انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

افشای دروغ هایی که برای هزاران سال است ذهن مردم را منحرف کرده لطفا بدون تعصب وارد شوید

انجمن زمین تخت گرایان فارسی

بسم الله الرحمن الرحیم
به وبسایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی خوش آمدید. در این وبلاگ ما قصد داریم تا با کمک شما دوستان و همراهان عزیز حقایق پنهان تاریخ بشریت را کشف و افشا کنیم. حقایقی که فرقه ها و انجمن های برادری فریماسونری سال هاست از ما پنهان میکنند. پشت پرده جهان ما چه میگذرد؟ (لطفا هنگام کپی مطالب منبع هم ذکر کنید! ذکر نکردن منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ انسانی کار درستی نیست متشکرم)
پیج مارو در اینستاگرام دنبال کنید: flatearth_farsi@

100 دلیل زمین یک کره چرخان نیست

سه شنبه, ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۸:۵۳ ب.ظ

100 دلیل جمع آوری شده برای اثبات تخت،ثابت و مرکز جهان بودن زمین

دلایل کاملا علمی هستند و تقریبا هرکدام از دلایل دیگری را کامل میکنند و بهم مرتبط هستند

سعی شده مختصر و مفید به موضوعات پرداخته شود

برای خواندن مقاله کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید....

این وبلاگ درحال حاضر فعالیتی ندارد لطفا به سایت زمین تخت فارسی مراجعه کنید:

flatearthfarsi.com

1- خط افق همیشه و بدون در نظر گرفتن ارتفاع در اطراف ناظر 360 درجه صاف و کاملا در سطح چشم دیده میشود و هیچ انحنایی هرگز در هیچ کلیپ و تصویر تهیه شده توسط بالن های آماتور،موشک های آماتور، هواپیما ها و... دیده نشده است.

تمامی تصاویری که زمین را کاملا صاف نشان میدهند از ارتفاع بیش از 20 مایلی(32 کیلومتری) تهیه شده اند و طبق قانون کرویت زمین(مطابق تصویر بالا) شما باید از ارتفاع 10 کیلومتری انحنا را تشخیص دهید درحالی که چنین چیزی هرگز مشاهده نشده است.

2- فیزیک طبیعی آب میگوید سطح آب همیشه باید صاف باشد و در حقیقت نیز چنین است. سطح آب همیشه صاف است و هرگز خمیده نمیشود. خاصیت بنیادی فیزیکی سیالات این است که همیشه سطحی صاف داشته باشند.

در حقیقت در هیچ آزمایشی و در هیچ کجا دیده نشده است که آب شکل خود را به شکل سطحی که زیر آن قرار دارد، تغییر دهد. به عبارت دیگر وقتی در یک سطح شیب دار و خمیده مقداری آب میریزیم، این آب هرگز  به شکل خمیده و شیب دار جمع نخواهد شد.

مثال استخر هایی با سطح شیب دار مثال خوبیست! اگر گرانش عامل خمش آب باشد، پس در نتیجه در یک استخر با سطح شیب دار باید آبی با بصورت شیب دار جمع شود اما حتی در سطح های خمیده و شیب دار نیز آب همیشه بصورت کاملا صاف یا level دیده میشود و هیچ اثری از قوس آب در هیچ کجا دیده نشده و با هیچ آزمایشی نیز اثبات نمیشود.

همچنین رودخانه ها به آسانی مسیر اقیانوس هارا یافته و به اقیانوس ها و دریا ها متصل میشوند ولی اگر یک کره با نیروی گرانش به سمت مرکز داشته باشیم، همه رود ها مسیر و جریان هایی به یک سمت دارند اما در حقیقت اینگونه نیست و رودخانه ها مسیر هایی به سمت شرق،غرب،شمال،جنوب و.... دارند.

تمامی آزمایشات نشان میدهند که سطح آب هرگز خمیده نشده و همیشه سطحی صاف دارد.

(البته پدیده موئینگی در لوله مویین ربطی به این موضوع ندارد)

(همچنین برخی قطره آب را مثال میزنند، اما موضوع این نیز نمیباشد بلکه موضوع سطحی است که آب بر روی آن قرار دارد)

آیا این درست است که رود های بزرگ جهان جریان های مخالف هم دارند!؟ درواقع این رودخانه ها  بر روی یک کره نیستند که تحت تاثیر جاذبه و چرخش زمین قرار بگیرند، بلکه آن ها بر روی یک سطح کاملا صاف هستند و یک جریان ثابت و مداوم به سمت دریا دارند. رود ها کیلومتر ها و مایل ها مسیر خود را بدون تسلیم شدن به هیچ انحنا و چرخشی طی میکنند و این در  کرویت زمین اشکال ایجاد میکند. همه آن ها مسیر و سطح خود را بدون توجه به مایل و کیلومتر و انحنا طی میکنند!! اگر زمین یک کره بود جاذبه و انحنای زمین باید مشکلاتی در جهت آن ها ایجاد می کرد.پس چرا هیچ تاثیری ندارد اگر زمین در حقیقت یک کره است!؟ رود می سی سی پی از  دریاچه آیتاسکا در ایالت مینه سوتا در شمال ایالات متحده شروع می شود و با مسیری ملایم به سمت جنوب جاری میشود سر انجام پس از طی مسیری دو هزارو سیصدو بیست مایلی (سه هزارو هفتصدو سی کیلومتر )از طریق دلتای رود می سی سی پی در ایالت لویزیانا به خلیج مکزیک می ریزد!!! در این فاصله هیچ انحنا و جاذبه و چرخشی رود را با مشکل مواجه نمی کند!! آب درواقع نباید به سمت جهتی که زمین چرخش میکند جریان داشته باشد! درواقع  دو رود می سی سی پی و نیل خلاف جهت هم جریان دارند که در یک کره غیر ممکن است.

3-نقشه بردار ها، مهندسین و آرشیتکت ها هرگز ملزم به احتساب انحنای احتمالی زمین در پروژه های خود نیستند که خود سندی بر اثبات تخت بودن زمین است نه کروی بودن آن. کانال ها و خطوط ریلی مایل ها بدون احتساب هیچ گونه انحنایی حفاری و جاگذاری می شوند.

کانال سوئز که دریای مدیترانه را به خلیج سوئز در دریای سرخ مرتبط می کند اثباتی شفاف در مورد غیر منحنی بودن زمین و دریاست. این کانال با طول ۱۰۰ مایل مسیر ارتباطی بدون هیچ انحرافیست. وقتی این کانال ساخته شد هیچ گونه انحناء احتمالی برای زمین در نظر گرفته نشد و در خط مفروضی به ارتفاع 26 فوت زیر سطح دریا و در یک مسیر افقی حفاری شد که در راه از چندین دریاچه عبور می کند و دو دریا را به هم متصل می سازد. در طول تمام این مسیر 100 مایلی خط مفروضه و سطح آب کاملا موازی قرار دارند.

مهندسی به نام و.وینکلر در نشریه «بازبینی زمین» منتشر شده در سال 1893 در ارتباط با موضوع انحنای احتمالی زمین اینگونه می نویسد: به عنوان مهندسی که سال ها تجربه دارد ؛ بنده معتقدم احتساب نا معقول انحناء تنها متعلق به کتب مدرسه می باشد و هیچ مهندسی این احتساب را انجام نمی دهد. من شخصا تعداد بسیار زیادی از خطوط ریلی و کانال ها را بهره برداری کردم و هیچ گاه احتساب این انحنا حتی به ذهنم هم خطور نکرد چه به در نظر گرفتن آن! این احتساب انحناء به این معنیست که – برای اولین مایل مسافت یک کانال 8 اینچ و در هر مایل مربع افزایش این ضریب باید در نظر گرفته شود. با در نظر داشتن یک کانال کوچک برای عبور قایق ها به طول 30 مایل با قوانین بالا باید انحنایی به اندازه 600 فوت به دست بیاید. حال گمان کنید مهندسین این مقدار را محاسبه نکنند! »

خطوط ریلی لندن و شمال غربی خطی مستقیم به طول ۱۸۰ مایل بین لندن و لیورپول کشیده شده است. مرتفع ترین نقطه این خطوط در میانه راه در ایستگاه بیرمینگهام تنها 240 فوت بالاتر از سطح دریاست. اگر زمین واقعا به شکل کروی بود به علت ایجاد انحناء 8 اینچ برای هر مایل مربع؛ این خطوط ریلی 180 مایلی کمانی با مرکزیت ایستگاه برمینگهام با ارتفاعی معادل 5400 فوت بالاتر از لندن و لیورپول روبرو می شد. با اضافه کردن ارتفاع حقیقی این ایستگاه از سطح دریا (240 فوت) با انحناء تئوری زمین کروی (5400 فوت) ارتفاع لازم این ایستگاه بر روی زمین کروی بایستی مقدار 5640 فوت باشد که این مقدار اختلاف بیش از 1000 فوت بیشتر از ارتفاع بلندترین کوه بریتانیا یعنی بن نویس است!

4-در 1871 زمین تخت گرایان اصرار بسیاری بر ادعای خود داشتند، در این زمان رئیس و مدیر انجمن نجوم سلطنتی جرج بیدل ایری یک آزمایش ابداع کرد تا بتواند یکبار برای همیشه حرکت زمین را اثبات و موضوع تخت و ثابت بودن زمین را نقض کند. توضیحی از آزمایش جرج ایری و اثبات ثابت بودن زمین در اتر: ستاره‌ شناس انگلیسی جورج بیدل ایری شخصی بود که با انجام آزمایشاتی توانست اثبات کند این ستارگان هستند که حرکت میکنند نه زمین (زمین ثابت است) که بعد ها آزمایش او به عنوان یک آزمایش شکست خورده معرفی شد زیرا هیچکس حاضر به قبول کردن زمین ثابت نبود بنابراین این آزمایش عمدا کنار گذشته شد و دیگر جای بحث و گفتگویی در جوامع علمی نداشت زیرا کسی ثابت بودن زمین را نمیپذیرفت. اگر یک تلسکوپ به سمت یک ستاره متمرکز شود و هردو ثابت باشند بدیهی است که نور به صورت مستقیم به سمت تلسکوپ میرسد در 1729 جیمز بردلی دریافت که نوک تلسکوپ به سمت جلو و سمت یک ستاره در مرکز تلسکوپ فرض میشود که این مطابق با حرکت زمین به دور خورشید بود . اجازه دهید که فرض کنیم که تلسکوپ با 5 درجه انحراف با سرعت پنج مایل در ساعت حرکت میکند اگرچه این انحراف پنج درجه میتواند به همان اندازه ناشی از حرکت آسمان(گنبد) با سرعت پنج مایل در ساعت باشد که ستاره را به دور زمین میچرخاند.

چنانچه ما اینجا میبینیم که نور در زاویه یکسان خواهد آمد و تلسکوپ هنوز هم باید 5 درجه منحرف باشد بنابراین انحراف تلسکوپ به ما نمیگوید که آیا ستاره حرکت میکند یا تلسکوپ. بهرحال این یک آزمایش ساده است که میتواند مشخص کند زمین حرکت میکند یا آسمان(منظور از آسمان همان گنبد آسمان است که ستارگان را به دور زمین میچرخاند) تمام چیزی که باید انجام دهید ثبت انحراف ضروری برای هر ستاره است سپس تلسکوپ را با آب پر کنید که تا حد زیادی موجب کند شدن سرعت نور در تلسکوپ شود. خب اینجا تلسکوپ متحرک با 5 درجه انحراف از آب پر شده است و شما درحال حاضر میتوانید ببینید که نور ستاره به انتهای تلسکوپ نمیرسد، علت این است که نور ستاره وقتی که درحال عبور از داخل آب است بسیار کند میشود اما اگر تلسکوپ انحراف بیشتری داشته باشد به عنوان مثال 10 درجه نور ستاره قابل مشاهده خواهد شد با انحراف بیشتر باید اینطور باشد چون نور کند شده است وقتی وارد تلسکوپ شده. اما اگر نور ستاره با 5 مایل در ساعت از تلسکوپ عبور کرده باشد پس اگر تلسکوپ با آب پر شود هیچ انحراف بیشتری نیاز نیست به این دلیل که در هر صورت نور در 5 درجه می آید. نور ستاره همان قدرت را دارد اما فقط هنگام عبور از آب کند میشود. اگر تلسکوپ درحال حرکت باشد درحالی که با آب پر شده است باید انحراف بیشتری داشته باشد تا ستاره دیده شود اما در حقیقت ستاره در حرکت است و تلسکوپ ثابت است و نور ستاره بصورت آهسته به سمت ما حرکت میکند پس دیگر نیازی نیست که تلسکوپ بیشتر منحرف باشد. در 1871 جرج بیدل ایری ستاره شناس سلطنتی این آزمایش را انجام داد. زمین ثابت است و این آسمان و ستارگان هستند که حرکت میکنند. جرج هربار که این آزمایش را انجام داد نتیجه به نفع زمین مرکزی و ثابت بود. (در متن بالا منظور از حرکت تلسکوپ،حرکت تلسکوپ همراه چرخش فرضی زمین است).


5-در 1913 فیزیک دان فرانسوی جرج سایناک بار دیگر وجود اتر و ثابت بودن زمین را اثبات کرد. او با استفاده از یک شکافنده پرتو دو نور را در جهات مخالف هم فرستاد و آن ها را باهم بازترکیب کرد، سپس حاشیه تداخل آن هارا مشاهده کرد اولین بار میز آزمایش ثابت بود و دومین بار میز را دوبار در ثانیه چرخاند. تغییرات در الگو های تداخل بین آزمایش متحرک و ثابت، ثابت کرد که نور و البته زمین، ثابت است. در 1914 ویلیام وستفیلد کتابی با عنوان " آیا زمین میچرخد؟ نه" نوشت و زمانی که شاهکار جراد هیکسون با عنوان "پادشاهان سرنگون: تاریخچه تکامل نجوم از زمان امپراتوری روم تا امروز" در 1922 منتشر شد، مدل جهانی خورشید مرکزی آخرین نفس هایش را می کشید. در 1925 آزمایش مایکلسون-گیل، دوباره نتیجه ای به نفع زمین ثابت داشت و جامعه فریماسونی علمی به یک چیز بسیار بزرگ تر برای بازگشت به دوران طلایی خود نیاز داشت!


6- در 1925، مایکلسون و گیل آزمایشی طراحی کردند تا ببینند میتوانند چرخش زمین به دور خود در طی یک روز را به اثبات برسانند. آن ها در یک میدان لوله مستطیلی با قطر 12 اینچ همراه یک منبع نور و آینه هایی در کناره ها نصب کردند.

نور ها در جهات مختلف در اطراف مستطیل حرکت کردند و هنگامی که باهم بازترکیب شدند، جنبش حاشیه اتفاق افتاد و فقط 2.6 درصد با آن نتیجه ای که از حرکت زمین در یک روز انتظار داشتند تفاوت داشت.

جریان لوله کالیبراسیون کوچکتر از آن بود که تغییر سرعتی بین شمال و جنوب نشان دهد. این حاشیه ها به عنوان پایه ای برای تغییرات حاشیه زمانی که نور جریانی به طور کامل داشت استفاده شد.

حال این چگونه کار کرد؟

در این طرح اندازه لوله های مایکلسون و گیل کمی اغراق آمیز نشان داده شده است تا بطور شفاف و کاملا آشکار نشان دهد که چگونه کار میکند. 

استوا تقریبا روزی 25000 مایل حرکت میکند. همانطور که میبینید، سرعت با افزایش عرض جغرافیایی کاهش پیدا میکند. در عرض جغرافیایی 15، محیط آن عرض جغرافیایی کمی کوچکتر است بنابر این 24150 مایل در هر روز حرکت میکند.

فاصله ای که در طول روز طی میکند با افزایش عرض جغرافیایی کاهش می یابد تا جایی که در قطب شمال به صفر میرسد.

تصور کنید قسمت جنوبی لوله در استوا و قسمت شمالی در 30 درجه عرض جغرافیایی باشد.

نور در دو جهت لوله هارا دور میزند و باید در قسمت جنوب لوله در استوا تحت تاثیر سرعت بالاتری قرار بگیرد و سپس وقتی در قسمت شمالی لوله در عرض جغرافیایی 30 حرکت کند.

وقتی آن ها بازترکیب میشوند، وقتی که با مسیر بسیار کوچکتر با استفاده از مدار کالیبراسیون مقایسه  یا سنجیده میشوند  باید الگوی تداخل حاشیه متفاوت تولید کنند.

از 269 مشاهده، آن ها میانگین تغییر حاشیه را 0.230 بدست آوردند و این تنها 2.6 درصد با محاسبه 0.236 که انتظار داشتند متفاوت بود.

آن ها نتیجه گرفتند که این اتر (آسمان) است که روزی یکبار به دور زمین در چرخش است.

و نتیجه این آزمایش توسط آزمایش جرج ایری نیز قابل اثبات است که در حقیقت آسمان حرکت میکند نه زمین.


7-در 1887 فیزیک دان آمریکایی آلبرت مایکلسون و ادوارد مورلی یک آزمایش انجام دادند تا سرعت زمین در فضا(یا چیزی که به آن اتر میگفتند) را تعیین کرده و ثابت کنند. با عبور نور از طریق دو مسیر، یکی در جهت حرکت فرضی زمین و دیگری در زاویه قائمه آن. نوری که با زمین حرکت میکرد، باید زمان بیشتری نسبت به نوری که در زاویه قائمه آن حرکت میکرد برای برگشت میگرفت.

آزمایش مایکلسون مورلی از یک تداخل سنج برای اندازه گیری پرتو های نور استفاده کرد و ثابت کرد که زمین هیچ حرکتی ندارد و کاملا ثابت است. مایکلسون کاملا از نتیجه آزمایش متعجب بود زیرا آن نتیجه ای که میخواستند بدست نیامد.

در آزمایش مایکلسون مورلی نور تقسیم به دو پرتو شده که یکی از نور های تقسیم شده در یک زاویه قائمه به جهت حرکت فرضی زمین منتشر شد و دیگری همراه مسیر جهت فرضی حرکت زمین. نوری که در جهت زمین حرکت میکند باید زمان بیشتری نسبت به نوری که در زاویه قائمه حرکت میکند بگیرد. نبود تفاوتی در سرعت پرتو نور به معنای این بود که زمین ثابت است برای دنیای علم این نتایج معنایی نداشت زیرا مخالف مدل خورشید مرکزی بود و ثابت میکرد زمین حرکتی ندارد و ثابت است.

 اما در کمال تعجب مایکلسون و مورلی و جامعه علمی، هیچ تغییری ثبت نشد. حتی با تکرار آزمایش بار ها و بار ها در مکان های مختلف و تلاش برای حل این مشکل، طرفداران خورشید مرکزی انقباض فیتزجرالد-لورنتس را ابداع کردند تا بتوانند این مشکل را رفع کنند و ادعا کردند که مسیر نور رفت همان جهت را همانند زمین که از لحاظ فیزیکی در طول آزمایش کوتاه تر بود بطوری که در زمان بازگشت برابر شد با مسیر دیگر. پیامد های آزمایش مایکلسون-مورلی برای مدل افسانه ای زمین کروی بسیار ویرانگر بود زیرا ثابت کرد زمین ثابت است و هیچ حرکتی ندارد.

 آن ها مجبور شدند یک توضیح مضحک و دروغین جعل کنند و چون نمیتوانستند ثابت بودن زمین را به جامعه علمی و طرفدار مدل خورشید مرکزی و زمین کروی معرفی کنند و با آن کنار بیایند اتر را رد کردند. حتی آرتور میلر نیز با توجه به این موضوع کار آن هارا از روی نا امیدی خواند و نام فیزیک نا امیدی را بر آن گذاشت.

🔵نظرات منجمان،فیزیک دانان و نویسندگان علمی درباره نتایج آزمایش مایکلسون مورلی:

🔶"فقط یک جایگزین وجود داشت;سرعت واقعی زمین در فضا که ممکن است برابر با صفر باشد." 

منجم و فیزیک دان Arthur Eddington 

منبع:The Nature of the Physical World, 1929, pp. 11, 8


🔶"نتایج آزمایش مایکلسون مورلی غیر قابل باور بود..تنها یک نتیجه وجود داشت و آن هم ثابت بودن زمین بود."

  فیزیک دان Bernard Jaffe 

منبع: Michelson and the Speed of Light, 1960, p. 76


🔶"بنابراین شکست مایکلسون مورلی در  مشاهده سرعت نور با سرعت های مختلف در زمان های مختلف سال نشان می دهد که زمین باید ثابت و بی حرکت باشد! گالیله به ما گفت که زمین نمیتواند در مرکز جهان باشد، پس چرا باید در فضا بی حرکت باشد؟"

 فیزیک دان Adolph Baker 

منبع: Modern Physics & Antiphysics, pp. 53-54


🔶"ساده ترین توضیح این بود که زمین  در اتر ثابت است و همه چیز به دور زمین چرخش میکند."

 فیزیک دان James Coleman 

منبع:Relativity for the Layman, p. 37


🔶"آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان را با یک جایگزین و نتیجه شرم آور مواجه کرد. از یک طرف آنها می توانستند نظریه اتر که بسیاری از چیزهایی که در مورد الکتریسیته، مغناطیس، و نور توضیح داده بود را دور بریزند و یا اتر را نگه داشته و کوپرنیک و حرکت زمین را فراموش کنند. برای بسیاری از فیزیکدانان باور ثابت بودن زمین آسان تر از این بود که باور داشته باشند امواج نور و امواج الکترومغناطیسی بدون یک محیط که حفظشان کند وجود داشته باشند .این یک معضل جدی است! آزمایشات دیگری نیز توسط مایکلسون و دیگران انجام شد که سرعت زمین در فضا را برابر با صفر محاسبه کرد."

 Lincoln Barnett 

منبع: The Universe and Dr. Einstein, p. 44🔶"چه اتفاقی افتاد زمانی که این آزمایش در 1887 انجام شد؟ هرگز و هرگز تغییری در الگوی تداخل دیده نشد! هیچ تغییری! معنی و مفهوم این چیست؟ این یک آزمایش بود که برای اندازه گیری سرعت حرکت زمین در اتر انجام شده بود. این آزمایش میتوانست حرکت زمین به دور خورشید را نشان دهد اما نشان نداد! پس نتیجه آزمایش مایکلسون مورلی چه بود؟ نتیجه این بود که زمین حرکت نمیکند."

 فیزیک دان Richard Wolfson (منبع:The Teaching Company, episode taught by Professor Richard Wolfson of Middlebury College)


🔶"نتایج آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان و علم را با یک انتخاب بد مواجه کرد! دور انداختن اتر که الکتریسیته، مغناطیس، و نور را توضیح میداد یا قبول اینکه زمین ثابت است"

 Ronald Clark 

منبع: Einstein: The Life and Times, 1984, p. 57🔶"مشکلی که علم با آن مواجه شده است قابل توجه است. به نظر میرسد که سه گزینه وجود دارد که یکی از آن ها این است که قبول کنیم زمین ثابت است و کوپرنیک اشتباه کرد"

 James W. Fulbright 

منبع: Ibid., pp. 109-110, emphasis added. In the opposite vein, senator James W. Fulbright once remarked: “We must

care to think about the unthinkable things, because when things become unthinkable, thinking stops and action

becomes mindless


و در آخر خود مایکلسون:


🔷"این نتیجه بطور مستقیم در تضاد با توضیح و پیش فرض حرکت زمین بود." 

فیزیک دان آلبرت مایکلسون

منبع: The Relative Motion of the Earth and the Luminiferous Ether,” American Journal of

Science, Vol. 22, August 1881, p. 125

بنابراین علم نمیتواند ثابت کند که زمین به دور خورشید در حرکت است( یا اثبات کند که زمین حرکت میکند)


8-در دو قطب زمین با سرعت بسیار آهسته در حرکت است.از آنجا که نصف قطر (= شعاع) زمین از مرکز به سطح است،آن فاصله حدود 3963 مایل است. همه ما میدانیم که یک کوه نورد در 20000 فیت ارتفاع از سطح دریا در کوه ها،اکسیژن بطور قابل توجهی کمتر نسبت به سطح دریا ها برای تنفس دارد. با این حال، او در ارتفاعی کمتر از چهار مایل از سطح دریا است.

در برخی از نقاط ( کمتر از ده مایل از سطح دریا)، یک فرد از کمبود اکسیژن می میرد.همه اینها نشان می دهد که اکسیژن بیشتری در نزدیکی سطح دریا وجود دارد.(در سطح زمین) یعنی با ارتفاع گرفتن هرچه بیشتر اکسیژن کمتر میشود چرا که هوا نازک تر است و مولکول های کمتری در هر متر مکعب وجود دارد. در نتیجه جو در سطح دریا فشار بیشتری نسبت به ارتفاعات بالاتر اعمال می کند. با این تعریف،فشار اتمسفر(atm) در سطح دریا یک اتمسفر و 760 میلی متر جیوه (760mmHg)، که همان 29.92 اینچ جیوه در یک فشار سنج است که به طور متوسط 14.7 پوند بر اینچ مربع فشار رو به پایین به دلیل وزن هوای بالا است.

 حال باید ببینیم برای ترکیب های گازی مانند اتمسفر زمانی که به دور از مرکز سیستم چرخش هستند چه اتفاقی می افتد؟ سرعت چرخش جو هوا (V) که فرمول آن V=2πr/T داده شده است که در آن r برابر است با R + h، شعاع زمین R است و h میزان ارتفاع است(از سطح زمین) و T برابر 24 ساعت است. در هر سیستم چرخشی،بزرگتر شعاع r است،بزرگترین سرعت زاویه ای V است،بیشترین و بزرگترین حرکت زاویه ای (m V r) است و مقدار بیشتری از اینرسی و m نیز جرم است.

زمانی که چرخش زمین در نظر گرفته شود، 2π/T ثابت است. بنابراین هر لایه جو باید یک سرعت زاویه ای متفاوت داشته باشد.سرعت زاویه ای در ارتفاع بالاتر بیشتر می شود. سرعت چرخشی در سطح زمین 1670 کیلومتر بر ساعت است اما اگر کسی به ارتفاع 500 کیلومتر برود،سرعت چرخشی در این ارتفاع 1800 کیلومتر بر ساعت است (500 m/s) که همان سرعت محیطی سانتریفیوژ گازی(مرکزگریز گازی) است. به عبارت دیگر، برای حرکت همراه با زمین که به دور محور خود می چرخد،جو در ارتفاع 500 کیلومتر در حال حرکت در 500 متر در ثانیه است. نزدیک به سطح دریا اتمسفر باید 1670 کیلومتر بر ساعت و یا در حدود 1037 مایل در ساعت حرکت کند که در حدود 81 مایل در ساعت بیشتر است. بنابراین در 500 کیلومتر (حدود 311 مایل از سطح دریا) فشار اتمسفر (گاز) بیشتر از سطح دریا خواهد بود.

 از آنجایی که ما می دانیم که فشار اتمسفر واقعی با افزایش ارتفاع کاهش می یابد، زمین نمیتواند چرخشی داشته باشد و در آخر اگر زمین درحال چرخش باشد، اکسیژن باید بطور نسبی بیشتر از هیدروژن در ارتفاعات بالا باشد و همچنین هیدروژن بیشتر از اکسیژن در نزدیکی سطح دریا وجود داشته باشد و علت آن است که اکسیژن سنگین تر از هیدروژن است اما در حقیقت چنین چیزی را مشاهده نمیکنیم(که میگوید درصد اکسیژن با افزایش ارتفاع یکسان باقی می ماند و تنها مقدارش کاهش می یابد) و اگر زمین در چرخش بود، مطابق گفته های بالا که توضیح میدهد گاز ها چگونه در یک سیستم چرخشی رفتار میکنند، حیات هرگز بر روی زمین به وجود نمی آمد. پس نتیجه این است که زمین درحال چرخش نیست و کاملا ثابت است. 


9- با توجه به مدل زمین کروی، ستاره قطبی مستقیما در بالای قطب شمال قرار دارد که نباید در هیچ قسمتی از نیم کره جنوبی زمین دیده شود اما ستاره قطبی در حدود 23.5 درجه در عرض جغرافیایی جنوبی دیده میشود و این باز هم ثابت میکند مدل زمین کروی غلط است. با توجه به مدل کرویت زمین و قرار داشتن ستاره قطبی بصورت مستقیم در بالای قطب شمال، این غیر ممکن است که بتوانیم ستاره قطبی را از یک درجه فراتر از استوا یا در 90 درجه از قطب ببینیم. اما رویت ستاره قطبی حتی در مدار راس الجدی و فراتر از استوا هم ثبت شده است. باتوجه به مدل زمین کروی، ستاره قطبی نباید در زیر خط استوا دیده شود اما کشتیرانان و دریا نوردان میتوانند حتی در بیشتر از 20 درجه جنوب خط استوا ستاره قطبی شمال را ببینند.

برخی فکر میکنند انحراف 23.5 درجه ای زمین اما حتی این موضوع هم نمیتواند پاسخی برای اشکالات این کره انیمیشنی باشد.


10- دب اکبر بسیار نزدیک به ستاره قطبی است و از 90 درجه عرض شمالی(قطب شمال) و حتی در 30 درجه عرض جنوبی قابل مشاهده است. صورت فلکی روباهک در 90 درجه عرض شمالی دیده میشود و البته در 55 درجه عرض جنوبی. برج ثور،اسد و حوت در 90 درجه شمالی و 65 درجه جنوبی دیده میشود. برج دلو و میزان میتوانند در 65 درجه عرض شمالی تا 90 درجه جنوبی دیده شود! صورت فلکی سنبله را میتوان از 89 درجه شمالی تا 80 درجه جنوبی دید و جبار را میتوان از 85 درجه شمالی تا 75 درجه عرض جنوبی دید.

 با توجه به یک ناظر بر روی یک کره، صرف نظر از هر انحرافی، نمیتواند این مشاهدات را داشته باشد. موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که دیگر لازم به بیان نیست و همین مثال ها کافیست.


11- خورشید نیمه شب، برخلاف نظر مخالفان زمین تخت، اثبات میکند که مدل زمین کروی غلط است

اگر زمین یک کره بود که به دور خورشید درحال چرخش است، تنها جایی که چنین پدیده ای به نام خورشید نیمه شب رخ میداد فقط در قطب ها قابل مشاهده میشد.

دیگر نقاط از 84 درجه عرض جغرافیایی به سمت پایین نمیتوانستند هرگز،صرف نظر از هر شیب یا انحراف،خورشید نیمه شب را بصورت متوالی ببیند

برای دیدن خورشید برای یک دوره کامل در مدل زمین کروی در نقاطی به جز قطب ها، شما مجبورید که مایل ها و مایل ها از زمین و دریا برای بخشی از این دوره را نگاه کنید

هرکسی در زیر نقطه و خطوط موازی 89 درجه باشد، هرگز نمیتواند خورشید را به مدت 72 ساعت ببیند زیرا زمین یک کره است اما در حقیقت شما میتوانید در 65 درجه از شمال(زیر89 درجه) خورشید نیمه شب را ببینید و این یکی دیگر از دلایل تخت بودن زمین است و ثابت میکند مدل کروی نمیتواند خورشید نیمه شب را توجیه کند

خورشید میتواند برای روز ها در تابستان شمالی دیده شود و این ثابت میکند که یک مشکلی با فرضیه زمین کروی وجود دارد!

علاوه بر این چرا خورشید نیمه شب در جنوب(در آنتراکتیکا) هرگز از مناطق جنوبی در طول تابستان جنوبی دیده نمیشود؟

کاپیتان کوک به 71 درجه از منطقه جنوبی رسید،ودل در 1893 به 74 درجه از منطقه جنوبی رسید و جیمز سی راس در 1841 و 1842 به 78 درجه از منطقه قطبی رسید! اما هیچ کدام از آن ها گزارشی از دیده شدن خورشید در نیمه شب ندادند.

کروی گرایان هرگز نمیتوانند این را توضیح دهند که چرا هرگز خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا در مناطق جنوبی در طول یک سال دیده نمیشود.

انجمن جغرافیایی سلطنتی بلژیک در Expedition Antarctique Belge ثبت کرده است که در شدیدترین زمستان قطب جنوب، از 71 درجه عرض جنوبی به بعد، خورشید در 17 می غروب کرد و هرگز در افق تا 21 جولای دیده نشد.

این کاملا درتضاد با مدل زمین کروی است، اما به سادگی توسط مدل زمین تخت توجیه میشود

خورشید نیمه شب از ارتفاع بالا در دورترین نقطه و عرض های جغرافیایی شمالی در طول تابستان شمالی دیده میشود، زیرا خورشید در داخلی ترین مدار خود درحال چرخش به دور مرکز شمالی است

به همین ترتیب،در دورترین عرض های جغرافیایی جنوب در طول تابستان آرکتیک، خورشید به طور کامل به مدت دو ماه از دید ناپدید میشود چون در مدار شمالی است.


12- دیده شدن همزمان ماه در آمریکا و استرالیا یک حقیقت است و اگر کمی در اینترنت جستجو کنید متوجه این موضوع میشوید به خصوص در سایت های زمان و تاریخ.

افرادی بسیار زیادی در نقاط مختلف جهان این آزمایش را انجام داده اند و این موضوع را به اثبات رسانده اند.

کافیست به سایت زمان و تاریخ  یا به دوربین های آنلاین مراجعه کنید.

در یک کره هرگز امکان ندارد که بتوانید همزمان در استرالیا و آمریکا ماه را تماشا کنید.


13-در فرضیه خورشید مرکزی ادعا شده است که زمین پس از عطارد و زهره سومین سیاره منظومه شمسی است، با توجه به این ادعا، ما به هیچ وجه نباید عطارد و زهره را (به خصوص عطارد را) در شب یا هنگام غروب ببینیم اما حقیقت این است که عطارد و زهره هردو در آسمان شب قابل مشاهده هستند.

تصاویر بسیاری از عطارد و زهره در آسمان شب(حتی ساعتی پس از غروب خورشید) وجود دارد که در مقاله کامل برخی تصاویر را قرار دادیم.

برخی ادعا میکنند عطارد و زهره را میتوان در موقعیتی خاص(که زمین در منظومه شمسی قرار دارد) دید، اما حقیقت این است که بله در بهترین شرایط اگر بتوانید زهره را ببینید، شما تنها قسمت تاریک آن را میبینید نه قسمت روشن شده توسط نور خورشید را، نتیجه این است که شما هیچ چیز نمیبینید اما حقیقت ماجرا این است که شما همیشه آن هارا نورانی میبینید.

کلیپ ترجمه شده بسیار جالب در این مورد: http://www.aparat.com/v/3Wifh


14- این آزمایش ممکن است ساده باشد اما به شما کمک میکند تا درک کنید که نور در یک سطح صاف چگونه منعکس میشود! 

اگر زمین یک کره بود نور خورشید به هیچ وجه به این صورت و مانند خط صافی از نور به سمت ناظر نبود زیرا انحنای زمین مانع این اتفاق می شد و این به این علت است که هیچ انحنایی هرگز نه دیده و نه محاسبه شده و هیچ وقت وجود نداشته!  

تمام چیزی که باعث محدود شدن دید شما در زمین میشود وجود اتمسفر و موانع طبیعی مانند کوه، و محدود بودن چشمان شماست زیرا چشم انسان فقط میتواند تا محدوده ای خاص را به طور کامل ببیند نه بیشتر از آن را و اگر قوی ترین تلسکوپ را هم داشته باشید به علت وجود بخار آب بر روی دریا ها و اتسمفر و آلودگی ها شما نخواهید توانست تا هرجایی که بخواهید را ببینید


15- یک سوال:در چه ارتفاعی از سطح زمین میتونیم انحنای زمین رو مشاهده کنیم؟

کامنت های دریافت شده:

لازم نیست به ارتفاع خاصی برید کافیه برید لب ساحل و به افق نگاه کنید شما میتونید از ساحل انحنای زمین رو مشاهده کنید

شما باید به ارتفاع حدود دویست فوت برسید تا بتونید انحنا رو مشاهده کنید

200 ft= 0.06096 km

کافیه از پنجره هواپیما یک نگاهی به بیرون بندازی اونوقت انحنای زمین رو میبینی 

زمانی که به کوهستان رفته بودم انحنا زمین رو دیدم پس ارتفاع خاصی لازم نیست برسی

من با چشمای خودم انحنای زمین رو میبینم شما زمین تخت ها چی میزنین؟ ساقیتون کیه؟

من با خلبان جنگنده صحبت کردم اونا گفتن تا بیست هزار فوتی رفتن و انحنای زمین رو دیدن(فکر میکنند بیست هزار فوت چقدر هست)

20000 ft=6.096 km

خب تا همینجا فعلا کامنت ها کافیه

ما چند کلیپ از موشک های آماتور و بالن های آماتور در پیج و کانال قرار دادیم که ارتفاعات بین چهل کیلومتر تا  صدو پانزده کیلومتر رو نشان میداد البته ارتفاعات بیشتری هم هست مثلا حدود دویست و سی کیلومتر و افق همچنان در اون کلیپ ها صاف و بدون انحنا و خمیدگی هست حال کامنت افراد:

از کجا معلوم کلیپ شما فیک نباشه؟

باید برای دیدن انحنا خیلی بالاتر بری مثلا یک میلیون فوت

باید بیشتر بالا بری اینجا هیچی دیده نمیشه

زمین بزرگتر از اونیه که انحناش معلوم باشه!!

این کلیپ ها همش الکیه من خودم از پنجره هواپیما دیدم زمین کروی بود

از نظر یه مورچه هم پرتقال تخته

تابحال اتم رو روی یک توپ گذاشتی؟ ما مثل همون اتمیم باید خیلی فاصله بگیریم تا انحنا دیده بشه

این کامنت ها بسیار ما رو متعجب میکنه چون کسانی که حتی در دیدن انحنای زمین باهم توافق ندارند و هرکس یک چیز میگه چطور میخوان زمین تخت رو نقد کنند؟ شما حتی در دیدن انحنا باهم مخالفید یکی از شما میگه انحنا رو از دویست فوتی دیده یکی میگه از هواپیما معلومه بعد وقتی میبینند که اشتباه میکردند حرفشون رو عوض میکنند و میگن زمین بزرگتر از اونی هست که بخواید انحنا رو ببینید!

هیچکس نتونسته انحنای زمین رو به اثبات برسونه تنها و تنها نظرات شبه علم دربارش مطرحه و هرکس یک نظری دربارش داره اگر زمین واقعا یک کره هست که درحال چرخش در فضاست پس چرا نظرات شما باهم فرق داره؟ شما دارید دروغ میگید! البته دارید به خودتون دروغ میگید چون زمین تخت برای شما قابل باور نیست به دروغ رو میارید! عده ای کامنت میذارن اگر زمین تخته چرا نمیشه تا بینهایت رو دید؟ من هزاران بار پاسخ این سوالات رو دادم هم در پیجم هم در کانالم مطالبی در این باره هست که چرا نمیتونید ببینید. مردم فکر میکنند قوانین فیزیک فقط به گرانش و کرویت زمین محدود شده و کامنت میگذارن: شما تمام فیزیک رو با حرفاتون زیر سوال بردید درحالی که کوچکترین درکی از فیزیک ندارند و اصلا با قوانین فیزیک آشنایی ندارند.

موضوعی که هیچ کروی گرایی قادر به اثباتش نیست موضوع انحنا زمین هست. انحنا نه دیده، نه محاسبه و نه احساس شده و تنها بر روی کاغذ همراه چند عدد قابل نشان دادن هست پس چرا چیزی رو که وجود نداره قبول میکنید و برای دفاع از چیزی که وجود نداره دروغ میگید؟ کسانی که حتی کوچکترین اطلاعی از ابعاد زمین در مدل کرویت زمین ندارند و میان و نظراتی میگذارند که واقعا سواد کمشون رو میرسونه. اگر شما حقیقت رو میگید و انحنا وجود داره همه شما در یک ارتفاع باید بتونید این انحنا رو ببینید نه اینکه یکی از شما بگه از بالای یک کوه دیده و دیگری بگه زمین بقدری بزرگه که نمیتونید انحنا رو ببینید

این واقعا خجالت آور و مسخره هست و مطالعه کم افراد جامعه رو نشان میده. افراد تحصیل کرده و باسواد جامعه هم متاسفانه دچار این تعصب شدند چون بنده با خیلی از فیزیک دان ها صحبت کردم اونها از تاثیرات انحنا در سطح زمین صحبت میکنند درحالی که میگن زمین به قدری بزرگه که نمیتونید انحنا رو در ارتفاعات ببینید چطور وقتی تاثیرش رو در سطح زمین میبینیم نمیتونیم انحنا رو در مایل ها بالاتر از سطح زمین ببینیم؟ تا کی میخواید به خودتون دروغ بگید؟ تنها جایی که انحنا زمین قابل رویته کلیپ های ثبت شده توسط دوربین های گوپرو و لنز های فیش آی هست که مورد استفاده سازمان های فضایی هست.

برای تخت بودن زمین دلایل بسیاری وجود داره اما مهم ترین دلیل: "هیچ انحنایی وجود ندارد"

و وقتی زمین انحنا نداشته باشد یعنی زمین تخت است نه کروی!

حقیقت این است که یک تناقض بسیار بزرگ در مدل کرویت زمین وجود دارد! از هر کروی گرا درباره انحنا زمین سوال بپرسید، پاسخ های مختلفی به شما میدهند، به خصوص افرادی که ظاهرا تحصیل کرده اند و با فرمول و اعداد حرف میزنند.

هرکدام فرمول مختلفی ارائه میدهد! یکی میگوید انحنا در فاصله 240 کیلومتری، تنها 1.37 متر است!! دیگری معتقد است کشتی ها با 8 کیلومتر دور شدن از ساحل به علت انحنا زمین به زیر خط افق میروند!

هرکدام یک عدد و یک پاسخ متفاوت میدهند و سعی در اثبات حرف خود دارند اما حقیقت این است: چون هیچ انحنایی وجود ندارد، مردم متفاوت فکر میکنند و پاسخ های متفاوت میدهند زیرا هیچ عدد و فرمول ثابتی برای آن وجود ندارد.

اما معروفترین فرمول انحنا M^2 *8=D است که تقریبا با فرض 25000 محیط زمین به دست آمده است.


16- در یک زمین کروی، خط استوا هرگز نمیتواند وجود داشته باشد، زیرا زمین دارای انحراف در مدار خود است و این انحراف باعث میشود که مدار راس السرطان در حقیقت خط استوا باشد و جایگاه خط استوا هرگز آنطور که در تصاویر و نقشه ها نشان میدهند نخواهد بود.

آن ها به انحراف زمین دقت نکردند و این مدل را بر اساس یک بی دقتی ساختند.

زمین را در دو سمت خورشید فرض کنید، با این وضعیت تابش، وضعیت قطب شمال و جنوب باید یکسان باشد نه متفاوت درحالی که قطب شمال در اقیانوس و قطب جنوب یک قاره یخ زده است(بر اساس مدل زمین کروی)

مدل زمین کروی هرگز این را توجیه نمیکند17-نور ماه سرد است  و برخلاف نور خورشید با متمرکز شدن به مکانی آن مکان را گرم نمیکند، اگر ماه در حقیقت نور خورشید را بازتاب میداد نور آن طلایی و دارای حرارت بود اما نور ماه اشیا را سرد میکند و حتی سایه ایجاد شده توسط نور ماه از نور ماه گرم تر است زیرا نور ماه دارای حرارت نیست و نور سرد است.

به عبارت دیگر خورشید گرما بخش،خشک کننده،طلایی رنگ (نور طلایی)، نگه دارنده و ضدعفونی کننده است و ماه سرما بخش،مرطوب و نمناک،نقره ای رنگ (نور نقره ای)، باعث فساد و سپتیک است.

آزمایشات بسیار زیادی توسط افراد مختلف در نقاط مختلف جهان انجام شده که نشان میدهد نور ماه اجسام را سرد میکند و البته نور ماه از سایه ایجاد شده توسط آن سردتر است.

اگر نور ماه بازتابی باشد، در بهترین شرایطی که میشود برای آن در نظر گرفت، این است که نمیتواند دمای محیط و اجسام را تغییر دهد و نه گرم است نه سرد( که البته یک جسم منعکس کننده نور گرما را نیز انتقال میدهد).

اما ماه نه تنها دما را افزایش نمیدهد بلکه دما را کاهش میدهد و این نشان میدهد نور ماه از خودش است و نور بازتابی نیست، این ثابت میکند مدل خورشید مرکزی کاملا نادرست است.

18- تصویر تهیه شده از غروب خورشید طی شش ماه توسط لوکاس هاپسیس- به خورشید نگاه کنید چگونه کوچکتر و کوچکتر میشود! در حقیقت اثبات های بسیاری برای این موضوع وجود دارد که خورشید به تدریج در افق کوچکتر و کوچکتر میشود و این نشان میدهد خورشید درحال دور شدن از ماست(البته این کاهش سایز به هاله دور خورشید و نور آن مربوط نمیباشد بلکه بار ها با سولار فیلتر آزمایش شده است که قرص خورشید رفته رفته کوچکتر میشود)

البته در فصل های مختلف با شرایط جوی مختلف، شما تصاویر مختلفی از غروب و طلوع تهیه میکنید.

حال چرا در یک کره چنین چیزی ممکن نیست؟ زیرا در مدل زمین کروی، کره از خورشید دور نمیشود بلکه با چرخش خود، اینطور برای ما به نظر میرسد که خورشید به سمت پایین حرکت میکند و ما نباید تغییر سایزی از خورشید را شاهد باشیم.


پ.ن: بزرگ شدن خورشید به صورت غیر طبیعی در انتهای خط افق مربوط به بزرگنمایی جوی و تاثیرات قطرات آب موجود است و البته همیشه رخ نمیدهد.


منبع تصویر: لینک

سایت عکاس: لینک

19-ماه گرفتگی در حقیقت توسط خود ماه انجام میشود. طبق مدل زمین کروی ماه گرفتگی وقتی رخ میدهد که خورشید،زمین و ماه در یک خط راست قرار می گیرند و سایه زمین بر روی ماه می افتد اما ماه گرفتگی هایی از دوران گذشته تا به امروز رخ داده وقتی که خورشید هنوز در افق بوده یا به عبارتی روز هنوز به پایان نرسیده بود. تصویر بالا یکی از تصاویر ماه گرفتگی در روز است! یکی از معروفترین ماه گرفتگی هایی که در روز رخ داد ماه گرفتگی دسامبر 2010 در مکزیکو است همینطور ما گرفتگی 15 آوریل 2014 که در روز قابل مشاهده بود.

ماه برای اینکه در صبح یا به طور کلی در روز دیده شود و ماه گرفتگی نیز در هنگام وقوع باشد (در مدل زمین کروی)باید در موقعیتی خاص به عنوان مثال فقط در قطب شمال یا جنوب باشیم تا بتوانیم آن را مشاهده کنیم. و همانطور که میدانیم سایه زمین در این موقعیت نمیتواند بر روی ماه بیوفتد و درواقع ماه گرفتگی در روز غیر ممکن است.

اما ماه گرفتگی در روز نه تنها مدل خورشید مرکزی را زیر سوال میبرد، بلکه ثابت میکند تمامی اطلاعاتی که از ماه به ما داده اند دروغ است.

همچنین این را باید بگوییم که هیچ مدرک معتبری از اینکه چگونه یک ماه گرفتگی در مدل زمین کروی رخ میدهد،وجود ندارد زیرا هیچکس نتوانسته ثابت کند که این ماه گرفتگی توسط سایه زمین رخ میدهد و همه از کودکی این تلقین را پذیرفته اند.


20- عبور ونوس از جلوی ماه - از کودکی به شما چیز دیگری گفته شده به همین علت، شما فقط خورشید را برای عبور سیارات رصد میکنید!  تصاویر زیادی از عبور سیارات از جلوی ماه موجود است و این به کل سیستم خورشید مرکزی را نابود میکند.(به تصویر بالا دقت کنید)

موضوع جالب این است که در اسلام نماد ماه و ستاره وجود دارد همچنین در ایران باستان! قطعا حقیقتی در این بین است 

البته این یکی از نظرات است در این مورد که این نور درواقع سیاره است! 


عبور سیاره از مقابل ماه در نماد های اسلامی در دین اسلام نیز برخی نماد ها نشانگر این است که یک ستاره یا سیاره در وسط ماه قرار دارد علت این است که در گذشته مردم این پدیده را مشاهده میکردند و از آن نماد های بسیاری ساختند

در هفتم مارس 1794 چهار منجم )سه تای آن ها در نورچ و یکی از آن ها در لندن( یک نور درخشان مانند ستاره در مقابل ماه دیدند که در انجمن سلطنتی لندن ثبت شده است. 

منجم بریتانیایی Sir james south  در آوریل 7 ، سال 1848 یک نامه به روزنامه تایمز نوشت: در پانزدهم مارس 1848 وقتی با تلسکوپ به ماه نگاه کردم یک ستاره با قدر ظاهری 7 در مقابل ماه دیدم و البته این اولین و آخرین باری نبود که من این را دیدم بلکه بارها و بارها آن را رصد کردم

به تصاویر زیر توجه کنید حتی این نماد در فرهنگ سومریان و ایرانیان نیز وجود دارد.

این نماد در فرهنگ ایرانیان نیز مقدس بوده است و در گذشته رصد میشده اما امروزه علم دروغین آن را پنهان می کند (البته برخی مواقع مشاهده شده که زهره از پشت ماه نیز عبور میکند.)


21- تمامی تصاویر فضایی موجود که ناسا ادعا کرده است با فرستادن کاوشگران آن هارا تهیه کرده است جعلی و فیک میباشند و اثبات شده که تمامی تصاویر در نرم افزار فوتوشاپ یا نرم افزار های مشابه ساخته میشوند و این نشان میدهد نه تنها هیچ کاوشگر و فضاپیمایی به خارج از زمین فرستاده نشده، بلکه فضای خلا و بی کرانی وجود ندارد تا آن ها بتوانند کاوشگری بفرستند و به همین علت تصاویر فضایی را جعل میکنند چون راه دیگری ندارند.

تصویر بالا نمونه ای از جعل کردن های ناسا می باشد. 

ادعا شده این تصویر توسط کاسینی تهیه شده است.

تصویر فیک ناسا از تایتان 

لینک تصویر از ناسا: 

http://yon.ir/nK8jo

چگونه بفهمیم این تصویر فیک است ؟ کلیپ زیر را ببینید

http://yon.ir/LSsEd

22- هیچ تصویر حقیقی ای از زمین کروی وجود ندارد، همه تصاویر دستکاری شده و سی جی آی (تصاویر کامپیوتری و انیمیشنی) هستند. تمامی عکس های ناسا و سایر سازمان های فضایی دروغین و دارای اشکالات بسیاری هستند.

اگر زمین در حقیقت یک کره باشد، نیازی به جعل تصاویر نیست بلکه تصاویر حقیقی را به ما نشان میدهند اما حقیقت این است که هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد و همه تصاویر جعلی و فیک هستند.
تصاویر بالا نمونه هایی از جعلیات ناسا هستند.

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

چرا زمین کروی نیست؟ : لینک

23- تمامی تصاویر تهیه شده توسط سازمان های فضایی از زمین، توسط لنز فیش آی یا دوربین گوپرو گرفته میشود تا انحنایی مصنوعی ایجاد کرده و به مردم تلقین کند زمین کرویست.

اگر زمین در حقیقت کروی باشد، نیازی به استفاده از این دوربین ها نیست.

درحالی که سازمان های فضایی مدام از این دوربین ها برای اثبات کرویت زمین استفاده میکنند، کافیست یک بالن یا موشک همراه دوربین معمولی به سمت آسمان پرتاب کنید، افق در سطح چشم شما و کاملا صاف خواهد بود.


24- سازمان های فضایی مختلف، ایستگاه فضایی را با استفاده از پرده سبز و آبی یا پرده های سینمایی جعل میکنند.

تجزیه و تحلیل بسیاری از فیلم های داخلی از ایستگاه فضایی بین المللی نشان میدهد که آن ها از حقه ها و ترفند های سینمایی بسیاری برای ساخت فیلم ها استفاده میکنند ترفند هایی از قبیل استفاده از پرده سینمایی یا پرده سبز،استفاده از بند ها و طناب ها که با آن ها آویزان میشوند و همینطور استفاده از هواپیمای زیرو جی یا جاذبه صفر که به ادعای آن ها برای تمرین فضانوردان و شبیه سازی محیط فضا و معلق ماندن استفاده میشود. آن ها با استفاده از هواپیما زیرو جی میتوانند صحنه های مختلف را تصویربرداری و باهم یکی کنند تا یک کلیپ کامل و چندین دقیقه ای بسازند زیرا این هواپیما ها تنها چند ثانیه در حالتی قرار میگیرند که میتوانند افراد را در این چند ثانیه معلق کنند.

اگر زمین در حقیقت کروی باشد و ناسا در حقیقت یک سازمان فضایی، بنابراین دلیلی برای جعل ایستگاه فضایی وجود ندارد. اما زمین کروی نیست و ناسا سازمان فریب جهانیست.

25-آیا عبور ایستگاه فضایی از بالای شهر و منطقه مورد نظرتان را دیده اید؟ اکثر مردم میتوانند ایستگاه فضایی را در آسمان با شرایط خوبی رصد کنند اما فاصله این ایستگاه باید بسیار کمتر از فاصله مورد ادعای علم باشد. نجوم مدرن ادعا دارد ایستگاه فضایی بین المللی در ارتفاع بین 330 تا 435 کیلومتر قرار دارد. زمین تخت گرایان مخالف ایستگاه فضایی نیستند اما ایستگاه فضایی یک سفینه بی سرنشین خورشیدی است که درحال چرخش به دور زمین است. ایستگاه فضایی درازایی حدود 73 متر دارد و کمی از یک هواپیمای بوئینگ بزرگتر است. نکته این است که شما نمیتوانید بصورت کامل و واضح یک هواپیما بوئینگ غولپیکر را در ارتفاع 15 کیلومتر تا حدود 20 کیلومتری ببینید و فقط یک نور چشمک زن میبینید خب سوال اینجاست، که ایستگاه فضایی چگونه در ارتفاع بیش از 330 کیلومتری بطور واضح دیده میشود؟ فرقی ندارد که با تلسکوپ یا دوربین نگاه کنید ایستگاه فضایی نباید قابل رصد باشد(اگر در ارتفاع گفته شده توسط علم مدرن باشد) این موضوع برای ماهواره ها نیز به همین گونه است زیرا ماهواره ها بسیار بسیار کوچکتر از یک هواپیما و حتی هلیکوپتر هستند و حدودا میشود گفت به اندازه موتور جت یک هواپیما بوئینگ هستند! شما نمیتوانید موتور جت یک هواپیما را حتی در 10 کیلومتری ببینید آنوقت چگونه میتوانید یک ماهواره را در ارتفاع بیش از سیصد کیلومتری ببینید؟ نور های درخشانی که میبینید ماهواره نیستند بلکه بالن ها و هواپیما های بی سرنشین در ارتفاعات پایین تر هستند. ماهواره ای وجود ندارد.

26-مسیر ایستگاه فضایی بر روی نقشه زمین تخت کاملا منطقی است اما در یک کره اصلی منطقی و قابل درک نیست زیرا مسیر را بصورت مداری سینوسی رسم کرده اند اما حقیقت این است که مدار این سفینه بی سرنشین خورشیدی با مدل زمین تخت بهتر قابل درک است.


27-با توجه به مدل زمین کروی، هرکسی میتواند با فروش طلا و فلزات گرانبها در قطب ها میلیاردر شود.

همچنین در هیچ مکانی از زمین، تغییر وزنی را شاهد نیستیم. البته باتوجه به مدل زمین کروی، گرانش در همه مکان ها یکسان نیست این نیز نشان میدهد آب های اقیانوس ها نمیتوانند به این صورت که نشان میدهند و ادعا دارند به دور زمین درحال حرکت با سرعت های سرسام آور باقی بمانند.

28- آزمایش لیزر تیم دکتر زاک اثبات میکند زمین تخت است.

این یکی از بهترین کار های گروهی تیم زمین تخت گرایان بوده است

 این آزمایش در دریاچه balaton  در مجارستان انجام شد

آن ها4 اندازه گیری در 15 و 16 آگوست انجام دادند

فاصله اندازه گیری چهارم :

6km (3.73mile)

کالیبراسیون در فاصله: 

720 m (0.447 mile)

ارتفاع لیزر از سطح آب: 

125cm (4.1 feet)

اندازه گیری در ساعت  6:30 AM   شروع و در ساعت  7:45 AM   پایان یافت

مختصات لیزر و دوربین: 

40.94922N  17.88929E

دوربین های استفاده شده:

Canon 6d with GPS + Canon 650d + Nikon P900 + Samsung mobile GPS + 2x GoPro

ابعاد قایق:

2X1 (6.6 X 3.3 feet)

تصاویر محاسبات: 

https://drive.google.com/open?id=0B2gyF12ygRBjU0NSSmIxbXU4bVk


https://drive.google.com/file/d/0B2gyF12ygRBjZ2RyOTZfSmQ3WXc/view

تصاویر لیزر : 

https://drive.google.com/open?id=0B2gyF12ygRBjZktQcmgwZE5CUFk


مستندات:

قسمت اول 

http://www.aparat.com/v/xE13p

قسمت دوم:

http://www.aparat.com/v/sU4W8

قسمت سوم:

http://www.aparat.com/v/cdORC

لطفا به ترتیب ببینید 

ترجمه شده توسط انجمن زمین تخت فارسی 


29-در اواخر قرن 19، به لطف آزمایشات، کتاب ها و کنفرانس های مخترع و نویسنده انگلیسی دکتر سموئل برلی روبوتهام،رنسانس زمین تخت آغاز و در جهان فراگیر شد. یافته های روبوتهام با کتابش در 1864 به نام "زمین یک کره نیست: تحقیق تجربی در شکل حقیقی زمین" شروع به انتشار کرد. او ثابت کرد که زمین تخت است و هیچ حرکتی ندارد و با این کار یک بهم ریختگی ای در جوامع علمی آن زمان ایجاد شد. ب

در سری معروف آزمایش هایش، روبوتهام به کمبریج در انگلستان سفر کرد. در آنجا یک کانال 20 مایلی به نام بدفورد وجود دارد که آب از در آن در یک خط مستقیم قرار دارد و از fenland عبور می کند که به عنوان سطح بدفورد شناخته شده. در این کانال آب کاملا ساکن و کاملا برای تعیین مقدار تحدب یا انحنا مناسب بود. اگر ما بر روی یک کره زندگی کنیم، هر برکه، دریاچه،مرداب و کانال باید یک بخش کوچکی از انحنای زمین را تشکیل دهند. اگر به راستی زمین یک کره با قطر 25000 مایل باشد، پس مثلثات کروی حکم می کند که تمام سطح آب ایستا باید انحنا داشته باشد که به راحتی قابل اندازه گیری 8 اینچ در هر مایل ضربدر مجذور فاصله است. این بدین معناست که در طول یک کانال 6 مایلی از آب ایستا، باید 16 فوت انحنا وجود داشته باشد.

روبوتهام اولین آزمایش خود را با ایستادن در آب و نگه داشتن یک تلسکوپ هشت اینچ بالاتر از سطح آب شروع کرد. هنگامی که شریک او از او با یک قایق همراه یک پرچم پنج فوتی دور شد، اگر زمین در حقیقت یک کره با محیط 25000 مایل باشد در زمانی که قایق به پل Welney که 6 مایل دور تر است می رسید، کل قایق و پرچم باید در پشت 6 فوت انحنا غیر قابل رویت میشدند. هربار که آزمایش انجام شد، کل قایق و پرچم تا انتها دیده میشد.

30- در آزمایش دوم، دکتر روبوتهام هفت پرچم در طول لبه آب قرار داد که هرکدام از یکدیگر یک مایل فاصله داشتند و ارتفاع هر پرچم پنج فوت بود. او با تلسکوپ خود در پشت اولین پرچم ایستاد، اگر زمین یک کره بود هر پرچم پی در پی به اجبار باید به زیر انحنا زمین اندازه گیری شده میرفت و نباید قابل رویت میشد. اولین و دومین پرچم یک خط دید ایجاد کرد، سپس اگر زمین یک کره باشد سومی باید در 8 اینچ به زیر دومی پایین رود، پرچم چهارمی 32 اینچ پایین تر،پنجمین پرچم باید 6 فوت پایین رود، ششمین پرچم باید 10 فوت پایین رود و هفتمین پرچم باید 16 فوت زیر خط دید باشد. اگر زمین کروی بود، مقدار انحنای قابل اندازه گیری در این آزمایش باید مشاهده و شناسایی میشد اما هیچ انحنایی در این آزمایش دیده نشد و تمامی پرچم ها در یک خط مستقیم دیده می شدند.31- به تصویر بالا نگاه کنید! در یک کره چنین چیزی هرگز رخ نمیدهد و ممکن نیست خورشید در پرتوریا و همزمان در میدلند دیده شود


32-در این عکس فاصله تا کوه رینر 240 کیلومتر است که باید بیش از 4 کیلومتر انحنا در این بین باشد اما کوه در سطح چشم است و انحنایی مانع دید نشده.

ارتفاع ناظر از سطح آب= 20 فیت

فاصله تا کوه رینز= 149 مایل (240 کیلومتر)

مقدار انحنایی که کوه باید به زیر آن برود: 13732 که میشود 4 کیلومتر(کمی نزدیک به 5 کیلومتر) عدد دقیق= 4.1855136

ارتفاع کوه: 4.3924728

در بهترین شرایط تنها نوک قله کوه دیده میشود نه کل آن.

اما کوه در سطح چشم است! خب ما در اینجا یک تناقض بین گفته های کروی گرایان داریم! برخی دوستان محاسباتی انجام دادند و برای بنده فرستادند که نشان بدهند در این فاصله انحنا بسیار بسیار کم است( در حدود 1.37 متر!!!!!!!) اما محاسبات آن ها اشتباه است چرا که با فرمول های غلط و محاسبات غلط پیش رفتند.

تناقض این است که اگر انحنا آنقدر کم است که ادعا میکنید، پس چرا معتقد هستید کشتی هایی که تنها چند مایل(حدود 5 مایل) به سمت افق حرکت میکنند به زیر افق میروند؟ چرا برخی ساختمان ها به زیر خط افق دیده میشوند با اینکه ارتفاعی کمتر از این کوه دارند؟ این یک تناقض بین کروی گرایان است هیچکدام از آن ها نمیدانند انحنای زمین به چه صورت محاسبه میشود اما طبق تصویر زیر(محاسبه انحنا) ما میتوانیم انحنا را محاسبه کنیم و خب در این فاصله کوه نباید دیده شود.

ابتدا به تناقض هایتان پاسخ بدهید، سپس شروع به اثبات کرویت کنید

توجه: پاسخ شکست نور و سراب نمیباشد.

لینک تصویر و عکاس: 

http://yon.ir/c62bz


33- با توجه به کروی بودن زمین، انحنای زمین اجازه نمیدهد تا شما بتوانید در این فاصله این ساختمان هارا ببینید اما با زوم در افق میتوان آن هارا مشاهده کرد.

ارتفاع ناظر: 37 فیت

فاصله تا ساختمان ها: 30.86 مایل

میزان انحنا در این بین: 365.4995 فیت (111.4042476 متر)

همچنین برج تورنتو نیز نمیتواند کامل دیده شود.


34- اگر بخواهیم از مشاهده،آزمایش،اندازه گیری و تکرار که روش های علم تجربی هستند استفاده کنیم، نتیجه ای که میگیریم این است که زمین تخت،ثابت و همه چیز درحال چرخش به دور ماست.

هیچ اثبات عقلی،علمی و منطقی ای برای انحنا و چرخش زمین وجود ندارد و تمامی آزمایشاتی که در طول تاریخ برای اثبات چرخش زمین انجام شدند با شکست مواجه شدند.

علم ثابت میکند زمین تخت و ثابت است.


35-وجود گاز در خلا ممکن نیست!!  گاز نمیتواند درون خلا شکل خود را حفظ کند! نتیجه این است که سیاراتی که به ادعای علم نجوم مدرن گازی هستند نمیتوانند در خلا وجود داشته باشند.آن ها پاسخ را با جاذبه میدهند اما این سیارات تحت تاثیر خلا هستند و خلا درحال مکیدن گاز ها به درون خود است و این خود یک نیروی مکش ایجاد میکند و همزمان هم جاذبه خورشید بر آنان تاثیر میگذارد هم جاذبه خودشان و در نتیجه این سه عامل سیاره از هم فرو می پاشد و از بین می رود زیرا توان پایداری را ندارد.سیارات گازی نمی توانند در خلا وجود داشته باشند.

موضوع جالبتر اینکه وقتی در آزمایشگاه این موارد را آزمایش میکنیم نتیجه آن درست همان چیزی است که انتظار داریم.

36- در اینجا یک مورد دیگر را میبینیم که  این آبشار باید در زیر انحنا زمین باشد اما چنین چیزی دیده نشده است.

ارتفاع ناظر: 100 فوت

فاصله تا هدف: 41 مایل

میزان انحنا در این بین: 551 فوت

37-اگر علاقه مند به آسمان شب باشید و بار ها آسمان را رصد کرده باشید با ستارگانی مواجه می شوید که ابتدا ثابت هستند و سپس نور شدیدی منتشر میکنند و شروع به حرکت میکنند و نورشان کم کم از دست می رود و ناپدید میشوند! بسیاری گزارش مشاهده این موارد عجیب را کرده اند!!! ستارگانی که ناگهان نور شدیدی از خود می دهند و ناپدید می شوند!!

در واقع محققان در حال جستجوی این ستارگان هستند که بدون هیچ توضیح خاصی ناگهان ناپدید می شوند. غیب کردن اجسام در بین شعبده بازان بسیار محبوب است اما اگر ستاره ای ناگهان از آسمان شب ناپدید شود قاعدتا شبیه به این نیست که یک دیوید کاپرفیلد فضایی در حال حقه زدن به ماست! یک ستاره ی سالم که بطور ناگهانی و کاملا از آسمان شب ناپدید می شود ظاهرا راز عجیبی را در خود دارد!تاکنون تیم دانشگاه اوپسالا حدود ۳۰۰ هزار منابع نوری را بطور متعدد نقشه برداری و ثبت نموده اند تا در صورتیکه در بررسی های بعدی ستاره ای بطور ناگهانی ناپدید شود، متوجه آن شوند. از آنجایی که بررسی ها بصورت چشمی انجام میشود در نتیجه سرعت این روند بسیار آهسته است اما آنها تاکنون چندین مورد کشف کردند که ارزش بررسی های بیشتری دارند.

به راستی چه حقیقتی در این میان است!؟ دوستان توجه کنید این مورد را حتی خودتان نیز می توانید مشاهده کنید کافیست از شهر خارج شوید و در مکانی مناسب به آسمان خیره شوید! افراد زیادی این موارد را مشاهده کرده اند اما این اتفاق عجیب هرچه که هست علم مدرن پاسخی برای آن ندارد و به نظر من با توجه به فرضیه کروی بودن زمین و سال های نوری چنین موارد مشابهی کاملا غیر ممکن است و درواقع اصلا در کرویت چنین چیزی ممکن نیست.


38-بسیاری از سازمان های فضایی ادعا میکنند فضانوردانی را به فضا فرستاده اند! این ادعا چقدر صحت دارد؟ تا چه حد میتوان به حرف سازمان های فضایی اعتماد کرد؟ وقتی فضا وجود ندارد پس میتوان نتیجه گرفت آن ها راه آسان تری را برای نمایش دادن آنچه میخواهند به شما درنظر میگیرند! 

در این کلیپ ما شاهد فضانوردان چینی ای هستیم که به اعتقاد سازمان فضایی چین این چند فضانورد به فضا فرستاده شده اند!! توجه: این کلیپ تمرین فضانوردان در زیر استخر ها نیست چون خود سازمان فضایی چین این را یک ماموریت فضایی عنوان کرده. 

در این کلیپ شاهد چندین اشکال هستید! اشکالات بزرگی که نشان میدهد فضایی برای فرستادن انسان به آن وجود ندارد! 

اولین اشکال دیده شدن حباب از سمت فضانوردان است که نشان میدهد آن ها نه در فضا بلکه درون استخر درحال فیلم برداری هستند زیرا ما در فضا حباب مشاهده نمیکنیم! و این کاملا نشان میدهد آن ها درون آب هستند! 

اشکال دوم تکان خوردن پرچم توسط جریان آب است! آن ها اعتقاد دارند درون خلا هستند! خب اگر آن ها در خلا باشند پس به هیچ وجه پرچم نباید تکانی بخورد زیرا در خلا جریانی وجود ندارد تا پرچم حرکتی کند!

اشکال سوم دیده شدن  انعکاس نور استادیو فیلم برداری که در بالای آب قرار دارد بر روی لباس فضانوردان! این نور ها چه هستند؟ این نور همان نور پردازی های زیر آب هستند تا فضانوردان کاملا دیده شوند! 

اشکال چهارم اینکه زمین در این تصویر دارای جو آبی رنگ نیست و رنگ آن کاملا مصنوعی است و درضمن چرخش زمین کاملا عجیب است و گویا تغییری نمیکند!

این یکی از کلیپ های معروف فضانوردان بود که نقد کردیم و البته نقد کاملا منطقی ای نیز بود! در اکثر کلیپ ها ما شاهد همین موارد هستیم به خصوص دیده شدن حباب! آن ها زیر آب ها فیلم برداری میکنند چون فضا وجود ندارد و زمین کروی نیست!

اشکال بزرگ دیگری که کلیپ هایشان دارد این است که میشود به صدای آب و جریان آن را شنید! بله آن ها زیر آب هستند نه در فضا.

http://www.aparat.com/v/osnK2 

39- بیل نای ملقب به مرد علم و دانشمند سرشناس در یک گفتگو با بیگ تینک رسما اعلام و اعتراف کرد که زمین یک سیستم بسته است(زمین همراه گنبد یک سیستم بسته) و کسی توان خروج از زمین را ندارد و البته جایی برای بیرون رفتن نیست.

این نشان میدهد که داستان فضای بی کران با سیارات قابل سکونت تنها یک توهم و دروغ است! بله فضایی با سیارات بی کران وجود ندارد و نمیتوانید از زمین خارج شوید زیرا زمین یک سیستم بسته است و کسی توان خروج از آن را ندارد.

منبع گفته:www.aparat.com/v/IAX87

40-فرضیه خورشید مرکزی یک فرهنگ باستانی، یک دین باطل و در آخر بخشی از شبه علم است و هیچ دلیل و مدرک علمی ای برای اثبات ندارد.

اگر زمین مرکز جهان باشد سپس خدا،آفرینش و هدف وجود انسان معنا و اهمیت خاصی پیدا میکند. اما اگر زمین را یکی از میلیون ها سیاره به دور میلیارد ها ستاره در تریلیارد ها کهکشان فرض کنیم سپس هدف خاص آفرینش انسان و جهان به کلی زیر سوال خواهد رفت و دیگر معنای خاص خود را نمیدهد. اگر شما به فرگشت اعتقاد ندارید پس نباید به کرویت زمین و بیگ بنگ نیز معتفد باشید زیرا این دو فرضیه پوچ که به عنوان حقیقت به شما گفته شده باهم رابطه خاصی دارند و بدون یکدیگر ناقص هستند، آن ها میخواهند شما باور داشته باشید که یک ماهی تکامل یافته هستید که با میمون ها جد مشترک داشتید و بر روی یک کره چرخان در یک فضای سرد و خلا و بی انتها در حرکت هستید این یک فریب بزرگ است.

برگرفته از مقاله: خورشید مرکزی: تئوری یا یک دین؟


41- قوانین پروازی ای که به خلبانان آموزش داده میشود بر اساس یک زمین تخت و ثابت همراه اتمسفری کاملا ثابت و بدون تحرک است. اگر زمین یک کره با سرعت های سرسام آوری به دور خود،خورشید،همراه منظومه و کهکشان بود، قطعا چنین قوانینی وجود نداشت و قوانین بر اساس زمین کروی و انحنای آن،حرکت زمین و... بود.

در تصویر بالا یک صفحه از مقاله ای از ناسا که مربوط به قوانین پروازی است و ثابت میکند هواپیما ها بر فراز یک زمین ثابت و تخت پرواز میکنند زیرا اگر زمین یک کره باشد ، هواپیما ها نیاز به محاسبه انحنا و تنظیم هواپیما بر طبق جو متحرک زمین دارند اما چون زمین کروی نیست قوانین پروازی مطابق زمین تخت و ثابت هستند. 

منبع مقاله: 

https://www.nasa.gov/centers/dryden/pdf/88104main_H-1391.pdf 


42- علم مدرن معتقد است، بنابر نتایج ارسطو، کشتی ها تنها با پنج مایل دور شدن از ساحل به زیر انحنا زمین رفته و کم کم ناپدید میشوند. در ابتدا ارسطو به این موضوع اشاره کرد که وقتی کشتی ها از ساحل دور میشوند، در نزدیکی افق بدنه آن ها قبل از دکل آن ها ناپدید میشود. او فرض کرد که این رخداد به معنی این است که زمین انحنا دارد و مطابق با انحنای زمین این اتفاق می افتد. ارسطو استدلال کرد ابتدا بدنه ناپدید میشود زیرا زمین کروی است و کشتی کم کم پایین رفته و در نهایت به کلی ناپدید میشود. امروز ما به سادگی میتوانیم اثبات کنیم که ارسطو در فرض خود اشتباه میکرده است! با استفاده از تلسکوپ و دوربین هایی با زوم بالا ما میتوانیم این را اثبات کنیم که ارسطو اشتباه میکرده است زیرا در آن زمان امکانات و دانش کافی وجود نداشت بنابراین نتیجه گیری از یک رویداد نمیتوانست کاملا درست باشد. هنگامی که یک کشتی کاملا در افق ناپدید شده است، تکنولوژی مدرن این اجازه را به ما میدهد تا زوم کنیم و کل کشتی را ببینیم. بدنه و دکل آن دیده میشود! این ثابت میکند کشتی ها در افق به علت وجود انحنای زمین ناپدید نمیشوند در حقیقت آن ها مسیر خود را میروند نه پایین میروند نه بالا فقط به نظر میرسد که در افق درحال پایین رفتن هستند که مطابق با قوانین پرسپکتیو است نه انحنای زمین. در حقیقت خط افق فقط یک نقطه اضمحلال است.

بله یک دوربین ادعای علم مدرن را باطل میکند کافیست یکبار هم شده تست کنید


43- اگر زمین کروی باشد، تصویری مانند تصویر بالا تنها و تنها (به دلیل انحنا زمین) قابل مشاهده از قطب شمال است اما حقیقت این است که ما میتوانیم از نزدیکی خط استوا تا کمی بالاتر چنین تصویری از ستاره قطبی و چرخش ستارگان پیدا کنیم.

و این نشان میدهد زمین نمیتواند یک کره باشد.

44-علم مدرن ادعا دارد زمین با سرعت 67000 مایل بر ساعت به دور خورشید درحال چرخش است،همراه با بازوی کهکشان راه شیری با سرعت 500 هزار مایل بر ساعت در حرکت است و درجهان درحال پرتاب با سرعت 670000000 مایل بر ساعت است!!!! تمامی این حرکت ها به گفته علم مدرن از حدود 14 میلیارد سال پیش وقتی که بیگ بنگ رخ داد شروع شده است که هرکدام با سرعت بسیار بالایی در جهات مختلف شروع به حرکت کردند. هیچکس نتوانسته و نمیتواند این حرکات را حس،اندازه گیری و اثبات کند. ناسا و علم مدرن ادعا دارند که ستاره قطبی درجایی بین 323-434 سال نوری از ما فاصله دارد(یا به عبارتی دو کادریلیون مایل) ابتدا توجه داشته باشید که به گفته آن ها این ستاره در بین 1,938,000,000,000,000 تا 2,604,000,000,000,000 مایل از ما قرار دارد و توجه داشته باشید که در این بین بیش از 666,000,000,000,000 اختلاف وجود دارد اگر علم مدرن نمیتواند حتی در فاصله ستاره قطبی فاصله دقیقی را ارائه دهد بنابراین مشخص میشود که علم آن ها ناقص است و تئوری آن ها باید بازآزمایی شود. با توجه به این موضوع اگر فاصله ای که ادعا دارند را برای توضیح ستاره قطبی استفاده کنیم بازهم مدل خورشید مرکزی نمیتواند این را توضیح دهد که چگونه با توجه به تمامی حرکت های زمین و حرکت هایی که در بالا ذکر شده ستاره قطبی همیشه مستقیم در بالای قطب شمال قرار دارد و جای آن طی هزاران سال تغییر نکرده است. چطور امکان دارد که ستاره قطبی با توجه به فاصله دو کادریلیون مایلی خود بتواند در همان نقطه ثابت باشد و از هزاران سال قبل تا به امروز دیده شود و جای آن تغییر نکرده باشد؟


45- از زمان ثبت ستارگان در آسمان توسط بشر، صورت های فلکی تا به امروز تغییری نکرده اند و ثابت بوده اند و این نشان میدهد که آسمان با ستارگان ثابت( نه از لحاظ حرکتی) به دور زمین در حال چرخش است(البته این توسط آزمایش جرج ایری اثبات شده است)

صورت های فلکی نشان میدهند آسمان شب هیچ تغییری نکرده و همیشه همان بوده که از اول بوده است.


46-از ابتدای آغاز تاریخ ثبت شده بشریت از هزاران سال قبل تمدن های مختلف در سراسر جهان معتقد بودند زمین ثابت و مسطح است. سیستم های کیهان شناسی آن ها تفاوت کمی باهم داشت و همگی بطور کلی به یک موضوع مشترک باور داشتند با اینکه اکثر این تمدن ها از یکدیگر بسیار دور بودند. در نظر آن ها زمین یک صفحه تخت و بدون حرکت بود و البته بدون هیچ گونه انحنا. قطب شمال شناخته شده در مرکز عالم قرار داشت و نقطه مرکزی در باور بسیاری از تمدن ها شناخته میشد و ستاره قطبی همیشه بر بالای شمال حاضر بود و ستارگان همیشه در حال حرکت به دور زمین و ستاره قطبی بودند. برای انسان کهن زمین و ستاره قطبی دو نقطه ثابت در جهان بودند که همه چیز به دور آن ها گردش میکرد و از نظر آن ها همه چیز توسط یک آسمان گنبدی شکل احاطه شده بود. اکثر تمدن ها به یک گنبد فیزیکی و جامد که ستارگان به آن چسبیده اند معتقد بودند. 

به عنوان مثال: در آیات و روایات تورات از یک گنبد سخن به میان آمده که خداوند آن را برای جدا کردن آب های بالا و آب های پایین در بین دو اقیانوس قرار داد و زمین در زیر این فلک پدیدار گشت و خدا گفت:«فلکی باشد در میان آب ها و آب ها را از آب ها جدا کند.» و خدا فلک را بساخت و آب های زیر فلک را از آب های بالای فلک جدا کرد. و چنین شد. خدا فلک را آسمان نامید. در باور مردم مصر آسمان یک زن با ستارگانی در بدن توصیف شده که بر فراز زمین است نام آسمان در مصر نات است که یک خدابانوی زن توصیف شده. در باور اقوام بنی اسرائیل آسمان یک جسم جامد بود. آن ها آسمان را راکیا نام نهاده بودند و اعتقاد داشتند خورشید و ماه در زیر این آسمان گنبدی شکل قرار دارند. در باور مردمان هند باستان آسمان براهماندا نام داشت و یک گنبد جامد توصیف شده بود. ریگ ودا گفته است: "آسمان و زمین سخت و محکم هستند. در اعتقاد بومیان آمریکا: ناواهو،مایا،اینکا و آزتک و برخی قبایل سرخ پوست زمین صاف و آسمان گنبدی بر فراز زمین توصیف شده است همچنین در باور نوردیک ها آسمان و زمین همینگونه توصیف شده اند سومریان نیز اعتقادات جالبی درباره زمین تخت و گنبد آسمان دارند: از متون پراکنده در سراسر سروده ها و اسطوره های سومریان باستان قبل از هرچیزی یک دریای کهن وجود داشته! در متون سومری (an) به معنای آسمان و زمین به معنای (ki) است! طبق اعتقاد سومریان مرز بین آسمان و زمین یک گنبد جامد است و زمین یک دیسک مسطح! طبق اعتقاد سومریان ستارگان به آسمان چسبیده بودند و گنبد آسمان دلیل وجود ستارگان و سیارات و خورشید و ماه بود!!!(متن از آقای ساموئل کرامر یک آشور شناس 1963) آن ها اعتقاد داشتند زمین بر روی آب قرار دارد و آسمان سقف جامدی در بالای آن است.


47-بر اساس کرویت زمین فقط سمتی از ماه که به سمت خورشید است توسط نور خورشید روشن میشود اما مشاهدات مختلف در سراسر جهان چیزی خلاف این گفته را نشان میدهند!  

در حقیقت هلال های ماه توسط خودش ایجاد میشود و قسمتی که رو به خورشید است تحت تاثیر نور و انرژی بسیار کمی از خورشید است بنابراین آن سمت از ماه به طور کامل روشن میشود!  

درتصویر بالا موردی بسیار نادر و جالب از  ماه ثبت شده که نشان میدهد قسمتی از ماه که جهتی منحرف به سمت دیگری نسبت به خورشید دارد نیز روشن است و این کاملا در یک کره غیر منطقی است زیرا فقط قسمت هایی از ماه که سمت خورشید است باید روشن باشند پس چرا ما قسمتی که سمت خورشید نیست را هم نورانی میبینم!!  

موارد مشابه بسیاری هستند که مدل خورشید مرکزی قادر به توضیح آن ها نیست.

بله هلال های ماه در مدل زمین کروی به هیچ وجه نمیتوانند منطقی باشند

موارد این چنینی مانند روشن بودن قسمتی از ماه که به سمت خورشید نیست را حتی خودتان نیز میتوانید مشاهده کنید کافیست دقت کنید 

کلیپ: http://www.aparat.com/v/i6V0m


48-مدل زمین کروی ایرادات بزرگی دارد آیا آزمایشاتی درباره وجود آب در خلا دیده اید؟ وقتی آب را درون یک محفظه میگذاریم و هوای درون آن را به بیرون پمپ میکنیم آب کم کم شروع به جوشیدن میکند البته از نظر ما این نوعی جوشش است زیرا آب در خلا ابتدا تبدیل به گاز میشود و می جوشد تا فشار بخارش با فشار محیط خلا برابر گردد. پیوند های هیدروژنی آن از هم گسسته میشود و بعد از جوشش که تمام انرژی آب را گرفت آب شروع به منجمد شدن می کند و در انتها منجمد میشود. این سرنوشت آب در خلا است و با فرض اینکه در مدل کرویت زمین فضای بیرون فضایی از خلا است پس با این نتیجه گیری هرگز آب نمیتوانست وارد زمین شود زیرا در خلا می جوشد و تبدیل به گاز شده و در انتها یخ میبندد. اما ما شاهد جوشش و منجمد شدن اقیانوس ها نیستیم بنابراین آب در خلا نمیتواند پایدار باشد و پیوند های مولکولی اش را حفظ کند. درباره مولکول های گاز های تشکیل دهنده اتمسفر در گذشته توضیح دادیم که نمیتوانند در خلا پایدار باشند حتی اگر فرض کنیم جاذبه آن هارا به سمت خودش می کشد. زیرا سه نیروی گرانش مخالف یکدیگر درحال کشش اتمسفر گازی به سمت خودشان هستند: گرانش خورشید، گرانش ماه و گرانش زمین و این سه نیروی گرانشی خلاف یکدیگر اتمسفر را به داخل خلا کشیده و از بین میبرند البته خلا نیز خاصیت مکش دارد و دیگری خبری از حیات در زمین نخواهد بود.

لینک کلیپ: http://www.aparat.com/v/xjbUX

49- مدل خورشید مرکزی و زمین کروی شبه علم است، نه علم!

تفاوت‌های "علم" و "شبه علم"  برخی از مهم‌ترین معیارها:

🔵علم علاقمند به تغییر در صورت یافتن شواهد تازه است اما در شبه علم عقاید ثابت و بدون تغییر است

🔴حرف ما زمین تخت گرایان نیز همین است ما میگوییم چیزی در علم وجود ندارد که صد در صد باشد بنابراین اصرار بیهوده کروی گرایان بر کروی بودن زمین و تغییر ندادن عقیدشان و تفکر نکردن اعتقاد آن هارا به شبه علم تبدیل میکند زیرا اعتقاد دارند کرویت زمین یکی از بدیهیات است که قابل نقض نیست.

🔵در علم کوچکترین یافته ها به حساب می آیند اما در شبه علم تنها یافته های مورد علاقه گزینش میشوند

🔴زمین تخت گرایان کوچکترین موارد را نیز برای محکم کردن ادعای خود به کار میبرند(البته موارد عقلی و علمی) اما کروی گرایان تنها به دنبال دلایل دلخواه و من درآوردی خودشان هستند و حتی مدرک و دلیل نیز جعل میکنند تا ادعای خود را ثابت کنند.

🔵علم منتقدان را با آغوش باز میپذیرد (طبق اصول علمی) ولی شبه علم منتقدان را دسیسه گر و توطئه گر می داند

🔴اکثر کروی گرایان مارا احمق، عقب افتاده،فراماسون،شیاد،توطئه گر و هزار چیز دیگر میدانند و خبری از با آغوش باز پذیرفتن وجود ندارد(دلیلش هم ارسال پیام های توهین و تهمت بسیار به ما است) و به ما توهین میکنند اما زمین تخت گرایان اینگونه نیستند.

🔵در علم نتایج قابل رسیدگی و بازبینی چندباره هستند اما در شبه علم هیچ نتیجه تکرار شدنی وجود ندارد

🔴اکثر دلایل زمین تخت گرایان قابل آزمایش و تکرار است اما این درباره کروی گرایان صدق نمیکند چون آن ها حرف های عجیب و غریبی میزنند که گاه انسان را به حیرت وا میدارد از جمله وجود چندین هزار ماهواره در مدار، چرخش زمین با سرعت چندین هزار مایل بر ساعت و امثال این ها که حتی قابل رصد و اندازه گیری هم نیستند.

🔵علم ادعای مفید بودنش محدود است ولی شبه علم مدعی است همه جا سودمند است

🔴ما زمین تخت گرایان اعتقاد داریم همه چیز در علم درست و صحیح نیست و اشتباهاتی نیز وجود دارد و علم در همه جا مفید نیست مواردی مانند دارو های کشنده، اسپری هوا، امواج مرگبار و... اما علم گرایان یا همان کروی گرایان مارا متوهم خوانده و علم را در همه جا سودمند میدانند و میگویند: شما توهم توطئه دارید.

🔵در علم اندازه گیری ها دقیق است ولی در شبه علم همه چیز تقریبی است

🔴بله زمین ثابت و استوار است و همه چیز را میتوان دقیق به دست آورد اما در جهانی که کروی گرایان به آن معتقد هستند همه چیز با سرعت سرسام آوری در حال حرکت در یک فضای خلا است و از نظم و اندازه گیری دقیق خبری نیست.

🔵علم بر پایه آزمایشهای قابل تکرار است ولی شبه علم بر اساس شهادت افراد است

🔴زمین تخت گرایان آزمایشات بسیاری برای اثبات ادعای خود انجام داده اند که قابل تکرار است اما کروی گرایان تنها حرف خودشان را میزنند مانند: من ماهواره را دیده ام، من انحنا زمین را دیده ام، عکس زمین را دیده ام پس کروی است و.... این ادعا ها در حالی که کاملا پوچ و بیهوده هستند حتی قابل آزمایش و تکرار هم نیستند.

🔵اساس علم بر پایه تحقیق اما شبه علم، تبلیغ است

هر شخصی اگر تعصب علمی خود را کنار بگذارد و کمی تحقیق کند متوجه این خواهد شد که زمین تخت بسیار منطقی تر از زمین کروی است چون در همه جا کرویت زمین تبلیغ میشود و این از کودکی به عنوان یک حقیقت به کودکان آموزش داده میشود نه یک فرضیه مانند فرضیاتی دیگر و اساس کار آن ها دروغ گویی است.

آن ها از کودکی کرویت زمین را به شما تلقین کردند و البته همچنان نیز میکنند.

🔵مطالب علمی ابتدا در ژورنالها و مجامع تخصصی بحث میشوند ولی در شبه علم همان اول سر از رسانه های عمومی در می آورند

🔴با توجه به موارد بالا آن ها حقیقت را سرکوب میکنند اما اولین بار زمین موضوع زمین تخت با تشکیل انجمن هایی در سراسر جهان و نوشتن کتاب آغاز شد و فقط به رسانه های عمومی ختم نشد چون زمین تخت شبه علم نیست و یک موضوع علمی است پس تعصب را کنار گذاشته سخنان متعصبان کروی گرا را باور نکنید و به تحقیق و مطالعه با فکر باز و بدون تعصب ادامه دهید.

در نتیجه اعتقاد و ادعای کروی گرایان تنها و تنها شبه علمی است که نه قابل آزمایش، نه قابل تکرار، نه قابل اندازه گیری و نه قابل مشاهده است.


50-واقعهٔ انفجار شاتل فضایی چلنجر در تاریخ 28 ژانویه هزارو نهصدو هشتادو شش رخ داد. زمانی که شاتل فضایی چلنجر در (ماموریت اس‌تی‌اس-پنجاهو یک-ال) در 73 ثانیه بعد از پرواز خود منفجر و تبدیل به چند تکه شد، که منجر به مرگ تمام 7 خدمه شد. این فضاپیما در طول اقیانوس اطلس، و در سواحل فلوریدا مرکزی دچار نقص فنی و انفجار شد. محفظهٔ خدمه و بسیاری از قطعات دیگر فضاپیما در پس از یک جستجوی طولانی و عملیات بازیابی از کف اقیانوس جمع آوری شد. آیا هر 7 فضانورد حادثه چلنجر زنده هستند؟ سوالی که پاسخش را کسی نمیداند اما شباهت های اعضای جدید ناسا به این افراد قابل توجه است. درواقع این خیلی محتمل است که این افراد زنده باشند و این دروغ درباره مرگ آن ها هدف هایی داشته باشد که از آن بی خبریم! به شباهت ها توجه کنید! آن ها امروزه در ناسا با اسم و شغل جدیدی حضور دارند با شخصیتی جدید! به راستی چه هدف و حقیقتی پشت این قضیه است؟ بله حقیقت این است که آن ها زنده هستند چون فضایی وجود ندارد که به سمت آن فرستاده شوند! مرگ آن ها جعلی بوده و همگی آن ها امروزه (حتی برخیشان با همان نام خانوادگی) در ناسا و دیگر سازمان ها مشغول هستند.

این نشان میدهد نه تنها فضا وجود ندارد، بلکه دروغ های بسیار دیگری نیز به ما آموخته شده که باید با ذره بین و با دقت به آن ها بنگریم تا حقیقت را کشف کنیم.

51- ناسا توسط فریماسون ها حمایت میشود و اولین بار در تاریخ بشریت، فریماسون ها بودند که از مدل خورشید مرکزی حمایت کردند.

در زیر عضویت برخی فضانوردان ناسا را در باشگاه ها و کلوب های ماسونی مشاهده کنید:

باز آلدرین از Montclair Lodge No. 144 در نیوجرسی

ادگار میچل یکی دیگر از اعضای ماسونی و فضانوردان ناسا از اعضای Artesta Lodge No. 29 در نیومکزیکو

جیمز ایروین یکی دیگر از اعضای ماسونی و فضانوردان ناسا از اعضای ejon Lodge No. 104 در کلرادو اسپرینگز

Donn Eisele یکی دیگر از اعضای ماسونی و فضانوردان ناسا از اعضای Luther B. Turner Lodge No. 732 در اوهایو

گوردودن کوپر یکی دیگر از اعضای ماسونی و فضانوردان ناسا از اعضای Carbondale Lodge No. 82 در کلرادو

ویرژیل گریسوم یکی دیگر از اعضای ماسونی و فضانوردان ناسا از اعضای Mitchell Lodge No. 228 در ایندیانا

والتر شیرا یکی دیگر از اعضای ماسونی و فضانوردان ناسا از اعضای anaveral Lodge No. 339 در فلوریدا

توماس استافورد یکی دیگر از اعضای ماسونی و فضانوردان ناسا از اعضای Western Star Lodge No. 138 در اوکلاهما

پل ویتز تهیه کننده فیلم آمریکایی از اعضای ماسونی Lawrence Lodge No. 708 در پنسیلوانیا

C. Fred Kleinknecht یکی از مدیران ناسا در طول پروژه سفر به ماه بود که بعد از مدت کوتاهی به یکی از رئیسان بزرگ شورای ماسونی درجه 33 باستانی شد و مناسکی بزرگ از فریماسون هارا پذیرفت و آن را مدیریت کرد. همگی فضانوردان ناسا از فریماسون ها بودند. این اعضای انجمن مخفی و برادری همگی از طرفداران و مبلغان خورشید مرکزی هستند و این افراد از آغاز تاریخشان تا به امروز سعی در کنترل ذهن و تغییر عقیده مردم دارند.

فرگشت نیز توسط ریچارد داروین شخصی که از دو سمت خانواده مادری و پدری فریماسون بوده مطرح شده است که میتوانید برای اطلاعات بیشتر اینجارا بخوانید:

لینک

52-دلایلی برای سان هالو(انعکاس نور خورشید بر گنبد آسمان) بطور خلاصه و ساده:

 1- ساختار سان هالو همانند آزمایشی است که با شمع داخل یک ظرف انجام می دهیم که شباهت بسیاری با آنچه در آسمان میبینیم دارد.

2- وجود دو خورشید که میتوان گفت نوعی انعکاس نور خورشید بر گنبد آسمان است، حرکت خورشید دومی که در ظرف مشاهده میشود دقیقا مشابه آن چیزی است که ما در آسمان مشاهده میکنیم.(در حقیقت چگونگی حرکت خورشید و انعکاس خورشید دوم در ظرف شیشه ای مانند آن چیزی است که ما از سان هالو در دنیای واقعی میبینیم و این بسیار قابل توجه است)

 3- تغییر سایز و اندازه سان هالو

 4- مسیر سان داگ یا سان هالو را میتوان با توجه به موقعیتی که خورشید در افق دارد بصورت دقیقی پیش بینی کرد شما دقیقا در آزمایش شمع و گنبد میتوانید آنچه در آسمان از سان هالو میبینید را مشاهده کنید و این نشان میدهد همگی ما در زیر یک گنبد هستیم. البته سان هالو یا سان داگ همیشه و هرکجا قابل مشاهده نیست و البته این پدیده به علت کریستال های معلق در هوا رخ نمیدهد.


53- از ساحل farewell spit تا کوه taranaki 182 کیلومتر فاصله است.

ارتفاع از سطح زمین: 3 متر

فاصله تا کوه: 182 کیلومتر

ارتفاع کوه: 2,518 متر

میزان انحنایی که باید مانع دید ما شود: 2,425 متر

در حقیقت با توجه به انحنا زمین، این کوه نباید از ساحل farewell spit دیده شود (اگر زمین یک کره باشد،در بهترین شرایط تنها نوک یا قله آن قابل مشاهده خواهد بود)


54- دانشمندان زمین مرکزی را منسوخ شده نمیدانند زیرا اعتراف کرده اند:

"مردم باید آگاه باشند که طیف وسیعی از مدل ها وجود دارند که میتوانند مشاهدات را توضیح دهند برای مثال من میتوانم برای شما یک مدل زمین مرکزی بر اساس مشاهدات بسازم که همه چیز درحال چرخش به دور ماست و شما نتوانید بر اساس مشاهدات آن را نقض کنید اما میتوانید از لحاظ فلسفی آن را نپذیرید. هیچ مشکلی با این مدل وجود ندارد آنچه من میخواهم بگویم این واقعیت است که ما از معیار های فلسفی برای انتخاب مدل هایمان استفاده میکنیم."

 کیهان شناس و فیزیک دان George Ellis

"مبارزه ای چنان خشن در این روز ها در علم بین دید بطلمیوس(زمین مرکزی) و کوپرنیک(خورشید مرکزی) وجود دارد که این کاملا بی معنی است زیرا هردو مدل میتوانند با یک توجیه برابر استفاده شوند"

آلبرت انیشتین


"ما میدانیم که تفاوت بین خورشید مرکزی و زمین مرکزی تنها حرکت نسبی است که هیچ اهمیت فیزیکی ندارد"

فرد هویل فیزیک دان و ستاره شناس


"تئوری خورشید مرکزی، با قرار دادن خورشید در مرکز، تصور بشر را از آفرینش تغییر داد و این را به بشر آموخت که در یکی از سیارات سرگردان در یک فضای سرد و تاریک است و از نظر او این احتمال کمتر وجود دارد که برای زیستن هدف دار و با سربلندی خلق شده باشد که هدف او بعد از مرگ بهشت است"

موریس کلاین


"گرچه کاملا عادی است که مردم بگویند مدل کوپرنیکی اثبات کرد مدل زمین مرکزی اشتباه است لیکن در حقیقت اینچنین نیست. یکی از مزیت های مدل کوپرنیکی این است که با ثابت بودن خورشید و حرکت زمین، ریاضیات بسیار ساده تر میشوند"

استیفن هاوکینگ

بله زمین مرکزی هیچ مشکلی ندارد بلکه از نظر علمی کاملا تایید شده و معتبر تر از مدل خورشید مرکزی است و این نشان میدهد زمین مرکزی یک حقیقت است نه یک فرضیه منسوخ شده.

55- ناسا هیچ ربات و کاوشگری به مریخ نفرستاده است و تمامی تصاویر ناسا که ادعا میشود از مریخ گرفته شده در جزیره دوون تهیه شده است.

جزیره دوون (به انگلیسی: Devon Island) از بزرگ‌ترین جزایر مجمع‌الجزایر قطبی کانادا در اقیانوس منجمد شمالی است که در غرب خلیج بافین، جنوب جزیره الزمیر و در قلمروی نوناووت کانادا واقع شده است. این جزیره دومین جزیرهٔ بزرگ از جزایر ملکه الیزابت، ششمین جزیرهٔ بزرگ کشور کانادا و ۲۷مین جزیرهٔ بزرگ جهان است. 

درازای جزیرهٔ دوون حدود ۵۱۵ کیلومتر (۳۲۰ مایل)، عرض آن حدود ۱۳۰ تا ۱۶۰ کیلومتر (۸۰ تا ۱۰۰ مایل) و مساحت آن ۵۵٬۲۴۷ کیلومتر مربع (۲۱٬۳۳۱ مایل مربع) می‌باشد. بلندترین نقطهٔ آن ۱٬۹۲۰ متر ارتفاع دارد. جزیره دوون در سال ۱۶۱۶ توسط ویلیام بافن کشف شد. هیچ انسانی بطور دائم در این جزیره زندگی نمی‌کند و تنها تعداد اندکی از پژوهشگران بطور فصلی در آن به تحقیق می‌پردازند.

ناسا پایگاه های تحقیقاتی در این جزیره و البته جزایر دیگر دارد و ادعا شده ناسا در آنجا درحال تمرین و تحقیق است(به علت شباهت به مریخ) اما حقیقت این است که آن ها به مریخ نرفتند هیچ اثباتی نیز در این مورد وجود ندارد و تمامی تصاویر در جزایر و بیابان های زمین تهیه شده است.

تمامی تصاویر در این بیابان ها و جزایر تهیه میشود

اگر میتوانستند از زمین خارج شده و به سیارات دیگر بروند قطعا این کار را میکردند اما آن ها هم درباره سفر به ماه دروغ گفتند هم درباره ارسال کاوشگر و ربات به مریخ و البته درباره بسیاری از موارد دیگر نیز دروغ گفتند.

این موضوع که آن ها اهریمنانی دروغگو هستند غیر قابل انکار است.

56-"تازمانی که یک محیط یا جسم مادی نباشد نوری وجود ندارد، بنابراین تاخیر زمانی وجود ندارد و این کاملا بی معنی است.

بدین معنیست که نوری که از ستارگان می بینیم مربوط به میلیون ها سال نوری نیست. نور آن ها بلافاصله به ما میرسد. وقتی شما نتوانید ستارگان را در فضا ببینید، همه نظریات فرو میپاشند،نور نمیتواند در خلا منتشر شود(آزمایشات در خلا مصنوعی نشان میدهند اجسام درون خلا دیده میشوند زیرا نور محیط در اطراف جسم باعث میشود آن را ببینید).علم مدرن هرگز نمیتواند توضیح دهد که نور یک ستاره با چندین میلیون سال نوری فاصله چگونه در یک محیط خلا بدون هیچ ماده ای عبور کرده و به زمین میرسد. این ثابت میکند که ستارگان تنها چند هزار مایل از ما فاصله دارند نه میلیون ها سال نوری،زیرا سال نوری ای وجود ندارد و نور برای انتشار نیاز به محیط دارد محیطی درست مانند اتمسفر زمین."

-اریک پی دولارد-


پروفسور اریک پی دولارد (Eric p dollard) سال ها در زمینه فیزیک و برق تحقیقات انجام داده و تمامی آزمایشات نیکولا تسلا را بصورت دقیق انجام داده و تکرار کرده است. 

ایشان اولین شخصی هستند که تقریبا تمامی آزمایشات تسلا را انجام داده اند و البته مانند تسلا یکی از مخالفان نسبیت هستند.

او را نیکولا تسلا قرن 21 نامیده اند.

57- در طول تاریخ، هیچ بشری پیدا نشده است که بتواند کره زمین را از قطب شمال به قطب جنوب و از قطب جنوب به قطب شمال دور بزند! تمامی سفر ها از غرب به شرق و یا از شرق به غرب بوده که در مدل زمین تخت نیز کاملا ممکن است و میتواند انجام شود.

اما هیچ سفر و مسیر پروازی ای از قطب شمال به جنوب وجود ندارد و کسی زمین را از شمال به جنوب یا از جنوب به شمال دور نزده است

این یکی دیگر از دلایلی است که نشان میدهد زمین نمیتواند کروی باشد چرا که در یک کره ما میتوانیم از قطب شمال به جنوب و از قطب جنوب به شمال سفر داشته باشیم و به عنوان مثال سفر را از قطب شمال شروع کرده و مستقیم به سمت قطب جنوب حرکت کنیم و دوباره به مکان اول خود در قطب شمال بازگردیم.

اما هرگز چنین سفری انجام نشده و گزارشی از سفر هایی به این شکل وجود ندارد. تمامی دریانوردان در گذشته تا به امروز زمین را غرب به شرق دور زده و سفر کرده اند.


58- فریب در سطح بسیار وسیعی انجام شده و برای همه چیز برنامه ریزی شده است اما موضوعی که درباره موشک ها مطرح است کمی گیج کننده به نظر میرسد زیرا این قضیه به قدری هوشمندانه طراحی شده که کمتر کسی میتواند ایرادی از آن بگیرد اما خب هرچه باشد بی ایراد نیست!!! در حقیقت موشکی به فضا نمیرود! آن ها میدانند بالا بسته است و موشک هایشان توان بالا رفتن بیش از یک حدی را ندارند و نخواهند داشت بنابراین موشک ها در چند مرحله هوشمندانه کاملا ازبین میروند!

در روش اول موشک ها را طوری برنامه ریزی میکنند که در ارتفاع خاصی با انحراف در مسیر خود به درون اقیانوس یا محلی که از قبل تعیین کرده اند سقوط کنند و این را کاملا میتوان دید! )معمولا محل های پرتاب در کنار اقیانوس ها هستند(موشک هایی که در ارتفاع خاصی ناگهان از مسیر مستقیم خود منحرف شده و به مسیر دیگری ادامه میدهند و سپس ناپدید میشوند! )کلیپ های بسیاری از این موارد تهیه شده که در کانال آپارات ما موجود است برای مثال در لینک زیر:

http://www.aparat.com/v/6ny1v

در روش دوم آن ها از سوخت های جامد در بدنه موشک استفاده میکنند تا موشک مانند فیتیله بسوزد و در ارتفاعات به کل به خاکستر تبدیل شود و چیزی از آن باقی نماند! 

کلیپ نشان دهند همین موضوع است که موشک ها در حقیقت اکثرا سوخت جامد هستند

 http://www.aparat.com/v/cCNYw

در روش سوم آن ها موشک هارا به ارتفاعات میفرستند و با تهیه عکس و فیلم توسط دوربین های گوپرو)انحنای مصنوعی( به موشک این ادعا را میکنند که درحال فتح فضا هستند و وارد فضا شده اند اما در حقیقت این ها فقط و فقط نمایش و صحنه سازی است و البته هزینه چندانی نیز ندارد! ناسا بابت همین صحنه سازی ها سالانه میلیارد ها و میلیارد ها دلار بودجه میگیرد و اصلا مشخص نیست این بودجه های کلان برای چه چیز صرف میشوند؟ پروژه هایی مانند بلوبیم یا چیزی فراتر از آن ها؟ بهرحال موضوع این است که فریب بسیار وسیع و البته عمیق است! موضوعی اینجا درباره مثلث برمودا مطرح میشود و این موضوع این است که امروزه همه از داستان هایی که درباره مثلث برمودا گفته اند با خبریم، شاید در حقیقت مثلث برمودا منطقه ای برای انحراف موشک ها به داخل آن است و این منطقه را به همین علت خطرناک جلوه میدهند.

بسیاری میگویند موشک ها به این علت اینگونه تغییر مسیر میدهند تا تحت تاثیر جاذبه زمین نباشند و بتوانند در مدار قرار بگیرند اما این کاملا غلط است و تنها یک بهانه بیهوده برای سرپوش گذاشتن بر روی این موضوع است زیرا موشک های آماتور بسیاری پرتاب شده که تغییر مسیری نداشته و یا موشک های دیگری که برای فیلمبرداری پرتاب شده اما این موشک ها یا پس از مدتی میسوزند و یا پس از مدتی در دریا ها سقوط خواهند کرد.

59- معروفترین عکس از افق مرئی شیکاگو از Grand mere state park که نشان دهنده تخت بودن زمین است. از این پارک تا ساختمان های شیکاگو در حدود 92 کیلومتر فاصله است.

در یکی از برنامه های تلوزیونی، مجری برنامه برای توجیه دیده شدن این ساختمان ها، بیان کرد که ما همیشه آن هارا نمیبینیم زیرا در زیر انحنا زمین هستند اما در این مورد خاص ما میتوانیم آن هارا ببینیم چرا که این ساختمان ها در واقع سراب هستند اما یک سراب هرگز مانند این نمیباشد.

حقیقت این است که این تصویر ثابت میکند زمین تخت است زیرا طبق قوانین انحنای زمین، ما نباید شاهد چنین صحنه ای باشیم.

بلندترین ساختمان شیکاگو 1450 فوت ارتفاع دارد که میشود در حدود 441 متر اما میزان انحنای موجود در این بین، 593 متر است! این بدین معنیست که هیچ کدام از ساختمان های شیکاگو حتی بلندترین آنان نیز نباید در افق رویت شوند و دیده شدن این ساختمان ها نشان میدهد که زمین نمیتواند یک کره باشد.

60- درحال حاضر و از قرن گذشته یک پیمان نامه بین المللی به نام پیمان نامه جنوبگان وجود دارد که از تمامی اکتشافات مستقل در آنتراکتیکا(قطب جنوب) جلوگیری می کند. البته تور هایی هستند که توریست ها و گردش گران را به قطب جنوب میبرند اما کسی حق اکتشاف بصورت مستقل در آن مکان را ندارد و کسانی که برای گردشگری به آن منطقه میروند تنها به مکان هایی برده میشوند که از قبل هماهنگ شده تا به همان مکان بروند و حق دخالت در چیزی و حرکت سرخود ندارند. در واقع اکتشاف مستقل در قطب جنوب غیر قانونی اعلام شده. ملوانی به اسم jarl andehoy زمانی که خود به آنتراکتیکا رفته بود گرفتار شد و مورد تهدید قرار گرفت در حقیقت سرپیچی باعث میشود به زور اسلحه با شما برخورد کنند. برای سرپیچی از این معاهده بین المللی حبس و زندان نیز در نظر گرفته شده است. 

اگر قطب جنوب یکی از مکان های کاملا معمولی بر روی زمین مانند دیگر قاره ها بود، آن ها هیچ نیازی به استفاده از ارتش و جلوگیری از اکتشافات مستقل نداشتند.

حتی جستجو گری به نام Henry Worsley نیز به علت اکتشاف در قطب جنوب توسط آن ها کشته شد.

61-گرانش وجود ندارد و هیچ روش علمی ای برای اثبات گرانش نیست. آزمایشات نشان میدهند گرانشی وجود ندارد بلکه جهان برطبق قوانین بایونسی و چگالی کار میکند

قبل از قانون گرانش نیوتون، قوانین طبیعی چگالی و بایونسی کاملا و به اندازه کافی جهان اطراف مارا توضیح داده بودند برای مثال:  اینکه یک بادکنک پر شده با گاز هلیوم در آسمان بالا میرود و بادکنکی پر از هوا نمیتواند بالا برود و به زمین برخورد میکند بخاطر وجود نیروی فرضی نیوتون نیست بلکه به علت سبک تر بودن و کمتر بودن چگالی گاز هلیوم نسبت به نیتروژن،اکسیژن و عناصر دیگر در هوای اطراف این اتفاق رخ میدهد و بنابراین بادکنک بالا میرود و حال برعکس این موضوع!

یک بادکنک پر شده از دی اکسید کربن سنگین تر و چگال تر نسبت به هوای اطراف است و بنابراین نمیتواند بالا رود. این ها به علت وجود گرانش نیست زیرا گرانش ترجیح نمیدهد که چه کار کند و چه کار نکند. بلکه به این دلیل است که این اجسام و گاز ها از فیزیک طبیعی بایونسی  و چگالی تبعیت می کنند.

درحقیقت اجسام چگال تر از محیط  به سمت پایین سقوط کرده و اجسام با چگالی کمتر نسبت به محیط به بالا میروند.

به این علت است که قطرات از هوا به پایین سقوط میکنند و حباب های هوا در آب به سمت بالا میروند و این به دلیل تراکم نسبی خودشان است و این هیچ ارتباطی با نیروی گرانش و تصورات و تخیلات نیوتون ندارد.

یک فریماسون به نام آیزاک نیوتون در 1687 گفت اجسام سقوط میکنند پس نیرویی آن هارا به سمت زمین میکشد! خب این یک نتیجه از یک موضوع بوده که هر روز رخ میدهد و کاملا عادی است و دلیل آن این است که اجسام سنگین تر از محیط اطراف یا چگال تر از اکسیژن و هوا به سمت زمین سقوط میکنند(همانطور که در گذشته توضیح دادیم) و اجسام سبک تر از از هوا یا کم چگال تر مانند بالن هلیوم و یا دود به سمت بالا حرکت میکنند.

 نیوتون چگالی و بایونسی را گرانش تصور کرد و به نوعی قانون گرانش را در فیزیک بجای چگالی و بایونسی جا انداخت(البته نه اینکه این دو هرگز استفاده نمیشوند بلکه مفهوم گرانش که نیرویی از مرکز زمین هست را وارد فیزیک کرد).

 این یک نتیجه گیری شخصی است و نمیشود این را علم نامید! چون بدون وجود گرانش هم پدیده ها توجیه میشوند. سال ها بعد، انیشتین تعریف جدیدی از گرانش ارائه داد و امروزه هم اریک ورلینده به کل گرانش را جزو نیرو های بنیادی طبیعت نمیداند و گرانش را یک توهم معرفی کرده و سال ها بعد هم مطمئن باشید افراد دیگری فرضیات دیگری درباره گرانش و... مطرح میکنند و اصلا ممکن است سال ها بعد مفهوم گرانش به کل از فیزیک حذف شود! 

پس گرانش یک قانون همیشه پایدار و ثابت در فیزیک نیست و این نشان میدهد گرانش جزوی از فیزیک و طبیعت نیست و تنها یک فرضیه است که از نتیجه گیری های شخصی چندین نفر در طول تاریخ ساخته شده و هرکس توضیح متفاوتی از آن میدهد.

 اما قانون چگالی و بایونسی همیشه بر جهان حاکم بودند و توسط هیچ فرضیه ای تحت تاثیر قرار نگرفتند! ما میتوانیم رفتار اجسام،مواد،مایعات و... مختلف رو بر اساس چگالی ای که دارند آزمایش کنیم آن ها را در آزمایشگاه ها نشان دهیم!

درباره بایونسی هم همینطور! بایونسی یا نیروی شناوری توضیح میدهد چطور کشتی ها بر روی آب شناور هستند و  چگونه ابر هایی با چندین تن وزن بر فراز زمین معلق هستند. اینها قوانین طبیعت هستند و هرگز تغییر پیدا نمیکنند و جزوی از فیزیک طبیعت هستند اما چیز هایی مانند فیزیک کوانتوم،گرانش و نسبیت،بیگ بنگ و... تنها و تنها فرضیات علمی هستند که گرچه برخی چیز هارو توجیه میکنند(در مدل زمین کروی) اما در طبیعت قابل نشان دادن نیستند و نمیشود آن هارا با آزمایش نشان داد.

62- در مدل زمین کروی، مسیر خورشید گرفتگی ها بسیار غیر منطقی و با آن چیزی که ما میبینیم کاملا در تضاد است.(اگر به تصویر مسیر خورشید گرفتگی در تصویر کره نگاه کنید متوجه میشوید)

اما اگر بخواهیم بر روی یک زمین تخت مسیر های خورشید گرفتگی را نشان دهیم، نیازی به رسم نمودار سینوسی نداریم بلکه مسیر دقیقا مانند یک دایره در می آید و این باز هم برای مدل کرویت زمین یک مشکل ایجاد میکند.

بله مسیر خورشید گرفتگی به سادگی میتواند مدل زمین کروی را نقض کند.

منبع برای اطلاعات بیشتر: http://www.aparat.com/v/0aNwu


63-طبق مدل زمین کروی دیدن ماه کامل در روز غیر ممکن است درواقع شما باید در آسمان یک جسم سیاه رنگ را مشاهده کنید که نور به پشت آن تابیده شده یا به کل چیزی را رویت نکنید چون نور به پشت ماه تابیده میشود نه به سمتی که به طرف زمین است

تصاویر زیادی از رویت ماه کامل در روز وجود دارد اما نجوم مدرن همچنان اعتقاد دارد ماه کامل در روز دیده نمیشود. دیده شدن قرص کامل ماه در روز میتواند مدل زمین کروی را باطل کند.


64-هنرمند هایپررئالیسم به نام متیو بویلان معروف به مت پاورلند-عضو سابق سازمان ناسا 

او اکنون یک زمین تخت گراست! او این مورد را بیان داشته است که تصاویر سیارات مختلف را با رنگ های خاص و مختلف برای ناسا میساخته است که توسط ناسا به عنوان عکس حقیقی از سیارات معرفی میشده. 

تنها این افشاگری او نیست که ارزش مند است بلکه او تاکید میکند که تمام تصاویر ناسا فیک هستند و علاوه بر این او ادعا دارد که برخی از کارکنان ناسا در یک مهمانی به او گفته اند که زمین در حقیقت مسطح است. 

او اکنون به حمایت از زمین تخت پرداخته و حتی یکبار نیز مورد مورد سوء قصد قرار گرفته است.

65-یکی دیگر از مشکلات مدل زمین کروی در اینجا آشکار میشود! اگر خورشید دو وضعیت یکسان را برای دو قطبین فراهم میکند،پس شرایط اقلیمی و آب هوایی یکسانی باید در دو قطب حاکم باشد اما اینگونه نیست. قطب شمال در آب قرار دارد و قطب جنوب یک قاره محسوب میشود(در مدل زمین کروی) پس این دو قطب، دو شرایط مختلف دارند نه دو شرایط یکسان. با توجه به انحراف 23.5 درجه زمین، هردو قطب باید شرایط یکسانی داشته باشند اما چنین چیزی هرگز مشاهده نشده است. ما شاهد دو آب و هوای مختلف هستیم.

66- تیغ اوکام اصلی منسوب به ویلیام اوکام، منطق‌دان و فیلسوف انگلیسی است. در قرن ۱۴ میلادی ویلیام اوکام اصلی را مطرح کرد که به نام «تیغ اوکام» شناخته می‌شود.

طبق این اصل، هر گاه دربارهٔ علت بروز پدیده‌ای دو توضیح مختلف ارائه شود، در آن توضیحی که پیچیده‌تر باشد احتمال بروز اشتباه بیشتر است و بنابراین در شرایط مساوی بودن سایر موارد، احتمال صحیح بودن توضیح ساده‌تر بیشتر است.

این اصل در ابداع نظریه‌های علمی کاربرد دارد

با تیغ اوکام پی میبریم که زمین تخت و ثابت است:

I: حرکت زمین نمیتواند توسط هیچ کدام از روش های علم تجربی ثابت شود. هیچکس حرکت زمین را اثبات،حس و اندازه گیری نکرده است، البته ما در آسمان میبینیم که اجرام آسمانی درحال چرخش به دور ما هستند! پس زمین نمیتواند در حرکت باشد و این اجرام آسمانی هستند که حرکت میکنند.


II: آزمایشات و روش های علم تجربی به ما نشان میدهند که سطح آب به هیچ وجه نمیتواند خمیده شود و البته اگر سطحی که آب بر روی آن قرار دارد، خمیده باشد، سطح آب مانند سطح زیرش خمیده نمیشود.

70 درصد زمین را آب تشکیل میدهد! سطح آب نیز خمیده نمیشود و همیشه صاف است! پس زمین نمیتواند یک کره باشد بلکه کاملا تخت و صاف است


67- ماه در مدل کروی در قفل گرانشی با زمین فرض میشود و چرخش چرخ مانند ماه در این مدل کاملا بی معنی است اما ماه مانند یک چرخ در چرخش است و این نشان میدهد که مدل زمین کروی اشتباه است.

ماه یک کره نیست، علت این نوع چرخش ماه این است و البته اینکه ما همیشه یک سمت ماه را میبینیم این است که ماه یک کره نیست و یک دیسک محدب است.


68- در مدل خورشید مرکزی، خورشید یک کره بزرگ گازی و آتشین است که مانند هر کره دیگری چرخش دارد اما عکاسان آماتور تصاویر جالبی از خورشید به ثبت رسانده اند!

 با تهیه تصویر در زمان های مختلف از خورشید، با توجه به لکه های خورشیدی و تغییر جهت آن ها میتوانیم پی ببریم که خورشید مانند یک دیسک درحال چرخش است نه یک کره و این در مدل زمین کروی و خورشید مرکزی اشکال بزرگی ایجاد میکند.

در حقیقت ماه و خورشید دو دیسک درخشان و محدب هستند که مانند یکدیگر چرخش دارند که این به کل مدل خورشید مرکزی را باطل میکند.

69-در حقیقت اگر زمین درحال چرخش باشد در استوا سریعتر از قطب ها می چرخد و برخی نقاط در قطب ها هستند که اصلا نباید حرکتی داشته باشند. اما در حقیقت ما هرگز چنین چیزی را مشاهده نمیکنیم در حقیقت زمین کاملا ثابت است. اگر زمین درحال چرخش باشد، شخصی که در کیتو (اکوادور) است باید در هرلحظه دوبرابر سریعتر از شخصی که در در نروژ است از غرب به شرق در حرکت باشد و اما کسی که در قطب شمال باشد بسیار آهسته تر نسبت به همه اینها در حرکت است اما آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟ به ما گفته شده که زمین درحال حرکت است با این فرض پس هوا نیز درحال حرکت با همان سرعت زمین است بنابراین هوا در کیو(اکوادور) دو برابر سریعتر نسبت به نروژ درحرکت است اما اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد یکسری مشکلاتی ایجاد میکند که ما در حقیقت شاهد آن نیستیم.

70-هنگامی که یک هواپیما از اسلو(پایتخت نروژ) خارج میشود و به سمت غرب در حرکت است، با بادی با سرعت 834.9 کیلومتر بر ساعت مواجه میشود بنابراین این هواپیما باید با حداقل(کمترین) سرعت یک هواپیمای جت مسافر بری حرکت کند تا بتواند به راحتی حرکت کند اما اگر به سمت شرق پرواز کند، باید به سختی از جت های خود استفاده کند تا با سرعت بیشتری در حرکت باشد اگر شما برای پاسخ به این مثال های بالا بگویید این زمین است که حرکت میکند نه اتمسفر باز هم به اشکالات دیگری بر خواهیم خورد که متاسفانه کار را بدتر خواهد کرد.


71- ادعا شده است که شبیه نیروی کوریولیس براثر چرخش زمین به دور خود ایجاد میشود اما این با توجه به مدل زمین کروی هرگز ممکن نیست! حال چرا؟ در مدل زمین کروی ادعا میشود نیروی گرانش از مرکز زمین همه چیز را به سوی خود میکشد و دلیل پایدار ماندن اتمسفر زمین در خلا گرانش است(که البته تنها و تنها یک بهانه است).

آن ها معتقدند اتمسفر به زمین چسبیده است چون گرانش اینطور میخواهد و اگر یک اتمسفر چسبیده به زمین را تصور کنیم، هیچ تغییرات آب و هوایی ای نمیتواند در آن رخ دهد چرا که اتمسفر دقیقا همراه با زمین درحال چرخش است و نیروی کوریولیس نمیتواند در یک کره که اتمسفر به آن چسبیده است(به علت وجود نیروی گرانش) ایجاد شود و بنابراین نیروی کوریولیس در مدل زمین کروی وجود ندارد.

اگر میخواهید بگویید اتمسفر به زمین نچسبیده است باید به این موضوع نیز فکر کنید که اگر اینگونه میبود، شما میتوانستید در هوا معلق بوده و منتظر مقصد باستید تا به شما برسد اما در مدل زمین کروی فرض میشود که اتمسفر به زمین چسبیده و با همان سرعتی که زمین دارد در حرکت است و بنابراین شبه نیروی کوریولیس نمیتواند وجود داشته باشد.


72-یک کره، جاییکه مردم در طرف دیگر آن وارونه هستند، جاییکه باران، برف و تگرگ از پایین به بالا میریزند، جاییکه درختان و گیاهان واژگون رشد میکنند، زمانیکه آسمان پایین تر از زمین است!!!! اعتراف میکنم، نمیتوانم تصور کنم چگونه انسانی در حالت هشیاری بر این باور است که خورشید ثابت و بی حرکت است در حالیکه با چشمان خود گردش آن را در آسمان نظاره میکند و چگونه معتقد است زمینی که بر آن ایستاده با سرعتی باور نکردنی به دور خورشید میچرخد درحالیکه کوچکترین حرکتی احساس نمیکند.

زمانی مردم خواهند پذیرفت که عقیده ای جهانی و راسخ مبنی بر چرخش روزانه زمین به دور محور خود و گردش سالانه آن به دور خورشید تنها نیرنگ و حیله ای غیر علمی بوده است، در آن هنگام چه عکس العملی خواهید داشت؟ میدانیم امروزه چرخش و گردش زمین نه یک نظریه، بلکه فرضیه ای خیالی می باشد، اما در کمال تعجب بعنوان حقیقت و واقعیتی بلامنازع در کتب، رسانه ها و مراکز دولتی تبلیغ میشود. کوپرنیک گرایی مفهومی است که در مخفیگاهی مستحکم توسط بِتُنی ضخیم از علم دروغین حراست میشود، بطوریکه باز بینی و باز اندیشی در آن غیر ممکن تلقی میگردد، مفهومی که در ذهن بشر بعنوان قلعه ای نفوذ ناپذیر از دانش مدرن بشری ثبت شده است و در تمام نقاط دنیا، اکثریت بر این باورند که پایه و اساسی علمی دارد و به دور از اهداف سکولاریسم می باشد.

73- حداکثر عمقی که توانسته اند حفر چاه کنند، 14 کیلومتر ادعا شده است و هیچ تکنولوژی برای حفر عمیقتر وجود ندارد. بگذریم از این مطلب که در فیلم های هالیوودی مانند The Core, 2003 چنین وانمود میکنند که بشر توان ساخت وسایلی که به عمق زمین برود را دارد. اما واقعا چقدر میتوان برای تئوریهایی که درباره هسته زمین و منشاء میدان مغناطیسی وجود دارد، ارزش قائل شد؟ اگر آنها جواب قانع کننده ای برای ماهیت هسته زمین ندارند، جوابهای فیزیکدانان رسمی هم ارزشی بیشتر از خرافات ندارد.

در حقیقت تنها میتوان با استفاده از امواج p و s پی برد که کدام قسمت ها در اعماق زمین مایع هستند و کدام قسمت ها جامد هستند و این اثبات نمیکند که زمین دارای هسته است.

74- وقتی رد ستارگان را مشاهده میکنیم، یک دایره کامل و منظم میبینیم که با دنیای برهم ریخته کروی گرایان هماهنگ نیست. اگر دلیل رد ستارگان را حرکت زمین میدانید، چرا تنها میتوانیم یکی از حرکت های زمین را احساس کرده و ببینیم؟(درضمن آن هم حرکت زمین نیست بلکه حرکت ستارگان است)

زمین در مدل خورشید مرکزی به غیر از چرخش به دور خود، درحال چرخش به دور خورشید،چرخش همراه منظومه شمسی،چرخش به دور مرکز کهکشان و پرت شدن همراه کهکشان در یک سمت از کیهان است اما هیچ کدام یک از این چرخش ها هیچ تغییری در آسمان شب ما ایجاد نمیکنند و تنها ما میتوانیم با نگاه به سوی آسمان چرخش ستارگان را با چشمان خود ببینیم که این در مدل زمین کروی به هیچ وجه ممکن نیست.

75-تصور کنید ناسا و دولت ها به شما از ابتدا گفتند که زمین تخت و ثابت است و ما میخواهیم شمارا متقاعد کنیم که زمین کرویست و حرکت میکند. ما میگوییم نه زمین ثابت نیست بلکه حرکت میکند. زمین با سرعت 1000 مایل برساعت به دور خود میچرخد و با سرعت 67 هزار مایل برساعت به دور خورشید. قطعا شما به ما میخندید و افراد زیادی پیدا میشوند که بگویند نه شما احمق هستید. 

زمین حرکت نمی کند و ثابت است.مگر میشود زمین حرکت کند؟ مارا برای نداشتن پشتوانه علمی به تمسخر میگیرند که چرا چنین موضوعی را مطرح کردیم که زمین حرکت می کند. نه فقط آن، تعدادی از مردم میپرسند چگونه حرکت خورشید را با توجه به تئوری خورشید مرکزی توجیه می کنید؟ ما می گوییم این به علت حرکت زمین است که فکر میکنیم خورشید حرکت می کند اما هیچ دلیل و مدرک علمی ای برای اثبات این گفته نداریم و قطعا اگر خود شما از کودکی یک زمین تخت گرا بودید و جامعه شما از ابتدا موضوع تخت بودن زمین را مطرح می کرد هیچکس حتی حاضر به شنیدن موضوع زمین کروی نیز نمیشد زیرا به قدری مضحک است که فکرش را هم نمی کنید.

 علت اینکه خیلی ها بر روی فرضیه خورشید مرکزی تعصب دارند این است که از کودکی مدام برای آن ها این را تکرار کرده اند و اگر خودتان را جای شخصی بگذارید که برای اولین بار با مدل خورشید مرکزی آشنا میشود میتوانید این را درک کنید که مدل خورشید مرکزی مدرن با توجه به چیزی که علم امروز می گوید چقدر مضحک است و اکثر دلایلی که برای کرویت زمین ارائه میشود مربوط به دوران گالیله،ارسطو و اراتوستن است و تا به امروز با پیشرفت تکنولوژی این دلایل و برهان ها هیچگونه تغییری نداشته اند.

76- آگوسته پیکارد فیزیک دان سوییسی با استفاده از یک بالن به لایه استراتوسفر رسید و اعلام کرد که زمین را کاملا مسطح و تخت دیده است و هیچ انحنایی مشاهده نکرده است.

در حقیقت تمامی تصاویر تهیه شده از بالن ها این را نشان میدهند اما طبق قوانین جهانی انحنا زمین، شما باید قادر باشید از 10 کیلومتر به بالاتر انحنا را مشاهده کنید درحالی که چنین موضوعی هرگز مشاهده نشده!

هرچقدر بالاتر بروید افق صاف تر است.

77- بر اساس مدل زمین کروی، شما باید از ارتفاع 10 کیلومتری انحنا زمین را مشاهده کنید. در گوگل ارث شما میتوانید ارتفاع را تنظیم کنید و در این ارتفاع زمین کاملا کروی دیده میشود اما اولین تصویر از زمین در ارتفاع 60 مایلی (96 کیلومتری) که توسط موشک وی 2 در 24 اکتبر 1946 تهیه شده را ببینید.

هیچ انحنایی مشاهده نمیشود و افق کاملا صاف است اما برطبق مدل زمین کروی نباید اینگونه باشد.

نه تنها این تصویر بلکه هزاران تصویر دیگر نیز نشان میدهند که زمین تخت است و هیچ انحنایی در کار نمی باشد.


78- در این تصویر در افق،شما کوه Barre des Écrins را در فرانسه میبینید. فاصله تا کوه ها 275 مایل(443 کیلومتر) است!

ارتفاع ناظر(عکاس): 9,252 فوت ( 2 کیلومتر)

ارتفاع کوه Barre des Écrins بصورت دقیق: 13,458 فوت ( 4 کیلومتر)

میزان انحنایی که کوه باید در زیر آن باشد: 16473 فوت ( 5 کیلومتر)

بدین معنی است که عکاس نباید کوه هارا در افق مشاهده کند چرا که انحنا زمین کاملا کوه هارا محو میکند.

نتیجه این است که زمین تخت است.

منبع تصویر: beyondhorizons.eu

لینک تصویر: https://beyondrange.files.wordpress.com/2016/08/bp1410102-mbret.jpg


مثال های بسیار دیگری نیز وجود دارند که نشان میدهند زمین هرگز نمیتواند یک کره باشد. انحنایی که ادعا میکنید در چه ارتفاعی دیده میشود؟ در 10 کیلومتری؟ خیر حتما زمین بزرگتر است. در 50 کیلومتری؟ بازهم خیر بازهم زمین بزرگتر است :) پس در 140 کیلومتری؟ خیر بازهم زمین بزرگتر است! زمین چقدر بزرگ است؟ در 300 کیلومتری میتوانیم مشاهده کنیم؟ خیر بازهم بزرگتر است!!! بجای بزرگتر کردن سایز زمین، کمی ذهن خود را بزرگتر و بازتر کنید تا حقیقت را با چشمانتان ببینید.

یک کره نمیتواند وقتی در سطح زمین هستید افقی در سطح چشم داشته و وقتی در ارتفاع 250 کیلومتری هستید بازهم افق در سطح چشم داشته باشد! 

79- ریل گان سلاحی بسیار پیشرفته است که میتواند در بهترین حالت با ارتفاع 200 فوت از سطح زمین هدف را در 220 مایلی مورد هدف قرار دهد.

220 مایل میشود: 354 کیلومتر

میزان انحنا موجود در این فاصله با توجه به ارتفاع ریل گان از سطح زمین: 27,377 فوت ( 8 کیلومتر)

متاسفانه مدل زمین کروی به هیچ وجه نمیتواند ریل گان را ساپورت کند چرا که با توجه به انحنا زمین ریل گان هرگز نمیتواند هدف مورد نظر را حتی ببیند چه برسد به اینکه بخواهد به سمت هدف مورد نظر شلیک هم کند.

نکته جالب اینکه ریل گان با سرعت 5,600 mph به سمت هدف بصورت مستقیم شلیک میکند.

منبع:https://www.cnet.com/news/futuristic-navy-railgun-with-220-mile-range-closer-to-reality/

80- شبه علم مدرن میگوید گرانش ماه باعث میشود پدیده جزر و مد رخ دهد اما اگر اینگونه است، چرا جزر و مد تنها بر روی اقیانوس ها و دریاها تاثیر دارد؟ چرا جزر و مد هرگز در رود خانه ها و دریاچه ها مشاهده نشده است؟ چرا بر چیز دیگری تاثیر نمیگذارد؟

اگر ماه اقیانوس هارا تحت تاثیر خود قرار میداد، همگی آب ها باید همزمان با حرکت ماه حرکت میکردند اما رابطه ای میان آب اقیانوس ها و ماه وجود ندارد. همچنین جزر و مد های مختلف در دو سمت مخالف یک کره رخ میدهند که شبه علم مدرن آن را با آوردن بهانه ای پاسخ میدهد! آن ها میگویند ماه میتواند کل زمین را تحت تاثیر قرار دهد اما چرا تنها آب اقیانوس ها؟ ماه بر اتمسفر زمین تاثیر نمیگذارد،بر آی اس اس، بر ماهواره ها،بر درختان،انسان ها،باران،هواپیما ها و آب و هوا و... تاثیری نمیگذارد!

این نشان میدهد مدل زمین کروی بدون متوسل شدن به خرافات نمیتواند توضیح دهد که جزر و مد چگونه رخ میدهد. 


81-به ما گفته شده که جزر و مد اقیانوس های زمین توسط نیروی گرانشی ماه انجام میگیرد اگر ماه 2160 مایل و زمین تنها 8000 مایل قطر داشته باشد، طبق قوانین و ریاضیات خودشان، زمین 87 بار بزرگتر از ماه است و جسم بزرگتر باید جسم کوچکتر را به سمت خود جذب کند و هیچ راه دیگری وجود ندارد.(حتی گریز از مرکز هم نمیتواند این مشکل را حل کند چرا که وقتی این دو برهم تاثیر میگذارند، تاثیر زمین بر ماه بیشتر از تاثیر ماه بر زمین است بنابراین ماه قطعا طی سال ها جذب زمین میشد)

اگر گرانش قدرتمند زمین ماه را در مدار نگه میدارد،برای ماه غیر ممکن است تا با گرانش بسیار ضعیف خود بتواند گرانش قدرتمند زمین را خنثی کرده و آب های اقیانوس را تحت تاثیر قرار دهد. این را باید ذکر کنیم که سرعت و مسیر حرکت ماه به دور زمین یکسان است،بنابراین باید یک تاثیر یکنواخت بر زمین بگذارد درحالی که عملا جزر و مد ها بر روی زمین تا حد زیادی متفاوت هستند علاوه بر این، اگر گرانش ماه باعث جزر و مد میشود،چرا دریاچه ها، حوضچه ها، و سایر نهادهای کوچکتر مانند اقیانوس ها تحت تاثیر این گرانش قرار نمیگیرند؟

اگر ماه آب ها را به سمت بالا میکشد،این بدیهی است که در نزدیکی خشکی، آب باید به سمت عقب کشیده شود و جزر و مد خفیف به جای شدید رخ دهد. سرعت و مسیر حرکت ماه به دور زمین یکسان است،بنابراین باید یک تاثیر یکنواخت بر زمین بگذارد درحالی که عملا جزر و مد ها بر روی زمین تا حد زیادی متفاوت هستند و یکنواخت و یکسان نیستند. در بندر ناتال بالا آمدن و پایین رفتن حدود شش پا است درحالی که در ساحل بیرا حدود ششصد مایل تا ساحل بالا آمدن و پایین رفتن آب بیست و شش فوت است این مشخص میکند که ماه هیچ تاثیری بر جزر مد ندارد!!

و در آخر این موضوع مطرح میشود هیچ اثباتی برای این که ماه عامل جزر و مد باشد وجود ندارد چرا که هیچ رابطه ای در این بین وجود ندارد.

82- سیستم LORAN ثابت میکند زمین تخت است.

برج LORAN در Siasconset تا Body Island که 489 مایل (788 کیلومتر است) میتواند امواج را ارسال کند! این سیستم  یک سیستم ناوبری رادیویی هذلولی بود در ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم توسعه یافته و عملکری تا 1500 مایل (2,400 کیلومتر) دارد.

با توجه به توضیحات ویکی پدیا از این سیستم، آن ها ادعا میکنند این امواج در امتداد انحنای زمین حرکت میکنند اما این یک ادعای پوچ است چرا که اگر این امواج میتوانند از انحنای زمین عبور کرده و فراتر روند، چرا کوه یا تپه در کار آنان اختلال ایجاد میکند؟ در حقیقت امواج سیستم LORAN نمیتوانند از کوه و تپه ها عبور کنند! اگر انتقال زمینی امواج(طبق انحنای زمین) حقیقت داشت هیچ تداخلی نباید با کوه ها و تپه ها وجود میداشت.

83- علم مدرن ادعا میکند کل منظومه شمسی همراه با کهکشان درحال حرکت با سرعت سرسام آوری در یک جهت هستند اما این مدل مسخره از جهان هرگز نمیتواند توضیح دهد که چرا ستارگان طی هزاران سال تغییری نکردند و چرا ما در آسمان شاهد شهاب باران ها و دنباله دار هایی هستیم که هزاران سال است مردم در طی یک دوره(مثلا هر 70 سال یکبار) آن هارا میبینند.

ثابت بودن دوره شهاب باران ها و دنباله دار ها که البته قابل پیش بینی است نشان میدهد که مدل خورشید مرکزی کاملا غلط است چرا که با توجه به مدل خورشید مرکزی دنباله دار ها و شهاب باران ها هرگز طی یک دوره ثابت دیده نمیشوند و این موضوع و البته ثابت بودن ستارگان در طول هزاران سال میتواند بصورت کاملا بهتر با مدل زمین تخت حل شود که در مقاله کامل توضیحاتی کامل در این مورد دادیم.

84- یکی دیگر از مشکلات  اساسی با مدل رسمی زمین کروی این است که ما میتوانیم زوم کرده و حرکت ستاره شمالی را در طی 2.5 ساعت هنگامی که دوربین به طور همزمان  166,500 مایل (66,600 mph x 2.5 ) حرکت و درحالی که با سرعت 1,040 مایل بر ساعت میچرخد ثبت کنیم! این کاملا غیر ممکن است چرا که با کوچکترین حرکت دوربین، ستاره شمالی بطور کامل از دید خارج میشود. هر جنبش و حرکت کوچکی باعث حرکت ستاره قطبی میشود اما تمامی این حرکت های زمین حتی کوچکترین تغییری در موقعیت ستاره شمالی ایجاد نمیکند.

چرخش زمین، اختلاف زاویه ای بسیار زیادی ایجاد میکند! در حقیقت ما هرگز شاهد چنین چیزی نیستیم و این نشان میدهد زمین ثابت و آسمان درحال حرکت است.

در حقیقت اگر زمین درحال چرخش به دور خورشید بود، همه ستارگان باید در حال حرکت به طور مداوم در یک جهت بودند(در 180 روز اول) و حرکت آن ها در 180 روز بعد باید معکوس حرکت اولی می بود تا نشان دهد که زمین درحال چرخش به دور خورشید است.

اما هیچکدام از تست ها و آزمایشات حرکت زمین به دور خود و خورشید را نشان نمیدهند

85- موشک ها در فضا کار نمیکنند و این نشان میدهد فضا وجود ندارد تا موشکی بخواهد به آن برسد و با توجه به پست های قبلی، هیچ موشکی به فضا نمیرسد.

یک موشک نمیتواند در فضای خلا کار کند. 

باید بدانیم وقتی که درباره دستگاه اکشن و ری اکشن صحبت میکنیم، درست همانطور که مردم معتقدند راکت ها کار میکنند، این درست است که راکت ها در یک جهت عملی(اکشن) انجام میدهند تا در سمت دیگر واکنش(ری اکشن) دریافت کنند اما چیزی که مردم متوجه آن نشدند این است که یک موشک نمیتواند با هل دادن خودش کار کند. به عبارت دیگر موشک به یک جرم خارجی برای ایجاد واکنش در مقابل خود نیاز دارد. 

درست مانند چیز های دیگری که بشر ساخته است چیزی که اتفاق می افتد این است که موتور و محرک موشک باعث میشود از زمین بلند شود بنابراین موشک در سمت اگزوز در یک جهت عملی انجام میدهد تا در سمت و جهت مخالف با واکنشی مواجه شود. اما اگر شما فکر میکنید که با انجام یک عمل در یک جهت با سرعت5800 مایل بر ساعت و سپس با واکنش به سرعت بیشتر از 5800 مایل بر ساعت میرسید، پس شما معتقد به یک دستگاه با انرژی رایگان هستید.

 چون همه چیز کم تر از 100 درصد کارآمد است، بنابراین یک موتور موشک از سمت اگزوز سرعتی در حدود 5800 مایل بر ساعت میدهد، شما نمیتوانید هرگز سرعتی بیشتر از 5800 مایل بر ساعت از سمت مخالف آن دریافت کنید شما حتی هرگز 5800 مایل بر ساعت نیز دریافت نمیکنید چون شما وزن مجرا(اجزای موشک) و  موشک را برای مقابله با آن دارید، شما وزن های بسیاری دارید که در مقابل راهی که میخواهید بروید مقاومت میکنند بنابراین تمام 5800 مایل بر ساعت توسط وزن کل اجزای موشک و سوخت آن هدر میرود یا جذب میشود مشکلات دیگری مانند کشش اتمسفری و مناطق کم فشار وجود دارد!حال اگر یک موشک خودش را هل دهد همانطور که مردم باور دارند، مناطق کم فشار موضوع را دشوار تر میکنند.

منظور این است که وقتی یک راکت وارد منطقه کم فشار میشود، درست مانند یک موتور جت، تواناییش را برای انجام کار از دست می دهد زیرا در منطقه کم فشار چیزی برای اینکه موتور اگزوز موشک خود را هل بدهد وجود ندارد. فرقی ندارد که یک موشک 5 موتور داشته باشد، 10 موتور و حتی 5000 موتور حال چرا؟

چون تمامی این موشک ها با یک سرعت درحال فعالیت هستند و هیچ چیزی در زیر این مجرای موشک از عمل بیشتر از 5800 مایل بر ساعت به سمت پایین وجود ندارد . 

بنابراین 5800 مایل بر ساعت از جهت اگزوز و کمتر از 5800 مایل بر ساعت در سمت بالا، نشان میدهد که موشک ها به سرعت های زیادی که ناسا و سایر سازمان ها میگویند نمیرسند شما نمیتوانید هرگز واکنش بیشتری از عملتان بگیرید.

این موضوع نشان میدهد درباره سفر های فضایی به ما دروغ بزرگی گفته شده است و هیچ فضایی برای رفتن به آن وجود ندارد و زمین در یک فضای خلا و بی کران رها نشده است.

86-فلیکس بومگارتنر با پرش از بالون هلیومی در ارتفاع ۳۸ کیلومتری سطح زمین رکورد مرتفع ترین پرش آزاد جهان را شکست.وی از دو سال پیش خود را برای این رکورد شکنی خارق العاده اماده کرده بود.

در این عملیات بزرگ وی با استفاده از بزرگترین بالن هلیومی ساخته شده توسط بشر تا ارتفاع ۲۸ هزار پایی زمین یعنی نزدیک به ۳۹ کیلومتر بالاتر از سطح دریا به آسمان رفت. سفر او به این ارتفاع نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید و وی در طول این سفر در کپسول محافظی قرار داشت و از لباس مخصوصی که در طول پرش از او محافظت می کرد بهره می برد.

همانطور که در دو تصویر بالا میبینید، افق از دوربین نصب شده داخل کپسول کاملا صاف است چرا که دوربین نصب شده در داخل فیش آی نمی باشد اما همانطور که در بالا مشاهده میکنید، وقتی دوربین خارج از کپسول را نشان میدهد زمین یک انحنای بسیار غیر طبیعی دارد که نشان میدهد از لنز فیش آی استفاده شده است.

درحالی که باید شاهد انحنای زمین از این ارتفاع باشیم اما متاسفانه چنین چیزی را هرگز مشاهده نمیکنیم.

همچنین با توجه به اینکه این شخص به خارج از جو زمین رفته است، بنابراین زمین در زیر پای این شخص درحال چرخش با سرعت بسیار زیادی است اما هیچ حرکتی از زمین در کلیپ مشاهده نشد و البته این شخص در مکانی فرود آمد که ابتدا از آن به آسمان رفته بود.

87-ژیروسکوپ ها و ناوبری با استفاده از آن ها بر روی زمین کروی غیر ممکن است

اگرچه این مبحث کمی فنی به نظر می آید اما با صرف اندکی زمان قادر به فهم آن هستیم. اساسا استفاده از ژیروسکوپ و به طور کل کاربری آن در دریانوردی و ناوبری بر روی یک کره امکان پذیر نیست. به طور خلاصه زمانی که ژیروسکوپ شروع به چرخیدن می کند صرف نظر از انحنای زمین؛ هرگز سطح چرخش خود را (به علت صلبیت در فضا) تغییر نمی دهد.   طبق مقاله ی ویکی پدیا :  "بر اساس قانون بقای حرکت زاویه ای؛ در چرخش ژیروسکوپ موقعیت محور گردش آن تحت تاثیر انحراف یا کج شدن یا حتی گردش سطح زیرین نمی شود."

https://en.wikipedia.org/wiki/Gyroscope

به علت صلبیت در فضا ؛ ژیروسکوپ تحت تاثیر انحراف یا کج شدن یا حتی گردش سطح سوار شده آن در هواپیما نمی شود(تشکیل افق مصنوعی) و نمی تواند در یک کره کار کند زیرا که افق مصنوعی تشکیل شده هرگز به صورت اتوماتیک با انحنای زمین منطبق نمی شود و در زمان کوتاهی نمایشگر خطایی می دهد که علت آن قرارگیری افق حقیقی در زاویه عمودی کاملا متفاوتی است.  به همین نحو، بعد از مدت معینی(مثلا 6 ساعت) یک ژیروسکوپ، حتی وقتی در خانه بر روی یک میز قرار دارد (و در تمام طول این زمان توسط موتوری می چرخد) بعد از طی این زمان  باید تغییر در انحناء را نشان دهد که لازمه ی اثبات گردش زمین است. بالعکس ژیروسکوپ هیچ نوعی از چرخش و یا انحناء را نشان نمی دهد.

تصور کنید شما خلبان یک جنگنده هستید. وقتی شما موتور را روشن می کنید متعاقبا ژیروسکوپ هم شروع به چرخیدن می کند. اکنون زاویه ی افقی تنطیم شده است و مادامی که ژیروسکوپ در چرخش باشد این زاویه حفظ می شود. این مساله در زمان مانور دادن و چرخیدن و حرکات دیگر جنگنده بسیار کارامد است و نیاز شما به داشتن دید نسبت به افق حقیقی را بر طرف می کند. (برای مثال در شرایط جوی نا مساعد ، تاریکی و درون ابرها). در نتیجه با نگاه کردن به نمایش گر شما دقیقا می دانید که افق حقیقی کجاست.  حال مشکل کجاست؟

اگر جنگنده به خاطر نیروی جاذبه(که مشخصا نامعقول است) به طور اتوماتیک با انحنای زمین منطبق و تنظیم شود ، ژیروسکوپ به علت صلبیت سطح افقی آن در فضا نمی تواند خود را تنطیم کند. اگر جنگنده در طول مسیر به علت انحنای زمین به سمت پایین زاویه بگیرد ، ژیروسکوپ کماکان همان زاویه ای را دارد که در ابتدای حرکت داشت.  این تغییر محتمل زاویه برای خلبان خطرناک و بعد از زمان کوتاهی قابل مشاهده خواهد بود.

لئون فوکالت (1) در سال 1852 آزمایشی با استفاده از ژیروسکوپ برای اثبات حرکت زمین انجام داد. فوکالت کسی بود که نام مدرن این وسیله را انتخاب کرد. او در آزمایش خود مدعی مشاهده چرخش زمین (در 8 تا 10 دقیقه قبل از آنکه نیروی اصطکاک گردانه را از حرکت باز ایستاند) شد.  اگرچه ژیروسکوپ هایی با دقت بسیار بالا(مانند آنچه در فیلم زیر می بینید) ثابت کرد نتایج فوکالت اشتباه است.

در فیلم زیر راب دورهام(2) با استفاده از ژیروسکوپ های پیش رفته ثابت می کند زمین ساکن و ثابت است.

1)  Leon Foucault

2)  Rob Durham

88-در سال 1773 کاپیتان کوک اولین جستجوگر شناخته شده ای بود که به کوه های یخی رسید(آنتراکتیکا) و این سفر به یک شانس هیجان انگیز معروف شد. کاپیتان کوک به دنبال راهی برای وارد شدن به آنتراکتیکا بود اما در مسیر های او تنها کوه های یخی بسیار بلند مشاهده میشدند و بنابراین او آنتراکتیکا را دور بطور کامل دور زد. اگر زمین در حقیقت کروی بود پس یک دور کامل آنتراکتیکا تقریبا 12000 مایل میشد و اگر زمین تخت باشد دور زدن کوه های یخی در مسیری حدود بیش از 50000 مایل انجام میشود. در طول سه سفر به مدت سه سال و 8 روز کاپیتان کوک و خدمه در مجموع 60000 مایل در امتداد خط قطب جنوب سفر کردند و هرگز راهی برای ورود به آنتراکتیکا پیدا نکردند. کاپیتان کوک نوشت: "دیوار یخین از شرق به غرب و حتی تا فراتر از دید ما امتداد یافته بود و نیمه جنوبی افق توسط نور منعکس شده از دیوار های یخین تا ارتفاع قابل توجهی روشن شده بود" سفر های بعدی در قرن 19 توسط کاپیتان جیمز کلارک راس و جرج نارس سخنان کاپیتان کوک را تایید کرد. سفر کاپیتان راس با یک کشتی جنگی حدود 4 سال و 5 ماه به طول انجامید و سفر کاپیتان جرج نیز حدودا 3 سال.

89-یک قرن بعد از ارسطو در حدود 250 قبل از میلاد یکی دیگر از ریاضی دانان و فیلسوفان یونانی به نام اراتستن اشاره کرد که در ظهر در زمان انقلاب تابستانی در اسوان خورشید هیچ سایه ای ندارد و پرتو ها باید مستقیم به انتهای چاه برسند، در همین حال در اسکندریه یک میله فلزی عمودی ایستاده سایه قابل توجهی دارد.

با حساب طول سایه با فرض او از فاصله خورشید اراتستن محیطی از زمین نزدیک به عددی که منجمان خورشید مرکزی امروزه قبول دارند بدست آورد. حقیقت این است که اراتستن خورشید را میلیون ها مایل دورتر از زمین فرض کرد بطوری که پرتو های آن حتی در نقاط مختلف مانند اسوان و اسکندریه باید کاملا موازی منتشر شوند. این فرض اشتباه منجر به نتیجه گیری اشتباه شد!

 با اندازه گیری زاویه خورشید در دو نقطه بر روی زمین بطور همزمان و حساب فاصله آن ها از یک دیگر ، قضیه فیثاغورث ارتفاع و ابعاد خورشید را نشان میدهد. با استفاده از این روش خورشید و ماه بار ها و بار ها محاسبه شده اند که قطری تقریبا برابر 32 مایل و ارتفاعی نزدیک به 3000 مایل از سطح زمین بدست آمده است.

آزمایش چوب اراتوستن نمیتواند درباره اندازه زمین به ما کمکی کند اما میتواند درباره فاصله خورشید به ما کمک کند. در آزمایش اراتوستن زمین یک کره و خورشید میلیون ها مایل دورتر فرض میشود و محاسبات هم در این باره با فرض کروی بودن و 93 میلیون مایل فاصله خورشید است. با این حال، اگر ما از اطلاعات و داده های اراتوستن با فرض تخت بودن زمین استفاده کنیم میتوانیم فاصله تا خورشید را نشان دهیم که نزدیک به زمین است! (خورشید فاصله اش بسته به مدل زمین متفاوت است)

90- این خورشید است و آن ها ستارگان هستند!  تفاوت را ببینید!! 

خورشید یک ستاره نیست و ستارگان نیز مانند خورشید نیستند! هرکسی میتواند با تلسکوپ یا دوربین ستارگان را ببیند.

ستارگان هر لحظه درحال تغییر رنگ و حالت هستند و هرکدام شکل متفاوتی با دیگری دارند. در حقیقت ستارگان آن چیزی نیستند که به ما گفته شده.

این موضوع نشان میدهد علم نجوم مدرن درباره ماهیت ستارگان حقیقت را به ما نگفته است.

ستارگان در حقیقت چیستند؟ ستارگان بر طبق علم نجوم مدرن گاز های فشرده و داغی با جاذبه فوقالعاده زیادی هستند ولی این ادعا چقدر صحت دارد؟ به اعتراف علم نجوم بشر درواقع هیچ اطلاع دقیقی از ستارگان ندارد. 

اما این سوال پیش می آید که ستارگان در حقیقت چیستند؟ 

ستارگان توسط آوادرخشش میدرخشند و حال آوادرخشش چیست؟ 

آوادرخشش یا سونولومینسنس گسیل درخشهای کوچک از آوار حباب دریک مایع هنگام برانگیخته شدن با صدا است. هنگامی می تواند آوادرخشش رخ دهد که موج صدا با شدت کافی به سوراخی از گاز درون مایعی القا شود و سوراخ به تندی نابود شود.

این دقیقا اتفاقی است که برای ستارگان موجود در گنبد آسمان رخ می دهد چون همانطور که قبلا گفتیم ستارگان درون آب های گنبد آسمان هستند.

"اگر میخواهید راز جهان را کشف کنید و درک درستی از جهان داشته باشید به انرژی،فرکانس و ارتعاش فکر کنید"

-نیکولا تسلا-

91- مدل خورشید مرکزی همیشه توسط شبه علم ها و فرضیاتی حمایت میشده که هرگز در دنیای حقیقی اثبات نشدند و در کل پایه های خورشید مرکزی بر روی فرضیات بنا شده است.

به عنوان مثال در 1584 جوردانو برونو کیهان شناس ایتالیایی مدل فضای بی کران را بجای گنبد آسمان پیشنهاد داد، یک جهان ابدی که در آن ستاره‌ها در واقع خورشیدها هستند که سیستم سیاره‌ای خودشان را دارند.(دقیقا مانند ادعای علم امروز)

این یک فرضیه است نه یک حقیقت، هرگز اثبات نشده و نخواهد شد و به علم مدرن هم ربطی ندارد بلکه کیهان بی کران در 1584 (قرون وسطی) مطرح شد.

گالیله،کوپرنیک،کپلر،نیوتون و... هیچ اثبات دقیق و علمی ای برای گفته های خود نداشتند. گالیله برای اثبات حرکت زمین به جزر و مد روی آورد و کوپرنیک برای حل مشکلی آشکار در مدل خورشید مرکزی ستارگان را غول های عظیم گازی در میلیون ها میلیون مایل دورتر فرض کرد.

نیوتون در زمان خود فکر کرد وقتی جسمی به سمت زمین سقوط میکند پس حتما نیرویی آن را به سمت زمین می کشد و آن نیرو گرانش است و حال تا به امروز هزاران مدل و توضیح از گرانش ارائه شده که هرکدام دیگری را نقض میکند.

به عنوان مثال توضیحات نیوتون،انیشتین و ورلینده که هرکدام یک چیز را میگویند! گرانش یک حقیقت نمیباشد بلکه یک فرضیه است که تحت تاثیر افکار های مختلف قرار گرفته و تغییر میکند حتی علم مدرن از منشا گرانش نیز بی خبر است و رک در چشمان من و شما میگوید: "نمیدانیم گرانش چیست"

کپلر نیز که یک قاتل بود( قتل تیکو براهه، میتوانید برای اطلاعات بیشتر به کتاب"فتنه آسمانی" یا " Heavenly Intrigue " یا تاریخچه زمین تخت مراجعه کنید) کپلر با دزدیدن سال ها تجربه و اطلاعات تیکو براهه(که مخالف خورشید مرکزی بود)، همه چیز را به نفع خورشید مرکزی تغییر داد.

هیچ کدام از ادعا های نجوم مدرن تا به امروز به اثبات نرسیده است و همگی جمعی از شکست خوردگان تاریخ هستند و نیاز به توسل به خرافات دارند!

اما زمین تخت و مرکزی هرگز نیازی به خرافات و شبه علم یا فرضیات باطل ندارد بلکه اولین چیزی که به ما میگوید زمین تخت،ثابت و مرکز جهان است، احساس مشترک همگی ماست! در مرحله دوم اندازه گیری و محاسبات و علم تجربی به کمک ما می آیند.

با رصد آسمان پی می بریم اجرام آسمانی درحال حرکت به دور زمین هستند و هزاران هزار سال است که آسمان تغییری نکرده و البته زمین هیچ حرکتی ندارد.

ما میتوانیم این را با توجه به احساسات و علم تجربی اثبات کنیم و نیازی به توسل به فرضیات دیگر نداریم! خورشید مرکزی نیاز به نسبیت انیشتین،گرانش نیوتون،مدار های سیاره ای کپلر، خورشید ثابت کوپرنیک،کیهان بی کران جوردانو برونو و هزار فرضیه اثبات نشده دیگر دارد درحالی که زمین تخت و مرکزی نیازی به توسل به این شبه علم ها ندارد!

خورشید مرکزی علم نیست بلکه یک دین است که اگر آن را بپذیریم، باید فرضیات منسوخ دیگر مانند فرگشت،بیگ بنگ و وجود موجودات فضایی(که مربوط به رائیلیسم هستند) را بپذیریم.

حقیقت را میتوانیم خودمان کشف کنیم! بدون نیاز به شبه علم و بدون نیاز به وجود نیرو های تخیلی و بدون منشا.

بله یکی از ویژگی های زمین مرکزی این است که نیازی نیست برای اثبات آن متوسل به خرافات و شبه علم شوید.

خاصیت علم این است که هرگز شبه علم نمیشود و البته چه قبول کنید یا نه، فرقی نمیکند، زمین تخت است و هرگز کروی نبوده و نخواهد شد.

92- علم مدرن ادعا دارد ماه 238,900 مایل از زمین فاصله دارد و این یعنی وقتی با یک دوربین فیلمبرداری بر روی ماه زوم میکنیم، نباید جزئیات آن را مشاهده کنیم چرا که ماه 238,900 مایل یا به عبارتی 384472.282 کیلومتر از ما فاصله دارد!

اما حقیقت این است که وقتی با یک دوربین بر روی ماه زوم میکنیم، میتوانیم کوچکترین جزئیات آن را نیز ببینیم کافیست یکبار امتحان کنید همچنین کلیپ های بسیاری از زوم بر روی ماه موجود است که میتوانید ببینید.

این موضوع نشان میدهد ماه چنین فاصله ای که علم مدعی شده است ندارد بلکه فاصله بسیار کمی با زمین دارد.


93- اگر زمین کروی باشد، بنابراین ماهواره ها نیز میتوانند وجود داشته باشند اما هیچ اثباتی برای وجود ماهواره ها وجود ندارد. ادعا شده چندین هزار ماهواره در مدار زمین موجود است که درحال چرخش به دور زمین هستند، وقتی به سمت با دوربین به سمت ماه زوم می کنید(با توجه به پست قبل)، هیچ ماهواره ای را نمیبینید درحالی که اگر چندین هزار ماهواره در مدار زمین باشد، باید هنگام عبور از مقابل ماه دیده شوند اما هرگز چنین چیزی ثبت نشده است.

همچنین در تصاویری که از ایستگاه فیک بین المللی منتشر میشود هیچ ماهواره ای مشاهده نمیشود در واقع در هیچکدام از تصاویر ادعا شده فضایی ماهواره ای دیده نمیشود. درصورتی که باید با رصد ماه عبور ماهواره های بسیاری را از مقابل آن رصد کنیم.

میتوانید به مقاله مرتبطی در این مورد مراجعه کنید:

لینک

94- فضانوردان ناسا(که بهتر است آنان را استخر نورد بخوانیم) در بسیاری از موارد سوتی هایی داده اند که نشان میدهد چگونه سعی در مخفی کردن حقیقت دارند.

از آنجایی که دروغگویان کم حافظه هستند، بار ها شده که فضانوردان ناسا اشاره کرده اند که هیچ انسانی نتوانسته است تا به امروز از مدار نزدیک زمین فراتر رود حال چرا؟ علت را کمربند ون آلن میدانند. البته آن ها امیدوار هستند که با کپسول های اوریون بتوانند از زمین فراتر روند و در منظومه شمسی خیالی خود به جسجتو بپردازند.

اما چیزی که آنان فراموش کردند این است که ناسا ادعا کرده به ماه رفته است ولی آنان اشاره داشتند که هیچ انسانی فراتر از مدار نزدیک زمین نرفته است!

منابع این حرف:

http://www.aparat.com/v/DRVWO

http://www.aparat.com/v/Ik3nr


همچنین وقتی از فضانوردان ناسا پرسیدند که آیا در فضا ستارگان را میبینید یا خیر، پاسخی که دریافت کردند این بود که بله میبینیم، البته این پاسخ همه فضانوردان نیست!

برخی فضانوردان ناسا ادعا کرده اند در فضا، به علت وجود نور خورشید هیچ ستاره ای دیده نمیشود و برخی ادعا کرده اند حتی در روز نیز میتوان ستارگان را (حتی با وجود نور خورشید) در فضا دید.

این یک تناقض بسیار بزرگ است چرا که هیچ فضایی وجود ندارد تا آن ها بخواهند آن را برای شما توصیف کنند! آن ها یک چیز را برای شما سرهم میکنند و نمیدانند فردای آن روز اگر از شخص دروغگوی دیگر همان سوال را بپرسید پاسخی متفاوت میگیرید!

فضانوردان ناسا تناقضات بسیاری دارند و این نشان میدهد آن ها هرگز پا به فضا نگذاشتند و نخواهند گذاشت چرا که هیچ فضایی در کار نیست تا به آن بروند و داستان فضا، داستانی مانند بابانوئل برای کودکان است که اینبار این داستان(فضا و جهان بی کران) برای بزرگسالان تعریف شده.

منبع این گفته:

http://www.aparat.com/v/lCjpK


ما میتوانیم از تناقض میان گفته های فضانوردان پی ببریم:

اولا آن ها بسیاری از چیز هایی که میدانند را مخفی میکنند و با دروغ گویی سعی در توجیه دارند.

دوما هیچ فضایی وجود ندارد و وقتی فضا نباشد، زمین درحال چرخش نیست و وقتی زمین نچرخد، تخت است و اگر زمین تخت باشد، هرچه به ما گفتند اند یک دروغ است و البته ما امروز برای شما اثبات کردیم که زمین تخت و ثابت است.

95-طبق ادعای علم مدرن، زمین با سرعت ثابتی در حال حرکت است و نیروی گرانش مارا بر روی زمین نگه داشته است. بنابراین اگر زمین درحال حرکت با یک سرعت ثابت است، قویترین و بیشترین نیروی گریز از مرکز باید در استوا و هیچ گریز از مرکزی نباید در قطب ها باشد که به این معنیست که در قطب ها این نیرو مقداری برابر با صفر دارد.

از این رو بصورت منطقی و ریاضی، شخصی با وزن 100 کیلوگرم در استوا با توجه به اینکه به سمت قطبین حرکت کند، وزن آن باید افزایش یافته و سنگین تر شود چرا که نیروی گریز از مرکز به تدریج کاهش می یابد.

اما این هرگز رخ نداده است! حتی کمترین تغییر وزنی را شاهد نیستیم! در هرجای زمین باشید، وزن شما همان است که در نقاط قبلی بوده و فرقی نمیکند در استوا باشید یا در قطب شمال یا جنوب.

بنابراین این موضوع نه تنها گرانش را نقض میکند، بلکه ثابت میکند زمین نمیتواند یک کره باشد.

96- علم مدرن ادعا دارد قطر خورشید در حدود ۱٫۴ میلیون کیلومتر است (محیطش در حدود ۴٫۴ میلیون کیلومتر است). و می توانید ۱۰۹ زمین را چسبیده به هم در کنار یکدیگر قرار دهید تا قطر خورشید پر شود.

این نشان میدهد که این غول آتشین، با توجه به فاصله زمین و اندازه آن، به همه مناطق بر روی زمین یکسان میتابد و فصل ها با این مدل نمیتوانند به درستی تشکیل شوند.

همچنین تقریبا هم اندازه بودن خورشید و ماه که در آسمان مشاهده میکنیم نشان میدهد که خورشید نمیتواند 93 میلیون مایل دورتر از زمین باشد چرا که با توجه به مدل خورشید مرکزی، خورشید باید بسیار بسیار بزرگتر از ماه دیده میشد.

همچنین روش های بسیار دیگری نیز برای اثبات نزدیک بودن خورشید به زمین وجود دارد.

همانطور که ما میبینیم، خورشید تابشی مستقیم دارد و با توجه به کوچکتر بودن خورشید از زمین(در حقیقت) فصل ها به بهترین شکل توضیح داده میشوند.

97-اُسطُرلاب از ابزارهای قدیم نجوم و طالع‌بینی است. اسطرلاب وسیله‌ای در نجوم رصدی بوده و اکنون بیشتر برای کاربردهای آموزشی بکار می‌رود. اسطرلاب رایج و معمولی دستگاه و صفحه مدور فلزی است که از جنس برنز یا برنج و یا از آهن و فولاد و یا تخته به طرز بسیار دقیق و ظریف و مستحکمی ساخته شده و برای مطالعات و محاسبات کارهای نجومی از قبیل پیدا کردن ارتفاع و زاویه آفتاب، محل ستارگان و سیارات و منطقه البروج و به دست آوردن طول و عرض جغرافیایی محل در تمام مدت شبانه روز و فصول مختلف سال بکار برذه می‌شود.

در زمان گذشته از اسطرلاب با اینکه به زمین تخت،ثابت و مرکز دنیا معتقد بودند استفاده میکردند و امروزه نیز اسطرلاب به درستی کار می کند.

اسطرلاب بر اساس یک زمین تخت و ثابت در مرکز جهان طراحی شده بود و مطابق یک زمین کروی درحال حرکت با سرعت های سرسام آور نیست.

اسطرلاب ثابت میکند زمین ثابت و ستارگان به دور زمین درحال چرخش هستند.

همانطور که میبینید اسطرلاب مانند یک دیسک تخت ساخته شده و اجرام آسمانی را بر فراز آن کشیده اند و حرکت های آن هارا محاسبه و پیش بینی میکنند.

98- ساعت پراگ، ساعتی قدیمی متعلق به قرون وسطی است که در پایتخت جمهوری چک قرار دارد. این ساعت موقعیت خورشید و ماه را به بهترین شکل نشان میدهد.

واضح است! خورشید و ماه درحال چرخش بر فراز دیسک زمین هستند و ساعت هم این را نشان میدهد. تمامی محاسبات منجمان بر اساس حرکت خورشید و ماه و اجرام آسمانی است(نه حرکت زمین) و تمامی تقویم ها و ساعات بر این اساس کار میکنند.

حرکت زمین هرگز مشاهده،محاسبه و اثبات نشده است و تمامی محاسبات بر اساس حرکت اجرام و زمین ثابت هستند.

99-در 1543 فقط چند روز قبل از مرگش، فریماسون و یسوعی نیکلاس کوپرنیک کتابش با عنوان "on the revolution" را منتشر کرد و برای بار دیگر کیهان شناسی کروی و مدل خورشید مرکزی فیثاغورث را زنده کرد و به این به اصطلاح انقلاب کوپرنیکی نامیده شد. وی در کتاب خود ادعا کرد زمین به دور خورشید درحال چرخش است و این اصلی از بی اعتقادی بود. کوپرنیک همیشه با اینکه گفته شود ادعایش صرفا یک فرضیه است و فقط حقیقت باید در نظر گرفته شود مخالفت میکرد. فرضیه حرکت و کرویت زمین تنها یک فرضیه است و نباید به عنوان حقیقت بیان شود و این یعنی آن ها به ما دروغ گفتند و فرضیات بسیاری را به عنوان حقیقت به ما آموزش دادند.

کوپرنیک رسما در کتابش اعلام کرد که از دید او مهم نیست فرضیه ای که مطرح میکند درست باشد یا غلط یا حتی بصورت احتمالی درست باشد. همچنین او هیچ مدرکی برای اثبات حرف های خود نداشت.

بنابراین حتی پدر خورشید مرکزی نیز در کتاب خود بیان کرد که فرضیه او حتی اگر غلط باشد، باید پذیرفته شود و این نشان میدهد خورشید مرکزی به ما تلقین شده است.

100-امروزه با امکانات بسیار زیاد و پیشرفته و به کمک علم تجربی به این موضوع پی میبریم که زمین کاملا تخت و ثابت است،درست همانگونه که تمدن های گذشته اعتقاد داشتند و احساس و چشمان ما به ما گفته بودند. بله افق کاملا صاف و بدون انحنا است. اصلا مهم نیست در چه ارتفاعی باشید! افق کاملا صاف است. چه کنار ساحل باشید چه بر بالای اورست یا در هواپیما و حتی اگر با بالن های آماتور و موشک ها به بالاترین نقطه برسید افق باز هم در دید سیصد شصت درجه کاملا صاف و تخت است. در زمین کروی مهم نیست آن را چقدر بزرگ فرض کنید،وقتی ارتفاع بگیرید افق باید انحنا داشته باشد و وقتی حتی در سطح زمین به سمت افق نگاه میکنید همه چیز را بصورت شیب دار مشاهده کنید. همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم هر آزمایشی که برای اثبات حرکت زمین انجام شد با شکست مواجه شد و تنها ثابت کرد زمین حرکتی ندارد و کاملا ثابت است همچنین آزمایشاتی که برای اثبات انحنای زمین انجام شد ثابت کرد سطح زمین کاملا صاف است و انحنایی وجود ندارد. شما در یک نظام هدفمند زندگی میکنید یک جهان برنامه ریزی شده و هوشمند. نه از ماهی تکامل یافتید و نه جد مشترکی با میمون ها داشتید،نه از غبار ستاره ای تشکیل شده اید و نه انفجار بزرگی در کار بوده! شما بر روی یک کره زندگی نمیکنید بلکه در مکانی خاص هستید شما آفریده ای خاص هستید مهم نیست چقدر حرف های من برای برخی خنده دار باشد مهم این است که با خندیدن و تمسخر حقیقت تغییری نمیکند .

"حقیقت را کشف میکنند، نه تلقین"

ممنون که با ما همراه بودید

موفق و پیروز باشید

پیام زمین تخت گرایان جهان در لینک ویدیو زیر

http://www.aparat.com/v/rH2Jx


نظرات  (۶۹)

با درودی مجدد... حاجی ما هی میخایم از اینجا دل بکنیم نمیشه انگاری:))
اما یک بحثی که هست اینه دروغ زمین کروی به این بزرگی در واقع دروغ نمیشه گفت توهم هم فراتره
برای همین زمین تخت ناباورپذیره
پاسخ:
سلام
حقیقت از داستان و خیال هم عجیب تره! از کودکی به ما تلقین کردند و به همین علت هست که باور حقیقت پس از مدت ها دشواره!
این کلیپ رو ببینید:
http://www.aparat.com/v/rH2Jx

پیام زمین تخت گرایان از سراسر جهان! مردم هر روز درحال آگاه شدن از حقیقت هستند!
با سلام و احترام

کار بسیار سخت و طاقت فرسایی را انجام داده اید . واقعا" خسته نباشید.

فکر نمی کنم  بتوان برای موضوعی دیگر 100 دلیل اورد.

باز هم خسته نباشید.


با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ:
سلام متشکرم لطف دارید
موفق باشید
واقعا زمین تخت خیلی زیبا و با شکوه تر از زمین کروی سرگردان و دروغین هست
ببینید دوست ارجمند؛ این حجم از دروغ که میفرمایید برای ما درست کردند غیر منطقیست. ببینید شما یک مشکل عمده ای که دارید مطلق گرای صرف هستید بدین ترتیب که تمامی دلایلی که آورده اید قابل نقد و نقض هستند اما شما تمامی تصاویر فضایی را جعل میدانید به خاطر اینکه یکی از ناسا که معلوم نیست چه در سرش هست میگه دروغه؟
با نظریه تکامل رو به کل شما رد کردی و به تاریخ سپردی در حالیکه تمامی مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی و دانشجویان و اساتید و محقیقن هر روز چیز جدیدی در این امر کشف میکنند.اگر .وافعا زمین تخت حقیقت باشد نمیشه یک همچین حقیقتی را مخفی کرد. تا به کی میخاهند به این دروغ ادامه بدهند؟ همین الان هند و چین تصمیم گرفتند که به ماه بروند و از ماه استخراج کنند. خود سازمان فضایی ما چی؟ اینها هم خام این دروغ زمین کروی شده اند؟ چرا چیزی رو رو نمیکنند اگر حقیقتی پشت پرده ای باشه؟ همه اینها نشاندهنده علمی بودن تمامی این منابع و عکسها و تصاویر است. به همین راحتی نیست که یک همچین دروغی رو حقیقت جلوه بدهند برادر محترم و گرامی.
الان چند نفر به زمین تخت اعتقاد دارند؟ 
پاسخ:
سلام مجدد
غیر منطقی نیست! اینکه برای شما قابل باور نیست موضوعی جداست شاید به دلایل بیشتری نیاز دارید تا قانع بشید! میلیون ها نفر در سراسر جهان بهش معتقد هستند اکثرا هم افراد با سواد و تحصیلکرده ای هم هستند اگر غیر منطقی بود خب نمیپذیرفتند! وقتی دروغ های فضایی چین،روسیه،آلمان، آمریکا و... افشا شده، مشخصه که دارند به ما دروغ میگن و حتی باهم رقیب هم نیستند و همه ظاهر سازی هست.
ما اثبات کردیم تصاویر فضایی جعلی هستند! با دلیل و مدرک!
مشکل اکثر مردم این هست که به افرادی اعتماد میکنند که مورد تایید جوامع علمی ای هستند که سفر به ماه جعلی رو قبول دارند و حتی کوچکترین حقیقتی رو در این موارد بیان نمیکنند! اعتماد گاهی باعث میشه افراد سو استفاده کنند و هرچه که خواستند رو تلقین کنند.
فرگشت چیز جدیدی برای کشف نداره! هرچیزی که در مکانیزم و سیستم بدنی جانوران پیدا و کشف میشه به فرگشت ربطی نداره! شاید ربط میدند!
زمین تخت هزاران هزار سال باور مردم بوده و الان 500 سال هست که زمین کروی تبدیل به باور عمومی شده! و دلیلش هم تلقین هست و تلقین! سرمایه گذاری شدید و برنامه ریزی فوقالعاده قدرتمند! این دروغ پایدار نمیمونه! تصمیم گرفتند به ماه برند؟ :) ناسا چند سال پیش ادعا کرد قصد رفتن به مریخ داره و امروز هم اخباری از به تاخیر انداختن ماموریتش منتشر شده! اونها به هیچ جا نمیرند چرا که هیچ راهی برای خروج از زمین،هیچ تکنولوژی ای برای خروج از زمین وجود نداره! هیچ مکانی برای رفتن وجود نداره و زمین یک سیستم بسته هست! این یک حقیقت هست و خبری از ماموریت فضایی نیست! ببینید چه کردند که هنوز عمل رو انجام ندادند شما بهش اشاره میکنند! حال اونها تصمیم گرفتند برند(ولی نرفتند و نخواهند رفت)
سازمان فضایی ایران در واقع سازمان هوا فضایی هست و بیشتر نظامی هست تا علمی!
افشای حقیقت بصورت رسمی در ایران قطعا رخ نمیده! چرا که هرج و مرج میشه و انقلاب علمی رخ میده هزینه های زیادی بر روی دست دولت میمونه و از نظر سیاسی کشور به خطر میوفته! چرا که با افشای تخت بودن زمین حقایق دیگر هم باید افشا بشند که هنوز اون شرایط فراهم نشده.

کافی هست یکی پول، اعتبار و سلاحی به نام تلقین داشته باشه! مردم هرچیزی که اون شخص بگه رو باور میکنند حتی دروغ!
میلیون ها نفر در سراسر جهان به زمین تخت معتقد هستند!

سلام دوستان . سوالی دارم . من کاری به زمین تخت یا کروی ندارم
اما ...
سوالم اینه که مثلا با افشای حقیقت در کشوری مثل ایران
چه اتفاقی از نظر سیاسی و اجتماعی میوفته ؟ واسه مردم ایران و دیگر کشورها که از صبح تا شب واسه اولیات زندگی میدوند چه فرقی میکنه زمین گرد باشه یا تخت ؟؟؟ که این همه میگید بلوا میشه یا فلان ....
در تاریخ بشر مسائلی به مراتب فاجعه بار تر از جا انداختن زمین کروی به جای تخت وجود داشته
امیدوارم الان نگید چیزی به نام تاریخ وجود نداشته !!! مثه دایناسورها یا ....
پاسخ:
سلام

هرج و مرج میشه و حتی ممکنه انقلاب علمی رخ بده! هزینه های زیادی بر روی دست دولت با این افشاگری میمونه چون به همین راحتی نیست! وقتی زمین تخت افشا بشه، فرگشت باید نقض بشه نسبیت و بسیاری از دروغ ها و فرضیات اشتباه دیگه باید کنار برند که فعلا چنین موقعیتی برای افشاگری وجود نداره و ممکنه کشور به خطر بیوفته(اگر بخواد بصورت رسمی افشاگری کنه)
با سلام ممنون از این همه وقتی که میذارید، لطفا روش محاسبه انحنا رو بگید چطور محاسبه میکنید در اون موردی که فرمودید کوه رینر نباید دیده بشه،میخوام روش دقیق محاسبه انحنا رو بگید،دوم اینکه آیا جایی هست که کروی گراها به این صد دلیل پاسخ داده باشن؟استدلال اونا در مقابل هر کدوم از این دلایل رو چطور بفهمیم؟که آیا پاسخی دارند یا نه،
سوم اینکه آیا ناسا نمیتونه حقیقت رو بگه و طبق همین مدل تخت به کارهاش ادامه بده و بودجه بگیره؟حتما باید دروغ بگه؟
پاسخ:
سلام
محاسبه انحنا: https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=30&h0=10&unit=imperial

خیر کسی پاسخی بهش نداده! اینهارو بنده از کتاب ها و مقالات مختلف جمع آوری کردم.

خیر نمیتونه چون دیگه کسی بهش اعتماد نمیکنه و پول نمیده! چون نمیتونند از زمین خارج بشند اما با دروغ میگن خارج میشیم و پول میگیرند.
چه زمین تخت و چه زمین کروی با دلایلی قابل اثبات و نقض هستن در مورد اون بحث نمیکنم

منظورم از سوالی که بالاتر پرسیدم واضحه . عواقب افشای به قول شما حقایق در کشوره ایران چیه . چه هرج و مرجی ممکنه رخ بده ؟!!!
انقلاب علمی در عرصه دانشگاهی اتفاق میوفته نه در کف خیابون !!
شما در جواب هر چیزی که نمیدونید میگید هرج و مرج میشه . چرا هرج و مرج ؟؟ تو ایران و خیلی از کشورای دنیا دلایل بسیار مهمتری برای هرج و مرج وحود داره . تخت یا کره بودن زمین چه فرقی برای جوامع میکنه ؟؟ چه ارزشی داره ؟؟
همین الان اگر نسبیت و فرگشت نقض بشن مگه چه تاثیری رو زندگی مردم کوچه و بازار داره ؟؟؟
در عالم رسانه یه اصطلاحی وجود داره به این عنوان :
راه بنداز و جا بنداز
شما از این روش نهایت استفاده رو می کنید . ترجیع بند همه حرف های شما اینه . هرج و مرج میشه فلان میشه بهمان میشه و ....

به چه دلیل ؟ چرا ؟


برای جمهوری اسلامی که سایه امریکا رو با تیر میزنه چه دلیلی وجود داره که اقشاگری نکنه ؟؟؟!!!

تو رو خدا عدم این افشاگری رو به پیمان های پشت پرده و امثال این خزعبلات موکول نکنید


مگر ایالات متحده . فدراسیون روسیه و کشورهای اروپایی یه پدر علیل عقب افتاده هستن که خر بشن و به ناسا یا روس کاسموس یا آژانس فضایی اروپا کمک مالی بکنن ؟؟؟!!؟! و اونا در عوض دروغ بگن به دنیا


خواهش میکنم با دید عوامانه ی کوچه بازاری و قهوه خونه ای به مسایل کلان حکومت ها نگاه نکنید . حالا چه ایران چه هرکشوره دیگه ای
پاسخ:
دوست عزیز! امروزه موقعیت سیاسی ایران برای افشاگری مناسب نیست! تصور کنید زمین تخت افشا شد! دروغ بمب هسته ای،فرگشت،دایناسور ها،نبود گرانش و هزاران موضوع دیگه باید افشا بشه! وقتی همه اینها باهم افشا شد، جامعه به خطر میوفته و هرج و مرج میشه حال چرا؟ چون مردم سال ها با این تصور که همه موارد بالا درسته زندگی کردند! کشور های دیگه به خاطر این افشاگری ها با ایران دشمنی بیشتری میکنند و ممکنه جنگ بشه! انقلاب علمی فقط در دانشگاه ها نیست! افراد مختلفی به تظاهرات در خیابان میپردازن و دشمن از این موضوع سو استفاده کرده و وارد کشور میشه و هرج و مرج چندین برابر میشه! مگر نمیدونید اونها منتظر یک بهانه برای ورود به ایران هستند؟ در درگیری تغییر کتب درسی مدارس و دانشگاه ها(جدا از هزینه میلیاردی ای که داره) دشمن از این بهم ریختگی سو استفاده میکنه!
به راحتی موقعیت ایران با این افشاگری ها به خطر میوفته! فکر میکنید وقتی ایران افشاگری کنه، همه چیز تمام میشه و مردم با روی باز میپذیرند؟ خیر اینطور نیست! مردم به همین سادگی ها چیزی رو نمیپذیرند!
مردم اینطور رفتار میکنند: بگذارید یک مثال برای شما بزنم! با شخصی قبلا در مورد زمین تخت گفتگو میکردم، ایشون گفتند از هواپیما انحنا زمین مشخصه! تصاویری فرستادم و توضیح دادم که اینطور نیست! گفت نه زمین بزرگتر از اونی هست که انحنا دیده بشه! تصاویر از ارتفاعات بالا تر فرستادم و همینطور ادامه داشت! آخر هم قانع نشدند و توهین کردند و رفتند! برای مردم قابل باور نیست!
فریب مردم بسیار آسان تر از این هست که بخواید متقاعدشون کنید فریب خوردند!
سلام
اثبات زمین تخت و درخت طوبی یا درخت زندگی  در دین اسلام

امام صادق علیه السلام از مرد یمنی پرسید :
شما در علم نجوم خود زحل را چه تعبیر میکنید؟
مرد یمنی گفت : ستاره ای بد یمن و نحس است.
امام صادق علیه السلام در جوابش فرمود:
چنین مگو ، آن (زحل) امیرالمؤمنین و جانشینان اوصیاء است.
الاحتجاج ، ج۲ ، ص ۳۵۳

علامه مجلسى رحمت الله بخش بزرگى از کتاب گران سنگ «بحارالانوار» را به این امر اختصاص داده و صدها حدیث و روایت را خاطر نشان ساخته که نکات سودمندى به دست مى آید؛ مانند:
امام سجاد (ع) مى فرماید: حرکت خورشید، ماه، نجوم و کواکب و گردش آن ها در مدار و فلک مشخص همه به تقدیر خداوند و به کمک فرشتگان و مأموران الهى صورت مى پذیرد.

امام باقر (ع): خورشید داراى لایه هایى و طبقاتى است. این سخن امروزه ثابت شده است.

پیامبر اکرم (ص): اگر نور ماه هم چون نور خورشید بود روز از شب تشخیص داده نمى شد، نماز و روزه مردم از بین مى رفت و مردم در شناخت سال ها در اشتباه مى افتادند.
امام علی (ع): تاریکى هایى که روى کره ماه مشاهده مى شود. یک مسئله پیچیده و مشکلى است که فهم آن آسان نیست.

على بن ابى طالب (ع): آسمان ها از دود و بخار آب آفریده شده اند.

پیامبر (ص): در آسمان ها، آب فراوان وجود دارد، چنان که در زمان حضرت نوح (ع) درهاى آسمان باز شد و باران قوم نوح را غرق کرد. دریاهایى به مراتب بیش از دریاهاى کره زمین در آسمان ها وجود دارد، چنان که ابزار و آلات نجومى کنونى از آن خبر داده است.

امیرالمؤمنین (ع): نجوم، توسط یک عمود نورى به هم دیگر پیوسته و ارتباط دارد.
امام صادق (ع): آفریده هاى دیگرى نیز در آسمان ها وجود دارد.
امام صادق (ع): برخى از ستارگان از مرکز فلک خود جدا نمى شوند و دسته جمعى حرکت مى کنند منظومه وار و برخى از آن ها به تنهایى حرکت دارند.
افلاک و نجوم توسط اسمى از اسماء الله در حرکتند. اجرام فلکى نخست بسته بودند، سپس باز شدند. سیاراتى هستند که حرکت هاى بازگشتى (رجعى) دارند؛ چنان که امیرالمؤمنین ذیل آیات «فلا اقسم بالخنس الجوار الکنس»؛ «پس سوگند به اختران بازگردنده». (تکویر 15). مى فرماید منظور پنج سیاره زحل، عطارد، مشترى، بهرام - مریخ، و زهره اند.
سیاره زحل (کیوان) در چند روایت به نام نجم امیرالمؤمنین یاد شده و جالب این که امام صادق (ع) مى فرماید: خداوند جنس این سیاره را از یخ و آب سرد قرار داده است.
امام کاظم (ع): حق تعالى نجوم را ستایش کرد و اگر دانش صحیحى نبود مدح نمى کرد پیامبران الهى همه به این دانش عالم بودند حضرت ابراهیم (ع) عالم به نجوم بود؛ چنان که قرآن کریم مى فرماید: «فنظر نظرة فى النجوم فقال انى سقیم، صافات آیه 89 و 90»؛ و اگر به این دانش آگاه نبود در نجوم نظر نمى افکند و نمى گفت من بیمارم.

هم چنین حضرت ادریس (ع) در زمان خود به دانش نجوم از همه مردم داناتر بود. هم چنین «ذوالقرنین» در این علم ماهر بود. خداوند در قرآن به این دانش قسم یاد کرده است: «فلا اقسم بمواقع النجوم، واقعه، 75»؛ «پس سوگند به جایگاه هاى ستارگان».(واقعه /75)
جابلقا و جابرسا کجا هستند ؟
جابلقا و جابرسا
)گفته شده که جابلقا و جابرسا دو شهر خارج از این جهان، پشت آسمان چهارم یا آسمان هفتمند و اهل این دو شهر، دو گروه از فرشتگان یا شبیه به فرشتگانند.
این دو شهر، شهرهایی هستند که ابن حمدان الخصیبی در «هدایـة الکبری» به نقل از اباعبدالله الحسین(ع) به آن اشاره نموده است. امیرالمؤمنین(ع) در یکی از خطبه‌هایش فرموده است:‌ «من به جابلقا و جابرسا می‌آیم و آسیاب جنگ را مستقر می‌سازم و جهان را با آن، همچون دانه‌های گندم در آسیاب، آرد می‌کنم.»

مترجم: سیّد شاهپور حسینی

دربارة جابلقا و جابرسا (و گفته شده جابرسا و جابلصا) دو شهرند، یکی در شرق و دیگری در غرب. اهل آن بر اهل هر دینی وارد شوند، آنها را دعوت به پیروی از خداوند عزّوجلّ و اسلام و اعتراف به رسالت حضرت محمّد(ص) و توحید و ولایت اهل‌بیت(ع) می‌نمایند.
گفته شده که جابلقا و جابرسا دو شهر خارج از این جهان، پشت آسمان چهارم یا آسمان هفتمند و اهل این دو شهر، دو گروه از فرشتگان یا شبیه به فرشتگانند.
این دو شهر، شهرهایی هستند که ابن حمدان الخصیبی در «هدایـة الکبری» به نقل از اباعبدالله الحسین(ع) به آن اشاره نموده است. امیرالمؤمنین(ع) در یکی از خطبه‌هایش فرموده است:‌ «من به جابلقا و جابرسا می‌آیم و آسیاب جنگ را مستقر می‌سازم و جهان را با آن، همچون دانه‌های گندم در آسیاب، آرد می‌کنم.»
خداوند بلند مرتبه فرموده است: «حَتَّی إِذَا بَلَغَ مَغْرِبَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَغْرُبُ فِی عَیْنٍ حَمِئَةٍ وَوَجَدَ عِندَهَا قَوْمًا قُلْنَا یَا ذَا الْقَرْنَیْنِ إِمَّا أَن تُعَذِّبَ وَإِمَّا أَن تَتَّخِذَ فِیهِمْ حُسْنًا؛1 تا آنگاه که به غروبگاه خورشید رسید به نظرش آمد که [خورشید] در چشمه‏ای گل‏آلود و سیاه غروب می‏کند و نزدیک آن طایفه‏ای را یافت. فرمودیم: ای ذوالقرنین! [اختیار با توست] یا عذاب می‏کنی یا در میانشان [روش] نیکویی پیش می‏گیری.»
یعنی او (ذوالقرنین) زمانی که به محلّ غروب خورشید رسید، متوجّه شد که آن به یک چشمة گرم و داغ دارای لای و لجن غروب می‌کند و آن گل سیاه است و «قری حامیه»؛ یعنی منطقة‌ داغ و احتمال دارد که جامع دو وصف باشد، گفته شده که شاید او به ساحل اقیانوس رسیده و خورشید را آن‌گونه دیده است؛ زیرا در دیدرس چشم او تنها آب دیده می‌شده و دیگرهیچ و به همین دلیل گفته آن را دید که غروب می‌کند و نگفت غروب می‌کرد. از امیرالمؤمنین علی(ع) نقل شده که ایشان فرمود:‌ «زمانی که همراه با خورشید، به چشمة داغ رسید، متوجّه شد که خورشید در آن غروب می‌کند و هفتادهزار فرشته با آن است که با زنجیرهای آهنین و گیره‌ها و قلّاب‌ها آن را از ژرفای دریا در سمت راست زمین می‌کشند، همان‌گونه که خورشید بر روی آب حرکت می‌کند و در آن هنگام، در کنار آن چشمه، گروهی از مردم کافر بودند،‌ گفتیم: «ای ذوالقرنین! یا آنها را عذاب کن (یعنی آنها را به خاطر کفرشان به قتل برسان) یا به آنان نیکی کن (آنها را راهنمایی کن و شریعت را به آنان آموزش بده).»
از پیامبر(ص) نقل شد که فرمود: «خورشید در حوالی شهری که به آن جابلقا گویند، طلوع می‌کند. جابلقا هزار دروازه دارد و بر هر دروازه‌ای هزار نگهبان مستقر است و آنان، همان کسانی هستند که خداوند در قرآن کریم از آنان نام برده و فرموده است: «تَطْلُعُ عَلَی قَوْمٍ لَّمْ نَجْعَل لَّهُم مِّن دُونِهَا سِتْرًا؛2 [و خورشید] بر قومی طلوع می‏کرد که برای ایشان در برابر آن پوششی قرار نداده بودیم.» و خورشید در حوالی شهری که به آن جابرصا گویند، غروب می‌کند. جابرصا هزار دروازه دارد و بر هر دروازه‌ای هزاران نگهبان است.»
از ابومحمّد حسن بن علی بن حسین(ع) نقل شده که فرمود: خداوند دو شهر آفریده، یکی در مشرق و دیگری در مغرب. نام این دو شهر، جابلقا و جابلصا؛ (جابرصا) است. خداوند پیامبری جز جدّ ما رسول‌الله برای هدایت آنان نفرستاده است. امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: «خداوند پشت مغرب شهری دارد که به آن جابلقا گویند. در جابلقا هفتاد هزار امّت وجود دارد. آنان حتّی به اندازة یک چشم بر هم زدن از فرمان خداوند سرپیچی نکرده‌اند. کردار و سخن آنان تنها نفرین بر دو نفر اوّلی است و بیزاری جستن از آن دو و اظهار ولایت اهل بیت(ع) است.»
امام صادق(ع) فرمودند: «پشت این زمین شما، زمینی سفید است که نورش از آن خود است. در آن آفریده‌هایی است که خداوند را به درستی پرستش می‌کنند و هیچ‌گاه به او شرک نمی‌ورزند و از دشمنان خداوند بیزاری می‌جویند ....»
همچنین از ایشان نقل شده که فرمودند: «خداوند پشت دریا شهری دارد که وسعت آن به اندازة چهل روز راه است، در آن گروهی هستند که هیچ‌گاه نافرمانی خداوند نکرده‌اند و ابلیس را نمی‌شناسند و از آفریده شدن ابلیس نیز خبری ندارند. ما همیشه آنان را می‌بینیم و آنان نیازها و پرسش‌های خود را با ما در میان می‌گذارند و از ما می‌خواهند به آنها دعاها را آموزش دهیم و ما به آنان آموزش می‌دهیم و آنان در مورد قائم ما و ظهور او سئوال می‌کنند و پرستش و تلاش آنان بسیار زیاد است و شهر آنان درهایی دارد که میان دو لنگة در، صد فرسخ است. آنان تقدیس و تلاش بسیار زیادی دارند. اگر آنان را مشاهده کنید، قطعاً اعمال (نیک) خود را بسیار ناچیز می‌شمارید. آنان نماز به جای می‌آورند و یک ماه سر از سجده برنمی‌دارند، غذای آنان تسبیح است و لباسشان برگ‌های (درختان)، چهره‌هایشان از نورانیّت می‌درخشد و هنگامی که یکی از ما را ببینند، خاک پای ما را توتیای چشم خود کنند و به دور او گرد می‌آیند و ازخاک پا (آثار او) تبرّک برمی‌دارند. هنگام نماز، آنان صداهایی دارند، صداهایی بلندتر از صدای طوفان. در میان آنان گروهی هستند که از زمانی که انتظار آمدن قائم ما را می‌کشند، سلاح بر زمین نگذاشته‌اند. دعا می‌کنند که خداوند ایشان را به آنان نشان دهد. آنان هزار سال عمر می‌کنند، چون آنان را بینی، آثار خشوع، خضوع، فروتنی و طلب نزدیکی خداوند در آنان هویدا است. وقتی که ما آنها را دیدار نمی‌کنیم، تصوّر می‌کنند آن از روی خشم است و آنها برای زمانی که ما نزد آنان می‌رویم، لحظه‌شماری می‌کنند. نه ناراحت می‌شوند و نه خسته و نه دروغ می‌گویند. کتاب خدا را آن‌گونه که ما به آنان آموزش داده‌ایم، می‌خوانند و ما چیزهایی به آنان آموخته‌ایم که اگر آن مطالب بر مردم خوانده شود، آن را مایة‌ کفر شمارند و آن را انکار می‌کنند. آنان از ما دربارة چیزهای زیادی می‌پرسند، وقتی که از قرآن چیزی بخوانند و آن را ندانند، از ما سؤال می‌کنند و وقتی ما پاسخ آنان را می‌دهیم، از سخنان و پاسخ‌های ما گشاده خاطر و شادمان می‌شوند و از خداوند طول بقای (ما را) می‌خواهند و می‌خواهندکه ما را از دست ندهند و می‌دانند این منّت بزرگی است که خداوند بر آنان نهاده، که ما آنان را آموزش می‌دهیم. آنها همراه امام خروج می‌کنند و چون قیام کنند، از تمام جنگجویان پیشی می‌گیرند و از خداوند می‌خواهند که آنان را از جمله کسانی قرار دهد که دین خداوند را یاری می‌دهند. در میان آنان، جوانان و سالمندان وجود دارند و هنگامی که جوانان آنان، فرد کهنسالی را ببینند به احترام در مقابل او همانند بندگان می‌نشینند و تا فرد کهنسال فرمان نداده، از جای خود برنمی‌خیزند.
آن راه دارند که امام می‌خواهد و از دیگران نسبت به آنان را، آگاهی بیشتری دارند. اگر امام به آنان دستور انجام کاری بدهند، پیوسته آن را انجام می‌دهند تا آنکه امام، دستور انجام کار دیگری بدانها دهد. اگر آنان بر اهل تمام مشرق و مغرب وارد شوند، در یک لحظه همة‌ آنان را نابود می‌کنند، آهن به آنان کارساز نیست. آنان شمشیرهایی از جنس آهن دارند امّا آهنی غیر از این آهن که شما می‌شناسید و اگر یکی از آنها با شمشیرش بر کوه بزند، کوه شکافته می‌شود. امام با آنان به [سرزمین] «هند»، «دیلم»، «کرک» و «ترک و «روم» و «بربر» و ما بین شهرهای جابرسا تا جابلقا حمله می‌کند. از این دو شهر، یکی در مشرق است و دیگری در مغرب. آنان چون بر اهل دین وارد شوند آنان را دعوت به خداوند، اسلام و اقرار به حقّانیت محمّد(ص) می‌نمایند. هرکس تسلیم نشود، او را به قتل می‌رسانند تا اینکه در میان مشرق و مغرب و در کوه‌ها کسی نماند مگر اینکه به این اصول اقرار کند.»
از امام حسن(ع) نقل شده است که ایشان فرمود: «خداوند شهری در مشرق و شهری در مغرب دارد که بر هر یک از آن شهرها دیوارهایی از جنس آهن است و در هر دیواری هفتاد هزار لنگه در است که از هر یک از این لنگه درها هفتاد هزار زبان انسان‌ها وارد می‌شود و هر یک از این زبان‌ها با دیگری تفاوت دارند. ما همة‌آن زمان‌ها را می‌دانیم و در میان آن دو شهر و داخل آن ، پسر پیامبری جز من و برادرم نیست و من حجّت بر آنان هستم.»
همچنین از ایشان نقل شده است که فرمودند:‌ «باهوش‌ترین و با فراست‌ترین مردمان، پرهیزکاران و نادان‌ترین و بی‌خردترین مردم، انسان‌های فاجرند و شما اگر در میان جابلقا و جابرصا در پی مردی بگردید که جدّش، رسول‌الله(ص) باشد، جز من و حسن، کسی را نمی‌یابید.»
همچنین از ایشان نقل شده است که فرمودند: «خداوند دو شهر دارد که یکی در مشرق است و دیگری در مغرب. بر آن دو شهر دیوارهایی از جنس آهن است و هر یک از آن دو، هزار هزار لنگه در دارد و در آن هفتاد هزار زبان است و هر متکلّمی با زبان خویش سخن می گوید. من تمامی آن زبان‌ها را می‌دانم و در آن دو و بر فراز آن دو شهر، حجّتی جز من و برادرم حسین نیست.»
جابلصا به فتح لام، سرزمینی است در مشرق نه پشت آن و معصوم فرموده که: «خداوند دو شهر دارد که یکی در مشرق و دیگری در مغرب است. گفته شده، جابلقا، شهری در مغرب است.» برخی نیز گفته‌اند: جابلقا و جابلصا (جابرسا) دو روستا هستند.که یکی در مغرب و دیگری در مشرق است زمانی که امام حسن(ع) با معاویه صلح کرد، فرمود: «ای مردم، اگر شما از جابلقا تا جابلصا در پی مردی باشید که جدّش رسول خدا(ص) باشد، کسی جز من و برادرم حسین نمی‌یابید.»
امام حسین(ع) نیز در کربلا به یاران و سپاهیان ابن‌زیاد گفت: «چه شده که برای جنگ با من دست به دست هم داده‌اید؟ به خدا سوگند، اگر مرا به قتل برسانید، حجّت خداوند را به قتل رسانیده‌اید، نه به خدا سوگند، در میان جابلقا و جابرسا پسر پیامبری جز من که خداوند با آن حجّت را تمام کرده است، وجود ندارد.»
امام صادق(ع) فرمود: «پشت «یمن» وادی‌ای است که به آن وادی برهوت می‌گویند و در آن وادی تنها مارهایی سیاه می‌گذرند. پشت آن وادی قومی هستند که به آنها «ذریح» گفته می‌شود. هنگامی که خداوند محمّد(ص) را به پیامبری مبعوث کرد، گوساله‌ای که متعلّق به آنان بود دمش را تکان داد و با صدایی شیوا و رسا ندا سر داد و گفت: ای اهل ذریح، مردی از تهامه آمده که دعوت به این [موضوع] می‌کند که گواهی دهید خدایی جز الله نیست. آنها گفتند: این دلیلی دارد که خداوند این گوساله را به سخن آورده است. سپس بار دوم در میان آنان ندا سر داد. پس آنان تصمیم گرفتند یک کشتی بسازند. پس از ساخت کشتی هفت نفر از آنان همراه با توشه و قوّت قلبی که خداوند به آنها داد، بادبان‌ها را برافراشتند و کشتی را در دریا به حرکت درآوردند. آنان همچنان پیش می‌رفتند تا آنکه به «جدّه» رسیدند. سپس نزد پیامبر(ص) آمدند. پیامبر(ص) به آنان فرمود: «آیا شما اهل ذریح هستید که گوساله در میان شما به سخن آمده است؟» آنها گفتند: آری. آنها گفتند: ای رسول خدا! دین و کتاب به ما نشان بده، سپس پیامبر(ص) دین، کتاب، سنن، فرائض و شرایع را آن‌گونه که از نزد خداوند آورده بود،‌ بر آنها عرضه داشت و یک مرد از بنی‌هاشم را به عنوان ولیّ بر آنان گماشت و همراه آنان فرستاد و تا روز قیامت اختلافی میان آنان نیست. ممکن است این یکی از آن دو شهری باشد که ذکر شد و البتّه خدا داناتر است.»
امام باقر(ع) فرمودند: «خداوند کوهی از جنس زبرجد سبز را آفریده که دنیا را در برگرفته است. سبزی آسمان از سبزی آن کوه است و خداوند آفریده‌هایی را آفرید و چیزی بر آنان واجب نکرد آن‌گونه که بر دیگران واجب گردانده بود مانند نماز، زکات و همة آنان دشمنان خدا را لعن و نفرین می‌کنند.»
امیرالمؤمنین علی(ع) فرموده است: «از پیامبر(ص) شنیدم که فرمود: «خداوند این نطاق زبرجد سبز را آفرید و از سبزی آن، آسمان سبز شد.» گفتم: «نطاق چیست؟» فرمود: «حجاب؛ به خدا سوگند، پشت آن هفتاد هزار عالم و جهان است، بیشتر از شمار انس و جن و همة آنان دشمنان خدا را لعن و نفرین می‌کنند؟»
پیامبر(ص) فرمود: «خداوند دو شهر آفرید، یکی در مشرق است و نام آن جابلقا است و دیگری در مغرب است و نام آن جابرسا است. طول هر شهر، ده هزار فرسخ است و هر شهر، ده هزار در دارد و میان هر دو در، یک فرسخ فاصله است. هر در، در هر شب ده هزار نگهبان دارد و تا روز قیامت به هیچ ‌کدام نوبت نگهبانی دوباره نمی‌‌رسد. آنها هفت هزار سال یا کمی کمتر عمر می‌کنند، آنان خوراک و نوشیدنی دارند و ازدواج می‌کنند. در میان آنان حکمت‌های بسیاری است و همة آنان آفریده‌ای بزرگند.»
این دو شهر خارج از این جهانند. آنان نه خورشیدی می‌بینند و نه ماهی،‌ آدم و ابلیس را نمی‌شناسند. خداوند را پرستش می‌کننند و او را واحد و یکتا می‌دانند و آنها نوری دارند که آن را از نور عرش دریافت می‌کنند نه از نور خورشید و ماه، همة‌ مفسّران یادآور شده‌اند که دو کوه بر سر راه آن ناحیه قرار گرفته‌اند و میان دو طرف این دو کوه، تنگه‌ای است که آن محلّ خاکریز است و این دو کوه در دو طرف زمین در کنار مشرقند و از کتاب‌های تاریخ این‌گونه برمی‌آید که آنها در سمت شمالند و خداوند فرموده است: «آنان اهل جابلصایند.» و در سریانی به آن جرجیسا گفته می‌شود و در آن گروهی از نسل ثمود سکونت دارند که به حضرت صالح ایمان آورده بودند، قومی هم که اهل جابلقایند، از نسل مؤمنان قوم عادند که به حضرت هود ایمان آوردند و به زبان سریانی به آن مرقیسا می‌گویند و هر یک از این دو شهر ده هزار در دارند و میان دو در یک فرسخ فاصله است و پیامبر(ص) در شب معراج (اسراء) از آنجا گذشته است و آنان را دعوت به دین اسلام کرد و آنان پاسخ مثبت دادند و به او ایمان آوردند و امّت‌های پس از آنها را دعوت به حق کرد؛ امّا آنها پاسخ ندادند.
با این اوصاف مشخّص می‌شود که در عالم هستی،‌ جهانی غیر از جهان مادّه و حس وجود دارد که دارای عجایب بی شمار است و شهرهای بی‌شماری دارد و از جمله آن شهرها، دو شهر بزرگ است که خلایق و آفریده‌های آن قابل شمارش نیست و اهل آن دو شهر نمی‌دانند که خداوند آدم و ذریّه‌اش را آفریده است و آن هم در چارچوب جهان مادّه است.
و در آن انواع صور مختلف در طبقات مختلف، لطیف و نازک و ضخیم و خشن وجود دارد و هر طبقه‌ای دارای خلایق بی‌شمار است و انبیا و اولیا و خداشناسان، حکیمان و فیلسوفان خداشناس این جهان را قبول دارد و کسانی که به آنجا رفته‌اند عجایب بسیار دیده‌اند.
«لَقَدْ جِئْنَاکُم بِالْحَقِّ وَلَکِنَّ أَکْثَرَکُمْ لِلْحَقِّ کَارِهُونَ؛3 قطعاً حقیقت را برایتان آوردیم لیکن بیشتر شما حقیقت را خوش نداشتید.»
در «منتخب البصائر» از اباعبدالله(ع) نقل شده که ایشان فرمود: «خداوند در مشرق شهری دارد که جابلقا نام دارد. آن شهر 12 هزار در از جنس طلا دارد و فاصلة میان دو در آن یک فرسخ است. بر هر در، برجی است که 12 هزار جنگ‌جو در آن است، آنان اسبان را آماده و شمشیرها را تیز می کنند و منتظر قیام قائم ما هستند.»
خداوند در مغرب هم شهری دارد به نام جابرسا...

پی‌نوشت‌ها:
1. سورة کهف (18) ،‌ آیة 86.
2. همان، آیة 90.
3. سورة‌ زخرف ، آیة 78.

حضرت امام باقر(ع): حضرت مهدی با هفت سفینه نوری در کوفه فرود می آید در حالی که کسی نمی داند در کدام سفینه است.
منبع روایت: نوائب الدهور/جلد 2 /ص410
حضرت امیر المومنین بارها از مردم درخواست کرد تا او زنده است مردم هر سوالی دارند از او بپرسند.
1. امام علی فرمود: بیش از آن که من را از دست بدهید از من درباره راههای آسمان سوال کنید.
2. ایشان همچنین فرمودند: از من درباره راههای اسمان سوال کنید زیرا من از راههای اسمان نسبت به زمین اشناتر هستم.
ابو حمزه ثمالی میگوید : حضرت باقر در شبی که همراه ایشان بودم به اسمان نگاه کرد و فرمود:
ای ابا حمزه ،این قبه(سیاره)پدر ما ادم است و خداوند غیر از آن سی و نه قبه (سیاره)دیگر دارد و در آنجا مخلوقاتی هستند که یک چشم بر هم زدن نیز نافرمانی خدا را نکرده اند.
بحار النوار/ جلد54
حضرت صادق: در ورای خورشید شما چهل خورشید دیگر است که در انها مخلوقات بسیاری وجود دارند و در ورای این ماه شما چهل ماه است که مخلوقات بسیاری در آنها زندگی میکنند.
بحار النوار /جلد 54/ص329/حدیث 13
منظور از عددها برای کثرت و بیان صفت است نه میزان دقیق.
مردی بر حضرت سجاد وارد شد و حضرت به او فرمود: شما کیستید؟ گفت: منجم هستم.امام فرمود:شما خیال پرداز هستید.
امام به او نگاه کرد و سپس فرمود: آیا به تو نشان دهم مردی را که از وقتی بر ما وارد شدی در 14 جهان وارد شده به گونه ای که هر کدام از آن جهانها 3 برابر دنیای شما باشد.
بصائر الدرجات /ص420

ابن عباس میگوید:
رسول خدا بر ما وارد شد و ما دور هم در مسجد جمع بودیم.فرمود: در چه کاری هستید؟گفتیم درباره خورشید فکر میکنیم.چگونه طلوع میکندو چگونه غروب.فرمود:افرین.این چنین باشید،در مخلوق فکر کنید و درباره خالق فکر نکنید .زیرا خدا انچه را خواست خلق می کند برای هر چه خواهد و شما از ان تعجب میکنید.به گونه ای که ورای قاف هفت دریا هست و هر دریایی 500 سال طول دارد و در ورای ان هفت زمین است به گونه ای که با نورشان ساکنین خود را روشن میکنند. و در واری ان هفتاد هزار امت است مانند پرندگان خلق شده اند به گونه ای خودشان و نسل هایشان در هواد زندگی میکنند و از ستایش خداوند کوتاهی نمیکنند.در ورای ان هفتاد هزار امت است که از باد خلق شده اند.غذایشان از باد و نوشیدنیشان از باد و لباسشان از باد و ظرف هایشان از باد و وسائل حمل و نقل انها از باد است.پاشنه وسائل حمل و نقلشان تا قیامت به زمین نمیرسد،چشمهای انان در وسط سینه هایشان قرار دارد.هر کدام که میخوابد وقتی بیدار میشود کنار سر وی روزیش قرار دارد.و در ورای ان سایه عرش قرار دارد و در سایه عرش هفتاد هزار امت قرار دارند در حالیکه نمی دانند خداوند ادم و فرزندان ادم و ابلیس و فرزندان ابلیس را خلق کرده است.این همان قول خداوند است که میفرماید : خداوند آنچه را نمیدانید خلق کرده است.
بحار النوار/جلد 54/ص348/حدیث 44
منظور از هفت دریا میتواند اشاره به هفت سیال اطراف سیارات منظومه شمسی باشد .
سفر فضایی امام باقر
جابر گوید از حضرت باقر راجع به این آیه قران پرسش کردم: (و این چنین بود که ما ملکوت آسمانها و زمین را به ابراهیم نشان دادیم.)
جابر گوید:
من نگاهم به زمین دوخته شده بود که امام به بالا اشاره کرد و سپس به من فرمود:سرت را بلند کن.من سرم را بلند کردم و به سقف اتاق نگاه کردم در حالیکه شکافته میشد تا نگاهم به نوری بیافتد که چشم من را خیره می کرد.
جابر گوید:سپس به من فرمود: ابراهیم این چنین ملکوت آسمانها و زمین را دید.سپس فرمود به پایین نگاه کن.من نیز به پایین نگاه کردم.
سپس فرمود :سرت را بلند کن.من نیز سرم را بالا کردم دیدم سقف اتاق به حالت اولش برگشته است.
جابر گوید :سپس امام دستم را گرفت و برخاست و من را از اتاقی که در ان بودم بیرون اورد و به اتاق دیگری وارد نمود.لباسی که به تن داشت بیرون اورد و لباش دیگری را پوشید.
سپس به من فرمود :چشمت راببند من نیز چشمم رابستم و به من فرمود: چشمت را باز نکن.مدتی گذشت سپس به من فرمود: می دانی کجا هستی؟
گفتم خیر فدایتان شوم.
فرمود: در تاریکی هستی که ذوالقرنین ان را پیموده بود.
عرض کردم :فدایتان شوم ایا اجازه میدهید چشمم را باز کنم.
فرمود :باز کن ولی تو چیزی نخواهی دید.
من چشمم را باز کردم ناگهان دیدم در تاریکی مطلق قرار دارم که حتی جای پای خودم را نمیبینم.
سپس اندکی رفتند و سپس ایستاد و به من فرمود: آیا میدانی کجا هستی؟
گفتم خیر.فرمود: تو بر چشمه اب حیات قرار داری که خضر از ان نوشید. از ان جهان بیرون امدیم و به جهان دیگری رفتیم و در انجا گردش کردیم.ان جا را در ساختمان سازی و ساکنینش مانند جهان خودمان دیدیم.
سپس از ان جهان بیرون امدیم و به جهان سومی مانند جهان اول و دوم وارد گشتیم و به همین ترتیب ما به پنج جهان سر زدیم.
سپس فرمود: این(جهانها) ملکوت زمین هستند و ابراهیم انها را ندید و او فقط ملکوت اسمانها را دید که دوازده جهان هستند و هر جهان مانند آن چه دیدی میباشد.
هر گاه یکی از ما امامان در میگذرد (فوت زمینی)در یکی از این جهان ها خواهد بود تا این که در اخرین جهان ،قائم در جهان ما می باشد که ما سکونت داریم.
سپس فرمود: چشمت را ببند.من نیز چشمم را ببستم.بعد از ان دستم را گرفت که ناگهان ما در خانه ای بودیم که از ان خارج شدیم.
امام آن لباس را از تن دراورد و لباس دیگری را که قبلا پوشیده بود به تن کرد و ما به محل نشستن اولیه باز گشتیم.
من عرض کردم فدایتان شوم در این فاصله چه مقدار از روز گذشته است؟ فرمودند: 3 ساعت.
منبع: مناقب ال ابی طالب/جلد 3 /ص 326
بحارالنوار /ج 54/ ص324
حضرت امام باقر میفرماید:
«آگاه باشید،ذوالقرنین میان انتخاب دو ابر(به عنوان وسیله نقلیه)مختار شد،و او آرام را انتخاب کرد و سهمگین و توفنده را برای امام زمان گذاشت.
راوی گوید: سوال کردم ابر سهمگین چیست؟ فرمود: ابری است که در آن رعد و برق و صاعقه است و امام عصر بر آن سوار میشود.
آگاه باشید که ایشان به زودی سوار بر این ابر میشود و در نردبان آسمانهای هفت گانه و زمینهای هفت گانه بالا خواهد رفت در حالیکه پنج مورد آباد و دو مورد خراب است.»
بحار الانوار ج54 ص 343 حدیث34
حضرت باقر میفرماید:
امیرالمومنین پادشاه ان چه بر روی زمین و زیر زمین است،دو نوع ابر(وسیله نقلیه) بر وی عرضه شد.یکی سهمگین و دیگری ارام.
ایشان ابر سهمگین را انتخاب کرد. با استفاده از (وسیله نقلیه)سهمگین آن چه تحت(زیر)زمین بود را صاحب میشد و با استفاده از (وسیله نقلیه)ارام، ان چه بالای زمین بود را صاحب میشد و امام سهمگین را بر ارام ترجیح داد و در نتیجه با ان وسیله در هفت(تمدن تحت)زمین گردش کرد و دریافت که سه مورد از ان تمدنها خراب و چهار مورد آباد هستند.
بحارالنوار /ج54/ص344
پیش از امیر المومنین سه مورد تمدن اسمانی خراب بود ولی از زمان حضرت علی تا ظهور حضرت مهدی دو مورد خراب خواهد بود.
(یعنی از 7 سیاره منظومه شمسی در 5 تای انها حیات وجود دارد. )

درخت زندگی:

از دورترین ایام، تصویر مثالی درخت به مثابه آینه ی تمام نمای انسان و ژرف ترین خواسته های اوست. این تصویر مثالی زاییده ی انبوهی رمز است که در شاخه های بی شمار، گسترش می یابندو خرمن، خرمن در بستر اساطیر و دیانات و هنرها و ادبیات و تمدنهای گوناگون می ریزند.(1)
با کنکاشی در اساطیر ملل مختلف و نیز اساطیر ادیان می توان به رمز پردازی های خاص درخت پی برد. از میان نمادهای مختلفی که برای درخت قائل می شوند، تعبیر «درخت زندگی» و «درخت کیهان» که یکی، رمز «نوشندگی و تجدید حیات» و دیگری «نماد پیوند میان آسمان و زمین» است، بیش از دیگر تعابیر و نمادها، نمود پیدا می کند. ابتدایی ترین تصویر درخت، درخت کیهانی است که «زمین و آسمان را به هم می پیوندد و گواه، بر حسرت و دلتنگی دور افتادگی از روزگاری است که «زمین و آسمان، نخست، سخت به هم نزدیک بودند» و سیله ی دست یافتن به طاق آسمان و دیدار خدایان و گفتگو با آنهاست.» (2)
تنها، مشاهده ی ساده هئیت درخت با ریشه هایی که چون پاهای کودکی در حال تولد در زهدان مادر خود، زمین، قرار گرفته اند و شاخه هایی که چون دست نیازمند کودکی به درگاه توانمند پدر آسمان بر افراشته شده اند،کافیست تا ذهن اسطوره پرداز انسان بدوی را به سوی نقش خاص درخت به عنوان پیوند دهنده آسمان و زمین سوق دهد و بدین ترتیب اسطوره ی درخت غول پیکر کیهانی که، ریشه در زمین دارد و شاخه های آن طاق آسمان را لمس می کنند، شکل می پذیرد. اسطوره ی درخت کیهانی را با اشکال مختلف اما بن مایه ای یکسان، در اساطیر ملل مختلف می توان باز یافت؛ در سفرخروج آیات سی و یکم تا چهلم خداوند دستور ساخت شمعدان هفت شاخه ای را به موسی (ع) ابلاغ می کند که این شمعدان صورت دیگر «درخت کیهان» است.
«ودیگر از زر خالص شمعدانی بساز [... ] شش شاخه از پهلوهایش بر آید. سه شاخه از یک پهلو و[... ] سه فنجان بادام آسا به یکی از شاخه ها با سیبی و شکوفه [... ] و در [ساق] شمعدان چهار فنجان بادام آسا با سیبها و شکوفه ها باشند و سیبی در زیر دو شاخه که از آن بر می آیند و دیگر هفت چراغش را بساز و چراغهایش را روشن کنند تا که روبرویش روشنایی بدهند.» (3)
«منطق رمز، توضیح می دهد که هفت شاخه، نمایشگر هفت سیاره آسمان اند (که مردم در آن روزگار می شناختند) یعنی: محور مرکزی شمعدان بجای خورشید است و شاخه های خمیده ی شمعدان، نمودگار گردش سیّارات به دور خورشید.» (4)
با این توضیح می توان پایه ی شمعدان را ریشه ی درخت کیهان و امتداد محور مرکزی را در قسمت زیرین تنه ی این درخت دانست که محور واصل زمین و آسمان است.
صورت دیگری از درخت کیهان «درخت باژگون» است. «درخت باژگون مبین این اعتقاد است که زندگانی، ازآسمان به زمین می آید و در زمین رخنه می کند و بدان تقدّس می بخشد.» (5)
«منوره در سنّت یهود همتای درخت باژگون شمرده شده که ریشه هایش در آسمان می رویند ونوک شاخه هایش در دل زمین.» (6)
درخت باژگون در اساطیر ایران به شکلی دیگر نمود پیدا می کند، در گزیده های زاد سپرم از آتشی سخن رفته است که ویژگیهای درخت باژگون را در خود دارد و میتوان آن را صورت دیگری از درخت کیهان شمرد:
«پس آنگاه آتش بزرگ از آن اسر روشنی (= روشنی بی پایان ازلی) بیرون آید. به همه زمین فروغ بیفکند. شاخه ای که مانند درختی است، در دست (?) دارد که شاخه هایش در بالا و ریشه در پایین است. هر پرهیزگاری را شاخه ای و هر گناهکاری را ریشه ای است.» (7)
در زندوهومن یسن نیز «زردشت»، درخت یک ریشه ی هفت شاخه ای را در خواب می بیند که شاخه های آن از فلزهایی با جنس متفاوت است . اورمزد، خواب زردشت را اینگونه تعبیر می کند:
«درخت یک شاخه ای که دیدی، آن گیتی است که من اورمزد آفریدم و شاخه هایی که دیدی آن، هفت زمان است که رسد» (8)
با توجه به ارتباط زمان با آسمان که در فصل آسمان پیرامون آن سخن رفت، هفت شاخه ی این درخت را از جهتی می توان نماد آسمان گرفت. به این ترتیب این درخت را هم می توان صورت تکامل نیافته ای از درخت کیهان دانست. در روایات اسلامی همچنین، نام درختانی چون طوبی و سدره ی المنتهی مطرح شده که ویژگیهایی مشابه درخت کیهان دارند. در قرآن آمده است:
«آیا ندیدی چگونه خداوند «کلمه طیبه» (و گفتار پاکیزه) را به درخت پاکیزه ای تشبیه کرد که ریشه ی آن در زمین ثابت، و شاخه ی آن در آسمان است؟!» (9)
توصیف درخت طوبی در سخن نظامی:

«درخت سهی سایه، در باغ شرع
زمینی به اصل، آسمانی به فرع» (10)

تنوّع و تعدّد چنین مضامینی پیرامون اسطوره ی «درخت کیهان» و گستردگی نفوذ این اعتقاد در ملل و اقوام گوناگون در بردارنده ی این نکته است که اسطوره ی «درخت کیهان» یکی از کهن ترین و فراگیرترین نمادپردازیهای درخت است. روند تکامل این اسطوره در تاریخ ادیان و بخصوص ارتباط آن با حوزه ی آسمان و ملکوت سبب شده است تا درخت از دیدگاه این اسطوره، نمادی قدسی تلقی شود. در بخش بعد به بحث پیرامون این ویژگی درخت و ارتباط آن با آسمان خواهیم پرداخت.

درخت زندگی و تقدس آسمانی

مرگ هر ساله درختان در زمستان و تولد مجدّد آنها در بهار، یکی از نمادین ترین جلوه های طبیعت است . مشاهده استمرار این حالت، توسط بشر، در طول قرنهای متمادی ذهن آرمانگرای او را به سوی پدید آوردن اسطوره ی «درخت زندگی» که رمز جاودانگی و بی مرگی است سوق داده.
درخت، در ذات خود نماد نو شوندگی و سرسبزی است. حتی «غلاف درخت مرده رمز بوته ی «نوزایی» است، بدین معنی که پوسته ی درخت (مرده) این خاصیت را دارد که جاودی حیات را بی وقفه بی می انگیزد. در برخی مناطق، اموات را در جوف درخت میان تهی، دفن می کنند. چنین سنتهایی باز مانده ی این اعتقاد است که زندگی انسان در نبات ادامه می یابد...» (11)
مجموع این باورها و سنن موجب شده است تا به مرور زمان نام درخت، قرین واژه ی زندگی و به تبع آن جاودانگی گردد. این قرانت را می توان یکی از دلایل نمودهای قدسی درخت دانست؛ در اساطیر، جاودانگی همواره مختصّ خدایان، آسمانیان و یا برگزیدگان زمینی است که بُعدی آسمانی دارند. از سویی دیگر در اسطوره ی «درخت کیهان» روان دو بُعدی (زمینی- آسمان) درخت به خوبی نمود پیدا می کند. بدین ترتیب از تلفیق دو اسطوره ی «درخت کیهان» و «درخت زندگی» درختی مقدس و آسمانی پدید می آید که در فرهنگ عامّه، نماد پیشگویی و اطلاع از عالم غیب و در تاریخ ادیان، نماد انتقال وحی به برگزیدگان و خاصّان است. «درخت مقدس» به اعتبار درخت کیهان از اسرار آسمان آگاه است و گوشه ای از آگاهی خود را به زمین منتقل می کند. و به اعتبار درخت زندگی، صفت جاودانگی را که ویژگی خدایان و الهگان است. در خود نهفته دارد. این دو ویژگی (علم و جاودانگی) همواره در تاریخ ادیان دو صفت اصلی خداوند دانسته شده اند. در تورات ضمن داستان رانده شدن آدم و حوا از بهشت، این مطلب عنوان می شود؛ پس از آنکه آدم به تحریک حوّا که توسّط مار اغواء شده بود، از میوه ی درخت ممنوعه (درخت معرفت خیر و شر) تناول نمود. خداوند فرمود:
«اینک آدم، نظر به دانستن نیک و بد چون یکی از ما شده است . پس حال مبادا که دست خود را دراز کرده هم از درخت حیات بگیرد و خورده، دایماً زنده ماند» (12)
به گفته ی تورات، آدم با دست یافتن به دانایی یکی از صفات اصلی کروّییان را دارا شده بود. تنها کافی بود دست دراز کرده و از میوه ی درخت حیات تناول نماید تا با بدست آوردن دومین صفت (جاودانگی) برای همیشه به جرگه ی ملکوتیان بپیوندد. اما این آرزوی دیرینه ی انسان با صدور فرمان هبوط نام کام ماند. درخت مقدس ساخته ذهن اسطوره پرداز انسان باستانی که تلاشی برای جبران این ناکامی دیرینه بشر ا ست، هر دو صفت (علم به غیب و جاودانگی) را در خود نهفته دارد. پس عجیب نیست که «بعضی از اقوام بدوی ادعا داشتند در زمزمه برگها، طنین آوای خدایان را می شنوند. از این رو با شنیدن صدای برگها از آینده خبر می دادند و غیب گویی می کردند.» (13)
«و یا اینکه یونانیان می گفتند در بادها، (dryade) ربّ النّوعی که نام دیگرش نمف (Numph) است در جنگلها می زید و موکل درختان و نگاهبان بیشه زاران است؛ آنها معتقد بودند که این موجودات در درخت سکنی دارند و مقدّر بوده است که اقامتگاه ثابت این الهگان ظریف، زیر پوست درختان جنگلی باشد» (14) باورهایی از این دست مبنی بر قداست درخت، در اغلب ملل و ادیان وجود دارد تا آنجا که تجربه ی مذهبی تجلی خداوند، در میان درخت، در سخن عامّه ی مردم شنیده می شود.(15) در قسمت بعدی به بررسی نمونه هایی از تجلّیّات قدسی درخت در میان عواّم و خواصّ می پردازیم.

تجلّیّات قدسی درخت در میان عوام و خواصّ

پیش از این گفته شد که جلوه های قدسی درخت در میان عوام به شکل پیشگویی از آینده و اطلاع از عالم غیب و در جرگه خواصّ به صورت دریافت و حی از سوی خداوند، نمود پیدا می کند. اعتقاد به قداست درخت در بسیاری از تمدنها و صورت مذهبی آن در اغلب ادیان وجود دارد. مثلاً مطابق روایات تورات، حضرت موسی(ع) تجلی خداوند را در میان درختی در کوه طور مشاهده کرد:
«و موسی [... ] به کوه خدا رسید و فرشته ی خداوند از میان بوته در شعله ی آتش به او نمودار شد [... ] و خداوند چون دید که به آن طرف از برای نگریستن گردید خداوند او را از میان بوته آواز داد...» (16)
همچنین هندوان عقیده دارند بودا در سی و شش سالگی هنگامی که زیر درخت انجیری نشسته بود به حقیقت رسید ونام این درخت بعدها، درخت دانش گردید. (17) در دین مسیح، مشهود است که حضرت مریم (ع) که هنگام به دنیا آوردن عیسی (ع) روزه داشت با رطب ریز شدن درخت خرما، روزه اش را گشود. خداوند به واسطه درخت خرما، امر خود را به مریم ابلاغ نمود. صورت ظاهری این قداست در حماسه های ملل که در حقیقت برخاسته از عقاید عامه ی مردم است تغییر یافته و محتوایی عامیانه تر به خود می گیرد؛ در شاهنامه درخت سخنگوی نر و ماده ای که دو بن دارد مرگ اسکندر را پیش بینی می کند:

«چو خورشید بر تیغ گنبد رسید
سکندر ز بالا خروشی شنید

که آمد ز برگ درخت بلند
خروشی پر از سهم و ناسودمند

بترسید و پرسید زان ترجمان
که ای مرد بیداد نیکی گمان

چنین برگ گویا چه گوید همی
که دل را به خوناب شوید همی

چنین داد پاسخ که ای نیکبخت
همی گوید ای برگ شاخ درخت

که چندین سکندر چه پوید به دهر
که برداشت از نیکوییهاش بهر

ز شاهیش چون سال شد بر دو هفت
زتخت بزرگی ببایدش رفت.»(18)

در این داستان، پیش گویی مرگ که امر آسمانی است توسط درخت و انتقال این پیام آسمانی به زمین، نشانه ی وساطت قدسی درخت در میان آسمان و زمین است. در حماسه ی یونانی اُدیسه نیز، نقش پیش گویی درخت، در جریان مشورت اولیس با برگهای آسمانی بلوط بن سترگ زئوس نمود پیدا می کند. (19) در شاهنامه، داستان دیگری نیز وجود دارد که مؤیّد نقش درخت، در پیوند میان آسمان و زمین است.
در جریان داستان مرگ سیاوش، از درختی سخن به میان می آید که نقشش در این داستان، انتقال پیام از زمین به سوی آسمان است.
پس از مرگ سیاوش:

«ز خاکی که خون سیاوش بخورد
با بر اندر آمد درختی زگرد

نگاریده بر برگها چهر او
همی بوی مشک آمد از مهر او

بدی در، نشان بهاران بدی
پرستشگه سوگواران بُدی»(20)

در این داستان زمین که نماد تسلیم و بندگی است، داد مظلومیت سیاوش واعتراض خود به این ظلم را به وسیله ی رویش درخت پّر سیاوشان به گوش آسمان که مظهر قدرت و حاکمیت است می رساند.
سرسبزی این درخت در طول سال که در شاهنامه به آن اشاره شده است نیز، بر بار نمادین آن می افزاید. میتوان این سرسبزی را نماد اعتراض آرام و همیشگی زمین در برابر ستم دژخیمان پنداشت. اعتقاد به تقدس درخت هنوز هم در گوشه و کنار جهان بخصوص در کشورهای کمتر رشد یافته ای که فرهنگ بومی خود را حفظ کرده اند دیده می شود. و چنین اعتقادی نمود این حقیقت است که باورهای کهن طبیعت پرستی هنوز در ناخود آگاه اساطیری ساکنان زمین جریان دارد.

جمع بندی

درخت آیینه ی تمام نمای انسان و خواسته های اوست، در میان نمادهای درخت، تعبیر «درخت زندگی» و «درخت کیهان» که یکی نمود نو شوندگی و دیگری رمز پیوند میان آسمان و زمین است بیش از دیگر نمادها نمود پیدا می کند. اسطوره ی درخت کیهانی را با اشکال متفاوت اما بن مایه ای یکسان در اساطیر ملل مختلف میتوان باز یافت.
از تلفیق درخت زندگی و درخت کیهان درختی مقدس پدید می آید که ساخته ی ذهن اسطوره پرداز انسان نخستین است، دو ویژگی عمده ی این درخت که آن رامقدس جلوه می دهد جاودانگی و ارتباط با آسمان (اطلاع از غیب) است، این دو ویژگی در تورات مختص خدایان دانسته شده است.
دلایلی از این دست سبب شده تا درخت، چهره ای ملکوتی بیابد و بعضی از اقوام ادّعا کنند که در زمرمه ی برگها آوای خدایان را می شنوند. این تجلّیّات قدسی درخت به شکل غیب گویی در عوامّ (در حماسه ها و روایات شفاهی) و انزال وحی بر خواصّ (در تاریخ ادیان) نمود پیدا می کند.

پی نوشت ها :

1- رمز های زنده جان/ 8
2- همان/ 9
3- تورات/ سفر خروج/ باب 25/ آیات 38- 31.
4- رمزهای زنده جان/ 15
5- همان/ 16.
6- همان/ 15
7- گزیده های زاد سپرم/ فصل 25/ بند 40.
8- زند و هومن یسن/ فصل 1/ بند 20.
9- قرآن/ 14/ 24.
10- شرف نامه/ 15.
11- رمزهای زنده جان/ 20.
12- تورات/ سفر تکوین/ باب چهارم/ آیه 34.
13- رمزهای زنده جان/ 22.
14- همان/ 19.
15- نقد تطبیقی ادیان و اساطیر/ 189.
16- تورات/ سفر خروج/ باب سی ام/ آیات 5- 1.
17- آشنایی با تاریخ ادیان/ 69.
18- شاهنامه/ ج 7/ 90- 89.
19- رمزهای زنده جان/ 22.
20- شاهنامه/ ج 3/ 168.

منبع مقاله: سرخوش، فائقه؛ (1389)، اسطوره‌ی آسمان و زمین زمین و آسمان در باور ایرانیان، تهران: ترفند 1389.


پاسخ:
سلام 
متشکرم
سلام
با اینکه کسی تصویر کاملی از زمین نداره، اما از نظر تخت گرایان، کاملترین تصویر رو لطفاً بدین.

با تشکر
پاسخ:
سلام
کامل ترین تصویری از زمین وجود نداره!
با این دلیلی که شما برای عدم افشاگری در مورد زمین تخت و ایجاد هرج و مرج در ایران و کشورای دیگه اوردی بهم اثبات شد که هزاران فرسنگ از واقعیات جامعه ایران و دیگر جوامع دنیا فاصله داری . خیلی خیلی زیاد
واسه جوامعی که عمده اونها برای اولیات زندگی شون موندن و  در کشوری مثه ایران که هر روز مردم شاهد به فنا رفتن و پایمال شدن حق شون هستن و صداشونم در نمیاد،فهمیدن دروغ بودن چیزایی(که شما میگی و من قبول ندارم)
مثه بمب اتم یا ..... اصلا برای جامعه مهم نیست
اصلا نمیدونن فرگشت یا نسبیت یا گرانش یا .... چی هست چه برسه بخوان واسه دروغ بودنش بیان تو خیابون
کجای کاری دلت خوشه!!!
حتی کک این مردم تکیده از بدبختی نمیگزه چه برسه اینکه بخوان واسه زمین تخت بیان شعار بدن یا انقلاب کنن

این مسائل برای شما یا امثال شما که پشت کامپیوتر یا توی گوشیتون در دنیای فانتزی و خودساخته ی خودتون غرق هستید مهمه . کسانی که میخواید در دنیای  کُری خونی های علمی یا شبه علمی(به قول خودت) سری تو سرها داشته باشی مثه
یوفولوژیست ها یا .....
وبگید ما هم هستیم 
خب اینم یه روشیه واسه تو چشم بودن
یه سری با چالش های اینستاگرامی تو چشم هستن شمام به یه نحو دیگه


در مورد شروع جنگ و درگیری و حمله به ایران هم ، با این ادبیاتی و سطح منطقی که شما به کار بردی مشخصه حتی پایه ای ترین تعاریف سیاسی و روابط بین الملل رو متوجه نمیشید

حمله به یه کشور دلایل بسیار قوی میخواد
تصور کن زمان حمله به عراق ائتلاف به رهبری امریکا میگفت
ما داریم به عراق حمله می کنیم چون در مورد زمین تخت افشاگری کرده!!!!
یا
ما داریم به عراق حمله میکنیم چون حامی تروریسم و دارای سلاح کشتار جمعیه (که بعدا این دو تا اتهام هم نتونستن اثبات کنن چون بهانه بود نه دلیل)

میخوام اینو بپرسم واسه مردم دنیا کدوم مهمه؟ تروریسم و سلاح کشتار جمعی یا زمین تخت ؟!!!

احمقانه نیست اینکه مردم دنیا بخوان نگران زمین تخت باشن ؟!!!؟ وقتی در دنیا مسائل به مراتب مهم تری وجود داره


مردم واسه حقوق اساسی و قابل باور خودشون قیام میکنن نه برای چیزایی که واسشون قابل باور نیست!‌!!حتی خود شما هم وقتی پای زندگی و منافعت وسط باشه دعوای مسخره تخت و کروی از یادت میره!!!!

 در نظر بگیر مردم بیان خیابون و انقلاب کنن و در این راه بمیرن و هزاران کشته بدن واسه یه بحث اکادمیک علمی شبه علمی کُری خونی شکم سیری احمقانه به نام زمین تخت یا کروی باشه!‌!
احمقانه نیست ‌؟!؟!

قطعا فریب زمین تخت و توهم مهم بودن اون برای جامعه ، برای شما انقد شیرین بوده که حتی لحظه ای به این فکر نکنی
که وبلاگ و کانال تلگرام و اپارات ت
نمونه کامل و جان کلامِ اخرین جمله ای هست که نوشتی
فریب دادن مردم راحتتر.......

لابد الان مینویسی سیاست و حقوق و روابط بین الملل مثه فرگشت گرانش و.... دروغ و ساختگیه  اینم لینک و....

و بحث همچنان ادامه داره ....
پاسخ:
دوست عزیز بنده اگر میخواستم تو چشم باشم اسمم رو ذکر میکردم تصویرم رو در وبلاگ میذاشتم و بسیاری راه دیگه بود تا باهاش بخوام معروف و مشهور بشم اما فایده ای برام نداره! چرا موضوع زمین تخت رو مطرح کنم؟ مگر بیکارم؟ میلیون ها نفر در سراسر جهان به زمین تخت معتقد هستند آیا همه قصد معروف شدن دارند؟
چرا متوجه نمیشید؟ جنبش زمین تخت فقط درباره زمین تخت نیست افشاگری زمین تخت فقط به تخت یا کروی بودن زمین محدود نمیشه! عظیم ترین افشاگری تاریخ بشریت از قرن 19 شروع شده  و مسائلی هستند که تخت بودن زمین در مقابل اونها هیچ محسوب میشه!
زمین تخت فریب نیست! شما شاید با مردم در ارتباط نیستید! بنده روزانه هزاران پیام از سمت مردم دریافت میکنم و باید بگم اکثرا پیام میدن تا به هر نحوی شده ثابت کنند من اشتباه میکنم پس برای مردم اهمیت داره اینطور نیست که به راحتی از کنارش رد بشند!
مگه به همین سادگی هست؟ شما برید زمین تخت و دیگر مسائل رو افشا کنید و کسی براش مهم نباشه؟ شما تابحال در یک گروه تلگرامی 1000 نفری زمین تخت رو مطرح کردید؟ وقتی مطرح کنید دقیقا تمامی اعضا گروه باهم به شما حمله میکنند هر کدام سوالی میپرسند برخی توهین برخی تمسخر و بیخیال هم نمیشند! حال تصور کنید در یک کشور با 80 میلیون  جمعیت بطور رسمی اعلام بشه زمین تخت هست هرچی در دوران مدرسه و دانشگاه خوندید دروغه! چه اتفاقی رخ میده؟ یک فاجعه
یه گروه چت تلگرامی بذارید نه گفتگوی غیر زنده وبلاگی یا گفتن یه طرفه کانال تلگرامی
فحش که نمیدیم میخوایم حرف بزنیم با هم
مطمینم باش کسی بهمون کاری نداره
پاسخ:
گروه که خیلی وقت هست داریم
با سلام، می خواستم بدونم چرا در رابطه با زمین تخت دولت ما چیزی به مردم نمیگه؟ با تشکر
پاسخ:
سلام
موقعیت مناسب از نظر سیاسی وجود نداره درگیری های بسیاری وجود داره و البته معمولا سیاست مداران سعی میکنند از این موضوعات فاصله بگیرند تا درگیرش نشند.
 • مهدی کروی گرای قدیم تخت گرای الان
 • با سلام و سپاس فراوان
  من یه کروی گرا بودم ولی تخت گرا شدم
  اسمرو هم برای تبلیغ سایت نوشتم
  واقعا این مقاله عالی بود
  ولی یه چیزایی برام مبهم هست
  مثلا زمین رو چی وایساده
  شهاب سنگا و باران شهاب چیجوریه لطفا جواب رو بنویسید
  با سپاس فراوان
  پاسخ:
  سلام
  متشکرم لطف دارید
  در مورد اینکه زمین بر روی چه چیزی هست نظرات مختلفی وجود داره! حضرت علی (ع) در نهج البلاغه اشاره کرده که زمین بر روی آب قرار داره احادیثی هم در این مورد هست و در تورات هم بیان شده زمین بر روی ستون ها و پایه هایی قرار داره و برخی هم گفتند زمین درون فضایی پر از اتر هست!
  نظرات مختلفه چون تکنولوژی محدوده و نمیتونیم از زمین خارج بشیم.

  درباره شهاب سنگ ها مقاله کامل رو از صفحه 136 تا 142 بخونید!

  این هم لینک مقاله:

  http://yon.ir/zIWU4

  موفق باشید
  با سلام مجدد
  من یه چیزایی از کامپیوتر حالیم میشه
  میتونم برای همکاری با شما یه وبلاک بسازم و همکاری با شمارو شروع کنم
  پاسخ:
  سلام
  بسیار هم خوبه!

  میتونید یک وبلاگ از همین وبلاگ دهی درست کنید
  موفق باشید
  پس شما مشکلی ندارین
  پاسخ:
  خیر مشکلی نیست
  من هم میدونم عکس کاملی وجود نداره ولی کاملترین عکس که شما فکر میکنید درست تر و نزدیک تر هست رو بدین
  پاسخ:
  سلام باید پیدا کنم!
  پس لطفا به آیدی تلگرام بنده پیام بدید در کانال موجوده
  در مورد گفته زیر نظریه تخت گراها چی هست؟

  مدارک نشان می‌دهد که در زمان شاه نعمت‌الله ولی از شاعران و منجمان ایرانی (۱۳۳۰–۱۴۳۱ میلادی) به ترتیب سیاره‌ها در منظومه شمسی آگاه بوده است که می‌توان به بیت زیر از اشعار شاه نعمت‌الله اشاره کرد: چون زحل پس مشتری، مریخ و آنگه آفتاب / باز زهره با عطارد ماه خوش سیما بود. در اینجا شاعر ترتیب زحل، مشتری، مریخ، زمین (سیاره آفتاب)، زهره و عطارد را به درستی اشاره کرده است.


  در آخر تشکر می کنم که با تشکر از این که بدون تعصب به سوالات عموم مردم جواب میدین و مثل بعضی ها متعصبانه و البته بی خردانه جواب نمیدین.
  پاسخ:
  نام سیارات رو گفته و چیز عجیبی نیست! در گذشته منجمان بزرگی وجود داشتند به خصوص در ایران!

  خواهش میکنم
  موفق باشید
  سلام به شما دوست عزیز و تشکر بابت آگاه کردن همه
  من تا بحال از این نظریه بی خبر بودم و امروز از طریق وبلاگ شما آشنا شدم و تقریبا تمام مسائل مربوط به زمین تخت رو از وبلاگ شما و کلیپ هایی که گذاشته بودید دنبال کردم و برام خیلی جالب و البته ناراحت کننده بود که چرا تا حالا هیچ کتابی ، معلمی ، استادی و رسانه ای درباره این موضوع بشدت مهم صحبتی نکرده اند.
  فقط چند سوال برام پیش اومده که نتونستم جوابی براش پیدا کنم:
  1. دور تا دور زمین از چی تشکیل شده؟ و آیا شده که به یک طرف زمین کسی برسه و زمین تموم بشه و برگرده به مرکز زمین؟
  2. جنس گنبد آسمان از چیه؟
  3. آیا ماه و خورشید کروی هستن یا اونها هم تخت هستن؟
  4. بقیه سیارات کجا هستن و آیا اصلا وجود دارن یا نه؟ و اگه وجود دارن آیا مثل زمین تخت هستن یا کروی؟
  5. اگه ایران تونسته میمون به فضا بفرسته ، اگه فضایی وجود نداره پس دقیقا کجا فرستاده؟

  شاید دوستان دیگه این سوالات رو مطرح کرده باشن ولی من جوابی ندیدم.اگه لطف کنید و جواب ها و منابعش رو هم بفرمائید خیلی خیلی ممنون میشم.
  پاسخ:
  سلام خواهش میکنم ممنونم

  متاسفانه کسی این موضوع رو جدی نمیگیره!

  1- دورتادور زمین توسط دیوار های یخین یا همان کوه های یخی احاطه شده و البته میشه ازش عبور کرد و به همین علته که در قطب جنوب پایگاه وجود داره! انتهای زمین قطب جنوبه! و در انتها گنبد آسمان!

  2-کریستال

  3-دیسک محدب

  4-سیارات بر فراز زمین درحال حرکت هستند و از زمین کوچکترند! کروی هستند و البته بهشون سیاره میگن چون حرکت میکنند بنابراین زمین یک سیاره نیست چون حرکتی نداره.

  5-میمون به ارتفاع حدود 120 کیلومتری فرستاده شد! فضایی در کار نبود!

  میتونید تاریخچه زمین تخت رو هم مطالعه کنید:  موفق باشید
  با سلام
  من وبلاگ رو ساختم شما میتونید برید و کار رو ببینید
  اگر خوب بود من کارم رو شروع کنم
  اینم ادرس
  http://flatearthfarsi2.blogfa.com/
  پاسخ:
  سلام جالبه وبلاگی با قالب زیباست! 
  امیدوارم موفق باشید
  ببینید دوست محنرم؛ دلایلی که شما میراید متاسفانه بسیاربسیار سطحی هستند. ببین فقط با ندیدن انحنای زمین نمیشه به این پی برد که زمین صاف می باشد.
  یعنی شما با کلیات علامه مجلسی پی به درخت طوبی بردید که زمین به گنبد آسمان متصل است؟ ببینید اگر فقط شما به ندیدن انحنای زمین و صاف بودن زمین اشاره میکردید هیچ ایرادی نداشت اما از وقتی دیدم که شما خورشید و ماه را چگونه فرض نموده اید به ایرادات بسیار فراوانی در زمین تخت رسیدم.ببینید این چیزی که شما در مورد زمین تخت میفرمایید یک دنیای دیگه ایست جناب. در واقع در زمین تخت طبق آن جیزی که میفرمایید که زمین تک و تنها در این دنیا بنا شده است دیگر وجود بقیه اجرام آسمانی به معنی است و چه دلیلی برای بودن بقیه اجرام آسمانی و ستارگان دیگر باید باشد؟
  پاسخ:
  سلام
  ندیدن و محاسبه نشدن انحنا یعنی زمین انحنا نداره و اگر انحنا نداشته باشه یعنی کروی نیست و اگر کروی نباشه یعنی صاف هست.
  خیر بنده چنین حرفی نزدم.
  ایرادی وجود نداره(در این مورد)

  چرا وجود اجرام بی معنی هست؟ اگر بخوایم از نظر دینی بهش توجه کنیم در قرآن هم آمده که آسمان با چراغ ها و زینت هایی ساخته شده! از نظر شما اگر زمین تخت باشه همه چیز باید بی رنگ و زشت باشه؟
  اجرام دیگه بسیار از زمین کوچکتر هستند و تنها به دور زمین گردش میکنند.
  همین دلیل نشاندهنده متعصب مذهبی شما ندارد؟
  پهناور بودن زمین بسیار از آن حد است که بتوان با حتی دوربینهای سوپرزوم بالا دید.
  ببینید بنده شاید بسیاری از مقالات و مخصوصا جوابهایی که به نظرات دیگران میدادید رو خواندم. در نظر شما زمین و کائنات و هرآنچه که هست برای اهالی زمین خلق شده است و زمین تک و تنها در زیر گنبد آسمان جا گرفته. همین اعتقاد نه تنها غیر علمی غیر مستند غیر عقلانی غیر دینی غیر اصولی و... است. برادر من شما یک دنیا خلق کردید مانند جی.آر.تالکین (ارباب حلقه ها) فقط یک دورف و اورک کم دارد این دنیا!
  بنده آدم مذهبی نیستم اما با بسیاری از علمای دینی که در مورد زمین تخت صحبت کردم از پایه بی اساس و گفرآمیز خواندن. چرا؟ چون همواره در قران این گیتی زیستی ما را بی انتها میدانند. شما کل علم نوین رو رد میکنید و مجعول میدانید آنوقت زمین تخت رو در چند صفحه به ما میدی؟ زمین تخت جزوه چند صفحه ای را آدم قبول کند یا این همه منابع علمی؟
  پاسخ:
  بنده متعصب نیستم!
  زمین تک و تنها در یک جهان بی کران رها نشده!! هزاران هزار زمین همراه گنبد وجود داره! این که فکر کنیم تنها موجودات زنده ما هستیم کاملا بی معنیه!

  بنده قبلا هم گفتم بجای اینکه زمین رو بزرگ کنید ذهنتون رو باز و بزرگ کنید! همانطور که در بخشی از این مطلب اشاره کردم از 10 کیلومتر بالاتر انحنا باید قابل مشاهده باشه حتی در گوگل ارث هم به همینگونه هست! اما قابل مشاهده نیست و این یعنی مدل کروی غلطه!
  علما هم انسان هستند و تحت تاثیر تبلیغات شدید قرار میگیرند!
  در کدام آیه قرآن دنیا بی انتها و بی کران معرفی شده؟ شما چند دلیل از علم مدرن و نوین دارید که میتونه ثابت کنه زمین کرویست؟ مگر نه اینکه همین علم مدرن یکبار هم تلسکوپ و دوربین دست نگرفت تا به کنار ساحل رفته و در افق زوم کنه و کشتی های دوباره قابل مشاهده شده رو ببینه و دیگه از دلایل مضحک ارسطو استفاده نکنه؟
  علمی که ازش صحبت میکنید و بهش معتقد هستید اعتراف کرده زمین در حرکت نیست و ثابته! اگر از نظر علمی میخواید بدونید بله علم ثابت میکنه زمین تخت و ثابته و این نظر علم هست! اگر مخالف فیزیک و علم میخواید نظر بدید این مشکل شماست!
  فیزیک: آزمایشات مایکلسون مورلی،سایناک،جرج ایری،مایکلسون گیل و... زمین ثابت است
  ریاضیات: محاسبات،اندازه گیری ها و معادلات نشان میدن هیچ انحنایی هرگز مشاهده و محاسبه نشده و این ثابت میکنه زمین تخت هست
  مشاهدات: همه چیز به دور ما درحال چرخشه
  در نتیجه علم ثابت میکنه ما بر روی یک زمین تخت و ثابت در مرکز جهان هستیم!
  اگر قبول ندارید یعنی مخالف علم هستید(پاسخ با منطق خود شما بود)
  سلام خدمت مدیر محترم سایت
  اگر امکانش هست این مطالب حساس و مهم که میتونه در آینده ما نقش اساسی داشته باشد با افراد معروفی مثل آقای رائفی پور و حسن عباسی که دارای تریبون هستند مطرح کنید و با استناد به متون دینی بهشون ثابت کنید که زمین تخت در دین اثبات شدس و علم هم کم کم داره متوجه این موضوع میشه.
  علت اینکه میگم این افراد چون دارای طرفداران زیادی بخصوص در قشر مذهبی هستند و این خودش میتونه شروع یک انقلاب علمی در متون درسی ما باشه.
  اگر به کارمون ایمان داریم پس قدمو برداریم. حدود یکساله بنده روی این قضیه تحقیق کردم و به موضوعات مهمی پی بردم.
  اینکه خوده هالیوود و موسیقی هالیوودی چقدر به این موضوع اشاره کردند. بسیاری از راز و رموز دینی با دیدگاه زمین تخت قابل حل شدن هستند.
  یک نکته خوده زحل است.
  قضیه کلا درباره حلقه زحل است
  پاسخ:
  سلام بر شما

  بله باید مطرح بشه و حتما اینکار انجام میشه

  حلقه زحل؟
  این عکس درباره تمدن جبلقا یا جبلصا میتونه کمک کنه که به چه صورت هستند. 
  https://www.google.com/search?q=Flat+earth&client=ms-android-sonymobile&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijsbLpwuzTAhWG1hoKHYC-CNAQ_AUICSgB&biw=360&bih=512#imgrc=e-TFB1uq-esdoM:

  یک نکته ای هم که هست اگر میشه لطف کنید درباره خورشید سیاه با نیبیرو یا ستاره مرگ، کوکب الطارق، نمسیس که اشارات زیادی دربارش شده مطلبی قرار بدهید.
  الان فیلمی اومده که نشون میده این خورشید که به نیبیرو معروف هست در قطب جنوب دیده شده.
  همچنین در نقشه جدید زمین تخت جای استرالیا و ابعادش فرق داره.
  پاسخ:
  متشکرم

  باید دربارش مطالعه کنم
  زحل چون اهمیت ویژه در کتب مقدس داره.
  در دو فیلم الیسیوم و اینتراستلار به سرزمینی دایره ای شکل که نماد سرزمین موعود یا همان بهشت است اشاره شده.
  علت چرخش مردم به دوره کعبه ایجاد همین حلقه زحل است. برای همین فیلم ترسناکی باسم حلقه ساختند تا ذهن بیننده به سمت جنیان و شیاطین برده شود. این سبک ابلیس رجیم است متون دینیو بنغع خودش برگردان میکنه و باسم دین جدید به مردم عرضه میکنه همان کاری که با کمک بنی اسرائیل برای ساخت خدایان مصری، یونانی و نوردیک انجام داد.
  پرسیوس را پسر خدا معرفی کرد که در واقع اشاره به حضرت عیسی (ع) بود.
  آرم شبکه 4 ستاره هشت ضلعی در واقع مشتری است که اشاره به روح القدس و مکان زندگی فرشتگان اعظم الهی است.
  برای همین حضرت عیسی در نقاشی ها دو انگشت بسمت بالا اشاره میکند. اشاره به مشتری یا ژوپیتر و وسطی اشاره به زحل یا ساتورن است.
  مثلاً خواننده ای مثل توپاک که بقتل رسید در شوهاش انگشت وسط که معنی توهینی دارد اشاره میکرد در حالیکه اشاره به زحل است.
  آرم پرچم اسرائیل اشاره به زحل است.
  خوده هالیوودیا زحل پرست هستند ولی اونا باسم ایلومیناتی این کارو انجام میدن که به بنی اسرائیل وصل است.
  پاسخ:
  باید دربارش مطالعه کنم
  عزیز من ببینید، بنده فراتر از این مطلب رو میبینم بداین معنی که شما میگی طی این چند قرن یک مشت خزعبلات و جعیلات برای ما ساختن نتیجه اش شده زمین کروی! و این همه دانشگاه و مراکز علمی هم سرپوشی شده برای این دروغ... آخه این دیگه دروغ نمیشه گفت یک توهم بیشتر است یک دسیسه بین المللی است زمین کروی. و فراتر از زمین کروی میرود... تمام علم و فیزیک رو تحت الشعاع قرار میده.  و فقط یک سری زمین تختگرا متوجه این شدند؟ شما بقیه این دنیاهای زمین کروی رو از کجا آوردی؟آخه برادرمن همینجوری که نمیشه نظریه داد!بعد شما چهار دلیل گفتی که این فراماسونهای بین المللی زمین کروی رو به خورد ما دادن (منابع مالی و کنترل ذهن مردم و غیره) عزیز جان اگر فراماسون بین المللی وجود خارجی داشته باشد با همین زمین کروی هم میتونه این کارها رو انجام بده.یک همچین دروغی رو نگه داشتن به همین راحتی نیست که برادر من
  یعنی به نظر شما نیل دگراس تایسون و استیون هاوکینگ و ریجارد داوکینز همگی جاعل و بی سواد و فراماسون هستن اما رائفی پور و حسن عباسی دانشمند ؟   
  پاسخ:
  هزاران سال بشریت به تخت و ثابت بودن زمین در مرکز جهان معتقد بود و از 500 سال هست که افکار عمومی به کرویت زمین باور پیدا کرده(درضمن نه همه مردم) همانطور که قبلا هم گفتم، شما و امثال شما و البته مردم رو با فرضیات غیر قابل اثبات مشغول کرده و فریب دادند! با نتایج غلط گرفتن از پدیده ها، دیگران رو به اشتباه انداخته و فریب دادند(حال ناخواسته یا خواسته).
  همین دانشمندانی که شما بهشون معتقد هستید به یکسری چیز ها اعتراف کردند میتونیم به حرف مشهور استیفن هاوکینگ مراجعه کنیم:
  "گرچه کاملا عادی است که مردم بگویند مدل کوپرنیکی(زمین کروی) اثبات کرد مدل زمین مرکزی(ثابت و تخت) اشتباه است لیکن در حقیقت اینچنین نیست. یکی از مزیت های مدل کوپرنیکی این است که با ثابت بودن خورشید و حرکت زمین، ریاضیات بسیار ساده تر میشوند"
  کتاب طرح بزرگ

  یا با توجه به حرف انیشتین: "مبارزه ای چنان خشن در این روز ها در علم بین دید بطلمیوس(زمین مرکزی) و کوپرنیک(خورشید مرکزی) وجود دارد که این کاملا بی معنی است زیرا هردو مدل میتوانند با یک توجیه برابر استفاده شوند"
  تکامل فیزیک

  یا صحبت های یک فیزیک دان معروف به نام George Ellis
  "مردم باید آگاه باشند که طیف وسیعی از مدل ها وجود دارند که میتوانند مشاهدات را توضیح دهند برای مثال من میتوانم برای شما یک مدل زمین مرکزی بر اساس مشاهدات بسازم که همه چیز درحال چرخش به دور ماست و شما نتوانید بر اساس مشاهدات آن را نقض کنید اما میتوانید از لحاظ فلسفی آن را نپذیرید. هیچ مشکلی با این مدل وجود ندارد آنچه من میخواهم بگویم این واقعیت است که ما از معیار های فلسفی برای انتخاب مدل هایمان استفاده میکنیم."

  همانطور که دیدیم دانشمندان مورد قبول شما هم عقیده هایی مخالف شما داشتند! مردم به سادگی فریب خوردند! از زمان تشکیل ناسا و حتی سال ها قبل از اون! با داستان سرایی های آرتور سی کلارک داستان فضا شروع شد مردم هم عاشق شبه علم ها و داستان های اونها شدند و کم کم این فریب گسترده شده! حال چرا؟ چون برای پابرجا نگه داشتن دروغ های قبلی باید دروغ های جدید بگن! وقتی یکبار یک دروغ بزرگ گفتید، برای اینکه کسی بویی نبره باید دروغ های بیشتری بگید و همینطور به دروغ گویی ادامه بدید! کاری هست که سازمان های فضایی میکنند! حال ممکنه بگید مگر فقط ناسا هست؟ عجیب و البته غیر قابل باوره اما همگی سران کشور های اروپایی و البته کشور روسیه و آمریکا در پشت پرده باهم روابط پنهانی دارند و حتی جنگ بین کره و آمریکا هم یک بازی سیاسی هست! هیچ سلاح هسته ای درکار نیست (مقاله ای کامل برای اثبات دروغین بودنش در وب موجوده)
  جوامع مخفی در حدود 3 هزار سال برای برپایی چنین سیستم منظم و دقیق برده سازی و فریب طرح ریزی و برنامه ریزی کردند! نظم نوین جهانی یعنی همین! به مدرسه میرید سپس دانشگاه و سپس به کار مشغول میشید و هرچه به شما در مدارس و دانشگاه ها آموختند رو باور میکنید! این خودش یک نوع تلقین هست! چرا در مدارس زمین مرکزی آموزش داده نمیشه؟ چرا بیان نمیشه که گرانش،نسبیت،خورشید مرکزی تنها فرضیه هستند؟
  چرا فرگشت آموزش داده میشه؟ اینها اتفاقی نیست و البته برنامه ریزی شده هست تا ذهن مردم کنترل شده و همگی به سمت نظم نوین جهانی حرکت کنیم! نظم نوین جهانی یعنی تمامی حساب های شما توسط یک دولت واحد کنترل میشه همگی مردم یک دین رو قبول دارند و همگی مردم از یک دولت پیروی میکنند و اون یک دولت خود رو صاحب حقیقی زمین میدونه! بنده الان بخوام هرچه در این موارد میدونم بنویسم بسیار وقت میگیره بنابراین خلاصه میگم! شما نمیتونید صرفا با خواندن و دانستن چند موضوع پراکنده از چیز هایی که نمیدونید دربارشون قضاوت کنید! باید موضوعات رو ریشه ای بررسی کنید! مثلا فریماسون چیست و اصلا از کجا اومدند؟ اونها از مصر به اروپا مهاجرت کردند!
  برنامه ای دقیق برای فریب دارند! بهرحال بنده دلایل زیادی ارائه دادم و شما بجای توجه به موضوعی که بیان کردم حرفتون رو مدام تکرار میکنید و این کار کرویت زمین رو به اثبات نمیرسونه! اگر منظور از تمام علم فیزیک گرانش هست بهتره بهش اشاره ای نداشته باشید! فیزیک علم طبیعته و اثبات میکنه زمین تخت و ثابته! یکسری زمین تخت گرا خیر! چندین قرن هست که میلیون ها نفر بیدار شده و متوجه این موضوع شدند!
  دنیا های مختلف در احادیث و روایات اسلامی موجوده البته نیازی نیست برای اثبات چیزی بهشون اشاره کنم.
  بله نگه داشتن چنین دروغی به همین سادگی نیست و علت اینکه افشا شده هم همینه!
  نیل دگراس تایسون ادعا کرده یک اختر فیزیک دان هست اما تنها یک بازیگر فیلم ها و سریال های طنز هست!
  استیفن هاوکینگ کنترل شده رفتار میکنه چون اختیاری از خودش نداره و البته از زمین هم خارج نشده و روی یک ویلچر مجهز نشسته!
  داوکینز یک شخص متعصب و احمق هست که بار ها حماقت و دروغگوییش به اثبات رسیده! اصولا آتئیست ها بیمار هستند!
  بنده حرفی از رائفی پور و حسن عباسی زدم؟ نزدم! بنده میتونم با گفته های دانشمندان خودتون و کسانی که بهشون ایمان دارید ثابت کنم بهتون دروغ گفته میشه و زمین کروی نیست!
  موفق باشید
  خسته نباشی ادمین 
  هیچ وقت یک خداباور ندیدم که با قدرت و جسارت مقابل بیخدایی بایسته !
  اگه ممکنه در مورد بیگ بنگ‌هم یک مطلب بنویس
  مرسی
  پاسخ:
  سلام متشکرم لطف دارید

  درباره بیگ بنگ در لینک زیر مطلب نوشته شده:

  من علاقه ای به پرسیدن یا اشکال گرفتن ندارم از اوایل تابستان سال قبل گاهگاهی سر میزنم و همه نوشته ها و نظرات دوستانو می خونم همیشه منتظر نوشته ای یا  جوابی قابل قبول از سوی شما جهت رد کروی بودن زمین بودم یا می خواستم جوابی محکم به اشکال گیرندگان بدهید ولی شما قبل از اینکه چیزی را ثابت کنید فقط اتهام می زنید و من میترسم که دست تون خیلی خالی باشه مثلا می گویید هیچ تصویزی از زمین کروی نیست پس زمین تخت است ولی وقتی پرسیده میشه که شما یک تصویر تخت از زمین نشان دهید می گویید آنهم نیست ولی دیگه نمیگید پس زمین تخت هم نیست التقاطی جلو رفتن کسی را به جایی نمی رساند من می تونم سنگی را به بالا پرتاب کنم و با فرمول مربوطه که عدد شدت جاذبه زمین هم در اون فرمول هست موقعیت و ارتفاع لحظه به لحظه اونو براتون پیش بینی کنم(   v0t+gt2/2=y) ولی شما برخلاف این حقیقت می گویید جاذبه وجود نداره پس محبت کنید موقعیت لحظه به لحظه یک سنگ پرتابه رو بدون درج عدد شدت گرانش پیش بینی کنید من با شما دعوای اینا و اونا و چی گفتن و چندین ساله و چقدر قدرت دارن نمی کنم می پرسم فقط فرمول یک پرتابه یا سقوط آزاد رو بنویسید متشکرم
  پاسخ:
  سلام
  بنده اتهام نمیزنم!
  لازم نیست بترسید :)
  هیچ تصویری از زمین کروی خارج از جو وجود نداره همچنین از داخل از جو! چرا که ثابت شد تمامی تصاویر فضایی از زمین دروغ هستند و البته هیچ بالن و موشک آماتوری در ارتفاعات زمین رو کروی نشان نمیده(افق انحنا نداره)
  اما درباره زمین تخت! بله هیچ تصویر کاملی از دیسک زمین تخت وجود نداره چون اولا تکنولوژی ساخت چنین دوربین و موشکی برای رفتن به اون ارتفاع وجود نداره و دوما کسی توان خروج از زمین رو نداره در نتیجه ما فقط از یک راه میتونیم از زمین تخت تصویر تهیه کنیم! فرستادن دوربین هایی همراه موشک و بالن به ارتفاعات بالا و تهیه تصویر که زمین تخت رو نشان میده درنتیجه عکس از زمین تخت موجوده.
  به شما یک شتاب گرانشی گفته شده و در یک فرمول جای داده شده! این عدد میتونست هر عدد دیگری باشه و البته تنها یک عدد فرضی هست و در مهندسی هم مورد استفاده قرار میگیره اما جالبه بدونید در معماری های باشکوه گذشته (مانند اهرام مصر) ازش استفاده نمیشده! نه تنها اون فرمول، بلکه از هیچ کدام از قوانین و فرمول های گرانشی استفاده نمیشده چون نیازی نبوده! چون این اعداد تنها فرضی هستند! مانند این هست که بگیم زمین تخت هست اما میتونیم با استفاده از قانون انحنای زمین این رو ثابت کنیم! زمین انحنا نداره اما ما فرض میکنیم اگر زمین کروی بود در X فاصله Y انحنا وجود داشت و محاسبه میشه!
  شدت گرانشی، ثابت گرانشی و حتی خود گرانش تنها یک فرض و فرضیه هست و چیزی برای اثبات نداره! اینها نه یک حقیقت، بلکه قانون هم نیستند و تنها یک فرضیه هستند!
  موفق باشید

  دوست عزیز شما باید حق بدی که زمین تخت جدی گرفته نمیشه و در حد یک توهم باقی میماند. بنده میگم سرپوش گذاشتن از یک همچین دروغی غیرمنطقی و دور از ذهن است. شما بنا به دلایلی که آوردید میگی دارن ما رو گول میزنند(همون 4 دلیل اصلیتون کنترل ذهن و غیره) ببین تمامی دولتها بر مبنای قدرتشون یکسری روابط و سیاستها در منطقه و فرامنطقه شون دارن که از اون استفاده و سواستفاده میکنند. این از ابتدای تشکیل بشر اولیه بوده تا الان . همین دولت خودمون اگر قدرت آمریکا رو داشت قطعا یقین بدون همون کارهای استعماری و استثماری رو با دیگر کشورها انجام میداد این نه عجیب هست و نه ربطی به فراماسونها و کمیته 300 داره. 
  اون چیزی که مبنای فکری شماست یک دسیسه بین المللی برای قبضه کردن همه چیزه. بر طیق فرضیه شما اصلا تمامی رشته های دانشگاهی از جمله فیزیک و ریاضی و رشته های حقوق بین الملل همگی بی پایه اساس هستند در واقع خوده پایه علوم دانشگاهی زیر سوال میره.
  دلایل شما منطقی نیست(از نظر علمی بی پایه و اساسه) 
  ببین شما اینجا فقط داری به دانشمندا برچسب میزنی(از نیوتن و گالیله گرفته تا استیون هاوکینگ) اما یک دلیل درست و حسابی نمیارین اینجا... چون به استیون هاوکینگ با دستگاه صوتی صحبت میکنه الان شما نتیجه گرفتی که دستهای نامرئی اون رو هدایت میکنند؟(بنده اصلا قصد حمایت و جنابداری از این شخص ندارم) اصلا با همین برهانهاییکه شما میارید یک آدم کمی فکر بکنه فقط کمی فکر شما خودت زیر سوالین که! بعد یک آقاییکه پشت رایانه لم داده به زاک رو میگید دانشمند؟ شما نگاهی به زمین تخت بیاندازید فقط کاری به زمین صاف نداره، حتی خورشید و ماه و زمین و زمان رو هم نقض کرده و یک دنیای ساده زیر گنبد آسمان برای ما خلق کرده است. 
  من از همون روز اولی که با نظریه شما آشنا شدم با جندین نفر (اعم از مذهبی و علمی) صحبت کردم همگیشون در یک چیز مشترک بودند و آن اینکه این دنیا محدود به یک گنبد آسمانی نمیشود. شما تمامی قوانین فیزیک رو میگید مجعول است بعد یک جزوه 200 صفحه ای از زمین تخت دادین بیرون و میگید این درسته؟ یعنی تمامی علم شما در یک جزوه 200 صفحه ای خلاصه شده
  حق بدید که جدی گرفته نمیشید. (با عرض معذرت)
  پاسخ:
  کسانی که چنین موضوعاتی رو جدی نمیگیرند و تمسخر میکنند یا به دنبال علم نیستند یا از خودشون خیلی مطمئن هستند! حال که چنین اتفاقی رخ داده! زمین تخت گرایان ثابت کردند تمامی تصاویر فضایی جعلی هست! ثابت کردند ایستگاه فضایی بین المللی جعلی هست! ثابت کردند فضانوردان به فضا نمیرند! ثابت کردند فضانوردانی که ادعا شده در حادثه چلنجر کشته شدند زنده هستند چون فضایی وجود نداشت تا اونها به سمتش فرستاده بشند! ثابت کردند بمب هسته ای دروغین بوده! ثابت کردند فرگشت دروغین بوده! شما ثابت شده هارو کنار گذاشتید و میگید این موضوع غیر منطقی هست؟ پس شما چه پاسخی برای دروغ ها دارید؟ ما ثابت کردیم اونها دروغ میگن شما به داستان های تخیلی اونها اعتماد دارید؟ به فضای بی کران به سیاه چاله به کرم چاله سوپرنوا ها کهکشان ها جهان بی نهایت و.. که همگی وابسته به فرضیه هستند نه حقیقت علمی! شما در داستان های تخیلی اونها غرق شدید و نمیتونید تصور کنید هرچه که به شما گفتند دروغه به همین علت میگید غیر منطقیست! چرا هر روز به تعداد زمین تخت گرایان افزوده میشه؟ اگر این موضوع طبق گفته شده انقدر بی معنی و مفهوم هست چرا افراد زیادی که اتفاقا تحصیلکرده و با سواد هم هستند به این موضوع ایمان میارند؟ کار اونها فراتر از استعمار و دزدی و جنایت هست! آمریکا کشوری که حتی فضانوردانش در سازمان به ظاهر علمی ناسا وابسته به لژ های ماسونی هستند و حتی نام اون سازمان هم از عبری گرفته شده به معنای فریبنده! موضوع اینه که اینها فراتر از تفکرات شماست! از پروژه نابودی هشتاد درصد مردم دنیا چه میدونید؟ با نوع غذا با نوع پوشش با پخش مواد سمی و اسپری در آسمان با ریختن فلوراید در آب ها با محصولات تراریخته و تغییر ژنتیکی! عقیم شدن مردم بیماری های مختلف تجارت سرطان تجارت فسیل جعلی دایناسور و صد ها مثال دیگه که میشه درباره هرکدام و هر موضوع به اندازه یک کتابخانه کتاب نوشت.
  بله نظم نوین جهانی(NWO) یعنی همین! یعنی همه دولت ها به نفع یک دولت واحد و قدرتمند کنار میکشند و باهم ادغام میشند تا یک دین یک دولت یک قدرت برای همیشه حکمرانی کنه و اون دولت سرمایه داری و خانواده های ماسونی هست که به اندازه ای ثروت دارند که حتی در خواب هم نمیتونید ببینید! اونها بیماری هارو ایجاد میکنند و سپس درمان اون رو وارد بازار میکنند تا حسابی پول بدست بیارند! اینها توهم توطئه نیست! ممکنه شما بگید بنده توهم توطئه دارم و بیخیال بشید و برید اما این رو بدونید که کلمه توهم توطئه اولین بار توسط سازمان سیا در جریان ترور جان اف کندی ساخته شد تا حقیقت گویان رو خرد کنند و جامعه با کلمه توهم توطئه افراد بیدار رو بکوبه تا طرد بشند!
  کمی تاریخ این کلمه رو بخونید بد نیست!
  چرا همه چیز رو زیر سوال میبریم؟ زمین تخت تنها چیز هایی رو که زیر سوال میبره دروغ ها هستند! ما کی و کجا ریاضیات و فیزیک رو زیر سوال بردیم؟ بدون این دو نمیشه زندگی کرد! جهان بر اساس قوانین فیزیک و ریاضی کار میکنه چرا باید زیر سوال بره؟ با قوانین ریاضی و فیزیک ما قادریم ثابت کنیم زمین تخت و ثابته!
  شما باید اثبات کنید دلایل ما منطقی و علمی نیست! بنده میتونم گفته چندین فیزیک دان درباره ثابت بودن زمین رو بیارم! بسیاری از فیزیک دانان پس از نتایج آزمایش مایکلسون مورلی اعتراف کردند که علم نمیتونه ثابت کنه زمین به دور خورشید میچرخه و حرکت زمین هرگز اثبات نشده و نخواهد شد حتی انیشتین هم این رو گفته!
  دانشمندان؟ اینها دانشمند نبودند حتی ماجرای افتادن سیب از درخت نیوتون هم یک ماجرای خیالی بوده که با کمی تحقیق متوجه میشید! گالیله دانشمند نبود چرا که اثباتی برای حرف هاش نداشت اگر خیلی گالیله رو قبول دارید پس باید قبول کنید جزر و مد توسط حرکت زمین ایجاد میشه اگر این رو قبول کردید پس باید ثابت کنید جزر و مد توسط حرکت زمین ایجاد میشه چرا که گالیله نیز به این موضوع اعتقاد داشت و برای اثبات حرفش در دادگاه بیان کرد اما مورد توجه قرار نگرفت چرا که یکی از مسخره ترین توجیهاتش بود و هرگز اثبات نشد و به تاریخ پیوست!
  استیفن هاوکینگ توسط یک کامپیوتر کنترل میشه حتی صدای اون هم برای خودش نیست! چه کسی میتونه ثابت کنه که استیفن هاوکینگ از سوی برخی کنترل نمیشه؟ چرا که اون شخص حتی اختیار پلک زدن خودش رو هم نداره! کدام شخص میتونه با این بیماری تا سال ها زنده بمونه درحالی که تمامی مبتلایان به این نوع بیماری در طول یکی دوسال میمیرند؟ شبه علم شمارو به تمسخر گرفته! شما که همه دلایل منطقی و حرف های انسان های سالم رو کنار گذاشته به یک شخص ناتوان بر روی ویلچر اعتماد کردید و حتی نمیتونید ثابت کنید خودش حرف میزنه!
  علم میگه هرچیزی که قابل آزمایش نباشه شبه علم هست! حرکت زمین به دور خورشید و در فضا قابل آزمایش و اثبات نیست و هیچ آزمایش علمی ای هم نتونست این رو به اثبات برسونه در نتیجه با منطق علمی که بهش معتقد هستید میتونیم ثابت کنیم زمین ثابت و تخت هست پس دیگه چرا مخالفت میکنید؟ نمیخوام به شما تهمت ضد علم بودن بزنم پس بهتره حرف علم رو بپذیرید چرا که علم این رو گفته و در علم همه چیز قابل آزمایش هست و اگر این رو قبول ندارید یعنی ((علم)) رو قبول ندارید!
  اولا این شخص پشت رایانه لم نداده و به با استفاده از روش های علم تجربی که خودتون هم بهش معتقد هستید شروع به اثبات تخت بودن زمین کرده کاری که حتی یکی از دانشمندان شما انجام نمیدن شخصی درست مانند استفین هاوکینگ که اختیار راه رفتنش رو نداره!
  دکتر زاک همراه تیم خودش با انجام آزمایش لیزر ثابت کرد زمین تخت هست و همچنین با استفاده از محاسبات ریاضی! کدام دانشمندان شما این کارو کردند؟ کدام دانشمندان شما یکبار دوربین دست گرفته و به کنار ساحل رفتند؟
  دنیای ساده ای در کار نیست! جهان فراتر از این حرف هاست اما زمین و گنبد یک دنیای محدود هستند که برای انسان آفریده شده و هیچ بشری نمیتونه از زمین خارج بشه همانطور که یکی از دانشمندان شما هم با نا امیدی این رو بیان کرده که زمین یک سیستم بسته بوده و کسی توان خروج از زمین رو نداره!
  بله وقتی با کسانی صحبت کنید که به دنبال لبه زمین میگردند بیشتر از این چیزی بدست نمیارید! خیر بنده تمامی قوانین فیزیک رو نقض نمیکنم! چرا شما به گرانش میگید تمامی قوانین فیزیک؟ این بیشتر نشان میده چیزی از فیزیک نمیدونید چرا که فیزیک فقط محدود به گرانش و نیروی های گرانشی نیست!
  مقاله 367 صفحه ای نه 200 صفحه ای! اطلاعات اون مقاله در هرجایی پیدا نمیشه و با استفاده از نتایج آزمایشات علمی مختلف نوشته شده و درضمن بنده نمیگم هرچی که من میگم رو قبول کنید! خودتون هم باید مطالعه و تحقیق کنید! خیر تمام علم در این مقاله خلاصه نشده! علم حقیقی پیش روی شماست! علم: آزمایش،اندازه گیری،مشاهده،تکرار،پژوهش و تحقیق و هیچکدام از گفته های نجوم مدرن امروزی با استفاده از این روش ها قابل اثبات نیست!
  (با عرض معذرت اما با جدی گرفته نشدن از سوی یکی دو نفر که حتی ابتدایی ترین موضوعات زمین تخت رو هم نمیدونند،زمین تخت، کروی و متحرک نمیشه این رو یادتون باشه)
  موفق باشید
  دوست ارجمند همین یک پارگراف اول شما رو هرکی بخونه یکم فکر بکنه تا تهش میره که چه خبره! "همه تصاویر فضایی جعلی؟ همه فضانوردا دروغگو؟ همه .... همه و همه  یا دروغگو هستن یا بیشعور یا متقلب یا تقلید کننده! مرده داخل آزمایشگاه نیمی از عمر خودش رو صرف یک تئوری میکنه بعد میده بیرون اینجا شما زمین تخت رو داخل یک جزوه شما اصلا بگیر 500 صفحه گذاشتی میگی همه چیز رو ثابت کردم؟!!!!
  دیگه دنیا هم اینجور که میفرمایید بی حساب و کتاب نیست که برادر! همه چی مجعول محض!
   اصلا من میگم تا سال 2050 90درصد مردم دنیا رو قراره نابود بکنند. 
  دوست عزیز هر روز هم داره به تعداد گاوپرستان دنیا اضافه میشه بر تعداد آئیستهای دنیا هم اضافه میشه... بعدش شما میفرمایید زمین تخت در تصور مردم گذشته نیز بوده؟ در کاوشهای باستانی حکاکیهای یو اف او و موجودات فرازمینی هم دیده شده! 
  دوست گرامی بنده خودم در یک محیط آکادمیک هستم و به همه چیز مشکوکم ... از سفر به ماه و 11 سپتامبر تا .... اما از هر دوطرف ئوطئه محورها و واقعیت گراها همه چیز رو میپرسم کنار هم قرار میدم بعد قضاوت میکنم! دو فروند هواپیما به دو برج برخورد کرده بعد با پروژه بلوبیم و لیزر این هواپیماها رو انداختن روی برج؟!!! خب آدم فکر میکنه دیگه برادر
  یا سفر به ماه جعلی!اصلا سفر به ماه جعلی دیگه کره ماه هم جعلی؟ شما خودت ماه رو میدونید چجور تصور کردین؟ ماه از خودش نور داره منیر است؟!!! چند سال دیگه میخان استخراج معادن رو شروع کنن شما میگی ماه منیره؟ حداقل شما بگو کرویه چیزی از زمین تخت کم نمیشه که برادر آدم بتونه باور پذیر باشه براش... یا خورشید... با آن سطح مقعر شکل؟
  ببین دوستگرامی بنده شاید یک روزی به این نتیجه برسم که سفر به ماه دروغه اما هیچوقت یه این نتیجه نمیرسم که ماه منیر و پرتاپ کننده نور است یا خورشید یک نورافکن با ارتفاع 4000-5 مایل مدور دور زمین است.
  جدا شما خورشید و ماه رو لامپ فرض کردیدها
  خب عزیز من همین یک نظر خورشید مقعر شکل برای نابودی زمین تخت کافی نیست؟ بقیه مسائل به کنار

  پاسخ:
  دوست عزیز! درباره زمین تخت نزدیک به 3 قرن هست که کتاب نوشته میشه! مقاله نوشته میشه! بخشی از تاریخ شده و در فضای مجازی تنها مطرح نشده! سازمان و انجمن داره و با میلیون ها عضو! همه چیز بیهوده که نیست! با آزمایش و اندازه گیری  همه چیز مشخص میشه و اثبات شده که زمین تخت هست چه بخوایم چه نخوایم زمین تخت هست چون متد های علمی این رو میگن!
  ناسا مانند هالیوود هست! فقط ادعا میکنه حقیقت رو میگه نه تخیلات رو! فضانوردان ناسا بازیگر هستند نه فضانورد! اگر به کلیپ های ایستگاه فضایی نگاهی بندازید متوجه میشید که غیر از آزمایشات عملی تقریبا هرکاری میکنند! یا دلقک بازی در میارند،یا با میوه ها بازی میکنند یا با توپ راگبی بازی میکنند یا لباس میمون و گوریل میپوشند همدیگر رو دنبال میکنند یا قطرات آب رو رنگ میکنند! خبری از آزمایشات علمی نیست! اونها شما و بنده و مردم رو به مسخره گرفتند!
  خواهشا بحث یو اف او رو مطرح نکنید چون انقدر قدیمی و مضحک هست این موضوعات که حتی ارزش بحث هم نداره چرا که تمامی ادعا های نظریه پردازان فضانوردان باستانی باطل شده! اونها هرچیزی رو ببینند به یو اف او ربط میدن حتی یک تکه ابر!!!!!
  گاو پرست دلیل علمی ای برای ادعای خودش نداره اما زمین تخت گرایان هرکدام برای خودشون دلایل علمی و عقلی بسیاری دارند که چرا به این موضوع معتقد هستند! زمین تخت رو با گاو پرستان مقایسه نکنید! از نظر روان شناسی آتئیست ها بیمار روانی هستند و دقیقا مانند گاو پرستان دلیلی برای ادعای خودشون ندارند و فقط از سر لج بازی با خدا مخالف هستند! اینکه برخی افراد مشکلات روانی داشته باشند . آتئیست بشند از نظر روان شناسی کاملا عادیه!
  برای اون موضوع هم دلایلی مطرح شده از جمله اینکه بال هواپیما در فیلم ناگهان ناپدید شد و یا نحوه برخورد به برج مانند نحوه برخورد یک هواپیما نبوده چرا که اول هواپیما وارد ساختمان شده و سپس انفجار رخ داده و مشخص بوده که در ساختمان بمب گذاری شده!
  چند سال دیگه؟:) فضانورد ناسا در یک مصاحبه اعلام کرده نمیتونند به ماه برگردند چرا که تمام تکنولوژیشون رو از دست دادند و از بین بردند! ناسا خودش بارها اعلام کرده که نمیتونه فراتر از مدار نزدیک زمین بره دانشمندان شما اعتراف کردند که کسی توان خروج از زمین نداره و نمیتونه از زمین خارج بشه چرا که جایی برای رفتن وجود نداره! اینها حرف های بنده نیست حرف های دانشمندان شماست و برای همه اینها مدرک و سند وجود داره! حال شما به این دلخوش کردید که چند سال دیگه میخوان از ماه استخراج معادن رو شروع کنند؟ چقدر زود باورید! ماه منیر هست و نور خودش رو داره چرا که نور ماه سرده و سایه ایجاد شده از نور ماه گرم تر از نور ماه هست!
  ماه نور خودش رو داره خورشید هم نور خودش رو داره و نوری بازتابی در این بین وجود نداره!
  چرا نابودی؟ اتفاقا با فرض کرویت خورشید و ماه هست که مدل زمین تخت با ارور مواجه میشه! و البته ما میتونیم از نوع چرخش ماه و خورشید که مانند هم هست به این موضوع پی ببریم که اونها دیسک هستند چرا که مانند یک کره نمیچرخند!
  موفق باشید

  سلام
  در مورد نکته ۷۱ یک سوال یا بهتر بگو اظهار نظری داشتم 
  توضیحی که نیوتون از جاذبه داد این بود اجسام به طرف مرکز زمین سقوط میکنند که البته این توضیح در علم مدرن جایی نداره 
  انیشتین ادعا کرد اجسام به طرف شیبی که زمین در فضا و‌زمان ایجاد کرده سقوط میکنند و در واقعا علت سقوط اجسام نیرویی از مرکز زمین نیست
  در توضیح انیشتین گمان نکنم این امکان وجود داشته باشه که اتمسفر به زمین بچسبه و با حرکت وضعی زمین‌به گردش در بیاد 
  اگر قرار باشه اتمسفر به زمین بچسبه باید ما و‌تمام اجسام معلق هم به زمین بچسبیم بر اساس قوانین نیوتون جاذبه نیروئیست که بر جرم اعمال میشود . 
  من‌فکر میکنم حق با شماست و اگر زمین در حال حرکت بود ما این حرکت احساس میکردیم 
  پاسخ:
  سلام
  امروزه توضیحات مختلفی از گرانش ارائه میشه که هرکدام دیگری رو نقض کرده و باهم در تضاد هستند.
  در مدل زمین کروی دو حالت وجود داره! برخی میگن اتمسفر به زمین نچسبیده و برخی میگن چسبیده! اونهایی که میگن نچسبیده باید این رو توجیه کنند که اگر اتمسفر جدا از زمین هست، پس میشه با یک هلیکوپتر در هوا معلق بود تا مقصد مورد نظر به ما برسه! اما اونها هرگز توضیحی نمیدن!
  مورد دوم درباره کسانی که معتقدند اتمسفر به زمین چسبیده و باید ثابت کنند نیروی کوریولیس در یک سیستم که همه چیز به زمین متصله چگونه عمل میکنه؟ اصولا چنین چیزی با وجود گرانش ممکن نیست!
  موفق باشید
  سلام
  یه چیزی تازگیا ذهنم رو مشغول کرده! و اون مسیر هوایی هواپیماهاست.
  شایدم استدلالم اشتباه باشه ولی بهترین جا برای درمیون گذاشتنش رو اینجا دونستم.
  اینکه چرا مسیر هواپیماها از قاره امریکا به آسیا حتما باید از روی قاره افریقا باشه؟ بررسی کردم طولانی ترین مسیر هوایی از لس آنجلس به سنگاپور با فاصله 9500 مایل و 18 ساعت و 30 دقیقه هست در صورتیکه اونها میتونن با طی مسیری بسیار کوتاه تر و از روی اقیانوس آرام و از روی جزیره هاوایی خیلی سریع تر به سنگاپور برسن.
  یا خیلی مسیرهای مشابه دیگه. لطفا توضیح بدین
  پاسخ:
  سلام
  اصلا نیاز نیست مسیر رو طولانی کنند و از سمت آفریقا برند! نقشه زمین تخت رو چک کنید! از اقیانوس میتونند برند و این موضوع کاملا درسته
  موفق باشید
  دقیقا مانند پیرمردهای توده ای شما صحبت میکنید.دقیقا ما یک عموی توده ای داشتیم به مانند شما از کمونیسم صحبت میکرد و نابودی غرب رو پیش بینی میکرد و میگفت تا چند سال آینده همگی دنیا به سوسیالیسم ایمان میاورند و ....همین تختگرایی متعلق به همون 3 قرن پیش است و نه الان.بله سازمان و انجمن دارید شما در انگلیس همانجاییکه فریماسونهای شما هستند و حظور دارند.
  گاوپرستی هم یک دینه همانجور که دین اسلام از پدر به فرزند میرسه...شما فکر میکنی منِ مسلمان چجوری مسلمان شدم؟آئیستها با خدا لج کردن شدن بیخدا؟
  بله همانگونه که یو اف او مضحک هست زمین تخت گرایی صدپله مضحکتره. شما بحث درخت طوبی و کوه قاف میکنید بعد میگید یو اف او مضحکه؟ شما بند کردین به ناسا که دروغ میگه؟ بقیه سازمانهای فضایی چه؟آنها که رقیب ناسا هستند چرا چیزی را رو نمیکن؟ اصلا همین شوروی در زمان کندی که ناسا در روی ماه فرود آمد چرا دروغ ناسا را بر ملا نکرد؟ آن زمان رقیب هم بودند بعد شدند دوست هم؟ بعد شما میگید ماه مقعره؟ خب همین یک کلمه شما تمام منطق و ... زیرسوال بردی که برادر الان یعنی ما روی سرمون دوتا صفحه داریم دارن روز و شب میچرخند؟ این انرژی خورشیدتون با این حرارت چرا اون صفحه رو ذوب نمیکنه؟به اینا هم شما فکر کردین؟ یا ماه نور داره از خودش!روشن خاموش میشه موقع ماه گرفتگی؟به دلایل اینها شما فکر کردی(البته شما که نه اون کسانیکه در لژ بالایی زمین تخت گرایی در لندن نشستن) شما میگی نیل دگراس تایسون یک طنزپرداز معمولی هست رو آدم بذاره به کنار بعد دکتر زاک رو قبول بکنه که تازه شما اسم کاملش رو هم نمیدونی!
  ببینید به همین منوال پرسشهای دیگری مطرح میشود تا به آخر که این پازل زمین تخت گرایی منطقی نیست. بعد خرده از این میگیرید که من نوعی چیزی نمیفهمم و فقط حرف خودم رو تکرار میکنم؟
  همین چیزها باعث میشه زمین تختگرایی در حد همین وبلاگ باشد و جدی گرفته نشه. 

  پاسخ:
  من کاری به عموی شما ندارم! اگر از نظر شما تخت گرایی مربوط به همان 3 قرن پیش هست زمین کروی مربوط به زمان فیثاغورث در زمان خورشید پرستی مردم هست! اینطور بحث کردن فایده ای نداره! شما حتی یک دلیل هم برای کرویت زمین نمیارید فقط میگید غیر منطقی هست! زمین تخت تنها در انگلستان مطرح نشد! افراد مختلفی در سراسر جهان اون رو مطرح کردند!
  چرا حرف بیهوده میزنید؟ بنده کی تایید کردم در مرکز زمین درخت طوبی وجود داره؟ در پستی که گذاشتم به عنوان یک فرضیه مطرحش کردم! درضمن میتونید به سایت حقیقت خاموش مراجعه کرده و بهترین نقد هارو از یو اف او و فضانوردان باستانی مضحک بخونید:
  www.silent-truth.com

  دوست عزیز اصلا ناسا به کنار! در کلیپ های ماموریت های فضایی بقیه سازمان های فضایی به خصوص چین و روسیه هم اشکالات زیادی دیده شده! نه تنها ناسا بلکه بقیه هم سفر به فضا رو جعل کردند! کسی رقیب ناسا نیست! وقتی در حدود 15 کشور باهم درباره ایستگاه فضایی توافق کردند و وقتی فضانوردان کشور های دیگه در پایگاه ناسا آموزش میبینند یعنی باهم رقیب نیستند و این رقابتی که حرفش رو میزنید تنها ظاهر سازی موضوع هست!
  روسیه اگر دروغ ناسا رو برملا کنه ناسا و آمریکا صد ها دروغ روسیه رو بر ملا میکنند در نتیجه باهم کنار اومدند و گفتند باهم سود میبریم! نه شما حرفی بزنید و نه ما حرفی میزنیم! هرکس از مردم کشورش پول و مالیات بسیار میگیره و در راه های مختلف خرج میکنه یا اصلا جمع آوری میکنه ولی فضایی درکار نیست تا برند.
  شما هروقت تونستید ثابت کنید ماه کرویست میتونید بگید حرف ما غیر منطقی هست! ما هزاران سال هست که یک سمت ماه رو میبینیم! نور ماه سرده! ماه مانند یک چرخ میچرخه نه یک کره! خب نتیجه شما این هست که ماه کروی هست؟
  خورشید یک تبدیل کننده انرژی هست و انرژی رو منتقل میکنه! مانند یک لامپ که توسط یک منبع شارژ میشه!  ماه گرفتگی در روز ثابت میکنه این پدیده توسط سایه زمین رخ نمیده! درضمن توضیح بدید چرا در ماه گرفتگی گاهی چیزی که بهش سایه زمین میگید از بالا و گاهی از سمت چپ و راست ماه رو تاریک میکنه؟
  الان زمین تخت مربوط به لندن نیست و در سراسر جهان مطرحه و انجمن دارند!
  نیل دگراس تایسون؟ کلیپ زیر رو ببینید این کلیپ علمی ترین کلیپ موجود از نیل دگراس تایسون هست! ببینید دانشمندان شما اینگونه هستند:

  http://www.aparat.com/v/T1vt9

  این کلیپ از دانشمند مورد اعتماد شماست! ببینید چقدر علمی رفتار میکنه:)


  زمین تخت گرایی در ایران فعلا در حد همین وبلاگ هست! در سراسر جهان زمین تخت گرایان مختلف کنفرانس در مکان های عمومی بر گذار میکنند سخنرانی میکنند کتاب های بسیاری از زمین تخت نوشته شده و در کتابخونه ها و کتاب فروشی های سراسر جهان موجوده! به برنامه های خبری تلوزیونی و رادیویی دعوت شدند و مصاحبه میکنند و هزار کار دیگه اما ممکنه بگید چرا کسی جلوشون رو نمیگیره؟ علت این هست که اونها تا جایی که میتونند زمین تخت رو نادیده میگیرند چون اگر ناسا به زمین تخت واکنش نشان بده از چیزی که امروز هست ، بسیار بیشتر شناخته میشه و این به ضرر اونهاست!
  زمین تخت فعلا در ایران به صورت محدود هست البته زمین تخت گرایان ایرانی هم با خبرنگاران مختلف مصحابه کردند (با همشهری جوان) و همگی در کانال ما موجوده! زمین تخت یک حقیقته و شما نمیتونید با تکرار یکسری حرف ها که حتی ارزش علمی هم ندارند زمین تخت رو به یک کره تبدیل کنید

  و در آخر یک کلیپ فوقالعاده علمی از ناسا و فضانوردان و کارمندانش که ماهیت اصلیشون رو نشان میده:
  http://www.aparat.com/v/gCZB5

  اونها چیزی جز یک عده رقاص و دروغگو نیستند! کلیپ علمی بالا این رو ثابت میکنه:)  کمی رک میگم؛ عزیز دل من  با شمایی که ماه رو مقعر و لامپ گونه تصور کردی هیچ بحث علمی نمیشه کرد برادر... اصلا بحث بنده با شما کلیت این تختگراییه بنده دارم میگم در مورد زمین تخت فقط شما به زمین تخت بند نکردی که آدم بگه زمین صافه شما میگی زمین صاف دورتادورش رو کوههای یخی فراگرفته و هیچ معلوم نیست انتهایی داشته باشه یا نه و یک سری دولتها اونجا سازمان دیده اند که کسی وارد نشه! بعد به همینا هم شما بسنده نمیفرمایی میگی خورشید اینجوری نیست مسطح و مقعر شکله(حالا بماند این دیگر منتقل کننده انرژی اسمش رو خورشید نمیتوان گذاشت) آن از ماه که شده لامپ (عزیز دل ماه گرفتگی به مسیر خورشید و قرار گرفتن زمین بستگی دارد)بعد شما برای هرچیزی تونستید گیرآوردید یک توضیح عجیب دادی در حد... یا خورشیدگرفتگی ماه از زیر خورشید رد میشه!!!شما برای همه چیز به بدترین نوع ممکن میخایید توضیحی داشته باشید دیگه به منطقش فکر نمیکنید که ! از نظر شما ماه و خورشید در یک ارتقاع هستند بعد این ماه چگونه از زیره این شعله تابان رد خاهد شد؟ رد هم بشود دیگه شما فکر نمیکنید با آن حرارت خورشید باید ماه (لامپ غول آسا) پودر بشه؟ دیگه شما همینجوری چشم رو بستی فقط داری نظر میدی! بعد میگی این کهکشانها و اجرام آسمانی هم معلوم نیست چی هستند... یک مشت سنگ دوره این گنبد آسمان در حال چرخش و زیبا کننده شب برای اهل زمین! این توضیح شما از اجرام آسمانیست.در یک جمله فقط. یعنی قشنگ پودر کردی همه چی رو!
  بنده کی گفتم یو اف او وجود داره؟ یا هیچ مدرک مستندی هست؟ نه نیست... فقط در مقایسه با لوح های باستانی عرض کردم که حکاکی شده.
  برادر عزیز شما یک تیکه از یک مهمانی و پارتی آقای تایسون رو برداشتی میگی این اقا فلان بساره؟ زندگی شخصی آن شخص ربطی به بنده شما نداره که میخاد در یک پارتی شخصی هر کاری بکنه... دمش هم گرم آدم باحالیه! چی ایرادی دارد؟ چیه جلوی دوربین فقط بنشینه و در مورد پرسپکتیو و ماه مقعر چشم بسته نظر بده خوبه؟5 دقیقه فقط از همین مستند آقای تایسون به کل مستندوار دکتر پرفسور زاک ارزش دیدن دارد.
  دوست گرامی همین همایش و نظر دادن شما در سراسر دنیا جوابش رو هم خود شما دادی. عزیزم من اگر دستهای پشت پرده میخاستن واقعیت زمین کروی را نگه دارند چرا اجازه میدن برای برگزاری این همایش و نشستها؟ شما میگید اینها همه نمادگرا هستن؟ اینها چی جاعلینی هستن که همش از خودشون یک ردی باقی میزارن در عکسها و غیره؟ یا همش از نمادهای فراماسونی استفاده میکنند تا کسانی به اینها مشکوک شوند؟کسی که کلاهبرداره همیشه رد جرمش رو پاک میکنه نه اینکه همش یک نمادی از خود باقی بزاره! 
  مشکل شما این همه چی "جعلیه" هست.از زمین کروی بگیر تا تمام اجرام آسمانی و سرن شما میگی فقط اینها دروغند؟ خلاصه این زمین تختی شما فقط مختص به یک مسئله یا دو مسئله محدود نمیشه... هر آن چیزی که از علم فیزیک تا به حال به دست آمده رو میخاد یک جوری به چالش هم نه بلکه میخاد نقض کنه...شما در همین وبلاگ 50 تا مطلب گذاشتی یکی از یکی مجعولتر! ماهواره نیست ... بمب اتم دروغ ... ماقبل تاریخ جعلیه!دیگه شما حکاکیهای انسان نخستین رو که ندیدی

  بشر اولیه تا همین الان دنبال یک نیروی پشت پرده بود حالا یک سری در خدا اونرو پیدا کردن یک عده ای هم در فراماسنوها. 
  خب عزیز من برای منی که اینهمه رصد کردم رو دمم میمونه یکی بیاد یک همچین نظراتی بده و بگه همه چی جعلی هست و طلبکار هم باشه که من نوعی چیزی نمیفهمم!تازه 
  پاسخ:
  من توضیحاتی که دادم رو دوباره تکرار نمیکنم!
  بنده نگفتم ماه و خورشید در یک ارتفاع قرار دارند! چون ما پدیده سوپر مون رو داریم که ماه بسیار بزرگتر از حالت قبلیش دیده میشه چون به زمین نزدیک میشه.
  منجمان و دانشمندان شما چطور درباره کهکشان های میلیارد سال نوری دورتر و ستارگان نظر میدند؟ شما عاشق شبه علم و داستان های تخیلی موجودات فضایی و کهکشان های بیکران و زمین های بسیار هستید!
  نیل دگراس تایسون یک بازیگر کمدی فیلم های طنز هست تا یک دانشمند! پس طبق حرف اون شخص از نظر شما زمین نباید کروی باشه بلکه باید مانند یک گلابی باشه!:) حال چرا انقدر عصبی هستید؟
  بله پاک میکنند! اما امروزه با وجود امثال شما اونها مطمئن هستند که مردم فریب میخورند! خانه یکی از معروفترین زمین تخت گرایان رو آتش زدند و اسناد و مدارکش رو سوزاندن! انجمن زمین تخت رو در فضای مجازی به کل پاک کردند(هرچند دوباره تشکیل شد) نتیجه گرفتند به زمین تخت گرایان توجهی نکنند!

  شما چرا عصبی هستید؟ دلیل دارید بفرمایید و بگید اگر هم ندارید اینجا شروع به داد و فریاد زدن نکنید!
  شما چه چیز رو رصد کردید؟ من هم رصد میکنم! شما زمین رو که در آسمان رصد نکردید؟ کردید؟

  من عصبیم؟ :)) داد و فریاد زدم؟
  این هم از آن نظریات تختگرایانه هست... مطلق گرایی محض!
  به هر حال ممنون که جواب دادی


  راستی اسم اون دانشمندتون چی بود؟ زاک؟ آز ؟ ایزاک؟!!!

  پاسخ:
  هرطور مایلید صدا کنید :)

  حداقل میدونم این شخص به چند مورد از سخنان مضحک نیل دگراس تایسون پاسخ داده (به خصوص درباره انحنا زمین)

  ;)
  دوست عزیز شما کانال تلگرامی دارین ما میگیم گروه بزارین تا بحث کنیم. اونوقت شما میگین گروه که خیلی وقته داریم ، اون اسمش کاناله که شما دارین نه گروه
  پاسخ:
  گروه داریم اما مدیرزش بنده نیستم! به آیدی من پیام بدید لینک گروه یا آیدی مدیر گروه رو  برای لینک به شما بدم 
  https://www.youtube.com/watch?v=6nNUEU8gnf4
  پاسخ:
  سلام
  متشکرم جالب بود
  سلام
  اول از همه ازتون تشکر میکنم بابت مطالبی رو که گردآوری کردین

  من تا به حال با این موضوع برخورد نکرده بودم که زمین هم میتونه تخت باشه .
  بعد از خوندن مطالب شما چیزیهای جدیدی برام آشکار شد
  اما یه نکته هنوز واسم مبهمه
  ابنکه
  اگه زمین به صورت تخت هستش گوشه های پایانی زمین کجاست ؟ جایی که زمین تمام میشه
  ممنونم راهنمایی کنین
  پاسخ:
  سلام خواهش میکنم
  انتهای زمین قطب جنوب هست و پس از اون به گنبد آسمان میرسیم! در قطب جنوب پایگاه های زیادی از کشور های مختلف وجود داره که درحال تحقیقات در اون منطقه هستند! هیچ پروازی مستقیم بر فراز قطب جنوب وجود نداره و کاوشگران هم حق اکتشاف ندارند
  اگرچه تمام مطالبت شبه علم و فاقد ارزش علمیه ولی همین وقتی که برای ترجمه شون گذاشتی و این پشتکارت در جهت ترویج خرافات قابل تحسینه. ایکاش تو یک زمینه علمی اینقدر تلاش می کردی.
  پاسخ:
  شبه علم؟ :) همانطور که در این پست توضیح دادم مدل زمین کروی شبه علم و خرافاته نه زمین تخت چرا که هیچ کدام از ادعا های کروی گرایان قابل مشاهده آزمایش و اثبات نیست و فقط چون سازمان های به ظاهر معتبر اون رو بیان کردند برای اونها قابل قبوله.
  با سلام و یه خدا قوت 
  دمتون گرم میتونم بگم که هوشیارم کردید همیشه فکر میکردم کرویت زمین نمتونه وجود داشته باشه و یا اینکه جاذبه یه چیز مزخرفه چون دانشمندی نتونسته به اثبات برسوندش و یا چرا از بالای یه ساختمون روبه رومو نگاه میکنم تا افق و بینهایت همه چی تخته و .....خلاصه دمتون گرم من یکی از معتقدای واقعی زمین تختم به صورتی که تو دبیرستانمون چنتا کنفرانس برگزار کردم و تعدادی رو قانع کردم به این مبحث
  پاسخ:
  سلام متشکرم لطف دارید
  موفق باشید
  ادمین در رد نسبیت انیشتین یه مطلب کامل بنویس 
  واقعا لازمه ، مرسی
  پاسخ:
  سلام مطالبی نوشته شده اما در فکر هستم مطلب کاملی بنویسم
  مورد81کم اطلاعی شمارو می رساند-
  مرکز جرم، نقطه تعادل بین زمین و ماه
  یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴
  ما معمولاً تصورمان این است که ماه به دور زمین می گردد. ولی این موضوع واقعیت کامل ندارد. در حقیقت، هم ماه و هم زمین حول نقطه ای حرکت می کنند که در جایی بین مراکز آن دو قرار دارد. این نقطه، مرکز جرم نامیده می شود و این حرکت به دلیل این که زمین و ماه کششی گرانشی روی هم وارد می کنند، به وجود می آید. بنابراین، مرکز جرم نقطه تعادل بین زمین و ماه است و بعضی وقت ها نیز «مرکز گرانی» نامیده می شود.
  اگر ما دو وزنه مساوی داشتیم که به وسیله میله ای به هم وصل می شدند، در آن صورت می توانستیم با گرفتن وسط میله، بین آنها تعادل به وجود آوریم. اگر زمین و ماه مساوی بودند، در آن صورت مرکز جرم درست بین آنها قرار می گرفت. اما، به دلیل این که زمین ۸۱ برابر سنگین تر از ماه است، مرکز جرم ۸۱ برابر نزدیک تر به مرکز زمین قرار خواهد داشت تا مرکز ماه. در واقع مرکز جرم در ۴۷۰۰ کیلومتری مرکز زمین قرار می گیرد.
  زمین به تدریج که مدار خود را طی می کند به مقدار قابل توجهی حدود ۴۸۰۰ کیلومتر در دو سمت این مدار منحرف می شود. ماه همچنین در مدار خود به دور خورشید، تقریباً ۳۸۴۰۰۰ کیلومتر از دو طرف همان مدار انحراف پیدا می کند. تنها نقطه ای که در امتداد مدار صاف برگرد خورشید حرکت می کند گرانیگاه منظومه زمین و ماه است.
  اگر ماه و زمین را در دو سر میله ای فرضی به طول ۳۸۸۸۰۰ کیلومتر تصور کنیم، گرانیگاه این منظومه نقطه ای در میله است که منظومه به مثابه یک الاکلنگ حول آن در وضعیت تعادل خواهد بود.                                                   
  پاسخ:
  سلام
  کل متن شما برپایه یک فرضیه(که علم مدرن به اون نظریه میگه) هست.(به اسم گرانش) این مورد اول
  مورد دوم اینکه متن شما با چرخش و حرکت ماه گاهی پایین تر از خورشید و گاهی بالاتر از خورشید(در مدار) و گاهی در حالت سوپر مون همخوانی نداره.(درحالی که همچنان در قفل گرانشی هم قرار داره)
  وقتی ماه بر زمین تاثیر میگذاره این طبیعی هست که زمین هم برماه تاثیر بگذاره و البته گرانش زمین بسیار بیشتر از گرانش ماه هست!
  گرانش ماه از مرکز جرم و هسته ماه تا سطح اون چقدر هست؟ این نیرو چطور بر زمین تاثیر میگذاره(فقط بر اقیانوس ها و نه جو زمین و سایر چیز ها) و چرا زمین بر ماه چنین تاثیری نداره؟ 

  اقاجان چه ربطی داره مدار ماه به شکل یک بیضی هست که زمین دقیقا در مرکز بیضی حضور نداره به همین خاطر گاهی بزرگ به نظر میرسه چونکه نزدیکه و بلعکس اما ماه تو مدار خودش حرکت میکنه زمین هم تو مدار خودش مدار ماه نسبت به زمین انحراف داره با زاویه دور زمین می گرده درگوگل سرچ کنید مدارماه و در تصاویر ببینید چرا خورشید بالای ماه دیده میشه یا پایین ماه
  پاسخ:
  سلام باز هم یک فرضیه رو مطرح کردید

  سلام مگر شما نمیگید ایستگاه بین المللی فضایی در فضا نیست و همش خیابانها همش روی زمین و توی استودیو هست ولی گاهی اوقات ایستگاه فضایی بین‌المللی از جلوی ماه و خورشید گذر میکند که قابل رویت با تلسکوپ نیز هست اینو میشه توضیح بدید 
  پاسخ:
  سلام
  ما در کانال توضیح دادیم ایستگاه فضایی قابل رصد هست اما تنها یک وسیله پرنده کنترل از راه دور و بی سرنشین هست.
  با سلام و سپاس از زحکمات شما

  اگه انتهای زمین قطب جنوبه؟ لابد ابتدای زمینم قطب شماله؟ لبه های زمین کجاست؟ به اندازه وسعت زمین تخت باید لبه داشته باشیم درسته؟ اصلا قطب در کروی بودن معنی داره نه در سطح مسطح درسته؟
  پاسخ:
  سلام متشکرم
  خیر ابتدای زمین قطب شمال نیست.
  زمین لبه ای نداره
  یک آهنربای حلقه ای رو تصور کنید! قطب ان در مرکز و قطب اس بر روی لبه های آهنربا(در زمین تخت میشه قطب جنوب دورتادور زمین)
  با سلام 
  ممنون از اطلاعات و ویدئوهایی که گذاشتین
  فقط یک سئوال دارم ..چرا نور خورشید بصورت دایره ای بر روی زمین نمیافتد و حالت بیضی شکل است؟؟؟!!!
  پاسخ:
  سلام
  حالت دقیقی و درستی از این مدل وجود نداره
  اما به احتمال زیاد به علت انعکاس نور خورشید از گنبد
  البته این یک احتماله
  اینکه تا حالا نتونستن از مدار زمین خارج شن پس چه جوری ارمسترانگ پا رو ماه گذاشته؟
   این که میگن طرف دور دنیا رو تو چند روز رفته چه جوریه پس از یه نقطه شروع میکنه بعدش به همون نقطه بر میگرده؟
  پاسخ:
  هیچکس بر روی ماه پا نگذاشته! دلایل نقض سفر به ماه حتی از موهای سر شما هم بیشتره! میتونید در کانال تلگرام ما "اشکالات داستان سفر به ماه" رو سرچ کنید تا مطالب رو بخونید.

  برای پاسخ گرفتن این سوال به لینک زیر مراجعه کنید:

  لینک
  چطور ممکنه سرعت چرخش زمین به دور خورشید ۱۰۷ هزار کیلومتر در ساعت باشه؟زمین در استوا با سرعت ۱۷۰۰ کیلومتر در ساعت به دور مدار خودش میچرخه ولی ما چیزی حس نمیکنیم. عجیب نیست؟
  ممنون از پاسخ قبلیتان .دوستان یک لینکی داده اند که ماه کامل در روز را توجیه کرده نظر شما چیست؟؟
  https://www.universetoday.com/75848/why-can-we-see-the-moon-during-the-day/#at_pco=smlre-1.0&at_tot=4&at_ab=per-1&at_pos=3
  پاسخ:
  سلام
  خواهش میکنم
  این لینک توضیح داده که چطور میتونیم ماه رو در طول روز ببینیم و ما هرگز نگفتیم در مدل کروی ماه در روز دیده نمیشه. بلکه گفتیم ماه کامل در روز دیده نمیشه چون برای تشکیل ماه کامل، ماه باید در سمت مخالف خورشید باشه
  این دو باهم فرق دارند
  موفق باشید
  سلام.
  پدیده گرم شدن کره زمین در اثر گازهای گلخانه ای حقیقت داره یا روال طبیعته و ربطی به سوخنهای فسیلی نداره؟
  پاسخ:
  سلام
  گرمایش جهانی یک دروغه و حقیقت نداره
  دوستان آقایان خانمها چه کسی این همه دروغ را در این مثلا مقاله بطور کامل خوند فقط یک مثال از دروغهایی که گفتند : یک عکس از یک کوه در آن طرف دریا یا دریاچه ای گذاشتند وادعا میکنند فاصله ٢٤٠ کیلومتر است و باید دیده نشود و چون دیده میشود پس زمین گرد نیست گفته اند که برآمدگی انحنا باید ٤ کیلومتر باشد!!!!! ( البته در مثال بعدی این فرمول تغییر پیدا کرده) شعاع زمین حدود ٦٣٨٠٠٠٠ کیلومتر است و محیط آن حدود ٤٠٠٠٠٠٠٠ کیلومتر با یک محاسبه ساده هندسی  می توان فهمید روی همچنین کرهای برآمدگی در ٢٤٠ کیلومتر ١١٠ سانتی متر خواهد بود . متاسفم که وقتم را گذاشتم و این چرت و پرتها را خواندم متاسفم
  پاسخ:
  واقعا خوشم میاد میبینم یک کروی گرا اعتقادات همه کروی گرایان رو یکجا نقض میکنه :) اتفاقا یک نفر هم درباره همین تصویری که میگید یک محاسبه غلط کرده بود و در این فاصله 1.37 متر به دست آورده بود. البته شما با این ادعای غلط حرف تمامی کسانی که ادعا دارند به علت انحنا زمین کشتی ها با پنج مایل فاصله از ساحل ناپدید میشند رو نقض میکنید :))
  به این معادلات غلط ادامه ندید.
  این محاسبه انحنا رسمی هست و سایتش ربطی به زمین تخت نداره.
  موفق باشید
  لطفا کروی گرایان جواب بدن. بنا به شکل کروی زمین شخصی که روی خط استوا بایسته بایستی مایل باشه و رفته رفته به سمت قطب جنوب الزاما باید سر و ته بایسته. این رو چطور میشه توجیه کرد؟
  وقتی بیش از 94 درصد اطلاعات اینترنتی در دیپ وب ذخیره هستن و از عموم مخفی طبیعی که زمین تخت رو هم پنهان کنن.
  سعی کردم بدون تعصب مطلبتون رو بخونم. حتی خودم رو برای قبول نظریتون آماده کردم. دو تا نکته هست
  اگر هیچ ماهواره ای وجود نداره پس جی پی اس ها چطور کار می کنن؟
  دوم این که این مسئله ای که بیان می کنید راه حل اثباتش خیلی آسونه. این ملیون ها فردی که می گید به جهان تخت اعتقاد دارن و اینقدر پول دارن که بیلبورد بخرن تو شهر های مختلف. یه قایق تهیه کنن و با رسانه ها سعی کنن قطب جنوب رو دور بزنن و مسافت رو محاسبه کنن.
  دیگه این همه جنگ و دعوا بین تخت گرایان و کروی گرایان نداره.
  پاسخ:
  سلام 
  برای سوال اول به لینک زیر مراجعه کنید:


  درباره سوال دوم بگم که بیلبورد هزینه زیادی نداره. اکتشافات مستقل در قطب جنوب ممنوعه اما با این حال برای چند سال آینده برنامه دارند به قطب جنوب برند.
  سلام اگه میشه لینگ گروه تلگرام رو بذارید لطفا
  پاسخ:
  سلام
  فعلا عضو گیری نمیشه

  نیاز نیست خب به قطب جنوب برن.
  شما دارید می گید زمین شبیه دایره است. پس اگر مثلا بخوایم دور این دایره رو دور بزنیم چندین برابر اون تصوری میشه که ما الان از دور زدن قطب جنوب داریم. پس اثبات یا رد نظریتون زیاد هم سخت نیست. و نیاز به این همه بحث و استدلال نداره. اگه یکی بتونه قطب جنوب رو دور بزنه نطریه رو رد کرده. همین.
  پاسخ:
  کاپیتان کوک در طو سه سال کل آنتراکتیکا رو در که در حدود 60000 مایل بود دور زد. این با مدل زمین کروی در تضاده
  سلام خدمت دوستان تخت گرا بنده سه سوال در مورد مدل زمین تخت دارم
  یکی اینکه در نقاط مختلف زمین سایه خورشید متفاوت هست که در بعضی مواقع کشیده تر و در بعضی مواقع کوتاه تره که در سیستم کروی بودن زمین قابل توجیه هست

  یه سوال دیگه در مورد قطب جنوب و شماله که میگن اگر زمین تخت بود خورشید قطبها رو آب میکرد و همین کروی بودن زمین باعث وجود قطبین و مناطق سردسیر شمالی شده

  سوال سومم هم در مورد دیده شدن متفاوت ستارگان در نیمکره های زمینه چطور ما وقتی به تخت بودن زمین معتقد باشیم میتونیم بگیم ستاره های مختلفی رو در نیمکره ها می بینیم؟این اصلا منطقی نیست
  پاسخ:
  سلام
  1- طول سایه ها در نقاط مختلف زمین وابسته به حرکت خورشید هست. خورشید از زمین بسیار کوچکتر هست و در ارتفاع 3000 مایلی از سطح زمین قرار داره و با حرکت و تغییر زوایای تابشی طول سایه ها تغییر میکنند

  2- میگن؟ چه کسی گفته؟ اگر زمین کروی بود، شرایط قطب شمال و جنوب مانند هم بود اما اینطور نیست. پوشش گیاهی،جانوری و آب و هوای این دو قطب با یکدیگر فرق داره درحالی که در مدل کروی این دو قطب در شرایط یکسانی به سر می برند.(نقشه زمین تخت رو در این مورد چک کنید قابل حل هست)

  3-شما نمیتونید کل آسمان رو یکجا ببینید چون آسمان بسیار بزرگه و البته دید انسان محدوده (عواملی مانند جو،بخار آب دریا ها،آلودگی هوا،موانع طبیعی و...) در محدویت دید ما تاثیر دارند بنابراین شما تنها با تغییر مکان هست که میتونید ستارگان جدید رو ببینید.
  برای اطلاعات بیشتر میتونید به مقاله کامل زمین تخت مراجعه کنید(در کانال سرچ کنید مقاله کامل)
  موفق باشید
  در مورد مورد دوم دلیلتون قانع کننده نیست...اینکه بین قطبین تفاوت وجود داره فقط به کروی بودن زمین برنمی گرده شرایط اقلیمی این دو قطب موقعیت جغرافیایی باعث تفاوت در ببن قطب ها شده و اصلا ربطش چیه که اگه زمین کروی بود حتما دو قطب شبیه هم می بودند؟پس حالا که شبیه هم نیستند پس زمین تخته!
  من فکر میکنم وجود قطبها و پوشش یخی در شمالگان و جنوبگان خودش دلیلی بر کروی بودن زمین هست چون تفاوت تابش نور باعث ایجاد قطبها شده وگرنه اگر زمین تخت بود نور خورشید به همه جا یکسان می رسید و قطبها رو آب می کرد...
  پاسخ:
  قطب ها در طول سال با شرایط یکسانی مواجه میشند که حال کاری به این نداریم
  اما با تخت بودن زمین هرگز خورشید به همه جا یکسان نمیتابه چرا که از زمین کوچکتره و نمیتونه همه زمین رو روشن کنه.
  مقاله کامل زمین تخت رو در کانال سرچ کنید در شروع مقاله بصورت کامل و مفصل درباره خورشید و نحوه تابش اون توضیح داده شده
  موفق باشید
  بعضی ها اعصاب آدمو خورد میکنن.هنوز نتونسته کروی بودنه زمینو حداقل واسه خودش ثابت کنه بعد میاد اینجا از زمین تخت اشگال میگیره به دونه اینکه مدرک مستندی واسه حرفاش داشته باشه واسه رد زمین تخت اول اطلاعات کروی بودن زمینتو کامل..برادر من برو خودتو به یه روانشناس نشون بده.مشگل شخصیتی داری
  سلام 
  ببخشید لطفا در مورد چگونگی به وجود اومدن شب و روز در صورت تخت بودن زمین بنویسید
  سپاس
  پاسخ:
  سلام
  در کانال موجوده میتونید مراجعه کنید
  موفق باشید
  سلام اینجا چند سوال مطرح میشه

  1- ماه گرفتگی و هلال های ماه رو با دیلیل منطقی و عقلانی توضیح بدی( نه اینکه چراغاش خاموش میشه)

  2- شما میگید که با دوربین سوپر زوم میشه کشی رو دوباره دید!! پس فکر کنم در مورد خورشید هم صدق کنه و بعد از غروب کامل بشه با دوربینی سوپرزوم دوباره خورشید در حال دور شدن رو دید!!

  3- در غروب خورشید اگر ابری تو آسمان و در افق باشه میبینید نور خورشید به زیرش می افته که در مدل زمین تخت امکان نداره چون خورشید یالاتر از ابره اما چون در مدل کروی زاویه تابش باعث همچین چیزی میشه پس منطقی تره
  البته بازم سوال وجود داره اگر پاسخ اینها داده شود سوالو میپرسم
  پاسخ:
  سلام

  1- به این پست مراجعه کنید:  لینک

  2- این درباره کشتی ها و افق های مرئی محدود صدق میکنه نه فاصله ای که خورشید در اون قرار داره و غروب میکنه. چون نور خورشید توسط جو شکسته و منحرف میشه و خورشید دیگه قابل رویت نیست چون نورش به چشمان شما نمیرسه

  3- این پدیده در مدل زمین تخت هم ممکنه. همانطور که در مورد دوم گفتم نور خورشید منحرف و شکسته میشه.(علتش جو هست) و وقتی در افق قرار داره درحال مایل تابیدن به ناظر بر روی افق مقابلش هست پس در نتیجه شکست و انحراف و مایل تابیدن نور خورشید به زیر ابر ها میتابه
  موفق باشید
  سلام ، بد نیست یه نگاهی به کتاب مکانیک تحلیلی سایمون یا ماریون بندازید😊
  در مورد مهندسین عمران شما انقد بیسواد هستین و مخاطب رو خر فرض فرمودین که .نمیگین مقیاسی که مهندس عمران داره اندازه میگیره نهایتا چند کیلومتر هست.نه اندازه ی قطر کره ی زمین.به نظر من شما کاملا بیسواد هستین و انگیزه ی خاصی از این سایت دارین.متاسفانه ذره ای بویی از علم نبردین
  پاسخ:
  شما که بویی از علم بردید توضیح بدید که چرا برای ساخت پل verrazano در آمریکا که حدود یک نیم کیلومتر هست، انحنای فرضی زمین محاسبه شده و پل رو کاملا صاف درست نکردند؟ موفق باشید
  من ادم خیلی اهل علمی نیستم چند تا مورد ساده ، ذهنم رو درگیر کرده
  ۱.اگه زمین تخته ، پس باید یه جایی تموم بشه ، اونجا کجاس؟چرا هیچکس همچین چیزی ندیده؟
  ۲.خط پایانی سطح زمین طبیعتا نباید تو خشکی باشه ، احتملا تو اقیانوسه
  و اینهمه پرواز از روی اقیانوس ها ما داریم هرروز چطور میشه هیچکدومشون از سطح زمین خارج نشن؟
  پاسخ:
  سلام
  1- قطب جنوب
  2- خیر
  3- چون در مسیر های پروازی منظم حرکت میکنند

  http://yon.ir/zIWU4

  لطفا این مقاله رو بخونید
  سلام. دوست عزیز من خودم سایه منحنی زمین رو به هنگام خسوف بر روی سطح ماه دیدم. شما دارید نشر اکاذیب می کنید . 
  پاسخ:
  سلام
  اثبات کنید چیزی که دیدید سایه زمین بوده
  موفق باشید
  سلام....مطالب جالب و پیچیده ای بود....اینطور که از گفته های شما چ مستنداتون بر میاد ما انسانها در یک اکواریوم شیشه ای بزرگ مخصور شدیم و راهی برای خروج ازین برزج جز مردن نیست و خداوند این زمین رو به وجود اورده  تا آدم رو از بهشت لا یتناهی به یک مکان محصور شده زندان مانند تبعید کتده....هم برام باور پذیره چون سالها ذهنم رو درگیر خودش کرده بود و هم غیرقابل باور چون چند صد ساله دانشمندان و ریاضی دانان و منجمان چیز دیگری رو بر ما القا کردن....خیلی هیجان انگیز و ترسناکه ولی موضوع مهمی هست....انشالله یه روز پرده ها کتار بره و حقایق بر ملا بشه
 • زیگورات چغازنبیل
 • خیلی جالب بود ایولا !
  فقط من یه چیو متوجه نشدم ، اونم اینه که واقعا چه دلیلی داره که اینهمه دروغ بگن و بدتر از اون اینهمه هم سالیان متوالی هزینه های گزاف مالی و جانی و غیره و ذالک بابتش بدن ؟
  خوب مبگفتن صافه داستان ، چی میشد ؟
  مگه الان که گرده چه گلی به سر ابوالبشر زده که حالا تخت بودن بخواد خرابش کنه ؟
  پاسخ:
  سلام

  🅾️چرا درباره شکل حقیقی زمین دروغ میگویند؟ 

  💠1- انکار خدا و ادیان: 

  امروزه در جهان فرقه های مختلف و درواقع نوعی طرز فکر به نام آتئیست و یا خداناباوران شکل گرفته اند که مخالف خدا و ادیان الهی هستند و اکثر ادعا آنان قوانین حاکم بر کیهان برای تصادفی به وجود آمدن است! این داستانی خرافی و تخیلی در علم است که حتی شواهدی ابتدایی برای اثبات آن وجود ندارد اما چون دولت ها و سازمان های به ظاهر معتبر و معروف این مطالب را منتشر میکنند مورد قبول همگان شده است! امروزه هرچند دیگر بیگ بنگ را آغاز گر جهان نمیدانند اما بیگ بنگ شروع بی خدایی است! جهانی که پایه و اساس آن قوانین فرضی فیزیک است! اما ادیان الهی و کتب مقدس سال ها پیش به حقیقت گیتی که مسطح بودن زمین است اشاره کرده اند و چون ادیان حقیقت را بیان میکنند آن ها نخواهند گذاشت مردم به حقیقت ادیان پی ببرند و همین موضوع است که به ایجاد تفکر آتئیست کمک زیادی میکند.

  ♦️♦️♦️♦️

  💠 2- بودجه های کلان: 

  امروزه سازمان های فضایی در سراسر جهان روزانه میلیارد ها دلار بودجه از دولت هایشان میگیرند و سر آخر چه تحویل ما میدهند؟ تصاویر گرافیکی و ماموریت های فضایی ای که هیچ گاه ندیدیم! فرستادن چند موشک سوخت جامد که در آسمان میسوزند و یا استفاده از هولوگرام هفت بعدی برای نشان دادن دنیای مجازی در دنیای حقیقی هزینه کمی دارد! آن ها به بهانه ماموریت های فضایی و تلاش برای پیشرفت بشریت پول ها و بودجه های زیادی میگیرند به عنوان مثال برای سفر به ماه ناسا سی میلیارد دلار بودجه گرفت!! و با فیلم برداری در یک استادیو در هالییود و سفینه ای مقوایی و کاغذی که با آلومینیوم پوشیده شده بود ماموریت های آپولو را خلق کردند. این پول ها مطمئنا صرف پروژه هایی مانند بلوبیم (در وبلاگ توضیحات کاملی درباره بلوبیم موجود است) میشود! همچنین باید بدانید که ناسا دارای بزرگترین دستگاه تغییر آب و هوا و تولید ابر است و خدا میداند چه برنامه هایی برای آینده بشریت دارند(میتوانید مستند دستگاه تغییر آب و هوا را در کانال آپارات ما ببینید)

  دلیل اینکه سازمان های فضایی دیگر مانند چین،روسیه،کره شمالی و... افشاگری نمیکنند این است که آن ها نیز دارند از این راه سود کلانی به دست می آورند ما مثال های بسیاری از دروغین بودن ماموریت های فضایی روس ها، چینی ها، آمریکایی ها و... آوردیم که میتوانید مطالعه کنید

  ♦️♦️♦️♦️

  💠 3- انرژی نامحدود: 

  در دنیای امروز ما برای هرچیزی باید پول پرداخت کنید! یکی از این موارد برق است! وسایل برقی و سیستم های برق رسانی بر اساس انرژی و برق محدود تنظیم شده اند و مردم در سراسر جهان باید برای داشتن برق پول پرداخت کنند اما نیکولا تسلا سال ها قبل به حقیقت وجود گنبد آسمان پی برده بود و اعتقاد داشت انرژی الکتریکی در همه جا وجود دارد و هرگز تمام نمیشود! تسلا برج واردنکلیف را ساخت و توانست انرژی الکتریکی را بدون سیم انتقال دهد و البته انرژی الکتریکی ای که تسلا به آن دست پیدا کرده بود برای انسان بی ضرر بود و البته کاملا رایگان بود و اگر این پروژه تسلا عملی میشد دیگری دولت ها و سازمان های در پشت پرده سود نمیکردند برای همین موضوع پروژه انرژی رایگان تسلا کاملا باطل شد و از بین رفت تا با روی کار آمدن انرژی محدود بتوانند سود کنند!

  ♦️♦️♦️♦️

  💠 4- کنترل ذهن مردم: 

  یکی از دلایل دیگری که برای این بیان میشود که چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند موضوع تکامل دروغ هاست! 

  آن ها از چند قرن پیش یک مسیر تکاملی از دروغ ایجاد کردند که کم کم رشد کرد! کرویت زمین یکی از دروغ های گفته شده است! پایه و اساس تمدن و علم امروزی بر دروغ است! دانشمندانی که در اختیار دولت ها هستند و پول میگیرند تا مطالبی را عنوان کنند و به اثبات فرضی برسانند به عنوان مثال در کتاب نیروی بی کران از آنتونی رابینز، او بیان میکند که دانشمندان علم زیست شناسی ای که او با آن ها گفتگو کرده اعلام کرده اند که پول گرفته اند تا دروغ هایی را به عنوان حقیقت بیان کنند! 

  هر مطلبی که در عنوان آن نام دانشمندی ذکر شده است را باور نکنید! آن ها از کودکی به شما یاد میدهند یک پدیده فقط به این دلیل اتفاق می افتد و چون شما از کودکی با این تفکر بزرگ شده اید و به مدرسه و دانشگاه رفته اید خود به خود این دروغ برای شما تبدیل به حقیقت میشود و آن را باور میکنید و این کنترل ذهن است.

  🔸🔸🔸🔷🔶🔹🔹🔹


  سلام به نظر من هم زمین نمیچرخه چون وقتی ماهواره رو تنظیم می کنیم حتی اگه چند سانتی متر اختلاف داشته باشه تصویر نداریم پس اگه زمین می چرخید هر چند وقت یکبار باید دیش رو تنظیم میکردیم ممنون از تدبیر و صبری که تو این کار دارید با افتخار یک زمین تخت گرا
  سلام
  ببخشید من مطالبتون رو خوندم ولی با تصویری که درباره ی نیروی گریز از مرکز گذاشتید مخالف هستم.
  طبق فرمول نیروی گریز از مرکز (mv^2÷r) که در آن m برابر با جرم v برابر با سرعت و r برابر با شعاع مقدار نیرویی که به یک جسم یک کیلوگرمی در استوا وارد می شود، برابر (6400000÷1×2^642.92) که مساوی 0.0334 نیوتون است و این مقدار بسیار ناچیزی است؟؟؟

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی