبورید که مایل ها و مایل ها از زمین و دریا برای بخشی از این دوره را نگاه کنید
هرکسی در زیر نقطه و خطوط موازی 89 درجه باشد، هرگز نمیتواند خورشید را به مدت 72 ساعت ببیند زیرا زمین یک کره است اما در حقیقت شما میتوانید در 65 درجه از شمال(زیر89 درجه) خورشید نیمه شب را ببینید و این یکی دیگر از دلایل تخت بودن زمین است و ثابت میکند مدل کروی نمیتواند خورشید نیمه شب را توجیه کند
خورشید میتواند برای روز ها در تابستان شمالی دیده شود و این ثابت میکند که یک مشکلی با فرضیه زمین کروی وجود دارد!
علاوه بر این چرا خورشید نیمه شب در جنوب(در آنتراکتیکا) هرگز از مناطق جنوبی در طول تابستان جنوبی دیده نمیشود؟
کاپیتان کوک به 71 درجه از منطقه جنوبی رسید،ودل در 1893 به 74 درجه از منطقه جنوبی رسید و جیمز سی راس در 1841 و 1842 به 78 درجه از منطقه قطبی رسید!
اما هیچ کدام از آن ها گزارشی از دیده شدن خورشید در نیمه شب ندادند.
-توماس وینشیپ-
کیهان شناسی زتتیک

کروی گرایان هرگز نمیتوانند این را توضیح دهند که چرا هرگز خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا در مناطق جنوبی در طول یک سال دیده نمیشود.
انجمن جغرافیایی سلطنتی بلژیک در Expedition Antarctique Belge ثبت کرده است که در شدیدترین زمستان قطب جنوب، از 71 درجه عرض جنوبی به بعد، خورشید در 17 می غروب کرد و هرگز در افق تا 21 جولای دیده نشد.
این کاملا درتضاد با مدل زمین کروی است، اما به سادگی توسط مدل زمین تخت توجیه میشود
خورشید نیمه شب از ارتفاع بالا در دورترین نقطه و عرض های جغرافیایی شمالی در طول تابستان شمالی دیده میشود، زیرا خورشید در داخلی ترین مدار خود درحال چرخش به دور مرکز شمالی است
به همین ترتیب،در دورترین عرض های جغرافیایی جنوب در طول تابستان آرکتیک، خورشید به طور کامل به مدت دو ماه از دید ناپدید میشود چون در مدار شمالی است.
یکی از کلیپ های جعلی خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا:
http://www.aparat.com/v/Bw71P

🌞چرا در قطب شمال شش ماه شب و روز داریم؟
پاسخ ساده و کوتاه است، زیرا وقتی خورشید از مرکز زمین(قطب شمال) دور میشود و در مدار راس جدی قرار میگیرد نوری از خورشید به قطب شمال نمیرسد(همینطور برخی کشور های اطراف قطب) بنابراین شش ماه شب را تجربه میکنند و وقتی خورشید در نزدیکترین مدار یعنی راس السرطان قرار دارد شش ماه روز را تجربه میکنند
درباره قطب جنوب: قطب جنوب شش ماه شب را داراست اما شش ماه روز نه(در قطب جنوب شش ماه روز وجود ندارد)

از تهران نمیشه اصفهان رو دید چون هوای آلوده پستی و بلندی وموانع طبیعی نمیگذاره چنین  اتفاقی رخ بده تنها در شرایط خاص جوی و هوای صاف حداکثر دید ما 400 کیلومتره. میتونید مسطح ترین نقاط جهان رو سرچ کنید.
این اشکال رو کروی گرایان با نیروی گریز از مرکز و... پاسخ میدن درحالی که این تنها یک بهانه هست

درود بر شما 
پرسشم این است 
کسوف و خسوف چگونه است در حالی که زمین تخت است؟
پاسخ:
سلام
روی لینک زیر کبیک کنید

باشه صافه فقط شما دیگه مطلب نذار مرسی 
پاسخ:
سلام
چرا نگذاریم؟
سلام 
شما زندگى منو نجات دادین 
من همیشه فکر میکردم اگر همین طور راه برم همین طور راه برم به سمت غرب بعد از آمریکا میرسم به آسیاى شرقى 
الان فهمیدم اگه همین طور راه برم به سمت غرب از لبه دنیا میفتم پایین میمیرم
الان فهمیدم اینقدر راه نرم 
ممنونم از شما 
پاسخ:
سلام
پس همون بیوفتید دیگه بر نگردید بسیار بهتره
موفق باشید
باسلام.....
ب نظرم این  مقاله صحت نداره خوب اگه زمین  تخته پس چرا سایه زمین که رو ماه میوفته منحنیه؟؟؟!!؟؟؟؟
پاسخ:
سلام میتونید ثابت کنید سایه زمین بر روی ماه میوفته؟
این مقاله رو درباره ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی بخونید:

اولا زمین تخت نیازی به گفتن تو کتب دینی نیست چون اولین درکی که انسان از زمین داره و چیزی که مشاهده میکنه تخت بودن زمینه ! درسته شاید همش نقشه باشه و حتی فرگشت هم چون میگین نمیشه به همه گونه ها تعمیمش داد از صحتش مطمئن نیستیم اگر چه فرگشت بر دو پایه جهش و انتخاب طبیعی هست و جفتش اثبات شدس و دوما فرگشت توضیح منطقی تر و قابل قبول تری از ایده احمقانه آفرینشه و تقریبا بهترین ایدس که میشه پذیرفت موندم شما که همه چی رو نقد میکنی چرا رو دینت تعصب داری؟!و بهش استناد میکنی؟ جز اینه که شما هم از یک متعصب کم نداری؟!
پاسخ:
سلام
بنده قبلا درباره دین هم شک کردم (بسیار قبل تر از مطرح شدن زمین تخت) اما طی چندین سال تمامی شبهاتم برطرف شد.
متعصب نیستم بلکه به دنبال حقیقت هستم و حقیقت طبق چیزی که بنده فهمیدم در مدل خورشید مرکزی و فرگشت یافت نمیشه.
دوست عزیز خود ایران اسلامیم ماهواره به هوا پرتاب کرده! خود استاد دانشگاه ما که در پروژه های موشکی نقش داره می گفت برای فاصله های کم از مدل زمین تخت استفاده میشه .ولی گفت اگر بخوای با موشک یه قاره دیگه بزنی باید مدل دقیق زمین کروی با پستی بلندی هاش استفاده کنی.اونم که ناسا گفته نوشته assuming که یعنی فرض کردن! یعنی زمینو صاف فرض می کنن در اون مورد خاص به دلیل حالا پرواز در ارتفاع کم یا مسافت کوتاه.من خودم مهندس مکانیکم.این حرفا الان دیگه مسخرست.در اثر ندونستن به مقاله ناسا استناد می کنید! کمی مطالعه داشته باشید لطفا.اگر ناسا بده تمام کشورا هم ماهوار پرتاب کردن به فضا و دلیلی به دروغ گفتن وجود نداره.
پاسخ:
سلام
مشخصه که برای موشک های داخل مرز ایران از نقشه های محدود استفاده میکنند و موشک های خارج از مرز ایران و  بسیار فراتر و در قاره دیگه نقشه دیگری استفاده میشه. موشک های محاسبه ای برای انحنا انجام نمیدن.
فرستادن ماهواره ایران با ماهواره بر تنها یک قدرت نمایی و جنگ روانی بود.
اونی که میگید نوشته شده Assuming برای مقاله faa هست نه ناسا. ناسا ننوشته فرض میکنیم در مقاله های ناسا نوشته شده زمین تخت و بدون حرکت و البته اتمسفر کاملا ثابته و این با یک زمین در حال چرخش با چندین سرعت سرسام آور(به دور خود،به دور خورشید،همراه منظومه شمسی به دور کهکشان راه شیری و همراه کهکشان راه شیری) در تضاده. مگر میشه اتمسفر درحال چرخش رو ثابت در نظر بگیرند و البته مگر میشه قوانین زمین تخت بر روی یک کره حاکم باشه؟
پرواز در هر ارتفاعی که انجام بشه وقتی بخواید مسیری بیش از 20 تا 50 کیلومتر رو طی کنید در حقیقت باید انحنای زمین محاسبه بشه چرا که کشتی ها در فاصله ای در حدود 5 مایل از ساحل ناپدید میشند(مدل زمین کروی میگه این به علت انحنا زمین هست) و البته اگر از گوگل بپرسید به شما میگه میتونید در ارتفاع 10 کیلومتری انحنا زمین رو تشخیص بدید درحالی که بالن هایی تا 40 کیلومتر رفتند و افق کاملا صاف و در سطح چشم بود.
هیچ کشوری ماهواره پرتاب نکرده.
موفق باشید

دوست عزیز اونی که ناسا نوشته یک نوع مدل سازیه مهندسیه! مدل های مختلفی برای زمین استفاده میشه جهت حل مسائل.که با توجه به مسافت و ارتقاع تعیین میشه.ولی درواقع زمین کرویه و در فواصل خیلی دور و ارتفاعات زیاد باید از مدل زمین کروی استفاده شود.امیدوارم اون قسمت ناسا رو حذف کنید.صحبتاتون نشون میده که تحصیلات زیادی ندارین
پاسخ:
سلام
پرواز در هر ارتفاعی که انجام بشه وقتی بخواید مسیری بیش از 20 تا 50 کیلومتر رو طی کنید در حقیقت باید انحنای زمین محاسبه بشه چرا که کشتی ها در فاصله ای در حدود 5 مایل از ساحل ناپدید میشند(مدل زمین کروی میگه این به علت انحنا زمین هست) و البته اگر از گوگل بپرسید به شما میگه میتونید در ارتفاع 10 کیلومتری انحنا زمین رو تشخیص بدید درحالی که بالن هایی تا 40 کیلومتر رفتند و افق کاملا صاف و در سطح چشم بود.
ناسا در مقاله زمین رو نه تنها تخت، بلکه بدون حرکت و اتمسفر زمین رو ثابت و بی حرکت توصیف کرده بود. نمیشه از اینها گذشت.
هرطور میخواید فکر کنید
موفق باشید
اقا جواب منو بده واقعا .انرژی برداریه؟  انرژی اسکالره.اینا چیه نوشتی واقعا :/
بنده لیسانس فیزیک دارم و با توجه به معلومات دبیرستانم می تونید بفهمید که انرژی اسکالره :|
پاسخ:
سلام
با وارد کردن انرژی به جسمی، جسم به جهت انرژی شروع به حرکت میکنه(لطفا نگید جدیدا قانون دوم نیوتون رو دانشمندان با ساخت مایعی با جرم منفی نقض کردند) چرا که هیچ قانون فیزیکی در این پدیده شکسته نشده و نمیشه و این نوعی  رفتار تعدادی ذره هست که نتیجه ای مانند این ایجاد میکنه.
اقا اون کاری که مثال زدی ضرب داخلیه! ضرب داخلیه دو تا بردار کمیتی اسکالره 
پاسخ:
سلام
بیشتر توضیح بدید درست متوجه نشدم! کدام کار؟
سلام
اقا محاسبه کار تو فیزیک که انرزی ازونجا تعریف شده عبارتست از انتگرال نیرو ضرب داخلی در بردار حرکت و ضرب داخلی دو بردار کاملن اسکالره.
پس انرزی هم اسکالره.
شمام کافیه برای حرفتون منبع بیارین چون استدلالتون در مورد انرژی با توجه به چیزی که گفتم اشتباهه.

پاسخ:
سلام
فیزیک مدرن میگه انرژی جهتی نداره اما با وارد کردن انرژی و نیرو به یک جسم برای جسم یک جهت تعیین میشه پس میشه گفت انرژی نوعی کمیت برداری محسوب میشه
سلام. داخل کانال آپارت شما این کلیپ ها گذاشته شده و مدعی شدید که امکان نداره موقع ماه گرفتگی ماه و خورشید بر اساس مدل کرویت باهم تو آسمون دیده بشن.
http://www.aparat.com/v/ucjyw
http://www.aparat.com/v/21w86
http://www.aparat.com/v/M0PiY
هر سه رخدادی که بهش اشاره شده کاملا مشخص هست که ماه گرفتگی نیم سایه هست که در مناطق خاصی از زمین در این لحظه خورشید و ماه رو باهم تو آسمون میبینن، این اتفاقا دقیقا قبل غروب آفتاب یا بعد از طلوع آفتاب اتفاق میفته. ماه و خورشید دقیقا در دو طرف آسمون دیده میشن، مثل همون چیزی که داخل کلیپ ها میبینیم.
این عکس رو ببینید (ف ی ل ت ر شکن بزنید)
http://s27.postimg.org/3su9rrlrn/Selenehelion.png
تو این مقاله هم میتونید توضیحات قسمت Selenelion رو بخونید، متوجه بشید.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_eclipse
پاسخ:
سلام
بله چنین چیزی در یک کره امکان نداره.
اگر به تصاویر ماه گرفتگی ها در روز توجه و دقت کنید متوجه میشید که ماه گرفتگی نیم سایه نیستند بلکه ماه گرفتگی کامل هستند و با توجه به مدل کرویت زمین،چنین چیزی هرگز ممکن نیست.
تصویر رو دیدم مطلب ویکی پدیا هم خوندم اما اینها تنها توجیه بود(به خصوص مطلب ویکی پدیا که خورشید در آسمان رو تنها یک توهم میدونست)
موفق باشید
کجای کلیپ ماه گرفتگی کامل بود؟! تا حالا ماه گرفتگی کامل ندیدید فکر کنم!!!
پاسخ:
سلام
بنده دیدم اما مثل اینکه شما تا بحال ماه گرفتگی نیم سایه ندیدید.

کاملا مشخصه چه کسی تا حالا ندیده.
از دوستان پیگیر این وبلاگ خواهش میکنم کلیپ ها رو ببینند و بگن که ماه گرفتگی کامل هست یا نیم سایه. منتظر نظرات دوستان هستیم.
عزیز چطور وقتی ماه از خودش نور داره یکبار بدر هست یک بار نصف دیده میشه بعد در کسوف که سایه زمین دیده میشه میتوان پیش بینی کرد که در سال چند کسوف داریم چطور میگید نور ماه از خودش هست اگه اینطوری باشه باید ماه همیشه کامل و بدر باشه؟ باتشکر منم دارم تحقیق میکنم مطلب تون عالیه 
پاسخ:
سلام
لینک زیر رو بخونید پاسخ شماست


لطفا روش کلیک کنید
 • سید جواد سید جواد
 • چطور کسوف رو میشه پیش بینی کرد حتی چند ماه قبلش و اگه ماه نور داشته باشه باید همیشه بدر کامل باشه 
  پاسخ:
  پاسخ رو فرستادم برای شما
  شما به پیش بینی ماه گرفتگی چی میگین در نجوم تا صد سال بعد تاریخ و ساعت و ثانیه دقیق ماه گرفتگی و میگن و در ماه گرفتگی در تاریخ دقیق بیان میکنن که سایه زمین هست شما چطور پیش بینی میکنید ماه گرفتگی در یک سال و عامل سایه رو چی میدونی 
  پاسخ:
  مردم فکر میکنند پیش بینی کسوف و خسوف با دقت بسیار بالا توسط علم مدرن یکی از دلایلی است که ثابت میکند مدل خورشید مرکزی درست است. اما حقیقت این است که در هزاران سال قبل حتی قبل از سو سو زدن مدل خورشید مرکزی در ذهن کوپرنیک، تمدن های باستانی در سراسر جهان قادر بودند کسوف و خسوف را بصورت دقیقی پیش بینی کنند با اینکه آن ها به زمین مسطح و ثابت معتقد بودند اما محاسباتشان بصورت دقیق بود. بطلمیوس در یک قرن پس از میلاد مسیح توانست گرفتگی هارا برای 6 سال پیش بینی کند! با اینکه او متعقد به زمین مرکزی و ثابت بود اما توانست این پیش بینی را با دقت بالایی درست مانند پیش بینی های علم مدرن انجام دهد.
  در 600 قبل از میلاد، تالس نیز توانست یک گرفتگی را پیش بینی کند. گرفتگی ها به طور منظم در چرخه 18 ساله رخ میدهند، بنابراین صرف نظر از مدل زمین مرکزی،زمین مسطح،خورشید مرکزی و زمین کروی، گرفتگی ها میتوانند به صورت دقیق و مستقل از عوامل موجود محاسبه و پیش بینی شوند.
  مدل زمین مرکزی هم ماه و خورشید گرفتگی رو پیش بینی میکرد!

  در لینکی که فرستادم برای شما میتونید بیشتر بخونید پاسخ موجوده
  شما که میگین سایه زمین نیست در ماه گرفتگی  بسم الله اولین ماه گرفتگی ایران کی هست و جواب بدین چگونه و با چه فرمولی ماه گرفتگی و پیش بینی کردید لطفا لینک ندین جواب و بفرمائید 
  پاسخ:
  بنده پاسخ شمارو دادم! بنده پیش بینی نکردم اما همگی تمدن های قدیمی در گذشته میتونستند پیش بینی کنند برای شما مثال هم زدم!
  دوست عزیز پس شما اون سایه زمین که علم نجوم پیش بینی میکنه و اثبات میکنه سایه زمین هست شما چطور اثبات میکنید سایه زمین نیست حالا اصلا سایه زمین نیست خوب چطور پیش بینی میکنید که چه عاملی باعث هلال سایه زمین دز ماه میشه لطفا لینک ندین جواب و بفرمائید 
  پاسخ:
  علم نجوم ثابت نکرده سایه زمین هست بلکه اینطور گفته شده هیچ مدرکی برای این حرف که سایه زمین هست وجود نداره بلکه ماه خودش باعث این پدیده هست چون در روز هم رخ داده!
  دوست من، چطور مطالب با حجم زیاد و تصاویر رو در کامنت بفرستم؟ خب باید لینک بدم لینک از جای دیگری نیست از همین وبلاگ هست لطفا برید بخونید و بهانه نیارید! من مقالات رو برای پاسخ به این سوالات نوشتم فکر نمیکنید کمی غیر منطقی هست که بگید همینجا توضیح بدم؟ وقتی مقاله نوشته شده چرا دوباره توضیح بدم؟
  مثل آزمایش زاویه سایه ها در نقاط مختلف. در زمان واحد مثلا در ساعت 12 ظهر روز اول تابستان هرچه به طرف عرض های شمالی تر برویم سایه ها زاویه بیشتری پیدا میکنند که ساده ترین و محکمترین دلیل کروی بودن زمینه
  پاسخ:
  سلام
  در پست ها توضیح دادیم که دلیل کروی بودن زمین نیست بلکه مربوط به نزدیک بودن خورشید و حرکت اون در بالای زمین تخت هست
  موفق باشید
  خب اگ زمین کروی نباشه هرکسی میتونه به یه نقطه ای ک دیگه از اون به بعد زمین وجود نداره برسه پس چرا کسی تابحال چیزی در باوه این نگفته ؟ 
  پاسخ:
  سلام
  نقطه انتها زمین قطب جنوب هست
  دستت درد نکنه اگاهم کردی خدا مرگشون بده همه عمرم چی فکر میکردم دروغگوهاااا.... دمت گرم الان یه حس خوبی دارم که قبلا نداشتم میدونستم زمین خاصه
  پاسخ:
  موفق باشید
  مقاله ای راجب درخت طوبی ندارین؟اگه نه میشه راجبش توضیح بدین رو زمین بوده؟یچیز دیگه مگه مرکز زمین کعبه نیست؟پس چرا رو نقشه یجای دیگس؟
  پاسخ:
  سلام
  درخت طوبی مقاله ای داشت که در وب بود اما چون کامل نبود و این تنها یک فرضیه بود حذفش کردم.
  هیچ مدرکی وجود نداره که روزی در مرکز زمین یک درخت وجود داشت و تنها فرضیاتی در این مورد مطرحه
  کعبه مرکز زمین نیست(شاید هم باشه) اما به نظر من نیست چون خورشید در مسیری مستقیم از بالای کعبه عبور میکنه اگر در مرکز بود باید به دور کعبه می چرخید همانطور که در اگه در قطب شمال باستید به دور شما میچرخه.
  موفق باشید
  سلام میشه یکم درباره پشت کوه های قطب جنوب توضیح بدین؟اون پشت چی وجود داره ؟ و این ک زیر این زمینی ک ما زندگی میکنیم چ چیزیه؟ و این که اگه زمین رو یه دیسک فرض کنیم داخل جو گنبدی قرار گرفته یا کروی؟ینی این جو زیر زمین هم هست؟ قطب جنوب دور تا دور جهان گستردست؟درباره قطب جنوب مطلب زیاد بزارین لطفا
  پاسخ:
  سلام
  توضیحات ادمیرال برد(شخصی که به قطب جنوب رفت و همه چیز رو دید) در این مورد بسیار جالبه این شخص در مصاحبه ای که در یوتیوب هم موجوده میگه سرزمینی بزرگتر تر از آمریکا با آب و هوای بسیار خوب و البته رودخانه و دریاچه در قطب جنوب(پس از پوشش برف و یخ) وجود داره و منطقه کاملا گرمه و از سرما خبری نیست.
  مشخص نیست در زیر چه چیزی وجود داره چرا که در حال حاضر تکنولوژی بشر تنها قادر به حفر تا 14 کیلومتر هست. جو زمین گنبدی یا کروی نیست این آسمان هست که گنبدی شکل هست. قطب جنوب دورتادور زمین رو احاطه کرده.
  موفق باشید
  داداش این ک بگیم زمین گرد نیس کاملا اشتباهه یه مثال سادش حرکت کشتی روی آبه ولی آیه های قرآن ک آوردین راجع ب کوه کاش یکم بیشتر تحقیق کنین ک منظور از نلرزیدن زمین و علت وجود کوه چیه :)
  اما چیزی ک همین الان خودم راجع بهش یه چیزی فهمیدم آزمایشی بود ک گفتین بستگی به دما و .... داره خوب خدا هم گفته در آخرت مشرق و مغرب عوض میشه و ..... میشه رو اینام فک کرد ولی درکل از دید من شما دارین اشتباه میکنین ن کلا اشتباه کنینا شما کل هستی رو دارین میذارین به جای زمین زمین گرده ولی جمع کل کهکشان ها و ..... شبیه یه کاغذه مسطحه و انتها داره همونجوری ک خدا تو قرآن گفته و ناسا هم  همین حرفو زده
  واس این ک به اشتباه بودن نظریتون پی ببرین کافیه فقط یک بار زمین رو با هواپیما دور بزنین طبق نظریه کاملا اشتباه شما تهش باید برسیم به ....:)
  راجع به تند و کندتر بودن شرق و غرب هم کافیه جاذبه رو قبول کنی
  درکل یک آیه از همون قرانی ک قبولش داری و بهش استناد میکنی میگم و برداشت  با خودت :)
  ولا یزید الظالمین الاخسارا :)
  مهدی جان شما جاذبه ی زمین رو کشک حساب کردین تو محاسباتتون :)
  هر سال یه سری آدم جدید میبینیم یه بار آتئیست یه بار پیروان ابن تیمیه یه بار علی الهی ها یه بار ایمو ها یه بار فریماسونا یه بار ....... این بارهم یه عده دانشمند میگن زمین صافه خوب بیا بریم ته زمین تو ته زمین رو نشون من بده   ولی خدا شاهده نشون ندی  همون لحظه میکشمت:)
  دانشمندان عزیز یکم فکر کنین

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی